Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap47%Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 47% 
[ 27 ]
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 57

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Φεβ 28, 2011 11:01 pm

annoula! έγραψε: Ευχαριστω πολυ γλυκες μου(οχι δεν ειμαι η Στελλα.. χαχα)!!!!! Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 99687
Sarita επισης τελειος σχολιασμος!!!!Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 195890
Δεν σας προλαβαινω πια... Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 759401

σε ευχαριστω αννα μου και ανταποδιδω Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 195890
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Δευ Φεβ 28, 2011 11:11 pm

sarita έγραψε:Γεια σας΄

Λοιπον σκεφτηκα το σημερινο να το σχολιασω με στιχακια τραγουδιων.

Ελπιζω να το ευχαριστηθειτε.

"Θελω να την κανω θελω να την κανω να παρω ταβουνα"

Αυτο ακριβως σκεφτομουνα βλεποντας τη στελλα.Η οποια να μου το θυμηθειτε θα βγει μανα της νταιζης.Περιοδεια η μια για τα διαμαντια περιοδεια η αλλη για τον λουκα ολο και καποια συγγενεια θα μας βγει δεν γινεται.Τους πηρε ολους με τη σειρα να πεισουν το λουκα να γυρισει.Κουραστηκα ζαλιστηκα ακουω τον Ολυμπο να με φωναζει.Μπα θα προτιμησω τον Κισσαβο.

"Βασανισου βασανισου οπως εστρωσες κοιμησου"

Αυτο σκεφτομουν στη σκηνη μελιτας στεφανου μερος δευτερο.Ερωτευτηκε εναν ανθρωπο που ηξερε απο την αρχη τι ειναι.Και του ζητησε τι ακριβως να γινουν το νεο ζευγαρι αμαλια-πετρος.Πως ζητας να ζησεις ηρεμη ζωη με εναν ανθρωπο που ετσι γεννηθηκε και αυτη τη δουλεια ξερει.Εντωμεταξυ καπου εχασα την μπαλα.Την προηγουμενη φορα ο στεφανος αρνηθηκε να φυγει μαζι της γιατι ειναι πατερας τωρα αρνηθηκε γιατι θελει να βρει τα διαμαντια.Και ερωτω τι ισχυει απο τα δυο?Γιατι εγω το εχασα.

Μετα γιατι ξινιζει οταν πηγαινει στην εριεττα?Τι περιμενε μετα απο το κηρυγμα να της πει και ευχαριστω?Να ριξει 10 μετανοιες 20 προσκυνηματα?Αχ βρε μελιτα μου συγνωμη αλλα παναγια εχουμε ηδη μια δεν προλαβες τι κριμα.

"Πατρινο καρναβαλι για παντα ελα μαθεις τι θα πει πατρινο"

Ε μονο σαν καρναβαλι θα σχολιασω το ντυσιμο του λουκα με το κουστουμι.Δεν εχω αλλα λογια.

"Η δικη σου αχαριστια θα γραφτει στην ιστορια πανω σου θα πεσει φως μου η κατακραυγη του κοσμου"

Απαντηση στο "αμαρτησα για τη ζωη μου" της μελιτας.Συζητησε με τον στεφανο τα λαθη της τα παθη της και ειπε οτι νιωθει καποιες φορες να της βγαινει η μελιτα η κακομαθημενη που της εκαναν τα χατηρια.Ε μελιτα μην σε στεναχωρησω αλλα αυτη εισαι μονιμα δεν σου βγαινει ωρες ωρες.

"Για κοιτα με στα ματια λοιπον και εξηγησου που ειναι το ζεστο το γλυκο το φιλι σου"

Αυτο θα μπορουσε να λεει η μελιτα στον μπαμπακα της που χωριζει απο την μανουλα της.Πηγε η μελιτα να ζητησει τα ρεστα και να μαθει τι που πως και ποτε.Του ανακοινωσε οτι ειναι και κορη του ΑΚΟΜΑ.Και ερωτω υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισει στην περιοδο συλληψης της και να διαλεξει αλλο πατερα?

"Θα σπασω κουπες για τα λογια που πες"

Ετοιμη ηταν η νορα να τα σπασει στο γραφειο οταν οι κολλητες της την ενημερωσαν για το τουρ της μαμας της.Και οι αλλες σιγονταρανε.Καλε πατε καλα οι ξανθιες η να αρχιζω να φωναζω?

"Αν πας με αλλη θα σου σπασω το κεφαλι"

Ειδε η αμαλια τον ρουσσο με την στελλα και μαλλον αυτο θα της ηρθε σαν πρωτη αντιδραση.Ομως οχι κατι αλλο μαγειρευει η θεια αμαλιτσα και ανυπομονω να δω τι σχεδιαζει γιατι απο οτι ειδα την εχει λερωμενη τη φωλια του ο ρουσσος με τα ψεμματα που αραδιασε μετα στην αμαλια.

"Μην με συγκρινεις ματια μου δεν γινομαι δεν μοιαζω"

Αυτο παει για τον λευτερη ο οποιος απαξ και ειπε δεν ειμαι μανος μας περιμενουν πολυ χαλια μερες.Αυτο το κολλημα παντως με το σεναριο να θυμαται τον μανο σε λαμογιες δεν θα το καταλαβω ποτε.Η εκδικηση της ξανθιας?Μονη της την κανει.ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ.ΕΣΑΣ ΕΚΔΙΚΕΙΣΤΕ.

"Εχω προβλημα μεγαλο δεν μου φτανεις θελω και αλλο"

Θα μπορουσε να λεει η νορα στον λουκα που αφου αγορευσε για την επαγγελματικη ικανοτητα του λουκα που καποια στιγμη νομιζα οτι ημουν στην ευελπιδων μετα ηθελε γουτσου γουτσου.Δεν την αδικω τοσο μερες και με την στελλα πανω απο το κεφαλι της ενα ηρεμιστικο το χρειαζεσαι.

"Δεν πα να βρεχει και να χιονιζει ο ερωτας σου με συγκλονιζει"

Αυτο θα μπορουσε να λεει ο λουκας.Δεν πα να πεφτουν τα διαζυγια βροχη αυτος εκει αλωβητος πρεπει να μεινει.Πηγε στην νορα και την αναστατωσε για ποιο λογο?Να πω οτι χωριζει και κανενας νορμαλ ανθρωπος να το καταλαβω αλλα η νταιζη και η αμαλια χωριζουν δεν ειναι και η καλυτερη στατιστικη για γαμο.

"Σε μισω σ'αγαπω σημειωσατε διπλο"

Οσο και αν προσπαθουσε να πεισει την νορα η αμαλια να αναλαβει το διαζυγιο για να εκδικηθει τον ρουσσο τοσο πιο πολλη αγαπη μου εβγαζε εμενα για τον αντρα της.Μην τους χωριζετε κριμα ειναι.Η νορα στο υψος της σταθηκε στο πλευρο του λουκα και δεν ειπε το ναι.

"Σε εχω δει καπου καπου σε ξερω"

Θα μπορουσε να λεει ο λουκας στον ευκλειδη βλεποντας τον μεχρι να τον αναγνωρισει.Ηρθε ο πατερας την μητερα δεν βλεπω να φευγει.

"Ο αντρας της ζωης μου ειμαι εγω ποναω που το λεω μα ειναι αληθεια τα ψευτικα που μου παν σ'αγαπω με καρφωσαν σαν μαχαιριες στα στηθια"

Θα μπορουσε να λεει η ευα στην πιεση της δαφνης για γαμο με τον λευτερη.Καλε ασε το κοριτσι ακομα δεν τον ειδαμε γιαννη τον βαφτισαμε.Α ρε κατακαημενε μανο μεγαλη τιμωρια η περηφανια τελικα.

Αυτα απο μενα νομιζω οτι δεν ξεχασα τιποτα.

Ποσο τραγικο ειναι σημερα που δεν εδειξε σχεδον καθολου νταιζη και ομως το επεισοδιο ηταν ελλεεινο και τρισαθλιο.

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 11556 στις γνωστες λατρεμενες.Φιλια
Τελειος σχολιασμος!!!Με καλυψες απολυτα!!!
Ακου εγω δεν ειμαι Μανος Fskl Fskl Οχι τερη μου Μανος δεν εισαι κ το ξερουμε ενας ειναι ο Μαναρος!!!!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Φεβ 28, 2011 11:31 pm

σε ευχαριστω εβελινα μου να σαι καλα Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 99687
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Δευ Φεβ 28, 2011 11:41 pm

Νορα-Ευα-Δαφνη-----> Επιτελους τις ειδαμε και τις 3 μαζι πανω απο δυο λεπτα!!!! Προοδος προοδος!!!! Θεες ομως και οι 3!!!!!!
Στελλα και οι περιοδιες της-----> Οι Φεγγαροπετριτες ειχαν μεινει αναυδοι με την Στελλιτσα!!! Η Ερρη ομως δεν μασαει!!!
Λουκας-Νορα------> Αααααα ειχαμε και φιλακια σημερα!!! Μας κακομαθαινετε και δεν πρεπει!!!
Ερρη-Στεφανος------> Τι υπεροχο ζευγαρι!!! Η χημεια κανει μπαμ απο μιλουνια μακρια!!!!!
Αμαλια-Πετρος-----> Τι αυτο ηταν παει??? Δεν θελω!!! Τους θελω μαζι!!!
Στελλα-Πετρος-----> Συμπαθητικη σκηνη!!!!
Μελιτα-Στεφανος----> Θα καταρευσω shy
Χωρισε η μαλλον ξαναξαναξαναχωρισε η Μελιτα με τον Στεφανο???
Μα γιατι??? Πολυ στεναχωρεθηκα τωρα..... τοσο πολυ που αν ειχα και γατα μεχρι να κλαψει θα την εβαζα!!!! Σε καποια στιγμη λεει η Μελιτα πως δεν ειναι η παλια Μελιτα η κακομαθημενη που τα ηθελε ολα δικα της!!! Βγηκε Μελιτα και σε νεα εκδοση???? Πειτε μου που την πουλανε να τρεξω να αγορασω!!!
Πειραζει που μου τη δινει τοσο πολυ αυτο το ατομο???
Ευα-Λευτερης----> Λευτερης " εγω Ευα δεν ειμαι Μανος" Τι εγινε Λευτερακη μαθαμε και τον Μανο???
Αυτο το πραγμα που οποιον αντρα γνωριζει η Ευα να συγκρινει τον εαυτο του με τον Μανο??? Μυστηριο πραγμα!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Δευ Φεβ 28, 2011 11:42 pm

Γενικό συμπέρασμα σημερινού επεισοδίου: ΜΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ!!!! xoxo
Κι όσο, μά όσο, μα όοοοοοσο και να χτυπιέστε.... κάνενας άλλος δεν...... Angel
Κι έφτιαχνε και κολοκυθάκια! Αμέ! lmao και το 'χε και το γλυκό, και σ'έπειθε και για λαμόγιο και έχωσε και μια ξανάστροφη στη Μελίτα, άσχετο που δεν το ενέκρινα, φυσικά, όταν το' κανε, εκ των υστέρων όμως, πολλές φορές τον θυμήθηκα γι' αυτό.... sisi

Λοιπόοοοοον..... για δραματική σειρά δεν ξέρω, αλλά ένα γέλιο, το 'χει.
Μ'άρεσαν: οι σκηνές με τις τρεις Χάριτες και το μέρος βου Λουκάς Νόρα Thumbs up Ποοοοολύ καλή συζήτησις από το ζευγαράκι.
Επίσης (όχι, δεν έχω πυρετό) σήμερα διασκέδασα με Μελίτα Στέφανο. "Η παλιά εγωίστρια κακομαθημένη Μελίτα" ??? Έχει και καινούρια!??!?! Τι έχασα?!?!!? lmao lmao
Εμ, έτσι είναι αυτά.... πόσο να αντέξει το κοριτσάκι με τον μαφιόζο, και πόσο πια να αντέξει ο μαφιόζος το κοριτσάκι.... Angel Δεν της δίνω άδικο που δεν αντέχει, και κατ' ουσίαν, δε θέλει. Θεμιτόν. Όμως καλή μου αυτός είναι και πάπαλα. Είναι μια άσπρη, μαρμάρινη τετράγωνη ζαρντινιέρα με ποδαράκια. Δεν μπορείς εσύ να αρχίσεις "να λιμάρουμε τις γωνίες, να το βάψουμε κεραμιδί, να κόψουμε τα ποδαράκια!" Άμα είναι έτσι, άστο και πάνε πάρε μια πήλινη γλάστρα αφού αυτό θες στην τελική! Αλλά τη ζαρντινιέρα να την κάνεις γλάστρα, ξέχνα το, δεν παίζει! Και πολύ ορθώς έπραξε η ζαρντινιέρα...... εεεεε....ο Στέφανος, παρντόν, που σηκώθηκε και ΧΩΡΙΣ να φορέσει το φρικτό ημίπαλτο, έφυγε.... sisi
Άσε που και μ'αυτόν, τον απόλυτο έρωτα, συνεδρία είχε σήμερα!!!! Δεν αδειάζει η έγκυος, την πλήρωσε αυτός! lmao Άντε κοπέλα μου σ' έναν ψυχολόγο....

Καλώ επειγόντως τη Διαγαλαξιακή Αστυνομία, να μαζέψει το ΣουρτουκΆστερο να το γυρίσει κατεπειγόντως στο Ηλιακό του Σύστημα! Κρόσια το νευρικό μου σύστημα, ήταν που ήταν, ήρθε κι απόγινε! Ν'αγιάσει το στόμα σου Έρη μου και λίγα είπες! Μα τι θράσος..... τι ιταμότης..... και συγχίζει και την έγκυο.... που τυγχάνει κόρη της!!!! Φούντωσα....nteni

Αμαλία : respect : (ανέκαθεν είχα αδυναμία στους σχιζοφρενείς.... sisi εξάλου από μικρό κι από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια!) Ένα έχω μόνο να σου πω καλή μου: καλώς χώνεις στην κορούλα σου, αλλά άργησες κομμάτι.... τώρα.... Κι επίσης.... είχε να μοιάσει.... έλα τώρα..... Angel

Ρούσος: δε πιάνω τελευταία φίλτατε, ίντα καπνό φουμάρεις.... πολύ μελάνι αμολάει αυτή η σουπιά.... αχμ... study

Πήγα αυθορμήτως να χαρώ με τον μπαρμπα-Ευκλείδη, αλλά επειδή έχει τρομάξει το μάτι μου απ' την περιρρέουσα στερόσκονη, λέω να κρατήσω μια πισινή....

Λοιπόν, επειδή γέλασα αρκετά, και το γέλιο είναι υγεία, θα το πω..... με μεγάλη επιείκια, καλό.
(στο τσακ είμαι όμως να το γυρίσω στο κουλό, το νου σας σεις που γράφετε....)

ΥΓ fay66 συμφωνώ πολύ πολύ! Thumbs up
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Φεβ 28, 2011 11:49 pm

kapetanissa περιμενω πως και πως καθε μερα το σχολιασμο σου!
Αλλες φορες συμφωνω σε όλα, αλλες λιγο λιγότερο...
Πάντα ομως σε απολαμβανω!

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 12:08 am

loukitsa έγραψε:kapetanissa περιμενω πως και πως καθε μερα το σχολιασμο σου!
Αλλες φορες συμφωνω σε όλα, αλλες λιγο λιγότερο...
Πάντα ομως σε απολαμβανω!

Ωωω red milles merci!
Ε, αν συμφωνούσαμε και όλοι σε όλα, κομματάκι βαρετό θα ήτουνε.... sisi
Αλλά αφού είμαι και απολαυστική.... : thanks :

(Εδώ να σημειώσω, ότι καθώς είμαι του ξενιτεμού, λεπτομερείς σχολιασμοί όπως ο δικός σου βοηθούν πολύ στην ολοκλήρωση εικόνος όταν δεν έχω άμεσα διαθέσιμο όλο το επεισόδιο... Wink )
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 12:54 am

Επειδη βλεπω οτι λιγο πολυ ολοι την ιδια αποψη εχουμε, δεν θα πω πολλα!!
Το επεισοδιο ηταν καλο γενικοτερα, αν εξαιρεσεις την μιρλα της κατσαρης ολη την ωρα!!

Βασικα, πανω που ειχα αρχισει να συνηθιζω και πανω που ειχε αρχισει να μου αρεσει το Ευα-Λευτερης, τελευταια μαλλον κατι δεν μου καθεται καλα!!!
Μπορει να φταιει και το γεγονος, οτι κατατασσομαι στα μαζοχακια ως ανθρωπος, αλλά αυτο το γλυκαναλατο του Λευτερη μου τη δινει στα νευρα!! Θελω να τον πιασω απο το μαλλι κ να τον χτυπαω περα δωθε!!!
Και μετα το σημερινο "εγω δεν ειμαι Μάνος", απογοητευτηκα παντελως!!! Κατσε ρε φιλε, απο που κι ως που να λες εσυ κατι τετοιο???
Ειδαμε και τον "εγω δεν ειμαι Μανος" Στεφανο, ποσο ο,τι να'ναι κατεληξε να ειναι!!! αλλά τουλαχιστον αυτος ειχε και μια προιστορια με το θεμα Ευα-Μανος!!!
Ο αλλος ο ξεμπαρκος τι ρολο βαραει??? Συν το "εγω δυστυχως ή ευτυχως ανηκω στα καλα παιδια".... Ε αυτο με εφτασε στα ορια μου!!
Τελος παντων, για να μην γινομαι κουραστικη, δεν το παρατραβαω!! Απλα ξενερωνω!! Βεβαια, μπορει να φταιει και το οτι τα γλυκαναλατα τετοιου τυπου εμενα δεν μου λενε κατι!! Αλλά εσεις εκει πανω που κανετε οτι γραφετε τη σειρα, θυμηθειτε τι εχετε γραψει και τα 2μιση προηγουμενα χρονια και μην γραφετε βλακειες!!! Ηθελα και να'ξερα, στο γυρισμα τους φανηκε φυσιολογικο να λεει κατι τετοιο ο Λευτερης????

Γενικοτερα, υπεροχες οι σκηνες της παρεας!!
Η Στελλα με κουρασε πολυ και ειναι ωρα της να γυρναει στη Μονεμβασια σιγα σιγα!!!
Λατρεψα τη σκηνη με τον μπαμπα της Νορας και τον Λουκακο!! Ευκλειδης παουερ!!!

Αυτα τα λιγα απο μενα, μετα απο καιρο η αληθεια ειναι!!!
Τα γνωστα oscar στα γνωστα μουτρακια!!!

Τα Flkia μου!!!

Υ.Γ.: Μα "εγω δεν ειμαι Μάνος"???????? Θα τρελαθουμε τελειως πια!!! Fskl Fskl Fskl
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 2:15 am

"Στ" Τρέλλας παραλλήρημα το αποψινό.
Ένα αστέρι παίρνει σβάρνα φίλους και γνωστούς για να μας αποδείξει ότι είναι μάνα και την νοιάζει το καλό της κόρης της και η επαγγελματική αποκατάσταση του εν δυνάμει γαμπρού.
Και για φινάλε, επιλέγει gourmet restaurant να φαρμακώσει μαζί με το Ρούσσο και να πετύχει το σκοπό της.

Η δε Αμαλία, αφού το απόφασισε να διαζευχθεί, την έστησε στις τζαμαρίες και μέτραγε μπουκιές. Κατά μάνα κάτα κύρη το πάνε σ' αυτή τη σειρά!!!

Ο Λουκάς, άεργος καθώς είναι, πέρασε από το Νικόλα και πήγαν να διαλέξουν αποκριάτικη στολή- ουπς λάθοε- γαμπριάτικο ήθελα να πω, αλλά έμενα κοστούμι μου θύμισε.

Τα κορίτσια της παρέας, δοκιμάσαν το νυφικό. Ωραία σκηνή, που θύμισε ποιος πραγματικά είναι ο βασικός κορμός της ιστορίας.

Η κλαψοφουντούκω πέρασε από τον πατερούλη, του εξέθεσε τους προβληματισμούς της αναφορικά με το διαζύγιο και επειδή ο μπαμπάς της είπε ότι ο άνθρωπός της - ο θάνατός της- ο άγγελός της- είναι κακό παιδί και δεν τον θέλει για γαμπρό του. (Δεν θέλω να τον στεναχωρήσω, ούτε εμέις θέλουμε το παληκάρι με την α-παπα-λευτη)
και έτσι η κατσαρούλα γούβωσε τον καναπέ με τον απόλυτο και έβγαλε και γλώσσα, όχι για να γλύψει, αλλά για να κατηγορήσει την ΑΝτιγόνη.

Και το αγόρι δεν άντεξε. Πήρε το παλτό του και έφυγε και πήγε στην Εριέτα. Εκεί να παραμείνει, για το καλό το δικό του και του ελληνικού κοινού!!!

Ο Στέφανος δεν είναι Μάνος
Ο Λευτέρης δεν είναι Μάνος
Μοναδικός ήταν ο Μάνος ......

Υ.γ. Με τη φιλική συμμετοχή της NikiDanis και της Tsourdalitsa και με την αρωγή της Α' Εθνικής (και όποιος κατάλαβε-καταλάβε)
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 11:56 am

Το επεισοδιάκι διαδικαστικό βαρετό και ανούσιο

Αναζητώ το δικηγόρο 30plus επιτυχημένο που ακούει στο όνομα Λουκάς Βενέτης. Βλέπω ένα παλικάρι άνεργο που ετοιμάζεται να παντρευτεί και περιμένει παιδί, που στην τσέπη του δεν έχει ευρώ και αντί να ψάχνει για δουλειά ή έστω να επαναπροσδιορίζει το επαγγελματικό του μέλλον βρε αδελφέ απασχολεί και τον παιδίατρο και τον παίρνει απ το ιατρείο του να καρναβαλίσουν.

Αναζητώ το δικηγόρο με το αναλυτικό υποτίθεται μυαλό. Αυτός ο Λουκάς που διανοείται έστω και να συγκρίνει το γάμο της Νταίζης και του Μπέλλου με τον επερχόμενο δικό του είναι απλά απομίμηση αυτού που γνωρίσαμε.

Αναζητώ το Λουκά τον ευαίσθητο και βλέπω έναν άντρα που πήγε να ανησυχίσει την εγκυμονούσα με τις ανασφάλειές του. Λουκά αγόρι μου σύνελθε. Η Νόρα έχει ανάγκη να καθησυχάσεις εσύ τις δικές της ανασφάλειες όχι να της προσθέσεις κι άλλες.

Μεγάλο μέρος του επεισοδίου αφιερώθηκε στην τουρνέ της Στέλλας. Δεν μας φτάναν τα αι@@@α ήρθαν κι απ τη Μονεμβασία. Είχαμε τη Νταίζη να γυρίζει και να εκβιάζει και τη Μελίτα να γυρίζει και να λέει τον πόνο της άρχισε κι η Στέλλα να παίρνει τις ρούγες να ψάχνει δουλειά για το γαμπρό. Αν το δει κανείς απο την πλευρά της μάνας έχει δίκιο να ανησυχεί δεν έχει όμως δικαίωμα να ανακατεύεται.

Επόμενο θέμα στην ημερήσια διάταξη ο καημός της σφουγγαρίστρας. Το κορίτσι αφού πρώτα μας έπρηξε μια ολόκληρη σεζόν οτι έζησε σε γυάλα με το βρώμικο χρήμα πρώτα του μπαμπά και στη συνέχεια του Μάνου διαπίστωσε οτι οι επαναστάσεις θέλουν κότσια κι όπως το βλέπω αποφάσισε οτι η γυάλα μια χαρά περιβάλλον είναι αν είσαι ψάρι. Είπε λοιπόν στον απολυτούλη της κάνε ότι θέλεις αρκεί να μη το ξέρω και να ζω στον κόσμο μου.

Ο απολυτούλης πάλι μάζεψε το αμπέχωνο (ευτυχώς δεν στάθηκε να το φορέσει) και έφυγε με προορισμό την Εριέττα που έχει δυό θεμελιώδεις διαφορές απ την κατσαρούλα του. Έχει τα κότσια αφού ζεί απ το μαύρο χρήμα να μη το κατηγορεί και έχει δυό δράμια μυαλό στο κεφάλι της. Όλο το νόημα της σκηνής συμπικνώνεται σε μια ατάκα. Τι κάνουμε τώρα; Καταλήγουν οτι τους ανθρώπους στο βουνό τους έστειλε η Αντιγόνη αλλά υπάρχει κάποιος που ακούει στο όνομα Λευτέρης που ζητάει ακριβώς αυτή την πληροφορία. Το λένε ή το αποσιωπούν; Περιμένω να δω.

Μέσα σε όλα αυτά τρείς σκηνές που μου άρεσαν.

Πρόβα νυφικού και τα τρία κορίτσια μαζί. Την βρήκα όμορφη σκηνή και ταυτόχρονα λίγη. Όχι χρονικά αλλά συναισθηματικά. Μιλάμε για τρία κορίτσια που έχουν μακριά ιστορία και περίμενα να δω με λίγες λέξεις να αναπολήσουν τη διαδρομή μέχρι εδώ και να ζωγραφίσουν τις ελπίδες για το μέλλον. Να μου πεις για να γίνει μια κουβέντα της προκοπής πρέπει να κουραστεί κάποιος να γράψει όμορφο διάλογο και αυτούς πια τους βλέπουμε με το σταγονόμετρο. Ο κανόνας πια είναι κουβέντες στο όρθιο. Ούτε τα παλτά τους δεν προλαβαίνουν να βγάλουν συνήθως.

Πέτρος και Αμαλία σε μια σκηνή πικρή και όμορφη. Μπορούν και το υποστηρίζουν οι ηθοποιοί και βγαίνει ωραίο αποτέλεσμα. Το τέλος ενός γάμου Κι όμως νομίζω η Αμαλία υποβάλλει τον Πέτρο σε μια δοκιμασία όχι για να μη τελειώσει ο γάμος τους αλλά για να ξέρει πως θα πορευτεί εκείνη μετά το τέλος. Να μάθει αν άξιζε αυτό που έζησε. Η Αμαλία δεν θέλει τίποτα. Αυτό ναι είναι ανατροπή και μάλιστα ενδιαφέρουσα Είναι παιχνίδι με τα συναισθήματα και τις αντοχές.

Λευτέρης και Εύα στο μονόλεπτο της κουρασμένης πρωταγωνίστριας επίσης σκηνή με ενδιαφέρον. Εμένα δεν με ενόχλησε που ο Λευτέρης σύγκρινε τον εαυτό του με το Μάνο αλλά η ατάκα. Την άκουγα πέρσι μισή σεζόν απ το Στέφανο και ο τύπος αποδείχτηκε τρις χειρότερος απ το Μάνο οπότε άρχισα πάλι να κοσκινίζω τη συμπεριφορά του Λευτέρη και να ψάχνω απο που θα έρθει η σφαλιάρα στην Εύα. Επιτέλους ας καταλάβουν οτι ο Μάνος ήταν ένας και το κοινό τον γνώρισε καλά και αποδεικνύεται οτι τον αγάπησε πολύ. Αδικούν τον παλιό τους πρωταγωνιστή και ταυτόχρονα αδικούν τον ήρωα που έριξαν στην αρένα να τον συναγωνιστεί.

Κι όμως μέχρι να ακουστεί η ατάκα έβλεπα εκείνον να έχει αφήσει πίσω του το παρελθόν και να διεκδικεί το μέλλον και την Εύα να του συμπεριφέρεται όπως ο Μάνος σε εκείνη την πρώτη σεζόν. Έβλεπα την Εύα να έχει δύο διαφορετικές ζωές. Μιά με τα παιδιά και τη δουλειά της και μια άλλη με το Λευτέρη και να αποφεύγει να τις μπερδέψει. Αυτός ζητάει χρόνο απ τη ζωή της και θέλει να μπει σ αυτή κι εκείνη τον κρατάει μακριά. Ειμαι πράγματι περίεργη πως θα εξελιχθεί όλο αυτό αν το δούμε φυσικά γιατί με τα μονόλεπτα δεν στήνεται ιστορία και στα μυστικά έχουμε να δείξουμε τα ωθούμενα μέλη του καστ.

Καλώς δεχτήκαμε τον κύριο Ευκλείδη. Η πρώτη του εμφάνιση με άφησε με καλές εντυπώσεις. Για να δούμε πόσα επεισόδια θα γεμίσουμε και μ αυτό το γκέστ.

Επεισόδιο 514 - Ημερομηνία 28-02-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Penny Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 1:18 pm

Clarabelle έγραψε:

Το επεισοδιάκι διαδικαστικό βαρετό και ανούσιο

Αναζητώ το δικηγόρο 30plus επιτυχημένο που ακούει στο όνομα Λουκάς Βενέτης. Βλέπω ένα παλικάρι άνεργο που ετοιμάζεται να παντρευτεί και περιμένει παιδί, που στην τσέπη του δεν έχει ευρώ και αντί να ψάχνει για δουλειά ή έστω να επαναπροσδιορίζει το επαγγελματικό του μέλλον βρε αδελφέ απασχολεί και τον παιδίατρο και τον παίρνει απ το ιατρείο του να καρναβαλίσουν.

Αναζητώ το δικηγόρο με το αναλυτικό υποτίθεται μυαλό. Αυτός ο Λουκάς που διανοείται έστω και να συγκρίνει το γάμο της Νταίζης και του Μπέλλου με τον επερχόμενο δικό του είναι απλά απομίμηση αυτού που γνωρίσαμε.

Αναζητώ το Λουκά τον ευαίσθητο και βλέπω έναν άντρα που πήγε να ανησυχίσει την εγκυμονούσα με τις ανασφάλειές του. Λουκά αγόρι μου σύνελθε. Η Νόρα έχει ανάγκη να καθησυχάσεις εσύ τις δικές της ανασφάλειες όχι να της προσθέσεις κι άλλες.

Μεγάλο μέρος του επεισοδίου αφιερώθηκε στην τουρνέ της Στέλλας. Δεν μας φτάναν τα αι@@@α ήρθαν κι απ τη Μονεμβασία. Είχαμε τη Νταίζη να γυρίζει και να εκβιάζει και τη Μελίτα να γυρίζει και να λέει τον πόνο της άρχισε κι η Στέλλα να παίρνει τις ρούγες να ψάχνει δουλειά για το γαμπρό. Αν το δει κανείς απο την πλευρά της μάνας έχει δίκιο να ανησυχεί δεν έχει όμως δικαίωμα να ανακατεύεται.

Επόμενο θέμα στην ημερήσια διάταξη ο καημός της σφουγγαρίστρας. Το κορίτσι αφού πρώτα μας έπρηξε μια ολόκληρη σεζόν οτι έζησε σε γυάλα με το βρώμικο χρήμα πρώτα του μπαμπά και στη συνέχεια του Μάνου διαπίστωσε οτι οι επαναστάσεις θέλουν κότσια κι όπως το βλέπω αποφάσισε οτι η γυάλα μια χαρά περιβάλλον είναι αν είσαι ψάρι. Είπε λοιπόν στον απολυτούλη της κάνε ότι θέλεις αρκεί να μη το ξέρω και να ζω στον κόσμο μου.

Ο απολυτούλης πάλι μάζεψε το αμπέχωνο (ευτυχώς δεν στάθηκε να το φορέσει) και έφυγε με προορισμό την Εριέττα που έχει δυό θεμελιώδεις διαφορές απ την κατσαρούλα του. Έχει τα κότσια αφού ζεί απ το μαύρο χρήμα να μη το κατηγορεί και έχει δυό δράμια μυαλό στο κεφάλι της. Όλο το νόημα της σκηνής συμπικνώνεται σε μια ατάκα. Τι κάνουμε τώρα; Καταλήγουν οτι τους ανθρώπους στο βουνό τους έστειλε η Αντιγόνη αλλά υπάρχει κάποιος που ακούει στο όνομα Λευτέρης που ζητάει ακριβώς αυτή την πληροφορία. Το λένε ή το αποσιωπούν; Περιμένω να δω.

Μέσα σε όλα αυτά τρείς σκηνές που μου άρεσαν.

Πρόβα νυφικού και τα τρία κορίτσια μαζί. Την βρήκα όμορφη σκηνή και ταυτόχρονα λίγη. Όχι χρονικά αλλά συναισθηματικά. Μιλάμε για τρία κορίτσια που έχουν μακριά ιστορία και περίμενα να δω με λίγες λέξεις να αναπολήσουν τη διαδρομή μέχρι εδώ και να ζωγραφίσουν τις ελπίδες για το μέλλον. Να μου πεις για να γίνει μια κουβέντα της προκοπής πρέπει να κουραστεί κάποιος να γράψει όμορφο διάλογο και αυτούς πια τους βλέπουμε με το σταγονόμετρο. Ο κανόνας πια είναι κουβέντες στο όρθιο. Ούτε τα παλτά τους δεν προλαβαίνουν να βγάλουν συνήθως.

Πέτρος και Αμαλία σε μια σκηνή πικρή και όμορφη. Μπορούν και το υποστηρίζουν οι ηθοποιοί και βγαίνει ωραίο αποτέλεσμα. Το τέλος ενός γάμου Κι όμως νομίζω η Αμαλία υποβάλλει τον Πέτρο σε μια δοκιμασία όχι για να μη τελειώσει ο γάμος τους αλλά για να ξέρει πως θα πορευτεί εκείνη μετά το τέλος. Να μάθει αν άξιζε αυτό που έζησε. Η Αμαλία δεν θέλει τίποτα. Αυτό ναι είναι ανατροπή και μάλιστα ενδιαφέρουσα Είναι παιχνίδι με τα συναισθήματα και τις αντοχές.

Λευτέρης και Εύα στο μονόλεπτο της κουρασμένης πρωταγωνίστριας επίσης σκηνή με ενδιαφέρον. Εμένα δεν με ενόχλησε που ο Λευτέρης σύγκρινε τον εαυτό του με το Μάνο αλλά η ατάκα. Την άκουγα πέρσι μισή σεζόν απ το Στέφανο και ο τύπος αποδείχτηκε τρις χειρότερος απ το Μάνο οπότε άρχισα πάλι να κοσκινίζω τη συμπεριφορά του Λευτέρη και να ψάχνω απο που θα έρθει η σφαλιάρα στην Εύα. Επιτέλους ας καταλάβουν οτι ο Μάνος ήταν ένας και το κοινό τον γνώρισε καλά και αποδεικνύεται οτι τον αγάπησε πολύ. Αδικούν τον παλιό τους πρωταγωνιστή και ταυτόχρονα αδικούν τον ήρωα που έριξαν στην αρένα να τον συναγωνιστεί.

Κι όμως μέχρι να ακουστεί η ατάκα έβλεπα εκείνον να έχει αφήσει πίσω του το παρελθόν και να διεκδικεί το μέλλον και την Εύα να του συμπεριφέρεται όπως ο Μάνος σε εκείνη την πρώτη σεζόν. Έβλεπα την Εύα να έχει δύο διαφορετικές ζωές. Μιά με τα παιδιά και τη δουλειά της και μια άλλη με το Λευτέρη και να αποφεύγει να τις μπερδέψει. Αυτός ζητάει χρόνο απ τη ζωή της και θέλει να μπει σ αυτή κι εκείνη τον κρατάει μακριά. Ειμαι πράγματι περίεργη πως θα εξελιχθεί όλο αυτό αν το δούμε φυσικά γιατί με τα μονόλεπτα δεν στήνεται ιστορία και στα μυστικά έχουμε να δείξουμε τα ωθούμενα μέλη του καστ.

Καλώς δεχτήκαμε τον κύριο Ευκλείδη. Η πρώτη του εμφάνιση με άφησε με καλές εντυπώσεις. Για να δούμε πόσα επεισόδια θα γεμίσουμε και μ αυτό το γκέστ.
CLARABELLE ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΣΟΥ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΣΤΟΧΗ!!!!!1 Thumbs up
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 1:41 pm

Και τα δειλινά μια φωνή μου ψιθυρίζει "μυστικά" δε θα γυρίσετε πια!!!

-Μα πες του (του Λουκά) Νταίζη μου ότι είναι ψέματα όλα, πες του ότι είναι ψέματα....
Εσείς, δεν μπορεί να χωρίσετε
εσείς μια ζωή θ' αγαπιόσαστε
εσείς δεν μπορεί να τελειώσετε έτσι
κάπως, κάπου, κάποιο λάθος κάνετε εσείς! ainta

-Έμοιαζε με πρόβα, πρόβα νυφικού, η σκηνή των κοριτσιών!Ωραία, γλυκιά σκηνή, αλλά έχουμε δει και καλύτερες... Nyxia

-Ο Λουκάς, δικηγόρος άνθρωπος (μέχρι πρότινως) μια βόλτα από την Ευελπίδων την έχει κάνει σίγουρα πράγματα... στο πινάκιο τόοοοοοοοοοοοσα διαζύγια, τόοοοοοοοσα χρόνια δεν τον προβλημάτισαν, τώρα του γκρεμίστηκε ο κόσμος???
Και τι πιο λογικό από το να πάρει τον κολλητό-γιατρό από το ιατρείο του και να πάει να καλωσορίσει πάλι το τρελό καρναβάλι, έτσι για να του φύγει κι ο καημός που όλοι γύρω χωρίζουν! Fskl
Και τι πιο λογικό, να πάει να συγχύσει την έγκυο γυναίκα του, αντί να ανοίξει καμιά "χρυσή ευκαιρία" να ξεστραβωθεί, αφού της δικηγορίας της κούνησε μαντήλι! Fskl

-Ένα Αστέρι πέφτει πέφτει, το κοιτώ στον ουρανό!
Μήπως το 'στειλε η ψυχή σου, μήπως το 'στειλε η καρδιά σου, τ' άστρο αυτό το φωτεινό....
Κι ήρθε να μου φέρει δάκρυ, ή για να μου φέρει ελπίδα, ή για να μου φέρει νεύρα, ή για να κάνει ανάστα τον Κύριο, ή για να φλερτάρει, ή για να ενδοσκοπήσει και να επαναπροσδιοριστεί, ή, ή, ή.......
Μαζεύτεεεεε την!!!! Synelthe

-"Παλιά" Μελίτα ακούω, "νέα" Μελίτα ακούω, που ήμουν εγώ όταν έγινε η μεταμόρφωση από "Πίκατσου" σε "Ράιτσου" και δεν πήρα χαμπάρι???

-Ο κατ' επάγγελμα άνεργος Λουκάς, εκνευρίζεται με το Αστέρι αλλά το ραχάτι, ραχάτι!

-Το Μελιτάκι καταδέχτηκε να πάει στον μπαμπά πως κι έτσι?? Νωρίς θυμήθηκε να ενδιαφερθεί για τους γονείς της...
Ο μπαμπάς πάντως τη σοφή του την κουβέντα την είπε εμμέσως πλην σαφώς: όταν αγαπάς κάποιον σε νοιάζει το δικό του το καλό, η δική του ευτυχία είτε είναι κοντά σου είτε είστε χώρια. Αλλά η επιλεκτική ακοή μόνο αυτό για την εντολή της Καρτάλαινας συγκράτησε.... τα υπόλοιπα ψιλά και άγνωστα γράμματα sfyr

-Φεύγει για 'κείνον να νιώσει καλά. Έχει να κάνει ακόμα πολλά!
Το Μελιτάκι αν ήθελε να κάνει τη Λόρα στο 'Μικρό σπίτι στο λιβάδι" ας έμενε με τον Οδυσσέα που είχαν και το ίδιο κατσαρό μαλλάκι και ταίριαζαν μια χαρά!
Λευτεριά στους ταλαντούχους! soutien

-Αυτά τα 2λεπτα Τέρη-Εύα έχουν γίνει θεσμός πια.... Το πιάσαμε το νόημα η Εύα είναι μαγκωμένη, ο Τέρης είναι τρελός και παλαβός, θα την πάμε παρακάτω την ιστορία??? give us some details please!!!
Μάνος καλώς ή κακώς ήταν ένας... όπως όμως είπαν και οι αγαπημένες να το κοιτάξει, μην βγει Στέφανος και τρέχουμε όλοι μαζί και δεν φτάνουμε!

-Ο Στέφανος από 'δω το πάει, από 'κει το φέρνει, στην Έρι καταλήγει... τυχαίο? δεν νομίζω! inlove

-Καινούργια κουλούρια, ο κουλουράς κι αυτή τη φορά φαίνονται καλύτερα... Ώρα να γνωρίσουμε και τον μπαμπά Ευκλείδη!

Μετριότης μετριοτήτων τα πάντα μετριότης!!!

Καλό μας μήνα!
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 1:48 pm

"Τα Νεα της Γκουβερναντας"

"Κοινωνικα"

*Χωριζουν οι Ρουσσος Πετρος και Ρουσσου Αμαλια.
Αξιοσημειοτο το γεγονος οτι η Αμαλια δεν θελει τιποτα απο την περιουσια, επαθα σοκ!
*Χωριζουν οι Μπελλος Δημητριος και Καρρα Μαργαριτα.
Μα γιατι τετοιος ερωτας να παει χαμενος;
*Χωριζουν οι Φωκας Ευκλειδης και Φωκα Στελλα (ουχι Στυλιανη),
το προβλημα εδω ειναι οτι η κυρια Στελλα θα μας κατσικωθει και
δυστυχως εχει παρει την κουταλα ανα χειρας και ανακατευει!
*Παντρευονται οι Λουκας Βενετης και Ελεονωρα(?) Φωκα, επιτελους!
Ο Λουκας εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα,
ολο αυτο το αγχος πηγαζει απο το γεγονος οτι οι αλλοι χωριζουν;
Την πεθερουλα δεν την αντιμετωπιζει κατα μετωπο, βαζει τα μεγαλα μεσα!
Σε οτι αφορα τις ετοιμασιες, λατρεψα την προβα του νυφικου και
ας μαζεψει καποιος τον Ελβις, τυφλωθηκα!
Κατα τ'αλλα γλυκουλα η σκηνη στον καναπε!
Εχω παψει να ενθουσιαζομαι!

"ΣΟΚ! Η Αντιγονη εδωσε την εντολη!"

Μετα απο μηνες ο Ρουσσος ελυσε επιτελους τη σιωπη του!
Καταγγελει οτι η Αντιγονη Λαζαριδη ηταν εκεινη που εδωσε
την εντολη για την αναζητηση τον διαμαντιων και
την διαπραγματευση με τους κλεφτες! Τι αλλο θα ακουσουμε!
Σοκ προκαλεσε η δηλωση αυτη του επιφανους δικηγορου κυριως
στους οικειους του και προβληματα στη σχεση της κορης του με
τον γιο της φερομενης ως ηθικης αυτουργου!
Να σημειωσουμε εδω οτι η συμμετοχη του Στεφανου Καρταλη
δεν εχει επιβεβαιωθει παρ'ολα αυτα κλιθηκε να απολογηθει,
οχι στον ανακριτη αλλα στην Μελιτα!
"ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ"
Η παλια Μελιτα επιστρεφει

Συμφωνα με τις αποκλειστικες πληροφοριες που εξασφαλισε
για εσας η εφημεριδα μας (ναι εφημεριδα ειναι για οσους δεν το καταλαβαν)
η εγωιστρια Μελιτα, εκεινη που ηταν κλεισμενη στο μικροκοσμο της επιστρεψε
ΟΧΙ κυριε και κυριοι τοσο καιρο ελειπε, ματαια την αναζητουσαμε στη
σχεση της με το στεφανο, την Εριεττα, τη Νορα, τους γονεις της!
Νομιζω οτι εδωσα λαθος ειδηση... Η Ειδηση ειναι οτι υπαρχει και
Μελιτα που ΔΕΝ ειναι εγωιστρια!

"Εγω δεν ειμαι Μανος"

Η ατακα που ολοι αγαπησαμε επιστρεφει
κι αυτη τη φορα την ειπε ο Λευτερης!
Ακουγωντας οτι η μελλουσα πεθερουλα του
-γιατι δεν μπορει θα τους παντρεψει και αυτους η Δαφνη-
δεν τον εχει σε μεγαλη εκτιμηση, παραθετει το
ακλονητο αυτο επιχειρημα "ΔΕΝ ειναι Μανος"!
Τι σημαινει αυτο ομως; Οτι ειναι χειροτερος οπως ο προκατοχος
του τιτλου "Δεν ειμαι Μανος" ή οτι οντως δεν ειναι
σαν τον -ΘΕΟ- Μανο, λαμογιο!
"Νταιζη Αγνοειται"

Κυματα συγκινησης εχει προκαλεσει η μειωμενη
ως ελαχιστη παρουσια της πολυαγαπημενης Νταιζης στο
χθεσινο επεισοδιο! που βαδιζομεν κυριοι σεναριογραφοι
σε λιγο δεν θα τη βλεπουμε καθολου! ΑΙΣΧΟΣ!
Παρακαλειται οποιος τη βρει να την κρατησει καπου καλα δεμενη!
"Καλλιτεχνικα"

Σε περιοδεια βγανει το Αστερι της Ελληνικης υπαιθρου!
Ρουσσος, Δαφνη, Ευα, Νικολας, Εριεττα και ξανα Ρουσσος,
μια μεγαλη περιοδεια για να απολαυσουν ολοι ποσο σπαστικο
ειναι να φυτρωνει η μανουλα εκει που δεν την σπερνουν!
Εισιτηρια προπωλουνται στα φαρμακεια!
"Αφιξη εκπληξη"

Ο πολυαναμενομενος μπαμπας Ευκλειδης
κατευθασε απο την Μονεμβασια!
Καλα βρε Λουκα δεν ειναι και τοσο μεγαλη εκπληξη,
ετσι κι αλλιως θα ερχοταν ο ανθρωπΑς!
Αναμενουμε ξελιξεις....

"Του εκδοτη"

Το χθεσινο επεισοδιο θα μπορουσε να
χαρακτηριστει βαρετο, χωρις εκπληξεις,
η αληθεια ειναι οτι μολις πριν απο λιγο ειδα
το επεισοδιο και ως γνωστη μαζοχα το ειδα ολοκληρο!
Τι να ψηφισεις ενα επεισοδιο απο το αποιο το μονο που
σου εμεινε ηταν το πορτοκαλι πουκαμισο του Λουκα και
η κουπα της Νταιζης απο τα Jumbo; Δεν ξερω ειμαι διχασμενη!
Μπααα τιποτα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από katerina--noraloukakos Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 2:13 pm

Καλά Γιάννα τι να πω για το σχολιασμό σου; Για άλλη μια φορά, έχω μείνει άναυδη! : respect : : respect : : respect :
katerina--noraloukakos
katerina--noraloukakos
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ioanna T Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 2:18 pm

Παιδιά τι να πω αν το γέλιο όντως είναι γυμναστική μου έχετε κάνει κοιλιακούς!Βεβαίως δεν είναι αυτό το ζητούμενο σε μια ''δραματική''σειρά αλλα πώς αλλιώς να αντιμετωπίσει κανείς τις περιοδεύουσες υπάρξεις,τις ανασφαλείς υπάρξεις,τις άνεργες υπάρξεις,την παλιά και νέα Μελίτα(υποθέτω ότι είναι σαν την παλιά και νέα εθνική Αθηνών-Πατρών,το όνομα αλλάζει,ο κίνδυνος παραμένει...),τα διαζύγια που προκαλούν κύματα ΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΩΝ σκηνών?Ξεχωρίζω ωστόσο την Αμαλία και τις guest εμφανίσεις ενός ζευγαριού των οποίων η ιστορία φαίνεται,όπως μαντεύουμε,ενδιαφέρουσα.Και αυτή η κοπέλα είναι ταλαντούχα,μια σκηνή και σου μένει,πώς και δεν τη μονιμοποιούν?Να δεις πώς τους λένε...

Λοιπόν sarita,annoula!,tsourdalitsa,kapetanissa : respect :,μου κάνατε κοιλιακούς!kapetanissa πραγματικά συγγραφέας είσαι?Απολαμβάνω να σε διαβάζω!
Γιάννα και πάλι ζωγραφίζεις! oscar !
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 2:19 pm

Να ΄μαι κι εγώ! Είχα τρεχάματα τις τελευταίες μέρες αλλά καιρός να επανέλθω!
Όχι γιατί είδα κανένα συγκλονιστικό επεισόδιο αλλά γιατί λατρεύω το φόρουμ!

Άλλο ένα επεισόδιο κατηγορίας ραδιόφωνο (αφήνω την τηλεόραση να παίζει και κάνω κάτι άλλο).
Ωστόσο στην ατάκα "Εγώ δεν είμαι Μάνος!" γύρισα το κεφάλι μου τόσο απότομα στην οθόνη που παραλίγο να πάθω ατύχημα! Κάποια αναρωτήθηκε από πού κι ως πού ο Λευτέρης ξέρει τον ΜΑΝΟ και χρησιμοποιεί ατάκες παράγοντα (βλέπε Καρτάλης)! Θέλω να πιστεύω ότι τα ξέρει από τις αφηγήσεις που φανταστήκαμε ότι του έκανε η Εύα τότε που φανταζόμασταν ότι έβγαιναν και λέγανε τον πόνο τους και σιγά σιγά φανταστήκαμε ότι γεννήθηκε ένας παράφορος έρωτας!

Η Δρακουλάκη κεντάει κατά τη γνώμη μου! Ανεξάρτητα από το κείμενο που της δίνεται εγώ δεν την χορταίνω! Μπορώ να τη χαζεύω ώρες!

Λουκάς - Κουστουμιά λευκό - πορτοκαλί lmao Thumbs up

Στέλλα - ασ' το καλύτερα.......

Μελίτα - Στέφανος: Τι ωραίος που είναι ο Σταύρου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νικόλας - Γυαλί μάσκα: ουάου!

Κατρανίδης for ever!!!!!!!!!!!!

Μπαμπάς Ευκλείδης: Τι γλυκόοοοοοοοοοοοοος!

Αυτά τα ολίγα.. δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 2:24 pm

tsourdalitsa και Γιάννα, απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΤΕ!!!!
Απολαυστικοτατες και οι 2!!!!

Τα Congrats μου και απο ενα oscar στην καθεμια σας!!!

Flkia

Υγ.: Ιωάννα μου, εγω το ρωτησα αυτο!! Και ειναι οπως τα ειπες!!! Τα φανταστηκαμε ολα αυτα!!
Αλλα και παλι, ο Λευτερης παραμενει (για μενα τουλαχιστον) ξεμπαρκος!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 2:45 pm

τι ειπε ο τερης; δεν ειναι μανος. σωστα λεει ο ανθρωπος. Ο ΜΑΝΟΣ ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ. ΘΕΟΣ. ΠΟΥ Ο ΤΕΡΗΣ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΤΑΝΕΙ.. Ο ΜΑΝΟΣ ΑΓΑΠΗΘΗΚΕ ΤΡΕΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΤΟΥ. ενα πραγμα απορω. πως το δεχτηκε η ευα τοσο ξεκαρφωτα και ειπε το ξερω, γνωστο οτι επαθε λοβοτομη και χαλασε τελειως ο χαρακτηρας της. κυρα μου μιλα καλυτερα για τον πατερα του παιδιου σου και ξυπνα επιτελους. ΟΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΣΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥΦΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΝΑΣ ΑΣΧΕΤΟΣ. ΦΕΡΤΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 3:01 pm

Ας σχολιασω και εγω...

Καταρχην να πω οτι ελπιζω να υπαρχει σοβαρος λογος που παρουσιαζεται τον Λουκα τοσο ανευθυνο.Ελπιζω οτι απλως ριχνεται σταχτη στα ματια μας μπας και καταφερεται να μας εκπληξετε γιατι αρνουμαι να πιστεψω οτι αυτος ο Λουκας ειναι ο Λουκας που ξερω και αγαπω.

Δευτερον βαρεθηκα την Στελλα και τις περιοδειες της.Γιατι ανακατευεται παρακαλω αναμεσα στο ζευγαρι;Αυτα ειναι δικα τους θεματα και θα τα λυσουν απο κοινου.Διωξτε την επιτελους!!! Fskl Fskl

Τριτον εχω σιχαθει την Μελιτα.Και τι ηταν αυτο που ειπε;Η παλια Μελιτα ηταν εγωιστρια αλλα η καινουργια οχι;Ιδια εισαι κοπελιααααααααααα.Παντα ετσι ησουν απλα τωρα φαινεται περισσοτερο!!!! Fskl Fskl

Τεταρτον γιατι επρεπε και ο Λευτερης να πει την πλεον πιο σπαστικια ατακα απο καταβολης Μυστικων ''Εγω δεν ειμαι Μανος'', wall wall

Τα μονα θετικα του επεισοδιου οτι δεν ειχε Νταιζη περαν της πρωτης σκηνης Yess Yess οι τελευταιες σκηνες Λουκα-Νορας στον καναπε τους ηταν πολυ γλυκες και ζεστες Love! Love! και η εμφανιση του μπαμπα Ευκλειδη που με αφησε με τις καλυτερες εντυπωσεις και το τρειλερ με προδιαθετει για μια πολυ καλη συνεχεια... Efxi

Μετριο το επεισοδιο.Γιατι ο μπαμπας Ευκλειδης εσωσε την κατασταση Efxi
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 3:18 pm

Ioanna Τ : thanks : χαιρομαι που ευθυνομαι και εγω για τους κοιλιακους σου..lmao
Tsourdalitsa,Edem4ever,Clarabelle,kapetanissa οι σχολιασμοι σας για πολλα
oscar για αλλη μια φορα!!!!!Ευτυχως που η δικη σας(και οχι μονο) εμπνευση δεν τελειωνει ποτε και το χιουμορ σας ακλονητο οσες αρλουμπες και αν δουμε..!!!!
Καλο μηνα σε ολους!!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 3:56 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο. Οι περισσότερες σκηνές ήταν καλές και μου άρεσε που οι περισσότερες σκηνές ήταν με τους πρωταγωνιστές της σειράς. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα και την Δάφνη ήταν πολύ καλή, μου άρεσε που ήταν όλες χαρούμενες για τον γάμο. Μου άρεσε και η σκηνή με τον Λουκά και τον Νικόλα που πήγανε για να ψωνίσουν. Επίσης η σκηνή με την Νόρα και την Αμαλία στο γραφείο ήταν υπέροχη και από τις δύο. Ο Λουκάς και η Νόρα ήταν πολύ καλοί στην σκηνή που είχαν στο σπίτι, αυτά που είπαν ο ένας στον άλλον ήταν πολύ ωραία. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα που βρήκαν ευκαιρία να είναι μαζί, πολύ ωραία.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε πολύ και το ψηφίζω τέλειο.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 4:00 pm

Σε ευτό το επεισοδιο μάλλον με το άκουσμα της αχτύπητης ατακας θυμηθήκατε την χρυσή περσινή χρονια και κεντίσατε όλες με τους σχολισμούς σας!!!
Ιδικα annoula!,sarita,Edem4ever,Ιωάννα(Δ.Μπέλλο),DESPOINA κ maraki_ch πραγματικα υποκλίνομαι : respect : και συμφωνώ απόλυτα!!!
Πάντα τέτοια να 'χουμε!! ))
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 4:05 pm

ευχαριστω κοριτσια ολες σας ))
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από noraki_love_97 Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 4:33 pm

MARINAKI_AGAPI_97 έγραψε:"Εγώ δεν είμαι Μάνος!" faint
Τι είπε ο ανθρωπος και θα πέσει το ταβάνι να μας πλακώσει!!
Να σας πω, είπαμε τον έχουν γραμμένο τον Μάνο ...οκ τι να κανουμε!
Είναι η Εύα με τον Λευτέρη,καλά κάνει είναι χαρούμενη!
Ό,τι μας πέρασαν σε 2 χρόνια μας το διέγραψαν σε 3 μήνες!
Αλλά όχι να να ακούμε ΠΑΛΙ εγω δεν είμαι Μάνος και μάλιστα από κάποιον που όυτε καν τον ξέρει και την Εύα να αντιδρα σαν να μην είπε τιποτα!! Δηλαδή αν τσακοθουν και πει η Εύα "Εγώ δεν είμαι η Βέρα!" αυτός δεν θα πειραχτει?
Να μηναναφέρετε καθόλου αν είναι να υποβαθμίζεται ακόμα και από αυτόυς που δεν τον ξέρουν!!
Κ. σεναριογράφοι σας παρακαλώ μην μας αρχίσετε με το φιλοσοφικο ερώτημα "Τί είναι ο Λευτέρης?" μέχρι το 2012 γιατί ο τελευταίος που το είπε μιάμιση σεζόν ψάχναμε τι είναι (αν θυμάστε εκείνα τα φοβερα "Εγώ δεν είμαι η μάνα μου!" κ "Εγώ δεν είμαι Εριέττα!") και άκρη δεν βγάλαμε!
Κάτι τετοια να μας βάζετε να ακούμε κάθε Δευτέρα να μας πάει η μεγάλη 25 η μικρη 14 και μετά πείτε μας "Καλή βδομαδα!".

Υ.γ.Όχι δεν είμαι κακιά,αλλά πολύ θα ήθελες να είσαι Μάνος,Λευτερέκη! ;D

Άντε ... καλή μας εβδομάδα βρε!! ))

Πεστα ρε Μαρινα πεστα! δηλαδη ελεος!ακους εκει! εσυ Λευτερακι μην αναφερεις καν τον Μανο γιατι δεν σε βλεπω καλα αν αρχισες εσεις τις μπιχτρες για τον Μανο τον οποιο δεν ξερεις καν θα αρχισουμε κι εμεις γιατι ουτε εσυ εισαι απολυτα καθαρος! Δηλαδη συγνωμη μιλας για τον Μανο ο οποιος αγαπησε τοσο την Ευα τοσο!και η Ευα ακομα περισσοτερο?αντε και καλα εσυ Τερη δεν ηξερες και το ανοιξες το στοματακι σου εσυ Ευα που αντι να υπερασπιστεις τον Μανο το παιρνεις ετσι στο χαλαρο?δεν συμβαινει δηλαδη τιποτα?παει ο Μανος μας τελειωσε?????? Aww Σας παρακαλουμε παρα πολυ εφηγε που εφηγε ο Μανος και η Ευα ειναι με τον Λευτερη....οκ θεχομασρε γιατι η Ευα ειναι χαρουμενη δεν θα πω ευτυχισμενη.... αλλα τουλαχιστον σεβαστητε το οτι ο Μανος για δυο χρονια ηταν στη σειρα ηταν εδω ηταν στη ζωη της Ευας της παρεας αλλα και της δικης μας ζωης και εγω τουλαχιστον δεν θα ανεχτω να μιλα ετσι για αυτον καποιος ο οποιος δεν τον ξερει και μαλιστα τωρα που ο Μανος δεν ειναι εδω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Για αυτο για τελευταια φορα σας εκληπαρουμε κυριοι σεναριογραφοι το κανετε αυτο γιατι πρωτον δεν ειναι ωραιο για τον ρολο Μανο που δημιουργησατε και για 2 χρονια ηταν μεσα στην καθημερινοτητα μας, τον αγαπησαμε, το μισησαμε καποιες φορες αλλα τον λατρευψαμε ως Μανο! και δευτερον γιατι υπαρχουν και φαν αυτου του ρολου τους οποιους προσβαλατε με αυτον τον τροπο!!!!!!!! αυτα ειχα να πω γιατι επρεπε να τα βγαλω απο μεσα μου ευχαριστω!!!!!! ;D
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 4:59 pm

Κι αλλός ''εγώ δεν είμαι Μάνος'' μας βρήκε livani livani
Τουλάχιστον αυτός είναι καλύτερος.
Go Λευτέρη!! Go!!!!

Υ.Γ. Κάποιος να μαζέψει την Στέλλα (από το Στυλιανή παρακαλώ Mmm ), την Οχιά και την Μπεκρού!
Υ.Γ2. Αμαλία, Νόρα και Λουκά είστε ΘΕΟΙ!! : respect : Οι σπόντες σας στα παραπάνω κατώτερα άτομα ήταν όλα τα λεφτά gelio gelio
Υ.Γ3. Θέλω ο μπαμπάς την Νόρας να βάλει στην θέση της την Στυλιανή Στέλλα! Ελπίζω να σώσει την κατάσταση...
Efxi
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης