Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μπέλλος.... Τέλος;

+11
Edemgiapanta
Kornilia_Petrakitsa
marakii
fantina
loukitsa
edem4ever
cuba
Clarabelle
JESSIE
ntina fan
Δ.Μπέλλος
15 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Δευ Φεβ 21, 2011 11:49 pm

Πιστεύετε ότι τέλειωσε οριστικά ο ρόλος του Μπέλλου;
Και αν ναι, θεωρείτε ότι άξιζε πραγματικά να τελειώσει έτσι;
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Φεβ 22, 2011 12:21 am

oxι φυσικα δεν τελιωσε ο ρολος του μπελλου το ειχε πει προσφατα σε μια τηλεοπτικη του συνεντευξη στον αντεννα. ο μπελλος δεν μου βγαινει με τιποτα κακος. αντιθετα ο τερη μου βγαινει πολυ κακος
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Φεβ 22, 2011 12:34 am


Προς το παρόν είναι στη φυλακή, και δεν εμφανίζεται. Υποθέτω όμως, αφού γράφτηκε οτι έχει ένα ένοχο μυστικό, θα τον ξαναδούμε κάποια στιγμή, σαν guest , για μερικά επεισόδια. Δεν θυμάμαι αν μας διευκρίνησαν οτι αυτό το ένοχο μυστικό θα δώσει κάποια δικαιολογία για όσα έκανε, ή το αντίθετο, θα τον κάνει να φανεί ακόμη χειρότερος... Προσωπικά νομίζω οτι θα βγεί στη φόρα οτι αυτός σκότωσε και τον Αποστόλη, για ποιό λόγο δεν μπορώ να φανταστώ βέβαια.
Νομίζω οτι αφού αποφάσισαν να τον παρουσιάσουν σαν ένα κακό, που δεν διστάζει να οργανώσει απαγωγή παιδιού και να κανονίσει να φανεί κάποιος άλλος σαν υπαίτιος, ή να σκοτώνει αδιακρίτως, μάλλον δεν σηκώνει ελαφρυντικά η περίπτωσή του , οπότε για μένα η μοίρα του είναι αντίστοιχη με της Ράνιας, που έμεινε στη φυλακή ισόβεια.... Κι αν θέλεις τη γνώμη μου, αυτό θα είναι μιά δίκαιη τιμωρία...
Για πές μας κι εσύ τι σκέφτεσαι για το θέμα αυτό, είμαι περίεργη....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 22, 2011 1:24 am

Το ένοχο μυστικό έχουν πει ότι θα είναι κάτι που θα τον δικαιολογεί. Το να έχει σκοτώσει ο ίδιος τον Αποστόλη το θεωρώ πολύ χοντρό! Πολύ όμως! Άσε που θα με φέρει και σε δύσκολη θέση σαν θερμή υποστηρίκτρια του! Τώρα αυτό που λες για τη Ράνια προφανώς προέρχεται από τη Βέρα αλλά δυστυχώς δεν την έβλεπα οπότε δεν μπορώ να τοποθετηθώ σε αυτό!
Την απαγωγή του Άγγελου δεν την επικροτώ όσο φανατική κι αν είμαι! Αλλά επειδή στο τοπίο υπάρχει μια Νταίζη που προσπάθησε να σκοτώσει τον Άγγελο πριν γεννηθεί, έπεσε στα μαλακά.... το θέμα (ακόμα κι από αυτούς που δεν τον πάνε) γιατί μπήκαν σε σύγκριση οι δύο πράξεις.
Τον φόνο που είδαμε ότι έκανε ούτε κι αυτόν τον επικροτώ! Αλλά μπορώ να πω ότι ήταν μια στιγμή όπου ένιωσε ευάλωτος, ένιωσε χαμένος, προδωμένος, ένιωσε τον κίνδυνο και έχασε την ψυχραιμία του, θόλωσε και το έκανε! Σαν την εισαγωγή που κάνει ο Κοκκινόπουλος σε 10η εντολή, κόκκινο κύκλο κλπ. ένα πράγμα. Αντιλαμβάνομαι ότι μιλάμε για φόνο αλλά όπως έχω ξαναπεί αν αρχίσουμε να τα πραγματευόμαστε όλα στα πλαίσια της πραγματικής ζωής τότε θα δεν θα την παλέψουμε! Γιατί σκέψου πόσο χαλαρά μιλάμε στα τοπικ που λένε ότι η Άννα πέφτει νεκρή! Αυτό το λέω για να θέσω λίγο τα πλαίσια στα οποία περνάω αυτήν την ενέργεια του Μπέλλου στο ψιλο χαλαρό και τον δικαιολογώ.
Για το αν πρέπει να τον δούμε έξω από τη φυλακή δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική όσο κι αν προσπαθήσω! Πάντως το σίγουρο είναι ότι θέλω να τον δω κι άλλο στη σειρά και όχι απλά να αφήσουν να εννοηθεί η συνέχεια του. Να μάθει ας πούμε ο Λουκάς το ένοχο μυστικό (τυχαίο απλό παράδειγμα λέω τώρα) και να το πει και στους υπόλοιπους και τέλος, αυτό ήταν.
Αυτά για αρχή....
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Φεβ 22, 2011 11:13 am


Μ'αρέσει που παραδέχεσαι οτι δεν μπορείς να είσαι αντικειμενική. Αυτό τα περικλείει όλα. Για μένα προσωπικά ο Μπέλλος, είναι ένας ύπουλος και υποκριτής κακός, γιατί μας παρουσιάστηκε τελείως διαφορετικός στην αρχή, φόρεσε το προσωπείο του καλοκάγαθου μέχρι παρεξηγήσεως,που σημαίνει οτι σχεδίαζε τις πράξεις του, κι ήταν ικανός να ξεγελάσει πολλούς. Το δε κίνητρό του δεν ήταν η εκδίκηση για το θάνατο του Αποστόλη, αυτό ήταν πρόφαση, αυτό που βασικά ήθελε ήταν να κερδίσει όσα περισσότερα λεφτά μπορεί. Με τον ίδιο τρόπο προετοίμαζε και τη μοίρα της Νταίζης. Ηξερε οτι η μάνα της θα πήγαινε φυλακή, θα έβγαζε απ'τη μέση και το Στέφανο, στέλνοντάς τον ισόβια για την απαγωγή, κι έτσι θα έμενε μόνη κληρονόμος η Νταίζη, οπότε θα ερχόταν κι η δική της σειρά.
Επίσης υπάρχει μιά κυνικότητα στα λόγια του, που αποκλείει για μένα να αιστάνθηκε προδωμένος και να σκότωσε γι'αυτό το λόγο. Σκότωσε από τη μανία του γιατί του πήραν μέσ'από τα χέρια τα λύτρα. Και σκότωσε με μεγάλη ευκολία....
Ξέρω οτι όλα περνάνε μέσα απ'το φίλτρο του πόσο αγαπάμε κάποιον ήρωα, ή πόσο αδιάφορος ή αντιπαθής μας είναι , κι εκεί κολλάει και η αδιαφορία για το θάνατο της Αννας, που ήταν και ατύχημα. Η απαγωγή ενός μωρού, όμως , δεν είναι και τόσο ....ελαφρύ πράγμα. Εδώ το παιδί κινδύνευσε, και μπορούσε να πεθάνει αβοήθητο, στο τσάκ το πρόλαβε ο Νικόλας. Και όπως έχει γραφτεί εδώ, δεν θα τον βγάλουμε λάδι συγκρίνοντάς τον με άλλους.
Αν υπάρχει κάτι στο παρελθόν του που να του δίνει κάποιο ελαφρυντικό, θα είναι δίκαιο να το μάθουμε, αλλά ό,τι κι αν είναι, δεν δικαιολογεί τα όσα έκανε, και δικαίως φυλακίστηκε.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 22, 2011 12:02 pm

Δίκαια τα πιστεύεις όλα αυτά. Εκτιμώ το ότι θεωρείς πως αν υπάρχει κάποιο ελαφρυντικό πρέπει να το μάθουμε. Το θέμα είναι ότι εγώ διαφωνώ κάθετα! lmao lmao lmao lmao Δεν λατρεύω έναν άγιο χαρακτήρα και το ξέρω. Πιστεύω όμως ότι αν προσπαθήσουμε να τους βάλουμε σε μια σειρά ξεκινώντας από τον χειρότερο σίγουρα δεν κατέχει την πρωτιά ο Μπέλλος! Αν είναι να μπαγλαρώσουν το μισό καστ για να είμαστε δίκαιοι! xoxo
(*Που θα μου πάει.. θα μάθουμε ποιος έδωσε τη διαβόητη εντολή θανάτου... και τότε θα μπορώ να πω: "Κατά τα άλλα σας έφταιξε ο Μπέλλος" lmao Την παροιμία: "-Τι κάνεις Ιωάννα; -Εμένα μου αρέσει ο Μπέλλος" την ξέρεις; lmao yey )
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 22, 2011 12:08 pm


Μόνο σε μένα φαίνονται εντελώς παλαβές οι εικασίες δια στόματος Νταίζης;
Ο Μπέλλος λέει ήθελε να την καθαρίσει να στείλει και τη μάνα και τον αδελφό στη φυλακή για να την κληρονομίσει
Εγώ τώρα να ρωτήσω απο που κι ως που αν έμπαιναν αυτοί οι δύο φυλακή η Νταίζη κληρονομούσε;
Οι φυλακισμένοι δεν είναι νεκροί να τους κληρονομίσει κάποιος κι εκτός απ τη Νταίζη υπήρχε κι ο Άγγελος
Μόλις να έμπαιναν φυλακή θα έλεγαν τι να τα κάνουμε τα λεφτά δώστα στη Νταίζη που είναι μεγάλη καρδιά να μας βοηθήσει να βγούμε απ τη φυλακή;

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 22, 2011 12:18 pm

Στα λόγια μου έρχεσαι!lmao Ο Μπέλλος είναι ένα γλυκό, παρεξηγημένο, επιπόλαιο καμιά φορά πλάσμα! Μέχρι το τέλος της σειράς θα σας το έχω αποδείξει.... ;D gibbs Απλά δεν βρέθηκε μια γυναίκα να τον αγαπήσει πραγματικά και να σταθεί πλάι του! Ο Λευτέρης δηλαδή πώς ερωτεύτηκε την Εύα και άρχισε να σκέφτεται διαφορετικά;! Το αρχικό του σχέδιο τον καθιστούσε κι αυτόν εν δυνάμει δολοφόνο. Απλά δεν ήταν σκούπα σαν τη Νταίζη. Ήθελε να πληρώσουν μόνο οι ένοχοι. Αν βρισκόμουν ένα καλό κορίτσι να το ερωτευτεί παράφορα ο Μπέλλος και να είναι αληθινά αμοιβαίο νομίζω ότι θα μαλάκωνε κι αυτός και θα λειτουργούσε διαφορετικά!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 22, 2011 12:42 pm


Τρέχα κοπελάρα μου να εφαρμόσεις το δόγμα ''Στέλλα''
Πάρε τον κατάδικο μια αγκαλιά και μπορεί να φορέσει φωτοστέφανοAngel
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 22, 2011 12:50 pm

Πού είπαμε ότι τον έχουν; lmao lmao lmao lmao
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Φεβ 22, 2011 1:46 pm


Η πρώτη επίσημα καταχωρημένη απόπειρα αγιοποίησης του Μπέλλου δια στόματος "Δ.Μπέλλου" !!!!
Καλή αρχή, μπορεί να σ'ακούσουν και οι σεναριογράφοι!
Πάντως, "ενοχο" μυστικό και να τον δικαιώνει, λίγο οξύμωρο μου ακούγεται...

Οσο για το σχέδιο να κληρονομήσει τη Νταίζη, αφού προηγουμένως την κάνει "μακαρίτισσα" , αυτό είναι γεγονός, αλλιώς γιατί την παντρεύτηκε? Και χωρις να είμαι νομικός, όταν οι μοναδικοί συγγενείς είναι μέσα ισόβια, κάποιο παράθυρο θα υπάρχει για να κληρονομήσει την περιουσία εκείνη που είναι έξω.... Εστω κι αν την μοιραστεί με τον μικρό Αγγελο.... Το θέμα είναι οτι ο Μπέλλος είχε σχέδιο, κι αν η Νταίζη δεν τον ψιλιαζόταν, θα το πετύχαινε!
Οπότε ο Στέφανος κι ο Χρήστος θα έμεναν στη φυλακή εφ όρου ζωής, η Εύα δεν θα είχε την παραμικρή ελπίδα να πάρει πίσω τα λύτρα, και κανείς δεν θα είχε πάρει χαμπάρι οτι πίσω απ'όλ'αυτά κρύβεται ο Μπέλλος...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 22, 2011 1:50 pm


Συγνώμη αλλά μην τρελαθούμε εντελώς έστω κι αν μας σερβίρουν βλακείες
Δεν είμαι νομομαθής αλλά τα ισόβεια είναι στην ουσία καμιά εικοσαριά χρόνια
Απο πότε οι ισοβίτες δεν δικαιούνται να έχουν την περιουσία τους;
Κάποτε βγαίνουν και τα λεφτάκια τους τους περιμένουν
Είπαμε μας σερβίρουν ότι θέλουν όχι να το καταπίνουμε αμάσητο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 22, 2011 1:55 pm

JESSIE έγραψε:
Το θέμα είναι οτι ο Μπέλλος είχε σχέδιο, κι αν η Νταίζη δεν τον ψιλιαζόταν, θα το πετύχαινε!
Οπότε ο Στέφανος κι ο Χρήστος θα έμεναν στη φυλακή εφ όρου ζωής, η Εύα δεν θα είχε την παραμικρή ελπίδα να πάρει πίσω τα λύτρα, και κανείς δεν θα είχε πάρει χαμπάρι οτι πίσω απ'όλ'αυτά κρύβεται ο Μπέλλος...

Όχι γιατί μου το λέγατε χαζό το αγόρι μου! gibbs lmao lmao

Και τώρα που το σκέφτηκα αφού τους περισσότερους δεν σας έπεισε για κακός... γιατί να είναι στη φυλακή;; xoxo xoxo
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Φεβ 22, 2011 1:55 pm

Δεν ξέρω τίποτε από το κληρονομικό δίκαιο, αλλά η Νταίζη δικαιούτο, έτσι κι αλλιώς, το μερίδιό της από την περιουσία της Αντιγόνης, η οποία δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητη. Δηλαδή να καταπιώ αμάσητο το γεγονός οτι ο Μπέλλος την παντρεύτηκε γιατί την ερωτεύτηκε σφόδρα??? Δεν μου κολλάει ούτε αυτό.... Ασε που οι ισοβίτες για απαγωγή βρέφους δεν μακροημερεύουν στη φυλακή, τους στέλνουν πριν την ώρα τους οι συγκρατούμενοι, κι αυτό από τη σειρά το μάθαμε.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 22, 2011 2:04 pm

Clarabelle έγραψε:
Συγνώμη αλλά μην τρελαθούμε εντελώς έστω κι αν μας σερβίρουν βλακείες
Δεν είμαι νομομαθής αλλά τα ισόβεια είναι στην ουσία καμιά εικοσαριά χρόνια
Απο πότε οι ισοβίτες δεν δικαιούνται να έχουν την περιουσία τους;
Κάποτε βγαίνουν και τα λεφτάκια τους τους περιμένουν
Είπαμε μας σερβίρουν ότι θέλουν όχι να το καταπίνουμε αμάσητο.
Πάλι στα λόγια μου έρχεσαι! lmao Σε λατρεύω!inlove


JESSIE έγραψε: Δηλαδή να καταπιώ αμάσητο το γεγονός οτι ο Μπέλλος την παντρεύτηκε γιατί την ερωτεύτηκε σφόδρα??? Δεν μου κολλάει ούτε αυτό....
Μα ο Μπέλλος έχει παραδεχτεί ότι μόνο τη Νόρα ερωτεύτηκε κι ότι τη Νταίζη την παντρεύτηκε για τους λόγους που όλοι ξέρουμε πια. (Το έχει πει και ως Καλαθάς σε συνεντεύξεις!)


JESSIE έγραψε:Ασε που οι ισοβίτες για απαγωγή βρέφους δεν μακροημερεύουν στη φυλακή, τους στέλνουν πριν την ώρα τους οι συγκρατούμενοι, κι αυτό από τη σειρά το μάθαμε.....
Κοντά τα χέρια τους οι συγκρατούμενοι μην έχουμε άλλα....


Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από cuba Τρι Φεβ 22, 2011 3:30 pm

Ας προσπαθήσω και εγώ να ποστάρω για πρώτη φορά, ελπίζω να τα καταφέρω.
Λοιπόν, όσο αφορά τα κληρονομικά. Σε περίπτωση που πέθαινε η Αντιγόνη η Νταίζη και ο Στέφανος την κληρονομούν σε ποσοστό 1/2 ο καθένας. Αν στην συνέχεια πέθαινε ο Στέφανος η περιουσία του πηγαίνει όλη στον γιο του, από την στιγμή που έχει παιδί τα παίρνει όλα αυτό, δεν δικαιούται τίποτα η Νταίζη ως αδελφή του. Αν τέλος πέθαινε η Νταίζη και ήταν ακόμη παντρεμένη με τον Μπέλλο, αυτός παίρνει το 1/4 της περιουσίας της και ο γιος της ο Άρης τα υπόλοιπα 3/4. Οπότε ο Μπέλλος αυτο που θα μπορούσε να πάρει, αν τους καθάριζε όλους, είναι το 1/8 της περιουσίας της Αντιγόνης και το 1/4 της προσωπικής περιουσίας της Ντάιζης.

cuba
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 22, 2011 3:33 pm


Καλώς μας ήρθες cuba
Ευτυχώς το βλέπουν κι άλλοι οτι όλο αυτό το παραμυθάκι που μας σέρβιραν σαν σχέδιο του Μπέλλου έχει τρύπες περισσότερες κι απο ένα κεφάλι γραβιέρα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από cuba Τρι Φεβ 22, 2011 3:46 pm

Ευχαριστώ, είμαι πολυ καιρο εδώ, απλώς δεν γράφω. Μου αρέσει όμως πολύ να σας διαβάζω. Οι τρύπες στην σειρά είναι πάρα πολλές πια και τα λάθη όσο αφορά θέματα νομικά, συμβολαιογραφικά κ.λ.π. άστα καλύτερα. Απλώς επειδή ξέρω τα αντικείμενο (κληρονομικά) και ακούω τόσο καιρό ότι θα έτρωγε ο Μπέλλος την περιουσία όλων αν τους έβαζε φυλακή ή τους σκότωνε είπα να σας πω τι ισχύει.

cuba
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Φεβ 22, 2011 4:17 pm

Cuba, καλώς όρισες κι από μένα. Εχουμε και μιά ειδήμονα στην παρέα μας, να μας λύνει τις απορίες.... Λοιπον, δεν αντιλέγω οτι το σχέδιο του Μπέλλου για να παντρευτεί τη Νταίζη είχε τρύπες, αλλά έχουμε ήδη δεχτεί οτι .....τρύπες έχει και το μυαλό του, οπότε?
Ας κάνουμε κάποιες υποθέσεις (που ίσως έκανε και ο Μπέλλος!) :
---οτι ο Στέφανος έμενε φυλακή για την απαγωγή, και τον έτρωγαν οι συγκρατούμενοι εντός ολίγου, η περιουσία που του απομένει (ποιά είναι αυτή, κάτι πίνακες?) θα πήγαινε όλη στο γιό του.
--Κατόπιν η Αντιγόνη θα περνούσε από δεύτερη δίκη, θα καταδικαζόταν σε φυλάκιση, κι εκεί θα πάθαινε δεύτερη κρίση και θά'μενε φυτό, για πάντα αυτή τη φορά. Ποιός θα διαχειριζόταν την περιουσία της? Η Νταίζη φυσικά.
--Η Νταίζη βρίσκεται νεκρή, αδιευκρίνηστο πώς, ποιός θα διαχειριστεί την περιουσία που διαχειριζόταν μέχρι τώρα η Νταίζη? Ο Μπέλλος φυσικά.
Το βρίσκουμε τόσο μικρό κίνητρο αυτό για να παντρευτεί ο Μπέλλος τη Νταίζη? Ανθρωποι μπορεί να κάνουν φόνο για πολύ λιγώτερα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 22, 2011 4:36 pm

cuba έγραψε:Ας προσπαθήσω και εγώ να ποστάρω για πρώτη φορά, ελπίζω να τα καταφέρω.
Λοιπόν, όσο αφορά τα κληρονομικά. Σε περίπτωση που πέθαινε η Αντιγόνη η Νταίζη και ο Στέφανος την κληρονομούν σε ποσοστό 1/2 ο καθένας. Αν στην συνέχεια πέθαινε ο Στέφανος η περιουσία του πηγαίνει όλη στον γιο του, από την στιγμή που έχει παιδί τα παίρνει όλα αυτό, δεν δικαιούται τίποτα η Νταίζη ως αδελφή του. Αν τέλος πέθαινε η Νταίζη και ήταν ακόμη παντρεμένη με τον Μπέλλο, αυτός παίρνει το 1/4 της περιουσίας της και ο γιος της ο Άρης τα υπόλοιπα 3/4. Οπότε ο Μπέλλος αυτο που θα μπορούσε να πάρει, αν τους καθάριζε όλους, είναι το 1/8 της περιουσίας της Αντιγόνης και το 1/4 της προσωπικής περιουσίας της Ντάιζης.

Hello Cuba! Καλώς ήρθες! Ευχαριστώ για τη νομική κάλυψη sisi Θα μου χρειαστεί!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Φεβ 22, 2011 4:53 pm

Για τελος δεν ξερω, καπου τον πηρε το ματι μου στις περιληψεις να απειλει την Νταιζη imarton οποτε δεν νομιζω να ξεμπερδεψαμε με δαυτον!
Το οτι ο Μπελλος που δεν μας επεισε για κακος και ειναι στη φυκαλη ειναι οντως αποριας αξιο, με την εννοια του γιατι ειναι οι υπολοιποι εξω!
Cuba καλως ηρθες και ευχαριστουμε για τις διευκρινισεις!
Τι σχεδιο ειχε ο Μπελλος ποτε δεν καταλαβα, ουτε τι ηθελε να πετυχει! Το οτι εδωσε την Εδεμ στην Νταιζη και μετα της την πηρε πισω για μενα δεν εχει κανενα νοημα σαν κινηση και δεν ειδα να δινετε κιολας νοημα απο κανενα... Γενικα πιστευω οτι δεν ηταν ξεκαθαρη η σταση του απεναντι στον οποιονδηποτε... Δεν καταλαβα αν ηθελε λεφτα ή εκδικηση... Γενικα επικρατουσε μια συγχιση και για τον Μπελλο αλλα και στον Μπελλο τον ιδιο, μια τρικυμια εν κρανιο ενα πραμα...!
Δεν θα τα βαψω μαυρα αν δεν βγει απο κει που τον χωσανε, συγγνωμη Ιωαννα μου, κουραγιο! ;D
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από cuba Τρι Φεβ 22, 2011 5:10 pm

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Jessie ακόμη και έτσι να γίνει και να πεθάνει πρώτος ο Στέφανος και μετά η Αντιγόνη, η μισή της περιουσία πηγαίνει στον Αγγελο ως μοναδικό κληρονόμο του Στέφανου και η υπόλοιπη μισή στην Νταίζη, η περιουσία της οποίας μετά το θάνατό της μοιράζεται όπως ανέφερα παραπάνω. Οπότε ο Μπέλλος παίρνει μόνο το μερίδιο που του αναλογεί και την περιουσία των ανηλίκων παιδιών την διαχειρίζονται οι κηδεμόνες τους (η Ευα και ο Οδυσσέας). Δεν βλέπω κάποιο τρόπο που θα μπορούσε ο Μπέλλος να καρπωθεί τις περιουσίες όλων.

cuba
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 22, 2011 5:31 pm

edem4ever έγραψε:
Δεν θα τα βαψω μαυρα αν δεν βγει απο κει που τον χωσανε, συγγνωμη Ιωαννα μου, κουραγιο! ;D

Όχι.. πείτε πείτε.. Αντέχω εγώ! lmao

Δεν φταίει ο Μπέλλος πάντως αν δεν βγήκε σε κάποιους το σενάριο... (όπως για παράδειγμα δεν φταίει κατά τη γνώμη μου ο Στέφανος που είναι μια έτσι και μια γιουβέτσι...)

Τελικά πιστεύω ότι πρέπει να φτιάξουμε μια επιτροπή και να τη στείλουμε να εκτελέσει χρέη βοηθού σεναριογράφων! Εκεί να δείτε τι θα σπάσει η Εδέμ! Και μην ξεφύγετε κι αρχίσετε να μου λέτε για τον Καρτάλη... επειδή έκανα μια παρένθεση!lmao
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Φεβ 22, 2011 5:42 pm

cuba έγραψε:Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Jessie ακόμη και έτσι να γίνει και να πεθάνει πρώτος ο Στέφανος και μετά η Αντιγόνη, η μισή της περιουσία πηγαίνει στον Αγγελο ως μοναδικό κληρονόμο του Στέφανου και η υπόλοιπη μισή στην Νταίζη, η περιουσία της οποίας μετά το θάνατό της μοιράζεται όπως ανέφερα παραπάνω. Οπότε ο Μπέλλος παίρνει μόνο το μερίδιο που του αναλογεί και την περιουσία των ανηλίκων παιδιών την διαχειρίζονται οι κηδεμόνες τους (η Ευα και ο Οδυσσέας). Δεν βλέπω κάποιο τρόπο που θα μπορούσε ο Μπέλλος να καρπωθεί τις περιουσίες όλων.

Cuba , αν πρόσεξες δεν έγραψα οτι η Αντιγόνη ΠΕΘΑΙΝΕΙ, αλλά οτι μένει καρφωμένη σε μιά αναπηρική πολυθρόνα, όπως την γνωρίσαμε στην αρχή με το Στέφανο, φυτό δηλαδή, για όλη της τη ζωή. Για όσο ζεί, κι εφόσον είναι η μόνη της εν ζωή κόρη, δεν θα διαχειρίζεται την περιουσία η Νταίζη? Ο Μπέλλος ίσως πίστευε οτι θα μπορούσε να φάει απ'τα λεφτά αυτά, προτείνοντας στη Νταίζη επενδύσεις που θα πήγαιναν δήθεν άπατες (όπως έγινε και της πήρε πάλι την Εδέμ)...Κι αν πέθαινε η Νταίζη (αλλά η Αντιγόνη εξακολουθεί να ζεί σαν φυτό), την περιουσία αυτή θα τη διαχειριστεί άλλος από τον σύζυγο της Νταίζης ή θα τη διαχειριστεί ο πατέρας του Αρη ή η μητέρα του Αγγελου? Είναι κάπως ιδιάζουσα περίπτωση, και φαντάζομαι οτι το Μπέλλο τον ενδιέφερε κυρίως οτι θα είχε τη δυνατότητα να πάρει στα χέρια του τα χρήματα της Νταίζης και της οικογένειάς της, έστω και μικρό ποσοστό, έστω και για λίγο.... Αλλωστε αμφιβάλλω οτι σκέφτηκε τόσο εκτεταμένα το θέμα το Μπέλλος, όσο το σκεπτόμαστε εμείς. Αβυσσος η ψυχή του Μπέλλου, αλλά πάντως οτι ερωτεύτηκε τη Νταίζη, δεν το δέχομαι με τίποτε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπέλλος.... Τέλος; Empty Απ: Μπέλλος.... Τέλος;

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 22, 2011 5:54 pm

Μα δεν την ερωτεύτηκε ποτέ τη Νταίζη! Impatient Το έχει πει αυτό ο Μπέλλος!!!

Και εγώ θέλω να πιστεύω πως σκοπός του δεν ήταν τα λεφτά αλλά να πάρει εκδίκηση για τον αδερφό του! Τώρα αν οι άνθρωποι που ευθύνονται για τον θάνατο του Αποστόλη ζουν για τα λεφτά τότε δεν φταίει ο Μπέλλος που τους χτύπησε εκεί που πονάει αφού το χρήμα είναι το αδύνατό τους σημείο! Ο γάμος με την Νταίζη ήταν ο δικός του τρόπος να μπει στις ζωές των υπόπτων για να βρει τους πραγματικούς ενόχους! Ας μη μάσαγε το Νταιζουλίνι που θεωρείται και διαόλου κάλτσα! Ο Λευτέρης ας πούμε άνοιξε το γυμναστήριο και πλησίασε έτσι τη "φωλιά". Ο Μπέλλος έκανε ένα γάμο!
Σπόιλερ:
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης