Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Σελίδα 1 από 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Vote_lcap7%Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Vote_rcap 7% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Vote_lcap13%Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Vote_rcap 13% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Vote_lcap11%Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Vote_rcap 11% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Vote_lcap24%Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Vote_rcap 24% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Vote_lcap42%Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Vote_rcap 42% 
[ 32 ]

Σύνολο Ψήφων : 75

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Empty Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 6:47 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 8:10 pm

Άθλιο..αντί να ασχολούμαστε με την εγκυμοσύνη της Νόρας, τον αρραβώνα, τον γάμο.. ασχολούμαστε με περιττές σκηνές για τα διαμάντια
που δεν βγάζουν ΠΟΥΘΕΝΑ αφού συνεχώς επαναλαμβάνονται τα..."δεν ξέρω" + "όχι, δεν τα έχω εγω". Μόνο η σκηνή με την παρέα κρατάω, την οποία
απολαύσαμε για...2-3 λεπτά.. ζήτημα να μην βαρέθηκα σε 7-8 λεπτά συνολικά από όλο το επεισόδιο!

ΘΕΛΟΥΜΕ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ.. Β' ΚΥΚΛΟΥ..
ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΑΡΕΑ..
ΘΕΛΟΥΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΚΑΙ ΡΟΥΣΣΟ.. (ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ)
ΘΕΛΟΥΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΜΕ ΛΟΥΚΑ (ΕΖΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ Κ'ΑΥΤΟ..ΠΑΡΑΕΓΙΝΕ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΠΑΜΕ..ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΤΑΕΙ
ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ)

Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 8:13 pm

Το σημερινο ήταν απο τα χειροτερα επεισόδια που εχω δει...
Δεν θα πω κατι αλλο γιατι θα με αποκλεισουν απο το φορουμ και ειναι κριμα....

Με ανακουφιζει που στους τιτλους αρχης αναφερεται ως γκεστ η μαμα της Νόρας..

Θεαρα μου-Ερη-Στεφανος-Ρούσσος: Αγερωχη η Θεαρα και η συμπεριφορα της Ερης πολυ καλη. Ο Ρούσσος υποτειθεται
πως δεν ηξερε τιποτα και τωρα λεει πως οι περιουσιες τους εγιναν απο τις βρωμοδουλειες...

Λευτερης-Οχιά:Το τερας ξανα στην οθονη μας και αναφερομαι στην Οχιά σαφως.
Μου κυλησε ενα δακρυ ακουγοντας το θηλυκο Βασιλακη Καιλα...Μπας και δικαιουται λεφτα και απο τ δικο μου κομποδεμα η Οχιά?
Ουτε αυτη πιστευε αυτα που έλεγε και το λεω αν κρινω απο το κρυφο χαμογελακι της Μαριαννας.

Λουκας-Ευα:Υπέροχοι και μην ξανακούσω τη λέξη ενδοσκόπηση!

Θεαρα-Χρησταρας-Οχιά:Μακαρι να την βρει την υαινα μια σφαιρα μακαρι!
Ο Κασσανδρινος τι ακριβως παριστανει το μπιμπελό? Μια ατακα παραπανω βρε παιδια δωστε του κριμα ειναι!
Ας κοψει τις σαχλαμαρες της η Οχια...

Ξενερωτας:Καναπες φορεβερ Καλα μιλαμε η Μπεκρου θα κανει τη μουρη κρεας του Ρούσσου αυριο αχχαχα

όσο χαρηκα με τη φουθκωμενη κοιλιτσα της Νόρας τόσο σιχαθηκα τη σκηνη στην κυριολεξια...
Βαζουν και τη Στελλα ως μοχλο να συμπαθησουμε την Οχια λυπαμαι αλλα
δεν καταφερνετε κατι...όλη αυτη η ενθερμη υποστηριξη στην Οχια εμενα μου προκαλει
το λιγοτερο αηδια....

Ρούσσος-Μπεκρου:Εξαίσιος ο Κατρανιδης

Στέλλα-Αμαλί:Και γω εχω νευρα Αμαλι με όλα αυτα που βλέπω στα τελευταια επεισόδια ειδικα....

Λουκάς-Οχιά:Η άλλη Κυρια μπηκε στρογγυλοκάθησε στον καναπε και άρχισε
τις κλασσικες αρλούμπες...Τωρα βλέπουμε συμπνοια αποψεων συμπαθει τη Στέλλα και η Οχιά
Ο ΆΡΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΓΚΙΟΣΣΑ!

Έξωση απο την Εδεμ ωχ ωχ

Δαφνη-Λευτέρης:Μιλά πολυ γλυκά για την Ευα!

Η Ξυλά ακτινοβολούσε στη φωτογραφηση αν ειναι να την βλέπουμε
ας τη βαζετε και να μη μιλά αρκει να μας ομορφαίνει το πλάνο με τις ματιες της

Ερη-Στεφανος:Πόσο μοναδικά τέλεια δένουν οι δυο τους!Μαγεύουν μαζι

Νόρα-Αμαλι-Μπεκρου:Πάλι τα αισθηματικα της Μπεκρους σε πρωτο πλάνο....
Η Μπεκρου πάντως ειναι κατίνα με Κάπα κεφαλαίο.Οι τάπες της Αμαλι στην κακομαθημενη κόρη της
εδιναν και έπερναν έτσι ετσι να μάθει που την εχετε χαιδεμένη μια ζωη.
Και ζητα το μεριδιο της απο την πατρικη περιουσια για να ανταγωνιστεί την Ερη δηλαδη αυτη για καθε της γκόμενο
αν φερεται έτσι θα έπρεπε να πτωχευσουν οικογενειες.Η ξεφτυλα ειναι το λιγότερο.
Και το μαυρο κοκκαλάκι λαικης φαινοταν, στη δουλεια εισαι κοπελα μου κανε εναν κότσο!

Λουκάς-Στέλλα:Σε καθε επεισόδιο απο δω και πέρα έτσι θα πάει...?
Για να μας την κανετε καλη την Οχιά θα ακουμε στο μισο επεισόδειο
καποιον να τη συμπονεί και να λέει και να την αγκαλιάσουν?
Απο σημερα η Στέλλα μπαίνει στη μαυρη λίστα μου!

Οχιά-Χρηστάρας:Να φυγετε να πάτε αλλου το σπίτι ειναι της Θεαρας μου.
Κριμα Χρηστο σε έκανε η Οχια σαν τα μουτρα της και σε συμπαθούσα....

Παρεα στην Εδεμ:όπως λέει η Νόρα το γραφειο πάλι αδειο μιας και η Μπεκρου έφυγε κλασσικα!
Και ρωτω για ποιον λόγο την κρατα στο γραφειο ακόμα η Νόρα και αναγκαζομαι να τη βλέπω?
Και η έξωση απο την Εδεμ πρέπει να γινει σε ενα μηνα..Ελπιζω
να βλέπεουμε πολυ Παρεα στην Εδεμ αυτον τον τελευταιο μηνα!

Λευτερης-Ερη-Στεφανος:Ωραία σκηνη φωτεινη και η τοποθετηση του Λευτερη πολυ καλη.

Πάμε τωρα σε κάποια γενικα σχολιά μου:

Ας αλλαξουμε την πάγεια τακτικη των σηριαλ και ας πληρωσει ο κακος στην περιπτωση μας η Νταίζη!
όχι να έχει κανει τα τερατα και να μας τη βγαζουν λάδι....
Νιωθω πολυ απογοητευμενη και προδωμένη για τα χρόνια που παρακολουθω Μυστικά...

Λυπάμαι πολυ αλλα θα ψηφισω την τελευταια επιλογη δεν εχω αλλα περιθωρια!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 8:21 pm

Αλλη Νταιζη μας βρηκε σημερα....θελω αυτα που δικαιουμαι!!!!τι λεει μωρε η Μελιτα????μονο και μονο για να μην πληρωσει η Ερι και βγει αυτη οτι και καλα δεν ενδιαφερεται???ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΑΚΟΥΜΕ....Η ΚΑΤΙΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ!!!!!

απο την άλλη ειχαμε Νταιζη ΝΤαιζη Νταιζη......συνηθισμενα πραγματα η Νταιζη δινει ρυθμο και ολη τους η ζωη γυρναει γυρω της....

Ας σταματησει η Στελλα να υπερασπιζεται το Νταιζουλινι
....Εχουμε παρεξηγησει την Νταιζη...ασε μας ρε Στελλα την ειδες μια στιγμη και εβγαλες συμπερασμα!!!!!

εχω και γω μια εναλλακτικη να απαλαγουμε απο την Νταιζη....να την "διωξουμε" ευγενικα....
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 40499

Νορα δεν τα τραβας ολα μονη σου...τα τραβαμε και μεις μαζι σου!!!!

ασχημο απο μενα!!!!

gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 8:22 pm

ΘΕΑ Η ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΜΟΥ Η ΘΕΑ ΘΕΑ ΘΕΑ ΕΥΑ!!!!!!!! ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΗ. ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΗ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ. ΧΑΡΑΜΙΖΕΤΕ Η ΘΕΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΕΛΕΟΣ!!!!!!!! μαμα νορας εχει πλακα οχι αλλη παρατηρηση ενδοσκοπηση αυτα ειναι ορισμοι της γνωστικης ψυχολογιας. Ο ΛΟΥΚΑΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΛΙΨΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ. ΤΙ ΛΕΕΙ ΜΩΡΕ. Ο ΜΑΝΟΣ; ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ; Η ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΞΕΓΡΑΨΑΤΕ; ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΗΓΕ Ο ΜΑΝΟΣ; ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ Η ΕΔΕΜ;
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 8:24 pm

Τελικά η μάνα της Νόρας είναι τελείως ζώο! Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465
Τι πονεμένο που είναι το Νταιζουλίνι που βιάστηκε!!! Αχ ναι, ξέχασα την δική της την κόρη δεν την βιάσανε. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465 Μόνο την Νταιζη! Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465 Και φυσικά ο βιασμός της Νταίζης είναι πολύ πιο σημαντικός απο της Νόρας. Γιαυτό και τότε δεν ήρθε να την δει καν. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465 Απορώ πως μπορει και μιλάει για βιασμό μπροστά στην κόρη της, όταν θε έπρεπε να ξέρει τι έχει περάσει και η ίδια η Νόρα.

Ξέχασα, η Νόρα δεν αγιοποιείται Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465

Επίσης, γιατί να πιστέψει την κόρη της όταν λέει οτι κάνανε απόπειρες εναντίον της Ευας. Η κόρη της είναι χαζή και ζεί σε άλλο πλανήτη, η Αστέρω, που την έχει ζήσει τόσα χρόνια (την Νταίζη καλέ) ξέρει πολύ καλά οτι αποκλείεται να το έχει κάνει αυτός ο άγγελος . Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465

Kαι φυσικά αφήνει αααααααααααανετα την Νταίζη να προσβάλει την Νόρα μες στα μούτρα της και αυτή να χαζογελάει.... Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465 Ε ρε και ήταν η δική μου μάνα στην θέση της ....

Η Μελίτα . . Αλλη απο κει ζεβζέκω. Τώρα μας δείχνει πόσο μα πόσο άχρηστη μάνα είναι, και πόσο εαυτούλης. Κάνω στην άκρη το γεγονός οτι συνεχώς παρατάει το γραφείο για τον γκόμενο, κάνω στην άκρη το γεγονός οτι όλο παρατάει το Νεφελάκι στην Αμαλία για να σεξιάζεται, αλλα το σημερινό ήταν τραγικό . Γενικώς. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465

• Ζητάει ήδη την περιουσία της? 1) Η περιουσία που κληροδοτεί ο γονιός στο παιδί, είναι επειδή το θέλει να το κάνει, και όχι επειδή είναι υποχρεωμένος ή το απαιτεί το τέκνο.. Την περιουσία δεν την ζητάς. Στην δίνουν!
• Και ας πούμε οτι παιρνει απο τώρα την περιουσία που της αναλογεί. ΞΕΧΝΑΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ? Την Νεφέλη πως θα την μεγαλώσει? πως θα την εξασφαλίσει? Πως μπορεί να βάζει τον γκόμενο ΠΑΛΙ πάνω απο το παιδί της ?
• Και ο λόγος που το κάνει??? Για να είναι αυτή που θα βοηθήσει και όχι η Ερη Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465

Επίσης, με πόση ευκολία πιστεύει οτι ο πατέρας της έκλεψε τα διαμάντια - χωρίς να έχει αποδείξεις? Ακόμα και ο Ρούσσος να το έκανε, που κανείς δεν τον ξέρει, αυτή το πιστεύει ... επειδή το λέει ο Στέφανος? Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465

Επίσης Κάτι μου λέει, κάτι μου βρωμάει, οτι τα διαμάντια τα έχουν κλέψει απο την Νταίζη....ο Λευτέρης με τον Λουκά! Ναι, ξέρω μπορεί να τρέφω ελπίδες τζάμπα, αλλα η σταση τους, και κυρίως του Λουκά, είναι τρομερά ύποπτη. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 221877

ΥΓ: Στέλλα σκάσε Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465
ΥΓ: Διώξτε την Μελίτα Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465 απο το γραφείο
ΥΓ: Νταίζη κούρασες. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 8:26 pm

Καρ-Mik έγραψε:Τελικά η μάνα της Νόρας είναι τελείως ζώο! Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465
Τι πονεμένο που είναι το Νταιζουλίνι που βιάστηκε!!! Αχ ναι, ξέχασα την δική της την κόρη δεν την βιάσανε. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465 Μόνο την Νταιζη! Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465 Και φυσικά ο βιασμός της Νταίζης είναι πολύ πιο σημαντικός απο της Νόρας. Γιαυτό και τότε δεν ήρθε να την δει καν. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465 Απορώ πως μπορει και μιλάει για βιασμό μπροστά στην κόρη της, όταν θε έπρεπε να ξέρει τι έχει περάσει και η ίδια η Νόρα.

Ξέχασα, η Νόρα δεν αγιοποιείται Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465

Επίσης, γιατί να πιστέψει την κόρη της όταν λέει οτι κάνανε απόπειρες εναντίον της Ευας. Η κόρη της είναι χαζή και ζεί σε άλλο πλανήτη, η Αστέρω, που την έχει ζήσει τόσα χρόνια (την Νταίζη καλέ) ξέρει πολύ καλά οτι αποκλείεται να το έχει κάνει αυτός ο άγγελος . Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465

Kαι φυσικά αφήνει αααααααααααανετα την Νταίζη να προσβάλει την Νόρα μες στα μούτρα της και αυτή να χαζογελάει.... Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465 Ε ρε και ήταν η δική μου μάνα στην θέση της ....

Η Μελίτα . . Αλλη απο κει ζεβζέκω. Τώρα μας δείχνει πόσο μα πόσο άχρηστη μάνα είναι, και πόσο εαυτούλης. Κάνω στην άκρη το γεγονός οτι συνεχώς παρατάει το γραφείο για τον γκόμενο, κάνω στην άκρη το γεγονός οτι όλο παρατάει το Νεφελάκι στην Αμαλία για να σεξιάζεται, αλλα το σημερινό ήταν τραγικό . Γενικώς. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465

• Ζητάει ήδη την περιουσία της? 1) Η περιουσία που κληροδοτεί ο γονιός στο παιδί, είναι επειδή το θέλει να το κάνει, και όχι επειδή είναι υποχρεωμένος ή το απαιτεί το τέκνο.. Την περιουσία δεν την ζητάς. Στην δίνουν!
• Και ας πούμε οτι παιρνει απο τώρα την περιουσία που της αναλογεί. ΞΕΧΝΑΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ? Την Νεφέλη πως θα την μεγαλώσει? πως θα την εξασφαλίσει? Πως μπορεί να βάζει τον γκόμενο ΠΑΛΙ πάνω απο το παιδί της ?
• Και ο λόγος που το κάνει??? Για να είναι αυτή που θα βοηθήσει και όχι η Ερη Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465

Επίσης, με πόση ευκολία πιστεύει οτι ο πατέρας της έκλεψε τα διαμάντια - χωρίς να έχει αποδείξεις? Ακόμα και ο Ρούσσος να το έκανε, που κανείς δεν τον ξέρει, αυτή το πιστεύει ... επειδή το λέει ο Στέφανος? Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465

Επίσης Κάτι μου λέει, κάτι μου βρωμάει, οτι τα διαμάντια τα έχουν κλέψει απο την Νταίζη....ο Λευτέρης με τον Λουκά! Ναι, ξέρω μπορεί να τρέφω ελπίδες τζάμπα, αλλα η σταση τους, και κυρίως του Λουκά, είναι τρομερά ύποπτη. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 221877

ΥΓ: Στέλλα σκάσε Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465
ΥΓ: Διώξτε την Μελίτα Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465 απο το γραφείο
ΥΓ: Νταίζη κούρασες. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 951465

Ελα μου ντε! Και γω τωρα που τα βλέπω γραμμενα απο σενα
αναρωτιεμαι ωρε που πάμε???
Μπραβο σου πολυ ευστοχος σχολιασμος

loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 8:27 pm

Eυχαριστώ Αριαδνάκι μου! Που πάμε? Δεν έχει πιο κάτω απο τον πάτο?? Απορώ!

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 8:28 pm

Eιπα να χαλαρωσω σημερα... να φτιαξω καφεδακι να δω το επεισοδιο....και αντι να χαλαρωσω τα νευρα μου εχουν γινει κροσσια....maaaad

Ηθελα και να ξερα ποιος τις σκεφτεται αυτες τις μπουρδες και τις γραφετε?

Η μανα της Νορας να υποστηριζει ποια?? Τη Νταιζουλα...την γλυκια της την ομορφουλα την κακομοιρη,καημενουλα....που η μοιρα επαιξε ασχημο παιχνιδι εις βαρος της..slap
Πραγματικα επικοινωνειτε ???????? ainta
Προκειμενου να σπρωξετε τη Νταιζη τα κατεδαφιζετε ολα.....πολυ ωραια...ευγε...Fskl
Εχετε βαλθει να μας κανετε να μισησουμε τη Στελλα ακομα δε μπηκε στη σειρα????
Τι καθομαι και σας βλεπω...πραγματικα μου ερχεται να κανω εμετο..και οοοχι δε φταιει που μου παραπεσε ζαχαρη στον καφε και εχει γινει πετιμεζι...

Η Νταιζη ειπε οτι επισκεφτεται συχνα τον Αρη στη Θεσσαλονικη... Ποτε καλε? Στα διαλειμματα απο τις κλεψιες και τους εκβιασμους? Τι ακουω θεε και δε τραβω τα......μαλλια μου... Kotsides

Στελλα οσο ξερεις εσυ απο ψυχολογια αλλο τοσο ξερω εγω απο φυσικη και μαθηματικα.. Nyxia

Που τα ειδες μαρη τα θλιμμενα ματια? Εγω γιατι δε τα βλεπω?? Και πριν προλαβεις να απαντησεις να σου δηλωσω οτι δεν εχω ουτε μυωπια ουτε αστιγματισμο... Mmm Προφανως εσυ εχει στραβωθει και δε βλεπεις που παν τα 4....Κι εκτος απο στραβη εισαι και κουφη διοτι δε γινεται να σου προσβαλλουν το παιδι μπρος στη μουρη σου κι εσυ να εισαι περα βρεχει...
Αμ το αλλο? Που ειπε στη Νορα οτι θα επρεπε να ντρεπεται...κι οτι το κοριτσι ειχε βιαστει πολλακις κτλ κτλ.... Ξεχασε οτι και η κορη της βιαστηκε καποτε?? Ξεχασε τι εχει περασει στη ζωη της με 2 απαγωγες και μια Νταιζη να της κανει τη ζωη κολαση????? Ξεχασε οτι δανεισε 3000 ευρω στη Νορα για να τα δωσει στη Νταιζη που τους εκβιαζε? Απο μνημη κουκουρουκου η κυρα Στελλα..... myalo
Να την υιοθετησει και να την αγκαλιασει αυτη αμα γουσταρει...εμεις δοξα τω θεω αλτσχαιμερ δεν παθαμε και δε προκειται να ξεχασουμε οσα εχει κανει η εν λογω κυρια- ο θεος να την κανει..
Αντε γιατι το ξεφτυλισαμε το θεματακι Νταιζη...ας την ξεκανει καποιος να ησυχασουμε...

Απορω πως δεν εσπασα την τηλεοραση μου σημερα...maaaad

Και κατι ασχετο---> Η Ξυλα ρε παιδια πρεπει να εχει τον πιο δυσκολο ρολο....Θα δυσκολευεται να μαθει τα λογια της τοσα πολλα που ειναι....lmao

Αθλιο αθλιο αθλιο....

ΥΣ1--->ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
ΥΣ2--->ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
ΥΣ3--->ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ

tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από Ρεγγίνα! Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 8:40 pm

Μια απο τα ιδια..Η Νταιζη τιμωρος σε ολα που νομιζει οτι της ανηκουν ολα και μπλα μπλα μπλα.....Ας το κοιταξουν λιγο και ας της αλλαξουν λιγο το ρολο....ΒΑΡΕΤΑ ΒΑΡΕΤΑ ΒΑΡΕΤΑΑΑΑΑΑΑ...Περισοοτερο Λουκα-Νορα και να σχοληθουμε με τον αρραβωνα και τον γαμο που ερχεται...Δεν κουραστηκανε καθε μερα τα ιδια και τα ιδια....Κουραστηκαααααα.......Απορω γιατι το βλεπω ισως γιατι πιστευω και ελπιζω οτι κατι θα αλλαξει.....ΑΑΑΑΑ!!!!Και οχι αλλο καβγα με Λουκα-Νικολα....

Ρεγγίνα!

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ
Ασχολίες : Φανατικά Μυστικά της εδεμ

Δημοσίευση από panpetrakatsi Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 8:52 pm

Με κάλυψαν οι προλαλήσαντες....Δυστυχώς κι εγώ ψηφίζω άθλιο...Τι είδαμε σήμερα;
1)Την Νταίζη να απλώνει όλο και πιο πολύ τα πλοκάμια της μέχρι να τους καταπιεί όλους...σαν το Κράκεν από τους Πειρατές της Καραϊβικής ένα πράγμα!Κάθε μέρα και ένας εκβιασμός ,έτσι για να γελάμε!
2)Την Μπεκρουλίτα με την απαράδεκτη συμπεριφορά της και την πορδήθεν αγάπη της για τον Στεφ να αναγκάζει και τους ψυχολόγους να σκίζουν τα πτυχία τους!!!Και μόνο επειδή θέλει να ξεπληρώσει η ίδια με τα λεφτάκια των γονιών της λόγω εμμονής και ψυχοπαθητικής(ψυχοβλακωτικής καλύτερα θα έλεγα) ζήλεια για την 'Ερι,αυτό λέει κάτι!Σίγουρα αγαπάει αυτό το κακομαθημένο τον Στεφ;Καημένε Στέφανε τρέξε στην Έρι γρήγορα γιατί δε σε βλέπω καλά με αυτή!
Στείλ'τε τη σε έναν ψυχίατρο!Και προς Θεού:μη μας βομβαρδίσετε πάλι με τα μυξοκλάματά της!Θα φαρμακωθώ!
3)Αυτή η τόσο εντατική προσπάθεια να αγιοποιηθεί η Νταίζη με εκνευρίζει,με εξοργίζει κάθε μέρα και πιο πολύ!Θα με στείλει στην εντατική!Από την αρχή που μπήκε το Αστέρι στην υπόθεση κάτι μου έλεγε ότι αυτός θα ήταν ένας βασικός της ρόλος και ιδού!Αχ!Κόβω φλέβα για τη Νταίζη!Εντάξει;Θα σταματήσει τώρα αυτή η παρωδία;Μισό λεπτό να φέρω το Νταιζοφωτοστέφανο! Angel livani Η κυρία Στέλλα ήδη έχει αρχίσει να μου τη δίνει στα νεύρα και όπως το βλέπω θα γίνει χειρότερη η κατάσταση!Τα χάπια μουυυ!!!! Kotsides
4)Νόρα -Λουκάς...Α σωστά!Δε μπορώ να σχολιάσω επί τούτου γιατί δεν υπήρχε καν σκηνή τους...!
Σε λίγο θα βλέπουμε σκηνές Λουκάς-Στέλλα και Νόρα-Στέλλα!Το Αστέρι θα γίνει ο μόνος συνδετικός κρίκος!
Έλεος!Αυτό είναι ζευγάρι λίγες μέρες πριν τον γάμο τους;Αυτό είναι ζευγάρι που περιμένει παιδί;Αυτό είναι ζευγάρι;
Μόνο με τα διαμάντια,τα φο-μπιζού και τους έρωτες των άλλων ασχολούνται εκτός από τα δικά τους!Να ρωτήσω κάτι;Υποτίθεται ο Λουκάς και η Νόρα ετοιμάζονται για γάμο;Πότε θα κάνουν την προετοιμασία;Μια μέρα πριν;
Ειδικότερα,ο Λουκάς μπορεί να διακτινιστεί ή έχει την ικανότητα να σταματά τον χρόνο;Μήπως είναι ο διάδοχος του Uri Geller ;Πότε κάνει τις προετοιμασίες του γάμου και εμείς δεν τις βλέπουμε;Προσωπικά τον βλέπω να τρέχει μόνο στον Νικόλα να πει κανένα ανέκδοτο και στον Λευτέρη-Λευτέρη να μιλήσουν για τα διαμάντια....Ζω σε παράλληλο σύμπαν; Synelthe
panpetrakatsi
panpetrakatsi

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 8:55 pm

Συμφωνώ οτι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα τα διαμάντια να τα έχουν πάρει ο Λουκάς με το Λευτέρη. Και το χαμογελάκι του Λουκά όταν έφυγε η Νταίζη ήταν μιά ακόμη ένδειξη. Αλλιώς, ποιό θα είναι το σχέδιό τους? Ισως σκέφτηκαν την αντίδραση της Νταίζης όταν δεί οτι την "εκλεψαν" και υπολόγισαν οτι όταν στριμωχτούν οι 4, όλο και κάτι θα βγεί, ήδη έχουν αρχίσει να αλληλοκατηγορούνται.... Αυτό που με ξενίζει είναι που οι 4 περιορίζουν τον αριθμό όσων μπορεί να πήραν τα διαμάντια σ'αυτούς τους τέσσερις, γιατί δεν σκέφτονται και άλλες πιθανότητες, όπως πχ. το Μπέλλο? Εδώ η Γιάννα έδωσε μία λογικότατη αιτιολόγηση για το ότι ΟΛΟΙ θα μπορούσαν να τα έχουν πάρει!!!!!

Για τα υπόλοιπα τώρα, εγώ δεν νευρίασα με τη μαμά της Νόρας, γιατί μας είχαν ήδη προιδεάσει γι'αυτό, και φυσικά είναι τόσο παράλογο να "διάβασε" όλα αυτά που είπε σε μιά ματιά της Νταίζης, ώστε το όλο θέμα να είναι για γέλια. Πάντως δεν το αποκλείω στο τέλος να τα βρούν όλοι ΚΑΙ με τη Νταίζη, γιατί θα την "αγκαλιάσουν" και αυτή θα γίνει από στρίγγλα αρνάκι και θα τους βοηθήσει κιόλας! Λέμε τώρα!

Επίσης είναι αχαρακτήριστη η στάση της Μελίτας, ο Στέφανος δεν της ζήτησε να κάνει τέτοια αιτήματα στον πατέρα της, κι έτσι όπως τα εμφάνισε, τους έκανε να σκεφτούν οτι αυτός την χρησιμοποίησε. Το δικό της θέμα είναι βέβαια, να μην "προλάβει" η Εριέττα να κάνει το βήμα της, κι έτσι να φανεί οτι εκείνη δεν έκανε τίποτε. Φτωχή μου μικρή τω πνεύματι! Ξεχνάει και το παιδί της και το μέλλον του στην τρέλλα της.... Αυτά είναι τα αποτελέσματα της κακής της ανατροφής, συν η έμφυτη εγκεφαλική υστέρηση, ήρθε κι έδεσε "Ηταν ξερό το κλίμα,, τό'φαγε κι ο γάιδαρος", όπως λέει ο λαός. Είναι μετά να τη δεί ο Στέφανος σαν σύντροφο, και να της λέει τα προσωπικά του? Καλύτερα ν'ακολουθήσει κι αυτός την τακτική που εφάρμοσε τόσα χρόνια με επιτυχία ο Ρούσσος για να τα βγάλει πέρα με την Αμαλία, να την κρατάει σε άγνοια, ήσυχη στον κόσμο της...

Τι άλλο? Κούκλα η Εύα στη φωτογράφηση, και αυτή η τελευταία μου άρεσε περισσότερο από κάποιες παλιές της, είχε καλύτερο στήσιμο. Με τόσα εξώφυλλα και φωτογραφήσεις ΔΙΚΕΣ της, απέκτησε πείρα φαίνεται και στον τομέα αυτόν....

Αυτό που σκέφτηκε η Εριέττα και πρότειναν στο Λευτέρη, ήταν πραγματικά ευφυές, όλοι θα γλύτωναν απ'τον τυφώνα "Νταίζη" μ'αυτόν τον τρόπο , αλλά ο Λευτέρης δεν παραμερίζει --ακόμη-- την πρώτη του προτεραιότητα, να μάθει την αλήθεια.. Και η απάντηση του Λευτέρη στο ερώτημα της Δάφνης, τι θα έκανε αν τη μάθαινε, έρριξε λίγο φώς στον χαρακτήρα του. Ναι, σκοπός του ήταν να τον "καθαρίσει" τον φταίχτη, αλλά τότε δεν είχε γνωρίσει ακόμη την Εύα. Ερως ανίκατε μάχαν!

Και το τελευταίο πλήγμα στην παρέα, αν και αναμενόμενο, επίκειται έξωση απ'την Εδέμ μέσα σ'ένα μήνα. Μου άρεσε η φιλοσοφημένη αντίδραση του Νικόλα, που δεν το βάζει κάτω και δεν απογοητεύεται .... Η ζωή συνεχίζεται. Γιατί δεν μας λένε όμως ποιός αγόρασε την Εδέμ, ή μήπως δεν έχει σημασία, είναι κάποιος άσχετος?

Λόγω γρήγορων ρυθμών και γενικά ωραίων ερμηνειών, το θεωρώ καλό.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:04 pm

Ας σχολιάσω μερικά πράγματα

Όταν ξεκινούσε η σεζόν έλεγα οτι ο Νικόλας και η Δάφνη ο Λουκάς και η Νόρα έχουν ήδη βρει την Εδέμ τους και το μεγάλο στοίχημα της σεζόν ήταν να καταφέρει και η Εύα να βρεί τη δική της Εδέμ μιας κι ο έκτος της παρέας ο Μάνος την έχασε οριστικά.
Σήμερα ο Λουκάς σε μια συζήτηση με την Εύα έκανε ακριβώς αυτή την ανακεφαλαίωση. Ο κύκλος θα κλείσει όταν βρείς κι εσύ την ευτυχία της είπε
Μόνο που η Εύα με την απάντησή της έδειξε οτι το στοίχημα χάθηκε και η αποτυχία είναι παταγώδης.
Αυτή η γυναίκα που απάντησε οτι η ευτυχία δεν την θέλει είναι μια γυναίκα τσακισμένη.
Όσοι απο μας παρακολουθήσαμε την σειρά απ την αρχή ξέρουμε καλά οτι η Εύα όταν είναι ερωτευμένη δίνει και δίνεται. Δεν μένει πίσω παθητικά να περιμένει απ το Λευτέρη το Λουκά ή τον όποιον άλλον να λύσει τα προβλήματα και να της δώσει την ευτυχία στο πιάτο.
Η Εύα είναι η ηρωίδα που για τον έρωτά της μπήκε μπροστά σε μια σφαίρα, που ξεπούλησε το όνειρό της για το γυάλινο πύργο για να βοηθήσει τον άντρα που αγαπούσε να ορθοποδήσει.
Η ερωτευμένη Εύα θα είχε πάει στο Ρούσσο στο Στέφανο ακόμη και στην Εριέττα κι ας μην την γνωρίζει καλά και θα είχε πιέσει να βρεθεί μια λύση.
Αυτό που βλέπω είναι οτι απλά μας λένε οτι αγαπάει και μας δείχνουν οτι συμβιβάζεται. Δεν ξέρω αν αυτό γίνεται επειδή δεν έχουν τη μαγκιά να παλέψουν μια δυνατή ερωτική ιστορία σαν αυτή του Μάνου και της Εύας ή αν θεωρούν οτι είναι αδύνατο να καταφέρουν να πείσουν έτσι όπως έφεραν τα πράγματα μιας κι ο χρόνος πια ειναι ελάχιστος αλλά έχουν εγκαταλείψει
Το ακραίο και το μεγάλο το εγκατέλειψαν προς χάριν του μέτριου και του μίζερου που αντιπροσωπεύει η Μελίτα και του χυδαίου που αντιπροσωπεύει η Νταίζη

Το Μελιτάκι τόσο καιρό που γούβωνε τον καναπέ δεν έχανε το χρόνο του. Δεν ξέρω αν έκανε και κάποια ενδοσκόπιση αλλά σίγουρα επαναπροσδιόρισε τον τρόπο που βλέπει το βρώμικο χρήμα του μπαμπά.
Άφησε τις επαναστάσεις και τις θεωρίες περι ανεξαρτησίας κατά μέρος και μπροστά στον κίνδυνο να της φάνε το γκόμενο τα βρώμικα χρήματα της Εριέττας έτρεξε στο μπαμπά και τη μαμά να ζητήσει το μερίδιό της απ τα βρώμικα χρήματα του πατέρα ή μάλλον να τα απαιτήσει λες και ήταν τα δουλεμένα της και είχαν υποχρέωση να της τα δώσουν.
Αυτό το κορίτσι δεν ξέρει να αγαπάει και δεν ξέρει να σέβεται. Μπορεί ο πατέρας της να είναι πράγματι πίσω απ την εξαφάνιση των διαμαντιών δεν το ξέρω αλλά αυτός ο άνθρωπος που τον αδειάζει σε κάθε ευκαιρία την μεγάλωσε και της πρόσφερε τα πάντα και κυρίως αγάπη και στήριξη όποτε τη χρειάστηκε. Αυτή η μάνα μπορεί να έχει καντάρια τρέλα αλλά για τη Μελίτα μπορεί να σκοτώσει κι αυτή για έναν άντρα που εδώ που τα λέμε δεν της έχει φερθεί και με το γάντι άσχετα αν κι αυτή πήγαινε γυρεύοντας τους στήνει απέναντι και τους χτυπάει. Έχω απ την αρχή την αίσθηση οτι ο Στέφανος την χειραγωγεί και αυτή η εντύπωση δεν έχει αλλάξει όλο αυτό το διάστημα.
Το έχω πει κι άλλη φορά. Αυτό που αντιπροσωπεύει αυτό το κορίτσι με απωθεί. Ειναι αχάριστο κι αυτό είναι ένα ελάττωμα που δεν μπορώ να παραβλέψω

Η Νταίζη πιστή στις καθημερινές της συνήθειες όπως κάθε χρυσοθήρας άλλωστε πέρασε απ το Λευτέρη να ζητήσει συμμαχία για να βρεί ποιός της τσούρνεψε τα κλοπιμαία.
Εκείνος ζήτησε αντάλλαγμα για τη συνεργασία να αποκαλυφθούν οι ένοχοι. Εκτιμώ οτι ο Λευτέρης την έφερε εκεί που ήθελε. Με άφησε με την εντύπωση οτι ρίχνει τη Νταίζη στην αρένα για να προκαλέσει αναστάτωση στους εμπλεκόμενους και να κάνουν το λάθος που θα φέρει στην επιφάνεια την αλήθεια.
Ψάχνοντας το Λουκά πέρασε απ τη Νόρα και γνωρίστηκε με τη Στέλλα. Είναι εμετικός ο τρόπος που παρουσιάζει τον ευατό της καλή μάνα μια γυναίκα που πούλησε το παιδί της με αντίτιμο ένα ακίνητο. Ας πει κάποιος στη Στέλλα οτι για να αφήσει αυτό το παιδί να ζήσει έξω απ το βούρκο που ζει εκείνη το παζάρεψε με το Λουκά και του πήρε το σπίτι όχι για να του το προσφέρει όπως λέει η Στέλλα αλλά για να στρογγυλοκαθήσει η ίδια μέσα.
Στην συνέχεια της περιοδίας της πέρασε κι απ το Λουκά. Αυτό το κορίτσι το έχουμε παρεξηγήσει. Θέλει να βοηθήσει να αποκατασταθεί το δίκαιο. Θα δώσει λέει στο Λευτέρη αυτή ήταν η πρόθεσή της απ την αρχή. Να διεκδικήσει λέει στο Λουκά γιατί δικαιούται κι αυτός μερίδιο.
Η συζήτησή Λουκά Νταίζης με παραξένεψε λίγο. Ξέφευγε απο τη συνηθισμένη ανταλλαγή φιλοφρονήσεων. Έμοιαζε λες κι η Νταίζη υποπτεύεται το Λουκά για την εξαφάνιση των κλοπιμαίων.
Με παραξένεψε η αναφορά της στο εικοσάευρο που βρήκε στο βαλιτσάκι απο τα διαμάντια. Νομίζω δεν το έχει αναφέρει σε κάποιον άλλον. Επίσης με παραξένεψε που είπε οτι η κίνηση να της αφήσουν το χαρτονόμισμα της θυμίζει το κακό κατ αυτήν χιούμορ του Λουκά.
Λέτε να είναι ο Λευτέρης κι ο Λουκάς που κινούν τα πιόνια στη σκακιέρα αυτή τη φορά; Μακάρι αλλά δεν πιστεύω να μας κάνουν τέτοια χάρη οι σεναριογράφοι.

Η αστεράτη σήμερα γυρνούσε γύρω γύρω και μιλούσε για τα θλιμένα μάτια της πονεμένης Νταίζης
Συμφωνώ με τη Στέλλα οτι ακόμη κι ένα άγριο θηρίο μαλακώνει όταν το αγκαλιάσεις και του φερθείς με αγάπη μόνο που η Νταίζη δεν ανήκει σ αυτήν την κατηγορία.
Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά η μικρή πληγωμένη Νταίζη είχε την αγκαλιά του Χρήστου απ την πρώτη στιγμή που τη γνωρίσαμε.
Αυτή την αγάπη και την άνευ όρων αποδοχή που της πρόσφερε ο Χρήστος την ξεπούλησε για να παντρευτεί το Λουκά για ασφάλεια αρχικά και το Μπέλλο για φράγκα στη συνέχεια.
Το ζητούμενο της Νταίζης δεν είναι η αγάπη είναι το χρήμα. Γι αυτό προσπάθησε να σκοτώσει γι αυτό έκλεψε γι αυτό εκβίασε.
Μπορεί η αφετηρία της να εξηγεί το γιατί έγινε αυτή που είναι αλλά δεν δικαιολογεί στο ελάχιστο αυτά που έκανε. Αυτό το κορίτσι βρήκε στο δρόμο του κατά καιρούς ανθρώπους που το αγάπησαν αλλά ποτέ δεν της ήταν αρκετή η αγάπη.
Δεν νομίζω να αμφιβάλει κανείς οτι ο Λουκάς τότε που ετοιμαζόταν να την παντρευτεί την αγαπούσε.
Δεν νομίζω οτι ο Οδυσσέας που τον γνωρίσαμε σαν έναν πολύ τρυφερό άνθρωπο να μην της πρόσφερε αγάπη πριν καταλάβει ποιά είναι
Απλά η Νταίζη δεν ζητάει αγάπη ζητάει χρήμα. Αυτό που της έτυχε την έκανε σάπια κι αυτό δεν αλλάζει.

Ο Στέφανος τελικά μοιράζεται το κρεβάτι του με την απολυτούλα και τη ζωή του και τα προβλήματά του με την Ερι. Δεν το καταλαβαίνω με ξεπερνάει. Μοιάζει Στέφανος και Εριέττα να λειτουργούν στο ίδιο μύκος κύματος. Συμμαχούν λοιπόν κι αυτοί για να βρούν λύση. Ομολογώ οτι δεν έχω καταλάβει το σκεπτικό με το οποίο κατέληξαν οτι τα διαμάντια πρέπει να τα έχει ο Ρούσσος. Πιο εύκολα θα πίστευα οτι πίσω απ την εξαφάνισή τους κρύβεται η Αντιγόνη που τη βρίσκω πολύ άνετη με δεδομένη την κατάσταση που έχει βρεθεί παρά ο Ρούσσος. Πάντως η σκέψη της Εριέττας να πάρουν με το μέρος τους το Λευτέρη ήταν έξυπνη αν και έχει τρύπες. Αν ας πούμε ο Λευτέρης δεχτεί ποιός τους βεβαιώνει οτι δεν θα μιλήσουν η Άννα ή ο Μπέλλος;

Η μέλλουσα νύφη έμπλεξε άσχημα με τη μανούλα. Εκνευρίστηκα που είδα τη Στέλλα να υποστηρίζει τη Νταίζη που την άκουσε να λέει μες τα μούτρα της κόρης της οτι δεν είναι όμορφη σαν τη μάνα της. Τελικά η Στέλλα επιλεκτικά θυμάται κι αυτή Εκτός κι αν δεν έχει ενημερωθεί οτι πέρσι η εν λόγω κυρία με τα θλιμένα μάτια έκανε κόλαση τη ζωή της κόρης της ή αν το βρίσκει επουσιώδες.

Μέσα σε όλα αυτά έφτασε η ώρα να αποχωριστεί η παρέα την μικρή της Εδέμ.
Περιμένω να δω αν θα ασχοληθούμε με το θέμα ή θα το περάσουμε στους υπότιτλους για να ασχοληθούμε με όλους τους άλλους.
Περιμένω να δω αν θα ξαναδούμε ποτέ την παρέα της φεγγαρόπετρας να γίνεται ένας κύκλος έστω με πέντε κρίκους.

Υγ. Είναι θλιβερό αλλά το φόρουμ που πέρσι τέτοιον καιρό έσφυζε απο ζωή μ αυτά που βλέπουμε φέτος έχει σιωπήσει. Προφανώς κανένας δεν περιμένει τίποτα πια κι όλοι παρακολουθούν απο συνήθεια ή απο πλήξη

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:05 pm

Αυτό που πάντα μου άρεζε στην Μελίτα είναι το ότι ποτέ δεν έκρινε αυστηρά κανέναν αλλά έδειχνε επιείκεια στα ανθρώπινα και αυτό που ποτέ δεν μου άρεσε στους φεγγαροπετρίτες είναι η ευκολία με την οποία κρίνουν σκληρά και άτεγκτα οποιονδήποτε βρίσκεται εκτός της παρέας τους.
Το σημερινό επεισόδιο επανέφερε μετά από πολύ καιρό αυτό το σκηνικό.
Πολύ εύκολα κρίνει η Νόρα την Μελίτα, όταν η ίδια είχε φτάσει στο σημείο να ζητάει χρήματα από τους γονείς της (!) για να πληρώσει τους τότε εκβιασμούς της Νταίζης προς τον Λουκά αλλά και επίσης προκειμένου αυτή και ο Λουκάς να κάνουν ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη!!! Φυσικά όταν η Μελίτα ρώτησε την Νόρα αν αυτή θα έκανε το ίδιο, η Νόρα δεν ήξερε τι να πει.
Και πολύ εύκολα μιλάνε η Δάφνη και η Εύα που κι αν δεν έχουν μπει σε διαδικασίες επιβεβαίωσης απέναντι στους άντρες τους και ανταγωνισμού ακόμα και μεταξύ τους.
Αλλά έτσι είναι η ζωή. Αντιγυρίζει. Κι εκεί που καθόνταν όλοι ωραία ωραία και το ‘παιζαν τιμητές των πάντων, τους ήρθε η βόμβα: και εξώδικο για την απομάκρυνση από την Εδέμ και αγαπούλες Νταίζης – Στέλλας.

Αυτό το τρίγωνο Ρούσσος – Μελίτα-Στέφανος, είναι μακράν το πιο ιντριγκαδόρικο στο σίριαλ. Έχει δυνατές και αμφίρροπες συγκρούσεις. Εν προκειμένω ο Ρούσσος και ο Στέφανος, πολύ κακώς, έχουν βάλει την Μελίτα στην μέση και ξεσπούν σε αυτήν την καχυποψία και την κόντρα που έχουν ο ένας με τον άλλον.
Στην Μελίτα όλον αυτόν τον καιρό περισσεύει η κούραση και η απογοήτευση. Επίσης σίγουρα δεν θέλει κι άλλη εμπλοκή της Εριέττας στην ζωή του Στέφανου. Πέρα από αυτά όμως είναι σαφές ότι η Μελίτα πιστεύει τον Στέφανο και του χαρίζει την εμπιστοσύνη που τόσο ζητούσε από αυτήν. Η κίνησή της να θέλει να δώσει το μερίδιό της από την οικογενειακή περιουσία είναι σίγουρα λάθος χειρισμός, επιπόλαιη παρόρμηση, δείχνει όμως πόσο πολύ αγαπάει τον Στέφανο κι ότι θα έκανε τα πάντα γι’ αυτόν.
Εξαιρετικές όλες οι σκηνές: Ρούσσου-Μελίτας, Αμαλίας-Μελίτας, Στέφανου-Μελίτας. Στην τελευταία μάλιστα η αγκαλιά του Στέφανου και της Μελίτας ήταν μέσα στην γλύκα και τον έρωτα.

Η σχέση Χρήστου-Νταίζης-Αντιγόνη έχει γίνει κι αυτή πολύ αβανταδόρικη. Ομολογουμένως δεν περίμενα αυτήν την επίθεση της Αντιγόνης στον Χρήστο. Είναι σχεδόν κωμικό το ότι τον κατηγορεί ότι είναι ίδιος με την Νταίζη και κάνει βρωμοδουλειές δεδομένου ότι η ίδια τον χρησιμοποιούσε επί χρόνια για τέτοια πράγματα!!!

Μου αρέσει η στάση του Λευτέρη και η επιθυμία του να βρει τους ενόχους για τον θάνατο της αγαπημένης του. Μου αρέσει που η Στέλλα ανέτρεψε τα δεδομένα καθώς μιλούσε για την Νταίζη. Μου είναι παντελώς αδιάφορη η Εριέττα, την οποία συνειρμικά έχω συνδέσει με το γκρι.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cancoon στις Παρ Φεβ 18, 2011 9:07 pm, 1 φορά
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από afroditi_norakii Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:05 pm

ποσα θελουν για να μας τρελανουν;;; τι ηταν αυτα που ακουσαν σημερα τα αυτακια μου;
1ο κουλο : η Νταιζη ζηταει συνεργασια απο τον Λευτερη
2ο κουλο: η Στελλα, η οποια αρχιζει να μου την δινει υπερβολικα , λεει τα καλυτερα για την Νταιζη και επιμενει κιολας πως την εχουν παρεξηγηση... καλο και συντομο!
3ο κουλο: η Μελιτα θελει να πλυρωσει αυτη την Νταιζη για τον Στεφανο απο την περιουσια που της ανηκει λεει....τι της ανηκει μωρε; ΤΙ; που τοσα χρονια μου καθοταν και δεν κουνησε ουτε το μικρο της δαχτυλακι; τι λεφτα εβγαλε αυτη και της ανηκουν κιολας;;;;

οσο για τον σχεδιο του Λουκα και του Λευτερη δεν νομιζω οτι αυτοι τα εχουν παρει...αλλη δουλεια δεν ειχε ο Λουκας να κινηγαει την Νταιζη! βεβαια αυτα που λετε εχουν μια βαση αλλα δεν ξερω τι να πω...θα δουμε!

το μονο που αξηζε πραγματικα σημερα ηταν η Αμαλια!!! ΘΕΑΑΑΑΑ!!!
θα μηλουσα και για Νορα-Λουκα αλλα τι να πω; αργηζω να πιστευω οτι παρακολουθω αλλο σιριαλ! Νορα-Λουκας για αλλη μια φορα αγνοουνται!
ασχιμο απο εμενα!
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Δημοσίευση από fantina Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:07 pm

συνηθως ειμαι κατι παραπανω απο συγκαταβατικη ...σε επιπεδο να με λενε μ@@@@@α ,ησυχος ανθρωπος ,χωρις εξαρσης ,χωρις νευρα
θεωρω υποχρεωση μου να προσπαθω να καταλαβω τους αλλους ,να δικαιολογω τις πραξεις τους ή τουλαχιστον να τις καταλαβαινω ........ααα ....εχω και ενα κολλημα με την δικαιοσυνη ,το χειροτερο μου ειναι να αδικηθω ή να αδικησω .....
σημερα γιατι ηθελαν να με κανουν εξαλλη ?τι ηταν αυτα που λεγονταν ?αρχιζω και πιστευω οτι υπαρχει μια συνομοσια να μας καταστρεψουν το τηλεοπτικο μας κριτηριο ,να βλαψουν τον εγκεφαλο μας ή στην καλυτερη να δουν ποσες αντοχες εχουμε ......
παιδαγωγος ,που εχει ασχοληθει και με την ψυχολογια και που κανει αυτην πως την λεει ,ενδοσκοπηση ....που χρειαζεται χρονο να καταλαβει τον εαυτο της ,ποια ειναι και που πηγαινει ,μεσα σε δεκατα του δευτερολεπτου καταλαβαινει ποσο καλος και παραξηγημενος ανθρωπος ειναι Νταιζη ........
ωραιο παραδειγμα για τους παιδαγωγους ,εξαιρετικο .μπραβο,μα μπραβο ομως ....συνχαρητηρια .......
και η επομενη σκηνη ακυρωνει την προηγουμενη ,η οχια πηγαινει στο Λουκα και αρχιζει τις απειλες .....το καλο και αδικημενο πλασμα ....αθλιο μονταζ ?κατι θελει να πει ο σκηνοθετης?και εγω -μην πω τιποτα για μενα που επιμενω να το βλεπω -δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολο αυτο ......
επισης μια μανα ,που απο οτι μας λενε γνωριζει τα παντα μεσω τηλεφωνου απο την κορη ................στο παιδακι της δεν εχει δειξει την ιδια κατανοηση ....μια ψιλο αδιαφορια να το πω ,μια γαιδουρια .....και το δεκα το καλο ....το ακουσα
και αυτο .....και το σπιτι του ΛΟΥΚΑ ,η Νταιζη στο παιδι τους το εδωσε .....ok το δικο σου το εγγονι που θα μεινει .....την ενδοσκοπηση μου μεσα ,το οτι χωρισε το ζευγαρι εστω και υστερα απο την ευγενικη παραχωρηση του Λουκα ...ποσως μας νοιαζει .......
συνηθως λεμε οτι ενας ηρωας καιγεται απο τον χρονο ,απο την ελλειψη φαντασιας γυρω απο τον χαρακτηρα του ...ακομη και η Νταιζη με τον καιρο καηκε ...αυτο το αστερι ή ασκερι ηρθε καμμενο ...ημαρτον Παναγια μου .......τι εχω κανει η αμοιρη τηλεθεατρια ......κατι εχω κανει και δεν το ξερω ...πειτε καλε να το διορθωσω ,να ζητησω συγνωμη ......
αμ το αλλο .......δωστε μου τα λεφτα απο την πατρικη μου περιουσια ,να τα δωσω στον συνγουβιτσα μου να πληρωσει την οχια ............ωπα !!!!τι λες καλο μου παιδι ....δεν εχεις δουλεψει καμια φορα στην ζωη σου ,και τωρα μην μου λες οτι δουλευεις γιατι θα γελασει ο καθε πικραμενος ,τα ειχες ολα στο χερι ,μια μανα να τρεχει να μαζεψει τα ασυμαζευτα ...παντα .....και εχεις και απαιτησεις ......το δικο σου το παιδακι ..........χε@@@@@ες το καταλαβαμε .....
εσυ μωρη αχρηστη πως θα ζησεις ......θα σε φαει η μαρμαγκα ....γιατι αμα περιμενεις απο τον απολυτο .....λυπαμαι που στο λεω αλλα εγω σε αυτον ουτε διαβασμενο γραμμα δεν του δινω ,να μου μεταφερει .........
τελειωνοντας, για πρωτη μου φορα δηλωνω το επεισοδιο απαλευτο απαραδεχτο , αθλιο........
και τελικα μαλλον αυτος ειναι ο σκοπος τους να χασω την συγκαταβατικοτητα
μου ...............αμ δε που θα το καταφερουν ....

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:13 pm

Ας σχολιάσω και εγώ αυτό το επεισόδιο (ο θεός να το κάνει...)

Τι είπε η Νταίζη στον Λευτέρη??? οτι αν της πείραζαν τον Χρήστο δεν θα άφηνε άνθρωπο όρθιο??? και όταν ο Χρήστος ήταν στην φυλακή εγώ γιατί την έβλεπα να κάνει παζάρια αντί να πάει κατευθείαν να καταθέσει τα στοιχεία στην αστυνομία??? Αν αγαπούσε τόσο τον Χρήστο θα έφευγε μαζί του όταν της το είχε ζητήσει κάποτε.... θα μας άδειαζε και την γωνιά.... Mmm

Ακόμα και η Εύα με τον Λουκά που απολάμβανα τις συζητήσεις τους, σήμερα μιλούσαν για την "πανέξυπνη" Νταίζη.... μου αρέσει επίσης που όλοι έχουν συμβιβαστεί με την κατάσταση λές και είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο να τους εκβιάζει κάθε 3 και λίγο η τραγουδιάρα....!!!! πλέον δεν μπαίνουν κάν στην διαδικασία να την κατηγορήσουν....
Ωραία μηνύματα περνάνε οι απο πάνω, εύγε....!!!! Σαν να μας λένε "όποιος είναι πονεμένος και έχει τραγικο παρελθόν, μπορεί να εκβιαζει με την ησυχία του χωρίς κανένας να τον κατηγορεί....!!!" Ελεόοοοοος!!!!!

Βαριέμαι τα καυγαδάκια Νταιζης-Αντιγόνης.... Ας σφαχτούν (κυριολεκτικά) μάνα και κόρη να ησυχάσουμε και εμείς....!!!!
Πάλι λέει οτι η μάνα της την πέταξε σε κ@λ@οικογενεια.... ποσες φορες θα το ακούσω??? απ'εξω το έχω μάθει....!!!
Όσο για τον Χρήστο, τα θέλει και αυτουνού ο απ'αυτός του.... την υπακούει την Νταιζάρα σαν σκυλάκι....!! Αξιος της μοίρας σου και εσύ αγοράκι μου...!!! Θα έλεγα και χειρότερα αλλά έχε χάρη που αγαπώ τις θαυμάστριες σου και δεν θέλω να τις πληγώνω Mmm

Η Μελίτα κλασσικά στον πορσελάνινο κοσμο της με τα παιχνιδάκια της,....!!!!
Πάντως πάλι καλά που είναι και αυτό το κορίτσι στην σειρά και μαθαίνω 2-3 πράγματα.... Δηλαδή απαιτούμε και ζητάμε το μερίδιο μας απ'την κληρονομιά??? δεν μας το δίνουν οι γονείς μας όποτε και αν θέλουν??? Και εγώ ρε παιδιά γιατί ψάχνω δουλειά τόσο καιρό??? χαζή είμαι????
Ας σοβαρευτώ τώρα για να πώ πόσο άσχημο είναι αυτό που γίνεται...!!! η Μελίτα στην ουσία "πουλάει" και το παιδί της για χάρη του Στέφανου και αυτό για να συναγωνιστεί την Εριέττα??? Καλά λέει η Νόρα αυτός δεν είναι έρωτας, είναι στα όρια της ξεφτίλας.... έχουν ξεπεράσει και τα όρια να συμπληρώσω....!!!

Η κυρία Στέλλα θυμήστε μου λίγο ποιά είναι η κορη της γιατί μου διαφεύγει....???? Αααα ναι η Νόρα???? Σοβαρά???? Confused? Γιατί αν σήμερα έβλεπα για πρώτη φορά την σειρά θα νόμιζα οτι η κόρη της είναι η Νταίζη.....!!!!!
Απορώ πώς άντεξε η Νόρα και δεν είπε κουβέντα για τον δικό της βιασμό την ώρα που η Στέλλα "πονεμένη" ανέβαζε την Νταίζη "θλιμμένη" την κατέβαζε.... απορώ πώς δεν της "χτύπησε" στα μούτρα το γεγονός οτι δεν τσακίστηκε να έρθει κοντά της όταν την χρειαζόταν στον βιασμό και την απαγωγή.....
Τώρα αντικειμενικά είναι δυνατόν η Στέλλα να έχει έρθει μετά απο τόσο καιρό και να πλέκει το εγκώμιο στην Νταίζη??? μια γυναίκα που έκανε τα πάντα για να δυστυχήσει η κόρη της??? η καλή μάνα που ξέρω εγώ θα την άρπαζε απο το μαλλί την τραγουδιάρα που πείραξε το παιδί της....!!!!
Αμ το άλλο??? συζητάει με την Νόρα για το άδικο παρελθόν της Νταίζης, για την δύσκολη ζωή της Νταίζης και δεν μπαίνει κάν στον κόπο να ρωτησει την κόρη της για τον βιασμό, για την απαγωγη, για τις μέρες που παντρευοταν ο Λουκάς??? πόσο φυσιολογικό μπορεί να είναι αυτό για μια μάνα????
Αλλά βέβαια αν αναφέρουμε έστω μια λέξη για το παρελθόν της Νόρας, θα πρέπει να γίνει μια μεγάλη κουβέντα επί του θέματος και που χρόνος τώρα για τέτοιες ασήμαντες λεπτομέρειες... τώρα έχουμε Νταίζη, Νταίζη, Νταίζη, Νταίζη και Νταίζη....!!!

Το ύφος της Νταίζης πάλι στην σκηνή με την Στέλλα τι ήταν??? αηδίασα με αυτό το γλυκανάλατο υφάκι vomit
Κλάφτηκε βέβαια και για τον Άρη ότι και καλά της λείπει.... ένα δάκρυ μου κύλησε......!!!!
Μετά βέβαια πήγε και απο τον Λουκά, για να μην παραπονιόμαστε οτι δεν την είδαμε αρκετά στο επεισόδιο, και μαζί με την αφεντιά της άραξε στον καναπέ λίγο να να προσβάλλει την Νόρα, λίγο για να πλέξει το εγκώμιο στην Στέλλα, λίγο να εκβιάσει τον Λουκά...!!!! Πολύ θέλει ο άνθρωπος να σπάσει την τηλεόρασή του???? wall

Ψηφίζω εννοείται ΑΘΛΙΟ.....!!!! Απο τα χειρότερα επεισόδια που έχω δεί....!!!!

Υ.Γ.--> Που ήταν η Νταίζη στο σημερινό επεισόδιο??? μου έλειψε πολύ.... valen
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:17 pm

Πραγματικά δεν πιστεύω όλα αυτά που είδα και άκουσα στο σημερινό. Μας είχαν προετοιμάσει βέβαια τα σχετικά δημοσιεύματα αλλά αν δεν το έβλεπα και δεν το άκουγα δεν θα το πίστευα ότι θα έφταναν ως εκεί. Και δυστυχώς εγώ έχω σπουδάσει παιδαγωγική και ψυχολογία και μου ήρθε κατακέφαλα όταν συνειδητοποίησα ότι η σχολή μου έχει καταντήσει έτσι. Πώς είναι δυνατόν να βλέπουμε μια γυναίκα μορφωμένη υποτίθεται να υποστηρίζει ανοιχτά αυτήν που μόλις γνώρισε και που ΞΕΡΕΙ ότι έκανε τόσα και στην κόρη της και στο Λουκά; Πώς είναι δυνατόν να μιλάει για βιασμό μπροστά στην κόρη της που έχει υποστεί το ίδιο; Πώς γίνεται να προσβάλει την κόρη της μπροστά της και αυτή να μη δίνει σημασία; Μετά το Στέφανο που ξέχασε ότι αυτή η οχιά (loukitsa respect) πήγε να σκοτώσει το παιδί του και της ζήτησε και συγγνώμη τώρα έπρεπε να δούμε και αυτό το απόλυτο αίσχος, την ίδια τη μητέρα της Νόρας να εκθειάζει τη Νταίζη που πλήγωσε το ίδιο της το παιδί τόσο πολύ. Ήμουνα σίγουρη ότι θα την αντιπαθήσω αυτή τη γυναίκα από τότε που διάβασα τα περί Νταίζης και τώρα επιβεβαιώθηκα.
Τόσο πολύ έχω πάθει σοκ ώστε ακόμη και η βλακεία που πέταξε η Μελίτα για την περιουσία της μου φάνηκε δευτερεύουσας σημασίας. Ωστόσο μέσα σ'αυτή την αθλιότητα είδα και μια Αμαλία που θαύμασα όσο ποτέ άλλοτε. Για άλλη μια φορά στέκεται στον άντρα της αν και χωρίζουν, για άλλη μια φορά βλέπει και το δικό του δίκιο και να πω εδώ πόσο λάτρεψα τον τρόπο που αντιμετώπισε την κεραμίδα της κόρης της καθώς και τα προσεχώς που εισβάλλει έτοιμη να τα χώσει στο Στέφανο. Κανένα ίχνος από την κατινιά, την τρέλα και την υστερία άλλων επεισοδίων, μια Αμαλία που με έκανε να υποκλιθώ. Και φυσικά η Αμαλία είναι ο μόνος χαρακτήρας που δεν υπέστη καμία μετάλλαξη από τον πρώτο κύκλο, μόνο αυτή και ο Μάνος παρέμειναν αυθεντικοί. Κι αφού ο Μάνος δυστυχώς δεν είναι πια εδώ χαίρομαι πολύ που υπάρχει και μια Αμαλία να μας θυμίζει κάτι από την Εδέμ που ξέραμε.
Λυπάμαι για το χρόνο που σπατάλησα να βλέπω αυτό το ανεκδιήγητο δημιούργημα.
Λυπάμαι τη Νόρα που δεν είναι ορφανή από μητέρα.
Σιχάθηκα τη Νταίζη και την προσπάθεια αγιοποίησής της.
Μίσησα τη Στέλλα.
Βαρέθηκα τη Μελίτα.
Υποκλίνομαι στην Αμαλία. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 195890 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 195890 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 195890
Άθλιο με κάποια ψήγματα ποιότητας.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:20 pm

Περσι οι σελιδες των σχολιασμων ξεπερνουσαν τις 20 φετος αρκουμαστε σε μονοψηφια νουμερα της ταξης των 7-8 σελιδων με τα βιας...εμενα μου λέει πολλα!

loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:20 pm

Μπορεί κάποιος να πει στην Στέλλα να σκασει και να μην μιλαει μπροστα στην Νορα για βιασμους ??? Γιατι αν θυμαμαι καλα και η Νορα βιαστηκε !!!!
Αλλα βεβαια, η Στελλα νοιαζετει για την αγιοποιηση της Οχιας και οχι για να ρωτησει την κορη της πως ενιωσε, πως ηταν ! Πως ενιωσε σε ενα υπογειοοο !!!! Πρωτα απ' ολα η Νταιζη !! Fskl Fskl Fskl
Και αντε να δεχτω οτι η Νταιζη βιαστηκε αλλα δεν θυμαμαι την Νορα, που βιαστηκε και αυτη, να προσπαθει να σκοτωσει μια εγκυο και το μονο πραγμα που να αγαπαει να ειναι το χρημα !!! Να κανει τα παντα για να το αποχτησει !!!!
Γιατι δεν θυμαμαι την Νορα ετσι ενω αντιθετως η Νταιζη εκανε ολα αυτα και πολλα παραπανω....
Γιατι ασχολουμαστε μονο με την Νταιζη ? Γιατι προσπαθουν να την βγαλουν ΑΓΙΑ ? ΓΙΑΤΙ ?

Α-Θ-Λ-Ι-Ο

Υ.Γ. Η Ξυλα ηταν Θεαρα στην σκηνη με την φωτογραφηση : respect :
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:29 pm

Cancoon έγραψε:Αυτό που πάντα μου άρεζε στην Μελίτα είναι το ότι ποτέ δεν έκρινε αυστηρά κανέναν αλλά έδειχνε επιείκεια στα ανθρώπινα
"....Να κόψετε το λαιμό σας.... " Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 767325
και αυτό που ποτέ δεν μου άρεσε στους φεγγαροπετρίτες είναι η ευκολία με την οποία κρίνουν σκληρά και άτεγκτα οποιονδήποτε βρίσκεται εκτός της παρέας τους.
Αν η Μελίτα δεν θέλει να το σχολιάζει η Νόρα τα προσωπικά της, να τα
κρατάει μακριά απο την Νόρα. Να μην τα σχολιαζει σε ένα γραφείο που
υποτίθεται είναι εκεί για να δουλευει.
Και το ''κρίνω'' με το ''σχολιάζω'' έχουν μεγάλη διαφορά. Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος φιλόλογος για να την γνωρίζει.
Πολύ εύκολα κρίνει η Νόρα την Μελίτα, όταν η ίδια είχε φτάσει στο σημείο να ζητάει χρήματα από τους γονείς της (!) για να πληρώσει τους τότε εκβιασμούς της Νταίζης προς τον Λουκά αλλά και επίσης προκειμένου αυτή και ο Λουκάς να κάνουν ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη!!! Φυσικά όταν η Μελίτα ρώτησε την Νόρα αν αυτή θα έκανε το ίδιο, η Νόρα δεν ήξερε τι να πει.
Η Νόρα απάντησε, και ηξερε πολύ καλά τι να πει. Είπε οτι δεν είναι το ίδιο. Και - φυσικά- δεν είναι.

-Γιατί ο Λουκάς δεν ήταν μπλεγμένος σε παράνομες δουλειές και φόνους
-ΓΙατί ο Λουκάς αποδυκνεει την αγαπη του στην Νόρα, σε αντίθεση με τον Στέφανο.
-Γιατί η Νόρα δεν ξεπούλησε την περιουσία της, για μια αγάπη που δεν είναι ακόμα σίγουρη οτι της έχει.
-Γιατί ο σκοπός της Νόρας δεν ήταν να μην δώσει κάποια άλλη τα λεφτά και βγει ο σούπερ σωτήρας.

Αλλα και τώρα να γινόταν δεν είναι το ίδιο.

-Γιατί η Νόρα δεν έχει ένα παιδί , οπως η Νεφέλη. Γιατί και της Νόρας το παιδί, ακόμα και να του στερήσει την περιουσία του, θα το κάνει για χάρη του πατέρα ΤΟΥ, και όχι του γκόμενου της. Η Μελίτα θα στερήσει περιουσία απο την Νεφέλη, οχι για τον πατέρα της Νεφέλης , αλλα για ένα γκόμενο.
-Γιατί η Νόρα δεν απαίτησε περιουσιες και μερίδια απο του γονείς της.

Και πολύ εύκολα μιλάνε η Δάφνη και η Εύα που κι αν δεν έχουν μπει σε διαδικασίες επιβεβαίωσης απέναντι στους άντρες τους και ανταγωνισμού ακόμα και μεταξύ τους.
Αλλά έτσι είναι η ζωή. Αντιγυρίζει. Κι εκεί που καθόνταν όλοι ωραία ωραία και το ‘παιζαν τιμητές των πάντων, τους ήρθε η βόμβα: και εξώδικο για την απομάκρυνση από την Εδέμ και αγαπούλες Νταίζης – Στέλλας.
Και η Ευα αλλα και Δάφνη έχουν μπει σε διαδικασίες επιβεβαίωσης...... Εκτός αν μόνο εγώ έβλεπα 1 και 2η σεζόν.
Και απο πότε ενα σχόλιο κάνει κάποιον τιμητή των πάντων??
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 17902
Μήπως φταίει και η ίδια η Μελίτα, που μπροστά στην Ευα και στην Δάφνη κάνει υστερίες για το πόσο ζηλεύει την Εριέττα? Οταν η ίδια η Μελίτα δείχνει τέτοιον χαρακτήρα μπροστά τους, πάλι η Ευα ή Δάφνη φταίνε?

Αυτό το τρίγωνο Ρούσσος – Μελίτα-Στέφανος, είναι μακράν το πιο ιντριγκαδόρικο στο σίριαλ.
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 191984
Έχει δυνατές και αμφίρροπες συγκρούσεις. Εν προκειμένω ο Ρούσσος και ο Στέφανος, πολύ κακώς, έχουν βάλει την Μελίτα στην μέση και ξεσπούν σε αυτήν την καχυποψία και την κόντρα που έχουν ο ένας με τον άλλον.
Στην συγκεκριμένη, μόνη της η Μελίτα μπήκε στην μέση.
Η κίνησή της να θέλει να δώσει το μερίδιό της από την οικογενειακή περιουσία είναι σίγουρα λάθος χειρισμός, επιπόλαιη παρόρμηση, δείχνει όμως πόσο πολύ αγαπάει τον Στέφανο κι ότι θα έκανε τα πάντα γι’ αυτόν.
Και επίσης δείχνει οτι το παιδί της το έχει αφοδευμένο. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 317424

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:34 pm

Cancoon έγραψε:Αυτό που πάντα μου άρεζε στην Μελίτα είναι το ότι ποτέ δεν έκρινε αυστηρά κανέναν αλλά έδειχνε επιείκεια στα ανθρώπινα και αυτό που ποτέ δεν μου άρεσε στους φεγγαροπετρίτες είναι η ευκολία με την οποία κρίνουν σκληρά και άτεγκτα οποιονδήποτε βρίσκεται εκτός της παρέας τους.

Oταν η παρεα τη στηριζει ειναι καλη....οταν βεβαια λεει κατι σωστο εναντιων της οι υπολοιποι να πανε να κοψουν το λαιμο τους...Nyxia

Πολύ εύκολα κρίνει η Νόρα την Μελίτα, όταν η ίδια είχε φτάσει στο σημείο να ζητάει χρήματα από τους γονείς της (!) για να πληρώσει τους τότε εκβιασμούς της Νταίζης προς τον Λουκά αλλά και επίσης προκειμένου αυτή και ο Λουκάς να κάνουν ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη!!!

H Noρα ομως δεν καθεται να βριζει τους γονεις της και να τους κατηγορει σε καθε ευκαιρια και μολις βρεθει σε αναγκη να τους κ*λογλειφει...σαν μερικες μερικες που μονο οταν εχουν βασανα θυμουνται οτι εχουν γονεις..."Μαμακουλα μουυ κρατα μου Νεφελακι να παω να σφουγγαρισω τα πατωματα...." "Μπαμπακουλη ποσο σ αγαπαω κανε κατι εσυ που εχεις λεφτα και γνωριμιες να δω το Στεφανο στη φυλακη? Matakia Τι? δε μπορεις? maaaad Αι στο δι@ολο μπαμπα να μη σε ξαναδω" lmao

Φυσικά όταν η Μελίτα ρώτησε την Νόρα αν αυτή θα έκανε το ίδιο, η Νόρα δεν ήξερε τι να πει.

Ti να πει....εχει κουφαθει απο αυτα που ακουει...ainta

Ειδικα η Ευα μια χαρα κανει και μιλα και η σποντα της πολυ μου αρεσε....Αντε γιατι πολυ Σουηδια εχουμε γινει...

Εγω χαιρομαι γιατι προτιμω να βλεπω ουσιαστικες σκηνες με τη παρεα και ας ειναι θλιβερες παρα την ξινομουρα.. Nyxia

Επίσης σίγουρα δεν θέλει κι άλλη εμπλοκή της Εριέττας στην ζωή του Στέφανου. Πέρα από αυτά όμως είναι σαφές ότι η Μελίτα πιστεύει τον Στέφανο και του χαρίζει την εμπιστοσύνη που τόσο ζητούσε από αυτήν.

Na χαρω εγω εμπιστοσυνη σε μερικα επεισοδια aπο τωρα sfyr Εδω θα μαστε και τα ξαναλεμε...sfyr

Η κίνησή της να θέλει να δώσει το μερίδιό της από την οικογενειακή περιουσία είναι σίγουρα λάθος χειρισμός, επιπόλαιη παρόρμηση, δείχνει όμως πόσο πολύ αγαπάει τον Στέφανο κι ότι θα έκανε τα πάντα γι’ αυτόν.

Εμενα παλι μου δειχνει ζηλια και κατινια...γιατι το κανει μονο και μονο για να μη δωσει τα λεφτα η Ερη και προτιμησει στο τελος εκεινη απο αυτη..Nyxia To ειπε και μονη της εξαλλου...
[/quote]
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:44 pm

Το σημερινό επεισόδιο θα προσποιηθώ πως δεν το είδα ποτέ... ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:46 pm

ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ Η ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ;;;;;; Confused?
Δεν μπορω να το πιστεψω οτι ΑΥΤΟ που ειδα ηταν τα Μυστικα που αγαπησα...ΕΛΕΟΣΣΣΣ!!!!!!

Μελιτα:Αυτη η κοπελα στο ΜΟΝΟ που εχει ταλεντο ειναι στο να κλονιζει το νευρικο μου συστημα και το κανει με τεραστια ευκολια....τι αρλουμπες ελεγε παλι;;μ αρεσει που οταν ο Πετρος ειπε "η κορη σου"στην Αμαλια του διευκρινισε οτι ειναι και δικη του κορη....εγω παλι αμφιβαλλω οτι αυτο το πυροβλημα εχει βγει απο αυτους τους ανθρωπους....το μονο που πηρε απ αυτους ειναι την κατινια της Αμαλιας, μονο που την πηγε ΣΚΑΛΕΣ πιο πανω.....μπορω να την συγχαρω γι αυτο....ποιο παιδι προδιδει με αυτον τον τροπο τον πατερα του;;;ο,τι κι αν εχει κανει ο αλλος δεν του φορτωνεις οτιδηποτε αλλο συμβει,εκεινη σιγουρευτηκε οτι τα πηρε ο πατερας της(λεμε τωρα..)επειδη της το ειπε ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ λες και αυτος ειναι κανενας Αγιος...μονο απ τον πατερα της εχει απογοητευτει λες και ο Στεφανος δεν της εχει δειξει οτι εχει κανει απατεωνιες...ειναι πολυ Τουβλο τελικα...τσιμεντολιθος μη σου πω...καποια στιγμη πρεπει να θυμηθει οτι αν δεν υπηρχαν αυτοι οι ανθρωποι εκεινη τωρα δεν θα ζουσε...λιγος σεβασμος στους ανθρωπους που σε μεγαλωσαν με τοση αγαπη και οτι και να τους πεις ειναι εκει διπλα σου να σε αγαπανε δε βλαπτει...και μη μου πειτε οτι εκεινοι φταινε που ειναι ετσι,διοτι οι αποψεις τους ειναι εντελως διαφορετικες αρα δεν τις τα χουν πει αυτοι ετσι...και μετα απορουμε γιατι το Νεφελακι εχει ψυχολογικα...εδω εμενα κοντευει να με κλεισει στο ψυχιατρειο με αυτα που ακουω.... ΆΙΝΤΕ!!!!!

Στελλα:Αλλη απο κει...μου εβγαλε Αγια την Νταιζη επειδη την ειδε δυο λεπτα με το ρολοι...ελα Παναγια μου...το χουμε χασει εντελως ετσι;;;ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΕΙΠΑΜΕ;;;ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ;;;; xoxo
Και εγω ειμαι η Μπουμπουλινα...ασε μας μωρε Αστερω,θες να κανεις και ενδοσκοπιση... Fskl ποιανου τους τομους διαβαζεις;;;ΤΗΣ ΜΠΕΖΑΝΤΑΚΟΥ;;;; ainta
και αυτο το "τι γλυκοοο"εχει αρχισει να μου την δινει στα νευρα maaaad και ειμαι λατρης της σοκολατας μη με κανετε να την σιχαθω....(καλα αυτο ειναι αδυνατο,αλλα θα την τρωω με νευρα γιατι θα θυμαμαι οτι ειναι "γλυκοοο"!!!!!!)
Ευκλειδη ελα να την μαζεψεις γρηγορα γιατι δεν παλευεται με τιποτα ακομα δεν ηρθε.... xastouki

Πετρος:Κοντεψε να παθει εγκεφαλικο ο ανθρωπΑς με αυτα που ακουει απ το βλασταρι του ...παραλιγο να σπασει το γραφειο και να παει να πιασει απο το μαλλι τη Στελλα που στελνει και χαιρετισματα....εχουμε τον πονο μας,εχουμε και εσενα... livani

Αμαλια:προσκυνω την Θεα μου που επιτελους ταπωσε τη Μπουκλωτη και δεν την υποστηριξε για ακομη μια φορα οσο παραλογα κι αν ειναι αυτα που λεει...."επειδη ειναι ερωτευμενη γυναικα"(αλλο ερωτευμενη και αλλο ντιπ ηλιθια).και δες που καταντησαμε να μιλαει λογικα η Αμαλια....οχι για να δειτε ποσο παραλογα ειναι αυτα που μας σερβιρουν..... sisi
περιμενω με αγωνια να τα χωσει και στον Στεφανο...πηρε φορα,αντε να την σταματησουμε....δωσε Αμαλια,ΔΩΣΕ!!!!! Opados1

Επισης προσκυνω την ΘΕΑΡΑ της loukitsas(και την ιδια για τον σχολιασμο της!!!) : respect :
μπραβο που τους τα χωσε γιατι η Νταιζαρα εκανε τον Χρηστο σαν τα μουτρα της...ομως ετσι κι αλλιως μιλαμε για την κα Παπαδημητριου οποτε...!!!!!!

Επισης θα συμφωνησω με την Kaρ-mik στο οτι παιζει να εχουν παρει τα διαμαντια ο Λουκας με τον Λευτερη...εχουν πολυ υποπτη συμπεριφορα..ειδικα το βλεμμα του Λουκα μολις εφυγε το πεδιλακι...και γενικα προσκυνω τον σχολιασμο σου... : respect :

ΑΥΤΑΑΑ!!!!!!αξιοποιησαμε την μουτζα και με το παραπανω...θα εβαζα κι αλλες αλλα θα ξεπερασω τα 15,αν και μου φαινεται θα επρεπε να ηταν και οι δυο παλαμες,μια τι να σου κανει...;;;;
Να Fskl και σε εμενα λοιπον που βλεπω ακομα αυτη τη μπουρδα,αλλα ας οψονται οι ΗΘΟΠΟΙΟΙ(αυτοι που ειναι πραγματικα) και η παρεα σας αλλιως...ουτε που θα την ανοιγα την τηλεοραση... Grrr

Καληνυχτα σας...εγω ακομα προσπαθω να συνελθω... Synelthe

Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Παρ Φεβ 18, 2011 9:51 pm

Απορώ με την καρδιά μου, που αντέχει τα κουλά!
Φαίνεται ήταν γραφτό μου, να αρχίσω τα σκληρά!

-Καλώς ήρθατε στον πιο αδύναμο κρίκο! Τέσσερις παίκτες, ένας μπορεί να κερδίσει μέχρι και ένα τσουβάλι διαμάντια...πρέπει να συνεργαστούν, πρέπει να λειτουργήσουν σαν ομάδα, όμως στο τέλος τρεις από αυτούς θα φύγουν με άδεια χέρια!
Ας αρχίσει λοιπόν το παιχνίδι: Έρη, Αντιγόνη, Πέτρο και Στέφανε πάρτε το πινακάκι και ψηφίστε!
Όσο για 'μένα δίνω μια Fskl σε όλους σας, γιατί αυτό το στυλάκι "εν οίδα, ότι ουδέν οίδα" μου τη δίνει στα νεύρα!!!

-Και μια και δυο Λευτέρη Λευτεράκη, θα 'ρθώ να σου τα ψάλω ένα χεράκι!! Κακές παρέες κάνει το αγόρι, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα (και τις συνεργασίες) αλλά μην βρεθεί με ασημένια βραχιολάκια και στα δυο χεράκια!
(το χαμόγελο της Πολυχρονίδη το πρόσεξα κι εγώ Razz)

-Καλά που ο περίγυρος έχει ιστορία και με αφορμή αυτή, βλέπουμε και τους πρωταγωνιστές.... wall Εύα-Λουκάς πάντα μ'αρέσουν μαζί αλλά η σκηνή ήταν Sleep όπως και η σκηνή με Δάφνη-Λευτέρη...διαμάντια, διαμάντια, διαμάντια και κάπου στο βάθος ένας έρωτας που τον φανταζόμαστε γιατί σκηνή της προκοπής δεν βλέπουμε...

-Δεν είναι μια είναι επτά είναι...μα ούτε επτά είναι χίλιες επτά είναι...
Ούτε να φαρμακώσει σαν άνθρωπος δεν μπορεί ο Χρήστος, του έσυρε τα εξ αμάξης η Καρτάλαινα.
Και ναι : respect : στο ύφος του και στο body language όταν αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο, αλλά επειδή ο άνθρωπος το λαλεί και επιτυχημένα, μήπως να του δίναμε και καμιά ατακούλα παραπάνω???
Αν και θέατρο του παραλόγου πάλι, πολύ καλοί και οι τρεις!

-Στεφανάκο ενημέρωσε με που θα αφήσεις την σκοτεινή σου πλευρά, να πάω να την περιμαζέψω, μην μείνει και χωρίς ιδιοκτήτη ainta
Πάντως μια άλλη κυρία (μακράν πιο ταλαντούχα) που δεν μπορούσε να δεχτεί την σκοτεινή πλευρά του καλού της, ηττήθηκε κατά κράτος από μια άλλη κυρία που δέχτηκε και φωτεινή και σκοτεινή πλευρά κι αυτή που είναι στο ημιφώς... sfyr

-Κυρά Στέλλα με Νταίζη με τα μάτια μιλάτε εσείς και τι λέτε δεν ξέρει κανείς!!!
Θα 'θελα να μάθω την άποψη του Αστεριού για τον Πάσαρη...
Και ενώ αναρωτιόμουν τα βάσανα της κόρης της γιατί τα περνάμε στο ντούκου ήρθε η κουβέντα με τον Λουκά και μου έλυσε την απορία.... είναι που την Νόρα δεν την βίασαν σε τρυφερή ηλικία, άρα γιατί να ασχοληθούμε???

-Πόσο λυπάμαι τον συνάδελφο-μεγαλοδικηγόρο... χειρότερη τιμωρία από το σπλάχνο του δεν θα μπορούσε να του τύχει...
Το Μελιτάκι όμως αγαπάει βρε το κορίτσι και εμείς το κακολογούμε, πάνω από όλους κι από όλα τον απολυτούλη Fskl
Και το Μελιτάκι συνεχίζει να αποδεικνύει την αγάπη του, τετράγωνη να την βγάλει την γη ο Στέφανος, είναι νόμος για την Μελίτα, πάει και ο Γαλιλαίος πάνε όλα...
Τι εύκολα που δίνει τα λεφτά που δεν κόπιασε στο παραμικρό να βγάλει, αλλά εδώ δίνει την οικογένεια της, στα λεφτά θα κωλώσει?? Όλα στον βωμό του έρωτα!!!
Έρωτα, έρωτα είπα?? γράψτε λάθος! Πάνω που ήμουν έτοιμη να βγάλω τα zewasoft να σκουπίσω τα δάκρυα με τον απολυτούλη έλαμψε η αλήθεια!!! Στην Έρι είχε πάλι το μυαλό του το κορίτσι, μη και φανεί καλύτερη της (λες και χρειάζονται τα λεφτά της για να φανεί αυτό...)

-Κύλησε ο Τέντζερης και βρήκε το καπάκι... άλλη μια φορά να ακούσω για επαναπροσδιορισμό και ενδοσκόπηση και θα αρχίσω τα ψυχοφάρμακα!!!

-"Ανοίξαμε ένα λάκκο στην αυλή, τα θάψαμε μέσα και μετά ********* γύρω-γύρω για να μαρκάρουμε την περιοχή" lmao Η μόνη ατάκα που άξιζε και συγκράτησα από την σκηνούλα....

-Η αγαπημένη μου σκηνή απόψε πειράζει που ήταν η φωτογράφιση???Λίγο η Ξυλά που ήταν μια ΘΕΑ, λίγο η Kei$ha, λίγο το κόνσεπτ που κάτι μου θύμισε και χαιρόμουν μόνη μου, την απόλαυσα!!! ;D

-Στο παρεάκι Έρι-Στέφανος, καλά που σκέφτεται η Έρι, γιατί το αγόρι (όπως σωστά είχε παρατηρήσει η αδελφούλα) καίει μαζούτ...

-Χρήστος-Νταίζη (πάντα Love!) μμμμμμμμμ να σκεφτώ πότε τα ξανάκουσα αυτά??
Α) χθες
Β) προχθες
Γ) την Δευτέρα
Δ) πριν ένα μήνα
Ε) όλα τα παραπάνω
(το αφήνω στην κρίση σας)

-Και για φινάλε σας αφήνω το καλύτερο... Απίστευτο κι όμως αληθινό, μία εξέλιξη που αφορά την παρέα και μόνο... η έξωση!!! Ψιιιιιιιιι έχω συγκλονιστεί!!!

Τι??? πρέπει να ψηφίσω???
Άσχημο να το πω???Άσχημο θα το πω!

Καληνύχτα και καλό Σ/Κ
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Σελίδα 1 από 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή