Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap32%Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 32% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap19%Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 19% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap26%Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 26% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 68

Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 2:36 am

Δ.Μπελλο, καλα εκανες και μπήκες στην παρέα μας! Ακομα και αν διαφωνούμε στο θέμα του Μπέλλου, το χιούμορ σου και ο τρόπος που αντιμετωπίζεις τις διαφορετικές μας απόψεις πανω σε αυτό το θέμα είναι πολυ ιδιαιτερος και αγαπητος!
Προσωπικά απολαμβανω να σε διαβάζω...
Τέλος off topic

Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011

Δημοσίευση από marakii Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 8:58 am

evaki16 έγραψε:
ntina fan έγραψε:marakι σ υγνωμη αλλα Η ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΙΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ. της Αμαλιας της χρειαζετε γιατρος. Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΜΕΛΙΤΑ ΟΥΤΕ ΕΙΧΕ ΓΚΟΜΕΝΟΥΣ. ουτε κηνηγουσε πλουσιους ουτε ηθελε χρηματα. Αντιθετα την ευα την αγαπησε πολυ Ο ΜΑΝΟΣ. Η ΕΥΑ ΗΘΕΛΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΜΟΝΟ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΟΙΑΖΕ ΑΝ ΕΜΕΝΑΝ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΣΕ ΥΠΟΓΕΙΟ.

Εχεις απολυτο δικιο!!! Η Ευα ειχε πει στον Μανο πως δεν θα την ενοιαζε ακομα και σε μια γκαρσονιερα να ζουσαν αρκει να ηταν οι δυο τους!!! Αλλα ο Μανος ηθελε να της προσφερει πυργους και παλατια!!! Δεν τα καταφερε ομως και εφτασαν εδω που εφτασαν τοσο ερωτευμενοι αλλα με εναν ολοκληρο ωκεανο εμποδιο!!! Ας ευτυχησει τουλαχιστον με τον Λευτερη!!! Της αξιζει η ευτυχια της Ευας οσο καμιας αλλης στη σειρα!!! Και αν το τυχερο της ειναι ο Λευτερης τοτε καλα στεφανα!!!
Δεν συμφωνώ το οτί στην Αμαλία χρειάζεται γιατρός και για την Εύα σαφώς και δεν τη νοιάζουν τα χρήματα απλώς το όλους όσους ερωτεύτηκε ειχαν χρήματα ε σε αυτό είχε δίκιο η Αμαλία ...εννοείται πως η Εύα δεν ενδιαφέρεται για τα χρήματα και το έχει δεί3ει
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 11:25 am

Κι εμένα μου φάνηκε περίεργο που ο Λουκάς θα αναλάβει όλη την προετοιμασία του γάμου, αλλά και η Νόρα δεν φάνηκε να διαφωνεί. Ίσως βαριέται την προετοιμασία... Έχουμε και τη Σαρακοστή και πρέπει να γίνουν όλα γρήγορα για να προλάβουμε... Ίσως απλά οι σεναριογράφοι βαριούνται να γράψουν ωραίες σκηνές για αυτό το ζευγάρι... Έχουν και να σπρώξουν αυτούς που θέλει το κοινό, επειδή έχουν καταλάβει και τί θέλει η πλειοψηφία του κοινού... wall Πώς να τα προλάβουν όλα; Η Νόρα τουλάχιστον δεν μπορούσε να διαλέξει το νυφικό της μόνη της; Πάντως μου άρεσαν πολύ όλες οι σκηνές τους... Love!

Η αλήθεια είναι ότι Βέρα δεν έβλεπα, οπότε από τα σχόλιά σας κατάλαβα ότι κάποιες σκηνές ήταν αντιγραφή από τη Βέρα. Αντιγραφή ή όχι πάντως, την ιδέα να παντρέψει η Εριέττα τη Νόρα και το Λουκά τη βρήκα πολύ γλυκιά, όπως και τη σκηνή που ο Λουκάς το πρότεινε στην Εριέττα. Hug Κι επειδή η Εριέττα το είπε, αν και δεν ακούστηκε, περιμένω να βαφτίσει και τη μπέμπα, αν δούμε τη βάφτιση... pleeease

Η Μελίτα πότε είναι στο γραφείο και φάνηκε παράξενο στο Λουκά ότι έλειπε; Έπρεπε βέβαια με κάποιον τρόπο να αναφερθεί, γιατί δεν την βλέπουμε καθόλου και είναι εύκολο να ξεχάσουμε την ύπαρξή της... Fskl Επίσης, υποτίθεται ότι ήθελε να λείψει για να μείνει με το Στέφανο (απαράδεκτο μεν, αλλά είπαμε, τώρα σπρώχνουμε). Ο Στέφανος πάλι, μόνο με τη Μελίτα δεν ήταν. Συναντήθηκε με το Λευτέρη, τη Νταίζη, την Αντιγόνη, το Χρήστο, το Ρούσσο και τελικά πήγε στο σπίτι της Μελίτας, λες και πήγαινε στο ξενοδοχείο, όπως έγραψε και η JESSIE, για να μείνει λίγο και μετά να ξαναφύγει. Απορώ πάντως γιατί η Μελίτα χρειαζόταν δικαιολογία για να λουφάρει. Πάντα αυτό δεν κάνει; Το ξινό ύφος της όταν άκουσε ότι ο Στέφανος θα πάει στην Εριέττα μας απέδειξε για μια ακόμα φορά πόσο κυρία κατίνα είναι. Fskl Αυτό βέβαια όταν δεν την έβλεπε ο Στέφανος. Μπροστά του κάνει ακόμα την καλή. Πού θα πάει, κάποια στιγμή θα δει το πραγματικό της πρόσωπο...

Στη σκηνή Στέφανου – Λευτέρη μου φάνηκε πολύ λογικό να αμφιβάλλει τόσο ο Στέφανος για το αν τα διαμάντια πραγματικά έχουν κλαπεί όσο και ο Λευτέρης για το αν ο Στέφανος έδωσε την εντολή. Πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι τα διαμάντια, ακόμα κι αν προέρχονται από παράνομη συναλλαγή, πρέπει να επιστραφούν σε αυτούς που έκαναν τη συναλλαγή (για να μην πω στους ιδιοκτήτες τους και μου πείτε ότι δεν είναι ιδιοκτήτες). Εκτός κι αν ο Λευτέρης θέλει να τους καταγγείλει για εμπόριο κλεμμένων έργων τέχνης, αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτός ο στόχος του. Ούτε πιστεύω ότι θα έπρεπε να κρατήσει τα διαμάντια ως αποζημίωση, άλλωστε δεν νομίζω ότι το θέλει.

Προσυπογράφω την απορία σας πώς γίνεται ο Στέφανος που είχε χρέη την περίοδο της απαγωγής (το γεγονός ότι η Αντιγόνη τον αποκλήρωσε νομίζω ότι δεν παίζει σημαντικό ρόλο, γιατί ήδη του είχε γράψει ένα σημαντικό κομμάτι της περιουσίας της)
Σπόιλερ:
και όπως θα δούμε προσεχώς δεν θα μπορεί να δώσει στη Νταίζη το ποσό που θα του ζητήσει,
να μπορεί να βοηθήσει το Χρήστο. Καταλαβαίνω ότι έτσι είναι η δουλειά του, πότε χρωστάει και πότε του χρωστάνε, αλλά ανεξάρτητα από τη δουλειά του υποτίθεται ότι είχε και μια σημαντική περιουσία. Τουλάχιστον εγώ αυτό είχα καταλάβει... Γενικά νομίζω ότι ο Στέφανος έχει ή δεν έχει χρήματα ανάλογα με το τί βολεύει για την εξέλιξη του σεναρίου και αυτό μπορεί να δημιουργεί τρύπες, αλλά πάντως δεν νομίζω ότι γίνεται τυχαία... sfyr

Μου άρεσε και πάλι η συμπεριφορά του Χρήστου απέναντι στη Νταίζη, αλλά για τη Νταίζη κάποια πράγματα είναι λεπτομέρειες που δεν μπορεί να καταλάβει. Με ποια λογική ο Στέφανος αρχίζει να υποστηρίζει τη Νταίζη, δεν το καταλαβαίνω καθόλου. Αλήθεια, γιατί της είπε ευχαριστώ; Επειδή πληρώθηκε για να σώσει το Χρήστο που υποτίθεται ότι αγαπάει και από σπόντα σώθηκε κι εκείνος; Πάντως να υπενθυμίσω στους σεναριογράφους ότι η Νταίζη προσπάθησε να απειλήσει (; ), τρομάξει(; ), σκοτώσει(; ) την Εύα. Ακόμα όμως κι αν η πρόθεσή της δεν ήταν να σκοτώσει την Εύα, το παιδί του σίγουρα είχε πρόθεση να το σκοτώσει.

Μου άρεσε και η σκηνή Λουκά – Δάφνης, σε αντίθεση με τη σκηνή Λουκά – Νικόλα. Αυτό που ο Λουκάς πηγαίνει συνέχεια και ζητιανεύει στους φίλους του, ακόμα κι αν γίνεται για πλάκα, καταντάει κουραστικό κι εκνευριστικό. Grrr

Η σκηνή Νόρας – Εύας – Δάφνης καλή ήταν, αλλά ας μην τη σχολιάσω παραπάνω γιατί θα πω κακιούλα και δε θέλω... Πάντως είχε ωραίες ερμηνείες, κυρίως από την Ξυλά...

Η Αμαλία που πριν 2-3 επεισόδια έπαιζε χαρτάκι με την Εύα και συμβούλευε την κορούλα της να κάνει ό,τι έκανε και η Εύα, άρχισε πάλι να την κατηγορεί. Αδιόρθωτη είναι...

Η Αννούλα πολύ αέρα έχει πάρει... Μου άρεσε πολύ το βλέμμα της Έρης και το πώς την έβαλε στη θέση της όταν της είπε ότι δεν χρειάζεται να κρυφακούει γιατί θα της τα πει όλα ο Λευτέρης.

Στη συνάντηση των τεσσάρων με το Λευτέρη δεν περιμένω βέβαια να μιλήσει κανείς, αλλά αν μιλούσε, αναρωτιέμαι τί θα έκανε ο Λευτέρης. Και να του πουν την αλήθεια, πώς θα ξέρει ότι αυτό που του είπαν είναι η αλήθεια και πώς θα τιμωρήσει αυτόν που έδωσε την εντολή, αφού δεν έχει αποδείξεις; ;/

Περιμένω να δω περισσότερο τη μητέρα της Νόρας, αν και απ’ ότι φαίνεται θα είναι άλλη μια κωμική παρουσία και τέτοιες έχουμε ήδη αρκετές. Κατά τα άλλα, υποτίθεται ότι βλέπουμε δραματική σειρά...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 11:56 am

Κυρία με το πιο "φεύγα" κόλλημα που μπορώ να διανοηθώ τη στιγμή αυτή, πολύ με κάνεις και γελάω

Δ.Μπέλλος έγραψε: Μη μου τους κύκλους τάραττε!! Αποφυλκισμένος μπάρμαν συναντιέται με τη γυναίκα αμαζόνα, τα κουβεντιάζουν, ο μπάρμαν δέχεται προσβολή από πρώην αφεντικίνα - νυν πεθερά, ταπηροκρανιώνεται και την κάνει, η γυναίκα αμαζόνα ξετρυπώνει τον αποφυλακισμένο μπάρμαν(λέγε με και ζιγκολό), τα τραγουδάνε, η αμαζόνα μονίμως ταπηροκρανιωμένη φεύγει προς και καλά άγνωστη κατεύθυνση, ο αποφυλακισμένος μπάρμαν(λέγε με και λυκόσκυλο) τη βρίσκει, τα ξανασυζητάνε, αποφυλακισμένος μπάρμαν(λέγε με και σκυλάκι του καναπέ) και γυναίκα αμαζόνα τρέχουν προς αντίθετες κατευθύνσεις και ούτω καθεξής, και η ζωή συνεχίζεται!!!
που ξεκίνησε με μηχανή μηχανάρα το παιδί με απόσταση δευτερολέπτων και την πρόλαβε έξω από το σπίτι (κι αυτό μάλλον επειδή έπρεπε να κατέβει να ανοίξει τις πόρτες) και μάλλον με μεγαλύτερη απόσταση δευτερολέπτων έκανε σε κανέναν εντύπωση? Είναι προς ενίσχυση του δραματικού στοιχείου, μην απορείτε αδίκως... αλλά μπορεί και να σταμάτησε για ανεφοδιασμό ο Χρήστος...

Δ.Μπέλλος έγραψε:Στέφανος - Λευτέρης: Βρέθηκαν τα παιδιά να τα πούνε σαν άντρες!! Απίστευτα αλλαγμένος ο Στέφανος μετά τη φυλακή! Θέλει να πάει τη ζωή του παρακάτω ο μοιραίος ο άντρας αλλά να 'χει και κανένα διαμαντικό στην τσέπη. Μην του τύχει και τίποτα!! Να έχει μια δραχμή στην άκρη! Πολύ τσαμπουκαλεύεται ο Λευτεράκης πάντως και δεν θα του βγει σε καλό φοβάμαι!! Και τώρα που γνωρίστηκαν όλοι διοργανώνουν και παρτάκι στης Εριέττας! To know us better! Ο Στέφανος ήθελε να καλέσει και τους φίλους τους τα διαμάντια αλλά δεν θα μπορέσουν λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων!
ναι, περιμένουν το καθημερινό φάσωμα με τη Νταίζη... θυμήθηκες και τη δραχμή, μπράβο

Δ.Μπέλλος έγραψε:Νόρα-Δάφνη-Εύα: Αναστατώθηκαν τα κορίτσια με την ανακοίνωση της κουμπαριάς ελαφρώς ή το παρεξήγησα; <κυρίες όμως!! Οι ματάρες της Ξυλά : respect : έγραψαν πάλι! Και της Δάφνης όμως αν το προσέξατε! Του ξενιτεμένου θα του το τηλεγραφήσει κανείς το χαρμόσυνο; Μπα.. Στα.........
οι ματάρες της Ξυλά...

Δ.Μπέλλος έγραψε:Λουκάς -Νικόλας: Ο Ζητιάνος κι ο Καρμίρης! Γιατί τους το κάνετε αυτό; Κι αυτό με τα γκολάκια; Τι διάλογος ήταν αυτός Χριστέ μου1
Νομίζω έχασες το νόημα... με αυτή τη σκηνή μας είπαν ότι και ο Λουκάς και ο Νικόλας βλέπουν μπάλα και ότι υποστηρίζουν διαφορετικές ομάδες... μην το παραβλέψεις αυτό, θα αποδειχθεί σημαντικό για την κατανόηση των εξελίξεων... θα με θυμηθείς, στο λέω

Δ.Μπέλλος έγραψε:Στέφανος - Αντιγόνη: Τι είχες Γιάννη; Τι είχα πάντα........
και "τα ιδια Παντελακη μου....τα ιδια Παντελη μου...."

Δ.Μπέλλος έγραψε:Στέφανος - Ρούσσος: Διάλογος μεταξύ ανδρών Νο2! Εκεί που λέει ο Στέφανος οτι δεν έχει κλέψει τα διαμάντια.. παρατηρήσατε τσαχπινιά;;; Love! Το λοιπόν!!!!!! lmao
lmao Καλά, αυτό το τελευταίο παίζει και να μην ήταν στα κείμενα

Δ.Μπέλλος έγραψε:Η Νταίζη θεραπεία κάνει με τα διαμάντια και πάει και τα χουφτώνει καθημερινά;
τα 'πε η kapetanissa

Δ.Μπέλλος έγραψε:Ρούσσος - Αμαλία: Σαν να μην υπήρξε ποτέ ο oscar διάλογος!
σχετικά μ' αυτό, Βασούλα, η θεά σου δεν την παλεύει ώρες ώρες

Δ.Μπέλλος έγραψε:Μάζωξη: Αναμένω τη συνέχεια! Για αναποτελεσματική την κόβω....
είναι επειδή δεν ξέρεις... αυτά τα θέματα έτσι διευθετούνται... lmao

Υγ. Εγώ την Άννα την καταλαβαίνω πάντως και δεν κατάλαβα γιατί εκείνη δεν "ήταν να παραστεί"...

Antigoni! έγραψε: Και τέλος να ευχαριστήσω το θεό που δεν βάλανε κουμπάρα την μικρή κλαψιάρα! ( έκανα ρίμα! Angel )
amen... γλιτώσαμε και κάτι

nellyjenn έγραψε:Χρήστος - Νταίζη :
Πόσο στάσιμο μπορεί να είναι το σενάριο σε αυτή την ιστορία;;;;;; ainta
Σε όλες τις ιστορίες... όλα ίδια μου φαίνονται ειλικρινά, όσο και αν περνά ο καιρός... Αφού από πέρυσι 3 πράγματα βλέπουμε ακόμα και σε μεγάλες δόσεις...
1. Στέφανος-Αντιγόνη, αυτός ρωτάει, αυτή δεν απαντάει
2. Η Νταίζη θέλει λεφτά
3. Η Μελίτα δεν εμπιστεύεται τον Στέφανο
ΤΑ ΕΜΠΕΔΩΣΑΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ... Πού πρέπει να το φωνάξουμε για να μας πιστέψουν?

Και για να γίνω πιο κατανοητή... ο Στέφανος μπήκε-βγήκε φυλακή... και τι έγινε? πάλι το 1 και το 3 βλέπουμε, το 3 δε δεν το χάσαμε καθόλου... Δεν μπορώ άλλο

--------------------------------------------------------------------
-από το προηγούμενο-
δρ, μην με : respect : , με κάνεις και ντρέπομαι βρε...
δεν είμαι σίγουρη αν διαφωνούμε ή συμφωνούμε γιατί το έθεσες διαφορετικά και μάλλον πιο σωστά... Εύα-Στέφανος-Μάνος... lol
"Σοβαρά", εννοούσα ότι αυτοί οι τρεις θα μπορούσαν να δώσουν ένα τρίγωνο να το θυμάσαι, λόγω χαρακτήρων και λόγω υποκριτικής... εξ' αρχής όμως δεν είχε διάθεση η ιστορία να πάει προς τα εκεί... δηλαδή, (α) ο Στέφανος ήταν πάντα δεύτερος στην καρδιά της Εύας - δεν λέει και να χαλάς τΗΝ καρμΙΚΟΤΗΤΑ - και δεν υπήρχε δίλημμα στην Εύα ΠΟΤΕ, στην καρδιά έστω, αυτό όμως γίνεται δεκτό --> ο Στέφανος θα αποτελούσε το μέρος της δυστυχίας, ανεξαρτήτως αποτελέσματος, (β) ο ίδιος ο Στέφανος συστήθηκε ως ο άνδρας "δεν ερωτεύομαι" και αν και αυτό μπορείς να το δεχτείς στον από "συμπαθή" ως από μηχανής θεό, ξέρεις από πριν τι θα λείπει από τη σχέση τους και για να το δεχτείς αυτό, τον συμβιβασμό της ηρωίδας, θες τουλάχιστον σταθερότητα αισθημάτων κι εμείς ξέραμε πολύ πριν το μάθει η Εύα ότι αυτό έπαψε πολύ νωρίς να παίζει (ήθελα να 'ξερα ποιος σκέφτηκε σε ολόκληρο Παρίσι να μην υπάρχει μία να τ' αρέσει και στην Αθήνα τόσες)... άσε που την Ξυλά την έχω ερωτευθεί εγώ ακόμα, μπορώ να βλέπω τον Στέφανο "απαθή"? (γ) ο Στέφανος εμφανίστηκε ακριβώς τη στιγμή -όχι τυχαία προφανώς- που δεν υπήρχε λόγος διεκδίκησης από μέρους του... εμφανίστηκε για να γίνει στήριγμα... και απλώς η Εύα έπρεπε να αποφασίσει ανάμεσα σε ασφάλεια και ελεύθερη πτώση και (δ) χάσαμε τον Μάνο στον β' κύκλο... Δηλαδή, πώς να το πω? δεν είναι ότι τους θεωρώ μέσο τρίγωνο, δεν τους θεωρώ τρίγωνο...
Πάντως, ναι, κάνοντας πράγματα για την Εύα που για τη Μελίτα ποτέ δεν έκανε (ως σήμερα ακόμα), τον έπαιξε τον ρόλο που ήθελαν, κρατούσε δηλαδή αυτό δυο μερίδες του κοινού
Τι άλλο? για την Έρι αυτό που έχω να πω είναι ότι την Μελίτα δεν παίζει να τη συμπαθούν lmao

kapetanissa, δεν είδα αν υπήρξε κάποια απάντηση, πάντως υπάρχει ένα θέμα για ζώδια στις γενικές συζητήσεις στη βίλα του Ρούσσου
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 11:58 am

JESSIE έγραψε:
Και για να με τελειώσει το σενάριο,...ο Παριζιάνος πετάει την ατάκα...να τελειώνουμε για να συνεχίσουμε τη ζωή μας!
Α, ρε Μάνο, τα χίλια στραβά μπορεί να είχες, αλλά ήσουν άντρας.... όχι σαν κάτι άλλους ξεφτίλες και τζάμπα μάγκες!
Στέφανε, να ζήσουμε να σε θυμόμαστε!! .

Alkisti, ούτε για μένα πρέπει να'ναι "καλός κ'αγαθός" ένας ήρωας για να μου αρέσει. Γι'αυτό άλλωστε ούτε οι δουλειές του Στέφανου με ενοχλούν, ούτε η εκδίκηση που ήθελε να πάρει με πείραζε. Αυτό που δεν μ'αρέσει, είναι η θρασύτητα, η υποκρισία, το νταιλίκι, κι αυτά ο Μάνος τα είχε σε υπερθετικό βαθμό. Ο Στέφανος ποτέ δεν έκανε το μάγκα, αρα προς τι η παραπάνω φράση σου? Ο Μάνος, αν ήταν απέναντι στο Λευτέρη, στη συζήτηση που είδαμε σήμερα, τι θα έκανε? Θα τον είχε αρπάξει απ'το λαιμό, θα τον απειλούσε και θα έβγαινε κι από πάνω, άσε που θα είχε πολύ νωρίτερα προειδοποιήσει την Εύα οτι θα της κόψει τα πόδια αν έβλεπε το Λευτέρη ξανα δίπλα στο παιδί του!!! Με συγχωρείς, αλλά τέτοια φερσίματα μόνο αναγούλα μπορεί να προκαλέσουν....

Καταρχήν το τι θα έκανε ο Μάνος δεν το ξέρουμε. Α) Γιατί δεν παίζει πια και Β) γιατί ο ρόλος του είχε ροή και έδειχνε βελτίωση σε όλο του τον κύκλο οπότε προσωπικά τουλάχιστον διαφωνώ. Τουλάχιστον πάντως αν κάποιος έθιγε το παιδί του συγνώμη δεν θα ζητούσε!

Και καταλαβαίνω ότι κάποιες του συμπεριφορές δεν είναι και ότι καλύτερο (βλ. σήκωνε χέρι) όσο να πεις αλλά μην ξεχνάμε ότι και ο Στέφανος μόνο με το γάντι δεν έχει φερθεί στις γυναίκες που τον περιτρυγιρίζουν!

Γιατί εχουμε σκαλώσει στη σύγκριση με το Μάνο? Δεν το καταλαβαίνω. Μου θυμίζει το όλον τη Μελίτα που αντί να διεκδικήσει έναν άντρα πιστό, κάνει τα ξινά γλυκά και δικαιολογεί τα πάντα στον Στέφανο για να μην τον χάσει!! Θες να είναι καλύτερος από το Μάνο? Πες είναι καλύτερος από το Μάνο. Τον κάνει αυτό σωστό απέναντι στους γύρω του? ΟΧΙ!!!

Δ. Μπέλλος είσαι θεά! Τρομερός σχολιασμός!!!

nefelik συμφωνώ με τον σχολιασμό σου αλλα όσοι έχουμε παρακολουθήσει Βέρα που είχαμε και προσδοκίες άστα να πανε...

Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 12:40 pm

Eyaki δεν Συμφωνο πως η Ευα θα Ευτυχισει με τον Λευτερη. ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ. ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΤΙΣ ΑΞΙΖΕΙ Η ΕΔΕΜ ΤΗΣ. ΑΝ ΕΣΥ ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΟΧΙ. ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 12:51 pm

tsampika090909 έγραψε:Δε βγαζω ακρη πια με αυτο το εργο...πυροβολουν τη Δαφνη....
Μανος δεν ερχεται...ουτε καν αναφερεται το ονομα του να τον ειδοποιησει καποιος..
Παντρευονται Νορα-Λουκας....παλι τιποτα...ο ξεχασμενος και ξενιτεμενος φιλος
καταντησε που απο την αρχη ηταν ο πυρηνας αυτης της παρεας. Μα καλα ολοι αμνησια επαθαν?
Και μαλιστα επιλεκτικη? Μονο για τις λαμογιες τον θυμουνται....
Αλλα αυτο που ειπε στο χτεσινο επεισοδιο ο Λουκας στην Εριεττα,τι τουβλο ηταν?
Να πας,λεει,στην Αμερικη να ξεπερασεις το Στεφανο.Να εχουμε κι εναν λογο να ρθουμε Αμερικη.
Γιατι ο Μανος δεν ειναι λογος? Σε αλλο εργο επαιζε περυσι? Μηπως εγω την επαθα την αμνησια?
Μπα δε νομιζω!!! livani Kotsides
ntina fan ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΜΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΗΤΑΝ ΑΚΡΩΣ ΧΥΔΑΙΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΕ. ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΞΕΧΑΣΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΑΣ ΕΠΙΝΑΝ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΕ ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΔΕΜ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 1:33 pm

tsampika090909 έγραψε:Δε βγαζω ακρη πια με αυτο το εργο...πυροβολουν τη Δαφνη....
Μανος δεν ερχεται...ουτε καν αναφερεται το ονομα του να τον ειδοποιησει καποιος..
καταντησε που απο την αρχη ηταν ο πυρηνας αυτης της παρεας. Μα καλα ολοι αμνησια επαθαν?
Να πας,λεει,στην Αμερικη να ξεπερασεις το Στεφανο.Να εχουμε κι εναν λογο να ρθουμε Αμερικη.
Γιατι ο Μανος δεν ειναι λογος? Σε αλλο εργο επαιζε περυσι? Μηπως εγω την επαθα την αμνησια?

Αψογος σχολιασμος!!! Ελα μου ντε!!! Λες και ο Μανος δεν υπηρχε ποτε.... Μπορουσαν να το παρουν ενα τηλεφωνο για τον γαμο και ας τους ελεγε δεν μπορω γιατι εχω πολλες δουλειες!!! Αλλα να το επαιρναν τηλεφωνο..... ή εστω να τον ανεφεραν οχι αυτο που κανουν!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 1:40 pm

evaki16 έγραψε:

Αψογος σχολιασμος!!! Ελα μου ντε!!! Λες και ο Μανος δεν υπηρχε ποτε.... Μπορουσαν να το παρουν ενα τηλεφωνο για τον γαμο και ας τους ελεγε δεν μπορω γιατι εχω πολλες δουλειες!!! Αλλα να το επαιρναν τηλεφωνο..... ή εστω να τον ανεφεραν οχι αυτο που κανουν!!!
ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟΝ ΞΕΧΑΣΑΝ ΟΛΟΙ. ΕΔΩ Η ΕΥΑ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΡΑ ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ. ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ. ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ!!!!!
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 1:52 pm

Τζίνα, προσπαθώ να μείνω αμέτοχη, αλλά δεν....γίνεται!
Εγω προσωπικά δεν κάνω συγκρίσεις με το Μάνο, δεν τίθεται τέτοιο θέμα , για μένα ο Στέφανος δεν έχει καμμιά σχέση με το Μάνο, ούτε καλύτερος ούτε χειρότερος είναι, απλά διαφέρουν εντελώς. Κι εμένα τυχαίνει να μου αρέσει ο τύπος του Στέφανου.... Αλλά αφού άλλοι κάνουν τέτοιες συγκρίσεις, έδωσα το παράδειγμα του πώς θα φερόταν ο Μάνος, βάσει των αντιδράσεων που είναι γνωστό οτι είχε, τώρα άν "αλλαξε" κι αγιοποιήθηκε κι αυτός επειδή τον έκαναν σέφ δεν ξέρω, εγώ ξέρω οτι ο λύκος δεν αλλάζει, μόνο φοράει προβειά για λίγο διάστημα...
Οχι να με συγκρίνεις και με τη Μελίτα, η Μελίτα δεν εμπιστεύεται αλλά υποκρίνεται οτι πιστεύει για εγωιστικούς λόγους. Εγώ επεμβαίνω οταν νιώθω οτι γίνονται αδικίες, κι όπως λέει κι ο Στέφανος," το άδικο με πείραζε περισσότερο κι απ'τους τοίχους της φυλακής". Επειδή είπες χθές οτι εσύ τον προτιμάς κακό, να σου πώ οτι ούτε κι εγώ τον προτιμώ "καλό" με την έννοια του αγαθιάρη, ούτε τον θεωρώ ένα μέσο άνθρωπο, όπως ίσως πέρασε σαν μήνυμα. Για μένα είναι ένας άνθρωπος με αξιοπρέπεια, που από αγάπη για τη μάνα του έκανε πράγματα που δεν ήταν του χαρακτήρα του, παρ'όλ'αυτά είχε το σθένος να κάνει πίσω όταν κατάλαβε οτι του έπαιζε θέατρο. Επίσης είχε το κουράγιο να κάνει πέρα τη Μελίτα για να είναι εντάξει με την Εύα, παρ'όλο που η πρώτη δεν τον άφησε ούτε στιγμή ήσυχο. Πήγε μιά βραδιά στο σπίτι της, χωρις όμως στην ουσία να απιστήσει στην Εύα, γιατί δεν είναι ο τύπος που έχει συγχρόνως γυναίκα και γκόμενα, κι αυτό το φιλί που της έδωσε είναι το μόνο του λάθος. Θεωρήθηκε δολοφόνος χωρις να είναι, θεωρήθηκε απαγωγέας χωρις να είναι, του φορτώνουν οτι κάνει δουλειές με πλαστούς πίνακες, σαν να είναι το έγκλημα του αιώνα και σαν να είναι κάτι που μόνο αυτός έκανε. Δεν ζητάω προνομιακή μεταχείριση του Στέφανου, δεν χρειάζεται να παραβλέψουμε τίποτε απ'τις κακές του πλευρές, αλλά να τον κρίνουμε πάντοτε με βάση τα όσα έζησε, τις εμπειρίες του απ'τα παιδικά του χρόνια και τις πράξεις και τών υπόλοιπων, γιατί όλα είναι συγκοινωνούντα δοχεία. Να λάβουμε τέλος υπ'όψιν και το οτι το σενάριο δυστυχώς δεν έχει από την αρχή μιά σταθερή άποψη για τον ήρωα αυτόν, τον μεταχειρίζεται ανάλογα με το πώς θέλει να προχωρήσει την ιστορία, με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να τον καταλάβουμε άμεσα κι εύκολα....
Αν έπαιζε κάποιος άλλος το ρόλο, τα αποτελέσματα θα ήταν καταστροφικά....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 2:06 pm

αν νομιζεις πως λεμε πως ο μανος αλλαξε γιατι εγινε σεφ και το λες και υποτιμιτιΚα μαλλον βλεπεις οτι θελεις μονο και αυτο λεγεται εμπαθια σαφως και δεν συγκρινονται ο στεφανος ειναι ΣΑΦΩΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ. οταν αλλαζει ο ανθρωπος αξιζει την ΑΜΕΡΙΣΤΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΙΟΣ ΚΑΝΕΙΣ. Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΜΑΘΕ ΟΛΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΘΛΙΟΣ ΕΜΕΙΝΕ. ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΚΙΝΗΤΡΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 2:43 pm

1) Πρώτη εσύ απάντησες στην Κλάραμπελ συγκρίνοντας Στέφανο με Μάνο από ότι είδα, άρα το θέμα εσύ το έθεσες. geek (Ο Μάνος είχε κάνει πολλά βήματα στο δεύτερο κύκλο - αδιαμφησβήτητα δεν έχει να κάνει με τα κολοκυθάκια η αλλαγη!)
2) Δεν θα είχε βρεθεί καν στη φυλακή αν δεν έκανε ο ίδιος βλακείες! Το να λέει ευχαριστώ όμως επειδή βγήκε από σπόντα στη γυναίκα που πήγε να του σκοτώσει το παιδί του πάει πολύ! Αν δεν ήθελε να τον πλακώνει το άδικο πιο πολύ κι από τους τοίχους να φρόντιζε να μην πυροβολούσε τον απαγωγέα και μετά να τον αφήσει να φύγει και μάλιστα χωρίς δικαιολογία.
3) Συστηματικά κρατά μια σχέση και στη πρίζα μια δεύτερη γυναίκα για καβάτζα αν το κάνει αυτό χωρίς να το θέλει δεν είναι αγαθιάρης? Τι είναι? Άνθρωπος με σχέδιο ίσως? Άνθρωπος που υπολογίζει τα δικά του μόνο θέλω, ίσως?
4) Μπορεί να κάνει ότι λαμογιά θέλει αλλα πέρισυ μας έπρηξε να θάβει τον Ρούσσο και τελικά μαζί έκαναν δουλειές, εγω αυτό το αποκαλώ διπροσωπία! Και όσο έθαβα τους άλλους θα θάβω και εκείνον ναι ναι.
5) Για μένα κέρατο είναι που έβλεπε τη Μελίτα και λέγανε ότι είναι ερωτευμένοι σε έναν αδιέξοδο έρωτα κι ας μην τη φιλούσε! Το τι ανέχεται η κάθε μια μας είναι δικό της θέμα! Ο Στέφανος ορθά κοφτά ποτέ δεν της το ξέκοψε! Μην τα ρίχνουμε όλα στις γυναίκες.
6) Ένας άνθρωπος που παντρεύτηκε μια γυναίκα ξέροντας πόσα έχει περάσει και της έκανε ακριβώς τα ίδια και μάλιστα με την ίδια γυναίκα καλό δεν τον λέω με τίποτα! Και δεν μπορώ να του δώσω δικαιολογία! ΚΑΜΜΙΑ! Είχε τις ευκαιρίες του και τις έχασε μια μια..
7) Δεν έχει πληρώσει για τίποτε ημί μόνο τη χαζομάρα του με την απαγωγή (που κι εκεί λίγα έπαθε αν σκεφτείς ότι έβαζε σε κίνδυνο τη ζωή του Άγγελου)
8
.) Ξέρει ότι οι δουλειές του κόστισαν ζωές αλλά το πρώτο που τον ενδιαφέρει είναι τα διαμάντια! Συγκλονιστική ορθήτητα χαρακτήρα!

Αναφορικά με τις τρύπες του σεναρίου θα με βρείς απόλυτα σύμφωνη!

Όσο για τη σύγκριση με τη Μελίτα αναφέρθηκα στο ότι "κάνεις τα στραβά μάτια" ειδικά σε ότι έχουμε συζητήσει στο παρελθόν σχετικά με το φέρσιμό του απέναντι στην Εύα. Δεν το πήγα παραπέρα προς Θεού.

ΥΓ. Τελικά με το σπόιλερ τα κατάφερες? Κάνε μια δοκιμη έστω αν όχι να κάνω τον οδηγό.

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 3:10 pm

Τζίνα, δεν μου αρέσουν οι αντιπαραθέσεις γενικά, οπότε δυό λόγια θα πώ.
Η Μαρία εγραψε οτι πρέπει να του ζητήσει συγγνώμη του Μάνου γιατί του στέρησε τα παιδιά του, και πάνω σ'αυτό έγραψα εγώ.
Ο Μάνος στο τέλος του Β κύκλου έφυγε όπως ήταν ανέκαθεν, χωρις να αποκαλύψει αλήθειες που ήξερε, οτι δηλ.ο Στέφανος δεν είχε καμμία σχέση με τη διαθήκη, ούτε με τις απόπειρες κατά της Εύας. Ασε που έδωσε ελπίδες επανασύνδεσης στην Εύα, όταν συγχρόνως ετοίμαζε βαλίτσες για να το σκάσει. Αν αυτό μπορεί να θεωρηθεί "βελτίωση", εγω δεν το βλέπω έτσι...
Και να μην είχε πάει στο κρυσφύγετο, και να μην είχε πυροβολήσει τον απαγωγέα, πάλι το δικό του όνομα θα εμπλέκετο, αφού ολοι οι συνεργοί της απαγωγής είχαν δασκαλευτεί οτι αυτός που κρύβεται πίσω είναι ένας Στέφανος Καρτάλης. Και φυσικά πήγε εκεί αφού είχε παραδοθεί ο Αγγελος σώος και αβλαβής στα χέρια τους, οπότε ούτε στιγμή δεν διακινδύνεψε τη ζωή του γιού του.
Από την αρχή εξηγήθηκε στην Εριέττα οτι αγαπάει τη Μελίτα, και όλα όσα της λέει θα έπρεπε να θεωρηθούν απ'αυτήν σαν επιβεβαίωση αυτού του πράγματος. Οταν λέει αν σε είχα γνωρίσει νωρίτερα, θα μπορούσαμε να είμαστε ευτυχισμένοι, είναι σαν να της λέει οτι όπως έχουν τα πράγματα δεν μπορούν να είναι παρά μόνο φίλοι. Γιατί φίλοι είναι, και δεν μπορεί να το διαγράψει αυτό για καμμιά Μελίτα. Η Εριέττα ξέρει οτι δεν έχει ελπίδες, αλλά μένει γιατί έτσι θέλει, γιατί η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, κι ευτυχώς δηλαδή που μένει, γιατί αν έφευγε δεν θα είχαμε κι εμείς καμμία ελπίδα να χωρίσει ο Στέφανος με τη Μελίτα..
Τώρα σχετικά με Εύά Μελίτα, τά'χουμε ξαναπεί, αλλά τη Μελίτα την ερωτεύτηκε από χώρισε με την Εύα, και η Εύα μπήκε σφήνα στη σχέση αυτή, έστω κι αν δεν την ήξερε, ούτε η Μελίτα ήξερε για τη σχέση Μάνου Εύας. Δεν δικαιολογώ τη Μελίτα, ούτε το Στέφανο, αλλά θυσίασε τον έρωτά του , όχι να τον κρεμάσουμε επειδή, παρ'όλη την προσπάθεια να κρατηθεί μακριά απ'τη Μελίτα, παραδέχτηκε οτι εξακολουθεί να την αγαπάει, και της έδωσε ένα φιλί. Η Εύα δεν είχε εκείνη την εποχή την ωριμότητα να δώσει στα γεγονότα τις σωστές τους διαστάσεις, αλλιώς δεν θα πήγαινε να αυτοκτονήσει για κάτι που και η ίδια σκεφτόταν σαν πιθανότητα, δηλ. να έχει ενδιαμέσως ερωτευτεί κάποια άλλη ο Στέφανος, τον οποίο σημειωτέον παντρεύτηκε όχι από έρωτα, αλλά για να έχει οικογένεια το παιδί τους, προσδοκία στην οποία ο Στέφανος ανταποκρίθηκε απόλυτα.
Ναί, έγιναν οι φόνοι, αλλά αφού ο ίδιος δεν ευθύνεται γι'αυτούς, είναι λογικό να θέλει το μερίδιό του, προσφέροντας συγχρόνως όλη του τη βοήθεια για να βρεθεί ο ένοχος, τον οποίο δεν γνωρίζει ο ίδιος. Το να έλεγε οτι σου χαρίζω τα διαμάντια που μου αναλογούν, σαν δώρο επειδή κάποιος που δεν ξέρω σου σκότωσε τη γυναίκα, οπότε αυτό σε παρηγορεί, τότε θα γινόταν ο αφελής και αγαθιάρης που με τίποτε δεν θα μού άρεσε.

Τελικά έγραψα ένα σωρό, αλλά δεν πειράζει. Οσο για το spoiler, είμαι λίγο αργή στο να καταλάβω και θα χρειαζόμουν πιό αναλυτικά τη διαδικασία, αλλά δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, έτσι κι αλλιώς ούτε πώς να εμφανίζω ποιός το έγραψε, κάνοντας παράθεση ένα μικρό κομμάτι από ένα κείμενο ξέρω πώς γίνεται, αλλά τα βολεύω.
Καλό μεσημέρι από μένα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 3:36 pm

JESSIE έγραψε:
Τώρα σχετικά με Εύά Μελίτα, τά'χουμε ξαναπεί, αλλά τη Μελίτα την ερωτεύτηκε από χώρισε με την Εύα, και η Εύα μπήκε σφήνα στη σχέση αυτή, έστω κι αν δεν την ήξερε, ούτε η Μελίτα ήξερε για τη σχέση Μάνου Εύας. Δεν δικαιολογώ τη Μελίτα, ούτε το Στέφανο, αλλά θυσίασε τον έρωτά του , όχι να τον κρεμάσουμε επειδή, παρ'όλη την προσπάθεια να κρατηθεί μακριά απ'τη Μελίτα, παραδέχτηκε οτι εξακολουθεί να την αγαπάει, και της έδωσε ένα φιλί.

Όλα τα έχω ακούσει άκουσα ΚΑΙ αυτό. Η Εύα μπήκε σφήνα στη σχέση του Στέφανου με τη Μελίτα.
Ελπίζω οι δικός μου άντρας να μη στέλνει ποιήματα σε κάποια και να μη φιλιέται μαζί της σε εξοχικά πριν έρθει στο δικό μου κρεβάτι
Εφόσον εσύ το βρίσκεις φυσιολογικό να υποθέσω θα το ανεχόσουν
Και όχι δεν θέλω να τον κρεμάσω επειδή του συνέβη αλλά επειδή δεν ήταν αρκετά άντρας είτε να το πει και να μη παντρευτεί είτε να το σταματήσει

Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 3:46 pm

Μετριο το χθεσινο απο μενα,το προχθεσινο δεν το σχολιασα γιατι με καλυψε απολυτα η θεα clarabelle : respect :

Λοιπον ξεκινησαμε "πολυυυ ωραια" με το πασουμι να λεει στον Χρηστο οτι "εγω θελω να μην εχουμε το αγχος να πληρωσουμε τη ΔΕΗ"....με τοσα λεφτα την αγοραζεις αγαπη μου...!!!!!Αμ το αλλο πηγε να ξαναχαιδεψει τα διαμαντια,ετσι μωρε να γεμιζουμε το 45λεπτο,μου φαινεται εδω ταιριαζει το "εσυ για μενα θα παθεις ερωτα και εγω για σενα θα κινδυνευσω..." gelio
οι αλλοι πισω απ το θαμνο...πως δεν τους τσιμπησε τιποτα....;; Nyxia
Μετα η Νταιζη με τον αδικοχαμενο(Στεφανος) ξαναρχισε τον μονολογο που δεν τελειωνει με τιποτα και για κανεναν λογο(αν και αυτα που λεει δεν ειναι τοσο παραλογα αλλα ουτε δικαιολογουν οσα εχει κανει)και εβαλε τον Στεφ να κανει την θεια απ το Σικαγο... lmao
Μονο η κυρα Στελλα θα τη δικαιολογησει imarton και θελω να το δω αυτο xoxo
και τωρα που το φερε η κουβεντα ο κυρ Ευκλειδης δεν θα εμφανιστει καθολου;;;γιατι ο ηθοποιος που θα τον εκανε θα ειχε πολυ πλακα..δε λεω η κυρια Θεοδωροπουλου ειναι πολυ καλη απλα κατι μου λεει οτι δεν θα την συμπαθησω και πολυ σαν Στελλα...βεβαια λεω για "ΠΛΑΚΑ" ενω βλεπω δραματικη σειρα αλλα οπως πολυ σωστα ειπε η Τζινα : respect : πλεον ειναι δραμα για αλλον λογο xoxo

Λουκας-Νικολας: : respect :

Αμαλια-ταλαιπωρη:λοιπον αυτες οι ατακες τις Μελιτας ειναι μια και μια ακου "τωρα που μπορω να λουφαξω ας λουφαξω"ΚΟ-ΠΗ-ΚΑ-ΤΕ???? Confused?
Ποτε δουλεψε δηλαδη;;; scratch Μισο λεπτο να θυμηθω....τοτε που ηταν στο γραφειο και μιλουσε για τον Στεφανο,την αλλη φορα που μιλουσε για τον Στεφανο ΑΝ δεν κανω λαθος...Α και μια αλλη φορα που μιλουσε παλι για τον Στεφανο...ναι,απλα δεν θυμαμαι ποια φορα μιλουσε για τον Στεφανο...(?) study Αφου η Νορα δεν την χρειαζεται γιατι την πληρωνει;;;ενω ο Λουκας ζητιανευει απο δω κι απο κει;;

Αμαλια-Πετρος:Εχω αρχισει να πιστευω πως οι διαλογιστες γραφουν με βαρδιες και ο ενας δεν ξερει τι γραφει ο αλλος... pff
Δεν εξηγειται αλλιως...σε λιγο θα θυμηθει η Αμαλια καμια συμμαθητρια της που δεν χωνευε στο δημοτικο και θα αρχισει να τη στολιζει...ελα Παναγια μου livani προχθες δεν παιζανε μπιριμπα;;;αποφασιστε επιτελους ή παρτε ενα GPS να συναντηθειτε καποια στιγμη...qqq2

Συναντηση κορυφης(απ το στομα μου το πηρε η Αμαλια xixixi ):μαζευτηκε η Σαρα η Μαρα και το κακο συναπαντημα αλλα σιγα μη βγαλουν ακρη...αμα βγαλουν να μου τρυπησετε τη μυτη...με τι θα εχουμε να ασχολουμαστε διαφορετικα;;;Α με την ωθουμενη, σωστα....ελπιζω μονο να μη δωσαμε ιδεα δεσποινα(?)συγχωρεσε με αν κανω λαθος) και το κανουνε διαγωνισμο... slap αν σε ρωτησουν για λεπτομεριες κανε τη παπια αλλιως χαθηκαμε.... lmao
αληθεια κυριες και κυριοι ποσες Μελιτες περασαν σημερα απ την οθονη σας;;;;
α)1;
β)2;
γ)καμια δεκαρια;;
ο νικητης θα κερδισει τα ειδικα γυαλια που εχουν οι υπολοιποι ηθοποιοι στις σκηνες μαζι της οταν κλαιει..γιατι ΚΛΑΙΕΙ κυριες και κυριοι και θα σας το αποδειξουμε...
οχι τιποτα αλλο, μη νομιζετε οτι σας κοροιδευουμε κιολας....ειδικα αυτη η annoula! ΕΔΩ μου καθεται...Mmm
xoxo xoxo

Αυτααα....παντως μου αρεσε η κουμπαρια και το στενο μαρκαρισμα της Νορας στα σοκολατακια....μιαμ μιαμ sisi
τα λεμεε!!!Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 3:53 pm

Το γιατί και πώς "έφυγε" ο Μάνος ποσώς θεωρώ εχει να κάνει με το χαρακτήρα αυτό καθαυτό οπότε δεν θα το αναλύσω. Στο κομμάτι που είχες κάνει παράθεση δεν είδα αυτό το σχόλιο για αυτό είπα ότι ξεκίνησες σύγκριση. Επιπλέον τη στιγμή που λέει ευχαριστώ στη Νταίζη ναι ένα συγνώμη στο Μάνο δεν θα πείραζε Razz

Στα υπόλοιπα τώρα:

1)
JESSIE έγραψε:Και να μην είχε πάει στο κρυσφύγετο, και να μην είχε πυροβολήσει τον απαγωγέα, πάλι το δικό του όνομα θα εμπλέκετο, αφού ολοι οι συνεργοί της απαγωγής είχαν δασκαλευτεί οτι αυτός που κρύβεται πίσω είναι ένας Στέφανος Καρτάλης. Και φυσικά πήγε εκεί αφού είχε παραδοθεί ο Αγγελος σώος και αβλαβής στα χέρια τους, οπότε ούτε στιγμή δεν διακινδύνεψε τη ζωή του γιού του.

Η ζωή του Άγγελου διακινδύνεψε όταν τους ακολουθούσε ο Χρήστος και έκανα το κόλπο με τα τηλέφωνα όχι με το ότι πήγε στο κρυσφήγετο. Τότε το παιδί δεν ήταν ασφαλές! Επίσης άλλο να πούνε 5 απαγωγείς το όνομά του κι άλλο να έχει πάει εκεί και να έχει πυροβολήσει και έναν από αυτούς, το DNA δεν ισοδυναμεί με μαρτυρία αναξιόπιστου ατόμου νομίζω. Μπλέχτηκε μόνος του ή αν θές χειροτέρεψε τραγικά τη θέση του από μόνος του.

2)
JESSIE έγραψε:Από την αρχή εξηγήθηκε στην Εριέττα οτι αγαπάει τη Μελίτα, και όλα όσα της λέει θα έπρεπε να θεωρηθούν απ'αυτήν σαν επιβεβαίωση αυτού του πράγματος. Οταν λέει αν σε είχα γνωρίσει νωρίτερα, θα μπορούσαμε να είμαστε ευτυχισμένοι, είναι σαν να της λέει οτι όπως έχουν τα πράγματα δεν μπορούν να είναι παρά μόνο φίλοι. Γιατί φίλοι είναι, και δεν μπορεί να το διαγράψει αυτό για καμμιά Μελίτα. Η Εριέττα ξέρει οτι δεν έχει ελπίδες, αλλά μένει γιατί έτσι θέλει, γιατί η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, κι ευτυχώς δηλαδή που μένει, γιατί αν έφευγε δεν θα είχαμε κι εμείς καμμία ελπίδα να χωρίσει ο Στέφανος με τη Μελίτα..

Θέλεις να μου πείς τώρα εσύ ότι ο Στέφανος προχτές ΔΕΝ έδινε ελπίδες στην Εριέττα, της ξεκαθάριζε ότι δεν θα είναι μαζί? Γιατί εγώ αλλιώς το βλέπω. Και νομίζω οι περισσότεροι. Για αυτό και οι φανς του Στεφ-Έρι ξεθάρεψαν και του Στεφ-Μελ συγχυστηκαν. Ο Στέφανος έχει τη Μελίτα στο κρεβάτι του και θέλει και την Εριέττα καψούρα δίπλα του, τόσο απλά. Αλλιώς θα ήταν ξεκαθαρός, σου έχω ήδη πει ότι με το να παραδέχεται ότι ήξερε τον έρωτά της και πήγαινε εκεί κάθε δεύτερη ώρα για τη συντροφιά της, ξεκόβω δεν το λές. Άσε που και στη Μελίτα είχε "ξεκαθαρίσει" ότι αγαπά την Εύα και είδαμε πόσο καλά εξελίχτηκε και αυτό. Μόνο ειλικρινής δεν είναι ο Στέφανος στο ερώτικό του κομμάτι. Και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο το λένε αυτό.

3)
JESSIE έγραψε:Τώρα σχετικά με Εύά Μελίτα, τά'χουμε ξαναπεί, αλλά τη Μελίτα την ερωτεύτηκε από χώρισε με την Εύα, και η Εύα μπήκε σφήνα στη σχέση αυτή, έστω κι αν δεν την ήξερε, ούτε η Μελίτα ήξερε για τη σχέση Μάνου Εύας. Δεν δικαιολογώ τη Μελίτα, ούτε το Στέφανο, αλλά θυσίασε τον έρωτά του , όχι να τον κρεμάσουμε επειδή, παρ'όλη την προσπάθεια να κρατηθεί μακριά απ'τη Μελίτα, παραδέχτηκε οτι εξακολουθεί να την αγαπάει, και της έδωσε ένα φιλί. Η Εύα δεν είχε εκείνη την εποχή την ωριμότητα να δώσει στα γεγονότα τις σωστές τους διαστάσεις, αλλιώς δεν θα πήγαινε να αυτοκτονήσει για κάτι που και η ίδια σκεφτόταν σαν πιθανότητα, δηλ. να έχει ενδιαμέσως ερωτευτεί κάποια άλλη ο Στέφανος, τον οποίο σημειωτέον παντρεύτηκε όχι από έρωτα, αλλά για να έχει οικογένεια το παιδί τους, προσδοκία στην οποία ο Στέφανος ανταποκρίθηκε απόλυτα.

Πλάκα μου κάνεις? Η Εύα μπήκε σφήνα? Όταν τον ρώτησε 7 χιλιάδες φορές αν θέλει να κάνουν αυτό το γάμο και να προσφέρουν σε αυτό το παιδί μια οικογένεια? Και πώς ακριβώς την ερωτεύτηκε ΑΦΟΥ χώρισε? Τα ποιήματα, τα φιλιά στα εξοχικά και τα φλερτάκια ήταν πριν χωρίσουν. Τι ακριβώς θυσίασε? Το σεξ που του έλειψε που πήγαινε στη Μελίτα τα βράδια (άσχετα που είδαμε ένα μας είπαν ότι ήταν πολλά)? Δηλαδή το ότι περνούσε κάποια βράδια με τη γυναίκα που ήξερε ότι έχει αυτή την προιστορία με την Εύα είναι σωστό? Είναι ηθικό? Δεν είναι λάθος? Ήξερε ότι η Εύα είχε βιώσει μια τραγική εγκυμοσύνη, ένα τραγικό έρωτα και μια απίστευτα τραγική προδοσία και την βοήθησε να ξαναμανα προδοθεί με την ίδια γυναίκα και μάλιστα διέλυσε την εγκυμοσύνη που ποθούσε να ζήσει ευτυχισμένα! Δεν μπορεί να τον βγάλουμε εντελώς λάδι. Η Εύα δεν υπήρχε περίπτωση αν της έλεγε όχι να του το κρατούσε ήξεραν καλά ο ένας τα συναισθήματα του άλλου.

Το όλο θέμα είναι ότι έκραζε το Μάνο που το είχε δίπορτο. Και έκανε πολλά για να τον χωρίσει από την Εύα. Οπότε μετά με τι κότσια να παραδεχτεί ότι ενώ ελεγε οτι αγαπά την Εύα (και έκανε τα τέρατα με τρομοκρατίες, στεφάνια κλο για το καλό της) ποθούσε και τη Μελίτα (που με τα sms του έστειλε την Εύα να την παρακολουθήσει με το Μάνο)? Θα έχανε την αξιοπιστία του. Προτίμησε λοιπόν να την τσακίσει ακόμα μια φορά. Και δεν έχω δει να το πληρώνει στο τόσο. Μπορεί η Εύα να είχε μια υποψία αλλα ο Στέφανος διαλαλούσε ότι δεν ισχύει. Το ότι αρνούνταν πόσο καιρό να πει την αλήθεια εγώ σωστό δεν το λέω. Ούτε και αξιοπρεπές.

4)
JESSIE έγραψε:Ναί, έγιναν οι φόνοι, αλλά αφού ο ίδιος δεν ευθύνεται γι'αυτούς, είναι λογικό να θέλει το μερίδιό του, προσφέροντας συγχρόνως όλη του τη βοήθεια για να βρεθεί ο ένοχος, τον οποίο δεν γνωρίζει ο ίδιος. Το να έλεγε οτι σου χαρίζω τα διαμάντια που μου αναλογούν, σαν δώρο επειδή κάποιος που δεν ξέρω σου σκότωσε τη γυναίκα, οπότε αυτό σε παρηγορεί, τότε θα γινόταν ο αφελής και αγαθιάρης που με τίποτε δεν θα μού άρεσε.

Συγνώμη αλλά πρώτα και κύρια, ξεκαθάρισε ότι θέλει τα διαμάντια, τα έβαλε σε προτεραιότητα από οτιδήποτε άλλο. Το ηθικό έρχεται δεύτερο για εκείνον. Κατά δεύτερον είπε ξεκάθαρα στο Λευτέρη ότι αν θες να βρεις απαντήσεις τα διαμάντια θα σε βοηθήσουν, του είπε λοιπόν ότι αντί να βρει την πληροφορία είναι πιο εύκολο να την ανταλλάξει την πληροφορία, στυλ Νταίζη το πουλάκι μου. Στην τελική ήταν συμμέτοχος σε αυτή τη δουλειά, στείλαμε ανθρώπους είχε πει, δεν ξέρει ποιος τους έστειλε? Ξέρει! Απλώς ψάχνουν όλοι για μια εντολή θανάτου ενώ στην ουσία το θάνατο τον προκάλεσε η ληστεία τον τύπων, έτσι για να έχουμε να γεμίζουμε επεισόδια. Η σκηνή είτε σκόπιμα είτε άσκοπα τόνιζε τη διαφορά των δύο αυτών ηρώων (άλλωστε κέντησαν και οι δύο ηθοποιοί), γιατί να προσπαθήσω να βγάλω τον Στέφανο φιλάνθρωπο ενώ δεν είναι? Δεν είπα να του τα χαρίσει αλλά θα μπορούσε μαθαίνοντας ότι η δουλειά του κόστισε 4 πτώματα ως τώρα να πει τα διαμάντια βλέπουμε μετά τι γίνεται να δούμε ποιος φταίει για τους ανθρώπους. Η Αντιγόνη που έχει μείνει άφραγκη είπε ότι δεν τη νοιάζει, ο Στέφανος γιατί τόσο κόψιμο? Κάτι κρύβεται (θέλω να ελπίζω - αν και το βλέπω θα απογοητευτώ) Και η Ερι κόπτεται αλλά όπως σου είπα εκείνη τουλάχιστον δεν αναμιγνύεται στο τόσο στην υπόθεση..

Καλό μεσημέρι

ΥΓ. Για να διαβάσεις ένα spoiler πατάς πάνω στο άσπρο κουτάκι στη λέξη spoiler και στο ανοίγει. Και με τον ίδιο τρόπο κλείνει.

ΥΓ. 2. Στην προεπισκόπηση διάβασα annoula! (Αμάν αυτή η annoula! lmao) ΘΕΑΑΑ!!! Κι εμένα μου άρεσε το μαρκάρισμα στα σοκολατάκια χαχα

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 4:07 pm

Διαβάζοντας τα σχόλια όλων μου δημιουργήθηκε μια απορία!
Τη σκηνή με τη Νταίζη στην αποθήκη να κοιτάζει τις... οικονομίες που έχει στην άκρη και με τόσο κόπο μάζεψε Nyxia την έχουν γυρίσει στα αλήθεια τόσες φορές όσες την έχουμε δει; Κι αν ναι τις γύρισαν συνεχόμενα; Αλλά... όχι δεν γίνεται συνεχόμενα γιατί πρέπει να συμβαδίζει και το ρούχο... Αλλά αν δεν γυρίστηκαν συνεχόμενα τότε πείτε μου: τι παίρνει η κυρία Πολυχρονίδη για να μην φρικάρει όταν κάθε μέρα της δίνουν την ίδια σκηνή να παίξει! Θα νομίζει ότι πάει ακόμα σχολείο η γυναίκα και ότι κάνουν επαναλήψεις εν όψει εξετάσεων! Βέβαια έχουμε δει επαναλήψεις και επαναλήψεις από ζευγάρι σε ζευγάρι, από έτος σε έτος, ακόμα κι από σήριαλ σε σήριαλ αλλά σε αυτήν την επανάληψη θα δώσω oscar έτσι γιατί μου την έδωσε τώρα! lol!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 4:08 pm

Δεν είναι επανάληψη λόγω εξετάσεων, είναι τιμωρία που πήγε και έμπλεξε με την Εδέμ lmao

Όταν της έδιναν σοβαρό ρόλο ήταν για oscar όντως. Είναι πολύ καλή.

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 4:18 pm

Κορίτσια - ελπίζω να μην είμαστε εκτός θέματος πλέον- ο Στέφανος δεν έμοιαζε με το Μάνο στον παρορμητισμό και τις εκρήξεις θυμού, παρουσιάστηκε όμως στην αρχή εξίσου επικίνδυνος, αινιγματικός και μυστηριώδης. Αυτό με τράβηξε από την αρχή.
Τώρα για τη στάση του σχετικά με το Λευτέρη και το παιδί του, θα επιμείνω γιατί το βρίσκω εντελώς παράλογο να το περνάει στο ντούκου.
Δε λέω να κάνει σκηνές σαν το Μάνο, αλλά μια ανησυχία να μην την έχει;
Να μην τη εκφράσει;
Γιατί μέχρι στιγμής το μόνο που τον απασχολεί είναι τα διαμάντια , οι γκόμενες....άντε και η προσφάτως αγιοποιηθείσα αδερφή του.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από fantina Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 4:19 pm

μια μικρη παρεμβαση στην παραπανω κουβεντα Στεφανου -Μελιτας -Ευας -Μανου .....
και ερωτηση πρωτη ......το παρελθον δικαιολογει ,παντα το παρον και το μελλον ?και αν ναι μεχρι που ?
γιατι με αυτην την συγκεκριμενη λογικη ....θα πρεπει να σταματησουμε να <<κραζουμε >>την Νταιζη ......
ερωτηση δευτερη .....το εμπορευομαι πλαστους πινακες ......επειδη το λεω σημαινει και οτι δεν ειναι και παρανομο ?και κατα επεκταση θεμιτο ?αρα ολα καλα και ομορφα φτιαγμενα ?αρα δεν εμαι αγαθος και ειμαι πιο κοντα στο μεσο ανθρωπο .......
ερωτηση τριτη ......το οτι απλωνω χερι σε γυναικα ή σε αλλο ανθρωπο και μετα ζηταω συγνωμη και ισως παω και σε μοναστηρι να αγιασω ,σημαινει οτι ειναι και σωστο ?
ερωτηση τεταρτη ......το οτι αφηνω την τσεπη μου να οδηγησει την καρδια μου και κανω γαμο συμφεροντος αδιαφοροντας για τους αλλους ειναι καλο ?και τι πρεπει να κανεις ,να ακολουθησεις τα πρεπει ή τα θελω ?και αν ακολουθησεις τα θελω καταστρεφοντας οτι ειναι διπλα σου ειναι ηθικα σωστο ?
ερωτηση πεμπτη .....ερωτευομαι τον αντρα μιας αλλης ,δεν ειναι ηθικα κακο ,αλλα αμα κανω τα αδυνατα δυνατα να της τον παρω ειναι ηθικο ?
ερωτηση εκτη .......οταν θεωρεις οτι στην ζωη σου ολα πανε στραβα ,και λες οτι φταινε οι αλλοι ,οι συγκιριες ,οι εξωγηινοι ,το κακο το ριζικο ,δεν πρεπει για μια φορα να πεις.........μηπως φταιω εγω ?
και τελευταια ερωτηση ......τελικα <<ξεχρεωνεις >>καμια φορα απο τις αμαρτιες και τα λαθη που εχεις κανει στο παρελθον ?

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 4:21 pm

alkisti κανονικά θα έπρεπε όταν απειλούνταν το παιδί του να κάνει κίνηση, τώρα πια όπως το έχουν φέρει εγώ τουλάχιστον δεν περιμένω τίποτα... Εδώ είπε ευχαριστώ στη Νταίζη!!! Δηλαδή αν δεν είχε αποπειραθεί να του σκοτώσει το παιδί τι θα είχε κάνει? Θα της είχε πάρει και κάνα μπιζού να την καλοπιάσει που με αυταπάρνηση πήρε τόσα λίγα να βγάλει το γκόμενο και επωφελήθηκε και αυτός? Ειλικρινά δεν βγάζω νόημα οπότε δεν μπορώ να απαντησω.. Δεν τίθεται θέμα Στέφανου, τίθεται θέμα σεναρίου. Αν όλο αυτό δεν κρύβει τίποτα από πίσω του τα έχουν κάνει μπάχαλο.

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 4:22 pm

JESSIE έγραψε: Δεν ζητάω προνομιακή μεταχείριση του Στέφανου, δεν χρειάζεται να παραβλέψουμε τίποτε απ'τις κακές του πλευρές, αλλά να τον κρίνουμε πάντοτε με βάση τα όσα έζησε, τις εμπειρίες του απ'τα παιδικά του χρόνια και τις πράξεις και τών υπόλοιπων, γιατί όλα είναι συγκοινωνούντα δοχεία.

Να τον κρινουμε με βαση τα οσα εζησε? Δηαλδη η Νταιζη που δεν εζησε μες τη χλιδη οπως ο Στεφανος αλλα σε μια οικογενεια με εναν πατερα που την βιαζε ειναι Αγια και δικαιολογειται απολυτα για ολα αυτα που εχει κανει ε? Γιατι η Νταιζη εχει ζησει την πιο ασχημη παιδικη ζωη απο ολους αλλα κανενας δεν ειδα να την δικαιολογει........ Ουτε εγω βεβαια!!!
Αλλα αν ειναι να μιλαμε για τα οσα εζησε ο καθενας η Νταιζη ειναι το θυμα και σε καμια περιπτωση ο Στεφανος ο οποιος εζησε μες το χρημα με μια μητερα που τον λετρευε!!!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την evaki16 στις Σαβ Φεβ 12, 2011 4:23 pm, 1 φορά
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 4:23 pm

Αν κάτι μου αρέσει σε αυτό το φόρουμ είναι ότι ο καθείς γράφει αυτό που νιώθει και αυτό που καταλαβαίνει.
και λέω καταλαβαίνει γιατί αυτό το εργάκι έχει καταντήσει για παίχτες με γερά νεύρα. Τη μια μας τα δείχνουν έτσι την άλλη μας το δείχνουν αλλιώς.
Έτσι λοιπόν παίρνουμε και διαλέγουμε από όλους τους ήρωες ποιοί είναι αυτοί που κάπως έχουν κρατήσει τον πραγματικό τους χαρακτήρα. και από αυτούς δεν νομίζω ότι είναι οι ίδιοι και πολλοί.
Νόρα: μια δυναμική , ανεξάρτητη προσωπικότητα που περσι έπεσε σε κατινιές για χάρη του Λουκά. Φέτος , ενώ δεν ήθελε να πει στο Λουκά ότι είναι έγκυος για να μη γυρίσει για το μωρό , αλλά για εκείνη , στο τέλος έγινε αυτό που δεν ήθελε. Και μάλιστα μας παρουσιάζουν και τη Νόρα χαρούμενη. Από την άλλη θέλει να παντρευτεί και όπως κάθε λογική κοπέλα θέλει να αναλάβει το γάμο της , αυτή το αφήνει στο Λουκά. Βέβαια αυτός το είπε , αλλά η παλιά Νόρα δεν θα καθόταν να λέει στις φίλες της ότι φοβάται μήπως τη κερμάσει σε καμιά ελια και τέτοια.
Λουκάς: να καθόταν αυτός άνεργος , να πηγαίνει από το Νικόλα στη Δάφνη και τούμπαλιν πάλι και να ψάχνει πού θα φάει , να φορτώνεται στο Νικόλα πότε για δανεικά και να έχει τη΄Νόρα έγκυος και να δουλεύει και αυτός στην ουσία να κάθεται, ε με συγχωρείτε , αυτός είναι σωσίας του Λουκά.
Αμαλία; η μόνη σταθερή εκεί μέσα. Πότε είναι έτσι και πότε αλλιώς. Έτσι και αλλιώς από την αρχή έτσι ήταν και δεν έχει αλλάξει.
Ρούσσος: τώρα αυτός Βούδας ήταν , Βούδας παρέμεινε.
Ηλίας: σπάνια τον βλέπουμε , έχει έναν καλό λόγο για όλους , άρα παραμένει ο ίδιος.
Εύα: καλά αυτή , μια έτσι , μια γιουβέτσι. Τη μια να είναι στα μαχαίρια με τη Μελίτα , την άλλη να της δίνει και συμβουλές για το Στέφανο. και η Αμαλία να συμφωνεί. Τι να πει κανείς;
Νικόλας: αυτός μπορώ να πω βελτιώθηκε από παλιά. Λιγότερες πλακίτσες δε θα ήταν άσχημο. Γιατί το αστείο από το γελίο χωρίζονται με πολλή λεπτή κλωστή και εδώ τα πράγματα είναι ευθραυστα.
Δάφνη: η μόνη που είναι ίδια. Φιλική , αγαπητή σε όλους. Για όλους να νοιάζεται και για όλους να τρέξει.
Στέφανος:καλά πλήρης μετάλλαξη. Τη μια να είναι ο βασιλιάς της εκδίκησης και τώρα να μας παρουσιάζεται έτσι. Οι σκηνές με τη Μελίτα δε μου αρέσουν καθόλου. Καλά εδώ θα πάρει και το μέρος της Νταίζης. Πού να πεις και ποιος να σε πιστέψει. Βρε η Νταιζάρα δεν ήταν αυτή που πήγαινε να σου καθαρίσει το γιο από την κοιλιά της Εύας; Και εσύ τα διαγράφεις όλα μονοκονδυλιά.
Μπέλλος: α καλά . Εδώ μας τον παρουσίασαν σαν ένα χάπατο και επειδή ο Μπουγιούρης μας τη λάκισε σκέφτηκαν κάπως να τον κάνουν κακό. Τώρα πώς γίνεται ο Μήτσουλας να μας βγει Κόναν ο Βάρβαρος , μόνο οι υπεύθυνοι του έργου ξέρουν.
Νταίζη: η μετατροπή της μετατροπής. Στην αρχή η παλιά αγαπημένη του Λουκά , μετά η πρώην , ύστερα έφαγε το Λουκά να παντρευτούν , μετά του βουτάει το σπίτι , παντρεύεται τον Μπέλλο , εμφανίζεται ως νόθο παιδί της Αντιγόνης , δολοπλοκούν μεταξύ τους , μετά τρώει τα πάντα από τους πάντες και στο τέλος θέλουν να μας επιβάλλουν να της δώσουμε και συγχωροχάρτι.
Αμ , δε έπρεπε να λέγεται Μυστικά της Εδέμ , Τα παλαβά της Εδέμ έπρεπε.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 4:26 pm

Κορίτσια μου σας παρακαλώ αποφεύγετε να γράφετε συνέχειες!

fay66 όχι ότι διαφωνώ και έλιωσα με το σχόλιο περί Βούδα αλλά κι αυτός μια μεταλλαξούλα την έχει πάθει! sisi

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 4:38 pm

almaresi αν δεν σε λενε Δεσποινα συγγμωμη, δεν ξερω πως μου ρθε, μαλλον επειδη με αυτα που βλεπω κανω συχνα το σταυρο μου και λεω Παναγια μου βοηθα...μου μεινε το Δεσποινα xoxo

Δ.Μπελλος εχεις πολυ πλακα και πολυ σωστη η παρατηρηση σου...σε λιγο θα τα παιρνει παντου μαζι της και θα κανει διαφορα και στο αλμπουμ με τις φωτο θα ειναι: η Νταιζη να κοιμαται με τα διαμαντια,η Νταιζη τσαρκα με τα διαμαντια,η Νταιζη τραγουδαει για τα διαμαντια,<<η Νταιζη και τα διαμαντια..>> ^^
ενα αλμπουμ που ολοι θα αγαπησουμε μα πανω απ ολα Η ΝΤΑΙΖΗ!!!!!φυσικα η Πολυχρονιδη ειναι πολυ καλη, οταν εχει κειμενο η κοπελα..!!!!

Απολυτη Ελληνιδα Διαχειριστρια ευχαριστω πολυυυ!!!!!! Matakia

Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης