Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

+27
edem4ever
aglaitsa
sarita
empi77
kapetanissa
tsourdalitsa
JELSOMINA
annoula!
evaki16
Δ.Μπέλλος
Antigoni!
jenoy
aggeliki
AmaliaPetros_fan1
afroditi_norakii
nefelik
fay
marakii
pasxalitsa
taradoula
JESSIE
Cancoon
fay66
Dimitraaa
Lyn
loukitsa
Clarabelle
31 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Vote_lcap6%Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Vote_lcap8%Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Vote_lcap35%Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Vote_rcap 35% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Vote_lcap38%Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Vote_rcap 38% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Vote_lcap6%Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Vote_lcap6%Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 48
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 23, 2011 6:38 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Φεβ 23, 2011 7:59 pm

Ασπάστηκα:

1.Συμμορία στα γραφειο Ομίλου: οσο αχωνευτη και εμετικη ειναι η Οχιά στις όποιες
βρωμικες συμφωνιές κάνει της τηρεί κατα γράμμα και με εκπλήσσει που θέλει να μάθει
και για αυτο που της είπε ο Λευτερης...δεν το περιμενα να κανει αυτη την κίνηση ματ

2.Δαφνη-Νικόλας:Ελαμψε το προσωπάκι της Δαφνης με την "κίνηση" του Λουκά, αν και ο Νικόλας
ψιλοκαρφώθηκε με τη συγκινηση που του εφυγε γρηγορα...

3.Λουκάς-Νόρα:Μπαινει εδω μονο και μονο για το Λουκα και τη Νόρα όχι
για την μαυρη καταρα τη καφετζου...που την βαζουν αναμεσα στο πιο
αγαπημενο τηλεοπτικο ζευγαρι

4.Συμμορία νο2: Τα ίδια πάλι τα ίδια....ακρη δεν βγαζουμε...

5.Ερη-Στεφανος:Ποσο υπέροχοι δεν τους χορταίνω μαζι!!! Ευχαριστούμε

6.Δαφνη-Νόρα:Νευριασε η Δαφνη με τα παιχνιδακια των αγοριων...
Ευτυχως έλειπε πάλι η αργόσχολη Μπεκρου

7.Ρούσσος-Αμαλι:Πολυ καλοί και εμεινε στηλη αλατος η Αμαλιτσα με την κινηση της Ερης μας

8.Λουκάς-Έρη:Αδερφουλα του Λουκά κρατησε μακρια απο την Οχιά
το Λουκά...Πάλι η ακάνθινη πεθερουλα στη μεση προς όφελος της Οχιάς?
Ποιον ηρεμο γαμο Λουκακο μου σας εχουν ρημαξει γλυκιέ μου δεν σας αφηνουν να απολαύσετε ο ενας τον άλλο!
Η χαρα της Ερης για την κλωτσια της ανηψιας πολυ γλυκια

9.Χρηστος-Στεφανος:Ο Χρηστος δεχεται στωικα τα όσα του λέει η Οχιά,
που ειναι ο δυναμικος Χρησταρας? Μου άρεσε που τον ειδαμε λιγακι μιας και ειναι χαμενος

10.Λουκάς-Νόρα:Πάλι με τον καημο του εμεινε ο Λουκακος μας
δεν μπορει να χαρεί την κοράκλα του

11.Ερη-Στεφανος: όσο και αν σας φωναζω αγαπητοι σεναριογραφοι κατα βαθος σας αγαπω!!!!
Ειδικα οταν μου κανετε το χατηρι....Αχ ποση ποση Χημεια εχουν αυτοι οι δυο μαζι!!
Η ανωτερότητα της Ερης σπάει κόκκαλα αυτη ειναι κυρια!
Στεφανε ξερεις πως να την ευχαριστησεις χωρισε την Μπεκρου καλε μου

12.Στεφανος-Ερη:Κλεισε το ρημαδι το παρασιτο στο τηλεφωνο χρυσε μου..
όταν λείπει η Μπεκρου λειπει απο το σπίτι της κηνυγά τον ερωτα και όχι τη δουλεια ή το παιδι της
Και μετα ο Λουκάς είπε τα τρελά του στην Ερη τουλαχιστον ειδαμε Στεφανο-Ερη ξανα!

13.Ευα-Λευτερης:Η Ανυσηχια της Ευας για την πορεία του Λευτερη μου άρεσε
και καταλαβαινω και τη σταση του Λευτερη ειναι πολυ μπερδεμενος.
Λιγο παραπανω να κρατουσε η σκηνη θα ημουν ευχαριστημενη

14.Λουκάς-Λευτερης:Γιατι δεν μας αφησαν να ακουσουμε τη συζητηση τους οεο?
Τι ειπανε και πήγε βραδυ? οεο

15.Θεαρα-Αννα:Η καλη φιλη του Λευτερη τον εδωσε κανονικα....και εδωσε την εντολη
στο βουνο...Γιατι Θεαρα μου γιατι???


Σπάστηκα:

1.Οχιά-Λευτέρης:Πολυ ύποπτη η καλοσυνη της Οχιάς με το Λευτερη

2.Ξενερωτας:Η αργόσχολη ακαματα εφυγε απο τη δουλεια για τον ερωτα της
το παιδι γυρισε απο το σχολειο ή ειναι με το υπηρετικο προσωπικο πάλι εξαφανισμενο?

3.Χρηστος-Οχιά:Δεν μπορω να τον βλέπω διπλα στην Οχιά συγνωμη....Δουλικο
δεν ηταν ο Χρηστος ποτε....Αυτο με τη φυλακη που της είπε μου άρεσε...

4.Λουκάς στην Οχιά:"Καλως το καμαρι των απανταχου εκβιαστών"
Θυμηθηκε τον Αρη η κλώσσα? Αφου είπαμε ο Άρης δεν ειναι γιος του Λουκά..!
Να σου και η ακανθινη Στέλλιτσα πάντα υπερ της Οχιάς και κατα της κορης της
Αχ όταν ακουω τη φραση "κακόμοιρο" "αγαπη μου" για την Οχιά και με τα φιλιά
λίγο έλειψε να κανω εμετο

5.Ευαρα-Μπεκρου:Αυτη η χαλαρότητα αναμεσα τους είναι πολυ κάπως...
Η Μπεκρου πηγε εκει γιατι δεν σεβεται τον αδικο φονο της Βερας για να εχει
το Στεφανακο διπλα της....Η Ευα διεκδικει μεριδιο ευτυχιας εσυ την εχεις μια ζωη Μπεκρου...
Ισα και όμοια δεν είστε αυτη ποναει συνέχεια εσυ όχι...!

6.Ξενερωτας που ξαναγουβωνει τον καναπε:Βαλτε κανα χαλί να ξαπλωσετε καλε τι φοβαστε τη Μοιραρακη?
Ακομα και στην ξαπλα πόσο προβλέψιμος ο ξενερωτας?

7.Οχια-Χρησταρας:Δεν τη ριχνεις μεσα στο τζακι να ηρεμησουμε....







Επειδη ειδαμε λιγο Κασσανδρινο παραπάνω
και επειδη ηταν λιγακι καλυτερο απο
αλλα επεισόδια μιας και ειχαμε σε μικροτερη δόση Μπεκρου και Οχιά
ψηφιζω Καλό.




YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από Lyn Τετ Φεβ 23, 2011 8:06 pm

Με το που είπε η Μελίτα " Ευα θέλω να μιλήσουμε για κάτι σοβαρό" (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων) πάω στοίχημα η Εύα θα σκέφτηκε "πάει και ο τρίτος!!"
sisi sisi
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Τετ Φεβ 23, 2011 8:14 pm

Μου άρεσαν πάρα πολύ: το Λουκανορικό φιλάκι
Στέφανος & Μελίτα αγκαλίτσα
Χρήστος & Νταίζη στο τζάκι

Μέτριο το σημερινό...

Υ.Γ Πάλι dislikes θα πάρει το σχόλιο μου, αλλά δημοκρατία έχουμε... τη γνώμη μου είπα Razz
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από fay66 Τετ Φεβ 23, 2011 8:21 pm

Ο εκβιασμός του εκβιασμού και πάλι.
Πώς γίνεται μια μπουζουξού να καταφέρνει και να εκβιάζει με απόλυτη επιτυχία έναν μεγαλοδικηγόρο , έναν έμπορο τέχνης σχέτο λαμόγιο και μια μάνα πανούργα , μόνο η Ακρίτα μπορεί να το γράψει.
Κατά τα άλλα κύλησε αρκετά βαρετά η ώρα.
Η Νόρα αποκάλυψε στη Δάφνη ότι ο Νικόλας φόρτωσε το βάψιμο του σπιτιού στο Λουκά και εκείνη αφού έμεινε αρχικά έκπληκτη μετά κάτι πρέπει να σκαρφίστηκε για να κάνει στο Νικόλα. Τώρα τι; θα δείξει.
Η Στέλλα , ως συνήθως , εκτός τόπου και χρόνου.
Ο Λουκάς να τρέχει για τους άλλους , μια με την Νταίζη , μια με την Εριέττα , μια με το Λευτέρη. Όμως σε ένα πράγμα παραδέχτηκα την Νταίζη. Εκεί που του είπε ότι και αυτή όταν ήταν έγκυος έτρεχε στο μεροκάματο-καλά νυχτοκάματο-και η Νόρα με την κοιλιά ως εκεί τρέχει και αυτός κάθεται. Και ως συνήθως δεν πτοήθηκε. Μπράβο Λουκάκο. Ωραίος είσαι τελικά.
Η συζήτηση Πέτρου και Αμαλία , ως συνήθως άψογη. Τέλειοι ηθοποιοί και οι δυο και φαίνεται ανά πάσα στιγμή.
Σήμερα η εθνική σφουγγαρίστρα έκανε και επιτέλους μια σωστή κίνηση να ξεκουβαληθεί από τον περιβόητο καναπέ και να πάει στην Εύα , μπας και μεταπείσει εκείνη το Λευτέρη. Πάλι καλά. Πού και πού η μπούκλα παθαίνει και μια μικρή αναλαμπή. Την επόμενη να την περιμένουμε με την έλευση κανενός αστεροειδή.
Τέλος πάντων. Και μια μικρή απορία. Γιατί έχω την εντύπωση ότιο Λουκάκος ξέρει πολύ περισσότερα πράγματα και για τα διαμάντια και για τα λύτρα ; Εσείς τι λέτε; Αυτή του η έκφραση όταν έφυγς η Νταίζη και αυτό το συνομοτικό ύφος στο Λευτέρη κάτι κρύβει. Αλλά τι;;;;;
Τώρα το ότι η Αντιγονάρα συνεργαζόταν με την Άννα και αυτή έπαιζε σε πενταπλό ταμπλό δεν μου κάνει καμιά εντύπωση. Φίλη της Βέρας. Εδώ γελάσαμε. Η αλήθεια δεν φαινόταν από την αρχή , αλλά όταν έμπλεξε ο Λευτέρης με την Εύα , ε, εκεί φαινόταν καθαρά η καψούρα της για αυτόν.
Τέλος πάντων , αύριο τα ωραία που περιμένουμε για το ζευγαράκι μας. Άντε μπας και δούμε καμιά καλή σκηνή και επιτέλους ησυχάσουμε από εκβιασμούς και διαμάντια , έστω και για λίγο!!!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από Cancoon Τετ Φεβ 23, 2011 8:38 pm

Dimitraaa έγραψε:Μου άρεσαν πάρα πολύ: το Λουκανορικό φιλάκι
Στέφανος & Μελίτα αγκαλίτσα
Χρήστος & Νταίζη στο τζάκι

Μέτριο το σημερινό...

Υ.Γ Πάλι dislikes θα πάρει το σχόλιο μου, αλλά δημοκρατία έχουμε... τη γνώμη μου είπα Razz

Εγώ συμφωνώ με αυτά που έγραψες! Φυσικά και έχουμε δημοκρατία.
Λοιπόν για μένα το επεισόδιο ήταν πολύ καλό!
Μου άρεσε πάρα πολύ που η Μελίτα και η Εύα, δύο γυναίκες άσχετες με το κύκλωμα των διαμαντιών, τους εκβιασμούς και τις μπίζνες έθεσαν το πρόβλημα στη σωστή του βάση και έδωσαν την λύση που όλοι οι άλλοι οι σχετικοί, οι της πιάτσας δεν κατάφεραν να δώσουν: εν προκειμένω δεν τίθεται θέμα απόδοσης δικαιοσύνης αλλά θέμα αύξησης της περιουσίας της Νταίζης μέσω της εκμετάλλευσης της μνήμης της Βέρας, θέμα να την πληρώσουν γι' αυτό οι αγαπημένοι τους άνθρωποι και γι' αυτό χρειάζεται να παρέμβουν.
Και ειδικά μπράβο στην Μελίτα που βρήκε την άκρη του νήματος, ενημέρωσε την Εύα για το πώς έχουν τα πράγματα και ζήτησε την βοήθειά της.
Η σκηνή Μελίτας-Εύας μου άρεσε επίσης και γιατί υπήρξε η πλήρης διασαφήνιση της σχέσης των δύο γυναικών. Πλέον, όπως είπαν, δεν διεκδικούν το ίδιο μερίδιο ευτυχίας και έτσι η μία αντιμετωπίζει την άλλη με ωριμότητα και κατανόηση. Πραγματικά αυτή η εξέλιξη έχει δώσει ένα πολύ καλό φρεσκάρισμα στο σενάριο.
Μου άρεσε πάρα πολύ που ο Στέφανος και η Μελίτα κρατούσαν ο ένας τον άλλον ενήμερο για τις εξελίξεις και για τις ενέργειές τους. Που αντιμετώπισαν σφιχταγκαλιασμένοι την αγωνία τους για το τι θα γίνει αύριο. Που η Μελίτα εξέφραζε με ειλικρίνεια το άγχος της και ο Στέφανος την καθησύχαζε. Η αγκαλιά τους τόσο ζεστή και τρυφερή ήταν τέλεια!
Πολύ ωραία σκηνή και καταπληκτική χημεία ανάμεσα στους Σταύρου – Παπά!
Η Νταίζη έχει επίγνωση του πόσο εύκολα μπορεί να καταρρεύσει ο εκβιασμός της. Μπλοφάρει όμως και ό,τι γίνει. Έχει αυτό το τυχοδιωκτικό στοιχείο μέσα της. Η απρόσμενη χημεία της με την Στέλλα αφήνει τους πάντες έκπληκτους!
Από την συζήτηση Εριέττας Στέφανου φάνηκε ότι ο Στέφανος πραγματικά νιώθει άσχημα που η Εριέττα τον ξελασπώνει. Καθώς ο ίδιος δεν έχει γι’ αυτήν τα αισθήματα που έχει αυτή γι’ αυτόν, αισθάνεται άβολα, σαν να την εκμεταλλεύεται. Τι να κάνουμε, ο άνθρωπος έρωτα νιώθει μόνο για την Μελίτα και είναι άλλο πράγμα ο έρωτας και άλλο η εκτίμηση.
Η συνεργασία της Αντιγόνης και της Άννας είναι μεγάλη έκπληξη. Δεν με εκπλήσσει τόσο το ότι η Αντιγόνη έδωσε την εντολή για το μακελειό στο βουνό (είναι αρκούντως σκληρή για να το έχει κάνει) αλλά κυρίως το ότι, όπως φαίνεται, η Άννα πρόδωσε τους δύο δικούς της ανθρώπους. Περιμένω να δω τα πώς και τα γιατί.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cancoon στις Τετ Φεβ 23, 2011 8:43 pm, 1 φορά
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Φεβ 23, 2011 8:41 pm

Ανενδοίαστα θα πώ "καλό" το σημερινό. Ηταν "δεμένο" και πήγαμε και λίγο μπροστά στην ιστορία. Για την ακρίβεια ήταν τόσο δεμένο, ώστε να μην ξεχωρίζω σκηνές στο μυαλό μου , όλο κύλησε σαν μιά πέτρα στη πλαγιά....
Θα προσπαθήσω να θυμηθώ, με μπούσουλα το σχολιασμό της Λουκίτσας παραπάνω....

Λοιπον, η Νταίζη παίζει το παιχνίδι της, έδωσε το τελεσίγραφο και τους άφησε όλους στη τσίτα. Το κόλπο με το όνομα του εντολέα θα χρησιμεύσει για να πείσει το Λευτέρη να μη διαψεύσει τα όσα θα μάθει ο εισαγγελέας, αλλιώς το οικοδόμημα της Νταίζης θα καταρρεύσει σαν πύργος από τραπουλόχαρτα.
Αλλιώς, σού λέει η Νταίζη, ας ξηλωθούν να βρούν και τα υπόλοιπα λεφτά....
Εχουν λοιπον διορία μέχρι το επόμενο πρωί, και κάνουν ό,τι μπορούν. Ο Στέφανος ζητάει τη μεσολάβηση του Χρήστου, η Εριέττα του Λουκά, αλλά αποτέλεσμα μηδέν εις το πηλίκον. Με το πές πές , η Νταίζη έχει κάνει το Χρήστο να αρχίζει να "βλέπε" με τα δικά της μάτια, αλλιώς δεν εξηγείται πώς είπε του Στέφανου οτι δικαιούται κι αυτή μερίδια της κληρονομιάς. Γιατί πήρε λίγα η καημενούλα, την έχουν "ρίξει" στα κληρονομικά!

Η ενδιάμεση σκηνή με Στέφανο και Εριέττα πανέμορφη! Ο Στέφανος δεν θέλει να νομίζει Η ΕΡΙΕΤΤΑ οτι την εκμεταλλεύεται επειδή γνωρίζει τα αισθήματά της. Από πότε ενδιαφέρεται ένας άνδρας για το τί θα σκεφτεί γι'αυτόν μιά γυναίκα που υποτίθεται οτι δεν αγαπάει? Στέφανέ μου, κάνε κι εσύ μία ενδοσκόπηση, σαν τη Στέλλα, σου χρειάζεται επειγόντως. Μ'ελιωσε η τελευταία ατάκα της Εριέττας για τον Αη Βασίλη "Γιατί, δεν υπάρχει?" Μιά γλύκα!

Τη σκηνή με τα Λουκά και τη Νταίζη και το πώς γύρισε η κουβέντα στα ....κτηματομεσιτικά όταν μπήκε η Στέλλα , τη βρήκα πετυχημένη, την κρατάνε όμως στο σκοτάδι τη Στέλλα, και με το δίκιο τους γιατί δεν ξέρουν που και τι θα ξεστομίσει κι αυτή, κλώνος της Αμαλίας στο πιό καλωσυνάτο δεν είναι?

Η πιό έξυπνη κίνηση μακράν ήταν αυτή της Μελίτας, αναπάντεχα και ανεξήγητα!!! Αφού ο Λευτέρης είναι το κλειδί της υπόθεσης, και η Εύα είναι το ....κλειδί του Λευτέρη, πήγε να μιλήσει στην Εύα. Ερριξε και λίγο τα μούτρα της μπροστά στην Εύα για τα περασμένα (θεική η Εύα που είπε οτι ευτυχώς τώρα δεν μοιράζονται τον ίδιο άντρα) και ο σκοπός επετεύχθη. Η Εύα μίλησε του Λευτέρη και τον έπεισε να μην επιβεβαιώσει την ιστορία της Νταίζης.

Ωραία σκηνούλα με τους δύο, ο Λευτέρης μόνος του δίνει τις δύο όψεις του διλήματος, τι θα προτιμούσε η Βέρα, να σκοτώσει τους ενόχους ή να προχωρήσει τη ζωή του, όπως του είχε ζητήσει πριν πεθάνει, και πάλι μόνος του έδωσε την (σωστή, κατ'εμέ) απάντηση, να προχωρήσει τη ζωή του.

Και λέω εγώ, πού ζούμε βρε παιδιά, στην εποχή που τα νέα μεταφέρονται με τον καπνό ή με ταμ-ταμ? Γιατί δεν πήρε η Εύα ή ο Λευτέρης ΑΜΕΣΩΣ το Στέφανο να τον ειδοποιήσουν οτι ο Λευτέρης δεν θα επιβεβαιώσει την ιστορία, κι άρα ο εκβιασμός της Νταίζης δεν έχει καμμία βάση? Αφου όλα ήταν θέμα ωρών, δεν τούς είχε κάποιος ενημερώσει γι'αυτό? Το άλλο πρωί που είπε τα νέα η Εύα, τα είχε ήδη βουτήξει τα λεφτά η Νταίζη...

Η Νταίζη, η οποία ήξερε από μόνη της πόσο εύθραυστο ήταν το σχέδιό της, και οτι εξαρτάτο από τη στάση του Λευτέρη. Πραγματικά το dvd από τη μυστική κάμερα, θα ήταν αδιάσειστο στοιχείο για την αστυνομία, αλλά είναι στά χέρια όποιου πήρε και τα διαμάντια. Δηλαδή του ίδιου του Λευτέρη και του Λουκά, απ'ό,τι συμπεραίνουμε και πάλι από τη κουβέντα που.... δεν ακούσαμε!

Και το κλού, η Αντιγόνη που πετάει τη βόμβα στο τέλος, οτι η Αννα την πληροφόρησε για την κρυψώνα του Λευτέρη και της Βέρας και των διαμαντιών!

Εν αναμονή των αυριανών, που περιλαμβάνουν και επιλογή τής βέρας του Λουκά και της Νόρας!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Τετ Φεβ 23, 2011 8:53 pm, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από taradoula Τετ Φεβ 23, 2011 8:43 pm

loukitsa έγραψε:Ασπάστηκα:

1.Συμμορία στα γραφειο Ομίλου: οσο αχωνευτη και εμετικη ειναι η Οχιά στις όποιες
βρωμικες συμφωνιές κάνει της τηρεί κατα γράμμα και με εκπλήσσει που θέλει να μάθει
και για αυτο που της είπε ο Λευτερης...δεν το περιμενα να κανει αυτη την κίνηση ματ

2.Δαφνη-Νικόλας:Ελαμψε το προσωπάκι της Δαφνης με την "κίνηση" του Λουκά, αν και ο Νικόλας
ψιλοκαρφώθηκε με τη συγκινηση που του εφυγε γρηγορα...

3.Λουκάς-Νόρα:Μπαινει εδω μονο και μονο για το Λουκα και τη Νόρα όχι
για την μαυρη καταρα τη καφετζου...που την βαζουν αναμεσα στο πιο
αγαπημενο τηλεοπτικο ζευγαρι

4.Συμμορία νο2: Τα ίδια πάλι τα ίδια....ακρη δεν βγαζουμε...

5.Ερη-Στεφανος:Ποσο υπέροχοι δεν τους χορταίνω μαζι!!! Ευχαριστούμε

6.Δαφνη-Νόρα:Νευριασε η Δαφνη με τα παιχνιδακια των αγοριων...
Ευτυχως έλειπε πάλι η αργόσχολη Μπεκρου

7.Ρούσσος-Αμαλι:Πολυ καλοί και εμεινε στηλη αλατος η Αμαλιτσα με την κινηση της Ερης μας

8.Λουκάς-Έρη:Αδερφουλα του Λουκά κρατησε μακρια απο την Οχιά
το Λουκά...Πάλι η ακάνθινη πεθερουλα στη μεση προς όφελος της Οχιάς?
Ποιον ηρεμο γαμο Λουκακο μου σας εχουν ρημαξει γλυκιέ μου δεν σας αφηνουν να απολαύσετε ο ενας τον άλλο!
Η χαρα της Ερης για την κλωτσια της ανηψιας πολυ γλυκια

9.Χρηστος-Στεφανος:Ο Χρηστος δεχεται στωικα τα όσα του λέει η Οχιά,
που ειναι ο δυναμικος Χρησταρας? Μου άρεσε που τον ειδαμε λιγακι μιας και ειναι χαμενος

10.Λουκάς-Νόρα:Πάλι με τον καημο του εμεινε ο Λουκακος μας
δεν μπορει να χαρεί την κοράκλα του

11.Ερη-Στεφανος: όσο και αν σας φωναζω αγαπητοι σεναριογραφοι κατα βαθος σας αγαπω!!!!
Ειδικα οταν μου κανετε το χατηρι....Αχ ποση ποση Χημεια εχουν αυτοι οι δυο μαζι!!
Η ανωτερότητα της Ερης σπάει κόκκαλα αυτη ειναι κυρια!
Στεφανε ξερεις πως να την ευχαριστησεις χωρισε την Μπεκρου καλε μου

12.Στεφανος-Ερη:Κλεισε το ρημαδι το παρασιτο στο τηλεφωνο χρυσε μου..
όταν λείπει η Μπεκρου λειπει απο το σπίτι της κηνυγά τον ερωτα και όχι τη δουλεια ή το παιδι της
Και μετα ο Λουκάς είπε τα τρελά του στην Ερη τουλαχιστον ειδαμε Στεφανο-Ερη ξανα!

13.Ευα-Λευτερης:Η Ανυσηχια της Ευας για την πορεία του Λευτερη μου άρεσε
και καταλαβαινω και τη σταση του Λευτερη ειναι πολυ μπερδεμενος.
Λιγο παραπανω να κρατουσε η σκηνη θα ημουν ευχαριστημενη

14.Λουκάς-Λευτερης:Γιατι δεν μας αφησαν να ακουσουμε τη συζητηση τους οεο?
Τι ειπανε και πήγε βραδυ? οεο

15.Θεαρα-Αννα:Η καλη φιλη του Λευτερη τον εδωσε κανονικα....και εδωσε την εντολη
στο βουνο...Γιατι Θεαρα μου γιατι???


Σπάστηκα:

1.Οχιά-Λευτέρης:Πολυ ύποπτη η καλοσυνη της Οχιάς με το Λευτερη

2.Ξενερωτας:Η αργόσχολη ακαματα εφυγε απο τη δουλεια για τον ερωτα της
το παιδι γυρισε απο το σχολειο ή ειναι με το υπηρετικο προσωπικο πάλι εξαφανισμενο?

3.Χρηστος-Οχιά:Δεν μπορω να τον βλέπω διπλα στην Οχιά συγνωμη....Δουλικο
δεν ηταν ο Χρηστος ποτε....Αυτο με τη φυλακη που της είπε μου άρεσε...

4.Λουκάς στην Οχιά:"Καλως το καμαρι των απανταχου εκβιαστών"
Θυμηθηκε τον Αρη η κλώσσα? Αφου είπαμε ο Άρης δεν ειναι γιος του Λουκά..!
Να σου και η ακανθινη Στέλλιτσα πάντα υπερ της Οχιάς και κατα της κορης της
Αχ όταν ακουω τη φραση "κακόμοιρο" "αγαπη μου" για την Οχιά και με τα φιλιά
λίγο έλειψε να κανω εμετο

5.Ευαρα-Μπεκρου:Αυτη η χαλαρότητα αναμεσα τους είναι πολυ κάπως...
Η Μπεκρου πηγε εκει γιατι δεν σεβεται τον αδικο φονο της Βερας για να εχει
το Στεφανακο διπλα της....Η Ευα διεκδικει μεριδιο ευτυχιας εσυ την εχεις μια ζωη Μπεκρου...
Ισα και όμοια δεν είστε αυτη ποναει συνέχεια εσυ όχι...!

6.Ξενερωτας που ξαναγουβωνει τον καναπε:Βαλτε κανα χαλί να ξαπλωσετε καλε τι φοβαστε τη Μοιραρακη?
Ακομα και στην ξαπλα πόσο προβλέψιμος ο ξενερωτας?

7.Οχια-Χρησταρας:Δεν τη ριχνεις μεσα στο τζακι να ηρεμησουμε....







Επειδη ειδαμε λιγο Κασσανδρινο παραπάνω
και επειδη ηταν λιγακι καλυτερο απο
αλλα επεισόδια μιας και ειχαμε σε μικροτερη δόση Μπεκρου και Οχιά
ψηφιζω Καλό.




YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa


: respect : : respect : : respect : Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Τετ Φεβ 23, 2011 8:43 pm

Διαπραγματεύσεων και θεάτρο παραλόγου γωνία το σημερινό

Η συμμορία των τεσσάρων μαζί με την Νταίζη με την ατάκα να πέφτει βροχή. Και αφού η Νταίζη αποχώρησε, το καρέ του εγκλήματος άρχισε τη συνήθη τακτική: Όχι εγώ, ο δίπλα μου έχει δώσει την εντολή.
Κρατώ το βλέμμα Αντιγόνης-Στέφανου, γιατί αυτά τα βλέμματα λένε πολλα....

Στέφανος Εριέττα σε μεγάλα κέφια και απόψε. Αχ ταλέντο πως μπορείς να φαίνεσαι χωρίς να φωνάζεις....
Η Εριέττα ακόμα μια φορά απέδειξε ότι το μότο της είναι "δεν μπορείς να αγαπάς χωρίς να δίνεις" και έτσι το κάνει πράξη, χωρίς τερτίπια και γυναικουλίστικα καμώματα. ΚΥΡΙΑ!!!

Ο Στέφανος επιστρατεύει το Χρήστο μπας και πειστεί η Νταίζη. Τα αγαπάω αυτά τα αγόρια και πάντα με πείθουν (είπαμε δεν ακούμε τι λένε...)

Λουκάς σε ρόλο μεσολαβητή, μπογιατζή και γενικά στο γύρω-γύρω όλοι.
ΠΟλύ καλός στη σκηνή με την Εριέττα και την Νταίζη....
Στη δε σκηνή με τον Τέρη, αφήσαν πολλά να υπονοούνται και θα δούμε τι θα δούμε....

Η Αννούλα πάλι, εκδηλώθηκε. Άνοιξε το στοματάκι της, μίλησε στην Αντιγόνη για το που είναι τα διαμάντια οέο και την Βέρα κλάψαμε.... Πρότυπο φίλης, πάντα τέτοια!!!!

Η κλαψοφουντούκω έπαιξε πάλι με τα νεύρα μας. Το νευρόσπαστο στυλ επανήλθε δυναμικά, τα χέρια βρήκαν τη συνήθη θέση τους στους γοφούς της και ως συνήθως ο καναπές γούβωσε στη σκηνή με τον Στέφανο.
"Δεν θα αντέξει, λέει να είναι η τελευταία τους νύχτα" εμείς πάλι θα κάνουμε την καρδιά μας πέτρα και θα το αντέξουμε, έχουμε γερή κράση. Μη σου πω και ο Στέφανος!!!! (Αχ χημεία μου ανύπαρκτη.... τον ταλαντούχο κλαίμε!!!)

Και φυσικά η σκηνή που έφερε τρελό γέλιο. Η Μελίτα πήρε τη μίρλα της και πήγε να ζητήσει από την Εύα βοήθεια και μεσολάβηση στο Λευτέρη. Γιατί αυτή τη φορά η ευτυχία της μιας δεν έχει σχέση με την ευτυχία της άλλης.Το τι γέλασα, δε λέγεται!!!! Η διαφορά μεταξύ των 2 κυριών εμφανής!!!!

Νταίζη-Χρήστος όπως πάντα Υπέροχοι!!! (Δεν άκουγα, αλλά το συναισθημα με έπεισε, το έχουν μαζί λέμε)

Να περνάμε όμορφα... Love!

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από marakii Τετ Φεβ 23, 2011 8:48 pm

Εμένα σήμερα μου άρεσε το επεισόδιο αν είχε και ΛουκαΝορικές σκηνές θα ψήφιζα τέλειο αλλά προς το παρόν Πολύ Καλό (βέβαια 3έρω πως οι περισσότεροι δεν συμφωνούν )

Νόρα-Λουκάς: Λάτρεψα (Κουράγιο ήρωά μου Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 681539 ) λατρεύω ΛουκαΝορικό φιλάκι-α

Μου άρεσε Δάφνη-Νικόλας η πολύ συγκίνηση θα τον φάει τον Νικόλα Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 621900

Μου άρεσε Δάφνη-Νόρα πόσο μ'αρέσουν οι 2 τους , πόσο ταιριάζουν για κολλητές

Μου άρεσε η αγκαλιά Στέφανου-Μελίτας

Τι γλυκιά η σκηνή Στέφανου-Ερριέτας

Μου άρεσε η σκηνή Νταίζης-Χρήστου στο τζάκι...ωστέ το χάσαμε Νταιζάκι το dvdάκι

Μου άρεσε Εύα-Μελίτα ... ναι μπορεί να ακούγεται παράλογο αλλά έχουν καλή χημεία οι 2 τους

Δε μου άρεσε η συμπεριφορά του Αστεριου....Στελλάκι μου τα γυρίζεις και δεν θα τα πάμε καλά ..... καθόλου καλά ....Κάτσε να υπαρισπιστείς τη Νόρα σου και πήγαινε να μείνεις στο συνονόματο 5στερο για να μείνουν και τα παιδιά μόνα τους

Τι είπε ο Λουκάκος με το Λευτέρη , γιατί δεν μας δέιχνουν τη σκηνή (Να πω την αλήθεια θα προτιμούσα ΛουκαΝορική σκηνή παρά κρυφό διάλογο Λουκά-Λευτέρη)

Η Λαζαρίδι με την Άννα affraid τι ??? Η Άννα είπε που έμενε ο Τέρης με τη Βέρα και τα διαμάντια affraid Η Άννα κάρφωσε την καψούρα της ?? Η Λαζαρίδη έδωσε την εντολή θανάτου affraid η οποία παρεπιμτόντως άνετη πήγε για βρομοδουλειά με το τα3άκι lol!

Η σκηνή Εύας-Λευτέρη έτσι κ' έτσι.....




ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 13379
ΘΕΛΩ ΤΗ ΝΟΡΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ
Ο ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΡΩΤΕΥΣΙΜΟΣ Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 226538
ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΟΡΑ-ΔΑΦΝΗ
ΘΕΛΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΑΡΕΑ
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΤΕΡΗ ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΝΤΙΚΟ Sleep .....


Αυτά όπως προανέφερα Πολύ Καλό από εμένα .... Αναμένω ΛουκαΝορικό αραβώνα και ΛουκαΝορικές σκηνές....Μέχρι τότε φιλάκια

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 630559
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 23, 2011 8:52 pm


Έπαψα να αναρωτιέμαι γιατί εξακολουθώ να παρακολουθώ τη σειρά. Τελικά το κάνω για κάτι σκηνές σαν αυτή της Μελίτας με την Εύα. Έκανα καινούριο συκώτι σας το ορκίζομαι. Ας τα πάρω απ την αρχή

Η Νταιζούλα κούνησε τα χεράκια της σε όλους τους λωποδύτες της παρέας και εκβίασε με το χαμόγελο και το μορφασμό στα χείλη. Η φαταουλίτσα θέλει να μάθει ποιός έδωσε την εντολή για να πετάξει την πληροφορία στο Λευτέρη μην τυχόν της ζητήσει κανένα ευρώ. Μεγάλη καρδιά με συγκίνησε Πήγε κι απ το παλικάρι να πουλήσει εκδούλευση. Τι βλέπω θεέ μου. Για τους άλλους λέει η ανθρώπινη ζωή δεν έχει αξία. Για τη Νταίζη πάλι αξίζει κληρονομιές. Για μια κληρονομιά δεν προσπάθησε να μην αφήσει τον Αγγελο να δει το φώς της μέρας;

Ο Στέφανος ο Ρούσσος και η Εριέττα αποφάσισαν να μιλήσουν σε όποιον μπορεί να μεταπείσει το τσόκαρο και ο Στέφανος προσθέτει οτι πρέπει να μιλήσουν και στο Λευτέρη αλλά δεν πάει να παρακαλέσει ο ίδιος. Με τον τρόπο του το περνάει στο κουτάβι του οπότε η απολυτούλα πάει να παρακαλέσει. Είναι στο χέρι του Λευτέρη της λέει και η ζαβή νομίζει οτι παίρνει πρωτοβουλία.

Οι λεχρίτες τα ρίχνουν ο ένας στον άλλον και στην συνέχεια όλοι τρέχουν να πείσουν την Νταίζη να μην ανοίξει την κουρτίνα ένα και δει η αστυνομία τι κρύβεται απο πίσω και να πάρει το κουτί δύο που έχει το παραδάκι που προσφέρουν. Απ τη σκηνή στο γραφείο του Ρούσσου κρατάω το βλέμα που αντάλλαξαν μάνα και γιός!!!!!! Παράξενο πολύ παράξενο. Βρε λέτε να είναι συνεταιράκια και μεις να νομίζουμε οτι σφάζονται;

Απο εκεί και μετά ολοι τρέχουν.

Ο Λουκάς πάει στην Εριέττα, που τον κάλεσε να τον πείσει να μιλήσει στην πληγωμένη κορασίδα να δεχτεί αυτά που της δίνουν για τον εκβιασμό. Έρημε Λουκά. Τρέχεις κι εσύ με το προβλήματα όλων

Ο Στέφανος συναντάει το Χρήστο να του πει να πείσει την αγαπημένη του να δεχτεί το ποσόν. Καλά ο Χρήστος έχει μπει εντελώς στο βρακί της τραγουδιάρας. Άρχισε κι αυτός να πιπιλάει την ίδια καραμέλα. Τα δικαιούται λέει. Ήμαρτον. Γιατί συναντήθηκαν σε γήπεδο κατάλαβε κανείς; Αμ αυτό που χτυπιέται και του λέει οτι την έκλεψαν και το δίκαιο είναι να της τα επιστρέψουν της τι σας λέει; Τα δουλεμένα του κοριτστιού πίσω ρεεεεεεεεεεε Εκβίασε και έλεψε να τα αποκτήσει. Ξέρετε τι ιδρώτα έχυσε;

Ο έρμος ο Λουκάς ακούει το τσόλι να του λέει οτι δούλευε με την κοιλιά στο στόμα. Βούτα τη αγόρι μου απ την κοτσίδα και φέρτην δέκα σβούρες που ζητάει και τα ρέστα. Ας μην σου έκρυβε οτι περιμένει το παιδί σου να μη δουλεύει. Και δεν του έφτανε η σιχαμένη του κουβαλήθηκε και η ζαβή πεθερά να λέει άρες μάρες κουκουνάρες.

Η Μελιτούλα ντύνεται σεμνά κουμπώνεται και ως το λαιμό και πάει στο σπίτι της Εύας. Της ανοίγει η άλλη και της λέει η κατσαρούλα σοβαρά σοβαρά θέλω να σου μιλήσω.

Η Εύα λοιπόν ζεματίζεται και της λέει ωχ πολύ σοβαρή σ ακούω. Απ το ύφος της καταλαβαίνεις τι σκέπτεται. Γ@@@το την προηγούμενη φορά μου περιέγραψε το τραπεζάτο λες να την έκανε κι ο Λευτέρης και να ακούσω περιγραφή και για το μηχανάτο;

Η Μελίτα πιάνει απ το ύφος της τι σκέπτεται και της λέει μην ανησυχείς για την Νταίζη θέλω να σου μιλήσω, αυτή τη φορά τουλάχιστον

Η υποφαινόμενη στη συγκεκριμένη ατάκα έχει φύγει απ την καρέκλα και έχει διπλωθεί απ τα γέλια

Διεκδικούν λέει ένα μερίδιο ευτυχίας και για πρώτη φορά όχι το ίδιο μερίδιο. Πέθανα απ το γέλιο σας λέω. Μετά βεβαίως πήγε να γουβώσει τον καναπέ με το μερίδιο που βούτηξε last year

Το Νταιζάκι τελικά δεν είναι έξυπνο κουτοπόνηρο είναι και δίνει μαθήματα απατεωνιάς και στο Χρήστο που κάθεται και την ακούει. Μπαλαρίνα κι ο Χρήστος κρίμα το ζειμπέκικο που έχεις χορέψει κακομοίρη

Στο τρυπάκι κι η Εύα πηγαίνει στο Λευτέρη να δει τι μπορεί να κάνει. Μου άρεσε η σκηνή τους και μου άρεσε που ο Λευτέρης δεν ξεπουλάει εύκολα τους νεκρούς του. Περιμένω να δω αν στη ζυγαριά βαραίνει περισσότερο η πρώην ή η νυν.

Το σώου με τα μπογιατίσματα δεν θα το σχολιάσω για άλλη μια φορά. Δεν θέλετε πιστέψτε με

Η Αμαλία σημείωσε να θυμηθεί να πάει αύριο κομωτήριο. Τα βλέπει να έρχονται τα πρωτοσέλιδα να μην είναι περιποιημένη;

Η Αντιγόνη στο τέλος του επεισοδίου έριξε τη βόμβα. Η Αννούλα της κάρφωσε που κρύβονταν ο Λευτέρης με τη Βέρα και τα διαμάντια οπότε το ζητούμενο είναι αν τους φονιάδες τους έστειλε εκείνη ή είχε συνεργάτες κι αν είχε ποιοί ήταν;

Εκείνο όμως που μου προκάλεσε ενδιαφέρον ήταν η συνάντηση Λευτέρη Λουκά στην οποία πάλι δεν ακούσαμε το περιεχόμενο της συζήτησης. Ελπίζω να στήνουν κάτι τα αγόρια στους λεχρίτες για να έχει κάποιο ενδιαφέρον

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από fay Τετ Φεβ 23, 2011 8:56 pm

Ελάχιστες σκηνές που άξιζαν είχε και το σημερινό, συνηθισμένο πλέον φαινόμενο. Τι να περιμένει κανείς όταν βλέπει συνέχεια τη Νταίζη στην οθόνη του; Μια σκηνή που θα άξιζε ήταν αυτή του Λουκά και του Λευτέρη αν δεν ήταν βουβός κινηματογράφος. Κάτι μου λέει ότι θα είχαν πολύ ενδιαφέρον αυτά που έλεγαν αλλά γιατί να τα ακούσουμε εμείς αυτά όταν έχουμε τόσα άλλα απείρως πιο συγκλονιστικά; Τη Νταίζη, μια πρώην μπουζουξού να μιλάει περιφρονητικά για τεράστια ποσά που ούτε τα δικαιούται ούτε της αξίζουν σα να είναι κόρη μεγιστάνα, αν και πιστεύω ότι ακόμη και οι μεγιστάνες δεν θα έβρισκαν τόσο ευτελές ποσό 100 εκατομμύρια ευρώ. Το Νικόλα που βάζει το φίλο του να του βάψει το σπίτι και λέει ψέματα στη Δάφνη ότι εκείνος προσφέρθηκε. Το Λουκά που παραπονιέται ότι δεν είναι δίπλα στη Νόρα επειδή είναι εκτός γραφείου και εκτός σπιτιού. Να του θυμίσει κάποιος ότι αν είναι εκτός γραφείου φταίει η ξεροκεφαλιά του που αφήνει τη Νόρα να δουλεύει μόνη της και στην κατάστασή της; Να του θυμίσει επίσης κάποιος ότι αν είναι και εκτός σπιτιού φταίει ο ανόητος ιπποτισμός του που άφησε την πεθερά του να στρογγυλοκαθήσει στο σπίτι τους ενώ θα έπρεπε να είναι με τη Νόρα αυτή την περίοδο; Και μια που ανέφερα την άκρως εκνευριστική πεθερά του μπορώ να πω ότι μου προκάλεσε αναγούλα πάλι η σκηνή της με την πονεμένη και βιασμένη κορασίδα. Δεν κατάλαβα όμως γιατί ο Λουκάς δεν της πέταγε στα μούτρα όλη την αλήθεια για το κατατρεγμένο κοριτσάκι και τους εκβιασμούς του. Γιατί δε μίλησε να ανοίξει τα μάτια της χαζοβιόλας Στέλλας που ξεστόμισε και το αμίμητο ''να την υπερασπιστείς, Λουκά, μάνα του παιδιού σου είναι''. Έψαχνα τοίχο να χτυπήσω το κεφάλι μου. Την επόμενη φορά περιμένω να τα ψάλει στο Λουκά που άφησε ένα τόσο καλό κορίτσι στα σκαλιά της εκκλησίας γα την κόρη της. Πόση κατρακύλα και πόση ξεφτίλα πια; Κρίμα που χαραμίζεται η ηθοποιός με ένα ρόλο τόσο γελοίο και ηλίθιο. Κρίμα.
Μου άρεσαν μόνο οι σκηνές Λουκά και Στέφανου με την Εριέττα, οι λίγες Λουκανορικές σκηνές αλλά χωρίς τη Στέλλα μες στη μέση και η μυστηριώδης κουβέντα του Λουκά και του Λευτέρη που ελπίζω να μας εκπλήξει ευχάριστα σύντομα.
Όχι άλλη Νταίζη, όχι άλλη Στέλλα, λίγα επεισόδια έχει εμφανιστεί και τη σιχάθηκα κιόλας. Και θα πω μαζί με το Λουκά,'' Νόρα, μάζεψε τη μάνα σου''.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Φεβ 23, 2011 9:05 pm

loukitsa έγραψε:Ασπάστηκα:

1.Συμμορία στα γραφειο Ομίλου: οσο αχωνευτη και εμετικη ειναι η Οχιά στις όποιες
βρωμικες συμφωνιές κάνει της τηρεί κατα γράμμα και με εκπλήσσει που θέλει να μάθει
και για αυτο που της είπε ο Λευτερης...δεν το περιμενα να κανει αυτη την κίνηση ματ

2.Δαφνη-Νικόλας:Ελαμψε το προσωπάκι της Δαφνης με την "κίνηση" του Λουκά, αν και ο Νικόλας
ψιλοκαρφώθηκε με τη συγκινηση που του εφυγε γρηγορα...

3.Λουκάς-Νόρα:Μπαινει εδω μονο και μονο για το Λουκα και τη Νόρα όχι
για την μαυρη καταρα τη καφετζου...που την βαζουν αναμεσα στο πιο
αγαπημενο τηλεοπτικο ζευγαρι

4.Συμμορία νο2: Τα ίδια πάλι τα ίδια....ακρη δεν βγαζουμε...

5.Ερη-Στεφανος:Ποσο υπέροχοι δεν τους χορταίνω μαζι!!! Ευχαριστούμε

6.Δαφνη-Νόρα:Νευριασε η Δαφνη με τα παιχνιδακια των αγοριων...
Ευτυχως έλειπε πάλι η αργόσχολη Μπεκρου

7.Ρούσσος-Αμαλι:Πολυ καλοί και εμεινε στηλη αλατος η Αμαλιτσα με την κινηση της Ερης μας

8.Λουκάς-Έρη:Αδερφουλα του Λουκά κρατησε μακρια απο την Οχιά
το Λουκά...Πάλι η ακάνθινη πεθερουλα στη μεση προς όφελος της Οχιάς?
Ποιον ηρεμο γαμο Λουκακο μου σας εχουν ρημαξει γλυκιέ μου δεν σας αφηνουν να απολαύσετε ο ενας τον άλλο!
Η χαρα της Ερης για την κλωτσια της ανηψιας πολυ γλυκια

9.Χρηστος-Στεφανος:Ο Χρηστος δεχεται στωικα τα όσα του λέει η Οχιά,
που ειναι ο δυναμικος Χρησταρας? Μου άρεσε που τον ειδαμε λιγακι μιας και ειναι χαμενος

10.Λουκάς-Νόρα:Πάλι με τον καημο του εμεινε ο Λουκακος μας
δεν μπορει να χαρεί την κοράκλα του

11.Ερη-Στεφανος: όσο και αν σας φωναζω αγαπητοι σεναριογραφοι κατα βαθος σας αγαπω!!!!
Ειδικα οταν μου κανετε το χατηρι....Αχ ποση ποση Χημεια εχουν αυτοι οι δυο μαζι!!
Η ανωτερότητα της Ερης σπάει κόκκαλα αυτη ειναι κυρια!
Στεφανε ξερεις πως να την ευχαριστησεις χωρισε την Μπεκρου καλε μου

12.Στεφανος-Ερη:Κλεισε το ρημαδι το παρασιτο στο τηλεφωνο χρυσε μου..
όταν λείπει η Μπεκρου λειπει απο το σπίτι της κηνυγά τον ερωτα και όχι τη δουλεια ή το παιδι της
Και μετα ο Λουκάς είπε τα τρελά του στην Ερη τουλαχιστον ειδαμε Στεφανο-Ερη ξανα!

13.Ευα-Λευτερης:Η Ανυσηχια της Ευας για την πορεία του Λευτερη μου άρεσε
και καταλαβαινω και τη σταση του Λευτερη ειναι πολυ μπερδεμενος.
Λιγο παραπανω να κρατουσε η σκηνη θα ημουν ευχαριστημενη

14.Λουκάς-Λευτερης:Γιατι δεν μας αφησαν να ακουσουμε τη συζητηση τους οεο?
Τι ειπανε και πήγε βραδυ? οεο

15.Θεαρα-Αννα:Η καλη φιλη του Λευτερη τον εδωσε κανονικα....και εδωσε την εντολη
στο βουνο...Γιατι Θεαρα μου γιατι???


Σπάστηκα:

1.Οχιά-Λευτέρης:Πολυ ύποπτη η καλοσυνη της Οχιάς με το Λευτερη

2.Ξενερωτας:Η αργόσχολη ακαματα εφυγε απο τη δουλεια για τον ερωτα της
το παιδι γυρισε απο το σχολειο ή ειναι με το υπηρετικο προσωπικο πάλι εξαφανισμενο?

3.Χρηστος-Οχιά:Δεν μπορω να τον βλέπω διπλα στην Οχιά συγνωμη....Δουλικο
δεν ηταν ο Χρηστος ποτε....Αυτο με τη φυλακη που της είπε μου άρεσε...

4.Λουκάς στην Οχιά:"Καλως το καμαρι των απανταχου εκβιαστών"
Θυμηθηκε τον Αρη η κλώσσα? Αφου είπαμε ο Άρης δεν ειναι γιος του Λουκά..!
Να σου και η ακανθινη Στέλλιτσα πάντα υπερ της Οχιάς και κατα της κορης της
Αχ όταν ακουω τη φραση "κακόμοιρο" "αγαπη μου" για την Οχιά και με τα φιλιά
λίγο έλειψε να κανω εμετο

5.Ευαρα-Μπεκρου:Αυτη η χαλαρότητα αναμεσα τους είναι πολυ κάπως...
Η Μπεκρου πηγε εκει γιατι δεν σεβεται τον αδικο φονο της Βερας για να εχει
το Στεφανακο διπλα της....Η Ευα διεκδικει μεριδιο ευτυχιας εσυ την εχεις μια ζωη Μπεκρου...
Ισα και όμοια δεν είστε αυτη ποναει συνέχεια εσυ όχι...!

6.Ξενερωτας που ξαναγουβωνει τον καναπε:Βαλτε κανα χαλί να ξαπλωσετε καλε τι φοβαστε τη Μοιραρακη?
Ακομα και στην ξαπλα πόσο προβλέψιμος ο ξενερωτας?

7.Οχια-Χρησταρας:Δεν τη ριχνεις μεσα στο τζακι να ηρεμησουμε....







Επειδη ειδαμε λιγο Κασσανδρινο παραπάνω
και επειδη ηταν λιγακι καλυτερο απο
αλλα επεισόδια μιας και ειχαμε σε μικροτερη δόση Μπεκρου και Οχιά
ψηφιζω Καλό.




YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμφωνώ σε όλα!!! : respect :

Υ.Γ.1 Σήμερα πείστηκα ότι τελικά τα διαμάντια και τα λύτρα τα έχουν πάρει ο Λουκάς με το Λευτέρη...

Υ.Γ.2 Clarabelle, καταπληκτικός σχολιασμός! : respect : Κι εγώ γέλασα πάρα πολύ στη σκηνή Εύας – Μελίτας!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από afroditi_norakii Τετ Φεβ 23, 2011 9:11 pm


εγω λεω να μην πω πολλα...συμφωνω απολυτα μαζι σας!
θα σκασω ομως αμα δεν μαθω τι κρυβουν Λουκακος και Λευτερης! βεβαια μια υποψια την εχω (οπως ολοι μας) αλλα θελω να τους ακουσω!
οσο για το τελευταιο με Αννα-Αντιγονη ομολογω οτι δεν το περιμενα.... Confused?
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Τετ Φεβ 23, 2011 9:17 pm

Hello everybody.....
Ωρα να σχολιάσω και σήμερα....

Μου άρεσε....

1.Αμαλία-Ρούσσος:Έμεινε η Αμαλίτσα με τα πικάντικα νέα....... sisi sisi sisi Τιτανομέγιστοι FOREVER!
2.Λουκας-Νικόλας-Δαφνη-Νόρα-Ταβανόβουρτσες>>>> lmao lmao lmao
3.The last scene...Επιτέλους μετά απο τόσο καιρό έχουμε και λίγο μυστήριο...η Αντιγόνη έδωσε την εντολή αλλά η Αννα γιατί τη βαηθάει;;; Anyway ο Πέτρος έτσι απαλάσετε απο αυτη την κατηγορία και αυτό με ανακουφίζει πολύ!!!!

Δεν μου άρεσε....

1.Η Στέλλα....να μου υπερασπίζετε το Νταιζουλίνι....Νόρα μάζεψε τη μάνα σου!!!!!!
2.Η απλιστη Ντίζη που νομίζει οτι όλα της ανήκουν....αυτή σε λίγο θα πει οτι της ανήκει και η Ακρόπολη!!!!
3.Σκηνη Μελίτας-Λουκα-Νόρας.....αμάν πια ο Λουκας και η εκδίκηση του...μεχρι και με την Νταίζη θα σημαχούσε για να βάλει τον Πέτρο μέσα...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΡΕ ΛΟΥΚΑ!!!!

Όλο το υπόλοιπο απλά Αδιάφορους sisi
Φιλάκια Flkia
AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από aggeliki Τετ Φεβ 23, 2011 9:39 pm

Clarabelle έγραψε:
Έπαψα να αναρωτιέμαι γιατί εξακολουθώ να παρακολουθώ τη σειρά. Τελικά το κάνω για κάτι σκηνές σαν αυτή της Μελίτας με την Εύα. Έκανα καινούριο συκώτι σας το ορκίζομαι. Ας τα πάρω απ την αρχή

Η Νταιζούλα κούνησε τα χεράκια της σε όλους τους λωποδύτες της παρέας και εκβίασε με το χαμόγελο και το μορφασμό στα χείλη. Η φαταουλίτσα θέλει να μάθει ποιός έδωσε την εντολή για να πετάξει την πληροφορία στο Λευτέρη μην τυχόν της ζητήσει κανένα ευρώ. Μεγάλη καρδιά με συγκίνησε Πήγε κι απ το παλικάρι να πουλήσει εκδούλευση. Τι βλέπω θεέ μου. Για τους άλλους λέει η ανθρώπινη ζωή δεν έχει αξία. Για τη Νταίζη πάλι αξίζει κληρονομιές. Για μια κληρονομιά δεν προσπάθησε να μην αφήσει τον Αγγελο να δει το φώς της μέρας;

Ο Στέφανος ο Ρούσσος και η Εριέττα αποφάσισαν να μιλήσουν σε όποιον μπορεί να μεταπείσει το τσόκαρο και ο Στέφανος προσθέτει οτι πρέπει να μιλήσουν και στο Λευτέρη αλλά δεν πάει να παρακαλέσει ο ίδιος. Με τον τρόπο του το περνάει στο κουτάβι του οπότε η απολυτούλα πάει να παρακαλέσει. Είναι στο χέρι του Λευτέρη της λέει και η ζαβή νομίζει οτι παίρνει πρωτοβουλία.

Οι λεχρίτες τα ρίχνουν ο ένας στον άλλον και στην συνέχεια όλοι τρέχουν να πείσουν την Νταίζη να μην ανοίξει την κουρτίνα ένα και δει η αστυνομία τι κρύβεται απο πίσω και να πάρει το κουτί δύο που έχει το παραδάκι που προσφέρουν. Απ τη σκηνή στο γραφείο του Ρούσσου κρατάω το βλέμα που αντάλλαξαν μάνα και γιός!!!!!! Παράξενο πολύ παράξενο. Βρε λέτε να είναι συνεταιράκια και μεις να νομίζουμε οτι σφάζονται;

Απο εκεί και μετά ολοι τρέχουν.

Ο Λουκάς πάει στην Εριέττα, που τον κάλεσε να τον πείσει να μιλήσει στην πληγωμένη κορασίδα να δεχτεί αυτά που της δίνουν για τον εκβιασμό. Έρημε Λουκά. Τρέχεις κι εσύ με το προβλήματα όλων

Ο Στέφανος συναντάει το Χρήστο να του πει να πείσει την αγαπημένη του να δεχτεί το ποσόν. Καλά ο Χρήστος έχει μπει εντελώς στο βρακί της τραγουδιάρας. Άρχισε κι αυτός να πιπιλάει την ίδια καραμέλα. Τα δικαιούται λέει. Ήμαρτον. Γιατί συναντήθηκαν σε γήπεδο κατάλαβε κανείς; Αμ αυτό που χτυπιέται και του λέει οτι την έκλεψαν και το δίκαιο είναι να της τα επιστρέψουν της τι σας λέει; Τα δουλεμένα του κοριτστιού πίσω ρεεεεεεεεεεε Εκβίασε και έλεψε να τα αποκτήσει. Ξέρετε τι ιδρώτα έχυσε;

Ο έρμος ο Λουκάς ακούει το τσόλι να του λέει οτι δούλευε με την κοιλιά στο στόμα. Βούτα τη αγόρι μου απ την κοτσίδα και φέρτην δέκα σβούρες που ζητάει και τα ρέστα. Ας μην σου έκρυβε οτι περιμένει το παιδί σου να μη δουλεύει. Και δεν του έφτανε η σιχαμένη του κουβαλήθηκε και η ζαβή πεθερά να λέει άρες μάρες κουκουνάρες.

Η Μελιτούλα ντύνεται σεμνά κουμπώνεται και ως το λαιμό και πάει στο σπίτι της Εύας. Της ανοίγει η άλλη και της λέει η κατσαρούλα σοβαρά σοβαρά θέλω να σου μιλήσω.

Η Εύα λοιπόν ζεματίζεται και της λέει ωχ πολύ σοβαρή σ ακούω. Απ το ύφος της καταλαβαίνεις τι σκέπτεται. Γ@@@το την προηγούμενη φορά μου περιέγραψε το τραπεζάτο λες να την έκανε κι ο Λευτέρης και να ακούσω περιγραφή και για το μηχανάτο;

Η Μελίτα πιάνει απ το ύφος της τι σκέπτεται και της λέει μην ανησυχείς για την Νταίζη θέλω να σου μιλήσω, αυτή τη φορά τουλάχιστον

Η υποφαινόμενη στη συγκεκριμένη ατάκα έχει φύγει απ την καρέκλα και έχει διπλωθεί απ τα γέλια

Διεκδικούν λέει ένα μερίδιο ευτυχίας και για πρώτη φορά όχι το ίδιο μερίδιο. Πέθανα απ το γέλιο σας λέω. Μετά βεβαίως πήγε να γουβώσει τον καναπέ με το μερίδιο που βούτηξε last year

Το Νταιζάκι τελικά δεν είναι έξυπνο κουτοπόνηρο είναι και δίνει μαθήματα απατεωνιάς και στο Χρήστο που κάθεται και την ακούει. Μπαλαρίνα κι ο Χρήστος κρίμα το ζειμπέκικο που έχεις χορέψει κακομοίρη

Στο τρυπάκι κι η Εύα πηγαίνει στο Λευτέρη να δει τι μπορεί να κάνει. Μου άρεσε η σκηνή τους και μου άρεσε που ο Λευτέρης δεν ξεπουλάει εύκολα τους νεκρούς του. Περιμένω να δω αν στη ζυγαριά βαραίνει περισσότερο η πρώην ή η νυν.

Το σώου με τα μπογιατίσματα δεν θα το σχολιάσω για άλλη μια φορά. Δεν θέλετε πιστέψτε με

Η Αμαλία σημείωσε να θυμηθεί να πάει αύριο κομωτήριο. Τα βλέπει να έρχονται τα πρωτοσέλιδα να μην είναι περιποιημένη;

Η Αντιγόνη στο τέλος του επεισοδίου έριξε τη βόμβα. Η Αννούλα της κάρφωσε που κρύβονταν ο Λευτέρης με τη Βέρα και τα διαμάντια οπότε το ζητούμενο είναι αν τους φονιάδες τους έστειλε εκείνη ή είχε συνεργάτες κι αν είχε ποιοί ήταν;

Εκείνο όμως που μου προκάλεσε ενδιαφέρον ήταν η συνάντηση Λευτέρη Λουκά στην οποία πάλι δεν ακούσαμε το περιεχόμενο της συζήτησης. Ελπίζω να στήνουν κάτι τα αγόρια στους λεχρίτες για να έχει κάποιο ενδιαφέρον



Μαρία, γι άλλη μια φορά δεν παίζεσαι! Ο σχολιασμός υπέροχος κ συμφωνώ μέχρι τελείας.

Με τη σκηνή Μελίτας Εύας γέλασα κι εγώ μέχρι που δάκρυσα.
Η Ξυλά είναι πάντα τόσο εκφραστική που καταλάβαινα τις σκέψεις της.Μου έκανε εντύπωση η διατύπωση.
Θα χάσουμε το Στέφανο (πληθυντικός) κι εσύ θα χάσεις το Λευτέρη.

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty συμφωνω απολυτα και με τις δυο

Δημοσίευση από jenoy Τετ Φεβ 23, 2011 10:05 pm

Cancoon έγραψε:
Dimitraaa έγραψε:Μου άρεσαν πάρα πολύ: το Λουκανορικό φιλάκι
Στέφανος & Μελίτα αγκαλίτσα
Χρήστος & Νταίζη στο τζάκι

Μέτριο το σημερινό...

Υ.Γ Πάλι dislikes θα πάρει το σχόλιο μου, αλλά δημοκρατία έχουμε... τη γνώμη μου είπα Razz

Εγώ συμφωνώ με αυτά που έγραψες! Φυσικά και έχουμε δημοκρατία.
Λοιπόν για μένα το επεισόδιο ήταν πολύ καλό!
Μου άρεσε πάρα πολύ που η Μελίτα και η Εύα, δύο γυναίκες άσχετες με το κύκλωμα των διαμαντιών, τους εκβιασμούς και τις μπίζνες έθεσαν το πρόβλημα στη σωστή του βάση και έδωσαν την λύση που όλοι οι άλλοι οι σχετικοί, οι της πιάτσας δεν κατάφεραν να δώσουν: εν προκειμένω δεν τίθεται θέμα απόδοσης δικαιοσύνης αλλά θέμα αύξησης της περιουσίας της Νταίζης μέσω της εκμετάλλευσης της μνήμης της Βέρας, θέμα να την πληρώσουν γι' αυτό οι αγαπημένοι τους άνθρωποι και γι' αυτό χρειάζεται να παρέμβουν.
Και ειδικά μπράβο στην Μελίτα που βρήκε την άκρη του νήματος, ενημέρωσε την Εύα για το πώς έχουν τα πράγματα και ζήτησε την βοήθειά της.
Η σκηνή Μελίτας-Εύας μου άρεσε επίσης και γιατί υπήρξε η πλήρης διασαφήνιση της σχέσης των δύο γυναικών. Πλέον, όπως είπαν, δεν διεκδικούν το ίδιο μερίδιο ευτυχίας και έτσι η μία αντιμετωπίζει την άλλη με ωριμότητα και κατανόηση. Πραγματικά αυτή η εξέλιξη έχει δώσει ένα πολύ καλό φρεσκάρισμα στο σενάριο.
Μου άρεσε πάρα πολύ που ο Στέφανος και η Μελίτα κρατούσαν ο ένας τον άλλον ενήμερο για τις εξελίξεις και για τις ενέργειές τους. Που αντιμετώπισαν σφιχταγκαλιασμένοι την αγωνία τους για το τι θα γίνει αύριο. Που η Μελίτα εξέφραζε με ειλικρίνεια το άγχος της και ο Στέφανος την καθησύχαζε. Η αγκαλιά τους τόσο ζεστή και τρυφερή ήταν τέλεια!
Πολύ ωραία σκηνή και καταπληκτική χημεία ανάμεσα στους Σταύρου – Παπά!
Η Νταίζη έχει επίγνωση του πόσο εύκολα μπορεί να καταρρεύσει ο εκβιασμός της. Μπλοφάρει όμως και ό,τι γίνει. Έχει αυτό το τυχοδιωκτικό στοιχείο μέσα της. Η απρόσμενη χημεία της με την Στέλλα αφήνει τους πάντες έκπληκτους!
Από την συζήτηση Εριέττας Στέφανου φάνηκε ότι ο Στέφανος πραγματικά νιώθει άσχημα που η Εριέττα τον ξελασπώνει. Καθώς ο ίδιος δεν έχει γι’ αυτήν τα αισθήματα που έχει αυτή γι’ αυτόν, αισθάνεται άβολα, σαν να την εκμεταλλεύεται. Τι να κάνουμε, ο άνθρωπος έρωτα νιώθει μόνο για την Μελίτα και είναι άλλο πράγμα ο έρωτας και άλλο η εκτίμηση.
Η συνεργασία της Αντιγόνης και της Άννας είναι μεγάλη έκπληξη. Δεν με εκπλήσσει τόσο το ότι η Αντιγόνη έδωσε την εντολή για το μακελειό στο βουνό (είναι αρκούντως σκληρή για να το έχει κάνει) αλλά κυρίως το ότι, όπως φαίνεται, η Άννα πρόδωσε τους δύο δικούς της ανθρώπους. Περιμένω να δω τα πώς και τα γιατί.

Πραγματικα η σκηνη του Στεφανου με την Μελίτα ήταν υπεροχη με απολυτη χημεια
τρυφερη αγκαλια και γλυκολογα
βεβαια παρακατω πικρα παλι αλλα ενταξει θα το αντεξουμε , "παλι με χρονια με καιρους παλι δικα μας θα'ναι"(μιλαω για εμας τους φαν του ζευγαριου)
συμφωνω επισης οτι αλλο ο ερωτας και αλλο η εκτιμηση
βεβαια επειδη η σειρα θα παει μεχρι τα Χριστουγεννα εχουν να δουν τα ματακια μας ακομα πολλες ανατροπες
εγω ομως ελπιζω και θελω η αγαπη του Στεφανου και της Μελιτας να αντεξει στο τελος

jenoy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Τετ Φεβ 23, 2011 10:28 pm

Μια βοήθεια ή καλύτερα μια γνώμη: Εγώ που λόγω προετοιμασίας για παράσταση δεν το είδα, να το δω ή να κάνω επανάληψη στο άγνωστο?? scratch
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τετ Φεβ 23, 2011 10:30 pm

Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό...

Μάζωξη Νο 2999: Αδιάααααααααααααααααφορουουουουουουουουουουους! (Πλην του touch me baby του Στέφανου στο χέρι της Ανώτερης στο χειλιοδηλωμένο: Εμείς δεν έχουμε σχέση με τους φόνους)

Η επιχείρηση ελαιοχρωματισμών ασχολίαστη.

Μελιτάκι σε χαλάει άμα ο Λουκάς βοηθήσει στην καταγγελία για τον μπαμπάκα; Τι γλυκοοοοοοοοό!

Λουκά ούτε εμάς μας αρέσουν οι αγκαλιές και τα χάδια της γλυκιάς μανούλας με τη Νταιζάρα αλλά κάτι μου λέει ότι κάποιον άγνωστο παραπάνω λόγο έχεις εσύ........ Τέλος πάντων τώρα!

Συνέχεια μάζωξης Νο 2999: Μα τι εύκολο θύμα η Αντιγόνη! Μου άρεσε πάντως η στάση μπροστά στο Στέφανο πριν αποχωρήσει!

Στο ασανσέρ που συναντιόμαστε (Στεφ - Ερη): Oh baby! Give me love baby! inlove

Νταίζη - Λευτέρης: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Oh-jeez

Ρούσσος - Αμαλία: Γεια σου ρε Πέτρο με τα πικάντικα!!!!

Στέφανος - Μελίτα: Πουλιά στον αέρα πιάνει σήμερα η πιτσιρίκα.....

Λουκάς - Εριέττα: Άκου τον bro Έρη... στο έχω ξαναπεί........

Χρήστος - Στέφανος: Άμα σας λέω εγώ παρακολουθούν το φόρουμ... Τρίχες κατσαρές είπε ο Στέφανος, το πιάσατε το υπονοούμενο!! lmao Καλά εκεί που πήγε να φύγει νόμιζα ότι πήγε να αρχίσει το τρέξιμο στο γήπεδο lmao Κι ο Κασσανδρινός τι βλέμμα;;;;;;;;;;;;

Λουκάς - Νόρα: Τέλειο φιλάκι!

Νταίζη - Χρήστος: Άσε τα αλλά ρε Χρήστο και βάλε μια τελεία στην αχόρταγη! Άκου το γύρο του κόσμου σε 5άστερες σουίτες!

Στέφανος - Εριέττα: Εριέττα μου τα αισθήματα που έχεις εκφράσει δεν συμβαδίζουν με ατάκες όπως: Φίλοι είμαστε!

Νταίζη - Λουκάς: Έτσι δούλευα κι εγώ με την κοιλιά στο στόμα και κουβαλούσα το γιο σου.... Η ιστορία επαναλαμβάνεται!Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Bugging-out

Στέλλα - Νταίζη - Λουκάς: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Throw-computer

Εριέττα - Στέφανος (ξανά): Touch me baby η συνέχεια.. Το είδατε ε; Δεν γίνετε να μην το είδατε! Είδατε πως απίθωσε η Ανώτερη κάθε εκατοστό της παλάμης της στον... κορμό του Στέφανου! Love! Υπάρχει ο Αϊ - Βασίλης Έρη μου.....

Μελίτα - Εύα: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Electric Εύα-> Και για 1η φορά δεν διεκδικούμε το ίδιο μερίδιο! oscar

Εύα - Λευτέρης: Νεκρό και ζωντανό αίσθημα μάλλον το ίδιο σου λένε Λευτέρη!

Στέφανος - Μελίτα: Έλα να αραιώνουμε!!!!!!! Κοριούς πιάσαμε! lol! lmao Θεός ο Σταύρου!

Λουκάς - Λευτέρης: Δυναμώστε να ακούμε κι εμείς καλέ! Πάλι στο mute; Impatient Τι γίνεται εδώ ρε γαμώτο scratch

Νταίζη - Χρήστος: Πώς τα ανοίγεις έτσι τα χαρτιά σου γλυκιά μου! Τρόμαξε το μάτι του ανθρώπου! Πέτα την στο τζάκι έτσι όπως είναι να τελειώνουμε!

Αντιγόνη - Άννα: Έλα μωρή Αντιγονάααααααρα! Καμιά φορά τελικά άλλο να διαβάζεις την περίληψη κι άλλο να βλέπεις το επεισόδιο (εκτός σκηνών Νταίζης). Αν και πολύ απλή στιχομυθία θα έλεγα... Τέλος πάντων!

Αυτά; Τι να ψηφίσω; Μέτριο; okeik
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από evaki16 Τετ Φεβ 23, 2011 10:40 pm

Δεν μπορω να πω πως συγκλονιστικα.....
Σκηνη Μελιτας-Ευας------> Μελιτα "Ευα ξερω πως εχουν γινει πολλα μεταξυ μας" ευτυχως που μας το θυμισατε γιατι εγω κοντευα να ξεχασω αυτα που εχουν συμβει αναμεσα σε αυτες τις δυο!!! Εδω κοντεψα να τις περασω κολλητες!!!!
Νταιζη-Χρηστος στο τζακι-----> Ωραια σκηνουλα!!!!
Ερριετα-Στεφανος----> Το χω πει χιλιαδες φορες.... αλλη μια δεν βλαπτει!!!! ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ ΜΑΖΙ!!!!
Λουκανορικη σκηνη-------> Πολυ γλυκια ηταν..... αλλα περιμενω τις αυριανες!!!!!!
Ευα-Λευτερης-----> Αν και μικρη ηταν πολυ ωραια!!!
Στεφανος-Μελιτα----> Ποτε θα χωρισουν???? Περιμενω πως και πως αυτη την στιγμη!!!!

Μετριο το επεισοδιο απο εμενα!!! Δεν ειδα και κατι ουσιωδες!!!!!!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΥΣΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από annoula! Τετ Φεβ 23, 2011 10:51 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό...

Μάζωξη Νο 2999: Αδιάααααααααααααααααφορουουουουουουουουουουους! (Πλην του touch me baby του Στέφανου στο χέρι της Ανώτερης στο χειλιοδηλωμένο: Εμείς δεν έχουμε σχέση με τους φόνους)

Η επιχείρηση ελαιοχρωματισμών ασχολίαστη.

Μελιτάκι σε χαλάει άμα ο Λουκάς βοηθήσει στην καταγγελία για τον μπαμπάκα; Τι γλυκοοοοοοοοό!

Λουκά ούτε εμάς μας αρέσουν οι αγκαλιές και τα χάδια της γλυκιάς μανούλας με τη Νταιζάρα αλλά κάτι μου λέει ότι κάποιον άγνωστο παραπάνω λόγο έχεις εσύ........ Τέλος πάντων τώρα!

Συνέχεια μάζωξης Νο 2999: Μα τι εύκολο θύμα η Αντιγόνη! Μου άρεσε πάντως η στάση μπροστά στο Στέφανο πριν αποχωρήσει!

Στο ασανσέρ που συναντιόμαστε (Στεφ - Ερη): Oh baby! Give me love baby! inlove

Νταίζη - Λευτέρης: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Oh-jeez

Ρούσσος - Αμαλία: Γεια σου ρε Πέτρο με τα πικάντικα!!!!

Στέφανος - Μελίτα: Πουλιά στον αέρα πιάνει σήμερα η πιτσιρίκα.....

Λουκάς - Εριέττα: Άκου τον bro Έρη... στο έχω ξαναπεί........

Χρήστος - Στέφανος: Άμα σας λέω εγώ παρακολουθούν το φόρουμ... Τρίχες κατσαρές είπε ο Στέφανος, το πιάσατε το υπονοούμενο!! lmao Καλά εκεί που πήγε να φύγει νόμιζα ότι πήγε να αρχίσει το τρέξιμο στο γήπεδο lmao Κι ο Κασσανδρινός τι βλέμμα;;;;;;;;;;;;

Λουκάς - Νόρα: Τέλειο φιλάκι!

Νταίζη - Χρήστος: Άσε τα αλλά ρε Χρήστο και βάλε μια τελεία στην αχόρταγη! Άκου το γύρο του κόσμου σε 5άστερες σουίτες!

Στέφανος - Εριέττα: Εριέττα μου τα αισθήματα που έχεις εκφράσει δεν συμβαδίζουν με ατάκες όπως: Φίλοι είμαστε!

Νταίζη - Λουκάς: Έτσι δούλευα κι εγώ με την κοιλιά στο στόμα και κουβαλούσα το γιο σου.... Η ιστορία επαναλαμβάνεται!Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Bugging-out

Στέλλα - Νταίζη - Λουκάς: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Throw-computer

Εριέττα - Στέφανος (ξανά): Touch me baby η συνέχεια.. Το είδατε ε; Δεν γίνετε να μην το είδατε! Είδατε πως απίθωσε η Ανώτερη κάθε εκατοστό της παλάμης της στον... κορμό του Στέφανου! Love! Υπάρχει ο Αϊ - Βασίλης Έρη μου.....

Μελίτα - Εύα: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Electric Εύα-> Και για 1η φορά δεν διεκδικούμε το ίδιο μερίδιο! oscar

Εύα - Λευτέρης: Νεκρό και ζωντανό αίσθημα μάλλον το ίδιο σου λένε Λευτέρη!

Στέφανος - Μελίτα: Έλα να αραιώνουμε!!!!!!! Κοριούς πιάσαμε! lol! lmao Θεός ο Σταύρου!

Λουκάς - Λευτέρης: Δυναμώστε να ακούμε κι εμείς καλέ! Πάλι στο mute; Impatient Τι γίνεται εδώ ρε γαμώτο scratch

Νταίζη - Χρήστος: Πώς τα ανοίγεις έτσι τα χαρτιά σου γλυκιά μου! Τρόμαξε το μάτι του ανθρώπου! Πέτα την στο τζάκι έτσι όπως είναι να τελειώνουμε!

Αντιγόνη - Άννα: Έλα μωρή Αντιγονάααααααρα! Καμιά φορά τελικά άλλο να διαβάζεις την περίληψη κι άλλο να βλέπεις το επεισόδιο (εκτός σκηνών Νταίζης). Αν και πολύ απλή στιχομυθία θα έλεγα... Τέλος πάντων!

Αυτά; Τι να ψηφίσω; Μέτριο; okeik

Με καλυψες οσο δεν παει(μη πω απολυτα,δεν θελω να σε προσβαλω!!χαχαχα) Ιωαννα μου : respect : !!!!Δεν θα το πιστεψεις, ομως και εγω οταν ειδα τον Στεφανο να κατεβαινει τα σκαλια λεω: "τωρα θα τρεξει κανα χιλιομετρο να του φυγουν τα νευρα" αλλα τελικα...για αλλο λογο κατηφορησε..!!!!Το υπονοουμενο για την κατσαρη ηταν ολοφανερο...Αν πει καμια μερα "τα σπαω ο απολυτος"μην απορησετε... huhu
Καληνυχτααααα!!!!!

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από marakii Τετ Φεβ 23, 2011 10:55 pm

Antigoni! έγραψε:Μια βοήθεια ή καλύτερα μια γνώμη: Εγώ που λόγω προετοιμασίας για παράσταση δεν το είδα, να το δω ή να κάνω επανάληψη στο άγνωστο?? scratch

Εμένα μου άρεσαν αρκετές σκηνές από το σημερινό (βαίβεα δεν είχε ΛουκαΝορικές :(..) τι να σου πω , αν θέλεις δες επιλεκτικά σκηνές.....
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τετ Φεβ 23, 2011 11:01 pm

annoula! έγραψε:
Με καλυψες οσο δεν παει(μη πω απολυτα,δεν θελω να σε προσβαλω!!χαχαχα) Ιωαννα μου : respect : !!!!Δεν θα το πιστεψεις, ομως και εγω οταν ειδα τον Στεφανο να κατεβαινει τα σκαλια λεω: "τωρα θα τρεξει κανα χιλιομετρο να του φυγουν τα νευρα" αλλα τελικα...για αλλο λογο κατηφορησε..!!!!Το υπονοουμενο για την κατσαρη ηταν ολοφανερο...Αν πει καμια μερα "τα σπαω ο απολυτος"μην απορησετε... huhu
Καληνυχτααααα!!!!!

Χαίρομαι που δεν σε κάλυψα απόλυτα lmao

Όσο για το.... "τα σπάω ο απόλυτος" με έστειλες!!!!!!!!!! lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty κι εγώ μαζί σας !!!

Δημοσίευση από JELSOMINA Τετ Φεβ 23, 2011 11:12 pm

jenoy έγραψε:
Cancoon έγραψε:
Dimitraaa έγραψε:Μου άρεσαν πάρα πολύ: το Λουκανορικό φιλάκι
Στέφανος & Μελίτα αγκαλίτσα
Χρήστος & Νταίζη στο τζάκι

Μέτριο το σημερινό...

Υ.Γ Πάλι dislikes θα πάρει το σχόλιο μου, αλλά δημοκρατία έχουμε... τη γνώμη μου είπα Razz

Εγώ συμφωνώ με αυτά που έγραψες! Φυσικά και έχουμε δημοκρατία.
Λοιπόν για μένα το επεισόδιο ήταν πολύ καλό!
Μου άρεσε πάρα πολύ που η Μελίτα και η Εύα, δύο γυναίκες άσχετες με το κύκλωμα των διαμαντιών, τους εκβιασμούς και τις μπίζνες έθεσαν το πρόβλημα στη σωστή του βάση και έδωσαν την λύση που όλοι οι άλλοι οι σχετικοί, οι της πιάτσας δεν κατάφεραν να δώσουν: εν προκειμένω δεν τίθεται θέμα απόδοσης δικαιοσύνης αλλά θέμα αύξησης της περιουσίας της Νταίζης μέσω της εκμετάλλευσης της μνήμης της Βέρας, θέμα να την πληρώσουν γι' αυτό οι αγαπημένοι τους άνθρωποι και γι' αυτό χρειάζεται να παρέμβουν.
Και ειδικά μπράβο στην Μελίτα που βρήκε την άκρη του νήματος, ενημέρωσε την Εύα για το πώς έχουν τα πράγματα και ζήτησε την βοήθειά της.
Η σκηνή Μελίτας-Εύας μου άρεσε επίσης και γιατί υπήρξε η πλήρης διασαφήνιση της σχέσης των δύο γυναικών. Πλέον, όπως είπαν, δεν διεκδικούν το ίδιο μερίδιο ευτυχίας και έτσι η μία αντιμετωπίζει την άλλη με ωριμότητα και κατανόηση. Πραγματικά αυτή η εξέλιξη έχει δώσει ένα πολύ καλό φρεσκάρισμα στο σενάριο.
Μου άρεσε πάρα πολύ που ο Στέφανος και η Μελίτα κρατούσαν ο ένας τον άλλον ενήμερο για τις εξελίξεις και για τις ενέργειές τους. Που αντιμετώπισαν σφιχταγκαλιασμένοι την αγωνία τους για το τι θα γίνει αύριο. Που η Μελίτα εξέφραζε με ειλικρίνεια το άγχος της και ο Στέφανος την καθησύχαζε. Η αγκαλιά τους τόσο ζεστή και τρυφερή ήταν τέλεια!
Πολύ ωραία σκηνή και καταπληκτική χημεία ανάμεσα στους Σταύρου – Παπά!
Η Νταίζη έχει επίγνωση του πόσο εύκολα μπορεί να καταρρεύσει ο εκβιασμός της. Μπλοφάρει όμως και ό,τι γίνει. Έχει αυτό το τυχοδιωκτικό στοιχείο μέσα της. Η απρόσμενη χημεία της με την Στέλλα αφήνει τους πάντες έκπληκτους!
Από την συζήτηση Εριέττας Στέφανου φάνηκε ότι ο Στέφανος πραγματικά νιώθει άσχημα που η Εριέττα τον ξελασπώνει. Καθώς ο ίδιος δεν έχει γι’ αυτήν τα αισθήματα που έχει αυτή γι’ αυτόν, αισθάνεται άβολα, σαν να την εκμεταλλεύεται. Τι να κάνουμε, ο άνθρωπος έρωτα νιώθει μόνο για την Μελίτα και είναι άλλο πράγμα ο έρωτας και άλλο η εκτίμηση.
Η συνεργασία της Αντιγόνης και της Άννας είναι μεγάλη έκπληξη. Δεν με εκπλήσσει τόσο το ότι η Αντιγόνη έδωσε την εντολή για το μακελειό στο βουνό (είναι αρκούντως σκληρή για να το έχει κάνει) αλλά κυρίως το ότι, όπως φαίνεται, η Άννα πρόδωσε τους δύο δικούς της ανθρώπους. Περιμένω να δω τα πώς και τα γιατί.

Πραγματικα η σκηνη του Στεφανου με την Μελίτα ήταν υπεροχη με απολυτη χημεια
τρυφερη αγκαλια και γλυκολογα
βεβαια παρακατω πικρα παλι αλλα ενταξει θα το αντεξουμε , "παλι με χρονια με καιρους παλι δικα μας θα'ναι"(μιλαω για εμας τους φαν του ζευγαριου)
συμφωνω επισης οτι αλλο ο ερωτας και αλλο η εκτιμηση
βεβαια επειδη η σειρα θα παει μεχρι τα Χριστουγεννα εχουν να δουν τα ματακια μας ακομα πολλες ανατροπες
εγω ομως ελπιζω και θελω η αγαπη του Στεφανου και της Μελιτας να αντεξει στο τελος


Love Love
τίποτα δεν έχει τελειώσει για το ζευγάρι μας κορίτσια..... εγώ χαίρομαι που θα χωρίσουν, η ανατροπή είναι πολύ κοντά και θα το καταευχαριστηθώ γιατί αυτήν την φορά άλλος θα τρέχει.....!!!! κι ο στεφανάκος μας θα βάλει μυαλό!!
το σημερινό ήταν "καλό'' αν και κουραστηκό (διαμάντια , νταίζη, χωράφι)
και τα λουκαράκια μου γλυκούλια ήταν (αλλά ......)
φιλιά
JELSOMINA
JELSOMINA
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 511 - Ημερομηνία 23-02-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Τετ Φεβ 23, 2011 11:14 pm

Comme ci, comme ca, la vie passe...

-Η αντιπρόταση λοιπόν κατέληξε "Τιτανικός", αφού το Νταιζάκι έχει μάθει καλά το τραγουδάκι: "Στόχος είναι τα λεφτά, έτσι μου ΄πε η μαμά έτσι μου ΄πε κι ο μπαμπάς [...] που να πας χωρίς αυτά, δεν αγάπησε κανείς τους φτωχούς τους συγγενείς!"

-Για τις πλακίτσες Λουκά-Νικόλα, θα χω βουβό πόνο Sleep
Εμπλουτίστηκαν και με Νόρα-Δάφνη... όλο και καλύτερα, όλο και καλύτερα!
Χαίρομαι γιατί τουλάχιστον οι πρωταγωνιστές δεν πληρώνονται τζάμπα, γεμίζουν τα κενά... wall

-Πολυκάρπου ιερομάρτυρος σήμερα κι έγινε ένα στιγμιαίο θαύμα... η Μελίτα, η γραμματέας που όλοι ονειρεύονται έφερε καφέδες (αγοραστούς φυσικά γιατί συν τοις άλλοις είναι κι ακαμάτα) και σήκωσε το τηλέφωνο Confused?

-Γνωστή η παρέα, γνωστοί οι διάλογοι, γνωστή η κατάληξη... οπότε κι εγώ έριξα τα μάτια μου στο ντεκόρ πίσω και παρατήρησα ότι και ο Ρούσσος σε περίοδο λιτότητας βρίσκεται μετά τα νέα τιμολόγια της ΔΕΗ, με κάτι τσιμπλοφάναρα την έβγαλαν την σύσκεψη. Και εκεί προς το τέλος και μέσα στο σκοτάδι έπιασα κάτι βλέμματα ύποπτα της κα Καρτάλαινας, τα οποία και κρατάω!

-Ανοίξαμε και σας περιμένουμε στου Τέρη!
Θαμώνας Νο1: Της δικαιοσύνης ήλιε νοητέ, για τους φίλους Νταίζη! Fskl
Θαμώνας Νο2: Το συνεταιράκι. Σίγουρα κάτι ετοιμάζουν αυτοί οι δύο κι ελπίζω να δούμε τίποτα καλό κι όχι κουλό!

-Κατρανίδης-Πεφάνη συνεχίζουν να με κοψομεσιάζουν αλλά χαλάλι τους! Υποκλίνομαι : respect :

-Όπου και να κοιτάξεις αχαριστία...το Μελιτάκι πούλησε μπαμπά, μαμά, παιδί για τον απολυτούλη, και ο Τέρης δεν δέχεται να πουλήσει τη νεκρή Βέρα???? Siga... Ωρε τι βλέπουμε???

-Έρι-Λουκάς πάντα ωραίοι μαζί, μ'αρέσει που κοντά στα σοβαρά, πετάνε και τα ευχάριστα... Thumbs up

-Τι να μαζέψει ο Χρήστος, τα ασυμμάζευτα??? αυτή μέχρι και μουστάκι θα τον βάλει να ξυρίσει στο τέλος (που λέει ο λόγος).
Σταύρου-Κασσανδρινός όπως πάντα Klap

-Κάθε προσπάθεια μου μια καταδίκη είναι γραφτή που λέει κι ο ποιητής. Και πως να μην είναι αφού αντί να την αρπάξει από το μαλλί ( όπως θα έκανε ο Χρήστος last year) κάθεται και συζητά λογικά μαζί της! Λογική και Νταίζη είναι τσακωμένα λέμε!!! wall

-Δεν υπάρχει Άγιος Βασίλης??????????? ούτε νεράιδα των δοντιών???????? faint
Η Έρι καταπληκτική... και σαν ζευγάρι inlove

-Νταιζάκι άκου την κυρά Στέλλα και μην πουλάς, γιατί και εμείς δεν αγοράζουμε πια...

-"Θέλω να σε ξεχάσω, κι ότι θυμίζει εσένα να το αλλάξω!" Αφιερωμένο στο σουηδικό διάλειμμα!
: respect : στη ατάκα της Εύας, για την άλλη κυρία δεν θα μιλήσω για το καλό της και για το καλό μου...

-Γκώσαμε στον απολυτούλη σήμερα. Αρνούμαι να πω το οτιδήποτε, δεν θα φάω τα λεφτά μου εγώ στους ψυχολόγους! Fskl

-Χρήστος-Νταίζη ωραίοι μαζί Love! και ωραία σκηνοθετημένη η σκηνή. Από άποψη περιεχομένου θα συμφωνήσω με το μισοαπορημένο, μισόφοβισμένο ύφος του Χρήστου... μαζεύτεεεεε την επιτέλους!

-Πάλι το καλύτερο για το τέλος... Καρτάλαινα ζεις, εσύ μας οδηγείς! : respect :


Και αφού αυτοί επιμένουν στα ίδια και στα ίδια, επιμένω κι εγώ Μέτριο!

Καληνύχτα μας!
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης