Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap45%Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 45% 
[ 30 ]
Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap28%Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 28% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 67

Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 10:50 am

nefelik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Κατα τη δική μου γνώμη ο Λευτέρης πρέπει να κρατήσει τα διαμάντια μέχρι να καταφέρει να βρει ποιός ήταν υπεύθυνος για το θάνατο της Βέρας και στη συνέχεια να πάει με τις πληροφορίες του και το διαμαντικό στην αστυνομία.
Μπορεί ο φόνος να είναι περισσότερο κολάσιμος σαν πράξη αλλα ας μην ξεχνιόμαστε οτι αυτά τα χρήματα είναι προιόν εγκλήματος
Προέρχονται απο διακίνηση πλαστών και κλεμένων έργων τέχνης και πιστέψτε με αυτού του είδους το εμπόριο δεν αρέσει και πολύ στην αστυνομία
Καλά θα κάνουν λοιπόν οι εμπλεκόμενοι να είναι περισσότερο διαλακτικοιί γιατί εδώ βρέθηκαν να του ζητάνε και τα ρέστα.
Clarabelle, συμφωνώ μαζί σου να κρατήσει τα διαμάντια μέχρι να βρει τον υπεύθυνο. Και μετά ας τα πάει και στην αστυνομία. Για να το κάνει όμως αυτό, εκτός από τον υπεύθυνο θα πρέπει να έχει βρει και αποδείξεις, γιατί αλλιώς δεν θα τον πιστέψει κανείς.

Όσο για το εμπόριο πλαστών και κλεμμένων έργων τέχνης, μπορεί να είναι παράνομο, αλλά ο Λευτέρης λέει συνεχώς ότι το μόνο που θέλει είναι να τιμωρηθεί αυτός που έδωσε την εντολή. Οπότε γιατί να κάνει κάτι τέτοιο; Βέβαια, αν έχει αποδείξεις και προσπαθήσει να τον τιμωρήσει μέσω της νόμιμης οδού, μοιραία θα χρειαστεί να αποκαλύψει και το θέμα των πινάκων. Αλλά σε καμμια περίπτωση δεν θεωρώ σωστό να κρατήσει ο Λευτέρης τα διαμάντια και δεν νομίζω ότι αυτό θέλει τελικά.

Όσο για το ότι του ζητάνε τα ρέστα, το ότι τόσο καιρό τους έστελνε διαμάντια και απειλητικά σημειώματα (η Άννα το έκανε αυτό) για να τους τρομοκρατήσει, δεν το θεωρώ και λίγο. Ας μην ξεχνάμε ότι ο Λευτέρης είχε ένα πλεονέκτημα, ήξερε ποιοι ήταν ενώ εκείνοι όχι. Είχε πληροφορίες γι΄αυτούς και θα μπορούσε ίσως να είχε χειριστεί το θέμα διαφορετικά για να μάθει αυτό που ήθελε, χωρίς να απειλεί ακόμα και ανθρώπους που ο ίδιος έχει παραδεχτεί ότι ξέρει ότι δεν έχουν καμμια σχέση με την εντολή.

Υ.Γ. Συγγνώμη που θα το ξαναπώ, αλλά εγώ για το θάνατο της Βέρας θεωρώ περισσότερο υπεύθυνο τον Λευτέρη, έστω και παρά τη θέλησή του, παρά αυτόν που έδωσε την εντολή και φυσικά αυτούς που δεν έδωσαν καμμια εντολή.

Δεν είναι δουλειά του Λευτέρη και του κάθε Λευτέρη να τιμωρήσει το σύμπαν. Διαφωνώ με την αυτοδικία κι αυτή είναι η μόνη ένσταση που έχω για το άτομό του. Για μένα Ρούσσος Αντιγόνη Στέφανος Εριέττα είναι όλοι ανακατεμένοι σε βρωμοδουλειές και κάποιος πρέπει να τους τιμωρήσει αλλά όχι ένας πολίτης. Υπάρχουν αρμόδια όργανα γι αυτή τη δουλειά.
Έστειλε σημειώματα και τους τρομοκράτησε όπως λες. Γιατί δεν πήγαν στην αστυνομία; Γιατί δεν είπαν υπάρχει κάποιος που μας απειλεί; Μήπως γιατί είχαν τη φωλιά τους λερωμένη; Μήπως γιατί το γαιτανάκι της τρομοκρατίας το ξεκίνησαν αυτοί;
Αν λέμε οτι ασκούσε τρομοκρατία ο Λευτέρης με τα σημειώματα και τα διαμάντια που έστειλε τι πρέπει να πουμε γι αυτό που έκαναν σ εκείνον; Εξαπέλυσαν ανθρωποκυνηγητό και μάλιστα υπήρξε και θύμα. Εκείνος δεν υπέστη τρομοκρατία;
Στο υστερόγραφό σου είμαι απολύτως αντίθετη. Για να καταλάβω. Επρεπε ο Λευτέρης να τους δώσει τα διαμάντια και να τους πει καθαρίστε με για να μη κινδυνέψουν οι γύρω του; Είναι λογική αυτή; Φταίει ο Λευτερης που σκότωσαν τη Βέρα φταίει ο Λευτέρης που πυροβόλησαν τη Δάφνη και όλοι εκείνοι που παίρνουν τα κουμπούρια ή που εξαπολύουν ανθρωποκυνηγητό για δυό χούφτες διαμάντια έχουν δίκιο;

Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 11:11 am

Clarabelle έγραψε:
Δεν είναι δουλειά του Λευτέρη και του κάθε Λευτέρη να τιμωρήσει το σύμπαν. Διαφωνώ με την αυτοδικία κι αυτή είναι η μόνη ένσταση που έχω για το άτομό του. Για μένα Ρούσσος Αντιγόνη Στέφανος Εριέττα είναι όλοι ανακατεμένοι σε βρωμοδουλειές και κάποιος πρέπει να τους τιμωρήσει αλλά όχι ένας πολίτης. Υπάρχουν αρμόδια όργανα γι αυτή τη δουλειά.
Έστειλε σημειώματα και τους τρομοκράτησε όπως λες. Γιατί δεν πήγαν στην αστυνομία; Γιατί δεν είπαν υπάρχει κάποιος που μας απειλεί; Μήπως γιατί είχαν τη φωλιά τους λερωμένη; Μήπως γιατί το γαιτανάκι της τρομοκρατίας το ξεκίνησαν αυτοί;
Αν λέμε οτι ασκούσε τρομοκρατία ο Λευτέρης με τα σημειώματα και τα διαμάντια που έστειλε τι πρέπει να πουμε γι αυτό που έκαναν σ εκείνον; Εξαπέλυσαν ανθρωποκυνηγητό και μάλιστα υπήρξε και θύμα. Εκείνος δεν υπέστη τρομοκρατία;
Στο υστερόγραφό σου είμαι απολύτως αντίθετη. Για να καταλάβω. Επρεπε ο Λευτέρης να τους δώσει τα διαμάντια και να τους πει καθαρίστε με για να μη κινδυνέψουν οι γύρω του; Είναι λογική αυτή; Φταίει ο Λευτερης που σκότωσαν τη Βέρα φταίει ο Λευτέρης που πυροβόλησαν τη Δάφνη και όλοι εκείνοι που παίρνουν τα κουμπούρια ή που εξαπολύουν ανθρωποκυνηγητό για δυό χούφτες διαμάντια έχουν δίκιο;

Κι εγώ διαφωνώ με την αυτοδικία και γι΄αυτό δεν μπορώ να καταλάβω πώς θα τιμωρήσει τον υπεύθυνο. Αν αποκλείσουμε την αυτοδικία, αυτό που μένει είναι η νόμιμη οδός, που για να ακολουθηθεί χρειάζονται αποδείξεις, τις οποίες θεωρώ δύσκολο να βρει, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Όταν τους έστελνε διαμάντια και σημειώματα, είναι προφανές ότι δεν πήγαν στην αστυνομία επειδή είχαν κι εκείνοι κάποια εμπλοκή με παράνομες δραστηριότητες και δεν ήθελαν να αποκαλυφθούν, αυτό δεν χρειάζεται να το διευκρινίσουμε...

Όσο για τη Βέρα, διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, αλλά εγώ στο πρώτο επεισόδιο θυμάμαι έναν Λευτέρη να έχει αποσυρθεί με τη Βέρα σε ένα σπίτι στο βουνό και να θέλει να συνεχίσουν τη ζωή του μαζί χωρίς να τους ανακαλύψει κανείς. Δεν θυμάμαι να ήθελε να εκδικηθεί για τον θάνατο του Αποστόλη, αλλά μπορεί και να μην το θυμάμαι σωστά, γι’ αυτό σε παρακαλώ διευκρίνσέ μου αυτό το σημείο, αν μπορείς. Αυτό που σίγουρα θυμάμαι όμως, είναι ότι δεν σκόπευε να επιστρέψει τα διαμάντια, ήθελε να τα κρατήσει για τον εαυτό του. Ήξερε ότι αφού δολοφονήθηκε ο Αποστόλης είχε να κάνει με εγκληματίες, που δεν θα δίσταζαν μπροστά σε τίποτα. Μπορεί ο συλλογισμός μου να φανεί αφελής, αλλά σχεδόν με την ίδια ευκολία που έστελνε διαμάντια δεξιά κι αριστερά για να απειλήσει, χωρίς να φοβάται ότι θα τον εντοπίσουν, θα μπορούσε να τους τα είχε στείλει όλα έτσι ώστε να μην έχουν λόγο να τον κυνηγάνε (αν είχαν τα διαμάντια γιατί να το κάνουν; ) και να συνεχίσει ήρεμα τη ζωή του με τη Βέρα. Αντίθετα, κράτησε τα διαμάντια, αρχικά όχι για να αποκαλύψει τον ένοχο, αλλά για τον εαυτό του, με αποτέλεσμα να βάλει σε κίνδυνο και τη ζωή της Βέρας.

Το γαϊτανάκι της τρομοκρατίας όπως λες το ξεκίνησε αυτός ή αυτοί που έδωσαν την εντολή αρχικά για τον Αποστόλη και μετά για ό,τι έγινε στο βουνό. Οι υπόλοιποι μια παράνομη συναλλαγή πήγαν να κάνουν, αλλά δεν τρομοκράτησαν κανέναν. Και ειδικά κάποιοι από αυτούς (π.χ. η Εριέττα) δεν ξεκίνησαν καν αυτή τη συναλλαγή, απλά προσπάθησαν να κλείσουν τους λογαριασμούς τους και αυτό όταν άρχισαν να απειλούνται. Δεν λέω να μην τιμωρηθεί ο υπεύθυνος αλλά διαφωνώ κάθετα με το να τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι και να τους θεωρούμε όλους το ίδιο υπεύθυνους.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 11:28 am

Διευκρινίστηκαν δύο πράγματα

Πρώτον
Ο Λευτέρης είπε στο Μπέλλο οτι ο Αποστόλης δολοφονήθηκε αλλά κι εκείνος δεν ήταν αθώος. Σε βρωμοδουλειές ήταν μπλεγμένος και έπαιρνε τα ρίσκα του και γι αυτόν δεν θα ξεκινούσε ο Λευτέρης τουλάχιστον καμιά εκδίκηση εκείνος ήθελε να εκδικηθεί το θάνατο της Βέρας

Δεύτερον
Στη συζήτηση που είχε με το Λουκά και το Νικόλα τους είπε οτι έφυγε σαν κυνηγημένος απ τη Γερμανία γιατί αν τους πήγαινε τα διαμάντια επειδή είχε μάθει οτι δολοφόνησαν τον Αποστόλη δεν θα τον άφηναν να φύγει ζωντανός. Νομίζω οτι αυτό εξηγεί το γιατί ο Λευτέρης δεν έδωσε τα διαμάντια πίσω. Την ίδια στιγμή θα τον καθάριζαν για να μην υπάρχει κανένας που να ξέρει ποιός έκανε το φονικό

Νομίζω οτι απ τη στιγμή που τον έμπλεξε ο Αποστόλης με την παράδοση και στράβωσαν τα πράγματα δεν είχε την παραμικρή πιθανότητα διαφυγής. Όπως είδες όταν πήγαν στο βουνό δεν φρόντισαν να τον βρούν μόνο και να τον ρωτήσουν ή να διαπραγματευτούν Μπούκαραν στο σπίτι με τα όπλα στα χέρια. Να τον καθαρίσουν και να πάρουν τα διαμάντια ήθελαν κι αυτό είναι ξεκάθαρο

Δεν βάζω τους πάντες στο ίδιο τσουβάλι. Η Εριέττα ας πούμε πιθανότατα δεν ήξερε τίποτα, αλλά όπως είδες κι εκείνη συμμάχησε με το Στέφανο να τον βρούν κι ο Λευτέρης ήταν απόλυτα φυσικό να μην ξέρει τις προθέσεις της.

Να κάνω κι εγώ με τη σειρά μου μια ερώτηση. Αν ο Λευτέρης πει στην Εριέττα οτι δεν δίνει τα διαμάντια γιατί τα θεωρεί αποζημείωση για τη ζωή που χάθηκε και τους κινδύνους που διέτρεξε εκείνη θα του πει ωραία κράτησέ τα; Κι άντε να δεχτώ οτι η Εριέττα θα το πει. Ο Στέφανος που παζάρευε ποσοστά την ίδια ώρα που η γυναίκα που λέει οτι αγαπάει χαροπάλευε θα κάνει το ίδιο;

Όλο μαζί είναι σύνθετο. Συμφωνώ οτι δεν έχουν όλοι ίδια ευθύνη αλλά οπωσδήποτε έχουν όλοι μερίδιο και το θεωρώ προκλητικό να θέλουν να βγουν απο πάνω όταν του έχουν διαλύσει τη ζωή.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 11:50 am

Clarabelle έγραψε:
Διευκρινίστηκαν δύο πράγματα

Πρώτον
Ο Λευτέρης είπε στο Μπέλλο οτι ο Αποστόλης δολοφονήθηκε αλλά κι εκείνος δεν ήταν αθώος. Σε βρωμοδουλειές ήταν μπλεγμένος και έπαιρνε τα ρίσκα του και γι αυτόν δεν θα ξεκινούσε ο Λευτέρης τουλάχιστον καμιά εκδίκηση εκείνος ήθελε να εκδικηθεί το θάνατο της Βέρας

Δεύτερον
Στη συζήτηση που είχε με το Λουκά και το Νικόλα τους είπε οτι έφυγε σαν κυνηγημένος απ τη Γερμανία γιατί αν τους πήγαινε τα διαμάντια επειδή είχε μάθει οτι δολοφόνησαν τον Αποστόλη δεν θα τον άφηναν να φύγει ζωντανός. Νομίζω οτι αυτό εξηγεί το γιατί ο Λευτέρης δεν έδωσε τα διαμάντια πίσω. Την ίδια στιγμή θα τον καθάριζαν για να μην υπάρχει κανένας που να ξέρει ποιός έκανε το φονικό

Νομίζω οτι απ τη στιγμή που τον έμπλεξε ο Αποστόλης με την παράδοση και στράβωσαν τα πράγματα δεν είχε την παραμικρή πιθανότητα διαφυγής. Όπως είδες όταν πήγαν στο βουνό δεν φρόντισαν να τον βρούν μόνο και να τον ρωτήσουν ή να διαπραγματευτούν Μπούκαραν στο σπίτι με τα όπλα στα χέρια. Να τον καθαρίσουν και να πάρουν τα διαμάντια ήθελαν κι αυτό είναι ξεκάθαρο

Δεν βάζω τους πάντες στο ίδιο τσουβάλι. Η Εριέττα ας πούμε πιθανότατα δεν ήξερε τίποτα, αλλά όπως είδες κι εκείνη συμμάχησε με το Στέφανο να τον βρούν κι ο Λευτέρης ήταν απόλυτα φυσικό να μην ξέρει τις προθέσεις της.

Να κάνω κι εγώ με τη σειρά μου μια ερώτηση. Αν ο Λευτέρης πει στην Εριέττα οτι δεν δίνει τα διαμάντια γιατί τα θεωρεί αποζημείωση για τη ζωή που χάθηκε και τους κινδύνους που διέτρεξε εκείνη θα του πει ωραία κράτησέ τα; Κι άντε να δεχτώ οτι η Εριέττα θα το πει. Ο Στέφανος που παζάρευε ποσοστά την ίδια ώρα που η γυναίκα που λέει οτι αγαπάει χαροπάλευε θα κάνει το ίδιο;

Όλο μαζί είναι σύνθετο. Συμφωνώ οτι δεν έχουν όλοι ίδια ευθύνη αλλά οπωσδήποτε έχουν όλοι μερίδιο και το θεωρώ προκλητικό να θέλουν να βγουν απο πάνω όταν του έχουν διαλύσει τη ζωή.
Ωραία, οπότε συμφωνούμε, και σ΄ευχαριστώ γιατί δεν το θυμόμουν με βεβαιότητα, ότι ο Λευτέρης δεν ήθελε να εκδικηθεί για τον Αποστόλη, και πολύ σωστά γιατί κι εκείνος μπλεγμένος ήταν.

Δεν είπα να πάει να τους δώσει τα διαμάντια, αλλά φαντάζομαι, μπορεί να λέω και βλακείες, ότι αφού άλλαζε το όνομά του και κρυβόταν, με τον ίδιο τρόπο που τώρα έστελνε διαμάντια για να απειλήσει, θα μπορούσε να τους τα στείλει όλα και να μην μάθουν ποτέ ποιος τα έστειλε και από πού. Άλλωστε αυτό που τους ενδιέφερε ήταν τα διαμάντια. Και αν ο Λευτέρης είχε στοιχεία και ήθελε να τους καταγγείλει θα το είχε κάνει όσο είχε τα διαμάντια. Αν επέστρεφε τα διαμάντια, νομίζω ότι θα καταλάβαιναν ότι δεν είχε καμμια τέτοια πρόθεση. Άσε που αφού θα άλλαζε το όνομά του (κατά προτίμηση βρίσκοντας κάποιο όνομα που να μην είναι τόσο κοντά στο πραγματικό του!) θα μπορούσε να διαφύγει ακόμα και στο εξωτερικό και θα ήταν ακόμα πιο δύσκολο να τον εντοπίσουν. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά έτσι το βλέπω εγώ. Έτσι κι αλλιώς τον έψαχναν και έτσι κι αλλιώς κινδύνευε να τον σκοτώσουν κυρίως για να πάρουν τα διαμάντια, γιατί για το φόνο ήξεραν ότι δεν είχε στοιχεία για να τους καταγγείλει. Οπότε αν τα επέστρεφε, ίσως και να κινδύνευε λιγότερο.

Η Εριέττα συμμάχησε με το Στέφανο αφού έλαβε κι εκείνη ένα διαμάντι, δηλαδή αφού απειλήθηκε. Νομίζω ότι κι ο Στέφανος (που δεν εξετάζω τώρα τι εμπλοκή είχε στην εντολή) άρχισε να ξαναψάχνει αυτή την ιστορία, αφού κι εκείνος έλαβε το διαμάντι. Από εκεί και πέρα, προφανώς δεν πιστεύω ότι ο Λευτέρης θα πει ότι θέλει να κρατήσει τα διαμάντια ως αποζημίωση. Αν το έλεγε, είναι πιθανό η Εριέττα να το δεχόταν. Και να μην το δεχόταν όμως, θα τη δικαιολογούσα. Για την Εριέττα τα διαμάντια είναι το αντίτιμο μιας συναλλαγής του πατέρα της, παράνομης μεν, αλλά όχι περισσότερο παράνομης από τόσες άλλες συναλλαγές του Χατζηβασιλείου, τις οποίες είχε αποδεχτεί και δεν το έκρυψε ποτέ. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί να συμφωνήσει να πληρώσει αποζημίωση για κάτι για το οποίο δεν ευθύνεται. Βέβαια, αν μάθαινε ότι τελικά την εντολή την είχε δώσει ο πατέρας της, πιστεύω ότι μπορεί και να συμφωνούσε. Για το Στέφανο είμαι σίγουρη ότι αν ο Λευτέρης του έκανε μια τέτοια πρόταση δεν θα τη δεχόταν.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 11:59 am

Σε γενικές γραμμές συμφωνούμε λοιπόν. Ούτε κι εγώ πιστεύω οτι θα του άφηναν τα διαμάντια οι λοιποί πλην της Εριέττας. Η μόνη μου διαφωνία είναι οτι κράτησε τα διαμάντια σαν εξασφάλιση για τη ζωή του κι οτι αν τους τα έδινε δεν τους εμπόδιζε τίποτα να τον καθαρίσουν. Γι αυτό άλλωστε και δεν τα χρησιμοποίησε. Δεν τα πούλησε να ζήσει ζωή χαρισάμενη. Απλά ήταν η ασφάλειά του. Όπως κι αν το δει κανείς ο Στέφανος αλλά κυρίως η Εριέττα που φαίνεται να μην έχει εμπλοκή με τη βρωμοδουλειά μάλλον θα έπρεπε να προσπαθήσουν να τον βοηθήσουν να ξεμπλέξει παρά να τον κυνηγούν, και νομίζω οτι ίσως και να δούμε κάτι τέτοιο. Περιμένω λοιπόν γιατί ακόμη για μένα ο χαρακτήρας της Εριέττας δεν είναι ξεκάθαρος και μιλάω με βάση τα ελάχιστα που ξέρω γι αυτήν. Για το Στέφανο δεν το συζητάω καν. Ο δικός του χαρακτήρας ενάμισο χρόνο μετά την είσοδο του στη σειρά είναι εντελώς αλλοπρόσαλλος και αν δεν κάνει τη μεγάλη ανατροπή θα πω απλά οτι κάηκε στο βωμό του απόλυτου.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από stefistaroy Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 12:00 pm

ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ
ΤΕΛΕΙΑ Η ΜΕΛΙΤΑ
ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ Η ΕΡΗ

stefistaroy

Δημοσίευση από stefistaroy Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 12:03 pm

Η Μελιτα βασανιζεται πολυ και χωρις λογο
πρεπει να το παρει αλλιως και να βαλει στη θεση της την ξυνη Εριεττα και οποιον αμφισβητει τον πρωτο ρολο που εχει στη ζωη του Στέφανου

stefistaroy

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 12:19 pm

Clarabelle έγραψε:
Σε γενικές γραμμές συμφωνούμε λοιπόν. Ούτε κι εγώ πιστεύω οτι θα του άφηναν τα διαμάντια οι λοιποί πλην της Εριέττας. Η μόνη μου διαφωνία είναι οτι κράτησε τα διαμάντια σαν εξασφάλιση για τη ζωή του κι οτι αν τους τα έδινε δεν τους εμπόδιζε τίποτα να τον καθαρίσουν. Γι αυτό άλλωστε και δεν τα χρησιμοποίησε. Δεν τα πούλησε να ζήσει ζωή χαρισάμενη. Απλά ήταν η ασφάλειά του. Όπως κι αν το δει κανείς ο Στέφανος αλλά κυρίως η Εριέττα που φαίνεται να μην έχει εμπλοκή με τη βρωμοδουλειά μάλλον θα έπρεπε να προσπαθήσουν να τον βοηθήσουν να ξεμπλέξει παρά να τον κυνηγούν, και νομίζω οτι ίσως και να δούμε κάτι τέτοιο. Περιμένω λοιπόν γιατί ακόμη για μένα ο χαρακτήρας της Εριέττας δεν είναι ξεκάθαρος και μιλάω με βάση τα ελάχιστα που ξέρω γι αυτήν. Για το Στέφανο δεν το συζητάω καν. Ο δικός του χαρακτήρας ενάμισο χρόνο μετά την είσοδο του στη σειρά είναι εντελώς αλλοπρόσαλλος και αν δεν κάνει τη μεγάλη ανατροπή θα πω απλά οτι κάηκε στο βωμό του απόλυτου.
Clarabelle, εξακολουθώ να αμφιβάλλω για το κατά πόσο τα διαμάντια ήταν η εξασφάλιση του Λευτέρη. Κάτι θυμάμαι ότι είχε πει και στη Βέρα ότι θα τα κρατούσαν και θα τους βοηθούσαν στη ζωή τους, κάτι τέτοιο... Προφανώς πάντως δεν τα πούλησε γιατί ήταν ακόμα πολύ νωρίς και δεν αισθανόταν ασφαλής, αν δεν σκότωναν τη Βέρα δεν μπορούμε να ξέρουμε τι θα έκανε. Στα υπόλοιπα συμφωνώ, θα περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει...

stefistaroy έγραψε:ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ
ΤΕΛΕΙΑ Η ΜΕΛΙΤΑ
ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ Η ΕΡΗ

Η Μελιτα βασανιζεται πολυ και χωρις λογο
πρεπει να το παρει αλλιως και να βαλει στη θεση της την ξυνη Εριεττα και οποιον αμφισβητει τον πρωτο ρολο που εχει στη ζωη του Στέφανου
Stefistaroy, εντάξει, το καταλάβαμε, υποστηρίζεις τη Μελίτα. Αν και γιατί είναι εγωίστρια η Έρη που προσπαθεί να βοηθήσει το Στέφανο, χωρίς να του ζητάει τίποτα, δεν το καταλαβαίνω. Τη Μελίτα ας πούμε που ενδιαφέρεται πιο πολύ για το αν ο Στέφανος θα χρωστάει την αποφυλάκισή του στην Εριέττα και όχι σ’ εκείνη, παρά για το αν θα βγει από τη φυλακή, δεν τη λες εγωίστρια, την προσωποποίηση της ανιδιοτέλειας τη λες...

Το ρόλο που έχει η Μελίτα στη ζωή του Στέφανου δεν τον αμφισβητεί ούτε η Εριέττα ούτε κανένας άλλος. Η ίδια η Μελίτα τον αμφισβητεί...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ilio Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 12:23 pm

ΕΡΙΕΤΤΑ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΒΑΛΗΜΕΝΗ
ΜΕΛΙΤΑ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΗΡΕΜΗ
ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΑΒΑΛΗΜΕΝΟΥΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΕΙ ΤΟΝ Κ. ΚΑΡΤΑΛΗ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΟ
ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΦΙΛΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ Κ. ΕΡΙΕΤΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΡΙΦΘΕΙ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ, ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

ilio

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 12:29 pm

ilio έγραψε:ΕΡΙΕΤΤΑ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΒΑΛΗΜΕΝΗ
ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΦΙΛΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ Κ. ΕΡΙΕΤΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΡΙΦΘΕΙ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ, ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Ok κορίτσια, έτσι είναι αν έτσι νομίζετε... Τον κ. Καρτάλη πάντως, που ξέρει την αλήθεια για την... καβαλημένη, μια και η ίδια είχε το θάρρος να του την πει, χωρίς, επαναλαμβάνω, να του ζητήσει τίποτα, δεν βλέπω να τον ενοχλεί όλη αυτή η κατάσταση... Μάλλον το αντίθετο βλέπω...

Και αν αυτό που είδα χθες στη σκηνή με την Αμαλία ήταν η ήρεμη Μελίτα, δεν θέλω να τη δω εκνευρισμένη, να μου λείπει...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 12:32 pm

Ψηφίζω πολύ καλό!
Τι μυστική συμφωνία έκανε πάλι ο Λουκάς με τον Λευτέρη;; Confused?
Τρελό φόντο με κουζινικά στη συζήτηση Αγγέλας _ Εύας;
Στη σκηνή που πάει όλο το σόι να βρει το Νταιζουλίιινννννιιιιιιιιι στο σπίτι της μανούλας του πέθανα στο γέλιο!!!! Κρατούσαν τους πίνακες και τα λεφτά λες και τους πήγαιναν κανένα κουτί με γλυκά!!!!!! lmao lmao
Τι εκφράσεις ήταν αυτές της Μελίτας πίσω από την Εριέττα στο γραφείο της Νόρας!!! Σαν το μουγκό!!!! Τρελάθηκα!!! Αααχ! Λάθος να δώσουν ρόλο μουγκής στη γιαγιά - δολοφόνα!!! Η Μελίτα έδωσε ρεσιτάλ!!!
Παρ΄όλα αυτά έχω προβληματιστεί. Παρακολουθώ τα μυστικά από την αρχή εδώ και λίγο καιρό και βλέπω στον α' κύκλο το μελιτάκι άλλο άνθρωπο!!! Τότε που ήταν αποφασισμένη οτι δεν πρόκειται να αφήσει την Εύα να της πάρει τον άντρα και τον διεκδικούσε με τσαμπουκά! Πώς μεταλλάχτηκε έτσι;;;; lol! lol!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 12:52 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:[color=green]Παρακολουθώ τα μυστικά από την αρχή εδώ και λίγο καιρό και βλέπω στον α' κύκλο το μελιτάκι άλλο άνθρωπο!!! Τότε που ήταν αποφασισμένη οτι δεν πρόκειται να αφήσει την Εύα να της πάρει τον άντρα και τον διεκδικούσε με τσαμπουκά! Πώς μεταλλάχτηκε έτσι;;;; lol! lol!

Μια χαρά τα κατάφερε όμως να μην την αφήσει σε χλωρό κλαρί την Εύα με το Μάνο και το επανέλαβε με μεγάλη επιτυχία και με το Στέφανο έχουν οι κατινίτσες τον τρόπο τους. Και με τον πρώτο και με τον δεύτερο υπουλα και μουλωχτά το πέτυχε
Εξήγησέ μου εσύ πως έκαναν έτσι την Εύα κι αντί να την κουτουλίσει την βρώμα την κάνει και παρέα.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από stefistaroy Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 12:54 pm

ΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ
ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΚΑΙ ΓΗΙΝΗ
ΑΝΤΙΘΕΤΑ Η ΕΡΙΕΤΤΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΨΕΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΑΝΩ
ΥΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΝΕΤΗ ΕΝΩ ΠΟΝΑΕΙ , ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΜΕΘΟΔΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ
ΕΓΩ ΣΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΕΚΠΛΗΚΤΗ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΣΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΓΝΟΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΗ ΠΟΥ Η ΝΤΑΙΖΗ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΗ (ΕΙΠΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΨΑΞΟΥΜΕ) ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙ Η ΕΡΙΕΤΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ
ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΛΑΘΟΣ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΡΙΕΤΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ

stefistaroy

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 12:58 pm

Ασε το Στέφανο και πιάσε τη Μελίτα. Ήθελε να ψάξει τη Νταίζη αφού έλουσε τη μάνα της που ο Στέφανος θα βγει και θα ρο χρωστάει στην Εριέττα. Το θέμα της δεν είναι να βγει ο Στέφανος αλλα να βγεί και να ΜΗΝ το χρωστάει στην Εριέττα. Αυτό είναι εμμονή κόλλημα και κομπλεξισμός στο μεγαλείο του!

ΥΓ. Παρακαλώ μην γράφετε με κεφαλαία μόνο

Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από stefistaroy Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 1:21 pm

nefelik έγραψε:
ilio έγραψε:ΕΡΙΕΤΤΑ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΒΑΛΗΜΕΝΗ
Ok κορίτσια, έτσι είναι αν έτσι νομίζετε... Τον κ. Καρτάλη πάντως, που ξέρει την αλήθεια για την... καβαλημένη, μια και η ίδια είχε το θάρρος να του την πει, χωρίς, επαναλαμβάνω, να του ζητήσει τίποτα, δεν βλέπω να τον ενοχλεί όλη αυτή η κατάσταση... Μάλλον το αντίθετο βλέπω...

Και αν αυτό που είδα χθες στη σκηνή με την Αμαλία ήταν η ήρεμη Μελίτα, δεν θέλω να τη δω εκνευρισμένη, να μου λείπει...
ΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΛΙΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ NEFELIK ΘΕΩΡΩ ΛΟΓΙΚΗ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ , ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΦΕΡΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΓΩ, ΔΗΛΑΔΗ Η ΠΡΩΗΝ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΑΛΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ?
Ο ΘΥΜΟΣ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ ΧΘΕΣ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΑΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΗΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΝΤΕΝΤΕΚΤΙΒ

stefistaroy

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 1:31 pm

To θέμα της Μελίτας ήταν καθαρά το γεγονός ότι ο Στέφανος θα βγεί και θα το χρωστάει στην Εριέττα. Δεν το υποθέτω, το είπε. Αυτό την καίει. Μέγα σφάλμα μια και αν τον αγαπούσε θα έπρεπε βασικά να την καίει η αποφυλάκιση.

Επαναλαμβάνω παρακαλώ μην γράφετε μόνο κεφαλαία, είναι κουραστικό και στο ίντερνετ σημαίνει ότι φωνάζετε. Ευχαριστώ

Επεισόδιο 496 - Ημερομηνία 02-02-2011 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 1:38 pm

evaki16 έγραψε:Οι σχολιασμοι σας για την Ευα δεν λεω δικαιλογημενοι ειναι αλλα γνωριζοντας οτι δεν μπορει να ειναι μαζι με τον Μανο (γεγονος που με εκνευριζει) θελει να βρει την ευτυχια στην αγκαλια καποιου αλλου αντρα!!! Ο Λευτερης ειναι καλο παιδι και μπορει να κανει την Ευα ευτυχισμενη...... Και εγω αυτο που θελω περισσοτερο απολα ειναι την Ευα ευτυχισμενη και οχι για λιγο αλλα για παντα....... Κριμα που δεν ειναι με τον Μανο αλλα τουλαχιστον θα ειναι χαρουμενη!!!
ntina fan ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΠΛΗΡΩΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΕΔΕΜ ΤΗΣ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ ΚΡΑΤΑΩ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 1:49 pm

ntina fan έγραψε:
evaki16 έγραψε:Οι σχολιασμοι σας για την Ευα δεν λεω δικαιλογημενοι ειναι αλλα γνωριζοντας οτι δεν μπορει να ειναι μαζι με τον Μανο (γεγονος που με εκνευριζει) θελει να βρει την ευτυχια στην αγκαλια καποιου αλλου αντρα!!! Ο Λευτερης ειναι καλο παιδι και μπορει να κανει την Ευα ευτυχισμενη...... Και εγω αυτο που θελω περισσοτερο απολα ειναι την Ευα ευτυχισμενη και οχι για λιγο αλλα για παντα....... Κριμα που δεν ειναι με τον Μανο αλλα τουλαχιστον θα ειναι χαρουμενη!!!
ntina fan ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΠΛΗΡΩΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΕΔΕΜ ΤΗΣ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ ΚΡΑΤΑΩ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ.

δεν θελω να μπω στην λογικη οτι μονο με τον Μανο θα ηταν ευτυχισμενη .....ναι ισως .....
αλλα η ζωη και η σειρα συνεχιζεται και αν μεινεις να κλαις πανω απο το χυμενο γαλα .....δεν προκειται να ξαναμπει στο ποτηρι .....
τωρα εαν θες ενα μηνα ή δυο ή τρεις αυτο ειναι καθαρα θεμα χαρακτηρα ....και η Ευα στην προκειμενη περιπτωση μου δειχνει δυναμη ......ναι αγαπησα ΜΟΙΡΑΙΑ τον Μανο αλλα πρεπει να προχωρησω την ζωη μου και το κανω με οποιο κοστος !!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 1:54 pm

αυτο ειναι θεμα χαρακτηρα. και η ευα δεν ειναι αυτο να ερωτευετε μεσα σε τρεις μηνες και ναι ερωτευομαι μεσα σε 3 μηνες δεν σημαινει δυναμη αλλα αναγκη να κρατηθω απο καπου και ανωριμοτητα. Η ΚΑΡΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ. δεν θα μπω σε λεπτομερειες να σου απαντησω για τον μανο γιατι ειναι προφανες οτι η ευα θα ευβρισκε την ευτυχια κοντα του.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 2:07 pm

Δεν μιλάμε για τρείς ή τέσσερις μήνες. Από την αρχή του δεύτερου κύκλου η Εύα , μετά την προδοσία του Μάνου (με τη Μελίτα), δηλαδή ούκ ολίγο καιρό, προσπαθεί να απαγκιστρωθεί απ'αυτόν. Στά πλαίσια αυτής της προσπάθειας τά έφτιαξε με το Στέφανο, έμεινε έγκυος απ'αυτόν, αποφάσισε να κρατήσει το παιδί και τον παντρεύτηκε. Τότε δηλαδή τι έκανε, δεν "ξέφευγε" απ'το Μάνο? Κι ο ίδιος ο Μάνος, πριν φύγει, είπε στη Μελίτα οτι δεν έχουν πιά ελπίδες ο ίδιος και η Εύα, οτι όλα τελείωσαν μεταξύ τους όταν τους έπιασε μαζί την παραμονή του γάμου. Ασχετο αν είχαν δυό "αποχαιρετιστήριες" ερωτικές σκηνές πριν φύγει ο Μάνος (βέβαια ο Μάνος ήξερε οτι θα φύγει, η Εύα όχι)... Και δεν είναι τυχαίο που στο τέλος μάς έδειξαν αυτό το "μέχρι οι δυό σκιές μας να γίνουν μία" , γιατί αυτό έλεγαν πάντα, οτι θα αγαπιούνται ΜΕΧΡΙ οι δυό σκιές τους να γίνουν μία, άρα αυτό σηματοδοτεί το τέλος της αγάπης τους, κάτι που επιτέλους βοήθησε την Εύα να τον ξεπεράσει.
Ας μην έχουμε αυταπάτες, κι ας δεχτούμε οτι είναι ευχάριστο που η καρδιά της Εύας "σκίρτησε" ξανά, κι ας ευχόμαστε να είναι ευτυχισμένη --επιτέλους-- με το Λευτέρη....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 2:10 pm

ερωτηση ανοητης μαλαχροινης ....και θα ηταν καλητερα να εμενε μονη της ?......ο Μανος επελεξε να φυγει .....αυτη τι επρεπε να κανει ?

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 2:14 pm

JESSIE έγραψε:
Δεν μιλάμε για τρείς ή τέσσερις μήνες. Από την αρχή του δεύτερου κύκλου η Εύα , μετά την προδοσία του Μάνου (με τη Μελίτα), δηλαδή ούκ ολίγο καιρό, προσπαθεί να απαγκιστρωθεί απ'αυτόν. Στά πλαίσια αυτής της προσπάθειας τά έφτιαξε με το Στέφανο, έμεινε έγκυος απ'αυτόν, αποφάσισε να κρατήσει το παιδί και τον παντρεύτηκε. Τότε δηλαδή τι έκανε, δεν "ξέφευγε" απ'το Μάνο? Κι ο ίδιος ο Μάνος, πριν φύγει, είπε στη Μελίτα οτι δεν έχουν πιά ελπίδες ο ίδιος και η Εύα, οτι όλα τελείωσαν μεταξύ τους όταν τους έπιασε μαζί την παραμονή του γάμου. Ασχετο αν είχαν δυό "αποχαιρετιστήριες" ερωτικές σκηνές πριν φύγει ο Μάνος (βέβαια ο Μάνος ήξερε οτι θα φύγει, η Εύα όχι)... Και δεν είναι τυχαίο που στο τέλος μάς έδειξαν αυτό το "μέχρι οι δυό σκιές μας να γίνουν μία" , γιατί αυτό έλεγαν πάντα, οτι θα αγαπιούνται ΜΕΧΡΙ οι δυό σκιές τους να γίνουν μία, άρα αυτό σηματοδοτεί το τέλος της αγάπης τους, κάτι που επιτέλους βοήθησε την Εύα να τον ξεπεράσει.
Ας μην έχουμε αυταπάτες, κι ας δεχτούμε οτι είναι ευχάριστο που η καρδιά της Εύας "σκίρτησε" ξανά, κι ας ευχόμαστε να είναι ευτυχισμένη --επιτέλους-- με το Λευτέρη....

ακριβως ομορφια μου ,εχεις απολυτο δικιο για μενα .......
)) απλα εγω δεν εχω ευχερεια στην δακτυλογραφηση και προτιμω να γραφω λιγα ......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 2:16 pm

Για ν'απαντήσω στην ερώτησή σου, Fantina, μάλλον να κλειστεί σε μοναστήρι, να κάνει δεήσεις και προσευχές για την επιστροφή του "ασώτου" , ή να κλειστεί σ'ενα ψηλό πύργο, σαν τη Ραπουνζέλ, και να περιμένει πότε θα γυρίσει ο "πρίγκιπας" να τη βγάλει ....
Πολύ ρομαντική μας προέκυψε η νεολαία, και δεν το περίμενα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 2:21 pm

δεν ειπα ποτε η ευα να μην εφτιαχνε την ζωη της. αλλα οχι αμεσως. η ευα πεθαινε για τον μανο και ξαφνικα μεσα σε 3 μηνες χτυπιετε για αλλον; για μερικους αυτο μπορει να ειναι κατανοητο.ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ . ΑΚΥΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ. συνεχιζω την ζωη μου δεν σημαινει πως αμεσως μολις καποιος μας πει ωραια λογια ξαπλωνω μαζι του. ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΒΡΙΣΚΩ ΔΥΝΑΜΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΓΙΝΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΑΝΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ......κατα την γνωμη μου.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Φεβ 03, 2011 2:22 pm

JESSIE έγραψε:Για ν'απαντήσω στην ερώτησή σου, Fantina, μάλλον να κλειστεί σε μοναστήρι, να κάνει δεήσεις και προσευχές για την επιστροφή του "ασώτου" , ή να κλειστεί σ'ενα ψηλό πύργο, σαν τη Ραπουνζέλ, και να περιμένει πότε θα γυρίσει ο "πρίγκιπας" να τη βγάλει ....
Πολύ ρομαντική μας προέκυψε η νεολαία, και δεν το περίμενα....

το να εισαι ρομαντικος δεν ειναι κακο...... αλλα θα αναφερω μια προταση απο ενα βιβλιο της Αλκυονης Παπαδακη ........<<καλα ειναι τα ονειρα αλλα παντα πρεπει να εχεις εξοδο κινδυνου απο αυτα >>

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης