Νόρα - Λουκάς

Σελίδα 7 από 39 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 39  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 7 Empty Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από MARIANNALEX Την / Το Δευ Μαρ 07, 2011 1:17 pm

ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΛΥΤΡΩΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ Ή ΕΣΤΩ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ.......ΟΨΟΜΕΘΑ!!!
MARIANNALEX
MARIANNALEX
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ασχολίες : 7-8 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΛΟΥΚΑΣ Κ ΝΟΡΑ. Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΛΑΤΡΕΙΑ!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από feggaropetra Την / Το Δευ Μαρ 07, 2011 6:55 pm

Όλες οι σημαντικές στιγμές του ζευγαριού (επανασύνδεση, ανακοίνωση εγκυμοσύνης, πρόταση γάμου, αρραβώνας, γάμος κλπ…) δόθηκαν λίγο πρόχειρα… Δε φτάνει που δεν τους βλέπουμε όσο θα θέλαμε, τουλάχιστον αυτές οι στιγμές θα ήθελα να ήταν μόνο δικές τους... Νιώθω ότι γίνονται όλα πολύ γρήγορα, απλώς επειδή πρέπει να γίνουν… Κάθε τους σκηνή όμως έχει μια γλύκα, γιατί η χημεία τους είναι αδιαμφισβήτητη και η θέση που έχουν στην καρδιά μας αυτοί οι δύο ξεχωριστή, κι αυτό δεν μπόρεσε να αλλάξει ούτε μετά από όλα αυτά… Θα μπορούσαν όμως τα πράγματα αν υπήρχε μεγαλύτερη βοήθεια από το σενάριο, τους διαλόγους, τη σκηνοθεσία κλπ, να ήταν ακόμα καλύτερα… Δε θεωρώ ότι ξενερώσαμε επειδή ο Λουκάς και η Νόρα έχουν περάσει σε μια άλλη φάση και δεν έχουμε να περιμένουμε πια κάτι καινούριο… Η αλήθεια είναι ότι ούτε τα μισά δεν έχουμε δει απ’όσα περιμέναμε… valen Πού είναι οι ατέλειωτες συζητήσεις τους; Ερωτική σκηνή έχουμε να δούμε από τον Οκτώβριο… Αυτή την εγκυμοσύνη δεν τη ζουν καν μαζί… Ούτε στο ίδιο σπίτι δε μένουν… Και μας περιμένει και μια γέννα… Και στην τελική… Ναι, είναι πια μαζί, παντρεύτηκαν, περιμένουν το παιδάκι τους… Και; Δεν τελειώνουν όλα εδώ, τώρα αρχίζουν… Αυτό που αγαπήσαμε σ’αυτούς ήταν η βαθιά αγάπη που τους δένει, το πάθος που υπήρχε ανάμεσά τους, η σπίθα που υπάρχει στα μάτια τους όταν κοιτάζει ο ένας τον άλλον, η λαχτάρα που είχαν ο ένας για τον άλλον, ο τέλειος συνδυασμός γέλιου και συγκίνησης που μας προσέφεραν οι σκηνές τους… Κι ότι όλα αυτά δε θα άλλαζαν ποτέ σε όποια φάση κι αν βρισκόταν η σχέση τους… Γιατί η Νόρα κι ο Λουκάς ήταν πάντα ένα ξεχωριστό, αντισυμβατικό, διαφορετικό ζευγάρι, που θα έκανε την εξαίρεση… Love! valen Αυτό αγαπήσαμε σ’αυτούς τους δύο… Κι αυτό σταδιακά χάνεται… Δε θέλω περισσότερο χρόνο στο κάθε επεισόδιο… Θέλω αυτός ο χρόνος να είναι πιο ουσιαστικός και να τον περνούν μαζί… Αγκαλιά αν γίνεται… Love! valen

Όσο για τις ερωτικές σκηνές ακόμη κι αν επιτρέπεται, ίσως επειδή η Νόρα είναι πια σε λίγο προχωρημένη εγκυμοσύνη ήθελαν να το αποφύγουν στη σειρά... Στις αρχές της εγκυμοσύνης όμως δεν είχαν καμία δικαιολογία… Mmm Κι αυτό το "βαριούνται να γράψουν" δε στέκει… Τι βαριούνται να γράψουν; "Η Νόρα κι ο Λουκάς κάνουν έρωτα;" Γιατί αυτό θα έγραφαν μόνο φαντάζομαι… Τα υπόλοιπα είναι θέμα σκηνοθεσίας και ηθοποιών… Ας μην έβαζαν ατάκες αν βαριόντουσαν, θα δείχναμε κατανόηση εμείς… sisi valen

Ανεξαρτήτως όμως όλων αυτών valen , ο γάμος ήταν γλυκός και ρομαντικός, ήταν όπως έπρεπε πιστεύω. Απλώς θα ήθελα λιγότερη Μελίτα και περισσότερα Λουκανοράκια… Ακόμη και στο "τραπέζι" του γάμου περισσότερο ασχοληθήκαμε με τις ζήλειες της παρά με την ευτυχία των νεόνυμφων… Έβαλαν τη Νόρα τη μέρα του γάμου της να ασχολείται με τη Μελίτα και τη Μαρίλια να "κουτσομπολεύει" το τρίγωνο Μελίτα-Στέφανος-Εριέττα… Έλεος δηλαδή… Αν εξαιρέσω όμως αυτή τη μικρή λεπτομέρεια, ήταν όλα πολύ γλυκά, και η τελετή, και το ύφος του Λουκά και της Νόρας την ώρα του γάμου, και η πρώτη νύχτα, απλώς ήθελα ακόμα κάτι παραπάνω… Αδηφάγο πλάσμα ο τηλεθεατής, με τίποτα δεν είναι ευχαριστημένος. valen

Κρίμα που έφυγε ο μπαμπάς Ευκλείδης, πολύ τον συμπάθησα. Αν δε φτάνει το budget να πληρώνουν και τους δύο ηθοποιούς, προτείνω να γυρίσει η Στέλλα στη Μονεμβασιά και να μείνει εκείνος εδώ. valen Βαρέθηκα να τη βλέπω. Μόνο προβλήματα μας δημιουργεί. Αγαπάει την κόρη της, θέλει το καλό της και έχει αξιοπρέπεια… Το λιγότερο που πρέπει να κάνει είναι να φύγει από το σπίτι… Αρκετά κατσικώθηκε ανάμεσά στο ζευγάρι, παντρεύτηκαν πια, τι θα γίνει; Ο Νικόλας θα γυρίσει στο σπίτι του. Θα πάει ο Λουκάς σε ξενοδοχείο, θα συγκατοικήσει με το Νικόλα, ή θα κοιμάται μια ζωή στον καναπέ;

Όλα αυτά είναι η άποψή μου και τίποτα παραπάνω, μπορεί να λέω και μπούρδες. valen
Εύχομαι να μας ζήσουν τα παιδιά και κάθε Λουκανορική ευτυχία! Love!
Καλή εβδομάδα και καλή Σαρακοστή να έχουμε…! flower

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από st@cy Την / Το Δευ Μαρ 07, 2011 7:37 pm

feggaropetra έγραψε: Η αλήθεια είναι ότι ούτε τα μισά δεν έχουμε δει απ’όσα περιμέναμε… valen Πού είναι οι ατέλειωτες συζητήσεις τους; Ερωτική σκηνή έχουμε να δούμε από τον Οκτώβριο… Αυτή την εγκυμοσύνη δεν τη ζουν καν μαζί… Ούτε στο ίδιο σπίτι δε μένουν… Και μας περιμένει και μια γέννα… Και στην τελική… Ναι, είναι πια μαζί, παντρεύτηκαν, περιμένουν το παιδάκι τους… Και; Δεν τελειώνουν όλα εδώ, τώρα αρχίζουν… Αυτό που αγαπήσαμε σ’αυτούς ήταν η βαθιά αγάπη που τους δένει, το πάθος που υπήρχε ανάμεσά τους, η σπίθα που υπάρχει στα μάτια τους όταν κοιτάζει ο ένας τον άλλον, η λαχτάρα που είχαν ο ένας για τον άλλον, ο τέλειος συνδυασμός γέλιου και συγκίνησης που μας προσέφεραν οι σκηνές τους… Κι ότι όλα αυτά δε θα άλλαζαν ποτέ σε όποια φάση κι αν βρισκόταν η σχέση τους… Γιατί η Νόρα κι ο Λουκάς ήταν πάντα ένα ξεχωριστό, αντισυμβατικό, διαφορετικό ζευγάρι, που θα έκανε την εξαίρεση… Love! valen Αυτό αγαπήσαμε σ’αυτούς τους δύο… Κι αυτό σταδιακά χάνεται… Δε θέλω περισσότερο χρόνο στο κάθε επεισόδιο… Θέλω αυτός ο χρόνος να είναι πιο ουσιαστικός και να τον περνούν μαζί… Αγκαλιά αν γίνεται… Love! valen
Εχει μαλιασει η γλωσσα μας να το λεμε..Οσο και να προχωρανε τα πραγματα και η πλοκη,αν δεν υπαρχει ουσια και λογικη συνοχη δεν προκειται να εχει το επιθυμητο αποτελεσμα.
Αυτο που μας αρεσε ηταν το ουσιωδες που εβγαινε απο το τιποτα,και τωρα οσο και να το φουσκωνουν δεν τραβαει.
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Δημοσίευση από sofia Την / Το Δευ Μαρ 07, 2011 9:29 pm

Εγινε ο γαμος εγινε και η δεξιωση.
Ηταν και οι δυο σκετη γλυκα στα τελευταια επεισοδια.
Μετα απο 2 χρονια και κατι ψιλα επιτελους η Νορα καιο Λουκας παντρευτηκαν.
Εγω συγκινηθηκα πολυ.
Ευχομαι απο εδω και περα να βλεπω ακομα πιο ουσιαστικες σκηνες με Νορα και Λουκα.
Αυτοι κραταν για μενα τουλαχιστον τα Μυστικα

sofia
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Mikaella Την / Το Δευ Μαρ 07, 2011 9:36 pm

Σημερα πάλι σε δευτερή μοιρά η Νόρα και ο Λουκάς! Έλεος με Στέφανο και Μελίτα! Νυσάφι πια!
Σήμερα μου πέρασε μια σκέψη που ουτε να την φαντάζομαι δεν θέλω.!
Στην γέννηση της μπέμπας στον τοκετό θέλω μέσα να είναι ΜΟΝΟ η Νόρα και ο Λουκάς.Όχι να μας προκύψει καμοια Στέλλα και τάχα μου ο Λουκάς να φοβάτε να μπει! Δεν θα το αντέξω αυτό! ΕΛΕΟΣ!
Mikaella
Mikaella
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : londino
Ασχολίες : xoros, ipnos...

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Δευ Μαρ 07, 2011 11:22 pm

Θα συμφωνήσω με την Στελλίνα! Όλα έγιναν πολύ γρήγορα......
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 9:02 pm

ΘΕΛΩ ενα κανονικο μηνα του Μελιτοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
ΘΕΛΩ περισσοτερες ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΕΣ σκηνες σε καθε επεισοδιο
ΘΕΛΩ να τους αφησουν λιγο ησυχουσους
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 9:04 pm

$ofi@ loukakos + nora έγραψε:ΘΕΛΩ ενα κανονικο μηνα του Μελιτοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
Θέλεις... πολλά! Razz Συγγνώμη, αλλά με τόσα που έχουμε δει μου βγήκε αυθόρμητα! Cool
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 9:10 pm

Εγω δεν θα ηθελα να τους βλεπω περισσοτερο σε καθε επεισοδιο.Αν εχουν καλες και ομορφες σκηνες ( και με το ομορφες δεν εννοω απαραιτητως ζουζουνιαρικες ή ερωτικες ) μου κανει και λιγοτερο.Εγω θα ηθελα βεβαια το σεναριο να ηταν περισσοτερο επικεντρωμενο σε ολη την παρεα της φεγγαροπετρας και κυριως στην Ευα αλλα αυτο ειναι θεμα για αλλο τοπικ οποτε το σταματω εδω.

loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 10:20 pm

$ofi@ loukakos + nora έγραψε:ΘΕΛΩ ενα κανονικο μηνα του Μελιτοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
Συμφωνω απολυτα, που ακουστηκε νιοπαντρο ζευγαρι, να εχει στο κεφαλι του δερβεναγα την πεθερα!!! Rolling Eyes ainta
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 10:50 pm

Μόνο μια κουβέντα.Θέλουμε πίσω το Λουκά που ξέραμε. Έναν Λουκά φιλότιμο , ένα Λουκά εργατικό. Δεν μου αρέσει έτσι όπως τον παρουσιάζουν και για μένα απόψε ξεχείλισε το ποτήρι.
΄Πρώτα πρώτα έκανε σχέδια σε χώρο που θεωρητικά πηγαίναν όλοι , τυπικά ανήκε στη Δάφνη. Να βρει το πιο ωραίο σημείο να έχει ήλιο και πρόσβαση με μονοπάτι στην παραλία.Πώς να μην πάθει έμφραγμα ο Νικόλας. Και να λέει ότι θα πιάσει τρεις δουλειές για να χτίσει το σπίτι. Καλά -όπως έγραψα και στο σχολιασμό -πιάσε μια και άσε τις άλλες δυο για κανέναν άλλον άνεργο.
Ούτε μου άρεσε που αποκάλεσε το σπίτι των παιδιών αχούρι.Σιγά βρε μεγάλε και από το δικό σου το ανύπαρκτο σπίτι είναι καλύτερο ! Πού είναι το τακτ που είχες; Πλάκες πλάκες αλλά και αυτές έχουν τα όριά τους. Λεκτικά παλιότερα ο Λουκάς ήταν πάρα πολύ προσεκτικός.Πού είναι λοιπόν ο παλιός Λουκάς;
Μόλις η Νόρα του είπε να είναι στο γραφείο να μεγαλουργήσουν μαζί τής έκοψε την κουβέντα;Ο παλιός Λουκάς να μιλούσε έτσι; Ε , δεν είμαστε καλά. Τέτοια μετάλλαξη πια;
Θέλουμε τουλάχιστον τον παλιό καλό Λουκά!!! Είπαμε τα παιδιά μεγαλώνουν και ωριμάζουν προς το καλύτερο , όχι προς το χειρότερο!!!!!!!!
Ε τι θα δούμε μέχρι τα Χριστούγεννα που πήρε παράταση το έργο;

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 10:58 pm

Μια παρατηρηση , ο λουκας δεν εχει σπιτι, γιατι το εδωσε στη νταιζη, προκειμενου να ειναι με τη νορα, ενω δεν της χρωστουσε, αυτο ειναι θυσια... )) Οσο για το οτι ειναι ανεργος, συμφωνω οτι κουραζει το θεμα, με το να μην αποφασιζει τι θα κανει, ελπιζω να μην συνεχιστει για πολυ... pff Rolling Eyes
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από ellie Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 10:58 pm

fay66 έγραψε:Μόνο μια κουβέντα.Θέλουμε πίσω το Λουκά που ξέραμε. Έναν Λουκά φιλότιμο , ένα Λουκά εργατικό. Δεν μου αρέσει έτσι όπως τον παρουσιάζουν και για μένα απόψε ξεχείλισε το ποτήρι.
΄Πρώτα πρώτα έκανε σχέδια σε χώρο που θεωρητικά πηγαίναν όλοι , τυπικά ανήκε στη Δάφνη. Να βρει το πιο ωραίο σημείο να έχει ήλιο και πρόσβαση με μονοπάτι στην παραλία.Πώς να μην πάθει έμφραγμα ο Νικόλας. Και να λέει ότι θα πιάσει τρεις δουλειές για να χτίσει το σπίτι. Καλά -όπως έγραψα και στο σχολιασμό -πιάσε μια και άσε τις άλλες δυο για κανέναν άλλον άνεργο.
Ούτε μου άρεσε που αποκάλεσε το σπίτι των παιδιών αχούρι.Σιγά βρε μεγάλε και από το δικό σου το ανύπαρκτο σπίτι είναι καλύτερο ! Πού είναι το τακτ που είχες; Πλάκες πλάκες αλλά και αυτές έχουν τα όριά τους. Λεκτικά παλιότερα ο Λουκάς ήταν πάρα πολύ προσεκτικός.Πού είναι λοιπόν ο παλιός Λουκάς;
Μόλις η Νόρα του είπε να είναι στο γραφείο να μεγαλουργήσουν μαζί τής έκοψε την κουβέντα;Ο παλιός Λουκάς να μιλούσε έτσι; Ε , δεν είμαστε καλά. Τέτοια μετάλλαξη πια;
Θέλουμε τουλάχιστον τον παλιό καλό Λουκά!!! Είπαμε τα παιδιά μεγαλώνουν και ωριμάζουν προς το καλύτερο , όχι προς το χειρότερο!!!!!!!!
Ε τι θα δούμε μέχρι τα Χριστούγεννα που πήρε παράταση το έργο;

Συμφωνω απολυτα μαζι σου!!Και εγω απορω, που χαθηκαν οι ηρωες, αλλα πιο πολυ απο ολους ο Λουκας, ο αγαπημενος μου χαρακτηρας!Εκεινος που θα εκανε τα παντα για τους φιλους του και για την Νορα. Ο εργατικος, εξυπνος, δυναμικος ανθρωπος ο Λουκας. Που εκανε ειρωνια και πλακες με ουσια, και οχι γελοιες.
Δεν ξερω ποτε ξεκινησε αυτη η αλλαγη των ηρωων, και κυριως γιατι οι πρωταγωνιστες χρησιμοποιουνται σαν την αστεια νοτα της σειρας, που ουτε καν αστεια δεν ειναι!
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τετ Μαρ 09, 2011 12:48 am

ειρηνη7 έγραψε:Μια παρατηρηση , ο λουκας δεν εχει σπιτι, γιατι το εδωσε στη νταιζη, προκειμενου να ειναι με τη νορα, ενω δεν της χρωστουσε, αυτο ειναι θυσια... )) Οσο για το οτι ειναι ανεργος, συμφωνω οτι κουραζει το θεμα, με το να μην αποφασιζει τι θα κανει, ελπιζω να μην συνεχιστει για πολυ... pff Rolling Eyes

Το ότι έδωσε το δικό του σπίτι στον Άρη το ξέρουμε . Αυτό δεν πάει να πει ότι δεν μπορούσε στο διάστημα που είχε χωρίσει με τη Νόρα να νοικιάσει ένα σπίτι δικό του και να μην μπαστακώνεται στο σπίτι του Νικόλα. Ο Λουκάς του α΄κύκλου και του β΄κύκλου δεν θα έκανε τέτοια πράγματα γιατί είχε κάτι που τώρα χάθηκε : φιλότιμο

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Τετ Μαρ 09, 2011 12:57 am

Ο καθενας εχει την αποψη του, ο λουκας εχει σταθει σε ολους παρα παρα πολυ, και στον νικολα που κοντεψε να σκοτωσει το παιδακι, και γενικα σε ολη την παρεα, φιλοτιμο εχει και τωρα,ειναι φυσικο να ψαχνεται ακομα με οσα εγιναν, το θεμα ειναι να παρει αποφασεις συντομα, για να ειναι ο ιδιος καλα πρωτα πρωτα, οσο για το σπιτι του νικολα, υποτιθεται οτι τοτε που του πηραν το σπιτι, ολα τα λεφτα που ειχε τα εδινε στην νταιζη που τον απειλουσε συνεχως, και δεν νομιζω οτι επειδη μενει για λιγο τωρα στου νικολα ειναι κατι τραγικο, αυτο που πρεπει ειναι να βρει δουλεια... Rolling Eyes
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Mikaella Την / Το Τετ Μαρ 09, 2011 2:36 pm

noratius έχουμε τίποτα καλό για σήμερα?
Mikaella
Mikaella
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : londino
Ασχολίες : xoros, ipnos...

Δημοσίευση από fay Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 4:16 pm

Το τελευταίο ποστ σ΄αυτό το τόπικ γράφτηκε πριν από δύο ολόκληρα εικοσιτετράωρα και πλέον. Από τότε η απόλυτη σιωπή σ΄ένα τόπικ που άλλοτε έσφυζε από ζωή και τώρα έχει νεκρώσει. Ποιος θα το περίμενε κάποτε ότι μετά τον πολυπόθητο γάμο Λουκά και Νόρας το φόρουμ θα σιωπούσε. Αυτό από μόνο του λέει πάρα πολλά και αν ισχύει ότι οι γράφοντες των Μυστικών μπαίνουν εδώ μέσα και μας διαβάζουν τότε ελπίζω να πήραν το μήνυμα. Αλλά ακόμη κι αν το πήραν δεν ξέρω αν θα αλλάξει τίποτα. Τουλάχιστον να πάψουν μερικοί να μιλάνε για μια σαρωτική σειρά με υψηλά νούμερα γιατί αυτές οι έννοιες δε σημαίνουν τίποτα πια.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 4:20 pm

fay έγραψε:Το τελευταίο ποστ σ΄αυτό το τόπικ γράφτηκε πριν από δύο ολόκληρα εικοσιτετράωρα και πλέον. Από τότε η απόλυτη σιωπή σ΄ένα τόπικ που άλλοτε έσφυζε από ζωή και τώρα έχει νεκρώσει. Ποιος θα το περίμενε κάποτε ότι μετά τον πολυπόθητο γάμο Λουκά και Νόρας το φόρουμ θα σιωπούσε. Αυτό από μόνο του λέει πάρα πολλά και αν ισχύει ότι οι γράφοντες των Μυστικών μπαίνουν εδώ μέσα και μας διαβάζουν τότε ελπίζω να πήραν το μήνυμα. Αλλά ακόμη κι αν το πήραν δεν ξέρω αν θα αλλάξει τίποτα. Τουλάχιστον να πάψουν μερικοί να μιλάνε για μια σαρωτική σειρά με υψηλά νούμερα γιατί αυτές οι έννοιες δε σημαίνουν τίποτα πια.

Για να γράψει κάποιος πρέπει να έχει κάτι να περιμένει
Προσωπικά δεν υπήρξα ποτέ αυτό που εσείς λέτε Λουκανορική
Έβλεπα τη σειρά σαν σύνολο και σίγουρα είχα τις συμπάθειές μου αλλά σχολίαζα τα πάντα
Κι όμως δεν περιμένω πια απολύτως τίποτα
Ακόμη και την πολυπόθητη κάθαρση δεν τη βλέπω να έρχεται όταν με τόσο έντονο τρόπο προσπαθούν να δικαιολογήσουν ακόμη και τη Νταίζη με τις έξι απόπειρες δολοφονίας τους δεκάδες εκβιασμούς και κλοπές και την παραμικρή μετάνοια
Θα τιμωρήσουμε τους αναλώσιμους Μπέλλο και Αντιγόνη και τέλος

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 7 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από fay Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 5:12 pm

Clarabelle έγραψε:
fay έγραψε:Το τελευταίο ποστ σ΄αυτό το τόπικ γράφτηκε πριν από δύο ολόκληρα εικοσιτετράωρα και πλέον. Από τότε η απόλυτη σιωπή σ΄ένα τόπικ που άλλοτε έσφυζε από ζωή και τώρα έχει νεκρώσει. Ποιος θα το περίμενε κάποτε ότι μετά τον πολυπόθητο γάμο Λουκά και Νόρας το φόρουμ θα σιωπούσε. Αυτό από μόνο του λέει πάρα πολλά και αν ισχύει ότι οι γράφοντες των Μυστικών μπαίνουν εδώ μέσα και μας διαβάζουν τότε ελπίζω να πήραν το μήνυμα. Αλλά ακόμη κι αν το πήραν δεν ξέρω αν θα αλλάξει τίποτα. Τουλάχιστον να πάψουν μερικοί να μιλάνε για μια σαρωτική σειρά με υψηλά νούμερα γιατί αυτές οι έννοιες δε σημαίνουν τίποτα πια.

Για να γράψει κάποιος πρέπει να έχει κάτι να περιμένει
Προσωπικά δεν υπήρξα ποτέ αυτό που εσείς λέτε Λουκανορική
Έβλεπα τη σειρά σαν σύνολο και σίγουρα είχα τις συμπάθειές μου αλλά σχολίαζα τα πάντα
Κι όμως δεν περιμένω πια απολύτως τίποτα
Ακόμη και την πολυπόθητη κάθαρση δεν τη βλέπω να έρχεται όταν με τόσο έντονο τρόπο προσπαθούν να δικαιολογήσουν ακόμη και τη Νταίζη με τις έξι απόπειρες δολοφονίας τους δεκάδες εκβιασμούς και κλοπές και την παραμικρή μετάνοια
Θα τιμωρήσουμε τους αναλώσιμους Μπέλλο και Αντιγόνη και τέλος

Αυτό ακριβώς. Υπάρχει μια γενική απογοήτευση από όλους και για όλα τα θεματικά της σειράς. Απλά θέλησα να εκφραστώ σχετικά με Λουκά και Νόρα για να μην είμαι οφ τόπικ και κυρίως για να τονίσω το πόσο εγκαταλειμμένη είναι η συγκεκριμένη ενότητα που πέρυσι γέμιζε 100 σελίδες σε δυο ή τρεις μέρες. Κι εγώ δεν περιμένω τίποτα. Καθαρή περιέργεια και μόνο με κρατάει πια μπροστά στην οθόνη. Συγχαρητήρια στους σεναριογράφους που κατάφεραν να ξενερώσουν και τους πιο φανατικούς θαυμαστές.
Υ.Γ. Κάθαρση επέρχεται στην τραγωδία. Στη συγκεκριμένη περίπτωση μην περιμένουμε κάτι τέτοιο γιατί πρόκειται πλέον για κωμωδία και μάλιστα τραγικά αποτυχημένη.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από marakii Την / Το Σαβ Μαρ 12, 2011 9:58 am

Έγω να πω πόσο μου άρεσαν οι χτεσινές σκηνές , ναι θα το πω μου άρεσαν πάρα πολύ και τις ευχαριστήθηκα , επίσης να πω οτί θέλω να βλέπω περισσότερο Νόρα-Λουκά ναι και αυτό θα το πω θέλω να τους βλέπω περισσότερο όπως στα περσινά και προπέρσινα επεισόδια αλλά επειδή πέρσι είχαν περισσότερες σκηνές μαζί όπως στα περσινά Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 7 13379
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Την / Το Σαβ Μαρ 12, 2011 12:03 pm

Δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν ευχαριστήθηκα τον γαμο των παιδιων.... ελπιζω την γεννα να την αποθεωσουννννν
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Κυρ Μαρ 13, 2011 3:42 am

Δεν θα το πιστεψετε αλλα ακομα να δω τον γαμο των παιδιων μας!
Καλα για τη γεννα θέλω τα καλύτερα απο άποψη κειμενου

Νόρα - Λουκάς - Σελίδα 7 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από sofia Την / Το Κυρ Μαρ 13, 2011 12:18 pm

Αν ο Λουκας με τον Λευτερη ειχε τα λυτρα και τα διαμαντια που εγω αυτο πιστευω και το μαθει η νορα νομιζω οτι θα εχουμε τον πρωτο μεγαλο καυγα σαν συζυγοι. Δεν νμιζω η νορα να το αφησει να περασει ετσι αυτο.
Και θα εχει και δικιο δεν πρεπει ο λΟυκας να βαζει σε κινδυνω τη ζωη του τωρα που η μπεμπα ερχεται

sofia
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από l_aquila Την / Το Κυρ Μαρ 13, 2011 12:23 pm

sofia έγραψε:Αν ο Λουκας με τον Λευτερη ειχε τα λυτρα και τα διαμαντια που εγω αυτο πιστευω και το μαθει η νορα νομιζω οτι θα εχουμε τον πρωτο μεγαλο καυγα σαν συζυγοι. Δεν νμιζω η νορα να το αφησει να περασει ετσι αυτο.
Και θα εχει και δικιο δεν πρεπει ο λΟυκας να βαζει σε κινδυνω τη ζωη του τωρα που η μπεμπα ερχεται

Νομίζω ότι η Νόρα το ξέρει ότι ο Λουκάς και ο Λευτέρης έχουν τα λύτρα και τα διαμάντια. Στο τραπέζι αυτή είπε να πάνε να πάρουν τις σουπιές.

l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Κυρ Μαρ 13, 2011 12:28 pm

sofia έγραψε:Αν ο Λουκας με τον Λευτερη ειχε τα λυτρα και τα διαμαντια που εγω αυτο πιστευω και το μαθει η νορα νομιζω οτι θα εχουμε τον πρωτο μεγαλο καυγα σαν συζυγοι. Δεν νμιζω η νορα να το αφησει να περασει ετσι αυτο.

Το πιθανοτερο ειναι οτι η Νορα γνωριζει οτι ο Λουκας και ο Λευτερης εχουν τα διαμαντια.Δεν συμμετειχε ενργα για ευννοητους λογους αλλα γνωριζε το σχεδιο του Λουκα και του Λευτερη.Αυτο πιστευω εγω.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Σελίδα 7 από 39 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 39  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης