Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap36%Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 36% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 26% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 77

Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011

Δημοσίευση από fantina Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 10:34 pm

να σου πω αμα και τον Οδυσσέα τον σταμπαρε καμια αλλη πρωτα ....τα ιδια θα εκανε !!!!!!!!!!το εχει συστημα ,της αρεσει να ειναι η ενδιαμεση ....
παντως το να μην μπορεις πραγματικα να χαρεις με την χαρα του φιλου σου ,παραμεριζοντας την οποια στεναχωρια σου ή πονο σου εμενα μου δειχνει ατομο μικρο στο μυαλο και ανοητο ....
παντως εαν ετσι προσπαθουν να προμοταρουν το ρολο και τον χαρακτηρα της Μελιτας μαλλον πρεπει να το ξανακοιταξουν ...γιατι αυτο δεν εναι σπρωξιμο ,ειναι θαψιμο!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011

Δημοσίευση από marakii Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 10:48 pm

Εμένα σήμερα δεν με πείρα3ε η Μελίτα και με τα ΛουκαΝοράκια ένιωσα Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 13379

Η συνέχεια του γάμου πολύ όμορφη , η Νόρα με το Λουκά χόρευαν το sera sera και είχαν κάτι υπέροχα χαμόγελα μέχρι τα αυτιά , έδωσαν και φιλάκι από την άλλη η Μαρίλια και η Δάφνη τραβούσαν βίντεο και ο Νικόλας παραπονιόταν ...Ο Ευκλείδης χόρεψε με το ΔΙΑΜΑΝΤΙ του και ο Λουκάς με το αστέρι....Αγαπημένο τάνγκο μετά (για το τραγούδι λέω) από το ''Αρωμα γυναίκας'' Ένα έχω να πω όλοι χορεύουν άσχετο τάνγκο (εκτός από την πόζα Λουκά-Έρης που μου άρεσε) Νόρα-Λουκά βάλτε τους τα γυαλιά Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 13379 (έχουν και μια προυπυρεσία) επίσης μου άρεσε και ο χορός νύφη-μπαμπάς (μου θύμισε κάτι ψιλοαργεντίνικο)

ΛουκαΝοράκια:Τι γλυκούλια που ήταν στη σουίτα έφαγαν και γλυκάκι ήπιαν και τη σμπάνια τους ... Και ο Λουκάς της είπε οτί την αγαπά και την κοιτούσε μέσα στις ΜΑΤΑΡΕΣ της που τον κοίταζαν γεμάτες αγάπη , επίσης της είπε οτί την λατρεύει και θα είναι εκεί και στα εύκολα και στα δύσκολά να την πάιρνει αγκαλιά είχαμε και φιλάκι αα και του είπε οτί τον έβλεπε στο απέναντι γραφείο και τα έχανε Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 681539 [να πω την αλήθεια απογοητεύτικά νομίζοντας πως δεν θα έχει άλλο ΛουκαΝοράκια] αλλά ήταν πολύ όμορφη και η συνέχεια ΄και ο Λουκάς είπε πως είναι περήφανος για τη Νόρα που αγάπησε Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 226538 (συμφωνώ με τους ενδοιασμούς της αλλά το δώρο είναι δωράρα) και εκείνη του ζήτησε να είναι πάντα εκεί να την παίρνει αγκαλίτσ και να της μετράει τις ανάσες Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 681539 είχαμε και ΛουκαΝορικά ζουζουνίσματα και φιλάκια και όλα ... και αυτός ο συνδυσαμός φύσημα φιλάκι-φύσημα μαλλιού-ίδια κίνηση από τον Λουκά με έλιωσε Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 37145 και ήταν πολύ χουχουλιάρικη Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 681539 .....Πρωινό στο 3ενοδοχείο και ο Λουκάς της λέει να μην το φάει όλο Razz και εκείνη του κάνει ναζάκια Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 681539

Επίσης μου άρεσαν Δάφνη-Νικόλας (πω πω ο Νικόλας με έχει μπερδέψει από τη μια διαμαρτύρεται και από την άλλη ασυγκράτιτος)...Πέτρος-Αμαλια...Στέλλα-Ευκλείδης(αχ μωρέ ο Ευκλειδάκος είναι α3ιολάτρευτος και την αγαπάει)

Νόρα-Ευκλείδης: Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 195890 Γλυκύταοι.....Η Νόρα είναι ευτυχισμένη και το λέει στον μπαμπάκα της που την έχει αγκαλιά και θέλει να 3έρει πως θα είναι πάντα ευτυχισμένη (και θέλει να της αποδεί3ει και κάτι με μαθηματικά) αλλά η Νόρα προτιμά την αγκαλιά του και του λέει πως τον θέλει μαζί με τη μαμά της ακόμη και αν ήταν μακριά τους ήθελε και τους θέλει μαζί !!!! Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 195890

Ευκλειδης-Ηλίας :πολύ ωραίος διάλογος !!!

Νόρα-Λουκάς-Ευκλείδης-Στέλλα:έφυγε μωρέ ο Ευκλειδάκος και άφησε δώρο στο γαμπρούλη του ε3ισώσεις , η Στέλλα του έδωσε συμβουλές και η Νόρα τον αγκάλιαζε πολλές φορές και του είπε να 3αναπάει (υποσχέθηκε θα είναι εκεί στη γέννα) Πολύ γλυκιά σκηνή...Για μένα δεν θα μπορούσε να τελειώσει καλυτερα το επεισόδιο....

Δάφνη-Λουκάς-Νικόλας:Αυτός είναι ο Λουκάς της παρέας , δεν άφησε ακόμη τους φίλους του να πακετάρουν και μπορει να έκανε πάλι λίγη πλάκα αλλά τους είπε να γιορτάσουν τα κούλουμα και βλέπουν !!!

Έπίσης μου άρεσε Νόρα-Μελίτα για το υπέροχο χαμόγελο της Νόρας
Η ατάκα της Εύας ''Η Νόρα μας ήταν η πιο όμορφη γυναίκα σήμερα''
Η Αμαλία που είπε στη Μελίτα να δώσει αγάπη στο βατραχάκι
Η σποντίτσα της Μαρίλιας
Έρη-Λευτέρης
Το δώρο της Έρης

Δεν μου άρεσε
Νταίζη-Λαζαρίδη
και ο Λευτέρης που και που

Τέλειο για αυτά που προανέφερα και κυρίςσ για Νόρα-Λουκά και Νόρα-Ευκλείδη ......

Να περνάτε καλά
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από marakii Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 10:49 pm

Και κάτι άλλο τη έκπλη3η έχει η Νόρα στο Λουκά ????
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από soso Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 10:51 pm

fantina έγραψε:να σου πω αμα και τον Οδυσσέα τον σταμπαρε καμια αλλη πρωτα ....τα ιδια θα εκανε !!!!!!!!!!το εχει συστημα ,της αρεσει να ειναι η ενδιαμεση ....
παντως το να μην μπορεις πραγματικα να χαρεις με την χαρα του φιλου σου ,παραμεριζοντας την οποια στεναχωρια σου ή πονο σου εμενα μου δειχνει ατομο μικρο στο μυαλο και ανοητο ....
παντως εαν ετσι προσπαθουν να προμοταρουν το ρολο και τον χαρακτηρα της Μελιτας μαλλον πρεπει να το ξανακοιταξουν ...γιατι αυτο δεν εναι σπρωξιμο ,ειναι θαψιμο!!!!!!!

..μικρό στην καρδιά νομίζω..,δηλαδή το χειρότερο είδος μακράν,κατά τη γνώμη μου!
Κακό να 'σαι μικρός στο μυαλό δεν αντιλέγω,αλλά μου φαίνεται σαφώς προτιμότερο!
Υγ.Φυσικά,μερικοί τα συνδυάζουν με άνεση και τα δύο ελλείμματα! Angel
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από fantina Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 10:58 pm

soso έγραψε:
fantina έγραψε:να σου πω αμα και τον Οδυσσέα τον σταμπαρε καμια αλλη πρωτα ....τα ιδια θα εκανε !!!!!!!!!!το εχει συστημα ,της αρεσει να ειναι η ενδιαμεση ....

..μικρό στην καρδιά νομίζω..,δηλαδή το χειρότερο είδος μακράν,κατά τη γνώμη μου!
εχεις δικιο ,λαθος διατυπωση !!!!!!!παντως να ξερεις ο συνδιασμος ειναι φονικο οπλο .....

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από soso Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 11:01 pm

fantina έγραψε:
soso έγραψε:

εχεις δικιο ,λαθος διατυπωση !!!!!!!παντως να ξερεις ο συνδιασμος ειναι φονικο οπλο .....

Χαχαχα!Σωστηηηηηηηηηη! Thumbs up Thumbs up Thumbs up
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 11:02 pm

Το Μελιτάκι υστερεί και στα δύο, οπότε ....Στέφανε, μακριά!!!!
Πάντως το ίδιο έλεγα οτι συμβαίνει και με το Μπέλλο, είχε κι αυτός τον ίδιο φονικό συνδυασμό, αλλά δεν με πίστευαν!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από fantina Την / Το Παρ Μαρ 04, 2011 11:20 pm

JESSIE έγραψε:Το Μελιτάκι υστερεί και στα δύο, οπότε ....Στέφανε, μακριά!!!!
Πάντως το ίδιο έλεγα οτι συμβαίνει και με το Μπέλλο, είχε κι αυτός τον ίδιο φονικό συνδυασμό, αλλά δεν με πίστευαν!!!
η βλακεια.............. το ανικητο οπλο !!!!!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από empi77 Την / Το Σαβ Μαρ 05, 2011 3:22 am

Καλησπέρα πέρα για πέρα!!!!

Επιτέλους σήμερα, μετά από καιρό είδα ένα γεμάτο επεισόδιο! Τα είχε όλα. Υπέροχες όλες οι σκηνές Νόρας Λουκά! Ακόμα και η γκρίνια του Νικόλα, αν και είχε ένα στοιχείο γραφικότητας, μου άρεσε.

Το αποψινό επεισόδιο για ΄μένα είχε δύο εκπλήξεις!

1ον. Όταν η Νόρα συζητούσε με το Λουκά στη σουίτα, εκεί που έλεγαν ότι έπρεπε να πάει εκείνος στη Δάφνη και το Νικόλα και εκείνη να αποχαιρετήσει τον πατέρα της, γύρισε και του είπε ότι του έχει και μία έκπληξη! Μία έκπληξη που εμείς δεν την ακούσαμε ποτέ μιας και μετά μας τους έδειξε να κάνουν όσα έλεγαν από πριν. Και στη συνέχεια βλέπουμε το Λουκά στην Εδέμ να προσπαθεί και να πετυχαίνει την καθυστέρηση της μετακόμισης για μετά την Καθαρά Δευτέρα. Και όντως το ύφος του ήταν γεμάτο υποννοούμενα! Σαν κάτι να ήξερε! Σαν κάτι να ετοίμαζε! Και έρχομαι εγώ ο αφελής και ρωτάω: μήπως η Νόρα έκανε τη δουλειά με τα λύτρα και τα διαμάντια; Ακόμα και η επιφυλακτικότητα απέναντι στο "δώρο" της Εριέττας κάτι δείχνει.

2ον. Όταν η Αμαλία, μετά το γάμο, γυρίζει σπίτι της, μιλάει στο Ρούσσο για την γνωριμία της με τον Ευκλείδη. Κατά "λάθος" του λέει: "Γνώρισα και τον αντρα της μητέρας της Νόρας" και συμπληρώει αμέσως "τον πατέρα της Νόρας εννοώ". Ιδέα μου είναι ή κάτι τρέχει εδώ; Δεν εννοώ ότι η Αμαλία ξέρει κάτι. Πολλές φορές όμως έχουν βάλει στο στόμα της τέτοιες ατάκες που μετά από καιρό επιβεβαιώνονται. Να δείτε που κάτι παίζει εδώ!

Ενα τρίτο που μου ήρθε τώρα στο μυαλό είναι ο ρόλος του Ευκλείδη. Ήδη από την κουβέντα του με τον Ηλία, φάνηκε ότι είχε επαφή με την τότε παρέα και κατά συνέπεια ήταν σε θέση να γνωρίζει πράγματα και καταστάσεις. Μου φάνηκε λοιπόν λίγο περίεργη η κίνηση του προς τον Λόυκά την ώρα του αποχαιρετισμού στο σπίτι της Νόρας. Έβγαλε από το σακάκι του το σημειωματάριο του και το έδωσε στο Λουκά λέγοντας του πως αυτό είναι η λύση της εξίσωσης. Κρίνοντας και από το βλέμμα του, μόνο για λύση εξίσωσης δεν μου φάνηκε! Σημειωτέον ότι τον περιμένουμε να επανεμφανίστεί για τη γέννα που αναμένεται προς το φινάλε του φετινού κύκλου.

empi77
empi77
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Σαβ Μαρ 05, 2011 3:36 am

empi77 έγραψε:
2ον. Όταν η Αμαλία, μετά το γάμο, γυρίζει σπίτι της, μιλάει στο Ρούσσο για την γνωριμία της με τον Ευκλείδη. Κατά "λάθος" του λέει: "Γνώρισα και τον αντρα της μητέρας της Νόρας" και συμπληρώει αμέσως "τον πατέρα της Νόρας εννοώ". Ιδέα μου είναι ή κάτι τρέχει εδώ; Δεν εννοώ ότι η Αμαλία ξέρει κάτι. Πολλές φορές όμως έχουν βάλει στο στόμα της τέτοιες ατάκες που μετά από καιρό επιβεβαιώνονται. Να δείτε που κάτι παίζει εδώ!

Δυστυχώς, νομίζω οτι αυτό το είπε για να τονίσει τον ρόλο της Στέλλας στον Ρούσσο. Να μην πει δηλαδή τον άντρα της Στέλλας, αλλα τον άντρα, της μητέρας, της Νόρας.
Τώρα μπορεί και να κάνω λάθος. Ενδιαφέρουσα σκέψη, αλλα απο που και ως που να πει κάτι τέτοιο η Αμαλί?

Ενα τρίτο που μου ήρθε τώρα στο μυαλό είναι ο ρόλος του Ευκλείδη. Ήδη από την κουβέντα του με τον Ηλία, φάνηκε ότι είχε επαφή με την τότε παρέα και κατά συνέπεια ήταν σε θέση να γνωρίζει πράγματα και καταστάσεις. Μου φάνηκε λοιπόν λίγο περίεργη η κίνηση του προς τον Λόυκά την ώρα του αποχαιρετισμού στο σπίτι της Νόρας. Έβγαλε από το σακάκι του το σημειωματάριο του και το έδωσε στο Λουκά λέγοντας του πως αυτό είναι η λύση της εξίσωσης. Κρίνοντας και από το βλέμμα του, μόνο για λύση εξίσωσης δεν μου φάνηκε! Σημειωτέον ότι τον περιμένουμε να επανεμφανίστεί για τη γέννα που αναμένεται προς το φινάλε του φετινού κύκλου.
Θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο, αλλα δυστυχώς μας διώχνουν τον Ευκλείδη και κρατάνε την Αστέρω Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 17902

Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 518 - Ημερομηνία 04-03-2011 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Σαβ Μαρ 05, 2011 11:24 am

Ενα ακομα πολυ ωραιο επεισοδιο!!!!

Λουκανορικες σκηνες-----> Τοσο γλυκες!!! Η πρωτη τους νυχτα ως συζηγοι ηταν τελεια!!!! Αλλα η μερα??? Γιατι να μην ειναι μαζι??? Τελος παντως δεν πειραζει!!!!
Κος Ευκλιδης-----> Κριμα που εφυγε!!! Μου αρεσε πολυ ο ρολος του!!! Και ουτε στην Αμαλια πηγε!!!
Ευα-Λευτερης-----> Πρεπει να πηραν φωτια τα κρεβατια!!! ^^ ^^ ^^
Δαφνη-Νικολας------> Μμμμμμ!!! Αλλη μια καυτη νυχτα!!!! ^^ ^^
Αμαλια-Στεφανος-----> Θεος ο Στεφανος!!! Και αυτο το τελος για παντα με την Μελιτα μακαρι να το εννοει πραγματικα!!!!!
Χορος Ερρης-Λουκα-----> Παρα πολυ ωραιος!!! Ετσι τα αδερφακια!!!!
Μελιτα στο γαμο-----> Τι εγινε Μελιτακι??? Ειδαμε την Θεα να χορευει με τον Στεφανο και βαλαμε τα κλαμματα????
Πετρος-----> : respect : : respect : : respect :
Νικολας-Λουκας-Δαφνη-----> Δικιο εχει ο Λουκακος!!! Και πολυ καλα εκανε που τους αδιασε τα πραγματα!!!! Η ΕΔΕΜ τους ανηκει.... ας πεταξουν πρωτα τον χαρταετο εκει και μετα βλεπουμε!!!!
Μελιτα-Νορα στο γαμο-----> Η Νορα εψαχνε τρπο για να ξεκουμπιστει η Μελιτα ή ιδεα μου??? sisi sisi sisi Μπα μαλλον ιδεα μου!!! lmao lmao lmao
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Σαβ Μαρ 05, 2011 3:00 pm

O Λουκάς και η Νόρα ήταν πολύ ωραίοι στο γάμο. Ο Νικόλσς δεν είναι κι απ΄τους αγαπημένους μου χαρακτήρες, αλλά ένα δίκιο θα του το δώσω. Κι εγώ ξενίστηκα λίγο από το στυλ του γάμου, δε λέω να είχε και τζατζίκι, αλλά....με μπανάνα δε τη βγάζουμε.
Η σχέση των απόλυτων ξεφτιλίστηκε τελείως. Η Μελίτα στα συνήθη στάνταρ της, όμως εδώ ο Στέφανος φάνηκε λίγο ανάλγητος. Δεν ήταν ανάγκη να είναι διαρκώς κολλημένος με την Εριέτα, ακόμα κι αν χώρισε. Τώρα η απαίτηση να του έχει τυφλή εμπιστοσύνη η άλλη γιατί ξέρει το χαρακτήρα του, μόνο σαν ανέκδοτο μου ακούγεται.
Το τρίγωνο Αμαλίας Πέτρου Στέλλας δεν μπορώ να το πάρω στα σοβαρά.
Καλή η εμφάνιση του πατέρα της Νόρας, άνετος στο ρόλο του και συμπαθητικός.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Σαβ Μαρ 05, 2011 3:32 pm

Que sera, sera
whatever will be, will be...

-Αστέρια, διαμάντια και μπλουζ με θέα τη λίμνη του Μαραθώνα...
Κατά τα λοιπά, η camerawoman Μαρίλια κατέγραψε τις γνωστές περιπέτειες του μικρού Νικόλα και τα γνωστά μούτρα-άνοιξε πέτρα για να μπω του Μελιτακίου!!!

-Χαμογέλασε (γιατί η μπάρα θέλει χαμόγελο)
πάει πέρασε
ότι έγινε,έγινε μωρό μου (ένα φονικό και δη σε άμυνα Siga... )
τώρα εγώ είμαι εδώ
να σου τραγουδώ
να σου λέω το πόσο σ' αγαπώ... Love!
Κασσανδρινός-Πολυχρονίδη δείχνουν άλλη μια φορά πόσο κολλάει η δικιά τους η χημεία!

-Πίσω στα τραπεζώματα δυο καλλιτεχνικές φύσεις, με καλλιτεχνικές ανησυχίες, μιλούν για τα καλλιτεχνικά τους επιτεύγματα...
Όμως αν έχεις κόρη την μαύρη χήρα, ούτε για "ψάρεμα" δεν μπορείς να πας σαν άνθρωπος!!! sfyr
Το Μελιτάκι πάλι παρέδωσε μαθήματα εγωισμού και κατινιάς και δεν καταλαβαίνω από που πηγάζει η κατανόηση της Νόρας! wall

-Η ωδή στη μίρλα συνεχίζεται... Μελιτάκι αδιόρθωτη, απαράλλαχτη έχεις μείνει. Αδιόρθωτη, ο Θεός πια θα σε κρίνει, γιατί εγώ βαρέθηκα... Fskl
Η Αμαλίτσα τα λέει και τα ξαναλέει, αλλά η εθελοτυφλία είναι πάντα πιο εύκολη!

-Οι νεόνυμφοι μια γλύκα Love!

-Και η κλιμακτήριος καλά κρατεί... Αχ καημένε μπαμπά Ευκλείδη, το Αστέρι σου για σουίτα στο Δαφνί είναι!

-Πεινασμένοι είμαστε αγάπη μου και μόνοι
Στο σουβλάκι οδηγούν απόψε όλοι οι δρόμοι, απόψε όλοι οι δρόμοι...
Ευτυχώς ο Νικολάς στην πορεία απέκτησε όρεξη για πιο "πικάντικες" γεύσεις ^^

-Το έτερο ζευγάρι κλασσικά εικονογραφημένα, ενός λεπτού σκηνή με τον Τέρη να θέλει και την Εύα να κρατιέται... Nyxia

-Πίνω και μεθώ, ωφ αμάν!!! Ο απολυτούλης παρακαλείται να παραμείνει θυμωμένος και ξενερωμένος κι αν χρειαστεί κι ένα ποτηράκι παραπάνω, χαλάλι του. Νυν υπέρ πάντων ο αγών!!
Πως ταιριάζουν με την Έρι... inlove

-Ρούσσος-Αμαλίτσα απλά απολαυστικοί! : respect :

-Ο Λουκάς κοπιάρει mr Big και θέλει και ντουλάπες-δωμάτια...
Πάντως αν δεν θέλουν το δώρο της Έρις υπάρχουν άλλοι πρόθυμοι (που να αφήσω τα στοιχεία μου??)! sfyr

-Έρωτας είναι θαρρώ, ό, τι νοιώθω αγγίζω και ζω... γι'αυτό τα θώπευε και τα ξαναματαθώπευε τα διαμάντια το Νταιζάκι!

-Έλεος όχι άλλη Μελίτα, εκτός όλων των άλλων χαλάει και την αισθητική μου!!!
Το λουμπάγκο προσέξτε με τόσο σπρώξιμο... vomit

-Μπαμπάς και κόρη, υπέροχοι και συγκινητικοί! Λάθος γονιό κρατάμε....

-Η νεκρή δεδικαίωται! Με το που πέρασε στην απέναντι όχθη, το ονοματάκι της φιγουράρει πρώτο-πρώτο σε όλες τις
συζητήσεις! Razz

Λοιπόν έτσι γιατί περίεργα την είδα, έτσι γιατί βαρέθηκα τα ίδια, μέτριο!

Καλό μας Σ/Κ
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Σαβ Μαρ 05, 2011 9:35 pm

Αχχχ ποσο πολυ λατρεψα Λουκα Νορα!!!!! Ελαμπαν τα ματακια τους...και ελιωσαααα inlove inlove ηταν και οι δυο υπεροχοι!!!!
Κατα τα αλλα συνεχισαμε να βλεπουμε την κατινουλα να βγαζει την κακια της γιατι δεν εχουμε χορτασει αρκετα πρεπει να το εμπεδωσουμε Fskl Fskl αφηστε την να κλαιει (λεμε τωρα) και δειξτε μας κανεναν πρωταγωνιστη οπως η Ευα για παραδειγμα που εξαφανιστηκε παλι...παλι θα κουραστηκε πολυ απο τα πολλα γυρισματα Fskl
Ο Ευκλειδης πολυ γλυκος με την κορουλα του...και μου αρεσε πολυ και με τον Ηλια...αν και αφησαν πολλα υπονοουμενα για το τι ακομα μας περιμενει...
Στεναχωρηθηκα βλεπωντας Δαφνη -Νικολα να μαζευουν τα πραγματα τους απο την Εδεμ...
Ευα -Λευτερης δεν με τρελλανε η σκηνη τους και ειδικα η βιασυνη του Λευτερη για γαμους...πολυ νωρις Λευτερακη μαζεψου!!
Πολυ καλο απο εμενα μονο για το νιοπαντρο ζευγαρακι μας!!!! inlove
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Κυρ Μαρ 06, 2011 10:36 am

Ας πω και εγω δυο πραγματα........................

Μου αρεσαν οι σκηνες του γαμου.....χαρουμενα προσωπα,υπεροχη θεα,βιολια,χοροι κτλ. Love!
Νορα και Λουκας στο ξενοδοχειο με εκαναν να παρακολουθησω-μετα απο καιρο-με χαμογελο τις κοινες σκηνες τους! Matakia

Η Μελιτα κλασσικα με εκνευρισε.......ουτε τα προσχηματα να μη μπορει να κρατησει αυτη η κοπελα!Αντι να κανει περα εστω και για λιγο τα δικα της προβληματα και να χαρει πραγματικα για τους φιλους της,η μουρη της σκουπιζε το πατωμα! Fskl Και το χειροτερο εβαλαν και την Νορα να την ενθαρρυνει να σηκωθει να φυγει! cake
Για τις κοινες σκηνες της με την Αμαλια ας μη μιλησω καλυτερα....η γνωστη κακομαθημενη!

Η Ευα και ο Λευτερης στα 55 δευτερολεπτα( imarton ) που τους εδειξε μου αρεσαν ισως περισσοτερο και απο αλλες τις φορες ως τωρα(οχι,δεν εχω πυρετο,μην ανησυχειτε sisi )Αλλα για γαμους μην ξανακουσω.....!

Αντιγονη-Νταιζη,Χρηστος-Νταιζη τα ιδια... Sleep Ο,τι σωνεται το σωνουν οι ερμηνειες και οι χημειες!

Κριμα που μας εφυγε ο Κυρ-Ευκλειδης.....πολυ τον ειχα συμπαθησει!Μου αρεσε πολυ η σχεση που μας παρουσιασαν οτι εχει με τη Νορα! Hug

Αυτα τα ολιγα απο εμενα!Καλο το επεισοδιο,αν δεν ειχαμε τα παρασιτα θα 'δινα παραπανω αλλα τωρα.......!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Κυρ Μαρ 06, 2011 10:54 am

empi77 έγραψε:

1ον. Όταν η Νόρα συζητούσε με το Λουκά στη σουίτα, εκεί που έλεγαν ότι έπρεπε να πάει εκείνος στη Δάφνη και το Νικόλα και εκείνη να αποχαιρετήσει τον πατέρα της, γύρισε και του είπε ότι του έχει και μία έκπληξη! Μία έκπληξη που εμείς δεν την ακούσαμε ποτέ μιας και μετά μας τους έδειξε να κάνουν όσα έλεγαν από πριν. Και στη συνέχεια βλέπουμε το Λουκά στην Εδέμ να προσπαθεί και να πετυχαίνει την καθυστέρηση της μετακόμισης για μετά την Καθαρά Δευτέρα. Και όντως το ύφος του ήταν γεμάτο υποννοούμενα! Σαν κάτι να ήξερε! Σαν κάτι να ετοίμαζε! Και έρχομαι εγώ ο αφελής και ρωτάω: μήπως η Νόρα έκανε τη δουλειά με τα λύτρα και τα διαμάντια; Ακόμα και η επιφυλακτικότητα απέναντι στο "δώρο" της Εριέττας κάτι δείχνει.

Προσωπικά πιστεύω πως ούτε οι ίδιοι οι σεναριογράφει δεν έχουν αποφασίσει ποιος έχει τα διαμάντια. Τράβανε τις σκηνές και ύστερα ποφασίζουν.
Δες για παραδειγμά τι έγινε με την Αντιγόνη. Στο τελευταίο επεισόδιο του δεύτερου κύκλου έδειξε ένα πλάνο από τον άνθρωπο που σκότωσε τελικά τον Χατζηβασιλείου. Έκανα ένα πλάνο στα πόδια που έδειχναν ένα άντρα με μαύρο παντελόνι αλλά τελικά ήταν γυναίκα. Σε έκεινο το σημείο δεν είχα ακόμα αποφασίσει για αυτό τράβηξαν έτσι την σκηνή.
Το ίδιο πιστεύω ότι γίνεται και σε αυτήν την περίπτωση, αλλά δεν μπορώ να είμαι και σίγουρη!
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Κυρ Μαρ 06, 2011 4:03 pm

Σχολιαζω στα γρηγορα...

Ο γαμος μου αρεσε αλλα νιωθω οτι ολα εγιναν πολυ γρηγορα...
Το σκηνικο με τα βιολια μου αρεσε αρκει να μην υπηρχε και η ξινομουρα διπλα...Ελεοος ακομα και στο γαμο της φιλης της αν δε πει το πονο της θα σκασει...Ε ας σκασει επιτελους να ησυχασουμε....

Διαμαρτυρομαι εντονως διοτι η Νορα δεν εξηγησε το ονειρο στον Λουκα ^^
και δε μαθαμε ποια ηταν η εκπληξη...Κι ειχα μια ελπιδα οτι θα δουμε κατι καλο αλλα που...
Τα φιλακια πολυ ωραια...αλλα μπορειτε να μη τα κοβετε πανω στο καλυτερο???

Να μου δωσετε τη διευθυνση του μπαρ...θελω να παω να επισκεφτω το Χρηστο.... ^^ Υπαρχει κινδυνος να παω απο Νταιζη βεβαια αλλα αξιζει τον κοπο... ^^

Επισης συγκινηθηκα με Νορα-Ευκλειδη...Θελω το μπαμπα μουυυυ Aww

Δεν θυμαμαι κατι αλλο απο το επεισοδιο....το ψηφιζω πολυ καλο...!!!
Αντε να ερθει και της Δευτερας...αν και θα το χασω...
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από st@cy Την / Το Κυρ Μαρ 06, 2011 4:56 pm

Σε πολυ γενικες γραμμες καλο..
Παιρνοντας μεμονωμενες σκηνες αξιζε,αλλα στο συνολο pff αστο
Η ''δεξιωση'' του γαμου ομορφη,πρωτοτυπη,αλλωστε αυτο ηθελαν,αλλα νομιζω δεν εμειναν πολλοι ευχαριστημενοι..ελειπε κατι..και καποιος αλλα ας μη μπουμε σ'αυτο τωρα Nyxia
Οι σκηνες μετα ηταν γλυκες κακα τα ψεμματα,αν και λιγο παραπανω...οπως και να εχει Love!

Εχει πλακα να κοιτας την ατμοσφαιρα οταν μαζευονται ολοι μαζι,σχεδον ολοι εχουν μια ταση φυγης.
Οσο για τη Μελιτα,τα εχουμε ξαναπει..δειχνει ποσο καλη φιλη ειναι και ποσο χαιρεται για τους φιλους της...τετοια ευγενια... imarton

Δεν γινοταν να καθοταν ο Ευκλειδης και να γυρναγε το πεφταστερι στη Μονεμβασια???Αν επρεπε να μεινει ενας τουλαχιστον να εμενε καποιος που δε χωνεται εκει που δε τον παιρνει,δεν ανακατευει και ειναι στην τελικη γονιος,οχι επισκεπτης.
Πολυ καλες οι σκηνες με τη Νορα,πραγματικα πατερα κορης.
Οι υπολοιποι ανυπαρκτοι..δεν υπαρχει κατι για σχολιασμο,περα απο την απουσια...τουλαχιστον αυτο που δειχνουν ας αξιζει.
Και στην τελικη,θα επρεπε να εχουν καταλαβει τι θελει να δει ο κοσμος και τι εχει γκωσει να βλεπει
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Μαρ 06, 2011 9:25 pm

Στα μερη μου την παρομονη της Καθαρας Δευτερας, το βραδακι, "χωνουμε" αυγα στο τζακι! Ο οικοδεσποτης βαζει στη σταχτη μεσα στο τζακι ενα αυγο για καθε προσωπο που ειναι παρον και το ονομαζει! Τα αυγα μπαινουν στη σειρα ηλικιακα και ανα οικογενειες! Λογω της θερμοκρασιας, μετα απο λιγη ωρα τα αυγα αρχιζουν να σκανε! Εχουμε και λεμε λοιπον!

"Του Ρουσσου"

Τα πινει μονος του ο δολιος, ετσι που τα καταφερε κι εχει και την αλλη να του λεει για το υφαδι και το στυμονι του Ευκλειδη! Μια απορια εχω μονο, που στο καλο τις ειδε οτι μαζευτηκαν νωρις, αφου πηγαν απο της Μελιτας πρωτα;

"Της Αμαλιας"

Ανελαβε δραση η Αμαλιτσα! Γνωρισε τον μπαμπα Ευκλειδη και ηλπιζε η γυναικα να τον πεισει να μαζεψει τη μαμα Στελλα αλλα η Νεφελη ηταν αρρωστη και επρεπε να φυγουν, "Κιολας;" sisi Εκραξε και την κορουλα γιατι δεν μπορεσε να κρατησει τα προσχηματα, και μια φορα της εριξα δικιο, ας αποφασισει επιτελους η Μελιτα τι θελει γιατι εχουμε καταντησει ροδα στο λουνα παρκ!
Τι περιφραση ηταν αυτη καλε, ο αντρας της μαμας της Νορας!!!!
Καλεσε και τον αλλον τον σταθερο χαρακτηρα και του ζητησε εξηγησεις! Ειναι φυσιολογικο η Αμαλια να πειθεται -ή να τινει να πειστει- πιο ευκολα απο την Μελιτα, που υποτιθεται ειναι και ερωτευμενη; Ξανα δικιο η Αμαλι, δεν φταιει η Εριεττα, ουτε οι φωτο, το μυαλο σας φταει το λειψο! Αμα πια!

"Της Μελιτας"

Ελεος! Ποσο δυσκολο ειναι να σκασεις ενα χαμογελο; Fskl Ναι βρε Μελιτα μου εισαι τοοοοσο χαρουμενη με τον γαμο των παιδιων που δεν εχεις σταματησει να εξαπολυεις φαρμακερα βλεμματα! Αληθεια κανενα χαμογελο εσκασε προς το ζευγαρι, ακομα και οταν πηγε κοντα της η Νορα, της ελεγε οτι ειναι ευτυχισμενη και ηταν σαν να εδινε συλλυπητηρια σε εναν συγγενη! Fskl Για να μην μπω σε παραπανω λεπτομεριες, συνομιλια πριν απο δυο μερες! "Γιαννα δεν αντεχω αλλο, δεν ξαναβλεπω μυστικα" -η δηλουσα δεν τα βλεπει ουτε χρονο!- "Γιατι παιδακι μου τι επαθες;", "Δεν αντεχω την κλαψα της Μελιτας!" Δεν θελετε να ξερετε τι της απαντησα! ;D

"Του Ευκλειδη"

Τι γλυκος μπαμπας! Και γλυκος συζυγος! Την αγαπει τη τρελη τη γυναικα του αλλα που να τα βαλει με τη φυση! Μεγαλωνουμε τι να κανουμε! Δεν ηθελα να φυγει ο Ευκλειδης και κυριως να φυγει μονος του, ας επαιρνε και την Στελλα μαζι, πρεπει δηλαδη να περιμενουμε ποτε θα φυγει απο μονη της; Γελασα με την απορια του στο τελος, αν τον δουλευει ο Λουκας! Εχω κι εγω παρομοιες αποριες Ευκλειδη μου αλλα δεν βλεπω να μου τις λυνουν ουτε οι εξισωσεις σου! shy ΜΗ ΦΕΥΓΕΙΣ!!!!!

"Της Στελλας"

Γιατι η κυρια δεν μαζεψε βαλιτσες! Ενταξει για τη Μονεμβασια δεν φευγει το καταλαβαμε αλλα τα παιδια παντρευτηκαν, για μηνα του μελιτος δεν το καβω να πηγαινουν, αρα, μηπως να την κανει σιγα σιγα προς αλλη στεγη; Ποσο να αντεξουν στα ξενοδοχεια και οι αλλοι ετοιμαζουν κουτες, ξεκουβαλα σιγα σιγα αιντε! Ksilo

"Του Λουκα"

Εχω εντασσεις για την οργανωση του γαμου! Ενταξει εσυ κυριε φοραγες το φλατ το παππουτσακι, τις κυριες τις ρωτησες πως την παλευαν με το τακουνι μες το χωμα; Για τα καλαθακια σχολιασε αρκετα ο Νικολας! Και μια απορια η ορχηστρα ηταν η ιδια που επαιζε για τον Μανο και την Μελιτα -και την Ευα; Να ξερουμε δηλαδη, αν τριτωσει, ποιος ειναι ο γκαντεμης! Razz Για τη σουιτα ενστασσεις δεν υπαρχουν, το αντιθετο μαλιστα! Heart2
Τι πρεμουρα ειναι αυτη καλε να μην πακεταρουν οι ανθρωποι απο τωρα; Λουκααα, τι ετοιμαζεις; -.-

"Της Νορας"

Τωρα ή η Νορα ηθελε να διωξει τη Μελιτα για να γλυτωσει απο την μουντρουχια της, ή για να αποφυγει τυχον ευτραπελα σε περιπτωση που επινε λιγο παραπανω! Εχω επισης μια απορια, την τουρτα, η οποια οσο να πεις ηταν τεραστια, την κρατησαν, ή την εφαγε η Νορα;
Τι γλυκουλα που ηταν μωλε με τον μπαμπα!!! Hug

"Της Εριεττας"

Το οτι δεν πηρε χαμπαρι οτι η Αννα εφυγε ειναι φυσιολογικο; Ισως... Μου αρεσε που εδωσε τον μεταγιον στο Λευτερη, τουλαχιστον αυτο δεν το ξεχασαν!
Βρε Ερι μου, τον αλλον τον ανθρωπΑ, προσπαθεις να τον ηρεμησεις ή να τον κανεις χειροτερα, πε μας να ξερουμε!

"Του Ηλια"

Ανελαβε ρολο τοποτηρητη και καφετζη ο Ηλιας! Τελικα οντως ο Ευκλειδης ηξερε τον Λυτρα και περα απο τον καφε που ζητησε απο τον Ηλια του ζητησε και τακτικη ενημερωση.. Χμμμμ

"Του Νικολα"

Αυτο το παιδι του στομαχιου το χαβα εχει! Σοβαρα τωρα, δεν ηταν γευμα αυτο, με φρουτα θα την βγαλουν οι ανθρωποι; Αντε καλε τον παρεξηγησα, δεν ηθελε μακαρονια ο ανθρωπΑς! ^^

"Της Δαφνης"

Αυτη θα μας βγει Στελλα στο τελος, ολα της αρεσουν! Αληθεια το παλικαρι της το μικρο που το αφησε; Γιατι δεν ηταν το παιδι στο γαμο των νονων του; Impatient

"Της Αγγελας"

Ασε καλε το κοριτσι να κανει τα σχολιακια του, ποτε θα την ακουσουμε ξανα; Εισαι ομως βρε Αγγελα καταπιεστικη, σε εχει παρει απο φοβο το παιδι, ο Λευτερης ντε!

"Της Ευας"

Βαρεθηκα να τη βλεπω παλι! Νομιζω φρικαρε λιγο που ο Γιαννακης δεν διαβαζει αλλα χαμογελουσε και της παει! Κι αυτη το παιδακι της που το αφησε;, Γιατι δεν το πηρε μαζι να δει και τον μπαμπα του; Angel

"Της Μαριλιας"

Παιδι του μπαμπα της η μικρη! Με την καμερα στο χερι και το φαρμακερο σχολιο στο στομα! Χορεψε και με το Νικολα, στα βαφτισια θα την ξαναδουμε παλι!

"Του Λευτερη"

Τι ειναι αυτος βρε! Κατσε βρε αγορι μου, εμεις δεν χωνεψαμε το πρωτο καλα καλα θα μας φερεις επιδορπιο; Και με 55 λεπτα δηλαδη πουν απρολαβουμε να χωνεψουμε;
Την Αννα τι την ηθελε καταλαβατε;

"Της Αντιγονης"

Απο την κορη της θα το βρει αυτη στο τελος! Μιλαμε ετσι οπως το πανε σε λιγο θα πιστεψω οτι η Αντιγονη ειναι αθωα και θα αρχισω να την λυπαμαι, εκτος αν η Νταιζαρα εχει διαισθηση και κατι της βρωμαει που ουσα μπουκωμενη δεν μπορω να μυρισω εγω...

"Του Στεφανου"

Ο σταθερος τυπος! Θες αγορι μου ποτο ή οχι; Τι ειναι αυτος ρε, δεν μπορει να αποφασισει αν θα πιει και μετα θελουμε να αποφασισει για το τι σκ@τ@ θα κανει στη ζωη του... Το οτι δεν γυρναει στη Μελιτα να το κλεισουμε ή θα μας το αλλαξεις μετα; Nyxia

"Της Νταιζης"

Το μονο που μπορω να πω με σιγουρια για αυτη τη γυναικα ειναι οτι εχει τρελες απαιτησεις! Χαρα μου στα χερια του πεθανε, πως να το ξεπερασει ετσι ευκολα, την μπαρα μου μεσα; Εξαιρετικα παντως, αυτη θα την ξεκανει τη μανα της, γιατι δεν μπορει να βαλει τον απαυτο της κατω και να ηρεμησει μου λετε; Κουρδισμενο ειναι ή λειτουργει με μπαταρια να ξερουμε τι να περιμενουμε πια... pff

"Του Χρηστου"

Χαμογελα κι εσυ βρε παιδι μου, σιγα τωρα φονο εκανες, να πεις οτι χωρισες, να το καταλαβω, εδω εχεις μια μπαρα να υποστηριξεις (που να ηταν και γαμος!) Α ρε Χρηστο που εμπλεξες παλι βρε παιδι μου...;

Μετα απο λιγη ωρα λοιπον τα αυγα αρχιζουν να σκανε, λενε λοιπον οτι εκεινος, το αυγο του οποιου θα σκασει πρωτο, εχει τους περισσοτερους εχθρους και πως μαζι με το αυγο σκανε οι εχθροι του! Κι οταν λεμε οτι τα αυγα σκανε, εννοουμε σκανε, εχει διαλυθει αυγο απο την "εκρηξη"! Χρονια πολλα λοιπον!

Υ.Γ. "Καλο" ηταν
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από nautilus Την / Το Δευ Μαρ 07, 2011 1:56 pm

Νταξ το επεισοδιο δεν υπηρχε. Με την κυρολεκτικη εννοια!

Η Μελιτα η κλασσικη αρχικατιναρα σε εξελιγμενη Version!

Ο γαμος καταπληκτικος, αν και θυμιζε πικ νικ Razz

nautilus

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Δευ Μαρ 07, 2011 3:37 pm

Επιτέλους βρήκα χρόνο να δω κι εγώ το επεισόδιο!!!!

Τέλειος ο χορός με τα βιολιά (δείξε μου το φίλο σου.... μου θύμισε Μάνο Efxi )

Ο Νικόλας και το συντριβάνι από γαρίδες.... άκυρο!

Καλέ αυτό το κορίτσι με την κάμερα ποιο είναι;

Η Μελίτα καλύτερα να είχε μείνει στον καναπέ της!

Ο χορός τον ζευγαριών τρυφερός, ο Σταύρου κούκλος και το Μαριλιάκι με τα σχόλια του πόσο μου έχει λείψει!

Πάυση γάμου για το μπαρόβιο δολοφονοζευγαράκι: Η μπάρα θέλει χαμόγελο! wall

Χορός Λουκά - Εριέττας πολύ καλός!
Χορός Νικόλα - Μαρίλιας πολύ τον χάρηκα!

Νοράκι δεν έπρεπε απλά να την καλέσεις όχι να χρειαστεί να τη διώξεις!
Την Αμαλία γιατί να την πάρεις δεν κατάλαβα! Το δικό σου (λέμε τώρα ) παιδί υποτίθεται ότι αρρώστησε! Αλλά βέβαια ποιόν θα πρήζεις για τον γκόμενο; Το ανύπαρκτο ανήλικο; Χοντρό! Τώρα το θυμήθηκες κι αυτό όμως! Πιες κανένα χαμομήλι! Ξέρει τι λέει η Αμαλία!

Ευκλείδης - Αμαλία: Ο αργαλειός και το καβαλέτο!

Γαμήλια σουίτα: Λουκάς και Νόρα σε όλο τους το μεγαλείο! Love

Ευκλείδης - Στέλλα: Λατρεύω μπαμπά Ευκλείδη!!!!

Νικόλας - Δάφνη: Κοκτέιλ "Νικόλας"(συστατικά: γκρίνια, πείνα, ειρωνεία, σχόλια, γλύκες)

Εύα - Λευτέρης: Άτσα ο Λευτεράκης! Κάνει και δηλώσεις! Γιαννάκη θα το πούνε το παιδί; Όχι Κυριάκο; lmao

Εριέττα - Στέφανος: ο καθένας με τον πόνο του!

Αμαλία - Πέτρος: Θρυλείται σας λέω! Εγώ πάντως τον Ρούσσο δεν θέλω να τον βλέπω έτσι.. χάλια στα πατώματα!

Λουκάς - Νόρα στο κρεβάτι oscar

Λουκάς - Νόρα πρωινό: Θεϊκό το επιχείρημα του Νικόλα! Η γνώση του παρασυμπαθητικού με έστειλε! Ποια είναι η έκπληξη; Ποια; Ποια;

Ηλίας - Ευκλείδης: Τι ήταν αυτά που άκουσα η χριστιανή; Τι άλλο θα δουν τα μάτια μου; Κι ο Ευκλείδης ήξερε κι αυτά αλλά και άλλα πολλά;

Νταίζη - Αντιγόνη: Sleep Sleep

Στέφανος - Αμαλία: 10-0!!!!!!!!!!

Νόρα - Ευκλείδης: Πόσο σωστός άντρας είναι πια αυτός ο άνθρωπος; Πόσο τρυφερή και τέλεια σχέση έχει με το διαμάντι του; : respect :

Νικόλας - Δάφνη - Λουκάς: Τώρα ο Λουκάς παλιμπαιδίζει με το χαρταετό ή κάτι ξέρει κάτι ξέρει;

Αμαλία - Μελίτα: Ρε Αμαλία μήπως είναι ο Στέφανος παιδί σου κι όχι η Μελίτα; Πιο πολύ σου φέρνει στη λογική το καρταλόπαιδο.

Λευτέρης - Εριέττα: Καλή σκηνή το ομολογώ!

Αποχαιρετισμός Ευκλείδη: Snif Snif Η λύση της εξίσωσης τι περιλαμβάνει;

Τέλεια εικόνα φινάλε! oscar

Και βέβαια oscar x 1000 στα προσεχώς και στο αγόρι με την πράσινη μπλούζα και τα πράσινα μάτια!!!!!!! Palamakia runaround
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Μαρ 07, 2011 4:53 pm

Γεια σας και απο μενα.

Καλη σαρακοστη να περνατε καλα.

Μολις ειδα το επεισοδιο.

Τελικα ο μπαμπας ευκλειδης ειχε δεν ειχε με εστειλε στα μαθητικα μου τα χρονια.

Πολλα μαθηματα αλλα αγαπημενα, αλλα για κοπανες.

Ε ειπα να τα συνδυασω με τα μυστικα.

Αρχιζω:

"ΦΥΣΙΚΗ"

Ουδεποτε το αγαπουσα αυτο το μαθημα αφηστε που και ο καθηγητης μου ηταν για τα κλαμματα.10 ελεγε ενα καταλαβαινες.

Ενα απο αυτα ηταν και το κεφαλαιο ωθηση.Εκεινη την μερα λοιπον κανεις μας δεν καταλαβε τι εστι ωθηση.Παπαγαλια απο το βιβλιο και τα μυαλα στα καγκελα.Ερχεται λοιπον αυτη η σειρα και με βγαζει απο αυτο το αδιεξοδο εξηγωντας μου τι ειναι η ωθηση και πως γινεται.

Υποτιθεται οτι εδω και καιρο περιμενουμε τον γαμο της χρονιας και καταληγουμε να ασχολουμαστε με την μιρλα της μελιτας.Δεν αντεχε να βλεπει τον στεφανο να χορευει με την εριεττα. Ε ναι δεν ειναι ευχαριστο απο το να το προκαλεις εσυ να στο προκαλουν αλλοι.Αδικη κοινωνια.

Πηγαινει η νορα και της δειχνει ποσο ευτυχισμενη ειναι με την ευτυχια τους.Δεν θελω να την δω πως ειναι στεναχωρημενη. Της ειπε οτι την αγαπαει.Και γιατι να μην το πει μηπως δεν της το εχει δειξει?Οταν παντρευοταν ο λουκας την νταιζη εκεινη ηταν διπλα της βραχος.Οτι δυσκολια αντιμετωπιζει η νορα τσουπ παραδιπλα η μελιτα.

Η νορα μην αντεχοντας την "μαυρη ειναι η μοιρα στα βουνα" την διωχνει κακην κακως γιατι η γυναικα θελει χαρες οχι κηδειες και η μελιτα της λεει οτι ηρθε μονο και μονο για αυτην και για αυτο δεν φευγει.Ναι καλε μονο για εκεινη πηγε αφου περασε και η μαμα της την εκανε ντα την πηρε απο το χερακι και πηγε στον γαμο την φιλης της.

Βεβαια συνεχιζεται το λιβανισμα μιας και παει σπιτι και φωναζοντας στη μαμα της διαμαρτυρεται οτι δεν αντεχει να τους βλεπει και οτι τελειωσε με τον στεφανο.
Να το δεσω εγω αυτο η οχι?Μπα αστο καλυτερα μην χαρω ακομα.

Συνεχιζεται το μαρτυριο της μελιτας οταν πηγαινει η μανουλα την επομενη και της λεει για την συναντηση της με τον στεφανο.Εξοργιζεται η μελιτα δεν πιστευει λεξη.Αληθεια αυτη δεν την ενημερωσε κανενας για την αννα?Οχι τιποτα αλλο προβλεπω σκηνη η νορα να επιβεβαιωνει τα λογια του στεφανου για την αννα η μελιτα να ουρλιαζει γιατι δεν την ενημερωσαν και μετα να πηγαινει γονατιστη να ζηταει συγνωμη στον στεφανο.

Επομενο μαθημα "ΑΡΧΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ"

Λατρεμενο αγαπημενο.Απο τα λιγα που επαιρνα 20 στον ελεγχο.Μου αρεσαν οι φιλοσοφιες οι αναζητησεις.

Και βλεποντας το επεισοδιο μου δημιουργηθηκαν οι εξης:

Απο ποτε ο νικολας εγινε τοσο πειναλεος?

Απο ποτε ο χρηστος εγινε τοσο ευσυνειδητος?

Απο ποτε ολοι συμφωνα με το ονειρο της δαφνης θα ειναι με τα παιδια τους οταν ΛΕΙΠΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΔΥΟ ΕΚ ΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ?

Με κουρασαν και με εκνευρισαν οι φιλοσοφικες αναζητησεις παω σε επομενο μαθημα.

"ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ"

Σε αυτο το μαθημα ασχολουμασταν με τις χωρες τους πληθυσμους και αλλα πολλα.

Στην συγκεκριμενη σειρα βεβαια εχουμε χασει και τοπους και ανθρωπους.Η ΒΑΣΙΚΗ ΣΑΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΑΠΟΛΟΓΙΑ ΖΩΗΣ ΣΤΗΝ ΑΣΤΕΡΩ ΤΗΝ ΔΩΣΑΤΕ?ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΕΛΕΟΣ.

Επόμενο μαθημα: "ΚΕΙΜΕΝΑ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ"

Σε αυτο το μαθημα απολαμβανα τα κειμενα με ωραιους διαλογους.Εναν απο αυτους απολαυσα αναμεσα στον λευτερη και την ευα.Και μονο που την κανει να χαμογελαει εμενα μου αρκει.Ναι τρεχουν γρηγορα τα σχεδια του για την ευα αλλα μου αρεσει που την βλεπει σοβαρα.

Επομενο μαθημα "ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ"

Ναι ξερω δεν ειναι μαθημα αλλα μην μου πειτε οτι για αυτες που δεν πηγαινατε οτι δεν ηταν μια ευχαριστη ωρα?

Ε μια τετοια ωρα ηταν οι σκηνες πετρου-αμαλιας λευτερη-νταιζη, αλλα αξιαγαπητες ηταν οι σκηνες λουκα-νορα και νορα-μπαμπα.Τι καλος!

Επομενο μαθημα "ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ"

Μας ελεγαν οτι ολα μπορουμε να τα κανουμε οχι ομως να τετραγωνισουμε τον κυκλο.
Γιατι προσπαθει να το κανει ο στεφανος?
"Οσο ηταν παντρεμενος δεν απατησε την ευα" lmao
Οχι καλε τα φιλια ηταν ονειρο και οι επισκεψεις στο σπιτι ηταν αθωες, εκαναν ενδοσκοπηση της ζωης τους.
Και η εριεττα η κακομοιρα να προσπαθει να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα.
"Ειδε φωτογραφιες του λεει"
Εριεττα μου και που να το εβλεπες live το συγκεκριμενο θεαμα μια μερα πριν απο τον γαμο σου.
Και να μην βγαζεις και αχνα παρα μονο στον ενδιαφερομενο και οχι στην πετρα του σκανδαλου.

Τελευταιο μαθημα "ΧΗΜΕΙΑ"

Σε αυτο το μαθημα περιμενα πως και πως την ωρα που θα κανουμε πειραματα.Αλλοι τα ξεκινουσαν σωστα αλλα στο τελος γινοταν εκρηξη, αλλοι απο την αρχη δεν μπορουσαν να κανουν τα πειραματα και αλλοι που το πειραμα τους ξεκινουσε σωστα και τελειωνε με το επιθυμητο αποτελεσμα.Ε! εσεις οι απο πανω ανηκετε στην πρωτη.Κανατε ενα πειραμα στην αρχη το ξεκινησατε σωστα, φαινοταν οτι τα υλικα ταιριαζαν αλλα καπου στην πορεια τα ανακατεψατε λαθος και η εκρηξη ηταν αναποφευκτη.Κριμα και παλι κριμα.

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΩΡΑ ΓΙΑ ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΑΚΕΣ

oscar στις γνωστες λατρεμενες παλιες αλλα και καινουριες.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από elenp Την / Το Δευ Μαρ 07, 2011 5:03 pm

Το επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ. Όλες σχεδόν οι σκηνές ήταν πολύ ωραίες, αλλά θα αναφερθώ σε κάποιες που μου άρεσαν περισσότερο. Η σκηνή μετά τον γάμο που χόρευαν ο Λουκάς και η Νόρα και οι άλλοι τους κοίταζαν και χαιρόντουσαν, πολύ ωραία. Ο Λουκάς και η Νόρα φαινόντουσαν πολύ χαρούμενοι το ίδιο και οι περισσότεροι, και μου άρεσε που στην συνέχεια της σκηνής χόρεψαν και οι υπόλοιποι και γνωρίστηκε και η Αμαλία με τον μπαμπά της Νόρας που ταίριασαν ωραία, όχι για σχέση αλλά για φίλοι μια χαρά. Επίσης μου άρεσε και η σκηνή που ο Λουκάς και η Νόρα πήγαν στο δωμάτιό τους και έφαγαν και την τούρτα και ήπιαν και σαμπάνια και ήταν τόσο ωραίοι. Αυτά που είπαν ήταν πολύ όμορφα. Η σκηνή με τον Νικόλα και την Δάφνη να συζητάνε ήταν καλή. Η Δάφνη να λέει πόσο της άρεσε ο γάμος και ο Νικόλας να παραπονιέται για το φαγητό αλλά πάντα έτσι ωραία. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη ωραία. Μπορεί να ήταν μικρή, αλλά και οι δύο φαινόντουσαν πολύ ερωτευμένοι και περνούσαν ωραία. Μου άρεσε η σκηνή με τον μπαμπά και την μαμά της Νόρας πολύ ωραία. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο κρεβάτι να είναι χαρούμενοι και ευτυχισμένοι , πολύ καλή. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο κρεβάτι να παίρνουν πρωϊνό και να τους διακόπτει ο Νικόλας που μάζευε τα πράγματα από την κατασκήνωση με την Δάφνη, ήταν ωραία. Η σκηνή με την Νόρα και τον μπαμπά της πολύ καλή και πολύ ωραίος ο διάλογος που είχαν. Η σκηνή με την Δάφνη, τον Λουκά και τον Νικόλα στην κατασκήνωση καλή, μου άρεσε που ο Λουκάς επέμενε να μην μετακομίσουν από εκεί. Η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα, τον μπαμπά και την μαμά της μου άρεσε πολύ.
Γενικά το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο και το ψηφίζω τέλειο.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης