Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

+35
edem4ever
nora_oscar
evanna
ilio
KatsaroYpotheto
stefistaroy
Foulitsa
lizzie
rafoni
rachel
fantina
black_cat
Dimitraaa
tsourdalitsa
Καρ-Mik
Δ.Μπέλλος
nefelik
Cancoon
pasxalitsa
abba
jenoy
kapetanissa
JESSIE
katie007
κικκο
Ezantakou
anna-maria
gxnel
Caroline
Antigoni!
marakii
Lyn
ntina fan
loukitsa
Clarabelle
39 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap24%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 24% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap54%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 54% 
[ 40 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap14%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap4%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap1%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap3%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 74
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από nora_oscar Παρ Φεβ 04, 2011 3:54 pm

edem4ever o sxoliasmo sou palws den yparxei! paneksypnos!kai diaskedastikos!

Τα greeklish απαγορεύονται. Σε παρακαλώ να συμμορφωθείς με τους Κανόνες του Φόρουμ

Ευχαριστώ ~ KatsaroYpotheto
nora_oscar
nora_oscar
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Φεβ 04, 2011 3:57 pm

Γιάννα ο σχολιασμός σου είναι για στήλη σε εφημερίδα από τις γνωστές και σε παίρνουν και χωρίς μέσον μιλάμε!!! ΘΕΙΚΟΣ!!! Μπράβο!!! oscar : respect :
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Φεβ 04, 2011 4:10 pm

edem4ever έγραψε:"Εκστρατεια για τη διασωση της Καρρα-Καρρα"


----> Ειδος

Η Καρρα-Καρρα ειναι ειδος τσουχτρας που συναντατε συνηθως στις θαλλασες της Εδεμ! Ειναι μοναχικο πλασμα και σπανια σχηματιζει αγελες, Βασικη της τροφη ειναι τα λεφτα και αν βρει τρεφεται και με διαμαντια. ;D


----> Κινδυνοι

Ο μεγαλυτερος εχθρος της Καρρα-Καρρα ειναι ο Μπελλος! Αρχικα αποτελουσε βασικο παραγοντα για την επιβιωση της και τωρα την απειλει με εξαφανιση! Και οπως καθε σοβαρος κινδυνος την προειδοποιησε πρωτα για να ειναι προετοιμασμενη! Ee? Ο Μπελλος επιτιθεται πρωτα στο σπιτικο περιβαλλον της Καρρα-Καρρα, αναγκαζοντας τη να το εγκαταλειψει και να εκτεθει στην ανοιχτη θαλασσα! Στη συνεχεια εισβαλει απο τη μπαλκονοπορτα αφου πρωτα χτυπησει το κουδουνι! Διεκρινιζεται οτι ο Μπελλος θυμιζει καρτουν (δε φταιω εγω που εδινε τη φωνη του σε πολλα απο αυτα και κανω την συνδεση) και δεν αποτελει προφανη κινδυνο! (ΟΧΙ δεν πειθει!) donti


----> Προσπαθειες διασωσης

Πολλοι ΜΗ κερδοσκοπικοι οργανισμοι εχουν αφιερωσει το εργο τους στην προσπαθεια προστασιας της Καρρα-Καρρα απο τον κινδυνο του αφανισμου!
* Πρωτος ειναι ο Λ.Ο.Υ.Κα (Λεγεωνα Οικολογικης Υποστηριξης Καρρα-Καρρα), οργανισμος ο οποιος προσπαθει να προστατεψει την Καρρα-Καρρα ωστε να μην κινδυνεψουν και αλλα ειδη οπως η Ερι-Ερι (ειδος δελφινιου) και ο Στεφανος (ειδος φυτοπλακτον). Συνεργαζεται με κρατικους φορεις οπως η ακτοφυλακη αν και λιγο καθυστερημενα!Impatient
* Δευτερος ειναι ο Ν.Ι.Κ.Ολ.Α. (Νεολαια Ιασης Καρρα-Καρρα απο Ολαιθρια Αιμοραγια), οργανισμος που ανελαβε δραση μετα τον Λ.Ο.Υ.Κα και δινει εμφαση στην προστασια την τσουχτρας απο τον εχθρο! Κυριως στην μετακινηση ομαδων του ειδους σε προστατευμενες περιοχες!
Τους παραπανω οργανισμους συντρεχουν και ομαδες ιδιωτων στις οποιες καλο θα ειναι να εξηγειται λεπτομερως το ολο προγραμμα προστασιας για να αποφευγονται λαθη και τυχον παρερμηνειες ainta * Αμα ειναι να γελασει η Ευα το δεχομαι!*


----> Κρατικη μεριμνα

Μετα απο απαιτιση μεγαλου μερους του λαου, μεσα απο ενημερωση που εγινε για την σημασια της Καρρα-Καρρα στην προαστασια του Στεφανου, η κυβερνηση Ρουσσου τινει να λαβει σοβαρα υποψιν την προστασια της τσουχτρας! (αυτο θελω πραγματικα να το δω!)


----> Συσχετιζομενοι κλαδοι

Η εξαλειψη του κινδυνου Μπελλου εχει μεγαλη σημασια εκτος απο την Καρρα-Καρα και την οικολογια και για αλλους τομεις! Οπως για παραδειγμα την γεωλογια και τα πετρωματα, κυριως τους πολυτιμους λιθους!
Η απειλη του Μπελλου δημιουργει προβληματα στους ανθρακωρυχους τους οποιους τρεπει σε φυγη! Αυτο εχει ως αποτελεσμα συσχετιζομενοι κλαδοι να καταρρεουν, χαρακτηριστικο παραδειγμα η Ευα , η προσπαθεια ενισχυσης της οποιας εχει ταυτοχρονα χιουμοριστικα και συγκινητικα αποτελεσματα sisi
Συγκινητικα αποτελεσματα και ενδεχομενως γλυκα εχουν οι προσπαθειες ευαισθητοποιησης των πολιτων σε περιβαλλοντικα θεματα! Love! (Ασχετο, σοβαρα θα δουμε υπερηχο?)


----> Αποριες

* Το φαινομενο Μπελλος παρατηρειται οτι εντοπιζεται ως κινδυνος απο ατομα τα οποια δεν παρακολουθησαν τον δευτερο κυκλο, η συντριπτικη πλειονοτητα των υπολοιπων δυσκολευεται!
* Ο Μπελλος ηξερε το τηλεφωνο γιατι στο ιδιο σπιτι εμενε ο Μανος με τον οποιον συνεργαζοταν, η απορια θα επρεπε να ειναι γιατι ενα σπιτι το οποιο ειναι ακατοικητο εχει ακομη γραμμη τηλεφωνου!
* Ειναι τυχαιο που απαντες εχουν την ιδια αρχικη δυσπιστια οταν μαθαινουν ποιος εκανε την απαγωγη;


----> Συμπερασματικα

* Το επεισοδιο ηταν "Πολυ καλο" παρα τη θεματικη του ειχε την πλακα του, ναι μιλαω για την σειρα των 7!
* Επειδη χθες θελοντας και μη εμεινα αναυδη, θελω να πω οτι λατρεψα τον σχολιασμο της Μαριας για το 496, παντα απολαμβανω τους σχολιασμους σου αλλα τον χθεσινο τον Λατρεψα! : respect :
Ο σχολιασμός σου είναι θεϊκός!!! Είσαι απίστευτη!!! : respect :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από fantina Παρ Φεβ 04, 2011 4:28 pm

τα ρεστα μου Γιαννα (edem4ever).......
ο καλυτερος σχολιασμος ...........μακραν............

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Παρ Φεβ 04, 2011 5:04 pm

stefistaroy έγραψε:Μελιτα - Εριεττα ΚΥΡΙΕΣ ( μιλω μονο για το χθεσινο επεισοδιο)


Ναι για το χτεσινό μόνο.Γιατι σε όλα τα άλλα η Μελίτα ήταν είναι και θα είναι κατίνα.affraidΟχι οτι σε αυτο την έλεγες κυρια.Τα αυτονόητα είπε.Η Εριέττα δεν είναι υπερβολικά υπεράνω.Υπερβολικά υπεράνω είναι μια γυναίκα που θέλει αυτόν που αγαπάει ευτυχισμένο με όποια και να είναι;Η μήπως φυσιολογική συμπεριφορά είναι να παρακολουθείς την αντίζηλο όταν πάει αν επισκεφτεί τον απόλυτό σου στη φυλακή; Nyxia Nyxia
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από elenp Παρ Φεβ 04, 2011 5:10 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο. Μου άρεσε πολύ που επικεντρωνόταν στους πρωταγωνιστές της σειράς. Μου άρεσαν όλες οι σκηνές σχεδόν, αλλά θα αναφερθώ σε αυτές που μου άρεσαν λίγο παραπάνω. Μου άρεσε πολύ η σκηνή που ο Λουκάς και η Νόρα ήταν στο γραφείο τους και έκαναν γλύκιες. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα και την Δάφνη την βρήκα εξαιρετική με σούπερ ερμηνείες από όλες που ήταν αστεία και πικρή ταυτόχρονα. Η σκηνή με τον Λουκά και το τηλ. της Νόρας, το τηλ. μετά του Λουκά στον Νικόλα, καθώς και αυτό της Δάφνης μετά στον Νικόλα τέλειο και με την Εύα να κοιτάει και να γελάει με το σκηνικό, μου άρεσε πάρα πολύ. Επίσης η σκηνή με τον Λουκά, τον Νικόλα και την Νταίζη μου άρεσε γιατί είχε πολύ καλές ατάκες και ερμηνείες. Η σκηνή μετά με την είσοδο των κοριτσιών της παρέας στο σπίτι του Νικόλα που ήταν ο Λουκάς, ο Νικόλας και η Νταίζη, ήταν επίσης πάρα πολύ καλή. Η σκηνή επίσης με τον Λουκά και την Νόρα μαζί στο σπίτι της Νόρας, που τους πήρε τηλ. και τους διέκοψε ο Νικόλας για το που θα πάνε αυτός και η Νταίζη, είχε πολύ ωραίες ερμηνείες και ήταν πολύ ωραία.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ και το ψηφίζω τέλειο.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από evaki16 Παρ Φεβ 04, 2011 6:09 pm

Δεν εχω να πω πολλα για το επεισοδιο αυτο!!!
Απλα τελειο με την παρεα της φεγγαροπετρας να κενταει!!! Η Ερριετα για αλλη μια φορα αποδεικνυεται ΚΥΡΙΑ και η Νταιζη με τον Νικολα ολα τα λεφτα!!! Επιτελους ειδαμε Λουκανορικα φιλακια!!! Θελουμε περισσοτερες σκηνες με τα κοριτσια της παρεας!!! Και οι 3 μαζι ειναι φανταστικες!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από xalkate Παρ Φεβ 04, 2011 6:09 pm

καλησπερα σε ολεσ!
εχω ξαναγραψει αλλη μια φορα, στο τοπικ για λουκα-νορα
στα του σχολιασμου συμφωνω πανω κατω με τισ περισσοτερεσ!

αυτο που θη ηθελα να πω ειναι πωσ προφανώσ και δεν ειναι ο πρωτοσ υπερηχοσ τησ νορασ!!! και αυτο γιατι οταν ειχε τα πονακια και πηγε με την ευα αλλα και πριν την δικη η γιατροσ τισ αμυγδαλεσ τησ κοιταξε και ειπε οτι ολα πανε καλα? αρα??Υπερηχο τησ εκανε!!! και επισησ στο θεμα τησ κοιλια δεν το καθυστερησαν και τοσο...αντε κανα δυο βδομαδεσ που θα επρεπε να υπαρχει! και μιλαω δεδομενου οτι εχω δει πααααρα πολλεσ γυναικεσ που σ'αυτο το διαστημα ειναι καπωσ ετσι! δεν ειναι αναγκη οοοολεσ οι εγκυμονουσεσ να ειναι σε μεγεθοσ ντουλαπασ ουτε καν οταν ειναι ετοιμογεννεσ! ))

xalkate
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Φεβ 04, 2011 6:39 pm


Γιάννα μου ο καλύτερος σχολιασμός που έγραψες ποτέoscar

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης