Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap26%Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 26% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap22%Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 22% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap34%Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 34% 
[ 26 ]

Σύνολο Ψήφων : 77

Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 11:29 pm

θελω να ζησω την ευα μανα επιτελους και οχι αλλα. και οσο για τον τερη δεν βιαζομαι κρατω μικρο καλαθι εγω. με την χθεσινη γκαφα της καλυτερα που δεν την εδειξε αυτη ειναι η δικη μου αποψη.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 11:36 pm

Καλουτσικο το σημερινο επεισοδιο..ειπα και εγω δυο καλα επεισοδια σερι...;;μας κακομαθαινετε...αλλα ηρθε αυτο και ισιωσαμε!!!!

Ευκλειδης-Λουκακος:ΛΑΤΡΕΨΑ Ευκλειδη σου λεωω!!!!!Μου φανηκε πολυ λογικος και γλυκος ανθρωπος!!!Αν και τα μαθηματικα δεν μου αρεσουν ιδιαιτερα Siga... μου αρεσε ο συνειρμος...αντε να σε δω Λουκακο...θα την λυσεις την εξισωση;;Τελειωνει το τριμηνο..!!!! ^^

Αμαλια-Πετρος:Υπεροχοι οπως παντα...Love! μονο ενα βλεμμα και τα λενε ολα...τι σου κανει το ατιμο το ταλεντο και η χημεια ε;; : respect :
Ερωτηση κρισης:αφου δεν θελουν,γιατι χωριζουν;;;
Αφηστε εχω απαντηση...γιατι αλλιως πως θα κανουμε τα γκεστ μονιμους κατοικους και μια κοπελια να "ξεκουραστει";;Αχ πως την λενε μωρε;;μια ξανθια με γαλαζια ματια;;;τελος παντων δε θυμαμαι το ονομα της...παντως,κατι με Παραδεισο εχει να κανει νομιζω.. BlackEye ενταξει ρε παιδια μη βαρατε..θα την ξαναδειξει αυριο ενα λεπτο να το θυμηθω...πωπω..ειστε λιγο υπερβολικοι μερικες φορες.. gelio

Μελιτα:Μεγαααλο κεφαλαιο...πηρε τους δρομους ( παλι καλα που δεν περνουσε κανας Χριστιανος...)να δει που ειναι ο "ερωτας" και λεω οκ, δεν σηκωνει το τηλ. του και αυτη γνωστο κατινακι ειναι, ας το καταπιω,ομως δεν της εφτασε μια φορα...ΩΡΑΙΑ το γεμισαμε το 45λεπτο παλι...λοιπον,εγω προτεινω να πηγαινει καθε μερα και με αλλο συνολακι,οπως εκανε και η Νταιζη βρε παιδι μου.Το "χουφτωμα"το βλεπαμε καθε φορα,γιατι να μην βλεπουμε και το "αγναντεμα";;;Ε;ε;τι λετε;;να γινω σεναριογραφος;; ^^

Ερι-Στεφανος:γιατι οσο πιο πολυ τους βλεπω μαζι αυτους τους δυο τοσο πιο πολυ μου αρεσουν;;;εχουν πολυ καλη χημεια οι Σταυρου-Λαμπου και γενικα ειναι εξαιρετικοι στους ρολους τους!!!!! : respect :

Οικογενεια Φωκα:Λοιπον απ οτι καταλαβα ειχαν πολυυυ καλη σχεσε αυτοι οι δυο..ο ενας "ελυνε" εξισωσεις και η αλλη το λύω-λύομαι σε ολους τους χρονους.Τελειοοο σαν να τους βλεπω μπροστα μου...συννενοηση μπουζουκι... αλλα εμενα μου φανηκε στεναχωριμενος μωλε...κακουργα Αστεροχτυπημενη... cake

ΛΑΤΡΕΥΩ ΝΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΙΝΟ ΤΗΣ!!!!!! Heart2
Βαρεθηκα την πλακιτσα που ξυπναμε τον Νικολα...livani

Εεεε όοοοο το πηραμε, το πηραμε κι ειναι γωνιακο..το μπαρ λεω καλε,αντε βρε καλοριζικο!!!!

Αμαλια-Μελιτα:Χθες αλλαξαν εντελως τα δεδομενα..διοτι κατα τη Μελιτα εγω δεν εχω πατερα.. Confused? .ετσι κι αυτη αφου οι γονεις της χωριζουν ο Πετρος θεωρειται οτι δεν συνεβαλε στην συλληψη της..καλα αυτη ακομα στις μελισσουλες εχει μεινει;;αγαπη μου, θα συνεχισει να ειναι πατερας σου ο δυσμοιρος,απλα δεν θα ειναι μαζι με τη μαμακα.Καταλαβες;;
Ε,σημερα ειχαμε κι αλλη αλλαγη των δεδομενων.Οι γονεις πρεπει να ρωτανε τα παιδια "μπορουμε να χωρισουμε";;αν τα παδια κοιταξουν την ατζεντα τους και τους βολευει η ωρα και ημερομηνια, θα πρεπει να υπογραψουν την υπεθυνη δηλωση, που θα τους το επιτρεπει και επισημα..!!!Δεν μπορειτε κυρια μου να χωριζετε οποτε θέτε,εχουμε και εναν απολυτο..!!! Angel

Υ.σ Παω στοιχημα οτι τις φωτο της εστειλε η Αννουλα του χιονια...πως τους εβγαλε φωτο ρε παιδια;;απο την κλειδαροτρυπα;;να σου πω Αννιω,αν δεις πουθενα την Ευα(το θυμηθηκα sisi )στειλτες στους απο πανω ρε συ.Μαλλον δεν την βρισκουν για να γυρισουν παραπανω σκηνες...!!!

Αυταα κι απο μενα "ωραια"μπηκε ο Μαρτ(ύρ)ης(γιατι μαρτυριο θα ειναι αν συνεχισουμε ετσι..)
Καληνυχτα!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 11:58 pm

Για αρχή, να βάλουμε τα πράματα στη θέση τους: το Τετράγωνο της Αποκατινής Τεντώστρας, ισούται με άθροισμα των Τετραγώνων των δύο άλλων Παγιδιών, που στέκουνται Σούζα.... sisi Το 'χουμε?

Πάμε τώρα....

Νόρα-Ευκλείδης: Love! μέχρι που σχεδόν βούρκωσα.... Snif

Αμαλία-Ρούσσος: τον παντρεύτηκε κυρία και τον χωρίζει κυρία. Σωστό. Κατίνα ήταν μόνο στο ενδιάμεσο, και διαιώνισε και το dna lmao Γεια σου ρε Αμαλία άπαιχτη!

Ρούσσος-Ηλίας: πού ήταν αυτοί καλέ?! (πολύ ωραίοι κι αυτοί κι η θέα, δεν συγκράτησα τι έλεγαν βέβαια).

Στέλλα: διακτινίστε την εκτός Γαλαξία, χώστε την σε έναν αλγόριθμο, κάντε κάτι.... wall

Δάφνη-Νικόλας-Λουκάς: πάλιωσε, κουράστηκα. Και η λογοπαρεξήγηση, και ο ύπνος και ο ξύπνιος..... Sleep

Νόρα-Μελίτα: το κλαμμένο νινί και η αλλόφρων μελλόνυμφη έγκυος, λυπηθείτε την επιτέλους... τραγική η άλλη, δεν το συζητώ, κόντεψε να κλάψει η Νόρα για να σκάσει επιτέλους.... livani

Στέφανος-Αντιγόνη: xoxo ώπααααα...... μας ξέφυγε? πανικό διακρίνω Αντιγόνη.... ^^ τι υπέροχοι και οι δύο....

Έρι-Άννα: Έρι : respect : αγαπώωωωω!!!! Ησυχάσαμε απ' τη Νταίζη, άλλο κακό μας βρήκε..... tsourdalitsa, με διέλυσες με τη Μάνα Αττάρτη!!!!! lmao Δεν τη χόρταινα την Έρι, δεν τη χόρταινα, έτσι απλά!

Στέφανος-Έρι: inlove
τι πανέμορφοι! τι χημεία! αυτοί δε χρειαζεται να μιλάνε μάτια μου, τα λένε όλα αλλιώς... inlove

Μελίτα: μωρ' δε μας παρατάς! Fskl εμ, τον έδιωξες, εμ τον διαολόστειλες, εμ παρατάς το παιδί σου και κάνεις βόλτα στις ανηφοριές πρωί-βράδυ.... άμα λέω εγώ ψυχολόγο.... μάλλον έχω άδικο τελικά! Κατευθείαν ψυχίατρο και χάπια! Πολλά χάπια! nteni Και είδε και τις φωτό (α, ρε κόκκινο χτικιό) και από ποιόν θα πάει να ζητήσει τα ρέστα? Ε? Ε? Ε? Fskl
Ουστ λέμε!

Δε θα ψηφίσω. Εκνευρίστηκα.
(έβλεπα και αποσπάσματα απ' τη Βέρα χτες, και βράστε αυτά που λένε να μη συγκρίνουμε τον πρώην με τον νυν, ανθρώπινο κι επόμενο είναι, φυσικά και θα συγκρίνεις....)

Καληνύχτα σας Ypnos

ΥΓ tsourdalitsa, pasxalitsa, Jessie, nefelik και ezantakou τα σέβη μου! Flkia
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από Nora&Loukas Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 12:04 am

Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα το επεισόδιο σήμερα.

Μου άρεσε πολύ ο χαρακτήρας του κ Ευκλείδη θέλει να ξέρει ότι η κόρη του θα είναι ευτυχισμένη και το υποστείριξε πάρα πολύ καλά αλλά δεν μπορω να μην δώ και ποιο βαθιά. Σε κάποια φάση αναρωτιώμουν που τα στηρίζει αυτά τα λόγια εκτός από τον ρόλο του γονιού. Τόσα χρόνια που ήταν; Η κόρη του σίγουρα τον χρειαζόταν να την υποστηρίξει και να τον νιώθει ποιο κοντά της τις δύσκολες στιγμές. Τώρα η Στέλλα για μια της εμπνευση της στιγμής για ενδοσκόπηση και επαναπροσδιορισμό ήρθε τρέχοντας στην Αθήνα. Αντίθετα ο Λουκάς ήταν αυτός που πρόσεχε την Νόρα και δεν ήθελε να πληγωθεί.

Επείσης με κούρασε ο Λουκάς που πάει την νύχτα στο Νικόλα και στην Δάφνη πόσες φορές έλεος. Αντί να κάτσει ήσυχος να κάνει αυτός ενδοσκόπιση και επαναπροσδιοροσμό να δεί τι θα κάνει με την ζωή του,να αναλάβει τις ευθύνες του σαν πατέρας και να σταματίσει τις ανούσιες ανασφάλειες για τον γάμο.

Μου άρεσε πολύ επίσης η σκηνή του Πέτρου και της Αμαλίας.

Θελώ περισσότερη σκηνές με την παρέα!!!!!! pleeease

Nora&Loukas
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Κύπρος

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 12:33 am

Αχ!! Πρωτοβάθμιες - δευτεροβάθμιες εξισώσεις και Πυθαγόρειο Θεώρημα! Που τέτοια τύχη!! Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαις!! Snif

Τέλος πάντων, πάμε στο θέμα μας:

>>--------> Επιτέλους εμφανίστηκε και ένας μαθηματικός, εεε........φυσιολογικός άνθρωπος εκεί μέσα με τον οποίο μπορείς να συνεννοηθείς!! Τον συμπάθησα ήδη τον Ευκλείδη και -ευτυχώς!!- δεν έχει καμία μα καμία σχέση με την αξιολάτρευτη Αστέρω! Nyxia
Συγκεκριμένα, απορώ πως μπορεί και την ανέχεται ο καημένος! Γιατί όπως είπε και ο σοφός Νικόλας, εξίσωση με 10 αγνώστους (10?? affraid ) μας προέκυψε η Στελλίτσα και, πως να το κάνουμε, δεν παλεύεται!!
Ευκλείδης ftw λοιπόν, μιας και πάντα μου άρεσε η Ευκλείδεια γεωμετρία (μία - μία οι ντομάτες, τις τούρτες ρίξτε τες και πολλές μαζί, δε με πειράζει!)

>>--------> Αγαπώ Αμαλία!! Ο καημένος ο Ρούσσος έμεινε με το στόμα ανοιχτό! Προφανώς βέβαια δεν θα τον αφήσει ήσυχο έτσι εύκολα (το δήλωσε άλλωστε και μόνη της) και καλά θα κάνει! Ε όχι να μας τον φάει η Στέλλα, κρίμα είναι!! Τρομερή σκηνή πάντως! : respect :

>>--------> Βρε Λουκά μου αν σε μπερδεύει ακόμα και η υποτείνουσα τι θες και μπλέκεσαι με εξισώσεις νυχτιάτικα?? Άστο καλύτερα, κρίμα να ξυπνάει κι ο καημένος ο Νικόλας μες στη μάυρη νύχτα (σε ΚΑΘΕ επεισόδειο!!). Όχι τίποτ' άλλο, αλλά μετά την 1000η φορά (όχι, δεν έκατσα να τις μετρήσω αλλά είμαι σίγουρη ότι έπεσα κοντά - άντε ας βάλω και απόκλιση 10 για να 'μαι σίγουρη) υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να βαρεθούμε που ζούμε βλέποντας το ίδιο σκηνικό ξανά και ξανά! sfyr

>>--------> Η Νόρα παντρεύεται σε δύο μέρες και η Μελίτα θέλει να της λύσει εδώ και τώρα το πρόβλημα με το Στέφανο! Την έχω πλέον ικανή να σταματήσει ακόμη και το γάμο στη μέση για να της δώσει η Νόρα συμβουλές! sisi
Και γιατί έκανε κύκλους γύρω απ' το σπίτι της Εριέττας? Πόσες φορές πέρασε απο κει? Τουλάχιστον δύο μέτρησα εγώ πάντως. Γιατί μόνο δύο βρε παιδιά? Πως θα εξελιχθεί η υπόθεση αν δε δούμε τη Μελίτα να περνά καμιά 15αριά φορές για να ελέγξει που είναι ο καλός της?? Πάντως πρωτοτύπησε σήμερα πάλι. Το Στέφανο τον έστειλε στο διάολο και όχι για λαιμοκόψιμο. Μπα σε καλό της, πολύ τον αγαπάει και φαίνεται!! Nyxia
Χμμ......έστω ότι η Μελίτα δεν είναι καθόλου εγωίστρια <=> δε σκέφτεται μόνο τον εαυτό της <=> δίνει σημασία στα προβλήματα των άλλων <=> πάντα είναι εκεί για όποιον/α την χρειάζεται, ακούει τον πόνο του/της και του/της δίνει συμβουλές <=> πάντα είναι εκεί για τη μάνα της όταν τη χρειάζεται, ακούει τον πόνο της και της δίνει συμβουλές <=> άτοπο αφού σήμερα (όπως και κάθε άλλη φορά) έγραψε τη μάνα της και το (εντελώς άκαιρο κατά την άποψή της) διαζύγιο στα παλιά της παπουτσάκια. Καταλήξαμε σε άτοπο γιατί υποθέσαμε ότι η Μελιτούλα δεν είναι καθόλου εγωίστρια. Άρα η πρόταση δεν ισχύει.
Όμοια για τα "Η Μελίτα είναι καλή - κυρία - αξιοπρεπής - κ.τ.λ." ))

>>--------> Ο Στέφανος με την Εριέττα επικοινωνεί άψογα! Είναι προφανές ότι εκπέμπουν στο ίδιο μήκος κύματος (αυτό είναι από άλλον τομέα) και υπάρχει χημεία ανάμεσά τους (κι αυτό από αλλού είναι). Ουφ, είναι τοπολογικά ισόμορφοι βρε αδερφέ, έχουν το ίδιο πεδίο ορισμού, ανήκουν στον ίδιο γεωμετρικό τόπο, συγκλίνουν στον ίδιο αριθμό, έχουν κοινό παρονομαστή, ταυτίζονται (εντάξει, εδώ είμαστε)!!! Σε αντίθεση με τους Στέφανο - Μελίτα, η τομή των οποίων είναι προφανώς το κενό (οκ, σταματάω sisi )!!
Αλλά βρε Έρι γιατί υποστηρίζεις την αντίζηλο?? Γιατί είσαι συνεχώς αξιοπρεπής και μένεις πάντα στο επίπεδό σου?? Τς τς τς, ντροπής πράγματα!!

>>--------> Η Άννα μας προέκυψε κι αυτή εκβιάστρια και γω βαριέμαι απίστευτα να τη σχολιάσω αυτή τη στιγμή. Η Αντιγόνη τυχαία τα ξέρασε όλα στο γιο της? Αν πω ότι δε με πολυνοιάζει θα φανώ κακιά?

>>--------> Και μέσα σε όλα αυτά η κοριτσοπαρέα της φεγγαρόπετρας ετοιμάζεται για σπα - πάνω απ' όλα η πρωτοτυπία - και είναι σε δίλημα σχετικά με το Λευτέρη και το θέμα της χιλιοειπωμένης εντολής για το μακελειό στο βουνό. Ελπίζω σε μια καλή σκηνούλα αύριο στα σπα. Ε?

Συμφωνώ με τους γνστούς σχολιασμούς και αν ξέχασα κάτι θα επανέλθω.

Α, και ένα quiz-άκι:
Τι κοινό έχει η Εύα με το i των μιγαδικών αριθμών?

Καλό με μεγάλη επιείκεια, μόνο και μόνο για τον Ευκλείδη και τα μαθηματικά γενικότερα! (ναι, είμαι εντελώς καμμένη, δε σώζομαι με τίποτα ;D)

Υ.Γ. Και όντως το x+y εις το τετράγωνο όχι μόνο δεν είναι δευτεροβάθμια εξίσωση αλλά και γενικά εξίσωση δεν το λες (θα έσκαγα αν δεν απαντούσα!). sisi

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lyn στις Τετ Μαρ 02, 2011 12:47 am, 1 φορά
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 12:39 am

Lyn έγραψε:

Α, και ένα quiz-άκι:

i ή αλλιώς φανταστικός αριθμός.

Έτσι και η Ευα. Είναι φανταστική ηρωίδα.Την φαντάζεσαι, δεν παίζει, αλλα την χρησιμοποιούν πάντα όταν πρέπει να σώσουν τα νούμερα, και τον i, για να λύσουν διαφορικές εξισώσεις.

Το πέτυχα? Razz

Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 12:59 am

καπετανισσα dear .....παει ως εξης :το καρεδιασμα της αποκοντηνης τεντωστρας πατσιζει σουμα με το καρεδιασμα των δυο αλλων παϊδιων που στεκονται σουζα και χτυπιουνται κατακουτελα ....
μαλλιαρη ...σπουδαια γλωσσα !!!!!
κατα τα αλλα ....
προσκυνω για τον σχολιασμο σου ακομη μια φορα και να ξερεις οτι παντα τον περιμενω με ανυπομονησια !!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 1:00 am

Καρ-Mik έγραψε:
Lyn έγραψε:

Α, και ένα quiz-άκι:

i ή αλλιώς φανταστικός αριθμός.

Έτσι και η Ευα. Είναι φανταστική ηρωίδα.Την φαντάζεσαι, δεν παίζει, αλλα την χρησιμοποιούν πάντα όταν πρέπει να σώσουν τα νούμερα, και τον i, για να λύσουν μιγαδικές εξισώσεις.

Το πέτυχα? Razz

Ω ναι! Το βρήκες!!
Διάλεξε το δώρο σου, διαβήτη ή μοιρογνωμόνιο?? sisi
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 1:03 am

Lyn έγραψε:

Ω ναι! Το βρήκες!!
Διάλεξε το δώρο σου, διαβήτη ή μοιρογνωμόνιο?? Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 621900

Την Αστέρω, και την Κατίνω εκτος, μπορώ?? Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 40499

Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 1:10 am

fantina έγραψε:καπετανισσα dear .....παει ως εξης :το καρεδιασμα της αποκοντηνης τεντωστρας πατσιζει σουμα με το καρεδιασμα των δυο αλλων παϊδιων που στεκονται σουζα και χτυπιουνται κατακουτελα ....
μαλλιαρη ...σπουδαια γλωσσα !!!!!
κατα τα αλλα ....
προσκυνω για τον σχολιασμο σου ακομη μια φορα και να ξερεις οτι παντα τον περιμενω με ανυπομονησια !!!!!!!

Κι ήθελα να δω αν κυκλοφορεί άλλος εδώ μέσα.... sisi
Εξαιρετικό! Thumbs up
Έχει παραλλαγές λοιπόν.... Αυτή που παρέθεσα είναι τουλάχιστο 60 ετών!

Κατά τα λοιπά, πολύ σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια red
(και να ξέρεις ότι πολύ ζηλεύω το πιο όμορφο βουνό σου.... μακάρι να 'μουν κι εγώ)
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 1:38 am

Να μαι κι εγω.

Λοιπον λεω το σημερινο να το σχολιασω με τιτλους ξενους ταινιων.

Ελπιζω να το απολαυσετε οπως τα αλλα.

Ξεκιναω

"INCEPTION"

Η Ταινια βασιζεται στην απαρχη μιας ιδεας.

Και καπου εκει παρακαλαγα να ειμαι ο leonardo dicaprio να μπω στο μυαλο της μελιτας να της δημιουργησω μια ιδεα οτι ειναι εγωιστρια και ανικανη να αγαπησει και να την πεισω να κλειστει σε μοναστηρι μπας και ηρεμησουμε απο τις υστεριες της.

Δεν την ακουει μανα φιλη αδερφος πατερας ας μιλησει με κανενα παπα να της δωσει και καμμια ευχουλα.Αναγνωρισε λιγα επεισοδια πριν οτι ειναι εγωιστρια και ασχολειται με την ζωη της και τσουπ ερχεται το σημερινο και λεει στη μανα της "Τωρα βρηκες να χωρισεις που γινεται χαμος?"

Δικιο εχει βρε αμαλια μου.Κλεισε ενα ραντεβου ποτε θα τα βρει μονιμα η μελιτα με τον στεφανο και μετα χωριζεις.Που θα κλαιγεται το καμαρι σου αν τρεχεις και εσυ με τα δικα σου προβληματα?Τσ τσ εγωιστρια γυναικα ουτε το παιδι της δεν σκεφτεται.

Το δραμα συνεχιζεται οταν ερχεται η νορα η οποια γινεται μαινομενος ταυρος γιατι η κοπελα δεν εχει περιθωρια να σκεφτει κατι αλλο.Μονο του το μελιτακι.

Πηρε τους δρομους βραδιατικα πηρε τους δρομους πρωινιατικα.Και εστειλε και τον στεφανο στον διαολο ο οποιος εμαθα οτι μολις ακουσε την επιθυμια σου κρυφτηκε.Ουτε ο διαολος δεν σε θελει οπως καταλαβα.

Δεν πειραζει με κανενα ταμα στην τηνο καμμια μετανοια στα γονατα -του παππα καλε τι σκεφτηκατε- και αν μας υποσχεθεις οτι θα εξαφανιστεις απο προσωπου γης θα στο κανουμε το χατηρι βρε.

Εντωμεταξυ εκεινο το παιδι θα αναρωτιεται μηπως αλλαξε μαμα και ειναι η
ρενα και οχι η μελιτα.Με διχασμο προσωπικοτητας βλεπω να μεγαλωνει.

"Ο μπαμπας της νυφης"

Εξαιρετικος ο κυριος ευκλειδης αν εξαιρεσω τα μαθηματικα του λογια γιατι διαπιστωσα οτι ξεχασα και αυτα που εμαθα.Ηταν παρα πολυ σωστες και μετρημενες οι κουβεντες του με τον λουκα και μετα η εισοδος του στο σπιτι με την νορα να κανει σαν τρελλη γλυκυτατες.

Ειχαμε βεβαια και της τρελλης τον χαβα που επαναπροσδιοριζεται αλλα εχει και εννοια τον κηπο και το ψυγειο του σπιτιου.Στελλα η επαναπροσδιοριζεσαι η οχι.

Εξαιρετικη η κινηση του ευκλειδη με το χρηματικο ποσο στην νορα και ερωτω μετα απο ολα αυτα που ειδα.Αντι να την χωρισει τον χωρισε?ΗΡΩΑΣ ΑΞΙΟΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ.

"GHOST"

Ετσι θα χαρακτηρισω την ολιγολεπτη σκηνη ευας γιατι μας την κατηντησαν ενα φαντασμα που εμφανιζεται για λιγο και χανεται.
Αμα εχεις ταλεντο εξαφανιζεσαι το εμπεδωσα πια.

"ΕΚΛΕΙΨΗ"

Σεληνιαστηκε ο νικολας και η δαφνη με τον λουκα και αδικο δεν ειχαν.Οτι εχουν και ενα ερμο παιδι το σκεφτεται ο λουκας η μπα?Αηδια το κατηντησαν οι σεναριογραφοι το συγκεκριμενο παιχνιδακι.Βρειτε αλλο.

"Catch me if you can"

Ποιος την πιανει την αμαλια τωρα.Εχει δειξει εικονα κυριας αλλα ετοιμαζονται τα βασανιστηρια για τον ρουσσο.Προθερμαινονται στους 180 βαθμους κελσιου.

"Ο ηλιθιος και ο πανηλιθιος"

Πως να χαρακτηρισω την σκηνη αντιγονης-στεφανου?Η μια καρφωνεται και ο αλλος δεν μπορει να βγαλει ακρη.Παντως απο χημεια και ταλεντο σκιζουμε δεν μπορω να πω.

"Rocky no6"

Ετοιμη ηταν η εριεττα να μπει στον αγωνιστικο χωρο και να σακατεψει την αννα.Η οποια ξεσπαθωσε και αρχιζει και ζηταει λεφτα.Κοριτσακι μου ποιος σου ειπε να μπλεχτεις?ρισκο πηρες αρα μεινε με αυτα που πηρες και αδειαζε μας τη γωνια.

Προσπαθουσε ο στεφανος να ηρεμησει την εριεττα αφου πριν της πεταξε το θεικο περι φιλιας.
Τι σοι φιλια εχεις με μια κοπελα που σου εχει αποκαλυψει τα αισθηματα της ο στεφανος και η ψυχη του το ξερουν.

Δεν θυμαμαι κατι αλλο αλλα θα τελειωσω με αυτο.

Αν θα μπορουσα να τιτλοφορησω τον βαθμο μου για αυτο το επεισοδιο θα ηταν

"ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ"

Το χανετε το πλοιο εσεις οι απο πανω και αν δεν ερθει συντομα βοηθεια αλλο καραβι πολλες ψυχες θα χαθουν.

Το θεωρω τραγικα γελοιο να μην βλεπουμε στα δυο τελευταια επεισοδια νταιζη και διαμαντικο και τα επεισοδιοα να ειναι πιο απαλευτα απο ποτε.

Τα καταφερατε μια χαρα.

Πηρατε ενα πολυτελεστατο πλοιο με φινους ανθρωπους Α Β και Γ Καταστρωματος και καταφερατε σε μια απιστευτη ηρεμια θαλασσας να πεσετε σε παγοβουνο.

Κριμα στις ψυχες που μεταφερετε.Πολυ κριμα.

Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 11556 στις γνωστε λατρεμενες.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 2:00 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ καλό για τους εξής λόγους.

Ευκλείδης-Λουκάς: Αυτό θα πει μαθηματική συζήτηση, πολύ ωραίος και ντόμπρος διάλογος και πολύ φυσικός, ειλικρινά τη χάρηκα πολύ αυτή τη συζήτηση, ήταν πραγματικά συζήτηση μεταξύ δύο αντρών... Wink

Ρούσσος-Αμαλία: Απίστευτη σκηνή, με μοναδικά βλέμματα που μαρτυρούσαν όλα τα συναισθήματά τους. : respect : : respect : : respect :

Στέφανος-Ερριέτα: Έχουν εκπληκτική χημεία μεταξύ τους και όλες οι σκηνές τους είναι τέλειες.

Νικόλας-Δάφνη-Λουκάς: Νομίζω πως ο Λουκάς "εκδικείται" το Νικόλα με τον καλύτερο τρόπο...

Ευκλείδης-Νόρα: oscar Για μενα οι καλύτερες σκηνές σε όλο το επεισόδιο, πολύ γλυκές και συγκινητικές, η κίνηση του Κου Ευκλείδη να δώσει στη Νόρα λεφτά ήταν πραγματικά πολύ αντρίκια. Νομίζω τελικά πως η Νόρα μοίαζει στον μπαμπά της.

Ρούσσος-Ηλίας: Τέλεια σκηνή, με υπέροχη θέα...

Και τέλος Στέφανος-Αντιγόνη: Η Αντιγόνη να εξομολογείται πως αυτή έδωσε την εντολή στο βουνό και στο κόλπο ήταν και η Άννα...!!!

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 2:37 pm

O,τι αξιζε απο το χθεσινο επεισοδιο ηταν ο μπαμπας Ευκλειδης!Με μια πρωτη ματια ειδα ενα ρολο πολυ καλα δομημενο και γονιο με ολη τη σημασια της λεξης! : respect : Επισης βρηκα εξαιρετικο τον Κο Τριανταφυλλοπουλο και με τους υπολοιπους εδεσε υπεροχα!

Κατα τ'αλλα μου αρεσε πολυ η σκηνη Αμαλιας-Πετρου : respect : και Εριεττας-Στεφανου! Love!

Η Ευα εξαφανιζολ ως συνηθως και οι υπολοιποι σε χιλιοπαιγμενα σκηνικα(παρεξηγησεις,ξυπνηματα,κατινιες κτλ.)

Μετριο απο εμενα!

Υ.Γ Ποσο πιο κατω θα παει η Μελιτα που σημερα θα τρεξει να ζητησει τα ρεστα πρωτα-πρωτα απο την Εριεττα λες και ο Στεφανος ειναι αμοιρος ευθυνων!?Ελεος,τριτο υπογειο εχει φτασει!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 3:09 pm

Αγαπώ Ευκλείδη !!!! Heart2
Θέλω να μου υποσχεθείς ότι δεν θα την πληγώσεις ποτέ Love! Love!
Είναι το πιο ευαίσθητο πλάσμα που έχει περπατήσει στον πλανήτη γη Love! Love!
Συμφωνώ Ευκλείδη μου!!! Συμφωνώ!!
Αυτός είναι γονιός!! Όχι σαν κάποιες άλλες -ονόματα δεν λέμε Razz -
Αν και το υπόλοιπο επεισόδιο δεν έλεγε τίποτα... Τουλάχιστον είδα την Νόρα μου να χαμογελάει μαζί τον μπαμπάκα της
inlove
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 4:26 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με τον Λουκά και τον μπαμπά της Νόρας πολύ καλή, όπως έπρεπε να είναι. Η σκηνή με την Νόρα και τον μπαμπά της ήταν πολύ ωραία και φάνηκε ότι πράγματι την αγαπάει πολύ όπως και αυτή το ίδιο. Στην σκηνή που είχαν ο Λουκάς, ο Νικόλας και η Δάφνη μου άρεσαν, μπορεί να έχει κουράσει λίγο αυτό που πηγαίνει όλη την ώρα, αλλά ο διάλογος ήταν καλός. Επίσης, η σκηνή με την Εύα, την Νόρα και την Δάφνη αν και μικρή, πολύ ωραία. Μου άρεσε και η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα, τον μπαμπά και την μαμά της και ειδικά όταν μείναν μόνοι ο Λουκάς και η Νόρα ήταν πολύ ωραίοι.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 4:52 pm

taradoula έγραψε:Το επεισόδιο ήταν πολύ καλό για τους εξής λόγους.

Ευκλείδης-Λουκάς: Αυτό θα πει μαθηματική συζήτηση, πολύ ωραίος και ντόμπρος διάλογος και πολύ φυσικός, ειλικρινά τη χάρηκα πολύ αυτή τη συζήτηση, ήταν πραγματικά συζήτηση μεταξύ δύο αντρών... Wink

Ρούσσος-Αμαλία: Απίστευτη σκηνή, με μοναδικά βλέμματα που μαρτυρούσαν όλα τα συναισθήματά τους. : respect : : respect : : respect :

Στέφανος-Ερριέτα: Έχουν εκπληκτική χημεία μεταξύ τους και όλες οι σκηνές τους είναι τέλειες.

Νικόλας-Δάφνη-Λουκάς: Νομίζω πως ο Λουκάς "εκδικείται" το Νικόλα με τον καλύτερο τρόπο...

Ευκλείδης-Νόρα: oscar Για μενα οι καλύτερες σκηνές σε όλο το επεισόδιο, πολύ γλυκές και συγκινητικές, η κίνηση του Κου Ευκλείδη να δώσει στη Νόρα λεφτά ήταν πραγματικά πολύ αντρίκια. Νομίζω τελικά πως η Νόρα μοίαζει στον μπαμπά της.

Ρούσσος-Ηλίας: Τέλεια σκηνή, με υπέροχη θέα...

Και τέλος Στέφανος-Αντιγόνη: Η Αντιγόνη να εξομολογείται πως αυτή έδωσε την εντολή στο βουνό και στο κόλπο ήταν και η Άννα...!!!

Δεν εχω να πω κατι άλλο απο το να συμφωνησω μαζι σου! ))

Επεισόδιο 515 - Ημερομηνία 01-03-2011 - Σελίδα 3 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 4:57 pm

"Τα "κλισε" των μαθητικων μου χρονων"

"Τα μαθηματικα ειναι μια χαρα μαθημα, οι μαθηματικοι εχουν προβλημα!"

Αντε τωρα να σε πεισει ο μαθηματικος, με αυτο, να παρακολουθησεις μαθημα! Δεν ξερω σαν μαθηματικος ο Ευκλειδης τι λεει, αν και την πετρια του την εχει, ηταν προφανες αλλωστε, αλλα σαν μπαμπας ειναι κορυφαιος!
Οι υπερβολες για τον χαρακτηρα της Νορας, δεν θα την ελεγα με τιποτα το πιο ευαισθητο πλασμα του κοσμου, ειναι αυτο που περιμενα να ακουσω απο εναν γονιο για το παιδι του! Λατρεψα την αφιξη του μπαμπα στο σπιτι της Νορας Love! η Στελλα κλασσικη συζυγος εκανε τις δεκα ερωτησεις που εξασφαλιζαν οτι το σπιτι θα παραμεινει στη θεση του! *Μα καλα εκλεισε το γενικο slap * Πολυ γλυκες οικογενειακες σκηνες, κλασσικες θα ελεγα, προσωπικα τον εκανα θεο τον πατερα μου να παρει καινουριο κουστουμι και τελικα με το παλιο πηγε στο γαμο!
Τελικα πεθανα στο γελιο με τον γαμπρο και τον πεθερο που αγκαλιαζονταν λες και ειχαν να τα πουν χρονια! sisi

"Βρειτε αγνωστες λεξεις"

Και πες ψαχνεις να τις βρεις και τις βρισκεις, θα σου δωσει και μια συνωνυμη και εχει πρεπει να καταλαβεις το νοημα του κειμενου, ελα ομως που δεν εφταιγε η δολια η λεξουλα αλλα το νοημα που εσυ δεν εβγαζες νοημα!
Δεν φταιει που μεγαλωσε ετσι, το προβλημα ειναι και κατασκευαστικο! Γιατι να δεχτω δεν ξερει απο "βρωμικες" δουλειες και τις φοβαται, εχει την απαιτηση ομως ο Στεφανος να μεταμορφωθει εν μια νυχτι απο λυκος (λεμε τωρα) σε αρνι, δεν γινονται αυτα κοπελα μου, πως να στο δωσω να το καταλαβεις, εχεις αγνωστες λεξεις;
Πηγε στις ανηφοριες για να τσεκαρει, πρωι-βραδυ, σαν αντιβιωση, γιατι δεν καθοσουν σπιτακι σου, να γλυτωναμε κι εμεις απο την γκρινια; Που πηγε η μανα που χωριζει η ερμη και εσυ ευχοσουν να μπορουσες να της συμπαρασταθεις, κι ο λογος σου με χορτασε και το ψωμι σου φατο, να δαγκωθεις κυρια μου και να της στασεις οπως δαγκωνοταν για σενα τοσα χρονια κι αυτη και η Νορα που κοντευει να σαλταρει και εχει και εσενα να χωριζεις για νιοστη φορα, ΕΛΕΟΣ κοπελια! ainta
Μα καλα φωτογραφιες; Παλι;

"Τα sos"

Σαν μαθητρια ειχα μεγαλο προβλημα με τα sos, δεν με επειθαν ποτε, ηθελα "για σιγουρια" να τα διαβασω ολα, κια επεφτε κατι που δεν το ειχα διαβασει; Θα την παθαινα σαν τον Πετρο! Ο Πετραν διαβαζε παντα τα sos, ελα ομως που η Αμαλια ειναι τρελη και εβαλε και απο τα εκτος υλης (οχι αυτα δεν τα διαβαζα)... Δεν θελει τιποτα, μονο το σπιτι και να εξασφαλισει τα παιδια, δεν θα την πιστευα αλλα πηγε να το πει και στη Νορα! affraid Βεβαια μολις ο Ρουσσος εκλεισε την πορτα πισω του Amalia is back δεν ειναι δυνατον να αφηνε αυτο το διαζυγιο να ειναι τοσο ησυχο καπου, κατι θα σκαρωσει! Ανυπομονω!

"Αποριες;"

Ειχα παντα την αισθηση οτι σε αυτη την ερωτηση οι περισσοτεροι μαθητες αποφευγουν να απαντησουν καταφατικα για να αποφυγουν την επαναληψη του ιδιου θεματος!
Καταλαβατε γιατι ο Λουκας ξυπναει το Νικολα μες τη νυχτα; Οχι, να το ξαναπαμε απο την αρχη!
Καταλαβατε γιατι ο Χρηστος συμπεριφερεται σαν παιδακι που του αγοραζει ο μπαμπας παιχνιδια; Οχι, για ξαναδειτε το!
Καταλαβατε γιατι η Ευα ειναι ερωτευμενη με το Λευτερη; Οχι... Δεν προλαβαινουμε τωρα, μετα το διαλειμμα! Razz

"Δεν πιστευω οτι εισαι χαζος, κανεις δεν ειναι, απλα πρεπει να προσπαθησεις παραπανω"

Αλιμονο αν ισχυριστει εκπαιδευτικος το αντιθετο!
Η Αντιγονη μπορειτε να μου εξηγησετε πως την πατησε και αποκαλυψε στον Στεφανο τον πληροφοριοδοτη της; Ξεκουτιανε τελειως; Εκτος και αν της τελειωσαν οι ατακες "δεν ξερω", "δεν ειδα", "δεν ακουσα" και αποφασισε να αλλαξει γκαμα, και να τις ξεφευγουν διαφορα...
Η Αννουλα παλι θελει και λεφτα, τριαντα και μετα να κρεμαστεις καμαρι μου!

"Το να διδαξεις ενα παιδι δεν ειναι να γεμισεις ενα βαζο αλλα να αναψεις μια φωτια"

Ασχετο αλλα μ'αρεσει! Το επεισοδιο γενικα δεν ελεγε πολλα, το ειδα και με καποιες παρεμβολες οποτε παιζει να εχω χασει σκηνες, οχι οτι εχει μεγαλη σημασια! Δεν το ψηφιζω τιποτα γιατι δεν πιστευω οτι θα το οφελησει, απο παιδαγωγικης αποψης Razz
kapetanissa και fantina οι απολαυστικοτερες εκφρασης του Π.Θ. που διαβασα ποτε! lmao
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης