Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μάνος - Μελίτα

+54
pythas2010
maeveline
MaryLoo
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Black rose
evangeliap2808
mina
manos 4 ever!!
Foulitsa
corazon
marianna
Evelyn
Cancoon
ilaeira
ioulieta
ΤΖΕΛΑ
elli
stefanos-melita
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
T2eNnh
hionati
Alexitsa
kate93
mustikoula
margaret
soso
anastasia20
Izabella29
KonstantinaA
mimi_loukas+nora
eva-margarita
loukitsa
Mafalda
annamaria
zwi
konstantina
giouli_edem
lizzie
felia
ΕΥΑ
mimi
liza17
valia
Jennifer
evanna
manos+eva
anna90
Ntinaki1
Clarabelle
sketi_omorfia
madolato
KatsaroYpotheto
nana
jim7
58 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από manos+eva Σαβ Οκτ 24, 2009 10:21 am

ΕΥΑ έγραψε:εγω παλι την μελιτα δεν την παω και πολυ!υστερα απ τ σκηνικο του προτελευταιου επεισοδιου στα πατωματα,να πω την αληθεια την εχω σιχαθει!σορρυ,ε?
ΕΥΑ συμφωνω απολυτα μαζι σου.......δεν την συμπαθουσα που δεν την συμπαθουσα εγινε κι αυτο το σκηνικο και την μισησα........!!!!!!!!
manos+eva
manos+eva
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από evanna Σαβ Οκτ 24, 2009 10:24 am

manos+eva έγραψε:
ΕΥΑ έγραψε:εγω παλι την μελιτα δεν την παω και πολυ!υστερα απ τ σκηνικο του προτελευταιου επεισοδιου στα πατωματα,να πω την αληθεια την εχω σιχαθει!σορρυ,ε?
ΕΥΑ συμφωνω απολυτα μαζι σου.......δεν την συμπαθουσα που δεν την συμπαθουσα εγινε κι αυτο το σκηνικο και την μισησα........!!!!!!!!
Ναι κοριτσια...αυτο ηταν το κερασακι στη τουρτα! Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi Σαβ Οκτ 24, 2009 10:33 am

evanna έγραψε:
manos+eva έγραψε:
ΕΥΑ έγραψε:εγω παλι την μελιτα δεν την παω και πολυ!υστερα απ τ σκηνικο του προτελευταιου επεισοδιου στα πατωματα,να πω την αληθεια την εχω σιχαθει!σορρυ,ε?
ΕΥΑ συμφωνω απολυτα μαζι σου.......δεν την συμπαθουσα που δεν την συμπαθουσα εγινε κι αυτο το σκηνικο και την μισησα........!!!!!!!!
Ναι κοριτσια...αυτο ηταν το κερασακι στη τουρτα! Agree


Agree Agree κορίτσια μου πιστεύω ότι το παίζει καλή και θύμα ενώ και αυτή έκανε λάθη με τον μάνο και με εκνευρίζει απίστευτα
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από manos+eva Σαβ Οκτ 24, 2009 10:35 am

mimi έγραψε:
evanna έγραψε:
manos+eva έγραψε:
ΕΥΑ έγραψε:εγω παλι την μελιτα δεν την παω και πολυ!υστερα απ τ σκηνικο του προτελευταιου επεισοδιου στα πατωματα,να πω την αληθεια την εχω σιχαθει!σορρυ,ε?
ΕΥΑ συμφωνω απολυτα μαζι σου.......δεν την συμπαθουσα που δεν την συμπαθουσα εγινε κι αυτο το σκηνικο και την μισησα........!!!!!!!!
Ναι κοριτσια...αυτο ηταν το κερασακι στη τουρτα! Agree


Agree Agree κορίτσια μου πιστεύω ότι το παίζει καλή και θύμα ενώ και αυτή έκανε λάθη με τον μάνο και με εκνευρίζει απίστευτα
ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!!!!!!!! Ολο την αθωα και την καλη κανει ενω στην ουσια.............................!!!!!!!!
manos+eva
manos+eva
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 24, 2009 10:59 am


Νομίζω οτι η προτίμησή μας για την Εύα μας κάνει άδικους για τη Μελίτα.
Αυτό το κορίτσι την πάτησε άσχημα στο γάμο του.
Δικαίως έκανε και σφάλματα.
Καταλαβαίνω με ποιά έννοια τα λέτε αλλά και η δική της θέση δεν ήταν εύκολη.
Οι άνθρωποι δεν είναι μονοδιάστατα καλοί ή κακοί, η Μελίτα είναι ένα κορίτσι που κάτω από πίεση έκανε σφάλματα, και μάλιστα ακριβώς τα ίδια που έκανε και η Εύα.
Και οι δύο χρησιμοποίησαν ανθρώπους, η μία το Νικόλα και η άλλη τον Οδυσσέα, και οι δύο πλήγωσαν η μία την άλλη.
Αυτό που εκνευρίζει εμένα είναι οτι ενώ η Εύα άκουσε για το Νικόλα όσα σέρνει η σκούπα, στη Μελίτα για τον Οδυσσέα δεν είπε κανένας τίποτα.
Κατά τα άλλα και οι δύο είναι θύματα του ίδιου ανθρώπου.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από manos+eva Σαβ Οκτ 24, 2009 1:22 pm

Clarabelle έγραψε:
Νομίζω οτι η προτίμησή μας για την Εύα μας κάνει άδικους για τη Μελίτα.
Αυτό το κορίτσι την πάτησε άσχημα στο γάμο του.
Δικαίως έκανε και σφάλματα.
Καταλαβαίνω με ποιά έννοια τα λέτε αλλά και η δική της θέση δεν ήταν εύκολη.
Οι άνθρωποι δεν είναι μονοδιάστατα καλοί ή κακοί, η Μελίτα είναι ένα κορίτσι που κάτω από πίεση έκανε σφάλματα, και μάλιστα ακριβώς τα ίδια που έκανε και η Εύα.
Και οι δύο χρησιμοποίησαν ανθρώπους, η μία το Νικόλα και η άλλη τον Οδυσσέα, και οι δύο πλήγωσαν η μία την άλλη.
Αυτό που εκνευρίζει εμένα είναι οτι ενώ η Εύα άκουσε για το Νικόλα όσα σέρνει η σκούπα, στη Μελίτα για τον Οδυσσέα δεν είπε κανένας τίποτα.
Κατά τα άλλα και οι δύο είναι θύματα του ίδιου ανθρώπου.
αυτο που το πας την Ευα μεχρι και απο την παρεα την διωξανε ενω στην Μελιτα δεν ειπαν τιποτα που επαιζε με τον κακομοιρη τον Οδυσσεα..........Να λοιπον ενας ακομη λογος για να αντιπαθουμε την Μελιτα.............!!!!!!!!!!!!
manos+eva
manos+eva
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Ntinaki1 Σαβ Οκτ 24, 2009 2:43 pm

Ναι αλλά η Μελίτα δεν πήγε με τον άντρα φίλης της για να δημιουργηθεί θέμα! Η Εύα δεν πήγε με τον οποιονδήποτε αλλά με τον Νικόλα, και λογικό και επόμενο να την απομονώσουν όταν υπέφερε η Δάφνη. Αλλά και τη Μελίτα την απομώνωσαν και μάλιστα χωρίς αποδείξεις ! Υποτίθεται ότι έχει περάσει το καλοκαίρι και 3 μήνες την είχαν στην απέξω επειδή νόμιζαν ότι έστειλε το μήνυμα στην Εύα! Και να που αποδεικνύεται ότι το έκανε ο Στέφανος!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από anna90 Σαβ Οκτ 24, 2009 2:54 pm

Ntinaki1 έγραψε:Ναι αλλά η Μελίτα δεν πήγε με τον άντρα φίλης της για να δημιουργηθεί θέμα! Η Εύα δεν πήγε με τον οποιονδήποτε αλλά με τον Νικόλα, και λογικό και επόμενο να την απομονώσουν όταν υπέφερε η Δάφνη. Αλλά και τη Μελίτα την απομώνωσαν και μάλιστα χωρίς αποδείξεις ! Υποτίθεται ότι έχει περάσει το καλοκαίρι και 3 μήνες την είχαν στην απέξω επειδή νόμιζαν ότι έστειλε το μήνυμα στην Εύα! Και να που αποδεικνύεται ότι το έκανε ο Στέφανος!
Ναι αλλά όταν πήγε σπίτι της ο Λουκάς και την ρώτησε και για τον Οδυσσέα και για το Μάνο κατάλαβε ότι ο Οδυσσέας δεν ήταν τίποτα γι αυτήν κι ότι ακόμα θέλει το Μάνο..Και δεν της είπε τίποτα που χρησιμοποιούσε το φίλο του..Μόνο για το μήνυμα την έχουν κατηγορήσει..Και παλι όμως δεν την έκαναν γι αυτό πέρα αλλά για τη πράξη της...Είχε επίσης γυρίσει και είχε πει στο Λουκά ότι πήρε τη ρεβάνς γι όλα αυτά που τραβούσε εκείνη...
Όπως και να έχει δεν είναι είναι το θέμα μας σε αυτήν την ενότητα ποια είναι χειρότερη αλλά το Μάνος-Μελίτα...
Τους οποιούς εγώ δεν θέλω ξανά ζευγάρι...Δεν μ΄ αρέσουν μαζί...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Ntinaki1 Σαβ Οκτ 24, 2009 2:59 pm

Ε το τι έκαναν είναι θέμα της παρέας και όχι της Μελίτας!
Για Μάνο Μελίτα εγώ το έχω πει μου αρέσουν πάρα πολύ μαζί σαν χημεία αλλά ο Μάνος ριζικά πιστεύω ποτέ δεν θα αλλάξει και δεν αξίζει σε καμία σε αυτή τη φάση!Αλλά όσο και να αλλάξει έχει πληγώσει πάρα πολύ και τις 2 και θα είναι παραγματικά πάρα πολύ δύσκολο να κάνει μια νέα αρχή χωρίς καμιά σκιά είτε με τη Μελίτα είτε με την Εύα!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από anna90 Σαβ Οκτ 24, 2009 3:04 pm

Εμένα δεν μ αρέσουν προσωπικά...Αν ο Μάνος αγαπούσε την Μελίτα θα φαινόταν από τις πράξεις του...Εδω γεννούσ η γυναίκα του το παιδί του και αυτός ήταν στο Παρίσι με την Εύα και αγόραζαν μάζι τα πρώτα ρουχαλάκια της Νεφέλης..Είναι αυτό που λέμε προτεραιότητες στην ζωή..
Βεβαία σε καμία περίπτωση δεν επικροτώ τις πράξεις του.Απλά τις αναφέρω..Όσο δείχνει πάντως ο Μάνος τώρα φαίνεται να αγαπάει την Εύα..Και προσωπικά τον προτιμώ με την Εύα...Τι να πω?Ο καιρός θα δείξει..
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από evanna Σαβ Οκτ 24, 2009 4:27 pm

anna90 έγραψε:Εμένα δεν μ αρέσουν προσωπικά...Αν ο Μάνος αγαπούσε την Μελίτα θα φαινόταν από τις πράξεις του...Εδω γεννούσ η γυναίκα του το παιδί του και αυτός ήταν στο Παρίσι με την Εύα και αγόραζαν μάζι τα πρώτα ρουχαλάκια της Νεφέλης..Είναι αυτό που λέμε προτεραιότητες στην ζωή..
Βεβαία σε καμία περίπτωση δεν επικροτώ τις πράξεις του.Απλά τις αναφέρω..Όσο δείχνει πάντως ο Μάνος τώρα φαίνεται να αγαπάει την Εύα..Και προσωπικά τον προτιμώ με την Εύα...Τι να πω?Ο καιρός θα δείξει..
Θα συμφωνησω μαζι σου!ουτε εμενα μου αρεσουν μαζι κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει χημεια ουτε στο ελαχιστο!Οσο για την Ευα και εγω τους θελω μαζι αλλα υπομονη και βλεπουμε!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 24, 2009 4:34 pm


Για μένα το μήνυμα δεν έχει καμιά σημασία
Η πράξη της έγινε και μάλιστα όπως είπε στο Λουκά μπορεί να μην ήταν απόλυτα προμελετημένη αλλά ήθελε να ανταποδώσει στην Εύα.
Γι αυτή την πράξη λέω οτι κανένας δεν την έστησε στα τρία μέτρα.
Και για να εξηγούμαι δεν θα το ήθελα, αλλά για την Εύα αυτό έκαναν.
Αυτό που λέω λοιπόν είναι οτι αυτό που με εκνευρίζει είναι οτι μετρουν τις πράξεις με δύο μετρα και δύο σταθμά.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από evanna Σαβ Οκτ 24, 2009 4:38 pm

Clarabelle έγραψε:
Για μένα το μήνυμα δεν έχει καμιά σημασία
Η πράξη της έγινε και μάλιστα όπως είπε στο Λουκά μπορεί να μην ήταν απόλυτα προμελετημένη αλλά ήθελε να ανταποδώσει στην Εύα.
Γι αυτή την πράξη λέω οτι κανένας δεν την έστησε στα τρία μέτρα.
Και για να εξηγούμαι δεν θα το ήθελα, αλλά για την Εύα αυτό έκαναν.
Αυτό που λέω λοιπόν είναι οτι αυτό που με εκνευρίζει είναι οτι μετρουν τις πράξεις με δύο μετρα και δύο σταθμά.
Συμφωνω με αυτα που λες περιμενα να δω μια εντονη αντιδραση απεναντι στη πραξη της Μελιτας και οχι στο αν εστειλε το μηνυμα!Αν η Ευα ειχε κανει κατι τετοιο θα την ειχαν κανει περα χωρις δευτερη κουβεντα!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από manos+eva Κυρ Οκτ 25, 2009 1:32 pm

evanna έγραψε:
anna90 έγραψε:Εμένα δεν μ αρέσουν προσωπικά...Αν ο Μάνος αγαπούσε την Μελίτα θα φαινόταν από τις πράξεις του...Εδω γεννούσ η γυναίκα του το παιδί του και αυτός ήταν στο Παρίσι με την Εύα και αγόραζαν μάζι τα πρώτα ρουχαλάκια της Νεφέλης..Είναι αυτό που λέμε προτεραιότητες στην ζωή..
Βεβαία σε καμία περίπτωση δεν επικροτώ τις πράξεις του.Απλά τις αναφέρω..Όσο δείχνει πάντως ο Μάνος τώρα φαίνεται να αγαπάει την Εύα..Και προσωπικά τον προτιμώ με την Εύα...Τι να πω?Ο καιρός θα δείξει..
Θα συμφωνησω μαζι σου!ουτε εμενα μου αρεσουν μαζι κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει χημεια ουτε στο ελαχιστο!Οσο για την Ευα και εγω τους θελω μαζι αλλα υπομονη και βλεπουμε!
Agree
manos+eva
manos+eva
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από felia Κυρ Οκτ 25, 2009 10:27 pm

επαναφερω το θεμα!~και λεω πως μανος-μελιτα ειναι το πιο ερωτικο ζευγαρι ever!και εδω λεει για μανο-μελιτα και εσεις ερχεστε και γραφετε για μανο-ευα!ΕΛΕΟΣ!

felia
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από lizzie Κυρ Οκτ 25, 2009 10:32 pm

felia έγραψε:επαναφερω το θεμα!~και λεω πως μανος-μελιτα ειναι το πιο ερωτικο ζευγαρι ever!και εδω λεει για μανο-μελιτα και εσεις ερχεστε και γραφετε για μανο-ευα!ΕΛΕΟΣ!

Εχεις δίκιο που επαναφέρεις το θέμα αλλά είναι δύσκολο να μην αναφερθεί και το Μάνος-Εύα γιατί δεν υπήρξε ποτέ ζευγάρι Μάνος-Μελίτα χωρίς το ζευγάρι Μάνος-Εύα
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από giouli_edem Κυρ Οκτ 25, 2009 10:50 pm

Σωστά lizzie μου πες τα !! Στη ζωή του Μάνου υπήρχε ΠΑΝΤΑ η Εύα !
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από konstantina Κυρ Οκτ 25, 2009 11:10 pm

πειτε τα πειτε τα!

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Ntinaki1 Κυρ Οκτ 25, 2009 11:31 pm

επαναφερω το θεμα!~και λεω πως μανος-μελιτα ειναι το πιο ερωτικο ζευγαρι ever!και εδω λεει για μανο-μελιτα και εσεις ερχεστε και γραφετε για μανο-ευα!ΕΛΕΟΣ!

Τέλειο ζευγάρι!! Το καλύτερο για μένα της ελληνικής τηλεόρασης! Μακάρι να είχε και ιστορία... σαν χημεία είναι ότι καλύτερο!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Οκτ 25, 2009 11:36 pm


Παρακαλώ να σταματήσει εδώ η συζήτηση για την Εύα.
Υπάρχει ανάλογο τοπικ που μπορούν να γίνουν συζητήσεις.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi Κυρ Οκτ 25, 2009 11:56 pm

καλά εγώ είμαι μάνος εύα αλλά θα κάνω το σχόλιο μου για το ζευγάρι
ο μάνος την παντρεύτηκε γιατί τον συνέφερε δεν λέω μετά την αγάπησε αλλά ποτέ δεν είχαν μια ειλικρινής σχέση ο μάνος τη δούλευε της έφτιαξε ένα κανονικό παραμύθι και την έχωσε μέσα τώρα μετά την αποκάλυψη του κέρατου ο μάνος έκανε τα πάντα για να την κρατήσει άσχετο που παράλληλα κοιμόταν με την εύα σε αμάξια ξενοδοχεία κλπ η μελίτα πάλι σηκώθηκε και έφυγε μετά όταν ο μάνος θα παντρευόταν με την εύα κλαιγόταν όπου έβρισκε ενώ καιρό πριν ο μάνος δεν ήταν με την εύα γιατί δεν έκανε κάτι για να ξανακερδίσει την άντρα της :?: έπαιξε και έχασε βοήθησε και αυτή να φτάσουν εκεί που φτάσανε (προσωπικά εγώ πιστεύω πως ένα καλό κορίτσι σαν τη μελίτα δεν ξέρει να διεκδικεί αυτά που θέλει απλά περιμένει επειδή (νόμιζε ότι )ήταν δικά της να μείνουν)γιατί είχε τα πάντα )
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από zwi Δευ Οκτ 26, 2009 12:02 am

manos+eva έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Νομίζω οτι η προτίμησή μας για την Εύα μας κάνει άδικους για τη Μελίτα.
Αυτό το κορίτσι την πάτησε άσχημα στο γάμο του.
Δικαίως έκανε και σφάλματα.
Καταλαβαίνω με ποιά έννοια τα λέτε αλλά και η δική της θέση δεν ήταν εύκολη.
Οι άνθρωποι δεν είναι μονοδιάστατα καλοί ή κακοί, η Μελίτα είναι ένα κορίτσι που κάτω από πίεση έκανε σφάλματα, και μάλιστα ακριβώς τα ίδια που έκανε και η Εύα.
Και οι δύο χρησιμοποίησαν ανθρώπους, η μία το Νικόλα και η άλλη τον Οδυσσέα, και οι δύο πλήγωσαν η μία την άλλη.
Αυτό που εκνευρίζει εμένα είναι οτι ενώ η Εύα άκουσε για το Νικόλα όσα σέρνει η σκούπα, στη Μελίτα για τον Οδυσσέα δεν είπε κανένας τίποτα.
Κατά τα άλλα και οι δύο είναι θύματα του ίδιου ανθρώπου.
αυτο που το πας την Ευα μεχρι και απο την παρεα την διωξανε ενω στην Μελιτα δεν ειπαν τιποτα που επαιζε με τον κακομοιρη τον Οδυσσεα..........Να λοιπον ενας ακομη λογος για να αντιπαθουμε την Μελιτα.............!!!!!!!!!!!!

Agree
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από annamaria Δευ Οκτ 26, 2009 7:26 am

zwi έγραψε:
manos+eva έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Νομίζω οτι η προτίμησή μας για την Εύα μας κάνει άδικους για τη Μελίτα.
Αυτό το κορίτσι την πάτησε άσχημα στο γάμο του.
Δικαίως έκανε και σφάλματα.
Καταλαβαίνω με ποιά έννοια τα λέτε αλλά και η δική της θέση δεν ήταν εύκολη.
Οι άνθρωποι δεν είναι μονοδιάστατα καλοί ή κακοί, η Μελίτα είναι ένα κορίτσι που κάτω από πίεση έκανε σφάλματα, και μάλιστα ακριβώς τα ίδια που έκανε και η Εύα.
Και οι δύο χρησιμοποίησαν ανθρώπους, η μία το Νικόλα και η άλλη τον Οδυσσέα, και οι δύο πλήγωσαν η μία την άλλη.
Αυτό που εκνευρίζει εμένα είναι οτι ενώ η Εύα άκουσε για το Νικόλα όσα σέρνει η σκούπα, στη Μελίτα για τον Οδυσσέα δεν είπε κανένας τίποτα.
Κατά τα άλλα και οι δύο είναι θύματα του ίδιου ανθρώπου.
αυτο που το πας την Ευα μεχρι και απο την παρεα την διωξανε ενω στην Μελιτα δεν ειπαν τιποτα που επαιζε με τον κακομοιρη τον Οδυσσεα..........Να λοιπον ενας ακομη λογος για να αντιπαθουμε την Μελιτα.............!!!!!!!!!!!!

Agree

ki egw Agree
annamaria
annamaria
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από madolato Δευ Οκτ 26, 2009 12:05 pm

manos+eva έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Νομίζω οτι η προτίμησή μας για την Εύα μας κάνει άδικους για τη Μελίτα.
Αυτό το κορίτσι την πάτησε άσχημα στο γάμο του.
Δικαίως έκανε και σφάλματα.
Καταλαβαίνω με ποιά έννοια τα λέτε αλλά και η δική της θέση δεν ήταν εύκολη.
Οι άνθρωποι δεν είναι μονοδιάστατα καλοί ή κακοί, η Μελίτα είναι ένα κορίτσι που κάτω από πίεση έκανε σφάλματα, και μάλιστα ακριβώς τα ίδια που έκανε και η Εύα.
Και οι δύο χρησιμοποίησαν ανθρώπους, η μία το Νικόλα και η άλλη τον Οδυσσέα, και οι δύο πλήγωσαν η μία την άλλη.
Αυτό που εκνευρίζει εμένα είναι οτι ενώ η Εύα άκουσε για το Νικόλα όσα σέρνει η σκούπα, στη Μελίτα για τον Οδυσσέα δεν είπε κανένας τίποτα.
Κατά τα άλλα και οι δύο είναι θύματα του ίδιου ανθρώπου.
αυτο που το πας την Ευα μεχρι και απο την παρεα την διωξανε ενω στην Μελιτα δεν ειπαν τιποτα που επαιζε με τον κακομοιρη τον Οδυσσεα..........Να λοιπον ενας ακομη λογος για να αντιπαθουμε την Μελιτα.............!!!!!!!!!!!!

Δε νομίζω ότι συγκρίνονται τα λάθη της Μελίτας με τα λάθη της Εύας, ούτε ποσοτικά ούτε ποιοτικά. Ως λάθος της Μελίτας αναγνωρίζω το σκηνικό την παραμονή του γάμου της Εύας, το οποίο δεν δικαιολογώ, αλλά το βρίσκω κατανοητό.
Η περίπτωση του Οδυσσέα με αυτή του Νικόλα δεν έχει καμία σχέση.
Καταρχάς, ο Οδυσσέας δεν ήταν έτοιμος να παντρευτεί. Η Μελίτα πίστευε ότι είχε αρχίσει να ξεπερνάει το Μάνο κι ότι αισθανόταν πράγματα για τον Οδυσσέα. Αν θυμάμαι καλά, δεν τον κορόιδεψε ποτέ συνειδητά. Τον εαυτό της κορόιδευε ότι έχει ξεπεράσει το Μάνο. Και με εξαίρεση εκείνη τη ρημαδοβραδιά, δεν τον απάτησε ποτέ. Η Εύα από την άλλη, χάλασε το γάμο του Νικόλα γνωρίζοντας πολύ καλά ότι θέλει ακόμα το Μάνο και, κατά βάθος μάλλον να τον πικάρει ήθελε. Τον έκανε :rendeer: τον έρμο, αλλά καθόταν μαζί του γιατί ίσως, κάποτε, θα μπορούσε να τον ερωτευτεί. Τώρα που το βλέπω γραμμένο, κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει... Α, ναι! Το κάνει και τώρα με το Στέφανο!
Κι όσο για τη θέση που έχουν τώρα στην παρέα... Δεν είδα πουθένα τη Μελίτα, ούτε όταν γιόρταζαν την προαγωγή του Λουκά, ούτε την αθώωση του Νικόλα...
madolato
madolato
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Κατσαβίδια!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Ntinaki1 Δευ Οκτ 26, 2009 12:20 pm

Δε νομίζω ότι συγκρίνονται τα λάθη της Μελίτας με τα λάθη της Εύας, ούτε ποσοτικά ούτε ποιοτικά. Ως λάθος της Μελίτας αναγνωρίζω το σκηνικό την παραμονή του γάμου της Εύας, το οποίο δεν δικαιολογώ, αλλά το βρίσκω κατανοητό.
Η περίπτωση του Οδυσσέα με αυτή του Νικόλα δεν έχει καμία σχέση.
Καταρχάς, ο Οδυσσέας δεν ήταν έτοιμος να παντρευτεί. Η Μελίτα πίστευε ότι είχε αρχίσει να ξεπερνάει το Μάνο κι ότι αισθανόταν πράγματα για τον Οδυσσέα. Αν θυμάμαι καλά, δεν τον κορόιδεψε ποτέ συνειδητά. Τον εαυτό της κορόιδευε ότι έχει ξεπεράσει το Μάνο. Και με εξαίρεση εκείνη τη ρημαδοβραδιά, δεν τον απάτησε ποτέ. Η Εύα από την άλλη, χάλασε το γάμο του Νικόλα γνωρίζοντας πολύ καλά ότι θέλει ακόμα το Μάνο και, κατά βάθος μάλλον να τον πικάρει ήθελε. Τον έκανε τον έρμο, αλλά καθόταν μαζί του γιατί ίσως, κάποτε, θα μπορούσε να τον ερωτευτεί. Τώρα που το βλέπω γραμμένο, κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει... Α, ναι! Το κάνει και τώρα με το Στέφανο!
Κι όσο για τη θέση που έχουν τώρα στην παρέα... Δεν είδα πουθένα τη Μελίτα, ούτε όταν γιόρταζαν την προαγωγή του Λουκά, ούτε την αθώωση του Νικόλα...

Ακριβώς ariadne!!Συμφωνώ απόλυτα!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης