Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap25%Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap27%Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 27% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap27%Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 27% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]

Σύνολο Ψήφων : 52

Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 11:27 am

JESSIE έγραψε:
ΥΓ. Θέλω η Νόρα να διεκδικήσει τα διαμάντια... βιασμένη γυναίκα είναι πρέπει να πάρει ότι της στέρησαν.. τι, μόνο η Νταίζη δικαιούται?
Θέλω η Δάφνη να κλέψει το Λεύτερη από την Εύα.. παρατημένη στα σκαλιά της εκκλησίας, αυτή η δόλια Εύα της διέλυσε τη ζωή.. και μην δικαιολογήσει κανείς, όταν σου κλέβουν τον άντρα έχεις δικαίωμα στον εκάστοτε γκόμενο της αντιζήλου..
Θέλω η Εύα να συνεχίσει να ζει στο μικρό σπίτι στο λιβάδι, για να μείνει και μια σταθερά σ' αυτή την παπάτζα που μας σερβίρετε...
Τρελίτσα εσείς?
Τρελίτσα και μεις...

Πλάκα πλάκα αυτός είναι ο τρόπος για να ξαναδεί κανείς την παρέα πρωταγωνιστές.... Οπως ήταν στον Α κύκλο, που ο Μάνος έκανε τα τέρατα, η Νόρα άφηνε ελεύθερους δολοφόνους γιατρούς, η Εύα έκλεβε τον άνδρα της φίλης της, για να μπεί στο μάτι του εφηβικού της έρωτα και να καταφέρει να τον χωρίσει απ'τη γυναίκα και το παιδί του, ο Νικόλας παρατούσε τη γυναίκα του στα σκαλιά της εκκλησίας και γενικά η παρέα ήταν όλοι μιά ωραία ατμόσφαιρα... Η Μελίτα τότε, που ήταν μιά αθώα και απατημένη, είχε δεύτερο ρόλο, δεν μας λέει κάτι αυτό?
Το πνεύμα εδώ είναι να είναι η παρέα οι πρωταγωνιστές, αλλά προς Θεού, μην τους αγγίξουμε, να τους δείχνουμε άσπιλους και τίμιους.... Δύσκολος συνδυασμός, ακόμη και για ικανότατους σεναριογράφους. Εδω πέσαμε να φάμε τη Δάφνη, που τόλμησε να βρεί έναν κάπως .....ανορθόδοξο τρόπο να σώσει το γάμο της... Και τα κάποια συνειδησιακά διλήματα του Λουκά τα αντιμετωπίσαμε σαν προσχήματα, χωρις λόγο ύπαρξης. Ποιά ήταν η εναλλακτική των σεναριογράφων? Να τους έχουν μέσα σ'όλα, αλλά έμμεσα, μέσω άλλων, και οι χαρακτήρες τους να αναλλώνονται σε αστειάκια και φάρσες... Ετσι παραμένουν οι καλοί και αθώοι της υπόθεσης, και άλλοι τραβάνε το κουπί, δεχόμενοι την πάντα καλοπροαίρετη κριτική μας.....

Απαντάω μόνο και μόνο επειδή το σχόλιο έγινε σε δικό μου ποστ.. πάλι δεν θα καταλήξουμε κάπου, αλλά κουβέντα να γίνεται..
προφανώς οι απόψεις μας διαφέρουν...
Η Μελίτα του πρωτου κύκλου χρησιμοποίησε το παιδι της για πικάρει την Ευα... απο τότε φάνηκε τι κυράτσα είναι...
Η Δάφνη κατηγορήθηκε γιατί εβγαλε χολή, απο μένα τουλάχιστον.. Και δεν θεωρω ανορθόδοξο απλά τρόπο να φιλιέσαι μέσα στο σπίτι σου με έναν άσχετο για να σε δει ο άντρας σου, το θεωρω τραγικό..
Δεν χάιδεψα τα αυτιά κανενός ούτε θεωρώ την παρεα αγία..
Αλλά σαφως τους διαχωρίζω απο εκβιαστές, ψυχρούς εκτελεστές και συμφεροντολόγους..
Εγω αγάπησα την παρέα της Φεγγαρόπετρας που έκανε όνειρα, όχι μια παρέα λεχριτών που σκοτωνόνταν για το ποιός θα φάει τα πιο πολλά..
Οσο για το τι είναι δύσκολο για τους "ικανότατους" σεναριογράφους έχω διαφορετική άποψη για τους ανθρώπους που με εκαναν να λατρέψω το Στράτο που έκανε πργαματικά ΚΟΛΑΣΗ τη ζωη της Ρεγγίνας.. Να λατρέψω τον Αγγελο που έκανε οτι έκανε έχωντας το σχετικό στόρι απο πίσω του για να το στηρίξει..
Την πρώτη παραγραφο του σχολίου σου προφανώς και την βλέπω χιουμοριστικά.. δεν δύναμαι να το δω αλλιώς..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 11:38 am

Θα μπορούσε η παρέα να είναι το ένα άκρο και ο Στέφανος με την Αντιγόνη ας πούμε το άλλο, δεν είναι απαταίτητο να είναι άσπιλοι και αμόλυντοι άλλωστε τίποτα από όλα όσα ανέφερες Τζέσυ δεν τους κατέστησε κακούς στα μάτια του κόσμου. Άνθρωποι που κάνουν λάθη αλλά εχουν την αξιοπρέπεια να τα παραδεχτούν και να τα διορθώσουν μόνο κατάπτυστοι δεν είναι! Αλλιώς δεν θα τους αγαπούσε ο κόσμος!!!

Απλώς η παρέα είναι εντελώς εκτός ιστορίας! Κάτι που θα μπορούσαν να αντιστρέψουν και χωρίς να τους κάνουν κακούς. Κακό έχουμε, τον Στέφανο, τη Νταίζη, την Αντιγόνη... ΓΚΩΣΑΜΕ!!!

Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από stefistaroy Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 1:00 pm

Οι σκηνες με την Μελιτα και τον Στεφανο ήταν πολυ ωραιες , ξεγνοιστες και χαλαρες, και μου αρεσε που της ελεγε κοιτα ποιος ειναι στο κινητο
και εκει που ειμαστε μια χαρα να μην παρει η ξυνη η Ερη ενα τηλεφωνο τουλαχιστον , έλεος πια η λυσσαρα ας το αφησει λιγο το ζευγαρι ησυχο
βεβαια ξεροντας τα επομεν επεισοδια θα φαμε στην μαπα πολυ Ερη ακομα
ελπιζω ομως στο τέλος να δικαιωθουμε
Θελουμε ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΕΛΙΤΑ ΜΑΖΙ

stefistaroy

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 1:09 pm

stefistaroy έγραψε:Οι σκηνες με την Μελιτα και τον Στεφανο ήταν πολυ ωραιες , ξεγνοιστες και χαλαρες, και μου αρεσε που της ελεγε κοιτα ποιος ειναι στο κινητο
και εκει που ειμαστε μια χαρα να μην παρει η ξυνη η Ερη ενα τηλεφωνο τουλαχιστον , έλεος πια η λυσσαρα ας το αφησει λιγο το ζευγαρι ησυχο
βεβαια ξεροντας τα επομεν επεισοδια θα φαμε στην μαπα πολυ Ερη ακομα
ελπιζω ομως στο τέλος να δικαιωθουμε
Θελουμε ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΕΛΙΤΑ ΜΑΖΙ
Είναι προφανές ότι η Έρη δεν το έκανε επίτηδες, δεν ήξερε ότι είναι μαζί και ήθελε να τους το χαλάσει, απλά συνέβη κάτι πολύ σοβαρό. Και παρόλο που ο Στέφανος έλεγε στη Μελίτα να δει ποιος είναι, προφανώς για να της δείξει ότι δεν έχει να της κρύψει τίποτα, το ύφος της μόλις είδε ότι ήταν η Εριέττα το είδαμε όλοι. Για να μην ξεχνάμε ποια είναι η ξινή...
Πάντως δεν μπορεί να είναι τυχαίο ότι ενώ θα μπορούσαν να μας δείξουν απλά μια, ας πούμε, ανάλαφρη σκηνή Στέφανου – Μελίτας, οι σεναριογράφοι επιλέγουν πάντα κάπου να παρεμβάλλεται και η Εριέττα, για να βλέπουμε την αντίδραση της Μελίτας μόλις ακούει το όνομά της... Μου φαίνεται σχεδόν απίθανο να μην το κάνουν εσκεμμένα...
Και αν και είμαι off-topic, για να είμαι στο ίδιο κλίμα με αυτά που γράφεις, θέλουμε ΣΤΕΦΑΝΟ – ΕΡΙΕΤΤΑ ΜΑΖΙ!!!

Υ.Γ. Αν στο τέλος δικαιωθεί η Μελίτα και οι fans της Μελίτας, δεν θα έχουν δικαιωθεί όλοι οι υπόλοιποι ήρωες και η πλειοψηφία του τηλεοπτικού κοινού... Οπότε ας αποφασίσουν οι σεναριογράφοι ποιους θέλουν να δικαιώσουν...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ρεγγίνα! Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 3:15 pm

Βαρεμαρα!!!Βαρεμαρα!!Βαρεμαρα!!1Δεν αντεχω αλλο την Νταιζη,δηλ.ελεος εχει καταντησει γραφικη εχω μαθει καθε διαλογο της απ'εξω..Ας αλλαξουν λιγο ροτα οι σεναριογραφοι...Το μονο που μου αρεσε ηταν η σκηνη Νορας-Λουκα στο σπιτι του Νικολα κατα αλλα ΒΑΡΕΤΑΑΑΑΑΑ.....

Ρεγγίνα!

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ
Ασχολίες : Φανατικά Μυστικά της εδεμ

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 3:24 pm

Μετά και από το χθεσινό επεισόδιο εξακολουθώ να αναρωτιέμαι γιατί κάθομαι και το βλέπω ακόμα; Για να βλέπω μόνιμα μια Νταίζη να αγιοποιείται και ταυτόχρονα να δολοπλοκεί σε μόνιμη πλέον βάση; Δεν είναι και ο Κατρανίδης ως Άγγελος στη Βέρα , μην τρελαθούμε κιόλας.
Ή για να βλέπω έναν εντελώς μεταλλαγμένο Λουκά να σέρνεται πότε από εδώ , πότε από εκεί , χωρίς να συνεισφέρει έστω και με ένα ευρώ , τεμπελιάζοντας γιατί έχει θυμώσει με το Ρούσσο και μας το παίζει αρχαίος Αθηναίος στην αγορά .Αυτοί τουλάχιστον είχαν τα μεγαλοκτηματάκια τους και μια στρατιά από δούλους , και είχαν χρόνο να φιλοσοφούν.Αμ γιατί ξεκίνησε η φιλοσοφία από την Αθήνα;Τα είχαν λύσει τα προβληματάκια τους. Γιατί να μην φιλοσοφούν λοιπόν; Ε , αυτά τα γονίδια δείχνει ότι έχει ο Λουκάκος αποκτήσει τον τελευταίο καιρό.
Ή να βλέπω την εθνική σφουγγαρίστρα τη μια να είναι καλά και χίλιες να λιώνει κλαίγοντας σε αυτόν τον ρημαδιασμένο καναπέ πρήζοντας τους πάντες και τα πάντα γύρω της;
Ή να βλέπω μόνιμα Λουκά-Νικόλα να τρώγονται;
Κάπου κουράστηκα , κάπου μπούχτησα και κάπου βαρέθηκα. Αλλά παρόλο αυτά το βλέπω. Δε γίνεται , πρέπει να το ψάξω , κάτι δεν πάει καλά και πρέπει να το βρω!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 3:35 pm

Τον τελευταιο καιρο φιλοσοφικα, πολιτικα και αλλα καιρια ερωτηματα ταλανιζουν τους αμοιρους τηλεθεατες απο το "αν θα παμε σε επιμηκυνση του χρεους" μεχρι το "ποιο τραγουδι θα μας εκπροσωπησει στη Eurovision", μιας και κανενα απο αυτα τα θεματα δεν αφορα το συγκεκριμενο τοπικ θα καταπιαστουμε με αλλα ποιο σχετικα!

"Τελειωνει η αγαπη;"

Τι ειναι το κερατο μου η αγαπη για να τελειωσει ορυκτο αποθεμα; Και στο κατω κατω κυριε και κυρια να φροντισετε και οι δυο να μην τελειωσει στο χερι σας ειναι! Δεν μπορω να καταλαβω αυτη τη λογικη που προσπαθουμε να προβλεψουμε τα μελλουμενα, ειναι αδυνατον το εχει δειξει η ιστορια! Γλυκουλα η σκηνη παντως! Love!

"Τι μαγειρευει ο Στεφανος;"

Στην συγκεκριμενη σκηνη αμφιταλαντευομουν αναμεσα στο να κλεισω τον ηχο να μην ακουω το γελιο (?) της Μελιτας imarton ή να ψαξω να βρω τη σκηνη που μαγειρευε ο Στρατος με τον Αντρεα! Τελικα δεν εκανα τιποτα απο τα δυο, με εσωσε η Εριεττα απο τη σκηνη!

"Που ειναι τα διαμαντια οεο;"

---> Η Αντιγονη δεν τα εχει!
---> Ο Ρουσσος δεν εχει ιδεα!
---> Η Εριεττα πεφτει απο τα συννεφα!
---> Ο Στεφανος επιστρεφει απο τον πλανητη που τον ειχαν στειλει στο προηγουμενο επεισοδιο!
---> Ο Λευτερης ξεχασε να κουρδισει το ξυπνητηρι!
Και ολοι μαζι ακουν την Νταιζη να τους εκβιαζει και να ζηταει το μεριδιο της απο τα διαμαντια ως τεκνο Αντιγονης, συζυγος Μπελλου και παρολιγον νυφη Αποστολη! Μα αν δεν εχει η Νταιζη δικαιωμα στα διαμαντια ποιος εχει, εγω;
Την Αννουλα του χιονια γιατι δεν την συμπεριελαβαν στην συναντηση κορυφης; Μπορει ο Μπελλος να ειναι μεσα αλλα αυτη ειναι οξω!
Ο Λουκας μας πεισατε δεν κανει για δικηγορος, ειναι δυνατον να συμβουλευει την αδερφη του να υποκυψει στον εκβιασμο της Νταιζης; ΤΟΤΕ ειχαμε ενα παιδι στη μεση, τωρα εχουμε διαμαντια, ΜΗΝ τα μπλεκεις αγορι μου ΔΕΝ ειναι και ακριβως το ιδιο! Nyxia
Αυτο το να "μην ακουστουμε" ως επιχειρημα μπορει να με τρελανει! Το ονομα της Χατζηβασιλειου εχει μπλεχτει ηδη σε μια υποθεση κλεμμενων πινακων και ενα φονο, με οτι αυτο συνεπαγεται για το θυμα! Το ονομα του Ρουσσου επισης εχει ακουστει για υποθεση κλεμμενων πινακων και τοτε μαλιστα ηταν ο φερομενος ως θυτης, δεν νομιζω να βγηκε ποτε δημοσια ο Στεφανος και να ειπε οτι τους την ειχε στησει, αρα παραμενει κλεφτης! Nyxia

"Τι επαιζε ο Λουκας με τη Δαφνη;"

Τι αλλο να σχολιασει κανεις απο το ταβλι εκτος απο το οτι δεν μας διευκρινισαν τι παιχνιδι επαιζαν! Οχι οτι αν ελεγαν θα καταλαβαινα, ουσα ασχετη, αλλα κι αυτο που ειδα σαμπως το καταλαβα, τουλαχιστον δεν θα μου εμεναν οι αποριες! Κι επιτελους ΛΟΥΚΑ GET A JOB! gibbs

"Ποιος θα σκοτωσει τη Νταιζη;"

Οτι απειλησαμε για χαρη της αδελφουλας απειλησαμε, τωρα απειλουμε εμμεσως πλην σαφως την αδελφουλα!
Ο Χρηστος ξεσπαθωσε υπερ της Νταιζης και τολμω να πω οτι ηταν τοσο εντονο αυτο που ειδα που με επεισε! oscar
Τωρα πως μπορει τη μια στιγμη να κραζει την 1η απο τους σαραντα κλεφτες -που δεν εχουν προβλημα με την κλεψια αρκει να μην τους κλεψουν- και την επομενη να την αγκαλιαζει γιατι ειδε τα δικια της ειναι αποριας αξιο! imarton

"Που ειναι η Ευα;"

Καπου την πηρε το ματι μου! Νομιζω ηταν μια σκηνουλα με την Αγγελα και την αλλη τη μελαχρινουλα, πως την λενε, α ναι Μαριλια και ενα πλανο στο γυμναστηριο... Ξεχναω κατι; Ee?

"Γιατι βλεπω ακομα Μυστικα;"

Ευκολο! Για να μπορω να γραφω τις παραπανω -χωρις να θελω να περιαυτολογησω- μπουρδες! ;D
Μην εχοντας σκοπο να ψηφισω το επεισοδιο θα κλεισω με δυο εξτρα ερωτησουλες-θεματα προς συζητηση, "τα εχει τελικα ο Μ.Χ. με την Ζ.Μ.;" και "γιατι φορεσε φουστα ο Dj.C.;" ;D
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 3:44 pm

Γιάννα μου για άλλη μια φορά ο σχολιασμός σου ιδιαίτερος
Απ τις ερωτησούλες την πρώτη δεν την έχω αλλα για τη δεύτερη αν μιλάμε για τον Τζιμπρίλ τόχω
Βραβευση ως άντρας της χρονιάς ήταν ήθελε να επιβάλλει νέο ανδρικό ενδυματολογικό πρότυπο
Φαντάζεστε να δούμε Λουκά Νικόλα Ρούσσο Ηλία με φουστίτσα; sisi

Επεισόδιο 506 - Ημερομηνία 16-02-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από elenp Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 3:45 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα μου άρεσε πολύ, είχαν μια πάρα πολύ όμορφη συζήτηση και γενικά μου άρεσαν. Μου άρεσε επίσης και η σκηνή με την Εύα, την Μαρίλια και την Αγγέλα γιατί είχαμε καιρό να τις δούμε να τα λένε. Επίσης μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά να επισκέπτεται τον Νικόλα και την Δάφνη και να θέλει να κάτσει εκεί να μιλήσουν, ενώ ο Νικόλας θέλει να πάει να κοιμηθεί. Επίσης και η σκηνή με την Νόρα να παίρνει τηλ. τον Λουκά και να το παίρνει το τηλ. και η μαμά της και ο Νικόλας και να γίνεται μπέρδεμα, ήταν πολύ ωραία. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά και τον Λευτέρη να μιλάνε ήταν και αυτή πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 3:52 pm

Clarabelle έγραψε:
Γιάννα μου για άλλη μια φορά ο σχολιασμός σου ιδιαίτερος
Απ τις ερωτησούλες την πρώτη δεν την έχω αλλα για τη δεύτερη αν μιλάμε για τον Τζιμπρίλ τόχω
Βραβευση ως άντρας της χρονιάς ήταν ήθελε να επιβάλλει νέο ανδρικό ενδυματολογικό πρότυπο
Φαντάζεστε να δούμε Λουκά Νικόλα Ρούσσο Ηλία με φουστίτσα; sisi

lmao lmao lmao Να σου πω ομως, θα εχουμε κατι να σχολιαζουμε!
Σπόιλερ:
Δεν ηξερα αν μπορουνα να γραψω τα ονοματα, Χατζηγιαννη, Μακρυπουλια εννοουσα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από rachel Την / Το Πεμ Φεβ 17, 2011 4:07 pm

Μια βδομαδα χωρις Εδεμ και βλεποντας μαζεμενα τα επεισοδια στο FF..... δυστυχως αν εξαιρεσεις την εισοδο της επαναπροσδιορισμενης, καταληγω στο πληκτικο συμπερασμα οτι βαδιζουμε στο ιδιο σεναριακο αδιεξοδο.... Ee?

Οι πιο "βρωμικοι ηρωες" παλι δηλωνουν αθωοι και αποποιουνται τις ευθυνες, οι πιο "καθαροι ηρωες" παλι παλιμπαιδιζουν και ευτελιζονται σε ανουσιες σκηνες, η Μελιτα-σαρακι παλι τρωει τις σαρκες της απο ανασφαλεια και ζηλεια, η Νταιζη παλι αγιοποιειται ενω συνεχιζει να κανει τερατα..... και μεσα σ΄ολα αυτα τα συνταρακτικα, μας εμφανιζουν μια καινουργια εκπροσωπο της κατινιας.... την κυρια Στελλα-οχι απο το Στυλιανη, απο το λατινικο αστερι παρακαλω-..... imarton

Οταν σκεφτομουν την μητερα της Νορας, σιγουρα δεν ειχα στο μυαλο μου αυτην την ιμιτασιον εκδοχη της Αμαλιας, λιγο χαζοχαρουμενη, αδιακριτη, ανακατωσουρα....Προσωπικα περιμενα ιντριγκα μεταξυ γαμπρου-πεθερας και οχι αυτα τα γλυκαναλατα Λουκα μου και Στελλα μου.... Παντως σαν πρωτη εντυπωση ψηφιζω Ευκλειδης δαγκωτο!!! Mmm

Στο μετωπο της πονεμενης τραγουδιαρας, απαξιω και να σχολιασω την γελοιοτητα των διαλογων που την βαζουν να ξεστομιζει.... Nyxia
Ειπαμε ειναι οργανωμενο το "εγκλημα" των σεναριογραφων......Επικεντρωνομαστε στο μαρτυρικο της παρελθον και ξεχναμε επιμελως το εγκληματικο παρον..... αλλα δυστυχως γι αυτους το κοινο διαθετει και μνημη και νοημοσυνη οποτε φιασκο η διασωση της Καρρα-Καρρα (κλεμμενο απο αλλη συμφορουμιστρια).....
Ειδικα στην περιπτωση της μιλαμε για φοβερες ανα(Ν)τροπες..... ν' εκβιαζει την αφησα και μια βδομαδα μετα..... σ΄ενα νεο κυκλο εκβιασμων την ξαναβρηκα.... Μπλιαχ!!! vomit

Τραγικη επισης και η μεταχειρηση του Λουκανορικου ζευγους ειδικα τωρα λιγο πριν τον γαμο τους..... παρολο ειναι το μονο ζευγαρι που συνδεεται με αληθινη και ανιδιοτελη αγαπη, μας εχουν φλομωσει με τις ατελειωτες ανασφαλειες του Λουκα και με μια Νορα πανικοβλητη να προσπαθει να τον βοηθησει να τις αντιμετωπισει..... ενω αντιθετως μας προβαλλουν σαν αγαπημενα ζευγαρια τους ξεπουλημενους ερωτες των Απολυτων και της τραγουδιαρας.... cake

Το μονο ενθαρρυντικο ειναι οτι χθες ακουσα αρκετες φορες οτι η Νταιζη θα το φαει το απληστο κεφαλακι της..... και επειδη οι προοικονομιες (εκτος απο τις ανα(Ν)τροπες) ειναι συνωνυμο της Εδεμ, θελω να πιστευω οτι θα κρατηθει η παραδοση και στην περιπτωση της πρωταγωνιστριας του 3ου κυκλου.... livani

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης