Στέλλα Φωκά

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στέλλα Φωκά - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέλλα Φωκά

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 11:01 pm

Δεν ηξερα που αλλου επρεπε να το βαλω, αλλα ειλικρινα ειμαι να σκασω...Περιμενα πως και πως την αφιξη της μανουλας της νορας, και απο τις συζητησεις τους,, στο τηλεφωνο, ειχα βγαλει{λανθασμενα, οπως αποδειχτηκε εκ των υστερων}το συμπερασμα οτι ηταν η κλασσικη ελληνιδα μητερα, που ενδιαφεροταν πως ειναι το παιδι της...Λαθος μου...Θα πει καποιος επρεπε να το ειχα καταλαβει, οτι δεν ηταν και πολυ σοι μητερα, για να μην επισκεφτει ουτε μια φορα την κορη της, επειτα απο δυο απαγωγες, ενα βιασμο, μια εκτρωση, και οσα γενικα συνεβησαν στη ζωη της νορας...Αλλα αυτο που βλεπω εδω και λιγες εβδομαδες, ουτε στο χειροτερο σεναριο, δεν υπηρχε...Μια <<μανα>>που αντι να στηριζει τωρα με ολες της τις δυναμεις την κορη της, αντιθετα, την ταλαιπωρει ετσι, αντι να υποστηριξει ψυχικα τη νορα απεναντι στη νορα, της κανει και μαθημα, την επιπληττει, ανακατευεται στη ζωη ολης της παρεας, προκαλει χιλιαδες προβληματα σε ολους, και αν επαληθευτουν οι φημες μεσω δημοσιευματων, τοτε εν γνωση της, εχει κοροιδεψει πολυ κοσμο, κυριως την κορη της, και της παρουσιασε αλλη ζωη...Τελος παντων, γενικα ηθελα να πω, οτι σαν χαρακτηρας η στελλα για μενα τουλαχιστον, δεν ειναι στο ελαχιστο συμπαθης, μετανιωνω πραγματικα που ηθελα να εμφανιστει στη σειρα, καλυτερα ας μην βλεπαμε καθολου τη μανα της, παρα αυτη την καρικατουρα που υποτιθεται οτι αγαπαει και στηριζει το παιδι της,..Κριμα, για αλλη μια φορα απετυχαν οι σεναριογραφοι, γιατι αυτος ο ρολος ουτε να τον συμπαθησεις ειναι, ουτε να τον κατανοησεις, δεν εχει το παραμικρο ελαφρυντικο για οσα κανει, και προκαλει στο παιδι της και στους γυρω της...Μονο αντιπαθεια αισθανομαι για αυτην...ΥΓ σορρι, για το μακροσκελες της δημοσιευσης, μπουρδα ειναι, αλλα επρεπε μια φορα, να πω αυτα που βλεπω...
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από feggaropetra Την / Το Τρι Μαρ 15, 2011 12:52 pm

Πες τα Ειρήνη…! Συμφωνώ σχεδόν σε όλα. : respect :
Και με όλες... :)

Η Στέλλα δε μου είναι καθόλου συμπαθής και κρίμα που είναι αυτή τελικά η μαμά της Νόρας… Δεν ήμουν ποτέ ιδιαίτερα φαν της Αμαλίας ή του Πέτρου, οι προτιμήσεις μου νομίζω είναι εμφανείς valen , αλλά με θλίβουν αυτά που βλέπω… Εγώ σα μέση τηλεθεάτρια βλέπω μια γυναίκα που παράτησε τον άντρα της και το σπίτι της και κατέβηκε στην Αθήνα να κάνει dolce vita… Μια γυναίκα που με την πρώτη δυσκολία που παρουσιάστηκε στο γάμο της, το έβαλε στα πόδια. Μια γυναίκα που ενώ θα έπρεπε η πρώτη προτεραιότητα της να ήταν το καλό της κόρης της και το εγγόνι της, γίνεται σύμμαχος της Νταίζης, της γυναίκας που έκανε την κόρη της να υποφέρει, μπαίνει ανάμεσα στο Ρούσσο και την Αμαλία –το ότι είναι υποτίθεται χωρισμένοι δε μου λέει τίποτα- και δείχνει να έχει σκοπό στην Αθήνα να ζήσει μια παρατεταμένη πενταήμερη… Είναι νέα γυναίκα ακόμη, έξυπνη, μορφωμένη και καθώς φαίνεται καλοπροαίρετη με όλους… Δεν καταλαβαίνει πως αυτά που κάνει δε συνάδουν με τη συμπεριφορά μια μάνας και συζύγου; Φυσικά και μια γυναίκα έχει δικαίωμα να ερωτευτεί σε οποιαδήποτε ηλικία, και να διασκεδάσει και να ζήσει τη ζωή της όπως εκείνη θέλει, αλλά η Στέλλα μοιάζει να ήρθε στην Αθήνα με σκοπό να ζήσει όσα της έλειψαν από τη νεανική της ηλικία… Δεν έτυχε να ερωτευτεί κάποιον άλλον που θα ήταν –ας πούμε- ανθρώπινο, αλλά ήρθε με σκοπό να περάσει μια δεύτερη φοιτητική ζωή εδώ, για να μην μπω μια δεύτερη εφηβεία… Αυτό δε μου αρέσει… Τι καλό παράδειγμα δείχνει στην κόρη της; Τι ηθικό δίδαγμα περνάει στον τηλεθεατή; Όλοι έχουμε δικαίωμα στο λάθος και έχει και η Στέλλα. Να συνέλθει γρήγορα όμως, γιατί δεν αντέχω άλλο, με εκνευρίζει απίστευτα. lol! Προτιμώ να βλέπω τη Νταίζη και το Μπέλλο, παρά αυτό. Σε αυτό το σημείο έχω φτάσει. valen

Αυτό περί Ρούσσου και Νόρας δε νομίζω να ισχύει, είναι… υπερβολικά υπερβολικό. valen Υποθέτω πως είναι απλώς μια τολμηρή εικασία του περιοδικού. Αν έπρεπε όμως οπωσδήποτε να αποδειχθεί πως η Νόρα έχει άλλους γονείς, θα προτιμούσα σίγουρα να έχει άλλη μάνα και όχι άλλο πατέρα… Απορώ πώς γίνεται αυτή η γυναίκα να είναι μητέρα της Νόρας.

Όταν πριν τρία σχεδόν χρόνια έπεφταν αστέρια και 6 παιδιά έκαναν ευχές, δε φανταζόμουν ότι 520 επεισόδια αργότερα θα έπεφτε ΤΟ αστέρι στο κεφάλι μας…

- Αποδομείται πλήρως η σχέση Πέτρου-Αμαλίας και δεν το αξίζουν.
- Παραγκωνίζεται η Αμαλία και μειώνεται αισθητά ο ουσιαστικός χρόνος της στη σειρά.
- Μειώνεται ο κοινός χρόνος Νόρας-Λουκά, αφού μπλέκεται συνέχεια στα πόδια τους.
- "Αγιοποιείται" ακόμα περισσότερο η Νταίζη και μάλλον έπεται και ο Μπέλλος... Και κατ'επέκταση ταράζεται και η Νόρα στην κατάστασή της... valen

Βέβαια είναι προκαθορισμένο το τι θα συμβεί και δεν έχει νόημα να το συζητάμε, αλλά έπρεπε κι εγώ να πω τον πόνο μου. valen Δεν αντέχω άλλη Στέλλα στη σειρά…!

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Τρι Μαρ 15, 2011 1:28 pm

feggaropetra έγραψε:
Πες τα Ειρήνη…! Συμφωνώ σχεδόν σε όλα. : respect :
Και με όλες... :)

Η Στέλλα δε μου είναι καθόλου συμπαθής και κρίμα που είναι αυτή τελικά η μαμά της Νόρας… Δεν ήμουν ποτέ ιδιαίτερα φαν της Αμαλίας ή του Πέτρου, οι προτιμήσεις μου νομίζω είναι εμφανείς valen , αλλά με θλίβουν αυτά που βλέπω… Εγώ σα μέση τηλεθεάτρια βλέπω μια γυναίκα που παράτησε τον άντρα της και το σπίτι της και κατέβηκε στην Αθήνα να κάνει dolce vita… Μια γυναίκα που με την πρώτη δυσκολία που παρουσιάστηκε στο γάμο της, το έβαλε στα πόδια. Μια γυναίκα που ενώ θα έπρεπε η πρώτη προτεραιότητα της να ήταν το καλό της κόρης της και το εγγόνι της, γίνεται σύμμαχος της Νταίζης, της γυναίκας που έκανε την κόρη της να υποφέρει, μπαίνει ανάμεσα στο Ρούσσο και την Αμαλία –το ότι είναι υποτίθεται χωρισμένοι δε μου λέει τίποτα- και δείχνει να έχει σκοπό στην Αθήνα να ζήσει μια παρατεταμένη πενταήμερη… Είναι νέα γυναίκα ακόμη, έξυπνη, μορφωμένη και καθώς φαίνεται καλοπροαίρετη με όλους… Δεν καταλαβαίνει πως αυτά που κάνει δε συνάδουν με τη συμπεριφορά μια μάνας και συζύγου; Φυσικά και μια γυναίκα έχει δικαίωμα να ερωτευτεί σε οποιαδήποτε ηλικία, και να διασκεδάσει και να ζήσει τη ζωή της όπως εκείνη θέλει, αλλά η Στέλλα μοιάζει να ήρθε στην Αθήνα με σκοπό να ζήσει όσα της έλειψαν από τη νεανική της ηλικία… Δεν έτυχε να ερωτευτεί κάποιον άλλον που θα ήταν –ας πούμε- ανθρώπινο, αλλά ήρθε με σκοπό να περάσει μια δεύτερη φοιτητική ζωή εδώ, για να μην μπω μια δεύτερη εφηβεία… Αυτό δε μου αρέσει… Τι καλό παράδειγμα δείχνει στην κόρη της; Τι ηθικό δίδαγμα περνάει στον τηλεθεατή; Όλοι έχουμε δικαίωμα στο λάθος και έχει και η Στέλλα. Να συνέλθει γρήγορα όμως, γιατί δεν αντέχω άλλο, με εκνευρίζει απίστευτα. lol! Προτιμώ να βλέπω τη Νταίζη και το Μπέλλο, παρά αυτό. Σε αυτό το σημείο έχω φτάσει. valen

Αυτό περί Ρούσσου και Νόρας δε νομίζω να ισχύει, είναι… υπερβολικά υπερβολικό. valen Υποθέτω πως είναι απλώς μια τολμηρή εικασία του περιοδικού. Αν έπρεπε όμως οπωσδήποτε να αποδειχθεί πως η Νόρα έχει άλλους γονείς, θα προτιμούσα σίγουρα να έχει άλλη μάνα και όχι άλλο πατέρα… Απορώ πώς γίνεται αυτή η γυναίκα να είναι μητέρα της Νόρας.

Όταν πριν τρία σχεδόν χρόνια έπεφταν αστέρια και 6 παιδιά έκαναν ευχές, δε φανταζόμουν ότι 520 επεισόδια αργότερα θα έπεφτε ΤΟ αστέρι στο κεφάλι μας…

- Αποδομείται πλήρως η σχέση Πέτρου-Αμαλίας και δεν το αξίζουν.
- Παραγκωνίζεται η Αμαλία και μειώνεται αισθητά ο ουσιαστικός χρόνος της στη σειρά.
- Μειώνεται ο κοινός χρόνος Νόρας-Λουκά, αφού μπλέκεται συνέχεια στα πόδια τους.
- "Αγιοποιείται" ακόμα περισσότερο η Νταίζη και μάλλον έπεται και ο Μπέλλος... Και κατ'επέκταση ταράζεται και η Νόρα στην κατάστασή της... valen

Βέβαια είναι προκαθορισμένο το τι θα συμβεί και δεν έχει νόημα να το συζητάμε, αλλά έπρεπε κι εγώ να πω τον πόνο μου. valen Δεν αντέχω άλλη Στέλλα στη σειρά…!
Εσυ ομως τα ειπες ολα, ακριβως οπως τα σκεφτομαι, ολα τα oscar oscar δικα σου, ακουει κανεις, εκει πανω? wall
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τρι Μαρ 15, 2011 9:26 pm

Ήρθα και εδώ για να γκρινιάξω όπως λέει και η soso.Παιδιά όσο μου άρεσε στα δυο πρώτα επεισόδια η Στέλλα τώρα πολύ θα ήθελα να τη δω να την πακετάρει η Νόρα και να τη στείλει προς το άγνωστο.Δε χρωστάει και τίποτα ο Ευκλείδης.
Καλά αυτή μας την παρουσιάζουν ώς μια σοβαρή και ώριμη γυναίκα , που θυμάται ό,τι χαίρεται και κάνει ό,τι της κατέβει; Αυτή μάνα της Νόρας. Ευτυχώς το κοριτσάκι δεν της πήρε και πολλά γονίδια.
Τραβολογάει έναν περιζήτητο δικηγόρο-άσχετα αν τα θέλει και πωπός του -σε θέατρο , σε σινεμά , σε ποτάκια , στα Εξάρχεια. Μάλιστα προσπάθησε να κάνει και το ανάλογο ανέμελο ντύσιμο , μέχρι και κορδελάκι μου έβαλε η εντός ολίγον μηνών γιαγιά.
Βρε πο είναι ο μπόγας να τη μαζέψει
Σπόιλερ:
Αχ βρε Μπέλλο και εσύ.Μια σωστή δουλειά να μην μπορείς κάνεις ποτέ, να την καθάριζες να ησυχάζαμε πια!!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Τρι Μαρ 15, 2011 11:48 pm

Κάπυ ποιο πάνω είναι ένα προηγούμενο μου σχόλειοοοο........
Στο οποίο λέω ότι μου αρέσει ο χαρακτήρας της Στέλλας.....
Και επειδη ως γνωστόν ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνωμη συχνα ενώ ο χαζός ποτεεε....το παίρνω πίσω....!!!
Δεν μου αρέσει καθόλου μα καθόλου η Στέλλα .....!!!!!! Μου την δινει στα νευρααααααα!@!!!!!!!!!!!!!! Και αυτη και ο γεροντοερωτας τηςςςςςςς
αντε να μαζευει τα μπογαλακια της και να φευγειιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
maaaad : curse : gmt xastouki Kotsides
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Μαρ 16, 2011 12:06 am

lmao lmao lmao lmao lmao
Φαίη με πρόλαβες!Επιασα στασίδι κι είπα να παρω σβάρνα όλα τα τόπικς,αλλά έχω καλύφθεί!!!! lmao lmao lmao
Όσο για τα πολλάπλά "οφέλη" απο την παρουσία της,τεχνικά μιλώντας,μ'εχει καλύψει η Στελλίνα!
Υγ.Αν υπήρχε μέτρο στην παρουσία της,και κυριως αν δεν ήταν αλλ'αντ'αλλων η προσωπικότητά της (όπως προβάλλεται), θα μου ήταν έως και συμπαθης!
Τωρα,απλά δεν την αντέχω!
Υγ.Τον μπογια,λέμεεεεεεεεεεεε soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τετ Μαρ 16, 2011 12:08 am

Μαζέψτε την να σωθούμε λέμε soutien soutien soutien soutien soutien
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Μαρ 16, 2011 12:10 am

Δεν τη θεμε
να φυγει να πάει αλλου η Πετροβασίλη!
soutien soutien soutien

Στέλλα Φωκά - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Την / Το Τετ Μαρ 16, 2011 3:16 pm

Δεν την θέλουμε ρε παιδιάαα..Καταλάβετε το και διώξτε την!

Στέλλα Φωκά - Σελίδα 2 Bann4771
Cause there'll be no sunlight If I lose you, baby...Στέλλα Φωκά - Σελίδα 2 Flareblue
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τετ Μαρ 16, 2011 3:37 pm

κορες ατυχησαμε ....μπαστακωθηκε
και μεχρι το τελος θα την βλεπουμε καθημερινα να κανει τα δικα της ......
μια παροιμια λεει <<προσεξε τι ευχεσαι >> .....ευχηθηκαμε τους γονεις της Νορας ...ο μπαμπας Ευκλειδης ,αψογος,η μαμα Στελλα για γλεντια ....

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Μαρ 16, 2011 5:59 pm

Εχω καλυφθει πληρως! Διαβασα και τις περιληψεις και εχω τασεις φυγεις, επειδη δεν λεει τωρα να ξεκουβαλαω δεν τα μαζευει η Στελλιιιιτσα σιγα σιγα να ηρεμησει και το νευρικο μου συστημα soutien soutien soutien
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από feggaropetra Την / Το Πεμ Μαρ 17, 2011 7:57 pm

Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Η Στέλλα που είναι άσσος στην ψυχολογία και ψυχογραφεί με τη μία όποιον γνωρίζει, δεν κατάλαβε ότι η Αμαλία αγαπάει ακόμα τον άντρα της και λιώνει γι'αυτόν ακόμα και μετά από 35 χρόνια γάμου; Κι ότι την αγαπάει ακόμα κι εκείνος; Περίεργο για μια τόσο έξυπνη γυναίκα που το έχει σπουδάσει κιόλας το αντικείμενο...

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Μαρ 17, 2011 8:23 pm

Κολλας και εσυ σε κατι λεπτομερειες,ομως!? Razz Οπου δεν τους συμφερει Στελλινα μου τα ξεχνανε αυτα για να σπρωξουν τα πραγματα εκει που θελουν....! Wink
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Μαρ 17, 2011 8:25 pm

θα το πω και ζητω συγνωμη προκαταβοληκα απο τους καθηγητες (οι περισοτεροι φιλοι μου ειναι καθηγητες και δη φιλολογοι )

ουδεις μωροτερος των ιατρων εαν δεν υπαρχαν οι διδασκαλοι !!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Πεμ Μαρ 17, 2011 10:00 pm

Στελλινα μου δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου...sisi προφανως τους ψυχολογησε οπως ψυχολογησε και την Νταιζη και την εβγαλε "γλυκιαααα"... wall
Τρια πτυχια μας ειπε οτι εχει αλλα εγω δεν πειθομαι καλα καλα για αυτο της φιλολογου...ειναι λιγακι στοκος.. (συγγνωμη για την εκφραση αλλα συγχυστηκα παλι) ειναι δυνατον να μην καταλαβει ο οποιοσδηποτε οταν βλεπει την Αμαλια να φερνει σβουρες και να δειχνει καθαρα οτι ζηλευει,να τσακιζει ενα κιλο κουλουρακια Razz και να ρωταει αν ο Πετρος δειχνει να ενδιαφερεται,ενω θα μπορουσε να πει απλα "δεν με ενδιαφερει πια κανε οτι θες" και να τελειωνει το θεμα..αλλα η Στελλιτσα βλεπει οτι θελει μονο..και αυτο που θελει ειναι ο,τι να ναι!!!! wall cake

Υσ.Διωξτε τη λεμεεεεε!!!!!! soutien

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Πεμ Μαρ 17, 2011 10:27 pm

Το γκεστ που λέει στους τίτλους αρχής δεν πρέπει να μας παρηγορεί ε?????????
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Μαρ 18, 2011 12:18 pm

Αν εφαρμόσω (γι'ακόμη μιά φορά) την τακτική της Μίς Μάρπλ, και κρίνω με βάση τη Βέρα στο Δεξί, όπου ο guest στάρ Παύλος Χαικάλης έμεινε μέχρι το τέλος, μάλλον το guest δεν σημαίνει εμφάνιση για λίγα επεισόδια, αλλά οτι ο ηθοποιός guest εμφανίζεται σε δεύτερο ρόλο ενώ η ιδιότητά του είναι πρωταγωνιστής... Οπότε λογικά δεν υπάρχουν ελπίδες να φύγει η Στέλλα.... Ομως, πάλι κρίνοντας απ'τη Βέρα στο Δεξί, στην αρχή η εμφάνιση του Χαικάλη είχε προκαλέσει ούκ ολίγα δυσμενή σχόλια (δεν άρεσε γενικώς), αλλά μετά έκανε τις αλχημείες της η Ακρίτα , του έδωσε ρόλο αναπάντεχα δραματικό, κι έγινε η αλλαγή, κι ο Χαικάλης έγινε από τους πιό συμπαθείς ήρωες... Ευελπιστώ οτι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί κι εδώ, και να υπάρξει αντιστροφή στα αισθήματα των τηλεθεατών, γιατί στο κάτω κάτω πρόκειται για τη μαμά της Νόρας, δεν είναι το οποιοδήποτε άτομο που δεν σχετίζεται με κανένα στη σειρά....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Μαρ 18, 2011 12:30 pm

JESSIE έγραψε:Αν εφαρμόσω (γι'ακόμη μιά φορά) την τακτική της Μίς Μάρπλ, και κρίνω με βάση τη Βέρα στο Δεξί, όπου ο guest στάρ Παύλος Χαικάλης έμεινε μέχρι το τέλος, μάλλον το guest δεν σημαίνει εμφάνιση για λίγα επεισόδια, αλλά οτι ο ηθοποιός guest εμφανίζεται σε δεύτερο ρόλο ενώ η ιδιότητά του είναι πρωταγωνιστής... Οπότε λογικά δεν υπάρχουν ελπίδες να φύγει η Στέλλα.... Ομως, πάλι κρίνοντας απ'τη Βέρα στο Δεξί, στην αρχή η εμφάνιση του Χαικάλη είχε προκαλέσει ούκ ολίγα δυσμενή σχόλια (δεν άρεσε γενικώς), αλλά μετά έκανε τις αλχημείες της η Ακρίτα , του έδωσε ρόλο αναπάντεχα δραματικό, κι έγινε η αλλαγή, κι ο Χαικάλης έγινε από τους πιό συμπαθείς ήρωες... Ευελπιστώ οτι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί κι εδώ, και να υπάρξει αντιστροφή στα αισθήματα των τηλεθεατών, γιατί στο κάτω κάτω πρόκειται για τη μαμά της Νόρας, δεν είναι το οποιοδήποτε άτομο που δεν σχετίζεται με κανένα στη σειρά....

Θα μου επιτρέψεις να σου πω οτι ο κύριος Χαικάλης μπήκε στη βέρα για να γεμίσει το κενό που επρόκειτο να αφήσει ο κύριος Κοντογιαννίδης που ήταν πολύ ''κουρασμένος'' και θα έφυγε απ τη σειρά
Τώρα που το βλέπω απο απόσταση ο ρόλος του Βλάσση απαξιώθηκε και μηδενίστηκε για να δρομολογηθεί η αποχώρηση όπως περίπου έγινε και με το ρόλο του Μάνου
Εκεί το κωμικό στοιχείο περιοριζόταν σε ένα δύο στιγμιότυπα που και που προκειμένου να ελαφρύνει το κλίμα και αυτό ακριβώς το κενό κάλυψε ο Θεόφιλος

Στέλλα Φωκά - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Μαρ 18, 2011 12:36 pm

Σίγουρα ο ρόλος του Κοντογιαννίδη απαξιώθηκε σιγά σιγά, εδώ στην αρχή διαφημιζόταν οτι θα ήταν ζευγάρι με την Κάτια Δανδουλάκη.... Τώρα γιατί έφυγε, δεν ξέρω ακριβώς, πάντως ο ίδιος δεν φάνηκε να ήθελε να φύγει, και θύμωσε πολύ που τον έβγαλαν στον τρίτο κύκλο. Το ίδιο άλλωστε έγινε, μην το ξεχνάμε, και με την Ηρώ Λούπη, η ίδια δεν ήθελε να φύγει, αλλά έφυγε, γιατί δεν υπήρχε πιά ρόλος γι'αυτήν. Πάντα προηγούνται οι ανάγκες της πλοκής, όπως τις σχεδιάζουν οι σεναριογράφοι. Ο Μπουγιούρης είναι ο πρώτος που έφυγε επειδή το ήθελε ο ίδιος, είτε γιατί ήταν "κουρασμένος" είτε γιατι συγκρούστηκε με την παραγωγή κλπ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Μαρ 18, 2011 12:56 pm

Είμαστε εντελώς εκτός θέματος αλλά ο ρόλος του Βλάσση σε όλο τον πρώτο κύκλο ήταν εκπληκτικός γι αυτό άλλωστε και βραβεύτηκε και κατέληξε να κάνει το χαζοχαρούμενο με τη Νανά
Ακριβώς με τον ίδιο τρόπο ο ρόλος του Μάνου ήταν εκπληκτικός (απόδειξη οτι ένα χρόνο μετά την αποχώρησή του ακόμη τον συζητάμε) και κατέληξε να μαγειρεύει κολοκύθια
Εκείνο που δεν καταλαβαίνω είναι σε τι πάει την ιστορία παρακάτω η Στέλλα
Βλέπω να αποκτάει ερωτική ιστορία σε βάρος του χρόνου που περίμενα να δω τις ιστορίες των παλιών να κλείνουν τη διαδρομή τους
Εκτός κι αν ήρθε στα πλαίσια της εκστρατείας συμπάθειας του κοινού προς τη Νταίζη

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από fantina Την / Το Παρ Μαρ 18, 2011 1:16 pm

υπαρχει περιπτωση να αλλαξει σταση το κοινο απεναντι στην Νταιζη ?
δεν νομιζω .....
το ειχα γραψει και αλλου .....η εμφανιση της Στελλας δεν παει την ιστορια παρακατω ,με τιποτα ομως !
ακομη και οι αγαπες με την Νταιζη ..δεν βοηθανε την εξελιξη ...
θα μπορουσαν να προσπαθησουν να την κανουν αγαπητη αλλιως ....
ακομη και με τον Μπελλο ...
θα μπορουσαν να κανουν το Μπελλο να απαγαγει τον Λουκα .....
και εκει θα ημασταν κολλημενοι ολοι ...
ακομη και με το Ρουσο .....
ο τροπος προσεγγισης και τα δηθεν ταχα μου ανοιχτα χαρτια και η ολη συμπεριφορα της Στελλας (που θυμιζει κακομαθημενο παιδι και οχι μια γυναικα που πραγματικα ψαχνει να βρει τον δρομο της επειτα απο μια κριση μεσης ηλικιας ),δεν μου την κανουν συμπαθη. ουτε μπορω να δω το συγκεκριμενο χαρακτηρα ως κωμικο .....
για μενα ειναι ενα καμμενο χαρτι εξ αρχης ....
εκτος και αν με εκπληξουν (ελπιζω ευχαριστα )στο τελος !!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Μαρ 18, 2011 1:53 pm

Μαρία, ο Κοντογιαννίδης ήταν όντως εκπληκτικός στο ρόλο του, άσχετο αν αυτός ο ρόλος από την αρχή, δεν πρόσφερε τίποτε στην πλοκή, εκτός ίσως της παλιάς γνωριμίας του με τη Ράνια. Από μιά στιγμή κι έπειτα, όμως , σταμάτησε και η έμπνευση των σεναριογράφων για το τι θα κάνουν μ'αυτόν, οπότε αναγκαστικά , ώσπου να κλείσει ο δεύτερος κύκλος, έκαναν πιό έντονη την αστεία πλευρά του, για να του δώσουν κι αυτού κάποιο ρόλο. Ισως κάτι παρόμοιο έγινε και με το Μάνο, έχοντας "ψυχανεμιστεί" οτι σκοπεύει να φύγει, δεν θέλησαν να δώσουν ουσιαστική πρόοδο στο ρόλο, ώστε να μπορέσουν να καλύψουν την αποχώρησή του πιό εύκολα....
Τώρα για τη Στέλλα, για να είμαστε και οn topic, και μένα δεν θα μου ελειπε, αν δεν υπήρχε, αλλά ποιός ξέρει τι έχουν στο μυαλό τους οι σεναριογράφοι. Κατ'αρχήν μπορεί να υπάρχουν πολλές εκεί έξω, που έχουν τα ίδια βιώματα και τις ίδιες ανησυχίες με τη Στέλλα, και ταυτίζονται μαζί της, ή ακόμη την βρίσκουν γραφική μέσα στο δικό της κόσμο της αφηρημένης φιλολόγου που είναι κλεισμένη, λέω τώρα εγώ... Αν γίνουν και ανακατατάξεις στις συγγένειες, όπως διαβάζουμε, θα υπάρξουν σημαντικές αλλαγές στο τοπίο, και ίσως, τελικά, μας εκπλήξουν ευχάριστα, που λέει και η Fantina. Οπως καταλαβαίνετε, είμαι αποφασισμένη να παραμείνω αισιόδοξη!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από fantina Την / Το Παρ Μαρ 18, 2011 2:03 pm

JESSIE έγραψε:
Μαρία, ο Κοντογιαννίδης ήταν όντως εκπληκτικός στο ρόλο του, άσχετο αν αυτός ο ρόλος από την αρχή, δεν πρόσφερε τίποτε στην πλοκή, εκτός ίσως της παλιάς γνωριμίας του με τη Ράνια. Από μιά στιγμή κι έπειτα, όμως , σταμάτησε και η έμπνευση των σεναριογράφων για το τι θα κάνουν μ'αυτόν, οπότε αναγκαστικά , ώσπου να κλείσει ο δεύτερος κύκλος, έκαναν πιό έντονη την αστεία πλευρά του, για να του δώσουν κι αυτού κάποιο ρόλο. Ισως κάτι παρόμοιο έγινε και με το Μάνο, έχοντας "ψυχανεμιστεί" οτι σκοπεύει να φύγει, δεν θέλησαν να δώσουν ουσιαστική πρόοδο στο ρόλο, ώστε να μπορέσουν να καλύψουν την αποχώρησή του πιό εύκολα....
Τώρα για τη Στέλλα, για να είμαστε και οn topic, και μένα δεν θα μου ελειπε, αν δεν υπήρχε, αλλά ποιός ξέρει τι έχουν στο μυαλό τους οι σεναριογράφοι. Κατ'αρχήν μπορεί να υπάρχουν πολλές εκεί έξω, που έχουν τα ίδια βιώματα και τις ίδιες ανησυχίες με τη Στέλλα, και ταυτίζονται μαζί της, ή ακόμη την βρίσκουν γραφική μέσα στο δικό της κόσμο της αφηρημένης φιλολόγου που είναι κλεισμένη, λέω τώρα εγώ... Αν γίνουν και ανακατατάξεις στις συγγένειες, όπως διαβάζουμε, θα υπάρξουν σημαντικές αλλαγές στο τοπίο, και ίσως, τελικά, μας εκπλήξουν ευχάριστα, που λέει και η Fantina. Οπως καταλαβαίνετε, είμαι αποφασισμένη να παραμείνω αισιόδοξη!!!

ενα πραγμα που πραγματικα χαιρομαι στα σχολια σου ,ειναι η αισιοδοξια που αποπνεουν !!!
ακομη και σε σκηνες που εμενα μου σπανε τα νευρα ...εσυ θα βρεις κατι θετικο να πεις ...
αυτο αφορα και χαρακτηρες της σειρας που παντα τους αντιμετωπιζεις θετικα ....
μακαρι να το ειχα και εγω ....
οσο για την Στελιτσα ....θα μπορουσε να ειναι ενας ρολο με απιστευτο βαθος και εδω βλεπουμε ενα ελος με μπολικα κουνουπια ....
ειδομεν !!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Μαρ 18, 2011 2:07 pm

Νομίζω οτι αυτό που κυρίως με ενοχλει είναι η υπερπροβολή του ρόλου
Μια ηρωίδα που μπήκε με εμβόλιμες δικές της ιστορίες που δεν αφορούν την κεντρική ιστορία και που όμως αποροφά το μισό επεισόδιο
Αν ήμασταν ακόμη στην αρχή θα ήταν διαφορετικά τώρα όμως βαδίζουμε στην τελική ευθεία και ενώ οι ιστορίες των άλλων είναι ανοιχτές αντί να γεμίσουμε καμιά τρύπα ασχολούμαστε με τη Στέλλα και όπως το βλέπω όλο το μήνα μ αυτήν θα τον φάμε

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Μαρ 18, 2011 2:16 pm

Συμφωνώ, Μαρία, υπάρχουν πολλά κενά για πολλούς, και προσθέτουμε νέες ιστορίες, αντι να καταλήξουμε σε κάτι συγκεκριμένο με τις παλιές.... Για μένα κυρίως το σπαστικό αυτό αλισβερίσι μεταξύ Στέφανου, Μελίτας και Εριέττας πρέπει να λυθει άμεσα, γιατί όσο καλοπροαίρετη κι αν είμαι, αγανακτώ....

Η προσπάθειά μου να "υιοθετήσω" τη σειρά, Fantina, ψάχνοντας να βρώ τα καλά της στοιχεία, οφείλεται πρώτ'απ'όλα στο οτι δεν θέλω να χαρακτηρίσω τον εαυτό μου χαζό που κάθεται και τη βλέπει, ενω δεν αξίζει. Αλλωστε πραγματικά νομίζω οτι αξίζει, παρά τα κάποια αδύνατα σημεία της, την έχω συνηθίσει και last, but not least, δεν υπάρχει άλλη σειρά που να εμφανίζεται ο Σταύρου. Λίγο τό'χεις αυτό????
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης