Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

+29
Ioanna T
lizzie
JESSIE
Καρ-Mik
Aria
fantina
kapetanissa
sarita
stephanos13
marakii
tsourdalitsa
Foulitsa
Δ.Μπέλλος
katie007
tatiana<3<3
Cancoon
rafoni
evaki16
pasxalitsa
loukasnora
nefelik
afroditi_norakii
evanna
gxnel
Lisa Nova
ntina fan
fay66
loukitsa
Clarabelle
33 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap36%Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 36% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 59
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 01, 2011 9:57 pm

Έτοιμη είμαι να ψηφίσω μέτριο αλλά έχε χάρη που περπάτησε η Δάφνη. Ψηφίζω καλό λοιπόν!!!
Δίδαξε πάλι η Αμαλία σήμερα αλλά στης κουφής την πόρτα πάρε την πόρτα και την κουφή μαζί και φύγε!! Έλεος με την ανεπίδεκτη!!!!
Το ξαναπερπάτημα της Δάφνης πολύ καλό! Ξελάσπωσε το επεισόδιο!!!
Όλοι χάρηκαν με το γεγονός αλλά... η εργασιομανής υπάλληλος της Νόρας σχεδόν ηδονίστηκε! Το προσέξατε κι εσείς φαντάζομαι! Αφού με το που το άκουσε η αμέσως επόμενη σκέψη της ήταν... "ο Στέφανος είναι στο κελί κι εγώ είμαι τελείως χαμένη".
Η γιαγιά δολοφόνα με έχει μπερδέψει. Δε λέω, τρομερό προκειμένου να βγει ο Καρτάλης από τη στενή... να τα δώσει όλα στη Νταιζάρα και να μείνει στον άσσο με τα κομπινεζόν που ξεμυάλισε κάποτε τον Λύτρα αλλά εγώ θυμάμαι κάτι απειλητικά λογάκια που είχε πετάξει στο γιόκα της όταν τον κατηγορούσε ότι ούτε κι αυτός είναι αθώο περιστέρι. Τέλος πάντων!!!
Επιτέλους είδαμε και λίγο Χρήστο! Το Στέφανο τον έβαλαν σε προστατευμένο κελί. Τον Χρηστάκη πού τον έχουν;!!! Άντε να βγει το παλικάρι και να πάρει τα διαμάντια και να τα δώσει στο αρπακτικό να τα φάει ένα ένα!! Μας έχει ζαλίσει!
Εριέττα - Λουκάς: μια χαρά τα αδερφάκια!!!
Εύα - Στέφανος: Καταπληκτικοί μαζί! Α ρε Στέφανε! Ήταν σκοτάδι, αν θυμάμαι καλά, όταν πρωτοβουτηχτήκατε με τη Ρουσσοπριγκήπισσα και δεν έβλεπες τι έκανες!!! Παρ' όλα αυτά την αγαπάς! Τόσο πολύ που λάμπεις απ' τη χαρά σου λάμπεις όταν βλέπεις το Ευάκι, την Έρι..... αλλά το Μελιτάκι ούτε να το βλέπεις!! Για το καλό του!!! Μάλλον φοβάσαι μη σου πει κανένα από τα πετυχημένα που σου λέει συνήθως (π.χ. Είσαι σοβαρός; Είδες την Εριέττα 20 δευτερόλεπτα παραπάνω από εμένα; Μην το αρνείσαι! Ήμουν ακριβώς απ' έξω και μετρούσα lmao lmao ) και τότε θα είναι που δεν θα αντέξεις και θα κρεμαστείς στο κελί σου πριν προλάβει το αίμα σου να σε απελευθερώσει!!!
Μπέλλος: άντε αγόρι μου, άντε καμάρι μου μέχρι την αποθήκη μια βόλτα!!! Ενεργοποιήσου λεβέντη μου!!!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Φεβ 01, 2011 9:59 pm

Γιωτα πολλά ζητας!
rafoni καλως μας ήρθες και ευχαριστω αλλα ήταν ενας αυθόρμητος όρος
το Μπεκρου μιας και θυμομαστε όλοι τα καμωματα της!
Παντως σημερα που δεν ειχε σκηνη με το Σταυρου μου φανηκε λιιιιγο καλυτερη
και ο Σταυρου σκαλοπατια πιο πάνω ειδικα στη σκηνη με την Ξυλα!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 01, 2011 10:13 pm



Ας πω κι εγώ δυό πραγματάκια για το επεισόδιο

Η παρέα με μια συλλογική προσπάθεια έστησε τη Δάφνη στα πόδια της. Αυτό λέγεται φιλία. Όλοι μαζί και αν αποτύγχαναν όλοι θα είχαν την ευθύνη. Τους αγαπώ και δεν το κρύβω.

Ακόμη κι όταν κάνουν παλαβομάρες όπως ο Λουκάς με το Νικόλα σ αυτό το χιλιπαιγμένο ''οι γύρω μας θεωρούν γκέυ'' μου φέρνουν χαμόγελο στα χείλη

Μαζί στην προσπάθεια μαζί και στον εορτασμό οι πέντε κι αυτός που βοήθησε τη Δάφνη να διασωθεί απ την κακή συγκυρία. Περιμένω αύριο να δω κουβεντούλα ανάμεσα τους.

΄Οσο με χαλούσε η παραίτηση της Δάφνης τόσες μέρες τόσο μου άρεσαν τα λόγια της σήμερα. Δαφνούλα ελπίζω να κατάλαβες κορίτσι μου οτι δύναμη είναι να παλεύεις όχι να παραιτείσαι.

Ο Λευτέρης όσο περνούν οι μέρες με πείθει οτι την Εύα την αγαπάει ελπίζω να μην απογοητευτώ. Για την Εύα που έδωσε τα πάντα για τον έρωτα και δεν πήρε τίποτα άλλο απο απογοητεύσεις θέλω το καλύτερο.

Η Εριέττα προσπαθεί να βοηθήσει και να πείσει το Λουκά για την αθωότητα του Στέφανου. Αγαπάει το κορίτσι και το δείχνει.

Η Εύα σε μια προσπάθεια να πείσει το Στέφανο να βοηθήσει τον εαυτό του πιέζει με το πιο δυνατό χαρτί που διαθέτει. Το παιδί. Η σκηνή τους καταπληκτική Μια απ τις καλύτερες χημείες της σειράς που δυστυχώς έμεινε ανεκμετάλευτη όπως τόσα και τόσα Με ένα τζάμι ανάμεσα και η καλή ενέργεια έρεε.

Ο Στέφανος απ την πλευρά του αρνείται να αποκαλύψει την πηγή των χρημάτων του. Έχει ο καιρός γυρίσματα Στεφανάκο. Θυμάσαι αγόρι μου που μας έφαγες πέρσι τ αυτιά με τα βρώμικα λεφτά του Ρούσσου και του Μάνου; Θα πρότεινα πάντως να παραταθεί η κράτησή του. Τον προτιμάω πίσω απ το τζάμι παρά στον καναπέ της κλαψομελίτας με το Στέφανο να προσπαθεί να συγχρονιστεί με το ρουθούνισμα της άκλαυτης παρτεναίρ

Η Αμαλία προσπαθεί να εξηγήσει στη Μελίτα οτι αγαπάω σημαίνει αποδέχομαι. Δυστυχώς η Μελίτα ζητά αποδοχή και ουδέποτε προσφέρει. Μάταιος κόπος οι εγωκεντρικοί άνθρωποι δεν ξέρουν τη ρήμα δίνω το λεξιλόγιο τους σταματάει στο ζητάω.

Σε ένα ακόμη παραλήρημα προς το σύζυγο η Αμαλίτσα προσπαθεί να πάρει πληροφορίες αλλά εις μάτην.Είναι αξιολύπητη αν το καλοσκεφτεί κανείς. Όλη της τη ζωή την έχτισε γύρω απ το Ρουσσο και την κατινοκόρη της και τώρα που στη δική τους ζωή συμβαίνουν διάφορα εκείνη δεν έχει απο που να κρατηθεί

Η πονεμένη κορασίς Νταίζη άρπαξε και το διαμαντικό και απομένουν οι πίνακες και το παραδάκι της Εριέττας για να ανακυρηχτεί και επίσημα βαθύπλουτη. Μην ακούω αηδίες για εκδικήσεις και πονεμένο παρελθόν και κυρίως μην ξανακούσω οτι αγαπάει το Χρήστο. Με το διαμαντικό στα χέρια έλαμψε όπως δεν έχει λάμψει ποτέ στην αγκαλιά του Χρήστου.

Το κλου του επεισοδίου όμως ήταν ο παρακολουθών. Έμαθε που είναι τα διαμάντια και ειδοποίησε τη Νταίζη να τα πάρει έναντι μικροποσού που χωρούσε σε ένα φακελάκι. Στείλτε τον στο Άγιο Ορος. Τι παιδί διαμάντι ήταν αυτό; Κάποιος πιο πιστευτός τρόπος να πάρει στα χέρια της η Νταιζούλα και τα διαμάντια δεν βρέθηκε;

Μέτριο απο μένα

Υγ. rafoni καλώς ήρθες και καλά ποστ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Τρι Φεβ 01, 2011 10:18 pm

Πόσο μου άρεσε η χαρά της παρέας…
Το χαμόγελο του Λουκά, η αυθόρμητη αγκαλιά της Εύας με τη Νόρα, η Δάφνη που δεν πίστευε ότι σηκώθηκε.. Ο Νικόλας.. «μωρό μου περπατάς..»
Πόσο σπάστηκα που δεν κράτησε λίγο παραπάνω η σκηνή και περάσαμε στη Νταίζη και στο υλικό? wall βαριέμαι..

Η Αμαλία που πιέζει τον Πέτρο, και δεν τον πιστεύει και ο Πέτρος με τη μυστικοπάθεια του με έχουν κουράσει.. Πρωτοφανές, λόγω Κατρανίδη και Πεφάνη αλλά κουράστηκα!!

Θυμηθήκαμε για μια στιγμή ότι η Νόρα είναι έγκυος.. Άντε ρεεε…
Εντυπωσιακό επίσης με πόση ευκολία θίγεται το θέμα του Λευτέρη και της Δάφνης.. Προσωπικά δεν θα ήμουν τόσο άνετη, αλλά αυτή είναι Εδεμική τεχνική και έχουμε ξεχάσει άλλα και άλλα.

Η Μελίτα ξεκίνησε να αναλύει το δράμα της στη μανούλα..
Αναφέροντας συχνά πυκνά την Εριέττα με τη γνωστή ξινίλα στο πρόσωπο της..
Εξακριβώσαμε και ότι ο Στέφανος είναι θύμα δια στόματος κατσαρής, μπλέχτηκε ο καημένος με αυτή την εκδίκηση που δεν τον αφορούσε στο ελάχιστο.. Τι και αν ο Λαζαρίδης ήταν πατέρας του? Τι και αν όντως χώσανε την Αντιγόνη φυλακή και την έβλεπε στο κενό? Μύρισε την απάλευτη και τέλος…
Αδυνατώ να πιστέψω ότι η Μελίτα μπορεί να αγαπάει το Στέφανο με τη σκοτεινή του πλευρά, και μάλλον οι γράφοντες το κατάλαβαν και μας το φέρνουν σιγά σιγά.. Αυτή ήταν η αδυναμία του μεγάλου της έρωτα και με το Μάνο.. Αγάπησε την εικόνα που της έδειχνε, και με μεγάλη ευκολία έφυγε από το σπίτι και άφησε την Εύα να πάρει τη θέση της.. Ο ίδιος ο Μάνος το έχει πει, και τώρα το στόρυ επαναλαμβάνεται με την Εριέττα.. Τελικά η μελίτα αγαπάει αυτό που θέλει να αγαπάει και εγώ κουράστηκα να τη βλέπω να προσπαθεί να με πείσει χωρίς καμιά επιτυχία…

Το μήνυμα από όλη την ιστορία της Δάφνης, βγήκε σήμερα..
Χαίρομαι τουλάχιστον που ενώ το θέμα κούρασε αναφέρθηκαν πράγματα που έπρεπε να αναφερθούν για τους ανθρώπους με κινητικά προβλήματα..

Ποιος σκέφτηκε να βάλει τη Νόρα να ρωτήσει το Λουκά αν θα έκανε το ίδιο για εκείνη?
Ξεχνάει ότι ο Λουκάς όρμηξει μπροστά σε ένα όπλο και σκότωσε άνθρωπο για να τη σώσει? Το έχει ήδη κάνει και συμπεριφερόμαστε λες και δεν έγινε ποτέ.. θα μου πεις βέβαια αν το θυμηθούμε θα πρέπει να θυμηθούμε επίσης ότι η Νόρα βιάστηκε, έκανε μια έκτρωση και αυτά δεν συμφέρουν.. Έχουμε το δράμα της Νταίζης τώρα..


Όλα τα λεφτά το αμήχανο βλέμμα της Ξυλά στο γυμναστήριο με το Λεύτερη και τη Δάφνη!

«Μανούλα σε έκανα μάνα μου»?? Πολλή προσοχή στους ΛουκαΝορικούς διάλογους βλέπω.. Fskl


Νταίζη με Αντιγόνη στ γνωστό παραλήρημα της πρώτης.. Κουράστηκα πια με τα όσα της χρεωστάει όλα ο κόσμος.. Δεν πείθει κανέναν πια..
Η κυρία Παπαδη,ητριου έσωσε τη σκηνή, κατά τα άλλα κλασσικά εικονογραφημένα με την ένεση στο χέρι έτοιμη να τη χτυπήσω..


Η Μελίτα δεν μπορεί αν ζήσει μια ολόκληρη χαρά..? Τι λέμε τώρα?
Που για να ζήσει αυτή τις χαρές της διέλυσε την Εύα δις?
Και ποιες σχέσεις δεν θεωρούνται φυσιολογικές?
Αυτή που χάλασε όταν γνώρισε και κεραυνοβολήθηκε με το Μάνο, η ο γάμος της με το Μάνο που ήταν ευτυχισμένος για έξι χρόνια, η σχεση της με το Οδυσσέα που την ήθελε και εκείνη τον έφτυνε, ή η σχέση της με το Στέφανο στην οποία χώθηκε μόνη της μέσα πάλι σε ένα τρίγωνο.. ΕΛΕΟΣ δηλαδή..
Η Εύα βιάστηκε από το Μάνο και έζησε 15 χρόνια κοροϊδία για να τον χάσει.. Έζησε ένα ψεύτικο γάμο με το Στέφανο και μια δεύτερη προδοσία από την ίδια ξετσίπωτη.. συν το ότι μεγαλώνει δεύτερο παιδί χωρίς πατέρα… Η Νόρα βιάστηκε από το Στέλιο, εισέβαλλε στη ζωή της και την έκανε κομμάτια, έριξε ένα παιδί εξαιτίας του..
Και ασχολούμαστε με τη Μελίτα και το ανύπαρκτο δράμα της?
Όπως στρώνεις κοιμάσαι…

Ξυλά και Σταύρου σε μια σκηνή που μιλάνε τα βλέμματα..
Την Εύα περισσότερο χαίρεται που τη βλέπει ο Στέφανος από τη Μελίτα.. sfyr
Κοφτή η Εύα μαζί του, Θεά η Ξυλά..
Να αναρωτηθώ ξανά γιατί έπρεπε να χωρίσουν δυο ανθρώπους με τόσο καλή χημεία…??
ΣΠΡΩΞΤΕ και σώστε!

Η Εριέττα υπερασπίζεται με πάθος το Στέφανο..
Τον πιστεύει τυφλά και τον υπερασπίζεται. Ακόμα και στον ίδιο της τον αδερφό ενώ εκείνος έχει αντίθετη άποψη…
Απόλυτος φορέβα.. Fskl

Νταίζη Μπελλο δεν σχολιάσω.. σιχάθηκα..

Πολύ καλή η Ξυλά μες στην απόγνωση της που γκρεμίζεται πάλι η ζωή της..
Αναμενόμενη και η ανησυχία της για τη Μαρίλια…

Πάλιωσε το αστειάκι με το Νικόλα και το Λούκα ζευγάρι..

Η Νταίζη αγαπάει και θυσιάζεται για το Χρήστο.. Fskl
Btw κούκλος ο Κασσανδρινός! Πόσο τον έδειξαν και αυτόν? Κανά δίλεπτο? Τυχερός που είχε σκηνή με τη πρωταγωνίστρια και φάνηκε και αυτός λίγο.. Fskl

Μάζωξη για μια ακόμα φορά στην Εδέμ, για να γιορτάσουμε τα ευχάριστα..
Από κάπου περιμένω να σκάσει η βόμβα αλλά μάλλον θα μας τη χαρίσουν..
Μου άρεσε η αμήχανη στάση του Λευτέρη απέναντι στην Εύα, και το κομπλιμέντο ότι είναι μια κούκλα..
Το βλέμμα της Ξυλά θεϊκό και το βεβιασμένο της χαμόγελο επίσης!!
Μιλάει με τα μάτια αυτή η γυναίκα..
Επίσης βαρέθηκα να αναλώνονται ο Λουκάς με τη Νόρα σε άνοστες ατάκες..
χάθηκε η σπιρτάδα, χάθηκε η ουσία..
Πλήρες κάψιμο…

Νταίζη Νταίζη Νταίζη.. βαριέμαι..
Ας τη βάλουν να κάνει διαμαντόλουτρο σαν άλλος Σκρουτζ Μακ Ντακ.. με βατήρα παρακαλώ… Matakia Κάπου θα βρει και θα γλιτώσουμε..

Μέτριο και αυτό για την παρέα!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Τρι Φεβ 01, 2011 10:18 pm

Καλησπέρα... καλό από εμένα!
-Επιτέλους περπάτησε η Δάφνη... ωραία σκηνή και ειδικά η έκφραση της Δάφνης όταν το συνειδητοποίησε Love! Νόρα-Εύα με τις κουκούλες lmao
-Η Καρτάλαινα προσπαθεί να το χωνέψει ότι ο Μπέλλος είναι ο εγκέφαλος, αλλά αυτό δεν χωνεύεται ούτε με σιμέκο... Κατα τ'άλλα τα ίδια και τα ίδια, το μόνο που τις σώζει αυτές τις σκηνές είναι οι καλές ερμηνείες της κα. Παπαδημητρίου και της Πολυχρονίδη.
-Πόσο μ'αρέσουν Κατρανίδης-Πεφάνη μαζί δεν λέγεται... το "μελόδραμα" (και το 1ο μέρος και το 2ο) ήταν εξαιρετικό : respect :
-Ευχαριστήθηκα την σκηνή της παρέας. Όλοι μαζί και χαμογελαστοί, αφήνοντας έστω και για λίγο τα προβλήματα και τα σχέδια!
-Η Αμαλίτσα έπινε πριν στον Ρούσσο, πίνει και στης Μελίτας, αλκοολική θα καταληξεί... αλλά την νιώθω τόση κλάψα πως να την αντέξεις νηφάλια???
Να αγιάσει το στόμα της πάντως! Η Μελίτα έχει μπερδέψει λίγο την αγάπη με τις μαθηματικές εξισώσεις ή είναι ιδέα μου? Τι θα πει, τι είναι σωστό ή λάθος, τι μπορώ να αντέξω και τι όχι? Αν αγαπάς τον άλλο, τον αγαπάς όπως είναι με τα καλά και τα κακά του, με τις σκοτεινές και τις φωτεινές πλευρές του!
-Νικόλας-Δάφνη μια γλύκα. Μπράβο και για τα μηνύματα που πέρασαν με την σκηνή τους!
-Όταν ο Λουκάς λέει στη Νόρα "φουσκώνεις, φουσκώνεις" που το είδε ωρε?
-Και το ανεκδοτάκι της μέρας: Η Μελίτα ανησυχούσε για την Δάφνη και χάρηκε που περπάτησε! καλό και σύντομο. Το καθισιό της δεν το σχολιάζω καν, μόνο που δεν έχει βάλει τα πόδια πάνω στο γραφείο, να πάρει και ένα κομπολόι και θα 'ναι κομπλέ!
-Στέφανος-Εύα : respect : Πως γίνεται και με Εύα και με Έρι να φωτίζεται το πρόσωπο του?? ειδικά όμως όταν μίλαγε για τον Αγγελάκο έλαμπε!
-Λουκάς-Έρι έχω καταντήσει γραφική αλλά μ'αρέσουν, μ'αρέσουν, μ'αρέσουν!!!
-Γιατί πηγαίνει και ξαναπηγαίνει η Νταίζη στον Μπέλλο (η χρωματική αρμονία τους ήταν το κάτι άλλο, το ροζ και το φούξια σ'όλο του το μεγαλείο) αφού δεν έχουν κάτι νέο να πουν, δεν το χω καταλάβει... κρίμα και η βενζίνη! Το μόνο που κράτησα ήταν η ατάκα "κάνε και ένα σωστό μακελιό" lmao
-Αγγέλα-Εύα, η Αγγέλα είναι λίγο ό,τι του φανεί, στην τελική δεν έχει η αγάπη διακόπτη on -off. η Ξυλά με τα βουρκωμένα μάτια Aww
-Και ενώ ήμουν έτοιμη να γκρινιάξω... Θαύμα!!! Εμφανίστηκε ο Χρήστος. Ωραία η σκηνή τους με την Νταίζη!!! Love!
-Ο ματάκιας ευτυχώς που τέλειωσε τη δουλειά του και πήρε τον δρόμο που του πρέπει τον αγύριστο γιατί είχε καταντήσει πρωταγωνιστής (κάθε δεύτερη σκηνή τσουυυυπ).

Αυτά για σήμερα!
GN1
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από marakii Τρι Φεβ 01, 2011 10:29 pm

Εγώ ψηφίζω Τέλειο γιατί υπήρχαν κάποιες σκηνές που μου άρεσαν πάρα πολύ

Νόρα-Λουκάς: οκ μπορεί να μην είχαμε τρυφερές σκηνές αλλά είχαμε αρκετές ΛουκαΝορικές Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 917917 Μου άρεσε πολύ που του λέει η Νόρα <<αν θες αγκαλιά έλα τώρα μέσα>> αλλά Λουκάκο όχι και guest star η Νόρα και οι 2 δώσατε ρέστα σε εκείνο το επεισόδιο Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 221877 ......Αλλά όταν διαβασα το σχόλιο της Λίσας έχω να πω οτί συμφωνώ που είναι ο Λουκάς που το μόνο που τον ένοιαζε ήταν να αγκαλιάσει και να φιλήσει τη Νόρα , μπήκε στην Εδέμ μαζί με το Λευτέρη και παρόλο που η Νόρα του έκανε παράπονο αυτός τίποτα........ δεν μας τα λένε καλά.......Παρ'όλα αυτά μου άρεσε η σκηνή που προσπαθούσε να της κουμπώσει το φόρεμα και έλεγε ρούφα και εκείνη έλεγε θα σκάσω

Παρέα: Περπάτησε η Δάφνη , περπάτησε η Δάφνη Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 917917 .....Πόσο θεικό , δεν περίμενα να κάνουν και 100στάρι τα κορίτσια γύεω από την Εδέμ , βαίβεα περπάτησε κάπως 3εκούδουνα αλλά περπάτησε....Μου άρεσε η Νόρα που παραπονιόταν για το τρέ3ιμο και ελεγε πως τα κανει όλα για την φιλενάδα της , η Εύα που κάποια στιγμή πήρε αγκαλια τη Νόρα και είχαν και οι 2 κάτι χαμόγελα μέχρι τα αυτιά , ο Λουκάς που έκανε πλάκα και Δάφνη-Νικόλας που ήταν χερι χέρι......

Δάφνη-Νικόλας:Moυ άρεσε που η Δάφνη άγγιζε τα πόδια της σαν να μη πίστευε οτί περπατάει και ο Νικόλας την πήρε αγκαλιά και αγνάντευαν το μέλλον.......και αποφάσισαν να γίνουν και εθελοντές....

Αμαλία-Μελίτα:Μου άρεσαν πολύ οι αλήθεις που έλεγε η Αμαλία στην κόρη της....όταν η Αμαλία γίνεται σοβαρή είναι κυρία......

Παρέα2:Μου άρεσαν και οι τελευταίες σκηνές της παρέας !!!

Λουκάς-Νικόλας: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 191984 κορυφαία η πρόταση γάμου... <<Δέ3ου , που θα βρεις τέτοιο παιδί >> Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Δεν υπάρχουν , κάνουν φοβερό δίδυμο

Μου άρεσε το ειρωνικό βλέμμα της Παπαδημητρίου Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 195890

Η Εύα που προσπαθούσε να πείσει τον Στέφανο να πει την αλήθεια

και γέλασα πάλι με την Νταιζάρα Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 621900

Επίσης μου άρεσε και πολύ η Νόρα στο γραφείο που μιλούσε με την Μελίτα


ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ
ΚΑΙ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΑΝ ΤΟ 379...ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ !!!!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 01, 2011 11:01 pm

Κάτι που ξέχασα να πω νωρίτερα: ας σκουντήξει κάποιος τη Μελίτα που νομίζει ainta - ΕΛΕΟΣ - ainta ότι αν πάει αυτή στη φυλακή να δει τον Στέφανο θα τον πείσει να μιλήσει!!!!!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Τρι Φεβ 01, 2011 11:15 pm

Tέλειο για μένα σήμερα.

Αν και το τέλειο δεν με καλύπτει προτείνω μια νέα επιλογή στην ψηφοφορία...

Τέλειο, χωρίς τις σκηνές της Νταίζης .
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Φεβ 01, 2011 11:15 pm

Για αρχη καλο μηνα σε ολους και ολες.Υγιη και ευτυχισμενο.Εν συνεχεια ας σχολιασω πριν σας διαβασω.

Ξεκινησαμε με μια παρα πολυ καλη σκηνη.

Την δαφνη να στεκεται στα ποδια της και η οποια αν δεν εμπαιναν τα παιδια μεσα δεν θα επαιρνε χαμπαρι τι εγινε.Για αυτο και μολις το συνειδητοποιησε λιποθυμησε η κοπελα μας.Εξαιρετικη η γεωργονη.Τα δε κοριτσια η δαφνη λιποθυμη και αυτες να χοροπηδανε ολα τα λεφτα.

Και εκει που παω να χαρω τσουπ πεταγεται η νταιζη και σκεφτομαι ενα πραγμα.

Παρακολουθω τη μαριαννα σε θεατρικες παραστασεις και σε οσες αν και λιγες τηλεοπτικες σειρες εχει παιξει.Ειχα και τη χαρα να τη γνωρισω απο κοντα και πιο προσωπικα στον προσωπικο της χωρο και ειναι ενα αξιολογο γλυκυτατο πλασμα.

Απορω λοιπον με τι σκεπτικο καταστρεφουν μερα με τη μερα αυτη την αξιολογο ηθοποιο να χαραμιζεται με τις σκηνες και τις ατακες που τις δινουν.

Μπορει να δωσει πολλα παραπανω αλλα επιμενουν να την παρουσιαζουν σαν μια ηρωιδα που ειναι πισω απο ολα με ιδιες ατακες ιδιους μορφασμους και κυριως ιδιο παιξιμο. Τη λυπαμαι πραγματικα αλλα απο οτι φαινεται μονο εγω αφου οι σεναριογραφοι δεν δειχνουν ελεος.

Θα μπορουσε να δωσει πολλα πραγματα σε αλλες υποθεσεις και συνεχιζουν να τη χαντακωνουν ως κακια που πλεον μονο κουραση και αηδια εχει προκαλεσει.

Της δινουν ολοι τα παντα και ενας χριστιανος και κυριως η μανα της να της πει δεν σου δινω τιποτα οποτε οσο μενει ο στεφανος μεσα θα μενει και η αγαπη σου διαλεξε τι θες να κανεις δεν εχει βρεθει να της το πει.

Εξαιρετικη η αντιγονη στη σκηνη τους που την εσωσε πραγματικα απο ζαπινγκ δικο μου.

Συνεχιζουμε με αμαλια και ρουσσο.Αλλη μια ηθοποιο που εχουν χαντακωσει αλλα που εχει καταφερει να απογειωσει το ρολο της.

Παει στο ρουσσο και ζηταει εξηγησεις.Ο ρουσσος φυσικα δεν λεει τιποτα και τελειωνουμε με τη φραση με εχασες ρουσσο.Και ερωτω ηταν μαζι και δεν το πηρα χαμπαρι?

Επανερχομαστε στην παρεα και εμενα μου σχηματιζεται ενα χαζοχαρουμενο γελιο που τους βλεπω ευτυχισμενους και γελαστους.Συζητανε αναλυτικα τι θα γινοτανε αν δεν πετυχαινε το σχεδιο, οτι πηραν ρισκο και ερχεται η αποστομωτικη απαντηση της ευας στη δαφνη για το ρισκο που πηρε οταν επαιζε το ζευγαρι με τον λευτερη.

Εννοειται φυσικα οτι η σκηνη κρατησε για λιγα λεπτα γιατι επρεπε να ασχοληθουμε με τον καημο της μαυρης χηρας.Και εδω προσκυνησα αμαλια γιατι μεσα σε λιγα λεπτα εμαθε στην κορη της τι σημαινει αγαπη.Την συγκρινε με την εριεττα και την εφερε απεναντι στο δικο της εαυτο.Λεω θα ταρακουνηθει αλλα μπα ακουω κατι εκφρασεις θελω να πιστευω οτι ειναι αθωος και δεν ξερω τι θα γινει σε αλλο ενδεχομενο και λεω
"Κοριτσακι μου οταν εισαι ερωτευμενη δεν υπαρχουν αν ισως μη,Αγαπας και πιστευεις και στηριζεις τον καλο σου ειτε ειναι λαμογιο ειτε αγγελουδι.Γιατι διαφορετικα αυτο που νιωθεις δεν ειναι αγαπη.Οχι οτι περιμενα κατι αλλο φυσικα, φωναζει απο μακρια αν ειναι ερωτευμενη η οχι και η φυσικα δεν ειναι."

Μετα εχουμε μια εκπληκτικη σκηνη νικολα-δαφνη που επιτελους περιγραφουν τους ανθρωπους με ειδικες αναγκες οπως πραγματικα ειναι.Ανθρωποι με δυναμη και ψυχη.Ελιωσα με το τελος θα ατενιζεις για πολλη ωρα το μελλον η θα μου δωσεις και κανενα φιλακι?

Στη συνεχεια εχουμε νορα και λουκα.Αυτη η τρεμουρα του λουκα να εκδικηθει τον ρουσσο πως μας προεκυψε δεν θα το καταλαβω ποτε.

Αναφερομαστε στην εγκυμοσυνη που πεθανα με την ατακα του λουκα "Εσυ ησουν guest star".Θεσαμε τα υπολοιπα προβληματα που μας απασχολουν και οσο μιλαγε η νορα τοσο λυνομουν στο γελιο με τον λουκα και τις εκφρασεις του.

Στη συνεχεια εχουμε τις δυο ξανθιες μας να πηγαινουν στον λευτερη και εγω εστιαζομαι στο βλεμμα της ευας η οποια ελπιζει οτι ισως ο λευτερης να αλλαξει γνωμη.Οταν δε τον προσκαλεσε η δαφνη και εκεινος ρωτησε την ευα πατωματιαστηκα εγω.Ενας ανθρωπος που βαζει τα θελω της πανω απο τα δικα του.Η απαντηση της ευας με αυτο το χαμογελο συγκλονιστικη.

Νταιζη και αντιγονη δεν ξανασχολιαζω το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο παπας.

Μετα εχουμε τη μελιτα να κλαιγεται στη νορα μαθαινει για τη δαφνη αλλα το προσπερασαμε στα ψιλα γραμματα επρεπε να ασχοληθουμε με τον καημο της.Ωραια φιλη και ηρωιδα Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 951465

Ειχαμε μετα σκηνη στεφανου-ευα και θα συνεχιζω να απορω γιατι τετοιο ζευγαρι με τετοια χημεια το κατεστρεψαν?Λαμπουν τα ματια του καθε φορα που την βλεπει και ανεβαινει και ερμηνευτικα ο σταυρου οχι με κατι αλλες που κατεβαινει στο υπογειο και το δειχνει και μονος του ο ανθρωπος.

Η ευα εκπληκτικη προσπαθησε να τον χτυπησει στο γιο τους ωστε να αποκαλυψει τη συναλλαγη του.Προβληματισμενο τον ειδα τον στεφανο στο τελος αλλα δεν τον βλεπω να αλλαζει η γνωμη του.

Μετα ειχαμε σκηνη λουκα εριεττας με εναν λουκα εκπληκτικο να προσπαθει να καταλαβει αν ειναι και η αδερφουλα του μπλεγμενη.Οσο τους βλεπω τοσο πιο πολυ μου αρεσουν μαζι.

Νταιζη και μπελλο επισης δεν σχολιαζω παταω το mute οταν τους βλεπω.

Αμαλια και πετρο επισης δεν σχολιαζω δεν ακουσα και κατι καινουριο.

Μετα εχουμε την αγγελα που παιρνει θεση και δεν μου αρεσε.Οταν επρεπε να παρει θεση καποτε στο θεμα της μαριλιας και να μην στειλει την κορη της στο εξωτερικο δεν το εκανε.Τωρα που θυμηθηκε να παιξει το ρολο της μανας δεν μου κανει εμενα.Με χαλαει.Και μαλιστα ειναι μια γυναικα που εχει κανει κακες επιλογες και εχει χειριστει δικες της καταστασεις με λαθους τροπους.

Ο πονος ομως της ευας και η απογνωση της φαινοταν απο τη χροια της φωνης της.Αχ ρε ευα αχ!

Μετα βλεπουμε αλλη μια παρασταση λουκα-νικολα.Καλο αλλα χιλιοπαιγμενο μπορουν να δωσουν και αλλα υποκριτικα μην τους καταστρεφετε και αυτους.

Νταιζη και Χρηστο επισης δεν θα σχολιασω το μονο που εχω να πω:

Θελουμε να βλεπουμε τον χρηστο περισσοτερο.Και δεν τον θελω με την νταιζη δεν του αξιζει.Τον ανθρωπο που αγαπς δεν τον αφηνεις μεσα οταν εχεις αποδειξεις και να παζαρευεις την ελευθερια του.

Μετα εχουμε την παρεα που οπως παντα να εχει τα περιεργα της με αρχηγο αυτη τη φορα τη νορα.Τυφλα να εχει ο χιτλερ.Κατα τα αλλα ωραια η σκηνη αλλα για αλλη μια φορα ολιγολεπτη για να επιστρεψουμε στη συλλογη θησαυρου και χρηματων απο την νταιζη.Ολα τα πηρε τιποτα δεν αφησε και θα παρει και απο την εριεττα.Αν υποψιαστω οτι δεν θα τιμωρηθει και θα της μεινουν ολα θα πεθανω που λεει και ο λαζοπουλος.

Αυτα (καλε το σχολιασα ολο?Μπραβο αντοχη.Τι κανει ο ανθρωπος οταν ειναι αρρωστος και βαριεται)

Οποια καταφερει να το διαβασει ολο κερδιζει ενα διαμαντι απο τη συλλογη της νταιζης.

Φιλια σε ολες και Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 11556 στις γνωστες αγνωστες.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τρι Φεβ 01, 2011 11:18 pm

Καλό από μένα σήμερα, για τη Δάφνη που περπάτησε, για την παρέα, για τους Special Olympics για Εύα-Στέφανο, για Λουκά-Έρι... Thumbs up

Λοιπόν, χαρακτήρας Αμαλία είναι case study για μικτή επιτροπή ψυχολόγων-ψυχιάτρων.... εκεί που λέω νισάφι με την υστέρω τη σχιζοφρενή, εκεί βγάζει κάτι λογύδρια σαν το σημερινό στην κορούλα της.... η οποία το μόνο που κατάλαβε, ήταν ότι προφέρθηκε στην συζήτηση το όνομα Εριέτα και στράβωσε. Ee?

Αυτό που πέρασε απ' το μυαλουδάκι μου όταν είδα την έκφραση της Νταίζης με τα γκαφρά και τους άνθρακες, δεν θα το πω, θα αυτολογοκριθώ.... διότι είναι κόκκινο κυκλάκι με άσπρο x. Το αφήνω στη δημιουργικότατη φαντασία σας.... sfyr
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 01, 2011 11:27 pm

kapetanissa έγραψε:η οποία το μόνο που κατάλαβε, ήταν ότι προφέρθηκε στην συζήτηση το όνομα Εριέτα και στράβωσε. Ee?
lmao lmao lmao πεθαίνω όταν κράζουμε τη Μελίτα!!!!!!!!!!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τρι Φεβ 01, 2011 11:38 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:
kapetanissa έγραψε:η οποία το μόνο που κατάλαβε, ήταν ότι προφέρθηκε στην συζήτηση το όνομα Εριέτα και στράβωσε. Ee?
lmao lmao lmao πεθαίνω όταν κράζουμε τη Μελίτα!!!!!!!!!!

μπα... μια διαπίστωση έκανα Angel
Μα, σοβαρά τώρα.... η Αμαλία της τα είπε τόσο, μα τόσο, μα τόσο ξεκάθαρα, απλά λιτά κι απέρριτα, της τα μάσησε και της τα 'φτυσε στο μουσούδι, να το πω έτσι..... κι αυτή.... εκεί.... το γουδί, το γουδοχέρι..... ε, πόσω ν'αντέξω η δόλια η ξενιτεμένη.... κύριε ελέησον..... livani
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από fantina Τρι Φεβ 01, 2011 11:53 pm

ενα μικρο σχολιο με αφορμη την σημερινη κουβεντα Αμαλιας -Μελιτας .......
ωραια σκηνη και για πρωτη φορα ξεκαθαρα χωρις να της χαιδεψει τα αυτια η Αμαλια της δειχνει τον δρομο και της βαζει το διλλημα αν αποδεχεται το Στεφανο οπως ειναι και συνεχιζει μαζι του ή τον χωριζει γιατι δεν αντεχει την σκοτεινη του πλευρα ......και η Μελιτα τι λεει ?η εριετα φταει .....
τρεις λαλουν και δυο χωρευουν .......
τι εντοπιζω εγω ....οτι ναι μεν προωθουν το ρολο της Μελιτας ,της δινουν κειμενο και ωρα στο επεισοδιο αλλα απο τη αλλη δεν μου τη κανουν συμπαθη ,ισα ισα ειναι σαν να προσπαθουν να χαντακωσουν το χαρακτηρα.....με τον ναρκισισμο που μου βγαζει ,με τον εγωισμο της σε απιστευτο καποιες στιγμες σημειο ,με τις παιδιαστικες τις περισσοτερες φορες αντιδρασεις ......σαν να εχει ο χαρακτηρας εγκλωβιστει σε εναν φαυλο κυκλο,που προσωπικα εμενα με κουραζει ,εχει γινει απιστευτα προβλεψειμη σαν την Νταιζη ενα πραγμα......
δεν εχει υπαρξει καμμια απολυτος αλλαγη εδω και δυο κυκλους ,καμμια εξελλιξη ,παντα θα εχει μια αντιπαλο που θα παλευει μαζι της για εναν αντρα !!!!!!!!!!! Neutral

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από katie007 Τετ Φεβ 02, 2011 12:12 am

Σ ευχαριστω πολυ Carabella..ηταν <πολυτιμη >η βοηθεια σου Καλο ξημερωμα να εχεις και εναν πιο Καλο μηνα...

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από fay66 Τετ Φεβ 02, 2011 12:25 am

Α καλά ξέχασα να σχολιάσω ένα ακόμα κουφό .
Γιατί ρωτάει η Νόρα το Λουκά αν θα καθάριζε κάποιον για αυτήν;
Ο Στελάρας ο ψυχάκιας τι έγινε; Εξαερώθηκε από την μνήμη και των δυο το γεγονός; Αυτό το αλσχάιμερ που βαράει τους συγγραφείς , πολύ με ανησυχεί !!Μήπως πρέπει να το κοιτάξουν λιγουλάκι;
Και από αύριο από ότι κατάλαβα αρχίζει η Νταιζομπελλολιάδα. Αντε βρε , ποιος μας πιάνει !!!Χαρούλες.................... Αχ , τι θα δουν τα ματάκια μας;

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τετ Φεβ 02, 2011 12:46 am

kapetanissa έγραψε:
Δ.Μπέλλος έγραψε:
kapetanissa έγραψε:η οποία το μόνο που κατάλαβε, ήταν ότι προφέρθηκε στην συζήτηση το όνομα Εριέτα και στράβωσε. Ee?
lmao lmao lmao πεθαίνω όταν κράζουμε τη Μελίτα!!!!!!!!!!

μπα... μια διαπίστωση έκανα Angel
Μα, σοβαρά τώρα.... η Αμαλία της τα είπε τόσο, μα τόσο, μα τόσο ξεκάθαρα, απλά λιτά κι απέρριτα, της τα μάσησε και της τα 'φτυσε στο μουσούδι, να το πω έτσι..... κι αυτή.... εκεί.... το γουδί, το γουδοχέρι..... ε, πόσω ν'αντέξω η δόλια η ξενιτεμένη.... κύριε ελέησον..... livani
κανείς δεν αντέχει lol!
από την άλλη σκέφτομαι: αν τα πράγματα εξελίσσονταν όπως τα θέλουμε εμείς μετά τι θα σχολιάζομαι Drinks
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από fantina Τετ Φεβ 02, 2011 1:01 am

Δ.Μπέλλος έγραψε:
kapetanissa έγραψε:
Δ.Μπέλλος έγραψε:
kapetanissa έγραψε:η οποία το μόνο που κατάλαβε, ήταν ότι προφέρθηκε στην συζήτηση το όνομα Εριέτα και στράβωσε. Ee?
lmao lmao lmao πεθαίνω όταν κράζουμε τη Μελίτα!!!!!!!!!!

μπα... μια διαπίστωση έκανα Angel
Μα, σοβαρά τώρα.... η Αμαλία της τα είπε τόσο, μα τόσο, μα τόσο ξεκάθαρα, απλά λιτά κι απέρριτα, της τα μάσησε και της τα 'φτυσε στο μουσούδι, να το πω έτσι..... κι αυτή.... εκεί.... το γουδί, το γουδοχέρι..... ε, πόσω ν'αντέξω η δόλια η ξενιτεμένη.... κύριε ελέησον..... livani
κανείς δεν αντέχει lol!
από την άλλη σκέφτομαι: αν τα πράγματα εξελίσσονταν όπως τα θέλουμε εμείς μετά τι θα σχολιάζομαι Drinks

με την τρελα που κουβαλαμε μεσα εδω ....
πιστεψε κατι θα βρισκαμε .....

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από Aria Τετ Φεβ 02, 2011 1:15 am

Foulitsa έγραψε:
Η Νταίζη αγαπάει και θυσιάζεται για το Χρήστο.. Fskl
Btw κούκλος ο Κασσανδρινός! Πόσο τον έδειξαν και αυτόν? Κανά δίλεπτο? Τυχερός που είχε σκηνή με τη πρωταγωνίστρια και φάνηκε και αυτός λίγο.. Fskl


Ευχαριστώ Foulitsa! : thanks : Πέστα χρυσόστομη...! Όταν μιλάω εγω...

Η Νταίζη πρωταγωνίστρια και ο Χρήστος εξαφανισμένος? Θα τρελαθούμε τελείως? το αντίθετο έπρεπε να συμβαίνει!

Είναι δυνατό να έχουν εξαφανίσει το Χρήστο και να περιμένουμε τόσα επεισόδια για να τον δούμε πάλι? τον Χρήστο τον κούκλο τον Θεό? Μάλλον οι συγγραφείς χάσανε το ρόλο του Χρήστου κάπου στο δρόμο.. τελείωσε η έμπνευση φαίνεται...ainta αρκούνται μόνο να τον βλέπουν μέσα στο βρακί της Νταίζης-Οχιας!!
Θα φάω τις κοτσίδες μου!!


Btw όχι μόνο κούκλος, και εκφραστικότατος και η αξυρισιά του πήγε, μ'αρέσει που τσαλακώθηκε! Love! Love! Love!
είσαι εκπληκτικός και πάλι!!!!!! : thanks :



Aria


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τετ Φεβ 02, 2011 1:43 am

fantina έγραψε:

με την τρελα που κουβαλαμε μεσα εδω ....
πιστεψε κατι θα βρισκαμε .....
το πιστεύω pillow Palamakia
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Φεβ 02, 2011 2:06 am

Δ.Μπέλλος έγραψε:από την άλλη σκέφτομαι: αν τα πράγματα εξελίσσονταν όπως τα θέλουμε εμείς μετά τι θα σχολιάζομαι Drinks

Ναι.... εν προκειμένω βέβαια, υπάρχει μια διαφοροποίηση εδώ, διότι δε σχολιάζουμε μια εξέλιξη της ιστορίας που δεν μας αρέσει, αλλά τις αντιδράσεις ενός χαρακτήρα... Και κάπου εδώ θα συμφωνήσω μέχρι κεραίας με την ανωτέρω ανάλυση της fantina... Thumbs up Ναι, δίνουν κείμενο και χρόνο, αλλά δημιουργούν κάτι απωθητικό, σε μένα τουλάχιστον, και σε άλλους απ' ότι βλέπω εδώ. Πρέπει να το 'χω ξαναπεί, αλλά είναι ώριμος άνθρωπος αυτό? Μάνα?
Μεγάλωσε σε γυάλα, έφαγε και χαστούκια, αλλά αντί να τα εκμεταλλευτεί για να εξελιχθεί.... άστα να παν στο διάλο βλέπουμε. Έναν άνθρωπο να μην μπορεί, να μην προσπαθεί καν, να ξεφύγει από τον "κακό εαυτό" του... pff
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Φεβ 02, 2011 2:17 am

Το οτι μεγαλωσε σε γυαλα τι σημαινει? Δηλαδη η Μελιτα ειναι η μονη με μη-φυσιολογικη ανατροφη? Η Μελιτα μπορει να μεγαλωσε σε γυαλα αλλα το σιγουρο ειναι οτι μεγαλωσε με αγαπη.
Ο Νικολας πως μεγαλωσε? Η Δαφνη? Ο Λουκας? Ακομα και ο Μανος. Ποιοι απο αυτους μεγαλωσαν φυσιολογικα? Μην πω για την Ευα, δεν χρειαζεται καν. Ακομα και η Νταιζη με τον Στεφανο....
Κανεις απο αυτους δεν ειχε φυσιολογικη οικογενεια, και η περισσοτεροι δε, δεν λαβανε καν την αγαπη που ελαβε η Μελιτα. Για μενα το θεμα της 'γυαλας' σαν δικαιλογια, να χρησιμοποιειται ΑΚΟΜΑ ειναι λιγο αστειο, ποσο μαλλον οταν δεν δινεται το ιδιο ελαφρυντικο - της ανατροφης- σε αλλους ηρωες.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Φεβ 02, 2011 2:45 am

Καρ-Mik έγραψε:Το οτι μεγαλωσε σε γυαλα τι σημαινει? Δηλαδη η Μελιτα ειναι η μονη με μη-φυσιολογικη ανατροφη? Η Μελιτα μπορει να μεγαλωσε σε γυαλα αλλα το σιγουρο ειναι οτι μεγαλωσε με αγαπη.
Ο Νικολας πως μεγαλωσε? Η Δαφνη? Ο Λουκας? Ακομα και ο Μανος. Ποιοι απο αυτους μεγαλωσαν φυσιολογικα? Μην πω για την Ευα, δεν χρειαζεται καν. Ακομα και η Νταιζη με τον Στεφανο....
Κανεις απο αυτους δεν ειχε φυσιολογικη οικογενεια, και η περισσοτεροι δε, δεν λαβανε καν την αγαπη που ελαβε η Μελιτα. Για μενα το θεμα της 'γυαλας' σαν δικαιλογια, να χρησιμοποιειται ΑΚΟΜΑ ειναι λιγο αστειο, ποσο μαλλον οταν δεν δινεται το ιδιο ελαφρυντικο - της ανατροφης- σε αλλους ηρωες.

Μμμμμ, συμφωνώ, δεν την δικαιολογώ. Διαπιστώνω ότι το κακομαθημένο, εγωκεντρικό, ζηλιάρικο, μνησίκακο κλπ πλάσμα που βλέπω προέρχεται από μια γυάλα, η οποία ενίοτε ευνοεί την ανάπτυξη των χαρακτηριστικών αυτών, και παρατηρώ ότι δεν κάνει τίποτα για να βελτιωθεί, αντιθέτως ολοένα και βουλιάζει...
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Φεβ 02, 2011 10:07 am

Καρ-Mik έγραψε:Το οτι μεγαλωσε σε γυαλα τι σημαινει? Δηλαδη η Μελιτα ειναι η μονη με μη-φυσιολογικη ανατροφη? Η Μελιτα μπορει να μεγαλωσε σε γυαλα αλλα το σιγουρο ειναι οτι μεγαλωσε με αγαπη.
Ο Νικολας πως μεγαλωσε? Η Δαφνη? Ο Λουκας? Ακομα και ο Μανος. Ποιοι απο αυτους μεγαλωσαν φυσιολογικα? Μην πω για την Ευα, δεν χρειαζεται καν. Ακομα και η Νταιζη με τον Στεφανο....
Κανεις απο αυτους δεν ειχε φυσιολογικη οικογενεια, και η περισσοτεροι δε, δεν λαβανε καν την αγαπη που ελαβε η Μελιτα. Για μενα το θεμα της 'γυαλας' σαν δικαιλογια, να χρησιμοποιειται ΑΚΟΜΑ ειναι λιγο αστειο, ποσο μαλλον οταν δεν δινεται το ιδιο ελαφρυντικο - της ανατροφης- σε αλλους ηρωες.
Νόμιζα ότι ήμουν η μόνη που την καραμέλα για τη γυάλα δεν τη θεωρεί δικαιολογία, αλλά απ’ ότι φαίνεται υπάρχουν κι άλλοι. Η Μελίτα μεγάλωσε με αγάπη. Το λάθος που έκαναν οι γονείς της ήταν ότι της έκαναν όλα τα χατήρια και βγήκε κακομαθημένη και εγωκεντρική. Η ίδια όμως όταν αναφέρεται στην περιβόητη γυάλα, δεν αναφέρεται σε αυτό το θέμα, γιατί πολύ απλά δεν το αντιλαμβάνεται και άρα δεν κάνει και τίποτα για να το διορθώσει. Το μόνο που την απασχολεί είναι ότι δεν της είπαν την αλήθεια για τις δουλειές του πατέρα της και του Μάνου. Αλλά δεν καταλαβαίνω πώς αυτό δικαιολογεί την ίδια για ό,τι έχει κάνει. Το Μάνο δεν τον παντρεύτηκε με τη θέλησή της, της τον έδωσε με το ζόρι ο πατέρας της για να αποκτήσει ο ίδιος έναν συνεργάτη; Το πρόβλημά της ήταν οι δουλειές του Μάνου ή ότι ο Μάνος τη χώρισε για την Εύα, μετά από (ακόμα και μέσα στην άγνοιά της) 5 (?) ευτυχισμένα χρόνια γάμου; Πείτε μου έναν από τους υπόλοιπους ήρωες που έχει ζήσει τόσα πολλά τόσο ευτυχισμένα χρόνια (παιδικά και ως ενήλικος) και έχει αντιμετωπίσει τόσα λίγα προβλήματα όσα η Μελίτα. Για το γεγονός ότι έμπλεξε με το Στέφανο και για όλα αυτά που έκανε έφταιγε η γυάλα ή ο εγωκεντρικός χαρακτήρας της; Για τον τρόπο που συμπεριφέρεται σε όλους, ακόμα και στο ίδιο της το παιδί, φταίει η γυάλα; Όσα λάθη κι αν έκαναν οι γονείς της, της έδωσαν πολλή αγάπη. Και ειλικρινά απορώ πώς γίνεται ένας άνθρωπος που έχει πάρει τόση αγάπη, να μην μπορεί να δώσει ουσιαστική αγάπη ούτε στο ίδιο του το παιδί, ούτε στους γονείς του...

Όσο για τη γυάλα, και ο Νικόλας με το Μάνο θα μπορούσαμε να θεωρήσουμε ότι μεγάλωσαν σε γυάλα. Και η Δάφνη, αυτή κι αν μεγάλωσε σε γυάλα... Μέχρι να πεθάνει η μητέρα της ζούσε απόλυτα προστατευμένη και μετά το μόνο της πρόβλημα ήταν ότι η μητέρα της εξαφανίστηκε. Πάντα την προστάτευαν όλοι, ο πατέρας της, ο Νικόλας, η παρέα... Το πρώτο σημαντικό πρόβλημα που αντιμετώπισε στη ζωή της (μετά την εξαφάνιση της μητέρας της) ήταν ότι ο Νικόλας παντρεύτηκε την Εύα και όλες οι αποκαλύψεις που ακολούθησαν κι αυτά σε μεγάλη ηλικία. Και από εκείνη έκρυβαν αλήθειες, και πολύ πιο σημαντικές από τις δουλειές του Ρούσσου... Αλλά ούτε ως παιδί ήταν, ούτε μετά έγινε αυτό το εγωκεντρικό και μίζερο πλάσμα που βλέπουμε ότι είναι η Μελίτα.

Συμφωνώ με την άποψη ότι της δίνουν κείμενο και χρόνο, αλλά και στα δικά μου μάτια την κάνουν όλο και πιο αντιπαθή. Δε νομίζω όμως ότι οι σεναριογράφοι το βλέπουν έτσι. Μάλλον συμπαθή νομίζουν ότι την κάνουν. Έτσι όπως μας την παρουσιάζουν όμως επί δύο χρόνια, ό,τι κι αν κάνουν από εδώ και πέρα, αυτό δεν πιστεύω ότι μπορούν να το πετύχουν πια.

Και μια τελευταία παρατήρηση, επειδή ανέφερα τη Δάφνη. Ειλικρινά απορώ πώς γίνεται η Δάφνη, έστω και με τη μεσολάβηση της Εύας, να βρήκε αμέσως δουλειά ως γραμματέας, ενώ την Μελίτα μας την παρουσίαζαν να ψάχνει, και σε όλες τις δουλειές ή να μην τη θέλουν ή να τη θέλουν λόγω του πατέρα της, με αποτέλεσμα τελικά να καταλήξει σε κομμωτήριο και βιοτεχνία. Δε γίνεται πια όλοι οι εργοδότες της Αθήνας να ήξεραν το Ρούσσο ούτε το όνομα Ρούσσος είναι τόσο σπάνιο. Στο κάτω κάτω, ας αρνιόταν ότι είναι συγγενείς. Αυτό το εκλαμβάνω ως μια αποτυχημένη προσπάθεια να μας κάνουν να την λυπηθούμε και να την συμπαθήσουμε και να μας πείσουν ότι ήταν αποφασισμένη να αλλάξει πραγματικά. Το πόσο αποφασισμένη ήταν βέβαια το είδαμε... Μετά από μισή μέρα στο κομμωτήριο και μια εβδομάδα στη βιοτεχνία κατέληξε στο γραφείο της Νόρας, όπου αντί να δουλεύει κάνει ψυχανάλυση, και φυσικά επέστρεψε στο σπίτι του μπαμπά της (με πρόσχημα το παιδί το οποίο ουδέποτε θυμήθηκε σε όλη αυτή την πορεία προς την... ανεξαρτησία), το οποίο και συντηρεί με δικά του λεφτά.

Υ.Γ. Συγγνώμη για το off-topic και για το σεντονάκι, αλλά είδα ότι θίξατε αυτό το θέμα και αν δεν το σχολίαζα θα έσκαγα...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 02, 2011 10:16 am

nefelik έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:Το οτι μεγαλωσε σε γυαλα τι σημαινει? Δηλαδη η Μελιτα ειναι η μονη με μη-φυσιολογικη ανατροφη? Η Μελιτα μπορει να μεγαλωσε σε γυαλα αλλα το σιγουρο ειναι οτι μεγαλωσε με αγαπη.
Ο Νικολας πως μεγαλωσε? Η Δαφνη? Ο Λουκας? Ακομα και ο Μανος. Ποιοι απο αυτους μεγαλωσαν φυσιολογικα? Μην πω για την Ευα, δεν χρειαζεται καν. Ακομα και η Νταιζη με τον Στεφανο....
Κανεις απο αυτους δεν ειχε φυσιολογικη οικογενεια, και η περισσοτεροι δε, δεν λαβανε καν την αγαπη που ελαβε η Μελιτα. Για μενα το θεμα της 'γυαλας' σαν δικαιλογια, να χρησιμοποιειται ΑΚΟΜΑ ειναι λιγο αστειο, ποσο μαλλον οταν δεν δινεται το ιδιο ελαφρυντικο - της ανατροφης- σε αλλους ηρωες.
Νόμιζα ότι ήμουν η μόνη που την καραμέλα για τη γυάλα δεν τη θεωρεί δικαιολογία, αλλά απ’ ότι φαίνεται υπάρχουν κι άλλοι. Η Μελίτα μεγάλωσε με αγάπη. Το λάθος που έκαναν οι γονείς της ήταν ότι της έκαναν όλα τα χατήρια και βγήκε κακομαθημένη και εγωκεντρική. Η ίδια όμως όταν αναφέρεται στην περιβόητη γυάλα, δεν αναφέρεται σε αυτό το θέμα, γιατί πολύ απλά δεν το αντιλαμβάνεται και άρα δεν κάνει και τίποτα για να το διορθώσει. Το μόνο που την απασχολεί είναι ότι δεν της είπαν την αλήθεια για τις δουλειές του πατέρα της και του Μάνου. Αλλά δεν καταλαβαίνω πώς αυτό δικαιολογεί την ίδια για ό,τι έχει κάνει. Το Μάνο δεν τον παντρεύτηκε με τη θέλησή της, της τον έδωσε με το ζόρι ο πατέρας της για να αποκτήσει ο ίδιος έναν συνεργάτη; Το πρόβλημά της ήταν οι δουλειές του Μάνου ή ότι ο Μάνος τη χώρισε για την Εύα, μετά από (ακόμα και μέσα στην άγνοιά της) 5 (?) ευτυχισμένα χρόνια γάμου; Πείτε μου έναν από τους υπόλοιπους ήρωες που έχει ζήσει τόσα πολλά τόσο ευτυχισμένα χρόνια (παιδικά και ως ενήλικος) και έχει αντιμετωπίσει τόσα λίγα προβλήματα όσο η Μελίτα. Για το γεγονός ότι έμπλεξε με το Στέφανο και για όλα αυτά που έκανε έφταιγε η γυάλα ή ο εγωκεντρικός χαρακτήρας της; Για τον τρόπο που συμπεριφέρεται σε όλους, ακόμα και στο ίδιο της το παιδί, φταίει η γυάλα; Όσα λάθη κι αν έκαναν οι γονείς της, της έδωσαν πολλή αγάπη. Και ειλικρινά απορώ πώς γίνεται ένας άνθρωπος που έχει πάρει τόση αγάπη, να μην μπορεί να δώσει ουσιαστική αγάπη ούτε στο ίδιο του το παιδί, ούτε στους γονείς του...

Όσο για τη γυάλα, και ο Νικόλας με το Μάνο θα μπορούσαμε να θεωρήσουμε ότι μεγάλωσαν σε γυάλα. Και η Δάφνη, αυτή κι αν μεγάλωσε σε γυάλα... Μέχρι να πεθάνει η μητέρα της ζούσε απόλυτα προστατευμένη και μετά το μόνο της πρόβλημα ήταν ότι η μητέρα της εξαφανίστηκε. Πάντα την προστάτευαν όλοι, ο πατέρας της, ο Νικόλας, η παρέα... Το πρώτο σημαντικό πρόβλημα που αντιμετώπισε στη ζωή της (μετά την εξαφάνιση της μητέρας της) ήταν ότι ο Νικόλας παντρεύτηκε την Εύα και όλες οι αποκαλύψεις που ακολούθησαν κι αυτά σε μεγάλη ηλικία. Και από εκείνη έκρυβαν αλήθειες, και πολύ πιο σημαντικές από τις δουλειές του Ρούσσου... Αλλά ούτε ως παιδί ήταν, ούτε μετά έγινε αυτό το εγωκεντρικό και μίζερο πλάσμα που βλέπουμε ότι είναι η Μελίτα.

Συμφωνώ με την άποψη ότι της δίνουν κείμενο και χρόνο, αλλά και στα δικά μου μάτια την κάνουν όλο και πιο αντιπαθή. Δε νομίζω όμως ότι οι σεναριογράφοι το βλέπουν έτσι. Μάλλον συμπαθή νομίζουν ότι την κάνουν. Έτσι όπως μας την παρουσιάζουν όμως επί δύο χρόνια, ό,τι κι αν κάνουν από εδώ και πέρα, αυτό δεν πιστεύω ότι μπορούν να το πετύχουν πια.

Και μια τελευταία παρατήρηση, επειδή ανέφερα τη Δάφνη. Ειλικρινά απορώ πώς γίνεται η Δάφνη, έστω και με τη μεσολάβηση της Εύας, να βρήκε αμέσως δουλειά ως γραμματέας, ενώ την Μελίτα μας την παρουσίαζαν να ψάχνει, και σε όλες τις δουλειές ή να μην τη θέλουν ή να τη θέλουν λόγω του πατέρα της, με αποτέλεσμα τελικά να καταλήξει σε κομμωτήριο και βιοτεχνία. Δε γίνεται πια όλοι οι εργοδότες της Αθήνας να ήξεραν το Ρούσσο ούτε το όνομα Ρούσσος είναι τόσο σπάνιο. Στο κάτω κάτω, ας αρνιόταν ότι είναι συγγενείς. Αυτό το εκλαμβάνω ως μια αποτυχημένη προσπάθεια να μας κάνουν να την λυπηθούμε και να την συμπαθήσουμε και να μας πείσουν ότι ήταν αποφασισμένη να αλλάξει πραγματικά. Το πόσο αποφασισμένη ήταν βέβαια το είδαμε... Μετά από μισή μέρα στο κομμωτήριο και μια εβδομάδα στη βιοτεχνία κατέληξε στο γραφείο της Νόρας, όπου αντί να δουλεύει κάνει ψυχανάλυση, και φυσικά επέστρεψε στο σπίτι του μπαμπά της (με πρόσχημα το παιδί το οποίο ουδέποτε θυμήθηκε σε όλη αυτή την πορεία προς την... ανεξαρτησία), το οποίο και συντηρεί με δικά του λεφτά.

Υ.Γ. Συγγνώμη για το off-topic και για το σεντονάκι, αλλά είδα ότι θίξατε αυτό το θέμα και αν δεν το σχολίαζα θα έσκαγα...


Θα συμφωνήσω και με τις δύο.
Να συμπληρώσω κάτι ακόμη. Η Μελίτα διαμαρτύρεται για τη γυάλα και για την υπερπροστασία των γονιών της όταν και όποτε θέλει να δικαιολογηθεί. Επιλέγει όμως να ζει κάτω απ την φροντίδα τους ακόμη και τώρα. Να δεχτώ οτι επέστρεψε στο σπίτι που ας μην ξεγελιόμαστε ο Μάνος φρόντισε να το έχει. (Ο Ρούσσος δεν πλήρωσε τίποτα για να το πάρει απλά ο Μάνος το μεταβίβασε για να μη μείνει το παιδί του στο δρόμο αν κατασχεθεί.)
Κατανοώ οτι δεν μπορεί να συντηρήσει με το μισθό της γραμματέως τη σπιταρώνα οπότε αναγκαστικά δέχεται να πληρώνουν κάποια πράγματα οι γονείς της. Το προσωπικό όμως του σπιτιού το δέχεται επίσης χωρίς να είναι αναγκαίο.
Προχθές ζήτησε απ την Αμαλία χρήματα για να βοηθήσει το Στέφανο αλλά εκεί δεν την είδα να δυσανασχετεί που κατέφυγε πάλι στους γονείς της.
Αυτό που θέλω να πω είναι οτι μάλλον της αρέσει αυτή η γυάλα. Ή ίσως τη βολεύει. Όποτε κάτι δεν της πάει καλά ζητάει ή μάλλον απαιτεί όσα είχε μέσα σ αυτή τη γυάλα. Όλα αυτά τα περί αποτυχημένης επανάστασης τα ακούω βερεσέ και μου μοιάζουν με νάζια και καπρίτσια.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 495 - Ημερομηνία 01-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Φεβ 02, 2011 10:35 am

Clarabelle έγραψε:
Θα συμφωνήσω και με τις δύο.
Να συμπληρώσω κάτι ακόμη. Η Μελίτα διαμαρτύρεται για τη γυάλα και για την υπερπροστασία των γονιών της όταν και όποτε θέλει να δικαιολογηθεί. Επιλέγει όμως να ζει κάτω απ την φροντίδα τους ακόμη και τώρα. Να δεχτώ οτι επέστρεψε στο σπίτι που ας μην ξεγελιόμαστε ο Μάνος φρόντισε να το έχει. (Ο Ρούσσος δεν πλήρωσε τίποτα για να το πάρει απλά ο Μάνος το μεταβίβασε για να μη μείνει το παιδί του στο δρόμο αν κατασχεθεί.)
Κατανοώ οτι δεν μπορεί να συντηρήσει με το μισθό της γραμματέως τη σπιταρώνα οπότε αναγκαστικά δέχεται να πληρώνουν κάποια πράγματα οι γονείς της. Το προσωπικό όμως του σπιτιού το δέχεται επίσης χωρίς να είναι αναγκαίο.
Προχθές ζήτησε απ την Αμαλία χρήματα για να βοηθήσει το Στέφανο αλλά εκεί δεν την είδα να δυσανασχετεί που κατέφυγε πάλι στους γονείς της.
Αυτό που θέλω να πω είναι οτι μάλλον της αρέσει αυτή η γυάλα. Ή ίσως τη βολεύει. Όποτε κάτι δεν της πάει καλά ζητάει ή μάλλον απαιτεί όσα είχε μέσα σ αυτή τη γυάλα. Όλα αυτά τα περί αποτυχημένης επανάστασης τα ακούω βερεσέ και μου μοιάζουν με νάζια και καπρίτσια.
Clarabelle (Μαρία?) συμφωνώ μαζί σου. Όποιου κι αν είναι το σπίτι, σημασία έχει ότι δέχεται να εξακολουθεί να μένει σε αυτό, ενώ αν το πρόβλημά της ήταν η γυάλα στην οποία την είχαν κλείσει θα έπρεπε να είχε φύγει εδώ και καιρό, μόλις έμαθε πώς αποκτήθηκε. Τότε που ακόμα δεν είχε φύγει και ο Μάνος και η Νεφέλη θα είχε χρόνο να προσαρμοστεί σε μια νέα κατάσταση, χωρίς να έχει επιπλέον να αντιμετωπίσει και τη φυγή του πατέρα της. Αλλά τότε είχε άλλα θέματα να ασχοληθεί... Και βέβαια, το γεγονός ότι οι γονείς της εξακολουθούν να πληρώνουν για πράγματα που δεν της είναι απαραίτητα, παραμένει...

Φυσικά και της αρέσει η γυάλα και τα προνόμιά της, της αρέσει να το παίζει ανεξάρτητη, αλλά να ξέρει ότι όποτε χρειαστεί χρήματα οι γονείς της θα είναι εκεί και θα της τα δώσουν, όπως επίσης της αρέσει να κατηγορεί τον πατέρα της για τις μεθόδους του, αλλά να του ζητάει να χρησιμοποιήσει τις γνωριμίες του όποτε τη βολεύει...

Τα χρήματα από την Αμαλία δεν κατάλαβες γιατί τα ζήτησε; Εκείνη δεν ήθελε να τα ζητήσει (γιατί μήπως τους έχει ξαναζητήσει και ποτέ από τότε που κατέστειλε τη σημαία της... επανάστασης; lmao ), αλλά θυσιάστηκε το κορίτσι, για να βοηθήσει τον έρωτα της ζωής της... Όπως έβαλε την κοπέλα που έχει στο σπίτι να προσέχει το Μάριο για να βοηθήσει την παρέα; Όπως θα κάνει και άλλα παρόμοια προσεχώς; Πάντα αυτό κάνει, βάζει τους άλλους να βοηθήσουν για να φανεί ότι βοήθησε εκείνη...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης