Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap67%Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 67% 
[ 51 ]
Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 76

Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Σαβ Ιαν 22, 2011 11:48 am

Παρακαλώ να σταματήσει αυτή η συζήτηση ΤΩΡΑ!!!

Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011

Δημοσίευση από marakii Την / Το Σαβ Ιαν 22, 2011 11:51 am

[quote="fay"]
marakii έγραψε:

[color=white]Λάτρεψα Λουκά-Δάφνη (θυμήθηκα τότε στα επεισόδια του 1ου κυκλου που ο Λουκάς θα την παντρευόταν για να κάνει εκείνη και το μικράκι ευτυχισμένα) Πόση χημεία έχουν και αυτοί οι 2 ..... Πραγματικά συγκινητηκή σκηνή.....Πιστεύω πως μετα τη Νόρα ο Λουκάς ταιριάζει πάρα πολύ και με τη ΄Δάφνη...λάτρεψα την ενθάρυνση του και όταν του είπε εκείνη έλα να σ' αγκαλιάσω , της απάντισε έλα εσύ ...πόσο ΓΛΥΚΟ ...πόσο όμορφα τα δάκυα της Γεωργίας πόσο γλυκιά η αγκαλιά του κολλητού της Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 195890 [/color]

Αυτή ήταν και για μένα η πιο όμορφη σκηνή του επεισοδίου. Ενώ όλη η παρέα δεν κατάφερε να πει στη Δάφνη ένα πειστικό ψέμα και τους κατάλαβε αμέσως, ο Λουκάς μόνος του της μίλησε με ειλικρίνεια και της έδωσε να καταλάβει ότι η ζωή δεν τελειώνει με μια οποιαδήποτε αναπηρία, ότι θα είναι όλοι πάντα δίπλα της και θα το παλέψουν όλοι μαζί. Πιστεύω ότι ήταν το πιο κατάλληλο πρόσωπο για να της μιλήσει έτσι και ίσως κάποια από τα λόγια του να κάνουν τη Δάφνη να σκεφτεί.
Θυμήθηκα κι εγώ ακριβώς εκείνα τα επεισόδια που ο Λουκάς θα παντρευόταν τη Δάφνη για το παιδί. Πίστευα και πιστεύω ότι αν δεν ήταν η χημεία του με τη Νόρα το σενάριο θα τον οδηγούσε σταδιακά να γίνει πραγματικό ζευγάρι με τη Δάφνη και χαίρομαι που και κάποιος άλλος εκτός από μένα βλέπει ότι κι αυτοί οι δύο έχουν πολύ καλή χημεία και ταιριάζουν πάρα πολύ. Κρίμα που δεν μας άφησαν να το διαπιστώσουμε...Ωστόσο και οι τωρινές σκηνές τους σαν φίλοι είναι πολύ όμορφες και ιδιαίτερα η σημερινή που ήταν όντως πολύ γλυκιά και έβγαλε πολλή τρυφερότητα. Αυτοί οι δυο ήταν πάντα οι αγαπημένοι μου από την παρέα.

Χαίρομαι και εγώ πολύ ....κοίτα για μένα πάνω απ'όλα είναι η χημεία που βγάζει με τη Νόρα (λατρεμένη Αντιγόνη) μου άρεσε πάντα και η φιλική χημεία τους και η τώρα χημεία τους ωσ ζευγάρι !!! Αλλά μετά τη Νόρα για μένα ο Λουκάς ταιριάζει απόλυτα με τη Δάφνη (για φιλική χημεία μιλάω πάντα) και γενικώς θυμήθηκα αυτές τις σκηνές γιατί ήταν τόσο όμορφο που ο Λουκάς ήθελε και θέλει να βοηθήσει την φίλη του !!!! Εμένα από την αρχή μου άρεσε η Νόρα ο Λουκάς και η Δάφνη οι αγαπημένοι μου της παρέας
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Ιαν 22, 2011 4:50 pm

Κι εγώ δεν θα πρωτοτυπήσω...

Μου άρεσε πολύ η σκηνή με όλη την παρέα γύρω από τη Δάφνη.

Μου άρεσε πάρα πολύ το μουσικό διάλειμμα, η επιλογή του τραγουδιού και οι περισσότερες σκηνές.

Μου άρεσε η σκηνή Δάφνης – Νικόλα, αλλά δεν μου άρεσε καθόλου το γεγονός ότι η Δάφνη έχει πείσει τον εαυτό της ότι δεν θα μπορέσει να ξαναπερπατήσει και δεν ακούει κανέναν.

Μου άρεσαν πολύ η Νεφέλη και ο Μάριος, αλλά το ότι έπρεπε να πυροβολήσουν τη Δάφνη για να θυμηθούν οι σεναριογράφοι ότι υπάρχει και η Νεφέλη, ας μην το σχολιάσω καλύτερα...

Μου άρεσαν πολύ και οι σκηνές Εύας – Λευτέρη, αν και ανησυχώ για αυτά που θα επακολουθήσουν...

Μου άρεσε πολύ η σκηνή Λουκά – Εριέττας. Τόσο το ενδιαφέρον του Λουκά, που προσπαθεί να προστατέψει την Εριέττα, όσο και αυτό που του είπε η Εριέττα στο τέλος, ότι αγαπάει το Στέφανο και δεν θα τον εγκαταλείψει ακόμα κι αν δεν είναι ποτέ μαζί... Αυτή είναι πραγματική αγάπη...

Μου άρεσε και η σκηνή Αντιγόνης – Στέφανου. Η Αντιγόνη, ό,τι κι αν έχει κάνει, με έπεισε ότι ενδιαφέρεται πραγματικά για το γιο της.

Μου άρεσε που η Άννα καρφώθηκε από μόνη της όταν πήγε να δει το Λευτέρη (αλήθεια, με την Εύα δεν είχαν γνωριστεί στη δίκη; ) και περιμένω να δω τη συνέχεια...

Μου άρεσε που είδαμε λίγη Μελίτα, αν και ακόμα και αυτό το λίγο είναι αρκετό για να με εκνευρίσει, όταν έχει αυτό το ξινό ύφος και ζητάει για εκατομμυριοστή φορά από τον πατέρα της να χρησιμοποιήσει πρακτικές τις οποίες η ίδια κατέκρινε.

Η πιο συγκινητική σκηνή του επεισοδίου ήταν η σκηνή Λουκά – Δάφνης. Μου άρεσε πολύ ο τρόπος που ο Λουκάς προσπαθούσε να ενθαρρύνει τη Δάφνη και να την κάνει να δει τη θετική πλευρά, ακόμα και στην περίπτωση που επιβεβαιωθεί το χειρότερο σενάριο. Πολύ ωραίο και το μήνυμα που προσπάθησαν να περάσουν για τους Special Olympics.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από oriana Την / Το Σαβ Ιαν 22, 2011 5:43 pm

Μου αρεσε και μενα το επεισοδιο παρολα αυτά περιμενα να δω καποιον ειτε από την παρεα είτε τον Ηλια να ειδοποιήσει κ το Μανο.....
Η αδελφη του πυροβολήθηκε οπότε περίμενα τουλαχιστον να αναφερθει και ο Μανος κάπως σε όλο αυτο!
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Κυρ Ιαν 23, 2011 1:20 am

ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ:

1.Τη Σκηνη στο νοσοκομειο με την παρεα να αναρωτιέται για τη Δαφνη και τι θα της πουν τωρα που συνήρθε. Ο πόνος του Νικόλα αποδόθηκε υπέροχα από τον Γιαννακόπουλο.

2.Την Ευα που πήγε να δει μεσα σε όλη την πίκρα της το Λευτερη και ηταν το πρωτο άτομο που αντικρυσε μετα τον πυροβολισμό.

3.Λουκάς-Νόρα συζητουν για τη Δαφνη και αν είναι σωστο να της αποκαλυψουν τις παραμέτρου.Πόσο πιο ωραίο δειχνει το γραφειο διχως την Μπεκρου εκει μεσα!!!!Μόνο οι δυο τους αχχχ Και ναιιι ήρθε και ο Παναγιωτηςςς!!!!!

4.Ρούσσος-Αμαλί:Τα ίδια και τα ίδια βγαλτε το ρημαδι το διαζυγιο να τελειωνουμε! Ευτυχως που γυρισε η συζητηση στο θεμα του Στεφανούλη!

5.Παρεα με τη Δαφνη στο κρεββάτι: Ελαφρυ χιουμορ από όλους που βοηθα σε τετοιες περιπτωσεις. Η τραγική διαπιστωση της Δαφνης με κέρδισε στο έπακρο μπραβο στη Γεωργια μας που καταφερε να μας συγκινησει! Και μετα όταν την αφησαν μόνη της στο δωματιο ήταν μοναδικοι όλοι τους

6.Το Μουσικο διαλειμμα με την Ερη μονη της, τα νευρολογικα τεστ στη Δαφνη και η ανανηψη του Λευτερη, ο Μαριουλης στην αγκαλια του Νικόλα να παιζουν και να χαμογελουν!Ο Λουκάς στο Στεφανο μονο και μονο οι κινησεις του τα είπαν όλα…Η ανάλατη σούπα και το κλασσικο κόκκινο ζελεδάκι για επιδόρπιο…Γιατι χασαμε τον Κασσανδρινο αν και κατηγορείται κι αυτός?Η Θεαρα μου να μαλωνει με την οχιά…

7.Ο Νικόλας να προσπαθεί να παρηγορησει τη Δαφνη που είναι κάθετη ότι δεν μπορει να ξαναπερπατησει. Εδεσαν τέλεια

8.Ευα και Λευτερης να αυτοκατηγορείται για την κατασταση της Δαφνης…δεν ξερω για σας εμενα με επεισε

9.Λουκάς προσπαθεί να πείσει την Έρη ότι ο Στεφανος είχε κινητρα για την απαγωγη.Λουκακο μου με την Ερη μας θα καταληξει μαζι δενουν πολύ καλά.

10.Ευα και Νόρα συζητουν για όλα

11.Η Θεάρα μου πηγε να δει το γιο της στη φυλακη δακρυσμενη! Τι να πω? Προσκυνωωω!

12.Ο Νικόλας ζητα τη βοηθεια της υπόλοιπης παρεας λόγω της ψυχολογικς καταστασης της Δαφνης.

13.Λουκάς και Δαφνη:Ο κλασσικός Λουκάς που αγαπάμε με τα υπέροχα λογακια του και τις εκφρασεις του

ΣΠΑΣΤΗΚΑ:

1.Με τον Δον Μπέλλο που το παίζει και αρχηγός μαφίας και θέλει να «φάει» το Λευτερη ακομα και μέσα στο νοσοκομείο…δεν με πείθει δεν με πειθει…!

2.Η αγαπητικιά του βοσκόπουλου πάτησε το δωδεκαποντο στο γραφειο του πατερα της θέλει να πάει να δει πως είναι στη φυλακη ο απολυτός της….Δεν εχει συγγένεια..αντε καλε τόσα σφουγγαρισματα δεν μετρανε? Ελα μπαμπακα της τωρα που σε εχει αναγκη γυρισε σε σενα για να τη βοηθησεις αλλα μη ζητησεις ανταλλαγμα δεν θα πάρεις!

3.Η κοπελιτσα που φωναζε μονο στους γαμους της η Οχια τωρα μας εγινε τακτικη….αδιαφορη και βαρετη σκηνη μου άρεσε η πέρλα τόσο φτηνιάρικη φαινεται πάνω της!

4.Πατσάδες απαξιώ…!

Από μένα πολύ καλό το σημερινό!
Εξαιρετικες ερμηνείες από Γεωργόνη, Γιαννακόπουλο, Πετράκη, Ξυλά,Δρακουλάκη και Παπαδημητρίου!

Καλή ανάρρωση σε όλους !

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.Θελω να δω Λουκονορικο υπέρηχο!!!!!!!!!!!
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!

Φιλικα
loukitsa
))

Επεισόδιο 488 - Ημερομηνία - 21-01-2011 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Κυρ Ιαν 23, 2011 2:01 am

Με συγκινησε πολυ το επεισοδιο...
Ολοι οι παρεα διπλα στην Δαφνη..και η ο φοβος της Δαφνης να φαινεται στο προσωπο της .....τελειααα η Γεωργονη!!!!
Ο Νικολας διπλα της φανερα ασχημα ψυχολογικα αλλα παλευει να κανει την γυναικα του να νιωσει καλυτερα!!!
Λουκας- Δαφνη δεν αντεξα ετρεξαν δακρυα... Snif Snif ηταν πολυ εντονη η σκηνη και οι ερμεινιες καταπληκτικες!!!
Η Ευα θεα εχει τοσα μετωπα ανοιχτα κ ακομα παλευει κ ειναι εκει για τους φιλους της κ τον Λευτερη.
Η μπεκρου ειναι η μονη που το μονο που την καει ειναι να δει τον Στεφανο ολα τα αλλα αστα βραστα τρεχουν οι αλλοι Fskl
Νικολας -Μαριος πολυ γλυκια σκηνη inlove
και ολα τα λεφτα για μενα σημερα εκτος απο Λουκα Δαφνη ηταν η
Αντιγονη οταν ειδε τον Στεφανο και το δακρυ που κυλαγε και αντανακλουσε στο χωρισμα του επισκεπιιριου!!! ΤΡομερη η κυρια Παπαδημητριου σημερα!!!
Πολυ καλο απο εμενα αλλα θα ηθελα να ενημερωνε καποιος εστω κ τυπικα τον Μανο για κατι τοσο σοβαρο... που αφορα την αδερφη του!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Ιαν 23, 2011 3:13 pm

"Ιατρικες ειδικοτητες"

"Νευρολογος"

Ε οσο να πεις στο τελευταιο επεισοδιο τον ειχα στο πισω μερος του μυαλου μου!
Οι τεσσερις μαζεμενοι για αλλη μια φορα προσπαθουν να αποφασισουν αν πρεπει να πουν την αληθεια στη Δαφνη ή οχι, νομιζω αυτη τη φορα αποφασισαν να της το πουν ολοι μαζι, μιας και ο Νικολας μονος τους δεν θα το αντεχε! Aww
Και πηγαν, φορεσαν τα ωραια τους χαμογελα -τα βεβιασμενα- και πηγαν... Η Δαφνη οτι κι αν εχβ ισχυριστει παλαιοτερα ηλιθια δεν ειναι ειπε οτι δεν νιωθει το σωμα της απο τη μεση και κατω εκοψε αντιδρασεις και καταλαβε! Ο Λουκας παγωσε,λες και πατησες pause ηταν, η Νορα τραβηξε τα χερια και η Ευα χαμηλωσε το βλεμμα! Στο Νικολα ξυπνησε ο γιατρος μεσα του και εξηγησε το προβλημα μεσα στη γενικη αμηχανια των υπολοιπων! Τελικα τους εδιωξε για να μεινει μονη της.... Snif
Τελικα η Δαφνη αρνουμενη να δει τη βελτιωση, προβληματιζεται για το μελλον της... Η αγκαλια στο τελος πααααρα πολυ γλυκια! Hug Ο Νικολας ενημερωνει την παρεα και ο Λουκας αναλαμβαινει δραση! Απιστευτη σκηνη! : respect : Η αντιπαραθεση του τι χανει και τι κερδιζει με αποτελειωσε... Snif

"Χειρουργος"

Οτι να'ναι χειρουργος γιατι μολις συνειδητοποιησα οτι η ιδια γιατρος εχει αναλαβει, μια αποβολη, μια αμνησια, μια νευρολογικη βλαβη και εναν τραυματισμο απο σφαιρα... Στο τελευταιο μενουμε! Συνηλθε το παλικαρι, ο σουπερ ηρωας! Περιττο να πω οτι αυτο που με τραβηξε ηταν το βλεμμα της Ευας που φωτιστηκε! Ημουν σιγουρη οτι χαμογελουσε ακομα κι αν το μονο που εβλεπα ηταν τα ματια της! : respect : Ε συνηλθε ειπαμε, πηγε και στο δωματιακι του και αρχισαν οι επισκεψεις! Η Αννουλα ντε πηγε να δει αν ειναι καλα και βγαινοντας επεσε πανω στην Ευα... Ρωτησε η κοπελα, πηρε τη μιση αληθεια και τωρα περιμενουμα ο πυργος να καταρευσει... ΞΑΝΑ! Αφου δεχτηκε τοοοσες επισκεψεις ειπε να κανει κι αυτος μια, πηγε στη Δαφνη η οποια του εκανε επισης μια ερωτηση, εδω απλα περιμενουμε την απαντηση....

"Καρδιολογος"

Οτι θα τον χρειαστουμε ειναι το μονο σιγουρο...Οι πρωτες ενδειξεις ηρθαν με τον Παναγιωτη που μας ενημερωσε οτι ο Στεφανος χρωσταει, σε καποιον στα Παρισια! Τι κανεις λοιπον οταν το εμφραγμα σου χτυπαει την πορτα, κοβεις το τσιγαρο και το αλατι! Νορα και Λουκας αντιστοιχα προσπαθουν να αποτρεψουν την Ευα και την Εριεττα να πανε να δουν το Στεφανο, η μια επικαλειται την κοινη γνωμη και ο αλλος το χαμενο ερωτα, νομιζω οτι και οι δυο μαλλον απετυχαν... Παρα τις προσπαθειες της Νορας η Ευα μια χαρα ταραχτηκε παρολο που δεν της ειπε πολλες λεπτομεριες και παρα τις προσπαθειες του Λουκα η Ερι παραμενει κολλημενη! Ωχ δεν βλεπουμε να τα γλιτωνουμε τα καρδιακα... imarton

"Ψυχιατρος"

Για την Αμαλια, τον χρειαζεται οπως και δηποτε! Μονο σε μενα φαινεται οτι διασκεδαζει με την ολη ιδεα του διαζυγιου; xm Τζαμπα το μαλλι τελικα, για τον Καρταλη τη φωναξε ο συζυγος, να προετοιμασει τη Μελιτα... δε νομιζω να εκανε και μεγαλη προσπαθεια προς αυτη την κατευθυνση αν κρινουμε απο την επισκεψη της Μελιτας...
"Καλημερα" (παραλειπεται!) -βαραμε προσοχη και- "Θελω να κανονισεις να παω να δω το Στεφανο" livani
Κοιτα να δεις που τελικα θα της περασει παλι.... Impatient
Αλλα επειδη ειπαμε προηγουνται αλλοι, πρωτη ειχε την τιμη να τον δει η Αντιγονη Aww
Τον ψυχιατρο τον κραταμε, μπορει να μας χρειαστει!

"Γαστρεντερολογος"

Στομαχικες διατεραχες και αλλα που δεν γραφονται... Ο Δον Μητσος κανονιζει να φαει το Λευτερακη μεσα στο νοσοκομειο.. Συγγνωμη ετσι θα βρει τα διαμαντια; imarton Η Νταιζη ψαρευει την... αχ πως την ελεγαν; Στο καπακι παει και λεει στον συζυγο οτι ξερει οτι εκτος απο απαγωγεας ειναι ΚΑΙ δολοφονος ( lmao ) Δεν αντεχω αλλο λεμε....

"Παθολογος"

Αυτος ειναι για μενα, μπορει να χρειαστω και πνευμονολογο, δεν εχω αποφασισει ακομα ποσο σοβαρη ειναι η κατασταση μου... Το επεισοδιο τωρα το ψηφισα "Πολυ Καλο" και θα συνιστουσα να το κοιταξουν απο πανω, τα φαρμακα εχουν και συνταγη! Razz
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Κυρ Ιαν 23, 2011 3:38 pm

Γιαννα μου φοβερος σχολιασμος!!!! oscar

Δεν πιστευω να εισαι αρρωστη? Αν ναι περαστικα!!!
Αν οχι μη με παρεξηγεις πριν λιγο ξυπνησα sisi
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από evanna Την / Το Κυρ Ιαν 23, 2011 5:49 pm

Ας σχολιασω και εγω.....

Πολυ ομορφη η πρωτη σκηνουλα με τους 4.....συμφωνω και εγω πως οφειλαν να ενημερωσουν τη Δαφνη για το ποια ειναι η κατασταση που ενδεχομενως θα αντιμετωπισει! Thumbs up

Ωραια η σκηνη που η Ευα μπηκε να δει το Λευτερη!Ποσο καταπληκτικη ηταν η Φαιη σε αυτη τη σκηνη!? : respect : Μονο με τα ματια της σε εκανε να καταλαβεις τη χαρα που ο Λευτερης συνηλθε!

Τα στοιχεια που εδειξε ο Παναγιωτης στα Λουκονορακια πολυ με προβληματισαν!Αν και δεν πιστευω πως ο Στεφανος εμπλεκεται με καποιο τροπο με το Μπελλο ή την απαγωγη τετοια συμπτωση να ξεχρεωνει μολις παραδοθηκαν τα λυτρα!? sfyr

Η σκηνη που ειχε η παρεα προσπαθωντας να εμψυχωσει τη Δαφνη ηταν πολυ γλυκια.....ο τροπος που παγωσαν ολοι και εσκυψαν το κεφαλι,οταν εκεινη καταλαβε πως κατι της κρυβουν,ηταν μοναδικος! Hugg

Το μουσικο διαλειμμα ηταν υπεροχο.....περα απο τα ωραια πλανα,ηταν συγκινητικο να βλεπεις τη Δαφνη να μην αντιδρα στο τσιμπημα της καρφιτσας,την Αμαλια να κοιτα με τοσο ζεστο υφος τη Μελιτα με το Νεφελακι και το Νικολα με το Μαριο,τα βλεμματα του Χρηστου και του Λουκα που χωρις λογια μας περασαν τοσα συναισθηματα! Aww

Στη συνεχεια Δαφνη και Νικολας με συγκινησαν ξανα πολυ....Ακουγα απο τη μια τη Δαφνη να σκεφτεται ολα τα προβληματα που θα επακολουθησουν αν δεν ξαναπερπατησει,εβλεπα αυτη της την παραιτηση και απο την αλλη ενα Νικολα να κανει τα παντα για να της δωσει κουραγιο! Love! Εδεσαν εξαιρετικα σ'αυτη τη σκηνη!

Λουκας και Εριεττα με φοντο την πανοραμικη θεα συζητουσαν αλλη μια φορα για το Στεφανο!Μου αρεσει η σχεση που εχει αρχισει να αναπτυσσεται μεταξυ τους οπως και η θερμη με την οποια η Εριεττα υποστηριζε το Στεφανο!

Το ''Μελιτακι'' πηγε παλι απο το μπαμπα να ζητησει χαρη με το γνωστο αγενεστατο τροπο της!Βαριεμαι να ασχοληθω περισσοτερο μαζι της....! Sleep

Η Ευα θελει να δει το Στεφανο και η ερμη Νορα προσπαθει να μαζεψει τα ασυμμαζευτα!Παντα μου αρεσαν αυτες οι δυο στις κοινες σκηνες τους!

Αντιγονη και Στεφανος στη φυλακη.....Εκτος απο τις πολυ καλες τους ερμηνειες,τιποτα ιδιαιτερο!

Λουκας & Δαφνη η καλυτερη σκηνη του επεισοδιου.......τρομερα συναισθηματικα φορτισμενη! Snif Δεν υπαρχουν λογια ουτε για τις ερμηνειες τους ,ουτε για τα λογια που ειπωθηκαν μεταξυ τους!
Τις απαριθμουσε τους λογους για τους οποιους επρεπε να χαιρεται που ζει που ολα τα υπολοιπα εμοιαζαν πολυ μικρα μπροστα σ'αυτο...και η αγκαλια ηταν τοσο τρυφερη! Love

Νταιζη-Μπελλο δεν μπορω με κουραζουν τρομερα.....! Sleep

Aπο εμενα τελειο το επεισοδιο!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Κυρ Ιαν 23, 2011 8:08 pm

Ας σχολιάσω και εγώ..

Οι τέσσερις που προσπαθούν να αποφασίσουν τι θα πουν στη Δάφνη με συγκίνησαν.. Aww
Έτσι είναι η παρέα που αγαπήσαμε, μαζί στα δύσκολα σαν μια γροθιά.
Πάλι καλά που το θυμηθήκατε εκεί πάνω!!
Γλύκας ο Νικόλας με την ανησυχία του για τη Δάφνη.. αγαπώ!! Love!

Αχ δεν αντέχω το Μπέλλο εκτελεστή, δεν αντέχω λέμεε!!

Μοναδική Φαίη Ξυλά που δείχνει τα αισθάνεται με τα μάτια!!!
Δευτερολέπτων η σκηνή με το Λευτέρη αλλά έβγαλε συναίσθημα..
Μου άρεσε η χαρά στα μάτια της μόλις συνήλθε ο Λευτέρης!!
Χαρούμενη θέλω να τη βλέπω ακούτε????

Ο Παναγιώτης μου αρέσει πολύ με τα ΛουκαΝοράκια γενικώς…
Πειράζει που για μια στιγμή στο τηλεφώνημα νόμιζα πως άκουσα το Στράτο? Matakia

Τιτανομέγιστοι σε επίδειξη ταλέντου όπως πάντα, απορώ βέβαια πως μια πληροφορία που δεν είχε ακουστεί μέχρι πριν μια μέρα ξαφνικά γίνεται γνωστή σε όλο τον κόσμο…
Ετοιμάστε καλέ το πεντάχρονο ότι του πήραν το μπιφτέκι του, να αρχίσει να χτυπιέται ότι κάποιον βρίσκει πάντα μπροστά της, μέχρι και τον Άγγελο μπορεί να κατηγορήσει…

Η σκηνή της παρέας υπέροχη!!!
Η Δάφνη με την παραδοχή της ότι ο Λεύτερης της έσωσε τη ζωή, και έπειτα το χαμογελαστό πρόσωπο της Εύας..
Νομίζω πως ο Λευτέρης πήρε πόντους.. πολλούς πόντους για τον τρόπο που προστάτεψε τη Δάφνη..
Τα παγωμένα βλέμματα ως αντίδραση της παρέας, και η Δάφνη που στράφηκε στο Λουκά να της πει τι συμβαίνει με άγγιξαν!!
Πολύ αληθινή και γλυκιά σκηνή!!!
Και οι πέντε με τις αντιδράσεις τους την απέδωσαν απίστευτα!!
Μέχρι στιγμής η εξέλιξη κυλάει καλά.. ελπίζω να μην φτάσουμε σε υπερβολές.. αυτή τη στιγμή θίγεται ένα θέμα ιδιαίτερο και δύσκολο στη σειρά και εύχομαι να το χειριστούν σωστά και διακριτικά.. Μέχρι στιγμής με ικανοποιεί αυτό που βλέπω…

Σπόιλερ:

Μέχρι να φτάσουμε σε μεξικάνικες υπερβολές ελπίζω να μην ξεφύγουμε τελείως…

Το μουσικό διάλειμμα το λάτρεψα..
Λατρεύω το κομμάτι και οι σκηνές ήταν υπέροχες!!!!
Ομολογώ πως βούρκωσα στο σημείο που η Δάφνη δεν ένιωθε τα τσιμπήματα με την καρφίτσα..
Καταπληκτική η έκφραση της Γεωργόνη,, όταν της δίνουν στόρυ δίνει πολύ δυνατές σκηνές και μπράβο της..
Γλύκας και ο Νικόλας που της κρατάει το χέρι… υπέροχη σκηνή πραγματικά… Aww

Μέχρι και η Μελίτα μου άρεσε με το Νεφελάκι, η Πεφάνη ΘΕΑ με αυτό το πικρό βλέμμα..
Λεύτερης Εύα με χεράκια και ο Νικόλας να ταΐζει τη Δάφνη…. inlove
Mε έλιωσε το μουσικό διάλειμμα από ότι καταλάβατε, ένα με τα πατώματα με έκανε!!! Snif

Η σκηνή της Δάφνης και του Νικόλα εξίσου γλυκιά..
Μου αρέσει τρελά η Γεωργόνη και αγαπώ Νικόλα να τη στηρίζει.. Υπέροχος!!!
ΘΕΑ η Δάφνη στο μικρό ξέσπασμα της!!

Δεν ξέρω αν ήμουν στις καλές μου αλλά μου άρεσε ακόμα και η Άννα…
Η ανησυχία για το Λευτέρη της πάει περισσότερο από το να το παίζει εκδικητής και αστυνόμος Μπέκας…
Το απορημένο βλέμμα της Εύας όλα τα λεφτά!

Ο Λουκάς με την Εριέττα αρχίζουν και δένουν όλο και περισσότερο..
Μου αρέσει που ο Λουκάς προσπαθεί να προστατέψει την Εριέττα από το να πληγωθεί.. ακόμα και αν δεν αισθάνεται ακόμα ότι είναι αδέρφια προσπαθεί και το παλεύει να είναι δίπλα της και να την προστατέψει…
Ας μου πει κάποιος γιατί βάζουν τέτοιες ατάκες στην Εριέττα.. Για να δωθεί έμφαση στον απόλυτος έρωτα που φτιάξανε ή στην απόλυτη αποτυχία του που ακολούθησε? Matakia

Η Μελίτα σαν πεισμωμένο πεντάχρονο πάει στον μπαμπά και απαιτεί να την βοηθήσει..
Πόσο γαϊδούρα παίζει να είναι?
Και έτσι χύμα όπως μπήκε έτσι χύμα έφυγε..
Τη βαρέθηκα και αυτή και την μικροπρέπεια της..

Η Εύα θέλει να είναι δίπλα στο Στέφανο, και τον λυπάται? Πατέρας του παιδιού της είναι αλλά μην ξεχνάμε ότι την τρομοκρατούσε επί μήνες και της διέλυσε τη ζωή μαζί με την κατσαρή αγαπημένη του..
Ε ρε που φτάσαμε, κάντε την και κουμπάρα στο γάμο των απολύτων να ησυχάσουμε..
Η Ξυλά πάντως δείχνει ΑΛΗΘΙΝΗ ανησυχία μόνο με το βλέμμα της…

Ακόμα μια καλή σκηνή ο Στέφανος με τη μάνα του.. Γλιτώσαμε ευτυχώς από το "Πες μου την αλήθεια μανά" - "Την αλήθεια σου λέω παιδί μου".. Θεωρώ τιμωρία για την Αντιγόνη το να βλέπει το Στέφανο στη φυλακή.. Έχει ζήσει μες στη φυλακή και ξέρει ακριβώς πως είναι οπότε θεωρώ ότι το να βλέπει το ίδιο της το παιδί να πληρώνει έτσι για λάθη που δεν έχει κάνει και που εν μέρει ευθύνεται και εκείνη είναι ένα μέρος της τιμωρίας της…
Παπαδημητρίου και Σταύρου πολύ καλοί με μια εξαιρετική χημεία. Καιρό είχαμε να δούμε ουσιαστική σκηνή τους!

Άλλη μια συσπείρωση της παρέας για να αντιμετωπιστεί η κατάσταση..
Πολύ μου αρέσει το θέμα της άρνησης και της επίδρασης του ψυχολογικού παράγοντα στην κατάσταση της Δάφνης!!
Το βρίσκω πολύ επίκαιρο και ιδιαίτερο.. Ας μην το χειριστούν όπως το θέμα του βιασμού, της οικονομικής κρίσης, ή άλλα θέματα που έχουν χειριστεί κατά καιρούς και τα χουν κάνει μην πω..

Λάτρεψα Λουκά με Δάφνη..
Ο τρόπος του Λουκά για να τη σηκώσει και να την ταρακουνήσει πολύ τρυφερός και γλυκός…
Δεν ήξερα ποιόν να ξεχωρίσω, τον Πετράκη ή την Γεωργόνη..
Κατάπληκτοι και οι δύο…
Πόσο γλυκός ο Λουκάς, πραγματικός φίλος δίπλα της..
Θα νοικιάσουν σπίτι όλοι μαζιιιι.. inlove
Εκεί όμως που με αποτελείωσε ήταν η υπενθύμιση ότι είναι ακόμα ζωντανή, ότι θα δει το γιο της να μεγαλώνει και ότι θα δει το δικό του να παιδί να γεννιέται…
Πολύ αληθινές κουβέντες, σε μια τέτοια κατάσταση.. Βλέπεις τα χειρότερα και εκτιμάς τη δική σου κατάσταση αλλιώς.. Θα μπορούσαν να έχουν σκοτωθει και οι δυο..
Τελικά αν θέλετε γράφετε ουσιαστικούς διάλογους με νόημα…
"Εσύ να έρθεις να σε αγκαλιάσω…" inlove
λατρεύω Λούκα, λατρεύω τον τρόπο που συμπαραστέκεται, λάτρεψα όλη τη σκηνή τους.. Η καλύτερη του επεισοδίου!!!

Δαιμόνιο Μπέλλο και πανούργα Νταίζη δεν σχολιάζω τους βαριέμαι!

Πολύ καλή και η τελευταία σκηνή αν και μισή..
Περιμένω να δω τη συνέχεια και τι ακριβώς θα πει ο Λεύτερης για τα διαμάντια για να δικαιολογηθεί…

Πολύ καλό από μένα, για τις σκηνές της παρέας που ξέρει να στέκεται, για την εκπληκτική Γεωργόνη και την σκηνή της Δάφνης με το Λουκά!!!
Πάντα τέτοια..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από elenp Την / Το Δευ Ιαν 24, 2011 5:05 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή που ο Λουκάς, η Νόρα, η Εύα και ο Νικόλας μιλούσαν στην Δάφνη χωρίς να της πουν τίποτα, αλλά αυτή κατάλαβε ότι μπορεί να μην ξαναπερπατήσει ήταν πολύ καλή. Επίσης μου άρεσε πολύ και η σκηνή με τον Λουκά την Νόρα και τον αστυνόμο που πήγε να τους πει για τον Στέφανο. Μία ακόμη ωραία σκηνή ήταν αυτή με την Εύα και την Νόρα που προσπαθούσε η Νόρα να την προστατεύσει. Το ίδιο έκανε και ο Λουκάς με την Εριέττα. Από τις πιο ωραίες σκηνές του επεισοδίου ήταν αυτή με τον Λουκά και την Δάφνη που προσπαθούσε να την βοηθήσει αλλά και να την κάνει να προσπαθήσει για να περπατήσει και να είναι καλά.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης