Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap30%Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 30% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap49%Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 49% 
[ 26 ]
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 53

Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011

Δημοσίευση από JELSOMINA Την / Το Τρι Φεβ 22, 2011 11:17 am

Cancoon έγραψε:Όταν τα επεισόδια κινούνται γύρω από την ίντριγκα Ρούσσοι-Καρτάληδες-Μελίτα, πραγματικά βγαίνουν πολύ δυνατές σκηνές.
Τι να πει κανείς για τις σκηνές Μελίτας-Στέφανου-Αμαλίας, Ρούσσου-Στέφανου, Αμαλίας-Ρούσσου. Είχαν ένταση, είχαν ενδιαφέρον, για κάθε στοιχείο που δινόταν υπήρχαν δύο αναγνώσεις κοκ.
Συγκεκριμένα είναι πασιφανές ότι ο πανικός της Μελίτας έχει χτυπήσει κόκκινο. Έχουν συσσωρευτεί επάνω της όλες οι προδοσίες που έζησε εδώ και τρία χρόνια από τον Μάνο και τον πατέρα της, όλα τα εμπόδια στα οποία προσέκρουσε ο έρωτάς της με τον Στέφανο και όλα αυτά την κάνουν να μην μπορεί να χειριστεί την κατάσταση με ψυχραιμία και δυναμισμό. Τρέμει το φυλλοκάρδι της ότι μπορεί να χάσει τον Στέφανο και αυτό φάνηκε καθαρά από τον πονεμένο τρόπο που του έλεγε να μην φύγει.
Ο Στέφανος, πολύ σωστά, προσβλήθηκε και μόνο στην ιδέα ότι μπορεί να καθοδηγεί την Μελίτα να δώσει δικά της χρήματα προς δικό του όφελος. Έχει δίκιο – ο Στέφανος δεν εκμεταλλεύεται την Μελίτα. Το λάθος του είναι ότι άθελά του την πιέζει συναισθηματικά πάρα πολύ.
Στην διαμάχη Ρούσσου-Στέφανου μέχρι στιγμής ισχύει ότι για όσα κατηγόρησε ο Ρούσσος τον Στέφανο, ο δεύτερος αποδείχθηκε αθώος ενώ όσα αρνήθηκε κατά καιρούς ο Ρούσσος, αποδείχθηκε τελικά ότι τα είχε κάνει. Αυτός είναι άλλωστε ο λόγος που ακόμα και η Αμαλία σήμερα είχε αμφιβολίες για το αν της λέει την αλήθεια.
Πάντως ο Ρούσσος και η Αμαλία, όταν ο Στέφανος ήταν μέσα στην φυλακή και δεν ήθελε να τραβήξει την Μελίτα στον πάτο μαζί του, αναγνώρισαν σε αυτήν του την κίνηση την ανιδιοτελή του αγάπη για την Μελίτα. Τώρα γιατί θεωρούν ότι θέλει να την εκμεταλλευτεί; Μαλλον γιατί διαπίστωσαν ότι η Μελίτα έχει φύγει πια από τον κύκλο της απόλυτης επιρροής τους κι έτσι μπούκαραν σήμερα στην ζωή της και προκάλεσαν τρικυμία. Η σκηνή τους στο γραφείο όπου κάνουν μόνοι τους σενάρια για το πώς ο Καρτάλης παρασύρει την κόρη τους και η εισβολή της Αμαλίας στο σπίτι της Μελίτας κατηγορώντας τον Στέφανο για κάτι τόσο άσχημο, ήταν πέρα για πέρα εξοργιστικά.
Μου άρεσε η σκηνή Στέφανου – Ρούσσου και η σύγκρουσή τους για την σχέση του καθενός με την Μελίτα και πρωτίστως μου άρεσε που ο Στέφανος υπερασπίστηκε την Μελίτα και τον δεσμό τους.
Τελικά αυτή που λυπάμαι μέσα σε αυτόν τον κυκεώνα των συγκρούσεων είναι η Μελίτα, γιατί όλα αυτά αποβαίνουν σε βάρος της ψυχολογίας της, την φοβίζουν, την κάνουν ανασφαλή. Μακάρι να γίνει ένα μπαμ και να ξαναβρεί τη δύναμή της. Να ζήσει επιτέλους τον ερωτά της με τον Στέφανο.

Είναι σχεδόν κωμικό το πόσο υπερτονίζει η Εριέττα στον Στέφανο ότι νοιάζεται γι’ αυτόν – φυσικά το γεγονός ότι τρέχει να τον ξελασπώσει κάθε φορά είναι και ο τρόπος που έχει βρει για τον υποχρεώνει απέναντί της. Το θέμα είναι όμως ότι η αγάπη δεν εξαγοράζεται. Με ή χωρίς λεφτά ο Στέφανος αγαπάει την Μελίτα.

Ήθελα να ξέρα, αυτή η Νόρα που τα έχει πει λεπτομερώς στην μητέρα της όλα για όλους (μα όλους!) για την δική της εγκυμοσύνη δεν μπορούσε να της πει;; Μόνο τις ζωές των άλλων κουτσομπολεύουν;

Πολύ καλά τα έλεγε ο Λουκάς για τα λάθη που έκαναν και έχασαν την Εδέμ. Όταν θα είναι έτοιμοι, θα την ξαναπάρουν.

ο σχολιασμός σου με βρίσκει... απόλυτα σύμφωνη! oscar
JELSOMINA
JELSOMINA
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 509 - Ημερομηνία 21-02-2011

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Φεβ 22, 2011 1:41 pm

"Δεν (θα) ειμαι παραλογη"

Δεν ειμαι παραλογη, η σκηνη στην Εδεμ ηταν πολυ γλυκια αλλα καπου με θυμωσε, με πικρανε! Ευχηθηκε να φερει πισω στην παρεα την Εδεμ, δεν ζητησε να γινει ευτυχισμενη, δεν ζητησε να ερωτευτει, ουτε αυτο δεν μπορουσε να πραγματοποιηθει; Οτι ζηταει η Ευα δηλαδη γινεται παντα το αντιθετο, τι εταιρια εχει να την αλλξει, δεν εχει καλο σημα!
Δεν ειμαι παραλογη, η σκηνη στην Εδεμ ηταν πολυ ομορφη με την Δαφνη να χανει ουσιαστικα το "πατρικο" της το σπιτι που μεγαλωσε! Aww Τα αγορια να ντυνουν τη σκηνη με χιουμορ και η Νορα με ρεαλισμο!

Δεν ειμαι παραλογη, μου αρεσε που ο Λευτερης δεν δεχτηκε να καλυψει τους φονους, ξερει τι συνεπαγεται η αποκαλυψη τους αλλα δεν διατιθεται να προδωσει τους αγαπημενους του! Ευγε παλικαρι μου!

Δεν ειμαι παραλογη, αλλα μαμα και μπαμπας αργησαν να συνειδητοποιησουν το περιεχομενο του κρανιου της κορουλας τους! (aka αχυρο!)
Δεν ειμαι παραλογη που Γουσταρω πονεμενη Αμαλια που στελενει στο δι@ολο κοσμο και κοσμακι! ;D

Δεν ειμαι παραλογη αλλα ο Στεφανος δεν ειναι απλα φιλος της Ερι, σιγουρα δεν τον αντιμετωπιζει μονο ετσι και σιγουρα κι εκεινος εχει στο πισω -οχι στο πολυ πισω- μερος του μυαλου του τα αισθηματα της! Nyxia

Δεν ειμαι παραλογη, μου αρεσε τρελα το υφος "τι μου ειπε τωρα;" της Νορας οταν ο πανικοβλητος Λουκας της ελεγε να ηρεμησει και ετρεχε να της φερει νερο! sisi

Δεν ειμαι παραλογη αλλα εκεινο το "ολα καλα θα πανε" που επαναλαμβαναν ο Νικολας, η Δαφνη και ο Ηλιας μου φανηκε σαν τιμωρια, θα το πουμε πολλες φορες για να το πιστεψουμε!
Δεν ειμαι παραλογη ολα κι ολα ομως Νικολακη δεν κολ**σε "λιγο"! Πυροβοληθηκες για να συνελθει!

Δεν ειμαι παραλογη που στη σκηνη στης Μελιτας ανεβαινα τα ταβανια! wall
Δεν ειμαι παραλογη που εκνευριστηκα με τον αντρα, τον ετσι και τον αλλιως, τον "αστην κοριτσι μου, αστην να μιλησει"!
Δεν ειμαι παραλογη που ημουν ετοιμη να ζητωκραυγασω την Αμαλια που μπορει να λεει οτι θελει για το αντρα ΤΗΣ, μονο αυτη ομως soutien Οχι ο μουσιου που εκανε την περιουσια του με ιδρωτα και με αιμα, τινος; Δικο του;
Δεν ειμαι παραλογη που μουτζωνα τη Μελιτα που κλαψουριζε και εδιωχνε τη μανουλα απο το σπιτι, τινος; Αν θυμαμαι καλα το σπιτι το αγορασε ο Πετρος σωστα; Fskl
Δεν ειμαι παραλογη αλλα "Απο σενα αυτα τα καραγκιοζιλικια δεν τα περιμενα ποτε"; ΟΛΕ! soutien

Δεν ειμαι παραλογη αλλα οταν ακουω σε μονολογο Νταιζης με τη σειρα τα παρακατω, "σοβαρα", "μπιζνες", "αναιμακτα" και "επιπεδο", ε, δεν μπορω! lmao

Δεν ειμαι παραλογη, "Ρουσσο αρχιζω και εκνευριζομαι" και εγω δεν ξερω αν πρεπει να τρομαξω ή να γελασω, τι σημαινει το οτι εκνευριστηκε ο κυριος Καρταλης; Nyxia
Δεν ειμαι παραλογη αλλα "οσο ξεφυγες εσυ απο τη μανα σου"; ΟΛΕ ΞΑΝΑ! soutien

Δεν ειμαι παραλογη αλλα αρχιζω να πιστευω οτι τον Λουκα οντως τον απαγαγουν οι εξωγηινοι και χθες τους το εσκασε! Πολυ ομορφη η σκηνη με τον Νικολα και απιστευτα γλυκια αυτη με τη Δαφνη! inlove

Δεν ειμαι παραλογη, η Στελλα θελει να μεγαλωσει την εγγονα και μου αρεσει! Ηταν η πρωτη σκηνη μητερας κορης απο τοτε που ηρθε!

Δεν ειμαι παραλογη αλλα θα ηθελα μια αναφορα στο Μανο, απο την Ευα οταν μιλαγε για την Εδεμ!
Δεν ειμαι παραλογη αλλα ο Λευτερης μου αρεσει, μαλλον! Μου αρεσε η βολτα στην παραλια!

Δεν ειμαι παραλογη, το θεατρο του παραλογου ομως με εχει κουρασει, απο που κι ως που ο Λουκας ακουει εγκυμοσυνη και σκεφτεται οτι θα ειναι η Στελλα εγκυος; wall

Δεν ειμαι παραλογη που πιστευω οτι η Νορα την εχει παραχαϊδεμενη τη Μελιτουλα! Μα το προβλημα της κοπελας εχει ονοματεπωνυμο και δεν ειναι Στεφανος Κρταλης ειναι Εριεττα Χατζηβασιλειου, ΕΛΕΟΣ! wall

Δεν ειμαι παραλογη, ουτε και ο Λουκας ηταν με την Εριεττα!

Δεν ειμαι παραλογη που βαρεθηκα τις συναντησεις! Συντασσομαι με την Αντιγονη αλλα μαλλι δεν φτιαχνω!

Δεν ειμαι παραλογη, αλλα οταν ακουσα "το στοιχημα της ζωης μου απο δω και περα ειναι να σε κανω να γελας" του απαντησα κιολας, "να σε δω, μαγκα μου!" Angel

Δεν ειμαι παραλογη μου τη σπανε τα ζαρια και τα πούλια ομως!

Δεν ειμαι παραλογη λατρευω Νικολα και Δαφνη!

Δεν ειμαι παραλογη θελω μονο 100.000.000 ευρω! Και να φανταστειτε καποτε την εβριζα για τα 200.000 τωρα τι να την κανω;

Δεν ειμαι παραλογη μου αρεσε το επεισοδιο και το ψηφισα "Καλο"

Δεν θα ειμαι παραλογη, θελω περισσοτερα τετοια επεισοδια και γιατι οχι καλυτερα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Τρι Φεβ 22, 2011 2:11 pm

Όχι κοπέλα(edem4ever) μου! Δεν είσαι παράλογη! Ωραία τα είπες! Μαζί σου!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Φεβ 22, 2011 3:55 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά και τον Νικόλα μου άρεσε πολύ, όπως και αυτά που έλεγαν. Η σκηνή με την Νόρα και την μαμά της ήταν πάρα πολύ ωραία και μου άρεσε που επιτέλους είδαμε και μία λιγότερο κωμική σκηνή με την μαμά της. Επίσης μου άρεσε η σκηνή με τον Νικόλα και τον Λουκά, που είχαν εκτός από χιούμορ και ωραία συζήτηση. Μου άρεσε και η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη που περπατούσαν και η συζήτηση που είχαν. Η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και την μαμά της ήταν πολύ καλή, τους άφησε και λίγο μόνους σαν ζευγάρι και μου άρεσε πολύ.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης