Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap42%Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 42% 
[ 32 ]
Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 15 ]

Σύνολο Ψήφων : 77

Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 9:15 pm

Ούτε καν η χαμογελαστη φατσούλα της Ξυλά όταν μοίραζε φιλάκια στον τέρη δεν βοήθησε...
Ούτε καν η αντιπαραθεση μεταξύ Λουκα-Ευας που ηταν όλα τα λεφτά..

Ενας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη..
Αθλιο και σας βρίσκω πολύ ανεκτικές με το χαλί των τελευταίων επεισοδίων!!
Κατρακύλα.... livani
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011

Δημοσίευση από MARKOS31 Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 9:19 pm

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ ΕΒΛΕΠΑ ΕΝΑ ΕΡΓΟ ΠΟΥ ΛΕΓΟΤΑΝ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ 6 ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΡΗΚΤΑ ΔΕΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΧΕ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ 2 ΕΡΩΤΕΣ ΤΡΑΒΗΞΑΝ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑΣ ΝΟΡΑ. Ο ΕΡΩΤΑΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΤΕΛΙΩΣΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΙΩΝ. ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΨΑ ΧΩΡΙΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΣΜΙΓΑΝ. ΓΙΑΤΙ; ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΡΜΙΚΟΣ. ΤΩΡΑ; Ο ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ ΕΦΥΓΕ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΚΡΕΜΙΣΤΙΚΑ . ΓΙΑΤΙ; ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΑΝΟ ΕΥΑ ΜΑΖΙ. ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΕΩΣ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΕΥΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΜΗΝΕΣ ΝΑΚΑΝΕΙ ΑΚΡΟΒΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΗ. ΝΑ ΦΙΛΙΕΤΕ. ΤΙ ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ ΘΕΕ ΜΟΥ. Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΤΗΝ ΕΥΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΙΣ ΓΙΝΕΤΕ ΑΜΑΒΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΠΥΡΗΝΑ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ. Η ΕΥΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΑ ΑΚΡΟΒΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΤΩΡΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ. ΑΘΛΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΑ ΧΩΡΙΑ ΘΕΛΩ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. Η ΕΡΡΙΕΤΑ ΤΩΡΑ ΛΙΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ. ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΘΩΩΘΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΣ. ΤΩΡΑ Η ΜΠΟΥΚΛΑ ΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕ ΤΟ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑ; ΤΟΣΟ ΑΘΛΙΑ Η ΜΕΛΙΤΑ ΠΟΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΗΣΥΧΟΥΣ ΔΕΝ ΑΦΗΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ Η ΑΘΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΧΑΛΑΣΤΡΑ. ΕΡΡΙΕΤΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ Η ΜΠΟΥΚΛΑ. ΚΥΡΙΑ ΑΚΡΙΤΑ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΑΝΟΥ ΣΤΗΝ ΕΥΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΣΤΗΝ ΑΛΑΣΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. ΔΑΦΝΗ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ. ΑΘΛΙΑ ΕΠΙΣΗΣ Η ΣΚΗΝΗ ΜΕΛΙΤΑΣ ΝΟΡΑΣ. ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 6 ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΛΕΥΤΕΡΗ ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΕΦΑΝΟ ΑΝΝΑ ΜΠΕΛΛΟ ΝΤΑΙΖΗ.
MARKOS31
MARKOS31
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 9:32 pm

Ρε παιδια μην ειστε προκατειλλημενοι.....Θα σας πω εγω τι εγινε με το κλειδι...Η Νταιζη εκανε ενα αποτυπωμα του κλειδιου σε ενα σαπουνι ξαναγυρισε το κλειδι στη θεση του και την επομενη μερα πηγε στο κλειδαρα με το σαπουνι και του ζητησε αντικλειδι....Τς τς τς αμεσως να πεσετε να τους φατε.. Mmm gelio

Τι τωρα που πεταχτηκα πρεπει να σχολιασω????? pff

Καλα αφου επιμενετε.... xaxa

@ Μπελλος-Νταιζη η απολυτη γελοιοτητα....Ποιος κοροιδευει ποιον δε ξερω.....Ακους εκει μου θελει και παιδι απο το χαπατο....Κριμα το παιδι δηλαδη με τετοιους γονεις...Ο Μπελλος γιατι χαρηκε τοσο?

@Λουκα-Νορα. DIOS MIO Τι αηδια ηταν αυτη που ετρωγαν????? affraid Ποιος μαγειρεψε??? Τι το ταιζετε το εμβρυο Χριστε μου???????? Πηγαινε ρε τη κοπελα σε κανα ταβερνακι να φαει κανα κοψιδι να ερθει στα ισα της....Ολο μακαρονια τρωτε...Ουτε φοιτητες να ησασταν... lmao

@ Κουνιαδουλα-Στεφ.

Αυτη ειναι κυρια με καπα κεφαλαιο....οχι σαν κατι αλλες... Mmm Ελπιζω ο Στεφ να το εκτιμησει αυτο στο αμεσο μελλον... ^^ Και το γεγονος οτι ξερει οτι ειναι ερωτευμενη μαζι του και ολο παει σπιτι της τι μας λεει?????? sfyr

@Τερης-Ευα

Καλε?????? Ποιος ειναι????? Ο Σουπερμαν???? Αυτο το μονταζ ομως...καταπληκτικο... Razz Πιο ωραιο θα ηταν να ηταν ηδη εξω απο το σπιτι της και να της μιλουσε στο τηλεφωνο και μολις το εκλειναν να χτυπουσε το κουδουνι παρα ετσι που μοιαζει οντως σα να ηρθε με καταπελτη.... ainta Αρχιζουν να μ'αρεσουν αυτοι οι 2... δε το περιμενα...

@Λουκας-Νικολας

Τι γελιο ηταν αυτο καλε???????? lmao
Πιο πολυ γελασα παντως με το γελιο παρα με το ανεκδοτο..Ο Πετρακης πρεπει να το ευχαριστηθηκε πολυ....

@Στεφ-Μελιτα

Στεφ-Δωσαμε μια 2η ευκαιρια στη σχεση μας
Μελ- Μετανιωσες????
Σμα- Πες ναι πες ναι πες ναιιι pleeease hahano

@ Οταν ειπε "γαμ*το" ο Χρηστος....αναστατωθηκα...*εμοτικον που κανει αερα*

@Συνελαβαν το Στεφανουκο????????????????? Θα καταρρευσω.... faint

ΥΣ--->ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΑΓΑΠΗΤΟΥΣ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΥΣ....

Γραψτε καμια ουσιαστικη Λουκανορικη σκηνη συντομα.....γιατι πολυ φοβαμαι οτι θα δειτε κι εσεις καμια ΣΥΓΚΡΟΥΣΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...........

Α ψηφιζω ασχημο...και κατι μου λεει οτι αυτο θα ψηφιζω για τις επομενες εβδομαδες...γιατι προκοπη δε βλεπω....
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 9:44 pm

Γέλασα πολύ με τις ανωτέρω αναλύσεις και τα off screen που εννοούνται.... ναι θουκυδίδειο σχήμα σου λέει.... Angel

ευχαριστήθηκα:
1. Εριέττα-Στέφανο. Όχι για την ουσία της σκηνής, για την πολύ καλή ερμηνεία της Λάμπου αναφορικά με το τι νιώθει και τι δείχνει. Α, ρε κοπελιά, πως σε καταλαβαίνω....
2. Λουκά-Νικόλα. Εξαιρετική ερμηνεία Πετράκη, ειδικά αυτό το γέλιο της παράνοιας του βγήκε πολύ καλό....
3.Μάζωξη στο γραφείο. Το βλέμμα του Στέφανου, το ξέσπασμα του Λουκά, η συγκρατημένη Νόρα. Πολύ καλές ερμηνείες επίσης.

Από τα ρέστα τι να ευχαριστηθώ..... το μικρό σπίτι στο λιβάδι, ο Αρχικοιμίσης wannabe mafiozo πέρα δώθε, κι η μπουζουξού σε ρόλο μαϊντανού....

Αν σχολιάσω Μελίτα σήμερα, με βλέπω όξω απ'το φόρουμ πάνω που ήρθα. Οπότε, ας το αφήσω καλύτερα....

Σκεφτόμουν ότι το τελικό στάδιο της τραγωδίας είναι η κάθαρση, κοινώς κάθε κατεργάρης στον πάγκο του και να λάβει ο καθείς ό,τι του αξίζει. Οπότε θέλω ο Αρχικοιμίσης να χάσει τα πάντα με εντελώς χαζό τρόπο, να κάνει τη μια γκάφα πάνω στην άλλη (και σιγά το δύσκολο δηλαδή).
Και η Ουρά-του-Αλόγου να χάνει σταδιακά, με πόνο, με βασανιστήρια...ανάλογα της κλάσης της.

Α! και αν το θυμηθούν, ας ασχοληθούν λίγο και με την Παρέα της φεγγαρόπετρας, ε..... pff
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 9:51 pm

kapetanissa έγραψε:Γέλασα πολύ με τις ανωτέρω αναλύσεις και τα off screen που εννοούνται.... ναι θουκυδίδειο σχήμα σου λέει.... Angel

ευχαριστήθηκα:
1. Εριέττα-Στέφανο. Όχι για την ουσία της σκηνής, για την πολύ καλή ερμηνεία της Λάμπου αναφορικά με το τι νιώθει και τι δείχνει. Α, ρε κοπελιά, πως σε καταλαβαίνω....
2. Λουκά-Νικόλα. Εξαιρετική ερμηνεία Πετράκη, ειδικά αυτό το γέλιο της παράνοιας του βγήκε πολύ καλό....
3.Μάζωξη στο γραφείο. Το βλέμμα του Στέφανου, το ξέσπασμα του Λουκά, η συγκρατημένη Νόρα. Πολύ καλές ερμηνείες επίσης.

Από τα ρέστα τι να ευχαριστηθώ..... το μικρό σπίτι στο λιβάδι, ο Αρχικοιμίσης wannabe mafiozo πέρα δώθε, κι η μπουζουξού σε ρόλο μαϊντανού....

Αν σχολιάσω Μελίτα σήμερα, με βλέπω όξω απ'το φόρουμ πάνω που ήρθα. Οπότε, ας το αφήσω καλύτερα....

Σκεφτόμουν ότι το τελικό στάδιο της τραγωδίας είναι η κάθαρση, κοινώς κάθε κατεργάρης στον πάγκο του και να λάβει ο καθείς ό,τι του αξίζει. Οπότε θέλω ο Αρχικοιμίσης να χάσει τα πάντα με εντελώς χαζό τρόπο, να κάνει τη μια γκάφα πάνω στην άλλη (και σιγά το δύσκολο δηλαδή).
Και η Ουρά-του-Αλόγου να χάνει σταδιακά, με πόνο, με βασανιστήρια...ανάλογα της κλάσης της.

Α! και αν το θυμηθούν, ας ασχοληθούν λίγο και με την Παρέα της φεγγαρόπετρας, ε..... pff

Καλως μας ηρθες!Συμφωνω με το σχολιασμό σου sm
Όσο για το θεμα της κάθαρσης δες στα σχολια μου κατω απο το άβαταρ μου lmao imarton

Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 10:02 pm

Kαι καλο και κακο ..

Ενταξει την Εριεττα την λατρευω και θελω να πιστευω οτι δεν θα παρει την κατρακυλα τωρα που θα αρχισει το θεμα με τον Στεφανο.Τι να πω για πολλοστη φορα λατρεψα την σταση της,της αρχες της απεναντι στο Στεφανο ..
Με προβληματισε πολυ αυτο που ειπε διοτι μπορει ευκολα ετσι να αρχισει η κατρακυλα της ..Σε αυτο το εργο μικρες ειναι οι αποστασεις..

Νταιζη με προβληματισε το θεμα με το κλειδι(ποτε εβγαλε αντικλειδι πως ειχε ο Μπελλος ...) ?Αλλα τι να πω αυτοι ξερουν ..Πηγε και τα πηρε ομως τελικα ολα καλα της πανε ..Λεφτα θελει λεφτα βρισκει ...Αχ Μπελλο να δω τα μουτρα σου οταν το μαθεις.. lmao

Ο Στεφανος με προβληματιζει ενω φαινεται αγαπαει την Μελιτα (ετσι λεει ορκω δεν παιρνω ?) απο την αλλη βλεπω σχεδον τα ιδια με την Εριεττα ..Μαλλον δεν θα εχουν αποφασισει με ποια θα καταληξει και τον πανε απο εδω και απο εκει να δουν που ταιριαζει καλυτερα (σαν φωτιστικο ενα πραγμα lmao)

Δεν αντεχω αλλο τον Μπελλο ....!!

Λουκας-Νικολας Φοβεροι και οι δυο οσο και αν παγωσα με αυτο που ειπε ο Λουκας παρολο αυτα το γελιο του μου εβγαλε ενα ωραιο συναισθημα και γελασα και εγω ..

Λευτερης-Ευα Παλι καλα που υπαρχει ο Λευτερης(τι λεω ο ανθρωπος imarton)παιρνει ενα τηλεφωνο την Ευα και την βλεπουμε και εμεις σε ωραιες στιγμουλες ..Πλακα-πλακα πολυ γρηγορα ηρθε θετικο αυτο ...Μ'αρεσε που ειδα την Ευα ετσι πραγματικα το αξιζει αλλα κρατησε για λιγο με την (προικονομια να το πω) της Δαφνης ''Η Ευα εχει περασει πολλα''

Ευα-Λουκας με χαλασε να τους βλεπω ετσι ..Γενικα κατι εχει γινει με αυτους τωρα τελευταια μια με την Νορα τωρα με το Λουκα προσπαθουν να τους αλλαξουν οι σεναριογραφοι τι να πω ? Για μενα αν δεν ηθελα να παρει μερος στην συζητηση δεν επρεπε ουτε τοτε να ηταν παρων στο γραφειο .Καλα εκανε και του ειπε η Ευα να πει την γνωμη του δεν γινεται να μιλανε ολοι και ο Λουκας οχι ?

Αυτα inlove inlove
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 10:16 pm

loukitsa έγραψε:Καλως μας ηρθες!Συμφωνω με το σχολιασμό σου sm
Όσο για το θεμα της κάθαρσης δες στα σχολια μου κατω απο το άβαταρ μου lmao imarton

Ευχαριστώ πολύ! : thanks : red

Μια χαρά τα σχόλια κάτω απ το avatar σου.... μακάρι να μπορούσε, έτσι κατά τύχη λέω, να τα'βλεπε και κανένας απ τη συγγραφική ομάδα, pleeease μπας και προβληματιστούν λίγο εκείνοι και ξενοιάσουμε εμείς, απ' την μετάλλαξη των κομπάρσων σε πρωταγωνιστές.... vomit
Και σιγά τους χαρακτήρες δηλαδή! Ουμφ..... zip

Αχ, το ξέχασα πριν με τα σχόλια: μέτριο από δω σήμερα....
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 10:21 pm

Μου άρεσε πολύ ο τρόπος που ξεπέρασαν τον καβγάς τους ο Στέφανος και η Μελίτα. Ο Στέφανος ως πιο μεγάλος, πιο ώριμος, πιο αποφασιστικός πήρε την πρωτοβουλία και εξήγησε τα λάθη του καθενός. Ναι αυτός παραφέρθηκε, ναι η Μελίτα έκανε ένα πισωγύρισμα στην σχέση τους και δόθηκαν οι αμοιβαίες εξηγήσεις. Είναι σε τέτοιες στιγμές που φαίνεται πως η αληθινή αγάπη κάνει τους ανθρώπους να αφήνουν πίσω τους ακόμη και τους πιο έντονους καβγάδες.
Επίσης μου άρεσε πολύ ο τρόπος που η Μελίτα συμπαράστάθηκε στον Στέφανο μέσα στο γραφείο της Νόρας.
Τέλος η σκηνή της σύλληψης του Στέφανου μπροστά στα μάτια της Μελίτας ήταν πολύ καλογυρισμένη και η κορυφαία του επεισοδίου. Το πόσο σφιχτά κρατούσε η Μελίτα τον Στέφανό της για να μην της τον πάρουν, η φράση του Στέφανου “μην φοβάσαι κορίτσι μου”, ο τρόπος που την έψαχνε με το βλέμμα του μέσα από το περιπολικό, το ότι προσπάθησε να της χαμογελάσει για να την ενθαρρύνει, το πονεμένο βλέμμα της Μελίτας όταν τον έβλεπε στα χέρια των αστυνομικών, ήταν όλα τέλεια! Και φυσικά οι ερμηνείες των Σταύρου-Παπά ήταν καταπληκτικές. Με φυσικότητα, με εκφραστικότητα, με συνεννόηση μόνο με το βλέμμα, με αβίαστη χημεία!! Μπράβο σε όλους!

Ο Στέφανος πήγε στην Εριέττα για να ξεσπάσει το θυμό του για την Μελίτα, όπως κάθε άνθρωπος που τα έχει πάρει με τον σύντροφό του πηγαίνει σε έναν φίλο του και ξεσπάει. Και για τον Στέφανο αυτό είναι η Εριέττα, φίλη – της το είπε ξεκάθαρα σήμερα. Επίσης φάνηκε πόσο πολύ τον καίει η Μελίτα, τι λέει, τι κάνει, τι πιστεύει. Το ότι ο Στέφανος πηγαίνει στην Εριέττα και κοπανιέται για την Μελίτα, δείχνει στην Εριέττα ότι ο άνθρωπος αυτός είναι ερωτευμένος με την Μελίτα και οι ψυχαναλύσεις που του κάνει δεν μπορούν να συγκριθούν με αυτόν τον έρωτα!
Η ατάκα του Λουκά ότι η Εριέττα δεν στρέφεται εναντίον του Στέφανου λόγω της μεγάλης καψούρας της είναι πολύ σημαντική. Είναι να αναρωτιέσαι τι θα κάνει η Εριέττα όταν αυτή η καψούρα τελειώσει.

Η Δάφνη προβλημάτισε πολύ τον Λευτέρη με αυτά που του είπε για την Εύα. Είναι γεγονός ότι ο Λευτέρης με την σταυροφορία που έχει αναλάβει δεν μπορεί αυτήν την στιγμή να εξασφαλίσει στην Εύα την ηρεμία που χρειάζεται. Αλλά ο άνθρωπος είναι ερωτευμένος και δεν μπορεί να συγκρατηθεί. Ωραία η σκηνούλα τους στην πόρτα.
Η Εύα θύμωσε πολύ με την άρνηση του Λουκά να αναλάβει τον Στέφανο. Στο ότι τώρα είναι μια κρίσιμη ώρα κατά την οποία η Εύα χρειάζεται την βοήθεια του φίλου της του Λουκά, έχει δίκιο. Αλλά και ο Λουκάς έχει δικαίωμα να πει όχι σε μια δουλειά αν δεν αισθάνεται συνειδησιακά εντάξει να την αναλάβει και το να τον πιέζει η Εύα συναισθηματικά για να το κάνει, μόνο άσχημα αποτελέσματα μπορεί να έχει, όπως ο καβγάς που ξέσπασε μεταξύ τους.

Η Νταίζη παγίδευσε τον Μπέλλο και πολύ περισσότερο έστρεψε τα μέλη αυτής της συμμορίας το ένα εναντίον του άλλου καθώς πήρε τα λεφτά. Ταυτόχρονα θολώνει πλήρως τα νερά τόσο προς τον Μπέλλο ζητώντας του παιδί (!) όσο και προς τον Χρήστο αποκλείοντας σε αυτόν την πιθανότητα να είναι ο Μπέλλος ο εγκέφαλος της απαγωγής. Η Νταίζη ξέρει να ελίσσεται.
Τουλάχιστον η Αντιγόνη έστρεψε τον Στέφανο στην σωστή κατεύθυνση παροτρύνοντάς τον να ψάξει για τον Μπέλλο.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ellie Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 10:28 pm

H Ερριετα ειπε την πιο ακυρη ατακα σημερα. " Για αυτο δεν ειναι οι φιλοι??"
Α ρε Ερριετακι αυτα λεγανε κ αλλοι και την πατησαν. Ποσο ΘΕΑ ειναι η γυναικα??Ποσο υπερανω : respect : : respect : Πολλα ρισπεκτ....

Ευα Λευτερης τελεια σκηνουλα αψογη μ αρεσε παρα πολυ ηταν απλα γλυκα
inlove

Επειδη το βλεπω απο το webtv εχω τη δυνατοτητα να προσπερναω πολλα...οποτε οπως καταλαβαινεται γλυτωσα παααρα πολλα....Το δα ολο σε 20 λεπτα και υπεμεινα και λιγο Νταιζουλινι...

Εμενα παντως μ αρεσε το ανεκδοτο του Λουκακου μεσα σε ολο το ανεκδοτο του επεισοδιου που κανεις δε γελασε, εγω στου Λουκα το ριξα το γελακι!!

Ο Λουκας σημερα πειναγε η ιδεα μου...Η σκηνη μικρη και μιλουσαν για αλλους. Το ιδιο και στο γραφειο. Σωστη η Ευα σ αυτα που ειπε αλλα δεν εχει και αδικο και ο Λουκας...

Ελεος με Νταιζη Μπελλο, μπατσους που παρακολουθουν, απολυτους...ελεος! Ρε Χρηστο btw τι κανει νιαου νιαου στα κεραμυδια???Ελεος ανοιξε τα ματια σου....

Ουφφ...κουραστηκα να το βλεπω...
Χαιρετω και απο μενα ασχημο προς μετριο, αλλα θα βαλω ασχημο γιατι οταν προσπερναω κομματια του επεισοδιου σημαινει οτι ειναι χαλια...
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 10:34 pm

μαλιστα.Τι να σχολιασω απο αυτο το επεισοδιο πειτε μου.Απο το Δοξα τον Θεο στο βοηθα παναγια πηγαμε παλι.Τελος παντων συνοπτικα!

Η νταιζη θελει να διαιωνισει το ειδος του μπελλου.Αλλο κακο να μην μας εβρει.Εντωμεταξυ μαλλον εχω παρανοησει γιατι καθε φορα που βλεπω αυτες τις γελοιοτητες παρακολουθησεις ατακες μου ερχεται ενα γνωστο τραγουδι:
"προβλημα προβλημα πες μου πως το λυνεις αστυνομος σαινης'. Δηλαδη τι να πω πια τετοιο γελιο μου προκαλουν πλεον.Αντε βρε καλως να μας ερθει η πενη σαινη συγνωμη μπελλου ηθελα να πω.

Ο λουκας μιλαει με τη νορα και ακρη δεν βγαζω.Απο ποτε το να αγαπας σιωπηλα ειναι παραλογο και κατακριτεο.Τους φαινεται περιεργο δηλαδη που η κοπελα περιμενει εστω και χωρις ελπιδα ενω η μελιτουλα ηταν λογικη η κινηση της να παει με τον στεφανο ενω ηταν με την ευα.Να χαρω αξιοκρατια και ιση μεταχειριση Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 951465

Λευτερης-Ευα:Το πατωμα εγινε ο καλυτερος μου φιλος.Επιτελους αυτος ο ανθρωπος την διεκδικει οπως πρεπει και της αξιζει.Βασικα ολα τα κανει απο οτι καταλαβα.Την κανει και γελαει,της δινει το παιχνιδι που ολοι εχουμε περασει στην παιδικη μας ηλικια -κατι που ποτε δεν εζησε η ευα- φλερτ αυθορμητισμοι αυθορμητες τρελλες κινησεις και κυριως την κανει ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ.ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΩΣ ΕΧΕΙ ΚΥΡΙΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ?ΑΓΑΠΑΩ ΛΕΥΤΕΡΗ ΕΥΑ ΜΕ ΛΙΩΝΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ.

Ο στεφανος παει στη μαμα του να βρει λυση.Καθε φορα παει αυτο το παιδι για εξηγησεις και καθε φορα δεν ξερω παιρνει σαν απαντηση. τι το ταλαιπωρει?

Τσακωνεται με το μελιτονι τσουπ στην εριεττα.Ξερει τι νιωθει ειπαμε ετσι?δεν το εχουμε ξεχασει και αυτο?Και παρολαυτα βρισκεται καθε τρεις και λιγο στο σπιτι της της αραδιαζει την προβληματικη του ζωη με την μελιτα δινοντας ετσι ελπιδες και την ανυψωνει με λογια και κοπλιμεντα.Η μονοφαγας ειναι και θελει ολες τις γυναικες στα ποδια του η πολυ μεγαλο καθικι.Τι να διαλεξω δεν ξερω.

Την εριεττα την κακομοιρα την λυπηθηκα εκει που αναρωτιοταν τι κανω?τον στελνω στη μελιτα?Σ'αγαπαω στεφανε.Α ρε κακομοιρα και να ξερες τι παιχνιδι σου παιζει.

Μετα επανερχομαστε στη μεληθρα.Για αλλη μια φορα πηγαινει στο γραφειο λεει τα παραπονα της και μετα φευγει.Ωραια εργασια την θελω κι εγω.Συγνωμη επρεπε να δει τις εφημεριδες για να καταλαβει τι γινεται?Τοσο καιρο γιατι χτυπιομαστε?Που ζει αυτη η κοπελα ας μου πει καποιος.

Μετα εχουμε το τηλεφωνο της ευας και η μελιτα κατευθειαν να ερθω κι εγω?Τι να της πεις τωρα ουτε τακτ εχει ουτε κυρια ειναι (μονη της το παραδεχτηκε εξαλλου) αρα το προσπερνω.

Μετα εχουμε την νταιζη να λεει ψεμματα στον χρηστο γιατι? για τα λεφτα?Ας μου απαντησει καποιος και κυριως η τζινα αυτη τωρα αγαπαει πραγματικα τον χρηστο?Γιατι εμενα πλεον με μπερδεψε.Θεωρω απλα οτι τα λεφτα ειναι η μονη της αγαπη και ο χρηστος απλα μια εμμονη.

Εχουμε τον μπελλο που παει στο σπιτι με τα ζαχαρωτα και δεν βρισκει τα λεφτα και αμεσως το μυαλο μας στον απαγωγεα.Πανεξυπνος και δολοπλοκος ο μπελλος? Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 191984

Εχουμε τον λουκα που δεν μπορω να καταλαβω τι φαση γελοιοτητας περναει αλλα αυτος δεν ειναι ο λουκας που αγαπαει και στηριζει τους φιλους του. αυτοι υποφερουν και αυτος να αραδιαζει ανεκδοτα?

Και ερχομαστε στη σκηνη του γραφειο με το λουκα στο ρολο της μαριας της σιωπης και τα κοριτσια εναντιον του λουκα.Ποσο ευχαριστηθηκα την ευα δεν λεγεται.Την αντιγονη ηξερε να την υπερασπιστει τον στεφανο δεν μπορει.Ρε φιλε στο ζηταει η κολλητη σου να βοηθησεις τον πατερα του παιδιου της.Στην τελικη δεν ζητησε να τον αναλαβεις να δωσεις νομικη συμβουλη ζητησε.Τι αλαζονικη εγωιστικη συμπεριφορα ειναι αυτη του λουκα?Ελεος πια.

Και τελος εχουμε τη συλληψη του ρωχαμηΣυγνωμη του στεφανου ηθελα να πω.Προς τι το οπλο του μπατσου δεν μπορω να καταλαβω.Αλλα αυτο που πραγματικα με εστειλε ηταν η αντιδραση της μελιτας.Τι κανουνε στεφανε?
Καλε τον πανε στην πιτσαρια να τον ταισουν και θα στον ξαναγυρισουν.
Μα τι ερωτησεις ειναι αυτες?Ημαρτον.

Καλο το επεισδοδιο και αυτο για ευα-λευτερη.

Παω να σας διαβασω αλλα στις γνωστες αγαπημενες Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 11556
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukanorofan Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 10:37 pm

εχουν καταληξει οι ακυροι πρωταγωνιστες, κ οι πρωταγωνιστες ακυροι φαναρτζηδες...
χτες ειχαμε Νικολα σε μια μονο σκηνη, και σ'αυτη κρατόντας το φαναρι κ λεγοντας 2-3 φρασεις...
σημερα θυμηθηκαμε το Μανο-κι αυτο με αφορμη τη φυλακη, Πετρος-Αμαλια ανυπαρκτοι, η παρεα τυπικα, ενω μπουχτησαμε απο καποιον που ξυπνησε ενα πρωι κ απο "χαπατο" ονομαστηκε "σαρδόνιος"-"παμπονηρος"-"εκδηκητης"-ή κ εγω δεν 3ερω τι αλλο, ο οποιος παιζει θεατρο του παραλόγου κ τραγικο κρυφτουλι με μια αχορταγη για χρημα που λεει ψεματα ακομα κ σ'αυτον που υποτιθεται ειναι ο μονος που πραγματικα αγαπαει, και εναν απελπισμενο Στεφανο που μες στην απελπισια του εχει να κανει κ επεξηγήσεις της καταστασης και των αντιδράσεών του στην ελεεινα εγωκεντρικη Μελ-Ε.Τ.-α την εξωγηινη, η οποια ακομα κ μετα απο τοση εξηγηση κ ντορο, ρωταει "τι κανουνε" οταν τον συλλαμβανουν.... wall
στις σκηνες Μπελλου-Νταιζης εριχνα ΤΟ χαζεμα αλλού (π.χ.προσεξα οτι η tv μου ειχε αρχισει να πιανει παλι σκονη... -.- ) Sleep , κ στις σκηνες Μελιτας παρακαλουσα να αλλαξουν καναλι.... ΕΛΕΟΣ! τελειωμο δεν ειχε!!

(πολυ) ασχημο, κι αυτο γιατι μου αρεσε η Εριεττα, οι Νορα-Λουκας, ο Λουκας με το Νικολα (-οχι τοσο το ανεκδοτο κ το γελιο του Λουκα στο τελος, οσο τροπος που τα ειπαν...)... και συμπαθητικη η σκηνη Σουπερμαν- Ευας που εφηβοφέρνουν.....

αυταααα...

Rolling Eyes
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 10:45 pm

kapetanissa έγραψε:Γέλασα πολύ με τις ανωτέρω αναλύσεις και τα off screen που εννοούνται.... ναι θουκυδίδειο σχήμα σου λέει.... Angel

ευχαριστήθηκα:

Θα συμφωνησω μαζι σου σε ολα....Πολυ ωραιος σχολιασμος...Οσο για την Μελιτα καλυτερα μην σχολιαζεις..γιατι το παρεακι στο φορουμακι μας ειναι τελειο κ δεν αξιζει να το χασεις για την ΜΠεκρου χιχιχι
sisi
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από JELSOMINA Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 10:59 pm

[quote="Cancoon"]Μου άρεσε πολύ ο τρόπος που ξεπέρασαν τον καβγάς τους ο Στέφανος και η Μελίτα. Ο Στέφανος ως πιο μεγάλος, πιο ώριμος, πιο αποφασιστικός πήρε την πρωτοβουλία και εξήγησε τα λάθη του καθενός. Ναι αυτός παραφέρθηκε, ναι η Μελίτα έκανε ένα πισωγύρισμα στην σχέση τους και δόθηκαν οι αμοιβαίες εξηγήσεις. Είναι σε τέτοιες στιγμές που φαίνεται πως η αληθινή αγάπη κάνει τους ανθρώπους να αφήνουν πίσω τους ακόμη και τους πιο έντονους καβγάδες.
Επίσης μου άρεσε πολύ ο τρόπος που η Μελίτα συμπαράστάθηκε στον Στέφανο μέσα στο γραφείο της Νόρας.
Τέλος η σκηνή της σύλληψης του Στέφανου μπροστά στα μάτια της Μελίτας ήταν πολύ καλογυρισμένη και η κορυφαία του επεισοδίου. Το πόσο σφιχτά κρατούσε η Μελίτα τον Στέφανό της για να μην της τον πάρουν, η φράση του Στέφανου “μην φοβάσαι κορίτσι μου”, ο τρόπος που την έψαχνε με το βλέμμα του μέσα από το περιπολικό, το ότι προσπάθησε να της χαμογελάσει για να την ενθαρρύνει, το πονεμένο βλέμμα της Μελίτας όταν τον έβλεπε στα χέρια των αστυνομικών, ήταν όλα τέλεια! Και φυσικά οι ερμηνείες των Σταύρου-Παπά ήταν καταπληκτικές. Με φυσικότητα, με εκφραστικότητα, με συνεννόηση μόνο με το βλέμμα, με αβίαστη χημεία!! Μπράβο σε όλους!

Ο Στέφανος πήγε στην Εριέττα για να ξεσπάσει το θυμό του για την Μελίτα, όπως κάθε άνθρωπος που τα έχει πάρει με τον σύντροφό του πηγαίνει σε έναν φίλο του και ξεσπάει. Και για τον Στέφανο αυτό είναι η Εριέττα, φίλη – της το είπε ξεκάθαρα σήμερα. Επίσης φάνηκε πόσο πολύ τον καίει η Μελίτα, τι λέει, τι κάνει, τι πιστεύει. Το ότι ο Στέφανος πηγαίνει στην Εριέττα και κοπανιέται για την Μελίτα, δείχνει στην Εριέττα ότι ο άνθρωπος αυτός είναι ερωτευμένος με την Μελίτα και οι ψυχαναλύσεις που του κάνει δεν μπορούν να συγκριθούν με αυτόν τον έρωτα!
Η ατάκα του Λουκά ότι η Εριέττα δεν στρέφεται εναντίον του Στέφανου λόγω της μεγάλης καψούρας της είναι πολύ σημαντική. Είναι να αναρωτιέσαι τι θα κάνει η Εριέττα όταν αυτή η καψούρα τελειώσει.....

αυτό ακριβώς.... !!! τέλειο και τέλειοι!!!
JELSOMINA
JELSOMINA
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ioanna T Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 10:59 pm

Μετά τη Νταίζη(και τον κλειδαρά),διακτινίζεται ΚΑΙ ο Λευτέρης.Αχ αχ αχ πολλή σπόντα για το πόσο έχει πονέσει η Εύα και δε μας βλέπω καλά με τις αποκαλύψεις στα επόμενα...Για να είμαι ειλικρινής πάντως τη στάση του Λουκά δεν την κατάλαβα.Δικαιολογημένη η δυσπιστία του,καλή η ερμηνεία του για την οργή που νιώθει με όσα τελευταία του έχουν συμβεί,αλλά βλέπει ότι η Εύα τον έχει ανάγκη,η στάση''Κάθομαι και παρακολουθώ''δεν νομίζω πως του ταιριάζει,αν και η σκηνή του με το Νικόλα ήταν ίσως η μόνη καλή του επεισοδίου.
Το ότι σε όλο το επεισόδιο συζητάνε ότι ο Στέφανος θα φάει ισόβια για την απαγωγή για να καταλήξουν στο γραφείο της Νόρας να εκπλαγούν στο ενδεχόμενο ο Στέφανος να φάει ισόβια για την απαγωγή(το οποίο όντως είναι υπερβολικό,τόσοι φόνοι έχουν γίνει τη λέξη ισόβια δε νομίζω να την ακούσαμε τόσες φορές)να το αποδώσω στο ότι δεν πρόσεχα πολύ το επεισόδιο?
Εκεί μάλλον πρέπει να αποδώσω και τα κενά μου στο κεφάλαιο Μπέλος.Πέρα από το ότι εξακολουθώ να μην έχω καταλάβει κατά πόσο ο Μπέλος ξέρει ότι η Νταίζη ξέρει ότι ο Μπέλος ξέρει κλπ.,ο σημερινός διάλογος Στέφανου-Αντιγόνης μου φάνηκε λίγο ξεκάρφωτος.Πόσα ξέρουν και γιατί ο Στέφανος υποψιάστηκε ξαφνικά τον κουνιαδούλη του?
Ψηφίζω άσχημο για τον (αν)εγκέφαλο της απαγωγής,όποτε βλέπω πλάνα του νομίζω ότι παρακολουθώ άλλη σειρά!
Υ.Γ.Βρείτε σας παρακαλώ ενδυματολόγο για τη Νταίζη!
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 11:09 pm

-- Τραγική η ΝταίζοΜπελλιάδα σήμερα!!! Τραγική και η Καρταλιάδα επίσης!
Για να καταλάβω, όσοι μπήκαν δεύτερη ή τρίτη σεζόν είναι πλέον οι νέοι πρωταγωνιστές? Ee? Ee?

-- Η σκηνή της σύλληψης γελοία, και κυρίως η wanna-κλάψω και δεν μπορώ ακόμα πιο γελοία lmao lmao lmao
Δεν παλεύεται πλέον. Κάνει κακό εκτός απο την αισθητική, και στα μάτια

-- Ο Λευτέρης και η Εύα
Love! Love!

Προς το παρόν αυτά!

ΑΘΛΙΟ slap

Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 11:14 pm

Υπομονη είμαστε σε διάστημα μεταβατικών επεισοδίων .
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από dwra Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 11:51 pm

Καλησπέρα στην εδεμοπαρέα ;D Δυστυχώς ψήφισα άθλιο και το σημερινό, που για μένα ήταν μια μπούρδα και μισή. Οι μοναδικές σκηνές που λιγο άξιζαν ήταν Λουκάς-Νικόλας [κρύο το ανέκδοτο] αλλά εδωσαν μια ευχάριστη νότα. Η Σκηνή με Ευα-Νόρα-ηλίθια [Μελίτα] Στέφανος και Λουκάς..ε κάπως καλή ήτανε. Η Εύα για αλλη μια φορά μας απέδειξε οτι ειναι αστέρι στις ερμηνείες της. Κατα τα άλλα το πιο αθλιο απ όλα ήταν η σύλληψη του Στέφανου, η προχειρότητα σε ολο της το μεγαλείο............ Πολύ φοβάμαι οτι η κατακύλα ηδη ξεκίνησε και δυστυχώς μέχρι το Πάσχα, βοήθειά μας στο τι θα δουν τα ματάκια μας

Αυτά προς το παρόν....
dwra
dwra

Θηλυκό Τόπος : Στη σκέψη σου.....

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 11:56 pm

Λίγες ήταν οι σκηνές που μου άρεσαν στο σημερινό επεισόδιο, το οποίο κι εγώ το βρήκα αρκετά βαρετό.

Μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνή Εριέττας – Στέφανου και η στάση της Εριέττας. : respect : Παρόλο που τον αγαπάει και παρόλο που στην κατάσταση που ήταν ο Στέφανος αν ήθελε να τον διεκδικήσει θα μπορούσε να χειριστεί το θέμα διαφορετικά, δεν το έκανε. Εμένα αυτή η συμπεριφορά μου επιβεβαιώνει αυτά που γράφαμε και χθες, ότι δηλαδή δεν έχει καμμια σκοπιμότητα. Όσο για το Στέφανο, που πάει συνεχώς και παραπονιέται στην Εριέττα για τη Μελίτα, ενώ ξέρει τα αισθήματά της, αδυνατώ να βγάλω συμπέρασμα. Ή σκέφτεται μόνο τον εαυτό του ή ενδιαφέρεται για την Εριέττα περισσότερο απ’ όσο έχει συνειδητοποιήσει. Υπό κανονικές συνθήκες θα πίστευα το πρώτο, με αυτούς τους σεναριογράφους όμως δεν ξέρω τι να πιστέψω. Θα περιμένω τη συνέχεια...

Η Νόρα στη σκηνή με το Λουκά κάπως έσωσε τα χθεσινά... Κάπως... Όσο γι’ αυτό που είπε ο Λουκάς, αν θέλει η Μελίτα να ξεμαλλιαστεί μόνη της, ας το κάνει... Το συνηθίζει άλλωστε... Αλλά βοήθεια από καμμια άλλη δεν νομίζω να έχει.

Μου άρεσε πολύ και η σκηνή Λουκά – Νικόλα. Μέσα στη γενικότερη βαρεμάρα, ένα ανέκδοτο μας χρειαζόταν. Ας προσέξουν λίγο όμως οι σεναριογράφοι, γιατί μου φαίνεται ότι ο Λουκάς είναι λίγο πριν τη μετάλλαξη... sfyr

Πολύ ωραία ήταν και η σκηνή Εύας – Λευτέρη... Ας ελπίσουμε ότι η Εύα που όντως έχει περάσει πολλά, όπως λέει και η Δάφνη, δεν θα περάσει ακόμα περισσότερα ή τουλάχιστον ότι θα τα ξεπεράσει γρήγορα.

Καλή και η σκηνή στο γραφείο, αν και δεν καταλαβαίνω γιατί ο Λουκάς δεν θέλει να βοηθήσει το Στέφανο, ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό υπερασπιζόταν την Αντιγόνη. Αν έλειπε η Μελίτα βέβαια, η σκηνή θα ήταν ακόμα καλύτερη.

Η Μελίτα ασχολίαστη... Πάντα ένα «αλλά» το έχει πρόχειρο, αλλά μόλις καταλάβει ότι κινδυνεύει να την παρατήσει ο Στέφανος προσπαθεί, ανεπιτυχώς, να το παίξει μετανιωμένη. Αυτό το «τι κάνουνε;» στη σκηνή της σύλληψης πρέπει να ήταν η πιο γελοία ατάκα που έχω ακούσει ποτέ, ακόμα και από τη Μελίτα. Μια βόλτα στο τετράγωνο πάνε και θα γυρίσουν... Τελικά αυτή όντως ήταν τόσο απασχολημένη με τον εαυτό της και τις ζήλειες της, που δεν είχε καταλάβει τίποτα από όσα συζητούσαν τόσο καιρό. lmao

Υ.Γ. Είμαι σίγουρη ότι με αυτό που θα γράψω οι περισσότεροι θα διαφωνήσετε. Ωστόσο, είναι κάτι που το σκέφτομαι εδώ και καιρό, και με αφορμή το σημερινό επεισόδιο, επειδή βλέπω ότι το σχολιάζετε, θα ήθελα να το αναφέρω. Φυσικά κι εγώ ξεκίνησα να βλέπω τη σειρά στον πρώτο κύκλο για την παρέα της Φεγγαρόπετρας και μου άρεσε πολύ. Στον δεύτερο κύκλο, τουλάχιστον μέχρι να προκύψει το θέμα της δολοφονίας, ομολογώ ότι είχα βαρεθεί απίστευτα και την έβλεπα σπάνια. Στον τρίτο κύκλο τώρα (και από το τέλος του δεύτερου) ένας από τους λόγους που ξανάρχισα να τη βλέπω πιο συστηματικά είναι κάποιοι από τους καινούριους χαρακτήρες. Άλλωστε ας μην ξεχνάμε ότι ο βασικός χαρακτήρας, που ήταν ο Μάνος, έφυγε επειδή ο ηθοποιός αποχώρησε με δική του πρωτοβουλία, οπότε με κάποιον τρόπο έπρεπε να καλυφθεί το κενό.

Δεν λέω ότι προτιμώ να βλέπω συνέχεια τη Νταίζη και τον Μπέλλο (αυτούς τους δύο μακάρι να μην τους έβλεπα καθόλου, όπως και τη Μελίτα), απ’ ότι την παρέα, αλλά δεν μπορώ να αντιμετωπίσω και τους καινούριους σαν να είναι ανεπιθύμητοι ή σαν να υπάρχουν πρωταγωνιστές δύο ταχυτήτων. Χίλια συγγνώμη για αυτό που θα πω, αλλά όλο αυτό μου θυμίζει λίγο αυτό που έβλεπα να συμβαίνει όταν ήμουν στο δημοτικό, όπου αν ερχόταν ένα παιδάκι στη μέση της χρονιάς, τα υπόλοιπα δεν το έπαιζαν, επειδή είχαν ήδη τις δικές τους παρέες. Ατυχής η παρομοίωση, το ξέρω. Κι εγώ θέλω να βλέπω περισσότερο την παρέα, αλλά στο δικό μου μυαλό κι έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα είναι όλοι πρωταγωνιστές, όλους θέλω να τους βλέπω και με όλους (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων) με ενδιαφέρει τι θα γίνει. Αυτό που επίσης θέλω όμως, και έχετε δίκιο να επισημαίνετε ότι κατά καιρούς, όπως στο σημερινό, και φοβάμαι και στα επόμενα επεισόδια, δε συμβαίνει, είναι να υπάρχουν κάποιες ισορροπίες. Ούτε να βλέπουμε μόνο τους καινούριους (το Μελιτόνι στους καινούριους συμπεριλαμβάνεται και εξακολουθούμε να το βλέπουμε συνέχεια; ) και σχεδόν καθόλου την παρέα, ούτε μόνο την παρέα και καθόλου τους καινούριους. Απλά οι σεναριογράφοι αυτή την ισορροπία δε φαίνεται να την έχουν βρει...

Ok, μουτζώστε ελεύθερα, όπως λέει και η Τζίνα... )) Απλά ήθελα να γράψω την προσωπική μου άποψη πάνω σε αυτό το θέμα...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από black_cat Την / Το Πεμ Ιαν 13, 2011 12:19 am

Το σημερινό επεισόδιο στο σίριαλ "Τα μυστικά της Εδέμ" ήταν καταπληκτικό!!!!!!!!
Υποφέρω από αυπνίες εδώ και αρκετό καιρό!Και ναι,μπορώ να το πω!!!Βλέποντας το,με πήρε ο ύπνος!!!! Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 0667
Ευχαριστώ "μυστικά της Εδέμ"!!!! geek
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Ιαν 13, 2011 12:21 am

nefelik έγραψε:
Δεν λέω ότι προτιμώ να βλέπω συνέχεια τη Νταίζη και τον Μπέλλο (αυτούς τους δύο μακάρι να μην τους έβλεπα καθόλου, όπως και τη Μελίτα), απ’ ότι την παρέα, αλλά δεν μπορώ να αντιμετωπίσω και τους καινούριους σαν να είναι ανεπιθύμητοι ή σαν να υπάρχουν πρωταγωνιστές δύο ταχυτήτων. Χίλια συγγνώμη για αυτό που θα πω, αλλά όλο αυτό μου θυμίζει λίγο αυτό που έβλεπα να συμβαίνει όταν ήμουν στο δημοτικό, όπου αν ερχόταν ένα παιδάκι στη μέση της χρονιάς, τα υπόλοιπα δεν το έπαιζαν, επειδή είχαν ήδη τις δικές τους παρέες. Ατυχής η παρομοίωση, το ξέρω. Κι εγώ θέλω να βλέπω περισσότερο την παρέα, αλλά στο δικό μου μυαλό κι έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα είναι όλοι πρωταγωνιστές, όλους θέλω να τους βλέπω και με όλους (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων) με ενδιαφέρει τι θα γίνει. Αυτό που επίσης θέλω όμως, και έχετε δίκιο να επισημαίνετε ότι κατά καιρούς, όπως στο σημερινό, και φοβάμαι και στα επόμενα επεισόδια, δε συμβαίνει, είναι να υπάρχουν κάποιες ισορροπίες. Ούτε να βλέπουμε μόνο τους καινούριους (το Μελιτόνι στους καινούριους συμπεριλαμβάνεται και εξακολουθούμε να το βλέπουμε συνέχεια; ) και σχεδόν καθόλου την παρέα, ούτε μόνο την παρέα και καθόλου τους καινούριους. Απλά οι σεναριογράφοι αυτή την ισορροπία δε φαίνεται να την έχουν βρει...

Ok, μουτζώστε ελεύθερα, όπως λέει και η Τζίνα... )) Απλά ήθελα να γράψω την προσωπική μου άποψη πάνω σε αυτό το θέμα...

Oι γνώμες όλων είναι σεβαστές και δεν υπάρχει λόγος να διστάζει κάποιος να διατυπώσει τη δική του.
Στο συγκεκριμένο θέμα νομίζω οτι όλη η αντίδραση έχει δημιουργηθεί ακριβώς επειδή δεν υπάρχει η παραμικρή ισορροπία.
Έχουν παίξει μέχρι τώρα στη νέα σεζόν 84 επεισόδια κι ακόμη περιμένω να δω κάτι που να έχει σχέση με την Εύα το Λουκά τη Νόρα το Νικόλα και τη Δάφνη. Εκτός απο σαχλά γεμίσματα επεισοδίων ανούσιους καυγάδες και κωμικές σκηνές δεν έχω δει απολύτως τίποτε άλλο. Αντίθετα έχουν αναλωθεί να υπεραναλύουν τον πόνο της Μελίτας που επιλέγουν να την παρουσιάζουν ως θύμα ξεχνώντας οτι υπήρξε δύο φορές θύτης, με το Στέφανο και τη μαμά του με τον πόνο της Εριέττας με το Μπέλλο τη γυναίκα του Μπέλλου τον πεθαμένο αδελφό του Μπέλλου και τη Νταίζη τη μαμά της Νταίζης τον αδελφό της Νταίζης κ.ο.κ Εκείνοι δημιούργησαν πρωταγωνιστές δύο ταχυτήτων.
Εαν είχαν τελειώσει με τις ιστορίες που παρακολουθούσα και παρουσίαζαν μια νεα σειρά ενδεχομένως να την παρακολουθούσα. Όμως υποτίθεται οτι συνεχίζονται τα μυστικά της Εδέμ. Παρακολούθησα την πορεία κάποιων ηρώων και περίμενα να δω να κλείνουν οι λογαριασμοί.
Δυστυχώς διαγράφουν όσα έβλεπα για να παρουσιάσουν μια σειρά γραμμένη αποκλειστικά πάνω στους ''εκλεκτούς'' τους πράγμα που είναι βεβαίως δικαίωμά τους. Ενοχλούμαι όμως διότι ξεπετώντας τους ήρωες που παρακολουθούσα με σκηνές του διλέπτου εμπαίζουν την νοημοσύνη μου.
Aκόμη κι αυτό ίσως δεν ήταν τόσο ενοχλητικό αν οι ρόλοι τους ήταν καλογραμμένοι και αν οι ηθοποιοί μπορούσαν να ανταπεξέλθουν. Το ρόλο του Μπέλλου ενδεχομένως κάποιος άλλος να τον απογείωνε τώρα όμως ο ήρωας προκαλεί απλά γέλια. Το ''δράμα'' της πονεμενης Μελίτας ίσως μπορούσε να συγκινήσει κάποιους αν έριχνε και κανένα δάκρυ. Την πανουργία της Νταίζης ίσως την απολάμβανα αν ο ρόλος της δεν είχε στριφογυρίσει τόσο πολύ που πια τίποτα δεν δένει με τα δρώμενα της περασμένης σεζόν.
Για μένα λοιπόν είναι λογικό να υπάρχει αντίδραση. Βλέπουμε έτσι κι αλλιώς κάτι χωρίς συνοχή ας βλέπουμε τουλάχιστον τους ήρωες που αγαπήσαμε.

Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Ιαν 13, 2011 1:11 am

Αφού διαλύθηκαν και οι τελευταίοι δισταγμοί μου , θα διατυπώσω λοιπον κι εγώ τη γνώμη μου. Και οι τρείς κύκλοι της σειράς μου αρέσουν, και δεν το βρίσκω καθόλου αναγκαίο η σειρά να περιστρέφεται γύρω από την "κουτσουρεμένη" παρέα της φεγγαρόπετρας. Με την αποχώρηση του Μάνου, οι υπόλοιποι της παρέας, εκτός της Εύας, είναι νέοι ηθοποιοί, και δεν θα μπορούσαν να κρατήσουν μόνοι τους το βάρος όλης της σειράς, όσο συμπαθείς κι αν είναι κάποιοι απ'αυτούς σε μιά μεγάλη μερίδα κοινού. Για μένα καλώς ήρθαν κάποιοι πολύ καλοί ηθοποιοί, οι οποίοι δίνουν κύρος στη σειρά και με τις ερμηνείες τους μάς αποζημιώνουν για τις υπόλοιπες τυχόν ελλείψεις της σειράς. Οσο για τις ισορροπίες, γνώμη μου είναι οτι λίγο πολύ τηρούνται, γιατί σε κάθε κομμάτι της πλοκής πρέπει να τονίζονται περισσότερο αυτοί που έχουν σχέση μ'αυτό το κομμάτι, σε άλλο κομμάτι τονίζονται άλλοι καί ούτω καθ'εξής. Εαν κάποιος ενδιαφέρεται να βλέπει μόνο σκηνές του ζευγαριού της προτίμησής του, και όλα τα υπόλοιπα του φαίνονται κουραστικά ή βαρετά, τό πρόβλημα είναι δικό του.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από oriana Την / Το Πεμ Ιαν 13, 2011 8:34 am

Clarabelle έγραψε:
Αριάδνη μου αυτό λες μόνο;
Που η Νταίζη έκλεψε τα κλειδιά για να φάει τα φράγκα και μετά ο Μπέλλος πήγε στο μικρό σπίτι στο λιβάδι ξεκλείδωσε με τα κλεμένα κλειδιά και ξανακλείδωσε τι σου λέει; lmao lmao lmao
Εμένα μου λέει οτι αυτοαναιρούνται στο ίδιο επεισόδιο

Για αυτο διερωτηθηκα και εγω!!
Wink Wink
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Δημοσίευση από oriana Την / Το Πεμ Ιαν 13, 2011 8:36 am

JESSIE έγραψε:Αφού διαλύθηκαν και οι τελευταίοι δισταγμοί μου , θα διατυπώσω λοιπον κι εγώ τη γνώμη μου. Και οι τρείς κύκλοι της σειράς μου αρέσουν, και δεν το βρίσκω καθόλου αναγκαίο η σειρά να περιστρέφεται γύρω από την "κουτσουρεμένη" παρέα της φεγγαρόπετρας. Με την αποχώρηση του Μάνου, οι υπόλοιποι της παρέας, εκτός της Εύας, είναι νέοι ηθοποιοί, και δεν θα μπορούσαν να κρατήσουν μόνοι τους το βάρος όλης της σειράς, όσο συμπαθείς κι αν είναι κάποιοι απ'αυτούς σε μιά μεγάλη μερίδα κοινού. Για μένα καλώς ήρθαν κάποιοι πολύ καλοί ηθοποιοί, οι οποίοι δίνουν κύρος στη σειρά και με τις ερμηνείες τους μάς αποζημιώνουν για τις υπόλοιπες τυχόν ελλείψεις της σειράς. Οσο για τις ισορροπίες, γνώμη μου είναι οτι λίγο πολύ τηρούνται, γιατί σε κάθε κομμάτι της πλοκής πρέπει να τονίζονται περισσότερο αυτοί που έχουν σχέση μ'αυτό το κομμάτι, σε άλλο κομμάτι τονίζονται άλλοι καί ούτω καθ'εξής. Εαν κάποιος ενδιαφέρεται να βλέπει μόνο σκηνές του ζευγαριού της προτίμησής του, και όλα τα υπόλοιπα του φαίνονται κουραστικά ή βαρετά, τό πρόβλημα είναι δικό του.

Πραγματικα ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!
Δεν ξερεις ποσο συμφωνω μαζι σου και ποσο καιρο ηθελα να το πω αυτο!!
Εξαλλου αν βλεπαμε συνεχει μια παρεα 6 ατομων (και τωρα 5) δε νομιζω να μας αρεσε και τοσο πολυ η σειρα μαλλον θα βαριομασταν υπερβολικα!!
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Πεμ Ιαν 13, 2011 9:25 am

Παναθλιο , βαρεθηκα την ζωη μου, λες και το εδειχνε 2 ωρες ηταν, τελειωμο δεν ειχε.

Ευα και Λευτερης ηταν το μονο που εδωσε μια ευχαριστη νοτα στο ολο επεισοδιο.Η Ευα ειναι καταπληκτικη γενικα οταν μας την δειχνουν και εχει ρολο η γυναικα γιατι την εχουν βαλει στην ακρη και αυτη καιρο τωρα.

Ο Λευτερης εχεις πολυ καλη εξελιξη και χαιρομαι, ειναι πολυ γλυκος απεναντι στην Ευα και την πλησιαζει αργα και σταθερα.

Αρχιζει και με χαλαει ο Στεφανος περισσοτερο απο πριν. Ας αποφασισει με ποια θελει να ειναι, αγαπα το Μελιτσολι αλλα στην Εριεττα τρεχει γιατι ειναι η μονη που τον κατανοει και μπορει να συζητησει μαζι της και γενικα ειναι η μονη η οποια τον ηρεμει και τον πιστευει οπως λεει. Αρα τι γυρευει απο την Μελιτα?

Ουσιαστικα ποτε δεν ηταν μαζι, κατι ξεπετες εκει εριξαν και ολο τσακωμους και ζηλιες, αυτο ειναι αγαπη? σχεση? ainta

Οπως εχω πει ο Νικολας εχει παρει μπροστα και ειναι πολυ καλος σε αντιθεση με τον Λουκα που μου φαινεται πολυ ψευτικος στο ρολο του, αλλα ειπε και ενα σωστο ο Λουκας "ηλιθιος εκ γεννετης" αναγνωρισε την κατασταση του. lmao

Να σχολιασω την Νταιζη τωρα? Καλα τον Μπελλο τον δουλευε παντα αλλα τον Χρηστο την μεγαλη της αγαπη που και καλα τα κανει ολα για εκεινον τι συμπεριφορα ειναι αυτη? Fsklδεν της αξιζει ο Χρηστος, μπορει να εχει κανει πολλα και εκεινος αλλα ξερει να αγαπαει πραγματικα και την αγαπαει την αθλια και θελει να την προστατεψει αλλα αυτη δεν προκειται να αλλαξει ποτε, θα ηθελα πολυ να την δω μαζι με την μανουλα της να σαπιζουν στη φυλακη να γλιτωσει και ο κοσμος απο αποβρασματα.

Επισης με χαλαει το γεγονος οπου ο Στεφανος με την Αντιγονη ανταλλασουν βαριες κουβεντες, απειλουνται μεταξυ τους αλλα ολο εκει ειναι ο Στεφανος και συζητηση πανω στη συζητηση, ειναι που δεν θελει να την ξαναδει.

Γενικα σε αυτη την σειρα αυτα που θα ηθελαν να δειξουν με αυτα που μας δειχνουν δεν εχουν καμμια σχεση μεταξυ τους.Πληρη μεταλλαξη των ηρωων και της ιστοριας.Αυτη η σειρα ειχε καποιες καλες στιγμες αλλα καταντησε μεγαλυτερη η τρυπα της και απο αυτη του οζοντος.

Η κατρακυλα δεν μπορει να αποφευχθει, δειχνουν ελαχιστα επεισοδια με ενδιαφερον και στα υπολοιπα GN1 και Grrr

Απορω καμμια φορα γιατι ανοιγω την τηλεοραση εκεινη την ωρα.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιαν 13, 2011 10:10 am

JESSIE έγραψε:Αφού διαλύθηκαν και οι τελευταίοι δισταγμοί μου , θα διατυπώσω λοιπον κι εγώ τη γνώμη μου. Και οι τρείς κύκλοι της σειράς μου αρέσουν, και δεν το βρίσκω καθόλου αναγκαίο η σειρά να περιστρέφεται γύρω από την "κουτσουρεμένη" παρέα της φεγγαρόπετρας. Με την αποχώρηση του Μάνου, οι υπόλοιποι της παρέας, εκτός της Εύας, είναι νέοι ηθοποιοί, και δεν θα μπορούσαν να κρατήσουν μόνοι τους το βάρος όλης της σειράς, όσο συμπαθείς κι αν είναι κάποιοι απ'αυτούς σε μιά μεγάλη μερίδα κοινού. Για μένα καλώς ήρθαν κάποιοι πολύ καλοί ηθοποιοί, οι οποίοι δίνουν κύρος στη σειρά και με τις ερμηνείες τους μάς αποζημιώνουν για τις υπόλοιπες τυχόν ελλείψεις της σειράς. Οσο για τις ισορροπίες, γνώμη μου είναι οτι λίγο πολύ τηρούνται, γιατί σε κάθε κομμάτι της πλοκής πρέπει να τονίζονται περισσότερο αυτοί που έχουν σχέση μ'αυτό το κομμάτι, σε άλλο κομμάτι τονίζονται άλλοι καί ούτω καθ'εξής. Εαν κάποιος ενδιαφέρεται να βλέπει μόνο σκηνές του ζευγαριού της προτίμησής του, και όλα τα υπόλοιπα του φαίνονται κουραστικά ή βαρετά, τό πρόβλημα είναι δικό του.

Όλες οι σειρές έχουν πάντα έναν βασικό κορμό και εμπλουτίζονται με μικρές παράλληλες ιστορίες που δένουν με μικρούς δεσμούς με τον κορμό και τους βασικούς πρωταγωνιστές. Γεγονός αυτό.

Εδώ μιλάμε ότι αλλάξαμε πρωταγωνιστές και τους μικρούς δεσμούς με τη βασική ιστορία την έχουν οι αρχικοί πρωταγωνιστές πράγμα που συγνώμη αλλά συνιστά άλλη σειρά! Κι αν ο Στέφανος δεν ήταν Σταύρου να μην πω που θα ήταν η σειρά αυτή τώρα..

Και όχι εγω δεν θέλω να βλέπω μόνο Εύα που είναι και η αγαπημένη μου! Αλλα δεν θέλω και να βλέπω 35 από τα 45 λεπτά όοοοολους τους άλλους 8 λεπτά με Νόρα και Λουκά και σε ένα δίλεπτο τους υπόλοιπους! ΑΥΤΟ δεν είναι ισορροπία και το καταδίκασα και εγώ και τα περισσότερα μέλη ακόμα και στο επεισόδιο με την αποκάλυψη της αδερφής του Λουκά που βλέπαμε το γύρω γύρω όλοι με το Λουκά και την Εριέττα!

Θέλουμε να βλέπουμε μια ιστορία να αφορά αυτούς που αγαπήσαμε και μαζί και τους υπόλοιπους, όχι τους υπόλοιπους και αυτοί που αγαπήσαμε ΝΑ ΛΕΝΕ ότι τους αφορά αλλα να μην τους αγγίζει καθόλου! Απλώς οι σεναριογράφοι δεν γνωρίζουν να διαχειριστούν 7 πράγματα μαζί, ανοίγουν μια ιστορία 25 επεισόδια, μετά άλλη ιστορία 25 επεισόδια, μετά ξαναπιάνουμε την πρώτη αλλα 20 επεισόδια κ.ο.κ. και εντωμεταξύ οι εμπλεκόμενοι στην πρώτη ιστορία όταν παίζει η δεύτερη είτε είναι χαμένοι είτε για να γεμίζουν χρόνο και γιατί βασικά αυτούς θέλει το κοινό και φέρνουν τα νούμερα, το παίζουν κλόουν πράγμα που σαφώς δεν συνάδει με την πρώτη ιστορία αλλα ούτε και με την τρίτη που θα ακολουθήσει και βγαίνουν έτσι μεταλλαγμένοι και λοβοτομημένοι!

Τρανό παραδειγμα ο Λουκάς που έμαθε ότι έχει αδερφή και μετά το ξεχάσαμε και αυτό και ασχολούμαστε με γάμους και κρύα ανέκδοτα γιατί τωρα έχουμε να ασχοληθούμε με την φυλάκιση. Οι τηλεθεατές δεν είναι ηλίθιοι να μην μπορούν να παρακολουθήσουν δύο ιστορίες! Απλώς μάλλον θα τους ένοιαζε περισσότερο η ιστορία του Λουκά..

Όσο για τη διαχείριση σε αυτή τη περίπτωση Τζέσυ έπρεπε να φροντίσουν να εντάξουν το Στέφανο στην παρέα και όχι να τον βάλουν απέναντί της όπως; και τη Νταίζη και το Μπέλλο! Πέρισυ ήρθαν τρεις νέοι ηθοποιοί και όλοι είναι απέναντι στυην παρέα. Αυτό λοιπόν είναι καθαρά λάθος των σεναριογράφων το οποίο λουζόμαστε εμείς!!!

Τέλος πάντων ο καθένας με την άποψή του αλλα οι ψήφοι μιλάνε από μόνοι τους θα έλεγα..

Κι επειδή ίσως ξεκίνησε απο αυτό που είπα όλη η ιστορία να πω ότι η Λάμπου και ο Σταύρου δεν μου είναι διόλου αντιπαθείς. Και παρόλο που προτιμώ τον Στέφανο κακό παρά ηλίθιο δεν θα με πείραζε να τον δω με την Εριέττα μαζί. ΑΛΛΑ δεν είναι αυτό που βασικά θέλω να βλέπω, αλλα η παράλληλη ιστορία στον κεντρικό άξονα που λέγεται κουτσουρεμένη παρέα. Αρέσει δεν αρέσει, τόσο στους γράφοντες όσο και σε κάποιους τηλεθεατές ο κόσμος αυτό αγάπησε και για αυτό συνεχίζει να βλέπει τη σειρά.

Επεισόδιο 481 - Ημερομηνία 12-01-2011 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης