Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap32%Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 32% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 71

Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 10:15 pm

Επιτέλους χώρισαν!!! Μίνι, μάξι χωρισμός, δεν ξέρω, πάντως χώρισαν! Κι ακόμα κι αν οι σεναριογράφοι ακολουθήσουν τη μόδα, μια που φέτος στη μόδα είναι τα μίνι, την επόμενη σεζόν που τελειώνει η σειρά, μάλλον στη μόδα θα είναι τα μάξι... Efxi

Τι να πω για τη βασίλισσα της κατινιάς; Δε φτάνει που πήγε στην Εριέττα και της μίλησε όπως της μίλησε, ξεχνώντας ότι με το Στέφανο την έχει τη σχέση και από αυτόν θα έπρεπε να ζητήσει εξηγήσεις, αλλά παραδέχτηκε ότι παρακολουθούσε το σπίτι της Εριέττας και το βράδυ και το επόμενο πρωί! wall Τελικά δεν έχει ίχνος ούτε αξιοπρέπειας ούτε μυαλού! Fskl Αναρωτιέμαι, αν αποκαλεί χυδαίους το Στέφανο και την Εριέττα, εκείνη γι’ αυτά που έκανε την παραμονή του γάμου της Εύας, και όχι μόνο, και με το Μάνο και με το Στέφανο, πώς θα πρέπει να την αποκαλέσουμε; Η διαφορά επιπέδου βέβαια ήταν για μια ακόμα φορά εμφανέστατη. Η Εριέττα, αξιοπρεπέστατη όπως πάντα, αντί να τη στείλει εκεί που η ίδια έστειλε χθες το Στέφανο, προσπαθούσε να της εξηγήσει και ακόμα και όταν το Μελιτόνι έφευγε, μετά από όσα είχε το θράσος να της πει, προσπαθούσε να την πείσει ότι ο Στέφανος εκείνη αγαπάει. Ναι Μελίτα... Όσες φορές κι αν το πεις ειρωνικά, η Εριέττα είναι αυτό που εσύ δεν είσαι και δεν θα γίνεις ποτέ: ΚΥΡΙΑ με όλα τα γράμματα κεφαλαία!!!

Κι επειδή δεν έφταναν όλα αυτά, όταν πήγε ο Στέφανος να της μιλήσει (με δική του πρωτοβουλία, εκείνη δεν καταδέχτηκε να ζητήσει από τον άντρα με τον οποίο έχει σχέση να μιλήσουν, μόνο την αντίζηλο ήθελε να βρίσει) ούτε καν δέχτηκε να τον ακούσει! Fskl Ελπίζω μόνο αυτό το «τελειώσαμε» του Στέφανου να είναι οριστικό! pleeease

Αλλά επειδή κάθε φορά λέμε ότι η Μελίτα πιο κάτω δεν μπορεί να φτάσει και κάθε φορά μας διαψεύδει, ναι, είχε και συνέχεια! Δεν της έφτανε ο πρώτος γύρος το πρωί, δεν ήξερε πού αλλού να ξεσπάσει το κατινάκι, και ξαναπήγε στην Έρη για δεύτερο γύρο ξεκατινιάσματος το βράδυ! Καταλαβαίνω την Έρη που δεν ήθελε να της ανοίξει, αλλά θα ήθελα πολύ να δω την αντίδραση της κατινούλας αν της άνοιγαν και έβλεπε και το Στέφανο εκεί! Άλλωστε, όπως είπε κι ο Στέφανος, δεν έχουν λόγο να κρύβονται! Γενικά πάντως, οι σκηνές Έρης – Στέφανου μου άρεσαν πάρα πολύ, όπως πάντα! Η χημεία τους είναι εμφανέστατη! Love!

Κατά τα άλλα, μου αρέσει πολύ ο κύριος Ευκλείδης, παρά το κόλλημα που έχει με τα μαθηματικά. Μόνο μην μπλέξει κι αυτός με την Αμαλία, γιατί καήκαμε! Δε γίνεται να μείνει και να φύγει το Αστέρι; Καλά τα είπε η Αμαλία στη Στέλλα πάντως σήμερα. Σαν να μαζεύτηκε λίγο όταν άκουσε για τις τελευταίες εξετάσεις του Πέτρου...

Μου άρεσε πάρα πολύ και η σκηνή Λουκά – Εριέττας. Πολύ γλυκιά σκηνούλα! Ο Λουκάς έπεσε από τα σύννεφα με τις πληροφορίες που έμαθε για την Άννα και η Εριέττα τον διαβεβαίωσε ότι ο γάμος του θα γίνει κανονικά, χωρίς κανένα απρόοπτο. Hug

Μου άρεσαν πολύ και οι σκηνές με τα κορίτσια και στο spa και το βράδυ στο σπίτι της Νόρας. Βέβαια το γεγονός ότι η Νόρα τους υπενθύμιζε συνεχώς ότι παντρεύεται και τους ζητούσε να σταματήσουν τη συζήτηση για το γνωστό θέμα, αλλά η Εύα και η Δάφνη τη συνέχιζαν, ήταν λίγο εκνευριστικό. Αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου όμως, ήταν ότι ακόμα και το βράδυ πριν από το γάμο της η Νόρα πήρε τηλέφωνο την... κολλητή της, τη Μελιτούλα, για να δει τι κάνει μετά τις υποτιθέμενες αποκαλύψεις. Για ποιο λόγο τη θεωρεί φίλη της, ακόμα δεν έχω καταλάβει! Καλά που δε σκέφτηκε να αναβάλει και το γάμο σε ένδειξη πένθους... wall

Ο Λευτέρης μ’ έχει μπερδέψει λίγο... Δεν μπορούσε να πιστέψει την προδοσία της Άννας όταν έμαθε την αλήθεια, παρόλα αυτά όταν έφυγε η Εριέττα την πήρε τηλέφωνο και της άφησε μήνυμα πολύ ψύχραιμος, φαινομενικά τουλάχιστον. Όταν την είδε μπροστά του προφανώς θόλωσε και την απείλησε με όπλο (το κρατάω αυτό) και μετά φαίνεται ότι αρκούσε μια συζήτηση με το Λουκά για να ηρεμήσει, ενώ λίγο πριν είχε μάθει αυτό που έψαχνε τόσα χρόνια και επιπλέον ότι το πιο κοντινό του πρόσωπο τον είχε προδώσει, και όχι μόνο πήγε στο bachelor, αλλά και όρεξη για να φάει είχε και έδειχνε να διασκεδάζει με τις εξισώσεις του κυρίου Ευκλείδη. Και το ερώτημα τί σκοπεύει να κάνει τώρα που έμαθε την αλήθεια, παραμένει.... Αν και η απάντηση μάλλον είναι τίποτα, τελικά...

Πάει κι Αννούλα του χιονιά... Ο Χρήστος χωρίς να το σκεφτεί έτρεξε να σώσει την Αντιγόνη... Πάντως αυτό το θέμα θα έχει ενδιαφέρον, και κυρίως αυτό που θέλω να δω είναι την αντίδραση του Χρήστου σε βάθος χρόνου... Αν τελικά θα αποδείξει ότι είναι ο Χρήστος που γνωρίσαμε κάποτε ή αν έχει γίνει το σκυλάκι της Νταίζης...

Το ψηφίζω καλό γιατί επιτέλους χώρισαν οι απόλυτοι, γιατί μου άρεσαν οι σκηνές με τον κύριο Ευκλείδη, οι σκηνές με τα κορίτσια και οι σκηνές της Εριέττας με το Στέφανο, το Λουκά, ακόμα και με τη Μελίτα, γιατί φάνηκε η τεράστια διαφορά επιπέδου που έχουν... Και γιατί αύριο έχουμε γάμο και έχω χαρεί από σήμερα! yey

Υ.Γ. Δε θυμάμαι πού το άκουσα, αλλά μου άρεσε και μετά το σημερινό μάλλον ταιριάζει: ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΑΠΑΙΤΕΙ ΕΡΗ – ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΑΖΙ!!!!!!! pleeease pleeease pleeease

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nefelik στις Τετ Μαρ 02, 2011 10:21 pm, 1 φορά

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 pm

Μια χαρα χαλια ηταν το σημερινο επεισοδιο απο μενα, αλλα θα το ψηφισω μετριο, γιατι αυριο εχουμε χαρες και μου αρεσε που ειχε παρεα να ετοιμαζεται για τον γαμο(παλι για τους αλλους ελεγαν βεβαια αλλα τουλαχιστον ηταν μαζι)!!

Μελιτα:ΕΔΩ το χε το δακρυ και απορω πως δεν της βγηκε...αλλες φορες σπαραζει με ευκολια.Σημερα τι εγινε;; xaxa
ΠΟΣΕΣ φορες πηγε στης Εριεττας ρε παιδια;;μετρησε κανεις;;κουκλιτσα μου και βεβαια ειναι κυρια η Ερι αν δεν ηταν τωρα θα μαλλιοτραβιοσασταν...γιατι εσυ ετοιμη εισαι...και παψε να γλυφεσαι επιτελους...δεν αντεχω αλλοοο!!!!!
wall wall

Αμαλια-Στελλα:Καλα αυτη θα μας τρελανει τελειως...ποιος το κραταγε το σπιτι τελικα;;εγω πιστευω ο κυρ Ευκλειδης...αυτηνης δεν της το χω!!!Απαραιτητη προϋποθεση για να παντρευτει ενας αντρας ειναι να ξερει να συνδυαζει το πουκαμισο με την γραβατα.Αλλιως δεν γινεται να τον χωρισει μετα η γυναικα του,πως θα τον αφησει να κυκλοφορει σαν παλιατσος;;ντροπη..!!!Τι λεμε ρε παιδια;;χαχαχα.Εγω γελασα πολυ με την Αμαλια "ζαχαρο ανεβασμενο,τριγλυκεριδια ανεβασμενα,πιεση ανεβασμενη και κατι αλλο ειχε ανεβασμενο αλλα δεν θυμαμαι..."χαχαχα ΘΕΑ Πεφανη προσκυνω : respect :

Κοριτσοπαρεα:πολυ ωραια η σκηνη στο spa,αν και δε μου αρεσε ουτε εμενα που ενω η Νορα τους ελεγε να σταματησουν αυτες το χαβα τους...αλλα η σκηνη με τη σαουνα που το Νορακι δε μπορουσε να μπει λογω της μπεμπουλας ηταν πολυ ωραια!!

Νικολας-Λουκας-λυρ Ευκλειδης να μπανιαριζεται:Ειχε πολυ πλακα αυτη η σκηνη!!!Ο κυρ Ευκλειδης τωρα ΚΑΙ τενορος χαχαχα.Οταν λεει ο Νικολας"τι ακουω Χριστε μου";και ο πεθερουλης ανεβαζει τα ντεσιμπελ κοιτανε και οι δυο με ενα υφος..χαχαχα τελειοι!!!!

Αννα-Λευτερης:Θα ηταν πολυ ωραια σκηνη αν τη βλεπαμε..τι ηταν αυτο;;μας κοψανε μια τετοια σκηνη για να μας δειχνουν τη κατσαρη να ξεκατινιαζεται;;ελεος!!!!Παντως και σε αυτο το πολυυυ λιγο ο Μπισμπικης ηταν πολυ καλος!!!Μπραβο του που καταφερε μεσα σε πεντε δευτεριλεπτα(τοσο δεν κρατησε η σκηνηWinkνα δειξει το ταλεντο του και οτι οντως ηταν εξοργισμενος και προδομενος απο την Αννουλα του χιονια...ενω σε αλλους δινετε το μισο επεισοδιο και βάλε και τοσο εκφραστικους δεν τους λες...Nyxia

Στην τελευταια σκηνη η κυρια Παπαδημητριου εδειξε για ακομα μια φορα τι ηθοποιαρα ειναι : respect : απλα υπεροχη...και ο Χρηστος που μπουκαρε θεος!!!Δωστε του κι αλλες τετοιες σκηνες του ανθρωπου εχει πολλα να δωσει..μη τον βαζετε μονο να τρεχει πισω απο το πεδιλακι...αμαρτια ειναι....

loukitsa τελειος σχολιασμος και ειμαι σιγουρη πως κανεις πολυ καλυτερο μασαζ απ αυτες...διοτι δεν παιζει να υπαρχει χειροτερος..gelio
Sarita μου πολυ παιχνιδιαρικος σχολιασμος gelio ειδικα το "εχει μαλλια;ΟΧΙ"με εστειλε!!!χαχα
προσκυνω και τις δυο : respect :

Αυτα απο μενα, περιμενω το αυριανο επεισοδιο και ελπιζω να μην μας απογοητευσουν αυτη τη φορα...
Καληνυχταα Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 10:28 pm

annoula σε ευχαριστω πολυ και ανταποδιδω Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 195890
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από marakii Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 10:42 pm

sarita (Μαίρη ??) Μου άρεσε πολύ η ιδέα σου για τον σχολιασμό πάντα βρίσκεις 3εχωριστούς τρόπους να σχολιάζεις το επεισόδιο : respect :
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 10:59 pm

μαρακι σε ευχαριστω πολυ.Και ναι μπορεις να με λες και μαρια! Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 99687
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 11:17 pm

Την Νόρα λέγανε κατίνα πέρυσι, αλλα η Νόρα όταν έλαβε φωτογραφίες τα έβαλε με τον Λουκά, και όχι με την Νταίζη, ακόμα και όταν ήξερε οτι η Νταίζη το έστησε.
Η Μελίτα είναι το απόλυτο κατιναριό. Αντί να τα βάλει με τον Στέφανο, πήγε και σκυλόβρισε με το έτσι θέλω την Εριέττα. Πόσο πιο πάτος?
- Και σαν να μην έφτανε αυτό, πάλι για χάρη του γκόμενου, και του εαυτούλη της, πάλι παρατάει την Νόρα. Παραμονή του γάμου του Λουκά, και τώρα παραμονή του γάμου Νόρας-Λουκά. Ενας τεράστιος εαυτούλης είναι, και τίποτα άλλο.
- Λευτέρη χώσε στην Αννούλα! Αλλα τελικά καθάρισε άλλος για σένα! Να ζήσουμε να μην την θυμόμαστε!
-Πολύ γλυκές σκηνές στο σπα και στο bachelor. Ta κορίτσια γλύκες! Το καλό με τον εγωισμό της Μελίτας, ήταν οτι αποφύγαμε τα παράσιτα σε κάτι όμορφες σκηνουλες όπως αυτές!

Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 11:19 pm

Συγνώμη για το off topic αλλά ο Νικηφόρος στο 50-50 θα πάει στη Μάνη για ενδοσκόπηση
Δώστε του μαζί και τη Στέλλαααααααααααα

lmao lmao lmao lmao lmao

Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 11:48 pm

Πολυ μου αρεσε το σημερινο!!!!
Τα κοριτσια μια γλυκα και οι 3!!!!Και στα σπα αλλα κ στο μπατσελορ ηταν πολυ ομορφες σκηνες!!
Ο Λουκακος σημερα ελαμπε!!! Ο Ευκλειδης μας ζαλισε λιγο με τα μαθηματικα του αμα συνεχισει ετσι θα αρχισω να δινω δικιο στην Στελλα.
Η Εριεττα ποσο γλυκια ηταν με τον Λουκακο ...)) ηθελε και φιλακι η αδερφουλα Hugg !!!
Λευτερης -Αννα... πρωτη φορα μου αρεσε τοσο ο Μπισμπικης σε σκηνη.
Και ναι αυτο που πραγματικα με εκανε να ψηφισω το επεισοδιο καλο ηταν η μια κ μοναδικη Μελιτα!!!!! η κοπελα δεν παιζεται....εχει πιασει πατο και δεν το ξερει...μα τοσο κατινα τοσο? livani
Η Αννουλα μας εφυσε ...Κριμα δεν θα πω...μου φαινοταν τελειος περιττη!!!
Αυριο εχουμε γαμο...επιτελους!!! inlove
Καλο βραδυ!!

ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 12:35 am

Clarabelle έγραψε:
Συγνώμη για το off topic αλλά ο Νικηφόρος στο 50-50 θα πάει στη Μάνη για ενδοσκόπηση

lmao lmao lmao lmao lmao

Αυτο σκεφτηκα κι εγω οταν το εβλεπα!!! Μα κατευθειαν ομως!!! χαχαχα!!! xoxo xoxo
Σορρυ και απο μενα!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 12:41 am

Πολυ καλο !!

Σημερα ειχε αρκετη Εριεττα και το λατρεψα το επεισοδιο ...!! Επιτελους χωρισαν και ξανα-φανηκε τι ανθρωπος ειναι η Μελιτα χωρις καν να προσπαθησει η Εριεττα διοτι ειναι ΚΥΡΙΑ ΚΥΡΙΑ...Αν μου μιλαγε ετσι εμενα η Μελιτα καλα θα βλεπε το πατο της πισινας τωρα ...!!

Δεν γινεται να ειναι τοσο σωστη η σταση της απενατι στο θεμα ? Πραγματικα με εχει εντυπωσιασει σαν ανθρωπο δεν φτανει που τα ακουσε ολα αυτα απο την Μελιτα εντουτοις προσπαθουσε να πεισει τον Στεφανο οτι Μελιτα λειτουργησε με θυμο και οτι τον αγαπαει.Οτι και να κανει απο δω και περα αυτη η γυναικα εχει ανεβει απιστευτα στα ματια μου ..

Αχ σημερα εγινε η αλλαγη προς στον Λευτερη τοσο καιρο ημουν επιφυλακτικη αλλα σημερα μου εκανε το κλικ ..Μ'αρεσε παρααααα πολυ τα ματακια του ηταν inlove

Κοριτσια υπεροχα μ'αρεσε ολη κατασταση και στο σπα και στο σπιτι.. inlove
Αγορια με Ευκλειδη επισης πολυ ωραια αλλα αυτα τα μαθηματικα ομως δεν τα μπορω
Αυτη η εναλλαγη σκηνων με την Αννα και τα κοριτσια και τα αγορια μ'αρεσε πολυυυ..

Μακαρι το αυριανο να ειναι αυτο που περιμενουν ολοι τοσο καιρο...
Καλο Βραδυ
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 2:00 am

Πλήττω θανάσιμα, Θανάση μου
δεν ειν' ζωή αυτή καρντάση μου....

-Το καλό επεισόδιο από την αρχή φαίνεται... και για αρχή είχαμε την μεταμόρφωση της πεταλούδας, βλ. νέα Μελίτα (lmao) σε κάμπια, βλ. παλιά Μελίτα!

-Τα μάθατε τα νέα? Η Άννα "κάρφωσε" το σπίτι πάνω στο βουνό!
Ο Λουκάς πάντως τα έμαθε από την αδελφούλα, με την οποία παρεμπιπτόντως δένουν τόσο γλυκά και οι σκηνές τους βγαίνουν πάντα ωραίες Hugg

-Τα κορίτσια πήγαν στο Σπα για να χαλαρώσουν ή για να σπαστούν??
Α, μεταξύ μας η Άννα ήταν ο σπιούνος!!!

-Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...
Και αναρωτιόμουν ποια είχε στο μυαλό του ο Κ.Π.Καβάφης όταν έγραφε αυτούς τους στίχους!
Fskl να μη στα χρωστάω Μελιτάκι που αντί να πιάσεις τον απολυτούλη, πήγες στην Έρι... αλλά τέτοια ευκαιρία την αφήνεις???

-Τα ψεύτικα τα λόγια, τα μεγάλα...
Για μια χούφτα διαμάντια ο Στεφανάκος ξέχασε και παιδί και απαγωγές και μάνα και την απολυτούλα και τις εξαγγελίες για αλλαγή τρόπου ζωής και το όνομα του το ίδιο μη πω και έγινε κολλητός με την αδερφούλα, και την ενημέρωσε ότι η Άννα ήταν η ταβανόπροκα! Τα συγχαρητήρια μου στο παλικάρι! Congrats
Η Νταίζη γνήσια αδερφή του παλικαριού, είναι να μην ακούσει την λέξη που αρχίζει από "Δ", σεληνιάζεται κι αρχίζει κι αυτή τις απειλές!
Η ισχύς εν τη ενώσει...
Αλλά επειδή πίνω ότι και η sweetie pasxalitsa αγαπώ αυτή την οικογένεια!

- : respect : στον μπαμπά Ευκλείδη, είναι μια σκέτη γλύκα!

-Για τις ζωντοχηρεύουσες τι να πω... με κάλυψε η Shakira, Loca ντιπ για ντιπ!
Η Αμαλίτσα ακολουθεί την λαϊκή σοφία: έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς σου κοντύτερα.

-Άκουσες Στεφανάκο μου, τι έκανε η απολυτούλα???
Άντε ξεμπέρδευε να δούμε άσπρη μέρα! Efxi

-Ευχάριστο το μουσικό διάλειμμα και απολαυστικά το κορίτσια.

-Είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Τι είναι πιο τρομαχτικό, ο δαιμονισμένος πατήρ Λούκας (Άντονι Χόπκινς στη "Τελετή") ή η χωρισμένη Μελίτα???

-"Τα νέα της Άννας" στις 19:00 με την Έρι Χατζηβασιλείου... τα έμαθε τα κατορθώματα της Αννούλας κι ο άμεσα ενδιαφερόμενος!

-Και τώρα που δεν μας ακούει κι ο μπαμπάς Ευκλείδης, για όποιον δεν το κατάλαβε (δεν το είπαν και πολλές φορές άλλωστε), καλέ η Άννα έδωσε την πληροφορία για το σπίτι.

-Φεύγω δε πάει άλλο πια
Χωρίζω στα αφήνω όλα στα χαρίζω
Και μη σε νοιάζει πια για μένα
Palamakia Palamakia

-Αυτό το κουτσουρεμένο πράγμα με Τέρη κι Άννα υποτίθεται ότι ήταν σκηνή??? wall
Μάααααααλιστα... από το λίγο αυτό, μπράβο στον Μπισμπίκη, ήντουνα καλός!

-"Κλαίω κι οδηγώ στην Αττική οδό και κάτω απ' τη ζακέτα φοράω νυχτικό"
Γυάλισε το ματάκι της Άννας, πήρε και το όπλο και τώρα υποτίθεται σκιαχτήκαμε... Nyxia

-Μάθαμε ότι η Μελίτα είδε φωτό και πιγκώθηκε??? Πήραμε και τηλέφωνο μη τυχόν και έκοψε τις φλέβες της??? Στεναχωρηθήκαμε κιόλας???
Και κάπου εκεί δίπλα κάθεται μια κοπέλα που έχει δει τα διάφορα κι όχι από φωτό αλλά στο λίβε και δεν βαράει το κεφάλι της στον τοίχο???
Πάλι ταξιδάκι αναψυχής σε βόρειες χώρες???

-Ευτυχώς που σταμάτησε το μπλα-μπλα κι άρχισε ο χορός... και οι μεν και οι δε του έδωσαν και κατάλαβε!

-Όχι άλλη Μελίτα... όχι άλλο ξεφτυλίκι... ΓΚΩΣΑΜΕ!!!

-Καντήλι καίει ένας καημός,
θα γίνει απόψε χάλασμός (Χρηστάκο ^^ )
Πηγάδι ανοίχτηκε βαθύ,
απόψε κάποιος θα χαθεί (Αννούλα ^^ )
Ο Χρήστος χωρίς δεύτερη σκέψη, μπήκε μπροστά, παρά τα όσα του 'χει σούρει κατά καιρούς η Καρτάλαινα... αυτός είναι ο παλιός καλός Χρήστος!
: respect : στο Καρταλέικο για τις ερμηνείες τους!

Επειδή αν άκουγα άλλη μια φορά ότι η Άννα έδωσε την πληροφορία για το μακελειό θα είχα τάσεις αυτοκτονίας και επειδή τόσο σπρώξιμο ούτε μέσα στο Μετρό, άσχημο το επεισοδιάκι!

Υ.Γ. Λευτεριά στους ταλαντούχους!!!

Bonne nuit
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 2:25 am

αντε να σχολιασω και γω.....

θα αρχισω με την Βασιλισσα της Κατινιας....καλα συγνωμη αυτη καταλαβε οτι χωριζε με τον Στεφ η νομιζει οτι χωριζει με την Εριεττα??βλεπεις τετοιες φωτογραφιες και αντι να ζητησεις πρωτα το λογο απο τον ανθρωπο που εισαι μαζι του πας πρωτα στην παρτενερ της φωτο??ποσο ΔΕΝ στεκει???και που αν δεν πηγαινε ο Στεφ απο κει ουτε που θα του ελεγε κατι....και η δευτερη επισκεψη στο σπιτι γιατι εγινε??για αν βγαλει νεες φωτογραφιες???...και μεσα στο "δραμα" της δεν μπορει να παει και στην Νορα που εχει το θρασος να συνεχιζει να κανει παρτυ και να ετοιμαζεται για γαμους αντι να της συμπαρασταθει...α ρε Νορα και συ.....ΜΕΛΙΤΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΑΤΙΝΑΡΙΟ...ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ ΑΧΑΡΙΣΤΗ......ουτε να χωρισει δεν ξερει.....και καλυτερα που δεν πηγε στη Νορα...θα μας ζαλιζε παλι..θα χαλαγε τη βραδια και θα την εσπαγε και στην Νορα.....ΓΟΥΒΩΝΕ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΑΚΡΥΑ....

Στελλα-Αμαλια....πεθανα στο γελιο οταν η Αμαλια εβγαλε του Ρουσσο του θανατα...μου αρεσε που ειπε "και κατι αλλο εχει ανεβασμενο δεν θυμαμαι τωρα.."
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 621900 γιναν και φιλεναδες και ασχολουνται με το ντυσιμο της Αμαλιας για τον γαμο....Σουηδια ειμαστε ακομα.....

σε ενα διαλειμμα απο το δραμα της ζαβης ειχαμε και την αποκαλυψη στον Λευτερη για την Αννα...σιγα το πραγμα δηλαδη να μαθαινει οτι κατι θανατοι και ιδιαιτερα ο θανατος της γυναικας που αγαπουσε οφειλονται σε μια προδοσια απο ενα ατομο που το πιστευε και το εμπιστευοταν....εδω η αλλη χωριζει με αυτα θα ασχολουμαστε....

η Ερι μου αρεσε πολυ σημερα....σωστη απεναντι σε Στεφ,Μελιτα και Λευτερη....πηγε και στην Νορα(αλιμονο στην κουμπαρουλα)με αυτα που γινονται αλλα "απειλησε" τον Λουκα οτι αυριο θα τον παντρεψει...
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 191984

ωραια και η ζεμπεκια του Ευκλειδη....παντου μαθηματικα με αυτον τον ανθρωπο....ο Λευτερης εδειξε και ενδιαφερον νομιζω....παει χαθηκε.....

μου αρεσαν οι σκηνες στο σπα...και στο σπιτι η κοριτσοπαρεα με την Δαφνη να ξεσηκωνει τις αλλες με το Loca....

τεσπα γενικα μου αρεσε το επεισοδιο...και ας μας ζαλισε η Μελιτα ειχα νευρα και ξεσπασα πανω της
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 40499 .....
αντε αυριο να δουμε και τον γαμο(που επειδη θα το δω αργοτερα απο το ιντερνετ θα κρατηθω να μην διαβασω τους σχολιασμους σας)

καλα να περνατε!!!!!

Υ.Γ..οντως οταν ακουσα στο 50-50 τον Νικηφορο να λεει για ενδοσκοπηση συμπληρωσα και για επαναπροσδιορισμο....ενα τι γλυκοοο της Ελισαβετ ελειπε
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 191984
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 2:32 am

Α, καλά.
Α, καλά!
Α, καλάαααααα........

Ναι, είχε μια γερή δόση μεταστρουκτουραλιστικού σουρρεαλισμού σήμερα το επεισόδιο. Ή το μοντάζ του?
Εγώ κατάλαβα ότι ο σκοπός ήταν να βγει "δυνατό", με εντάσεις και αντιθέσεις, ένα contraposto πρέπει να είχαν στο νου τους, κάτι σε chiarroscouro, αλλά... χάθηκε στο καρέ.

Ο Λευτέρης μ'άρεσε πάρα πολύ, ειδικά με την Άννα, αλλά δεν είναι σκηνή λεπτού αυτό, να με συμπαθάτε.... το κατιτίς του το παραπάνω το θέλε. Και όντως είχε ανακολουθία. Μαθαίνει αυτό που ζήταγε τόσο καιρό, γίνεται όπως γίνεται, βγάζει όπλο στην Άννα.... και μετά πάει στο ταβερνάκι για Bachelor?!?!?! Παλικάρι μου, δεν ξέρω τι πίνεις, αλλά θέλω κι εγώ και το θέλω πολύ κι επειγόντως μ'αυτά που ζω....

Λευτέρης-Εριέττα: εξαιρετικοί επίσης, αλλά δεν καταλαβαίνω, εκεί πέρα κάνουν ένα κάρο συζητήσεις όρθιοι, σε μια τέτοια στιγμή ο Λευτέρης ήταν καθηλωμένος, εγώ θα τον περίμενα λιοντάρι στο κλουβί....

Άννα livani αυτά..... Ο Λευτέρης την άφησε να ζήσεις με τις τύψεις της, αλλά δε νομίζω ότι είχε... θα έπρεπε να γίνει κουρέλι μετά απ' αυτό, όχι wannabe δολοφόνα....
Πολύ ωραίοι όμως και η Αντιγόνη και ο Χρήστος και ο σπαραγμός της Νταίζης, μπράβο.... Αυτό το "Χρήστο μου"....

Τα κορίτσια στο σπα.... ζουζουνιάρικο μεν, αλλά οι κουβέντες που είχαν....δεν! Να μου πεις, αυτά ζουν αυτά λεν.... sisi

Συζήτηση αντροπαρέας για Αμαλία, ζωγραφική+μαθηματικά= lmao

Μουρλή+Παλαβιάρω= vomit

Στέφανος-Νταίζη: θα το γυρίσετε σε αξιοπρεπείς μαφιόζους? Κοίτα, ο Στέφανος έχει μια ελπίδα αν κρατήσει χαρακτήρα, αλλά εσύ κοπελιά.... δεν είσαι τίποτα απ'τα δύο! sisi Άψογοι και οι δύο όμως!

Μελίτα: δυστυχώς είχα την ευλογία να γνωρίσω φορείς αυτού του χαρακτήρα στη ζωή μου. Η αντίδρασή μου παραμένει η ίδια, είτε τα βλέπω δίπλα μου, είτε στην οθόνη: φαντάσου τη γκριμάτσα θα κάνεις αν σου βάλουν κάτω απ' τη μύτη έναν κουβά σκ*τ*.
Και μετά γυρνάς την πλάτη και φεύγεις.
Είναι τόσος ο παγερός θυμός μου, που δεν έχω όρεξη ούτε να το διακωμωδήσω.
Ελπίζω μόνο το "τελειώσαμε" του Στέφανου να είναι οριστικό και αμετάκλητο. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, η υποψία συμπάθειας που του έχω (με την προϋπόθεση ότι διατηρεί τη στροφή προς το "αξιοπρεπής μαφιόζος") θα εξαϋλωθεί.

Επειδή όμως είμαι ξεκάθαρα οπαδός του οφθαλμόν αντί οφθαλμού, θα πω ότι πολύ χάρηκα που η Μελίτα τρώει (εν μέρει, γιατί θα χαιρόμουν να το 'βλεπε κιόλας live) τα σκ*τ* που τάισε εις διπλούν στην Εύα, και παρόλο που το μάτι της τελευταίας έπαιξε όταν λέγαν τα κορίτσια ότι "είναι άγριο πράμα η εικόνα", πολύ θα ήθελα να άκουγα και κανα λογάκι....
Που την πήρε και τηλέφωνο η Νόρα!!!! Βρε άντε μου στο διάκο..... Άξια της μοίρας και του καναπέως σου....

Εριέττα: : respect : στην ψυχραιμία σου αγαπημένη μου, και όχι μόνο....
Χέρι δε θα σήκωνα, αλλά λεκτικό δηλητήριο θα την τάιζα τη σκρόφα....

Στέφανος-Εριέττα: Love! λατρεύω σκηνές!

Το επεισόδιο ήταν μια καλή ιδέα, που σκόνταψε στην υλοποίηση, οπότε μετριότατον....

ΥΓ1 Γιατί βάλατε τον Ευκλείδη να χορεύει γυναικείο ζεϊμπέκικο?!
ΥΓ2 Clarabelle, Jessie, pasxalitsa : respect :

kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 2:38 am

Clarabelle έγραψε:

lmao lmao lmao lmao lmao

Έπί τη ευκαιρία να δηλώσω ότι η Στέλλα είναι κατ'ευφημισμόν Μανιάτισσα, δηλ. είναι Μανιάτισσα,ΑΛΛΑ με την πολύ ευρεία έννοια!
*νιώθω έντονη την ανάγκη να δηλώσω,ότι η σκληροπυρηνική Μανη είναι με το Είδωλο στο ματς που επέρχεται
Είδωλο θυμήσου , (κι) η Μάνη είναι μαζί σου! ΟΛΕ soutien*

Κατα τ'αλλα στο επεισόδιο της ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ του γαμου ΓΚΩΣΑΜΕ με την αυτογλειφόμενη!
Πόσες Μελίτες πέρασαν απ΄την οθόνη σας,πόσα κουδούνια χτύπησαν (κι είχε και μια άλφα επιμονή,η αλήθεια είναι),πόσα χάπια πήρατε για να την αντέξετε,πόσες φορές ανα σεζόν τελειώνει ο Απολυτος (ατέλιωτος),πόσους πάτους έχει το κατινοπηγάδι,ποιον πιστεύετε ότι διανύουμε κτλ κτλ. (πολλά τα ερωτήματα)..
Παρεμπιπτόντως την Έρι ΠΟΣΟ πιο συμπαθή μπορούν να την κάνουν;;Υποδειγματική συμπεροφορά (και) σήμερα!..Πολύ κρίμα,που θα καταλήξει να είναι η ηττημένη της υποθέσης!
Ο Μπισμπι σε γενικές γραμμές μου άρεσε σήμερα, σχετικά υπερβολικός,αλλά νομίζω ότι η υπερβολή δικαιολογείται από το σοκ της αποκάλυψης,..*ασχέτως που ΚΑΠΑΚΙ πήγε για το μπάτσελορ!ainta ainta
Λυπάμαι για το θάνατο της Αννας Angel (καθότι κι οι προδότρες άνθρωποι είναι/όχι δε θα μου λείψει )..και λυπάμαι επίσης με την αγαπημένη συνήθεια δίπλα στα ευχάριστα να έχουμε και τα δυσάρεστα..Είναι ευφυές κατα μία έννοια δεν αντιλέγω,αλλά και μια χαρά ΟΛΟΚΛΗΡΗ καλό θα μας έκανε..
*Μ'αρέσει πάρα πολύ ο μπαμπας της Νόρας,γενικά!
*Μ'αρεσαν πολύ και τα κορίτσια σε όλες τις σκηνές..* ασχέτως (2) που ΜΠΡΟΣΤΑ στις υπαλλήλους του spa μιλούσαν φυσιολογικότατα για αιματοβαμμένα μακελειά,και άλλες κα-θη-με-ρι-νές ιστορίες ainta ainta
Υγ.Κατι το μπάτσελορ στο ίδιο σπίτι,κάτι η μουσική του φιναλε,θυμήθηκα ξανά Εύα-Μάνο και εις ώρας πενθώ Snif
(ό,τι θυμόμαστε/χαιρόμαστε)

Και ξανά :
Υγ.Λευτεριά στους ταλαντούχους soutien soutien

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 11:44 am

Το επεισόδιο είχε τρία δυνατά σκηνικά (τον καβγά Στέφανου-Μελίτας, την σύγκρουση Λευτέρη-Άννας και την επίθεση της Άννας στην Αντιγόνη) αλλά τα δύο τελευταία ήταν κατώτερα των προσδοκιών.
Λοιπόν το πρώτο από τεχνικής άποψης ήταν εξαιρετικό. Ο καβγάς Στέφανου-Μελίτας έβγαλε δύναμη, ένταση, οργή, πίκρα. Οι Σταύρου - Παπά όχι μόνο επικοινωνούν τέλεια ως συνεργάτες αλλά έχουν και μια αβίαστη χημεία που απογειώνει τις σκηνές τους.
Από άποψη ουσίας ισχύει ότι το πρωταρχικό λάθος είναι του Στέφανου. Δεν φταίει βέβαια η Μελίτα που παρεξήγησε την κατάσταση αλλά ο Στέφανος που επέτρεψε να δημιουργηθεί η παρεξηγήσιμη κατασταση. Αυτός επέτρεψε την εκτεταμένη παρέμβαση της Εριέττας στην ζωή τους, αυτός πίεσε την Μελίτα με την συνεχή του αναφορά στην περισπούδαστη φίλη του και εν τέλει η Μελίτα πήρε δικές του φωτογραφίες που τον δείχνουν με άλλη γυναίκα.
Είναι κατανοητό ότι ο Στέφανος με όλα όσα έχει περάσει το τελευταίο διάστημα, που θεωρείται δηλαδή ένοχος για πράγματα που δεν έκανε και πασχίζει να αποδείξει την αθωότητά του, αποζητά περισσότερο απ' όλα εμπιστοσύνη. Έτσι εξερράγη όταν άκουσε ότι η Μελίτα τον αμφισβητεί. Ωτόσο θα έπρεπε να έχει λάβει υπόψη και την ανάστατη ψυχολογική κατάσταση μιας ερωτευμένης γυναίκας που λαμβάνει τέτοιες φωτογραφίες.
Χάρη στο σημερινό σκηνικό το κακό που μπορούσε να προκαλέσει η φιλία του Στέφανου με την Εριέττα στην σχέση του με την Μελίτα έφτασε στο αποκορύφωμά της και οδήγησε το ζευγάρι σε ρήξη. Η αλήθεια είναι ότι το σκηνικό θυμίζει και τον προηγούμενο χωρισμό τους, όπου και πάλι λόγω συνθηκών η Μελίτα παρεξήγησε τον Στέφανο και μετά έτρεχε να διορθώσει τα πράγματα ενώ έπρεπε να λουστεί κιόλας το φλερτ του Στέφανου με την Εριέττα. Μακάρι αυτήν την φορά να μην δούμε πάλι τα ίδια αλλά, αντίθετα, να διορθώσει και ο Στέφανος τα λάθη του.
Εν κατακλείδι εμένα δεν μου αρέσει καθόλου που ο Στέφανος και η Μελίτα χώρισαν. Έχουν πολύ όμορφη ιστορία ως ζευγάρι και περιμένω πώς και πώς να την συνεχίσουν.
Η σκηνή της Άννας με τον Λευτέρη ήταν απογοητευτική από πλευράς ερμηνειών - υπήρχε κάτι το πομπώδες που δεν άφηνε να αποκαλυφθεί η απόγνωση που οδήγησε το Λευτέρη στο να στρέψει το όπλο κατά της Άννας.
Πολύ περισσότερο υπήρχε αυτό το φωσκολικό στοιχείο στην τελευταία σκηνή - ακόμα και η Πολυχρονίδη ήταν απογοητευτική.
Κατά τα λοιπά η Εριέττα που θίχτηκε και έτρεψε να θάψει την Μελίτα όπου βρήκε - μόνο στο θυροτηλέφωνο δεν ήρθε να μας τα πει - είναι παντελώς αδιάφορη.
Χαριτωμένες οι σκηνές που αφορούσαν τα πριν τον γάμο Λουκά-Νόρας.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 11:59 am

Cancoon έγραψε:
Λοιπόν το πρώτο από τεχνικής άποψης ήταν εξαιρετικό. Ο καβγάς Στέφανου-Μελίτας έβγαλε δύναμη, ένταση, οργή, πίκρα.
Mονόπλευρα ναι. Ο Σταύρου έχει αποδείξει, οτι σε αυτές τις σκηνές πετάει. Κρίμα που η παρτενέρ είναι κατώτερη των περιστάσεων....

Από άποψη ουσίας ισχύει ότι το πρωταρχικό λάθος είναι του Στέφανου. Δεν φταίει βέβαια η Μελίτα που παρεξήγησε την κατάσταση αλλά ο Στέφανος που επέτρεψε να δημιουργηθεί η παρεξηγήσιμη κατασταση. Αυτός επέτρεψε την εκτεταμένη παρέμβαση της Εριέττας στην ζωή τους, αυτός πίεσε την Μελίτα με την συνεχή του αναφορά στην περισπούδαστη φίλη του και εν τέλει η Μελίτα πήρε δικές του φωτογραφίες που τον δείχνουν με άλλη γυναίκα.
.
Βέβαια, επιμελώς ξεχνάμε να αναφέρουμε την υπέρτατη ξεφτύλα της Μελίτας, στο να πάει να ζητήσει τα ρέστα απο την Εριέττα, λες και έχει την σχέση με την Εριέττα.
Αν δεν κάνω λάθος, οι σεναριογράφοι μας έκαναν σαφές (μήνες τώρα) οτι η Μελίτα με τον Στέφανο έχει την σχέση ( ?- ο θεός να την κάνει) και όχι με την Εριέττα!
Πόσο πιο κάτω ? ποσο???

Κατά τα λοιπά η Εριέττα που θίχτηκε και έτρεψε να θάψει την Μελίτα όπου βρήκε - μόνο στο θυροτηλέφωνο δεν ήρθε να μας τα πει - είναι παντελώς αδιάφορη.
Η αλήθεια είναι οτι αυτη η άτιμη η Εριέττα, θα έπρεπε να μην θιχτεί που πάει κάποια υστέρω μέσα στο ΣΠΙΤΙ της, και την λέει χυδαία!
Θα έπρεπε να πει και ευχαριστω! Ee? Ee?
Η Εριέττα ΚΑΙ χτές φέρθηκε σαν κυρία. Θα έπρεπε να την πετάξει με της κλοτσίες απο το σπίτι της, αλλα αντιθέτως, ήταν ευγενικότατη, και όσο ήταν εκεί αλλα και μετά. Είπε τα γεγονότα ως έχουν, και κράτησε χαρακτήρα, σε αντίθεση με άλλες...

Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 516 - Ημερομηνία 02-03-2011 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 12:16 pm

βασω μου η μελιτα εχει σαν μοτο ζωης ¨εξ' ιδιων κρινεις τα αλλοτρια" οποτε και φυσικα επρεπε να την πεταξει εξω να της δωσει και κανενα χαστουκι.Αμ πως!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 2:37 pm

"Για γαμο ή για κηδεια"

"Για γαμο!"

Τα κοριτσια πηγαν στα σπα για να ειναι κουκλες, συγγνωμη τι επρεπε να κανει η δολια η νυφη για να ασχοληθουν λιγο μαζι της, να φωναζει γενναω, γενναω; Κουκλιτσες παντως! Hug
Ο Λουκας εβαλε το Νικολα θεσμοφυλακα, μην τυχον χαλασει ο γαμος; Και τι να κανει καλε ο Νικολας, τι ειναι ο κακομοιρης;
Ειχαμε και μπατσελορ! Αμι, ο Λευτερης ξεπερασε το σοκ και πηγε στο παρτι και εδειξε και απιστευτο ενδιαφερον για τις αποδειξεις του κυρ-Ευκλειδη! Καλε αντι να χορευει ο γαμπρος, χορευει ο πεθερος; affraid
Στο αλλο στρατοπεδο, οι γυναικες ετρωγαν ωραια ωραια, τους εκανε την καρδια περιβολι η Εριεττα, εφυγε και το εριξαν στο χορο! Η μανουλα χαθηκε να γυρισει λιγο νωριτερα, δεν ηθελε να αφησει την Αμαλια μονη της, μερα που ηταν ε; gibbs

"Για κηδεια"

Στα παραπανω παρατιθενται η πληροφορια οτι η ρουφιΑννα εδωσε το σπιτι στο βουνο η οποια διαδιδεται απο στομα σε στομα! Η Εριεττα ενημερωνει το Λουκα ο οποιος εκτος των αλλων παντρευεται! Τα κοριτσια αλληλοενημερωνονται και αλληλοσοκαρονται και η Νορα προσπαθει να το παιξει νυφη! Ο Λευτερης ανεβαινει τα ταβανια και τραβαει πιστολι -σιγα μην δεν ειχε οπλο!- αλλα δεν παταει τη σκανδαλη! Παρεπιπτοντως πολυ ωραια σκηνη αν και χωρις ηχο! Nyxia Ξεπερναει ομως το σοκ γιατι ο Λουκας, γαμπρος, εχει κι ενα μπατσελορ! Η Αννα οδηγει, οδηγει, οδηγει και φτανει στο σπιτι της Αντιγονης! Κοπελα μου αν ειναι να πυροβολησεις, πυροβολα, τι το συζητας, να ηρθε ο αλλος, ΜΠΑΜ! Ωραια η παλη, δεν το περιμενα! Αυτο ειναι το ιστορικο μιας κηδειας, original!

Εχουμε ομως και την κηδεια εφε, αυτη που εχει κλαμα (συνηθως), θρηνο κτλ. κτλ. αλλα δεν εχει πτωμα! Φωτογραφιες πηρε το Μελιτακι και πηρε τους δρομους να βρει την Εριεττα! *Ερωτηση νο1* Πως στο καλο μπηκε στο σπιτι; Και τι δεν της ειπε, νομιζω η Εριεττα καπου απορησε με αυτα που ακουγε! Να της λεει οτι οι φωτο ειναι παλιες κι αυτη να χτυπιεται οτι ειναι χθεσινες γιατι ειδε το αυτοκινητο, το βραδυ και το πρωι, επρεπε να βγει και να μετρησει αποστασεις να δει μετακινηθηκε ή οχι το αυτοκινητο!Και εφυγε *ερωτηση νο2* αληθεια πως θα εκανες αν τους εβρισκες τα ανασκελα την παραμονη του γαμου σας; sfyr Πηγε και ο Στεφανος και ξαναχωρισαν! Στο μπατσερολ για τον παραπανω γαμο δεν πηγε ειχε πενθος! Στο μπατσελορ βεβαια αλλο θεμα συζητησης δεν ειχαμε αλλα τα ερωτικα της Μελιτας, κλειστο καλη μου το τηλεφωνο, παντρευεσαι λεμε! Πηγε ομως στης Εριεττας ξανα, γιατι; Επρεπε αν της ανοιξουν, να παθει εγκεφαλικο να ησυχασουμε!

Για γαμο ή για κηδεια μας προετοιμαζε λοιπον το συγκεκριμενο επεισοδιο; Εκνευριστηκα ολιγον τι, ουτε δυο χρονια δεν περασαν απο τοτε που στο ιδιο σπιτι η Ευα γυριζε μουσκεμα και τωρα ακουει να λενε οτι ειναι αγριο να βλεπεις τον αγαπημενο σου σε καλλιτεχνικες ποζες, σαν να μιλουσαν για τον καιρο, φαινεται στεγνωσε και το ξεχασε! Ee?
Η Μελιτα για αλλη μια φορα αδειασε τη Νορα γιατι ειχε τον απολυτο πονο της, τι λυπη τι χαρα, αυτη η κοπελα ειναι αδυνατον να δει κατι περα απο τη δικη της λυπη ή τη δικη της χαρα gibbs
Το επεισοδιο, τωρα... "Ζωη σε μας!" Razz

Υ.Γ. Εγω στην ενδοσκοπιση του Νικηφορου, ρωτησα "σκετη ή με επαναπροσδιορισμο;"
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από elenp Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 3:16 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με την Εύα, την Νόρα και την Δάφνη στο σπα, ήταν πολύ ωραίες και τα είπαν ωραία. Η σκηνή με τον Λουκά και την Εριέττα πολύ ωραία, άρχισαν να έρχονται κοντά. Πολύ ωραία σκηνή ήταν αυτή με τον Λουκά, τον Νικόλα και τον μπαμπά της Νόρας, μου άρεσαν πολύ αυτά που έλεγαν. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα και την Δάφνη και με την μαμά της ήταν πολύ ωραία, μου άρεσε που διασκέδαζαν . Η σκηνή με τον Λουκά, τον Νικόλα, τον Λευτέρη και τον μπαμπά της Νόρας που έλεγαν για τα μαθηματικά και ειδικά που άρεσαν στον Λευτέρη ενώ ο Νικόλας και ο Λουκάς δεν ήθελαν, ήταν ωραία.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 3:21 pm

ο συνδιασμος των δυο σειρων .......τα μυστικα της εδεμ και 50-50 ,
απο την μια....... ειναι απαιχτος...
απο την αλλη .....με τρομαζει !!!!
νομιζω οτι ενδοσκοπηση και επαναπροσδιορισμο μαλλον πρεπει να κανουν ...
καποιοι αλλοι sfyr
στα του επεισοδιου το μονο που εχω να σχολιασω γιατι ολα τα υπολειπα σχολιαστικαν επιτυχως και με μεγαλη εμπνευση ... ειναι το :εμεις εχουμε στο σπιτι ενα δικανο απο το παλαι ποτε, τοτε που ο μπαμπας μου εκανε τον κυνηγο ......
σε αυτην την σειρα ,καθε σπιτι και ενα περιστροφο...
και υστερα λενε οτι αυξηθηκε η εγκληματικοτητα

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από Ρεγγίνα! Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 4:22 pm

Έχει αρχισει να με χαλαει η Ερριετα,δεν την θεωρω τοσο "κυρια"προσπαθει με δολο τροπο να πλησιασει τον Στεφανο και αυτος καθε τρεις και λιγο σπιτι της..Ελεος πια!!!Πως να μην τα παρει κα η αλλη..Λογικο!!!!Λουκας-Λευτερης πολυ ωραια σκηνη.Ζηλεψα το σπα που πηγαν τα κοριτσια..Γενικα,ετσι και ετσι δεν ξετρελαθηκα κιολας..Λιγο ξενερωτο εχει καταντησει το πραγμα...Περιμενω γαμοοοοοοοοο....Αντε!!Μπας και δουμε και κατι καλο....

Ρεγγίνα!

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ
Ασχολίες : Φανατικά Μυστικά της εδεμ

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης