Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

+10
fantina
maria_sab
KatsaroYpotheto
scorpion_black
rafoni
JESSIE
nefelik
nikidanis
sifantid
Clarabelle
14 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από rafoni Πεμ Φεβ 03, 2011 1:27 pm

Πολύ σωστά. Αν όντως ο Λουκάς κρύβεται πίσω από αυτό, θα γίνει όπως ακριβώς το λες!!! Πω πω σέρλοκ χολμς έχουμε γίνει όλοι!! χαχα

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Φεβ 03, 2011 1:27 pm

Παιδιά το σκέφτηκα κι εγώ αυτό, αλλά όταν έκαναν τη συμφωνία ο Λευτέρης δεν ήξερε ότι τα διαμάντια είχαν κλαπεί. Κι όταν ο Λευτέρης ανακαλύψει ότι λείπουν τα διαμάντια, δεν θα έχουν ιδέα ποιος τα πήρε. Αν και μου φαίνεται λίγο αυθαίρετο, θα μπορούσαν να υποψιαστούν τη Νταίζη, να την παρακολουθήσουν και να πάρουν τα διαμάντια, για να αναγκάσουν τους εμπλεκόμενους να μιλήσουν. Αυτό όμως θα μπορούσαν να το αποφασίσουν αφού μάθουν ότι τα διαμάντια έχουν κλαπεί από το σπίτι του Λευτέρη. Τώρα που ακόμα δεν το ξέρουν, δεν ξέρω αν είναι αυτό το αντικείμενο της συμφωνίας.
Εκτός κι αν είχαν σκεφτεί να το κάνουν, τους πρόλαβε όμως η Νταίζη, την υποψιάστηκαν, την παρακολούθησαν, βρήκαν τα διαμάντια και εφάρμοσαν το αρχικό σχέδιό τους.
Κι εγώ ομολογώ ότι όταν είδα τη συμφωνία υποψιάστηκα ότι ο Λουκάς κάπου θα κρύψει το Λευτέρη, μέχρι να βρουν αυτόν που έδωσε την εντολή. Κάτι τέτοιο διαβάσαμε και σε προηγούμενη περίληψη ότι θα γίνει, αλλά για να τον προστατέψει από τον Μπέλλο νομίζω, αφού θα έχουν μάθει ότι είναι εκείνος υπεύθυνος για την απαγωγή.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Φεβ 03, 2011 1:33 pm

Κι εγώ το σκέφτηκα μόνο που μετά η Νταίζη θα απειλεί να βγάλει την ιστορία με τα διαμάντια στο φως και ο βασικός που θα κινδυνεύει να μπει φυλακή θα είναι ο Λευτέρης οπότε κάπου δεν μου κολλάει.. Θα δούμε πάντως..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Φεβ 03, 2011 1:34 pm

rafoni έγραψε:Υπάρχει όμως ένα θέμα που με προβληματίζει σε αυτό το σενάριο. Ο Λουκάς δεν ξέρει ακόμα οτι την απαγωγή την έκανε ο Μπέλλος. Πώς είναι δυνατο να έχει έρθει σε συμφωνία με το Λευτέρη χθες ενώ θα μάθει για την απαγωγή σήμερα? Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Μπορεί να ήρθε σε συμφωνία με το Λευτέρη να εξαφανίσουν τα διαμάντια για να ανακαλύψουν ποιος έδωσε την εντολή για το φόνο στο βουνό. Ξέρουν ή τουλάχιστον υποψιάζονται ότι ο Μπέλλος είναι υπεύθυνος για την επίθεση στο Λευτέρη και τη Δάφνη. Τι σχέση έχει η απαγωγή; Εκτός κι αν εγώ δεν καταλαβαίνω το συλλογισμό σου...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από rafoni Πεμ Φεβ 03, 2011 1:44 pm

nefelik έγραψε:
rafoni έγραψε:Υπάρχει όμως ένα θέμα που με προβληματίζει σε αυτό το σενάριο. Ο Λουκάς δεν ξέρει ακόμα οτι την απαγωγή την έκανε ο Μπέλλος. Πώς είναι δυνατο να έχει έρθει σε συμφωνία με το Λευτέρη χθες ενώ θα μάθει για την απαγωγή σήμερα? Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Μπορεί να ήρθε σε συμφωνία με το Λευτέρη να εξαφανίσουν τα διαμάντια για να ανακαλύψουν ποιος έδωσε την εντολή για το φόνο στο βουνό. Ξέρουν ή τουλάχιστον υποψιάζονται ότι ο Μπέλλος είναι υπεύθυνος για την επίθεση στο Λευτέρη και τη Δάφνη. Τι σχέση έχει η απαγωγή; Εκτός κι αν εγώ δεν καταλαβαίνω το συλλογισμό σου...

Έχεις δίκαιο. Δεν το διατύπωσα σωστά. Αυτό που εννοούσα το έγραψες εσύ πιο πάνω.
Παιδιά το σκέφτηκα κι εγώ αυτό, αλλά όταν έκαναν τη συμφωνία ο Λευτέρης δεν ήξερε ότι τα διαμάντια είχαν κλαπεί. Κι όταν ο Λευτέρης ανακαλύψει ότι λείπουν τα διαμάντια, δεν θα έχουν ιδέα ποιος τα πήρε. Αν και μου φαίνεται λίγο αυθαίρετο, θα μπορούσαν να υποψιαστούν τη Νταίζη, να την παρακολουθήσουν και να πάρουν τα διαμάντια, για να αναγκάσουν τους εμπλεκόμενους να μιλήσουν. Αυτό όμως θα μπορούσαν να το αποφασίσουν αφού μάθουν ότι τα διαμάντια έχουν κλαπεί από το σπίτι του Λευτέρη. Τώρα που ακόμα δεν το ξέρουν, δεν ξέρω αν είναι αυτό το αντικείμενο της συμφωνίας.
Εκτός κι αν είχαν σκεφτεί να το κάνουν, τους πρόλαβε όμως η Νταίζη, την υποψιάστηκαν, την παρακολούθησαν, βρήκαν τα διαμάντια και εφάρμοσαν το αρχικό σχέδιό τους.
Κι εγώ ομολογώ ότι όταν είδα τη συμφωνία υποψιάστηκα ότι ο Λουκάς κάπου θα κρύψει το Λευτέρη, μέχρι να βρουν αυτόν που έδωσε την εντολή. Κάτι τέτοιο διαβάσαμε και σε προηγούμενη περίληψη ότι θα γίνει, αλλά για να τον προστατέψει από τον Μπέλλο νομίζω, αφού θα έχουν μάθει ότι είναι εκείνος υπεύθυνος για την απαγωγή

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από Caroline Πεμ Φεβ 03, 2011 3:42 pm

Clarabelle έγραψε:
Ο Λουκάς προσπαθεί να βρει μια λύση με το που θα μείνει η Στέλλα, γιατί δεν αντέχει να περνάει άλλες νύχτες μακριά απο τη Νόρα.
inlove inlove inlove
Πειραζει που τα υπολοιπα δεν με νοιαζουν ? Siga... Mmm
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από rafoni Πεμ Φεβ 03, 2011 5:17 pm

Προς nefelik: Επειδή είχα ψιλομπερδευτεί πριν, αυτό με την απαγωγή εννοούσα ότι η Νταίζη δεν έχει κάποια σχέση με τα διαμάντια άρα ο Λουκάς κι ο Λευτέρης δεν θα είχαν λόγο να την παρακολουθούν. Για να αρχίσουν να την παρακολουθούν θα πρέπει να μάθουν ότι πίσω απο την απαγωγή είναι ο Μπέλλος (εκεί μάλλον θα ψιλιαστούν ότι η Νταίζη έχει πάρει τα λύτρα αφού αυτή παρακολουθούσε και ανακάλυψε τον Μπέλλο) και πηγαίνοντας να πάρουν τα λύτρα, θα βρούν τα διαμάντια. Είναι λίγο πολύπλοκες οι σκέψεις μου!! Οπόταν ας τις κρατήσω καλύτερα για μένα μην σας μπερδεύω και σας!! :)
Προς AlexiaQ: Να σου πω την αλήθεια δεν έχεις κι άδικο!! χαχαχα κι εγώ ως λουκανορικιά αυτό με καίει περισσότερο!! χαχα αλλά κάνω και τον Ηρακλή Πουαρω μέσα-μέσα!! χαχαχα

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Φεβ 03, 2011 5:36 pm

rafoni έγραψε:Προς nefelik: Επειδή είχα ψιλομπερδευτεί πριν, αυτό με την απαγωγή εννοούσα ότι η Νταίζη δεν έχει κάποια σχέση με τα διαμάντια άρα ο Λουκάς κι ο Λευτέρης δεν θα είχαν λόγο να την παρακολουθούν. Για να αρχίσουν να την παρακολουθούν θα πρέπει να μάθουν ότι πίσω απο την απαγωγή είναι ο Μπέλλος (εκεί μάλλον θα ψιλιαστούν ότι η Νταίζη έχει πάρει τα λύτρα αφού αυτή παρακολουθούσε και ανακάλυψε τον Μπέλλο) και πηγαίνοντας να πάρουν τα λύτρα, θα βρούν τα διαμάντια. Είναι λίγο πολύπλοκες οι σκέψεις μου!! Οπόταν ας τις κρατήσω καλύτερα για μένα μην σας μπερδεύω και σας!! :)
Ok, τώρα κατάλαβα. Έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο... Γι’ αυτό είπα κι εγώ πριν ότι θα ήταν αυθαίρετο να υποψιαστούν τη Νταίζη για τα διαμάντια, αλλά έτσι όπως το λες, να υποψιαστούν ότι έχει τα λύτρα και να βρουν τα διαμάντια, ακούγεται λογικό. Βέβαια θα μπορούσαν να υποψιαστούν και ότι έκλεψε τα διαμάντια, γιατί νομίζω ότι ξέρουν ότι η Νταίζη έχει μάθει για τα διαμάντια... Δεν έχει και πολλή σημασία για τι από τα δύο θα την υποψιαστούν, γιατί έτσι κι αλλιώς θα ανακαλύψουν ότι λείπουν τα διαμάντια αφού μάθουν ότι ο Μπέλλος έκανε την απαγωγή.
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τι περιλαμβάνει η συμφωνία Λουκά – Λευτέρη. Τελικά καταλήγω να πιστέψω ότι μάλλον ο Λουκάς συμφώνησε να κρύψει το Λευτέρη μέχρι να μάθουν την αλήθεια, αλλά θα τους προλάβουν οι εξελίξεις και θα καταλήξει να τον κρύβει από τον Μπέλλο. Ένα πιο ακραίο σενάριο θα ήταν να είχαν σκοπό από την αρχή να εξαφανίσουν τα διαμάντια για τους λόγους που αναφέραμε πιο πάνω, να τους πρόλαβε η Νταίζη και στη συνέχεια να ανακαλύψουν τα διαμάντια με τον τρόπο που λες.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από rafoni Πεμ Φεβ 03, 2011 5:46 pm

Ακριβώς!! Κι εγώ σε αυτά τα δύο σενάρια κατέληξα!! Η συνέχεια επι της οθόνης!! Πάντως μ'αρέσει που μοιράζομαι τις σκέψεις μου μαζί σας και που συζητάμε για τις εξελίξεις. Βέβαια με αυτά δεν θα περάσω ούτε ένα μάθημα στην εξεταστική!! :(

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Φεβ 03, 2011 5:50 pm

rafoni έγραψε:Ακριβώς!! Κι εγώ σε αυτά τα δύο σενάρια κατέληξα!! Η συνέχεια επι της οθόνης!! Πάντως μ'αρέσει που μοιράζομαι τις σκέψεις μου μαζί σας και που συζητάμε για τις εξελίξεις. Βέβαια με αυτά δεν θα περάσω ούτε ένα μάθημα στην εξεταστική!! :(


Ωραία η ανταλλαγή απόψεων αλλά αν πρόκειται να σου κάνουμε κακό να μην σου απαντάμε
Καλή επιτυχία στα μαθήματά σου. Βάλε τα σε προτεραιότητα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Φεβ 03, 2011 5:54 pm

rafoni έγραψε:Ακριβώς!! Κι εγώ σε αυτά τα δύο σενάρια κατέληξα!! Η συνέχεια επι της οθόνης!! Πάντως μ'αρέσει που μοιράζομαι τις σκέψεις μου μαζί σας και που συζητάμε για τις εξελίξεις. Βέβαια με αυτά δεν θα περάσω ούτε ένα μάθημα στην εξεταστική!! :(
Θα δούμε τι θα γίνει!
Υπομονή με την εξεταστική, όλοι τα έχουμε περάσει... Που και που χρειάζεται και ένα διάλειμμα! Μόνο προσπάθησε να βάλεις ένα όριο, για να μην πας αντί για το μάθημα να τους γράψεις τι θα γίνει στην Εδέμ xixixi Εννοείται ότι κάνω πλάκα ))
Καλή επιτυχία!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από nikidanis Πεμ Φεβ 03, 2011 5:57 pm

Οff topic ...Επειδη και γω δινω εξεταστικη αυτην την περιοδο αν εδινα για την Εδεμ πιστευω 10 θα γραφα οπως και ολες μας εδω μεσα lmao lmao lmao
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από rafoni Πεμ Φεβ 03, 2011 6:03 pm

nikidanis έγραψε: Οff topic ...Επειδη και γω δινω εξεταστικη αυτην την περιοδο αν εδινα για την Εδεμ πιστευω 10 θα γραφα οπως και ολες μας εδω μεσα lmao lmao lmao

Συμπάσχουμε!! Εσύ με καταλαβαίνεις!! Κι εγώ αν έδινα για την Εδεμ θα έπαιρνα πτυχίο στον ένα χρόνο. χαχαχα

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Φεβ 03, 2011 6:29 pm

rafoni έγραψε:
nikidanis έγραψε: Οff topic ...Επειδη και γω δινω εξεταστικη αυτην την περιοδο αν εδινα για την Εδεμ πιστευω 10 θα γραφα οπως και ολες μας εδω μεσα lmao lmao lmao

Συμπάσχουμε!! Εσύ με καταλαβαίνεις!! Κι εγώ αν έδινα για την Εδεμ θα έπαιρνα πτυχίο στον ένα χρόνο. χαχαχα

Δεν μπορω να μην συμφωνησω!!!!
sorry για το off topic
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από gxnel Τετ Φεβ 16, 2011 11:15 pm






δεν το εχω ανεβασει εγω στο youtube αλλα ελπιζω να μην πειραζει που το βαζω εδω..... Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 598612



Η Νταιζη κυρια του παιχνιδιου για μια ακομα φορα...... Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 789620
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Φεβ 17, 2011 1:55 pm

"Η Νταιζη κυρια του παιχνιδιου για μια ακομα φορα" Δεν μπορω να πω, ειναι τρειλερ που σε προκαλει να δεις το επεισοδιο! Sleep Sleep
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από Ezantakou Πεμ Φεβ 17, 2011 2:15 pm

edem4ever έγραψε:"Η Νταιζη κυρια του παιχνιδιου για μια ακομα φορα" Δεν μπορω να πω, ειναι τρειλερ που σε προκαλει να δεις το επεισοδιο! Sleep Sleep

Πω πω.... κό-πη-κα για άλλη μια φορά..... pff pff pff

Υ.Γ.--> Ευχαριστούμε για το τρεϊλερ....!!!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 507 - Ημερομηνία 17/02/2011

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Φεβ 17, 2011 3:39 pm

Ezantakou έγραψε:
edem4ever έγραψε:"Η Νταιζη κυρια του παιχνιδιου για μια ακομα φορα" Δεν μπορω να πω, ειναι τρειλερ που σε προκαλει να δεις το επεισοδιο! Sleep Sleep

Πω πω.... κό-πη-κα για άλλη μια φορά..... pff pff pff

Υ.Γ.--> Ευχαριστούμε για το τρεϊλερ....!!!

emmm Με πηρε ο υπνος και δεν ευχαριστησα! Ντροπη μου! : thanks : : thanks :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης