Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

+28
evanna
Foulitsa
ebelina2007
fantina
JESSIE
Lyn
marakii
Καρ-Mik
evaki16
loukasnora
tsourdalitsa
hionati
Δ.Μπέλλος
DESPOINA
stephanos13
jim7
fay66
fay
Cancoon
FieryRed
gxnel
pasxalitsa
Nora&Loukas
aggeliki
ntina fan
loukitsa
KatsaroYpotheto
Clarabelle
32 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 26% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 76
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από marakii Τρι Φεβ 15, 2011 10:31 pm

Aπό εμένα ''Πολύ Καλό''...Μοναδική και λιωτική (αν και μικρή) ΛουκαΝορική αναλαμπή !!!

-Μου άρεσαν όλες οι σκηνές που περιείχαν Στέλλα
-Μου άρεσαν οι σκηνές Πέτρου - Αμαλίας
-Παρέας στην Εδέμ
-Νταίζης-Χρήστου και Νταίζης-Στέφανου
-Νόρας-Μελίτα(επειδή είδαμε Νοράρα)
-Δάφνης-Ηλία
-Αγγέλας-Εύα(μόνο επειδή θυμήθηκαν τα παλία)
-ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 681539 λατρεύω ....Πόσο γλυκιά και όμορφη σκηνή (αν και ήταν μικρή Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 163940 )
Μου άρεσε ο τρόπος που η Νόρα κοιτούσε τον Λουκά στο τέλος και ο Λουκάς τη Νόρα Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 681539 ααα και η Στέλλα μπορεί να ανάβει φωτιές (τύπου χριστιανέ μου) αλλά έχει τρομερή φάση και χαίρομαι να γελάω όταν βλέπω Μύστικά...

-Βαριέμαι Τέρη....pff...

Αυτά
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Τρι Φεβ 15, 2011 10:40 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
tsourdalitsa έγραψε:
Και άκουσα και το κουλό "την κληρονομιά την χάρισα στον γιο μου" λες και έκανε την θυσία του αιώνα! Οι γονείς δεν υποτίθεται είναι αυτοί οι δύο άνθρωποι που ό,τι κάνουν το κάνουν για τα παιδιά τους?? Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 905116



Τώρα για την ακρίβεια κάπως αλλιώς έπρεπε να το πει ο πατέρα της χρονιάς
Ας το επαναδιατυπώσω λοιπόν
''Εγώ είμαι καλός άνθρωπος και δεν πήγα τον Άγγελο στα δικαστήρια να ζητήσω για πάρτη μου την κληρονομιά που του άφησε ο πατέρας μου''
Διορθώστε με αν δεν θυμάμαι καλά αλλά τα χρήματα δεν του τα κληροδότησε ο Στέφανος ο Λαζαρίδης του τα άφησε του μπόμπιρα κι απλά ο μπαμπάς της χρονιάς δεν τα διεκδίκησε


Tς τς τς κολάς και συ σε κάτι λεπτομέρεις!

Θυσία είναι που δεν ζήτησε τα λεφτά!

Μην ξεχάσω οτι ''αθωώθηκε για την απαγωγή του παιδιού'' απο κάποιους γιατί,, αφού έδωσαν όσα φράγκα ήταν δυνατόν απο την περιουσία ΤΟΥ ΓΙΟΥ του,έβαλε και λίγα απο την τσέπη του! Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 763297

Εδώ μέχρι και τότε, η τσέπη του ήταν πρώτη, τώρα δεν θα τον ευλογήσουμε τον ΠΑΤΕΡΑ (κεφαλαία όλα Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 951465 )


ΥΓ: Το Μελιτόνι έκλεισε το γραφείο, για αν πάει με τον απολυτο. Γιατί πληρώνεται είπαμε?

Θα συμφωνήσω με την Βάσω (σωστά??) μην κολλάμε σε λεπτομέρειες!
ο πατέρας αυτός έχει γίνει θυσία για τον γιο του... αφού ο Αγγελάκος πρέπει η πρώτη λέξη που θα πει να είναι "ευχαριστώ" (κοιτάζοντας τον μπαμπά μέσα στα μάτια) ainta

https://www.youtube.com/watch?v=DJ7JWcSF5Ec αφιερωμένο στον Στέφανο!!! lmao
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από Lyn Τετ Φεβ 16, 2011 1:16 am

Δεν ξέρω ποιος μπορεί να σούφρωσε τα διαμάντια και τα λύτρα της απαγωγής αλλά χάρηκα απίστευτα με τη φάτσα της Νταίζης όταν είδε μόνο το εικοσάευρο στο κουτάκι!! Το ευχαριστήθηκα αφάνταστα!! sisi
Κατά τ' αλλα ήταν ότι να 'ναι το επεισόδιο. Τι να πρωτοθυμηθώ και τι να πρωτοσχολιάσω! Μάλλον τίποτα καθ' ότι το "ασχολίαστο" του ταιριάζει καλύτερα.

Υ.Γ. Όντως η φυλακή τον άλλαξε το Στέφανο. Ήταν που ήταν, τώρα απόγινε τελείως!! Ευχέλαιο επειγόντως!! Μη σου πω εξορκισμό καλύτερα για να 'μαστε και σίγουροι. livani
Υ.Γ. Ούτε τι να ψηφίσω δεν ξέρω. Ee?
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Φεβ 16, 2011 10:51 am


Δεν βλέπω να υπάρχει κανένα σεναριακό ατόπημα στον τρόπο που παρουσιάστηκε το θέμα με τη Νταίζη και το Στέφανο. Ο Στέφανος της είπε οτι τόσο καιρό δεν πίστεψε οτι έλεγε αλήθεια για όσα πέρασε, και οτι η αποκάλυψη ήταν ένα σόκ γι'αυτόν. Θεώρησε οτι το λιγώτερο που μπορούσε να κάνει ήταν να ζητήσει ένα συγγνώμη, εκ μέρους της μάνας τους, κατ'αρχήν, που ήταν η αιτία γιά όλ'αυτά, και για τον εαυτό του, γιατί δεν την πίστεψε. Από κεί κι έπειτα, ήταν κατηγορηματικός οτι δεν δικαιολογεί τις απόπειρες κατά του παιδιού του, και γι'αυτό το λόγο δεν μπορούν να είναι μαζί σαν πραγματικοί αδελφός με αδελφή, αλλά ελπίζει οτι δεν θα έχουν την έχθρα που υπήρχε μεταξύ τους μέχρι τώρα. Τα ίδια περίπου της είπαν και ο Λουκάς και ο Νικόλας. Η δε αντίδραση του Στέφανου όταν υποπτευόταν οτι πίσω απ'τις απόπειρες ήταν η Νταίζη και οτι ο Χρήστος την βοήθησε και την κάλυπτε, ήταν φοβερή, πήγε να πνίξει την ίδια τη Νταίζη και το Χρήστο, που τον θεωρούσε αδελφό του, δεν δίστασε να τον πυροβολήσει. Τότε ειπώθηκε οτι μιά γυναίκα, ό,τι και να κάνει , δεν την κακοποιούν έτσι, τώρα τι λέμε, οτι συγχώρεσε τη παρ'ολίγο δολοφόνο του παιδιού του έτσι στο χαλαρό? Δεν την συγχώρεσε, όμως, απλά ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ, και ζήτησε συγγνώμη για το κακούργημα της μάνας του.
Αν μάθαινε την αλήθεια για ό,τι πέρασε η Νταίζη και δεν αντιδρούσε ή έλεγε "καλά να πάθει", θα ήταν κατάπτυστος στα μάτια μου. Γιατί κι εγώ η ίδια θεωρούσα τη Νταίζη ένα εξάμβλωμα, και νόμιζα οτι τα όσα έλεγε ήταν παραμύθια, και όταν ήρθε η αποκάλυψη της αλήθειας, είδα την υπόθεση με άλλο μάτι και της έδωσα τα ελαφρυντικά που της αναλογούν.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από fantina Τετ Φεβ 16, 2011 11:15 am

JESSIE μου εχεις δικιο ετσι που τα λες ......αλλα .....
ο τροπος που δοθηκε ολο αυτο στην καλυτερη για μενα ειναι σουρεαλιστικος ...και τι εννοω .....
καταλαβαινω γιατι εισαι ετσι ,λυπαμαι για τα παιδικα σου χρονια .......παρε τα λεφτα ,αντε παρε και το πουκαμισο μου γιατι ηταν αδικια ολα αυτα που περασες αλλα για τις αποπειρες δεν σε συγχωρω ....αλλα ο.k. ........μην το ξανακανεις ειπε στο παιδακι γιατι την αλλα φορα θα σε μαλωσω
λιγα λεπτα μετα σουρνει τα εξ΄αμαξης στη μανα του για τον τροπο που συμπεριφερθηκε στην κορη της ,στο παιδι της και μαλιστα της λεει οτι δεν εχει κανενα ελαφρυντικο ........
και λιγο αργοτερα λεει στο Μπελλο θα το πληρωσεις επειδη αγγιξες το
παιδι μου .....
δεν υπαρχει αλληλουχια στον τροπο σκεψης ........δικαιολογει την Νταιζη ,δεν δικαιολογει την μανα του
καταλαβαινω τα μονα αλλα δεν συγχωρω τα ζυγα .....νουμερα ειναι ολα ......
εκει ειναι η δικια μου διαφωνεια ....ισως αν δινοταν αλλιως να ημουν πιο συγκαταβατικη με το θεμα .........

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 16, 2011 11:16 am

Tης είπε συγνώμη, της είπε ότι την κατανοεί, είπε στη μάνα του ότι η Νταίζη έχει χίλια δίκια για όσα τους κανει και όσα διεκδικεί και της είπε ότι δεν μπορούν να είναι σαν πραγματικά αδέρφια επειδή πήγε να σκοτώσει το γιό του και λές ότι το έσωσε? Εσύ θα μπορούσες δηλαδή με έναν άνθρωπο που πήγε να σκοτώσει το παιδί σου να είσαι όχι οικογένεια αλλά γνωστός? Να κάθεσαι να συζητάς στο χαλαρο? Να το ξεπεράσεις??? Να τον υπερασπίζεσαι σε τρίτους?
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από ebelina2007 Τετ Φεβ 16, 2011 11:42 am

Μετριο κ κατω μην σας πω!!!
Βαρεθηκα κουραστηκα αγανακτησα μονο ετσι μπορω πλεον να σχολιασω τα Μυστικα...Που μονο με τους πρωταγωνιστες δεν αχολουμαστε..αλλα με ολοθς τους αλλους....
Εχουμε τον πονο της Νταιζη που κλεψανε την κλεφτρα ΕΛΕΟΣΣΣ..
Εχουμε κ τον πονο της ακλαφτης που παραταει την δουλεια για να παει να λυσει τα προβληματα του Στεφανου ΕΛΕΟΣΣΣ...
ΠΟΥ ειναι η Παρεα ΟΕΟΟΟ?
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ!!!!!!!!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 16, 2011 12:20 pm

JESSIE έγραψε: Γιατί κι εγώ η ίδια θεωρούσα τη Νταίζη ένα εξάμβλωμα, και νόμιζα οτι τα όσα έλεγε ήταν παραμύθια, και όταν ήρθε η αποκάλυψη της αλήθειας, είδα την υπόθεση με άλλο μάτι και της έδωσα τα ελαφρυντικά που της αναλογούν.


Όπως μας τα λες κάθε κακοποιημένο πλάσμα έχει δικαίωμα
Να κάνει τέσσερις απανωτές απόπειρες να σκοτώσει ένα αγέννητο (έγινε και μια προσπάθεια όσο η Εύα ήταν στο νοσοκομείο μη ξεχνιόμαστε) για να πάρει τα χρήματα που ο παπούς του του άφηνε κληρονομιά
Να προσπαθεί να δηλητηριάσει έναν κακομοίρη που τον παντρεύτηκε επειδή ήταν φραγκάτος για να του πάρει τα λεφτά (Μη ξεχνάμε οτι δεν ήξερε τότε ποιός ήταν ο Μπέλλος)
Να κάνει και μια απόπειρα να δηλητηριάσει τη μάνα που την έδωσε για υιοθεσία
Να εκβιάζει όποιον βρεθεί μπροστά της
Να διαλύει ζωές ανθρώπων που δεν της έχουν φταίξει σε τίποτα
Να κλέβει κατα συρροήν και κατ επανάληψιν
Τότε με συγχωρείς υπερασπίζεσαι το νόμο της ζούγκλας
Η Νταίζη είναι σαν τις ύαινες που τρέφεται με κουφάρια και βρωμάει όσο κι αυτές. Κι ο Στέφανος που της βρίσκει δικαιολογίες απλά δεν είναι καν πατέρας
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Φεβ 16, 2011 1:05 pm

Λιγα πράγματα γιατί δεν άξιζε παραπάνω...

Νόμιζα πως είχα να κάνω με ανθρώπους νοήμονες και δίκαιους πάνω απο όλα..
Οταν είδα το Στέφανο να δίνει συγχωροχάρτι στη Νταίζη έχασα πάσα ιδεά..
Αυτό το γύναιο προσδπάθησε να σκοτώσει το παιδί το, όχι μία αλλά τρεις φορές για να πάρει λεφτά.. Και εκείνος τι κάνει,τη δικαιολογεί??? Και την ενθαρρύνει να πάρει κι άλλα? Επιβραβεύει τις μεχρι τώρα προσπαθειές της να διαλύσει οτι βρει μπροστά της?? ΓΙΑΤΙ???
Γιατί πρέπει παιδιά που παρακολουθούν τη σειρά να παίρνυν α λάθος μυνηματα? Πες οτι οι ενήλικες άνθρωποι με παιδιά καταλαβαίνουν τη μπαρμπούτσαλα βλεπουμε.. Παιδιά που ταυτίζονται με διάφορους χαρακτηρες και βλέπουν να επιβραβέυονται αυτές οι συμπεριφόρες και μπορεί να της υιοθετήσουν σε τι φταίνει για τα σπρωξίματα και τις πανηλίθιες ιδέες των εκάστοτε σεναριοφγράφων?
Αδυνατω να πιστεψω οτι αυτοι οι ίδιοι γράφοντες έφτιαξαν χαρακτηρες όπως ο Αγγελος, με όλο το background... και τωρα κάνουν το Μπέλλο απόλυτο έγκλημα..
Αδυνατώ να πιστεψω οτι κάποτε αυτοί οι ίδιοι γράφοντες δημιούργησαν μια γυναίκα σαν τη Ράνια, που ήταν οτι ήταν αλλά μεγάλωσε σε φυλακή, που έκανε οτι έκανε αλλά στο τέλος κατέληξε πάλι απο εκεί που ξεκίνησε...
Αδυνατώ να καταλάβω με ποιό σκεπτικό ενας πατέρας δικαιλογέι μια γυναίκα που πήγε να σκοτώσει το παιδί του..
Παιδια δεν έχω αλλά δεν θα μπορούσα να συγχωρεσω ποτε εναν άνθρωπο που θα πείραζε την οικογενεια μου.. πόσο μάλλον αν ήμουν μανούλα..

Και μετά επιπλήτει τη μάνα του που αδίκησε τη Νταίζη.. Σε ποιόν πλανητη ακρίβως γίνονται αυτά??
Κρίμα γιατί είχα ελπίδες... και κρίμα γιατί αναλώνον τς χημείες σε ηλιθιότητες..
Πως να παρακολουθησεις Στεφανο και Αντιγόνη να λένε μπαρούφες και να πλέκουν το εγκώμιο της Νταίζης οταν έχεις παρακολουθήσει αυτό??
https://www.youtube.com/watch?v=JfFiiBoObd0

Κατα τα άλλα, η Στέλλα τριγυρίζει απο δω και απο κει, και φυσικά έχει περισσότερο χρόνο απο την πρωταγωνήστρια Ευα που λάμπει δια της απουσίας της...
Η Μελιτα κλείνει το γραφείο κατα βούληση, εξαιτάς του απολυτου ακόμα μια φορά.. Fskl
Ο Στέφανος βάζει τα διαμάντια πάνω απο τον απόλυτο του έρωτα θέλοντας να μας πείσει για τις αγνές τρου προθέσεις.. Που σαι ρε Μάνοοοοο? Ο πιο καθαρός ήσουν τελικά και ας σε λέγανε όλοι λαμόγιο...
Η Νταίζη κάνει ματάκια στο Χρηστο που τον μετέτρεψε τελικά σε σκυλάκι του καναπέ.. κρίμα για τον Κασσανδρινό.,.
Και στην καθιερωμένη βολτούλα απο τη διαμαντοκρυψώνα η πληγωμενη κορασίδα ανακαλύπτει ενα εικοσάευρο, και χάνει το χρώμα της..ποιός τα έκλεψε οέο? Να πω την αλήθεια χ@στηκα και σκυλοβαρεθηκα...

Αθλιο σαφώς... Για να μην πω ανεκδιήγητο με αυτά που ακούσαμε πάλι...

ΥΓ. Στα προσεχως η απόλυτη κάνει γλύκες και υπόσχεται όλη τη νύχτα δικιά τους??? Οιμεεεε τι εχουμε να δούμε πάλι.. θα δεινοπαθήσουν τα πατώματα και οι καναπέδες.. ευχομαι να πέσει καμια ασφάλεια μπας και γλιτώσω τα ματάκια μου, γιατί χώνονται και παντού οι απολυτοι.. σαν μη πω...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από evanna Τετ Φεβ 16, 2011 2:18 pm

Aσχημο και απο εμενα.......

Ποσο απαραδεκτο ηταν αυτο που ειδαμε με Στεφανο-Νταιζη!?Μα να ζηταει συγγνωμη απο τη γυναικα που παρολιγο να σκοτωσει την Ευα και το αγεννητο παιδι τους τρις? Fskl Fskl Fskl

Ειναι τοσο εκνευριστικο να βλεπω την παρεα ειτε εξαφανισμενη(π.χ Ευα)ειτε ως κομπρασους(π.χ Δαφνη-Νικολας)ειτε να λενε τα ιδια και τα ιδια χωρις καμια επιτυχια(π.χ Λουκας-Νορας) wall
Παρεπιπτοντως δεν καταλαβαινω γιατι ο χαρακτηρας του Λουκα υφιστασται τετοια υποβαθμιση!

Κουραστηκα με την αγιοποιηση της Νταιζης(βεβαια μου αρεσε πολυ η σκηνη με το Χρηστο Matakia ) και τη γκρινια της Μελιτας! cake

Γελασα λιγακι με Πετρο-Αμαλια αλλα τι να σου κανουν και αυτοι μεσα στην αθλιοτητα που κυριαρχει!

Ασχημο απο εμενα και πολυ του ειναι!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Τετ Φεβ 16, 2011 3:07 pm

Foulitsa έγραψε:Και μετά επιπλήτει τη μάνα του που αδίκησε τη Νταίζη.. Σε ποιόν πλανητη ακρίβως γίνονται αυτά??
Κρίμα γιατί είχα ελπίδες... και κρίμα γιατί αναλώνον τς χημείες σε ηλιθιότητες..

Πως να παρακολουθησεις Στεφανο και Αντιγόνη να λένε μπαρούφες και να πλέκουν το εγκώμιο της Νταίζης οταν έχεις παρακολουθήσει αυτό??
https://www.youtube.com/watch?v=JfFiiBoObd0

Όσοι είχαν δει αυτή τη σκηνή, σίγουρα δεν θα την ξεχάσουν γιατί είχαμε δύο εξαιρετικές ερμηνείες. Αυτοί που την έγραψαν μάλλον την ξέχασαν δείχνωντας πόσο σέβονται και τους ήρωες τους και τους συνεργάτες τους!!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Φεβ 16, 2011 3:16 pm

Foulitsa έγραψε:
Οταν είδα το Στέφανο να δίνει συγχωροχάρτι στη Νταίζη έχασα πάσα ιδεά..
Αυτό το γύναιο προσδπάθησε να σκοτώσει το παιδί το, όχι μία αλλά τρεις φορές για να πάρει λεφτά.. Και εκείνος τι κάνει,τη δικαιολογεί??? Και την ενθαρρύνει να πάρει κι άλλα? Επιβραβεύει τις μεχρι τώρα προσπαθειές της να διαλύσει οτι βρει μπροστά της?? ΓΙΑΤΙ???
Γιατί πρέπει παιδιά που παρακολουθούν τη σειρά να παίρνυν α λάθος μυνηματα? Πες οτι οι ενήλικες άνθρωποι με παιδιά καταλαβαίνουν τη μπαρμπούτσαλα βλεπουμε.. Παιδιά που ταυτίζονται με διάφορους χαρακτηρες και βλέπουν να επιβραβέυονται αυτές οι συμπεριφόρες και μπορεί να της υιοθετήσουν σε τι φταίνει για τα σπρωξίματα και τις πανηλίθιες ιδέες των εκάστοτε σεναριοφγράφων?
Αδυνατω να πιστεψω οτι αυτοι οι ίδιοι γράφοντες έφτιαξαν χαρακτηρες όπως ο Αγγελος, με όλο το background... και τωρα κάνουν το Μπέλλο απόλυτο έγκλημα..
H απάντηση είναι μία απο ότι φαίνεται: Ο Στέφανος δεν είναι πατέρας.

• Δεν είναι πατέρας όταν περνάει έτσι στο ντούκου το γεγονός οτι η Νταίζη πήγε να σκοτώσει το παιδί του ΤΟΣΕΣ φορές.
• Δεν είναι πατέρας οταν ''διαφημίζει'' οτι δεν πρόσβαλε την διαθήκη για να πάρει τα λεφτά απο... τον γιό του!
• Δεν είναι πατέρας οταν περιμενε να δώσουν όσα λεφτά μπορούσαν απο την διαθήκη, και άν είχαν έλειψη να προσφέρει και αυτός οτι μπορεί!

Οι πατέρες που εγώ ξέρω, θα πατούσαν κάτω την Νταίζη. Κυριολεκτικά, στην καρωτίδα..
Οι πατέρες που εγώ ξέρω, θα το θεωρούσαν αυτονόητο, και όχι θυσία
Οι πατέρες που εγώ ξέρω, θα πουλούσαν οτι είχαν και δεν είχαν, θα έδιναν όταν μπορούσαν, πριν αγγίξουν την περιουσία του παιδιού τους.

Μάλλον έχω άλλη ιδέα για την έννοια του πατέρα Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 111438
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Φεβ 16, 2011 3:39 pm


Εγω δεν είδα να πέφτει κανένα συγχωροχάρτι στη Νταίζη, ούτε το εγκώμιο της έπλεξε κανείς (αυτά δηλαδή που έκανε σ'όλο τον πρώτο κύκλο η παρέα για το Μάνο).... Εγω είδα έναν άνθρωπο που μέχρι πριν λίγο μισούσε την ετεροθαλή αδελφή του, να μαθαίνει οτι όσα τέρατα διηγόταν η ίδια για το παρελθόν της ήταν αλήθεια, και να νιώθει την ανάγκη να της ζητήσει ένα συγγνώμη για την απαράδεκτη στάση της κοινής τους μάνας, και στη συνέχεια να κατηγορεί ευθέως τη μάνα αυτή για τη στάση της. Χωρις να ξεχνάει οτι αυτή η γυναίκα, με την εντολή πάντα της μάνας τους, επιχείρησε να σκοτώσει το παιδί του, που είχε μάλιστα σαν αποτέλεσμα να πέσουν οι κατηγορίες όλων των υπολοίπων σ'αυτόν... Της ζήτησε επιπλέον συγγνώμη γιατί ο ίδιος δεν την πίστεψε, οταν διηγόταν τα όσα έζησε. Το να παραδέχεσαι τα λάθη σου είναι σημάδι γενναιοψυχίας, το να ζητάς συγγνώμη και για τα λάθη άλλων (της μητέρας σου) είναι δείγμα ψυχικής ανωτερότητας... Δεν θα στήσει δικαστήριο, να γίνει εισαγγελέας και αστυνόμος, να στείλει στα κάτεργα τον καθένα, χωρις να σκύψει πάνω στην απολογία του και να καταλάβει τι κρύβεται πίσω απ'τις όποιες πράξεις του. Μ'αυτή τη λογική, που προφανώς είναι και η λογική των συγγραφέων, επικροτώ τη στάση του Στέφανου. Αυτή είναι η γνώμη μου, την εξήγησα, και δεν μ'ενδιαφέρει να την επιβάλλω στους υπόλοιπους.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τετ Φεβ 16, 2011 3:44 pm

Που ειδες να δινουν συγχωροχαρτι στον μανο; και αν ακομα εδιναν το αξιζε. ο μανος ειναι πολυ καλος δεν σκοτωσε ουτε εκανε απάγωγες. μην τρελαθουμε τελειως οκ δεν χωνευεις μανο διοτι δεν αγαπησε μελιτα αλλα οχι και ετσι. και μην μου πεις σκοτωσε παιδακια διοτι σκοτωνει αυτος που δινει την εντολη ρουσσος δηλαδη. τοση εμπαθια στο μανο και αγια η μελιτα. ο μανος μετανιωσε για αυτο πηγε να αυτοκτονησει αυτη που θελει κρεμασμα ειναι η μελιτα που δεν μετανιωσε για τιποτα και εξακολουθει να ειναι αρπακτικο


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ntina fan στις Τετ Φεβ 16, 2011 3:51 pm, 2 φορές συνολικά
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Φεβ 16, 2011 3:47 pm

JESSIE έγραψε:
Εγω δεν είδα να πέφτει κανένα συγχωροχάρτι στη Νταίζη, ούτε το εγκώμιο της έπλεξε κανείς (αυτά δηλαδή που έκανε σ'όλο τον πρώτο κύκλο η παρέα για το Μάνο).... Εγω είδα έναν άνθρωπο που μέχρι πριν λίγο μισούσε την ετεροθαλή αδελφή του, να μαθαίνει οτι όσα τέρατα διηγόταν η ίδια για το παρελθόν της ήταν αλήθεια, και να νιώθει την ανάγκη να της ζητήσει ένα συγγνώμη για την απαράδεκτη στάση της κοινής τους μάνας, και στη συνέχεια να κατηγορεί ευθέως τη μάνα αυτή για τη στάση της. Χωρις να ξεχνάει οτι αυτή η γυναίκα, με την εντολή πάντα της μάνας τους, επιχείρησε να σκοτώσει το παιδί του, που είχε μάλιστα σαν αποτέλεσμα να πέσουν οι κατηγορίες όλων των υπολοίπων σ'αυτόν... Της ζήτησε επιπλέον συγγνώμη γιατί ο ίδιος δεν την πίστεψε, οταν διηγόταν τα όσα έζησε. Το να παραδέχεσαι τα λάθη σου είναι σημάδι γενναιοψυχίας, το να ζητάς συγγνώμη και για τα λάθη άλλων (της μητέρας σου) είναι δείγμα ψυχικής ανωτερότητας... Δεν θα στήσει δικαστήριο, να γίνει εισαγγελέας και αστυνόμος, να στείλει στα κάτεργα τον καθένα, χωρις να σκύψει πάνω στην απολογία του και να καταλάβει τι κρύβεται πίσω απ'τις όποιες πράξεις του. Μ'αυτή τη λογική, που προφανώς είναι και η λογική των συγγραφέων, επικροτώ τη στάση του Στέφανου. Αυτή είναι η γνώμη μου, την εξήγησα, και δεν μ'ενδιαφέρει να την επιβάλλω στους υπόλοιπους.

Προφανώς και οι απόψεις μας διαφέρουν, αναφέρεσαι σε κάποια highlights του σχολιαμσού μου απο οτι βλέπω..
Προσωπικά πιστεύω οτι αν ένας άνθρωπος προσπαθεί να σκοτώσει το παιδί σου θές απλά να τον πατήσεις κάτω.. πολύ απλά και χωρίς πολλά λόγια...
Οσον αφορά το Μάνο καμία σύγκριση η σταση του σαν πατέρας με τη στάση του Στέφανου..
Ο Μάνος ήταν πατέρας, ξέρω πως μπορεί να διαφωνήσεις αλλά και εμενα αυτη είναι η αποψή μου και την εκθέτω...
Οσον αφορά το εγκώμιο του Μάνου, ο Μάνος τουλάχιστον είχε τα κότσια να παραδέχεται τα όσα έκανε όχι να λεέι, δεν ήξερα, δεν εφταιξα, με μπλέξανε και να φιγουράρει το ονομά του σε όλες τις βρωμοιστορίες..
Αυτά και και δεν νομίζω να επανέλθω!
Δεν προσπαθεί κανείς να επιβάλλει τη γνώμη του Τζέσι, ο καθένας μας εκθέτει τις απόψεις του όπως εκλαμβάνει τους ηρωες απο αυτο που βλέπει.. κουβέντα κάνουμε έτσι κι αλλιώς..
Εχουμε διαφορετική οπτική λοιπίν.. Razz
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Φεβ 16, 2011 3:54 pm

Μιά διευκρίνηση, Foulitsa, η αναφορά στο Μάνο δεν αφορούσε το πόσο καλός πατέρας ή όχι ήταν, αλλά τα συγχωροχάρτια που ανέκαθεν του μοίραζε αφειδώς η παρέα , κι ο Νικόλας έφτασε κάποτε να πεί, ε ναί, θα τον υποστηρίξω το Μάνο, αδελφός μου είναι.
Και για την παραδοχή, που κατά τη γνώμη σου σε γλυτώνει απ'τα αποτελέσματα , και η Νταίζη παραδέχτηκε τα όσα έκανε, μήπως την απαλλάσσει αυτό?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Φεβ 16, 2011 3:59 pm

Μιλάμε για δύο τελείως διαφορετικούς χαρακτηρες, αν βάλουμε το Μάνο στο ίδιο σακί με τη Νταίζη να ξέρω να σταματησω την κουβέντα εδω...
Ο Μάνος έχει μείνει στην απ έξω απο τους φίλους του για τα λάθη που έχει κάνει, μιλώντας πάντα για τον πρώτο κύκλο γιατί στο δευτερο εξαφανίστηκε ως δια μαγείας...
Επίσης δεν μπορώ να συγκρίνω την αδερφική σχέση του Μάνου με το Νικόλα και του Στέφανου με τη Νταίζη...
Επίσης ο Μάνος δεν έβαλε ποτέ κανένα απ τα παιδάκια της παρεας σε κίνδυνο, πέρα απο το δικό του...
Μιλάω για μέγεθος των πράξεων της Νταίζης και πόσο κατανοητό μπορεί να είναι αυτό απο τον πατέρα του παιδιού που παραλίγο να πεθάνει..

ΥΓ. Δεν είπα οτι τον γλίωσε η παραδοχή, μίλησα για κότσια..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τετ Φεβ 16, 2011 4:00 pm

δεν μπορω το αδικο συγκρινεις τον μανο με την νταιζη; δυστυχως θα βγω εξω απο το τοπικ αλλιως θα σου ελεγα χιλιαδες καλα του μανου και 1 κακο και της νταιζης χιλιαδες κακα και κανενα καλο εχεις φοβερη εμπαθια στον μανο προσπαθησε να δεις το εργο αντικειμενικα[ φιλικη συμβουλη]
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Φεβ 16, 2011 4:03 pm

Ntina fan, σε συμβουλεύω κι εγώ φιλικά να κάνεις κι εσύ αυτό που με συμβουλεύεις, και κυρίως να διαβάζεις αυτά που γράφω, κι όχι αυτά που νομίζεις οτι γράφω...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από elenp Τετ Φεβ 16, 2011 4:05 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά και τον Νικόλα να συζητάνε μαζί με την μαμά της Νόρας, μου άρεσε πολύ, ήταν χιουμοριστική. Επίσης μου άρεσε πολύ ο Λουκάς και ο Νικόλας, που του έλεγε ότι δεν θέλει να χωρίσουν με την Νόρα. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα να κανονίζουν να βρεθούν μόνοι τους και μετά να έρχεται και η μαμά της για να πάνε στην Εριέττα, τέλεια. Μου άρεσε και η σκηνή με τον Λουκά, την Εριέττα και την μαμά της Νόρας να συζητάνε για το μωρό. Πολύ ωραία και η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα να φιλιούνται, μου άρεσαν πολύ.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Φεβ 16, 2011 4:29 pm

"Φυλλο Διαμαρτυριας"

Ονοματεπωνυμο διαμαρτυρωμενου: Ποιος χ#στηκε!
Ημερομηνια: Μια μερα πριν την σημερινη!


Παρατηρησεις:

* Προσπαθεια υπονομευσης της αναπτυξης της νοημοσυσηνης μου!

Μπορει να εχω περασει την ηλικια αναπτυξης αλλα δεν παυει να με ενοχλει που με αντιμετωπιζουν σαν πενταχρονο που δεν καταλαβαινει και πολλα! Οταν ο Στεφανος ζηταει συγγνωμη απο την Νταιζη γαι οσα της εκανε η μανα τους ειχα κθε καλη διαθεση να το καταπιω και να το χωνεψω με μπολικη κοκα-κολα, το γεγονος ομως οτι δεν εκανε μονο αυτο αλλα κατανοησε τις πραξεις της και της χαρισε την περιουσια της μανουλας γιατι τη δικαιουταν και περισσοτερα μαλιστα νομιζα οτι κατι δεν παει καλα στον εγκεφαλο μου! Οταν λεμε περισσοτερα; Αυτα που προσπαθησε να εξασφαλισει σκοτωνοντας το παιδι σου, αυτα τα περισσοτερα δικαιουται; gibbs Λιγο ακομα και θα αγκαλιαζονταν τα αδερφακια, ηθελε να την αναγνωρισει και σαν αδερφη του, ουτε στο ιδιο σπιτι δεν θα αντεχα να μενω με καποιον που προσπαθησε να βλαψει δικο μου ανθρωπο!
Ισως αν η Νταιζη δε ειχε κυνηγησει τοσο πολυ τα λεφτα, ή αν μεγαλωσε μεσα στην πεινα να την καταλαβαινα αν και δεν μπορω να κολλησω πουθενα την αποπειρα φονου!
Απο την αλλη εχεις μια Αντιγονη που οτι και να λεμε εχει μεγαλη ευθυνη για αυτο που ειναι η Νταιζη σημερα! Δεν μπορει να με πεισει οτι νοιαστηκε ποτε για τα παιδια της! Και τα δυο! Ισως τωρα να βλεπει τα λαθη της και πως αυτα τα επηρεαζουν και να νιωθει ενοχη αλλα οταν επρεπε να κανει κατι για αυτα τα παιδια επελεξε τα λεφτα και τα διαμαντια!

* Καταπονηση του νευρικου μου συστηματος!

Τα κροσια μου νευρα των τελευταιο καιρο! Την ωρα και τη στιγμη που ελεγα να παντρευτουν η Νορα και ο Λουκας, την ωρα και τη στιγμη που ελεγα να δουμε τους γονεις την ωρα, δεν βρεθηκε ενας χριστιανος -ναι χριστιανος- να με μπαναρει μπας και! Η Στελλα μεγαλο σουργελο και ο Λουκας μεγαλος χανος! Και να πεις την Στελλα καπως ετσι την περιμεναμε στο πιο λαιτ βεβαια, που η απορια ολων ηταν πως και δειχνει τοσο ομορφη και νεα και πως και δεν την εχει παρει απο κατω ο χωρισμος livani Τι γλυκια! Ο Λουκας ετσι δεν ηταν μανουλα μου, ετσι τον καταντησατε! Ο Λουκας δεν δουλευει γιατι αν δουλεψει πρεπει να εχει γραφειο και τοτε τι θα την κανουμε την Μελιτα που το κλειδωνει και φευγει, την πηραν και γραμματεα οταν λειπουν την κερατεα μου μεσα! Fskl Ο Λουκας κανει βολτες περα δωθε με την πεθερουλα γιατι αλλιως τι σκ@τ@ να κανει, ο Λουκας τσακωνεται με τον Νικολα για τα φαϊ, τα λεφτα κτλ κτλ γιατι αλλιως τι σκ@τ@ θα κανουν και οι δυο! Ο Λουκας ακουει "χριστιανε μου" και παθαινει σοκ γιατι αλλιως πως θα μου σπασουν τα νευρα! Σιγα καλε δεν σου ειπε και "Σκασμος" να ανησυχεις! livani

* Απουσια νοηματος!

Ποιος σταδιαλα πηρε τα λεφτα απο τη Νταιζη μου λετε; Σας εχω σεναριο ψηνεστε; Και να μην ψηνοσασταν δεν εχω τι αλλο να κανω! Η Αντιγονη τα πηρε τα λεφτα! geek Αμε! Πηγε και στο Ρουσσο και του ειπε οτι δεν ειχε καιρο για να του ριξει σταχτη στα ματια, πηρε ενα διακριτικο κλαρκ και τα σηκωσε! Και ερωτω εγω τωρα γιατι εικοσαευρω; Γιατι δεν της αφησαν 50 ή 5 γιατι 20; Σημαινει κατι το εικοσι, ειχε πει ποτε κανεις στην Νταιζη κατι για εικοσι ευρω; geek Καλα μην τρομαζετε δεν περιμενω απαντηση!

* Λοιπες....

Δεν με πειθει ο Prison break οτι ολα τα εκανε γαι τον χαμενο αδερφο!
Οι λουκουμαδες τελικα ειχαν ζαχαρη ή μελι;


Τι να ψηφισω μανουλα μου; "Καλη τυχη"
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από taradoula Τετ Φεβ 16, 2011 5:07 pm

Το επεισόδιο είχε αρκετό ενδιαφέρον, καταρχάς το καταευχαριστήθηκα που ξάφρισαν τη Νταίζη και για πουρμπουάρ της άφησαν ένα εικοσάρικο.
Επίσης, πολύ ωραία η σκηνή της Στέλλας με την Παρέα, είχε πολύ γέλιο που ήξερε τα πάντα για όλους.
Και η σκηνή Λουκά-Νόρας ήταν πολύ ωραία...

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από maeveline Τετ Φεβ 16, 2011 6:19 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Foulitsa έγραψε:
Οταν είδα το Στέφανο να δίνει συγχωροχάρτι στη Νταίζη έχασα πάσα ιδεά..
Αυτό το γύναιο προσδπάθησε να σκοτώσει το παιδί το, όχι μία αλλά τρεις φορές για να πάρει λεφτά.. Και εκείνος τι κάνει,τη δικαιολογεί??? Και την ενθαρρύνει να πάρει κι άλλα? Επιβραβεύει τις μεχρι τώρα προσπαθειές της να διαλύσει οτι βρει μπροστά της?? ΓΙΑΤΙ???
Γιατί πρέπει παιδιά που παρακολουθούν τη σειρά να παίρνυν α λάθος μυνηματα? Πες οτι οι ενήλικες άνθρωποι με παιδιά καταλαβαίνουν τη μπαρμπούτσαλα βλεπουμε.. Παιδιά που ταυτίζονται με διάφορους χαρακτηρες και βλέπουν να επιβραβέυονται αυτές οι συμπεριφόρες και μπορεί να της υιοθετήσουν σε τι φταίνει για τα σπρωξίματα και τις πανηλίθιες ιδέες των εκάστοτε σεναριοφγράφων?
Αδυνατω να πιστεψω οτι αυτοι οι ίδιοι γράφοντες έφτιαξαν χαρακτηρες όπως ο Αγγελος, με όλο το background... και τωρα κάνουν το Μπέλλο απόλυτο έγκλημα..
H απάντηση είναι μία απο ότι φαίνεται: Ο Στέφανος δεν είναι πατέρας.

• Δεν είναι πατέρας όταν περνάει έτσι στο ντούκου το γεγονός οτι η Νταίζη πήγε να σκοτώσει το παιδί του ΤΟΣΕΣ φορές.
• Δεν είναι πατέρας οταν ''διαφημίζει'' οτι δεν πρόσβαλε την διαθήκη για να πάρει τα λεφτά απο... τον γιό του!
• Δεν είναι πατέρας οταν περιμενε να δώσουν όσα λεφτά μπορούσαν απο την διαθήκη, και άν είχαν έλειψη να προσφέρει και αυτός οτι μπορεί!

Οι πατέρες που εγώ ξέρω, θα πατούσαν κάτω την Νταίζη. Κυριολεκτικά, στην καρωτίδα..
Οι πατέρες που εγώ ξέρω, θα το θεωρούσαν αυτονόητο, και όχι θυσία
Οι πατέρες που εγώ ξέρω, θα πουλούσαν οτι είχαν και δεν είχαν, θα έδιναν όταν μπορούσαν, πριν αγγίξουν την περιουσία του παιδιού τους.

Μάλλον έχω άλλη ιδέα για την έννοια του πατέρα Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 111438


μετα την τοση κουβεντα με κανατε και πηγα στο site και ειδα τη σκηνη Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 558573 και αυτη με την νταιζη και το προχωρησα σε αυτη με το μπελλο...
mik συμφωνω απολυτα μαζι σου με μια εξαιρεση...
ενας πατερας..ενας σωστος γονιος δεν θα λογαριαζε αν οι φορες ηταν τρεις ..και η μια θα εφτανε και θα περισσευε...δεν ειναι ο πλεονασμος που κανει το αδικημα πιο σοβαρο αν και σιγουρα σε αυτη τη κατασταση δεν συζηταμε καν για καμια λογικη..
προσωπικα δεν πιστευω στον μωσαικο νομο αλλα ειναι στην φυση του ανθρωπου και των περισσοτερων πλασματων γενικοτερα να προστατευουν τα παιδια τους με καθε τροπο..
δεν ειναι θεμα λογικης..ειναι θεμα αγαπης και ενστικτου..ενας γονιος που νοιαζεται πραγματικα σε τετοιες περιστασεις δεν μπορει να φανει λογικος η να κρατησει ουδετερη σταση...κανονικα οι γυρω του θα πρεπει να τον συγκρατησουν ..να τον συγκρατησουν αυτοι που δεν ειναι εν βρασμω απο το να κανει και εκεινος εγκλημα...και το εν βρασμω του γονιου δεν ειναι παροδικο απεναντι στους υποψηφιους δολοφονους του παιδιου του..
γονιος δεν ειμαι αλλα γονεις εχω..και ενας γονιος κανει τα παντα για το παιδι του και ακομα και αν του το πορσβαλλουν τα βλεπει ολα κοκκινα...

αν η νταιζη ειχε δειξει την παραμικρη μεταμελεια ...και με πραξεις οχι μονο με λογια τοτε θα μπορουσα σε καποιο επιπεδο να καταλαβω την σταση του στεφανου...
αν ο στεφανος ειχε κανει μια γενικευμενη συζητηση με καποιον αλλον επι του θεματος οπως με τον χρηστο παλι θα μπορουσα να το καταλαβω...
το να βλεπω αυτη την ουδετερη σταση και το να αφηνει ηθελημενα ατιμωρητα τα εγκληματα που κοντεψαν να στοιχισουν την ζωη του παιδιου του μου δειχνει εναν γονιο που δεν του αξιζει καν ο τιτλος...

ο στεφανος ναι μεν εβαλε την διαχωριστικη γραμμη σε νιωθω αλλα πηγες να μου σκοτωσεις το παιδι αλλα ως συνηθως αναλωνεται σε λογια και μονο...
οταν καποιος παει να σου σκοτωσει το παιδι...και η πιο αγαπημενη του αδερφη στον κοσμο να ταν...δεν στεκεσαι να την κοιτας...ουτε υπαρχει συγχωρεση...ποσο μαλλον επιεικεια οποιοδηποτε ειδους...ποσο μαλλον να την προστατευει κιολας με μενος ..βεβαια τον μπελλο τον εχει στην μπουκα γιατι του απηγαγε το παιδι...τον καταλαβαινω τον αμοιρο πατερα...φαντασου και να προσπαθουσε να του το σκοτωσει τι θα κανε..οχι σταση..ξερω...ΤΙΠΟΤΑ..το πολυ πολυ να τον συμπονουσε για τα ατυχη παιδικα του χρονια...

επιπλεον ολη η μεταφραση και απο τα δυο αδερφια(πως μιλαει το αιμα ομως..) γινεται στην τελικη αναλυση σε χρηματα...ουτε ζωες..ουτε ενοχες..ουτε καν να πονανε το ιδιο τους το αιμα...
η διαφορα ειναι ομως πως ειμαι απολυτα σιγουρη πως ακομα και η νταιζη που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ (το χειριστο ειδος και αυτο δεν ειναι διαπραγματευσιμο) αν καποιος πηγαινε να σκοτωσει τον αρη θα του επαιρνε το σκαλπ για λαβαρο Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 558573 ..αλλα ειπαμε ο στεφανος ειναι πολιτισμενα ανωτερος...συμφωνω..πατερας δεν ειναι...
κριμα το dna που μοιραζεται ο μικρος αγγελος με την οικογενεια ανταμς δηλαδη..και ευελπιστω η ανατροφη να εχει μεγαλυτερη βαρυτητα απο την γονιδιακη συγγενεια και επηρρεπεια...


βεβαια το ολο θεμα δεν ειναι κατι που πρεπει να προκαλει εκπληξη..
το οτι ο στεφανος δεν ειναι πατερας εχει αποδειχτει περιτρανα απο περσι...
οταν γινεται η μια αποπειρα μετα την αλλη με στοχο την σε προχωρημενη εγκυμοσυνη γυναικα που κουβαλαει το αγεννητο παιδι σου και εσυ εισαι μεσα στην τρελη χαρα σχεδιαζοντας ταξιδακια αναψυχης σαν να μην τρεχει καστανο αποδεικνυει περιτρανα το πατρικο ενστικτο η καλυτερα την απουσια αυτου..
βεβαια μια αποψη ειναι πως ο στεφανος δεν μπορουσε να κανει κατι γιατι δεν τον αφηνε η ευα...πως την προστατευε η παρεα..φυσικα βεβαια αυτο σημαινει πως εκεινος μεσα στην τρελη χαρα επρεπε να ετοιμαστει για ταξιδακια ερωτικα...αν δεν ειναι αυτο προτυπο πατερα ποιο ειναι αλλωστε;

α ρε πατεραααα.... Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 558573
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 16, 2011 6:31 pm

maeveline στο θέμα γονιός με κάλυψες. Τουλάχιστον στην άποψη καλός γονιός - ανύπαρκτος γονιός με βάσει τα δικά μου στάνταρτς.

Για μένα ένα γονιό θέλει κόπο και τρόπο για να τον απομακρύνεις από το παιδί του, ένα "την προστατεύει η παρέα εμένα δεν με θέλει" και νίπτω τας χείρας μου δεν με καλύπτει. Μετά τα χτεσινά ο Στέφανος πήρε ένα πολύ πολύ πολύ μεγάλο ΧΙ!

Για να μη προσθέσω κιόλας στα παραπάνω το ότι δεν εμπιστεύεται το Λευτέρη αλλά δεν τον νοιάζει και το ενδεχόμενο να είναι ο μέλλων πατέρας του Άγγελου, έστω ο άνθρωπος δίπλα στον οποίο θα μεγαλώσει... Πρώτα το χρήμα, τα διαμάντια και οι προσωπικές μας βεντέτες και μετά το παιδί.. Τα συγχαρίκια μου μόνο δεν ξέρω που να του στείλω.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Φεβ 16, 2011 6:36 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Για να μη προσθέσω κιόλας στα παραπάνω το ότι δεν εμπιστεύεται το Λευτέρη αλλά δεν τον νοιάζει και το ενδεχόμενο να είναι ο μέλλων πατέρας του Άγγελου, έστω ο άνθρωπος δίπλα στον οποίο θα μεγαλώσει... Πρώτα το χρήμα, τα διαμάντια και οι προσωπικές μας βεντέτες και μετά το παιδί.. Τα συγχαρίκια μου μόνο δεν ξέρω που να του στείλω.
Αυτό που το πας? Δεν τον εμπιστεύεται, αλλα δεν τον πειράζει που μπορεί να είναι οικογένεια στον Αγγελο, ή γενικά που τρυγυρνάει κοντά στο παιδί του... Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 621900 Επεισόδιο 505 - Ημερομηνία 15-02-2011 - Σελίδα 2 621900

ΠΑ - ΤΕΡΑΣ λέμε!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης