Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

+34
loukasnora
ntina fan
Δ.Μπέλλος
Ioanna T
katerina--noraloukakos
edem4ever
tsourdalitsa
Penny
pasxalitsa
maraki_ch
kapetanissa
evaki16
ebelina2007
Cancoon
MARINAKI_AGAPI_97
annoula!
Antigoni!
alkisti
afroditi_norakii
JESSIE
fay66
DESPOINA
marakii
verile_mistika
sarita
nefelik
gxnel
Dimitraaa
soso
taradoula
ellileo
KatsaroYpotheto
loukitsa
Clarabelle
38 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Vote_lcap47%Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Vote_rcap 47% 
[ 27 ]
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Vote_lcap23%Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Vote_rcap 23% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Vote_lcap16%Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Vote_lcap6%Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 57
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Φεβ 28, 2011 6:31 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Φεβ 28, 2011 8:02 pm


Απίστευτα ανιαρό επεισόδιο

Ο Λευτέρης είπε εγώ δεν είμαι Μάνοςlmao

Τελικά Μάνος ήταν μόνο ένας.

Ο πρώτος που είπε την ατάκα ήταν χειρότερος

Ο δεύτερος δεν ξέρω αλλά έκανα τρελό γέλιο
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Φεβ 28, 2011 8:02 pm

Ασπάστηκα:

1.Με τις τάπες του Λουκά στην Οχιά, όχι κακιστρω wanna be δολοφόνα
δεν σε αναλαμβανουμε να βγαλεις αλλου το διαζυγιο σου ΟΥΣΤ!

2.Τα κοριτσια στην Εδεμ, είναι χαρμα οφθαλμών με το νυφικο. Δαφνουλα ειναι πολυ νωρις για να ξαναπαντρευτεί το Ευακι μας.
Οι φωτογραφίες απο πισω με τα νυφικα μου άρεσαν και πολυ φυσιολογικο το αγχος της Νόρας για το γάμο.

3.Λουκάς-Νικόλας:Λογικο να ανυσυχεί ο Λουκάς για το γάμο, αλλα ας μη παίρνει παραδειγμα απο δυο μουρλές
και μια δολοφονα που χωρίζουν!Αθεράπευτα ρομαντικος ο Λουκάς ακουει το πεισματαρη Νικόλα.

4.Προβα γαμπριατικου κουστουμιου Λουκά:Ελβις και καρναβάλι του Ριο δυο σε ενα!

5.Λουκάς-Νορα-Αμαλί:Άσε την οδηγηση στο αντιθετο ρευμα βρε Λουκά!Και βουρ στο γαμο!
Χωσε Αμαλι φυτιλιασε την Νόρα να μαζεψει τη μανα της!
Πολυ καλα μιλαει η Αμαλι για τη Μπεκρουλίτα...Θεότητα η Αμαλι και οι μπηχτες για
τη μανα της Νόρας σούπερ! (η Μπεκρου κλασσικα απουσα η αργοσχολη)

6.Λουκάς-Νικόλας:Σε εδωσε στεγνα Στελλα ο Νικόλας

7.Κοριτσια στο γραφειο:Τα εμαθε και η Νόρα τα της Στελλίτσας....
Ο εκνευρισμος της Νόρας απολυτα φυσιολογικος για τις κινησεις της μανας της!

8.Αμαλι-Ρούσσος:Πολυ δυνατ ζευγαρι!

9.Στελλιτσα-Νόρα:Μπηχτες απο Νόρα πολυ καλες!όπου θελει ο ίδιος ο Λουκάς ειναι η θεση του.
Επειδη εσυ Στελλιτσα ερωτευτηκες το Ρούσσο και θες να τον βλέπεις συχνα?
Διαλυει τη δικη σου Νόρακι και αγκαλιαζει την Οχια.....!

10.Ευα-Λευτερης:Τι γλυκο ζευγαρι!Και νοιαζεται το παιδακι της η καλη μου!
Ωχω ωχ αρχισε κ αυτος τα "εγω δεν ειμαι Μάνος"

11.Λουκάς-Νόρα:τα εμαθε ο Λουκακος Νοράκι....Απο αλλου..
Πολυ σωστα μακρια η πεθερα δεν την παίρνει να μιλησει...Ας σηκωθει να φυγει πισω στη Μονεμβασια!
Και μεις σε θελουμε δικηγοραρα Λουκα ασε τα πείσματα λατρεια μου! "η ζωη μου εισαι εσυ και το παιδι μας"
ελιωσα!

12.Ρούσσος-Αμαλί-Στελλίτσα:Κατεστρωσε όλοκληρο σχέδιο η Στελλίτσα, παλι καλα που το καταλαβε ο Ρούσσος πως
ο Λουκάς δεν θα γυρισει...Πικραθηκε η Αμαλίτσα

13.Στεφανος-Ερη:Ευτυχως που αφησε τη Μπεκρου και πήγε στην Ερη μας!
Πόσο υπέροχα δενουν μαζι με Χημεια που φωναζει!

14.Λουκονορικες αγκαλιτσες:Φιλα Λουκα τωρα που λείπει χιχιχ

15.Ρούσσος-Αμαλί:εμεινε κοκκαλο ο Ρούσσος που η Αμαλι
δεν διεκδικει τιποτα απο την κοινη τους περιουσια, πολυ όμορφη σκηνουλα

16.Λουκάς-Ευκλειδης:Ηρθε ο μπαμπακας της Νόρας για να δουμε, θα μαζεψει
το γυναικακι του να ηρεμησουμε και μεις και τα νιοπαντρα?


Σπάστηκα:

1.Νόρα-Κακια Πεθερα:Αντι να την εμψυχωσει την ψυχοπλακώνει και χωνεται εκει που δεν την σπέρνουν!
Δεν θέλουμε να πάμε στο Ρούσσο κυρα Στελλα!όντως Νορακι ακουγεται πολυ ωραιο "ο αντρας μου"
Τετοια που ειναι η μανουλα στην μπάντα κ ακομη παρα περα!

2.Στέλλα-Δαφνη-ευα-Νικόλας:Ελεος που χωνεται εκει που δε τη σπέρνουν!
Καλα έπιασε και την Ερη η αθεόφοβη να ηρωοποιησει το Ρούσσο? απαπαπαπα μαζευτε τη Στελλα

3.Ξενερωτας να ξαναγουβωνει καναπεδες:Η Μπεκρου απουσα απο τη δουλεια, με ελαχιστες ενοχες και πολυ εγωισμο!
Είναι με τον ερωτα της και αυτη τωρα την πληρωνει η Νόρα?
Γιατι για να μην δουλευει καθόλου...Γιατι τωρα τι εισαι δεν εισαι εγωιστρια και κακομαθημενη καλε? χαχχαχαχα
Το Νεφελάκι που ειναι είπαμε? Απο τις πιο αδιαφορες σκηνες

4.Ρούσσος-Μπεκρου:Αυτος ξεχασε οτι σε εχει κορη δεν τους νοιαζεσαι καθολου τους γονεις σου!
Πάλι με εκνευρισμο πήγε για να κανει ντα ντα το Ρούσσο μωρε τι μας λες?
Ο μονολογος Κατρανιδη πολυ καλος

5.Αλλη δουλεια δεν εχουν απο το να γουβωνουν
μερονυχτα καναπέδες!Δεν πιστευει το Στεφανο της? Και του επιτείθεται?
Ακομα να αποδεχτει ποιον εχει πλάι της αυτη η κακομούτσουνη?
Στεφανε σηκω φυγε και χωρισε την δεν βλέπεις πως σου φέρεται?
Μπραβο Στεφανεεε παρατησε την την γκιόσσαα


Θα ψηφισω Πολύ Καλο, ποτε θα φυγει η ανακατώστρα
κακια πεθερα είπαμε?

Οι σκηνές του ξενερωτα στον καναπε
πολυ αδιαφορες.

Υπήρξε όμως η σκηνη Στεφανου-Ερης που μου άρεσε πολυ όπως επίσης
και οι Λουκονορικες σκηνουλες




YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
Love!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Φεβ 28, 2011 8:03 pm

Λίγο το τέλος είδα..

Ο Λευτέρης δεν είναι Μάνος? Μόνο μην είναι Στέφανος και βαράμε τριπλά το κεφάλι μας στον τοίχο! Γιατί όσο να πείς δις χειρότερος αυτός που τα έκανε γνωρίζοντας ότι της τα είχαν ξανακάνει ΚΑΡΜΠΟΝ!!!

Ο Στέφανος ήξερε ότι στείλαν ανθρώπους αλλα δεν ήξερε ποιος τους έστειλε? Απο ποιον το είχε μάθει τότε ότι πήγαν αυτοί που εξαφανίστηκαν? Θα μας τρελάνουν? Πόσο ζώα νομίζουν ότι είναι οι τηλεθεατές τους?

Αυτοί οι ίδιοι άνθρωποι τώρα έγραψαν τη Βέρα και τους πολύπλοκους χαρακτήρες της? xoxo xoxo xoxo

Aντε καληνύχτα σε όλους!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από ellileo Δευ Φεβ 28, 2011 8:05 pm

ωραιες οι λουκανορικες σκηνες γεματες γλυκα!ειδικα οι τελευταιες...
δεν ξερω αν ηταν η ιδεα μου αλλα η δρακουλακη σημερα εδωσε ρεστα! ηταν εξαιρετικη! και για να ειμαστε και στο κλιμα των ημερων παιρνει απο μενα ενα οσκαρ oscar and the oskar goes to DRAKOULAKI!!!!!!!!
ellileo
ellileo
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : θεσσαλονικη
Ασχολίες : σπουδες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από taradoula Δευ Φεβ 28, 2011 8:11 pm

Το επεισόδιο σήμερα είχε ενδιαφέρον, καταρχάς μου άρεσε το γεγονός ότι ο Λουκάς δε δέχτηκε την πρόταση της Νταίζης, επίσης μου άρεσε η κοριτσοπαρέα και οι σκηνές του Λουκά με το Νικόλα, ειδικά αυτή με το κοστούμι...
Επίσης μου άρεσε και η σκηνή Ρούσσου-Μελίτας ο Κατρανίδης τα πήρε όλα κι έφυγε..., επιπλέον επιτέλους είδαμε λίγο μόνους το Λουκά και τη Νόρα, η τελευταία σκηνή με τον Κο Ευκλείδη απίστευτη, ειδικά το ύφος του Λουκά... ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από soso Δευ Φεβ 28, 2011 8:13 pm

Clarabelle έγραψε:
Απίστευτα ανιαρό επεισόδιο

Ο Λευτέρης είπε εγώ δεν είμαι Μάνοςlmao

Τελικά Μάνος ήταν μόνο ένας.

Ο πρώτος που είπε την ατάκα ήταν χειρότερος

Ο δεύτερος δεν ξέρω αλλά έκανα τρελό γέλιο

lmao lmao lmao
Κι εγώ αυτό πρόσεξα!
Κι άλλος μη Μάνος μας βρήκε livani livani livani
Υγ.Μα τί γράφουν οι άνθρωποι;;; livani livani livani
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Δευ Φεβ 28, 2011 8:19 pm

Τέρης: "Κοίτα Εύα εγώ δεν είμαι Μάνος" -.- Άσε μας και εσύ.. Η μόνη σκηνή που μου την έδωσε.. αν είναι ο Μάνος να αναφέρεται με τέτοιο τρόπο και να
τον θυμόμαστε σαν τον κακό της παρέας ας μην τον αναφέρουν καθόλου.. δεν είχε κάνει μόνο λάθη..

Μου άρεσε που η Εύα τόνισε ότι είναι ακόμα νωρίς για τον γάμο της μιας και η σχέση της με τον Λευτέρη είναι μόλις λίγων μηνών..

Όλες οι άλλες μου κέντρισαν το ενδιαφέρον με μία ιδιαίτερη αδυναμία όπως πάντα στις Λουκανορικές.. είχε αρκετές σκηνούλες περί του πολυαναμενόμενου γάμου το σημερινό επεισόδιο.. ΛΑΤΡΕΨΑ τις 2 τελευταίες σκηνές με Λουκά και Νόρα.. επιτέλους μια σοβαρή συζήτηση πάνω στο θέμα του δικηγόρου Λουκά (τον έψησε το Νοράκι νομίζω..) και τα φιλάκια οι αγκαλίτσες αχχ

μου άρεσε ΚΑΙ το κλείσιμο με...πατέρα της Νόρας και Λουκάκο....! Wink

Υ.Γ τι κούκλος που ήταν ο Λουκάς με τη δοκιμή που έκανε χαχα αχ! <3

Αν εξαιρέσω αυτό που ανέφερα πάνω πάνω....ΤΟ ΨΗΦΙΖΩ ΤΕΛΕΙΟ :D
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από gxnel Δευ Φεβ 28, 2011 8:27 pm

λοιποοοον.....

1."πεφταστερι tours"...γλιτωσαμε λιγο απο τις επισκεψεις της Νταιζης μας προεκυψε η Στελλα....κατσε χρυση μου γυναικα ησυχη τι πραγμα και αυτο σημερα....αντι να παει να ψαξει κανα ξενοδοχειο να μεινει να ησυχασουμε.....Στελλα μαζεψου γιατι φουντωνεις την εγκυο τον Λουκα και εμενα παρα πολυ.....
2.τα κοριτσια στην Εδεμ ωραια σκηνη...Δαφνη θα παρεις εργολαβια ολα τα νυφικα αλλα για την Ευα ειναι νωρις ακομα....
3.λιγη Νταιζη ειχε σημερα(και μια στεναχωρια με βρηκε...
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 621900 ) και αυτο για να αναλαβει το διαζυγιο της ο Λουκας...καλο και συντομο!!
4.Νορα-Στελλα....δεν θα τα πανε καλα μανα κορη το βλεπω...δικαιολογημενος ο εκνευρισμος της Νορας....σε ολες τις σκηνες(οπως την κοιταγε στο σπιτι που ετοιμαζοταν η Στελλα περιμενα το περιοδικο να πεταξει...
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 621900 )
5.η Μελιτα πηγε στο γραφειο(οχι καλε εκει που δουλευει) του πατερα της...και εκανε την δηλωση..."κορη σου ειμαι....ΑΚΟΜΑ"...οτι???μετα το διαζυγιο η Μελιτα θα παψει να ειναι κορη του???και ξαναρωτησε αν χωριζουν....τοσα επεισοδια το λεμε,επεσαν και υπογραφες και αυτη πεταει αετο.....
6.Γουβωμα καναπε νουμερο 9862158762:..τι ειπε???οτι γυρναει στην παλια Μελιτα την εγωιστρια????ποτε δεν ηταν???μηπως εχω χασει επεισοδια????και μετα...δεν πιστευει τον Στεφανουκο?και του επιτιθεται?αφου αυτην τον αγαπαει....γενικα...
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 103275

7.αρχισε τα ραντεβουδακια το νεο ζευγος και δεν θελω καθολου......
8.Λατρεψα σκηνες Νορα-Λουκα...ακομα και οταν ο Λουκας αρχισε τα κουλα για τα διαζυγια....και στο σπιτι πολυ ωραιες σκηνες
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 681539

9.Λευτερη ασε τα "εγω δεν ειμαι Μανος"..τα εχει και τα εχουμε ξανακουσει και ειδαμε χαιρια....

πολυ καλο απο μενα....καλη εβδομαδα να εχουμε!!!!!!!

ΥΓ.ΛΟΥΚΑ ΠΑΡΕ ΤΟ ΚΟΥΣΤΟΥΜΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΛΑ ΠΑΤΡΑ ΝΑ ΚΑΡΝΑΒΑΛΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΡΕΛΑ.....(δεν ξερω και γω ποση ωρα γελαγα
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 191984 )
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Δευ Φεβ 28, 2011 8:36 pm

Πολύ ανιαρό επεισόδιο...

Πόση Στέλλα και πόση Μελίτα μπορεί να αντέξει κάποιος;

Η πρώτη σε περιοδεία, να ανακατεύεται σε ένα θέμα που δεν την αφορά και να προσπαθεί να πείσει όλο τον κόσμο να μεσολαβήσει για να γυρίσει ο Λουκάς στο γραφείο του Ρούσσου. Και καλά να πάει στους φίλους του... Ότι έφτασε μέχρι την Έρη, ενώ ξέρει τι έχει κάνει ο Ρούσσος, ασχολίαστο... wall

Και η δεύτερη να λέει ότι κάποιες φορές της βγαίνει η παλιά Μελίτα, που ήταν εγωίστρια και κακομαθημένη. Μα δεν υπάρχει παλιά και καινούρια. Η ίδια εγωκεντρική και κακομαθημένη Μελίτα είναι, η οποία ανεξάρτητα από το τι λέει σε ένα 5λεπτο αυτοκριτικής όταν δει τα δύσκολα, κατά βάθος εξακολουθεί να πιστεύει ότι είναι το κέντρο του κόσμου. ainta Σήμερα άλλαξε ρεπερτόριο. Πιστεύει τον μπαμπά και δεν πιστεύει το Στέφανο. Το ότι δεν έχει αποδεχτεί το Στέφανο όπως είναι και το ότι αδιαφορεί για οτιδήποτε άλλο εκτός από την καλοπέρασή της, φυσικά δεν άλλαξαν. Παραμένουν ίδια... Ευτυχώς ο Στέφανος έφυγε και πήγε στην Έρη... Thumbs up

Ευτυχώς σήμερα δεν είχαμε πολλή Νταίζη, γιατί δεν θα άντεχα να τριτώσει το κακό...

Οι μόνες σκηνές που μου άρεσαν ήταν η σκηνή με τα κορίτσια στην Εδέμ, οι σκηνές Λουκά – Νόρας, που επιτέλους έκαναν και μια σοβαρή συζήτηση, και η σκηνή Εριέττας – Στέφανου.

Περιμένω να δω αύριο τη συζήτηση του Λουκά με τον κύριο Ευκλείδη και γενικότερα ελπίζω από αύριο να αρχίσουμε να βλέπουμε καλύτερα και πιο ενδιαφέροντα επεισόδια...

Υ.Γ. Ο Λευτέρης δεν είναι Μάνος. lmao

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από sarita Δευ Φεβ 28, 2011 8:46 pm

Γεια σας΄

Λοιπον σκεφτηκα το σημερινο να το σχολιασω με στιχακια τραγουδιων.

Ελπιζω να το ευχαριστηθειτε.


"Θελω να την κανω θελω να την κανω να παρω ταβουνα"

Αυτο ακριβως σκεφτομουνα βλεποντας τη στελλα.Η οποια να μου το θυμηθειτε θα βγει μανα της νταιζης.Περιοδεια η μια για τα διαμαντια περιοδεια η αλλη για τον λουκα ολο και καποια συγγενεια θα μας βγει δεν γινεται.Τους πηρε ολους με τη σειρα να πεισουν το λουκα να γυρισει.Κουραστηκα ζαλιστηκα ακουω τον Ολυμπο να με φωναζει.Μπα θα προτιμησω τον Κισσαβο.

"Βασανισου βασανισου οπως εστρωσες κοιμησου"

Αυτο σκεφτομουν στη σκηνη μελιτας στεφανου μερος δευτερο.Ερωτευτηκε εναν ανθρωπο που ηξερε απο την αρχη τι ειναι.Και του ζητησε τι ακριβως να γινουν το νεο ζευγαρι αμαλια-πετρος.Πως ζητας να ζησεις ηρεμη ζωη με εναν ανθρωπο που ετσι γεννηθηκε και αυτη τη δουλεια ξερει.Εντωμεταξυ καπου εχασα την μπαλα.Την προηγουμενη φορα ο στεφανος αρνηθηκε να φυγει μαζι της γιατι ειναι πατερας τωρα αρνηθηκε γιατι θελει να βρει τα διαμαντια.Και ερωτω τι ισχυει απο τα δυο?Γιατι εγω το εχασα.

Μετα γιατι ξινιζει οταν πηγαινει στην εριεττα?Τι περιμενε μετα απο το κηρυγμα να της πει και ευχαριστω?Να ριξει 10 μετανοιες 20 προσκυνηματα?Αχ βρε μελιτα μου συγνωμη αλλα παναγια εχουμε ηδη μια δεν προλαβες τι κριμα.

"Πατρινο καρναβαλι για παντα ελα μαθεις τι θα πει πατρινο"

Ε μονο σαν καρναβαλι θα σχολιασω το ντυσιμο του λουκα με το κουστουμι.Δεν εχω αλλα λογια.

"Η δικη σου αχαριστια θα γραφτει στην ιστορια πανω σου θα πεσει φως μου η κατακραυγη του κοσμου"

Απαντηση στο "αμαρτησα για τη ζωη μου" της μελιτας.Συζητησε με τον στεφανο τα λαθη της τα παθη της και ειπε οτι νιωθει καποιες φορες να της βγαινει η μελιτα η κακομαθημενη που της εκαναν τα χατηρια.Ε μελιτα μην σε στεναχωρησω αλλα αυτη εισαι μονιμα δεν σου βγαινει ωρες ωρες.

"Για κοιτα με στα ματια λοιπον και εξηγησου που ειναι το ζεστο το γλυκο το φιλι σου"

Αυτο θα μπορουσε να λεει η μελιτα στον μπαμπακα της που χωριζει απο την μανουλα της.Πηγε η μελιτα να ζητησει τα ρεστα και να μαθει τι που πως και ποτε.Του ανακοινωσε οτι ειναι και κορη του ΑΚΟΜΑ.Και ερωτω υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισει στην περιοδο συλληψης της και να διαλεξει αλλο πατερα?

"Θα σπασω κουπες για τα λογια που πες"

Ετοιμη ηταν η νορα να τα σπασει στο γραφειο οταν οι κολλητες της την ενημερωσαν για το τουρ της μαμας της.Και οι αλλες σιγονταρανε.Καλε πατε καλα οι ξανθιες η να αρχιζω να φωναζω?

"Αν πας με αλλη θα σου σπασω το κεφαλι"

Ειδε η αμαλια τον ρουσσο με την στελλα και μαλλον αυτο θα της ηρθε σαν πρωτη αντιδραση.Ομως οχι κατι αλλο μαγειρευει η θεια αμαλιτσα και ανυπομονω να δω τι σχεδιαζει γιατι απο οτι ειδα την εχει λερωμενη τη φωλια του ο ρουσσος με τα ψεμματα που αραδιασε μετα στην αμαλια.

"Μην με συγκρινεις ματια μου δεν γινομαι δεν μοιαζω"

Αυτο παει για τον λευτερη ο οποιος απαξ και ειπε δεν ειμαι μανος μας περιμενουν πολυ χαλια μερες.Αυτο το κολλημα παντως με το σεναριο να θυμαται τον μανο σε λαμογιες δεν θα το καταλαβω ποτε.Η εκδικηση της ξανθιας?Μονη της την κανει.ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ.ΕΣΑΣ ΕΚΔΙΚΕΙΣΤΕ.

"Εχω προβλημα μεγαλο δεν μου φτανεις θελω και αλλο"

Θα μπορουσε να λεει η νορα στον λουκα που αφου αγορευσε για την επαγγελματικη ικανοτητα του λουκα που καποια στιγμη νομιζα οτι ημουν στην ευελπιδων μετα ηθελε γουτσου γουτσου.Δεν την αδικω τοσο μερες και με την στελλα πανω απο το κεφαλι της ενα ηρεμιστικο το χρειαζεσαι.


"Δεν πα να βρεχει και να χιονιζει ο ερωτας σου με συγκλονιζει"

Αυτο θα μπορουσε να λεει ο λουκας.Δεν πα να πεφτουν τα διαζυγια βροχη αυτος εκει αλωβητος πρεπει να μεινει.Πηγε στην νορα και την αναστατωσε για ποιο λογο?Να πω οτι χωριζει και κανενας νορμαλ ανθρωπος να το καταλαβω αλλα η νταιζη και η αμαλια χωριζουν δεν ειναι και η καλυτερη στατιστικη για γαμο.

"Σε μισω σ'αγαπω σημειωσατε διπλο"

Οσο και αν προσπαθουσε να πεισει την νορα η αμαλια να αναλαβει το διαζυγιο για να εκδικηθει τον ρουσσο τοσο πιο πολλη αγαπη μου εβγαζε εμενα για τον αντρα της.Μην τους χωριζετε κριμα ειναι.Η νορα στο υψος της σταθηκε στο πλευρο του λουκα και δεν ειπε το ναι.


"Σε εχω δει καπου καπου σε ξερω"

Θα μπορουσε να λεει ο λουκας στον ευκλειδη βλεποντας τον μεχρι να τον αναγνωρισει.Ηρθε ο πατερας την μητερα δεν βλεπω να φευγει.


"Ο αντρας της ζωης μου ειμαι εγω ποναω που το λεω μα ειναι αληθεια τα ψευτικα που μου παν σ'αγαπω με καρφωσαν σαν μαχαιριες στα στηθια"

Θα μπορουσε να λεει η ευα στην πιεση της δαφνης για γαμο με τον λευτερη.Καλε ασε το κοριτσι ακομα δεν τον ειδαμε γιαννη τον βαφτισαμε.Α ρε κατακαημενε μανο μεγαλη τιμωρια η περηφανια τελικα.


Αυτα απο μενα νομιζω οτι δεν ξεχασα τιποτα.

Ποσο τραγικο ειναι σημερα που δεν εδειξε σχεδον καθολου νταιζη και ομως το επεισοδιο ηταν ελλεεινο και τρισαθλιο.

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 11556 στις γνωστες λατρεμενες.Φιλια
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από verile_mistika Δευ Φεβ 28, 2011 8:46 pm

Ενταξει να περασει η ωρα...
Το μονο καλο ηταν οτι ποσο γρηγορα περασε η σκηνη με την Νταιζη(την συμπαθω πολυ αλλα ετσι οπως την εχουν κανει τελευταια.....)
Η Στελλα αρχισε της περιοδειες κουραστικη αλλα μ'αρεσει η παρουσια της στο εργο.
Τα κοριτσι πολυ ωραια που ηταν μαζευμενα ..Οπως και ο Νικολας με τον Λουκα..Love!

Ποσο πιο καθαρα να το πει η Μελιτα οτι ''Στεφανο δεν σε θελω να κανεις αυτη την δουλεια''εν μερει εχει δικιο αποφαση της ειναι το πως θα ζησει αλλα ο Στεφανος πνιγεται μεσα αυτο διοτι μαλλον δεν μπορει να αλλαξει αυτο που ειναι.

Θα γινει σλογκαν στο τελος το ''εγω δεν ειμαι Μανος''
Και δεν εισαι Μανος γιατι Μανος μονο ενας ηταν αλλος δεν θα υπαρξεει οσο και να προσπαθειτε..Παντως εχει πολυ πλακα ελιωσα στο γελιο οτι και ο Στεφανος και ο Λευτερης εχουν πει την ιδια ατακα ..
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από marakii Δευ Φεβ 28, 2011 8:54 pm

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 382640 Πραγματικά ευχαριστήθηκα τον Νο 1 καρναβαλιστή , τον ένα και μοναδικό Ελβις τησ Ευελπίδων......Τι γέλιοοο ....Πετράκης απλά μοναδικός...

Στελλού μην ανακατεύεσαι......

Αμαλιάρα ΘΕΑΡΑ Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 195890 τη λάτρεψα σε όλες τις σκηνές και σε αυτή την τελευταία με τον Ρούσσο...

Από τη μια βλέπω το προσωπάκι της Νόρα χαμογελαστό λαμπερό και ευτυχισμένο (επιτέλους!!!) Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 811901 αυτή την τέλεια αγκαλίτσα με τη Δάφνη και την ατάκα ''Δεν αλλάζει με τίποτα'' και γενικώς το όλο κλίμα που επικρατεί με τα κορίτσια και 3ενέρωσα με τον Λουκά αμαν πια με τις ανασφάλειες....Είναι και ο Νικόλας που αντί να τον ενθαρρύνει , άντε...


Κοριτσάρες στο γραφείο:Τέλεια η αντίδραση της ΘΕΑΡΑΣ απόλυτα φυσική και μου άρεσε πολύ που τα κορίτσια ήθελαν να την ηρεμήσουν και να την κάνουν να τα 3εχάσει αυτά και να μην στεναχωριέται

Νόρα-Αμαλία:αυτό το τελευταίο που της είπε η Νόρα να είναι στον γάμο το λάτρεψα Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 195890


ο Τέρης δεν είναι Μάνος Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 191984 Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 191984 η ο Λευτέρης είναι 3ερόλας , ή ο Λευτέρης μας προοικονομεί για το τι 8α επακολουθήσει ή ο Λευτέρης 3έρει από κάπου το Μάνο (και από οσο 3έρω δεν τον 3έρει οπότε ας μην μιλάει καλυτερα γιατί εμένα this ατακα μου θυμίζει πολλά Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 446235 )

ΛουκαΝορικές σκηνές στο σπίτι: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 681539 Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 681539 Πες τα Νόρα αυτός είναι ο Λουκάκος που 3έρουμε , αυτός είναι ο Λουκάκος που λάτρεψε η Νόρα και του το είπε και είχαμε και γλυκά φιλάκια και είχαμε και γλυκόλογα και οπυσιαστικό διάλογο και Λουκάκο φίλα την έγγυο τώρα που λείπει το πεφταστέρι έχει ορέ3εις η έγκυος και δεν πρέπει να της χαλάσεις χατίρι........ Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 681539



Μου άρεσε πολύ η είσοδος του μπαμπά Ευκλείδη

Από μένα Πολύ Καλό

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 11556 όλα στη Δρακουλάκη για τις ματάρες της το υπέροχο χαμογελό της και την υπέροχη ερμηνεία της .... γιατί κάθε φορά αυτή η γυναίκα έχει την ικανότητα να σε γεμίζει συναισθήματα Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 226538
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Φεβ 28, 2011 9:08 pm

Ο Λευτέρης δεν είναι Μάνος. gelio gelio Εκεί που είπα επιτέλους ο άντρας ο σωστός, έφαγα τη σφαλιάρα μου κ ήρθα στα ίσια μου. Κλασικά 1 λεπτό. Τώρα εμείς είμαστε σίγουροι ότι του χρόνου η Ξυλά θα είναι στα μυστικά; Όχι, δεν της δείχνουν την πόρτα απλά θα ζητήσει περισσότερα χρήματα άσε που είναι κ κουρασμένη.

Η Μελίτα ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ είναι εγωίστρια κ κακομαθημένη. gelio gelio Ασχολίαστο. Μα τι γράφουν;

Η Στέλλα μπορεί να πάει στον αγύριστο; Έλεος πια όλα τα είχαμε αυτή μας έλειπε.

Βαρετό.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από fay66 Δευ Φεβ 28, 2011 9:22 pm

Τι σούρτα φέρτα είδαμε σήμερα;
Στέλλα-Εριέττα, Στέλλα-Νικόλας,Στέλλα-Δάφνη,Στέλλα-Εύα και φυσικά Στέλλα-Πέτρος.Εντάξει μάνα είναι , και γω μάνα είμαι. Αλλά δεν θα πήγαινα δεξιά και αριστερά για να πείσω τους φίλους του να τον κάνουν να γυρίσουν πίσω στο Ρούσσο.Τόσο στόκο πια θέλουν να παρουσιάσουν τη Στέλλα; Δεν μπορώ να καταλάβω. Να πω ότι είχε γίνει ανάμεσα στο Ρούσσο και στο Λουκά μια απλή επαγγελματική σύγκρουση , ναι, αλλά εδώ αυτό δεν καταπίνεται κυρά μου με τίποτα. Τουρμπιάζει και την εγκυμονούσα κόρη της και το μόνο που της λέει να προσέξει να μην κάνει ρυτίδες. Βρε είμαστε καλά; Πια μάνα τουρμπιάζει έτσι την έγκυο κόρη της;Εδώ όταν ήμουν έγκυος και στα δυο μου τα παιδιά η μάνα μου μού έκρυβε καταστάσεις , και μιλάμε για μάνα τσαούσο , αλλά με νιονιό στο κεφάλι της.

Και έτσι για να μην ξεχνιόμαστε είχαμε και το τσόκαρο να συναντάει το Λουκά για να βγάλει το διαζύγιό της με τον Μπέλλο.Τι άλλο παλαβό θα μας βάλουν να παρακολουθήσουμε πια;
Ασχολίαστοι οι προβληματισμοί του Λουκά που χωρίζουν όλοι και ανάμεσα σε αυτούς και η Νταίζη.

Ωραία η σκηνή με την πρόβα νυφικού. Τώρα δεν ξεραθήκαμε και στα γέλια όταν η Νόρα πήγε να ξαμπλώσει φαρδιά πλατιά κάτω με το νυφικό μαζί. Ας ξέρουν οι συγγραφείς ότι άλλο το αστείο και άλλο το γελοίο. Η διαφορά μεταξύ τους είναι πάρα πολύ μικρή και άνετα πας από το πρώτο στο δεύτερο.

Λουκάς-Νικόλας κλασσικοί και οι δυο. Πλάκα ο ένας , να προσπαθεί να πει τον πόνο του ο άλλος. Αλλά δεν μπορώ ειλικρινά να καταλάβω. Ήταν ανάγκη να δούμε το Λουκά Τραβόλτα του ΄80 για να πείσει το Νικόλα να πάρει ως δώρο αυτό το έκτρομα;Λογικό ο Νικόλας να σαλτάρει. Σου λέει αφήνω το ιατρείο μου για να μου σκαρώνει τέτοιες πλάκες; Μωρά παιδιά τελικά και τα δυο τους. Είναι τελικά αυτό που λέγαμε πριν. Λεπτές οι ισορροπίες μεταξύ του αστείου και του γελοίου.

Αμαλία , σου βγάζω το καπέλο. Δεν ζητάς τίποτα με αποτέλεσμα να μείνει στήλη άλατος ο Ρούσσος. Α βρε μεγαλοδικηγόρε , τελικά δεν κατάλαβες ποτέ τη γυναίκα σου.

Η Μελίτα στην κοσμάρα της, τι καινούριο νέο. Πιστεύει ότι ο Στέφανος εν μια νυκτί θα μεταμορφωθεί και θα γίνει το παιδί που σηκώνει τα εξαπτέρυγα της εκκλησίας. Σιγά μήπως το λαμόγιό σου αλλάξει τόσο γρήγορα!!

Ο Στέφανος θα ήθελα να μάθω βλέποντας τέτοια συμπεριφορά ακόμα στον καναπέ στρογγυλοκάθεται; Πες της ένα ωραιότατο αντιός αμίγγο και κοπάνα την. Αυτή θα βάλει μυαλό τόσο γρήγορα , όσο θα ξεχρεώσει η Ελλάδα τα δάνειά της!!!

Λευτέρης-Εύα. Εντάξει Μάνος δεν είναι αλλά πόσο πια θα κάθεται να τον αναπολεί;;;Ας προχωρήσει λοιπόν . Καλό παιδί φαίνεται , ας πειστεί και η Αγγέλα και να τελειώνουμε. Μου αρέσει η Εύα πολύ τον τελευταίο καιρό. Κάτι που επιτέλους ένιωσε με τον Άγγελο τη μητρότητα(άσχετα αν τον βλέπει αραιά και πού) , κάτι που ωρίμασε να τολμήσω να γράψω , η Έυα προχωρά με αργά και σταθερά βήματα και καλά κάνει. Μια του κλέφτη , δυο του κλέφτη πόσο πια.

Σήμερα είχαμε και δυο φορές την αναφορά του ονόματος του Μάνου. Γιατί άραγε; Κάτι περνάει από το μυαλό μου αλλά ας το αφήσω , θα δείξει εξάλλου.

Και να που επιτέλους έσκασε μύτη και ο μπαμπάς Ευκλείδης. Λάκωνας θα μιλήσει έξω από τα δόντια στο Λουκά. Σίγουρα τα ξέρει τα νέα από τη Στέλλα και θα μιλήσει τώρα. Και παιδιά καλά θα κάνει. Δεν θα πει για Ρούσσο και τέτοια-πιστεύω να κρατήσει πιο λογική στάση πάνω σε αυτό -αλλά στο θέμα δουλειάς καλά θα του το πει.
Όπως και η Νόρα. Ξέρει μια χαρά πότε και πώς να μιλήσει στο Λουκά. Ότι λάμπει όταν δικηγορεύει , ότι αγάπησε και αυτό του το στοιχείο και τα σχετικά. Είπαμε γυναίκα με τα κολπάκια της. Σου λέει και που του λέω ότι κουράζομαι και εγώ και το μωρό δεν πολυπιάνει , ας το ρίξω διαφορετικά.

Πρόβλεψη: Ο Λουκάς επιστρέφει στο γραφείο , πιάνουν πιο μεγάλο γραφείο γιατί ας μην ξεχάσουμε έχουμε και τη γραμματέα να στεγάσουμε.
Ερώτηση
Και τώρα που λέμε για μετακομίσεις . Εκείνη η Στελούτσο αντί να γυρνοβολάει δεξιά και αριστερά και να μου τραπεζώνεται με το Ρούσσο δεν κοιτάζει να αδειάσει τη γωνιά και να πάει να μείνει σε κανένα ξενοδοχείο; Ο γάμος είναι σε τρεις μέρες. Τι , έχει σκοπό να τους μπαστακωθεί και μετά το γάμο;;;
Έλεος πια!!!!!!!!!!!
[u]

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Φεβ 28, 2011 9:46 pm

Δεν προχωρήσαμε καθόλου με την πλοκή, σήμερα, εκτός της εμφάνισης του κ.Ευκλείδη, σαν κλού του επεισοδίου. Είδαμε σ'όλο της το εύρος, την εκστρατεία της κας Στέλλας για να αποκαταστήσει τις σχέσεις του Λουκά με το Ρούσσο, ώστε να επιστρέψει στη παλιά του δουλειά, και να έχει μιά σιγουριά αφού γίνεται οικογενειάρχης εντός....τριών ημερών! Σαν μάνα που είμαι κι εγώ, καταλαβαίνω απόλυτα την ανησυχία της και τον προβληματισμό της, έστω κι αν δεν εγκρίνω τον τρόπο που τον εκφράζει. Δεν γίνεται να μεγαλώνεις ένα παιδί, να το σπουδάζεις, να το φροντίζεις σε όλα, και όταν αυτό μεγαλώσει κι ανεξαρτητοποιηθεί, να πατήσεις ένα κουμπί και να πάψεις να ενδιαφέρεσαι ή να ασχολείσαι μ'αυτό. Αλλωστε ήταν καθήκον του Λουκά, πριν ζητήσει το "χέρι" της Νόρας, να δώσει στη μητέρα της κάποια στοιχεία για τις προθέσεις και τον επαγγελματικό του προσανατολισμό, για να την ησυχάσει. Τότε δεν θα είχε κανένα λόγο να προσπαθεί εκείνη να του βρεί μιά ασχολία.....
Οπωσδήποτε οι παρεμβάσεις στη ζωή ενός ζευγαριού είναι ανεπιθύμητες, και θα πρέπει να της το εξηγήσουν αυτό ευγενικά, όπως έγινε και με το θέμα του σπιτιου, όπου δεν είχε καμμία αντίρρηση να μείνει σε ξενοδοχείο.

Οι ανασφάλειες του Λουκά για το θέμα του γάμου και το πόσα διαζύγια βγαίνουν, μας απασχόλησαν και σήμερα, για ...10600ή φορά, και είναι απορίας άξιον, τόσα χρόνια δικηγόρος δεν είχε δεί πόσα διαζύγια βγαίνουν καθημερινά, τώρα που πρόκειται να παντρευτεί κι ο ίδιος του φαίνεται κάτι τέτοιο ανησυχητικό?

Το Λευτέρη τον δικαιολογώ που λέει οτι ..."αυτός δεν είναι Μάνος"! Γιατί η ίδια η Εύα του είχε πεί οτι δεν ήταν ευτυχισμένη με το Μάνο, οπότε μ'αυτόν ήθελε να συγκρίνει τον εαυτό του. Ο Στέφανος δεν αναφέρθηκε απ'την Εύα, οπότε γιατί να μπεί στην ζυγαριά απ'το Λευτέρη? Επειδή όμως αυτος ο -μή- συσχετισμός με το Μάνο στο παρελθόν έχει αποτύχει οικτρά, μήπως είναι αυτο μιά προοικονομία για το ότι ούτε ο Λευτέρης θα φανεί στο ύψος του στο μέλλον απέναντι στην Εύα? Ελπίζω όχι, κυρίως γιατί η Εύα δεν είναι πιά αυτή που ήταν παλιότερα, έχει ωριμάσει κι είναι πιό ικανή να κρίνει τα πράγματα με μια σωστή προοπτική.

Η Μελίτα πήγε στο γραφείο του πατέρα της μ'επιθετικό ύφος, με σκοπό να του τα "σούρει" που χωρίζει με την Αμαλία. Κι έφυγε εξ ίσου αγενέστατα, χωρις κάν ένα γειά... Ο Πέτρος το δήλωσε, έχει κουραστεί πιά απ'τα καμώματα της Αμαλίας, και της δίνει το διαζύγιο που εκείνη του ζήτησε, για πολλοστή φορά, για να της δώσει την ευκαιρία να μείνει λίγο μόνη και να βρεί την ηρεμία της. Δεν λέει οτι τον τελευταίο καιρό ελάχιστες φορές έχει μείνει στο κοινό τους σπίτι, γιατί τον είχε υπό διωγμόν η συμβία του, και αυτές τις λιγοστές φορές τον είχε παραπετάξει στον ξενώνα.... Και έχει και το επάνω χέρι η Αμαλία, γιατί την κρατούσε σε άγνοια τόσα χρόνια για τις πράξεις του και άρα κακοπερνούσε μαζί του! Τώρα το ποιός κακοπερνούσε παίζεται, και φυσικά πώς να της μιλήσει για μυστικά, που δεν θα παρέμεναν μυστικά μόλις τα ξεστόμιζε?

Κι αφού υπέγραψε το διαζύγιο η Αμαλία, τι πιό φυσικό απ'το να παρακολουθεί τον άντρα της --πρώην παρακαλώ, το τονίζει σε πρώτη ευκαιρία-- για να δεί αν υπάρχει άλλη γυναίκα? Κι όταν τον δεί να γευματίζει με μιά κοινή γνωστή, που θέλει κάποια εξυπηρέτηση απ'αυτόν, να πλάθει σενάρια και να τα διαδίδει κιόλας για να τους κάνει όλους άλλη μιά φορά μπάχαλο? Αμαλία είναι αυτή, έχει στύλ, κατά τα άλλα, και δεν μπορούμε να την συνεριστούμε! Εγώ μπορώ, όμως, και το υφάκι της με εκνευρίζει αφάνταστα!

Στο ίδιο μήκος κύματος και η κόρη της, ζητάει τα ρέστα απ'το Στέφανο για τις πράξεις της μάνας του, οι δουλειές του δεν είναι της αρεσκείας της και απαιτεί να σταματήσει τα πάντα πάραυτα και να ασχοληθεί μόνο μαζί της. Το ύφος κι αυτής εξ ίσου εκνευριστικό με της Αμαλίας, εμπιστοσύνη σ'αυτόν που λέει οτι αγαπάει κάτω του μηδενός, κι ο Στέφανος απηύδησε κι έφυγε. Η τακτική Ρούσσου, δηλαδή. Και πήγε στην Ερι οπου τουλάχιστον μπορεί να συζητήσει σαν άνθρωπος και να ηρεμήσει. Για μένα επεισόδιο που δεν έχει σκηνή Ερυς και Στέφανου, έστω και δυό λεπτών, δεν θεωρείται πλήρες. Είναι όαση για τα μάτια μου να τους βλέπω μαζί....

Οι σκηνές των τριών κοριτσιών γλυκές και παρείστικες, και η Νόρα γενικά σ'αυτό το επεισόδιο ήταν σαν κούκλα από πορσελάνη. Και πάντα με την ατσαλοσύνη της, παραλίγο να ρίξει το νυφικό, σκορπάει χαρτιά και γενικά όποιον πάρει ο χάρος , αλλά ακόμη κι έτσι είναι τρισχαριτωμένη!

Νικόλας και Λουκάς στην πρόβα κουστουμιου, το γέλιο, και περίμενα από κάπου να βγεί ένας υπάλληλος να ρωτήσει για πότε με το καλό ο γάμος σας? Αντανακλαστικό είναι, τόσες φορές μας το έχουν σερβίρει το αστείο αυτό!

Νόρα Λουκάς, και οδήγηση στο αντίθετο ρεύμα, καλοπαιγμένη σκηνή και η συζήτηση είχε πιό σοβαρό ύφος, αλλά και πάλι ο Λουκάς αποφεύγει επιμελώς να δεσμευτεί για την επαγγελματική του απασχόληση! Θα έχει πλάκα να γίνει τελικά σέφ! Δεν είναι και άσχημο επάγγελμα, πιό δημιουργικό το θεωρώ και πιό αντι-αγχωτικό απ'το να ασχολείσαι με τα αποβράσματα της κοινωνίας!

Αυτά από μένα, καλή μας εβδομάδα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από afroditi_norakii Δευ Φεβ 28, 2011 9:49 pm

τα κοριτσια στην Εδεμ πολυ καλες! μου αρεσε το ανχος της Νορας...ειναι φυσιολογικο πιστευω!
η Στελλα αρχιζει να με εκνευριζει! οκ λογικο να θελει το καλυτερο για τα παιδια αλλα με μετρο! εγινε λιγο κουραστικη!
ο Λουκας περνει παραδειγμα την Νταιζη και την Στελλα;; Synelthe για να συνελθουμε λιγο σας παρακαλω πολυ!
Νορα-Αμαλια μου αρεσαν πολυ σημερα! δεν ξερω γιατι αλλα τις λατρεψα!

Ο Λευτερης μιλησε για τον Μανο; ακουσα καλα; ε οχι ρε παιδια αυτο δεν το δεχομαι! τον συμπαθω αλλα μεχρι ενως σημειου! και η Ευα το πηρε τοσο χαλαρα; ναι εχει περασει πααααρα πολλα αλλα ειναι ο Μανος...ο Μανος της! οχι να μας την πει και ο Λευτερακης! με χαλασε λιγο αυτο εχω να πω!

Νορακι-Λουκας πολυ καλες σκηνες αλλα γιατι μας τις κοβουν; επισης περιμενα μια αναφορα στα γενεθλεια της Νορας αλλα τιποτα!
και ναι επιτελους ηρθε ο κ. Ευκλιδης! εχω την εντυπωση οτι θα τον συμπαθησω πολυ αυτον τον ανθρωπο!

καλο απο εμενα!
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από alkisti Δευ Φεβ 28, 2011 9:50 pm

Εγώ δεν είμαι Μάνος!!!! livani livani
Πέρα από το αστείο της υπόθεσης, έχω μια απορία. Γιατί ο Λευτέρης λέει αυτή την ατάκα; Γνωρίζει το Μάνο; Έλα Παναγία μου....πιο λογικό δε θα ήταν να πει εγώ δεν είμαι Στέφανος;;
Νόρα Λουκάς ήταν ζεστή και συμπαθητική η σκηνή τους και η κουβέντα που είχαν.
Στέφανος Μελίτα: είμαι σίγουρη ότι ακόμα και οι φαν του ζευγαριού θα έχουν απογοητευτεί. Δεν ταίριαζαν ποτέ (προσωπική μου γνώμη πάντα) αλλά τώρα παρουσιάζουν τη σχέση σε πλήρες αδιέξοδο. Το σημερινό ξέσπασμα της Μελίτας και η ατέλειωτη γκρίνα της τον απομακρύνουν συνεχώς.
Αυτός θέλει μια γυναίκα επί ίσοις όροις και αυτή δεν μπορεί να διαχειριστεί το χαρακτήρα του.
Εύα Λευτέρης... προσπαθώ βρε παιδί μου, αλλά δεν μπορώ να συγκινηθώ.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Δευ Φεβ 28, 2011 10:27 pm

Καλησπέρα σε όλους και καλή εβδομάδα!!

Έβλεπα το επεισόδιο και ταυτόχρονα έκανα έκθεση για την κριτική τέχνης, προσπαθώντας να μην επηρεαστώ!
Τώρα που τελειωσα το μάθημα ας πω κι εγώ δυο πραγματάκια!

Αρνούμαι να σχολιάσω την Μπεκρούλω και την Γαλιάντρα.... Αρκετά νεύρα έχω σήμερα!

Για την Στέλλα δεν ξέρω τι να πω......Όσο και να μου αρέσει η ηθοποιός είμαι πολύ ηλίθια που έκανα και ομάδα στο φατσοβιβλίο ότι θέλω κι εγώ να έρθουν τα πεθερικά! Fskl Fskl

Παιδιά όμως ειλικρινά σας μιλάω όταν είπε ο Λευτέρης εγώ δεν είμαι Μάνος ξεράθηκα στο γέλιο! ΕΛΕΟΣ !!!!!!!!!!!! Αυτή η ατάκα σε λίγο θα ακούγεται σε κάθε επεισόδιο...
Αφήστε που θα καταντήσει στερεότυπο...Το χειρότερο για έναν άντρα είναι να είναι Μάνος! Fskl Fskl Fskl

Οι σκηνές των τριών κοριτσιών γλυκές και παρείστικες, και η Νόρα γενικά σ'αυτό το επεισόδιο ήταν σαν κούκλα από πορσελάνη. Και πάντα με την ατσαλοσύνη της, παραλίγο να ρίξει το νυφικό, σκορπάει χαρτιά και γενικά όποιον πάρει ο χάρος , αλλά ακόμη κι έτσι είναι τρισχαριτωμένη!
: respect : : respect : : respect :

Η συγκεκριμένη παράγραφος και ιδιαίτερα τα έντονα γράμματα με εκφράζουν απόλυτα! Ξέρω ότι δεν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος που μπορεί να κρίνει αντικειμενικά την κ Δρακουλάκη αλλά λατρεύω αυτήν την πορσελάνινη ομορφιά της.... Έχει πολύ όμορφα χαρακτηριστικά και πανέμορφα μάτια!
Επίσης λατρεύω κι εγώ την ατσαλοσύνη της! Την κάνει όντως πιο χαριτωμένη! ( Είναι και τυχερή, εγώ ολόκληρο σπίτι γκρεμίζω αλλά δεν είμαι χαριτωμένη)

Γέλασα αρκετά με την πρόβα κουστουμιού ειδικά όταν είπε ο Λουκάς ότι έχει πάρει ένα τέλειο κουστούμι!

Μου άρεσε πολύ -κλασσικά- η σκηνή με τα Λουκανοράκια -και την μπέμπα βεβαίως -βεβαίως- και είχαμε και φιλάκι!

Μέτριο από μένα για Νόρα και Λουκά!
Φιλιά σε όλους!

Υ.Γ Η σειρά με επηρεάζει πολύ, σήμερα σταμάτησα κάτω από μία οικοδομή να φτιάξω την μπότα μου και φοβόμουν μη μου πέσει κανένα τούβλο στο κεφάλι! cake
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από annoula! Δευ Φεβ 28, 2011 10:32 pm

color=darkred]Πολυ καλο το επεισοδιο απο μενα αν και καταφερε να με συγχισει σε καποια σημεια βλ.Πεφταστερι!!!Αλλα αντεχω ακομα,ειναι νωρις για υπογλωσσιο...!!!

Πασουμι-Λουκας:και ναι κυριες και κυριοι ηταν η μοναδικη σκηνη που ειδαμε την Νταιζααααρα!!!!Και ζητησε ΤΟ λογικο.Να βγαλει ο Λουκας το διαζυγιο της με τον κουνιαΜπελλο...καλα κανονικα δεν πρεπει να το πει πρωτα στον ιδιο;;κατσε να δεχτει Νταιζουλινι,μη βιαζεσαι.. ^^

Στελλα(περιοδεια):θα παει και Θεσσαλονικη,Πατρα,και αν ο καιρος ειναι καλος θα παει και Κρητη,σε μενα μην ερθεις μονο αν θες το μαλλι σου να μεινει εκει που ειναι και την αλεπου πανω στους ομως σου...αντε γιατι Α!!!Μου θες και τον Ρουσσο...και να φανταστω οτι τον ψυχολογησε με την γνωστη μεθοδο που μεσα σε δυο δευτερα εχεις καταλαβει και πως πινει τον καφε του...;;να υποθεσω οτι ο Πετρος κατα την Στελλα τον πινει "γλυκοοοόοο"?!?!Γιατι οπως ειπε,ο Πετρος το εννοει πως θελει να γυρισει πισω ο Λουκας,εμ βεβαια εσυ ξερεις ποτε λεει ψεματα και ποτε οχι... Fskl (καλα αυτο ο Πετρος οντως το εννοει αλλα λεμε..) βρε άι στη Μονεμβασια,άι στη Μονεμβασια!!!!!!Τι; ακομα εδω εισαι;;;; qqq2

Αμαλια-Νορα:Μου αρεσε πολυ σκηνη τους και γενικα αυτες οι δυο μαζι, γιατι οταν η δικη μου θεα συναντα τη δικη της "Θεα"πως να μην ειναι θεικο το αποτελεσμα;;; sisi Πετα σποντες Αμαλια μου μπας και καταλαβει και το Νορακι τι μπελας ειναι η μα(ου)μα της!!!!!Επισης πολυ γλυκος ηταν και ο τροπος που της ζητησε η Νορα να παρεβρεθει στο γαμο!!!!! ))

Μελιτα(ή μαλλον καποια που της μοιαζει)-Στεφανος:Τι τον επιασε τον Στεφανο και αρχισε τις φιλοσοφιες δεν ξερω...παντως αδικειται το πaληκαρι,τοσο καιρο τον ειχαμε μονο για να κανει τον κουβα,κατα την διαρκεια του σφουγγαρισματος ενω απο χθες απεδειχθει οτι μπορει να κανει και αλλα πραγματα..δε μου λετε,αυτο θα συνεχιστει για πολυ;glamorous

Στελλα-Πετρος:τι ειπε το κοριτσακι;;οταν βαζει κατι στοχο το πετυχαινει;;;να υποθεσω οτι με αυτο το "δειπνο" ειχες βαλει στοχο να με κανεις να vomit ;;;bingooo τα καταφερες---> vomit
Γινεται με αυτο να θεωρησουμε οτι αυτη η "σχεση" εκανε το κυκλο της;;;παμε κατευθειαν στον χωρισμο;;Ε;Ε; Doro
ΤΙ;;ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ;;;Γιατιιιιι;;;τι αμαρτιες πληρωνω η γυναικα;;(ε τι να πω; η κοπελιά;;; gelio )

Αμαλια-Πετρος: respect : :Ωραια τον ψαρεψε..χιχιχι "τσιμπησες κατι στο γραφειο ε;;"και μετα του σερβιρε και τη βομβα!!"δεν σκοπευω να διεκδικησω το παραμικρο"!!!Φανταζομαι εκεινη την ωρα θα σκεφτηκε ο Ρουσσος "μηπως το παράκανα με το κρασι;;"θελω να δω τη συνεχεια της σκηνης ΤΩΡΑ,τι μας το κοβετε πανω στο εγκεφαλικο;;; gelio

Νορα-Λουκας:Μου αρεσαν πολυυυ οι σκηνες τους αν και εχει αρχισει να μου τη δινει ο Λουκας με τις ανασφαλειες του,αλλα λογικο ειναι πριν τη "κρεμαλα"..οπως και να χει γελασα οταν μπηκε ο Λουκας στο γραφειο και λεει: Οδηγω αναποδα στην Εθνικη.
Ν:ΤΙ;;Λουκα τι κανεις περιμενουμε παιδι,τι ειναι αυτα που κανεις;; lol!
Δρακουλακη-Πετρακης ΘΕΟΙ σε ολες τις σκηνες,μαζι και χωρια!!!!!

Λευτερης-Ευα:Γλυκουλα σκηνη αλλα τι ειπε το παιδι με το τζινακι;;;"εγω δεν ειμαι Μανος";;;ΩΧ αμαν αμαν....και το δα εγω το όνειρο...ειπα λεει στον Φρονσουα Φιγιον(με τον Νικολά δε μιλαμε τελευταια sisi )οτι η Ευα βρηκε καποιον διαφορετικο απο τους αλλους που θα την κανει ευτυχισμενη και μου ειπε:" salut-moi le platan et attend Nicolo"(=χαιρετα μου τον πλατανο και Νικολό καρτερι)!!!και συναναστροφη με Γαλλους(που βασει τον ονειροκριτη ειναι δυσαρεστα γεγονοτα και στενοχωρια...)και μας πειρανε χαμπαρι στη Γαλλια!!!Οκ πλακα κανω δεν ειδα τετοιο ονειρο αλλα αυτο που ειπε ο Λευτερης καπου το χω ξανακουσει ρε παιδι μου,αλλα δε θυμαμαι που?!?lmao

Υ.σ loukitsa μου δικο σου... oscar Σουπερ σχολιασμος και o δικος σου fay66!!!!!
Αυτα κι απο μενααα!!!!!Καληνυχτα σε ολους!!!Φιλακιαα!!!![/color]

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από fay66 Δευ Φεβ 28, 2011 10:35 pm

annoula ευχαριστώ πολύ και ο δικός σου σχολιασμός άπαιχτος!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Δευ Φεβ 28, 2011 10:37 pm

"Εγώ δεν είμαι Μάνος!" faint
Τι είπε ο ανθρωπος και θα πέσει το ταβάνι να μας πλακώσει!!
Να σας πω, είπαμε τον έχουν γραμμένο τον Μάνο ...οκ τι να κανουμε!
Είναι η Εύα με τον Λευτέρη,καλά κάνει είναι χαρούμενη!
Ό,τι μας πέρασαν σε 2 χρόνια μας το διέγραψαν σε 3 μήνες!
Αλλά όχι να να ακούμε ΠΑΛΙ εγω δεν είμαι Μάνος και μάλιστα από κάποιον που όυτε καν τον ξέρει και την Εύα να αντιδρα σαν να μην είπε τιποτα!! Δηλαδή αν τσακοθουν και πει η Εύα "Εγώ δεν είμαι η Βέρα!" αυτός δεν θα πειραχτει?
Να μηναναφέρετε καθόλου αν είναι να υποβαθμίζεται ακόμα και από αυτόυς που δεν τον ξέρουν!!
Κ. σεναριογράφοι σας παρακαλώ μην μας αρχίσετε με το φιλοσοφικο ερώτημα "Τί είναι ο Λευτέρης?" μέχρι το 2012 γιατί ο τελευταίος που το είπε μιάμιση σεζόν ψάχναμε τι είναι (αν θυμάστε εκείνα τα φοβερα "Εγώ δεν είμαι η μάνα μου!" κ "Εγώ δεν είμαι Εριέττα!") και άκρη δεν βγάλαμε!
Κάτι τετοια να μας βάζετε να ακούμε κάθε Δευτέρα να μας πάει η μεγάλη 25 η μικρη 14 και μετά πείτε μας "Καλή βδομαδα!".

Υ.γ.Όχι δεν είμαι κακιά,αλλά πολύ θα ήθελες να είσαι Μάνος,Λευτερέκη! ;D

Άντε ... καλή μας εβδομάδα βρε!! ))
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Φεβ 28, 2011 10:45 pm

ευχαριστω και ανταποδιδω!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από annoula! Δευ Φεβ 28, 2011 10:52 pm

Ευχαριστω πολυ γλυκες μου(οχι δεν ειμαι η Στελλα.. χαχα)!!!!! ))
Sarita επισης τελειος σχολιασμος!!!!: respect :
Δεν σας προλαβαινω πια... huhu

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Φεβ 28, 2011 11:00 pm

Το επεισόδιο δεν μου άρεσε, γιατί το βρήκα ξέμπαρκο και ανακόλουθο σε πολλά.
Πχ ως προς την αδικαιολόγητη αγωνία του Λουκά για διαζύγιο, την συζήτηση περί γάμου της Εύας με τον Λευτέρη (μου αρέσουν μαζί αλλά ας βαδίσουν με πιο φυσιολογικούς ρυθμούς), την επιμονή να φορτωθεί η Μελίτα ενοχές για το διαζύγιο των γονιών της πράγμα απαράδεκτο και προσβλητικό για κάθε παιδί που έχει ζήσει τον χωρισμό των γονιών του, το να ακούμε την Μελίτα (ναι αυτήν που μόνο έδινε, που μόνο θυσιαζόταν, που ως και την Εύα στην εποχή της μεγάλης τους έχθρας βοήθησε δίνοντάς της νερό, που υπήρξε το κατεξοχήν θύμα εξαπάτησης από τον Μάνο και τον Ρούσσο) να λέει ότι υπήρξε εγωίστρια και κακομαθημένη, να ακούμε ότι η Μελίτα με την πρώτη στραβή έκανε πίσω στην επανάστασή της όπου πρώτη στραβή σημειώστε την ψυχολογική ισορροπία της Νεφέλης (!) κάτι που ο ίδιος ο Στέφανος είχε αναγνωρίσει κοκ.
Μου άρεσε μόνο που η Μελίτα είπε καθαρά και ξάστερα στον Στέφανο ότι δεν μπορεί να ζήσει με έναν άνθρωπο που θα κάνει δουλειές κάτω από το τραπέζι, γιατί ως προς το πού θα καταλήξει ένα τέτοιο ζευγάρι έχει ολοζώντανο παράδειγμα τους γονείς της και που ο Στέφανος κατάλαβε ότι έχει δίκιο και είπε ότι προσπαθεί να ξεμπλέξει από όλα αυτά.
Λοιπόν Σταύρου-Παπά έχουν καταπληκτική χημεία αλλά πρέπει να έχουν και σενάριο, έτσι;
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης