Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap39%Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 39% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap37%Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 37% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 54

Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Πεμ Φεβ 24, 2011 9:26 pm

Γιατι η Εριεττα λέει στην Αννα συνέχεια "εμεις οι 2 καταλαβαινόμαστε" ? Την υποψιάζεται ?

Ψηφίζω πολύ καλό για τον αρραβώνα Λουκάς-Νόρα.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Την / Το Πεμ Φεβ 24, 2011 9:32 pm

Hi....
Ας σχολιάσω και απόψε!Θα ψηφίσω όμως πρώτα μμμ Πολύ καλό θα ψηφίσω μιας και μου άρεσαν σχεδόν όλα!!!

Μου άρεσε...
1.Σκηνές Αμαλίας-Πέτρου...ΘΕΪΚΕΣ....1η σκηνή Καλά του τα φώναξε η Αμαλία του Πετράν 2η σκηνή πάω στοίχιμα οτι ο Πέτρος τη δουλέυει την Αμαλία για να την κάνει να καταλάβει οτι τον χάνει μπάς και τη μετα πίσει γιατί τη αγαπάει και πάντα θα την αγαπάει!!!! Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 226538
2.Ο αρραβώνας....τι ρομαντικός....και 'μεις θα αγαπάμε τον Λουκα και τη Νόρα για μια ζωή και περισσότερο!
3.Η ιστορία με το βάψιμο του σπιτιού... Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 191984 ....και η Δαφνούλα να τον δουλεύει κανονικά τον Νικολάκι!!!
4.Ο Τέρη τελικά είναι πολύ καλό παιδί!!!!!!!
5.Το Νταιζουλίνι θέλει να γίνει έμπορος έργων τέχνης....
Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 191984 καλό το ανέκδοτοΕπεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 191984 πολύ καλό...που είσαι Αμαλία να τ'ακούσεις!!!

Δεν μου άρεσε....

1.Τα πήρε όλα και έφυγε το πεδιλάκι....
2.Η Μελίτα που με έχει κουράσε πια!!
3.Η Στέλλα πια μας έχει πρήξει...ακόμα και της βέρες θέλει να διαλέξει...μαζεύτε την!!!

Αυτά για σήμερα!
Φιλάκια
Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 630559
AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Φεβ 24, 2011 9:56 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:
Για μένα έπεσε βόμβα μεγατόνων σήμερα! Μόνο εγώ το ένιωσα έτσι;

Εύα: " Αυτό που ζω τώρα είναι ευτυχία. Όχι αυτό που ζούσα με τον Μάνο!"

Δεν το κρίνω αρνητικά, δεν το κρίνω θετικά, δεν ελπίζω πια στο manoscomeback!

Θα επανέλθω μόλις ξεπεράσω το σοκ!

Δυστυχώς κανείς δεν ελπίζει πια στο manoscomeback!
Και όντως σήμερα,έγινε κάπως πιο επίσημο!
Η ατάκα και για μένα ήταν άκαιρη,πρόωρη και ελαφρώς βιαστική!
Με ένα δίλεπτο ανα δύο επεισόδια που αφιερωνουν στο νέο ζευγάρι,δε δικαιολογούνται αυτές οι βαρύγδουπες δηλώσεις!..
Εν τούτοις,και για μένα ,η παραπάνω δήλωση έχει μεγάλη δόση αλήθειας και ακρίβειας!
Ακόμη κι ο Στέφανος livani της πρόσφερε στιγμές ευτυχίας,που δεν τις πρόσφερε ο Μάνος,πολλώ δε μάλλον ο Λευτέρης!
Βέβαια,είναι καθαρά φιλοσοφικό και ενδιαφέρον ερώτημα,αν αξίζει πιο πολύ Ο μεγάλος έρωτας ή ένας έρωτας που σου παρέχει ευτυχία.. (στην ατυχή περίσταση που αυτοί δεν ταυτίζονται)..
Η Εύα που μας έδειξαν βέβαια, πάντα Μάνο θα διάλεγε..κάποιες ιδίας τάξεως ψυχοπαθείς επίσης.. Angel ,αλλά με τα δεδομένα της οριστικής αποχώρησης Μπουγιούρη,ένας ολοκληρωτικά δικός της,άντρας που την κάνει μάλιστα να λάμπει έτσι,είναι αδιαμφισβήτητα η καλύτερη λύση .
(και όχι απλά, "μια κάποια"..)
*Πέρας αυτής της σκηνής που μ'αρεσε πάρα πολύ,..μ'αρεσαν επίσης οι σκηνές Λουκά-Νόρα (πολύ χαίρομαι που σταμάτησαν να τους γραφουν σαχλά).. η συζήτηση με την Εύα στο γραφείο (το σωσμένο βάζο και την πολλά υποσχόμενη χερούκλα). lol!,και φυσικά η σκηνή του αρραβώνα..
*Ο Απόλυτος απάλευτος,ως συνήθως..Ενα μείγμα βαρεμάρας και ξινίλας ,πρωτοφανές!
Η Μελίτα,σωστή κομάντο για τον άνθρωπό της,τον εμψυχώνει Fskl ,δυναμικά του στέκεται Fskl και τον ενθαρρύνει εν γένει Fskl
Στην κοσμάρα της κλασικά, που τυχαίνει κλασικά μικρόκοσμος!livani
Κι αν ξανακούσω το "να-παμε-τη-ζωή-μας-παρακάτω" θα αυτοπυρποληθώ!!!

*Νταίζη,Λατίνα πεθερά κτλ..απαξιώ Mmm
Αν και -αποκλειστικά- με το Χρήστο την αντέχω, την πρώτη !
Φαντάζομαι θα 'χει συνέχεια ο αρραβώνας!..ε;;;;???? soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Φεβ 24, 2011 10:09 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ, ό,τι θυμάμαι!

Η Αντιγόνη, πού πάντα βλέπει πιό μακρυά απ'όλους, συμβουλεύει την Αννα να το σκάσει, γιατί ξέρει πως αν μείνει εδώ, θα ανακαλύψουν το ρόλο που έπαιξε και έτσι θα φτάσουν και σ'αυτήν! Γιατί εγώ την πιστεύω όταν λέει οτι έστειλε ανθρώπους για να πάρουν τα διαμάντια και τίποτε περισσότερο, το θέμα είναι οι υπόλοιποι θα την πιστέψουν? Αυτοί δεν ήταν μπροστά στά όσα έγιναν, όπως τα είδαμε εμείς!

Επι τέλους ξεμπερδέψαμε από τον πιο πρόσφατο εκβιασμό της Νταίζης, κάτι είναι κι αυτό. Να δούμε στον αμέσως επόμενο πως θα τα βγάλουμε πέρα!
Πάντως έχει ένα δίκιο η Νταίζη οτι ο Στέφανος αργεί, αργεί χαρακτηριστικά!
Ενώ το μυαλό του πάει στη σωστή κατεύθυνση, δεν είναι αποφασιστικός, κι έτσι χάνονται πολύτιμες ευκαιρίες. "Ειδε" οτι ο Λευτέρης δεν θα μπορέσει να στηρίξει την ιστορία της Νταίζης, γιατί θέλει να συνεχίσει τη ζωή του με την Εύα, αλλά παρ'όλ'αυτά τα έδωσε τα λεφτά. Δεν ρίσκαρε! Εντάξει, δεν ήταν μόνος, αλλά θα μπορούσε να πείσει και τους άλλους να μην δώσουν τίποτε, με βάση αυτό το σκεπτικό. Και επίσης τώρα βρήκε κι αυτός να μην απαντήσει στο τηλεφώνημα της Μελίτας? Θα είχαν προλάβει, έστω και την τελευταία στιγμή. Σκάω λές και ήταν δικά μου τα λεφτά και οι πίνακες, μεγάλη πόρωση, τι να πώ! Πάντως ο Λουκάς δεν έδειξε να στεναχωρήθηκε που η Νταίζη έφαγε απ'την αδελφή του τόσα εκατομμύρια ευρώ , ίσως γιατί χάρηκε που μαζί μ'αυτήν ξηλώθηκε κι ο Ρούσσος....

Αυτή η σκηνή με Αντιγόνη και Στέφανο απ'τη μιά μεριά, και Νταίζη απ'την άλλη, που συμπληρώθηκε με το Χρήστο, σαν στρατοί σε αντιπαράθεση, ήταν για μένα αυτό που λένε "pathetic". Tι κάνεις βρε κοπέλλα μου, προσπαθείς να το παίξεις προστάτης του άνδρα της πιάτσας? Τι είσαι, ο κηδεμόνας του και θέλεις να τον γλυτώσεις απ'τα κακά παιδιά που δεν τον σέβονται? Δεν υπάρχει πιο μεγάλη ταπείνωση για έναν άνδρα από το να του φέρεται μιά γυναίκα τοσο προστατευτικά, και πιό γρήγορος τρόπος για να τον κάνει να χάσει και τον έρωτά του και τον ....ανδρισμό του! Να δούμε πόσο ακόμη θ'αντέξει ο Χρήστος!

Η Μελίτα άρχισε να ξερογλύφεται πάλι, καλά τα λέει η Καtie, σου λέει αρκετά περιμέναμε, ας πάμε στο παρασύνθημα, αλλά ο Στέφανος ούτε την κοιτάει κάν... Δυστυχώς με τόσα που του 'ρχονται κατακέφαλα, που μυαλό για να ξεδιαλύνει τι ακριβώς αισθάνεται και πρός τα πού του δείχνει η καρδιά του. Να δούμε πόσο ακόμη θ'αντέξει κι αυτός!΄

Αμαλία -Ρούσσος, το θέατρο του παράλογου. Δεν τους καταλαβαίνω με τίποτε, όμως, τι βίτσια είναι αυτά, να μην μπορούν να τα βρούν σαν ενήλικες, σαν γονείς, σαν χρόνια μαζί στο συζυγικό ζυγό, να αλληλοκατηγορούνται αλλά και να τρέμουν στην προοπτική οτι ο άλλος μπορεί και να θέλει πραγματικά να χωρίσουν! Ο Ρούσσος έφτασε πιά στο αμήν, είναι τόσο κουρασμένος και βαριεστημένος, που δέχεται τα πάντα για ν'απαλλαγεί από την τρέλλα της Αμαλίας. Ερμηνείες ολκής και από τους δύο....

Εύα Λευτέρης, γλυκύτατη σκηνή, και η αγκαλιά στον αέρα μαγική! Αυτά είναι τα πλεονεκτήματα μιάς σχετικά κοντούλας γυναίκας δίπλα σ'ένα δίμετρο! Επιτέλους, η Εύα κατάλαβε την αλήθεια για τη σχέση της με το Μάνο, τόσα χρόνια εθελοτυφλούσε! Κάλιο αργά παρά ποτέ!

Και φυσικά τα χαρούμενα του επεισοδίου, τα πιτσουνάκια που βγήκαν για βέρες -- ευτυχώς χωρις τη....μαμά! (τι απαίτηση όμως κι αυτή να πάει μαζί)!
Οι δοκιμές πολύ τρυφερές, μέσ'στην καλή χαρά, η Αντιγόνη Δρακουλάκη θα θυμόταν μιά παρόμοια σκηνή στην προσωπική της ζωή όχι πολύ καιρό πριν!

Τα της ανακαίνισης του σπιτιού του Νικόλα, δεν χρειάζεται να τα σχολιάσουμε, εντάσσονται στην προσπάθεια των σεναριογράφων να μην είναι απόντες η Δάφνη κι ο Νικόλας στο σημερινό. Αλλά είναι περίεργη αυτή η φιλία Λουκά Νικόλα, ξέρουμε πως θα έδιναν και τη ζωή τους για το φίλο τους, πώς γίνεται να τρώγονται έτσι για ψιλοπράγματα? Φαίνεται υπάρχουν και τέτοιες φιλίες ανδρών, όταν οι συμβίες τους είναι πολύ δυναμικές και δεν τους αφήνουν και πολλά περιθώρια , (κοινώς τους έχουν σούζα!) οπότε εκτονώνουν την περίσσεια αδρεναλίνης τους με το να σκαρώνουν φάρσες ο ένας στον άλλον.

Και το γλέντι των αρραβώνων, όσο μας έδειξαν, ήταν παραδοσιακό και ρομαντικό, ο γαμπρός να ζητάει επίσημα το χέρι της νύφης και η μαμά (γενναιόδωρη) να του δίνει και....τα δυό. Και έπεσε η πρώτη σπόντα για κουφέτα και για Εύα Λευτέρη. Ποιός την κρατάει τη Δάφνη, θα αρχίσει τώρα βιοτεχνία νυφικών, όλους θα θέλει να τους παντρέψει! Στη αυριανή συνέχεια, θα έχουμε ντράβαλα, όμως, λόγω ......ταμπάσκο! Θα το υποστούμε κι αυτό!
Καλό βράδυ από μένα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Πεμ Φεβ 24, 2011 11:14 pm

Όταν η Εύα έκανε αυτή τη δήλωση για Μάνο - Λευτέρη.. ήθελα να βάλω τα κλάματα.. ειλικρινά δεν περίμενα κάτι τέτοιο.. μου'κατσε πολύ άσχημα!! αμάν πια!! ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΜΩΣ.. Μάνος - Εύα θα ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ εμείς Wink

Κατά τα άλλα υπέροχο <3 τέλειο φυσικά λόγω αρραβώνα και των σχετικών :D

αναμένουμε..το αυριανό :)
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Πεμ Φεβ 24, 2011 11:30 pm

Ας σχολιασω και εγω...

Αντιγονη-συνονοματη:Ωραιο χιουμορ εχεις Αννουλα του χιονια(εγω ειμαι του καλοκαιριου Tongue )αλλα αφου ηξερες οτι οι τυποι που θα πηγαιναν στο βουνο(ελεος με αυτη την φραση,λες και πηγανε για βρουβες)δεν θα ελεγαν"καλησπερα σας,ακουσαμε οτι εχετε κατι διαμαντια και για να μην σας βαρενουνε,μηπως να μας τα δωσετε;;ε;τι λετε;"γιατι ειπες στην Αντιγονη που ειναι;;μηπως επειδη ησουν και λιγο τσιμπημενη με τον Τερη ζηλευες λιγακι;;ε;; τοσο δα;;οσο παταει η γατα ρε παιδι μου!!!!!

Νορα-Λουκακος και το ΜΕΓΑΛΟ ενστικτο:ηθελε να παει μαζι για τις βερες;;;παλι καλα που δεν το ειδαμε αυτο Παναγια μου... imarton
Ομως οταν ξεκιναμε μια δουλεια να την τελειωνουμε.Δεν ειδαμε αυτο αλλα ακουσαμε ΤΟ αλλο:"γιατι δεν καλειται και την γλυκεια μου στον αραβωνα;;;τωρα το χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο ή δεν το χτυπας;;ΟΟΟχι δεν το χτυπας,συνεννοουμαστε και παιρνει ενας απ τα ποδια και ενας απ τα χερια την Στελλιτσα και την παμε σηκωτη μονεμβασια...παμε οσο ειναι νωρις...τι ειναι η Νορα;;;εγωιστρια;; Ee? να αρχισω να τον μουτζωνω απο τωρα τον τιτανομεγιστο;;; Tigania

Στεφανος-Μελιτα:στην αρχη της σκηνης μαλλον θυμηθηκε οτι το πατωμα θελει σφουγγαρισμα αλλα ο "κουβας" δεν ειχε ορεξη γιατι ειχε τον πονο του ο ανθρωπος...και τον ρωταει "ως ποτε θα ζουμε σε αυτη την αναμονη;;"τι να σου πει τωρα;;ηταν που θα αποδεχοσουν την σκοτεινη του πλευρα Μελιτακι...γιατι εκεινος δεν το βλεπω να την αποβαλει τοσο ευκολα...εγω ομως εχω αλλο ερωτημα:ως ποτε θα ξερογλειφεσαι;;τι της βαζουνε και ειναι τοσο ωραιο;; λιπγκλος με γευση βατομουρο;; livani

Νορα-Λουκας- βερες :πολυ ομορφη σκηνη και υπεροχα χαμογελα Love! πειραζει που δεν καταλαβα τι ηταν τοοοοσο συγκινητικο;;μια πολυ γλυκια σκηνη μου φανηκε και φυσικα πολυ σημαντικη για το ζευγαρι και ευτυχως που δεν ηταν μαζι η αστερατη....!!!

Της Νταιζης το αναγνωσμα προσχωμεν...
μα δεν ειναι πολυ "γλυκιααααά";;;πειτε την αληθεια...
δεχτηκε το κακομοιρο τα ψιχουλα που της εδωσαν,που αλλη στη θεση της βρε αχαριστοι θα ελεγε οτι ειναι λιγα και οτι τα παιρνει χαρισματικα,ενω της αξιζουν πολυ περισσοτερα...και εσεις αμφισβητητε ακομα την τιμιοτητα και την καλοσυνη της;;η κοπελα ειναι ολιγαρκεις και φαινεται μονο που την βλεπεις..ρωτηστε και την Στελλα που εχει διαβασει και ενα βιβλιο ψυχολογιας παραπανω..!!!! sfyr

Αμαλια-Πετρος:το οτι τα χωνουν στην Νταιζη λες και αυτοι ειναι καλυτεροι οντως δεν ειναι σωστο αλλα μη βαλετε να την υποστηριζει και η Αμαλια γιατι θα πρεπει να φτιαξω λιστα απο γκρεμους,να εχω επιλογες...!!!Ποσο τον ξερει τελικα;;;ΠΟΣΟ;;;με τη μια τη μυριστηκε τη δουλεια... : respect :
και γενικα προσκυνω αυτους τους δυο!!!!!Α και για να μην το ξεχασω...
ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΝΕ!!!
οκ,καλυτερα τωρα.. sisi

Αυτααα!!!!Καλα να περναμε!!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 12:15 am

Επιτέλους ένα επεισόδιο με ενδιαφέρον σε πολλά μέτωπα

Η Αντιγόνη τελικά έμαθε απ την Άννα το κρυσφήγετο του Λευτέρη. Καταδότρια η καλή φίλη. Το ζητούμενο είναι να μάθουμε αν ήταν η Αντιγόνη που έστειλε τους ανθρώπους στο βουνό ή το ήξεραν κι οι συνεργάτες της. Σημειώνω οτι η ίδια βρισκόταν μέσα σε ίδρυμα εκείνη την περίοδο οπότε κάποιος θα πρέπει να έψαξε ανθρώπους και να συνενοήθηκε μαζί τους εκτός κι αν μας πουν οτι η Αντιγόνη τα κινούσε όλα απο τηλεφώνου. Οι ''συνεργάτιδες'' απειλούσαν να δώσουν η μια την άλλη σε περίπτωση που θα μαθευτεί η συνεργασία τους. Σημειώνω επίσης τα λόγια του Στέφανου ''στείλαμε ανθρώπους μας'' Επιτέλους κάτι μάθαμε

Η Εριέττα είτε είναι μεγάλη γάτα και έχει βγάλει συμπεράσματα για την Αννα είτε παίζει κάποιο δικό της παιχνίδι και απλά τώρα τη συμφέρει να αποκαλύψει στην Άννα οτι κάτι ξέρει. Πιστεύω οτι μάλλον άρχισε να παρατηρεί την Άννα απ τη στιγμή που έμαθε για την σχέση της με το Λευτέρη και σκέφτηκε εκ των υστέρων τα όσα έγιναν στο μεσοδιάστημα οπότε κατέληξε στο συμπέρασμα οτι είναι υπεύθυνη για τα μηνύματα. Δεν ήταν κι επιστήμη. Ίσως όμως ταυτόχρονα ψυχολόγησε απ τη συζήτηση οτι ο Λευτέρης τη δεδομένη στιγμή δεν έκανε κινήσεις και άρχισε να ψάχνει με ποιόν άλλον συνεργάζεται η Άννα ή ίσως την παρακολούθησε. Θα δείξει Το μόνο σίγουρο είναι οτι κάτι ξέρει

Ο Πέτρος σήμερα για άλλη μια φορά απέδειξε οτι είναι ευφιέστατος. Κατέληξε στο συμπέρασμα οτι η Νταίζη θα πάρει ότι της δίνουν επειδή απλά με κάθε άλλη κίνηση θα χάσει έστω κι αυτά. Με παραξενεύει όμως που τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή συμφωνεί με την Αμαλία για το διαζύγιο. Δεν έχει καμία άλλη σχέση και ενώ τόσο καιρό αρνείται και κωλυσιεργεί σήμερα δέχεται να χωρίσει. Γιατί; Περιμένει κάποιες αποκαλύψεις και δεν θέλει να εμπλακεί η Αμαλία με τις βρωμιές που θα βγουν στο φώς μήπως;

Ο Στέφανος κάθεται σε αναμένα κάρβουνα μήπως η αδελφούλα τον στείλει πάλι φυλακή αλλά ότι κι αν του λέει η κατσαρούλα του δεν τον πείθει να σταματήσει να ψάχνει το διαμαντικό. Έχει βάλει τις πετρούλες πάνω απ όλα απλά περιμένει να απεμπλακεί απ την ανάμειξη της αστυνομίας πριν κινηθεί. Προσπαθεί να σκεφτεί τι θα κάνει αλλά η Μελιτούλα δεν βάζει γλώσσα μέσα κυριολεκτικά και μεταφορικά και τον αγανακτεί. Αν έχει πρόγραμμα να ζήσει μαζι της καλά θα κάνει να συνηθίσει και τη μικροψυχία της (όσο παρακαλούσε ήταν καλός ο Λευτέρης τώρα της βρώμισε) και το γεγονός οτι πάντα σε κάθε του πρόβλημα θα την έχει να τον βρίζει κι όχι να τον στηρίζει.

Το τσόκαρο δεν θέλει να πάρει τηλέφωνο και να ειδοποιήσει οτι θα δεχτεί τα λεφτά που του δίνουν για τον εκβιασμό για να τους κάνει να ξενυχτίσουν όπως ξενυχτούσε κι αυτή. Τώρα εγώ γιατί θυμάμαι άλλους να ξενυχτούν και να κρατάνε βάρδιες μην επιτεθεί πάλι η δολοφόνα στην Εύα δεν ξέρω. Πότε ξενύχτησε η Νταίζη; Αφήστε τόχω. Όταν παρακολουθούσε για να μαζέψει υλικό για εκβιασμούς. Επιμένω οτι η Νταιζάρα τα έχει βάλλει με αυτούς που δεν της έφταιξαν σε τίποτα οπότε δικαιολογία δεν έχει.

Μέσα σε όλο αυτό ο Λευτέρης καλείται να αποφασίσει αν θα πει την αλήθεια και θα συνεχίσει να ψάχνει τον υπεύθυνο για το θάνατο της Βέρας ή θα πάει τη ζωή του παρακάτω και τελικά αποφασίζει οτι η Εύα είναι πιο σημαντική γι αυτόν.

Ξέρω οτι οι πολλές θα διαφωνήσετε με τα λόγια της Εύας αλλά εγώ όχι. Λέει οτι αυτό που ζει είναι ευτυχία κι όχι ότι έζησε με το Μάνο και συμφωνώ. Ο Μάνος την ανέβαζε στα ουράνια αλλά κατάφερνε πάντα να την ρίχνει σε μια στιγμή στο γκρεμό. Είναι πολύ σημαντικό για μια γυναίκα να αισθάνεται οτι είναι πάνω απ όλα για το σύντροφό της. Ο Μάνος την αγαπούσε αλλά πάντα κάτι υπήρχε πάνω απ αυτήν Το χρήμα, η εξουσία, οι ανάγκες του παιδιού, η εκδίκησή του. Περίμενα οτι κάποτε αυτό θα άλλαζε αλλά δυστυχώς δεν έγινε. Ο Λευτέρης μ αυτή του την κίνηση της δείχνει οτι είναι οτι πιο σημαντικό έχει.

Ο διάλογος ήταν εξαιρετικά προσεγμένος και περιείχε όλη την ειρωνία της ζωής.
Η Βέρα τον αγάπησε πολύ και έδωσε τη ζωή της για το Λευτέρη κι εκείνος όπως λέει της πρόσφερε μόνο αγωνίες και φόβους
Η Εύα αγάπησε το Μάνο πάνω απ όλα και πρόσφερε κι αυτή τη ζωή της κι εκείνος με τη σειρά του της έδωσε πόνο και απογοητεύσεις
Ίσως ήρθε ο καιρός ο Λευτέρης να προσφέρει αγάπη χαρά και ασφάλεια και η Εύα να πάρει κάτι απ όσα πρόσφερε ποιός ξέρει το μόνο που ξέρω είναι οτι ο Λευτέρης έχασε μεν ένα σπάνιο πλάσμα αλλά στάθηκε τυχερός και βρήκε ένα εξίσου σπάνιο.

Μπορεί πάλι να είναι μπλεγμένος και να μην ισχύουν όλα αυτά και να δούμε άλλο ένα άδειασμα για την Εύα (το συνηθίζουν άλλωστε οι σεναριογράφοι) αλλά έτσι όπως τους είδα αυτό εισέπραξα. Μου άρεσε η στάση του απέναντι στην Εύα και μου άρεσε η στάση του απέναντι στο τρίο που πήγε να ζητήσει συγνώμη μάλλον για τους τύπους γιατί κανένας δεν άνοιξε το στόμα του και πιστεύω οτι όλοι ξέρουν κάτι περισσότερο απ όσα ομολογούν.

Άφησα για το τέλος τα ευχάριστα.

Λουκάς και Νόρα αποφασίζουν να διαλέξουν βέρες ευτυχώς χωρίς την παλαβή μάνα. Η σκηνούλα μικρή και χαρούμενη με άφησε με ένα χαμογελάκι. Δεν θα με χαλούσε κάτι πιο τρυφερό αλλά ακόμη κι έτσι η σκηνή ήταν γλυκούτσικη.

Φινάλε με τον αρραβώνα των παιδιών μέσα στα γέλια και τη χαρά. Το φόρεμα της Νόρας όταν το είχε δει στα περιοδικά με είχε χαλάσει απίστευτα αλλά τελικά δεν ήταν τόσο χάλια όσο φαινόταν αν και καλό θα ήταν να το αφήσει ενθύμιο στην ντουλάπα και να μη το ξαναβάλει. Καλεσμένοι μόνο αυτοί που τους αγαπούν. Κανένας περιτός να μη χαλάει τη χαρά Νομίζω ή μάλλον ελπίζω να δούμε περισσότερα στο επόμενο επεισόδιο αλλά απ τη σκηνή κρατάω την ευχή του Λευτέρη για μια ανέφελη ζωή που τη θεώρησα υπέροχη όσο και ουτοπική και το χαμόγελο των παιδιών την ώρα που αντάλλασαν τις βέρες.

Αντε βρε να μας ζήσουν και στα δικά σας οι ελεύθερες.

Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 1:50 am

Dimitraaa έγραψε:Όταν η Εύα έκανε αυτή τη δήλωση για Μάνο - Λευτέρη.. ήθελα να βάλω τα κλάματα.. ειλικρινά δεν περίμενα κάτι τέτοιο.. μου'κατσε πολύ άσχημα!! αμάν πια!! ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΜΩΣ.. Μάνος - Εύα θα ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ εμείς Wink

Κατά τα άλλα υπέροχο <3 τέλειο φυσικά λόγω αρραβώνα και των σχετικών :D

αναμένουμε..το αυριανό :)
ntina fanΣΥΜΦΩΝΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛ ΥΤΑ ΗΕΥΑ ΠΑΝΤΑ ΒΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΛΕΕΙ Β..........ΕΣ. Η ΕΥΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙ. ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΕΝΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΣΚΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΙΓΜΕΣ.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 2:04 am

ntina fan έγραψε: ntina fanΣΥΜΦΩΝΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛ ΥΤΑ ΗΕΥΑ ΠΑΝΤΑ ΒΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΛΕΕΙ Β..........ΕΣ. Η ΕΥΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙ. ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΕΝΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΣΚΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΙΓΜΕΣ.

Ακριβώς, η ευτυχία είναι στιγμές. Και αυτό ακριβώς νιώθει η Ευα με τον Λευτέρη. Ευτυχία.

Για πρώτη φορά κάποιος την βάζει πάνω απο όλους και απο όλα!

Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 2:07 am

Clarabelle έγραψε:

Η Αντιγόνη τελικά έμαθε απ την Άννα το κρυσφήγετο του Λευτέρη. Καταδότρια η καλή φίλη. Το ζητούμενο είναι να μάθουμε αν ήταν η Αντιγόνη που έστειλε τους ανθρώπους στο βουνό ή το ήξεραν κι οι συνεργάτες της. Σημειώνω οτι η ίδια βρισκόταν μέσα σε ίδρυμα εκείνη την περίοδο οπότε κάποιος θα πρέπει να έψαξε ανθρώπους και να συνενοήθηκε μαζί τους εκτός κι αν μας πουν οτι η Αντιγόνη τα κινούσε όλα απο τηλεφώνου. Οι ''συνεργάτιδες'' απειλούσαν να δώσουν η μια την άλλη σε περίπτωση που θα μαθευτεί η συνεργασία τους. Σημειώνω επίσης τα λόγια του Στέφανου ''στείλαμε ανθρώπους μας'' Επιτέλους κάτι μάθαμε

Η Εριέττα είτε είναι μεγάλη γάτα και έχει βγάλει συμπεράσματα για την Αννα είτε παίζει κάποιο δικό της παιχνίδι και απλά τώρα τη συμφέρει να αποκαλύψει στην Άννα οτι κάτι ξέρει. Πιστεύω οτι μάλλον άρχισε να παρατηρεί την Άννα απ τη στιγμή που έμαθε για την σχέση της με το Λευτέρη και σκέφτηκε εκ των υστέρων τα όσα έγιναν στο μεσοδιάστημα οπότε κατέληξε στο συμπέρασμα οτι είναι υπεύθυνη για τα μηνύματα. Δεν ήταν κι επιστήμη. Ίσως όμως ταυτόχρονα ψυχολόγησε απ τη συζήτηση οτι ο Λευτέρης τη δεδομένη στιγμή δεν έκανε κινήσεις και άρχισε να ψάχνει με ποιόν άλλον συνεργάζεται η Άννα ή ίσως την παρακολούθησε. Θα δείξει Το μόνο σίγουρο είναι οτι κάτι ξέρει

Ο Πέτρος σήμερα για άλλη μια φορά απέδειξε οτι είναι ευφιέστατος. Κατέληξε στο συμπέρασμα οτι η Νταίζη θα πάρει ότι της δίνουν επειδή απλά με κάθε άλλη κίνηση θα χάσει έστω κι αυτά. Με παραξενεύει όμως που τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή συμφωνεί με την Αμαλία για το διαζύγιο. Δεν έχει καμία άλλη σχέση και ενώ τόσο καιρό αρνείται και κωλυσιεργεί σήμερα δέχεται να χωρίσει. Γιατί; Περιμένει κάποιες αποκαλύψεις και δεν θέλει να εμπλακεί η Αμαλία με τις βρωμιές που θα βγουν στο φώς μήπως;

Ο Στέφανος κάθεται σε αναμένα κάρβουνα μήπως η αδελφούλα τον στείλει πάλι φυλακή αλλά ότι κι αν του λέει η κατσαρούλα του δεν τον πείθει να σταματήσει να ψάχνει το διαμαντικό. Έχει βάλει τις πετρούλες πάνω απ όλα απλά περιμένει να απεμπλακεί απ την ανάμειξη της αστυνομίας πριν κινηθεί. Προσπαθεί να σκεφτεί τι θα κάνει αλλά η Μελιτούλα δεν βάζει γλώσσα μέσα κυριολεκτικά και μεταφορικά και τον αγανακτεί. Αν έχει πρόγραμμα να ζήσει μαζι της καλά θα κάνει να συνηθίσει και τη μικροψυχία της (όσο παρακαλούσε ήταν καλός ο Λευτέρης τώρα της βρώμισε) και το γεγονός οτι πάντα σε κάθε του πρόβλημα θα την έχει να τον βρίζει κι όχι να τον στηρίζει.

Το τσόκαρο δεν θέλει να πάρει τηλέφωνο και να ειδοποιήσει οτι θα δεχτεί τα λεφτά που του δίνουν για τον εκβιασμό για να τους κάνει να ξενυχτίσουν όπως ξενυχτούσε κι αυτή. Τώρα εγώ γιατί θυμάμαι άλλους να ξενυχτούν και να κρατάνε βάρδιες μην επιτεθεί πάλι η δολοφόνα στην Εύα δεν ξέρω. Πότε ξενύχτησε η Νταίζη; Αφήστε τόχω. Όταν παρακολουθούσε για να μαζέψει υλικό για εκβιασμούς. Επιμένω οτι η Νταιζάρα τα έχει βάλλει με αυτούς που δεν της έφταιξαν σε τίποτα οπότε δικαιολογία δεν έχει.

Μέσα σε όλο αυτό ο Λευτέρης καλείται να αποφασίσει αν θα πει την αλήθεια και θα συνεχίσει να ψάχνει τον υπεύθυνο για το θάνατο της Βέρας ή θα πάει τη ζωή του παρακάτω και τελικά αποφασίζει οτι η Εύα είναι πιο σημαντική γι αυτόν.

Ξέρω οτι οι πολλές θα διαφωνήσετε με τα λόγια της Εύας αλλά εγώ όχι. Λέει οτι αυτό που ζει είναι ευτυχία κι όχι ότι έζησε με το Μάνο και συμφωνώ. Ο Μάνος την ανέβαζε στα ουράνια αλλά κατάφερνε πάντα να την ρίχνει σε μια στιγμή στο γκρεμό. Είναι πολύ σημαντικό για μια γυναίκα να αισθάνεται οτι είναι πάνω απ όλα για το σύντροφό της. Ο Μάνος την αγαπούσε αλλά πάντα κάτι υπήρχε πάνω απ αυτήν Το χρήμα, η εξουσία, οι ανάγκες του παιδιού, η εκδίκησή του. Περίμενα οτι κάποτε αυτό θα άλλαζε αλλά δυστυχώς δεν έγινε. Ο Λευτέρης μ αυτή του την κίνηση της δείχνει οτι είναι οτι πιο σημαντικό έχει.

Η Βέρα τον αγάπησε πολύ και έδωσε τη ζωή της για το Λευτέρη κι εκείνος όπως λέει της πρόσφερε μόνο αγωνίες και φόβους
Η Εύα αγάπησε το Μάνο πάνω απ όλα και πρόσφερε κι αυτή τη ζωή της κι εκείνος με τη σειρά του της έδωσε πόνο και απογοητεύσεις
Ίσως ήρθε ο καιρός ο Λευτέρης να προσφέρει αγάπη χαρά και ασφάλεια και η Εύα να πάρει κάτι απ όσα πρόσφερε ποιός ξέρει το μόνο που ξέρω είναι οτι ο Λευτέρης έχασε μεν ένα σπάνιο πλάσμα αλλά στάθηκε τυχερός και βρήκε ένα εξίσου σπάνιο.

Μπορεί πάλι να είναι μπλεγμένος και να μην ισχύουν όλα αυτά και να δούμε άλλο ένα άδειασμα για την Εύα (το συνηθίζουν άλλωστε οι σεναριογράφοι) αλλά έτσι όπως τους είδα αυτό εισέπραξα. Μου άρεσε η στάση του απέναντι στην Εύα και μου άρεσε η στάση του απέναντι στο τρίο που πήγε να ζητήσει συγνώμη μάλλον για τους τύπους γιατί κανένας δεν άνοιξε το στόμα του και πιστεύω οτι όλοι ξέρουν κάτι περισσότερο απ όσα ομολογούν.

Λουκάς και Νόρα αποφασίζουν να διαλέξουν βέρες ευτυχώς χωρίς την παλαβή μάνα. Η σκηνούλα μικρή και χαρούμενη με άφησε με ένα χαμογελάκι. Δεν θα με χαλούσε κάτι πιο τρυφερό αλλά ακόμη κι έτσι η σκηνή ήταν γλυκούτσικη.

Φινάλε με τον αρραβώνα των παιδιών μέσα στα γέλια και τη χαρά. Το φόρεμα της Νόρας όταν το είχε δει στα περιοδικά με είχε χαλάσει απίστευτα αλλά τελικά δεν ήταν τόσο χάλια όσο φαινόταν αν και καλό θα ήταν να το αφήσει ενθύμιο στην ντουλάπα και να μη το ξαναβάλει. Καλεσμένοι μόνο αυτοί που τους αγαπούν. Κανένας περιτός να μη χαλάει τη χαρά Νομίζω ή μάλλον ελπίζω να δούμε περισσότερα στο επόμενο επεισόδιο αλλά απ τη σκηνή κρατάω την ευχή του Λευτέρη για μια ανέφελη ζωή που τη θεώρησα υπέροχη όσο και ουτοπική και το χαμόγελο των παιδιών την ώρα που αντάλλασαν τις βέρες.

Ο σχολιασμος σου με βρίσκει απόλυτα συμφωνη και ειδικα στο σημειο με Ευα και Μάνο,
όπως αναφερθηκα και πιο πριν! oscar

Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 3:10 am

Σε περίπτωση που τριγυρνάνε μέσα σ' αυτό το φόρουμ, θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους που ανεβάζουν τα επεισόδια, όπου μπορούμε και οι ξενιτεμένοι να τα χαρούμε.... : thanks :

Επίσης θέλω να ευχαριστήσω την αφεντικίνα μου, που αν και δεν είναι σ'αυτό το φόρουμ, θα μπορούσε κάλλιστα, ούσα φανατική των Μυστικών και αυτή -έπρεπε να μας βλέπατε σήμερα και ειδικά τις φάτσες των υπολοίπων εν μέσω σύσκεψης, όταν πετάξαμε μεταξύ μας μια ατάκα με διαμάντια και λυθήκαμε στα γέλια.... sisi -
Και να την ευχαριστήσω διπλά, γιατί όταν σου σκάει αναπάντεχο "δωράκι" off και δεν έχεις να ξυπνήσεις νωρίς την άλλη μέρα, κάθεσαι με την άνεση σου να απολαύσεις τους σχολιασμούς και να σχολιάσεις με τη σειρά σου το επεισόδιο μες στα καλά μεσάνυχτα.... Angel

Πάμε στο ζουμί τώρα!
Ρεεεεεεεε, το ευχαριστήθηκα!!! Πολύ καλό ήτουνε!

Λουκάς Νόρα: Γλύκες!!! Καθωσπρέπει, χωρίς γελοιότητες, να λάμπουν από χαρά και την εκπέμπουν ολούθε (με έπιασα πολλές στιγμές να χαζογελάω...μπράβο!). Και πολύ καλώς της κόψανε το αέρα της κυρά-μαμάς, άντε, γιατί ΉΔΗ πολλά μας τα 'κανε.... άκου η Ντάιζη στον αρραβώνα....Ήμαρτον.... imarton Τον αρραβώνα τον καταχάρηκα, διότι έκατσαν στο τραπέζι αυστηρά όσοι έπρεπε! Πάντα τέτοια βρε! Άντε, η ώρα καλή και καλή λευτεριά Νοράκι! Χι! flower

Έρη: καλά, είμαι λίγο φαν, αλλά σήμερα λά-τρε-ψα!!! : respect : Και κούκλα, και Κυρία και γάτα με πέταλα.... ω ρε μάνα κάτι βλέμματα στην Αννούλα... sisi χώσε Έρη, χώσε ανελέητα....! Καλά στο μέρος βου, το βλέμμα μου πήγαινε από το ντεκολτέ στα χεράκια, τα μισοσκεπασμένα με το μανίκι, που υπογράμμιζαν αθώα τα λόγια της....

Εύα: καλέ! σήμερα είχε Εύα!!! affraid Λοιπόν, την πολυσυζητημένη δήλωσή της, εγώ τη νιώθω. Ένας καρμικός έρωτας, που σέρνει μαζί του πολλά, μπορεί να είναι απίστευτα δυνατός, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι και χαρούμενος ή/και ωφέλιμος. Και σίγουρα δεν σημαίνει ευτυχία. Και φρονώ, ότι η πλειονότητα που δυσκολεύεται να δεχτεί το σχήμα με τον Λευτέρη, είναι λόγω τεχνικής αδυναμίας -δεν τους είδαμε αρκετά για το εμπεδώσουμε ακόμα!!!! Αν και, υπό τις περιστάσεις, σχετικά καλά το πάνε.... έχει κενά όμως.... βάλτε το Λευτέρη με τον Αγγελούκο, με τη Μαρίλια.... έχει δυο παιδιά η γυναίκα, ε... κι εσύ βρε γυναίκα.... τι φοβήθηκες μην ξυπνήσεις τους ξάγρυπνους και τα 'φαγε όλα η μαρμάγκα για δευτερόλεπτα.... χρουμφ.

Δε με πολυχαλάει που πλέρωσε η συμμορία, με χαλάει που πλέρωσε αυτήν, έτσι. Τον εκβιασμό δε θα τον σχολιάσω, διότι, δυστυχώς παιδιά μου, έτσι είναι όπως τα λένε οι σοφές μας παροιμίες "όποιος νύχτα περπατεί, λάσπες και σκ*τά πατεί", "όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρων οι κότες" και άλλα χαριτωμένα. Με τις "δουλειές" που κάνουν όλα αυτά τα καμάρια τι ανέμεναν, βίον ανέφελον κι ευτυχή?! Αμ, δεν πάει έτσι.... Δίκιο είχε ο Λουκάκος. Γενικά είχε δίκιο ο Λουκάκος σήμερα, πολύ χαίρομαι που τον ξαναβλέπω, αντί για κείνη τη γελοία ρέπλικα που περιφερόταν τελευταία yey

Νικόλας Δάφνη: να δω ποιός δουλεύει ποιον και τι θα βγει στην τελική.... sisi προς το παρόν τους χαίρομαι!

Αντιγόνη: θεά! : respect : αυτός ο χαρακτήρας υπάρχει, και υποστηρίζεται θαυμάσια! Τι ατάκες σήμερις.... Αλλά εμένα κερία δε μου το βγάζεις απ' το νου, ό,τι όσο και να κόπτεσαι ότι δεν διέταξες "γενική καθαριότητα στα ορεινα", μια φασίνα κατά νου την είχες....

Άννα: τι είναι ικανή να κάνει η περιφρονημένη γυναίκα. Με ανατριχιάζει, χωρίς πλάκα. Διότι από αυτά που βλέπω, συνάγω ότι έκανε ό,τι έκανε επειδή ο Λευτέρακης δεν διάλεξε αυτήν. Πραγματικά με ανατριχιάζει.

Νταίζη: κοπελιά, τα μάσησες, άσε τα λογύδρια τώρα. πολλή τύχη όμως βρε παιδί μου.... να προσέχεις, ξέρεις, έχει κι άλλες παροιμίες το τσουβάλι "ο θεός αγαπάει τον κλέφτη, αλλά αγαπάει και τον νοικοκύρη", "ο ψεύτης και ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται" κλπ.... το νου σου... όσο για το εμπόριο έργων τέχνης, με κάλυψε η Αντιγόνη "έζησα να τ' ακούσω κι αυτό!" imarton

Χρήστος: ποιός Χρήστος?

Πέτρος: συγκρατώ τη φάτσα του όταν είπε ο Λευτέρης ότι όλα τελικά βγαίνουν στο φως. Το συνδυάζω με την αιφνίδια συμφωνία του για διαζύγιο. Και περιμένω....

Λευτέρης: μπράβο παλικάρι μου! Για όλα! Thumbs up και με την Εύα και προς τη "συγγνώμη των τριών" (την οποία θεωρώ και ψιλοάκυρη, αλλά τεσπα.... τι δηλαδή, "συγγνώμη που απ τις παρτίδες μας έχασες τη γυναίκα σου αλλά δεν φταίμε για αυτό?! slap αγκου?)

Στέφανος: νομίζω ότι έχει πάθει έναν πολλαπλό ντουβρουτζά, σε συνδυασμό με μια κρίση οξείας συναισθηματικής ανάδευσης και ψυχομετατοπιστικής αναμπουρμπουλίασης με αποτέλεσμα να μην ξέρει ποιός είναι, από πού έρχεται, πού πάει, τι κάνει, τι θέλει, τι αισθάνεται, τι είν'η ζωή, τι ειν' ο άνθρωπος, τι ειν' ο Θανάσης.... Και βγάλτε του επιτέλους αυτό το μαύρο ημίπαλτο, σαν clochard είναι!!! Έτσι θα θυμόμαστε το Παρίσι?!?!!? Τον βλέπω και νομίζω ότι πέρασε τη νύχτα κάτω από καμιά γέφυρα!!! Ερμηνευτικά, απέναντι στη Νταίζη το πρωί : respect : ο Σταύρου που αγαπάμε....

και ήρθε η ώρα που όλοι περιμέναμε....

Μελίτα: χάνω τα λόγια μου. Ξαναδηλώνω, είμαι άνθρωπος της μη βίας συνήθως. Και γι αυτό το λόγο, θεωρώ ότι απέναντι στη στήριξη και την αμέριστη συμπαράσταση που πρόσφερε απλόχερα στον μοναδικό της έρωτα, τη νύχτα που αυτός σκαρφάλωνε στα ντουβάρια απ' την αγωνία για τη ζωή και το μέλλον του, έχοντας μόλις βγει απ'τη στενή όπου του γύρισε το μάτι ανάποδα, θα έπρεπε αυτός ο έρωτας να πάρει το καπελάκι του και να ξεκουμπιστεί. Διότι αν ήμουν άνθρωπος της βίας, θα τον έβαζα να της ισιώσει τη μπούκλα -και όχι με τον τρόπο που θα της άρεσε.... sfyr
Το ότι ζήτησε, λέει, άδεια να φύγει απ' το γραφείο, θα το περάσω στο ντούκου γιατί είναι αργά και δεν κάνει να πάω για ύπνο συγχισμένη, αντιθέτως θα κρατήσω την απάντηση του Λουκά και θα πάω για ύπνο χαμογελαστή.... Angel

Και θα κλείσω χαρούμενα, ξαναγυρνώντας στον αρραβώνα και παρντόν αγαπημένες μου, χ*σμ*ν* το έχω το φόρεμα, μου έφτασαν οι λαμπερές φατσούλες! sisi

Ταύτα και μένω,
σας ασπάζομαι σταυρωτά,
καληνύχτα μας Ypnos και πάντα τέτοια! inlove
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 3:26 am

Λίγα απο μένα γιατί δεν βλέπω και πολύ προσεκτικά τα επεισόδια....!!!

Την Αντιγόνη επειγόντως στις φυλακές κορυδαλλού... όχι άλλα πτώματα στην πλάτη της, χαλάει η αισθητική της...!!!
Ιωση πρέπει να έχει η κα Στέλλα, δεν εξηγείται αλλιώς αυτή η αγάπη που τρέφει στο πρόσωπο της φιλοτομαρίστριας Νταίζης...!!!

Γλύκες η Εύα με τον Λευτέρη και δεν διαφωνώ τόσο με την φράση της Εύας, ο καθένας ορίζει την ευτυχία όπως νιώθει...!!!
Λουκάς-Νόρα και βέρες.. μου άρεσε που χαμογελούσαν συνεχώς αλλά δεν με συγκίνησαν κιόλας....!!!
Υψηλάντης η Νταίζη που πήρε τα χρήματα και έφυγε σαν κιουρία... κάτι μου θυμίζει αυτό... Ντεζα βού.... Nyxia
Κάποιος να μαζέψει την Μελίτα και να της πεί οτι δουλεύει σε δικηγορικό γραφείο όχι σε συνοικεσίων...!!!
ΟΜG.. δεν το περίμενα αλλά τα Λουκανοράκια στην τελευταία σκηνή με συγκίνησαν Love! Η ευτυχία ήταν ζωγραφισμένη στα πρόσωπα τους...!!!
Οτι θέλω συνέχεια του αρραβώνα αυτό να λέγεται, θέλω.... όπως θέλω να δώ και την πλάκα του Λουκά στον Νικόλα lmao όπως θέλω και την Ερι με τον Στέφανο... δεν ξέρω αλλά ταιριάζουν πολύ... όλο και καλυτερεύει Love!

Αυτά τα λίγα.... Δεν θα ψηφίσω κλασσικά....!!!
Τώρα πώς μου φάνηκε το επεισόδιο??? το λένε τα αρχικά του σχολασμού μου (αλα Στέλλα -απο το λατινικό αστέρι- πάντα) valen
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 4:58 am

Προσοχή: Ας πούμε πως αν έκανα αλκοτέστ θα έβγαινε σίγουρα θετικό... από εδώ και κάτω διαβάζεται με δική σας ευθύνη!!!

-Τσικνοπέμπτη σήμερα και ενώ οι περισσότεροι φοράνε τις μάσκες και βγαίνουν, η Αννούλα αποφάσισε να πετάξει την μάσκα και να μας δείξει το πραγματικό της πρόσωπο! Τι γλυκιά, προσπαθεί να καθησυχάσει τις τύψεις της για ό,τι έγινε "στο σπίτι πάνω στο βουνό" ρίχνοντας το φταίξιμο όλο στην κα Καρτάλαινα (μεγάααααλο έγκλημα η γυναίκα) αλλά η αλήθεια είναι ότι άμα έχεις τέτοιους φίλους τι τους θέλεις τους εχθρούς!

-Ραπανάκι στην κουβέντα μας κι η Παγώνα...
Πετάγεται παντού και πάντα και μοιράζει εγκεφαλικά, τι είναι ???
Μα το Αστέρι φυσικά! Synelthe

-Ευτυχώς που η Έρι το μάθημα "Η επιστημονική μέθοδος και τα βήματα της" το αποστήθισε και έμαθε ότι όλα βασίζονται στην παρατήρηση, στο πείραμα και στην εξαγωγή συμπερασμάτων.
Και από την θεωρία, πέρασε στην πράξη...παρατηρεί την Αννούλα, πετάει τις σπόντες της, να κόψει αντιδράσεις και σιγά-σιγά βγάζει τα συμπεράσματα της!

-Βαλεριάνες, πολλές βαλεριάνες να πάρει το Μελιτάκι, δεν τα βλέπω καλά τα νεύρα του!
Είναι πραγματικά φοβερό όχι ότι ο κόσμος γύρω χάνεται, όχι ότι ο μπαμπάς είναι με το ένα πόδι στο κορυδαλλό αλλά ότι το Μελιτάκι δεν μπορεί να περάσει ένα βράδυ αγκαλίτσα με τον απολυτούλη!!! Fskl Fskl

-Μα είναι δυνατόν Χρήστο, αγόρι μου, μ'αυτό το ύφος, μ'αυτόν τον τόνο στη φωνή (που μαρτυρά παραίτηση) να πειστεί η Νταίζη??? wall

-"Ό,τι ζήσαμε πια είναι σχήμα κλειστό [...] η ευτυχία είναι αυτό
που περιμένουμε να 'ρθει".
Αυτό που είχε η Εύα με τον Μάνο ήταν ο απόλυτος έρωτας, κάτι πολύ δυνατό και εξωπραγματικό, αλλά δεν ήταν ευτυχία. Τώρα με τον Τέρη βιώνει μια ήρεμη, γήινη σχέση, μπορεί ποτέ να μην νιώσει όπως για τον Μάνο, αλλά αυτή τη φορά μπορεί να γίνει ευτυχισμένη.
Κι ο Τέρη από πλευράς του (μέχρι στιγμής πάντα) φαίνεται ότι την βάζει πάνω από όλα και θέλει όντως να την κάνει ευτυχισμένη...
Πάντως ας αφήσουμε τις σπόντες για γάμο Τέρη-Εύας κι ας αφιερώσουμε λίγο χρόνο παραπάνω να δούμε την διαδρομή τους κι όχι ξεπέτες...

-Την γνωστή "πλακίτσα" δεν την σχολιάζω Sleep

-Το Καρταλέικο με το ταλέντο του, πάντα σώζει τις κατά τ'άλλα τόσο προβλέψιμες σκηνές (Η Νταίζη απαιτεί, ο Στέφανος παρακαλά, η Αντιγόνη αδιαφορεί και ο Χρήστος απλά παρακολουθεί....)

-Να το, να το, το δαχτυλίδι inlove
Επιτέλους μια γλυκιά σκηνή που δεν γελοιοποιήθηκε!

-Ο πιλότος σαν ενημερώνει πως σε λίγο θα προσγειωθούμε στο αεροδρόμιο της Σουηδίας. Παρακαλώ μην σηκώνεστε από τις θέσεις σας, δέστε τη ζώνη σας και πάρτε για καλό και για κακό τη σακουλίτσα που υπάρχει δίπλα στη θέση σας, η προσγείωση μπορεί να είναι απότομη! Fskl

-Είναι πλούσιοι στο μέλι κι είναι αρκούδα που όλο θέλει!
Ότι γέλασα, γέλασα με την τριάδα που την πάτησε... να χάνε το Νταιζάκι αυτά που δικαιούται lmao από την Μελίτα, ε όχι!!!

-"Πείσε με λοιπόν, πως κάνω λάθος μεγάλο"... Άσε Χρήστο το 'χεις χάσει το παιχνίδι... Η σωστή τακτική είναι μαλλί και σβούρες αλλά... wall

-Το Μελιτάκι έφυγε από την δουλειά, για τα μάτια του απολυτούλη??? Confused? Έχω σοκαριστεί, πόσο πρωτότυπο, αλλά μετά από τα χθεσινά νεύρα η ζωή της χρώσταγε μια αγκαλίτσα! vomit

-Κατρανίσης-Πεφάνη συνεχίζουν το σερί τους! Δεν πρέπει να χωρίσουν αυτοί οι δύο ((

-Φτάσαμε στον αρραβώνα. Το ταβερνάκι με ψιλοχαλάει αλλά κατά τα λοιπά η σκηνή ήταν ωραία! inlove

Συμπέρασμα: λίγο η μέρα, λίγο η ώρα, λίγο το κρασί, θα το ψηφίσω καλό!

Καλό ξημέρωμα!
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Συμφωνω

Δημοσίευση από stefistaroy Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 9:38 am

Cancoon έγραψε:Από το επεισόδιο μου άρεσε η στάση του Λευτέρη. Το ότι θέλει να προχωρήσει την ζωή του και να μην γίνει πιόνι στα σχέδια της Νταιζης αλλά ούτε και να συγκαλύψει τους φόνους της Βέρας και του Αποστόλη.
Μου άρεσε που η Νταίζη πήρε τα λάφυρα τελικά, που βγήκε από πάνω απέναντι σε όλους αυτούς που την κορόιδεψαν και την υποτίμησαν. Επίσης μου άρεσε που η Νταίζη κατάφερε να κάνει κάτι καλό και για τον Χρήστο, δείχνοντας σε όλους ότι πρέπει να του χρωστάνε ευγνωμοσύνη.
Μου άρεσε η συνεργασία της Εύας και της Μελίτας, ειδικά που η Μελίτα με ψυχραιμία προσπάθησε να προλάβει την συναλλαγή με την Νταίζη. Ο Ρούσσος και οι λοιποί πάντως τα έχασαν, ήταν έτοιμοι να αρχίσουν να τρέχουν πίσω από το αμάξι φωνάζοντας «φέρε πίσω τα λεφτά»!
Στην πρώτη σκηνή Στέφανου-Μελίτας, μου άρεσε που η Μελίτα έθεσε το θέμα στο Στέφανο πως πρέπει να πάνε την ζωή τους παρακάτω και να μην ζουν με την αγωνία του τι θα τους ξημερώσει αύριο. Και ειδικά στην δεύτερη σκηνή τους, αυτό που μου άρεσε φοβερά είναι που φάνηκε ότι ο Στέφανος κατανόησε τις ανησυχίες της Μελίτας του και της είπε ότι πρώτη προτεραιότητά του πια είναι να την κάνει ευτυχισμένη! Πολύ πολύ γλυκιά σκηνή και πολύ όμορφο ταίριασμα των Σταύρου-Παπά.
Μου άρεσε η σκηνή που ο Λουκάς και η Νόρα ψάχνουν βέρες και το στιγμιότυπο που τις φοράνε μέσα στο μαγαζί. Το μαγαζί καθεαυτό πάντως μου φάνηκε αδιάφορο.
Η Άννα τελικά φαίνεται ότι πρόδωσε το κρησφύγετο του Λευτέρη και της Βέρας, λόγω της ζήλειας της απέναντι στην Βέρα. Δεδομένου ότι ο φόνος του Αποστόλη είχε προηγηθεί, είναι εξωφρενικό το ότι εξέθεσε τους δύο υποτιθέμενους φίλους της σε τέτοιο κίνδυνο.
Πάντως η Αντιγόνη φαίνεται να μην επιδίωξε το να ξεφύγουν τα πράγματα και να σκοτωθούν άνθρωποι.
Είναι πέρα για πέρα υποκριτικό το ότι η Εριέττα εμφανίζεται ειδικά απέναντι στον Λουκά να μην έχει και να μην θέλει καμία εμπλοκή στις βρωμοδουλειές του Χατζηβασιλείου, πόσες φορές έχει πει ότι δεν τις υιοθετεί, δεν συμμετέχει κλπ έχω χάσει το μέτρημα, αλλά θέλει πάση θυσία το μερίδιο απ΄ τα διαμάντια που αυτός κυνηγούσε! Τι να πεις, το χρήμα είναι γλυκό, γιατί λοιπόν κατηγορεί την Νταίζη;
Οι σκηνες του Στεφανου και της Μελιτας μου αρεσαν
περιμενω να δω σημερα τι θα πουνε
τελικα η κινηση που τους εσωσε ήταν της Μελίτας που μιλησε στην Ευα
γιατί αυτο περναει στο ντουκου ενω οτι κανει η Ερη ειναι μεγαλη υποθεση?
Μου αρεσε επισης που ειπε ο Στεφανος οτι προτεραιοτητα του ειναι να κανει ευτυχισμενη την Μελίτα
αν και παρακατω θα δουμε οτι μενει μονο στα λόγια
τελος παντων εγω θα συνεχισω να ελπιζω οτι η αγαπη τους θα αντεξει και το τελος θα ειναι μαζι
ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ

stefistaroy

Δημοσίευση από Ioanna T Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 12:19 pm

-''Τι ρωτάς''Μελίτα? Tigania Εννοείται ότι μπορείς να φύγεις από τη δουλειά,σου αξίζει και με το παραπάνω.Αν δεν απατώμαι χθες δεν ήταν που έφερε τους καφέδες και σήκωσε το τηλέφωνο?Δε δικαιούται ξεκούραση?B.t.w.κάτι μουρμούρισε για το Στέφανο πάλι,ότι θέλει να του συμπαρασταθεί,να του μαγειρέψει,να του βάλει πλυντήριο,άκουσε και την kapetanissa να διαμαρτύρεται για το παλτό του,δεν κατάλαβα,αλλά όταν τους είδα μαζί συνεχίστηκε το αλλού πατάω κι αλλού βρίσκεται(ο απόλυτος δηλ.!),τζάμπα η άδεια δηλαδή...χώσε Λουκά χώσε!

-''Τι ρωτάς''Αμαλία μου τον Πέτρο?Κόλλησες κι εσύ τιγλυκίτιδα?Πώς να σας φερθεί η Νταίζη λέει,αφού της φερθήκατε σα σκουπίδι? livani Κατά τα άλλα Κατρανίδης-Πεφάνη για άλλη μια φορά : respect : ,οι άνθρωποι παραδίδουν μαθήματα.Μου άρεσαν πάρα πολύ στη σκηνή που συζητούσαν για το διαζύγιο,τα βλέματά τους πριν πάνε για ύπνο ειδικά έλεγαν πολλά...

-''Τι ρωτάς''Αννούλα,αφού για το μακελειό ευθύνεσαι κι εσύ και είναι πράγματι τρομακτικό...Πάντως η Αντιγόνη είναι αληθινή κακιά,όχι καρικατούρα Angel ,ώρες ώρες καταφέρνει πραγματικά να με τρομάζει...

-''Τι ρωτάς''Πέτρο μου,γιατί η Μελίτα δεν πήρε νωρίτερα να μη δώσετε τα λεφτά στη Νταίζη?Στο σημείο αυτό θα την υπερασπιστώ για μια φορά sm .Δε φταίει αυτή ο Στέφανος φταίει που τον έπαιρνε νωρίτερα στο κινητό και εκείνος για άλλη μια φορά την έγραψε,σου λέει θα πέσει παντόφλα πάλι,να που ήθελε να σου πει και κάτι χρήσιμο και θα γλύτωνες και τα ψιλά που έχασες και το μερίδιο της''Εριέττα δεν ήταν ανάγκη'',μου αρέσει που παραπονιόσουν μετά.Ντροπή.

-''Τι ρωτάς''Δάφνη μου το Νικόλα?Φτάνει πια με το βάψιμο κρίση περνάει η αγορά,βρείτε έναν τεχνίτη να τελειώνουμε!Και αφού επέστρεψε ο Λουκάς από τον πλανήτη Ανωριμότητα,θα ήθελα σήμερα να δω μια σοβαρή σκηνή όπου θα συζητούσε με το φίλο του για την σημαντική αυτή στιγμή της ζωής του,όχι για αερολογίες...

-''Τι ρωτάς''Ιωάννα?Πολύ καλό θα το ψηφίσεις,κι ας γκρίνιαξες λίγο,γιατί η Εύα(Ξυλά : respect : !)μιλάει με το βλέμμα και συγκινήθηκες με την απλή της ευτυχία που τόσο την αξίζει.Γιατί σου αρέσει η στάση του Λευτέρη,τόσο απέναντί της,όσο και απέναντι στους''Αθώους'',όλο και περισσότερο.Γιατί η Αμαλία δε θέλει να χωρίσει,κι αν το κάνει θέλει τον Πέτρο στα πατώματα.Και κυρίως γιατί ο Λουκάς και η Νόρα επέστρεψαν από τον πλανήτη Μετάλλαξη και,εκεί στην τελευταία σκηνή στους αρραβώνες,συγκινήθηκες λιγάκι... ))

Υ.Γ.1.Clarabelle για άλλη μια φορά τα σέβη μου oscar !Καλά η Νταίζη η δύσμοιρη το ξενύχτι το έχει φάει με το κουτάλι,τόσα νυχτοκάματα στην πίστα...

Υ.Γ.2.annoula!,kapetanissa : respect : : respect : !Πάντα εύστοχες και χιουμοριστικές!
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 2:05 pm

"Ιστοριες για παιδια"

"Το μικρο σπιτι στο Βουνο"

Μια φορα κι εναν καιρο, σε ενα βουνο, που κανεις δεν ηξερε που ηταν, υπηρχε ενα σπιτι... *απο την αρχη της σεζον εχω την ιδια απορια, ποιο βουνο;* Στο σπιτι αυτο ζουσαν ευτυχισμενοι ο Λευτερης και η Βερα, οσπου μια μερα... Η Αννα αποφασισε οτι ο Λευτερης επρεπε να διαλεξει αυτη και οχι την Βερα και να φανε μαζι τα διαμαντια για τα οποια, καποιος ή ο Λευτερης ή η Βερα της ειχαν μιλησει παρα το γεγονος οτι κρυβοντουσαν slap Και ετσι η Αννα πηγε στην κακια μητρια και της ειπε που ηταν το ζευγαρι *και τα διαμαντια* Η Αντιγονη εστειλε τους κυνηγους της να παρουν τα διαμαντια και επ'ουδενι να σκοτωσουν ανθρωπο! *Καπου εδω αρχιζω να πιστευω οτι δεν ηταν μονο ο Μπελλος που δεν ηξερε να διαλλεγει συνεργατες* Οι κυνηγοι ομως παρακουσαν και μπουκαραν στο σπιτι μερα μεσημερι και τελικα ο Λευτερης γυρνωντας απο το χωριο τους βρηκε ολους νεκρους! Δυο χρονια μετα οι τρεις που δεν φαινονται να εχουν καμια αναμειξη ζητησαν συγγνωμη, αλλα δεν φταινε αυτοι... Και τι, εζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα; Δεν νομιζω, γιατι οπως τα λεει ο Λευτερης δεν τελειωσε το παραμυθακι με μια συγγνωμη.... : respect :

"Το κοριτσακι με τα σπιρτα"

Ζουσε μια φορα κι εναν καιρο σε μια παγωμενη πολη ενα κοριτασι που το ελεγαν Μαργαριτα. Η Μαργαριτα δεν μπορουσε να κοιμηθει τα βραδια γιατι εκανε κρυο στη γωνια του δρομου που κουρνιαζε! Aww Σκεφτηκε λοιπον να αναψει ενα σπιρτο και ξαφνικα βρεθηκε με πολλα λεφτα, διαμαντια και δυο πινακες, το σπιρτο ομως εσβησε και τα εχασε ολα... Αναψε δευτερο σπιρτο και βρεθηκε με αρκετα λεφτα και δυο πινακες, αυτη την φορα το σπιρτο δεν προλαβε να σβησει γιατι με αυτο αναψε κερακι και κρατησε τη φλογα! Το κοριτσακι αφου ζητησε να αντιμετωπιζουν με σεβασμο το Χρηστο *αν αυτος που στεκοταν διπλα της ηταν οντως ο Χρηστος* αποφασισε να αλλαξει επαγγελματικο προσανατολισμο! *μηπως να σου μαθουμε οντως την προπαιδεια, που ειναι και πιο ευκολη;* Το παραμυθι εχει δυο εναλλακτικα φιναλε ετσι οπως τα ξερω εγω... Το πρωτο λεει οτι ερχεται και βρισκει το κοριτσακι η γιαγια του και ζουν μαζι ευτυχισμενες και το δευτερο λεει οτι ναι μεν ερχεται και το βρικσει η γιαγια του αλλα το βρισκουν την αλλη μερα νεκρο στην ακρη του δρομου, ενα παιδακι θα διαλλεγε το πρωτο, ενας τηλεθεατης ομως; Nyxia

"Το κορακι και η κουρουνα"

Ηταν μια φορα ενα κορακι που το ελεγαν Στεφανο και αγαπουσε μια κουρουνα που την ελεγαν Μελιτα *δεν ειμαι προκατειλημενη πως σας ηρθε αυτο! Razz * Ο Στεφανος ηταν στεναχωρος στον καναπε και η Μελιτα ηρθε λες και ηταν απο αλλο παραμυθι να του κανει αγκαλιτσες! *καπου εδω νομιζα πραγματικα οτι προσγειωθηκε απο αλλο πλανητη!* Του θυμωσε που ειναι μαυρος και του ειπε να αλλαξει χρωμα, μα αφου ετσι ειναι ο κορακΑς πως να αλλαξει χρωμα;
Το επομενο πρωι αφου αργησε λιγο να παρει στροφες, καθυστερησε να συννενοηθει με την Κατερινα και τελικα εφυγε να παει να συμπαρασταθει στο κορακι που εχασε τα λεφτα... Ξερετε κατι βαριεμαι, θα αλλαξω παραμυθι! ;D

"Ο Μπλεδουλης και η Ροζουλα"

Ο Μπλεδουλης και η Ροζουλα ηταν ενα πααααρα πολυ αγαπημενο ζευγαρι, ζουσαν με το γιο τους το Μωβουλη σε ενα μεγααααλο σπιτι, επρεπε ομως να φυγουν απο κει και να πανε σε ενα αλλο, πιο μικρο και αποφασισαν να το βαψουν! Οπως καταλαβαινετε με τοσα χρωμα το βαψιμο δεν θα ηταν καθολου ευκολη δουλεια! Αν βαλεις στη μεση και το πεισμα της Ροζουλας σε συνδοιασμο με τις πλακες του Μπλεδουλη δεν το βλεπω να το βαφουμε το σπιτακι! sisi

"Η νεραϊδα και το παλικαρι"

Αποφασισε! *μου ηρθε λιγο αποτομα!* Δεν θα επιβεβαιωσει την ιστορια αν φτασει στον εισαγγελεα! Μπραβο παλικαρι μου, για την Ευα! Love! Η Ευα δηλωσε οτι ειναι ευτυχισμενη, κι αυτο ειναι ευτυχια, οχι αυτο που ζουσε με το Μανο, η *συντομη* ιστορια κλεινει με αγκαλιες και φιλακια! Love!
Εχει ενδιαφερον *για μενα, για σας δεν ξερω* η αντιδραση της αφηγητριας στη δηλωση της Ευας: Φαση πρωτη: *χερακι στο στομα* Πω τι ειπε, τι εχει να γινει αυριο! Φαση δευτερη: *κατεβαζει το χερακι απο το στομα* Τωρα που το σκεφτομαι, μαλλον εχει δικιο, την θυμασαι πραγματικα ευτυχισμενη με το Μανο; Σκεψου... Δεν θα το αναλυσω παραπανω, ουτε και το σκεφτηκα για να πω την αληθεια, με εχει καλυψει πληρως η Μαρια! : respect :

"Γαμος στο Λουλουδοχωριο"

Το Λουλουδοχωριο βρισκεται σε μια μακρυνη χωρα και ειναι πνιγμενο στα λουλουδια! Βεβαια εκτος απο λουλουδια καμια φορα μπορει να βρειτε και καμια τσουκνιδα! *τα θελει και τα λεει η Στελλιτσα, ακου η Νταιζη στον αρραβωνα!imarton*
Οι μελλονυμφοι πηγαν να παρουν βερες και θυμηθηκαν το δαχτυλιδι του ειχε δωσει ο Λουκας στη Νορα για τα γενεθλια της! *αληθεια που ειναι εκεινο το δαχτυλιδι τωρα;* Διαλεξαν τις βερες τους Love! *τα κλαματα δεν τα βαλαμε* και αρραβωνιαστηκαν παρουσια συγγενων και φιλων! Love! Στους πρωτους δεν συμπεριλαμβανετε η Νταιζη και στους δευτερους η Μελιτα! Δεν το τελειωνω, ελπιζω πως συνεχιζεται.... *Και στα δικα μας βρε!*

"Εριεττα"

*πως λεμε "Σταχτοπουτα", "Ραπουνζελ"* Η Εριεττα μετα τον θανατο τον γονιων της ζουσε στο μεγαλο της πυργο με την -οχι και τοσο- πιστη της συνοδο! Εκτος των αλλων η Εριεττα ηταν πολυ εξυπνη! Διοτι ειτε οντως ηξερε για τις ενεργειες της Αννας ειτε οχι ειχε καταφερει να της δημιουργησει εναν καποιο πανικο!

Καπου εδω τα παιδακια πρεπει να πανε για υπνο, πριν κλεισουμε ομως να πουμε οτι το επεισοδιο ηταν "Καλο"
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Ioanna T Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 2:28 pm

edem4ever έγραψε:"Ιστοριες για παιδια"

"Το μικρο σπιτι στο Βουνο"

Μια φορα κι εναν καιρο, σε ενα βουνο, που κανεις δεν ηξερε που ηταν, υπηρχε ενα σπιτι... *απο την αρχη της σεζον εχω την ιδια απορια, ποιο βουνο;* Στο σπιτι αυτο ζουσαν ευτυχισμενοι ο Λευτερης και η Βερα, οσπου μια μερα... Η Αννα αποφασισε οτι ο Λευτερης επρεπε να διαλεξει αυτη και οχι την Βερα και να φανε μαζι τα διαμαντια για τα οποια, καποιος ή ο Λευτερης ή η Βερα της ειχαν μιλησει παρα το γεγονος οτι κρυβοντουσαν slap Και ετσι η Αννα πηγε στην κακια μητρια και της ειπε που ηταν το ζευγαρι *και τα διαμαντια* Η Αντιγονη εστειλε τους κυνηγους της να παρουν τα διαμαντια και επ'ουδενι να σκοτωσουν ανθρωπο! *Καπου εδω αρχιζω να πιστευω οτι δεν ηταν μονο ο Μπελλος που δεν ηξερε να διαλλεγει συνεργατες* Οι κυνηγοι ομως παρακουσαν και μπουκαραν στο σπιτι μερα μεσημερι και τελικα ο Λευτερης γυρνωντας απο το χωριο τους βρηκε ολους νεκρους! Δυο χρονια μετα οι τρεις που δεν φαινονται να εχουν καμια αναμειξη ζητησαν συγγνωμη, αλλα δεν φταινε αυτοι... Και τι, εζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα; Δεν νομιζω, γιατι οπως τα λεει ο Λευτερης δεν τελειωσε το παραμυθακι με μια συγγνωμη.... : respect :

"Το κοριτσακι με τα σπιρτα"

Ζουσε μια φορα κι εναν καιρο σε μια παγωμενη πολη ενα κοριτασι που το ελεγαν Μαργαριτα. Η Μαργαριτα δεν μπορουσε να κοιμηθει τα βραδια γιατι εκανε κρυο στη γωνια του δρομου που κουρνιαζε! Aww Σκεφτηκε λοιπον να αναψει ενα σπιρτο και ξαφνικα βρεθηκε με πολλα λεφτα, διαμαντια και δυο πινακες, το σπιρτο ομως εσβησε και τα εχασε ολα... Αναψε δευτερο σπιρτο και βρεθηκε με αρκετα λεφτα και δυο πινακες, αυτη την φορα το σπιρτο δεν προλαβε να σβησει γιατι με αυτο αναψε κερακι και κρατησε τη φλογα! Το κοριτσακι αφου ζητησε να αντιμετωπιζουν με σεβασμο το Χρηστο *αν αυτος που στεκοταν διπλα της ηταν οντως ο Χρηστος* αποφασισε να αλλαξει επαγγελματικο προσανατολισμο! *μηπως να σου μαθουμε οντως την προπαιδεια, που ειναι και πιο ευκολη;* Το παραμυθι εχει δυο εναλλακτικα φιναλε ετσι οπως τα ξερω εγω... Το πρωτο λεει οτι ερχεται και βρισκει το κοριτσακι η γιαγια του και ζουν μαζι ευτυχισμενες και το δευτερο λεει οτι ναι μεν ερχεται και το βρικσει η γιαγια του αλλα το βρισκουν την αλλη μερα νεκρο στην ακρη του δρομου, ενα παιδακι θα διαλλεγε το πρωτο, ενας τηλεθεατης ομως; Nyxia

"Το κορακι και η κουρουνα"

Ηταν μια φορα ενα κορακι που το ελεγαν Στεφανο και αγαπουσε μια κουρουνα που την ελεγαν Μελιτα *δεν ειμαι προκατειλημενη πως σας ηρθε αυτο! Razz * Ο Στεφανος ηταν στεναχωρος στον καναπε και η Μελιτα ηρθε λες και ηταν απο αλλο παραμυθι να του κανει αγκαλιτσες! *καπου εδω νομιζα πραγματικα οτι προσγειωθηκε απο αλλο πλανητη!* Του θυμωσε που ειναι μαυρος και του ειπε να αλλαξει χρωμα, μα αφου ετσι ειναι ο κορακΑς πως να αλλαξει χρωμα;
Το επομενο πρωι αφου αργησε λιγο να παρει στροφες, καθυστερησε να συννενοηθει με την Κατερινα και τελικα εφυγε να παει να συμπαρασταθει στο κορακι που εχασε τα λεφτα... Ξερετε κατι βαριεμαι, θα αλλαξω παραμυθι! ;D

"Ο Μπλεδουλης και η Ροζουλα"

Ο Μπλεδουλης και η Ροζουλα ηταν ενα πααααρα πολυ αγαπημενο ζευγαρι, ζουσαν με το γιο τους το Μωβουλη σε ενα μεγααααλο σπιτι, επρεπε ομως να φυγουν απο κει και να πανε σε ενα αλλο, πιο μικρο και αποφασισαν να το βαψουν! Οπως καταλαβαινετε με τοσα χρωμα το βαψιμο δεν θα ηταν καθολου ευκολη δουλεια! Αν βαλεις στη μεση και το πεισμα της Ροζουλας σε συνδοιασμο με τις πλακες του Μπλεδουλη δεν το βλεπω να το βαφουμε το σπιτακι! sisi

"Η νεραϊδα και το παλικαρι"

Αποφασισε! *μου ηρθε λιγο αποτομα!* Δεν θα επιβεβαιωσει την ιστορια αν φτασει στον εισαγγελεα! Μπραβο παλικαρι μου, για την Ευα! Love! Η Ευα δηλωσε οτι ειναι ευτυχισμενη, κι αυτο ειναι ευτυχια, οχι αυτο που ζουσε με το Μανο, η *συντομη* ιστορια κλεινει με αγκαλιες και φιλακια! Love!
Εχει ενδιαφερον *για μενα, για σας δεν ξερω* η αντιδραση της αφηγητριας στη δηλωση της Ευας: Φαση πρωτη: *χερακι στο στομα* Πω τι ειπε, τι εχει να γινει αυριο! Φαση δευτερη: *κατεβαζει το χερακι απο το στομα* Τωρα που το σκεφτομαι, μαλλον εχει δικιο, την θυμασαι πραγματικα ευτυχισμενη με το Μανο; Σκεψου... Δεν θα το αναλυσω παραπανω, ουτε και το σκεφτηκα για να πω την αληθεια, με εχει καλυψει πληρως η Μαρια! : respect :

"Γαμος στο Λουλουδοχωριο"

Το Λουλουδοχωριο βρισκεται σε μια μακρυνη χωρα και ειναι πνιγμενο στα λουλουδια! Βεβαια εκτος απο λουλουδια καμια φορα μπορει να βρειτε και καμια τσουκνιδα! *τα θελει και τα λεει η Στελλιτσα, ακου η Νταιζη στον αρραβωνα!imarton*
Οι μελλονυμφοι πηγαν να παρουν βερες και θυμηθηκαν το δαχτυλιδι του ειχε δωσει ο Λουκας στη Νορα για τα γενεθλια της! *αληθεια που ειναι εκεινο το δαχτυλιδι τωρα;* Διαλεξαν τις βερες τους Love! *τα κλαματα δεν τα βαλαμε* και αρραβωνιαστηκαν παρουσια συγγενων και φιλων! Love! Στους πρωτους δεν συμπεριλαμβανετε η Νταιζη και στους δευτερους η Μελιτα! Δεν το τελειωνω, ελπιζω πως συνεχιζεται.... *Και στα δικα μας βρε!*

"Εριεττα"

*πως λεμε "Σταχτοπουτα", "Ραπουνζελ"* Η Εριεττα μετα τον θανατο τον γονιων της ζουσε στο μεγαλο της πυργο με την -οχι και τοσο- πιστη της συνοδο! Εκτος των αλλων η Εριεττα ηταν πολυ εξυπνη! Διοτι ειτε οντως ηξερε για τις ενεργειες της Αννας ειτε οχι ειχε καταφερει να της δημιουργησει εναν καποιο πανικο!

Καπου εδω τα παιδακια πρεπει να πανε για υπνο, πριν κλεισουμε ομως να πουμε οτι το επεισοδιο ηταν "Καλο"

Τα σέβη μου για πολλά oscar πρωτότυπου σεναρίου τα παραμύθια σου!!!
: respect : : respect :
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 2:39 pm

Γιάννα μου υπέροχα τα παραμύθια Heart2

Επεισόδιο 512 - Ημερομηνία 24-02-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 2:42 pm

Ioanna T σε ευχαριστω πολυ καλη μου(γιατι το γλυκια μου πηρε αλλη διασταση.. sisi )μπορω να πω το ιδιο και για σενα!!!! : respect :
Tsourdalitsa,Clarabelle προσκυνω επισης---> : respect : : respect :
edem4ever τι να πω;;;ΘΕΑ,τύφλα να χει ο Αισωπος!!!!τα ρεστα μου--> oscar

Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 3:38 pm

η ευα νομιζει πως νιωθει ευτυχια με τον λευτερη γιατι τις εκανε το χατιρι. βιαζετε η ευα. και η ευτυχια ειναι στιγμες οπως αυτο που βιωνε με τον μανο στιγμες ευτυχιας το απολυτο. χωρις να αναγκαζετε να τον αγαπησει γιατι εχασε κατι αλλο.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από elenp Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 4:40 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ καλό. Μου άρεσαν σχεδόν όλες οι σκηνές, εκτός από ελάχιστες που όχι ότι δεν μου άρεσαν, απλά δεν ήταν τόσο καλές. Η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και την μαμά της, να συζητάνε για να πάρουν τις βέρες ήταν πολύ καλή και ιδιαίτερα μου άρεσε που τόσο ο Λουκάς όσο και η Νόρα επέμειναν να πάνε μόνοι τους. Καλή η Στέλλα, αλλά χώνεται πολύ και δεν μου αρέσει. Επίσης πολύ ωραία σκηνή ήταν και αυτή με την Εύα και τον Λευτέρη. Μου άρεσε πολύ η χαρά της Εύας όταν της ανακοίνωσε πώς δεν θα πει τίποτα για να είναι μαζί. Μου άρεσε και η σκηνή με τον Νικόλα και την Δάφνη για το βάψιμο του σπιτιού. Εκείνο που μου άρεσε δεν ήταν τόσο η συζήτηση όσο το πώς τα λέγαν. Ο Λουκάς και η Νόρα που διάλεγαν τις βέρες μου άρεσαν πάρα πολύ. Και οι δύο χαμογελαστοί και χαρούμενοι, πολύ ωραίοι. Επίσης η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, τον Λουκά και την Μελίτα μου άρεσε αρκετά. Ειδικά όταν συζητούσαν η Εύα, η Νόρα και ο Λουκάς για τον αρραβώνα στην ταβέρνα, ήταν πολύ ωραίοι. Η σκηνή με τον Ρούσσο, τον Στέφανο, τον Λευτέρη και την Εριέττα ήταν ωραία. Μου άρεσε που του ζήτησαν συγγνώμη όπως μου άρεσε και αυτά που είπε ο Λευτέρης σ' αυτούς. Επίσης η σκηνή με την Εριέττα και την Άννα ήταν καλή. Η Εριέττα φαίνεται να έχει καταλάβει κάποια πράγματα παραπάνω από όσα της έχει πει. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα, τον Λευτέρη, την Εριέττα και την μαμά της Νόρας μου άρεσε πολύ. Μου άρεσαν όλοι οι καλεσμένοι και επίσης μου άρεσε που ήταν χαρούμενοι και ειδικά ο Λουκάς και η Νόρα ήταν πολύ καλοί.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε πολύ και το ψηφίζω τέλειο.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 5:48 pm

Clarabelle έγραψε:

Συμφωνώ μέχρι τελείας μη σου πω και παύλας.

Πολύ καλό γιατί συγκινήθηκα με τα Λουκανοράκια.
Πολύ καλό γιατί επιτέλους η Εύα μου είναι ευτυχισμένη!

Υγ kapetanissa απλά : respect : : respect :

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από rachel Την / Το Παρ Φεβ 25, 2011 6:23 pm

Καποιες παρατηρησεις και απο μενα..... Cool

Γενικα το επεισοδιο μου αφησε ευχαριστη γευση λογω του αρραβωνα αλλα επισκιαστηκε και απο τις σκοτεινες παραμετρους της σειρας.... Rolling Eyes

Αδιαφορω για τα λαφυρα που εχασαν τα λαμογια της στρογγυλης τραπεζης, εχω ενσταση ομως που βρεθηκαν ακομα μια φορα σε βρωμικα χερια.... Αφου ολο αυτο ειναι μαλλον σχεδιο του Λουκα-Τετερη ελπιζω να εχουν προβλεψει να καταληξουν καποτε σε καθαρα χερια π.χ. σε φιλανθρωπιες..... sm

Χθες σιχαθηκα τον Χρηστο περισσοτερο απο την Νταιζη, η εικονα του να την περιμενει και να την συνοδευει αγκαλια με τον μποναμα των εκβιασμων της ηταν η απολυτη κατρακυλα του φιλοτιμου Χρηστου και της γενικης ανδρικης υποστασης του ρολου.... vomit

Μπορει οι συγγραφεις ν' απετυχαν παταγωδως στο ρολο της Νταιζης, που αντι για κακια βγηκε μια βαρετη καρικατουρα χωρις σεναριακη δομη..... οφειλω ομως να τους παραδεχτω για τον ρολο της Αντιγονης...
Σιγουρα βοηθαει πολυ και το τρομερο υποκριτικο ταλεντο της κας Παπαδημητριου αλλα η Αντιγονη ειναι οντως ενας κακος, απροβλεπτος χαρακτηρας που σε ιντριγκαρει και σε παρασερνει σεναριακα.... Επιτελους απολαυσα μια πραγματικη ανατροπη με την συνδεση Αννας-Αντιγονης και την εμπλοκη τους στο μακελειο στο βουνο.... : respect :

Η Μελιτα πιστη στην εγωκεντρικη συμπεριφορα της, σκεφτεται εγωιστικα και δεν την νοιαζουν ουτε οι χαρες (Νορα-Λουκας), ουτε οι προβληματισμοι (Στεφανος) των ανθρωπων που υποτιθεται αγαπα, θελει η κοπελα να παει την ζωη της παρακατω..... στην κατρακυλα..... wall

Κεφαλαιο Ευα και δηλωσεις φωτια....
Δεν θα συμφωνησω με την πλειοψηφια και την συγκεκριμενη δηλωση θα την ενταξω στις μεγαλοστομιες του ειδυλλιου Ευα-Τετερης....
Σιγουρα η ευτυχια ειναι στιγμες και σιγουρα η Ευα ενιωσε ευτυχισμενη την στιγμη εκεινη που ο Τετερης της εδειξε εμπρακτα την αγαπη του.... αλλα βρισκω εντελως ατοπη και ανωφελη την αναφορα στον Μανο.... Δεν θα με πειραζε αν ελεγε απλα "ειμαι ευτυχισμενη"....
Αναγνωριζω τα τραγικα λαθη του Μανου που κοστισαν την συνολικη ευτυχια στην Ευα αλλα σιγουρα της χαρισε και αυτος ευτυχισμενες στιγμες....Μεγαλειωδης η κινηση του Τετερη αλλα ο χρονος θα κρινει το αποτελεσμα....Ειναι τραγικο να συγκρινουμε την σχεση περιπου εικοσι χρονων με μια σχεση δυο μηνων.... Η Ευα εκανε σωστα τον απολογισμο της για τον Μανο, αλλα ας περιμενει λιγο πριν κανει τον απολογισμο της για τον Τετερη.... emmm

Κλεινω με τα Λουκανορακια και ασυναισθητα χαμογελω οταν σκεφτομαι τις χθεσινες σκηνες τους.... Λατρεψα τα χαμογελαστα προσωπα τους και την διαχυτη ευτυχια τους οταν διαλεγαν βερες και ουσιαστηκα συνειδητοποιουσαν για πρωτη φορα οτι οντως παντρευονται..... Επισης οσο κι να με χαλουσε το σκηνικο της χασαποταβερνας για αρραβωνα, δεν θα μπορουσα να μεινω ασυγκινητη στην θεα δυο πραγματικα ερωτευμενων ανθρωπων να μοιραζονται μια τοση ξεχωριστη στιγμη τους αναμεσα σε ανθρωπους που αγαπουν.... Love!

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης