Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap21%Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 21% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap55%Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 55% 
[ 43 ]
Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap19%Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 19% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 78

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 3:08 pm

"And the Oscar goes to..."

oscar "Καλυτερου στομαχιου"

Στο Νικολα φυσικα! Πως την εφαγε ο αθεοφοβος την πριζολα, μου λετε; Τον ψιλιαστηκε βεβαια το Λουκα δεν μου το βγαζετε απο το μυαλο! Στην ψηφοφορια δεν περιλαμβανεται το γεγονος οτι ξενυχτησε προπαθωντας να χωνεψει!

oscar "Καλυτερης αντιδρασης"

Στη Δαφνη, για τη σκηνη στο γραφειο! Να μου το θυμηθειτε θα της το βαψουν το σπιτι τελικα! Τωρα που το σκεφτομαι δεν επρεπε να γινει σχεδιαστρια η Δαφνη, δασκαλα επρεπε να γινει, ουτε φυλλο δεν θα κουνιοταν στην ταξη της!

oscar "Σωστοτερης παρατηρησης"

Στην Ευα! Μα ειναι δυνατον σπιτι χωρις στορια; Πως κοιμουνται δηλαδη με φως; Πολυ γλυκια σκηνη και θα συμφωνησω με τη Μαρια ο Λευτερης πεταγε στα συννεφα και η Ευα του τραβαγε το σκοινι να προσγειωθει! σ.σ. Μεχρι να βαλετε στορια κουκουλωσου με το μαξιλαρι!

oscar "Αγαπημενης Επαναληψης"

Στη Νορα! Καλε αυτη δεν ελεγε στην μα(ου)μα να αφησει τους συμβολισμους! Στο σπιτι στοιχηματιζαμε που 'ν'τη, που 'ν'τη η βερα, τελικα ολοι μεσα πεσαμε! Λατρεψα την κλωτσια της μικρης και περισσοτερο το βουρκωμενο βλεμμα της Νορας (μεχρι και η μαμα απεναντι βουρκωσε!) Η σκηνη μου αρεσε γιατι ηταν πιο ησυχη, πιο γλυκια...

oscar "Πιο εκνευριστικης ατακας"

Στη Στελλα για το "τι γλυκο"! Και να φανταστειτε οτι τη λατρευα αυτη την ατακα, ηταν σημα κατατεθεν στις συζητησεις μας με τη κολλητη μου, παει τωρα! Συγγνωμη λιγο την προσοχη σου, Στελλιτσα, τη γνωμη σου την ακουσαμε πολλακις και ειναι σεβαστη απο δω και μπρος στα βιβλια σου και στην τριπλη ειδικοτητα σου και ασε το Λουκα να βρει τη δικη του μονος του -συντομα ελπιζω!- κομμενα τα πολλα παρε δωσε με τον Ρουσσο γιατι σε εχω που σε εχω στη μπουκα, δεν θα τα παμε καλα! Ρε μηπως μας δουλευει; Λετε να μας βγει Μπελλος;

oscar "Α' εκνευριστικου"

Θα μπορουσε να τα παρει η Στελλα αλλα την τρωει η Μελιτα! Προσπαθησε πρωτα να πεισει τον μεγα ερωτα οτι εκανε οτι εκανε απο αγαπη και ουχι απο ζηλεια ή ανταγωνισμο και μετα πηγε να πεισει και τη μαμα οτι μετανιωσε! Αναγουλα μου ηρθε! Χτυπαει η πορτα, ανοιγει η Αμαλια και βλεπει μπροστα της το σπλαχνο της με ενα χαμογελο μεχρι τ'αφτια λες και την τελευταια φορα συζητησουν για παπουτσια κι εκεινη πηγε και της πηρε το ζευγαρι που ειχε δει στις βιτρινες για να της κανει εκπληξη! Ωραια τα ειπε η Αμαλια, πολυ ωραια τα ειπε η Αμαλια! Πριν φυγει της εριξε και την βομβα του διαζυγιου, η εκρηξη την ταρακουνησε λιγο και συνειδητοποιησε οτι στον εξω κοσμο υπαρχουν κι αλλοι ανθρωποι που μπορει καποια στιγμη να παρακαλουσαν για την βοηθεια της κι εκεινη να τους εφτυνε για τον ερωτα τον μικρο, τον μεγα! Δυστυχως τωρα η βομβα εσκασε και δεν μπορει να την απενεργοποιησει!

oscar "Α' ανδρικου μη-ρολου"

Στο Στεφανο! Τι ρολο βαραει ο τυπος μου λετε! Προσβληθηκα απο αυτο που ειπε η μανα σου αλλα να πας να της ζητησεις συγγνωμη! Η αγαπη μου για σενα δεν εχει σχεση με τα χρηματα, αλλα η Εριεττα εδωσε ενα πινακα να με ξελασπωσει!
Και στο καπακι στην Εριεττα, τωρα που γλιτωσαμε και πληρωσατε την Νταιζη, μηπως δεν ειναι καποιος απο μας; Γιατι αυτο δεν μπορουσε να το σκεφτει κι αυτος κι αυτη νωριτερα;

oscar "Κουλης ιστοριας"

Αυτο θα μοιραστει στα τρια, στην Αντιγονη, στην Νταιζη και το Στεφανο! Τι ωραια που τα ελεγαν τα αδερφακια μωρε, θα τον ξαναγδαρει η Νταιζη το Στεφανο, να μου το θυμηθειτε! Τα ελεγαν λοιπον ωραια, ωραια και τσουπ ηρθε και η μανουλα να πει τη γνωμη της και ξανα η ιστορια για το κοριτσακι που το μισουσε η μανα του, που το βιαζε ο πατριος του και και το εγκατελειψαν για να σωσουν τον αδερφο της... Απο ποιον; Ποιος ηθελε να βλαψει το Στεφανο;
Και το παραλογο συνεχιζεται, η Αντιγονη δεν θελει να δωσει ο Στεφανος στην Εριεττα τον πινακα κι αυτος της λεει ως επιχειρημα οτι βοηθησε να σωθει ο εγγονος της, πλακα κανεις πες την αληθεια, η γυναικα πηγε να τον σκοτωσει πριν γεννηθει, θες να συγκινηθει απο την κινηση της Εριεττας;
Αμ, το αλλο που ηξερε οτι η Νταιζη ηταν καλα γιατι χαμογελουσε στη φωτογραφια, ναι καλε δεν σκεφτηκαν να σου στειλουν ενα βιντεο να δεις αυτα που ειδε live ο Λουκας!
Τα λεφτα που της αφησε ο πατριος ηταν της Αντιγονης, ναι, ο πατριος πρωτον τα αφησε στον Αρη και δευτερον γιατι πληρωνε τοτε η Νταιζη τους μαρτυρες; Α συγγνωμη ο Μιχας εξαϋλωθηκε!
Το σοου κλινει με την Αντιγονη να λεει να την παρατησουν ησυχη, χριστιανη μου εσυ μπηκες σφηνα στην κουβεντα τους!

oscar "Α' συγκινητικου"

Στην Αμαλια! ΔΕΝ ΘΕΛΩ να χωρισουν, μην τους χωριζετε! Δεν ειναι δυνατον να χωρισουν ο Ρουσσος με την Αμαλια! Η Αμαλια με το κεφαλι ψηλα και με τον στιγμιαιο δισταγμο της απεναντι απο τον ψυχραιμο (?) Ρουσσο με συγκινησε!

oscar "Γελοιας αδυναμιας"

Στο Λουκα, για τις πατατουλες της Αμαλιας! ΕΛΕΟΣ! Ενταξει ειπαμε!

oscar "Μεγαλυτερου θρασους"

Στην Αννα, ας την πυροβολησει καποιος! Πηγε στον Λευτερη για να του πει οτι προδωσε την μνημη της Βερας, εχεις δικιο βρε Αννα αυτο ειναι πολυ χειροτερο απο το να προδωσεις την Βερα οσο ηταν εν ζωη! Βρε ουστ!

oscar "Καλυτερου χρωματος"

Στον Χρηστο! Τετοιο μαυρο "καρβουνι" δεν εχω ξαναδει, τοσο ωραιο! Αν οντως θελει να της τα φαει Νταιζης, δεν εχω προβλημα, θελω να το βρει απο τον Χρηστο, αλλα αυτο το "ειδα αυτο, θα μου το παρεις;" δεν λεει...

oscar "Καλυτερου ανακατεματος"

Αααα, εδω δεν ξερω ποιος το παιρνει γιατι δεν ξερω ποιες ειναι οι υποψηφιοτητες, οπως και να 'χει παντως εχω μια απορια! Γιατι οποιος εχει τα διαμαντια παει και τα χαϊδευει; Τι βιτσιο ειναι αυτο;

oscar "Πολυ καλου επεισοδιου"

Για τον αρραβωνα που ειχε αυτο το παρεϊστικο και το σαματα που συνοδευει καθε ελληνικο τραπεζι που σεβεται τον εαυτο του, αυτο που μετα εχεις πονοκεφαλο απο τις φωνες! Λατρευω "Σ'αγαπω", τι εγραψε ο ανθρωπος!
Για οοολα τα παραπανω λοιπον "Πολυ Καλο" αν και νομιζω οτι ειμαι λιγο ελαστικη!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Σαβ Φεβ 26, 2011 7:15 pm

Μη με γελούν τα μάτια μου... δεύτερο ενδιαφέρον επεισόδιο στο καπάκι!!! Confused?

-"Τι γλυκό να σ'αγαπούν και να σου το λένε" και η σκηνή του αρραβώνα φώναζε αγάπη από όλες τις πλευρές... Ακόμα και η πικάντικη πλακίτσα ήταν ωραία. Η μουσική επιλογή πετυχημένη και γενικά ο καλύτερος τρόπος να ξεκινήσει το επεισόδιο Love!

-Το κλειδί για τα πάντα είναι η ειλικρίνεια! Το Μελιτάκι όμως κάνει τον Πινόκιο στον απολυτούλη... και δεν τον κάνει και καλά, αφού την κατάλαβε.
Για ποια αγάπη μιλάει, που στο άκουσμα και μόνο του ονόματος "Ερι" αλλάζει όλα τα χρώματα της ίριδας?? Fskl

-Χαράζει η μέρα και η πόλη έχει ρεπό...
Νόρα-Λουκάς επιτέλους ξυπνούν μαζί χωρίς αστέρια και κομήτες ανάμεσα τους και η μπέμπα τους, τους καλημέρισε με τον τρόπο της... inlove
Έγινε και το χατίρι του Τέρη, ξύπνησε με την Εύα δίπλα του.. την κουμπωμένη Εύα που όσο ερωτευμένη κι αν είναι, όσο καλά και να περνάει, δεν ξεχνά όσα της δίδαξε το παρελθόν!
Ο Νικόλας, όπως πάντα ο γκρινιάρης της παρέας "Μου τη δίνει το πρωινό ξύπνημα"

-Η οικογένεια βλάπτει! Ότι η Νταίζη τα χώνει στην μαμά, το θεωρώ δίκαιο (εν μέρει) και λογικό, ότι ο Στέφανος ζητάει χάρη από την αδελφούλα και σιγοντάρει στο χώσιμο, το θεωρώ πρόβλημα τρελό, ότι η Καρτάλαινα από ένα τσεκ και μια φωτογραφία έκρινε ότι το παιδί της είναι ευτυχισμένο, το θεωρώ απαράδεκτη δικαιολογία για άτομο που αποκαλείται "μάνα"...
Ότι αυτή η οικογένεια δίνει πάντα ρεσιτάλ, το θεωρώ ταλέντο και χημεία! : respect :

-Σε υπνωτίζωωωωωω.... γίνεεεε.... γίνεεε... κότα!
: respect : στην Αμαλία για ό,τι είπε σ' αυτό το άβουλο να το πω, άμυαλο να το πω, αχαρακτήριστο θα το πω, πλάσμα! Fskl

-Το Αστέρι πολύ ανακατεύεται κι ο σοφός λαός τα χει πει: όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα, τον τρώνε οι κότες..

-Χωρίς οικογένεια. Η Μελίτα είχε κρίση αυτογνωσίας, να ανησυχήσω??? Τι γλυκιά vomit
Η Νόρα πάλι την ψυχολόγο της γραμματέως έκανε...

- oscar σε Κατρανίδη-Πεφάνη... ειδικά η Αμαλίτσα πήρε τα πινέλα της και ζωγράφισε έργα τέχνης!!! Δεν θέλω να χωρίσουν ((

-Amber Alert: Χρήστος αγνοείται... όποιος έχει κάποια πληροφορία ας επικοινωνήσει με τη συγγραφική ομάδα. sfyr

-Η Αγγέλα θέλει και τα λέει ή της ξεφεύγουν??? πόσο πιο επιφυλακτική να είναι η Εύα, να μην χαρεί ποτέ και τίποτα??? ainta

-Τολμάς κι έχεις παράπονο εσύ Αννούλα, εσύ, που στην πιάτσα σε φωνάζουν Αρτέμη Μάτσα??? Ε όχι, είναι ντροπή!
Τα αγόρια σ'αυτό το έργο τι τα ποτίζουν και αντιμετωπίζουν όλα και κυρίως όλες με τέτοια στωικότητα?

-Στέφανος-Έρι δεν ξέρω αν κρατάνε κριμένα μυστικά και ντοκουμέντα ο ένας από τον άλλο, ξέρω ότι έχουν χημεία που δεν πρέπει να μείνει ανεκμετάλλευτη! ^^

-Για το πασίγνωστο χέρι (όχι της οικογένειας Άνταμς) αυτό που θωπεύει τα διαμάντια, νομίζω ανήκει σε άντρα... αλλά τι, πως, που, πότε και γιατί δεν κατέω πράμα!

Καλό λοιπόν και αυτό!!!

Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Φεβ 27, 2011 12:40 am

Μαλιστα ενδιαφερον το επεισοδιο.

Θα το σχολιασω με ατακες απο κινηματογραφο.Θα γραφω μονο την ατακα ελπιζω να ξερετε την ταινια που αντιστοιχει.

Ας αρχισω.

"Δεν ξερω αν το προσεξατε αλλα ειμαστε μια χαρουμενη ατμοσφαιρα"

Και ετσι θα χαρακτηρισω την σκηνη των αρραβωνων.Σε ενα τοσο σημαντικο γεγονος στη ζωη σου παροντες ειναι οι κολλητοι σου και η οικογενεια σου.Ολοι οι αλλοι παρεισακτοι.Δεν ελειψαν βεβαια και η πλακα που για πρωτη φορα δεν με πειραξε γιατι ηταν καλη.Ο νικολας και η δαφνη τρωγανε την καυτερη μπριζολα ο λουκας παλι καιγοταν.Ετοιμη ημουνα να καλεσω το 199.Βεβαια νομιζω οτι ολοι καταλαβαν την πλακα του λουκα.Συγκινητικος ο λογος του λευτερη και οσο βλεπω την ευα να γελαει διπλα του θα συνεχιζζω να τον υποστηριζω.Η εριεττα αισθανθηκε οτι ανηκει καπου και μου αρεσε πολυ.

"Φυγε στελλα κραταω μαχαιρι"

Και καπου εδω ευχομουνα να μπορουσα να μπω στη σειρα να κρατησω το μαχαιρι να πω και την ατακα και να την αναγκασω να γυρισει στη μονεμβασια.Με τι σκεπτικο μια γυναικα παει να ζητησει δουλεια στον ανθρωπο που προδωσε το γαμπρο της δεν μπορω να καταλαβω.Μου φαινεται η στελλα ηρθε για να τα ανακατεψει τα πραγματα κατι που προσωπικα εγω και το βαριεμαι και με εκνευριζει και με κουραζει.

"Αχ!Και βαχ!"

Αχ και βαχ ηταν οι σκηνες αμαλιας και ρουσσου.Οτι εφτασα σε σημειο να λυπηθω την αμαλια δεν το περιμενα.Παρα πολυ καλη η κυρια πεφανη.Ο ρουσσος οντως μου φανηκε ψυχρος εν αντιθεσει με την αμαλια που ηταν στα πατωματα.

"Και το μυαλο μου ειναι θολο και το δικο τους πιο τρελλο"

Πως αλλιως να χαρακτηρισω την ανεμοδουρα σκηνη μεταξυ της οικογενειας καρταλη?Ο στεφανος λεει στην νταιζη να πουλησει σε εκεινον τον πινακα.Η νταιζη του χρεωνει οτι τις παιζει και τις δυο.Δεν απαντησε να υπερασπιστει τον εαυτο του και με ανησυχησε.Ξαφνικα πεταγεται η μανα.Ο στεφανος της υπενθυμιζει οτι η εριεττα εσωσε τον εγγονο της.Και καπου εδω ερχομαι εγω να υπενθυμισω στον στεφανο οτι η μαμα του λιγο καιρο πριν το ηθελε νεκρο.Για ποιο λογο να συγκινηθει τωρα?Μετα γυριζει η υποθεση στη νταιζη.Νταιζη και στεφανος ενωμενοι ποτε ηττημενοι βγαζουν νοκ αουτ την μανουλα η οποια παραδιδει τα οπλα και ζηταει να την αφησουν ησυχη.Και τελος ο ενας παιρνει την ανατολη και ο αλλος την δυση και εγω μενω με το μπερδεμα στο μυαλο μου.

"Αμ αναστησαμε αγησιλαε"

Και ναι μετα απο πολυ καιρο ολα τα ζευγαρια κοιμηθηκαν μαζι.

Η νορα ξυπνησε με τον λουκα στο πλευρο της.Φυσικα επακολουθησε η γνωστη πλακα του λουκα.Κατι που δεν με χαλασε γιατι το συγκεκριμενο μου θυμισε το παλιο καλο ζευγαρι που ηξερα και γνωρισα.Εσκουξε και η κορη με αυτα που ακουσε.

Μετα η δαφνη ξυπναει με τον νικολα ο οποιος τραγουδαγε μην με ξυπνας απ τις εξι.Δεν ειχε σηκωμο ο γιατρος.Παλι καλα που δεν τον μπουγελωσε η δαφνη για να ξυπνησει.

Και τελος βλεπω τον λευτερη να ξυπναει με την ευα.Στην ουσια η ευα να ξυπναει με τν λευτερη γιατι εκεινος ειχε ηδη ξυπνησει και την χαζευε.Τι καλος μωρε.Η ευα βεβαια τον γειωσε για αλλη μια φορα και μου αρεσε.Αμα καεις απο το χυλο φυσας και το γιαουρτι και η ευα απο εγκαυματα πρωτου βαθμου ειναι πληρης.

"Εχει το λονδινο καλαματα?"

Εχει η μελιτα αυτογνωσια?Ποτε την απεκτησε και εγω δεν την πηρα χαμπαρι.Το κακομοιρο μωρε νιωθει τυψεις που δεν βοηθιησε την μαμα της.Που δεν την ακουσε οταν την ειχε αναγκη.Που την εδιωχνε για να μεινει με τον στεφανο.Που ολη της η εννοια ηταν η ζωη της.Που πηγε να της ζητησει συγνωμη κατοπιν παραγγελια του ερωτα της.Που η συγνωμη ηταν μοιρασμενη στα δυο γιατι φυσικα η μαμα της ειχε μεριδιο σε οτι εγινε.Και αναρωτιεμαι γιατι της κανει εντυπωση και αναρωτιεται αν ειναι οσο εγωιστρια?Εδω ολοκληρο παιδι εχει ξεχασει για τα πατωματα του καλου της στην μανα κολλησε?Απο αυτη την ερμη την νεφελη ενα συγνωμη ποτε θα ζητησει απορω.

"Λεμοναδα θελετε?Απο λεμονι?"

Τι ξινιλα ηταν αυτη της αγγελας οταν μπηκε η κορη της με το χαμογελο στο στομα.Οταν ειναι να παρει φτερα η ευα της τα κοβει και οταν τα κοβει της τα δινει.Ξαφνικα θυμηθηκε να εχει επιφυλαξεις.Και δεν λεω απο τη μια ειναι μανα και εχει δει το παιδι πολλες φορες χαλια.Αλλα αν θες να την συμβουλεψεις καντο καποια στιγμη που θα ειναι χαλαρη οχι οταν μπαινει κεφατη και χαρουμενη.

"Ειναι πολλα τα λεφτα αρη"

Κατι τετοιο μαλλον σκεφτηκε και ο χρηστος και αποφασισε να τα μασησει απο την νταιζη.Σου λεει τοσα διπλωματα εχω.Δολοφονου, εκβιαστη γιατι να μην αποκτησω και το διπλωμα ζιγκολο?Μαθε τεχνη και αστηνα και αμα πεινασεις πιαστηνα.Και μονο η χροια της φωνης του χρηστου (κατα κοσμον περικλη κασσανδρινου) μου δειχνει πολλα.Αραγε οι απο πανω το καταλαβαινουν η κανουν το κοροιδο και σωπαινουν?

Και τελος συνοπτικα.

ΘΕΑ Η ΕΥΑ.

Ο ΛΟΥΚΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟΣ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ

Η ΔΑΦΝΗ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙ.

ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΕΓΩ!ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΑΛΛΟ.

Αυτα απο μενα πολλα εγραψα καλο κουραγιο σε οσες με διαβασετε.

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 11556 Στις γνωστες.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Κυρ Φεβ 27, 2011 10:52 am

Ας πω και εγω μερικα πραγματα......

Η πρωτη σκηνουλα με τη συνεχεια του αρραβωνα ηταν πολυ ομορφη! Matakia Στιγμες ανεμελιας για την παρεα,υπεροχα τραγουδια,μεχρι και η πλακιτσα με το ταμπασκο δε με χαλασε!Επισης μ'αρεσει πολυ που η Εριεττα σε καθε ευκαιρια λεει το ποσο χαιρεται που απεκτησε μια οικογενεια και το εννοει πραγματικα!

Στεφανος-Μελιτα:Κλασσικα βαρετοι,το μονο που θελω να πω ειναι στυλιστικης φυσεως!Τη Μελιτα μπορει να την απεχθανομαι αλλα μην της το ξανακανετε ετσι το μαλλι της κοπελας.....σαν πλυστρα ειναι!

Και ερχεται το πρωϊνο ξυπνημα.......Τα Λουκονορακια ειχαν μια πολυ τρυφερη σκηνη! Love! Μου αρεσαν οι ''ζηλιες'' της Νορας επειδη ο Λουκακος δεν φορουσε τη βερα οπως νομιζε!

Ευα-Λευτερης:Το μονο που θα σχολιασω ειναι οτι μ'αρεσε πολυ που η Ευα σκεφτηκε τον Αγγελουκο!
Κατα τ'αλλα προσπαθω να ειμαι αντικειμενικη αλλα δεν μου βγαινει.....Δεν......! Razz

Δαφνη-Νικολας:Η σκηνη καλη ηταν αλλα εγω θελω να σταθω αλλου.....τι τη βαζετε μωρε τη Δαφνη να λεει.......?Τι ωραια που ημασταν χθες ΟΛΟΙ μαζι......ποιοι ολοι καλε,που υποτιθεται οτι εχει να δει 8 μηνες τον ιδιο της τον αδερφο και ουτε λογος γι'αυτο! Fskl (Στους ανωθεν παει αυτο!)

Στη συνεχεια η σκηνη Στεφανου-Νταιζης-Αντιγονης ηταν το θεατρο του παραλογου!Στεφανος & Νταιζη αυτη τη φορα ειχαν ολα τα δικια με το μερος τους!Μα ειναι δυνατον να τους λεει πως ηξερα πως ειναι ευτυχισμενη επειδης εστελνα λεφτα και την ειδα σε μια φωτογραφια χαμογελαστη!? imarton Μνησθητι μου Κυριε!

Αμαλια-Μελιτα.....πηγε η κατσαρουλα συναμενη κουναμενη να ζητησει συγγνωμη με μιση καρδια οπως ειπε και η Αμαλια!Γιατι αν δεν της το προτεινε ο απολυτος της ουτε που θα σκεφτοταν! Fskl Και οχι Αμαλια μου δεν ειναι αφελης η κορουλα σου,γαϊδουρα και θρασυς ειναι!

Η Δαφνη ηταν απολαυστικη στο ιατρειο με Λουκα-Νικολα!Τους εστησε στη γωνια κανονικοτα και εγω γελασα πολυ! sisi

Αγγελα-Ευα:Βρε Αγγελα μου γιατι της δηλητηριαζεις τη στιγμη!Ουτε εμενα μ'αρεσουν μαζι αλλα αμα ειναι αυτη η χαρουμενη ασ'τη να το ζησει,δεν εχει περασει και λιγα!
Παρεπιπτοντως ηταν Θεα στη φωτογραφηση για αλλη μια φορα! : respect :

Στεφανος και Εριεττα ως συνηθως πολυ ωραιοι μαζι!Ξεχειλιζει το ταλεντο λεμε! Thumbs up

Νορα-Μελιτα:Α μπα η Μελιτα ξερει και τι σημαινει η λεξη τυψεις? affraid Αναρωτιεται κιολας αν ειναι τοσο εγωϊστρια!Θα σου πω εγω....και λιγα λες,τοσο και αλλο τοσο εισαι! Siga...

Ουτε εγω θελω να χωρισουν Αμαλια-Πετρος αλλα προς τα εκει νομιζω οτι οδευει το πραγμα! Rolling Eyes

Το Χρηστο τον ερμο τον εχουν καψει εντελως!Εχω παψει να ελπιζω πια!

Το Θεμα των διαμαντιων πολυ με εχει μπερδεψει,παντως το χερι μου φανηκε καθαρα αντρικο!

Πολυ καλο απο εμενα!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Κυρ Φεβ 27, 2011 1:29 pm

Σχετικά με τη σκηνή Στέφανου , Νταίζης και Αντιγόνης, που ξέχασα να σχολιάσω, εντύπωσή μου είναι οτι τελικά η Αντιγόνη θα παραμείνει η "κακιά" της σειράς, χωρις εξιλέωση, διότι πρώτον "εβαψε" τα χέρια της με αίμα, και διότι τη δείχνουν μιά πραγματικά σκληρή γυναίκα, αμετανόητη, και το ότι γυρεύει δικαιολογίες για τον εαυτό της και τη στάση της ενισχύει για μένα αυτή την πεισματική άρνηση να παραδεχτεί την αλήθεια και να ζητήσει ένα συγγνώμη απ'τα παιδιά της, γιατί και τά δύο παιδιά υπέφεραν απ'τη στάση της, όχι μόνο η Νταίζη.... Η προσκόλληση στο Στέφανο από παιδί δεν ήταν ανιδιοτελής, τον ανέθρεψε με σκοπό τον εκδίκηση, και άρα του δηλητηρίασε την ψυχή του (αυτά στο 2ο κύκλο, γιατί η εκδίκηση που επιζητούσε δεν στέκει μ'αυτά που μάθαμε στον 3ο κύκλο... μιά ακόμη τρύπα του σεναρίου). Αρα δεν μπορεί να λειτουργήσει σαν ελαφρυντικό γι'αυτήν η αγάπη προς το Στέφανο.
Είναι κρίμα, γιατί εγώ περίμενα να ζήσει μιά νέα ζωή κοντά στο Στέφανο, αλλά από την άλλη, η κα Παπαδημητρίου έχει το ταλέντο για ν'ανταποκριθεί επάξια στο ρόλο της κακιάς, και να μας κάνει ν'ανατριχιάσουμε με τις πράξεις της.

Η Νταίζη, πάλι, υπάρχει μιά περίπτωση να εξιλεωθεί, γιατί παραδέχεται τα όσα έκανε, δεν ζητάει βέβαια ακόμη συγγνώμη από κανένα γι'αυτά, γιατί θεωρεί οτι άλλοι την οδήγησαν εκεί που έφτασε.... Είναι όμως δεκτική της αγάπης των άλλων, όταν τη νοιώσει. Την αγάπη του Χρήστου την ανταποδίδει με τον τρόπο της, θέλοντας να δημιουργήσει μιά δικιά τους "Έδέμ", που σύμφωνα με τα δικά της κριτήρια πρέπει να περιέχει και πάρα πολλά λεφτά. Στη Στέλλα που της έδειξε μιά συμπάθεια, χωρις προκατάληψη, φέρεται εξ ίσου ευγενικά και καλωσυνάτα, και στη σκηνή που συζητάμε, ανταποκρίθηκε θετικά στη στάση του Στέφανου να την δικαιολογήσει και να κατηγορήσει τη μάνα τους για τις αμαρτίες της, αφού δέχτηκε να κρατήσει τον πίνακα, έστω κι αν θα του τον πουλήσει στην πραγματική του αξία, γιατί Νταίζη είναι αυτή, η απληστία για κέρδος έχει φτάσει μέχρι το μεδούλι της....
Εκτός τούτου η Μαριάννα , ενώ είναι καλή στο ρόλο της σαν κακιά, θα είναι πολύ καλύτερη αν ο ρόλος αντιστραφεί, γιατί έχει μιά έμφυτη γλυκύτητα, σε αντίθεση πχ. με την ηθοποιό που έκανε τη Ράνια, που μια ξινίλα την έβγαζε από φυσικού της....

Για το Στέφανο, η προδοσία της μάνας του, επειδή τη λάτρευε μιά ζωή, είναι περισσότερο επώδυνη, γιατί το "είδωλο" έπεσε απ'το βάθρο του, κι αυτό δεν μπορεί να το δεχτεί , ούτε να το συγχωρήσει.

Μιά λίγο άσχετη - σχετική παρατήρηση: Αν ήταν η Αμαλία από καμμιά μεριά κι άκουγε τη συζήτησή τους, θά έλεγε οτι ο Στέφανος, εκτός της Μελίτας και της Εριέττας, χειραγωγεί κι "εκμεταλλεύεται" ακόμη και τη Νταίζη, όλα για το προσωπικό του όφελος. Βέβαια εκείνη δεν είχε καμμιά αντίρρηση να έχει το Στέφανο γαμπρό της, με την προυπόθεση οτι έχει πολλά λεφτά και οτι δεν ζητάει να δώσουν οι Ρουσσαίοι κάτι απ'τη δική τους περιουσία για χάρη του. Η κριτική είναι εύκολη, Αμαλία, η ....αυτοκριτική σε δυσκολεύει λιγάκι....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Ioanna T Την / Το Κυρ Φεβ 27, 2011 2:33 pm

sarita έγραψε:Μαλιστα ενδιαφερον το επεισοδιο.

Θα το σχολιασω με ατακες απο κινηματογραφο.Θα γραφω μονο την ατακα ελπιζω να ξερετε την ταινια που αντιστοιχει.

Ας αρχισω.

"Δεν ξερω αν το προσεξατε αλλα ειμαστε μια χαρουμενη ατμοσφαιρα"

Και ετσι θα χαρακτηρισω την σκηνη των αρραβωνων.Σε ενα τοσο σημαντικο γεγονος στη ζωη σου παροντες ειναι οι κολλητοι σου και η οικογενεια σου.Ολοι οι αλλοι παρεισακτοι.Δεν ελειψαν βεβαια και η πλακα που για πρωτη φορα δεν με πειραξε γιατι ηταν καλη.Ο νικολας και η δαφνη τρωγανε την καυτερη μπριζολα ο λουκας παλι καιγοταν.Ετοιμη ημουνα να καλεσω το 199.Βεβαια νομιζω οτι ολοι καταλαβαν την πλακα του λουκα.Συγκινητικος ο λογος του λευτερη και οσο βλεπω την ευα να γελαει διπλα του θα συνεχιζζω να τον υποστηριζω.Η εριεττα αισθανθηκε οτι ανηκει καπου και μου αρεσε πολυ.

"Φυγε στελλα κραταω μαχαιρι"

Και καπου εδω ευχομουνα να μπορουσα να μπω στη σειρα να κρατησω το μαχαιρι να πω και την ατακα και να την αναγκασω να γυρισει στη μονεμβασια.Με τι σκεπτικο μια γυναικα παει να ζητησει δουλεια στον ανθρωπο που προδωσε το γαμπρο της δεν μπορω να καταλαβω.Μου φαινεται η στελλα ηρθε για να τα ανακατεψει τα πραγματα κατι που προσωπικα εγω και το βαριεμαι και με εκνευριζει και με κουραζει.

"Αχ!Και βαχ!"

Αχ και βαχ ηταν οι σκηνες αμαλιας και ρουσσου.Οτι εφτασα σε σημειο να λυπηθω την αμαλια δεν το περιμενα.Παρα πολυ καλη η κυρια πεφανη.Ο ρουσσος οντως μου φανηκε ψυχρος εν αντιθεσει με την αμαλια που ηταν στα πατωματα.

"Και το μυαλο μου ειναι θολο και το δικο τους πιο τρελλο"

Πως αλλιως να χαρακτηρισω την ανεμοδουρα σκηνη μεταξυ της οικογενειας καρταλη?Ο στεφανος λεει στην νταιζη να πουλησει σε εκεινον τον πινακα.Η νταιζη του χρεωνει οτι τις παιζει και τις δυο.Δεν απαντησε να υπερασπιστει τον εαυτο του και με ανησυχησε.Ξαφνικα πεταγεται η μανα.Ο στεφανος της υπενθυμιζει οτι η εριεττα εσωσε τον εγγονο της.Και καπου εδω ερχομαι εγω να υπενθυμισω στον στεφανο οτι η μαμα του λιγο καιρο πριν το ηθελε νεκρο.Για ποιο λογο να συγκινηθει τωρα?Μετα γυριζει η υποθεση στη νταιζη.Νταιζη και στεφανος ενωμενοι ποτε ηττημενοι βγαζουν νοκ αουτ την μανουλα η οποια παραδιδει τα οπλα και ζηταει να την αφησουν ησυχη.Και τελος ο ενας παιρνει την ανατολη και ο αλλος την δυση και εγω μενω με το μπερδεμα στο μυαλο μου.

"Αμ αναστησαμε αγησιλαε"

Και ναι μετα απο πολυ καιρο ολα τα ζευγαρια κοιμηθηκαν μαζι.

Η νορα ξυπνησε με τον λουκα στο πλευρο της.Φυσικα επακολουθησε η γνωστη πλακα του λουκα.Κατι που δεν με χαλασε γιατι το συγκεκριμενο μου θυμισε το παλιο καλο ζευγαρι που ηξερα και γνωρισα.Εσκουξε και η κορη με αυτα που ακουσε.

Μετα η δαφνη ξυπναει με τον νικολα ο οποιος τραγουδαγε μην με ξυπνας απ τις εξι.Δεν ειχε σηκωμο ο γιατρος.Παλι καλα που δεν τον μπουγελωσε η δαφνη για να ξυπνησει.

Και τελος βλεπω τον λευτερη να ξυπναει με την ευα.Στην ουσια η ευα να ξυπναει με τν λευτερη γιατι εκεινος ειχε ηδη ξυπνησει και την χαζευε.Τι καλος μωρε.Η ευα βεβαια τον γειωσε για αλλη μια φορα και μου αρεσε.Αμα καεις απο το χυλο φυσας και το γιαουρτι και η ευα απο εγκαυματα πρωτου βαθμου ειναι πληρης.

"Εχει το λονδινο καλαματα?"

Εχει η μελιτα αυτογνωσια?Ποτε την απεκτησε και εγω δεν την πηρα χαμπαρι.Το κακομοιρο μωρε νιωθει τυψεις που δεν βοηθιησε την μαμα της.Που δεν την ακουσε οταν την ειχε αναγκη.Που την εδιωχνε για να μεινει με τον στεφανο.Που ολη της η εννοια ηταν η ζωη της.Που πηγε να της ζητησει συγνωμη κατοπιν παραγγελια του ερωτα της.Που η συγνωμη ηταν μοιρασμενη στα δυο γιατι φυσικα η μαμα της ειχε μεριδιο σε οτι εγινε.Και αναρωτιεμαι γιατι της κανει εντυπωση και αναρωτιεται αν ειναι οσο εγωιστρια?Εδω ολοκληρο παιδι εχει ξεχασει για τα πατωματα του καλου της στην μανα κολλησε?Απο αυτη την ερμη την νεφελη ενα συγνωμη ποτε θα ζητησει απορω.

"Λεμοναδα θελετε?Απο λεμονι?"

Τι ξινιλα ηταν αυτη της αγγελας οταν μπηκε η κορη της με το χαμογελο στο στομα.Οταν ειναι να παρει φτερα η ευα της τα κοβει και οταν τα κοβει της τα δινει.Ξαφνικα θυμηθηκε να εχει επιφυλαξεις.Και δεν λεω απο τη μια ειναι μανα και εχει δει το παιδι πολλες φορες χαλια.Αλλα αν θες να την συμβουλεψεις καντο καποια στιγμη που θα ειναι χαλαρη οχι οταν μπαινει κεφατη και χαρουμενη.

"Ειναι πολλα τα λεφτα αρη"

Κατι τετοιο μαλλον σκεφτηκε και ο χρηστος και αποφασισε να τα μασησει απο την νταιζη.Σου λεει τοσα διπλωματα εχω.Δολοφονου, εκβιαστη γιατι να μην αποκτησω και το διπλωμα ζιγκολο?Μαθε τεχνη και αστηνα και αμα πεινασεις πιαστηνα.Και μονο η χροια της φωνης του χρηστου (κατα κοσμον περικλη κασσανδρινου) μου δειχνει πολλα.Αραγε οι απο πανω το καταλαβαινουν η κανουν το κοροιδο και σωπαινουν?

Και τελος συνοπτικα.

ΘΕΑ Η ΕΥΑ.

Ο ΛΟΥΚΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟΣ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ

Η ΔΑΦΝΗ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙ.

ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΕΓΩ!ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΑΛΛΟ.

Αυτα απο μενα πολλα εγραψα καλο κουραγιο σε οσες με διαβασετε.

Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 11556 Στις γνωστες.

Τα σέβη μου!!! : respect : : respect : : respect : Τι καλό κουράγιο μου έφτιαξες το κέφι!

edem4ever επίσης καλή μου(γιατί το γλυκιά μου είπαμε... zip ),πάντα επίκαιρη και εφευρετική!!!Για πολλά oscar !!!
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Φεβ 27, 2011 7:11 pm

ιωαννα μου χαιρομαι που σου αρεσε και γελασες.Χαρα μου να σας φτιαχνω την διαθεση!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Κυρ Φεβ 27, 2011 8:34 pm

Λοιπόν ας σχολιάσω και εγώ , έστω και καθυστερημένα.
Κορυφαία σκηνή η κλωτσιά της μπέμπας και η αντίδραση Λουκά-Νόρας. Έπαιξαν και οι δυο τέλεια τη σκηνή. Συγκίνηση εκεί που έπρεπε , αστείο εκεί που έπρεπε και νευράκια από τη Νόρα εκεί που έπρεπε. Η μπουμπού είχε τέλειο συγχρονισμό στην παρουσία της.
Όσο για την πλάκα που σκάρωσε ο Λουκάς στο Νικόλα καλή , αλλά κάποια στιγμή ας αραιώνουν αυτές και ας έχουμε άλλου τύπου συζητήσεις μαζί. Έχουν δέσει πολύ καλά , αλλά ας κοπούν και λίγο οι πλάκες.Λιγότερες είναι καλύτερες.
Συμφωνώ απόλυτα για τη Δάφνη με τις προλαλήσασες. Η Δάφνη μια χαρά δασκάλα θα ήταν . Σούζα θα είχε τα παιδιά. Πλάκες πλάκες μαζί τους , αλλά θα ήταν και απόλυτη. Μου αρέσει πολύ ο ρόλος της φέτος. Αν εξαιρέσεις εκεί με το ατύχημα μου αρέσει πολύ. Μπράβο της.
Ο Νικόλας , ε είναι ο γνωστός Νικόλας. Πώς κατάφερε και κατέβασε μπριζόλα με τόσο ταμπάκο , άντε βρες τε το. Για αυτό ο υπνάκιας δεν μπορούσε να ανοίξει το μάτι του με τίποτα το πρωί.
Εύα τώρα. Καλά έριξα το γέλιο μαζί της με το πρωινό της ξύπνημα.Και αυτό γιατί κάπου μου θυμίζει εμένα. Να με ξυπνήσουν το πρωί με το φως του ήλιου μες στη μούρη και να πρέπει να πάω στη δουλειά ; α καλά καλημέρα σας. Και αν δεν πιω μια γουλιά καφέ δεν ανοίγει το σκασμένο το μάτι με τίποτα.
Εριέττα. Πολύ μου αρέσει ο τρόπος που παίζει. Θα ήθελα να τη δω ευτυχισμένη κοντά στο Στέφανο. Δε νομίζω ότι θα γίνει και στο τέλος θα είναι η δυναμική θεία που μένει στην Αμερική. Γιατί άλλο πρόσωπο δεν ακούστηκε ότι μπαίνει στο έργο , άλλος ελεύθερος άντρας δεν υπάρχει , οπότε τη βλέπω να πηγαίνει στη μπουμπού του Λουκά και να παίζει ώρες ατελείωτες μαζί της.
Στέφανος. Το ζωντανό παράδειγμα. Ο έρωτας σε αποβλακώνει. Όσο για τη στάση του απέναντι στην Νταίζη , αλλοπρόσαλλη. Δεν φταίει βέβαια ο ίδιος , αυτό το σενάριο του δίνουν , αυτό υποστηρίζει. Τι άλλο να κάνει πια ο Σταύρου;
Μελίτα. Καλά εδώ τι να πρωτοπείς;Ότι επιτέλους κατάλαβε στα άντα της ότι κοίταζε μόνιμα τον εαυτό της και τους δικούς της τους είχε μόνο όταν τους είχε ανάγκη; Ότι απέναντι στο Στέφανο η λέξη ανασφάλεια φωνάζει από χιλιόμετρα διαφορά; Το μόνο που με θυμώνει είναι ότι θα ζήσουμε πολύ κλάψα στα επόμενα επεισόδια. Η εθνική σφουγγαρίστρα λοιπόν θα διαπρέψει.
Αμαλία. Επιτέλους μίλησε στην κόρη της όπως έπρεπε . Βέβαια καθυστέρησε κάτι χρονάκια , αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ. Τη λυπήθηκα την ώρα που υπέγραφε στο Ρούσσο. Και το διαζύγιο ήθελε , αλλά ήθελε και να τον παιδέψει.Δεν της έκατσε όμως και βλέποντας το αστέρι την έχουν ζώσει τα φίδια. Αμαλίτσα μου , τι να σου πω; καμιά φορά το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται. Πάντως προσωπικά θα ήθελα στο τέλος να είναι μαζί. Αφού οι δυο τους είναι πλασμένοι ο ένας για τον άλλον. Μαζί δεν κάνουν και χώρια δεν μπορούν. Λοιπόν προς συγγραφική ομάδα , γίνεται οι δυο τους να είναι μαζί στο τέλος;
Πέτρος. Ο γνωστός ιδανικός άπαιχτος Κατρανίδης. Τώρα ως Πέτρος , θα τα κάνει μούσκεμα από ότι βλέπω και θα καταφέρει , για άλλη μια φορά , να βγάλει την Αμαλία από τα ρούχα της. Και το χτύπημα θα είναι μεγάλο για αυτήν και το τσουνάμι που θα προκαλέσει τεράστιο!!!!
Χρήστος. Πολύ θα ήθελα να είναι αυτός κρυμμένος πίσω από την κλοπή των χρημάτων και των διαμαντιών. Γιατί η κίνηση της επιστροφής των λύτρων στην Εδέμ συνάδει με το χαρακτήρα του(βέβαια υπάρχει και ένας Λουκάς που πολύ ψυθιρητό με το Λευτεράκη )Μήπως με αυτό τον τρόπο θέλησε να δώσει ένα μάθημα στην Νταιζάρα; Γιατί δεν τον κόβω να είναι άτομο να τα θέλει για τον εαυτό του. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. Εδώ ο Μπέλλος κόντεψε να γίνει ο δολοφόνος με το πριόνι , στο Χρήστο θα κολλήσουν να τον αλλάξουν;
Την Νταίζη δεν τη σχολιάζω καθόλου. βαρέθηκα πια και αυτά που γράφω για αυτήν πολλά της είναι!!!!!!!
Συμπέρασμα.
καλό το επεισόδιο, και αυτό λόγω του ζεύγους Λουκά-Νόρας.
Όσο για το τι θα ακολουθήσει θα δείξει. Προσωπικά δεν με πειράζει στα ζευγάρια να δημιουργηθούν διάφορες κατστάσεις ή και γκρίνιες. Λογικό και αναμενόμενο. Παράλογο όμως και απρόσμενο θα είναι να μπλεχτούν σε κυνήγι θησαυρού διαμαντιών ή φόνων. Είπαμε να ζήσουν και καθημερινά προβλήματα , όχι μόνο προβλήματα επιστημονικής φαντασίας. Γιατί δεν νομίζω καμμιά από μας να ασχολείται νυχτιμερόν με αναζήτηση διαμαντιών και εξεχνίαση φόνων. Είπαμε , η μυθοπλασία να έχει και τα όριά της!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Κυρ Φεβ 27, 2011 9:27 pm

fay66 έγραψε:
Εριέττα. Πολύ μου αρέσει ο τρόπος που παίζει. Θα ήθελα να τη δω ευτυχισμένη κοντά στο Στέφανο. Δε νομίζω ότι θα γίνει και στο τέλος θα είναι η δυναμική θεία που μένει στην Αμερική. Γιατί άλλο πρόσωπο δεν ακούστηκε ότι μπαίνει στο έργο , άλλος ελεύθερος άντρας δεν υπάρχει , οπότε τη βλέπω να πηγαίνει στη μπουμπού του Λουκά και να παίζει ώρες ατελείωτες μαζί της.
Σπόιλερ:
Θα μπει ένα καινούριο πρόσωπο και θα υπάρξει μια καινούρια ιστορία την επόμενη σεζόν, αλλά ακόμα δεν υπάρχει καμμία πληροφορία για το ποιο θα είναι αυτό το πρόσωπο ή με τί θα έχει σχέση, γιατί τώρα γράφεται ο ρόλος.

Πάντως κι εγώ εύχομαι να αποφασίσουν οι σεναριογράφοι η Εριέττα να μείνει τελικά με το Στέφανο...

Υ.Γ. edem4ever, sarita, tsourdalitsa και fay66, καταπληκτικοί σχολιασμοί!!! : respect :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Φεβ 27, 2011 9:32 pm

ευχαριστω nefelik Επεισόδιο 513 - Ημερομηνία 25-02-2011 - Σελίδα 3 99687
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Κυρ Φεβ 27, 2011 11:11 pm

Ας σχολιασω και εγω....πολυ καλο το προχθεσινο επεισοδιο και αρχιζω να ανησυχω.. huhu

Αρραβωνας(η συνεχεια):Πολυ ομορφη σκηνη και μου αρεσε που ο Λουκας επεσε "θυμα" της ιδιας του της φαρσας... lmao καηκε το παληκαρι...
-"σερβιτορέος",μια κανατα νερο στο 4 και γρηγορα.ΚΑΙΓΟΜΑΣΤΕ!!!
Και βεβαια το Αστερι μας τα βρηκε ολα τόοοοοσο" γλυκαάαα"μιλαμε Η πρωτοτυπια,ολο εκπληξεις αυτος ο ρολος!!!!Οκ Στελλιτσα το μαθαμε και στα τρια γενη,τιποτα αλλο εχεις να μας πεις;;γλυτζουριασαμε!!!! nteni

Μελιτα-Στεφανος:και αφου η Στελλα εκανε στροφη στην καριερα της και τωρα πια ασχολειται με την ζαχαροπλαστικη,ειπε να παρει την θεση της ο Στεφανος,ολο πλαστα βαρεθηκε το αγορι μας,αλλα η Μελιτα απο το πρωτο μαθημα ειπε κακια λεξη και εκεινος της επεβαλε την ταξη.Πηγαινε αμεσως να ζητησεις συγγνωμη της ειπε και εκεινη φυσικα ετρεξε...ο Απολυτος ΜΙΛΗΣΕ!!Να σου πω ρε Στεφανε, ποσα θες να της πεις να παει να πνιγει;;ελα,εγω εχω τα διαμαντια, αμα στα δωσω γινεται τιποτα;;ε;; donti

Αμαλια-Πετρος-Αστερω:ΣΥΓΓΝΩΜΗ ετσι κοβει το πληθυντικο αυτη;;απο το "κυριε Ρουσσο" στο "Πετρο ΜΟΥ";;;; Ee? Αμα της πεις "σα στο σπιτι σου" ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,δε θελω να ξερω τι θα κανει....ελεοςς!!!!!
Πειτε μου οτι το στυλο εγραφε αορατα;;;ε φανταστικοι σεναριογραφοι;;;τοσα κουλα εχουμε ακουσει, αυτο δεν θα μου φανει καθοοολου περιεργο σας το εγγυωμαι!!!! Matakia Καλα μεχρι να βγει εχουμε χρονο, γιατι και ο Θεος ο ιδιος να ηταν ο Ρουσσος ενα χρονικο διαστημα χρειαζεται!!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΝ ποσες φορες να το πω πια;;;για μενα δεν εχουν χωρισει!!!ΤΕΛΟΣ!!! Tongue Mmm

Νορα-Λουκας-βερα "που εισαι;;": Heart2 πολυ ωραια σκηνουλα!!!

Υπολοχαγος Δαφνη-ψαρακες= Νικολας-Λουκας:απλα τελεια σκηνη,εκει που η Δαφνη ηταν ετοιμη να τους δειρει(λεμε τωρα...) και εκεινοι κοιτουσαν σαν κουταβακια ειχε ΤΟ γελιο!!!!!!

Ευα-Λευτερης: μου αρεσε η σκηνη και το "παραπονο" της Ευας που δεν ειχε στορια το σπιτι...χαχα!!!Αληθεια τωρα,πως κοιμαται αυτος ο ανθρωπος αν με το που βγει ο ηλιος πεφτει στα ματια του;δικιο εχει η Ευα.Βαλε ενα στορι βρε Λευτερη μου ή δωσ της να βαλει αντιλιακο,θα παθει ηλιαση η κοπελα πρωι-πρωι!!!sisi

Αγγελα μου δεν σε καταλαβαινω.Αποφασισε τι θελεις επιτελους!!!!Το Ευακι ειναι ευτυχισμενο(καιρος ηταν),αφησε την να το χαρει!!!!

Λουκας-Αμαλια:αυτη η αδυναμια στις πατατες ειναι εντελως ακυρη αλλα μου αρεσουν αυτοι οι δυο μαζι,εχουν πολυ πλακα και ειδικα σε αυτη τη σκηνη το υφος του Λουκα μπροστα στον "πειρασμο" ηταν ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!! lmao

Ερι-Στεφανος:οοοοοόΛΕ!!Το σκεφτηκατε οτι μπορει να ειναι και καποιος ασχετος;;;μπραβο βρε!!!Αντε να δουμε ποιος τα χει τελικα αυτα τα διαμαντια...ελπιζω να το αποκαλυψουν συντομα γιατι βαριεμαι να περιμενω μια ολοκληρη σεζον παλι...αν και δεν νομιζω να το τραβηξουν πολυ αυτο,οπως ειχαν κανει με την δολοφονια του Περικλη δηλαδη..το ελπιζω!!!!!

Αυτα κι απο μενα συγγνωμη αν σας κουρασα!!!
Α!μη το ξεχασω,εχω να κανω απονομη:
edem4ever,Sarita,tsourdalitsa,fay66 και Clarabelle βεβαιως βεβαιως, για αλλη μια φορα λατρεψα τους σχολιασμους σας!!!!!παρτε απο ενα oscar
ΤΙ;ειναι μονο ενα;;ε,καλα πειτε οτι ειναι 5 και παρτε απο ενα,εκει θα κολλησουμε τωρα..;;; lmao
Καληνυχτα εδεμοφανακιααα!!!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Κυρ Φεβ 27, 2011 11:49 pm

refelik ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από elenp Την / Το Δευ Φεβ 28, 2011 4:13 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο. Οι περισσότερες σκηνές μου άρεσαν. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη, την Εριέττα και την μαμμά της Νόρας πολύ ωραία. Μου άρεσε που ο Λουκάς περίμενε να φάει ο Νικόλας, αλλά εκείνου του άρεσαν τα καυτερά και που η Νόρα κατευθείαν κατάλαβε τι έκανε, όπως μου άρεσαν και οι προπόσεις που όλοι έκαναν. Επίσης μου άρεσε η σκηνή στην συνέχεια του αρραβώνα που τραγουδούσαν όλοι. Όλοι ήταν πολύ ωραίοι, ο Λουκάς και η Νόρα ήταν πολύ χαρούμενοι. Μου άρεσε και η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα να ξυπνάνε επιτέλους μαζί μετά από πολύ καιρό και επίσης η σκηνή είχε και χιούμορ και συγκίνηση, πολύ ωραία. Μου άρεσε και η Εύα με τον Λευτέρη και που η Εύα δεν ήθελε πολλές κουβέντες, ενώ ο Λευτέρης είχε όρεξη να τα πουνε. Μου άρεσε ο Νικόλας με την Δάφνη που αυτός απολάμβανε τον ύπνο ενώ εκείνη είχε ήδη σηκωθεί. Η σκηνή με την Νόρα και την μαμά της καλή και μου άρεσε που η Νόρα ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει η μαμά της να επεμβαίνει στα θέματα που αφορούν την ίδια και τον Λουκά και πολύ καλά έκανε. Η σκηνή με τον Ρούσσο, την Αμαλία και την μαμά της Νόρας, πολύ καλή, ειδικά όταν υπόγραψε το διαζύγιο ήταν πολύ ωραίες οι ερμηνείες τους. Μου άρεσε η σκηνή που η Δάφνη έβαλε στην θέση τους τον Λουκά και τον Νικολα και που τους είπε να το βάψουν μαζί το σπίτι τους.

Γενικά το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο και το ψηφίζω τέλειο.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης