Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap55%Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 55% 
[ 43 ]
Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 78

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011

Δημοσίευση από anna-maria Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 12:25 am

Υπεροχος ο αρραβωνας!!! Ξεκαρδιστηκα με την αντιδραση του Λουκα μολις δοκιμασε τη λαβα-μπριζολα του Νικολα...
Μου αρεσαν :
- Ο συντομος λογος του Λευτερη...(και τα υπονοουμενα του Λουκακου για την Ευα)^^
- Το τραγουδι που τραγουδησαν ολοι μαζι ηταν η καλυτερη επιλογη....
- Η Ευα με τα συγκινητικα λογια της για το ζευγαρι.....(Επιτελους θα παντρευτουν δυο απο τα αδελφια μου..)
- Οι σχολιασμοι του Νικολα (νορα =κολωνα της παρεας, η ζωη χωρις το Λουκα ειναι μπριζολα χωρις τσιλι...)
- Οι υποψιες του Στεφανου πως η Μελιτα ζηλευει τη Ερριετα (επιτελους ξυπνησε...)
- Μελιτα: Απο αγαπη το εκανα.... xoxo (Μελιτακι μεγαλωνει η μυτουλααα...)
Το πρωινο ξυπνημα των 3 ζευγαριων μας :
Λουκας - Νορα
-> ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ για ζηλιτσες Νορας που τα πηρε χοντρα για τη βερα στο νιπτηρα....Και ναι,επιτελους κλωτσησε η μπεμπα μπροστα στο Λουκα [Λουκας: μπεμπα πατηρ εδω]...[Ηρεμισε μωρο μου- Οχι σε σενα Νορα στο αλλο μωρο...]

Ευα - Λευτερης
-> ΛΑΤΡΕΨΑ τη σκηνη Ευας - Λευτερη...(αποκταν ολο και περισσοτερη χημεια...) Αλλα στο πρωινο ξυπνημα δεν ταιριαζουν ο πρωιονος τυπος και ο καλλιτεχνικος....Η Ευα θεα με τα στορια και τον καφε!!!! : juhu :

Δαφνη - Νικολας
-> ΛΙΩΝΩ με τα ναζακια του Νικολα που αργησε να κοιμηθει για να χωνεψει...Μου αρεσει οταν η Δαφνη το παιζει Χιτλερ και διαταζει το Νικολα....(ε ρε ενα κολλημα που εχει με το βαψιμο...)

- Η σκηνη με τη μητερα και τα 2 παιδια αρκετα καλη....
- Νταιζη: Καλε εδω εισαι εσυ? και νομιζαμε οτι ειχες πεθανει και σε ειχανε ταριχευσει...... xoxo
-Αντιγονη : Μου ειχαν στειλει μια φωτογραφια και ηταν χαμογελαστη.... xoxo

- Αμαλια -> RESPECT!!!: respect : Η επαναστατρια Αμαλια που επιτελους τα χωνει λιγο στη Μελιτα.....Τη μοιζερη συγνωμη της Μελιτας με μιση καρδια (οπωες ειπε η Αμαλια ) δεν τη σχολιαζω...Επιτελους ενδιαφερθηκε και λιγο για τους γονις της .... Κeep on Amalia!!!
- Μου αρεσε το ενδιαφερον της Στελλας για το μελλον του Λουκα και η βιασυνη της Νορας για την προβα νυφικου....
- Η Ευα στη φωτογραφηση θεα (με θεικο τραγουδι...) Τι ετρωγε παστελι η σοκολατα?
- Νταιζη - Χρηστος(επικοινωνιακος τυπος) ... φοβερη σκηνη με τα πιπινια και το american bar.... Razz
- Στελλα - Πετρος -> Αφησαν τον πληθυντικο επιτελους..... ^^
Στελλα : Ο Λουκας ειναι γεννημενος ηγετης... : respect :
Η Αμαλια θεα οταν εκανε ντου και διεκοψε το ζευγαρακι.... (λεμε τωρα) Αμαλια : <<ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ.....>> ^^
- Η σκηνη <<της νεας αρχης>> που υπεγραψε η Αμαλια για το διαζυγιο ηταν πολυ συγκινιτικη ..... Snif
- Δεν σχολιαζω τη Μελιτα που (-επιτελους-) παραδεχεται τα λαθη που εκανε με τους γονεις της στη Νορα...
Λουκας - Νικολας - Δαφνη -> Επιτελους η Δαφνουλα πηρε το πανω χερι και τους εβαλε φωνη...Κοτζαμ ανδρες να συμπεριφερονται σα νηπια....sisi

Συγκλονιστικη σκηνη :
Λουκας- Αμαλια - Πατατες!!!!lmao

*** Το χερι πιστευω πως ηταν γυναικειο....
υ.γ - > Ανυπομονω να δω το αυριανο επισοδιο για την προβα κουστουμιου του Λουκα....
lmao
anna-maria
anna-maria
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο Λουκονορικο κοσμο μου..
Ασχολίες : --->Μαζευω τα σαλια που μου τρεχουν οταν βλεπω τον παναγιωτη...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 12:29 am

maria_sab έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Στο φινάλε του επεισοδίου ένα χέρι που σ εμένα φάνηκε μάλλον αντρικό τράβηξε δύο κορνιζαρισμένους πίνακες άνοιξε κάτι που μου έμοιαζε με χρηματοκιβώτιο και έβγαλε ένα βαλιτσάκι που μέσα είχε τα διαμάντια. Κάπου εδώ μπερδεύτηκα. Κορνιζαρισμένοι πίνακες και χρηματοκιβώτιο δίπλα σε κρασιά οδηγούν κατευθείαν σε αποθήκη αρχοντόσπιτου κι όχι σε τυχαίο χώρο. Πίστευα μέχρι τώρα οτι ίσως τα λάφυρα της Νταίζης τα είχαν ο Λουκάς με το Λευτέρη. Μήπως όμως πρέπει να βάλλω στους πιθανούς υπόπτους κι άλλους; Ο Στέφανος ίσως; Ο Χρήστος σαν άνθρωπος της Αντιγόνης; Μήπως είναι ο Ρούσσος; Και το δικό του σπίτι έχει αρκετούς πίνακες της Αμαλίας. Μήπως το χέρι δεν είναι αντρικό; Μπερδεύτηκα εντελώς.

Εμενα παλι μου φανηκε οτι ανοιξε ντουλαπι γκρι..παρομοιο χρωμα με αυτο που ειναι στο σπιτι του Νικολα, και μαλιστα σκεφτηκα πως τα κουτια και τα λοιπα, καδρονια-πινακες, ειναι επειδη στο σπιτι του πηγε υλικα για βαψιμο και γινεται χαμος. Και αν θυμαμαι καλα απο παλια, που δεν παιρνω και ορκο, καπου στον παγκο του Νικολα ειχε κατι κρασια

Μακάρι να έχεις δίκιο γιατί προτιμώ να έχουν τα λύτρα και τα διαμάντια τα παιδιά και να έχουν αυτοι το πάνω χέρι αλλά εγώ είμαι καταμπερδεμένη

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 12:31 am

sofia έγραψε:Εγωπαλι εκτος απο ταχερια ειδα και ενα μικρο φερμουα τσεπης στο μπουφαν σαν του Λουκα μου φανηκε
Οσο για το επεισοδιο ηταν αρκετα καλο

Ναι και εμενα μου φανηκε οτι το μπουφαν εμοιαζε με του Λουκα.Οταν ξαναειδα την σκηνη το παρατηρησα καλυτερα και οντως ηταν σαν το μπουφαν του Λουκα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 12:38 am

loukasnora έγραψε:
sofia έγραψε:Εγωπαλι εκτος απο ταχερια ειδα και ενα μικρο φερμουα τσεπης στο μπουφαν σαν του Λουκα μου φανηκε

Ναι και εμενα μου φανηκε οτι το μπουφαν εμοιαζε με του Λουκα.Οταν ξαναειδα την σκηνη το παρατηρησα καλυτερα και οντως ηταν σαν το μπουφαν του Λουκα.

Ο Λουκας ομως δεν φοραει και ενα ρολόι στο αριστερο του χερι???
Στην σκηνη με τα διαμαντια εγω προσωπικα δεν βλεπω κανενα ρολόι
Μπορει να ειναι και ιδεα μου!!!
Τελος παντων ελπιζω μεχρι την Δευτερα να εχουν ξεκαθαριστει ολα!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 12:40 am

Βλέπω ξανα και ξανα τη σκηνη με τα διαμαντια....
δεξια λιγα μπουκαλια κρασι και αριστερα ειναι κατι σαν φακελοι...
απο δεξια μπαινει λιγο φως και ετσι υποθετω πως ειναι σαν αποθηκη ή υπόγειο
στο φοντο ειναι σαν σκαλες ή ετσι ειναι ο τοιχος και τα αντικειμενα και με μπερδευουν?
Αυτο που μετακινεί για να ανοιξει το "ντουλάπι" με τα διαμαντια
μοιάζει με πινακα
ο Λουκάς πάντα φοράει το ρολοι του στο χερι που και σαν Παναγιωτης δεν το αποχωρίζεται ποτε...και σ αυτα τα χερια που τελικα μοιαζουν πιο πολυ
με αντρικά δεν βλέπω ρολοι...
Μπερδευτηκα πιο πολυ τωρα!

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Ioanna T Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 12:46 am

Τελικά αυτά τα διαμάντια κάτι έχουν,όποιος τα αγγίζει εφεξής νιώθει την ακατανίκητη επιθυμία να τα χουφτώνει... ^^ Κι εμένα με μπέρδεψε η τελευταία σκηνή,μέχρι τώρα θεωρούσα σχεδόν βέβαιο ότι τα έχει ο Λουκάς,κι άλλωστε έτσι είχαν απόλυτο νόημα οι συννενοήσεις του με το Λευτέρη,αλλά τελικά ίσως το πάνε αλλού,επίσης μη γελάσετε αλλά αν είναι ο Λουκάς γιατί να αρχίσει και αυτός τις θωπείες?

Όσον αφορά τη συζήτηση Στέφανου-Εριέττας,θα συμφωνήσω με την Clarabelle,τη βρήκα λίγο περίεργη,εκτός αν ήταν απλά πρόχειρη.Εδώ έχουν αναλύσει διεξοδικά άλλα κι άλλα,και με το που άνοιξε αυτή η κουβέντα κανείς δεν έδειξε διάθεση να προχωρήσει το θέμα.

Επίσης με μπέρδεψε το πρωινό στην οικογένεια Adams.Είπαμε,δεν είναι μια φυσιολογική οικογένεια,το έχουμε εμπεδώσει,αλλά πόσο μπορεί να στέκει μια κουβέντα όπου ο αδελφός διαπραγματεύεται με την αδερφή του την πώληση του πίνακα που εκβιάζοντας και τον ίδιο απέσπασε,η μάνα επεμβαίνει να δώσει επαγγελματικές συμβουλές,η αδερφή συμφωνώντας με τη μάνα θυμάται να πετάξει σποντίτσα στον αδερφό για τα συναισθηματικά του,στη συνέχεια αδερφάκια συνασπισμένα τα χώνουν στη μάνα που δε φέρθηκε καλά στην κόρη της,κάπου εκεί αναφέρονται κάτι χαμογελαστές φωτογραφίες(!),ο αδερφός αναφέρει τον εγγονό χωρίς να θυμηθεί να τα πάρει που χάρη στη θεία του παραλίγο να μη ζούσε,η αδελφή κατηγορεί τη μάνα ότι τη μισεί με την άνεση με την οποία θα έλεγε θα βρέξει σήμερα,η μάνα απαντάει πως ναι αλλά δε θέλω να το αναλύσω και κάπου εκεί η κόρη φεύγει να πάει να δει το μπαρ που θα αγοράσει στο σύντροφό της(γιατί αγόρι μου γιατί???)και ο γιος παίρνει το σακάκι του και σαλπάρει για άγνωστη κατεύθυνση?Δεν ξέρω αν σας ζάλισα,εγώ πάντως ζαλίστηκα λίγο!

Το επεισόδιο είχε λιγότερη Νταίζη,περισσότερη Εύα,γλυκύτατες σκηνές Λουκά-Νόρας,αρκετή παρέα και μια Αμαλία εκφραστικότατη στην απογοήτευσή της από την φαινομενική απάθεια του Πέτρου οπότε ψηφίζω πολύ καλό!Δε σχολιάζω καν τη Μελίτα,σήμερα δε μπόρεσα ούτε να τσαντιστώ,τη λυπήθηκα που την αυτονόητη πράξη την έκανε με την παρότρυνση του Mr.Υποβολή,πόση ξεφτίλα πια?

Clarabelle τα ρέστα μου : respect : και όσον αφορά την Αγγέλα επαυξάνω!Δε λέω πως δεν είναι δικαιολογημένη για την ανησυχία της,αλλά δεν μπορεί να συννεφιάζει το χαμόγελο της κόρης της που έρχεται σπίτι μετά από μια πολύ όμορφη και σπάνια κατά τα λεγόμενά της μέρα κάνοντάς της για μια ακόμα φορά κριτική.

Υ.Γ.΄Εχω πάει στη Μονεμβασιά,είναι υπέροχη πόλη και θα σύστηνα σε όποιον δεν έχει πάει να πάει και σε όποιον μένει εκεί να επιστρέψει πάραυτα!ΠΑΡΑΥΤΑ λέμε!

GN1 !!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ioanna T στις Σαβ Φεβ 26, 2011 12:48 am, 1 φορά
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 12:48 am

evaki16 έγραψε:
loukasnora έγραψε:

Το πιθανοτερο ειναι οτι αν ειναι ο Λουκας τελικα του εβγαλαν το ρολοι ωστε να μην τον ''δωσουν'' απο τωρα.Το μπουφαν ξαναλεω μοιαζει εντονα με του Λουκα.Μεχρι που μπορω να πω σχεδον με σιγουρια οτι ειναι του Λουκα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 12:53 am

loukasnora έγραψε:
evaki16 έγραψε:
loukasnora έγραψε:

Το πιθανοτερο ειναι οτι αν ειναι ο Λουκας τελικα του εβγαλαν το ρολοι ωστε να μην τον ''δωσουν'' απο τωρα.Το μπουφαν ξαναλεω μοιαζει εντονα με του Λουκα.Μεχρι που μπορω να πω σχεδον με σιγουρια οτι ειναι του Λουκα.

Τι να πω???
Θα δειξει!!!
Το μονο που μενει να κανουμε ειναι υπομονη!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από fay Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 1:19 am

Ξαναείδα κι εγώ την τελευταία σκηνή. Σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι ο Λευτέρης που ανοίγει το βαλιτσάκι. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πώς είναι δυνατόν αυτός που πήρε τα διαμάντια να έχει και το βαλιτσάκι αφού είδαμε να το αφήνει στη Νταίζη με ένα εικοσάευρο μέσα. Εκτός αν πρόκειται για άλλο βαλιτσάκι. Να μην αφήσει και τα διαμάντια χύμα. Και ναι, το χέρι είναι σίγουρα αντρικό.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 1:36 am

fay έγραψε:Ξαναείδα κι εγώ την τελευταία σκηνή. Σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι ο Λευτέρης που ανοίγει το βαλιτσάκι. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πώς είναι δυνατόν αυτός που πήρε τα διαμάντια να έχει και το βαλιτσάκι αφού είδαμε να το αφήνει στη Νταίζη με ένα εικοσάευρο μέσα. Εκτός αν πρόκειται για άλλο βαλιτσάκι. Να μην αφήσει και τα διαμάντια χύμα. Και ναι, το χέρι είναι σίγουρα αντρικό.

Αυτό το σκέφτηκα κι εγώ στην αρχή αλλά το άλλο βαλιτσάκι ήταν μαύρο και ασημί αυτό είναι σκέτο ασημί
Και συμφωνώ το χέρι ειναι αντρικό
Βέβαια υπάρχει περίπτωση να ψάχνουμε άδικα
Θυμάμαι οτι και πέρσι μιλούσαμε για άντρα και ήταν η Αντιγόνη η δολοφόνος
Και στον τάφο μας είχαν δείξει Εριέττα και Νταίζη με τα ίδια αθλητικά κι ήταν και πάλι η Αντιγόνη

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από fay Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 1:51 am

Clarabelle έγραψε:
fay έγραψε:Ξαναείδα κι εγώ την τελευταία σκηνή. Σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι ο Λευτέρης που ανοίγει το βαλιτσάκι. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πώς είναι δυνατόν αυτός που πήρε τα διαμάντια να έχει και το βαλιτσάκι αφού είδαμε να το αφήνει στη Νταίζη με ένα εικοσάευρο μέσα. Εκτός αν πρόκειται για άλλο βαλιτσάκι. Να μην αφήσει και τα διαμάντια χύμα. Και ναι, το χέρι είναι σίγουρα αντρικό.

Αυτό το σκέφτηκα κι εγώ στην αρχή αλλά το άλλο βαλιτσάκι ήταν μαύρο και ασημί αυτό είναι σκέτο ασημί
Και συμφωνώ το χέρι ειναι αντρικό
Βέβαια υπάρχει περίπτωση να ψάχνουμε άδικα
Θυμάμαι οτι και πέρσι μιλούσαμε για άντρα και ήταν η Αντιγόνη η δολοφόνος
Και στον τάφο μας είχαν δείξει Εριέττα και Νταίζη με τα ίδια αθλητικά κι ήταν και πάλι η Αντιγόνη

Το θυμάμαι αυτό, μόνο που πέρασε καιρός και πολλά επεισόδια για να μάθουμε το δολοφόνο (αν τελικά είναι η Αντιγόνη), οπότε σ' όλο αυτό το διάστημα θα υποθέτουν ότι οι τηλεθεατές δε θυμούνται τέτοιες λεπτομέρειες. Μάλλον το μυστήριο με τα διαμάντια δε θα πάρει τόσο πολύ για να ξεδιαλύνει. Όπως και να έχει δε δείχνουν τόση προσοχή στη λεπτομέρεια. Αν έδειχναν δε θα είχαν τόσες τρύπες στο σενάριο. Και ίσως τελικά ψάχνουμε άδικα. Θα μας σερβίρουν καμιά ανατροπή από τις γνωστές. Αν και ανατροπή σε σενάριο που μπάζει από παντού δεν είναι ανατροπή, σπαζοκεφαλιά είναι. Αφού δεν κάθονται να το πολυσκεφτούν αυτοί που τα γράφουν γιατί καθόμαστε εμείς;
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από fanlouknor Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 2:50 am

Να πω κι εγώ ότι το χέρι στα διαμάντια φαίνεται αντρικό, φαίνονται πολλές τριχούλες

-->Το επεισόδιο μ΄άρεσε πάρα πολύ, θα το ψήφιζα τέλειο αν δεν είχε τη σαχλή σκηνή με τις πατάτες.Έλεος πια με αυτό!
Τι είναι ολόκληρος άντρας να λιγουρεύει τηγανητές πατάτες για να κάνει τα χατήρια της Αμαλίας; ainta

-->Ακόμα και η σκηνή με Νταίζη-Αντιγόνη-Στέφανο μ΄άρεσε πολύ!
Ήταν πολύ συγκινητική παρά το γεγονός ότι έχουμε βαρεθεί τη Νταίζη- γκώσαμε πια!

-->Ακόμα και τη Μελίτα προσπάθησαν σήμερα οι σεναριογράφοι να την παρουσιάσουν ως φυσιολογική κοπέλα που αναγνωρίζει τα λάθη της, τον εγωισμό της και δε βλέπει μόνο τη μύτη της.

-->Η σκηνή Αμαλίας - Ρούσου εκπληκτική , μόνο και με τα βλέμματα με άγγιξαν.
Ξανασκεφτείτε το βρε, έχετε 7 μήνες μέχρι να βγει το διαζύγιο...

-->Λουκανορικός αρραβώνας συνέχεια...
Πανέμορφη σκηνή με χαρές και τραγούδια και Λουκανορικά φιλιά και βλέμματα απλά υπέροχα

Το "Σ'αγαπώ" το τραγουδούσε στο τέλος της σκηνής ο Παναγιώτης αλλά οι κύριοι του μονταζ το κόψανε ainta

-->Η σκηνή στο κρεβάτι με τη βέρα πολύ καλή και πολύ χαλαρή,την ευχαριστήθηκα την πλάκα του Λουκά.
Δεν κάνει η βέρα το γάμο Νοράκι...Σίγουρα! Άκουμε που σου λέω...

-->Κλώτσησε η μπέμπα και η Νόρα συγκινήθηκε στα αλήθεια, φάνηκαν τα δάκρυα και ο Λουκάς χ@@@κε από τη χαρά του sisi
Εκπληκτικό συναίσθημα να αισθάνεσαι πρώτη φορά το παιδί σου ))

Χάρηκα απίστευτα με το σημερινό και αναμένω να ξαναχαρώ λείαν συντόμως
Καλό Σαββατοκύριακο
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από marakii Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 10:10 am

Kατ'αρχήν καλημέρα και κατά δεύτερο Χρόνια Πολλά στην τηλεοπτική Νόρα ..... Το επεισόδιο ήταν πολύ όμορφο με χωρτασικές σκηνές όλων των ηρώων και πέρασε γρήγορα με ωραία διάθεση

Η συνέχεια του αρραβώνα ήταν πολύ όμορφη με ευχάριστο κλίμα και τον Λουκάκο να πέφτει στην παγίδα του γιτί βλέπεις ο Νικόλας είναι μερακλής και το Λυτρέικο τρελένεται για καυτερά Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 621900 . Ό λόγος της Έρη πολύ τρυφερός και μου άρεσαν πολύ και αυτά που είπε ο Τέρης περί οικογένειας βέβαι μάλλον δεν κατάλαβε την πλάκα και ρώτησε αν μπορεί να φάει αλλά πάλι καλά που τον διαφώτισε η Νόρα...Εμένα μου άρεσε και ο ''μπουκωμένος'' μπριζολίτσα (που δεν μου θύμιζε μπριζόλα) λόγος του Νικόλα περί κολόνας της παρέας .... η Νόρα ζήλεψε και ήθελε φιλάκι και ο Λουκάς της έρι3ε μικρή σποντίτσα οτί συνέχεια μπουκωμένη είναι πως να τη φιλήσει΄...εγώ τα ευχαριστήθηκα τα φιλάκια τους..... και ναι συμφωνώ με την Στέλλα μίλησαν όλοι πολύ γλυκά.........Σ'αγαπώ (τι ωραίο τραγούδι) 3εχωρίζω τις ζουζουνιές από τα ΛουκαΝοράκια μιας και τις λάτρεψα

Νόρα-Λουκάς:επιτέλους 3υπνούν αγκαλίτσα με φιλάκια και η Νόρα τα παίρνει γιατί δεν βλέπει το μέλλοντα σύζηγο της να φοράει τη βέρα του που τελικά είχε στο δε3ί .... η μικρή κλότσισε και ήταν και ο μπαμπάς της μπροστά που 3ετρελάθηκε και ακουμπούσε το κεφάλι του στην κοιλίτσα της Νόρας και λάτρψα και τις ματάρες της Δρακουλάκη (Νόρας) που συγκινήθηκε και τα ΛουκαΝορικά φιλάκια.......

Έτσι και 3ανακόψει ΛουκαΝορική σκηνή Εύα-Λευτέρης θα γίνει χαμός , η συγκεκριμένη σκηνή που είχαν μαζί εμένα δεν μου άρεσε δεν βρήκα κάτι το ενδιαφέρον

Δάφνη-Λευτέρης: Πολύ όμορφη σκηνή με τον Νικόλα να προσπαθεί να αποφύγει τα μουρμουριτα και τη Δαφνη να του λέει να σηκωθεί γιατί έχουν και δουλειές

Αμαλία-Μελίτα:Τι να πω για την Πεφάνη που είναι ΘΕΑΡΑ τι να πω ...Μου άρεσε πολύ η σκηνή και από τις 2 πλευρές και επειδή η Μελίτα έπρεπε να της ζητήσει συγνώμη αλλά και η Αμαλία που νευριάσε και δεν τη δέχτηκε

Η φωτογράφιση της Εύας μου άρεσε ...ίσως είναι από τις λίγες φορές που την βλέπω πιο απλή σε φωτογράφιση......

Νόρα-Στέλλα:Βρε Στέλλα μην ανακατεύεσαι άκου την κοράκλα σου τι σου λέει και άσε τον Λουκά

Πέτρος-Αμαλία-Στέλλα:Τη Στέλλα την συμπαθώ αλλά η Αμαλία είναι παλια λατρεία και δεν θέλω να την βλέπω στεναχωρημένη ....Λυπάμαι που χώρισε με τον Ρούσσο Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 593737 μετά τα ΛουκαΝορακια ίσως είναι ένα από τα καλύτερα ζευγάρια και γέλασα και με το λουλούδι της Μονεμβασιάς Razz

Νόρα-Μελίτα:εμένα μου άρεσε η σκηνή γιατί επιτέλους η ΜΕλίτα κατάλαβε οτί οι γονείς της έχουν κάνει τόσα πολλά για αυτήν , και αυτή δεν τους έδινε την πρέπουσα σημασία παρά μόνο όταν τους είχε ανάγκη
, δεν λέω οτί ευθύνεται για τον χωρισμό τους αλλά οτί τους παραμελούσε τους παραμελούσε .....Θεάρα η Νόρα με το φου3ιάκι

Λουκάς-Αμαλία: Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 191984 πατατούλες Λουκάκο Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 191984 θεάρα η Αμαλία με τις πατάτες να της πάει πέρα δώθε και να δελεάζει τον Λουκά που τελικά αρνήθηκε....

Δάφνη+αγόρια:Είναι να μην βάλει φωνή η Δαφναρα Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 191984 έμειναν κάγκελο και οι 2 με τις φωνές , καλα τους έκανε όμως γιατί ο Νικολάκης τόσο καιρό έκανε τον Κινέζο με το θεματακι ''βάψιμο''

Ποιος έχει τα διαμάντια ...ΟΕΟ ?? Αλήθεια ποιος τα έχει ?? Ελπίζω να μάθουμε Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 558573

Τέλειο από εμένα

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 11556 Δρακουλάκη, Πετράκη, Πεφάνη

Υγ: Θέλω ΛουκαΝορικές σκηνές (πολλές) και να βλέπω τα ΛουκαΝοράκια ευτυχισμένα και τη Νόρα πάντα με ατό το πηγαίο χαμόγελο Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 811901

Καλό Σαββατοκύριακο , να περνάτε καλά
Φιλάκια
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από ale3ia_eva&nora!!! Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 10:45 am

Λοιπον εμενα το επισοδιο σε γενικες γραμμες μου αρεσε.......
Οι σκηνες που μου αρεσαν πραγματικα ηταν ο αρραβωνας η λουκανορικη σκηνη στο κρεβατι η σκηνη ευα-λευτερης και η σκηνη νικολας-λουκας-δαφνη!!!!
και βεβαια η φωτογραφησεις της ευας υπεροχες!!!
η μελιτα ποσο γελεια μπορει να γινει??? παει και ζηταει συγνωμη απο την μανα της επειδη της το ειπε ο στεφανος???
γιατι το αλλο? στεφανε εγω απο αγαπη ηθελα να σε βοηθησω!!!! αχχαχχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα!!!!! lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
το αλλο με τον τοτο το ξερεις?
αμαλια+πετρος - > 25/2/2011 - > τελος....... ελπιζω να μην ειναι οριστικο!!!
αυτα απο εμενα και οσο περισσοτερο βλεπω ευα-λευτερη τοσο πιο πολυ μου αρεσεουν.....!!!!!!!!
Heart2
ale3ia_eva&nora!!!
ale3ia_eva&nora!!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 11:28 am

To βρίσκω λιγάκι δύσκολο να τα είχαν ο Λουκάς με τον Λευτέρη.

1ον)Γιστί να μην το πουν στην υπόλοιπη παρέα και να συμφωνήσουν να μην πουν τίποτα και σε κανέναν ?
2ον)Γιατι ο Λουκάς να αφήσει την αδερφή του να δώσει 2 πινακες αφου είχαν αυτοί τα τα διαμάντια?
3ον)Όσοι διάβασαν στην κατηγορία δημοσιεύσεις το thread για το Tv Zapping αυτής της εβδομάδας , τι θα γίνει με τα λύτρα,το βρίσκω λίγο δύσκολο να παίζουν τόσο θέατρο στους υπόλοιπους.

Αν υποθέσουμε ότι είναι άνδρας κρίνοτας απο το χέρι ποιοι άλλοι μας μένουν ?
1)Ρούσσος .....(απίθανο)
2)Στέφανος....(ούτε αυτός)
3)Χρίστος......(συγκτρώνει αρκετές ισωσ και τις περισσότερες πιθανότητες
το 4) και το 5) μαζί δηλαδή αυτά της επιστημονικής φαντασίας Ηλίας-Νικόλας.
Αυτοί όλοι κι όλοι οι άνδρες τις σειράς. Razz

Υ.γ:Mήν ξεχνάτε ότι αυτός που πήρε τα διαμάντια έχει και τα λύτρα.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 11:44 am

Μιλωντας για τα διαμαντια μου περασε μια τρελη ιδεα απτο μυαλο....
Ξερω πως ειναι αδυνατον να ειναι αλλα εγω θα την πω
Τον Κυριακο τον σκεφτηκε κανεις???
Το ξερω ειναι πολυ παρατραβηγμενο αλλα ποτε δεν ξερεις!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 11:51 am

Θα συμφωνήσω με όλους, ήταν ωραίο κι αυτό το επεισόδιο. Εδειξε τη χαρά τού Λουκά και της Νόρας, να γιορτάζουν τη δέσμευσή τους και την αγάπη τους, τριγυρισμένοι από φίλους και στενούς συγγενείς, (ο Λευτέρης έχει γίνει δεκτός σαν μέλος της παρέας, έχει πολλά να μάθει ακόμη βέβαια πριν ενσωματωθεί πλήρως, αλλά δείχνει διάθεση να μάθει, κάνει ερωτήσεις, ψάχνεται γενικώς στο θέμα "τι εστί να είσαι φεγγαροπετριτης" και είναι σίγουρο οτι θα περάσει όλες τις εξετάσεις). Οι ευχές, τα τραγούδια, τα φιλιά, ήταν όλα ειδυλιακά, χωρις να λείψει και η απαραίτητη φάρσα του Λουκά, στο φίλο Νικόλα, που όμως του γύρισε μπούμερανγκ... Αλήθεια, τόσα χρόνια φίλοι δεν ήξερε οτι ο Νικόλας έχει μεξικάνικες προτιμήσεις στο φαγητό του?

Το πρωινό ξύπνημα, άλλο μάθημα για Λευτέρη, η Εύα ξυπνάει αργά, (καλλιτεχνικά) και θέλει τον καφέ έτοιμο για να ανοίξει τα μάτια της. Ετσι είναι, ο Στέφανος της σερβιριζε πρωινό στο κρεβάτι , ας μάθει και ο Λευτέρης τα καθήκοντά του.... Το αγοράκι της, όμως, πρώτη της σκέψη, έτσι είναι, ένα παιδί δίνει σκοπό στη ζωή μιάς γυναίκας και έχει προτεραιότητα από όλα τα υπόλοιπα....

Η μαμά της Εύας καθόταν στα καρφιά γιατί έπρεπε να φύγει για τη βάρδια της. Το να δώσει συμβουλές το θεωρεί απαραίτητο, για το ρόλο της σα μάνα, αλλά σε ωρισμένα θέματα καλύτερα να αφήνεις το παιδί σου να αποφασίζει μόνο του για τις σχέσεις του και το μέλλον του. Αυτό ξέρει καλύτερα πώς ακριβώς έχουν τα πράγματα, τι μπορεί να αντέξει και τι όχι, και στο κάτω κάτω έχει την ευθύνη των επιλογών του. Υστεροβουλία σε καμμία περίπτωση δε χρεώνω στην Αγγέλα, έχουν δεί τόσα τα μάτια της όμως που δεν μπορεί να επαναπαυθεί και να χαρεί την ευτυχία της κόρης της, είναι φυσικό....

Η φάρσα --με τη βέρα στο δεξί-- συνόδεψε το πρωινό για Νόρα Λουκά , δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς, Λουκάς είναι αυτός. Μ'αρέσει που μπορεί ακόμη να εκπλήξει τη Νόρα, να τη συγχίσει, να την απελπίσει, γιατί αυτό σημαίνει οτι την αγάπη τους δεν την θεωρούν δεδομένη και άρα έχουν μεγάλη πιθανότητα να τη διατηρήσουν ζωντανή !

Το πρωινό για Μελίτα - Στέφανο έχει εκπαιδευτικό χαρακτήρα! Ο Στέφανος έχει ψυχολογήσει δεόντως τη Μελίτα και προσπαθεί να την φέρει στον ίδιο δρόμο με τρόπο ευγενικό, αλλά ξεκάθαρο. Της μιλούσε σαν να έχει να κάνει με ένα σαστισμένο κορίτσι στην εφηβεία, ενώ η Μελίτα το μόνο που επαναλάμβανε είναι "...από αγάπη έκανα ό,τι έκανα". Μήπως θέλει να πείσει και τον εαυτό της οτι έτσι είναι ? Γιατί το Στέφανο δεν τον έπεισε.... Τα λόγια του όμως είναι μιά σαφής προειδοποίηση, που προιδεάζει για τα μελλούμενα....
Και φτάνουμε στη συγγνώμη προς την Αμαλία. Δεν ξέρω πως το βλέπουν οι υπόλοιποι, για μένα η Αμαλία είναι εντελώς φάουλ. Ερχεται το παιδί σου να σου ζητήσει συγγνώμη, για όποιο λόγο, είτε από δική του πρωτοβουλία είτε γιατί το έπεισαν ότι έτσι πρέπει να κάνει. Κι εσύ το αποπέρνεις, δεν δέχεσαι τη συγγνώμη. Ποιά μάνα το κάνει αυτό? Θα έπρεπε να χαρεί και να την αγκαλιάσει, γιατί ΑΥΤΟΣ είναι ο ρόλος της μάνας, να καταλαβαίνει και να συγχωρεί! Και επίσης να κάνει και μία αυτοκριτική, για να δεί οτι αν η Μελίτα έχει γίνει το εγωιστικό και κακομαθημένο πλάσμα η Αμαλία ευθύνεται κυρίως.
Και το παιχνιδάκι της επιβολής καλά το παίζει η Αμαλία, αλλά και στο ίδιο της το παιδί? Που υποτίθεται λατρεύει? Πότε συνεισέφερε η Αμαλία στην ευτυχία της Μελίτας? Ολες τις επιλογές της τις έβγαλε σκάρτες. Τον Μάνο τον έβριζε, τον Οδυσσέα τον περιφρονούσε, το Στέφανο, αφού τον εκθείαζε στην αρχή --για τα λεφτά του -- τώρα , που κινδυνεύει το κοινωνικό της status, τον βγάζει εκμεταλλευτή γυναικών. Και ξέροντας την επιρροή των λόγων της στη Μελίτα, (αυτή ήταν η κύρια αιτία για να μην πιστεύει η Μελίτα το Στέφανο πέρσυ), συνεχίζει την δουλειά του τρωκτικού, ώσπου να τους χωρίσει. Ελεος πιά μ'αυτή τη γυναίκα. Και με τον άνδρα της είναι απαράδεκτη. Τον χωρίζει, δεν τον χωρίζει, τον βρίζει, τον κατηγορεί, υπογράφει, δεν υπογράφει το διαζύγιο, και από πάνω δακρύζει κιόλας, κάνοντας και τις λαμογιές της για να μάθει αν υπάρχει άλλη γυναίκα. Εγώ τουλάχιστον δεν θα την ανεχόμουν ούτε στιγμή. Φυσικά η κα Πεφάνη είναι μεγάλο ταλέντο, αλλά σαν ρόλος η Αμαλία είναι ένα αλλοπρόσαλο άτομο, που αγγίζει τα όρια της σχιζοφρένειας.

Στέφανος Εριέττα.... Καθόλου δεν μου φάνηκε οτι κρύβουν κάτι μεταξύ τους, απλώς κάνουν διάφορες σκέψεις και δεν ξέρουν τι να πρωτοπιστέψουν, γιατί τίποτε δεν μπορεί να είναι βέβαιο. Το μόνο βέβαιο είναι οτι σαν παρουσίες και σαν ζευγάρι, δένουν απίστευτα μαζί.....

Τώρα για το ποιός έχει τα διαμάντια, άγνωστο και δεν βιάζομαι, θα το μάθουμε στην ώρα του.

Αυτά από μένα, καλημέρα σ'όλους ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από marakii Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 11:58 am

Α και κάτι που 3έχασα....αυτό της Λαζαρίδη ''Είδα μια φωτο που χαμογελούσε'' έσκασα στα γέλια Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 191984 ...ωραία ευτυχία Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 191984
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 12:51 pm

Οι σκηνές του αρραβώνα ήταν πολύ όμορφες... Love! Τελικά το αστείο του Λουκά βγήκε καλύτερο απ’ ότι περίμενα... Ο Λουκάς και η Νόρα έδειχναν ευτυχισμένοι και είχαν γύρω τους μόνο ανθρώπους που τους αγαπάνε... Μου άρεσαν πολύ αυτά που είπαν η Εριέττα, ο Λευτέρης και ο Νικόλας. Στο τέλος που τραγούδησαν το «Σ’ αγαπώ», δεν μπορούσαν να το αφήσουν λίγο παραπάνω;

Μέχρι και ο Στέφανος κατάλαβε ότι η Μελίτα δεν ήθελε να τον βοηθήσει επειδή τον αγαπάει, αλλά για να μην προλάβει να τον βοηθήσει πρώτη η Εριέττα. Τελικά έχει μυαλό και όταν θέλει μπορεί και να σκέφτεται. Η Μελιτούλα φυσικά είπε ψέματα, γιατί στη Νόρα και στην Αμαλία έχει παραδεχτεί ευθέως ότι το πρόβλημά της είναι η Εριέττα, στο Στέφανο όμως που φοβάται να μην τον χάσει δεν θα τολμούσε να το πει. Ήθελε να του δείξει ότι τον εμπιστεύεται, κι ας μην είναι αλήθεια. Το ξινό της ύφος όταν άκουσε για τον πίνακα βέβαια, τα έλεγε όλα! Και μετά συμφώνησε να πάει να ζητήσει συγγνώμη από τη μαμά, επειδή της το είπε, ποιος άλλος; Ο Στέφανος! Μόνη της ούτε που θα το σκεφτόταν! Fskl

Μου άρεσε πάρα πολύ η στάση της Αμαλίας απέναντι στη μικρόψυχη κορούλα της. Αυτά που της είπε ήταν πολύ σωστά, αλλά σιγά μην καθήσει η Μελίτα να τα σκεφτεί. Ειδικά αυτό που είπε η Μελίτα μετά τη μίζερη συγγνώμη της, ότι φταίει και η Αμαλία, έδειξε πόσο... ειλικρινής ήταν αυτή η συγγνώμη...

Πολύ γλυκιές οι σκηνές με τα 3 ζευγάρια που ξύπνησαν μαζί, ειδικά η Νόρα και ο Λουκάς που συγκινήθηκαν όταν κλώτσησε η μπέμπα και η Δάφνη που ανησυχούσε για την Εδέμ. Και η σκηνή Εύας – Λευτέρη ήταν πολύ καλή, αλλά μόνο σε μένα χτύπησε άσχημα όταν η Εύα είπε ότι άφησε τον Άγγελο μόνο του και ο Λευτέρης της απάντησε «Κι εγώ το αγοράκι σου είμαι»; Απ’ ότι θυμάμαι, δεν είναι η πρώτη φορά που λέει κάτι παρόμοιο. Μπορεί να το είπε ως αστείο και μπορεί ο Άγγελος να είναι μωρό και να μην καταλαβαίνει και πολλά, αλλά από κάποιον που ενδιαφέρεται τόσο για την Εύα, θα περίμενα να δείχνει μεγαλύτερο ενδιαφέρον και για τον Άγγελο.

Από τη σκηνή Στέφανου – Νταίζης – Αντιγόνης μου άρεσαν, πέρα από τις ερμηνείες, η επιμονή του Στέφανου να επιστρέψει τον πίνακα στην Εριέττα, που θεωρεί ότι έσωσε το παιδί του, και το γεγονός ότι τελικά η Νταίζη συμφώνησε να μην πουλήσει τον πίνακα. Κατά τα άλλα, ζήσαμε το θέατρο του παραλόγου. Ο Στέφανος κατηγορούσε τη μάνα του που εγκατέλειψε τη Νταίζη, αλλά δεν θυμήθκε να κατηγορήσει τη Νταίζη που κόντεψε να σκοτώσει το παιδί του. Η Αντιγόνη είχε πάρει, λέει, μια φωτογραφία της Νταίζης που ήταν χαμογελαστή και νόμιζε ότι ήταν ευτυχισμένη! wall Τη μισούσε επειδή ήταν παιδί του Λύτρα, αλλά της έστελνε και χρήματα επειδή είχε τύψεις! Τί άλλο είπαν; Ούτε που θυμάμαι!

Και ναι, οι σεναριογράφοι μάλλον μας διαβάζουν! Δεν εξηγείται αλλιώς... Επιτέλους συνειδητοποίησαν ότι το μόνο που σκέφτεται η Μελιτούλα είναι ο εαυτός της και ότι νομίζει ότι είναι το κέντρο του κόσμου, και την έβαλαν να λέει στη Νόρα, σε μια κρίση αυτογνωσίας, ότι έχει τύψεις για το διαζύγιο των γονιών της και ότι την ενδιέφεραν μόνο τα δικά της προβλήματα και δεν ήταν δίπλα στην Αμαλία! Για την ακρίβεια, μόνο το σφουγγάρισμα την ενδιέφερε, γι’ αυτό έδιωχνε τη μάνα της όταν εκείνη ήθελε να της μιλήσει. Επίσης, εδώ δεν σκέφτεται ποτέ το παιδί της, τους γονείς της θα είχαμε την απαίτηση να σκεφτεί; Δεν ξέρω τί προσπαθούν να πετύχουν οι αγαπητοί κύριοι σεναριογράφοι, αλλά ο συγκεκριμένος χαρακτήρας πια δεν μπορεί να γίνει συμπαθής ούτε με μία ούτε με δύο ούτε με εκατό τέτοιες σκηνές. Γιατί πολύ απλά, ό,τι και να κάνει, δεν πρόκειται να πείσει ποτέ ότι έχει ειλικρινείς προθέσεις. Κι εκεί που νόμιζα ότι τη Μελίτα την είχαν απαγάγει εξωγήινοι και είχε έρθει στη θέση της κάποια που της μοιάζει, επέστρεψε η παλιά κακή Μελίτα. Αυτή που νομίζει ότι ο Πέτρος έχει γκόμενα, επειδή τα βράδια δεν κοιμάται στο σπίτι! Fskl Όοοοχι επειδή έτσι λειτουργεί το μυαλό της, επειδή της έβαλε υποψίες η Αμαλία! Αν κρίνω και από το τρέιλερ του επόμενου επεισοδίου, οι κρίσεις αυτογνωσίας κρατάνε το πολύ ένα επεισόδιο...

Τη Στέλλα με τον Πέτρο τη βαριέμαι και με εκνευρίζει που ανακατεύεται και θέλει να επιστρέψει ο Λουκάς στο γραφείο του Πέτρου, αλλά η Αμαλία στη σκηνή που υπέγραψε την αίτηση διαζυγίου με συγκίνησε.

Η Άννα που προσπαθεί να φορτώσει τύψεις στο Λευτέρη ασχολίαστη. Και πού να ήξερε ο Λευτέρης τί έχει κάνει...

Μου άρεσε πάρα πολύ και η σκηνή Εριέττας – Στέφανου. Η χημεία τους ήταν εμφανέστατη. Πολύ σωστή ήταν και η σκέψη τους ότι ίσως κάποιος άλλος εκτός από τους 4 να έχει πάρει τα διαμάντια. Βέβαια, αυτή τη στιγμή μόνο υποθέσεις μπορούν να κάνουν... Πάντως έχω την εντύπωση ότι ο Στέφανος πήγε πολύ απότομα από το θέμα του πίνακα στο θέμα των διαμαντιών και, χωρίς να είμαι σίγουρη, νομίζω ότι σ’ εκείνο το σημείο κάτι είχε κοπεί στο μοντάζ... Επειδή η σκηνή ήταν η προτελευταία, ίσως να συνεχιστεί και στο επόμενο επεισόδιο, όπως συνηθίζεται...

Το χέρι μου φάνηκε αντρικό και νομίζω ότι ήταν στο σπίτι του Νικόλα... Θα δούμε...

Υ.Γ. Το Χρήστο πώς τον έχουν καταντήσει έτσι; Αν συνεχίσει έτσι, δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι τι θα γίνει στα επόμενα επεισόδια...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 12:55 pm

Λετε δηλαδή να τα πήρε ο Λουκάς;;; affraid

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Bann4771
Cause there'll be no sunlight If I lose you, baby...Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 2 Flareblue
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Δημοσίευση από aglaitsa Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 1:53 pm

evaki16 έγραψε:
loukasnora έγραψε:

δεν εχω ξαναγραψει σχολιασμο πανω σε σχολιο αλλου οποτε ζητω συγγνωμη αν κατι δεν κανω σωστα
ειμαι σχεδον βεβαιη πως το χερι ειναι του λουκα γιατι αν προσεξετε λιγο καλυτερα οταν σκυβει για τα διαμαντια
κατι γυαλιζει στο αριστερο χερι που μαλλον ειναι το ρολοι του
αλλωστε δεν νομιζω πωςθα μας το εδειχναν καθαρα
και ας μην ξεχναμε πως οποιοσδηποτε αλλος δεν θα επεστρεφε τα λυτρα και μαλιστα σε συμβολικο για την παρεα μερος οπως γραφει στις περιληψεις
οσο για το επεισοδιο ηταν πολυ καλο
στεναχωρηθηκα με την αμαλια ομως δεν θελω να χωρισουν αυτοι οι δυο.....
οσο για τον αραβωνα θα ηθελα να τους δω λιγο παραπανω αν και λατρεψα τον λουκα που αγκαλιαζε τη νορα και χαιδευε και την κορακλα....
οσο για το πρωι στο κρεβατι... τι να πω?
καλο σ. κ.
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 2:26 pm

καλα αυτο δεν ειναι απαραιτητο να εχει και τα λεφτα. μπορει να εχει μονο τα διαμαντια
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 2:40 pm

ntina fan έγραψε:καλα αυτο δεν ειναι απαραιτητο να εχει και τα λεφτα. μπορει να εχει μονο τα διαμαντια
Οχι πανε πακετο αυτα τα 2 γιατι της Νταίζης της τα κλεψαν όλα.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 2:44 pm

stephanos13 έγραψε:
ntina fan έγραψε:καλα αυτο δεν ειναι απαραιτητο να εχει και τα λεφτα. μπορει να εχει μονο τα διαμαντια
Οχι πανε πακετο αυτα τα 2 γιατι της Νταίζης της τα κλεψαν όλα.
ntina fan ποτε δεν ξερουμε ομως και στην δολοφονια του χατζηβασιλειου φαινοταν δολοφονος ο αστυνομος σταυριδης και ηταν τελικα η αντιγονη
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 2:51 pm

Υποφερτό. Χαριτωμένες οι σκηνές του αρραβώνα, αν και η παρατεταμένη εφηβεία των αρσενικών της συντροφιάς τους κάνει κάποιες φορές να περνάνε στο επίπεδο της σάχλας.
Αμαλία -Μελίτα. Τη χάρηκα την Αμαλία και θα διαφωνήσω ότι είναι υποχρέωση του γονιού να συγχωρεί τα πάντα στη συμπεριφορά του παιδιού του. Το κάνουν οι γονείς αυτό όχι γιατί είναι καθήκον τους, αλλά η αγάπη που τρέφουν στα παιδιά τους δεν τους αφήνει περιθώρια για κάτι διαφορετικό, στην πλειοψηφία τουλάχιστον. Η Μελίτα ως κόρη είναι μια γαϊδούρα και μισή. Άπειρες φορές πέταξε έξω τη μάνα της, που αν είχε μια στάλα αξιοπρέπεια δεν έπρεπε να ξαναπατήσει το πόδι της στο σπίτι της κόρης. Αχάριστη μέχρι αηδίας, το μόνο που ήξερε ήταν να δινει εντολές "εσύ κάτσε με το παιδι " βουτάμε το παλτό και τρέχουμε να παρακαλάμε το Στέφανο.
Ένα πράσινο φύλλο δεν έχει προσφέρει στην οικογένειά της και όμως απαιτεί την πατρική περιουσία για να πλειοδοτήσει στη δημοπρασία με αντίπαλο την Εριέτα.
Η προοικονομία της Αγγέλας δεν ξέρω που μπορεί να βγάλει....δεν υποστηρίζω το Λευτέρη και έτσι δεν ανησυχώ .
Η οικογένεια Ανταμς- Καρτάλη σε διαλόγους απείρου κάλλους, αλλά οι ερμηνείες ήταν καλές.
Ο Χρήστος σε ρόλο σκυλάκι του καναπέ δε μου αρέσει καθόλου, Δεν υπάρχει τίποτα επιλήψιμο στο να θέλει μια γυναίκα να βοηθήσει το σύντροφό της, αλλά ο τρόπος που παρουσιάζεται τον αδικεί.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης