Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 27% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 27% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]

Σύνολο Ψήφων : 52

Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 9:29 pm

Έχω μια απορία που δεν έχει σχέση εμ το σημερινό...
Τελικά τι είχαν πει Λουκάς-Λευτέρης μάθαμε?
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 9:32 pm

Κι εγώ το βρήκα πολύ καλό το επεισόδιο. Βασικός γνώμονας για μένα είναι να έχει ρυθμό, ενδιαφέρον σχετικά με την πλοκή, και φυσικά καλές ερμηνείες. Είχαμε κι από τα τρία σήμερα... Η ....ηθική πλευρά του ζητήματος με αφήνει αδιάφορη, αν δηλαδή μένουν ατιμώρητοι κάποιοι. Αν θέλαμε ειδυλλιακό τοπίο ας βλέπαμε το μικρό σπίτι στο λιβάδι (που δεν το έχω δεί και δεν ξέρω τι αφορά, παρεμπιπτόντως!!) ή τη μικρή Πάττυ (ούτε αυτό το βλέπω , δυστυχώς)... Αν υπάρχουν παιδιά που μπορεί να ....εθιστούν στο κακό βλέποντας τα μυστικά, τότε απλά ας τα εμποδίσουν οι γονείς τους να το παρακολουθούν.
Το οτι μας παρουσιάζουν ανθρώπους που έχουν αδυναμίες, και δεν φέρονται πάντα σύμφωνα με τους κώδικες ηθικής που έχουν.... καταχωρηθεί σαν στάνταρ, είναι ένα ακόμη στοιχείο ενδιαφέροντος. Αν είχαμε να κάνουμε μόνο με ....αδαμάντινους χαρακτήρες, θα είχαμε κλείσει προ πολλού την τηλεόραση και θα πηγαίναμε για ύπνο...
Η Νταίζη, το τσόλι, το πεδιλάκι, η τραγουδιάρα β διαλογής, τους κρατάει όλους στο χέρι-- αυτό, από μόνο του, έστω και χωρις να υπήρχαν λεφτά στη μέση, είναι κάτι. Παίρνει την εκδίκησή της, παίρνει το αίμα της πίσω, απλά με την κατατσοσύνη της, με τη δύναμη του --έστω αρρωστημένου-- μυαλού της.
Και η αντίστοιχη σκηνή με τη Νταίζη και το Χρήστο πολύ καλά παιγμένη. Ο Χρήστος προσπαθεί να τη συνετίσει, για το δικό της καλό, αλλά μπορείς να εμποδίσεις ένα άγριο ποτάμι? Ο κίνδυνος δεν μετράει γι'αυτήν, θα τον αντιμετωπίσει όταν έρθει, είναι μαθημένη. Επίσης η σκηνή Χρήστου Στέφανου πολύ καλοπαιγμένη, από δύο άξιους ηθοποιούς. Ο Στέφανος κάνει το χρέος του, προσπαθεί μεσω του Χρήστου, του μόνου πού ίσως μπορεί να την επιρρεάσει, να σταματήσει αυτήν την επικίνδυνη για όλους κατάσταση, ξέροντας απο προσωπική πείρα πόσο επίφοβοι μπορεί να γίνουν όσοι έχουν στριμωχτεί. Κι ο Χρήστος, παρ'όλο που τα ξέρει ολ'αυτά, κάνει επίσης το χρέος του, είναι αποφασισμένος να σταθεί δίπλα της και να την υπερασπιστεί ό,τι κι αν κάνει. Αυτό θεωρώ πραγματική αγάπη, το να σταθείς στον άνθρωπό σου ακόμη και αναγνωρίζοντας τα κουσούρια του.
Το ερώτημα είναι ποιός πήρε τα διαμάντια (και τα λύτρα, μην ξεχνιόμαστε, γιατί η Νταίζη εύλογα δεν αναφέρεται ονομαστικά σ'αυτά, αλλά κι αυτά τα πήραν) ? Εγώ νομίζω μάλλον ο Μπέλλος, έβαλε να την παρακολουθούν και να της τα πάρουν. Υπάρχει κι ένα αλλά, όμως, γιατί και σήμερα ο Λουκάς και ο Λευτέρης συζητούσαν (χωρις να ακούμε τι λένε) και μάλλον συζητούσαν το περίφημο σχέδιό τους, για το οποίο δεν ξέρουμε τίποτε ακόμη.
Η σκηνή Στέφανου Μελίτας ήταν πράγματι ξένοιαστη, και φαντάζομαι ότι έτσι ονειρεύεται η Μελίτα την κοινή τους ζωή, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς τα αισθήματα κρίνονται και στις δυσκολίες, εκεί που ξεχωρίζουν τα πραγματικά και βαθειά, και χαντακώνονται τα επιφανειακά και ψεύτικα.
Οι εύθυμες σκηνές του επεισοδίου έκαναν τη δουλειά τους, γελάσαμε με τα καμώματα του Νικόλα , και των ταβλαδώρων Λουκά και Δάφνης, χαμογελάσαμε με την Εύα και την εκτίμηση της κατάστασης με το Λευτέρη σαν "καλής", και με τη σκηνή Νόρας Λουκά που διαβεβαίωναν ο ένας τον άλλον για την αιώνια αγάπη τους.
Το βρήκα ένα πολύ καλό επεισόδιο, γιατι με κράτησε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 9:40 pm

Δυο πράγματα έχω να πω για το σημερινό γιατί δεν βρίσκω λόγο να το σχολιάσω εκτενώς!
Πρώτον: Είτε είμαι η μοναδική που το πιστεύει είτε.... υπάρχουν κι άλλοι (λέμε τώρα lmao ) τα είπε εχθές ο ευνοούμενος μου στο Στέφανο και είχε απόλυτο δίκιο! Αυτή η γυναίκα - οχιά δεν θα διστάσει να σας στείλει όλους ξανά στη φυλακή! Το είπε! Αλλά ποιος τον ακούει τον Μπέλλο! Τον πρώην χαζό και τον νυν ανεπαρκή κακό! Ειδικά ο Στέφανος που του χάλασε και η ζυγαριά και του βγαίνει η απαγωγή βαρύτερη από την απόπειρα δολοφονίας του γιου του! Γιατί η ετεροθαλής αδελφή είναι αίμα του... και τι να κάνει; Ενώ ο Άγγελος..... Συνεπώς... δεν σε χάλασε Καρτάλη! Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πω κι άλλα! Άνθρωπος είμαι κι εγώ και ξέσπασα!
(Παρ' όλα αυτά στο διάλογο που είχε ο Στέφανος με το Χρήστο εκεί που έμεινε να τον κοιτάει κι έκλεινε τα μάτια...... μου την προκάλεσε την αναστάτωση.. για να μη με πείτε και μεροληπτική sisi )

Δεύτερον: Χρήστος... ως Χρήστος μπορεί να μην της αξίζει της κοπελιάς αλλά oscar και ως Κασσανδρινός βέβαια oscar oscar oscar

Αυτά! Ψηφίζω μέτριο.
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 9:46 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:Δυο πράγματα έχω να πω για το σημερινό γιατί δεν βρίσκω λόγο να το σχολιάσω εκτενώς!
Πρώτον: Είτε είμαι η μοναδική που το πιστεύει είτε.... υπάρχουν κι άλλοι (λέμε τώρα lmao ) τα είπε εχθές ο ευνοούμενος μου στο Στέφανο και είχε απόλυτο δίκιο! Αυτή η γυναίκα - οχιά δεν θα διστάσει να σας στείλει όλους ξανά στη φυλακή! Το είπε! Αλλά ποιος τον ακούει τον Μπέλλο! Τον πρώην χαζό και τον νυν ανεπαρκή κακό! Ειδικά ο Στέφανος που του χάλασε και η ζυγαριά και του βγαίνει η απαγωγή βαρύτερη από την απόπειρα δολοφονίας του γιου του! Γιατί η ετεροθαλής αδελφή είναι αίμα του... και τι να κάνει; Ενώ ο Άγγελος..... Συνεπώς... δεν σε χάλασε Καρτάλη! Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πω κι άλλα! Άνθρωπος είμαι κι εγώ και ξέσπασα!
(Παρ' όλα αυτά στο διάλογο που είχε ο Στέφανος με το Χρήστο εκεί που έμεινε να τον κοιτάει κι έκλεινε τα μάτια...... μου την προκάλεσε την αναστάτωση.. για να μη με πείτε και μεροληπτική sisi )

Δεύτερον: Χρήστος... ως Χρήστος μπορεί να μην της αξίζει της κοπελιάς αλλά oscar και ως Κασσανδρινός βέβαια oscar oscar oscar

Αυτά! Ψηφίζω μέτριο.
ntina fan Δ. ΜΠΕΛΛΟ ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 9:48 pm

Cancoon έγραψε:
AmaliaPetros_fan1 έγραψε:Λοιπόν ας σχολιάσω....
Μου άρεσε...
1.Η Αμαλία μου και ο Πέτραν τέλεια σκηνή!!!
2.Λουκας-Δαφνη-Νικόλας-Ταβλι ΘΕΪΚΟ!
3.Μελίτα-Στέφαν...τι γλυκό...μου άρεσαν πολύ πολύ πολύ...μέχρι που μπήκε η Ερη στο σκηνικό και μου το χάλασε anyway!
4.Αντιγόνη-Νταίζη...το χάρηκα πραγματικα...GO Αντιγόνη!
5.Ευα-Τέρης πολύ καλοί!
6.Στέλλα>>>πολύ καλή...τι γλυκος άνθρωπος!!!
7.Η συνάντηση Νταίζης-Αμαλίας...Respect
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 195890 Αμαλία Θεα Κυρία!

Δεν μου άρεσε...
1.Στέφαν-Έρη...δεν ξερω γιατί αλλά ποτε δεν μου αρέσουν η σκηνές τους...τι να πω μάλλον εχει μπει μέσα μου η Μελίτα
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 621900
2.ΟΧΙ ΑΛΛΌ ΝΤΑΙΖΗ...δεν αντέχω άλλο το Νταιζουλίνι...το έχει παρακάνει...τη δικαιολογώ κάπως αλλά ας την ηρεμίσουν λίγο!
3.Η απηλή του Στέφαν με απογοήτευσε
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 593737
4.Το οτι δεν έφαγαν μαζί η Μελίτα με το Στέφαν με στεναχόρισε!
5.Η ανασφάλιες Νόρας-Λουκά!

Αν έχω ξεχάσει κάτι είναι επειδη θα μου φάνηκε αδιάφορο!

Καλό απο 'μένα σήμερα!
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 630559

Πολύ καλός ο σχολιασμός σου!

Ευχαριστώ πολύ...χαίρομαι που κάποιος συμφωνεί μαζί μου!
AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 9:52 pm

Antigoni! έγραψε:Έχω μια απορία που δεν έχει σχέση εμ το σημερινό...

Οχι Μαιρη μου δεν εχουμε μαθει ακομα.Λογικα ομως θα μαθουμε καποια στιγμη.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 9:52 pm

Antigoni! έγραψε:
ntina fan έγραψε:ΕΜΕΝΑ Ο ΨΗΦΟΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ΣΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ

Εννοείται πως είναι δικαιωμά σου! Όμως δεν μπορείς να λες ότι ο Λουκάς δεν εμπιστεύτικε το Μάνο ποτέ γιατί τους έχει στηρίξει όλους και μάλιστα πάρα πολύ....Εξάλου ο Μάνος είχε κάνει πολλά ενώ ο Λευτέρης μέχρι στιγμής τίποτα!
[color=orange] ntina fane]colorποτε εδειξε εμπιστοσυνη ο λουκας; τον παιδικο μασ φιλο τον στηριζουμε αν δεν τον θελουμε τον αποκοβουμε ο λευτερης δεν εκανε τιποτα; ναι μονο που κοιμηθηκε με την ευα ως λευτερης πολιτης και ξυπνησε λευτερης παπαπολιτης κρατω μικρο καλαθι για τον τερη
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 9:53 pm

loukasnora έγραψε:

Συγγνώμη που επεμβαίνω, μάλλον ο Λουκάς είπε στο Λευτέρη να μείνει και να ψάξει να βρει την αλήθεια για τα διαμάντια.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 9:56 pm

Όχι άλλο κάρβουνο!!!!!!!!!!!!!!!

-Γιατί τόση ανασφάλεια για ένα ρημαδοχαρτί, αφού επί της ουσίας τίποτα δεν θα αλλάξει, δεν το καταλαβαίνω. Βέβαια μην είμαι άδικη κατά τα λοιπά ήταν μια γλυκιά σκηνή, τα χειρότερα ήρθαν στην συνέχεια...

-Τι valentine's day με χρονοκαθυστέρηση ήταν αυτό, τι γλύκες, τι μέλια, τι σιρόπια, κολλήσαμε καλέ... ναι, ναι για τον απολυτούλη λέω Fskl
Να αγιάσει το χέρι της Εριέτας που τον πήρε τηλέφωνο και ήμουν έτοιμη να πηδηχτώ από το παράθυρο!!!

-Και από την "κολοκυθιά" χθες, στο "κυνήγι του χαμένου θησαυρού" σήμερα... Ένας έκρυψε τα διαμάντια και όποιος τα βρει πρώτος κερδίζει λουκούμι!
Κρίμα τόσοι ταλαντούχοι ηθοποιοί μαζεμένοι και να αναλώνονται σε τέτοιες σκηνές! Και τι βίτσιο είναι αυτό να κάθονται πάντα όρθιοι και κουστουκιασμένοι να τα λένε?
Ευτυχώς που υπήρχαν και οι ατάκες της Νταίζης και γέλασα (το σκεπτικό της δε, βάσει του οποίου δικαιούται μερίδιο είναι το κάτι άλλο, πραγματικά είναι πολύ μπροστά lmao )

-Το πολύ το "Κύριε ελέησον" το βαριέται κι ο παπάς, τουτέστιν χιλιοπαιγμένη η σκηνή στην κατασκήνωση (δεν λέω είχε ένα καινούργιο στοιχείο, το τάβλι) και κουράζει πια!
Αλήθεια ο Λουκάς πότε μετατράπηκε στο ρεμάλι της Φωκίωνος Νέγρη??? Τι αραλίκι άνευ προηγουμένου είναι αυτό??
Και θυμίστε μου μια λεπτομέρεια... στο σπίτι αυτό που γκάριζαν έτσι κοιμάται και ο Μάριος??? Στα ταβόρ το 'χει ρίξει από τόσο μικρός??

-Πές μου προορισμό, να σου πω τι ώρα έχει αεροπλάνο! Αμαλίτσα μη σας κρατάμε, πάρε την κόρη-τραύμα και εγώ θα σας κουνώ μαντήλι στο Ελ. Βενιζέλος (ψιτ μεταξύ μας παράτα την στα εξωτερικά και γύρνα μετά!!!)
Ωραία η σκηνή Ρούσσου-Αμαλίας και ακόμα πιο ωραίες οι ερμηνείες Κατρανίδη-Πεφάνη Thumbs up

-Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε Στέφανος-Έρι... αλλά ωραίοι μαζί (αφήστε τις αναλύσεις και προχωρήστε σε τίποτα άλλο ^^ )

-Τώρα μία-μία τις cake παρακαλώ!!! Στην κουζίνα της μαμάς round 2 μ'αρεσαν Χρήστος-Νταίζη και η αγκαλίτσα στο τέλος Hugg... η Νταίζη είχε ανοίξει το κουτί βέβαια (το σκεπτικό της είπαμε ξεφεύγει) αλλά μ'άρεσαν! Love!

-Ο Λουκάς μια στον Τέρη, μια στην Έρι, γιατί δεν το γυρίζει σε σύμβουλος (γενικού περιεχομένου, για όλα τα θέματα) να παίρνει και το κάτι τι του?

-Σκηνή ενός ολόκληρου λεπτού με την παρέα? Μας κακομαθαίνετε!!! Και άλλο ένα ολόκληρο λεπτό οικογένεια Χαρίτου? μας κακομαθαίνετε στο τετράγωνο!!! Fskl Fskl

-Τα αγόρια στο τέλος : respect : πάντα απολαμβάνω τις σκηνές τους.. και ναι μπορείτε πάλι να cake αλλά μ'άρεσε που ο Χρήστος υπερασπίστηκε την Νταίζη (αν και δεν της αξίζει), αυτά τα λόγια, αυτό το ύφος Love! (Κασσανδρινός oscar)

Λοιπόν, επειδή μέτριο, μέτριο, δεν βλέπω βελτίωση θα ψηφίσω άσχημο!

Καληνύχτα μας!!! ))
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 10:01 pm

loukasnora έγραψε:

Ευχαριστώ Νίκη μου...Έχω χάσει τα αυγά και τα καλάθια! gibbs

@ NtinaFan πότε απόκοψε ο Λουκάς το Μάνο και δεν το θυμάμαι?
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 10:11 pm

~ Ποιος ήξερε;;;
Εγώ ήξερα ρε κοπελιά, εγώ, εγώ, η αγανακτισμένη τηλεθεάτρια!!! Τα εξαφάνισα τα ρημάδια μπας και εξαφανιστείς και εσύ παρέα!!! imarton

~Όποιος δεν έλιωσε με τη ΛουκοΝορική σκηνή να σηκώσει το χέρι! (μη δω κανένα χέρι σηκωμένο θα το κόψω!! Tongue )
Δεν ήταν υπέροχη;;;!!!! Love! .... Αλλά μήπως λέω μήπως η Νόρα σήκωσε λάθος κινητό;;; Ο Λουκάς δεν έχει το κόκκινο και εκείνη το λαχανί;;;!!! Οουυυππςςς!!!!

~Έχει η σκάλα της μΜλίτας πυροσβεστήρα;;;; Μπα δεν έχω δει κανένα σε όλες τις προηγούμενες σκηνές στα λεγόμενα "σκαλο-πατάτα"

~Ποιος στέλνει μηνύματα οεο;;;!!!! Ντροπή να αναστατώνεις τόσο κόσμο ντροπή και αίσχος!!! Δε θα φάει Η Μελιτούλα ντροπή λέμεεεε

~Κακούργικα ΛουκοΝοράκια!!! Είμαι σε διαιτααααα με κολάζετεεεε!!! γκρρρρρρ!!!!

~Νόρα τρως πολύ και είπαμε είμαι σε δίαιτα! !Αλλά η Στέλλα ίδια η μάνα μου στη συγκεκριμένη σκηνή τσ τσ τσ!!!

~ Η ουσία της επίσκεψης του Λουκά ήταααν;;; Για να μου θυμίσει κάποιος;;;;... Πάντως δεν είναι κωμικό να βλέπουμε ξεκάρφωτες σκηνές..

~Δεν περίμενα η Νταιζούλα να βγει τόσο ανοιχτά και να παραδεχτεί ότι αυτή έχει κλέψει τα διαμάντια αλλά από την άλλη τι έχει να χάσει εδώ ολόκληρο πλάνο εξυγίανσης έχει ξεκινήσει για τη μικρή Νταιζούλα...

~Καλέ, υπάρχει και η Εύα σε αυτό το έργο;;;;; Άντεεεε!!!!

~ Ο κλέψας του κλέψαντος Ω παλιοκλεφταρέεεεοοιιι καλέ Η Αννιώ που είναι;;;; Την σκέφτηκε κανένας;;; Μα γιατί... Αχχχ είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα είναι όλοι εκει μέσα....

~Λουκά μου δεν ξέρεις από τάβλι άστο... Ξυπνάς και τον κοιμώμενο Ντροπή!!! Αλλά είχε γέλιο η σκηνή δεν μπορώ να πω!! Κρίμα πάντως που η παρέα έχει συρρικνωθεί σε αυτές τις τόσο μικρές κωμικές μεν αλλά ασήμαντες δε σκηνές....

~ Διαμάντια εδώ, διαμάντια εκεί διαμάντια παραπέρα στα επόμενα 10 λεπτά όλοι για αυτό μιλάνε.. Βαρέθηκααααα!!!! Σε συνδυασμό το Νται΄ζικό ιππικό που βγήκε παγανιά πέρασε η ώρα σε φαστ φοργουορντ. Ε, πέταξαν και τη παρέα μέσα έτσι να βρίσκετε όχι για πολύ 20 δεύτερα αρκούν...... imarton

~Και κλείνουμε πάλι να αναφερόμαστε στη Νταίζη έτσι ακριβώς όπως ξεκίνησε και το επεισόδιο.... Τι χαρά! Η Χαρά του "Μυστικισιώτη τηλεθεατή" να βλέπει Νταίζη και να μη χορταίνει.... imarton imarton imarton
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 10:19 pm

JESSIE έγραψε:
Η Νταίζη, το τσόλι, το πεδιλάκι, η τραγουδιάρα β διαλογής, τους κρατάει όλους στο χέρι-- αυτό, από μόνο του, έστω και χωρις να υπήρχαν λεφτά στη μέση, είναι κάτι. Παίρνει την εκδίκησή της, παίρνει το αίμα της πίσω, απλά με την κατατσοσύνη της, με τη δύναμη του --έστω αρρωστημένου-- μυαλού της.

Μάλιστα
Φαίνεται οτι έχω χάσει τα επεισόδια που η Εύα ο Άγγελος ο Μπέλλος η Νόρα ο Λουκάς η Δάφνη και ο Νικόλας την βίαζαν και την κακοποιούσαν κι είδα μόνο αυτά που η Νταιζούλα τους εκβίασε τους έκλεψε και έκανε απόπειρες να τους καθαρίσει. lmao lmao lmao

Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 10:22 pm

Clarabelle έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Μάλιστα
Φαίνεται οτι έχω χάσει τα επεισόδια που η Εύα ο Άγγελος ο Μπέλλος η Νόρα ο Λουκάς η Δάφνη και ο Νικόλας την βίαζαν και την κακοποιούσαν κι είδα μόνο αυτά που η Νταιζούλα τους εκβίασε τους έκλεψε και έκανε απόπειρες να τους καθαρίσει. lmao lmao lmao

lmao lmao lmao
Μα η Νταίζη δικαιολογήται για όλα..Είναι μια πονεμένη γυναίκα... lmao
Δεν βλέπεις τι ψυχολογικούς εκβιασμούς δέχεται η κακομοίρα?
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 10:27 pm

Οι σκηνές που μου άρεσαν στο σημερινό επεισόδιο ήταν ελάχιστες...

Βαρέθηκα να ακούω για τις ανασφάλειες του Λουκά, αν και μου άρεσαν οι σκηνές με τη Νόρα, όπως και της Νόρας με τη Στέλλα.

Μου άρεσαν ο Λουκάς με τη Δάφνη, αλλά έχω βαρεθεί να ακούω το Νικόλα να διαμαρτύρεται ότι δεν τον αφήνουν να κοιμηθεί...

Όσο καλή κι αν είναι η Πολυχρονίδη, βαρέθηκα να βλέπω συνέχεια τη Νταίζη...

Μου άρεσε το τηλεφώνημα της Έρης που διέκοψε τη μαγειρική των απόλυτων. Το ύφος της Μελίτας ξινό, όπως πάντα όταν ακούει για την Εριέττα...Το παιδί πάλι στην Αμαλία... Είναι που η Μελίτα γύρισε στο σπίτι της για τη Νεφέλη... Fskl Μόνο που είναι Νεφέλη δεν μένει ποτέ εκεί, συνέχεια στη γιαγιά της είναι...

Μου άρεσε η σκηνή της συνάντησης για τα διαμάντια, αν κι εμείς δεν μάθαμε τίποτα καινούριο... Γέλασα πολύ πάντως με το σκεπτικό της Νταίζης... Ο Αποστόλης ήταν αδελφός του Μπέλλου, άρα παραλίγο να γίνει κουνιάδος της... Ο Μπέλλος δικαιούται αποζημίωση για το θάνατο του αδελφού του, εκείνη δικαιούται διατροφή από τον Μπέλλο, άρα τα διαμάντια της ανήκουν! lmao Μήπως τελικά οι σεναριογράφοι έχουν αρχίσει να αντιλαμβάνονται πόσο σουρεαλιστικά είναι αυτά που γράφουν κι έχουν αρχίσει να τα διακωμωδούν; Αν και δεν ελπίζω...

Σε αυτό το θέμα όμως έχει αρχίσει να με εκνευρίζει ο Λευτέρης... Δεν αμφισβητώ τις απώλειές του, ούτε την πρόθεσή του να βρει τον ένοχο και να τον τιμωρήσει, αλλά αν δεν είχε να φοβηθεί τίποτα θα είχε πάει στην αστυνομία εδώ και καιρό, οπότε ας μην το παίζει τόσο άνετος...

Μου άρεσαν πολύ οι σκηνές Στέφανου – Εριέττας, Εριέττας – Λουκά και Στέφανου - Χρήστου. Ο συλλογισμός του Στέφανου για τον Λευτέρη είχε ενδιαφέρον, αλλά με βάση τα όσα ξέρουμε για τον Λευτέρη δεν θα μπορούσε να ισχύει. Εκτός κι αν πήρε τα διαμάντια, επειδή πιστεύει ότι με αυτή την τακτική θα καταφέρει να μάθει κάτι... Κι εγώ αναρωτιέμαι πώς γίνεται ο Λουκάς να είναι τόσο απόλυτος για το Λευτέρη... Εκτός κι αν έχει κάποια σχέση με τη μυστική τους συμφωνία... sfyr

Υ.Γ. Θα διακινδυνεύσω μια πρόβλεψη... Πιστεύω ότι τα διαμάντια τα έχει πάρει ο Χρήστος... Όχι επειδή το είπε η Εριέττα ούτε για το λόγο που είπε. Νομίζω ότι έχει άλλους λόγους... xm

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 10:31 pm

Clarabelle έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Μάλιστα
Φαίνεται οτι έχω χάσει τα επεισόδια που η Εύα ο Άγγελος ο Μπέλλος η Νόρα ο Λουκάς η Δάφνη και ο Νικόλας την βίαζαν και την κακοποιούσαν κι είδα μόνο αυτά που η Νταιζούλα τους εκβίασε τους έκλεψε και έκανε απόπειρες να τους καθαρίσει. Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 191984

Ακριβώς έτσι. Αν θέλει να εκδικηθεί μόνο η Αντιγόνη της φταίει και ας βγάλει πάνω της όλα τα απωθημένα που έχει από αυτά που πέρασε. Αλλά όλοι οι άλλοι που έχει βλάψει δεν της έκαναν ποτέ τίποτα και δε μπορώ να τη θαυμάσω για την καπατσοσύνη της ούτε να δικαιολογήσω στο ελάχιστο τις πράξεις της. Αυτό ας το κάνουν οι γράφοντες που μας παρουσιάζουν ένα τόσο διαστρεβλωμένο χαρακτήρα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 10:35 pm

Clarabelle έγραψε:
Τελευταία τα επεισόδια δεν παλεύονται. Νταίζη Νταίζη και Νταίζη Έλεος όμως τους είπε κανείς οτι είναι λαοφιλής;

Η κυρά Νταίζη Καρρά Λύτρα Παπαδοπούλου σύζυγος Μπέλλου ζητάει να της πουν ποιός έκλεψε τα λάφυρά της απο κλοπές και εκβιασμούς.

Τρείς μεγαλολωποδύτες μια κληρονόμος που όλα τα ξέρει κι ένας που ψάχνει να βρει το φονιά της γυναίκας του κάθονται και την ακούν. Εγώ πάλι άνοιξα το στόμα σαν το Μελιθρόνι ένα πράγμα και κοίταζα αυτό που μου σέρβιραν κι είχα μείνει άναυδη για πολλούς λόγους

Για το Στέφανο που ζητάει τα διαμάντια ΤΟΥ

Για την Νταίζη που θέλει το μερίδιό ΤΗΣ αλλά όχι δεν στέλνει κουκουλοφόρους που ρίχνουν σφαίρες τα τούβλα τα αυτοκίνητα και το δηλητήριο είναι περισσότερο του στυλ της.

Για το Ρούσσο που θα γυρίσει στα αμφιθέατρα της νομικής μπας και μάθει τα καινούρια τερτίπια γιατί άλλαξαν οι νόμοι και χρειάζεται ενημέρωση.

Για την Αντιγόνη που απορεί ενώ θα έπρεπε να ξέρει οτι το βλαστάρι της είναι σάπιο μέχρι το κόκκαλο

Για τον τρόπο που όλοι αυτοί οι έξυπνοι υποκύπτουν στον εκβιασμό του γύναιου και δέχονται οτι μόνο αν πληρωθεί δεν θα μιλήσει Κι απ τους χωμένους στη βρώμα να το καταλάβω αλλά κι ο Λουκάς; Υποτίθεται υπηρετεί το νόμο ή κάνω λάθος; Να πληρώσουν το τσόκαρο για να μη βγούν οι βρωμιές στην φόρα; Θυμάμαι βέβαια οτι έχει δώσει τα χέρια με το Λευτέρη και δεν έχουμε ακούσει τι έλεγαν οπότε περιμένω μήπως στήνουν κάτι οι δυό τους. Για να δούμε. Ελπίζω η δόλια

Αυτό όμως που πραγματικά με σύγχισε είναι που η Μελιτζούλια είχε αφήσει το παιδί στην Αμαλία να ζήσει τον έρωτά της και πάνω που ο Στέφανος είπε να μαγειρέψει κι η κατσαρούλα είχε αρχίσει να βελάζει απο χαρά ήρθε η συνάντηση και πάει το σφουγγάρισμα

Η Νταιζούλα πάντως το ξεκαθάρισε στο Χρήστο. Δεν είναι κλέφτρα τους κλέφτες έκλεψε. Μάλλον ο Άγγελος (αβάφτιστο είναι το ορφανό αλλά δεν βαριέσαι) θα ανήκε στην κλίκα γι αυτό είχε βαλθεί να τον ξεκάνει. Ο Χρήστος το σκέφτηκε καλά είδε και τον πόνο της βιασμένης και αποφάσισε να την υπερασπιστεί την άσπιλη αθώα. Πάει κι αυτός θύμα στο βωμό της εκστρατείας για τη διάσωση του τσόκαρου. Δεν έχω τίποτα με τα τσόκαρα αλλά είναι τουλάχιστον άψυχα γιατί με το τραγουδιάρα θίγω και κοσμο και δεν κάνει έναν ολόκληρο κλάδο να τον υποτιμώ με δαύτην.

Κι επειδή ένας εκβιασμός τη μέρα είναι απαραίτητος για να τη λυπηθούμε πέρασε κι απ την Αμαλία να τη συγχίσει τρελή γυναίκα.

Ο Στέφανος το καλό παιδί ξέρετε αυτό που τα λεφτά του είναι καθαρά γιατί δεν είναι Μάνος φοβάται μη βγάλει η αδελφούλα τις βρωμιές του στη φόρα και αρχίζει να απειλεί. Εγώ τώρα δεν καταλαβαίνω. Αφού της συχώρεσε τις απόπειρες κατά του παιδιού του τι είναι να της συγχωρέσει και την κλοπή; Μάλλον τα διαμάντια αξίζουν περισσότερο απ τον Αγγελούκο για το Στέφανο Σιγά μη βάλουμε την τσέπη μας σε ίδια μοίρα με ένα παιδί. Θα κάνει άλλο

Μέσα σε όλα αυτά οι κομπάρσοι ξέρετε αυτοί που φιγουράρουν πρώτοι στους τίτλους, κάνουν χαζομάρες για να τους βλέπει το κοινό να μη γρινιάζει ρίχνουν και κανένα φιλάκι για να το βουλώνουν οι τηλεθεατές κι όλα καλά

Ο Λουκάς κι η Νόρα δίνουν κανένα φιλάκι λένε και μπόλικες βλακείες ικανές να ικανοποιήσουν μόνο τα δωδεκάχρονα και ταλαιπωρούνται απ την αστεράτη.

Ο Νικόλας και η Δάφνη κάνουν το κοινό να ρίχνει ένα χαμόγελο με κωμικές σκηνές και μέχρι εκεί γιατί ιστορία γιοκ.

Η Εύα μάλλον είναι πολύ κουρασμένη και τη συμπονούν η συμμετοχή της είναι μισό λεπτό ανα επεισόδιο χωρίς ρόλο ουσιαστικά και στο τσακίρ κέφι ένα δίλεπτο.

Τελικά είναι αυτά τα μυστικά της Εδέμ;

Συμφωνω και αναρωτιεμαι ακριβως τα ίδια!

Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 10:43 pm

Clarabelle για αλλη μια φορα προσκυνω : respect :
Οχι βεβαια δεν ειναι αυτα τα Μυστικα της εδεμ μονο τα προσωπα ειναι ιδια γιατι και οι χαρακτηρες πανε και ερχονται....τεσπα ας σχολιασω και εγω αυτο που ειδα στη θεση των Μυστικων....

Μαζωξη(παλι):ε ειδαμε δυο τρεις φορες την ιδια εικονα,να βεβαιωθουμε οτι ειναι ολοι στις θεσεις τους ετσι για να κραταμε το κοινο σε αγωνια μονο που εγω ψιλοβαρεθηκα...και εκει που λεμε παμε να φυγουμε...τσα βγαινει η Νταιζουλα....ηθελε να κανει εισοδο το καμαρι μου και αρχισε τα δικα της και θελουν να μου πουνε οτι ο Ρουσσος,η Αντιγονη και ο Στεφανος φοβουνται το πεδιλακι;;;Αυτοι που ειναι βουτηγμενοι στις βρωμοδουλειες και οι δυο πρωτοι εχουν τα διπλα της χρονια;;;;ελα Παναγια μου, γιατι;;επειδη ειναι η γυναικα του Μπελλου;;;;ιχ ιχ ιχ ας γελασω στα κινεζικα...που παμε ωρε;;;;ποση Νταιζη μπορουμε να αντεξουμε;;;Και ποσα πια να ξερει η Νταιζη;;εχει καταντησει αηδια,οτι εχει μαθει το χει μαθει απο την Αντιγονη και κατι ψιλα απο τον Χρηστο κατα τα αλλα απλα χωνοταν...δεν γυρναει στην πιστα λεω γω, βαρεθηκα..!!!!

Μελιτονιο-Στεφανος:το χω ξαναπει αλλα τι να κανω που συμβαινει συνεχεια το ιδιο;;;τι ΑΤΑΚΑΡΕΣ της δινουνε;;;"σημερα θα κρατησει η μητερα μου την Νεφελη" xoxo <<Ναι; ελα Αλεκο το ακουσες και εσυ;;;Πες μου μια μερα που περασε με την μανα του αυτο το παιδι ρε;;;>>μετα τον εβαλε στην κουζινα, καλα θα τον κανει μια νοικοκυρα ξεκινησε απο το σφουγγαρισμα και τωρα θα τον μαθει να μαγειρευει,ε θα φτασει και στο στρωσιμο του κρεβατιου που θα παει...αντε γιατι εμεις το βαρεθηκαμε το παρκε. Nyxia

Στελλα:εκτος απο οτι τους βρισκει οοοολους γλυκους και εχει αρχισει να με εκνευριζει ειναι και λιγο χαζουλα;;;πραγματικα πιστεψε οτι ο Λουκας ανεργος ανθρωπος πηγε την Νορα σε ενα τετοιο εστιατοριο και θελει να την πανε και αυτη;;;ξερει την ιστορια της ζωης ολων των ηρωων εφτα ωρες σου λεει την ημερα μιλαγανε και δεν ξερει οτι ο Λουκας δεν εχει σαλιο;;τουλαχιστον οτι δεν ειναι ο διαδοχος του Ωναση;;;αφηστε το αλλο, χθες μας ελεγαν οτι ξερει απο κηπουρικη γιατι θελει να ανθοστολισει την εδεμ,ζουσε κοντα στη φυση και δεν ξερει τους ρυθμους της πολης αλλα το μαλλι κομμωτηριου,το νυχι μεχρι απεναντι και καθε πεντε λεπτα αλλαζει συνολακι...τι ετσι ξεχορταριαζε;;μαζευε ελιες και ραντιζε για την μελιγκρα;;;Ποσο δουλεμα πια;;;ΠΟΣΟ;;;;δε λεω να ηταν εντελως παρατημενη προς Θεου αλλα οχι και ετσι...η κυρια Θεοδωροπουλου παντως πολυ καλη....το λατινικο αστερι δεν μας τα λεει καλα,παλαβες ειχαμε ασε που κοντευουμε να το χασουμε και εμεις με αυτα που βλεπουμε,δεν χρειαζομασταν κι αλλη γιατι πολυ απλα βλεπουμε τα Μυστικα της εδεμ και οχι το κλουβι με τις τρελες,αφου θελουν να το κανουν κωμωδια να ενας τιτλος που ταιριαζει... κλεμμενος;;;λεπτομερειες εδω αλλοι κλεβουνε διαμαντια... lmao

Την Ευα την ειδατε πουθενα;;;τι αυτο το διλεπτο;;;ε καλα ειναι, σιγα...να ηταν πρωταγωνιστρια να πω....τωρα και πολυ της ειναι... Ee? κανε κανα ευχελαιο Ευακι γιατι σε λιγο θα αναφερεται μονο το ονομα σου και αντε να μας δειχνουν καμια φωτογραφια σου γιατι εσυ δεν εφυγες απ τη σειρα οπως ο προηγουμενος που ειχε την γκαντεμωθεση...οποτε μια φωτο σου θα τη δουμε!!!!livani

και τωρα που μου εφυγαν λιγο τα νευρα παμε παρακατω(οχι,εχουμε πιασει πατο απλα συνεχιζω τον σχολιασμο πιο ηρεμη βρε κουτα... xixixi )
Γελασα με τον Νικολα οπως παντα θα ελεγα,θελω και εγω να μου επιτεθει μια σοκολατινα τωρααααα και επισης ειχε πλακα η Αμαλια οταν πηγε το πασουμι σπιτι της(ρε παιδια ενα μηλο την ημερα τον γιατρο τον κανει περα δε λενε;;;η Νταιζη το χει μαθει καπως διαφορετικα ή μου φαινεται;;αμα δεν απειλησει εστω και εναν νιωθει να πνιγεται;;πληττει;;; lmao )και ο σκυλος που την ειχε αραξει εκει κοντα στη σκαλα Love!

Κασσανδρινος =ΘΕΟΣ : respect :

Αυτα απο μενα και ελπιζω ΝΑΙ τολμω να ελπιζω σε καλυτερα επεισοδια γιατι δε μπορω αλλο θα καταρρευσω, ντουετο με την Ευγενια με βλεπω.... xoxo
Καληνυχτα σε ολους!!!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 10:49 pm

Clarabelle έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Μάλιστα

Το μίσος της Νταίζης δεν έχει σχέση με όποιον την έβλαψε πραγματικά, μόνο, αλλά έχει αποδέκτη όλο τον κόσμο, όλους τους βολεμένους, που το παίζουν ηθικοί , όλους όσους την κορόιδευαν, την κοιτούσαν περιφρονητικά και της φέρνονταν σαν β. διαλογής, όπως το είπε κι η ίδια. Αν ήθελε απλά να εκδικηθεί τον πατριό, ή και τη μάνα της ακόμα, θα ήταν μιά ακόμα περίπτωση του αστυνομικού δελτίου. Ετσι όπως την παρουσιάζουν, όμως, έχει πιό δραματουργικό ενδιαφέρον, τι να κάνουμε? Για μένα τουλάχιστον.....

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Τετ Φεβ 16, 2011 10:54 pm

Η Λουκανορικη σκηνη στην αρχη ηταν πολυ ωραια αλλα θα ηθελα και κανενα φιλακι να δω!!!!
Επιτελους ειδαμε οικογενεια Χαριτου!!! Πολυ ωραια σκηνη!!!
Νικολας-Λουκας-Δαφνη-------> Ο Νικολας εχει δικιο σε αυτη την σκηνη!!! Ενταξει θελει παρεα ο Λουκακος αλλα το εχει παρακανει!!!! Εμενα προσωπικα αρχιζουν να με κουραζουν οι σκηνες Λουκα-Νικολα..... Μπορουν να δειξουν και κατι καλυτερο απο το να δειχνουν ενα εκνευριστικο -κατα την γνωμη μου παντα- Λουκα να ενοχλει διαρκως εναν αντιφιλικο Νικολα!!! Παλια πηγαινε στον Νικολα για να πει τον καημο του για την Νορα........ και τοτε μου αρεσαν αυτες οι σκηνες αλλα τωρα??? Επειδη ομως ειμαι φαν του Λουκα και γενικα του Παναγιωτη Πετρακη αυτη ηταν η μονη σκηνη που με εκνευρισε ο Λουκακος!!! Στις αλλες ηταν φανταστικος!!!! Και στο ταβλι την εσκισε την Δαφνη!!! Επισης και ο Νικολας ωραιος στον ρολο του
Παρεα/Λευτερης (γυμναστηριο)-----> Ολη η παρεα μαζι!!! Πολυ ωραια!!!
Η Στελλα για αλλη μια φορα Θεα σε οτι και να εκανε!!! Θεα η γυναικα!!!
Πετρο Αντιγονη Λευτερη Στεφανε και Ερριετα μου καλυφθειτε!!!!! Η Νταιζη η τρομερη ξαναχτυπα!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από Aria Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 12:09 am

Πείτε μου σας παρακαλώ πείτε μου! Πόσο τέλειος ήταν και σήμερα ο Χρήστος και πόσα oscar να δώσουμε στον Κασσανδρινό για την υποκριτική του δυνότητα;;; : respect : kyma
Ευχαριστώ! : thanks :
Ειδικά στη σκηνή με το Στέφανο κόντεψα να τα κάνω πάνω μου..Wow Βρε Χρήστο μου λυπήσου μας, πως τα λες έτσι, θα έχουμε λιποθυμίες!!!!Faint

Ομολογουμένως οι σκηνές του Χρήστου είναι μια πραγματική ΟΑΣΗ σε μια εδεμ που κυριαρχεί η Νταίζη σε ένα επαναλαμβανόμενο μονότονο μοτίβο.
Το καταλάβαμε συγγραφείς, έχετε αδυναμία στη Νταίζη. Το θέμα είναι οτι δεν καταλαβαίνει κανείς το λόγο, αφού σε κανέναν δεν αρέσει αυτό. Όπως και νάχει το αποτέλεσμα σε καμια περίπτωση δεν σας δικαιώνει αλλα σας εκθέτει
Χαρακτηριστικό παράδειγμα η σημερινή σκηνή με τη συνάντηση κορυφής.....

Θερμή παράκληση: Μήν καταστρέφετε άλλο το χαρακτήρα του Χρήστου και εκμεταλλευτείτε το ταλέντο του Κασσανδρινού!
Χελοοοοοοου!!!!!! ainta

Aria

Δημοσίευση από empi77 Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 2:29 am

Πού το πάνε πια με το Λουκά; Από τη μία άνεργος και ανασφαλής κι από την άλλη οργανώνει σχέδια με το Λευτέρη (τον αδαιάφορο); Κάτι παραπάνω ξέρει ο Λουκάς για τα διαμάντια!

Άσχετο και συγγνώμη που το ρωτάω εδώ. Μέχρι και για το επεισόδιο της Παρασκευής γινόταν αναρτηση των επεισοδίων κανονικά στο Studio Εύα. Από τη Δευτέρα και μέχρι τώρα όμως τίποτα. Ξέρετε κάτι; Εκει δεν παίρνω κάποια απάντηση!
empi77
empi77
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από polykarpos Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 9:54 am

ntina fan έγραψε:εμενα μου εχει σπασει τα νευρα ο λουκας με την τεραστια ψηφο εμπιστοσυνης στον τερη. ετσι δεν εκσνε ποτε για τον μανο. ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΗΣ
Γιατί ο Μάνος είχε κάνει τα χίλια μύρια όχι μόνο στην Εύα αλλα και σε όλους τους το ίδιο είναι ένας άνθρωπος που έχασε την έγκυο γυναίκα του εξαιτίας βρομοδουλειών άλλων το ίδιο είναι κάποιος που για να μην χάσει την άνεση του και τα φράγκα (πως θα ταξιδεύαμε στα Παρίσια) σκώτονε μίκρα παιδάκια;
polykarpos
polykarpos
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 10:23 am

Mετριο κουραστικο βαρετο...αυτο που δειχνει το Mega καθε απογευμα στις 7 σιγουρα δεν ειναι τα Μυστικα...
Δεν ειναι μια ιστορια για 6 παιδια...
Ειναι μια ιστορια για την Νταιζη και την Μελιτα Fskl και οποιον ασχετο κανει γκεστ....
Καλυτερα να αλλαξουν γραμμη οι αξιαγαπητοι σεναριογραφοι γιατι ολοι αυτοι που ειναι θανατινοι θαμαστες σε λιγο θα εξαγριωθουν για ολοι αυτη την κοροιδια..και θα κλεισουν οι τηλεορασεις η μια μετα την αλλη!!!
Νιωθω οτι τσαμπα εχασα 2 χρονια τα απογευματα μου για τα Μυστικα...
αλλα το καταλαβα αργα.
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 10:55 am

Το θέατρο του παραλόγου συνεχίζεται..
Η Νόρα με το Λουκά έχουν πήξει στη βλακεία.. Πάνε για γάμο και αντί να το χαρούν πνίγονται σε ερωτήματα που δεν παίρνουν απάντηση και ποιος χ@στηκε στο κάτω κάτω? Αγαπάς? Παντρεύεσαι? ΤΕΛΟΣ..

Η Μελίτα με το Στέφανο σε σκηνές παιγμένες ξανά με άλλη παρτενέρ και μεγαλύτερη επιτυχία.. Και έφτασα σε σημείο να πω ότι προτιμώ να τη Μελίτα να προσπαθεί να κλάψει.. Αυτό το χαζοχαρούμενο λιγωτικό μου προκαλεί αναγούλα.. vomit
Το Νεφελάκι κλασσικά παρατημένο στη γιαγιά ή σε κάποια νταντά, δεν συγκρατώ και τα ονόματα…

Δεύτερη σύνοδος κορυφής με την αρχιμαφιόζα να κάνει γκράντε εμφάνιση απαιτώντας τα διαμάντια που δεν της ανήκουν.. Πλάκα πλάκα σε κανέναν από αυτούς τους απάλευτους δεν ανήκουν, δώστε τα διαμάντια στο λαό τους ρεεε!!!

Τριάδα στο ατελιέ δεν σχολιάζω.. Αρνούμαι να δεχτώ την κατρακύλα των αγαπημένων μου ηρώων.. Τι και αν μας φέρνουν νούμερα.. Έχουμε σπρωξίματα τώρα..Matakia

Κάπου εκεί χώσανε και την Εύα να μιλάει για λεφτά, μιας και όλα τα άλλα της τα στερήσανε.. Φαίη, φύγε όσο προλαβαίνεις! Klap

Ο Στέφανος κλασσικά τη βγάζει στην Εριέττα για φιλοσοφικές συζητήσεις…
Καλό μου παιδί σε περιμένει η απόλυτη στο σπίτι για σφουγγάρισμα και εσύ συζητάς για διαμάντια? Τς τς τς…
Καλά η Εριέττα μιλάει σοβαρά? Δεν είχε ικανή τη Νταίζη να καταγγείλει το Στέφανο και την Αντιγόνη? lmao

Δεν μπαίνω στο κόπο να χαρακτηρίσω αυτό που έχουν κάνει στο χαρακτήρα του Χρήστου..
Δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να σχολιάσω τις άρες μάρες της Νταίζης περί βρώμικών χρημάτων και κλεφτών.. Δικαιοσύνη θέλει αν αποδώσει το κορίτσι βρε!

Και άλλο ένα σκάρτο λεπτάκι με τους αγαπημένους ήρωες..
Κρίμα που δεν μου θυμίζει σε τίποτα την παρέα που αγάπησα…

Τουλάχιστον ο Χρήστος ξεκαθαρίζει τη θέση του απέναντι στους ανθρώπους που τον ευεργέτησαν, κατά τα λεγόμενα του,. Για να είναι καθαρός..

Όλο το επεισόδιο άνευ σημασίας… Άσχημο, έτσι για να ξεφύγω λίγο από το άθλιο που ψηφίζω τελευταία…

ΥΓ. Θέλω η Νόρα να διεκδικήσει τα διαμάντια... βιασμένη γυναίκα είναι πρέπει να πάρει ότι της στέρησαν.. τι, μόνο η Νταίζη δικαιούται? Matakia
Θέλω η Δάφνη να κλέψει το Λεύτερη από την Εύα.. παρατημένη στα σκαλιά της εκκλησίας, αυτή η δόλια Εύα της διέλυσε τη ζωή.. και μην δικαιολογήσει κανείς, όταν σου κλέβουν τον άντρα έχεις δικαίωμα στον εκάστοτε γκόμενο της αντιζήλου.. Mmm
Θέλω η Εύα να συνεχίσει να ζει στο μικρό σπίτι στο λιβάδι, για να μείνει και μια σταθερά σ' αυτή την παπάτζα που μας σερβίρετε... Matakia
Τρελίτσα εσείς?
Τρελίτσα και μεις... ;D ;D
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 11:17 am

ΥΓ. Θέλω η Νόρα να διεκδικήσει τα διαμάντια... βιασμένη γυναίκα είναι πρέπει να πάρει ότι της στέρησαν.. τι, μόνο η Νταίζη δικαιούται?
Θέλω η Δάφνη να κλέψει το Λεύτερη από την Εύα.. παρατημένη στα σκαλιά της εκκλησίας, αυτή η δόλια Εύα της διέλυσε τη ζωή.. και μην δικαιολογήσει κανείς, όταν σου κλέβουν τον άντρα έχεις δικαίωμα στον εκάστοτε γκόμενο της αντιζήλου..
Θέλω η Εύα να συνεχίσει να ζει στο μικρό σπίτι στο λιβάδι, για να μείνει και μια σταθερά σ' αυτή την παπάτζα που μας σερβίρετε...
Τρελίτσα εσείς?
Τρελίτσα και μεις...

Πλάκα πλάκα αυτός είναι ο τρόπος για να ξαναδεί κανείς την παρέα πρωταγωνιστές.... Οπως ήταν στον Α κύκλο, που ο Μάνος έκανε τα τέρατα, η Νόρα άφηνε ελεύθερους δολοφόνους γιατρούς, η Εύα έκλεβε τον άνδρα της φίλης της, για να μπεί στο μάτι του εφηβικού της έρωτα και να καταφέρει να τον χωρίσει απ'τη γυναίκα και το παιδί του, ο Νικόλας παρατούσε τη γυναίκα του στα σκαλιά της εκκλησίας και γενικά η παρέα ήταν όλοι μιά ωραία ατμόσφαιρα... Η Μελίτα τότε, που ήταν μιά αθώα και απατημένη, είχε δεύτερο ρόλο, δεν μας λέει κάτι αυτό?
Το πνεύμα εδώ είναι να είναι η παρέα οι πρωταγωνιστές, αλλά προς Θεού, μην τους αγγίξουμε, να τους δείχνουμε άσπιλους και τίμιους.... Δύσκολος συνδυασμός, ακόμη και για ικανότατους σεναριογράφους. Εδω πέσαμε να φάμε τη Δάφνη, που τόλμησε να βρεί έναν κάπως .....ανορθόδοξο τρόπο να σώσει το γάμο της... Και τα κάποια συνειδησιακά διλήματα του Λουκά τα αντιμετωπίσαμε σαν προσχήματα, χωρις λόγο ύπαρξης. Ποιά ήταν η εναλλακτική των σεναριογράφων? Να τους έχουν μέσα σ'όλα, αλλά έμμεσα, μέσω άλλων, και οι χαρακτήρες τους να αναλλώνονται σε αστειάκια και φάρσες... Ετσι παραμένουν οι καλοί και αθώοι της υπόθεσης, και άλλοι τραβάνε το κουπί, δεχόμενοι την πάντα καλοπροαίρετη κριτική μας.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης