Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap43%Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 43% 
[ 25 ]
Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 58

Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 1:49 am

Αααααχχχ...... μ' άρεσαν στην Εδέμ, όοοολοι μαζί, συν γυναιξί και τέκνοις που λένε (τον Άγγελο δεν πήρε το μάτι μου....), αν και θέλω κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς χόρευαν τα παιδιά μας.... sisi Αλλά, σχεδόν τους ευχαριστήθηκα!

Ένίσταμαι: τι "ήταν" Δαφνούλα μου?! Ακόμα αδερφός σου είναι! Για ζωντανό και μετανάστη τον ξέρουμε, όχι για μεταστά! imarton

"Σουπιές" ε?! Α, ρε σουπιέεεεεες...... Angel (με μπόλικο μελάνι...)

Μου λείπει ο Ευκλείδης ήδη shy ανάσα ήταν.... Την άλλη στείλτε την στις τριανταφυλλιές της αφού τόσο της λείπουν... imarton Αλλά ναι, ξεπέρασε τη θλίψη της, διότι καθώς της είχε λείψει και ένα θέατρο, προσφέρθηκε ο αρχηγός των Ιπποτών Μέγας Μάγιστρος Ρούσσος.... sfyr

Και η πρώην συμβία του λύσσαξε! lmao Αμ έτσι είναι αυτά Αμαλί.... εσύ δε χτυπιόσανε ότι θες να τονε χωρίσεις?
Ε, στο 'κανε το χατήρι, τώρα ίντα ζόρι τραβάς? Angel "το παιδί" και "το παιδί"....
Ποιό "παιδί" μανδάμ? Για την ολάκερη γαϊδάρα που 'χει δικό της παιδί, παρατημένο στα πατώματα, την ώρα που εσείς αναλύετε τα σερνικά σας? Να χαρώ εγώ μανάδες.... Καθαροδευτεριάτικα.... wall
Οι μανάδες που ξέρω 'γω, θα 'χανε κάνει τα πικρά-γλυκά, και θα πηγαίναν το παιδί στου Φιλοπάππου να πετάξει αετό... κι αυτό διότι μένουν σε διαμερισματάκια. Διότι στη σπιταρώνα με την αυλή, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, αν είσαι τόοοοοσο χάλια πια που δεν μπορείς, βγαίνεις και πετάς αετό και στην πόρτα σου, και δίνεις και λίγη λαγάνα στο παιδί να νιώσει.... Αλλά πού! Εκείειει...εκείειειειει.....στον καναπέ......

Έτερον μεγαλόσπιτο με την Αγία Τριάδα.... τρελό οικογενειακό τραπέζι! lmao Γλέντι, μπρίο, χορός, και τα νεκρολούλουδα του Μπέλλου για να ανάψει το κέφι..... lmao

Η συζήτηση δε Στέφανου -Αντιγόνης, αν και απολαυστική, ανούσια. Γιατί την είδαμε? Για να ακούσουμε την Αντιγόνη να τον στέλνει στην κατσαρή Confused? και τον Στεφάν να παραδέχεται την Ερριέτα? Καλά ξυπνητούρια φίλε μου! Mmm

Τέσπα, άντε, επειδή μαζώχτηκαν όλοι, και βρήκαν και τα λύτρα, και μίλησαν και 2 λεπτά σαν άνθρωποι ο Λουκάς με τον Νικόλα.... Καλό!

Καληνύχτα και Καλή Σαρακοστή! Ypnos
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 11:47 am

Επιτέλους είδαμε περισσότερες σκηνές με την παρέα. Μου άρεσαν πολύ οι σκηνές Νόρας – Λουκά και Νικόλα – Δάφνης. Επίσης, μου άρεσε που ο Λευτέρης προσπαθούσε να παρηγορήσει την Εύα.

Οι σκηνές στην Εδέμ ήταν πολύ όμορφες και πιο χαρούμενες απ’ ότι περίμενα. Η μελαγχολία στο τέλος δεν κράτησε πολύ, γιατί τη διαδέχτηκε η έκπληξη μόλις είδαν τα λύτρα στο απουσιολόγιο... Ευτυχώς αυτή τη φορά ήταν και η Εριέττα, που προσπαθούσε να καταλάβει τι θα ακολουθήσει... )) Τόσο η Εριέττα όσο και ο Λευτέρης έδεσαν απίστευτα με την παρέα! Τη Στέλλα στείλτε την στις τριανταφυλλιές της, σας παρακαλώ!

Νομίζω ότι στο χθεσινό επεισόδιο έγινε εμφανές πια ποιος έχει πάρει τα λύτρα και τα διαμάντια. Οι «σουπιές», ή αλλιώς Λουκάς και Λευτέρης, εκτός από τα ταπεράκια, μετέφεραν και τα λύτρα στο απουσιολόγιο... Αναρωτιέμαι τι θα κάνουν με τα διαμάντια και τι θέλουν να πετύχουν, ειδικά τώρα που ο Λευτέρης έμαθε αυτό που ήθελε... sfyr

Τελικά ο Πέτρος μάλλον έχει αρχίσει να ενδιαφέρεται για τη Στέλλα και ό,τι κάνει δεν το κάνει μόνο για το Λουκά. Πάντως δε νομίζω ότι θα χωρίσει τελικά με την Αμαλία. Η Αμαλία όμως, από τη στιγμή που εκείνη του ζήτησε διαζύγιο, δεν έχει κανένα δικαίωμα να ανακατεύεται στη ζωή του...

Κι ενώ όλα τα παιδάκια πετάνε χαρταετό, το Νεφελάκι κάθεται μόνο του και ζωγραφίζει, γιατί η μαμά του και η γιαγιά του έχουν να ασχοληθούν με τους άντρες της ζωής τους και, παρόλο που παρατήρησαν ότι είναι μελαγχολικό, δεν έχουν χρόνο να ασχοληθούν μαζί του... Εδώ μας παράτησε ο απόλυτος, με το παιδί μας που κοντεύει να πάθει κατάθλιψη θα ασχοληθούμε τώρα... wall Πάνω απ’ όλα βάζουμε σωστές προτεραιότητες... Πάντως αυτό, που το βατραχάκι από τώρα σέρνεται στα πατώματα, να το προσέξουν, γιατί νομίζω ότι εξελίσσεται σε Μελιτόνι Νο 2... ;/

Ο Χρήστος όχι μόνο αγόρασε το μπαρ με λεφτά της Νταίζης και έγινε αυτό ακριβώς που δεν ήθελε να γίνει, αλλά τον είδαμε και να προσπαθεί να πείσει το Στέφανο να γυρίσει στη Μελίτα... wall Κι αυτός συνεχίζει να πέφτει όλο και πιο κάτω... Ευτυχώς που σώζει κάπως την κατάσταση ο ηθοποιός...

Ο Στέφανος επιτέλους κατάλαβε το αυτονόητο: ότι η Εριέττα είναι η μόνη που τον αγάπησε πραγματικά χωρίς να ζητάει ανταλλάγματα και δεν προσπάθησε ποτέ να τον αλλάξει. Ελπίζω να πάρει τη σωστή απόφαση και να μην ξαναγυρίσει στο Μελιτόνι... pleeease

Καλό από μένα, περιμένω τη συνέχεια σήμερα και κυρίως από αύριο...

Καλή Σαρακοστή σε όλους!!!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 11:49 am

Καθαρα δευτερα και μαλλον καθαρισε το μυαλο των σεναριογραφων και αποφασισαν να δειξουν παρεα.

Ας σχολιασω συμφωνα με τις 10 εντολες που παντα ειναι επικαιρες

"Ου φονευσεις"

Ο μπελλος βεβαια την παραβιασε αυτη την εντολη δεν εμαθε απο τα λαθη του και οι απειλες του συνεχιζονται.Αυτο που ολοι μπορουν να κανουν θαυματα μεσα απο την φυλακη τι να πω.Κατα τα αλλα ειναι που οι κρατουμενοι πραξεις σαν του μπελλου τηις τιμωρουν παραδειγματικα.Ακομα την τιμωρια περιμενω.

"Ου ψευδομαρτυρήσεις κατά του πλησίον σου μαρτυρίαν ψευδή."

Αυτή την εντολή ο χρηστακης μαλλον ξεχασε να την αποστηθισει και το ψεμμα πηγε ροδανι στον στεφανο με την εξαφανιση της αννας.Α ρε δολιε στεφανε και να ξερες.Ηθικος ηθικος ο χρηστακης αλλα το ψεμα και η υποκριτικη στο τσεπακι μας ειναι δεν διστασαμε.

"Ου μοιχεύσεις."

Πετρακη ειναι αμαρτια να πηγαινουμε με αλλη γυναικα, ακομα εισαι παντρεμενος και ακομα εχεις μια γυναικα που σε αγαπαει.Μην μπλεξεις με τη μουρλη σε βλεπω να πεφτεις σε ψυχοφαρμακα ειναι χειροτερη απο την αμαλι.

" Ου κλέψεις"

Τωρα βεβαια αν αυτα που κλεβεις σου ανηκουν δικαιωματικα τοτε η εντολη παραγραφεται και εσυ μπορεις ακομα να ονειρευεσαι την θεση σου στον παραδεισο.Αγγελουδια βλεπω να γινονται ο λουκας με τον λευτερη.Οι μοναδικες σουπιες που κρυβουν το μελανι τους.

"Τίμα τον πατέρα σου και την μητέρα σου, ίνα ευ σοι γένηται και ίνα μακροχρόνιος γένη επί της γης"

Τωρα βεβαια αν δεν σε τιμαει η ιδια σου η μανα ποσο να την τιμησεις και εσυ?Ναι μανα μονο μια και πρεπει να την προσεχουμε αλλα και τα παιδια ειναι μοναδικα.Κοιλοποναμε για να τα γεννησουμε.Η μελιτα λοιπον αντι να βγαλειτο κοριτσακι της μερα που ειναι να χαρει το εχει κλεισμενο λες και ηρθε ο επιταφιος.Η μικρη θα ρωταει σε λιγο που ειναι τα κοκκινα αυγα και γιατι δεν χτυπανε οι καμπανες πενθιμα?Φυσικα σαν στουρναρι η σαν γυναικα που αρνειται να αναλαβει τις ευθυνες τις δικαιολογει την μελαχολια λεγοντας οτι ειναι λογω απουσιας του μπαμπα.Και συμπεραινω:Θυμαμαι οταν ηταν και ο μπαμπας τι εκανε το κοριτσακι.

"Θα πρέπει να αγαπάτε και να προστατεύετε τους αδύνατους και τους καταπιεσμένους και όλα τα πλάσματα που υφίστανται αδικία. "

Και επισημαινω θα πρεπει να αγαπατε τους ηρωες που πλαθετε και οχι να τους κανετε σκονη στον ανεμο κατα πως σας συμφρει.Ο μανος ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ.ΟΥΤΕ ΝΕΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΑΔΕΡΦΟΣ τΗΣ ΔΑΦΝΗΣ ΕΠΑΨΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.Δεν λεω εχετε τις διαφορες σας αλλα τη σειρα ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ.ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ.

Και θα προσθεσω μια δικη μου.

"Τιματε και αγαπατε τους φιλους σας γιατι αυτοι ειναι η οικογενεια που εσεις διαλεγετε"

Και αυτη η παρεα εχει τιμησει μεχρι τωρα τον ορο φιλια ως και την τελευταια της σημασια.Μαζι ενωμενοι στα καλα και δυσκολα.

Και ναι με αυτες τις σκηνες θυμαμαι γιατι αγαπησα τα μυστικα και γιατι παρολες τις αντιξοοτητετς συνεχιζω να τα βλεπω.

oscar στις γνωστες φυσιογνωμιες παλιες και καινουριες παω να σας διαβασω

sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 2:21 pm

Άκρως απογοητευτική η χαρά του Χρήστου για το μπαρ που απέκτησε και καμαρώνει, με τα λεφτά της; Νταίζης.. Ο Χρήστος που ξέραμε κάποτε δεν θα το δεχόταν ποτέ αυτό.. Ο Χρήστος που ξέραμε κάποτε βέβαια είχε χαρακτήρα… Κατά τα άλλα οι σκηνές του Σταυρού με τον Κασσανδρινο είναι πάντα να τις απολαμβάνεις από θέμα αισθητικής.. γεμίζει η οθόνη ταλέντο και ομορφιά…

Συνάντηση γιγάντων.. Ο άρχοντας της βλακείας με τη βασίλισσα της κατινιάς.. Είχα μια καούρα αν ο Μπέλλος θα αφησει ήσυχη τη Νταίζη.. μια καούρα όμως…

Φορτισμένο το κλίμα στην Εδέμ, την αφήνουμε πίσω οριστικά.. Για μας τουλάχιστον κλείνει ένα μεγάλος κύκλος… για εσάς που γράφετε δεν ξέρω..
Είδαμε για λίγο την Εύα με το λεύτερη σε μια σκηνή όμορφη με την Εύα να του μιλάει για την πίκρα της.. Ο Λευτέρης δίπλα της και μπράβο του.. Τουλάχιστον η Εύα αυτή τη φορά βρίσκει κάτι ολόκληρο, μια σχέση με όλες τις πλευρές καλυμμένες όχι ξεροκόμματα… Μ αρέσει ο Λευτέρης που διασκεδάζει τις συνήθειες της παρέας μας!!!!

Παραβλέπω το ότι η Δάφνη αναφέρθηκε στο Μάνο σ παρελθόντα χρόνο..
Δεν μας άφησε χρόνους το παιδί, απλά έφυγε για μια άλλη ζωή.. λλο που εσείς θέλετε να ξεχάσετε ότι κάποτε υπήρξε στη σειρά…

Απομακρύνετε πάραυτα το Στέλλα από τον Πέτρο…

Είδα πάλι την Εύα και σκιάχτηκα!!
Δεύτερη σκηνή με το λεύτερη σε ένα επεισόδιο?? affraid
Πόσο θεά είναι πόσο? Της πάει πολύ ΚΑΙ το κόκκινο!!

Ο Νικόλας με τη Δάφνη μου θύμισαν εποχές από Μυστικά στις καλές τους.. Εποχές που ξέραμε τι βλέπαμε.. Πολύ γλυκιά η σκηνή τους, πολύ τρυφερή.. Love!

Η Καθαρά Δευτέρα στην Εδέμ για τελευταία φορά ήταν όπως έπρεπε… Κρίμα που δεν είχαμε και τα υπόλοιπα παιδάκια βέβαια στον αετό…
Και ευτυχώς μαζεύτηκε όλη η οικογένεια… Η Μαρίλια ανοίγει το στόμα της μόνο για να πετάξει βατράχια?
Η Ερη κόλλησε με το σκηνικό πολύ φυσικά…
Όλα τα πειράγματα έβγαλαν μια πολύ όμορφη ατμόσφαιρα.. Μια ατμόσφαιρα από ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ..
Επίσης τα νοήματα του Λουκά και ου Λευτέρη για τις σουπιές καθώς και οι συζητήσεις που έκαναν στο μουγκό τόση ώρα κατέστησαν σαφές ότι ο Λουκάς με το Λευτέρη κάνανε το θαύμα τους.. Ο Λουκάς ο προστάτης στην παρέα και ο Λευτέρης κάνοντας ένα βήμα ακόμα προς την παρέα και την Εύα….
Το τραγούδι σκεφτήκατε πολύ για να το επιλέξετε??? Matakia
Κλεμμένη η ιδέα σας και μας έχει συγκινήσει ήδη πριν εσείς προσπαθήσετε…
ΘΕΑ ΑΕΔ έκανες τα θαύμα σου!!!!

Η Μελίτα τώρα θυμήθηκε ότι λείπει ο Μάνος στη Νεφέλη? Τα δικά της τα μούτρα δηλαδή δεν το στεναχωρούν το παιδί? Αι σιχτίρ πια με την απαράδεκτη…
Η Αντιγόνη υποστηρίζει τη Μελίτα και Στέφανος παραδέχεται ότι μόνο η Εριέττα τον αγαπάει.. Έλα Χριστέ και Παναγία.. livani

Η πεντάδα –πλέον- χαιρετάει τα παιδικά της χρόνια.. Χαιρετάει τη ζωή της ουσιαστικά γιατί εγώ από εκεί θυμάμαι να ξεκινούν όλα.. Και εκεί ήθελα να τελειώσουν.. Αλλά η σειρά ξέφυγε από αυτό που ήταν…
Βουλώστε το στόμα της Μαρίλιας πια!!!

Και τσουπ, να σου και τα λύτρα!!!!!
Για να δούμε αντιδράσεις στο επόμενο….

Βλέποντας την παρέα να περνάει μπροστά και τη μίρλα της κατσαρής μόνο για μια σκηνή λέω να το ψηφίσω καλό…
Όταν οι ήρωες που αγαπήσαμε παίρνουν επεισόδια πάνω τους αποδεδειγμένα μας τραβάνε, μας συγκινούν και μας καθηλώνουν!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 3:08 pm

Λόγω περιορισμένου χρόνου δεν έχω την πολυτέλεια πια να περνάω το χρόνο που περνούσα στο φόρουμ....
Γιαυτό θα είμαι επιγραμματική....

Πώς τα καταφέρνει ο Χρήστος να νιώθει αφεντικό του εαυτού του με τα βρωμολεφτά της Νταίζης; Και προς τι το εγκώμιο της Μελίτας; Θέλει να την πιάσει πελάτισσα; lmao

Μπέλλος! runaround Μπέλλος! runaroundΜπέλλος! runaroundΜπέλλος! runaroundΜπέλλος!
Επιτέλους πήρα λίγο τη δόση μου! Δεν ξέρω τι ακριβώς έχει στο μυαλό του που του δίνει την άνεση για απειλές αλλά εγώ στεναχωρήθηκα που τον είδα μοναχούλη του εκεί μέσα...

Πολύ μου άρεσε η κόκκινη μπλούζα εκείνης της ξανθιάς κοπελιάς με τα γαλάζια μάτια.....

Νικόλας & Δάφνη στα σκαλιά... Snif Snif oscar

Το τραπέζι της Καθαράς Δευτέρας και ο χορός των παιδιών απολαυστικός, συγκινητικός, νοσταλγικός και παλιά Μυστικά...
Ο Μάνος....

Η μάνα Αντιγόνη δίνει την ευχή της στο χρυσοζεύγαρο για μια περίπου οικογένεια...

Την τάραξε όμως η ανθοδέσμη δεν μπορώ να πω.....

Μας δείξανε και το Νεφελάκι μωρέ..............

Τώρα τα λύτρα ποιος τα γύρισε.... ποιος θα έκανε κάτι τέτοιο για τα παιδιά.... δεν θα μοιραστώ την επιστημονική μου φαντασία μαζί σας γιατί είναι πολύ επιστημονική... (μόνο κάποιο από τα παιδιά θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο για τα παιδιά....)

Αυτά..... flower
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 3:16 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:Λόγω περιορισμένου χρόνου δεν έχω την πολυτέλεια πια να περνάω το χρόνο που περνούσα στο φόρουμ....
Γιαυτό θα είμαι επιγραμματική....

Πώς τα καταφέρνει ο Χρήστος να νιώθει αφεντικό του εαυτού του με τα βρωμολεφτά της Νταίζης; Και προς τι το εγκώμιο της Μελίτας; Θέλει να την πιάσει πελάτισσα; lmao

Μπέλλος! runaround Μπέλλος! runaroundΜπέλλος! runaroundΜπέλλος! runaroundΜπέλλος!
Επιτέλους πήρα λίγο τη δόση μου! Δεν ξέρω τι ακριβώς έχει στο μυαλό του που του δίνει την άνεση για απειλές αλλά εγώ στεναχωρήθηκα που τον είδα μοναχούλη του εκεί μέσα...

Πολύ μου άρεσε η κόκκινη μπλούζα εκείνης της ξανθιάς κοπελιάς με τα γαλάζια μάτια.....

Νικόλας & Δάφνη στα σκαλιά... Snif Snif oscar

Το τραπέζι της Καθαράς Δευτέρας και ο χορός των παιδιών απολαυστικός, συγκινητικός, νοσταλγικός και παλιά Μυστικά...
Ο Μάνος....

Η μάνα Αντιγόνη δίνει την ευχή της στο χρυσοζεύγαρο για μια περίπου οικογένεια...

Την τάραξε όμως η ανθοδέσμη δεν μπορώ να πω.....

Μας δείξανε και το Νεφελάκι μωρέ..............

Τώρα τα λύτρα ποιος τα γύρισε.... ποιος θα έκανε κάτι τέτοιο για τα παιδιά.... δεν θα μοιραστώ την επιστημονική μου φαντασία μαζί σας γιατί είναι πολύ επιστημονική... (μόνο κάποιο από τα παιδιά θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο για τα παιδιά....)

Αυτά..... flower

Ιωάννα μου ξέροντας την προτίμησή σου απο χθες σε περιμένω
Λέω δεν μπορεί είχαμε Μπέλλο και λείπει δεν γίνεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 3:26 pm

Πολυ καλο επεισοδιο ...

Χαιρομαι που ειχε κατι απο τα παλια ...Η Παρεα ηταν στο επικεντρο επιτελους δηλαδη..
Σκηνη Νικολα-Δαφνη απο τις πιο ωραιες και ουσιαστικες σκηνες του επεισοδιου για μενα
Ακομη δεν εχω μπει οπως η Παρεα στην διασικασια να στεναχωρηθω για την Εδεμ γιατι δεν ξερω ?Μαλλον γιατι ξερω οτι καταβαθος θα ξαναγυρισουν εκει ...
Ωραια και η σκηνη Νορας-Λουκα ειχαν μια συζητηση σοβαρη ..
Ευα-Λευτερης=Ηταν πανω απο ενα λεπτο η σκηνη τους αυτο τα λεει ολα .Μ'αρεσει που εκει για την Ευα και της δινει κουραγιο ..
Στο τραπεζι στην Εδεμ ηταν τα ατομα που αξιζουν να βρισκονται διπλα στην παρεα και χαιρομαι ιδαιτερα που η Εριεττα αποτελουσε μερος της..Η ανησυχια της ηταν πολυ ωραια ειχε πλακα..Αλλα ειπαν να μην χαραμισουν το φαγητο ...

Ηθελα να ηξερα αν δεν ηθελε η Νορα σουπιες με τι προφαση θα εβγαιναν εξω ? Με προβληματισε αυτο ?
Παντως εξυπνα τα αγορακια μας ..Οχι μπραβο τους ..

Ο Μπελλος εστειλε λουλουδια απο την φυλακη ? Ποτε γελαμε τωρα η μετα ..Τι να απειλησει καλε ?

Το βλεπει οτι το παιδι της δεν ειναι καλα και παρολο αυτα λεει το πονο της στην μανουλα ..Αντι να το παρει να το βγαλει μια βολτα κατι τελος παντως το αφηνουμε να το ζωγραφισει ολημερις.Δεν διορθωνεσαι εσυ με τιποτα ομως ..!!

Καλα αυτο με το Μανο τι ηταν παλι ? Ο ανθρωπος καλε ζειιι και βασιλευει !!!!

verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 3:57 pm

Να'μαι κι εγώ!

Έφυγα για το εξωτερικό και δεν έχω παράπονο, γύρισα και με τις τόσες ανατροπές που είχαν μεσολαβήσει (σήμα κατατεθέν των γραφόντων) αναρωτιόμουν ποια σειρά βλέπω στο επεισόδιο που παρακολούθησα χθες! KO-ΠH-KA!!! Ee?

Ο Χρήστος ήθελε πάντα μπάρ λέει.. Ee?
Έκανε δική του δουλειά και νιώθει κύριος λέει.. Ee?
Ο Ρούσσος πέρασε δυναμικά στους singles και αποφάσισε να ανακαλύψει το theater & the city λέει.. Ee?
Νόρα & Λουκάς ήταν σε ένα δωμάτιο που δεν το γνωρίζω και στο σπίτι στρογγυλοκαθούμενη η Αστέρω λέει.. Ee?
Η Αντιγόνη μετά τον κατσαροπαροξισμό δέησε να αναγνωρίσει τις πράξεις της Εριέττας λέει.. Ee?

ΣΟΚΑΡΟΜΑΙ ΛΕΜΕ!!!

Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 SpyrosWTF

Δηλαδή ευτυχώς που είχαμε και κάποιες σταθερές αξίες και κατάλαβα ότι βλέπω Εδέμ..

Η Δάφνη δήλωσε ότι ο Μάνος ήταν αδερφός της! (Φτου κακά αν έλεγε ότι είναι ακόμα -_- )
Δεν φταίει η Δάφνη που πούλησε το οικόπεδό αλλά φταίει κλασσικά ο Μάνος που χρειαζόταν χρήμα! (Μαντέψτε πώς έλεγαν τον όφι στη γνωστή ιστορία κατά τους γράφοντες.. imarton )
Η Εύα πήγε στα κορίτσια αλλά εννοείται δεν το είδαμε! (Eίχαμε δυο σκηνές με το Λευτέρη μην παραπονιέστε, του χρόνου πάλι Fskl )
Το Νεφελάκι αντί να πετάει αητό ζωγράφιζε ολομόναχο στο πάτωμα ενώ η μάνα του, του φουντουκιού της το χαβά! Και ο παππούς που το λατρεύει χαμένος..
Όλοι προξενεύουν την άσπιλη κι αμόλυντη κατσαρή!
Η Νταίζη (με το α λα Μάτζικα ντε Σπελ μαλλί) απειλεί!
Η Αστέρω με λουκ Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη τα έβρισκε όλα "τι γλυκάαα" και αναπολούσε τις τριανταφυλλιές της pff

No σοκ there..

Ξεχώρισα την εύρεση των λύτρων, τις απορίες της Εριέττας και τις "σουπιές"!

Kρίμα μόνο η βλασφήμια, γιατί το τραγούδι αμέσως μου θύμησε..έξι χαρούμενα παιδιά!!!

Αλλά χορεύαν πέντε.. πέντε από τους 6 που έγραψαν ιστορία, πέντε που αν δεν ήταν οι τριγύρω στο τραπέζι δεν θα είχαν κάν ιστορία.. πέντε που ο κόσμος αγαπά αλλά η εξυπηρέτηση αγνοεί.. Και το κόψανε για να δούμε και το δράμα της άκλαφτης χωρίς να μας παρέχουν τις απαραίτητες δραμαμίνες..

Ευτυχώς που έχω να διαβάζω Clarabelle, soso, Foulitsa, kapetanissa, edem4ever, Δ. Μπέλλος, nefelik και τους γνωστούς σχολιασμούς που με διασκεδάζουν! Na είστε καλά κορίτσια και χρόνια μας πολλά!

ΥΓ. Δεν ψηφίζω έκοψα το σπορ εδώ και πολλά επεισόδια, και στις βουλευτικές που δεν το έκοψα άλλωστε τι κατάλαβα? Η Εδέμ ακολουθεί το σύστημα. Τα ίδια σκ... λοιπόν.

Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:01 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Να'μαι κι εγώ!

Έφυγα για το εξωτερικό και δεν έχω παράπονο, γύρισα και με τις τόσες ανατροπές που είχαν μεσολαβήσει (σήμα κατατεθέν των γραφόντων) αναρωτιόμουν ποια σειρά βλέπω στο επεισόδιο που παρακολούθησα χθες! KO-ΠH-KA!!! Ee?

Ο Ρούσσος πέρασε δυναμικά στους singles και αποφάσισε να ανακαλύψει το theater & the city λέει.. Ee?
Νόρα & Λουκάς ήταν σε ένα δωμάτιο που δεν το γνωρίζω και στο σπίτι στρογγυλοκαθούμενη η Αστέρω λέει.. Ee?
Η Αντιγόνη μετά τον κατσαροπαροξισμό δέησε να αναγνωρίσει τις πράξεις της Εριέττας λέει.. Ee?

ΣΟΚΑΡΟΜΑΙ ΛΕΜΕ!!!

Δηλαδή ευτυχώς που είχαμε και κάποιες σταθερές αξίες και κατάλαβα ότι βλέπω Εδέμ..

Η Δάφνη δήλωσε ότι ο Μάνος ήταν αδερφός της! (Φτου κακά αν έλεγε ότι είναι ακόμα -_- )
Δεν φταίει η Δάφνη που πούλησε το οικόπεδό αλλά φταίει κλασσικά ο Μάνος που χρειαζόταν χρήμα! (Μαντέψτε πώς έλεγαν τον όφι στη γνωστή ιστορία κατά τους γράφοντες.. imarton )
Η Εύα πήγε στα κορίτσια αλλά εννοείται δεν το είδαμε! (Eίχαμε δυο σκηνές με το Λευτέρη μην παραπονιέστε, του χρόνου πάλι Fskl )
Το Νεφελάκι αντί να πετάει αητό ζωγράφιζε ολομόναχο στο πάτωμα ενώ η μάνα του, του φουντουκιού της το χαβά! Και ο παππούς που το λατρεύει χαμένος..
Η Αστέρω με λουκ Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη τα έβρισκε όλα "τι γλυκάαα" και αναπολούσε τις τριανταφυλλιές της pff

No σοκ there..

Kρίμα μόνο η βλασφήμια, γιατί το τραγούδι αμέσως μου θύμησε..έξι χαρούμενα παιδιά!!!

Αλλά χορεύαν πέντε.. πέντε από τους 6 που έγραψαν ιστορία, πέντε που αν δεν ήταν οι τριγύρω στο τραπέζι δεν θα είχαν κάν ιστορία.. πέντε που ο κόσμος αγαπά αλλά η εξυπηρέτηση αγνοεί.. Και το κόψανε για να δούμε και το δράμα της άκλαφτης χωρίς να μας παρέχουν τις απαραίτητες δραμαμίνες..

Ευτυχώς που έχω να διαβάζω Clarabelle, soso, Foulitsa, kapetanissa, edem4ever, Δ. Μπέλλος, nefelik και τους γνωστούς σχολιασμούς που με διασκεδάζουν! Na είστε καλά κορίτσια και χρόνια μας πολλά!

ΥΓ. Δεν ψηφίζω έκοψα το σπορ εδώ και πολλά επεισόδια, και στις βουλευτικές που δεν το έκοψα άλλωστε τι κατάλαβα? Η Εδέμ ακολουθεί το σύστημα. Τα ίδια σκ... λοιπόν.

Γεια σου ΑΕΔ με τα κεντήματά σου Love! : respect : : respect : : respect :
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:04 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο δωμάτιο τους που συζητούσαν ήταν πολύ ωραία και μου άρεσε πολύ η συζήτησή τους. Μου άρεσε η σκηνή με τον Νικόλα και την Δάφνη στην κατασκήνωση και ο διάλογος που είχαν ήταν πολύ καλός. Επίσης η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη στο διαμέρισμά του ήταν πολύ ωραία και δένουν ωραία μαζί. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη να πετάνε χαρταετό πολύ καλή, ο Λουκάς και ο Νικόλας βέβαια δεν μπόρεσαν να πετάξουν τον χαρταετό αλλά ο Λευτέρης, πάντως είχε χιούμορ και ήταν ωραία. Η σκηνή με την παρέα στο τραπέζι και να χορεύει και να διασκεδάζει μαζί με τους δικούς τους πολύ ωραία.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:06 pm

ΣΟΚΑΡΟΜΑΙ ΛΕΜΕ!!!

No σοκ there..

Καλως μας ηρθες ΑΕΔ!!!!!!!φοβερος ο σχολιασμος σου και φυσικα συμφωνω σε ολα!!!!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:07 pm

Clarabelle έγραψε:

Ιωάννα μου ξέροντας την προτίμησή σου απο χθες σε περιμένω
Λέω δεν μπορεί είχαμε Μπέλλο και λείπει δεν γίνεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μακάρι στην επόμενη εμφάνιση Μπέλλου να έχω περισσότερο χρόνο Efxi
Χαίρομαι που με περίμενες inlove : thanks :

Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 Rank12 μας συγκλόνισες πάλι oscar

*Δεν μπορώ να δω το βιντεάκι όμως... slap

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Δ.Μπέλλος στις Τρι Μαρ 08, 2011 4:15 pm, 2 φορές συνολικά
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:09 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
No σοκ there..

ΑΕΔ μας καλώς μας ηρθες πάλι και μας έλειψες!!!
Το μίνι σεντονάκι τα σπασε, περιεκτικά τα πες ολα as always...
Αυτο το κομμάτι απλά... : respect : : respect : : respect : : respect :
Νομίζω στους περισσότερους που σχολιάσαμε αυτό θυμισε... Snif
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:13 pm

Μόνο που τα "παιδιά" έμειναν πέντε, γιατί το έκτο "παιδάκι" αποχώρησε γι'αλλη γή , γι'αλλα μέρη, γι'αλλους επαγγελματικούς προσανατολισμούς....
Δηλαδή αν τον αντικαθιστούσαν μέ κάποιον άλλον, που θα είχε το όνομά του, όλα θα ήταν καλά, αρκεί που θα ήταν ΕΞΗ? Μήπως να μας διαβεβαιώσουν οτι θα πεθάνουν και οι εξη ΜΑΖΙ, ομαδικά, για να μην χαλάσει ο αριθμός των μελών της παρέας?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:18 pm

JESSIE έγραψε:
Μόνο που τα "παιδιά" έμειναν πέντε, γιατί το έκτο "παιδάκι" αποχώρησε γι'αλλη γή , γι'αλλα μέρη, γι'αλλους επαγγελματικούς προσανατολισμούς....
Δηλαδή αν τον αντικαθιστούσαν μέ κάποιον άλλον, που θα είχε το όνομά του, όλα θα ήταν καλά, αρκεί που θα ήταν ΕΞΗ? Μήπως να μας διαβεβαιώσουν οτι θα πεθάνουν και οι εξη ΜΑΖΙ, ομαδικά, για να μην χαλάσει ο αριθμός των μελών της παρέας?

Το πάλαι πότε "ακριβό" παιδί μπορεί να αποχώρησε, αλλά ΖΕΙ και Βασιλεύει στην Αμερική. Αυτό που ενοχλεί, είναι το συνεχές άδεισμα στο μέλος της παρέας που τον πρώτο χρόνο τουλάχιστον είχε πάρει πάνω του όλο το έργο. Ανεξαρτήτως του ότι συνέβη στο παρασκήνιο, Ο Μάνος ήταν και θα είναι στη συνείδηση του τηλεοπτικού κοινού, ο Πρωταγωνιστής και αυτό το κέρδισε ΜΟΝΟΣ του!!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:21 pm

Το συνεχές "αδειασμα" στο πρόσωπο του Μάνου υπήρχε και τους δύο πρώτους κύκλους, κι ας ήταν ο πρωταγωνιστής. Γιατί , εκτός από μέλος της παρέας, κρατούσε κι ένα ρόλο "κακού"... Ολα όσα συνέβησαν στην παρέα είχαν αφετηρία ή αιτία κάποια πράξη του Μάνου. Ο Λουκάς, που ήταν η συνείδηση της παρέας, συνεχώς του έμπαινε για όσα έκανε, όπως κι ο Νικόλας.... Αρα δεν είναι καινούργιο το να αναφέρονται σε πράξεις του Μάνου λέγοντας αλήθειες......
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:26 pm

JESSIE έγραψε:Το συνεχές "αδειασμα" στο πρόσωπο του Μάνου υπήρχε και τους δύο πρώτους κύκλους, κι ας ήταν ο πρωταγωνιστής. Γιατί , εκτός από μέλος της παρέας, κρατούσε κι ένα ρόλο "κακού"... Ολα όσα συνέβησαν στην παρέα είχαν αφετηρία ή αιτία κάποια πράξη του Μάνου. Ο Λουκάς, που ήταν η συνείδηση της παρέας, συνεχώς του έμπαινε για όσα έκανε, όπως κι ο Νικόλας.... Αρα δεν είναι καινούργιο το να αναφέρονται σε πράξεις του Μάνου λέγοντας αλήθειες......

Προσωπικά πλεον δεν με ενοχλεί καν το άδεισαμ γιατί το περίμενα..
με ενοχλεί το "ηταν αδερφός μου" της Δάφνης..
Με ενοχλεί το "ημασταν όλοι μαζί" στους αρραβώνες...
Μας έδωσαν οτι οι έξη είναι σαν ένα σωμα και ξαφνικά μας το πήραν πίσω...
Ολα μπορώ να τα δεχτώ πλέον αλλά έβλεπα δύο κύκλους Μυστικά και αυτό δνε το ξεχνάω επιδή βολεύει τους γράφοντες...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:29 pm

Αυτό που με ξενίζει εμένα, είναι γιατί πάντα αναφερόμαστε στους γράφοντες, σαν να φταίνε εκείνοι που ο Μάνος δεν είναι πιά μέλος της παρέας. Μήπως τον έδιωξαν? Μήπως τον απέλυσαν? Μόνος του έφυγε, αυτος τους άφησε, κι όχι το αντίθετο.... Για όποιους λόγους κι αν έγινε, η πρωτοβουλία να φύγει ήταν δική του. Κι αντί να λέμε γιατί βρε Μπουγιούρη τους το'κανες αυτό, λέμε για τους γράφοντες....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:32 pm

JESSIE έγραψε:Αυτό που με ξενίζει εμένα, είναι γιατί πάντα αναφερόμαστε στους γράφοντες, σαν να φταίνε εκείνοι που ο Μάνος δεν είναι πιά μέλος της παρέας. Μήπως τον έδιωξαν? Μήπως τον απέλυσαν? Μόνος του έφυγε, αυτος τους άφησε, κι όχι το αντίθετο.... Για όποιους λόγους κι αν έγινε, η πρωτοβουλία να φύγει ήταν δική του. Κι αντί να λέμε γιατί βρε Μπουγιούρη τους το'κανες αυτό, λέμε για τους γράφοντες....

Ενδεχομένως φταίνε οι δυο πλευρες.. ενδεχομένως η μία, είτε αυτη ειναι οι γράφοντες είτε ο Μπουγιούρης..
Δεν με νοιάζει αυτό..
Στο χερι τους ηταν όμως να τον αναφερουν στα πιο σημαντικά γεγονότα, να μην τον ξεχάσουν και να μην του ριχνουν λάσπη..
Αυτό ενοχλεί.. όχι οι λόγοι αποχωρησης....
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:35 pm

ΣΟΚΑΡΟΜΑΙ ΛΕΜΕ!!!

No σοκ there..

Καλώς ήρθες ΑΕΔ!!!

Όπως πάντα, καταπληκτικός σχολιασμός! : respect : : respect : : respect :

Υ.Γ. Για το ότι έφυγε ο ηθοποιός και έμειναν πέντε, σαφώς δεν ευθύνονται οι σεναριογράφοι. Και προσωπικά, προτιμώ το Μάνο στην Αμερική, παρά να έβλεπα μετά από δύο χρόνια να τον υποδύεται ένας άλλος ηθοποιός. Αλλά δεν θα ήταν κακό να τον αναφέρουν οι υπόλοιποι καμμιά φορά για να πουν και κάτι θετικό, και όχι μόνο για να τον κατηγορήσουν. Κι επειδή ξέχασα να το σχολιάσω πριν, το ότι έβαλαν τη Δάφνη να πει ότι ήταν αδελφός της, ήταν απαράδεκτο! Εκτός κι αν μέσα σε όλα τα άλλα που ξεχνάνε να μας δείξουν, έχουν ξεχάσει και κάτι σημαντικό... sfyr

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:39 pm

Είπαμε, τον κατηγορούσαν για τις πράξεις του κι όταν ήταν παρών, γιατί θα άλλαζαν τώρα που λείπει? Υποτίθεται οτι ο έκτος της παρέας τους εγκατέλειψε, χωρις σοβαρό λόγο, αν θυμάμαι καλά, δεν τον κυνηγούσε κανείς, οπότε φυσικό δεν είναι να έχουν κάποια απωθημένα μαζί του που μόνος του διάλεξε να μείνει μακριά τους? (Μιλάω για το Μάνο σε σχέση με τους υπόλοιπους της παρέας αυτή τη στιγμή, όχι για τον ηθοποιό που τον έπαιζε...) Φυσικά ο καθένας έχει δικαίωμα να το βλέπει όπως νομίζει, αλλά για την ιστορία είπα ν'αναφέρω πως από έξη έμειναν πέντε.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:40 pm

JESSIE έγραψε:

Παρόλο που διαφωνώ στην αντικατάσταση αν όντως ο Μάνος υπήρχε αλλα δεν ήταν ο κος Μπουγιούρης ΝΑΙ θα έκανε διαφορα, διότι ο Μάνος ΛΥΤΡΑΣ και η Παρέα της Φεγγαρόπετρας ήταν το κέντρο της ιστορίας. Οι γράφοντες είναι αυτοί που δεν φροντισαν το κέντρο να παραμείνει η παρέα, ΕΚΕΙ έχασαν το παιχνίδι, για αυτό και αναπολούμε παλιές καλές εποχές οι περισσότεροι.

Και συμφωνώ και με την πασχαλίτσα καθώς όλο αυτό το άδειασμα μόνο τον δέοντα σεβασμό για το δικό τους δημιουργημα δεν αποπνεει!

Άλλωστε χαρούμενοι πρέπει να είναι που αγαπάμε ακόμα αυτό που αυτοί δημιούργησαν κι ας αποφάσισαν οι ίδιοι να το πετάξουν στα σκουπίδια!

Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:43 pm

JESSIE έγραψε:Αυτό που με ξενίζει εμένα, είναι γιατί πάντα αναφερόμαστε στους γράφοντες, σαν να φταίνε εκείνοι που ο Μάνος δεν είναι πιά μέλος της παρέας. Μήπως τον έδιωξαν? Μήπως τον απέλυσαν? Μόνος του έφυγε, αυτος τους άφησε, κι όχι το αντίθετο.... Για όποιους λόγους κι αν έγινε, η πρωτοβουλία να φύγει ήταν δική του. Κι αντί να λέμε γιατί βρε Μπουγιούρη τους το'κανες αυτό, λέμε για τους γράφοντες....

Δεν ξέρω αν ο Μάνος έφυγε μόνος αν τον έδιωξαν ή αν του έδειξαν την πόρτα κι αυτός απλά την άνοιξε κι έφυγε και δεν με αφορά
Εκείνο που με ενοχλεί είναι το γεγονός οτι παριστάνουν πως δεν υπήρξε ποτέ και τον θυμούνται μόνο όταν είναι να πουν τα στραβά του
Ας πούμε χθες κανένας δεν σκέφτηκε να αναφέρει οτι την Εδέμ στην παρέα την είχε προσφέρει ο Μάνος όταν την αγόρασε στη Δάφνη κι αυτός ήταν ο λόγος που η Δάφνη την πούλησε όταν ο Μάνος βρέθηκε σε μεγάλη ανάγκη.
Σαφώς η ιστορία πήγε παρακάτω και πια δεν ξέρω αν θέλω να τον δω ούτε καν στο φινάλε αλλά αυτό είναι διαφορετικό απ αυτό που συμβαίνει τώρα. Δεν έχει πεθάνει βρίσκεται απλά σε άλλη ήπειρο. Δεν ήξερα οτι η απομάκρυνση καταρίπτει τη συγγένεια.

Επεισόδιο 519 - Ημερομηνία 07-03-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:46 pm

Ο κ. Μπουγιούρης ήταν αυτός που φρόντισε ώστε να μείνει η παρέα της Φεγγαρόπετρας ακέφαλη, και φυσικό ήταν , για να συνεχίσει η σειρά, να αλλάξουν κάποια πράγματα. Εκτός αν έκλειναν τη σειρά στο τέλος του Β κύκλου, για να του δώσουν την ικανοποίηση να σκέφτεται οτι αυτός ήταν η αρχή και το τέλος της σειράς, και χωρίς αυτόν, υπάρχει το χάος!

Αυτοί τον δημιούργησαν, ας μην το ξεχνάμε αυτό, γιατί κάτι λέει! Οπως μπορούν να δημιουργούν, έτσι μπορούν και να γκρεμίζουν!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Μαρ 08, 2011 4:53 pm

Ενας χαρακτηρας που πάρχει στην καρδιά του τηλεοπτικού κοινού και έχει αγαπηθεί τόσο δεν νομίζω οτι είανι τόσο εύκολο να γκρεμιστεί..
Τέλος πάντως εγω λήγω εδω το off topic....
Απλά περιένω λίγο σεβασμότους τηλεθεατές, το δημιοργημα ουτως η αλλως δικό τους είναι όπως λες Jessie αλλά η επιλογή να αλλάξουμε κανάλι δική μας!! ))
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης