Ευκλείδης Φωκάς

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ευκλείδης Φωκάς Empty Ευκλείδης Φωκάς

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Φεβ 28, 2011 8:21 pm

Αν και δεν είπε πολλα στη σημερινη παρθενικη του εμφανιση
μου φάνηκε πολυ συμπαθης στη σκηνουλα με το Λουκά
hihi

Ευκλείδης Φωκάς Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ευκλείδης Φωκάς Empty Απ: Ευκλείδης Φωκάς

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Δευ Φεβ 28, 2011 8:24 pm

Θα συμφωνήσω μαζί σου loukitsa ο κος Ευκλείδης φαίνεται πολύ συμπαθής και ελπίζω να είναι και περισσότερο λογικός από το Αστέρι... ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 4:55 pm

Πολύ συμπαθητικός μου φάνηκε και ταλαιπωρημένος Aww (α ρε αχάριστη Στέλλα maaaad ) ελπίζω να μη μας απογοητεύσει ΚΑΙ ο μπαμπάς αλλά αν κρίνω απο την "σοβαρή" του είσοδο στην σειρά νομίζω δεν θα απογοητευτούμε...!!!

Αναμένω λοιπόν....!!!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 5:02 pm

Η εισοδος του ηταν πολυ καλη.Σιγουρα πολυ καλυτερη απο την εισοδο της Αστερως.Την χθεσινη σκηνη και το τρειλερ για το σημερινο επεισοδιο τα εκλαμβανω ως δειγματα για μια πολυ καλη σκηνη.

Επισης εχω να δηλωσω οτι λατρευω τον Κωστα Τριανταφυλλοπουλο!!!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 5:14 pm

Μου άρεσε πάρα πολύ η πρώτη του σκηνή!
Ελπίζω να βάλει στην θέση της την κυρά Στυλιανή γιατί δεν μπορώ άλλο..... wall
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 5:52 pm

Πίσω από κάθε τιγλυκό σούργελο κρύβεται ένας λογικός, σοβαρός άντρας που πατάει στα πόδια του γερά και πονάει από τις γλύκες που του κάνει το σούργελο!

Εγώ αυτό αποκόμισα από τα κλάσματα δευτερολέπτου που είδαμε εχθές τον μπαμπά Ευκλείδη! Αναμένω δυνατές σκηνές με γαμπρούλη Λουκάκο! Ελπίζω να μην απογοητευτώ! Όχι πως δεν θα έχω τα χάπια μου στην τσέπη για παν ενδεχόμενο βέβαια! lmao
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 8:34 pm

λατρευω Κωστα Τριανταφυλλοπουλο λατρεψα Ευκλειδη...πολυ γλυκια σκηνη με Νορα και ωραια σκηνη με Λουκα....

αν μπορεσει να μαζεψει και το πεφταστερι θα τον λατρεψω περισσοτερο.....
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 8:40 pm

Αχ, και εγω τον κατασυμπαθησα τον κυριο ευκλειδη, καπως ετσι τον φανταζομουν, δεν μπορει η νορα να ειχε και τους δυο γονεις παραξενους...πολυ ευχαριστος τυπος, με τετραγωνη λογικη, οπου ως πατερας ανησυχει για την ευτυχια της κορης του, απλα καταπληκτικος ο ηθοποιος μακαρι να τον βλεπαμε σε πιο πολλα επεισοδια αντι της στελλιτσας... ))
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από sofia Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 10:31 pm

Δηλωνω φαν του μπαμπα.
Εμενα μου αρεσαν πολυ οι σκηνες με τη Νορα και ο τροπος που τα ειπε στο Λουκα.

sofia
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από marakii Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 10:46 pm

Ο Κώτσας Τριανταφυλλόπουλος είναι υπέροχος και ο Ευκλείδης μου άφησε την πιο γλυκιά και όμορφη εντύπωση....Υπέροχος με το γαμπρούλη του , στοργικός και γλυκός με το διαμάντι του (το αληθινό διαμάντι)
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από st@cy Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 10:56 pm

Φαινεται ο ανθρωπος που εχει περασει πολλα...α ρε Στελλα lmao
το τι θα εχει τραβηξει δε λεγεται..
Πολυ μετρημενος,ξερει τι του γινεται συμβαδιζει με την πραγματικοτητα,δεν χωνεται εκει που δεν τον σπερνουν και γενικα σε πληρη αντιδιαμετρικη θεση με το πεφταστερι... ;D
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 12:10 am

Επιτέλους κι ένας πατέρας σ' αυτή τη σειρά που είναι απλός, καθημερινός, γήινος, ο κλασικός Έλληνας πατέρας, γιατί στα Μυστικά πάσχουν σ΄αυτό το είδος, και εννοώ τους μεγαλύτερους σε ηλικία. Ο κύριος Ευκλείδης δεν είναι ούτε Κυριάκος, ούτε Ρούσσος, ούτε σκότωσε τη γυναίκα του κατά λάθος (αν και αυτό το τελευταίο ίσως θα χρειαζόταν), με δυο λόγια είναι ο ιδανικός μπαμπάς και ένας πολύ αξιαγάπητος πεθερός. Μου άρεσε πολύ η σχέση του με τη Νόρα και ο σύνδεσμος που έχει με το Λουκά. Επιτέλους ένας άνθρωπος που έχει μια υγιή σχέση με την κόρη του και με το γαμπρό του. Πολύ καλή και η επιλογή του ηθοποιού.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 12:49 am

Ο Τριανταφυλλόπουλος αποδείχτηκε το διαμάντι. Σωστός ηθοποιός που εγκλιματίστηκε αμέσως στο ρόλο του από την πρώτη κιόλας σκηνή. Ε , ο ηθοποιός με πείρα και καταξίωση φαλινεται , ακόμα και σε μια ατάκα.
Ως Ευκλέιδης τον λάτρεψα. Μου θύμισε πάρα πολύ τον πατέρα μου που τον έχασα πριν από μερικά χρόνια. και επειδή είμαι μεγαλύτεη από εσάς , παντρεμένη λίγο πολύ μου τον θύμισε όταν είχε έρθει ο άντρας μου στο σπίτι για να με "ζητήσει" .Πραγματικά παιδιά οι σημερινές του σκηνές αντικατοπρίζουν την ελληνική κοινωνία. Όσο και τα παιδιά να θέλουν να τα υποβιβάζουν , υπάρχουν μερικές αξίες , ήθη και συνήθειες που αυτές καθορίζουν την ελληνική οικογένεια και την κάνει να ξεχωρίζει. Μπορεί μερικές από εσάς να γελάσετε με αυτά που γράφω , αλλά όταν με το καλό θα έρθει και η δική σας στιγμή πάνω κάτω έτσι θα είναι. Ειδικά όταν θα φεύγετε νυφούλα από το σπίτι και όταν ο πατέρας σας θα σας παραδίνει στο γαμπρό οι κουβέντες του πατέρα σε συγκινούν πάρα πολύ. Τέλος πάντων αρκετά σας ζάλισα με αυτά.
Ο Ευκλείδης λοιπόν είναι άνθρωπος ντόμπρος και σταράτος. Ότι έχει να πει το λέει στα ίσια και δεν κρύβει τα λόγια του. Λατρεύει την κόρη του-τι προτότυπο για τους πατεράδες- και το Νοράκι επίσης.
Με το Λουκά θα τα πάνε πάρα πολύ καλά. Το κακό είναι ότι αυτός θα γυρίσει στη Μονεμβασιά και θα μας αφήσει το άλλο του διαμάντι, που πολύ φοβάμαι θα αποδεικτεί άνθρακας μη επεξεργασμένος. Αν μπορούσε να τη μαντρώσει , να της βάλει φίμωτρο ή ακόμα καλύτερα να την κλείδωνε στο κάστρο της Μονεμβασιάς και να κάνει εκεί την ενδοσκόπησή της και τον αυτοπροσδιορισμό της και μετά να έρθει ήρεμη και ενδοσκοπημένη προς Αθήνα μεριά. Βρε αυτός γλίτωσε από δαύτη , η Νόρα τι θα κάνει.
Αν και κατά βάθος πιστεύω ότι πριν φύγει θα βάλει μερικά πραγματάκια στη θέση τους. Λάκωνας είναι , έτσι είναι αυτοί.
Πάντων πολύ χαίρομαι να βλέπω τέτοιες σκηνές με τον Ευκλείδη . Δίνει άλλο αέρα στην όλη ιστορία. Θετικά σκέψη , καλή αύρα και χαρά!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 2:19 pm

fay66 έγραψε:Ο Τριανταφυλλόπουλος αποδείχτηκε το διαμάντι. Σωστός ηθοποιός που εγκλιματίστηκε αμέσως στο ρόλο του από την πρώτη κιόλας σκηνή. Ε , ο ηθοποιός με πείρα και καταξίωση φαλινεται , ακόμα και σε μια ατάκα.
Ως Ευκλέιδης τον λάτρεψα. Μου θύμισε πάρα πολύ τον πατέρα μου που τον έχασα πριν από μερικά χρόνια. και επειδή είμαι μεγαλύτεη από εσάς , παντρεμένη λίγο πολύ μου τον θύμισε όταν είχε έρθει ο άντρας μου στο σπίτι για να με "ζητήσει" .Πραγματικά παιδιά οι σημερινές του σκηνές αντικατοπρίζουν την ελληνική κοινωνία. Όσο και τα παιδιά να θέλουν να τα υποβιβάζουν , υπάρχουν μερικές αξίες , ήθη και συνήθειες που αυτές καθορίζουν την ελληνική οικογένεια και την κάνει να ξεχωρίζει. Μπορεί μερικές από εσάς να γελάσετε με αυτά που γράφω , αλλά όταν με το καλό θα έρθει και η δική σας στιγμή πάνω κάτω έτσι θα είναι. Ειδικά όταν θα φεύγετε νυφούλα από το σπίτι και όταν ο πατέρας σας θα σας παραδίνει στο γαμπρό οι κουβέντες του πατέρα σε συγκινούν πάρα πολύ. Τέλος πάντων αρκετά σας ζάλισα με αυτά.
Ο Ευκλείδης λοιπόν είναι άνθρωπος ντόμπρος και σταράτος. Ότι έχει να πει το λέει στα ίσια και δεν κρύβει τα λόγια του. Λατρεύει την κόρη του-τι προτότυπο για τους πατεράδες- και το Νοράκι επίσης.
Με το Λουκά θα τα πάνε πάρα πολύ καλά. Το κακό είναι ότι αυτός θα γυρίσει στη Μονεμβασιά και θα μας αφήσει το άλλο του διαμάντι, που πολύ φοβάμαι θα αποδεικτεί άνθρακας μη επεξεργασμένος. Αν μπορούσε να τη μαντρώσει , να της βάλει φίμωτρο ή ακόμα καλύτερα να την κλείδωνε στο κάστρο της Μονεμβασιάς και να κάνει εκεί την ενδοσκόπησή της και τον αυτοπροσδιορισμό της και μετά να έρθει ήρεμη και ενδοσκοπημένη προς Αθήνα μεριά. Βρε αυτός γλίτωσε από δαύτη , η Νόρα τι θα κάνει.
Αν και κατά βάθος πιστεύω ότι πριν φύγει θα βάλει μερικά πραγματάκια στη θέση τους. Λάκωνας είναι , έτσι είναι αυτοί.
Πάντων πολύ χαίρομαι να βλέπω τέτοιες σκηνές με τον Ευκλείδη . Δίνει άλλο αέρα στην όλη ιστορία. Θετικά σκέψη , καλή αύρα και χαρά!!!

: respect : : respect : : respect : Είσαι θεά και τα λες πολύ ωραία...!!!

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 12:47 am

μου αρεσει πολυ σαν χαρακτηρας . μονο την υποτινουσα κυριε Ευκλειδη αφηστε την
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από kikitsa Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 12:52 am

Στη σκηνή του γάμου που μπήκε ανάμεσα στη Νόρα και τον Λουκά ήταν σαν να έβλεπα το Λουκά μετά από χρόνια να παραδίνει την κόρη του νύφη
kikitsa
kikitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από zouz0unii Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 1:24 am

Χαχαχα! Ο κος Ευκλειδης ειναι πολυ καλος ηθοποιος και
πολυ ταλαντουχος...! φαινεται να Αγαπαει πολυ το Διαμαντι του (Νορα)
και το δειχνει...! Ναι μου αρεσει κι εμενα...
Και θα συμφωνησω με την Ντινα μονο την υποτεινουσα και το
χ2 να αφηνατε στην ακρη θα ημασταν ακομη καλυτερα...!
Δεν μπορω αλλα Μαθηματικα Φτανει ποια!!
zouz0unii
zouz0unii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ♡ Σε ένα ροζ Συννεφάκι!! ♡
Ασχολίες : ✰ Να ονειρεύομαι..!! ♡

Δημοσίευση από aglaitsa Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 11:12 am

kikitsa έγραψε:Στη σκηνή του γάμου που μπήκε ανάμεσα στη Νόρα και τον Λουκά ήταν σαν να έβλεπα το Λουκά μετά από χρόνια να παραδίνει την κόρη του νύφη
μπα νομιζω πως ο λουκας θα ειναι χειροτερος sisi
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Δημοσίευση από kikitsa Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 11:07 pm

Με συγκίνησε ο Ευκλείδης σήμερα και στη σκηνή με τη Νόρα και στο τέλος που έφευγε δε γινόταν να μείνει αυτός και να έφευγε η κυρα Στέλλα με τις κακές παρέες
kikitsa
kikitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Σαβ Μαρ 05, 2011 7:17 pm

Εγω τον συμπαθησα πολυ τον κυριο Ευκλειδη και μου αρεσαν πολυ οι σκηνες τους με το "διαμαντι"ή "λουλουδι" (μαλλον δεν εχει καταληξει ακομα.. sisi ).
Ο ηθοποιος καταπληκτικος και αν στον ρολο δεν ειχαμε αυτο το κολληματακι με τα μαθηματικα θα ηταν ακομα πιο τελειος αλλα,αντε,ας το παραβλεψουμε.. χιχι
Σε καμια περιπτωση δεν ηθελα να φυγει χωρις την Στελλα,την οποια απ οτι καταλαβα αγαπαει πολυ!!!!Ελπιζω να επιστρεψει να την παρει αλλιως...τον προλαβαινουμε;;; lmao

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Σαβ Μαρ 05, 2011 8:44 pm

η εισοδος του κυριου Ευκλειδη μου αρεσε παρα πολυ και ο ηθοποιος ταιριαξε γαντι στον ρολο του. ειναι μια ευχαριστη νοτα μεσα στις αθλιοτητες που βλεπουμε στα μυστικα. καιρος να ξαναθιμιθω τα μαθηματικα που τοσο βαριομουν οταν ημουν καποτε μαθητρια. εχει ταιριαξει τοσο με την τηλεοπτικη κορη εχουν απιστευτη χημεια μεταξυ τους . ειδα οτι ξερει πολλα σε σχεση με τον γερο Λυτρα και απορω τι μπορει να ξερει αυτος για τον λυτρα. αλλα μαλλον θα αργησω να το δω αυτο αφου μαλλον γκεστ εμφανισεις θα κανει. αφου ομως ειναι ετσι γιατι ανεφερε τον γερο λυτρα; αυτο αραγε θα παιξει καποιο ρολο στην εξελιξη της ιστοριας; ιδωμεν
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από marakii Την / Το Σαβ Μαρ 05, 2011 9:14 pm

Λυπήθηκα που έφυγε .... άραγε θα τον 3αναδούμε στη γέννα ??

Λάτρεψα τον τρόπο με τον οποίο έδειχνε και έδινε όλη του την αγάπη στο ΔΙΑΜΑΝΤΙ του !!!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Σαβ Μαρ 05, 2011 9:18 pm

θα ξαναγυρισει. το ειχε γραψει στο ζαπιγκ οταν χρειαζετε θα επανερχετε. ε μαλλον στην γεννα θα ξαναρθει
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Την / Το Σαβ Μαρ 05, 2011 10:54 pm

Μου άρεσε πάρα πολύ σαν χαρακτήρας και τώρα κατάλαβα απο πού πήρα η Νόρα..
Γλυκύτατος( αν και πολλές φορές εκνευριστικός με τα Μαθηματικά) και έχει τεράστια αγάπη στην κόρη του..
Μου αρέσει πολύ που δείχνει πόσο λατρεύει τη Νόρα σε αντίθεση με την Στέλλα...

Ευκλείδης Φωκάς Bann4771
Cause there'll be no sunlight If I lose you, baby...Ευκλείδης Φωκάς Flareblue
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Δημοσίευση από anna-maria Την / Το Κυρ Μαρ 06, 2011 4:43 pm

Ηταν γλυκας.....Πολυ ευασθητος πατερουληςMatakia ...Με συγκινησε που εκλαψε πριν το γαμο και που εδωσε επιταγη στο Νορακι για να τους βοηθησει οικονομικα...(εξαλλου παντα εχει κατι η τσεπη του μπαμπα : καραμελες,εξισωσεις,επιταγες... ))) Θα μου λειψει τρελα και αυτος και ο μαθηματικος τροπος που χρησιμοποιουσε για να εξηγησει τα παντα....Love!
Αντιο Ευκλειδη....Αντιο εξισωσεις.... Snif
Ελπιζω να τον ξαναδουμε..!!!!
yey
anna-maria
anna-maria
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο Λουκονορικο κοσμο μου..
Ασχολίες : --->Μαζευω τα σαλια που μου τρεχουν οταν βλεπω τον παναγιωτη...

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης