Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Vote_lcap6%Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Vote_lcap30%Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Vote_rcap 30% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Vote_lcap49%Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Vote_rcap 49% 
[ 26 ]
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Vote_lcap9%Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Vote_lcap2%Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 53

Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Empty Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 6:39 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:04 pm

Ασπάστηκα:

1.Παρεα με εξωδικο στην Εδεμ: Να φυγετε παιδια απο την Εδεμ την εχει βεβηλωσει
το Πατσοζευγαρο. Πολυ ωραιο το θεμα που τεθηκε επι ταπητος, δεν γινεται άλλο ο Λουκάς να μείνει χωρια
απο το Νορακι λόγω της Στέλλας, που τους ανακατωνει και αγκαλιαζει άλλους και άλλους...
Ευακι μου δεν πειραζει που δεν πήρες την Εδεμ τα καλυτερα θα ρθουν.
Και εδω προκυπτει το ερωτημα, ποιος πηρε την πολύπαθη Εδεμ? Πολυ ωραίες ερμηνείες συγκινηθηκα

2.Λευτερης-Ερη-Στεφανος:Μου άρεσε η σταση εντιμοτητας του Λευτερη και το ζευγαρι ερη-Στεφανος

3. Ρούσσος-Αμαλί:Πάλι καλα καταλαβατε το ποσο ξεφτυλισμενη
και ανωριμη είναι η κορουλα σας η χαιδεμενη!

4.Στεφανος-Ερη:Η συζητηση αν και δεν εδωσε κατι νεο, μας εδωσε αλλη μια καταπληκτικη σκηναρα
Στεφανου Ερης! Μοναδικοι μαζι αυτοι οι δυο με ξέχειλη χημεια!

5.Λουκάς-Νόρα:Καιρός ηταν να φυγει η ανακατωστρα Στελλα απο τα ποδια σας, εντωμεταξυ ο Λουκας συστηνε ανασες
στη Νόρα ενω εκεινος ήταν πιο νευρικός.

6.Νικόλας-Δαφνη-Λιάκος: Είστε αγωνιστες μη λυγίζεται όλα καλα θα πανε.
Μια υπενθυμιση την Εδεμ τη χασατε απο το κακο κεφαλι της Δαφνης...!

7.όταν πηρε η Μπεκρου το Στεφανο και αυτος ήταν με την Ερη!

8.Σκηνες με Ευα Λευτέρη πολυ γλυκες επίσης

Και γενικα οι υπόλοιπες σκηνες με τα παιδια της Παρεας μου άρεσαν

Σπαστηκα:
1.Με τον ξενερωτα να γουβώνει τους καναπεδες! Και η Μπεκρου να διωχνει τη μαμακα της τωρα που δεν την
συμφερει! Ο καυγας Πεφανη-Σταυρου καλός

2.Θεαρα-Οχια:Σικατη και πανεμορφη η Παπαδημητρίου, αλλα όταν η σκηνη εχει ΟΧΙα μεσα την βαζω σ αυτη την κατηγορια.
Η οχια βαρετη , εκνευριστική και εμετική! Αυτη και ο Κυριάκος όλα για την οικογένεια δουλεύουν
Μιλά για επιπεδο η δευτεράντζα χαχαχα

3.Η Μπεκρου πηρε αδεια απο τη σημαια και πηρε και τη Νόρα γιατι? Για να τη χαιδευει? Δεν εχει καμια δουλεια
η Μπεκρου με τα παιδιά

Σε γενικές γραμμες ήταν Καλό το σημερινο επεισόδιο
περασα καλα γέλασα και δεν εκνευριστηκα τοσο όσο άλλες φορες!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
))

Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:09 pm

η εδεμ χαθηκε και ουτε μια αναφορα στον μανο. θεικη σκηνη με την ευα να μιλαει στην αγγελα και να λεει οτι σημαντικο εχει ζησει δεν θελει να το χασει και δεν μπορει να ξεχασει μου θυμισε την ευα που αγαπησαμε εδω ευα ξεχασες τοσο ευκολα τον μανο τι δεν θες αλλο να ξεχασεις; η μηπως δεν ξεχασες; καλα ο τερης δεν το εχει καηκε η ξυλα. θα εχουμε ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΕΡΗ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΜΑΤΩΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ Η ΕΥΑ ΤΗΝ ΕΔΕΜ; ΑΙΣΧΟΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΔΑΦΝΗ ΤΗΝ ΕΔΕΜ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΕΡΗ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ;
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:11 pm

Επιτέλους.. ένα καλό επεισόδιο μετά από 2-3 βαρετά λόγω διαμαντιών.. τέλειες οι σκηνές της παρέας..
η 1η μου άρεσε πάρα πολύ.. Λουκάς - Νόρα αγκαλίτσα <3 σε κάτι τέτοιες στιγμές μου λείπει ο Μάνος.. έτσι που έβλεπα μόνη την Εύα.. :(
συμπάθησα την Στέλλα μετά τη σημερινή συζήτηση της με τη Νόρα, όπου ξεκαθάρισε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για το γάμο και το σπίτι!
τι γλυκός ο Λουκάς..τέλεια η σκηνή με τη Δάφνη αυτός είναι ΦΙΛΟΣ! Και οι φωνητικές του ικανότητες.. καλά αυτό το ξέραμε αχχ
δεν μου έρχεται συγκεκριμένα κάποια άλλη σκηνή πάντως μου άρεσε το σημερινό! καλό από μένα λοιπόοον :)

Υ.Γ Και η σκηνή Νικόλα - Δάφνης μου άρεσε στο τέλος :) κουκλάκι και ο Νικόλας!!

Για Εύα - Τέρη δεν σχολιάζω.. δεν είμαι φαν αυτού του ζευγαριού πάντως καλές ήταν οι σκηνές, αντικειμενικά! :)
η Λουκανορική με Στέλλα κορυφή χαχαχα Razz θα πάνε να φάνεεεε άχου τα <3

Υ.Γ 2 και το αυριανό καλό φαίνεται!
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:14 pm

1.μου αρεσε η σκηνη της παρεας στην αρχη...
2.μου αρεσε η σκηνη Ρουσσο-Αμαλια....επιτελους καταλαβε η Αμαλια τι στουρναρι εχει για κορη....
3.μου αρεσε η σκηνη Στελλα-Νορα...αντε το ειπαμε στη μαμα να φευγει γρηγορα-γρηγορα απο το σπιτι....
4.με συγκινησε ο Νικολας....
5.μου αρεσε που τα εχωσε η Αμαλια στον Στεφ.....
6.μου αρεσε η σκηνη στο σπιτι της Νορας και που δεν τους κατσικωθηκε η Στελλα....

απο την αλλη.......

εδιωξε η Μπεκρου τη μαμα της απο το σπιτι γιατι τολμησε να τα βαλει με τον γκομενο της???επικοινωνει καθολου με τον πλανητη Γη????και τι υστερια ηταν αυτη....Στεφανε μην φυγειιιιις....σιγα κοπελα μου δεν θα εφευγε και μεταναστης!!!!
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 785784

τι δουλεια ειχε να παει η Νορα στην Μπεκρου???να βαλει μυαλο στο κενο???δεν την καταλαβαινει κανεις τη Μελιτα εεε?και ολοι θελουν το κακο της????
ΞΕΚΟΨΕ ΤΟΤΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥ....ΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ(ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ)...ΞΕΚΟΨΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΠΑΡΕΑ!!!!!ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΡΕΧΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ!!!!ΑΙΝΤΕ ΚΑΤΙΝΑΑΑΑΑΑ.....

και στο τελος πηρε το Στεφ να του πει καλη επιτυχια....ουτε εξεταστικη να ειχε....
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 621900 αλλα ακουσε Ερι και επεσε πιο βαθια στη γουβα του καναπε..........

Η Νταιζη δεν πολυεμφανιστηκε...αλλα οταν το εκανε ζητησε κατι ψιλα για τισ πρωτες αναγκες.....νταξει μωρε αφου ειναι και large θα δωσει και στον Λευτερη...τι καληηηηη Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 5012

Υ.Γ ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΜΕΛΙΤΑ PLEASEEEEE!!!!!
ΣΩΣΤΕ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΝΕΥΡΙΚΟ ΚΛΟΝΙΣΜΟ!!!!
ΣΩΣΤΕ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΝ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ!!!!!!

gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:16 pm

Dimitraaa έγραψε:Επιτέλους.. ένα καλό επεισόδιο μετά από 2-3 βαρετά λόγω διαμαντιών.. τέλειες οι σκηνές της παρέας..
η 1η μου άρεσε πάρα πολύ.. Λουκάς - Νόρα αγκαλίτσα <3 σε κάτι τέτοιες στιγμές μου λείπει ο Μάνος.. έτσι που έβλεπα μόνη την Εύα.. :(
συμπάθησα την Στέλλα μετά τη σημερινή συζήτηση της με τη Νόρα, όπου ξεκαθάρισε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για το γάμο και το σπίτι!
τι γλυκός ο Λουκάς..τέλεια η σκηνή με τη Δάφνη αυτός είναι ΦΙΛΟΣ! Και οι φωνητικές του ικανότητες.. καλά αυτό το ξέραμε αχχ
δεν μου έρχεται συγκεκριμένα κάποια άλλη σκηνή πάντως μου άρεσε το σημερινό! καλό από μένα λοιπόοον :)

Για Εύα - Τέρη δεν σχολιάζω.. δεν είμαι φαν αυτού του ζευγαριού πάντως καλές ήταν οι σκηνές, αντικειμενικά! :)

ntina fanΣΥΜΦΩΝΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΕΡΗ ΕΥΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ. ΜΑΝΑΡΟΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΕΡΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ. ΕΤΣΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΚΑΡΤΟ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:21 pm

ntina fan έγραψε:η εδεμ χαθηκε και ουτε μια αναφορα στον μανο. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΔΑΦΝΗ ΤΗΝ ΕΔΕΜ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΕΡΗ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ;
Μα γιατί το παίρνεις τόσο προσωπικά???
Αν είναι έτσι όπως τα λές τότε φταίει και ο Μάνος που δεν εμφανίστηκε τότε που είχαν απαγάγει τον Άγγελο, ούτε ένα τηλέφωνο δεν πήρε την Εύα (εμείς τουλάχιστον δεν ακούσαμε να υποννοείται κάτι τέτοιο)....
Το θέμα δεν είναι ποιόν πρέπει να κατηγορήσουμε, το θέμα είναι οτι ο Μάνος έφυγε χωρίς επιστροφή και ΑΝ τυχόν γυρίσει (που δεν το νομίζω) δεν θα έχει κανένα νόημα η σχέση του με την Εύα...!!! απουσίασε εν γνώση του σε πολλές δύσκολες στιγμές της παρέας!!!!!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:24 pm

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ Η ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΔΙΟΤΙ ΦΑΛΗΡΗΣΕ
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:28 pm

ntina fan έγραψε:η εδεμ χαθηκε και ουτε μια αναφορα στον μανο. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΔΑΦΝΗ ΤΗΝ ΕΔΕΜ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΕΡΗ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ;

νομιζω σημερα δεν αναφερθηκε ουτε πως χαθηκε η Εδεμ...δηλαδη να λενε στην Δαφνη οτι αυτη ειχε λυσσαξει να την πουλησει την Εδεμ...και για μενα σημερα δεν χρειαζοταν να γινει αναφορα στον Μανο...η παρεα που εχει μεινει πισω τη δεδομενη στιγμη ειναι αυτη που πρεπει "θρηνει" για την Εδεμ....ο Μανος φευγοντας δεν αφησε πισω του μονο την παρεα,τα παιδια του αλλα και την Εδεμ....και η αγιοποιηση του Τερη που ειναι?επειδη ειπε οτι η μοναδικη φορα που θα ηθελε να εχει μεριδιο απο τα διαμαντια θα ηταν τωρα για να παρει την Εδεμ??θα ηταν κατι παρομοιο με αυτο που ειχε κανει και ο Λουκας..."τα πιο βρωμικα λεφτα για το πιο καθαρο δωρο"

gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:30 pm

συγνωμη εγω βλεπω αγιοποιηση . ο αγιος τερης που θα βοηθησει την ευα να παρει πισω την εδεμ ο μανος δεν αφησε τιποτα πισω του τα πηρε ολα μαζι του μεσα του.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:33 pm

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βρεθηκε ενας αντρας που βαζει περα και πανω απο ολα την Ευα inlove inlove Efxi Efxi

Η σκηνη με τις αντιδρασεις της παρεας μολις μαθαινουν οτι πλεον χανουν οριστικα την Εδεμ ηταν υπεροχη.

Οι σκηνες Λουκα-Νικολα αλλα και Λουκα-Δαφνης πολυ αγαπημενες.Ειδικα η δευτερη.

Οι σκηνες Ευας-Λευτερη πολυ γλυκες και τρυφερες.

Η Μελιτα τραγικη και ασχολιαστη.Παλι αρχισε να παρακαλαει τον Στεφανο να μην φυγει και να διωχνει την μανα της,παλι δεν πατησε στο γραφειο που υποτιθεται πως δουλευει και παλι αρχισε να πρηζει την Νορα με τις ηλιθιοτητες και τις κατινιες της Fskl Fskl Fskl

Καλο το επεισοδιο.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! inlove inlove Efxi Efxi
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:35 pm

ntina fan έγραψε:
Dimitraaa έγραψε:Επιτέλους.. ένα καλό επεισόδιο μετά από 2-3 βαρετά λόγω διαμαντιών.. τέλειες οι σκηνές της παρέας..

ntina fanΣΥΜΦΩΝΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΕΡΗ ΕΥΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ. ΜΑΝΑΡΟΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΕΡΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ. ΕΤΣΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΚΑΡΤΟ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ.

Δυστυχώς ο Μάνος έχει φύγει από τη σειρά! Πάντως ούτε κ' μένα μου άρεσε που δεν αναφέρθηκε καθόλου ο Μάνος.. γενικά πιστεύω ότι θα έπρεπε να ακούμε συχνότερα το όνομα του.. αλλά όπως είπα και πριν δυστυχώς έχει φύγει, οπότε.. ό,τι και να πούμε δεν αλλάζει κάτι! εγώ απλά μέχρι το τελευταίο επεισόδιο θα ελπίζω! :)
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:36 pm

Ποιος έχει τα διαμάντια οέο; Αν τα είχα εγώ θα το είχατε καταλάβει...
Τώρα ψάχνουμε επεισόδια επί επισοδείων στα ίδια και τα τα ίδια, του μυαλού των σεναριογράφων ροκανίδια να βρούμε το θησαυρό, αλλά μάλλον ΑΝΘΡΑΚΕς...

Από το επεισόδιο κράτησα:
Την πρώτη σκηνή με την παρέα στην Εδεμ
Την σκηνή Εύας-Λευτέρη (που βρίσκουν τα πατήματά τους)
Η σκηνή ΛΕυτέρη-Εριέττας-Στέφανου
Η Σκηνή Στέλλας-Νόρας, γιατί ήταν επιτέλους ανθρώπινη σκηνή
Η Σκηνή Αμαλίας-Μελίτας-Στέφανου (γιατί γέλασα πολύ με το άλα Κατερίνα Χέλμη ύφος της κατσαρής)
Η Σκηνή Ρούσσου-Στέφανου γιατί πάντα είναι απολαυστικοί
Η Σκηνή Νταίζης-Αντιγόνης για την ειρωνεία τους (Αγαπώ το έχω δηλώσει)

Και φυσικά το ύφος -στην υγεία μας της μικρής Μελίτας-

Εν αναμονεί....

Κατρανίδης- Πεφάνη-Παπαδημητρίου-Σταύρου-Ξυλά-Πολυχρονίδη

Καλή μας Εβδομάδα Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:37 pm

Καλησπέρα...
Επιτέλους σήμερα έχω χρόνο να σχολιάσω...

Μου άρεσε.... Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 145879

1.Σκηνή Αμαλίας-Πέτρου (θεϊκη)...καιρός ήταν να την μαζέψουν λίγο την κορούλα τους!!!!!!
2.Αμαλία ΘΕΑ...τους τα 'χωσε και τη λάτρεψα για ακόμα μια φορά...συμφωνώ απόλυτα μαζί της....
Βάνα Πεφάνη>>> Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 11556
3.Πάει η Εδεμ δεν μου αρέσει που την χάνουν Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 593737 οι σκηνές όμως μου άρεσαν πολύ Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 94762 με συγκίνησαν...
4.Λουκάκος-Νοράκι.... άντε να φέυγει το Αστέρι να ηρεμήσει και ο Λουκάς
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 621900 !!!
5.Νόρα Θεά (όπως λέει η Αμαλία)... Καλά τα είπε στη Μελίτα!!!!
6.Ευα-Τελης-Θάλασσα>>>Πολύ ρομαντικό...........
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 226538
7.Στέλλα-Λουκάς-Ρούχα Εγκυμοσίνης...Γλυκούλα η σκηνή!!!
Δεν μου άρεσε.... Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 102533

1.Η Μελίτα......έχει ξεπεράσει κάθε όριο είπαμε έρωτας αλλά όχι και έτσι...την ανεχόμουν και την δικαιολογούσα μόνο και μόνο επειδή ΛΑΤΡΕΥΩ την Αμαλία και τον Πέτρο αλλά μέχρι ένα σημείο...επειδή αυτή είναι ανασφαλής και δεν εμπιστευεται τον Στεφανό πρεπει να φέρετε έτσι στους γονείς της σε αυτούς που την στηρίζουν και την αγαπούν πιο πολύ απ'όλους...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ! Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 183794

2.ΌΧΙ ΆΛΛΟ ΝΤΑΊΖΗ ΚΑΙ ΔΙΑΜΆΝΤΙΑ....ΚΟΥΡΆΣΤΙΚΑ δεν αντέχω άλλο!!!
3.Η συνάντηση...δεν μου έκανε εντύπωση η Νταίζη...ασε που δεν ζητά κάτι παράλογο ΜΌΝΟ 100 εκατομμύρια...σιγά μωρέ τι είναι τώρα 100 εκατομύρια τίποτα...τώρα αμέσως θα πάνε στην τράπεζα και θα της τα δώσουν όλα..ΔεΝ πΑμΕ ΚαΛα...ΚαΘοΛοΥ κΑλΑ!!!!!

Πολύ καλό απο μένα σήμερα!!!
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 630559
AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:41 pm

και επειδη εφυγε; δεν τον αναφερουμε; τον ξεχναμε; τοσο ευκολα τον ξεχασαν; ενα τηλεφωνο μπορουσαν να το παρουν να του πουν για την εδεμ αυτος την αγορασε στην δαφνη. αλλα ειπαμε προοθουμε τερη τωρα ποιος νιαζετε για τον μανο; αν ειναι να ξεχνας τοσο ευκολα τους φιλους σου το αισθημα η οτιδηποτε γιατι φευγει τοτε αστα να πανε

Έχει επεξεργασθεί από τον/την ntina fan στις Δευ Φεβ 21, 2011 8:43 pm, 2 φορές συνολικά
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:42 pm

AmaliaPetros_fan1 έγραψε:Καλησπέρα...

1.Σκηνή Αμαλίας-Πέτρου (θεϊκη)...καιρός ήταν να την μαζέψουν λίγο την κορούλα τους!!!!!!
2.Αμαλία ΘΕΑ...τους τα 'χωσε και τη λάτρεψα για ακόμα μια φορά...συμφωνώ απόλυτα μαζί της....
3.Πάει η Εδεμ δεν μου αρέσει που την χάνουν Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 593737 οι σκηνές όμως μου άρεσαν πολύ Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 94762 με συγκίνησαν...

1.Η Μελίτα......έχει ξεπεράσει κάθε όριο είπαμε έρωτας αλλά όχι και έτσι...την ανεχόμουν και την δικαιολογούσα μόνο και μόνο επειδή ΛΑΤΡΕΥΩ την Αμαλία και τον Πέτρο αλλά μέχρι ένα σημείο...επειδή αυτή είναι ανασφαλής και δεν εμπιστευεται τον Στεφανό πρεπει να φέρετε έτσι στους γονείς της σε αυτούς που την στηρίζουν και την αγαπούν πιο πολύ απ'όλους...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ! Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 183794

3.Η συνάντηση...δεν μου έκανε εντύπωση η Νταίζη...ασε που δεν ζητά κάτι παράλογο ΜΌΝΟ 100 εκατομμύρια...σιγά μωρέ τι είναι τώρα 100 εκατομύρια τίποτα...τώρα αμέσως θα πάνε στην τράπεζα και θα της τα δώσουν όλα..ΔεΝ πΑμΕ ΚαΛα...ΚαΘοΛοΥ κΑλΑ!!!!!

Δυστυχως Πέτρος και Αμαλια νοιαζονται για τη Μπεκρου
και η ίδια με τη σταση της αποδεικνυει πως ειναι μια εκμεταλλεύτρια
και επαναστατρια του καναπε που το μονο που τη νοιάζει ειναι
ο Στεφανος ουτε καν το παιδί της, θα μπορουσε το μεριδιο της απο την οικογενεια να το κρατησει
για το Νεφελάκι αλλα τι λεω η παράλογη ε?!
Αυτο ειναι το λάθος των γονιων της και τωρα το πληρωνουν!
όσο για του λοιπούς σχολιασμους
μου άρεσε της Νικης και της pasxalitsas (εννοειται δεν συγκρινω καν τη μια και μοναδικη Χελμη)
gxnel συμφωνω και μεσα σε πολλα σημεια

loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:50 pm

Μου άρεσε το σημερινό, κι ας μην είχαμε καμμιά σημαντική εξέλιξη.

Η παρέα όλη θλιμμένη που χάνει την Εδέμ, ο Νικόλας όμως δεν καίγεται τόσο γι'αυτό, αλλά γιατί δεν μπορεί να προσφέρει στη Δάφνη όσα θα ήθελε. Ο Ηλίας μ'αρεσε πάρα πολύ, αγαπά τη Δάφνη και την κατανοεί, αλλά δεν δένεται με σπίτια και οικόπεδα, και ανέφερε οτι η Δάφνη που την πούλησε έγινε η αιτία να χαθεί η Εδέμ. Ο Μάνος την αγόρασε, στο Μάνο επέστρεψε και πάλι, και το κυριώτερο, ο Μάνος τα πήρε τα λεφτά απ'την πώληση, δεν τα έδωσε πίσω στη Δάφνη, ώς ώφειλε. Γιατί εκείνη μεν έκανε το χρέος της, όπως το θεωρούσε σωστό, αλλά εκείνος δεν έπρεπε με τίποτε να δεχτεί αυτή τη θυσία. Αφού ήξερε οτι ούτε καν σωζόταν η επιχείρησή του μ'αυτά τα λεφτά.

Η σκηνή Λουκά - Δάφνης υπέροχη, απ'την αρχή ώς το τέλος της. Τα σωστά λόγια απ'το Λουκά, για μιά φορά με σοβαρότητα και ευστοχία, όπως τον ξέραμε απ'τον πρώτο κύκλο. Οι ερμηνείες και των δύο πολύ καλές.

Η Εύα δεν μπορεί να το χωνέψει, αλλά θα πρέπει να το δεχτεί. Δεν χρειάζεται να δένεται τόσο πολύ μ'έναν τόπο, το να είναι υγιής και να έχει τον άνθρωπό της , ερωτευμένο, δίπλα της, είναι ο,τι πολυτιμότερο μπορεί να ευχηθεί κάθε άνθρωπος. Κι ο Λευτέρης είναι εκεί, κι είναι ερωτευμένος....

Δεν ξέρω πως θα το πάρετε, αλλά η ιστορία με Μελίτα και Στέφανο αρχίζει να μου θυμίζει αυτήν της Εύας και του Μάνου του πρώτου κύκλου.
Υπάρχει η ίδια εμμονική προσκόληση μιας γυναίκας σ'έναν άνδρα, που την κάνει να πέφτει σε βάθη " δυσθεώρητα" και να κάνει ο,τιδήποτε προκειμένου να μην τον χάσει. Ο έρωτας εδώ μετατρέπεται από ευλογία σε αρρώστια, και όσο η γυναίκα χρησιμοποιεί κάθε μέσο, θετικό ή αθέμιτο, για να κερδίσει την ευτυχία, τόσο πιό απόμακρη γίνεται η ευτυχία αυτή. Οσο κι αν δεν συμπαθώ τη Μελίτα που εγωιστικά σκέφτεται μόνο τον εαυτό της και την καλοπέρασή της, τη βλέπω να χάνει κάθε αξιοπρέπεια για χάρη του Στέφανου, χωρις κάν να της το ζητήσει εκείνος, κι αυτό είναι ένα λυπηρό θέαμα.
Η Αμαλία και ο Πέτρος φυσικά και δεν έχουν κανένα λόγο να πληρώσουν για χάρη της κόρης τους και του αμόρε της, ο μόνος λόγος για να πληρώσουν θα ήταν αν πράγματι είχε πάρει τα διαμάντια ο Ρούσσος κι αυτό μας είναι άγνωστο μέχρι στιγμής. Κι η Αμαλία άλλωστε, ρωτά και ξαναρωτά περί αυτού....

Σκηνή Αμαλίας, Μελίτας και Στέφανου, γεμάτη ένταση, η Αμαλία βρήκε πάλι κάποιον άλλον, εκτός της κορούλας της, για να φορτώσει τα πάντα, κι ο Στέφανος τέλειος, πρώτα έμεινε με το στόμα ανοιχτό και μετά έγινε έξαλλος, και με το δίκιο του .

Η σκηνή Στέφανου Ρούσσου στο γραφείο έκτακτη, δυό κοκκόρια μαλώνουν, οι ερμηνείες σκίζουν! Ο Στέφανος μ'έλιωσε με την έκφρασή του όταν έλεγε : "Ρούσσο, αρχίζεις να μ'εκνευρίζεις!!"

Μελίτα με Νόρα: Εκτός του απαράδεκτου να μην πάει στο γραφείο γιατί "συγχίστηκε", εξ ίσου τρελλό να ζητάει απ'τη Νόρα να παρατήσει το γραφέιο εν ώρα δουλειάς, και να πάει στο σπίτι της να της συμπαρασταθεί! Καλά τη συμβούλεψε η Νόρα, δεν εκβιάζεται η αγάπη με χρήματα, και καλά θα κάνει να μείνει αμέτοχη σ'όλο αυτό. Αλλά πώς να ανεχτεί κάτι τέτοιο η Μελίτα, όταν "καραδοκεί" η Εριέττα για να της φάει τον άντρα????

Η Εριέττα πάλι, άλλη ιστορία εντελώς, πρώτα πρώτα σκέφτεται το Στέφανο και τη δύσκολη θέση που έχει έρθει, χωρις να φταίει σε τίποτε. Και θέλει να βοηθήσει, εάν μπορεί, αλλά όχι με απώτερο σκοπό να τον "κερδίσει", κι αυτή είναι η διαφορά των δύο γυναικών.

Η Νταίζη τελικά θα μπορούσε να γίνει δικηγόρος, είναι τόσο καλή στη στρεψοδικία, για την οικογένεια τα κάνει όλα κι αυτή, σαν τον Κυριάκο, αλλά χωρις το χαρακτηριστικό χαχανητό του, με λίγο περισσότερο στύλ! Κι είναι και ολιγαρκής, η καημένη, ΜΟΝΟ 100 εκατομμύρια ευρώ θέλει, ψίχουλα δηλαδή, τι ζητάει πιά η γυναίκα?

Αυτά θυμάμαι, και το θεωρώ καλό....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:55 pm

ntina fan έγραψε:και επειδη εφυγε; δεν τον αναφερουμε; τον ξεχναμε; τοσο ευκολα τον ξεχασαν; ενα τηλεφωνο μπορουσαν να το παρουν να του πουν για την εδεμ αυτος την αγορασε στην δαφνη. αλλα ειπαμε προοθουμε τερη τωρα ποιος νιαζετε για τον μανο; αν ειναι να ξεχνας τοσο ευκολα τους φιλους σου το αισθημα η οτιδηποτε γιατι φευγει τοτε αστα να πανε

Ο Μάνος έχει φύγει εδώ και καιρό και τον έχουν ξεχάσει.Πάει ο Μάνος.Ούτε σήμερα δεν τον ανέφεραν που την Εδέμ την πούλησε για χάρη του η Δάφνη.Μακάρι ο Λευτέρης να αγοράσει την Εδέμ(αν έχει πάρει αυτός τα διαμάντια) και να την δώσει στην Εύα!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:57 pm

loukitsa έγραψε:
AmaliaPetros_fan1 έγραψε:Καλησπέρα...

Δυστυχως Πέτρος και Αμαλια νοιαζονται για τη Μπεκρου
και η ίδια με τη σταση της αποδεικνυει πως ειναι μια εκμεταλλεύτρια
και επαναστατρια του καναπε που το μονο που τη νοιάζει ειναι
ο Στεφανος ουτε καν το παιδί της, θα μπορουσε το μεριδιο της απο την οικογενεια να το κρατησει
για το Νεφελάκι αλλα τι λεω η παράλογη ε?!
Αυτο ειναι το λάθος των γονιων της και τωρα το πληρωνουν!
όσο για του λοιπούς σχολιασμους
μου άρεσε της Νικης και της pasxalitsas (εννοειται δεν συγκρινω καν τη μια και μοναδικη Χελμη)
gxnel συμφωνω και μεσα σε πολλα σημεια

Εχείς τόσο δικαιο για την Μελίτα...Βεβαια Λάθη γονέων παιδεύουσι τηλεθεατές!!!!!!
AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:58 pm

Νίκη, δεν είναι λύση αυτή, τα διαμάντια δεν ανήκουν στο Λευτέρη για να αγοράσει την Εδέμ μ'αυτά.... Αν έχουν πάρει και τα λύτρα όμως, ας τα επιστρέψουν στην Εύα, κι ας αγοράσει εκείνη την Εδέμ, για να μεγαλώσουν εκεί τα παιδιά τους , όπως το ονειρεύεται.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 8:59 pm

καμια σχεση μανου ευας με μελιτα στεφανου ο μανος δεν δεχτηκε την θυσια. η εδεμ ηταν δικια του αυτος την αγορασε καποτε. τον ανθρωπο μας μια φορα τον γνωριζουμε οταν ζουμε τον απολυτο ερωτα και ειμαστε ενα και αυτοσυμβαινει μια φορα οχι χιλιες. η εδεμ για την ευα δεν ειναι απλα ο χωρος της ειναι η ζωη της με τον μανο το ΜΕΓΑΛΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗΣ Η ΕΔΕΜ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΚΤΑΣΗ
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 9:03 pm

JESSIE έγραψε:Μου άρεσε το σημερινό, κι ας μην είχαμε καμμιά σημαντική εξέλιξη.

Η παρέα όλη θλιμμένη που χάνει την Εδέμ, ο Νικόλας όμως δεν καίγεται τόσο γι'αυτό, αλλά γιατί δεν μπορεί να προσφέρει στη Δάφνη όσα θα ήθελε. Ο Ηλίας μ'αρεσε πάρα πολύ, αγαπά τη Δάφνη και την κατανοεί, αλλά δεν δένεται με σπίτια και οικόπεδα, και ανέφερε οτι η Δάφνη που την πούλησε έγινε η αιτία να χαθεί η Εδέμ. Ο Μάνος την αγόρασε, στο Μάνο επέστρεψε και πάλι, και το κυριώτερο, ο Μάνος τα πήρε τα λεφτά απ'την πώληση, δεν τα έδωσε πίσω στη Δάφνη, ώς ώφειλε. Γιατί εκείνη μεν έκανε το χρέος της, όπως το θεωρούσε σωστό, αλλά εκείνος δεν έπρεπε με τίποτε να δεχτεί αυτή τη θυσία. Αφού ήξερε οτι ούτε καν σωζόταν η επιχείρησή του μ'αυτά τα λεφτά.

Η σκηνή Λουκά - Δάφνης υπέροχη, απ'την αρχή ώς το τέλος της. Τα σωστά λόγια απ'το Λουκά, για μιά φορά με σοβαρότητα και ευστοχία, όπως τον ξέραμε απ'τον πρώτο κύκλο. Οι ερμηνείες και των δύο πολύ καλές.

Η Εύα δεν μπορεί να το χωνέψει, αλλά θα πρέπει να το δεχτεί. Δεν χρειάζεται να δένεται τόσο πολύ μ'έναν τόπο, το να είναι υγιής και να έχει τον άνθρωπό της , ερωτευμένο, δίπλα της, είναι ο,τι πολυτιμότερο μπορεί να ευχηθεί κάθε άνθρωπος. Κι ο Λευτέρης είναι εκεί, κι είναι ερωτευμένος....

Δεν ξέρω πως θα το πάρετε, αλλά η ιστορία με Μελίτα και Στέφανο αρχίζει να μου θυμίζει αυτήν της Εύας και του Μάνου του πρώτου κύκλου.
Υπάρχει η ίδια εμμονική προσκόληση μιας γυναίκας σ'έναν άνδρα, που την κάνει να πέφτει σε βάθη " δυσθεώρητα" και να κάνει ο,τιδήποτε προκειμένου να μην τον χάσει. Ο έρωτας εδώ μετατρέπεται από ευλογία σε αρρώστια, και όσο η γυναίκα χρησιμοποιεί κάθε μέσο, θετικό ή αθέμιτο, για να κερδίσει την ευτυχία, τόσο πιό απόμακρη γίνεται η ευτυχία αυτή. Οσο κι αν δεν συμπαθώ τη Μελίτα που εγωιστικά σκέφτεται μόνο τον εαυτό της και την καλοπέρασή της, τη βλέπω να χάνει κάθε αξιοπρέπεια για χάρη του Στέφανου, χωρις κάν να της το ζητήσει εκείνος, κι αυτό είναι ένα λυπηρό θέαμα.
Η Αμαλία και ο Πέτρος φυσικά και δεν έχουν κανένα λόγο να πληρώσουν για χάρη της κόρης τους και του αμόρε της, ο μόνος λόγος για να πληρώσουν θα ήταν αν πράγματι είχε πάρει τα διαμάντια ο Ρούσσος κι αυτό μας είναι άγνωστο μέχρι στιγμής. Κι η Αμαλία άλλωστε, ρωτά και ξαναρωτά περί αυτού....

Σκηνή Αμαλίας, Μελίτας και Στέφανου, γεμάτη ένταση, η Αμαλία βρήκε πάλι κάποιον άλλον, εκτός της κορούλας της, για να φορτώσει τα πάντα, κι ο Στέφανος τέλειος, πρώτα έμεινε με το στόμα ανοιχτό και μετά έγινε έξαλλος, και με το δίκιο του .

Η σκηνή Στέφανου Ρούσσου στο γραφείο έκτακτη, δυό κοκκόρια μαλώνουν, οι ερμηνείες σκίζουν! Ο Στέφανος μ'έλιωσε με την έκφρασή του όταν έλεγε : "Ρούσσο, αρχίζεις να μ'εκνευρίζεις!!"

Μελίτα με Νόρα: Εκτός του απαράδεκτου να μην πάει στο γραφείο γιατί "συγχίστηκε", εξ ίσου τρελλό να ζητάει απ'τη Νόρα να παρατήσει το γραφέιο εν ώρα δουλειάς, και να πάει στο σπίτι της να της συμπαρασταθεί! Καλά τη συμβούλεψε η Νόρα, δεν εκβιάζεται η αγάπη με χρήματα, και καλά θα κάνει να μείνει αμέτοχη σ'όλο αυτό. Αλλά πώς να ανεχτεί κάτι τέτοιο η Μελίτα, όταν "καραδοκεί" η Εριέττα για να της φάει τον άντρα????

Η Εριέττα πάλι, άλλη ιστορία εντελώς, πρώτα πρώτα σκέφτεται το Στέφανο και τη δύσκολη θέση που έχει έρθει, χωρις να φταίει σε τίποτε. Και θέλει να βοηθήσει, εάν μπορεί, αλλά όχι με απώτερο σκοπό να τον "κερδίσει", κι αυτή είναι η διαφορά των δύο γυναικών.

Η Νταίζη τελικά θα μπορούσε να γίνει δικηγόρος, είναι τόσο καλή στη στρεψοδικία, για την οικογένεια τα κάνει όλα κι αυτή, σαν τον Κυριάκο, αλλά χωρις το χαρακτηριστικό χαχανητό του, με λίγο περισσότερο στύλ! Κι είναι και ολιγαρκής, η καημένη, ΜΟΝΟ 100 εκατομμύρια ευρώ θέλει, ψίχουλα δηλαδή, τι ζητάει πιά η γυναίκα?

Αυτά θυμάμαι, και το θεωρώ καλό....

Jessie συμφωνω μαζι σου!
Ειδικα για τη σκηνη Δαφνης-Λουκά.
Τωρα για το αν μοιαζουν οι υποθεσεις Ευας-Μανου και Μελιτας-Στεφανου
δεν μπορω να το κρίνω γιατί και οι ερμηνειες είναι εντελως διαφορετικες ευτυχως
και καταλαβαινεις..
.

loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Δημοσίευση από aglaitsa Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 9:03 pm

δεν σας φανηκε ομως υποπτο πως ο λευτερης εχει υπολογισει πως το 1|3 απο τα διαμαντια (περιπου 100 εκ €) και το αναφερει τωρα που η ευα δεν μπορει να παρει την εδεμ?
βρε λες?
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 9:04 pm

loukitsa έγραψε:Ασπάστηκα:

1.Παρεα με εξωδικο στην Εδεμ: Να φυγετε παιδια απο την Εδεμ την εχει βεβηλωσει
το Πατσοζευγαρο. Πολυ ωραιο το θεμα που τεθηκε επι ταπητος, δεν γινεται άλλο ο Λουκάς να μείνει χωρια
απο το Νορακι λόγω της Στέλλας, που τους ανακατωνει και αγκαλιαζει άλλους και άλλους...
Ευακι μου δεν πειραζει που δεν πήρες την Εδεμ τα καλυτερα θα ρθουν.
Και εδω προκυπτει το ερωτημα, ποιος πηρε την πολύπαθη Εδεμ? Πολυ ωραίες ερμηνείες συγκινηθηκα

2.Λευτερης-Ερη-Στεφανος:Μου άρεσε η σταση εντιμοτητας του Λευτερη και το ζευγαρι ερη-Στεφανος

3. Ρούσσος-Αμαλί:Πάλι καλα καταλαβατε το ποσο ξεφτυλισμενη
και ανωριμη είναι η κορουλα σας η χαιδεμενη!

4.Στεφανος-Ερη:Η συζητηση αν και δεν εδωσε κατι νεο, μας εδωσε αλλη μια καταπληκτικη σκηναρα
Στεφανου Ερης! Μοναδικοι μαζι αυτοι οι δυο με ξέχειλη χημεια!

5.Λουκάς-Νόρα:Καιρός ηταν να φυγει η ανακατωστρα Στελλα απο τα ποδια σας, εντωμεταξυ ο Λουκας συστηνε ανασες
στη Νόρα ενω εκεινος ήταν πιο νευρικός.

6.Νικόλας-Δαφνη-Λιάκος: Είστε αγωνιστες μη λυγίζεται όλα καλα θα πανε.
Μια υπενθυμιση την Εδεμ τη χασατε απο το κακο κεφαλι της Δαφνης...!

7.όταν πηρε η Μπεκρου το Στεφανο και αυτος ήταν με την Ερη!

8.Σκηνες με Ευα Λευτέρη πολυ γλυκες επίσης

Και γενικα οι υπόλοιπες σκηνες με τα παιδια της Παρεας μου άρεσαν

Σπαστηκα:
1.Με τον ξενερωτα να γουβώνει τους καναπεδες! Και η Μπεκρου να διωχνει τη μαμακα της τωρα που δεν την
συμφερει! Ο καυγας Πεφανη-Σταυρου καλός

2.Θεαρα-Οχια:Σικατη και πανεμορφη η Παπαδημητρίου, αλλα όταν η σκηνη εχει ΟΧΙα μεσα την βαζω σ αυτη την κατηγορια.
Η οχια βαρετη , εκνευριστική και εμετική! Αυτη και ο Κυριάκος όλα για την οικογένεια δουλεύουν
Μιλά για επιπεδο η δευτεράντζα χαχαχα

3.Η Μπεκρου πηρε αδεια απο τη σημαια και πηρε και τη Νόρα γιατι? Για να τη χαιδευει? Δεν εχει καμια δουλεια
η Μπεκρου με τα παιδιά

Σε γενικές γραμμες ήταν Καλό το σημερινο επεισόδιο
περασα καλα γέλασα και δεν εκνευριστηκα τοσο όσο άλλες φορες!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
Δεν έχω πολύ χρόνο για σχολιασμό, αλλά συμφωνώ σε όλα!!!

JESSIE, και με σένα συμφωνώ, αν και πιστεύω ότι η διαφορά είναι ότι η Εύα αγαπούσε το Μάνο, ενώ η Μελίτα δεν θεωρώ ότι αγαπάει το Στέφανο. Εγωισμός, πείσμα και ανασφάλεια είναι αυτό που βλέπουμε, όχι αγάπη.

Υ.Γ. Ποιο είναι το όριο στα emoticons; 15; Όλα αφιερωμένα στο Μελιτόνι! Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Δευ Φεβ 21, 2011 9:05 pm

αν τον ξεχασαν τοσο ευκολα τοτε δεν αξιζαν σαν παρεα. και τα διαμαντια δεν ανηκουν στην ευα και τα διαμαντια ειναι ματωμενα. αν η ευα παρει την εδεμ θα ειναι απο τα λυτρα της απαγωγης του αγγελου αυτα τα λεφτα και μονο της ανηκουν και ο μανος το ειχε πει ο αγγελος θα μας ενωσει παλι
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης