Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap36%Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 36% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 59

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 1:36 am

Πολύ καλό θα πω σήμερις....

(...αφού έγιναν τα νεύρα μου κρόσια δυο μέρες, διότι οι εκτός Ελλάδας κάτι κάναμε σέ ένα πηγάδι μάλλον και το Μέγκα δε μας παίζει..... και αφού ευτυχώς υπάρχουν καλοί άνΤρωποι έκει έξω και παίζει γιουτιούμπι σε τεύχη....)

Λοιπόν, τι συγκράτησα.....

Γεωργόνη ε-ξαι-ρε-τι-κή!!!! Μπράβο! Μα μπράβο! : respect :
Ρεαλιστικότατη ερμηνεία, και η σκηνή με τον Αρζόγλου και τον μικρούλη κορυφαία.
Και η τελευταία.... επιτέλους! runaround όρθια!!!!
(αν και, προσωπικά μια χαρά καταλαβαίνω έναν άνθρωπο που έχει πάθει τέτοιο σοκ και να καταβληθεί ψυχολογικά, και να αισθανθεί παραίτηση και πίκρα να βγάλει και ό,τι κέρατα θέτε.... καταρρέουν άλλοι, με πολύ λιγότερα...)

Συζητήσεις Νικόλα-Λουκά+Λευτέρη: ωραία τα παλικάρια, καμία αντίρρησις.
Ατάκα Λουκά: "έχει γίνει το σύστριγγλο!" ...μωρέ και λίγα λες..... lmao
Ατάκα Λευτέρη "και τι να κάνω, να πάω στην Αστυνομία μ' ένα σκασμό διαμάντια και μερικά πτώματα..." έλιωσα στο γέλιο, αλλά έχει μια βάση... πέτσινη ίσως, γιατί έχω κάτι κενά (και δεν είμαι η μόνη απ' ότι έχω δει...) αλλά τέσπα.

Νταίζη: θα έλεγα να βάλουν σε καμιά σκηνή, υπόκρουση το "τα πήρες όλα κι έφυγες", αλλά δεν κάνει να μαγαρίζουμε Στράτο... Μου εξάπτει τη φαντασία όμως και μου οξύνει τη διαστροφή. Τι θα μπορούσε να πάθει για να το χαρώ? Να γίνει καμιά τρελή ανατροπή, και να βγει ο Στέφανος αθώος πριν προλάβουν να πέσουν οι υπογραφές και όλο το χρήμα.... Και στο καπάκι, ο Χρήστος να ερωτευτεί....χμμμ.... τη Φανή?!?!!?!? Ε ?!?!?!!? ^^ Αυτός δεν είναι χαρακτήρας, παλιοχαρακτήρας είναι.
Μπέλλος: μα τι να πω η καημένη...... να, αυτό sisi

Εύα-Νόρα: καλό αλλά λίγο.... θα ήθελα κι άλλο.... )) έχουνε αρκετά θεματάκια νομίζω, δεν μπορεί να το προσπερνάμε έτσι στο χαλαρό.... (Τι έπινε η Νόρα? Σοκολάτα στο κολωνάτο?! xixixi )

Νόρα-Μελίτα: Χρουμφ..... wall ο άλλος είναι στο κελί με μηδενικές (νομίζουν) πιθανότητες εξόδου, και αυτή η ανεκδιήγητη, η απερίγραπτη ΖΗΛΕΥΕΙ!!!!! Fskl μη στα χρωστάω..... Είδα μια αλλαγή στη στάση της Νόρας σήμερα? Απειροελάχιστη μεν, την έιδα όμως? Άρχιζε λίγο να γυρίζει το μάτι της με τον καημό της μπούκλας? Ε? Thumbs up

Αντιγόνη: ωραίο φόρεμα! Καλά, την ερμηνεία την έχω δεδομένη....

Και τέλος.....
η σκηνή που σκοτώνει.....
Ερι-Κατσαρός Καημός: τι λες τώρα..... λοιπόν, αν και γενικότερα το δεύτερο το έχω ΚΑΙ για ατάλαντο, οφείλω να παραδεχτώ ότι σε αυτή τη σκηνή, έβγαζε τα πάντα του ανάγλυφα: πικροχολίαση, δυσπιστία, ζήλια, ζηλοφθονία (ναι, είναι ξεχωριστό!), αμφιβολία, ξεροκεφαλιά, εγωισμό, κακία.... Μπράβο! yey
Άλλο που, εγώ η χαζούλα ας πούμε, θα περίμενα να βγάλει έρωτα, απελπισία έστω, αγωνία.... sfyr
Αντιθέτως από την Έρι είδα ηρεμία, ψυχραιμία, αποδοχή, αισιοδοξία, αποφασιστικότητα, πίστη, εμπιστοσύνη.... δεν ξέρω αν όλο αυτό είναι έρωτας, αγάπη όμως είναι Love

Πάω Ypnos τώρα.....
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 3:58 am

Καλό απλά.

Εξαιρετική η Γεωργόνη, Αρζόγλου καταπληκτικός, αλλά την παράσταση έκλεψε ο μικρός Μάριος.

Λευτέρης-Εύα: Πολύ καλή σκηνή. Προτεραιότητα του η Εύα ελπίζω να συνεχιστεί αυτό γιατί έχουν δει πολλά τα ματάκια μου. Έχουν εμμονή οι σεναριογράφοι μη το ξεχνάμε αυτό.
Τρία στα τρία η Εύα, γκρεμίστηκε ο κόσμος της κ την ξεπετάνε με δίλεπτες σκηνές. Έχουν να δείξουν το δράμα της Μελίτας- ζηλεύει το κορίτσι- κ πως η Νταίζη θα τα αρπάξει από όλους. Δεν ζητάω υπερβολές, αλλά ‘έλεος με την ξεπέτα. Να βλέπαμε κ κάτι καινουργιο, αλλά όχι, η άπληστη Νταίζη κ η ζηλιάρα Μελίτα.

Πολύ καλή κ η σκηνή με Λευτέρη- Λουκά- Νικόλα. Ο Νικόλας ανησυχεί για Δάφνη κ ο Λευτέρης για Εύα. Love!

Νόρα-Μελίτα: Ναι, Νόρα μου αγνοεί ότι είσαι έγκυος πότε νοιάστηκε δλδ για να το κάνει τώρα.Ο εαυτούλης της πάντα.

Νόρα – Εύα: Έλεος είπαμε με την ξεπέτα. Βάζουν στην άκρη τα δικά τους προβλήματα προέχει η Δάφνη.

Σοβάρα τώρα πήγε η Μελίτα να ρωτήσει την Εριέττα για Στέφανο; Άχυρα έχει στο κεφάλι; Αυτή η γυναίκα τώρα είναι ερωτευμένη; Θα δούμε κ γάμο; Άδειασε τον εαυτό της, την αγάπη της –λέμε τώρα- ακόμα κ τον Στέφανο κ δεν κατάλαβα το λόγο. Τι περίμενε να της πει η Έρι; Ρόμπα την έκανε η Εριέττα πασουμάκι με φουντίτσα [ροζ] Εκτός από την μαμά κ την Νόρα τωρα της δίνει μαθήματα κ η Εριέττα.

Η Νόρα κ ο Λουκάς είπαμε περιμένουν κ ένα παιδί ε; Μπα δεν έχουμε χρόνο τώρα παρηγορούμε Μελίτα.

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Empty ΑΔΙΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ

Δημοσίευση από stefistaroy Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 8:09 am

ΘΕΩΡΩ ΑΔΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ
ΤΗΝ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΝΕΜΕΝΟ ΤΟΣΟ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΡΟΥΣΟΥ , ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΣ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ
Η ΝΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΜΟ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ
Η ΔΑΦΝΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΑΘΗΚΕ ΒΡΑΧΟΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ ΤΗΣ

stefistaroy

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 11:06 am

Γεωργονη ως νεωτερη ηταν καταπληκτικη μπορει το θεμα της να ειναι λιγο ενοχλητικο αλλα η ιδια το απεδωσε εξαιρετικα..Τωρα ο παλαιοτερος ο Αρζογλου ειχε αποδειξει βεβαια ειναι καταπληκτικος αλλα εδωσε ρεσιταλ χτες..

Νικολας κ Λευτερης εβαλαν προταιρετητες επιτελους ..Μ'αρεσαν και οι δυο πολυ...

Μπελλος Τωρα δουλευει και για την ασφαλεια sisi τετοιο ελεγχο που εκανε καλυτερα και απο αστυνομικο ..Αντε ποτε τελιωνει το παιχνιδακι τους ..Νταιζη αρχισε η συγκομιδη χρηματων εεεε? ΑΠΑΛΑΞΤΕ ΜΑΣ

Συγνωμη της Μελιτας γιατι της μιλησαν αμφιβαλλω αν καταλαβε ...Εδω η Αμαλια τα μισα ακουσε ..Το ειδα και αυτο παντως παει η Μελιτα στην Εριεττα γιατι δεν το καταλαβα ??? ..Για να την πεισει η Εριεττα οτι ο καλος της δεν εκανε τιποτα κατι δηλαδη που επρεπε να κανει απο μονη της εφοσον τον αγαπαει(δεν παιρνω κι ορκο)

Παντως η Νορα θυμηθηκε οτι ειναι εγκυος ....Πως το επαθε ..!!

Συζητηση Νορας-Ευας πολυ ωραια ..Παντως η Νορα την καθησυχασε lmao ..

Καλο ...
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από JELSOMINA Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 11:49 am

stefistaroy έγραψε:ΘΕΩΡΩ ΑΔΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ
ΤΗΝ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΝΕΜΕΝΟ ΤΟΣΟ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΡΟΥΣΟΥ , ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΣ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ
Η ΝΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΜΟ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ
Η ΔΑΦΝΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΑΘΗΚΕ ΒΡΑΧΟΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ ΤΗΣ

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου....
JELSOMINA
JELSOMINA
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 12:06 pm

loukitsa έγραψε: ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ:

1.Τη Δαφνη να καλεί σε βοηθεια και να θυμαται όταν έπαιζε με το Μαριουλη και το Νικόλα!

2.Το σκεπτικο του Λουκα που ταρακούνησε το Νικόλα να πανε στο Λευτέρη

3.Λουκας-Νικόλας-Λευτέρης:Ωραία η συζητηση σε ηπιους τόνους

4.Το τρομαγμενο βλέμμα του Μαριουλη όταν εβλεπε πως προσπαθουσε ο Ηλιας να σηκωσει τη δακρυσμενη Δαφνη απο κατω

5.όλες οι σκηνες Νικόλα-Λουκα καταπληκτικες!

6.Δαφνη-αγορια-Ηλίας: Πολυ γλυκια η κινηση της ήθελε να παρει δυναμη απο το απουσιόλογιο γραφωντας πως τους αγαπά.

7.Προσκηνω το υφος της Ερης στην οχιά

8.Απολυτα λογικη η ανυσυχια για τη Δαφνη και γλυκια η συζητηση Νικολα-Δαφνης

9.Λουκας-Νόρα-Αμαλι:Η Θεα των βασανιστηριων χοχοχοχο και η αντιμετωπιση του Λουκα στην Αμαλι ηταν η πρέπουσα

10.Ερη-Λουκάς

11.Ευα-Λευτερης:Η ειλικρινεια του συγκινητικη!

12.Ευα-Νόρα:Ας καθαρισει ο Λευτερης και ας ευτυχησει διπλα του η Ευα!

13.Βραδυ στην Εδεμ με τη Δαφνη ανήσυχη, ειδε τις σκιες και πηρε το ψαλιδι σαν ενστικτο αυτοσυντηρησης.
Μετα τον πυροβολισμο σηκωθηκε δειλα και αποφασιστικά!

ΣΠΑΣΤΗΚΑ:

1.Πατσαδες

2.Νόρα-Λουκάς:Στη δουλειά θα πας ή πάλι κοπανα?η κατινια σε πρωτο πλανο
ναι λοιπον εισαι αχρηστη..παλι τα ερωτικα της θα αναλυουμε?

3.Παλι δεν δουλεύει η Μπεκρου και κατινιαζει για τα διαμαντια με την Αμαλι?

4.Θεαρα -Οχια:Θέλω να πληρωσει η οχια να βρασει στην κολαση!

5.Μπεκρου-Ερη:Τα πηρε όλα η Λαμπου και εφυγε!!!!! Ευγε! η αλλη πηγε εκει για να ζητησει εξηγησεις και να πεσει πιο χαμηλα
να ειναι ησυχη πως τα καταφερε!Αν δεν ηταν η Μπεκρου θα το εβαζα στο ασπαστηκα

Το σημερινο ήταν Πολυ Καλό απο μενα!
Τα πηραν κι εφυγαν Παπαδημητριου, Πετρακης, Γεωργόνη, Γιαννακόπουλος, Ξυλά και Λάμπου

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.Θελω να δω Λουκονορικο υπέρηχο!!!!!!!!!!!
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!

Φιλικά
loukitsa

Tελειος ο σχολιασμος σου με καλυψες απολυτα για ακομα μια φορα!!!!!!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 12:15 pm

Clarabelle έγραψε:

Έγκωσα με τη Νταίζη και τη Μελίτα

Το πονεμένο αθώο που ακούει στο όνομα Νταίζη θέλει το κάτι παραραπάνω που του έταξε η Εριέττα γιατί είναι άπορο. Θέλει και απ το Μπέλλο ότι έχει κι ότι δεν έχει. Αναγουλιάζω πλεον μόλις τη βλέπω.

Μάνα και κόρη τρώνε τις σάρκες τους και καθόλου δεν με ενδιαφέρουν. Η μοναδική που θα είχε κάποιο δίκιο να την εκδικηθεί η Νταίζη είναι η μάνα της αλλά έλεος πια με το κοριτσάκι με τα σπίρτα. Υιοθετημένη ήταν όχι έκθετη. Οταν ο Λουκάς την γνώρισε και την αρραβωνιάστηκε ζούσε μέσα σε μια οικογένεια Όχι σε χαρτόκουτο Και ήταν αρκετά μεγάλη για να φύγει αν δεν ζούσε καλά. Όλη αυτή η υπερποσπάθεια να πείσουν οτι έζησε ένα δράμα σε μένα τουλάχιστον έχει το ακριβώς αντίθετο αποτέλεσμα. Περισσότερη συμπάθεια μου προκαλεί η Αντιγόνη παρά η Νταίζη. Επιπλέον με έχει κουράσει με τους μορφασμούς και τα αεικίνητα χέρια της μου προκαλούν ίλιγγο.

Η Μελίτα πάλι εξίσου αδιάφορη για μένα μας έφαγε το κεφάλι με τον καημό της. Άρχισε περιοδία μίρλας. Το ξεφτυλίκι της έφτασε μέχρι την Εριέττα. Πήγε η επίσημη αγαπημένη στην περιστασιακή σχέση να ρωτήσει αν ο δεσμός της είναι καλό παιδί. Αν αυτό λέγεται αγάπη ευχαριστώ δεν θα πάρω. Τελικά το κοριτσάκι ας μας πει τι αγαπάει απ αυτόν τον άντρα. Το σεξ και το γεγονός οτι κατάφερε να τον κλέψει Γιατί τον άνθρωπο αποκλείεται να τον αγαπάει αφού όχι μόνο δεν τον ξέρει αλλά δεν κάνει και τον κόπο να τον καταλάβει.

Της Αμαλίας ξύπνησε το λαγωνικό μέσα της και άρχισε περιοδία να μάθει ποιός έδωσε εντολές θανάτου. Ε ρε Ρούσσο φάλαγγα που σε περιμένει. Θα παρακαλάς να σε είχαν περιλάβει τα ΕΑΤ-ΕΣΑ Την κορούλα όμως την ξέρει Τι να δεις της λέει εσύ το Στέφανο θα σου πει οτι θέλει. Ξέρει τι ζαβό είναι το κουτάβι της δεν έχει αυταπάτες.

Ότι άξιζε απ το επεισόδιο ήταν κάτι λίγο στην αρχή και το φινάλε του.

Η Δάφνη εκνευριστικά απαθής έμεινε να περιμένει να τη βρούν χωρίς να κάνει το παραμικρό για να βοηθήσει τον εαυτό της. Με θυμώνει αφάνταστα κι ευτυχώς που τελειώνει αυτό το καραγκιοζιλίκι. Η Γεωργόνη όμως εξαιρετική και ακόμη καλύτερος ο Αρζόγλου. Η πορεία του και η θητεία του στο σανίδι φάνηκαν κι ας τον έχουμε στα αζήτητα σ αυτή τη σειρά. Ο Ηλίας προσπαθούσε να βοηθήσει το παιδί του και την ίδια στιγμή να απαλύνει την εικόνα στο Μαριούλη που παρακολουθούσε μιλώντας του για παιχνίδια.

Λουκάς και Νικόλας ψάχνουν να μάθουν αν κινδυνεύει η Δάφνη ρωτώντας το Λευτέρη. Βρήκα λογική την ανησυχία τους και μου άρεσε που ο Νικόλας νοιαζόταν για ενδεχόμενο κίνδυνο της Δάφνης και ο Λευτέρης απαντούσε για τον κίνδυνο της Εύας. Επιτέλους κάποιος τη βάζει σε προταιρεότητα. Ελπίζω τουλάχιστον

Η Εύα πηγαίνει στο Λευτέρη για να μάθει αν είναι καλά και να τον δεί. Δίλεπτο να μην κακομαθαίνουμε βεβαίως βεβαίως. Μου αρέσει που ο Λευτέρης δεν υπαναχωρεί προκειμένου να την προστατέψει και μου αρέσει που η Εύα δεν καταφεύγει σε δάκρυα και μεγάλα λόγια

Νόρα και Εύα παρείτσα συζητούν. Απ τη μια κλαίνε το Λευτέρη και απ την άλλη ανησυχουν για τη Δάφνη. Βλέπετε αυτές έχουν την ικανότητα να σκέπτονται και τα προβλήματα των άλλων ακόμη κι όταν είναι κι εκείνες βουτηγμένες στα δικά τους.

Επιτέλους στο φινάλε η Δάφνη στάθηκε στα πόδια της γιατί όλο αυτό με ενοχλούσε όπως δόθηκε. Καλογυρισμένη η σκηνή με τις σκιές να φαίνονται στους τοίχους αλλά για όνομα σε σπίτι με μικρό παιδί η ψαλιδάρα σε πρώτη ζήτηση μου χτύπησε κάπως στο μάτι.

Βρήκα εκνευριστικό το γεγονός οτι τη στιγμή που η Εύα έφαγε τρίτο χαστούκι στη σειρά το επεισόδιο δεν ασχολήθηκε μαζί της ούτε στο ελάχιστο αλλά είπαμε σιγά μην ασχοληθούν με την Εύα έχουμε Νταίζη και Μελίτα με τους καημούς τους με την παρέα θα ασχολούμαστε; Εδώ κοντεύουμε να ξεχάσουμε και την εγκυμοσύνη της Νόρας και το γεγονός οτι ο Νικόλας με τη Δάφνη σε λίγο θα βρεθούν στο δυαράκι του Νικόλα.

Υποθέτω οτι αύριο θα έχουμε συνέχεια ΝταιζοΜπελλιάδας και Μελιτοκλάψας. Ας δώσουν στη μια τα φράγκα και στην άλλη το λαπά της να μας αδειάσουν τη γωνιά. Είδατε είμαι κουβαρντού. Ας πάρουν οτι θέλουν αρκεί να μην μας ζαλίζουν.

Συμφωνώ μέχρι τελείας!

Καλό κι από μένα. Ανοίξαμε το θεματάκι διαμάντια κ όμως τα ίδια κ τα ίδια η Νταίζη ζητάει χρήματα κ η Μελίτα κλαίει.

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 12:59 pm

stephanos13 έγραψε:
ntina fan έγραψε:ΑΘΛΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ. ΠΩΤΕ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΕΥΑ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ; ΕΔΩ ΓΕΛΑΩ!!!!!!!!! τερης τερης τερης. πολυ ευκολα ηρωα τον εβγαλαν οι φιλοι κολλητοι του μανου. θεικη η δαφνη ως γυναικα με κινητικες δυσκολιες. Μαριουλης γλυκας.
Υπαρχει χρονικο διαστημα το οποιο πρεπει να περασει και μετα να ερωτευτεις?
ntina fan δεν ερωτευεσε συνεχεια ειδικα οτι πεθανες για εναν ανδρα και ειδικα μεσα σε δημινο η τριμηνο. λεωφορειο δεν ειναι η καρδια. αλλα βεβαια ειναι και θεμα προσωπικης αντιληψης του καθενος.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από aglaitsa Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 1:00 pm

]ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ
ΕΥΑ ΚΑΙ ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ
ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΣΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ
(ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΗΔΗ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ )
ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΤΗΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΕΝ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ
ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ
ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΚΑΨΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗ......
ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΜΑΛΙΑ: respect :
ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΨΥΛΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΤΟΥ ΡΟΥΣΣΟΥ.....
ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΣΥΜΠΑΣΧΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΝΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ
ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΠΛΗΓΩΘΗΚΕ ΑΡΚΕΤΑ
ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΣΕ ΓΥΑΛΑ!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΑΦΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΚΟΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΝΟΥΝ ΡΕΣΤΑ
Ο ΜΕΝ ΝΙΚΟΛΑΣ ΜΕ ΤΟ ΒΟΥΒΟ ΤΟΥ ΠΟΝΟ ΚΑΙ Η ΔΑΦΝΗ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΑΝΑΤΙΚΗ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΧΑΡΗΚΑ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ.....
ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΠΩΣ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΗΝΟΡΑ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ Ο ΣΥΝΔΕΤΙΚΟΣ ΚΡΙΚΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟΤΟΥΣ ΕΝΩ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΟΣΑ ΓΥΡΩ ΤΟΥΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΤΟΥΣ
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ
Υ. Γ. Η ΝΤΑΙΖΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙ Yess
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 1:07 pm

Συγνωμη που διαφωνο αλλα ερωτας της ωρημοτητας δεν ειναι ευα λευτερης. ο ΜΑΝΟΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΗΣ ΜΙΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ. απο τον λευτερη θεωρω οτι ενθουσιαστηκε με τον ηρωικο χαρακτηρα που πανε να μας περασουν οι σεναριογραφοι. Ο ΕΡΩΤΑΣ ΤΗΣ ΕΦΗΒΕΙΑΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΧΕΔΟΝ 20 ΧΡΟΝΙΑ. ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΦΗΒΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΕΡΩΤΕΣ. Η ΕΥΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 1:20 pm

Ας πω κι εγώ δυο πραγματάκια..

Δεν θα πρωτοτυπήσω σε όσα είπατε οι προλαλήσασες, η Δάφνη εκνευριστικότατη αν και την καταλαβαίνω να έχει παραιτηθεί, δεν είναι και λίγο αυτό που της συνέβη, αλλά η Γεωργόνη καταπληκτική στο ρόλο της. Από τις σκέψεις τις ξεχώρισα το Γιαννακόπουλο να τρέχει χοροπηδητά δίπλα στο Μαριούλη, τι γλυκιά εικόνααα!!!

Ο Λουκάς θέλει να λύσει το κουβάρι του Λευτέρη και ο Νικόλας όπου ακούει Λευτέρης, σκέφτεται Εύα και όπως είναι λογικό βάζει τη Δάφνη σε προτεραιότητα! Αγαπώ!!!

Η συζήτηση στο σπίτι του Λευτέρη μου άρεσε πολύ!
Καταρχήν ο Λουκάκος που δεν βαράει αρρώστους sisi
Κατά δεύτερον ο Νικόλας που έλεγε για τη Δάφνη και ο Λευτέρης που απαντούσε για την Εύα! Αγαπάνε τα αγόρια! Αγαπάνε!!!
Λύθηκε η απορία μου γιατί ο Λευτέρης δεν πήγε εξαρχής στην αστυνομία. Πίστευε ότι θα τον κατηγορούσαν για το φόνο και νά που δεν είχε πέσει και τόσο έξω μια και μεταξύ τους το ίδιο παραμύθι άφησαν να κυκλοφορήσει..
Αυτό που σε κανέναν δεν έκανε εντύπωση η καμμένη πάντως μπορεί να με στείλει Ee?
Γέλασα με την απορία τους για την εμπλοκή της Νταίζης και την αντίδραση του Νικόλα για την αδερφούλα του χαχα

Ο Πετράκης θέλει κουρεμα!!! ΚΟΥΡΕΜΑ!!!

Και περνάμε στο δράμα μιας κατατρεγμένης! wall
Δεν έχω ακούσει μία, μία φορά τη Μελίτα να αναρωτιέται πώς περνά ο Στέφανος στη φυλακή, πόσο χαλια είναι, τι σκέψεις να κάνει, πώς νιώθει που το παιδί του θα μεγαλώσει νομίζοντας ότι το απήγαγε ο ίδιος του ο πατέρας για τα λεφτά αλλά όλη της η καϊλα είναι τι κάνει ΑΥΤΗ και ο ΕΥΑΤΟΥΛΗΣ της που έχασε τον Στέφανο και το κοκό και δεν έχει σοβαρό (λέμε τώρα) λόγο να παρατάει το παιδί της στη νταντά για να ανασάνει Fskl Ζηλεύει! Το είπε η κοπέλα! Ποιος νοιάζεται για τον Στέφανο και το πώς περνά στη φυλακή και τι νιώθει?! Όοοοολο της το θέμα είναι η Εριέττα και γιατί ο Στέφανος την συνάντησε ενώ αυτή όχι, κι αν της έπιασε το χέρι μέσα από το τζάμι? Κι αν της ψιθύρισε γλυκόλογα στο ειδυλιακό περιβάλλον του επισκεπτηρίου? Και γιατί να θέλει να δει ΑΥΤΗ και όχι εκείνη? Πιο πολλά κρεβάτια τους δένουν αυτούς! Χαχαχαχαχαχαχχα
Δηλαδή πραγματικά θέλει να πάρεις το κατσαρό άδειο κεφάλι της να το κουτουλάς στο ντουβάρι! Την έχω σιχαθεί! Και δεν παίζει κιόλας.
Το έβγαλε όμως το πόρισμα, της στερεί το δικαίωμα να βοηθήσει. Αυτό είναι! Το βρήκαμε! Ο Στέφανος φταίει που η Μελίτα είναι άχρηστη ή έστω νιώθει έτσι! lmao
Η Νόρα απήυδησε η κακομοίρα, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
Εντωμεταξύ λάτρεψα που κανείς δεν είπε ολόκληρη την ιστορία στην κατσαρή μουχρίτσα! Επιτέλους ώρα ήταν να σταματήσουν να την εμπιστεύονται!!!

Νταίζη – Μπέλλο τους προσπέρασα οπότε.. κλασσικά δεν σχολιάζω! 4 λεπτά σκηνή πάντως.. μην και μας λείψουν! Ιουυυ..

Η σκηνή με τη Δάφνη και τον Ηλία και το μικρό Μαριούλη αλλά και μετέπειτα με το Νικόλα και το Λουκά καταττάσονται στις άψογες σκηνές του επεισοδίου. Ο Ηλίας που προσπαθούσε να εξηγήσει στο Μαριούλη ότι δεν έγινε και τίποτα, απλά έπεσε το παιχνίδι ενώ αγωνιούσε για την κόρη του και τη δική του ανημπόρια να τη σηκώσει ήταν τρομερός! Το ύφος του μικρού μου έμεινε επίσης. Καλά είπε μια κοπέλα, πώς να κρυφτείς απ’τα παιδια...

Η εξομολόγηση της Δάφνης για το τι ήθελε να γράψει στο απουσιολόγιο με συγκίνησε πολύ Snif Και ήταν πολύ γλυκός και ο Νικόλας που προσπάθησε με τα αστεία για τον Σέρλοκ το βόδι να αποφορτίσει την ατμόσφαιρα. Επίσης τρομερός ο Γιαννακόπουλος στη μετέπειτα συζήτηση με το Λουκά! Μου πέρασε την αγωνία του και την απογοήτευσή του που περίμενε ότι ένα τέτοιο σόκ θα είχε αποτελέσματα αλλά δεν έπιασε.. Χάρηκα που η Δάφνη παρόλα τα προβλήματά της σκέφτηκε την Εύα και θεωρώ εύλογες και τις φοβίες του Νικόλα που δεν πιστεύω ότι ήταν μέσα στο κόλπο αλλά όσο να πεις βοήθησαν για τη συνέχεια.. sisi

Κατινομάνα και κατινοκόρη δεν ξέρω αν πρέπει να σχολιάσω.. Η Αμαλία τι ήθελε, να έχει πάρει κι άλλα διαμαντια και τη χάλασε το ένα? Δεν πάει καλά αυτή η γυναίκα... Ξέρει όμως τι χάφτας είναι το παιδί της, σου λέει θα πιστέψεις ότι σου πει.. Σωστό από μιας αυτό που είπε στη χαζοκόρη της, ότι θέλουν γεγονότα κι όχι επισκεπτήριο. Το θέμα είναι όμως ότι η Μελίτα δεν είναι διατεθημένη να πιστέψει στην αθωότητα του Στέφανου αν εκείνος δεν κάνει πίσω και τη δεχτεί όπως δέχεται και την αντίζηλο και αυτό φάνηκε στη μετέπειτα κουβέντα της. Αυτό αγάπη δεν είναι!!!

Νταίζη δεν είδα ούτε με την Εριέττα χαχα Άλλο ένα λεπτό..

Η σκηνή Λουκανορακίων με Αμαλία μου άρεσε κατά το ήμισυ! Χάρηκα που η παρέα κατινομάνα και κατινοκόρη τις βγάζουν έξω από τον κύκλο της εμπιστοσύνης τους! Εκνευρίστηκα με τις ασυναρτησίες της Αμαλίας γιατί όσο θεά και να έιναι με έχει κουράσει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!! Αυτό που βασικά μου άρεσε ήταν το σοβαρό κομμάτι αφού ο Λουκάς τη ρώτησε αν θα άντεχε να τον δει πίσω από της φυλακής τα σίδερα..
Και ωραίο σακάκι..

Επίσης Νόρα και Λουκάς ας κάνουν έναν εξορκισμό που θεωρούν βασίλισσα του ενστίκτου και λογική την Αμαλία! Μήπως να τους θυμήσω πόσα έχει κάνει και πει τα τελευταία δυο χρόνια??? ainta

Αντιγόνη Νταίζη είδα μόνο και μόνο για την εκπληκτική Στέλλα Παπαδημητρίου. Άλλα 3 λεπτά..
Καταρχήν το φόρεμά της κας Παπαδημητρίου... to die for!!! ΘΕΙΚΟ!!!
Κατά δεύτερον πανάθλιο το παραλήρημα της κατατρεγμένης Νταίζης! Σε χαρτόκουτο τη γνώρισε ο Λουκάς τη Μαργαρίτα? Γιατί έγω άλλα θυμάμαι! Έλεος με την άπληστη πλέον..
Και κατά τρίτον βαρέθηκα τους μορφασμούς της κας Πολυχρονίδη! Τουλάχιστον ρίχνουμε τρελό γέλιο με τις φίλες μου όταν την παριστάνουμε lmao Και αυτά τα χέρια πια... λίγο πιο ήρεμα... Καλό είναι να υπάρχει ποικιλία στις κινήσεις, αλλά με μέτρο..
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Ntaizi494
Με όποιον και εάν μιλάμε συνεχώς κάνει το ίδιο πράγμα με τα χείλη της καταντά γελοίο!

Η σκηνή της Εύας με του Λευτέρη μου άρεσε πάρα πολύ! Αυτό που με χαλάει τρελά τον τελευταίο καιρό είναι η οπτική από τις κάμερες και η φάτσα του άγνωστου κυριούλη στο φορτηγάκι που ποσώς με ενδιαφέρει να την βλέπω!!! Έβαλε 4 κάμερες και είχαν και μικρόφωνα επάνω? Και σήμα και ήχο καμπάνα ε?? ΟΥΑΟΥ όμως!!! Να το προσλάβει η EΛΑΣ πάραυτα!!!

Με μαγνήτισε η Ξυλά όπως χαμήλωσε το βλέμμα στο άκουσμα την αποχώρησης του Λευτέρη από τη ζωή της Εύας και μετέπειτα η ελπίδα που είχε όταν τον κοίταζε να της μιλά.
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 Eva494
Ο Μπισμπίκης δεν με ενθουσιάζει τρελά αλλά μου άρεσε στη συγκεκριμένη σκηνή. Και ο τρόπος του και τα λόγια του. Η εξομολόγησή του στην Εύα για τα όσα νιώθει και τα όσα σκέφτεται ότι θα μπορούσαν να έχουν συμβεί ήταν εξαιρετική. Και πολύ συγκινητική.

Κατά τα άλλα μην τον βάζετε να λέει αηδίες ότι θέλει να ξυπνάει με την Εύα. Που θα ξυπνάει, στο σπίτι με την πεθερά και τα δυό της παιδιά από άλλους γάμους, στο μονό εφηβικό κρεβάτι της ή στο δικό του δυαράκι με το μωρό χύμα στην κουζίνα μια και δεν υπάρχει άλλος χώρος? Είναι ντροπή να μην έχει ένα δικό της σκηνικό!!!

Η συζήτηση Εριέττας και Μελίτας είχε πολύ φάση.
Η Εριέττα να επιμένει ότι ο Στέφανος είναι αθώος και ότι αυτό δεν έχει σαν βάση τα συναισθήματά της για το Στέφανο αλλά και την εμπειρία της με τους ανθρώπους και η Μελίτα να προσπαθεί να κάνει την αντίζηλο να αμφισβητήσει τον γκόμενό της αμφισβητώντας τον πρώτη και καλύτερη η ίδια.
Κατηγορούσε την Εριέττα εντωμεταξύ ότι την τύφλωσε ο έρωτας και δεν βλέπει την ενοχή του,εδω γελάμε? Κοιτα να δεις που νόμιζα ότι αυτή υποτίθεται ότι ήταν τυφλά ερωτευμένη lmao
Η Ερι είπε το πιο σωστό απο όλα. Δεν έχει σημασία τι θα πεί ο Στέφανος στη Μελίτα. Σημασία έχει τι πιστεύει η Μελίτα για εκείνον ανεξάρτητα απο το τι θα της πει.
Αλλα το θέμα της Μελίτας φάνηκε για ακόμα μια φορά ότι είναι ο κομπλεξισμός της απέναντι σε όποια άλλη δεν είναι τόσο κατίνα όσο εκείνη και η ζήλια και η ξεροκεφαλιά της! Το όλο της θέμα είναι να δεχτεί να τη δει ο Στέφανος όπως παρακολούθησε ότι έκανε με την Εριέττα και όχι τι σκέφτεται εκείνη. Να μη σχολιάσω που πήγε και κλαιγότανε και στην Ερι. Μιλάμε δεν έχει πάτο αυτό το πηγάδι!!! Εκεί που λές έχει πιάσει πάτο βλέπεις ότι μπορεί να πάει ακόμα παρακάτω!!! Και δεν μπορεί καν να στο περάσει..

Νόρα και Εύα μου άρεσαν πάρα πολύ!!! Το κλου με το σοκολατούχο στο ποτήρι του κρασιού είχε πολύ φάση! Και εξαιρετική η επιμονή της Εύας στα συναισθήματά της! Αυτή η γυναίκα ξέρει να αγαπά και το έχει αποδείξει πολλάκις και επανειλλημένως!!! Ακόμα και εν τω μέσω του χαμού για τις δυό τους οι φιλενάδες συζήτησαν και για τη Δάφνη. Αυτή είναι η παρέα της Φεγγαρόπετρας.

Νταίζη και Αντιγόνη είδα τη μία σκηνή δεν είμαι διατεθημένη να δω και την άλλη μην υπερβάλλουμε. Άλλα 3 λεπτά χαμένα..

Και για το τέλος... το τέχνασμα των παιδιών για να βοηθήσουν τη Δάφνη πολύ ωραία σκηνοθετημένο. Οι σκιές στον τοίχο και η ανησυχία της πρώτα απο όλα για τον Μαριούλη ήταν πολύ καλή! Η ψαλιδάρα με χάλασε λίγο, αφενός γιατί υπάρχει ένα παιδί στο σπίτι, αφετέρου γιατί η Δάφνη δεν ράβει πια, αλλά το προσπερνάω! Η σκηνή με τη Δάφνη που σηκώθηκε και το έντρομο βλέμμα της που πυροβόλησαν το Νικόλα πάντως ήταν όλα τα λεφτά!!!

Καλό από μένα.. Αναμένω τη συνέχεια με το κόλπο των παιδιών!

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 1:46 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Κατά τα άλλα μην τον βάζετε να λέει αηδίες ότι θέλει να ξυπνάει με την Εύα. Που θα ξυπνάει, στο σπίτι με την πεθερά και τα δυό της παιδιά από άλλους γάμους, στο μονό εφηβικό κρεβάτι της ή στο δικό του δυαράκι με το μωρό χύμα στην κουζίνα μια και δεν υπάρχει άλλος χώρος? Είναι ντροπή να μην έχει ένα δικό της σκηνικό!!!

Ειναι τραγικό αλλά σ αυτή τη σειρά λέμε το σπίτι της Νόρας το σπίτι της Δάφνης το σπίτι της Μελίτας το σπίτι της Αμαλίας το σπίτι της Αγγέλας ακόμη κι η Εριέττα που ήρθε φέτος έχει το δικό της σπίτι και μόνο η Εύα δεν έχει το δικό της προσωπικό χώρο. Μας είπαν οτι κληρονόμισε μια σεβαστή ακίνητη περιουσία ο μικρός κι ακόμη είναι φιλοξενούμενη στο σπίτι της μάνας της.
Χαίρομαι που το βλέπει και κάποιος άλλος γιατί κι εμένα έχει πια αρχίσει να με ενοχλει αφάνταστα

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 1:53 pm

"Τυποι νοημοσυνης"

"Γλωσσικη Νοημοσυνη"

Η ικανοτητα χειρισμου της επικοινωνιας!
Λεγε, λεγε ο Λουκας τον επεισε τελικα το Νικολα να π[ανε στο λευτερη, ο πρωτος γιατι φοβαται για τους παντες και ο δευτερος κυριως για τη Δαφνη! Ο Λευτερης προσπαθησε να τους εξηγησει τους λογους που τον οδηγουν στη φυγη κι αλλοι απο τη μια φοβοντουσαν για το αν θα μεινει και ανησυχουσαν για το αν θα φυγει!
Ο Λευτερης ομως βραχος, θα φυγει για να προστατεψει την Ευα, αλλον χαβα αυτος! Love!

"Κιν-αισθητικη Νοημοσυνη"

Η ικανοτητα του ατομου να χρησιμοποιηει το σωμα του!
Η δαφνη επεσε και δεν εκανε την παραμικρη προσπαθεια να σηκωθει! Τα νευρα μου! gmt Εμεινε στο χορταρι και θυμοταν το τρεξιμο που χανει... *Φοβερος ο Νικολας στη μιμηση του Μαριου που τρεχει! Love
Ο Ηλιας πηρε τον Μαριο να παμε να βρουν τη μαμα και ολη η σκηνη μου εμεινε για τον Ηλια που πελαγωνει στην προσπαθεια του να βοηθησει την κορη του και να μην καταλαβει πολλα ο μικρος, για τη Δαφνη που στεναχωριοταν με τον μικρο που την κοιτουσε και φυσικα για τον μαριο που ετρεχε πισω απο τον Ηλια και μετα εμεινε να κοιταει τη μαμα και να προσπαθει να καταλαβει τη συμβαινει! Love
Η Δαφνη λεει δεν θελει να ανκρινουν το Λευτερη γιατι της εσωσε τη ζωη, λογικο... Ο Νικολας της λεει οτι μπορει να κινδυνευει και το ιδιο βραδυ γινεται επιδρονη κουκουλοφορων, τυχαιο; Η Δαφνη παντως περ[ατησε και παρα την υποψια γελιου που ειχα για τη σκηνη με συγκινησε!

"Ενδο-προσωπικη Νοημοσυνη"

Η ικανοτητα του ατομου να κατανοει και να ελεγχει τα συναισθηματα του!
Ζηλευει το κοριτσι! Επαναλαμβανομενο δραμα πρωτα στη Νορα... Μετα στην Αμαλια και τελος το εξωφρενικα στην Εριεττα! Μα καλα μιλαμε σοβαρα προσπαθει η περιστασιακη ερωμενη να πεισει την μεγαλη αγαπη για την αθωοτητα του Στεφανου; Θα τρελαθουμε τελειως;;; wall wall Δεν σκοπευω να σχολιασω περαιτερω....

"Δια-προσωπικη Νοημοσυνη"

Η ικανοτητα του ατομαο να αντιλαμβανεται και να κατανοει τα συναισθηματα των αλλων!
Εχει παει στον νεο ερωτα για να ακουσει αλλο ενα "φευγω", παρολα αυτα ανησυχησε για τη δαφνη το συζητησε, οπως συζητησε και το δικο της προβλημα... Προφανως υπαρχουνα ανθρωποι που ζουν και υπαρχουν εξω απο τον μικροκοσμο του! sfyr

"Λογικο-μαθηματικη Νοημοσυνη"

Η ικανοτητα επιλυσης προβληματων!
Τι το ηθλε η Μελιτα και ειπε στην Αμαλια για τα διαμαντια ξυπνησε ο Σερλοκ Χολμς μεσα της! Πηγε να μαθει περισσοτερα και υποσχεθηκε να περασει το ρουσσο απο φαλαγγα για να μαθει την αληθεια, με αγαπη παντα! Μπορει καποια στιγμη η συγκεκριμενη να αποφασισει αν θα χωρισει ή οχι, κουραστηκα! pff

"Χωρικη Νοημοσυνη"

Καμια σχεση απλα δεν ηξερα τη να βαλω! Razz
Η Νταιζη θα μας τα πρηζει -συγγνωμη κιολας- για πολυ ακομα; Να ξερω να κινηθω καταλληλως!

Αυτες ειναι η συνεπειες της εξεταστικης! "Καλο" απο μενα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 1:55 pm

Μερικα σχολιακια και απο εμενα......

-Συγχυστηκα με τη Δαφνη που δεν εκανε την παραμικρη προσπαθεια,θα μπορουσε να συρθει εστω μεχρι το δεντρο και να προσπαθησει να σηκωθει!Παντως οι ερμηνειες ηταν πολυ καλες!Το υφος του Μαριουλη ηταν ολα τα λεφτα! Love!

-Πολυ καλη η σκηνη Λουκα-Νικολα και Λευτερη! Thumbs up

-Εχω βαρεθει την μιρλα της Μελιτας!Πως την ανεχεται η Νορα Θεε μου? xm

-Η Αμαλια κλασσικα η λατρεμενη τρελη Θεα της σειρας!Εδωσε ρεστα στο γραφειο με τα Λουκονορακια! : respect :

-Η Μελιτα γιατι πηγε στην Ερι?.....για να φανει απο χιλιομετρα η διαφορα επιπεδου που φυσικα δεν ειναι υπερ της!

-Μπελλος..... Sleep Ωραια η σκηνη που εδειξε η Νταιζη το βιντεο στην Αντιγονη!

-Τελος η σκηνη που τελικα σηκωθηκε η Δαφνη ηταν αρκετα καλη!Την περιμενα πολυ χειροτερη ομολογω αλλα η Γεωργονη ηταν υπεροχη! Klap

Καλο απο εμενα το επεισοδιο!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 2:03 pm

aggeliki έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Κατά τα άλλα μην τον βάζετε να λέει αηδίες ότι θέλει να ξυπνάει με την Εύα. Που θα ξυπνάει, στο σπίτι με την πεθερά και τα δυό της παιδιά από άλλους γάμους, στο μονό εφηβικό κρεβάτι της ή στο δικό του δυαράκι με το μωρό χύμα στην κουζίνα μια και δεν υπάρχει άλλος χώρος? Είναι ντροπή να μην έχει ένα δικό της σκηνικό!!!

Ειναι τραγικό αλλά σ αυτή τη σειρά λέμε το σπίτι της Νόρας το σπίτι της Δάφνης το σπίτι της Μελίτας το σπίτι της Αμαλίας το σπίτι της Αγγέλας ακόμη κι η Εριέττα που ήρθε φέτος έχει το δικό της σπίτι και μόνο η Εύα δεν έχει το δικό της προσωπικό χώρο. Μας είπαν οτι κληρονόμισε μια σεβαστή ακίνητη περιουσία ο μικρός κι ακόμη είναι φιλοξενούμενη στο σπίτι της μάνας της.
Χαίρομαι που το βλέπει και κάποιος άλλος γιατί κι εμένα έχει πια αρχίσει να με ενοχλει αφάνταστα

Δεν ξέρω αν είναι τραγικό αλλά για μένα είναι σίγουρα απογοητευτικό
Επειδή ακριβώς δεν φρόντισαν να υπάρχει κάποιος χώρος για την Εύα ξέρω οτι δεν θα δώ ποτέ την καθημερινότητά της
Χάθηκε το όνειρο με τη φυγή του Μάνου και ακόμη κι αν καταφέρει να ζήσει κάτι με το Λευτέρη εμείς δεν θα το δούμε ποτέ γιατί τα σκηνικά σ αυτή τη σειρά τα δίνουν στους επίλεκτους.
Χωρίς σπίτι απ την αρχή της σειράς μέχρι και τώρα. Με μια βαλίτσα στο χέρι πάντα φιλοξενούμενη. Όσο πίστευα οτι υπήρχε η ελπίδα να ζήσει κάποτε με το Μάνο έστω και σε μια γκαρσονιέρα την ευτυχία, δεν με ενοχλούσε αλλά πια δεν ελπίζω σε τίποτα.

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από ellie Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 2:04 pm

Πρωτον και κυριον!!Ακομη και η Αντιγονη εμεινε και ελεγε 'Ο Μπελλος?' lmao
Δευτερον οχι αλλη Νταιζη ειλικρινα οτι εφαγα δεν ξερω κατα ποσο θα το χωνεψω. Πρωτη φορα καθησα να δω ολες τις σκηνες (καλα εκοψα κατι προς το τελος) και να τωρα ζαλιζομαι...Ελεος!!Και αυτη η γυναικα ολα τα χει φαει πια. Βαρεθηκα να ακουω για τα λεφτα της, και ποσα εφαγε φτανει!

Και τωρα παμε στα ωραια του επεισοδιου. Η Γεωργονη στην απελπισμενη Δαφνη καταπληκτικη σε ολες μα ολες τις σκηνες τις : respect :
Δεν μου αρεσε η παραιτηση της Δαφνης αν και θεωρω οτι το εκανε απο φοβο, αλλα πραγματικα στην πρωτη σκηνη που επεσε ηταν αψογη ερμηνευτικα. Στην σκηνη που την σηκωνει ο Ηλιας δεν ηξερα τι να πρωτοδω, την καταπληκτικη Δαφνη με τον πατερα της, το μικρο φατσακι που κοιταγε...Ποσο στεναχωρηθηκα Aww Αψογη σκηνη.

Οταν εξηγουσε γιατι ηθελε να παει στο απουσιολογιο η Δαφνη πραγματικα τους συγκινησε και μας συγκινησε ολους. Επιτελους στο τελος ανελαβαν δραση για το σοκ που θα την ξυπναγε!!Αψογη η Γεωργονη και σε αυτο. Νομιζω εχουν στηριχτει απιστευτα οι σκηνες απο Γεωργονη και Γιαννακοπουλο με το θεμα της αναπηριας, αν και δεν πιστευω οτι αυτο καθεαυτο επρεπε να δοθει ετσι, οτι δηλαδη ο αναπηρος παραιτειται. Σε καθε περιπτωση πολλα μπραβο και απο μενα.

Ο Πετρακης να κουρευτει στοπ. Θα συμφωνησω απολυτα, τωρα που το Just τελειωσε, αγαπητε το χρειαζεσαι!!

Το μπουκλωτο μωρο με εκανε να γελασω πολυ, οι ασυναρτησιες της Αμαλιας παλι καθολου. Φτανει λεμε με την υστερια.

Τωρα εγω θα απορησω γιατι η Μελιτα με την Ερη τα ελεγαν μπροστα στα παραθυρα, ειλικρινα δεν καταλαβαινω. Μου φανηκε τοσο αστειο να στεκονται μπροστα στο παραθυρο, δεν λεω ωραια η θεα, αλλα sisi
Μην σχολιασω για της ταπες της Ερης στην Μελιτα, "ψαξε μεσα σου για την απαντηση" αυτο ηταν το ολο νοημα της συζυτησης!!

Η Νορα τα καταφερνει αψογα να ηρεμησει την Ευα. Πολυ καλη σκηνη...το σοκολατουχο ολα τα λεφτα (Τζινα αν δεν το ελεγες παιζει να μην το προσεχα)

Και τελος Ευα Λευτερης. Μ αρεσουν πολυ οι σκηνες τους, αν και νομιζω οτι το εκαναν ολο αυτο να βγει στο γρηγορο.

Καλο απο μενα. Και αυτο γιατι κυριως σημερα εμαθα που πανε τα λεφτα....στα λεφτα και στο εγκλημα καλε. (αν ειχε λιγοτερο Νταιζη μπορει και να ψηφιζα παραπανω!)
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 3:14 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Ο Λουκάς και η Νόρα έχουν μοιράσει τις δουλειές τους. Ο Λουκάς προσπαθεί να βοηθήσει τον Νικόλα με το θέμα της Δάφνης, ενώ η Νόρα προσπαθεί να βοηθήσει την Εύα. Μου άρεσε πολύ η σκηνή με τον Λουκά και τον Νικόλα που πήγαν να μάθουν κάποια πράγματα. Επίσης πολύ ωραία σκηνή ήταν και αυτή με την Δάφνη, τον Ηλία και τον μικρό, με εξαιρετικές ερμηνείες από όλους. Επίσης η σκηνή με τον Λουκά και τον Νικόλα στην κατασκήνωση πολύ καλή. Η σκηνή με την Εύα και την Νόρα πολύ ωραία. Ο Λουκάς και η Εριέττα είχαν επίσης μία σκηνή ωραία.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 3:52 pm

elenp έγραψε: ενώ η Νόρα προσπαθεί να βοηθήσει την Εύα.

όταν δε μαζεύει από τα πατώματα και δεν παρηγορεί την προσωποποιήση της εργασιοαμανίας!!!!
sisi sisi sisi sisi lmao
Τελικά πάλι έτοιμα τα βρίσκει τα λεφτά η Ρουσσοπριγκήπισσα!!! Απλά αντί να κάθεται όλη μέρα στο σπίτι τώρα κάθεται στο γραφείο της Νόρας!!! καρέκλα άλλαξε η κοπελιά!!!!!!!!!! xoxo
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 4:58 pm

aggeliki έγραψε:

Νομίζω οτι αυτό γίνεται για πρακτικούς λόγους. Η Εύα είναι ιδιάζουσα περίπτωση, γιατί έχει δυό παιδιά, αλλά αυτή τη στιγμή δεν είναι παντρεμμένη. Δεν μπορεί να πάρει τον Αγγελο και να πάει σε δικό της σπίτι, αφήνοντας πίσω τη Μαρίλια που όπως και να το κάνουμε είναι κόρη της και θέλει να βρίσκεται κοντά της.. Επίσης αν πήγαινε σε άλλο σπίτι παίρνοντας και τον Αγγελο και τη Μαρίλια, θα άφηνε μόνη της την Αγγέλα? Ούτε η ίδια η Μαρίλια δεν θα το ήθελε αυτό. Και δεν νομίζω οτι θα της άξιζε της Αγγέλας μιά τέτοια απομόνωση, τη στιγμή που όλη της τη ζωή πρόσφερε , και ακόμη προσφέρει, γιατί αυτή είναι η πεπειραμένη καί έμπιστη μάνα που κρατάει τον Αγγελο για να μπορεί η Εύα και να εργάζεται και να έχει τη προσωπική της ζωή. Η συγκατοίκηση με τους γονείς είναι ένα πρόβλημα κοινό για όσες έχουν χωρίσει κι έχουν παιδί. Η Νόρα κι ο Λουκάς είναι ανύπαντροι, και δεν έχουν ακόμη παιδιά, ενώ κι η Δάφνη με το Νικόλα έχουν τον Ηλία μεσοτοιχία γιατί κι αυτός μόνος του είναι και τον χρειάζονται δίπλα τους.
Η περίπτωση της Μελίτας διαφέρει γιατί η μητέρα της δεν είναι μόνη της, συνεχίζει (παρά τα παλαβά της) να ζει με τον Ρούσσο, ο οποίος συντηρεί και το σπίτι της Μελίτας με το υπηρετικό προσωπικό κλπ.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 5:14 pm

JESSIE έγραψε:
aggeliki έγραψε:

Νομίζω οτι αυτό γίνεται για πρακτικούς λόγους. Η Εύα είναι ιδιάζουσα περίπτωση, γιατί έχει δυό παιδιά, αλλά αυτή τη στιγμή δεν είναι παντρεμμένη. Δεν μπορεί να πάρει τον Αγγελο και να πάει σε δικό της σπίτι, αφήνοντας πίσω τη Μαρίλια που όπως και να το κάνουμε είναι κόρη της και θέλει να βρίσκεται κοντά της.. Επίσης αν πήγαινε σε άλλο σπίτι παίρνοντας και τον Αγγελο και τη Μαρίλια, θα άφηνε μόνη της την Αγγέλα? Ούτε η ίδια η Μαρίλια δεν θα το ήθελε αυτό. Και δεν νομίζω οτι θα της άξιζε της Αγγέλας μιά τέτοια απομόνωση, τη στιγμή που όλη της τη ζωή πρόσφερε , και ακόμη προσφέρει, γιατί αυτή είναι η πεπειραμένη καί έμπιστη μάνα που κρατάει τον Αγγελο για να μπορεί η Εύα και να εργάζεται και να έχει τη προσωπική της ζωή. Η συγκατοίκηση με τους γονείς είναι ένα πρόβλημα κοινό για όσες έχουν χωρίσει κι έχουν παιδί. Η Νόρα κι ο Λουκάς είναι ανύπαντροι, και δεν έχουν ακόμη παιδιά, ενώ κι η Δάφνη με το Νικόλα έχουν τον Ηλία μεσοτοιχία γιατί κι αυτός μόνος του είναι και τον χρειάζονται δίπλα τους.
Η περίπτωση της Μελίτας διαφέρει γιατί η μητέρα της δεν είναι μόνη της, συνεχίζει (παρά τα παλαβά της) να ζει με τον Ρούσσο, ο οποίος συντηρεί και το σπίτι της Μελίτας με το υπηρετικό προσωπικό κλπ.

Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός οτι η Εύα δεν είχε και δεν έχει προσωπικό χώρο και ΠΟΤΕ δεν θα δούμε την συμβίωσή της και την καθημερινότητά της και οτι είναι η μοναδική απ όλους τους ήρωες που δεν είχε ποτέ τον προσωπικό της χώρο
Όσο για την Αγγέλα θα με συγχωρήσεις αλλά για την Εύα υπήρξε άθλια μάνα. Είναι μια υπέροχη μάνα για τη Μαρίλια αλλά την Εύα ποτέ δεν την στήριξε στη ζωή της Κάθε φορά που την είχε ανάγκη η Αγγέλα ήταν απούσα.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 5:26 pm

Clarabelle έγραψε:
JESSIE έγραψε:
aggeliki έγραψε:

Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός οτι η Εύα δεν είχε και δεν έχει προσωπικό χώρο και ΠΟΤΕ δεν θα δούμε την συμβίωσή της και την καθημερινότητά της και οτι είναι η μοναδική απ όλους τους ήρωες που δεν είχε ποτέ τον προσωπικό της χώρο
Όσο για την Αγγέλα θα με συγχωρήσεις αλλά για την Εύα υπήρξε άθλια μάνα. Είναι μια υπέροχη μάνα για τη Μαρίλια αλλά την Εύα ποτέ δεν την στήριξε στη ζωή της Κάθε φορά που την είχε ανάγκη η Αγγέλα ήταν απούσα.

Όχι κ άθλια μάνα η Αγγέλα. Το μονό λάθος της ήταν που δεν πήρε τότε την Εύα από το Παρίσι, αλλά άθλια δεν την λες με τίποτα. Ήταν κ είναι πάντα εκεί για την Εύα. Άθλια για μένα είναι η Αμαλία που δεν λέει ποτέ όχι στο κακομαθημένο της
Όσο για το προσωπικό χώρο θα συμφωνήσω κι εγώ. Θέλω να δω το ζευγάρι-αν τελικά καταλήξουν μαζι- στη καθημερινότητα του.

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 5:34 pm

Αφού από τότε που άρχισε η σειρά, η Εύα ήταν "δεμένη" με το σπίτι της μητέρας της, λόγω της Μαρίλιας, φυσικό είναι να μην έχει δικό της σπίτι. Βέβαια έμεινε με το Μάνο στο δικό του σπίτι για λίγο, και στο σπίτι του Στέφανου για όσο ήταν παντρεμμένοι. Τώρα με τον Αγγελο είναι διπλά δεμένη μ'αυτό το σπίτι, και μόνο όταν ξαναπαντρευτεί τη βλέπω να φτιάχνει το δικό της σπίτι, βέβαια αφήνοντας τη Μαρίλια μαζί με την Αγγέλα.
Οσο για την Αγγέλα, καθένας έχει την προσωπική του γνώμη, εγώ την θεωρώ πολύ καλή μάνα, το μόνο που την κατηγορώ είναι οτι ήταν πάντα πολύ ελαστική με την Εύα, αναλάμβανε εκείνη τις ευθύνες που ήταν κανονικά της Εύας, όπως πχ. να μεγαλώσει τη Μαρίλια για να κάνει εκείνη καρριέρα στο Παρίσι... Μην ξεχνάμε οτι η Αγγέλα δεν είναι καμμία μορφωμένη ή πλούσια γυναίκα, και με το μισθό της μονάχα κάλυψε τις ανάγκες τους πολλές φορές, κι αυτό για μένα είναι άθλος. Και η Εύα έχει συνηθίσει να αφήνει τα πάντα στους ώμους της Αγγέλας, οπότε νομίζω επιλογή της είναι να μένει ακόμη στο ίδιο σπίτι με τη μητέρα της και να είναι ευχαριστημένη γι'αυτό...
Ολο αυτό σαν μιά μικρή παρένθεση στο σχολιασμό, ας μην επεκταθούμε για να μην βγούμε εκτός θέματος...

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 5:44 pm

DESPOINA έγραψε:

Όχι κ άθλια μάνα η Αγγέλα. Το μονό λάθος της ήταν που δεν πήρε τότε την Εύα από το Παρίσι, αλλά άθλια δεν την λες με τίποτα. Ήταν κ είναι πάντα εκεί για την Εύα. Άθλια για μένα είναι η Αμαλία που δεν λέει ποτέ όχι στο κακομαθημένο της
Όσο για το προσωπικό χώρο θα συμφωνήσω κι εγώ. Θέλω να δω το ζευγάρι-αν τελικά καταλήξουν μαζι- στη καθημερινότητα του.

Θα προσπαθήσω να εξηγήσω το χαρακτηρισμό που έδωσα στην Αγγέλα
Θυμάμαι το Νικόλα τότε που ο Κυριάκος είχε πυροβολήσει την Εύα να συζητάει με το Μάνο και να του λέει οτι πήγαινε μετά την κατασκήνωση στο σπίτι της Εύας και η Αγγέλα του έλεγε συνεχώς οτι δεν ήταν εκεί.
Αυτό για μένα σημαίνει οτι η Αγγέλα την έκρυβε απ τον κόσμο για να μη μαθευτεί η εγκυμοσύνη της. Νομίζω οτι μ αυτό τον τρόπο συνέβαλε τα μέγιστα στην κατάθλιψη της Εύας. Έκανε το παιδί να αισθανθεί οτι έκανε κάποιο έγκλημα
Στη συνέχεια οταν το παιδί της βγήκε απο δίχρονη νοσηλεία αντί να το φέρει σπίτι να το στηρίξει ψυχολογικά και να του δώσει την ευκαιρία να δεθεί με τη μικρή επέλεξε να το αφήσει έρμαιο του καθενός που θα του έδινε στοργή.
Η ίδια κάποια στιγμή πέρσι παραδέχτηκε οτι πήρε με τη Μαρίλια μια δεύτερη ευκαιρία την οποία στέρησε απ την Εύα
Ακόμη κι όταν η Εύα διαλύθηκε οταν χάλασε ο γάμος της με το Μάνο η Εύα διωγμένη απ τη Μαρίλια πήγε να μείνει στο σπίτι του Στέφανου κι ενώ η Αγγέλα το γνώριζε αυτό οτι δηλαδή η Εύα απλά σεβόταν την επιθυμία της Μαρίλιας της την έλεγε
Να μη θυμηθώ οτι άλλαζε γνώμη σε κάθε επεισόδιο για το τι θέλει να κάνει η Εύα με το παιδί
Το παιδί πρέπει να το μάθει της έλεγε όταν άρχισε η σειρά.
Το παιδί να το μάθει όταν πεθάνω της έλεγε οταν γινόταν ο χαμός με τον Κυριάκο
Υπήρξε μια υπέροχη μάνα για τη Μαρίλια αλλά για την Εύα όχι. Ακόμη και προχθές της έλεγε μακριά απ το Λευτέρη. Αν θυμάμαι καλά εκείνη την έσπρωχνε να κάνει μια σχέση μαζί του. Μόλις κάτι στράβωσε της ζήτησε να κάνει πίσω λες κι η κόρη της δεν έχει αισθήματα ή λες και πρέπει να αισθάνεται μόνο σύμφωνα με τη βούληση της Αγγέλας.
Αυτό που εννοώ είναι οτι η Αγγέλα λειτουργεί πάντα με γνώμονα το καλό της Μαρίλιας χωρίς όμως να βάζει στη ζυγαριά τα θέλω τα όνειρα ή τις προσδοκίες της Εύας. Γιατί απλά το παιδί της είναι πρώτιστα η Μαρίλια και μετά η Εύα.

Επειδή ακριβώς είναι έτσι η κατάσταση και η Εύα για να ζήσει με κάποιον άνθρωπο θα πρέπει να βρει ισορροπίες θεωρώ απαράδεκτο που τρια χρόνια τώρα δεν έχει το δικό της χώρο.
Ειπαμε όμως πήρε τη δεύτερη θέση στους τίτλους σιγά μη της γράψουν ρόλο και της διαθέσουν σκηνικό.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 5:51 pm

Το θέμα είναι ότι δεν παίζει να δούμε τίποτα απο όλα αυτά που λες Τζέσυ οπότε έιναι τουλάχιστον βλακεία να ακούμε το Λευτέρη να λέει αυτά που έλεγε χτες. Εγώ για αυτό το είπα. Μην μου το χτυπανε όταν ολόκληρη πρωταγωνίστρια δεν έχει δικό της σκηνικό και η Νταίζη παίζει σε 2 σπίτια και τα σκηνικά όλων π.χ. ή η Εριέττα έχει και σπίτι και βίλα, ή η Μελίτα είχε και στην αρχή το διαμέρισμα και μετά το σπίτι.

Όσο για την Αγγέλα συμφωνώ 1000% με τα όσα γράφει η Κλαραμπελ στο ανωτέρω ποστ. Καλή μάνα δεν είναι! Τουλάχιστον όχι για την Εύα!!!

Edit: Η Εύα δεν έχει συνηθίσει να αφήνει τίποτε στην Αγγέλα! Πόσο μάλλον αν μιλάμε για τη Μαρίλια! Δεν το πέταξε το παιδί της να μη λέμε ότι θέλουμε, ήταν ιδιαίτερες οι συνθήκες!!! Ούτε και τώρα της πασάρει τον Άγγελο, δεν έχουν αφήσει να φανεί τίποτα τέτοιο!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την KatsaroYpotheto στις Τρι Φεβ 01, 2011 5:54 pm, 1 φορά

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 5:52 pm

JESSIE έγραψε:Αφού από τότε που άρχισε η σειρά, η Εύα ήταν "δεμένη" με το σπίτι της μητέρας της, λόγω της Μαρίλιας, φυσικό είναι να μην έχει δικό της σπίτι. Βέβαια έμεινε με το Μάνο στο δικό του σπίτι για λίγο, και στο σπίτι του Στέφανου για όσο ήταν παντρεμμένοι. Τώρα με τον Αγγελο είναι διπλά δεμένη μ'αυτό το σπίτι, και μόνο όταν ξαναπαντρευτεί τη βλέπω να φτιάχνει το δικό της σπίτι, βέβαια αφήνοντας τη Μαρίλια μαζί με την Αγγέλα.
Οσο για την Αγγέλα, καθένας έχει την προσωπική του γνώμη, εγώ την θεωρώ πολύ καλή μάνα, το μόνο που την κατηγορώ είναι οτι ήταν πάντα πολύ ελαστική με την Εύα, αναλάμβανε εκείνη τις ευθύνες που ήταν κανονικά της Εύας, όπως πχ. να μεγαλώσει τη Μαρίλια για να κάνει εκείνη καρριέρα στο Παρίσι... Μην ξεχνάμε οτι η Αγγέλα δεν είναι καμμία μορφωμένη ή πλούσια γυναίκα, και με το μισθό της μονάχα κάλυψε τις ανάγκες τους πολλές φορές, κι αυτό για μένα είναι άθλος. Και η Εύα έχει συνηθίσει να αφήνει τα πάντα στους ώμους της Αγγέλας, οπότε νομίζω επιλογή της είναι να μένει ακόμη στο ίδιο σπίτι με τη μητέρα της και να είναι ευχαριστημένη γι'αυτό...
Ολο αυτό σαν μιά μικρή παρένθεση στο σχολιασμό, ας μην επεκταθούμε για να μην βγούμε εκτός θέματος...

Ε, όχι εδώ θα διαφωνήσω η Εύα ήταν ένα παιδί τότε κ μάλιστα μόλις είχε βγει από μια δύσκολη κατάσταση μη ξεχνάμε την επιλόχεια κατάθλιψη, αυτή που έπρεπε να την ταρακουνήσει ήταν η Αγγέλα, αλλά όπως η ίδια έχει πει στην Εύα το είδε σαν δεύτερη ευκαιρία. Παραδέχτηκε κ η ίδια ότι δεν ήταν η σωστή μάνα. Μη ξεχνάμε ότι η Εύα με πατέρα τον Κυριάκο πέρασε φρικτά παιδικά χρόνια.Δεν νομίζω ότι αρέσει στην Εύα να μην έχει το προσωπικό της χώρο. Άπλα η γυναίκα δεν έχει ρόλο θα έχει δικό της σκηνικό
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης