Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap13%Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 13% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap32%Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 32% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap19%Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 19% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap26%Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 26% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap7%Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 7% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap1%Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 68

Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 4:44 pm

μια μικρη παρεμβαση στην παραπανω κουβεντα Στεφανου -Μελιτας -Ευας -Μανου .....
και ερωτηση πρωτη ......το παρελθον δικαιολογει ,παντα το παρον και το μελλον ?και αν ναι μεχρι που ?
γιατι με αυτην την συγκεκριμενη λογικη ....θα πρεπει να σταματησουμε να <<κραζουμε >>την Νταιζη ......

Το παρελθόν δεν δικαιολογεί τις πράξεις μπορεί μόνο να τις αιτιολογήσει και αυτός είναι ο λόγος που με εκνευρίζει το γεγονός οτι στην περίπτωση της Νταίζης προσπαθούν να δικαιολογήσουν τις πράξεις της

ερωτηση δευτερη .....το εμπορευομαι πλαστους πινακες ......επειδη το λεω σημαινει και οτι δεν ειναι και παρανομο ?και κατα επεκταση θεμιτο ?αρα ολα καλα και ομορφα φτιαγμενα ?αρα δεν εμαι αγαθος και ειμαι πιο κοντα στο μεσο ανθρωπο .......

Το γεγονός οτι κάποιος παραδέχεται οτι η δουλειά του είναι το εμπόριο πλαστών και κλεμένων έργων τέχνης δεν τον κάνει κατ εμέ νόμιμο. Απλά επιλέγει τη δεδομένη χρονική στιγμή να πει μια αλήθεια που τον συμφέρει όταν ο ίδιος άνθρωπος προηγούμενα κατηγορούσε και λιθοβολούσε τους συνεργάτες του με το προσωπείο του τίμιου

ερωτηση τριτη ......το οτι απλωνω χερι σε γυναικα ή σε αλλο ανθρωπο και μετα ζηταω συγνωμη και ισως παω και σε μοναστηρι να αγιασω ,σημαινει οτι ειναι και σωστο ?

Όταν απλώνει κάποιος χέρι σε κάποιον ασθενέστερο είναι απαράδεκτο για όποιον λόγο κι αν το κάνει. Ξεχωρίζω έναν καυγά ανάμεσα σε ίσους γιατί εκεί πια πάμε αλλού. Αν όμως αυτός ο κάποιος δεν το κάνει ποτέ ξανά το παραδεχτεί και το πολεμήσει δεν το διαγράφω αλλά το βλέπω διαφορετικά ίσως όπως θα έβλεπα κάποιον που θεραπεύτηκε απο μια αρώστεια.

ερωτηση τεταρτη ......το οτι αφηνω την τσεπη μου να οδηγησει την καρδια μου και κανω γαμο συμφεροντος αδιαφοροντας για τους αλλους ειναι καλο ?και τι πρεπει να κανεις ,να ακολουθησεις τα πρεπει ή τα θελω ?και αν ακολουθησεις τα θελω καταστρεφοντας οτι ειναι διπλα σου ειναι ηθικα σωστο ?

Για μένα απαράδεκτο παντελώς. Δεν βρισκω δικαιολογία σ αυτό

ερωτηση πεμπτη .....ερωτευομαι τον αντρα μιας αλλης ,δεν ειναι ηθικα κακο ,αλλα αμα κανω τα αδυνατα δυνατα να της τον παρω ειναι ηθικο ?

Εδώ νομίζω είναι μεγάλο θέμα συζήτησης. Αν κάποια ερωτευτεί έναν άντρα χωρις να γνωρίζει οτι είναι δεσμευμένος στη συνέχεια είναι δύσκολο να κοντρολάρει τα συναισθήματά της. Αν το κάνει εις γνώσιν της αλλάζει το θεματάκι. Στην περίπτωση του Μάνου κάθε μια απ τις δύο τον ερωτεύτηκε ελεύθερο. Η Εύα γιατί στα δεκαπέντε του ήταν ελεύθερος η Μελίτα για την δούλεψε και δεν της είπε την αλήθεια και όταν ήδη έχει μπλεχτεί μια γυναίκα συναισθηματικά είναι λάθος μεν να διαλύσει μια σχέση αλλά μπορώ να το καταλάβω και αν θέλεις να το δικαιολογήσω. Κάθε μια είχε το δικό της δίκιο και πιστεύω οτι και οι δύο ήταν θύματα του Μάνου. Όταν μπλέκεσαι όμως με κάποιον ήδη δεσμευμένο εκεί αρχίζουν τα δύσκολα

ερωτηση εκτη .......οταν θεωρεις οτι στην ζωη σου ολα πανε στραβα ,και λες οτι φταινε οι αλλοι ,οι συγκιριες ,οι εξωγηινοι ,το κακο το ριζικο ,δεν πρεπει για μια φορα να πεις.........μηπως φταιω εγω ?

Εμ δεν πρέπει;

και τελευταια ερωτηση ......τελικα <<ξεχρεωνεις >>καμια φορα απο τις αμαρτιες και τα λαθη που εχεις κανει στο παρελθον ?

Όταν κάνεις κάτι κακό πάντα θα το κουβαλάς Όμως αν το καταλάβεις το παραδεχτείς κάνεις το κάθε τι να το διορθώσεις όσο γίνεται γιατί κάποιες φορές δεν γίνεται και προσπαθήσεις να μη το επαναλάβεις ποτέ το φορτίο είναι ελαφρύτερο

Όλοι έχουμε ελαττώματα το θέμα είναι τι κάνεις για να τα πολεμίσεις να τα διορθώσεις αν γίνεται και να πας παρακάτω

Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη

Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011

Δημοσίευση από fantina Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 5:40 pm

ευχαριστω μα παρα ,παρα πολυ .......
η ζωη ποτε δεν ειναιξεκαθαρη ,ποτέ δεν ειναι ασπρο ή μαυρο αλλα πιστευω οτι υπαρχουν καποιοι βασικοι κανονες που καλο θα ηταν να ακολοθουνται αμη τι αλλο για να μην πληγωνουμε τους αλλους και να μην τους αφηνουμε να μας πληγωνουν...
και στην συγκεκριμενη σειρα που υποτιθεται οτι μιλαει για πραγματικους ανθρωπους βλεπω οτι το δικαιο πρωτα απο ολα και επειτα ολα τα αλλα μαλλον δεν υπαρχουν
θα μου πεις η ζωη δεν ειναι δικαιη ....το ξερω
αλλα θα μου αρεσε να το δω σε μια σειρα

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από soso Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 6:04 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

Δεν έχει πάτο αυτό το πηγάδι!!!

A-πα(2)-το ΚΑΙ το πηγάδι!Δανείζομαι Fskl

KatsaroYpotheto έγραψε:

Τι να το ψηφίσω τώρα αυτό? Δεν είμαι και 12 χρονών, έχω αναπτύξει την κρίση μου Wink Απαπάλευτο όπως και όλα τα τελευταία..

Αυτό το μη 12,είναι πολύυυυ μεγάλο θέμα!Συγκεκριμενοποιείται πολύ το κοινό,και αλίμονο σ'όποιον δεν πληροί τις προϋποθέσεις,(ανεξαρτήτως βιολογικής ηλικίας..)

KatsaroYpotheto έγραψε:

Θέλω να καταλάβετε ότι αυτό που γράφετε δεν είναι δραματική σειρά! Εκτός αν εσείς τη βλέπετε και κλαίτε... Σίγουρα είναι ΔΡΑΜΑ όσο να πείς..

Ολος ο σχολιασμός για πολλά : respect :
ΑΕΔάρα,έγραψες.-

alkisti έγραψε: Α, ρε Μάνο, τα χίλια στραβά μπορεί να είχες, αλλά ήσουν άντρας.... όχι σαν κάτι άλλους ξεφτίλες και τζάμπα μάγκες!

'Ήταν ο άτιμος,ήταν! Snif

aggeliki έγραψε:Για την Εύα δεν το συζητάω τη χάσαμε απ την οθόνη μας όπως κάποτε χάσαμε το Μάνο. Γιατί αφού δεν υπάρχει ρόλος γι αυτήν δεν μας έλεγαν οτι έφυγε με το Μάνο να μείνουμε με την καλή ανάμνηση; Κι αν πάλι θέλουν να μας δείξουν πως θα προχωρήσει στη ζωή της μετά το Μάνο γιατί δεν της δίνουν λίγο χρόνο στα επεισόδια;

Ο Στέφανος πάλι πως μεταλλάχτηκε έτσι; Ξέχασε οτι η Νταίζη προσπάθησε να σκοτώσει το παιδί του; Δεν νοιάζεται και πολύ γι αυτό; Είναι καλός; Είναι κακός; Δυό χρόνια τώρα δεν έχω καταλάβει. Πόσο θα τραβήξει ακόμη αυτό το δεν ξέρω δεν είδα δεν άκουσα; Βαρέθηκα, αλλά όχι μόνο εγώ κ ο Σταυρου, δεν τον αναγνωρίζω

Η μέθοδος που ακολουθείται στη Ξυλά,είναι η γνωστή πια μέθοδος Μπουγιούρη.. Fskl
Τουλάχιστον αυτή ΑΚΟΜΗ δεν την έχουν κάνει καραγκιόζη.. (πρέπει να ζήτησε μεν πολλά,αλλά λιγότερα απ'τον αποχωρήσαντα)
Το γιατί δεν την έδιωξαν είναι σαφές..
Αλλά όσο σαφές κι αν είναι,θα ταν πολύ καλύτερο να κλείσουν πέρυσι την ιστορία τους με την κοινή (επική) έξοδο ΚΑΙ των δύο..
Καποιοι από το επίσης μεταλλαχθέν αυτό φόρουμ,έφυγαν ήδη από πέρυσι..ή αραίωσαν απίστευτα τις εμφανίσεις τους..στη δευτερη περίπτωση,θα σωζόμασταν κι άλλοι..
Πάντως,να πληρώνεις καλά μια ηθοποιό,πια μόνο για το όνομά της..καίτι δισσύλαβο.. μαζί με ό,τι αυτό συνεπάγεται..,είναι κατα μία διεστραμμένη έννοια κολακευτικό.. (ειδικά αν υπολογίσεις,πόσο πάει η ατάκα livani )

tsampika090909 έγραψε:Αλλα αυτο που ειπε στο χτεσινο επεισοδιο ο Λουκας στην Εριεττα,τι τουβλο ηταν??
Να πας,λεει,στην Αμερικη να ξεπερασεις το Στεφανο.Να εχουμε κι εναν λογο να ρθουμε Αμερικη.
Γιατι ο Μανος δεν ειναι λογος? Σε αλλο εργο επαιζε περυσι? Μηπως εγω την επαθα την αμνησια?
Μπα δε νομιζω!!!

Και τώρα που μου το θύμισες.. Fskl

Καρ-Mik έγραψε:Δ.Μπελλο, καλα εκανες και μπήκες στην παρέα μας! Ακομα και αν διαφωνούμε στο θέμα του Μπέλλου, το χιούμορ σου και ο τρόπος που αντιμετωπίζεις τις διαφορετικές μας απόψεις πανω σε αυτό το θέμα είναι πολυ ιδιαιτερος και αγαπητος!
Προσωπικά απολαμβανω να σε διαβάζω...
Τέλος off topic

Πόσο συμφωνώ!Εμένα η "Δ.Μπέλλος imarton " μ'εχει εξουδετερώσει..
Είναι τόσο απολαυστική και ευγενής ,που δεν μπορώ να γράψω κάτι κακό για το Μπέλλο ,πια..
(οποία καταντία,για τον ωροσκόπο μου lol! )

nefelik έγραψε:

Η σκηνή Νόρας – Εύας – Δάφνης καλή ήταν, αλλά ας μην τη σχολιάσω παραπάνω γιατί θα πω κακιούλα και δε θέλω... Πάντως είχε ωραίες ερμηνείες, κυρίως από την Ξυλά...

Η Αμαλία που πριν 2-3 επεισόδια έπαιζε χαρτάκι με την Εύα και συμβούλευε την κορούλα της να κάνει ό,τι έκανε και η Εύα, άρχισε πάλι να την κατηγορεί. Αδιόρθωτη είναι...

Περιμένω να δω περισσότερο τη μητέρα της Νόρας, αν και απ’ ότι φαίνεται θα είναι άλλη μια κωμική παρουσία και τέτοιες έχουμε ήδη αρκετές. Κατά τα άλλα, υποτίθεται ότι βλέπουμε δραματική σειρά...

*Την ίδια κακία θα λέγαμε! *αγγελάκι*
*Το Είδωλο εχει το ακαταλόγιστο..(είναι που το μπουμπούκι της διαλέγει και μονίμως φτωχούς άντρες..καταλαβαίνεις..) livani
*Υ-πο-τι-θε-ται.. -συλλαβιστά.

Υγ.
almaresi έγραψε:δρ, μην με : respect : , με κάνεις και ντρέπομαι βρε...
Στα 99 μου,να τσιγκουνεύομαι το θαυμασμό μου;;;;;;?????? (θα πεθάνω,νομίζω..)
*θα βάλω καρδιές την άλλη φορά, να ντραπείς λιγότερο Razz ,..κι αυτές εντός θέματος (θα) είναι..*

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 7:29 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:Διαβάζοντας τα σχόλια όλων μου δημιουργήθηκε μια απορία!
Τη σκηνή με τη Νταίζη στην αποθήκη να κοιτάζει τις... οικονομίες που έχει στην άκρη και με τόσο κόπο μάζεψε Nyxia την έχουν γυρίσει στα αλήθεια τόσες φορές όσες την έχουμε δει; Κι αν ναι τις γύρισαν συνεχόμενα; Αλλά... όχι δεν γίνεται συνεχόμενα γιατί πρέπει να συμβαδίζει και το ρούχο... Αλλά αν δεν γυρίστηκαν συνεχόμενα τότε πείτε μου: τι παίρνει η κυρία Πολυχρονίδη για να μην φρικάρει όταν κάθε μέρα της δίνουν την ίδια σκηνή να παίξει! Θα νομίζει ότι πάει ακόμα σχολείο η γυναίκα και ότι κάνουν επαναλήψεις εν όψει εξετάσεων! Βέβαια έχουμε δει επαναλήψεις και επαναλήψεις από ζευγάρι σε ζευγάρι, από έτος σε έτος, ακόμα κι από σήριαλ σε σήριαλ αλλά σε αυτήν την επανάληψη θα δώσω oscar έτσι γιατί μου την έδωσε τώρα! lol!

lmao lmao lmao lmao
Πόσο δίκιο έχεις... και εμένα η ίδια απορία μου δημιουργήθηκε αλλά μετά παρατήρησα τα ρούχα που αλλάζουν από χάιδεμα σε χάιδεμα...
Νομίζεις δεν έχει φρικάρει η γυναίκα... δεν βλέπεις καμιά φορά που της βγαίνει μια υπερβολή στις κινήσεις στα χέρια, από το τελευταίο εγκεφαλικό (όταν διάβασε τις σκηνές της) της έχει μείνει, δεν μπορεί να τα ελέγξει!!! Razz
(και είναι κρίμα γιατί όντως όταν έχει κείμενο η Πολυχρονίδη είναι πάρα πολύ καλή)
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 7:31 pm

μαλλον δεν ειμαι καλα τι ειναι αυτα που βλεπω για τον μανο; ο μανος δεν αλλαξε; ο μανος πηγε να το σκασει; ΜΑΛΛΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΝΗΜΗ Ο ΜΑΝΟΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ 2 ΚΥΚΛΟ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΤΙ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ; Ο ΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΣΚΑΓΕ ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕ ΠΑΤΟ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΦΥΓΕΙ. διεκδικουσε την ευα διοτι ΔΕΝ ΕΠΑΨΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΤΕΛΟΣ, Ο ΜΑΝΟΣ ΗΤΑΝ ΑΝΔΡΑΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΕΩΣ.τωρα οσον αφορα που δεν ειπε στην μελιτα για τον στεφανο καλα εκανε. Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΠΗΚΕ ΣΦΗΝΑ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ ΦΕΡΘΗΚΕ ΑΡΡΩΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΑΓΚΑΘΙΝΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΑΝΟΣ ΛΟΙΠΟΝ.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 7:47 pm

επισης αφηνω την τσεπη μου να με καθοδηγησει ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΡΗΤΕΟ. ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ Ο ΜΑΝΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΥΤΡΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΟΥΣΣΟ ΝΑ ΤΟΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΕΤΣΙ. και ο μανος θυμα του ρουσσου ηταν στην ουσια. ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ; ΣΗΜΑΣΙΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙ; ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ 2 ΚΥΚΛΟ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΑΥΤΟ. ο στεφανος παλι οχι. να δεχτω τωρα οτι συγχωρει την νταιζη . να το δεχτω.ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΝΤΑΙΖΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΠΕΙΡΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕΤΑΝΙΕΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΔΙΟΤΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΣΩΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΛΟ. ο μανος εξαιτιας του στεφανου εχασε και τα παιδια του μαριλια νεφελη. ενω ο στεφανος τιποτα. ΚΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΦΥΓΕ ΑΜΕΡΙΚΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΘΑΡΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ. ΟΛΟΣ Ο 2 ΚΥΚΛΟΣ ΜΑΣ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΗΝ ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 11:23 pm

Αυθυποβολή: θα περιοριστώ στο επεισόδιο, θα περιοριστώ στο επεισόδιο, θα περιοριστώ στο επεισόδιο......
Απάντηση καθρέφτη: ποιό επεισόδιο, την τρέλα μου???

Έκατσα και το είδα, όλο, με τη σειρά, μη μου ξεφύγει σκηνή, μη χάσω ατάκα, μην τυχόν και αδικήσω....
Εγώ να μην αδικήσω, αυτοί που με υποτιμούν! Με κοροϊδεύουν, μες τα μούτρα μου!!!! Θύμωσα maaaad

Αλλά, ας αρχίσω απ΄τα "καλά".
"το λοιπόν!" sisi ναι....σήμερα μ' άρεσε ο Στέφανος. Κεφάτος, ορεξάτος, αποφασισμένος, με το βλέμμα που σκοτώνει, τους πήρε όλους σβάρνα, να βάλει τα πράγματα στη θέση "τους".... Λοιπόν, αν το αποφασίσετε ότι είναι "κακούλης", εγώ να χαρώ! Του πάει, το 'χει, μια χαρά..... Βλαμμένο και ξεκρέμαστο κι αγαθοβιόλη δεν τον μπορώ, κρίμα είναι στο φινάλε....
Κεντάει ο άνθρωπος! Τι απόλαυση, και με τον Πέτρο και με τον Λευτέρη και με τη μανούλα.... καλά με τη Νταίζη άστο....σεναριακό ολίσθημα νούμερο....το 'χασα. Τα είπατε, καλύφθηκα. sisi Με τον Χρήστο ωραίοι, να μη λέγαν και ......ίες τι καλά που θα περνούσαμε όλοι.....

Λουκάς Εριέτα: οκ, γλυκούλι...... Sleep

Λουκάς Δάφνη: αυτό μάλιστα!!!! ^^ Χώσε Δάφνη, χώσε κι εγώ μαζί σου.... yey

Και μετά, το χάος....

Τι γελοιότητα Λουκά Νικόλα ήταν αυτή? Τόση υποτίμηση, ούτε η δραχμή, ούτε η πάλαι ποτέ ιταλική λιρέτα, φτάνει όμως, φτάνει! Τι χαζά ειναι αυτά? Δηλαδή, δεν τους έχει περάσει από το μυαλό ότι υπάρχει κοινό και μεταξύ νηπιαγωγείου και οίκου ευγηρίας!? Που ξέρω και 5χρονα και 85ρηδες που αν έβλεπαν αυτές τις χαζομάρες θα εξανίσταντο επίσης.... wall

Ύφος Μελίτας κατά τν εκφορά νόματος Εριέττας: Fskl μωρή άρρωστη μη στα χρωστάω και πώς θα κοιμήθω.... Τόσα λεφτά τα γονικά της, δεν την πάνε σε κάνα ψυχολόγο, νισάφι..... vomit το στομάχι μου δηλαδή.....

Και προχωράω στην έταιρη ΞΕΦΤΙΛΑ γιατί θα σκάσω!!!
Όπως λέει το κουτάκι στα αριστερά, είμαι 32 ετών (ζωή να 'χω!), και παρότι δεν αφορά κανέναν, θα σας πω ότι είμαι μοναχοπαίδι, ζω μόνη μου τα τελευταία 13 χρόνια και μακριά από τους γονείς μου τους οποίους βλέπω 2-3 φορές το χρόνο αλλά μιλάμε κάθε μέρα δόξα στη σύγχρονη τεχνολογία, επαγγελματικά δε, στα ίσα και παραπάνω είμαι με τη Νόρα (διότι εκεί θέλω να καταλήξω.....). Αν λοιπόν εγώ είχα την εξαιρετική ευλογία να μείνω έγκυος (γνωρίζοντας ότι θα υπήρχε και θέμα υγείας επ'αυτού) και δη από τον έρωτα της ζωής μου, τον οποίο θα τύχαινε να γνωρίζουν και να εκτιμούν τα γονικά μου ως παιδικό μου φίλο, θα έπιανα το ρημαδοτηλέφωνο (ή θα άνοιγα το skype να βλέπω και φάτσες να το χαρώ!) και θα τους το έλεγα, να κάνουν πάρτυ!!!!

Μεγάλοι άνθρωποι, μορφωμένοι, που έχουν περάσει τα χίλια μύρια όσα, ειδικά η Νόρα, απαγωγή, βιασμός, έκτρωση, Χριστέ μου και Παναγία μου και 12 Θεοί του Ολύμπου δηλαδή, και κάθονται και το κάνουν θέμα, πώς θα το πουν στους γονείς? ότι παντρέυονται???? Τι είναι η μικρή αποπλανημένη κορασίς, που φοβάται τον μανιάτη πατέρα, μην παίξει έγκλημα τιμής!?!? Θα μας αποτρελάνουν? Εϊναι αυτό λογική αντιμετώπιση? Πάμε καλά? Ειλικρινά, εξοργίστηκα, έχω φτάσει στα όρια μου!!! nteni

Δραματική σειρά με παιχνίδια εξουσίας? ΠΟΥΝ' ΤΗ???? Wow

ΥΓ1 και μετά λένε, γιατί βλέπει ο κόσμος τα τούρκικα.... κάτσε να σκεφτώ.... α ναι. Έχουν ηθοποιούς, δεμένη πλοκή, σκηνικά, και στο φινάλε αποδίδουν πιστά την πολυσύνθετη πραγματικότητα της γείτονος, καθόλου εύκολο....

ΥΓ2 Δ.Μπέλλος, που είσαι όντως θεά (!), κι εγώ γι'αυτό ήρθα εδώ.... τουλάχιστον να γελάμε λίγο! Μέρα χωρίς γέλιο, χαμένη!
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από zwi Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 11:55 pm

Μέτριο το επεισόδιο για μένα...
~Μου άρεσε η εμφάνιση της κ.Στέλλας...
~Η κόρη ΣΑΣ Λουκά και όχι η κόρη ΣΟΥ...
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Σαβ Φεβ 12, 2011 11:59 pm

zwi έγραψε:Μέτριο το επεισόδιο για μένα...
~Μου άρεσε η εμφάνιση της κ.Στέλλας...
~Η κόρη ΣΑΣ Λουκά και όχι η κόρη ΣΟΥ...
ntina fan και εμενα μου αρεσε η εμφανιση της κυριας Στελλας.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 1:53 pm

Αυτό που μου άρεσε ήταν η εμφάνιση της Στέλλας.Από τα λίγα δευτερόλεπτα που έδειξαν και τους τρεις φαίνεται ότι θα έχουν καλή χημεία μεταξύ τους.
Όσο για τα υπόλοιπα ; Τι να πει κανείς;
Η Νόρα μια δυναμική γυναίκα που θα έπρεπε εκείνη να κανονίζει τα του γάμου της να τα αφήνει όλα εν λευκώ του Λουκά , δεν μου φαίνεται και τόσο λογικό. Τέλος πάντων. Πολύ ωραία η έκφραση της δρακουλάκη όταν είδε τη μαμά της , αν και μου φάνηκε λίγο υπερβολικό.
Λουκάς: αυτός δεν είναι ο Λουκάκος που έχουμε αγαπήσει. Ωραίες αγαπησιάρικες σκηνές αλλά δεν μπορώ να τον βλέπω περιπλανόμενο μια ζωή στον ταρίφα του και να ζητά λεφτά. Όπως έγραψα και σε άλλο σχολιασμό δεν μου αρέσει αυτή η συμπεριφορά του Λουκά. Ναι εντάξει μετά την ιστορία με το Ρούσσο είναι λογικό να έχει κάποιες αμφιβολίες για τη δουλειά του , αλλά μέχρι ενός σημείου. Ο Λουκάς που ξέρουμε και έχουμε γνωρίσει και αγαπήσει δεν θα άφηνε ποτέ την έγκυο Νόρα να δουλεύει τόσο πολύ και να μην βάζει και ένα χεράκι. Μάλιστα έγκυο γυναίκα με την κοράκλα του καθοδόν. Ο Λουκάς που ξέρω θα είχε επιστρέψει στο γραφείο και θα αναλάμβανε τα ηνία. Ίσως και για αυτό η Στέλλα θέλει να προσεγγίσει το Ρούσσο για να γεφυρωθεί το χάσμα ανάμεσα σε αυτόν και στο Λουκά. Άσχετα άν θα πέσουν "άλλες" γέφυρες επικοινωνίας μεταξύ τους μετά. καλό θα είναι να δούμε και πάλι το Λουκά , έτσι όπως τον ξέραμε. Πάντων ήταν ωραίες οι σκηνές του με τη Νόρα , αυτό πρέπει να το ομολογήσουμε.
Εριέττα: η αναμενόμενη γνωστή Ελληνίδα μεγάλη αδερφή. προθυμότατη για το κουμπαριό. Τώρα αν το συνοδέψει και με δώρο ένα σπίτι για τον αδερφό της ακόμα καλύτερα. Θα το χρειαστούν τώρα με την έλευση της Στέλλας.
Εύα-Δάφνη:παρόλο που και οι δυο ήθελαν να είναι οι κουμπάροι μια χαρά το έκρυψαν και κατάλαβαν το σκεπτικό της Νόρας που θέλει την Εριέττα για κουμπαρούλα. Η Δάφνη πάντα κοντά στην παρέα και στο Λουκά. Θα τον βοηθήσει για τις προετοιμασίες του γάμου και με πολύ πολύ μεγάλη χαρά.Μια αληθινή φίλη , που φαίνεται και στα δυσάρεστα και στα ευχάριστα.
Νικόλας: μου αρέσει πολύ ο Γιαννακόπουλος τον τελευταίο καιρό. Παίζει ωραιότατα το ρόλο του. Τώρα ως Νικόλας. Είναι το πειραχτήρι του Λουκά. Ο ένας δεν μπορεί χωρίς τον άλλον. Μου θυμίζουν έντονα τους παππούδες του μάπετ σώου που μαζί δεν κάνουν και χώρια δεν μπορούν.
Νταίζη-Χρήστος : εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος αλλά ο ένας μαγκάκος που θέλει μόνος του να πετύχει και από την άλλη μια γυναίκα αράχνη που θέλει τα πάντα εκβιάζοντας τους πάντες και τα πάντα και δολοπλοκώντας. Κάπου θα συναντηθούν στη μέση , αν και πιστεύω μέχρι να συναντηθούν η Νταιζάρα μήπως δεν υπάρχει πια; Γιατί πολλούς εχθρούς έχει αυτή η κοπέλα.Πάντως καλή η Πολυχρονίδη ,αλλά λιγότερη Νταίζη καλύτερα θα ήταν. Άντε με το ζόρι πρωταγωνίστρια . Αλλά εδώ θα μου πεις θέλουν να προωθήσουν την ατάλαντη-κατά εμέ- Παπά, η Πολυχρονίδη είναι σκάλες ανώτερη.
Και τώρα που λέμε για τη Μελίτα. Γιατί με αφήνει παντελώς αδιάφορη; Ακόμα και οι κοινές σκηνές με το Σταύρου. Αλλά βέβαια , ο άνθρωπος ζωγραφίζει , πού να τον φτάσει η Παπά;
Αντιγόνη: αυτή πολύ άνετη την είδα να δίνει την περιουσία της στην Νταιζάρα.Βρε μπας και εκείνη κρύβεται πίσω από τα λύτρα που χάνει η Νταιζάρα; Εκεί να δεις τι θα γίνει!!Νταίζη εναντίον Αντιγόνη , ΤΟΝ πόλεμο και Οι ραδιουργίες!!!
Για να δούμε λοιπόν από Δευτέρα , μπας και γελάσει το χειλάκι μας με την έλευση της Στέλλας. Ο μόνος που θα έχει μούτρα μέχι το πάτωμα θα είναι ο Λουκάς , εξόριστος στο σπίτι του Νικόλα. Εκεί θα ακούσουμε γκρίνια και κακό!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 3:22 pm

"Ανοιξε το Τριωδιο σημερα, ;D εσεις τι θα ντυθειτε;"

"Χρυσοθηρας στην Αγρια Δυση"

Καπελο, τσαπα, κοσκινο και φυσικα πιστολι, γιατι δεν νοειται αγορι-αγελαδα χωρις εξασφαιρο! Δραπετευσε ο τυπος (στα Γουεστερν δεν τους αφηνουν, δραπετευουν) και αρχισε να ψαχνει για το θησαυρο! Και τη μανα του δινει για το χρυσαφι κυριολεκτικα και μεταφορικα, δεν το εχει σε τιποτα παντως να την ανακρινει! Μαζεψε τη συμμορια του και εκατσαν να συζητησουν που θα σκαψουν στη συνεχεια γιατι το χωραφι του Λευτερη στερεψε απο χρυσο και διαμαντια και εχουν προβλημα μαλλον!
Οπως καθε σωστος cow-boy περασε απο το saloon να δει τον τυπο που φτυνει την αδερφη του, γιατι μπορει να ζησει στη μακρινη Δυση αλλα ειναι Ελληνας αδερφος και εχει υποχρεωση να υπερασπιζεται την τιμη της αδελφης του! Και να την ευχαριστει καπου καπου που τον βοηθησε να δραπετευσει! Ee?

"Μαρια Αντουανεττα"

Σημασια δεν εχει πως θα ντυθεις Μαρια Αντουανεττα σημασια εχει πως θα το υποστηριξεις! Τι κι αν δεν εχουν φωμι, να φανε παντεσπανι, τι κι αν χαθηκαν ζωες και διαμαντια, θα μαζευτουν στης Εριεττας! Γιατι δεν καταλαβα, τετοιο Βερσαλλικο ανακτορο εχει η αυτου μεγαλειοτης της, τοσες συγκεντρωσεις εχουν γινει εκει και τωρα πανε στης Εγι (γαλλικιστι) πως να το δεχτει αυτο;
Μια γαλαζοαιματη δεν ειναι δυνατον να εργαζεται jamais ειναι απαραδεκτο! Καθεται στο ανακτορο της και χτενιζεται για τον βασιλια της! cake

"Μπιπ μπιπ"

Τι; Δρομεας, Roadrunner, πως το λενε; Εκεινο το πουλι που τρεχει μανουλα μου! Ταχυτατο, βεβαια αυτο τρεχει γιατι το κυνηγανε οχι για να προλαβει τη Νταιζη! wall Χαλασε και τη δουλεια των ανθρωπων, τι να σου κανει κι η ΑΚΜΗ;

"Lady Gaga"

Κανεις τον κοτσο λιγο πιο πανω και λιγο πιο extreme, φτιαχνεις ενα φουστανακι απο χαρτονομισματα (παρακαλα να μην βρεξει) και αξεσουαρ απο ακατεργαστα διαμαντια (ασχετο το τσαντακι το ειδατε, με τα διαμαντια?) το τραγουδιστικο το εχεις, ετοιμη! Nyxia Δεν εχει βαρεθει να χαϊδευει τα διαμαντια και να μιλαει στο Χρηστο, "σαν να εισαι εδω", ετσι θα τα εχει παντα μαζι της!

"Σεχραζατ"

Θα χρειαστουμε κατι σε μπουρκα, στο πιο αριστοκρατικο βεβαια και θα την αφησουμε χιλιες και μια νυχτες να λεει παραμυθια ενω ολοι οι αλλοι θα τρεχουν για παρτη της... Μπουρκα γιατι στον 21ο αιωνα ειναι απαραιτητο-λογικο αξεσουαρ για να φοβασαι να πεις στους γονεις σου οτι εισαι εγκυος απο τον συντροφο σου, σχεση για την οποια γνωριζουν και ανθρωπος τον οποιο εκτιμουν! imarton Μια σουλτανα οπως η Σεχραζατ (μιλαω για την original οχι για κατι απομιμησεις σαν του Ονουρ) δεν χρειαζεται να κανει τιποτα για το γαμο της, θα τα κανουν ολα οι γυναικες στο χαρεμι! Τι νοημα εχει να κανει εκπληξη αν εχεις πει απο πριν οτι θα κανεις εκπληξη; Rolling Eyes

"Κομης Μοντε Κριστο"

Κατι σε παραμυθενιο εψαχνα, δεν σας πειραζει που μου βγηκε λιγο πιο μυθηστοριματικο; Λεφτακια δεν ειχε ο κακομοιρης του τα φαγανε, κατι του αφησε ενας φυλακισμενος εκει, δεν ειναι ολοι σαν το Νικολα, που δεν δινει του αγγελου του νερο και γυρισε να βρει την μεγαλη του αγαπη! Επειδη καλο ειναι το παραμυθι αλλα ζουμε την πραγματικοτητα και αυτη λεει οτι απλωνεις τα ποδια σου κατα το παπλωμα σου! Πως το βλεπετε ο παραμυθενιος γαμος εκπληξη θα μας φτασει σε σημειο να στειλουμε κατι απο το υστερημα μας στον κυριο Κομη; pff

"Ζορο, η Νεα Γενια"

Ειναι ο κλασσικος Ζορο μονο που εχει πιο εξελιγμενα οπλα και αντι για αλογο μηχανη! Ο μασκοφορος εκδικητης δεν βλεπω να βγαζει ακρη με τους Ντον που εμπλεξε και να μου το θυμηθειτε! Την αγαπη του παντως την προστατευει ή προσπαθει τουλαχιστον και αυτο ειναι προς τιμην του! Μιλαει για ζωες και ψαχνει ενοχους, δεν φαινεται να τον ενδιαφερουν τα διαμαντια αλλα μονο η ανεξαρτησια της Καλιφορνια! Razz

"Ωραια Ελενη"

Του Ευριπιδη, εχει σημασια! Γιατι εκεινη αν θυμασται την ψαχναμε, δεν ξεραμε, πηγε, δεν πηγε στην Τροια; Μια τραγωδια ολοκληρη φαγαμε να τη βρουμε, 1692 στιχους! Τοσα υπεφερε η δολια για τα καπριτσια της Ηρας και δεν την εκανε και κουμπαρα η Νορα, καταλαβες! Τι ειναι αυτο ομως βρε παιδια στιχο-στιχο το παμε, δειξτε μας και κατι παραπανω!
Για να σας πω την αληθεια ηθελα να τη ντυσω "γκιλοτινα" (βλ. παραπανω) αλλα μια χαρα κοπελα γιατι να την χαραμισω! queen

"Ταβερνιαρισσα και ταβερνιαρης"

Ριχτα ρουχαλακια, κοιλιτσα για τον κυριο, φακιολι για την κυρια και ετοιμο το ζευγαρακι! Παιδια αν ειναι να το ριξετε στον οικιακο εξοπλισμο ξεχαστε τα πυρεξ, ειδατε τι παθαμε στον προηγουμενο γαμο που πηρατε πυρεξ! Η κυρια το εχει και στο ραψιμο, ο κυριος παλι δεν δινει βερεσε που να λιμωκτονει ο πελατης...

"Νεραϊδα των δοντιων"

Κατι σε ασπρο με πολυ τουλι και απαραιτητο αξεσουαρ το σακουλακι για να μαζευει τα δοντια! Καλο θα ηταν βεβαια να μειωσει την αμοιβη που αφηνει στα παιδακια γιατι ετσι οπως τον βλεπω τον γαμπρο θα εχει πολλα εξοδα η κουμπαρα! xm

"Βασιλισσα Κραναβαλος"

Πως λεμε βασιλιας Καρναβαλος; Αυτο! Ο βασιλιας και στην περιπτωση μας η βασιλισσα μπορει να ντυθει οτι θελει, γιατι ειναι η Βασιλισσα! Σττην περιπτωση μας εχει κατι απο την Ελισαβετιανη εποχη σε συνδιασμο με την εποχη των Παγετωνων! Δεν εχει λογικη; Γιατι ειχαν αυτα που ειπε η Αμαλια; ainta Την κυνηγαει λεει το χρημα την Ευα, την κυνηγανε ωραιοι και φραγκατοι γκομενοι αλλα δεν τις μενουν τα λεφτα και απορει πως γινεται! Βεβαια ξεχναμε οτι τουλαχιστον στις δυο πρωτες περιπτωσεις εχει βαλει και την ουριτσα της η κορουλα της, μια νυξη που κανει ο Ρουσσος την προσπερναμε, μιλαμε για χρημα! Βεβαια για τους γκομενους δεν μας συμφερει να μιλησουμε, το χρημα ειναι αοριστη εννοια ενω οι γκομενοι ειναι ενας κι ενας!

"Μαγισσα"

Πολυ μου αρεσει αυτος ο ρολος! Τωρα που το σκεφτομαι πριγκιπισσα δεν ντυθηκα ποτε... Ηρθε και η μανουλα, ωχ μανουλα μου, και δεν ξερω τι μου επιφυλασει και το μελλον, στη χειρομαντεια δεν τα παω και πολυ καλα, για να μην πω για τη σφαιρα που δε λεει να δειξει τιποτα, τα φυλλα τσαγιου τα πεταξα (διαβαζα το τρια δεν ειναι τιποτα!) αρα το μονο που μπορω να κανω ειναι βολτες με τη σκουπα μου! Αν προσγειωθω καποια στιγμη θα ψηφισω, προς το παρον γεια σας! Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Girl_witch

Υ.Γ. Το θεμα μου το ειχε δωσει εδω και καιρο η sarita, ελπιζω να σου αρεσε η εκτελεση! Efxi
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 3:50 pm

απο εμενα απλα καλο

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ

Λουκας - Νορα:
Μου αρεσαν ολες οι σκηνουλες τους... ειδικα στο γραφειο που ο λουκας ειχε παρει το σοβαρο υφος
για να την πειραξει και εκεινη τσιμπισε εσκασα στα γελια... ειναι ειναι δεν μπορω να τους περιγραψω
τρυφεροι... ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!...
Και φυσικα κουμπαρουλα η Ερριετα...

Λουκας - Ερριετα:
Μου αρεσε πολυ ο τροπος που το ανακοινωσε ο λουκακος στην αδερφη του την κουμπαρια... Τελεια η
αντιδραση της Ερριετας με αδερφικη αγγαλιτσααααα.

ΣΤΕΛΛΑ ΦΩΚΑ ηρθε :
Πολυ ωραια σκηνη με την νορα και τον λουκα να εχουν μεινει με το στομα ανοιχτο. χαχαχα. Και η
στελλα καταπληκτική παρουσια
ΣΤΕΛΛΑ: Λουκα μου σας ηρθα
ΛΟΥΚΑΣ: Κατακουτελα

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ

Νταιζη - Χρηστος:
Να πω την αληθεια βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια.... τον χρηστο να τα πινει και στο τελος παλι πισω
απο το νταιζουλινι να τρεχει ΕΛΕΟΣ

Στεφανος - Λευτερης:
Εντάξει παλι για τα διαμαντια και οτι ο ενας δεν πιστευει τον αλλο... βαρεθηκα Sleep

Λουκας - Νικολας:
Σας παρακαλω οχι αλλος λουκας να ζητα λεφτα σας θερμοπαρακαλω..

Νταιζη:
Ελεος πια συνεχεια βλεπει τα διαμαντια... ενταξει το καταλαβαμε τα πηρε και εγινε πλουσια , δεν
ειμαστε χαζοι η τηλεθεατες και με την πρωτη φορα το καταλαβαμε

Οι αλλοι
ολοι οι υπολοιποι βαρετοι

ΥΓ1: Τι εγινε παιδια γιατι τα ιδια και τα ιδια?
ΥΓ2: Θελω Λουκα και Νορα για παντα ευτυχισμενους με την κορη του
ΥΓ3: Η Νταιζη να εξαφανιστειιιιιι
ΥΓ: Θελω πιο πολλες σκηνες με την παρεα
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 3:59 pm

Η Νταίζη με το Χρήστο αναλώνονται στις ίδιες και τις ίδιες σκηνές..
Κρίμα μια τέτοια χημεία να καταστρέφεται για τους χ, ψ λόγους…
Δεν θα επεκταθώ στους λόγους γιατί θα γίνω κακιά και όσο και αν μου πάει, δεν το θέλω.. Matakia

Η Νόρα δεν θα ευχαριστηθεί τη διαδικασία του γάμου με τον άνθρωπο που αγαπάει από παιδί?
Αντισυμβατικό εεε? Μπράβο σας! Fskl
Η πρόταση για την κουμπαριά, καλή.. αλλά το στόρι πια μυρίζει καμένο..

Ο Στέφανος αποφυλακίστηκε και κανονίζει τους λογαριασμούς τους..
Καθαρίζει τη θέση του σαφώς και κλασσικά, "δεν ήξερα, δεν έκανα.. είμαι ένα αθώο προβατάκι, πιστέψτε με επιτέλους.." αλλά τα διαμάντια συνεχίζουν να τον καίνε..
Και διαπραγματεύεται με τα διαμάντια στην άλλη άκρη της ζυγαριάς.. Από την καλή του την καρδιά να φανταστώ??
Τέλος πάντως, ό κύριος Καρτάλης από τη στιγμή που ξεφτιλίστηκε στο όνομα ενός κεριού, έχει χάσει για μένα κάθε αξία σαν χαρακτήρας..
Ενδεχομένως μα στροφή θα τον έσωζε, αλλά πλέον το ελπίζω μόνο για να απολαύσω το Σταυρού που τελευταία κάνει απεργία θαρρώ.. Matakia

Η ανακοίνωση του Λούκα στην Εριέττα επίσης πολύ γλυκιά!!
Μου άρεσε η αντίδραση της Λάμπου και η αγκαλίτσα.. Love!

Ακόμα και η χημεία του Σταυρού με την Πολυχρονίδη κατακρεουργήθηκε χάριν του σεναρίου… Τι να κάνουν οι ηθοποιοί όταν τους βάζουν να λένε μπούρδες?

Από την σκηνή των κοριτσιών εγώ κρατάω ότι η Εύα ότι λεφτά και αν πάρει στα χέρια της πάντα για τους φίλους της και τους δικούς της ανθρώπους θέλει να τα δώσει..
Η αντίδραση στην κουμπαριά αναμενόμενη, η παρέα βέβαια έχει κάνει τόσες κουμπαριές, ε, και δεν θα μείνουν στο ένα παιδάκι ούτε η Λουκάς με τη Νόρα ούτε ο Νικόλας με τη Δάφνη οπότε θα συσφιχτούν κι άλλο.. sisi

Ο Λουκάς πάλι στο Νικόλα με παράλογες απαιτήσεις και την κλασσική πλέον υποτίμηση του χαρακτήρα του…
Βαρέθηκα να τους βλέπω να ασχολούνται με λεφτά, γκρίνιες, τσιγκουνιές και παιδιαρίσματα..
Αυτοί δεν είναι οι ήρωες που αγαπώ! Και αυτός δεν είναι ο Λουκάς που ήξερα..

Η Ανιγόνη με το Στέφανο άρχισαν πάλι τα ίδια..
Διάλογοι γραμμένοι στο ίδιο μοτίβο, μόνο που άλλαξε ο θέμα.. wall

Η Νταίζη μπήκε και επίσημα μέσα στην κλίκα των μαφιόζων…
Με τι προσόντα ήθελα να ξερα.. imarton

Ομολογώ πως οι κοινές σκηνές του Κατρανιδη με ο Σταύρου μου είχαν λείψει..
Αθεράπευτα κολλημένη με τη Βέρα γαρ περίμενα κάτι δυνατό.. Αν βέβαια το στόρι μπάζει από παντού και η ατμόσφαιρα μυρίζει αποφορά τι να τους κάνεις του ηθοποιούς..
Ο Στέφανος πάντως χώνεται ξανά δυναμικά στο παιχνίδι και μάλιστα δεν αφήνει και τίποτα να πέσει κάτω.. Για να φτάσει στην άκρη ή για να τσεπώσει τα διαμαντάκια άραγε??

Είναι πιο ψηλή η Νόρα ή η Δάφνη?
Μα τι διάλογοι είναι αυτοί???????????????

Η Μελίτα πήρε άδεια για να χαρεί τον απόλυτο της, λες και δουλεύει και ποτέ..
Αληθοφάνεια και ρεαλισμός you know.. Όπως πάντα..

Η Νταίζη για ποιο λόγο πάει και βλέπει τα διαμάντια καθημερινά?
Γκώσαμε πια! Άσε που δίνει και στόχο κάθε μέρα εκεί πέρα.. Ντιπ ηλίθια είναι?

Ας πει κάποιος από τη συγγραφική ομάδα στην κυρία Παπά να μην ξινίζει στο όνομα της Εριέττας.. Έγινε κουραστικό.. Βγάλτε το από το ρόλο της, πόσο να αντέξουμε πια?

Η Αμαλία πάει καθόλου καλά?
Όχι δεν της έκατσε Αμαλία μου, όχι δεν της έκατσε.. Κάποια άλλη έκατσε και στους δύο και έμεινε η Εύα μπουκάλα δις.. Και αγαπημένοι (λέμε τώρα), εκεί πάνω που γράφετε, την Εύα δεν την ένοιαξαν ποτέ τα χρήματα.. Κάποτε χάρισε την έκταση της Εδέμ στο Μάνο χωρίς δεύτερη σκέψη… Μόνο η αγάπη την ένοιαξε και από αυτή την έχετε μπουκώσει.. Fskl

Η σύνοδος κορυφής ξεκίνησε και η μαμά της Νόρας κατέφθασε..
Περιμένω να ολοκληρωθούν και οι δυο σκηνές για να πω παραπάνω..

Άσχημο από μένα..
Δεν μου κίνησε κάτι το ενδιαφέρον.. έχω καταλάβει πια πως η σειρά που έβλεπα πριν δύο χρόνια τελείωσε και παίζει μια τραγική απομίμηση..
Ελπίδα δεν υπάρχει, ας περνάμε καλά τουλάχιστον… ;D
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 7:55 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:
Αλί αλί και τρισαλί!
Αφήστε με να πάω στα Γιάννενα
να πέσω μες τη λίμνη
τον πόνο μου να συζητώ
με την κυρά Φροσύνη!
(δικό μου... geek )
Μήπως να ξεκινήσεις κανα τόπικ με ποιηματάκια? Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 621900

Δ.Μπέλλος έγραψε:
Στέφανος - Λευτέρης: Βρέθηκαν τα παιδιά να τα πούνε σαν άντρες!! Απίστευτα αλλαγμένος ο Στέφανος μετά τη φυλακή! Θέλει να πάει τη ζωή του παρακάτω ο μοιραίος ο άντρας αλλά να 'χει και κανένα διαμαντικό στην τσέπη.
Σε παρακαλώ, αλλαγμένος αλλαγμένος, αλλα όχι και απένταρος. Αλλωστε του.... ανήκουν! ( Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 17902 )

almaresi έγραψε:σχετικά μ' αυτό, Βασούλα, η θεά σου δεν την παλεύει ώρες ώρες
Και πότε την πάλευε??? Αλλωστε, αυτό την κάνει Θεά! Το οτι είναι σαλεμένη, αλλοπρόσαλη και έχει στύλ!

nefelik έγραψε:

Στη σκηνή Στέφανου – Λευτέρη μου φάνηκε πολύ
λογικό να αμφιβάλλει τόσο ο Στέφανος για το αν τα διαμάντια πραγματικά
έχουν κλαπεί όσο και ο Λευτέρης για το αν ο Στέφανος έδωσε την εντολή.
Πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι τα διαμάντια, ακόμα κι αν προέρχονται
από παράνομη συναλλαγή, πρέπει να επιστραφούν σε αυτούς που έκαναν τη
συναλλαγή (για να μην πω στους ιδιοκτήτες τους και μου πείτε ότι δεν
είναι ιδιοκτήτες). Εκτός κι αν ο Λευτέρης θέλει να τους καταγγείλει για
εμπόριο κλεμμένων έργων τέχνης, αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτός ο
στόχος του. Ούτε πιστεύω ότι θα έπρεπε να κρατήσει τα διαμάντια ως
αποζημίωση, άλλωστε δεν νομίζω ότι το θέλει.

Δεν
θεωρώ οτι τα διαμάντια είναι αποζημίωση, αλλα όσο δεν ανήκουν στον
Λευτέρη, άλλο τόσο δεν ανήκουν στον Στέφανο ή τον οποιδήποτε Στέφανο.
Αν ''ανήκουν'' σε κάποιους τα διαμάντια, είναι αυτοί που εξαπατήθηκαν
και πλήρωσαν χρυσούς, πίνακες που ήταν μούφα. Σε αυτούς ανήκουν. Ομως,
αν θεωρεί ο Στέφανος οτι έχει μερίδιο, τότε έχει και η Νταίζη με τον
Νικόλα ( γονοι Λύτρα - dead), o Λουκάς (γόνος Βενέτη-dead), η Εριέττα
με τον Λουκά (του Αραβαντινού - dead), η Εριέττα του Χατζηβασιλείου
(dead). Τι?????????????????? Δεν έχει σχέση η Νταίζη, ο Νικόλας και ο
Λουκάς με τα διαμάντια? Ε, απο ότι λένε ούτε και η Εριέττα με τον
Στέφανο έχουν σχέση...λένε!!!

Αρα, όσα δικαιώματα έχουν αυτοί σαν ''απογονοι'' και ''αφού τα δικαιούνται'', άλλο τόσο έχουν και οι υπόλοιποι...

Τέλος πάντων, για μένα, αν θέλει να τα ''επιστρέψει'' ο Λευτέρης κάπου μπορεί κάλλιστα να το κάνει.... στην αστυνομία!!! Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 558573 Είμαι σίγουρη οτι θα κάνουν την σωστή μοιρασιά Cool

Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 8:20 pm

Καρ-Mik έγραψε:
nefelik έγραψε:

Στη σκηνή Στέφανου – Λευτέρη μου φάνηκε πολύ
λογικό να αμφιβάλλει τόσο ο Στέφανος για το αν τα διαμάντια πραγματικά
έχουν κλαπεί όσο και ο Λευτέρης για το αν ο Στέφανος έδωσε την εντολή.
Πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι τα διαμάντια, ακόμα κι αν προέρχονται
από παράνομη συναλλαγή, πρέπει να επιστραφούν σε αυτούς που έκαναν τη
συναλλαγή (για να μην πω στους ιδιοκτήτες τους και μου πείτε ότι δεν
είναι ιδιοκτήτες). Εκτός κι αν ο Λευτέρης θέλει να τους καταγγείλει για
εμπόριο κλεμμένων έργων τέχνης, αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτός ο
στόχος του. Ούτε πιστεύω ότι θα έπρεπε να κρατήσει τα διαμάντια ως
αποζημίωση, άλλωστε δεν νομίζω ότι το θέλει.

Δεν
θεωρώ οτι τα διαμάντια είναι αποζημίωση, αλλα όσο δεν ανήκουν στον
Λευτέρη, άλλο τόσο δεν ανήκουν στον Στέφανο ή τον οποιδήποτε Στέφανο.
Αν ''ανήκουν'' σε κάποιους τα διαμάντια, είναι αυτοί που εξαπατήθηκαν
και πλήρωσαν χρυσούς, πίνακες που ήταν μούφα. Σε αυτούς ανήκουν. Ομως,
αν θεωρεί ο Στέφανος οτι έχει μερίδιο, τότε έχει και η Νταίζη με τον
Νικόλα ( γονοι Λύτρα - dead), o Λουκάς (γόνος Βενέτη-dead), η Εριέττα
με τον Λουκά (του Αραβαντινού - dead), η Εριέττα του Χατζηβασιλείου
(dead). Τι?????????????????? Δεν έχει σχέση η Νταίζη, ο Νικόλας και ο
Λουκάς με τα διαμάντια? Ε, απο ότι λένε ούτε και η Εριέττα με τον
Στέφανο έχουν σχέση...λένε!!!

Αρα, όσα δικαιώματα έχουν αυτοί σαν ''απογονοι'' και ''αφού τα δικαιούνται'', άλλο τόσο έχουν και οι υπόλοιποι...

Τέλος πάντων, για μένα, αν θέλει να τα ''επιστρέψει'' ο Λευτέρης κάπου μπορεί κάλλιστα να το κάνει.... στην αστυνομία!!! Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 558573 Είμαι σίγουρη οτι θα κάνουν την σωστή μοιρασιά Cool
Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα λίγο... Οι πίνακες που πουλήθηκαν και πήραν ως αντάλλαγμα τα διαμάντια δεν ξέρουμε αν ήταν πλαστοί (και σε αυτή την περίπτωση αν τους είχε ζωγραφίσει ο Αραβαντινός) ή αν ήταν κλεμμένοι. Απ’ ότι θυμάμαι από μια συζήτηση του Στέφανου με την Εριέττα, νομίζω ότι ίσως να ήταν κλεμμένοι. Αν ήταν πίνακες του Αραβαντινού, τότε όντως αν το ψάξεις ισχύει αυτό που λες για Λουκά, Νταίζη και Νικόλα. Αν όμως ήταν απλά κλεμμένοι πίνακες που πούλησαν ο Χατζηβασιλείου με το Στέφανο χρόνια μετά από τη συνεργασία Λύτρα, Λαζαρίδη, Αραβαντινού και των υπολοίπων, ο Λουκάς, ο Νικόλας και η Νταίζη τί σχέση έχουν με το συγκεκριμένο θέμα; Ότι αν πάμε τόσο πίσω, ένα κομμάτι της περιουσίας του Λαζαρίδη ανήκει στο Λουκά και την Εριέττα, όπως επίσης και ένα κομμάτι της περιουσίας του Χατζηβασιλείου ανήκει στο Λουκά, γιατί αυτοί οι δύο τις περιουσίες τους τις έφτιαξαν με τα έργα του Αραβαντινού, είναι σωστό. (Για να μη θυμηθώ ότι από αυτή την ιστορία λεφτά έβγαλε και ο Ρούσσος, οπότε μάλλον θα πρέπει να σκεφτούμε και τη δική του περιουσία). Αλλά τον Λύτρα δεν τον ξεγέλασε κανείς. Αν και οργάνωσε την εικονική χρεωκοπία του, είχε περιουσία, την οποία την άφησε στο Μάνο, αν δεν κάνω λάθος.

Πάντως όλη αυτή είναι μια υποθετική συζήτηση. Θα συμφωνούσα να πάει ο Λευτέρης και να παραδώσει τα διαμάντια στην αστυνομία, αλλά δε νομίζω ότι έχει στοιχεία για να καταγγείλει κάτι και αν το κάνει μάλλον θα μπλέξει κι αυτός, και πέρα από αυτό δε νομίζω ότι είναι αυτό που θέλει. Αυτό που λέει ότι θέλει είναι δικαίωση για τον Αποστόλη και τη Βέρα. Κι εγώ εξακολουθώ να αναρωτιέμαι, αν υποθέσουμε ότι στη συνάντηση του πουν την αλήθεια (που δεν το πιστεύω), πώς θα ξέρει ότι αυτό που του είπαν είναι η αλήθεια και τί σκοπεύει να κάνει μετά για να τιμωρήσει τον ένοχο; Την αυτοδικία την έχουμε αποκλείσει και στοιχεία για να τον καταγγείλει δεν έχει (εκτός κι αν έχει πουθενά κανένα κρυμμένο μαγνητόφωνο, που ούτε αυτό μπορεί να γίνει δεκτό ως στοιχείο). Οπότε τί σκοπεύει να κάνει;

Και ας μην ξεχνάμε και κάτι άλλο: Ο Λευτέρης δέχτηκε να μεταφέρει τα διαμάντια που του έδωσε ο Αποστόλης από τη Γερμανία στην Ελλάδα. Ακόμα κι αν αρχικά δεν ήξερε τί θα μετέφερε, ήξερε ότι ο Αποστόλης ήταν μπλεγμένος σε παράνομες δουλειές. Τότε φυσικά δεν σκέφτηκε να καταγγείλει τον κολλητό του, να τον βοηθήσει ήθελε. Άρα, γιατί να ασχοληθεί τώρα με αυτό το θέμα; Καταλαβαίνω ότι μπλέχτηκε σε αυτή την ιστορία χωρίς να το θέλει και έχασε δύο πολύ αγαπημένους του ανθρώπους (εκ των οποίων ο ένας ήταν ήδη μπλεγμένος και ουσιαστικά έμπλεξε κι εκείνον), αλλά με το να καταγγείλει το εμπόριο κλεμμένων πινάκων ούτε θα δικαιωθεί για αυτούς τους θανάτους ούτε θα κερδίσει τίποτα.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 8:33 pm

Το μόνο σίγουρο είναι οτι οι πίνακες που πουλήθηκαν δεν ήταν καθαροί. Είτε ήταν κλεμένοι είτε πλαστοί
Αυτό για μένα σημαίνει ένα πράγμα. Τα διαμάντια που λένε οτι τους ανήκουν ήταν λεία μιας απάτης. Οπότε κατά τη γνώμη μου δεν τους ανήκουν με την συνήθη ένοια της λέξης όπως εξάλλου δεν ανήκουν και στο Λευτέρη.
Στην περίπτωση λοιπόν που μάθει ο Λευτέρης ποιός έδωσε την εντολή θανάτου είμαι κι εγώ περίεργη τι θα κάνει
Να δω τα χρήματα να επιστρέφονται στους λωποδύτες που εξαπάτησαν ή έκλεψαν κόσμο δεν το θέλω και δεν το θεωρώ δίκαιο.
Αν τα κρατήσει ο Λευτέρης θα είναι επίσης άσχημο γιατί θα μοιάζει σαν πληρωμή για τις ανθρώπινες ζωές που χάθηκαν και θα απογοητευόμουν κι απ αυτόν
Να πάει στην αστυνομία το βλέπω πολύ δύσκολο. Καλά τα ρομαντικά και οι όρκοι αγάπης αλλά το γεγονός παραμένει οτι εξαφάνισε τρία πτώματα και κανένας δεν θα τον πιστεψει οτι δεν έκανε εκείνος τους φόνους.
Επειδή είχα κι εγώ απορίες για την εμπλοκή του Λευτέρη με τις βρωμοδουλειές του Αποστόλη ξαναγύρισα στα πρώτα επεισόδια και είδα την σκηνή γιατί για να είμαι ειλικρινής δεν πρόσεχα και πολύ τότε. Ο Λευτέρης είχε ρωτήσει τον Αποστόλη ακριβώς επειδή ήξερε τις βρωμοδουλειές του μήπως έμπλεκε με το δέμα κι αυτός του είχε απαντήσει οτι τελείωσε με τις δουλειές που έκανε. Νομίζω οτι το πήρε πιστεύοντας στα λόγια του φίλου του
Περιμένω κι εγώ να δω πως θα το δώσουν αν και δεν αποκλείω να δούμε και πάλι κάτι παλαβό με κάποια δικαιολογία απ αυτές που μας δίνουν τον τελευταίο καιρό και τραβάμε τα μαλλιά μας. Όλα τα περιμένω πια.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 8:39 pm

nefelik έγραψε:
Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα λίγο... Οι πίνακες που πουλήθηκαν και πήραν ως αντάλλαγμα τα διαμάντια δεν ξέρουμε αν ήταν πλαστοί (και σε αυτή την περίπτωση αν τους είχε ζωγραφίσει ο Αραβαντινός) ή αν ήταν κλεμμένοι. Απ’ ότι θυμάμαι από μια συζήτηση του Στέφανου με την Εριέττα, νομίζω ότι ίσως να ήταν κλεμμένοι. Αν ήταν πίνακες του Αραβαντινού, τότε όντως αν το ψάξεις ισχύει αυτό που λες για Λουκά, Νταίζη και Νικόλα. Αν όμως ήταν απλά κλεμμένοι πίνακες που πούλησαν ο Χατζηβασιλείου με το Στέφανο χρόνια μετά από τη συνεργασία Λύτρα, Λαζαρίδη, Αραβαντινού και των υπολοίπων, ο Λουκάς, ο Νικόλας και η Νταίζη τί σχέση έχουν με το συγκεκριμένο θέμα; Ότι αν πάμε τόσο πίσω, ένα κομμάτι της περιουσίας του Λαζαρίδη ανήκει στο Λουκά και την Εριέττα, όπως επίσης και ένα κομμάτι της περιουσίας του Χατζηβασιλείου ανήκει στο Λουκά, γιατί αυτοί οι δύο τις περιουσίες τους τις έφτιαξαν με τα έργα του Αραβαντινού, είναι σωστό. (Για να μη θυμηθώ ότι από αυτή την ιστορία λεφτά έβγαλε και ο Ρούσσος, οπότε μάλλον θα πρέπει να σκεφτούμε και τη δική του περιουσία). Αλλά τον Λύτρα δεν τον ξεγέλασε κανείς. Αν και οργάνωσε την εικονική χρεωκοπία του, είχε περιουσία, την οποία την άφησε στο Μάνο, αν δεν κάνω λάθος.
-Aπο την στιγμή που στα διαμάντια έχουμε
Αντιγόνη-Ρούσσο-Χατζηβασιλείου, τότε προφανώς μιλάμε για πίνακες του
Αραβαντινού. Τότε είχαν σχετικά ΟΛΟΙ με όλους.
Δεν ανέφερα τους εν ζωή (Αντιγόνη και Ρούσσο). Τον Στέφανο τον ανέφερα ως γόνο Λαζαρίδη και μόνο.
Και ασχέτως που ο Λύτρας δεν ξεγελάστηκε, απο αυτά τα διαμάντια, θεωρητικά έχει μερίδιο. Αρα, μιας που τα παιδιά του είναι η Νταίζη και ο Νικόλας, σε αυτούς πάει το κομμάτι του, σωστά?
Cool
Clarabelle έγραψε:
Το μόνο σίγουρο είναι οτι οι πίνακες που πουλήθηκαν δεν ήταν καθαροί. Είτε ήταν κλεμένοι είτε πλαστοί
Αυτό
για μένα σημαίνει ένα πράγμα. Τα διαμάντια που λένε οτι τους ανήκουν
ήταν λεία μιας απάτης. Οπότε κατά τη γνώμη μου δεν τους ανήκουν με την
συνήθη ένοια της λέξης όπως εξάλλου δεν ανήκουν και στο Λευτέρη.
Στην περίπτωση λοιπόν που μάθει ο Λευτέρης ποιός έδωσε την εντολή θανάτου είμαι κι εγώ περίεργη τι θα κάνει
Να δω τα χρήματα να επιστρέφονται στους λωποδύτες που εξαπάτησαν ή έκλεψαν κόσμο δεν το θέλω και δεν το θεωρώ δίκαιο.
Αν
τα κρατήσει ο Λευτέρης θα είναι επίσης άσχημο γιατί θα μοιάζει σαν
πληρωμή για τις ανθρώπινες ζωές που χάθηκαν και θα απογοητευόμουν κι απ
αυτόν

Ακριβώς. Τα διαμάντια, δεν ανήκουν σε κανέναν. Ούτε στον Λευτέρη, ούτε
στον Στέφανο, ούτε στην παλιά παρέα της διαμαντόπετρας. Αρα, που τα
πάμε και τί τα κάνουμε?

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 8:44 pm

Καρ-Mik έγραψε:

Ακριβώς. Τα διαμάντια, δεν ανήκουν σε κανέναν. Ούτε στον Λευτέρη, ούτε
στον Στέφανο, ούτε στην παλιά παρέα της διαμαντόπετρας. Αρα, που τα
πάμε και τί τα κάνουμε?

Μην ρωτάς εμένα οι σεναριογράφοι τι θα τα κάνουν
Μπορεί να τα δούμε να τα δίνουν αποζημείωση στην πονεμένη Νταίζηimarton

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 8:52 pm

Να μπω κι εγώ στην κουβέντα;

Με κάτι άσχετο αναφορικά με το ποστ της nefelik. Razz

Ο Λευτέρης νομίζω ήξερε ότι μεταφέρει κάτι από βρωμοδουλειά. Αν δεν κάνω λάθος επαναλαμβάνω, είχε μεγάλη ανάγκη από ρευστό γιατί ήταν άρρωστη η μαμά του και ήθελε να πάει να την δει ή κάτι τέτοιο νομίζω.

Βέβαια μπορεί να ήξερε ότι μπλέκεται σε μια όχι και τόσο νόμιμη δουλειά αλλά από το μεταφερω μια βαλίτσα για την οποία κιόλας επέμεινε να μη μάθει τίποτα γιατί ήθελε να μπλεχτεί όσο γίνεται λιγότερο μέχρι το βρίσκω τους φίλους μου νεκρούς απέχει.

Απλώς επειδή είπες χωρίς να το ξέρει, νομίζω ότι το ήξερε αλλά δεν παίρνω και όρκο.

Πάντως για μένα τα διαμάντια δεν ανήκουν σε κανέναν απο τους εμπλεκόμενους. Ένα σχολείο στο χωριό της Βέρας, μια δωρεά σε κάποιο ίδρυμα. Πολλά μπορούν να τα κάνουν.

Τα διαμάντια ανήκουν στο λαό τους.- Κι εγώ θέλω δύο παρακαλώ να τα κάνω σκουλαρίκια Razz

Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 9:01 pm

Καρ-Mik έγραψε:
nefelik έγραψε:
-Aπο την στιγμή που στα διαμάντια έχουμε
Αντιγόνη-Ρούσσο-Χατζηβασιλείου, τότε προφανώς μιλάμε για πίνακες του
Αραβαντινού. Τότε είχαν σχετικά ΟΛΟΙ με όλους.
Δεν ανέφερα τους εν ζωή (Αντιγόνη και Ρούσσο). Τον Στέφανο τον ανέφερα ως γόνο Λαζαρίδη και μόνο.
Και ασχέτως που ο Λύτρας δεν ξεγελάστηκε, απο αυτά τα διαμάντια, θεωρητικά έχει μερίδιο. Αρα, μιας που τα παιδιά του είναι η Νταίζη και ο Νικόλας, σε αυτούς πάει το κομμάτι του, σωστά?
Cool
Δεν καταλαβαίνω πώς βγαίνει αυτό το συμπέρασμα... Ok, ο Ρούσσος και η Αντιγόνη (μάλλον ο Λαζαρίδης, εν γνώσει της Αντιγόνης) συνεργάζονταν με τον Αραβαντινό και τους υπόλοιπους. Αλλά η Αντιγόνη συνέχισε τις δουλειές του Λαζαρίδη μετά το θάνατό του (και άρα πολύ μετά το θάνατο του Αραβαντινού και τη διάλυση εκείνης της παρέας), ο Ρούσσος συνέχισε να συνεργάζεται με τον Χατζηβασιλείου, και γενικώς όλοι αυτοί που αρχικά υποτίθεται ότι δεν γνωρίζονταν μας προέκυψαν μια ωραία παρέα. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν πώς βγαίνει το συμπέρασμα ότι πρόκειται οπωσδήποτε για πίνακες του Αραβαντινού.

Τέλος πάντων, κατά τη γνώμη μου τα διαμάντια είναι ουσιαστικά ο καταλύτης για να προχωρήσει η ιστορία και να αποκαλυφθούν και τα υπόλοιπα μυστικά. Μικρή σημασία έχει ποιος τα θέλει ή ποιος θα τα πάρει στο τέλος. Αλλά αν δεν τα ήθελε κανείς, πώς θα προχωρούσε η ιστορία; Αυτό που κυρίως με ενδιαφέρει σε αυτό το θέμα είναι πώς ακριβώς ο Λευτέρης θα τιμωρήσει τον ένοχο, όταν και αν τον βρει, και τί άλλα μυστικά υπάρχουν, γιατί δεν μπορεί να μην υπάρχουν κι άλλα.

Τζίνα, συμφωνώ ότι από το μεταφέρω κάτι μέχρι το βρίσκω τους φίλους μου νεκρούς υπάρχει μεγάλη απόσταση. Αυτό που είπα ήταν ότι όταν ο Λευτέρης μετέφερε τα διαμάντια (και πολύ περισσότερο αν ήξερε ότι επρόκειτο για παράνομη συναλλαγή) δεν σκέφτηκε να καταγγείλει το φίλο του που έκανε παράνομες δουλειές. Άρα, γιατί να ενδιαφερθεί να καταγγείλει αυτό το θέμα τώρα; Επειδή οι υπόλοιποι εμπλεκόμενοι δεν είναι φίλοι του και δεν τον νοιάζει ή επειδή έχασε τους δικούς του ανθρώπους; Μα και να τους καταγγείλει για παράνομο εμπόριο πινάκων, δεν θα δικαιωθεί για τις δικές του απώλειες. Έτσι κι αλλιώς ο Λευτέρης λέει ότι θέλει μόνο να μάθει ποιος έδωσε την εντολή, για να τον τιμωρήσει και μετά να προχωρήσει τη ζωή του...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 9:04 pm

Κοίτα πιστεύω ότι ακόμα και να μην ευσταθουσε μια κατηγορία για να φτάσει μέχρι το δικαστήριο ο ντόρος θα έπληττε περισσότερο τους εμπλεκομένους από οτιδήποτε άλλο. Αν εξαιρέσεις την Αντιγόνη που έχει αποσυρθεί μιλάμε για έναν μεγαλοδικηγόρο και δυο επιχειρηματίες.

Λες ο εκάστοτε Τριανταφυλλόπουλος να νοιαζόταν αν το μαγνητοφωνάκι είναι άχρηστο στο δικαστήριο; Κι αυτό ένα είδος τιμωρίας είναι όσο να πεις.. sisi

ΥΓ. Μισώ τον Τριανταφυλλόπουλο .-

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 9:08 pm

nefelik έγραψε:
Δεν καταλαβαίνω πώς βγαίνει αυτό το συμπέρασμα... Ok, ο Ρούσσος και η Αντιγόνη (μάλλον ο Λαζαρίδης, εν γνώσει της Αντιγόνης) συνεργάζονταν με τον Αραβαντινό και τους υπόλοιπους. Αλλά η Αντιγόνη συνέχισε τις δουλειές του Λαζαρίδη μετά το θάνατό του (και άρα πολύ μετά το θάνατο του Αραβαντινού και τη διάλυση εκείνης της παρέας), ο Ρούσσος συνέχισε να συνεργάζεται με τον Χατζηβασιλείου, και γενικώς όλοι αυτοί που αρχικά υποτίθεται ότι δεν γνωρίζονταν μας προέκυψαν μια ωραία παρέα. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν πώς βγαίνει το συμπέρασμα ότι πρόκειται οπωσδήποτε για πίνακες του Αραβαντινού.
Εχουμε και λέμε. Η παρέα διαλύθηκε με τον θάνατο του Αραβαντινού,σωστά?
Και επίσης, στην ιστορία με τα διαμάντια είναι μπλεγμένος ο Ρούσσος, ο Χατζηβασιλείου ΚΑΙ η Αντιγόνη.
Ασχετως Χατζηβασιλείου-Ρούσσο, ο Ρούσσος με Λαζαρίδη ή/και Αντιγόνη, ξανασυνεργάστηκε?

KatsaroYpotheto έγραψε:Κοίτα
πιστεύω ότι ακόμα και να μην ευσταθουσε μια κατηγορία για να φτάσει
μέχρι το δικαστήριο ο ντόρος θα έπληττε περισσότερο τους εμπλεκομένους
από οτιδήποτε άλλο. Αν εξαιρέσεις την Αντιγόνη που έχει αποσυρθεί
μιλάμε για έναν μεγαλοδικηγόρο και δυο επιχειρηματίες.

Λες ο
εκάστοτε Τριανταφυλλόπουλος να νοιαζόταν αν το μαγνητοφωνάκι είναι
άχρηστο στο δικαστήριο; Κι αυτό ένα είδος τιμωρίας είναι όσο να πεις.. Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 621900

Και γω !

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 9:25 pm

Καρ-Mik έγραψε:
nefelik έγραψε:
Εχουμε και λέμε. Η παρέα διαλύθηκε με τον θάνατο του Αραβαντινού,σωστά?
Και επίσης, στην ιστορία με τα διαμάντια είναι μπλεγμένος ο Ρούσσος, ο Χατζηβασιλείου ΚΑΙ η Αντιγόνη.
Ασχετως Χατζηβασιλείου-Ρούσσο, ο Ρούσσος με Λαζαρίδη ή/και Αντιγόνη, ξανασυνεργάστηκε?

KatsaroYpotheto έγραψε:Κοίτα
πιστεύω ότι ακόμα και να μην ευσταθουσε μια κατηγορία για να φτάσει
μέχρι το δικαστήριο ο ντόρος θα έπληττε περισσότερο τους εμπλεκομένους
από οτιδήποτε άλλο. Αν εξαιρέσεις την Αντιγόνη που έχει αποσυρθεί
μιλάμε για έναν μεγαλοδικηγόρο και δυο επιχειρηματίες.

Λες ο
εκάστοτε Τριανταφυλλόπουλος να νοιαζόταν αν το μαγνητοφωνάκι είναι
άχρηστο στο δικαστήριο; Κι αυτό ένα είδος τιμωρίας είναι όσο να πεις.. Επεισόδιο 503 - Ημερομηνία 11-02-2011 - Σελίδα 4 621900

Και γω !
Έτσι όπως μας έχουν μπερδέψει νομίζω ότι ούτε οι ίδιοι οι σεναριογράφοι ξέρουν! Η Αντιγόνη μέσα από το ίδρυμα όταν ήταν μουγγή φαίνεται ότι έκανε τα περισσότερα από όλους! Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι αυτοί οι τρεις συνέχισαν να συνεργάζονται σε διάφορα θέματα, και μάλλον ακόμα δεν τα έχουμε μάθει όλα... Πάντως ο Χατζηβασιλείου συνεργαζόταν και με το Ρούσσο και με την Αντιγόνη, άρα μου φαίνεται λίγο δύσκολο Αντιγόνη – Ρούσσος να μην είχαν καμία σχέση... Δεν ξέρω, κι εγώ έχω μπερδευτεί...

Τζίνα, και πάλι όμως, πώς θα ξέρει ότι του λένε την αλήθεια; Ποιος λογικός άνθρωπος πιστεύει ότι κάποιος θα παραδεχόταν ένα έγκλημα έτσι απλά; Ειδικά αν είναι ο Ρούσσος που έτσι κι αλλιώς κινδυνεύει να αποκαλυφούν οι παράνομες υιοθεσίες και να πληγεί το κύρος του, δεν θα το παραδεχόταν με τίποτα. Μέχρι τώρα η Αντιγόνη και ο Ρούσσος τα ρίχνουν στον Χατζηβασιλείου. Μπορεί να λένε αλήθεια, μπορεί και όχι... Αυτό πώς μπορεί να το εξακριβώσει; Επίσης, είδαμε τη συζήτηση Αντιγόνης – Ρούσσου όπου αποκαλύφθηκε ότι την εντολή για την έρευνα στο βουνό την έδωσε η Αντιγόνη. Αν έδωσε και την εντολή θανάτου, αφού όπως λες έχει αποσυρθεί, αυτή πώς μπορεί να τιμωρηθεί;

Η Εριέττα έχει πειστεί και ο ίδιος ο Λευτέρης ότι δεν έδωσε καμία εντολή, οπότε ποιος μένει; Ο Στέφανος. Αλλά ακόμα κι αν είχε δώσει ο Στέφανος την εντολή (που για να είμαι ειλικρινής δεν το πολυπιστεύω, άλλο αν είναι συνυπεύθυνος επειδή ήταν μπλεγμένος στην ιστορία), θα ήθελε να κάνει ρεζίλι στο πανελλήνιο τον πατέρα του παιδιού της Εύας; Και θα ήταν αυτή δικαίωση;

Υ.Γ. Κι εγώ μισώ τον Τριανταφυλλόπουλο! Razz

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 9:32 pm

Κοίτα δεν νομίζω ότι περίμενε να πάρει απαντήσεις. Όταν όμως βάλεις σε ένα δωμάτιο 4 ανθρώπους και αρχίσουν σιγά σιγά να τα ρίχνουν ο ένας στον άλλο όλο και κάτι θα μάθεις. Ο μόνος λόγος να του έλεγαν ψέμματα θα ήταν αν τα έριχναν ολα στο νεκρό όλοι μαζί ταυτόχρονα.

Συμφωνώ ότι δεν έχουν αποφασίσει τίποτα ακόμα.

Άλλωστε και όλο αυτό με την Αντιγόνη που προβλέπω να τουμπάρει (ότι και καλά μίλαγε) κι αυτό άλλη μια τρύπα θα είναι σε έλλειψη κακού αν σκεφτείς ότι η Αντιγόνη κόμπαζε τότε με το Χρήστο στον οποίο δεν κρυβόταν.

Γενικά βράσε όρυζα.

Πάντως συμφωνούμε όλοι για τον Τριανταφυλλόπουλο Razz

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Φεβ 13, 2011 9:41 pm

Επίσης ο Ρούσσος υποτίθεται έψαχνε να βρει αν ζει η Αντιγόνη Λαζαρίδη και βρήκε τον τάφο που τον φωτογράφισαν οι άνθρωποι που έβαλε να ψάξουν και τον έδειχνε στο Μάνο και έλεγαν οτι πρέπει να ψάξουν αλλού γιατί εκείνη είχε πεθάνει
Εκτός κι αν δουλεύονταν μεταξύ τους ή ο Ρούσσος δούλευε το Μάνο
Γενικά όλο αυτό δεν δένει με τίποτα
Δεν είναι μόνο που η Αντιγόνη φαινόταν όταν μιλούσε με το Χρήστο σαν άνθρωπος που μόλις είχε ξεπεράσει ένα πρόβλημα με την ομιλία του γιατί μπορούν να μας πούν οτι δούλευε και το Χρήστο.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης