Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

+23
fantina
kapetanissa
tsourdalitsa
alkisti
giatros
Ρεγγίνα!
tatiana<3<3
evaki16
fay66
Caroline
nefelik
Καρ-Mik
afroditi_norakii
Cancoon
pasxalitsa
nikidanis
tzibirdika
fay
Edemgiapanta
sarita
JESSIE
marakii
Clarabelle
27 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap39%Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 39% 
[ 26 ]
Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 17% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 27% 
[ 18 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 66
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από marakii Τρι Μαρ 08, 2011 10:55 pm

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 191984 Τατιάνα αυτό με τη νηστεία πολύ καλό Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 191984 .....Τι να κάνουμε οι έγκυες ε3ερούνται ....



Και κάτι που 3έχασα.....

όμορο παλιό και λατρεμένο φλασμπακ.....
Υγ:Θέλω περισσότερες ΛουκαΝορικές σκηνές και περισσότερο Δρακουλάκη Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 482288
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από Ρεγγίνα! Τρι Μαρ 08, 2011 11:06 pm

Συγνωμη ρε παιδια μια ερωτηση???Η Στελλα ποτε φεύγει να βρουμε λιγη ηρεμια?????Δεν ξερω για σας αλλα μου σπαει τα νευρα..Επεισοδιο δεν θα σχολιασω...το μονο που μου αρεσε ηταν που γυρισαν τα λυτρα στην Ευα...κατα τα αλλα μια απο τα ιδια...

Ρεγγίνα!

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ
Ασχολίες : Φανατικά Μυστικά της εδεμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από tatiana<3<3 Τρι Μαρ 08, 2011 11:08 pm

απο οσο γνωριζω δεν εχουμε ιδεα για το ποτε θα φυγει και δεν με απασχολει να σου πω την αληθεια.εμενα συμπαθης μου ειναι το αστερι!!
tatiana<3<3
tatiana<3<3
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μακρυχωρι-Λαρισας
Ασχολίες : υπολογιστης, μουσικη, βολτες τηλεοραση, σχολειο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Αυτοί επεστρεψαν τα λύτρα!

Δημοσίευση από giatros Τετ Μαρ 09, 2011 12:26 am

Καλα, ακομα αμφιβαλετε για το ποιος επεστρεψε τα λυτρα; Θυμηθειτε παρακαλω κατι περιεργες χειραψιες και μυστηριες συμφωνιες του Λουκα με το Λευτερη σε προηγουμενα επεισοδια. Επισης, οποιος εχει προσβαση στο επεισοδιο οπου η Νταιζη ειχε παει στο σπιτι του Νικολα και ζητουσε απο το Λουκα να διεκδικησει μεριδιο απο τα διαμαντια για το παιδι τους, αλλιως θα τον θεωρουσε συνενοχο στην αρπαγη των διαμαντιων, προσεξτε το βλεμμα του Λουκα την ωρα που η Νταιζη κλεινει την πορτα πισω της. Ειναι εδω και καιρο ηλιου φαεινοτερον οτι τα διαμαντια και τα λυτρα τα εχουν παρει ο Λουκας με το Λευτερη. Ποιος τα τοποθετησε στο απουσιολογιο ρωτατε; Παλι ο Λουκας με το Λευτερη, οταν φυγανε απο το τραπεζι για να φερουν ταχα μου τις σουπιες! Εδω ειμαστε και θα με θυμηθειτε!

giatros

Άντρας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 09, 2011 12:48 am

giatros έγραψε:Καλα, ακομα αμφιβαλετε για το ποιος επεστρεψε τα λυτρα; Θυμηθειτε παρακαλω κατι περιεργες χειραψιες και μυστηριες συμφωνιες του Λουκα με το Λευτερη σε προηγουμενα επεισοδια. Επισης, οποιος εχει προσβαση στο επεισοδιο οπου η Νταιζη ειχε παει στο σπιτι του Νικολα και ζητουσε απο το Λουκα να διεκδικησει μεριδιο απο τα διαμαντια για το παιδι τους, αλλιως θα τον θεωρουσε συνενοχο στην αρπαγη των διαμαντιων, προσεξτε το βλεμμα του Λουκα την ωρα που η Νταιζη κλεινει την πορτα πισω της. Ειναι εδω και καιρο ηλιου φαεινοτερον οτι τα διαμαντια και τα λυτρα τα εχουν παρει ο Λουκας με το Λευτερη. Ποιος τα τοποθετησε στο απουσιολογιο ρωτατε; Παλι ο Λουκας με το Λευτερη, οταν φυγανε απο το τραπεζι για να φερουν ταχα μου τις σουπιες! Εδω ειμαστε και θα με θυμηθειτε!


Καλώς ήρθες και καλά ποστ
Αν θα πας στο τοπικ ποιός έκλεψε τα λάφυρα της Νταίζης θα δεις οτι κι εμείς στο ίδιο συμπέρασμα έχουμε καταλήξει
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από fay66 Τετ Μαρ 09, 2011 12:56 am

giatros έγραψε:Καλα, ακομα αμφιβαλετε για το ποιος επεστρεψε τα λυτρα; Θυμηθειτε παρακαλω κατι περιεργες χειραψιες και μυστηριες συμφωνιες του Λουκα με το Λευτερη σε προηγουμενα επεισοδια. Επισης, οποιος εχει προσβαση στο επεισοδιο οπου η Νταιζη ειχε παει στο σπιτι του Νικολα και ζητουσε απο το Λουκα να διεκδικησει μεριδιο απο τα διαμαντια για το παιδι τους, αλλιως θα τον θεωρουσε συνενοχο στην αρπαγη των διαμαντιων, προσεξτε το βλεμμα του Λουκα την ωρα που η Νταιζη κλεινει την πορτα πισω της. Ειναι εδω και καιρο ηλιου φαεινοτερον οτι τα διαμαντια και τα λυτρα τα εχουν παρει ο Λουκας με το Λευτερη. Ποιος τα τοποθετησε στο απουσιολογιο ρωτατε; Παλι ο Λουκας με το Λευτερη, οταν φυγανε απο το τραπεζι για να φερουν ταχα μου τις σουπιες! Εδω ειμαστε και θα με θυμηθειτε!

Η πιο λογική εξήγηση είναι αυτή και θα΄ήμουν 100% σίγουρη , αν δεν έγραφε η Ακρίτα.Αυτή συνήθως είναι ανατρεπτική.
Το θέμα είναι αν τελικά είναι αλήθεια , τι ανατροπές θα έχει και στους υπόλοιπους της παρέας. Κυρίως στη Νόρα. Θα θέσει θέμα εμπιστοσύνης και βλέπω το Λουκά για μερικά επεισόδια παρέα με την πεθερούλα του.Ούτε και οι άλλοι θα το ευχαριστηθούν. Αλλά εδώ που τα λέμε η Ακρίτα όταν πρόκειται να ασχοληθεί με το λουκά και τη Νόρα για σοβαρά θέματα συνήθως μένουν έτσι και θαύονται κάτω από το χαλί(π.χ. βιασμός Νόρας , έκτρωση),οπότε δε θα μου κάνει εντύπωση αν περάσουν τη διαφωνία τους σε 1 το πολύ επεισόδια. Βλέπετε έχουν να σχοληθούν με πολύ πιο σοβαρά θέματα-έρωτας της Μελίτας ας πούμε, εκβιασμοί της Νταιζάρας

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Μαρ 09, 2011 1:01 am

Βρέθηκαν τα λύτρα και η Εύα και όλη η παρέα κάνουν σχέδια για την Εδέμ. Είναι πολύ συγκινητικό που η Εύα θέλει να αγοράσει την Εδέμ στα ονόματα όλων... Μόνο που υπολογίζουν χωρίς τον ξενοδόχο... Ή μάλλον τον ιδιοκτήτη... Λογικό ήταν να ενθουσιαστούν, αλλά ευτυχώς που υπάρχει και η Νόρα, γιατί οι υπόλοιποι ούτε που σκέφτηκαν ότι μπορεί ο ιδιοκτήτης απλά να μην την πουλάει...

Μου άρεσαν πολύ οι σκηνές Στέφανου – Εριέττας και Στέφανου – Εύας. Η Εριέττα και ο Στέφανος προσπαθούν να σκεφτούν ποιος μπορεί να άφησε τα λύτρα και μάλλον είναι οι μόνοι που αντιλαμβάνονται ότι το γεγονός ότι βρέθηκαν τα λύτρα μπορεί να μην είναι μόνο θετικό... Ο Στέφανος στη σκηνή με την Εύα μου έδωσε την εντύπωση ότι προσπαθούσε να μάθει αν η παρέα ξέρει κάτι παραπάνω... Με μπέρδεψε και κάτι που είπε η Εύα. Τελικά ο Στέφανος έχει λεφτά ή δεν έχει; Γιατί πριν λίγο καιρό έλεγε ότι η δουλειά του δεν πάει καλά μετά τη φυλάκισή του και ότι δεν του έχει μείνει τίποτα να πουλήσει, ενώ η Εύα είπε ότι έχει αρκετά χρήματα... ;/

Η Νταίζη αμέσως κατάλαβε ποιοι πήραν τα διαμάντια και τα λύτρα. Πάντως ο Στέφανος πολύ γρήγορα ξέχασε όσα έκανε στην Εύα και στο παιδί του και πήγε να την ενημερώσει για τις εξελίξεις. Κάτι τέτοιες σκηνές, τις σώζουν μόνο οι ερμηνείες...

Πολύ καλή ήταν και η σκηνή Λουκά – Εριέττας. Ο Λουκάς θέλει το καλό της αδελφής του και γι’ αυτό τη συμβουλεύει να φύγει, αλλά η τόση επιμονή του σε αυτό το θέμα καταντάει εκνευριστική. Μου άρεσε πολύ όμως η στάση της Εριέττας που θέλει να μείνει και να προσπαθήσει, έστω κι αν είναι για να μην πει ότι δεν προσπάθησε... Efxi

Ο Λουκάς γενικότερα ώρες ώρες με εκνευρίζει απίστευτα. Πάνω που έλεγα ότι θα παντρευτεί και θα σταματήσει τις νυχτερινές επισκέψεις στο Νικόλα και τη Δάφνη, πάλι τα ίδια κάνει. Σχεδιάζει να χτίσει σπίτια σε ένα μέρος που δεν του ανήκει και ως δικηγόρος δεν σκέφτεται ούτε να εξακριβώσει πρώτα αν ο ιδιοκτήτης θέλει να πουλήσει την Εδέμ. Λέει και ότι αν είναι να χτίσει σπίτι θα βρει τρεις δουλειές. Αυτό, όταν λέγεται από έναν άνθρωπο που τόσο καιρό είναι άνεργος και όχι απλά δεν έχει ψάξει να βρει δουλειά, αλλά ούτε καν έχει καθήσει να σκεφτεί σοβαρά τι θέλει να κάνει στη ζωή του, ακόμα κι αν λέγεται για πλάκα, φαίνεται τουλάχιστον γελοίο. wall

Από την άλλη, τόσο από το ύφος Λουκά και Λευτέρη και στην Εδέμ και στο σπίτι της Νόρας, όσο και από τη συζήτηση Λουκά – Εριέττας, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι τελικά ο Λουκάς με το Λευτέρη έχουν και τα διαμάντια, και δεν θέλουν να τα δώσουν πίσω επειδή πολλοί κινδυνεύουν να μπουν στη φυλακή. Και αναρωτιέμαι ποιοι είναι οι πολλοί που τους ενδιαφέρουν. Η Εριέττα δεν κινδυνεύει να μπει στη φυλακή, παρά μόνο να συνδεθεί το όνομά της με αρνητική δημοσιότητα. Για το Ρούσσο και την Αντιγόνη δε νομίζω ότι τους νοιάζει και πολύ. Αν μου πει κάποιος ότι το Λουκά τον έπιασε ο πόνος για το Στέφανο, λυπάμαι αλλά δεν θα τον πιστέψω, έστω κι αν πρόκειται για τον πατέρα του παιδιού της Εύας. Στο κάτω κάτω αφού θέλουν τα διαμάντια, ενώ ξέρουν τους κινδύνους που τα συνοδεύουν, ας τους αφήσει να καταλήξουν στη φυλακή. Άρα, ποιος μένει; Ο Λευτέρης... Οπότε πού καταλήγουμε; Ότι ο Λουκάς ΚΑΙ ο Λευτέρης κρατάνε τα διαμάντια για να μην καταλήξει ο Λευτέρης στη φυλακή; Κάτι δεν μου κολλάει εδώ... sfyr

Η Στέλλα πότε φεύγει είπαμε; Όχι από το σπίτι της Νόρας, για τη Μονεμβασιά εννοούσα... Δεν μας έφταναν οι κατινιές της μικρής κατίνας, τώρα εξαιτίας της θα πρέπει να υποστούμε και τις κατινιές της μεγάλης; Τουλάχιστον η Πεφάνη έχει ταλέντο...

Και φυσικά, επειδή τίποτα δεν θα μπορούσε να είναι τόσο εύκολο, ιδιοκτήτρια της Εδέμ είναι η Αντιγόνη. Αναρωτιέμαι τι θα ζητήσει για να τους τη δώσει πίσω...

Επειδή είχε αρκετή παρέα, αν και οι σκηνές δεν ήταν όπως θα τις ήθελα, αρκετές σκηνές με τους ταλαντούχους της σειράς και λίγη Μελίτα, θα είμαι επιεικής και θα το ψηφίσω καλό, αν και είμαι σίγουρη ότι αύριο θα το μετανιώσω...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 09, 2011 1:04 am

fay66 έγραψε:
giatros έγραψε:Καλα, ακομα αμφιβαλετε για το ποιος επεστρεψε τα λυτρα; Θυμηθειτε παρακαλω κατι περιεργες χειραψιες και μυστηριες συμφωνιες του Λουκα με το Λευτερη σε προηγουμενα επεισοδια. Επισης, οποιος εχει προσβαση στο επεισοδιο οπου η Νταιζη ειχε παει στο σπιτι του Νικολα και ζητουσε απο το Λουκα να διεκδικησει μεριδιο απο τα διαμαντια για το παιδι τους, αλλιως θα τον θεωρουσε συνενοχο στην αρπαγη των διαμαντιων, προσεξτε το βλεμμα του Λουκα την ωρα που η Νταιζη κλεινει την πορτα πισω της. Ειναι εδω και καιρο ηλιου φαεινοτερον οτι τα διαμαντια και τα λυτρα τα εχουν παρει ο Λουκας με το Λευτερη. Ποιος τα τοποθετησε στο απουσιολογιο ρωτατε; Παλι ο Λουκας με το Λευτερη, οταν φυγανε απο το τραπεζι για να φερουν ταχα μου τις σουπιες! Εδω ειμαστε και θα με θυμηθειτε!

Η πιο λογική εξήγηση είναι αυτή και θα΄ήμουν 100% σίγουρη , αν δεν έγραφε η Ακρίτα.Αυτή συνήθως είναι ανατρεπτική.
Το θέμα είναι αν τελικά είναι αλήθεια , τι ανατροπές θα έχει και στους υπόλοιπους της παρέας. Κυρίως στη Νόρα. Θα θέσει θέμα εμπιστοσύνης και βλέπω το Λουκά για μερικά επεισόδια παρέα με την πεθερούλα του.Ούτε και οι άλλοι θα το ευχαριστηθούν. Αλλά εδώ που τα λέμε η Ακρίτα όταν πρόκειται να ασχοληθεί με το λουκά και τη Νόρα για σοβαρά θέματα συνήθως μένουν έτσι και θαύονται κάτω από το χαλί(π.χ. βιασμός Νόρας , έκτρωση),οπότε δε θα μου κάνει εντύπωση αν περάσουν τη διαφωνία τους σε 1 το πολύ επεισόδια. Βλέπετε έχουν να σχοληθούν με πολύ πιο σοβαρά θέματα-έρωτας της Μελίτας ας πούμε, εκβιασμοί της Νταιζάρας


Υπάρχει το ενδεχόμενο η Νόρα να ξέρει. Μη ξεχνάτε οτι εκείνη πέταξε την ατάκα για τις σουπιές και τους έδωσε την ευκαιρία να βγουν. Εκείνη που σίγουρα θα αντιδράσει νομίζω θα είναι η Εύα. Η σχέση είναι πρόσφατη κι εκείνη έχει κακοπάθει απο μυστικά και ψέματα και δεν νομίζω να το καλοδεχτεί
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από alkisti Τετ Μαρ 09, 2011 1:10 am

Είχα πολύ καιρό να δω την Εύα και το Στέφανο στο ίδιο πλάνο. Μπορώ να έχω περισσότερα τέτοια πλάνα;
Η στάση της Αμαλίας την αδικεί. Δεν είναι κουτοπόνηρη γυναίκα, ας αποφασίσει λοιπόν τι θέλει. Άλλωστε εκείνη πρώτη κίνησε διαδικασίες διαζυγίου, δεν μπορούμε να έχουμε και την πίτα ολόκληρη και το Ρούσο χορτάτο.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Μαρ 09, 2011 1:22 am

Clarabelle έγραψε:
fay66 έγραψε:
giatros έγραψε:Καλα, ακομα αμφιβαλετε για το ποιος επεστρεψε τα λυτρα; Θυμηθειτε παρακαλω κατι περιεργες χειραψιες και μυστηριες συμφωνιες του Λουκα με το Λευτερη σε προηγουμενα επεισοδια. Επισης, οποιος εχει προσβαση στο επεισοδιο οπου η Νταιζη ειχε παει στο σπιτι του Νικολα και ζητουσε απο το Λουκα να διεκδικησει μεριδιο απο τα διαμαντια για το παιδι τους, αλλιως θα τον θεωρουσε συνενοχο στην αρπαγη των διαμαντιων, προσεξτε το βλεμμα του Λουκα την ωρα που η Νταιζη κλεινει την πορτα πισω της. Ειναι εδω και καιρο ηλιου φαεινοτερον οτι τα διαμαντια και τα λυτρα τα εχουν παρει ο Λουκας με το Λευτερη. Ποιος τα τοποθετησε στο απουσιολογιο ρωτατε; Παλι ο Λουκας με το Λευτερη, οταν φυγανε απο το τραπεζι για να φερουν ταχα μου τις σουπιες! Εδω ειμαστε και θα με θυμηθειτε!

Η πιο λογική εξήγηση είναι αυτή και θα΄ήμουν 100% σίγουρη , αν δεν έγραφε η Ακρίτα.Αυτή συνήθως είναι ανατρεπτική.
Το θέμα είναι αν τελικά είναι αλήθεια , τι ανατροπές θα έχει και στους υπόλοιπους της παρέας. Κυρίως στη Νόρα. Θα θέσει θέμα εμπιστοσύνης και βλέπω το Λουκά για μερικά επεισόδια παρέα με την πεθερούλα του.Ούτε και οι άλλοι θα το ευχαριστηθούν. Αλλά εδώ που τα λέμε η Ακρίτα όταν πρόκειται να ασχοληθεί με το λουκά και τη Νόρα για σοβαρά θέματα συνήθως μένουν έτσι και θαύονται κάτω από το χαλί(π.χ. βιασμός Νόρας , έκτρωση),οπότε δε θα μου κάνει εντύπωση αν περάσουν τη διαφωνία τους σε 1 το πολύ επεισόδια. Βλέπετε έχουν να σχοληθούν με πολύ πιο σοβαρά θέματα-έρωτας της Μελίτας ας πούμε, εκβιασμοί της Νταιζάρας


Υπάρχει το ενδεχόμενο η Νόρα να ξέρει. Μη ξεχνάτε οτι εκείνη πέταξε την ατάκα για τις σουπιές και τους έδωσε την ευκαιρία να βγουν. Εκείνη που σίγουρα θα αντιδράσει νομίζω θα είναι η Εύα. Η σχέση είναι πρόσφατη κι εκείνη έχει κακοπάθει απο μυστικά και ψέματα και δεν νομίζω να το καλοδεχτεί
Η Νόρα, αν όντως δεν ήξερε τίποτα, θα αντιδράσει και θα είναι λογικό.
Η Εύα επίσης θα αντιδράσει, αν και κρίνοντας από αυτά που είπε στο Στέφανο, ίσως και να το πάρει πιο ήρεμα απ’ όσο φανταζόμαστε. Άλλωστε ο Λευτέρης ό,τι έκανε το έκανε για καλό, για να μπορούν τελικά να είναι μαζί, και επέστρεψε και τα λύτρα.
Η Εριέττα δεν θα πρέπει να αντιδράσει; Υποψιάζομαι ότι επειδή πρόκειται για το Λουκά δεν θα το κάνει, αλλά ο αδελφός της την έβαλε να δώσει τόσα εκατομμύρια στη Νταίζη, γιατί; Για να μάθει ο Λευτέρης ποιος έδωσε την εντολή;
Και ακόμα αναρωτιέμαι, και τώρα που το έμαθε τι θα κάνει; Και τα διαμάντια, αν τα έχουν αυτοί οι δύο, γιατί τα κρατάνε ακόμα;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 09, 2011 1:28 am

nefelik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
fay66 έγραψε:
giatros έγραψε:Καλα, ακομα αμφιβαλετε για το ποιος επεστρεψε τα λυτρα; Θυμηθειτε παρακαλω κατι περιεργες χειραψιες και μυστηριες συμφωνιες του Λουκα με το Λευτερη σε προηγουμενα επεισοδια. Επισης, οποιος εχει προσβαση στο επεισοδιο οπου η Νταιζη ειχε παει στο σπιτι του Νικολα και ζητουσε απο το Λουκα να διεκδικησει μεριδιο απο τα διαμαντια για το παιδι τους, αλλιως θα τον θεωρουσε συνενοχο στην αρπαγη των διαμαντιων, προσεξτε το βλεμμα του Λουκα την ωρα που η Νταιζη κλεινει την πορτα πισω της. Ειναι εδω και καιρο ηλιου φαεινοτερον οτι τα διαμαντια και τα λυτρα τα εχουν παρει ο Λουκας με το Λευτερη. Ποιος τα τοποθετησε στο απουσιολογιο ρωτατε; Παλι ο Λουκας με το Λευτερη, οταν φυγανε απο το τραπεζι για να φερουν ταχα μου τις σουπιες! Εδω ειμαστε και θα με θυμηθειτε!

Η πιο λογική εξήγηση είναι αυτή και θα΄ήμουν 100% σίγουρη , αν δεν έγραφε η Ακρίτα.Αυτή συνήθως είναι ανατρεπτική.
Το θέμα είναι αν τελικά είναι αλήθεια , τι ανατροπές θα έχει και στους υπόλοιπους της παρέας. Κυρίως στη Νόρα. Θα θέσει θέμα εμπιστοσύνης και βλέπω το Λουκά για μερικά επεισόδια παρέα με την πεθερούλα του.Ούτε και οι άλλοι θα το ευχαριστηθούν. Αλλά εδώ που τα λέμε η Ακρίτα όταν πρόκειται να ασχοληθεί με το λουκά και τη Νόρα για σοβαρά θέματα συνήθως μένουν έτσι και θαύονται κάτω από το χαλί(π.χ. βιασμός Νόρας , έκτρωση),οπότε δε θα μου κάνει εντύπωση αν περάσουν τη διαφωνία τους σε 1 το πολύ επεισόδια. Βλέπετε έχουν να σχοληθούν με πολύ πιο σοβαρά θέματα-έρωτας της Μελίτας ας πούμε, εκβιασμοί της Νταιζάρας


Υπάρχει το ενδεχόμενο η Νόρα να ξέρει. Μη ξεχνάτε οτι εκείνη πέταξε την ατάκα για τις σουπιές και τους έδωσε την ευκαιρία να βγουν. Εκείνη που σίγουρα θα αντιδράσει νομίζω θα είναι η Εύα. Η σχέση είναι πρόσφατη κι εκείνη έχει κακοπάθει απο μυστικά και ψέματα και δεν νομίζω να το καλοδεχτεί
Η Νόρα, αν όντως δεν ήξερε τίποτα, θα αντιδράσει και θα είναι λογικό.
Η Εύα επίσης θα αντιδράσει, αν και κρίνοντας από αυτά που είπε στο Στέφανο, ίσως και να το πάρει πιο ήρεμα απ’ όσο φανταζόμαστε. Άλλωστε ο Λευτέρης ό,τι έκανε το έκανε για καλό, για να μπορούν τελικά να είναι μαζί, και επέστρεψε και τα λύτρα.
Η Εριέττα δεν θα πρέπει να αντιδράσει; Υποψιάζομαι ότι επειδή πρόκειται για το Λουκά δεν θα το κάνει, αλλά ο αδελφός της την έβαλε να δώσει τόσα εκατομμύρια στη Νταίζη, γιατί; Για να μάθει ο Λευτέρης ποιος έδωσε την εντολή;
Και ακόμα αναρωτιέμαι, και τώρα που το έμαθε τι θα κάνει; Και τα διαμάντια, αν τα έχουν αυτοί οι δύο, γιατί τα κρατάνε ακόμα;


Ο Λουκάς σήμερα της έκανε σαφές οτι η ιστορία με τα διαμάντια θα στείλει ανθρώπους στη φυλακή και της ζήτησε να φύγει
Αναρωτιέμαι μήπως ξέρει κάτι περισσότερο απ όσα εμείς
Θυμάμαι οτι ρώτησε κάποια στιγμη το Λευτέρη όταν είχαν πάει σπίτι του μαζί με το Νικόλα αν ξέρει και κάτι ακόμη που τον κάνει να κινδυνεύει και να θέλει να φύγει
Τότε ο Λουκάς ήταν καχύποπτος με το Λευτέρη και ξαφνικά τον εμπιστεύτηκε απόλυτα
Μήπως λοιπόν ο Λευτέρης του έχει εμπιστευτεί και κάτι άλλο και αυτό τον κάνει επιφυλακτικό απέναντι και στην αδελφή του;

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Τετ Μαρ 09, 2011 1:36 am

Άρθρο 1081AK-Εύρεση απολωλότων
"Όποιος βρήκε χαμένο πράγμα έχει υποχρέωση να ειδοποιήσει χωρίς υπαίτια καθυστέρηση εκείνον που το έχασε ή τον κύριο ή κάθε άλλο δικαιούχο. Αν είναι δύσκολη τέτοια ειδοποίηση, έχει υποχρέωση να ειδοποιήσει την αστυνομική αρχή και να αναφέρει τα περιστατικά που γνωρίζει εφόσον συντελούν στην ανεύρεση του δικαιούχου. Ο ευρέτης δεν έχει υποχρέωση να ειδοποιήσει, αν η αξία του αντικειμένου δεν ξεπερνά τις εκατό δραχμές."

Όποιος βρήκε χαμένο»
Φτου Ανέβηκα σ' ένα χωριό και είδα ένα γουρούνι, το κοίταξα καλά καλά και μου ‘φαγε τη μούρη. Γω γω γω, συ συ συ, το γουρούνι είσαι 'συ!

*Η πρώτη που βγαίνει είναι η Νταίζη, τα είχε, της τα πήραν, ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε…Τα είπε και με τον αδερφούλη (να ‘ναι καλά η Έρι που του άνοιξε τα μάτια του γιατί από μόνος του αγρόν ηγόραζε), έκαναν και τα κουμάντα τους για τα διαμάντια, να χαρώ εγώ οικογένεια-διαμάντι!

*Δεύτερος βγαίνει ο Ρούσσος… τον πλάνεψε η ντόλτσε βίτα, αυτή που λεν ζωή γλυκιά, έχει πιάσει το τρελΑστέρι αγκαζέ και που μυαλό για λύτρα και διαμάντια… ainta

*Τρίτοι βγαίνουν οι Μπόνι και Κλάιν (Έρι-Στέφανος) μαζί γιατί πάνε σετάκι αυτοί… και τι σετάκι υπέροχο! inlove
Λύσσαξε κι αυτός ο Λουκάς να τη απομακρύνει από τα πάτρια, μη και χαρούμε λίγο οι έρμοι τηλεθεατές... γερά με τσαμπουκά Έρι!

*Ο Χρήστος είναι ο τέταρτος στη σειρά. Είδαμε κάτι από τον παλιό καλό Χρήστο, αλλά ήταν λίγο, πολύ λίιιιιιγο και φοβάμαι ότι η αναπηρία του είναι μόνιμη!

*Χαλαρά την πετονιά και τράβα την, χαλαρά την πετονιά και τράβα την! Η Αμαλίτσα επίσης βγαίνει... η γυναίκα ασχολείται αποκλειστικά με το ψάρεμα του Αστερία!

*Και ακολουθεί το καμάρι της, που σιγά μην έψαξε και βρήκε λύτρα, γιατί αυτή τι να τα κάνει τα λεφτά, άμα δεν έχει εκείνον πια??? Fskl Fskl

*Έβδομη η Καρτάλαινα, πήγε να σκοτώσει τον αγέννητο εγγονό της για την κληρονομιά, έχει τόσο καιρό την γη της επαγγελίας και δεν βγάζει κιχ, θα είχε τα λύτρα και θα τα επέστρεφε??? Μόνο με λοβοτομή!

*Και ερχόμαστε στις σουπιές, που άλλα λένε με το στόμα τους και άλλα με τα μάτια τους... βγαίνουν ή δεν βγαίνουν??

Ουφ μπερδεύτηκα /S, πάμε πάλι, ανέβηκα σ' ένα χωριό και είδα ένα γουρούνι.........

-«να ειδοποιήσει χωρίς υπαίτια καθυστέρηση εκείνον που το έχασε ή τον κύριο ή κάθε άλλο δικαιούχο.»
Με διασταλτική ερμηνεία του νόμου, ενημερώθηκαν όχι μόνο η κυρία και μοναδική δικαιούχος (η οποία από σπόντα ενημερώθηκε, επειδή ήταν μπροστά, αλλιώς γιατί να της αφιερώσουμε χρόνο? wall wall) αλλά και οι φίλοι και οι γνωστοί και οι εχθροί, και όοοολοι μαζί άρχισαν τα αλληλούια και τα "μου κάνει πλάκα ο Θεός, κι ο παράς ο ξαφνικός πάλι την πόρτα μου χτυπά".
Η παρέα παρούσα μόνο για να παλιμπαιδίσει! Πως σας αρέσει να χαραμίζετε τους πρωταγωνιστές σας!!! Keep going το ίδιο τροπάριο εσείς, keep zapping εμείς... sfyr


Μέτριο κι αυτό μόνο και μόνο για τις καλές ερμηνείες ορισμένων!

Καλό μας βράδυ!
GN1
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Μαρ 09, 2011 1:43 am

Clarabelle έγραψε:
Ο Λουκάς σήμερα της έκανε σαφές οτι η ιστορία με τα διαμάντια θα στείλει ανθρώπους στη φυλακή και της ζήτησε να φύγει
Αναρωτιέμαι μήπως ξέρει κάτι περισσότερο απ όσα εμείς
Θυμάμαι οτι ρώτησε κάποια στιγμη το Λευτέρη όταν είχαν πάει σπίτι του μαζί με το Νικόλα αν ξέρει και κάτι ακόμη που τον κάνει να κινδυνεύει και να θέλει να φύγει
Τότε ο Λουκάς ήταν καχύποπτος με το Λευτέρη και ξαφνικά τον εμπιστεύτηκε απόλυτα
Μήπως λοιπόν ο Λευτέρης του έχει εμπιστευτεί και κάτι άλλο και αυτό τον κάνει επιφυλακτικό απέναντι και στην αδελφή του;
Νομίζω ότι της ζήτησε να φύγει κυρίως για το θέμα του Στέφανου, όπως έχει κάνει τόσες φορές. Ο Λευτέρης έλεγε από την αρχή ότι η Εριέττα δεν είχε καμμία εμπλοκή με την εντολή. Αν ήξερε κάτι, με κάποιον τρόπο θα είχε φανεί, θα το είχε πει στον Μπέλλο, στην Άννα, σε κάποιον... Έτσι κι αλλιώς η ερώτηση που του έκανε ο Λουκάς νομίζω ότι έγινε κυρίως με αφορμή το θέμα του Μπέλλου... Και αν δεν κάνω λάθος, μετά από αυτό ο Λουκάς και η Νόρα ζήτησαν από την Εριέττα να τους παντρέψει. Αν ήξεραν κάτι ή είχαν σαφείς υπόνοιες για κάτι, απλά δεν θα της το ζητούσαν. Επίσης, όταν συζητούσαν οι 4 για την ιστορία των διαμαντιών, η Εριέττα ήταν η μόνη σίγουρη ότι δεν κινδυνεύει. Αν ήταν μπλεγμένη κάπου και κινδύνευε, κάποιος από τους υπόλοιπους θα το ήξερε και έστω θα το άφηνε να εννοηθεί...
Ό,τι και να είπε όμως ο Λευτέρης στο Λουκά, δεν μπορεί να εξασφαλίσει κανείς στο Λουκά ότι ο Λευτέρης δεν θα μπορούσε να λέει και ψέματα. Το γεγονός ότι τον εμπιστεύτηκε απόλυτα νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι κατάλαβε ότι αγαπάει πραγματικά την Εύα και με τη γενικότερη προσπάθεια των σεναριογράφων να παρουσιάσουν ως ήρωα το Λευτέρη για να γίνει αποδεκτός δίπλα στην Εύα, μετά το Μάνο.
Και οτιδήποτε και αν ήξερε ο Λουκάς, δεν δικαιολογεί το γεγονός ότι την έβαλε να πληρώσει ένα τεράστιο ποσό, ουσιαστικά για να μάθει ο Λευτέρης την αλήθεια, και για να μην καταλήξει στη φυλακή ο Λευτέρης, γιατί για τους υπόλοιπους εμπλεκόμενους με τα διαμάντια αποκλείεται να τον νοιάζει.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 09, 2011 1:48 am

nefelik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ο Λουκάς σήμερα της έκανε σαφές οτι η ιστορία με τα διαμάντια θα στείλει ανθρώπους στη φυλακή και της ζήτησε να φύγει
Αναρωτιέμαι μήπως ξέρει κάτι περισσότερο απ όσα εμείς
Θυμάμαι οτι ρώτησε κάποια στιγμη το Λευτέρη όταν είχαν πάει σπίτι του μαζί με το Νικόλα αν ξέρει και κάτι ακόμη που τον κάνει να κινδυνεύει και να θέλει να φύγει
Τότε ο Λουκάς ήταν καχύποπτος με το Λευτέρη και ξαφνικά τον εμπιστεύτηκε απόλυτα
Μήπως λοιπόν ο Λευτέρης του έχει εμπιστευτεί και κάτι άλλο και αυτό τον κάνει επιφυλακτικό απέναντι και στην αδελφή του;
Νομίζω ότι της ζήτησε να φύγει κυρίως για το θέμα του Στέφανου, όπως έχει κάνει τόσες φορές. Ο Λευτέρης έλεγε από την αρχή ότι η Εριέττα δεν είχε καμμία εμπλοκή με την εντολή. Αν ήξερε κάτι, με κάποιον τρόπο θα είχε φανεί, θα το είχε πει στον Μπέλλο, στην Άννα, σε κάποιον... Έτσι κι αλλιώς η ερώτηση που του έκανε ο Λουκάς νομίζω ότι έγινε κυρίως με αφορμή το θέμα του Μπέλλου... Και αν δεν κάνω λάθος, μετά από αυτό ο Λουκάς και η Νόρα ζήτησαν από την Εριέττα να τους παντρέψει. Αν ήξεραν κάτι ή είχαν σαφείς υπόνοιες για κάτι, απλά δεν θα της το ζητούσαν. Επίσης, όταν συζητούσαν οι 4 για την ιστορία των διαμαντιών, η Εριέττα ήταν η μόνη σίγουρη ότι δεν κινδυνεύει. Αν ήταν μπλεγμένη κάπου και κινδύνευε, κάποιος από τους υπόλοιπους θα το ήξερε και έστω θα το άφηνε να εννοηθεί...
Ό,τι και να είπε όμως ο Λευτέρης στο Λουκά, δεν μπορεί να εξασφαλίσει κανείς στο Λουκά ότι ο Λευτέρης δεν θα μπορούσε να λέει και ψέματα. Το γεγονός ότι τον εμπιστεύτηκε απόλυτα νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι κατάλαβε ότι αγαπάει πραγματικά την Εύα και με τη γενικότερη προσπάθεια των σεναριογράφων να παρουσιάσουν ως ήρωα το Λευτέρη για να γίνει αποδεκτός δίπλα στην Εύα, μετά το Μάνο.
Και οτιδήποτε και αν ήξερε ο Λουκάς, δεν δικαιολογεί το γεγονός ότι την έβαλε να πληρώσει ένα τεράστιο ποσό, ουσιαστικά για να μάθει ο Λευτέρης την αλήθεια, και για να μην καταλήξει στη φυλακή ο Λευτέρης, γιατί για τους υπόλοιπους εμπλεκόμενους με τα διαμάντια αποκλείεται να τον νοιάζει.


Νομίζω οτι τα μπλέκεις λίγο χρονικά
Ότι κι αν έμαθε ο Λουκάς έγινε μετά τη σύλληψη του Μπέλλου που σημαίνει οτι η Εριέττα πλήρωσε πρώτα και μετά είδαν οτι η Νταίζη είχε υλικό απο παρακολούθηση και την υποψιάστηκαν και ενδεχομένως την παρακολούθησαν
Εκτός κι αν μιλάς για τους πίνακες που έδωσε κι αν δεν κάνω λάθος τότε ο Λουκάς προσπάθησε να την σταματήσει να μη τους δώσει
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Μαρ 09, 2011 1:56 am

Clarabelle έγραψε:
nefelik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ο Λουκάς σήμερα της έκανε σαφές οτι η ιστορία με τα διαμάντια θα στείλει ανθρώπους στη φυλακή και της ζήτησε να φύγει
Αναρωτιέμαι μήπως ξέρει κάτι περισσότερο απ όσα εμείς
Θυμάμαι οτι ρώτησε κάποια στιγμη το Λευτέρη όταν είχαν πάει σπίτι του μαζί με το Νικόλα αν ξέρει και κάτι ακόμη που τον κάνει να κινδυνεύει και να θέλει να φύγει
Τότε ο Λουκάς ήταν καχύποπτος με το Λευτέρη και ξαφνικά τον εμπιστεύτηκε απόλυτα
Μήπως λοιπόν ο Λευτέρης του έχει εμπιστευτεί και κάτι άλλο και αυτό τον κάνει επιφυλακτικό απέναντι και στην αδελφή του;
Νομίζω ότι της ζήτησε να φύγει κυρίως για το θέμα του Στέφανου, όπως έχει κάνει τόσες φορές. Ο Λευτέρης έλεγε από την αρχή ότι η Εριέττα δεν είχε καμμία εμπλοκή με την εντολή. Αν ήξερε κάτι, με κάποιον τρόπο θα είχε φανεί, θα το είχε πει στον Μπέλλο, στην Άννα, σε κάποιον... Έτσι κι αλλιώς η ερώτηση που του έκανε ο Λουκάς νομίζω ότι έγινε κυρίως με αφορμή το θέμα του Μπέλλου... Και αν δεν κάνω λάθος, μετά από αυτό ο Λουκάς και η Νόρα ζήτησαν από την Εριέττα να τους παντρέψει. Αν ήξεραν κάτι ή είχαν σαφείς υπόνοιες για κάτι, απλά δεν θα της το ζητούσαν. Επίσης, όταν συζητούσαν οι 4 για την ιστορία των διαμαντιών, η Εριέττα ήταν η μόνη σίγουρη ότι δεν κινδυνεύει. Αν ήταν μπλεγμένη κάπου και κινδύνευε, κάποιος από τους υπόλοιπους θα το ήξερε και έστω θα το άφηνε να εννοηθεί...
Ό,τι και να είπε όμως ο Λευτέρης στο Λουκά, δεν μπορεί να εξασφαλίσει κανείς στο Λουκά ότι ο Λευτέρης δεν θα μπορούσε να λέει και ψέματα. Το γεγονός ότι τον εμπιστεύτηκε απόλυτα νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι κατάλαβε ότι αγαπάει πραγματικά την Εύα και με τη γενικότερη προσπάθεια των σεναριογράφων να παρουσιάσουν ως ήρωα το Λευτέρη για να γίνει αποδεκτός δίπλα στην Εύα, μετά το Μάνο.
Και οτιδήποτε και αν ήξερε ο Λουκάς, δεν δικαιολογεί το γεγονός ότι την έβαλε να πληρώσει ένα τεράστιο ποσό, ουσιαστικά για να μάθει ο Λευτέρης την αλήθεια, και για να μην καταλήξει στη φυλακή ο Λευτέρης, γιατί για τους υπόλοιπους εμπλεκόμενους με τα διαμάντια αποκλείεται να τον νοιάζει.


Νομίζω οτι τα μπλέκεις λίγο χρονικά
Ότι κι αν έμαθε ο Λουκάς έγινε μετά τη σύλληψη του Μπέλλου που σημαίνει οτι η Εριέττα πλήρωσε πρώτα και μετά είδαν οτι η Νταίζη είχε υλικό απο παρακολούθηση και την υποψιάστηκαν και ενδεχομένως την παρακολούθησαν
Εκτός κι αν μιλάς για τους πίνακες που έδωσε κι αν δεν κάνω λάθος τότε ο Λουκάς προσπάθησε να την σταματήσει να μη τους δώσει
Αναφέρομαι στον εκβιασμό της Νταίζης αφού της έκλεψαν τα διαμάντια. Ουσιαστικά τα περισσότερα η Εριέττα τα έδωσε και έδωσε και κάποια χρήματα ο Ρούσσος. Ο Στέφανος και η Αντιγόνη δεν πλήρωσαν τίποτα. Δεν αναφερόμουν στα στοιχεία που είχε η Νταίζη για τον Μπέλλο. Ναι, στους πίνακες αναφέρομαι, και ο Λουκάς προσπάθησε να την σταματήσει από το να πληρώσει και για τον Στέφανο, ενώ της είχε πει όμως αρκετές φορές να πληρώσουν τη Νταίζη για να μη μιλήσει. Και τον έναν πίνακα μόνο να έδινε, και πάλι η αξία του ήταν τεράστια.
Ο Λουκάς ζήτησε από την Εριέττα να τους παντρέψει στο 503 και η σύλληψη του Μπέλλου έγινε πιο πριν, νομίζω στο 500. Η σκηνή Λουκά – Νικόλα – Λευτέρη, αν είναι αυτή που κατάλαβα, ήταν πριν τη σύλληψη.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Μαρ 09, 2011 2:28 am

...κι αναρωτιόμουν αν θα προλάβω να δω το επεισόδιο.... Rolling Eyes

Παρακάτω ευχάριστα και δυσάρεστα είναι υποκειμενικοί μου χαρακτηρισμοί....

-το ευχάριστο είναι που δεν είχε πολλή Μελίτα//το δυσάρεστο είναι που έχουν κατσαρώσει τα δικά μου μαλλιά απ' την υγρασία
-το ευχάριστο είναι που ο Λουκάς θα πιάσει τρεις δουλειές // το δυσάρεστο είναι που ο Μανώλης με τα λόγια χτίζει ανώγια και κατώγια....
-το ευχάριστο είναι που ο Χρήστος είχε μια αναλαμπή // το δυσάρεστο είναι που ήταν αναλαμπή και πέρασε και πάει...
- το ευχάριστο είναι που βρέθηκαν τα λύτρα // το δυσάρεστο είναι που δεν βρέθηκαν τα διαμάντια και θα συνεχίσουν να μας πρήζουν τα γκογκόφια με δαύτα...
-το ευχάριστο είναι ότι ερμηνευτικά ήταν πολύ ωραία η σκηνή Στέφανου Νταίζης // το δυσάρεστο ήταν το περιεχόμενό της
-το ευχάριστο ήταν που η Νόρα πήγε να του βγάλει το μπλουζάκι // το δυσάρεστο ήταν ότι εκείνη τη στιγμή... πείνασε!
-το ευχάριστο είναι που η Εριέττα θα μείνει και θα το παλέψει // το δυσάρεστο είναι που ο Λουκάς λύσσαξε να φύγει
-το ευχάριστο είναι που η Αμαλία είναι τρελή (και γελάω) // το δυσάρεστο είναι που η Αμαλία είναι μικροπρεπεστάτη (και συγχίζομαι)
-το ευχάριστο είναι που είδα Εύα Στέφανο μόνους τους // το δυσάρεστο είναι που τους άκουγα κιόλας...
-το ευχάριστο είναι που ο Νικόλας ήθελε τελικά χαλβά κι έσκασε (τι φάτσα, λάτρεψα!) // το δυσάρεστο είναι που πριν έλεγε αρλούμπες
-το ευχάριστο ήταν ότι βρήκα υπέροχο το συνολάκι της Αντιγόνης // το δυσάρεστο είναι που έχει την Εδέμ....
-το ευχάριστο είναι που η Νταίζη τα κατάλαβε όλα με τη μια (τι ξύπνιο κορίτσι...) // το δυσάρεστο είναι που πάει για ξεσάλωμα πάλι....

Το ευχάριστο είναι ότι αυτή η κολασμένη μέρα τελείωσε.
Το δυσάρεστο είναι που αύριο ξημερώνει άλλη μια απ' τα ίδια..
Καληνύχτα για το ενδιάμεσο.... Ypnos

ΥΓ1 δεν ψηφίζω, έχω άθει σύγχιση, πάω για ύπνο....
ΥΓ2 ΑΕΔ γουέλκαμ μπακ! Μας έλειψες!
ΥΓ3 tsourdalitsa, υπέροχη! Thumbs up
ΥΓ4 Δε θέλω να σας στενοχωρήσω, αλλά το παλαβό αστέρι δεν θα φύγει.... pff
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από fantina Τετ Μαρ 09, 2011 6:44 am

το ευχαριστο ειναι οι σχολιασμοι //το δυσαρεστο ειναι κατι τετοια επεισοδια !!!
kapetanissa ,τα σεβη μου ....
tsourdalitsa ,προσκυνω .....
κορες ....keep sxoliazing.....

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από sarita Τετ Μαρ 09, 2011 9:18 am

kapetanissa και tsourdalitsa μοναδικες μου φτιαξατε τη μερα oscar
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από ebelina2007 Τετ Μαρ 09, 2011 10:58 am

kapetanissa έγραψε:...κι αναρωτιόμουν αν θα προλάβω να δω το επεισόδιο.... Rolling Eyes

Παρακάτω ευχάριστα και δυσάρεστα είναι υποκειμενικοί μου χαρακτηρισμοί....

-το ευχάριστο είναι που δεν είχε πολλή Μελίτα//το δυσάρεστο είναι που έχουν κατσαρώσει τα δικά μου μαλλιά απ' την υγρασία
-το ευχάριστο είναι που ο Λουκάς θα πιάσει τρεις δουλειές // το δυσάρεστο είναι που ο Μανώλης με τα λόγια χτίζει ανώγια και κατώγια....
-το ευχάριστο είναι που ο Χρήστος είχε μια αναλαμπή // το δυσάρεστο είναι που ήταν αναλαμπή και πέρασε και πάει...
- το ευχάριστο είναι που βρέθηκαν τα λύτρα // το δυσάρεστο είναι που δεν βρέθηκαν τα διαμάντια και θα συνεχίσουν να μας πρήζουν τα γκογκόφια με δαύτα...
-το ευχάριστο είναι ότι ερμηνευτικά ήταν πολύ ωραία η σκηνή Στέφανου Νταίζης // το δυσάρεστο ήταν το περιεχόμενό της
-το ευχάριστο ήταν που η Νόρα πήγε να του βγάλει το μπλουζάκι // το δυσάρεστο ήταν ότι εκείνη τη στιγμή... πείνασε!
-το ευχάριστο είναι που η Εριέττα θα μείνει και θα το παλέψει // το δυσάρεστο είναι που ο Λουκάς λύσσαξε να φύγει
-το ευχάριστο είναι που η Αμαλία είναι τρελή (και γελάω) // το δυσάρεστο είναι που η Αμαλία είναι μικροπρεπεστάτη (και συγχίζομαι)
-το ευχάριστο είναι που είδα Εύα Στέφανο μόνους τους // το δυσάρεστο είναι που τους άκουγα κιόλας...
-το ευχάριστο είναι που ο Νικόλας ήθελε τελικά χαλβά κι έσκασε (τι φάτσα, λάτρεψα!) // το δυσάρεστο είναι που πριν έλεγε αρλούμπες
-το ευχάριστο ήταν ότι βρήκα υπέροχο το συνολάκι της Αντιγόνης // το δυσάρεστο είναι που έχει την Εδέμ....
-το ευχάριστο είναι που η Νταίζη τα κατάλαβε όλα με τη μια (τι ξύπνιο κορίτσι...) // το δυσάρεστο είναι που πάει για ξεσάλωμα πάλι....

Το ευχάριστο είναι ότι αυτή η κολασμένη μέρα τελείωσε.
Το δυσάρεστο είναι που αύριο ξημερώνει άλλη μια απ' τα ίδια..
Καληνύχτα για το ενδιάμεσο.... Ypnos

ΥΓ1 δεν ψηφίζω, έχω άθει σύγχιση, πάω για ύπνο....
ΥΓ2 ΑΕΔ γουέλκαμ μπακ! Μας έλειψες!
ΥΓ3 tsourdalitsa, υπέροχη! Thumbs up
ΥΓ4 Δε θέλω να σας στενοχωρήσω, αλλά το παλαβό αστέρι δεν θα φύγει.... pff


Τωρα εγω φταιω να πω οτι ο σχολιασμος σου ηταν πολυ καλυτερος απο αυτο που ειδα...
Εισαι θεα!!!1Συνεχισε ετσι!!!
: respect :
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μαρ 09, 2011 11:14 am

fantina έγραψε:το ευχαριστο ειναι οι σχολιασμοι //το δυσαρεστο ειναι κατι τετοια επεισοδια !!!
kapetanissa ,τα σεβη μου ....
tsourdalitsa ,προσκυνω .....
κορες ....keep sxoliazing.....

-- Το ευχάριστο είναι που υπάρχουν τα επεισόδια, και τα βλέπουμε, για να τα σχολιάσουμε.. Αλλιώς τι θα σχολιάζαμε, τους εαυτούς μας ?

--Το δυσάρεστο είναι οτι σχολιάζουν τόσο λίγοι, γι'αυτό συμφωνώ, keep sxoliazing, κι ας μην είναι όλοι οι σχολιασμοί τόσο "εμπνευσμένοι" σαν της kapetanissas ή της tsourdalitsas, όλοι κάτι προσφέρουν λέγοντας τη γνώμη τους, με χιούμορ ή και χωρίς!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 09, 2011 11:22 am

JESSIE έγραψε:
fantina έγραψε:το ευχαριστο ειναι οι σχολιασμοι //το δυσαρεστο ειναι κατι τετοια επεισοδια !!!
kapetanissa ,τα σεβη μου ....
tsourdalitsa ,προσκυνω .....
κορες ....keep sxoliazing.....

-- Το ευχάριστο είναι που υπάρχουν τα επεισόδια, και τα βλέπουμε, για να τα σχολιάσουμε.. Αλλιώς τι θα σχολιάζαμε, τους εαυτούς μας ?

--Το δυσάρεστο είναι οτι σχολιάζουν τόσο λίγοι, γι'αυτό συμφωνώ, keep sxoliazing, κι ας μην είναι όλοι οι σχολιασμοί τόσο "εμπνευσμένοι" σαν της kapetanissas ή της tsourdalitsas, όλοι κάτι προσφέρουν λέγοντας τη γνώμη τους, με χιούμορ ή και χωρίς!!!!


Δυστυχώς για να σχολιάσεις με ενθουσιασμό πρέπει κάτι να περιμένεις για τους ήρωες που αγαπάς
Όπως βλέπεις οι εξελίξεις έχουν να κάνουν με αυτούς που οι περισσότεροι τους βλέπουν αδιάφορα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μαρ 09, 2011 11:33 am


Εγω προσωπικά δεν βλέπω αδιάφορα κανέναν, όλοι οι ήρωες κάτι έχουν να μου πούν, και η εξελίξεις μ'ενδιαφέρουν, όποιους κι αν αφορούν. Γι'αυτό και τους περιλαμβάνω όλους στον σχολιασμό μου, ανεξάρτητα με το ποιός μου αρέσει καλύτερα. Αλλιώς θα έγραφα λίγα λόγια για το πόσο με ξετρελλαίνει ο Σταύρου, και θα παραπονιόμουν που όλο το επεισόδιο δεν είναι πάνω του, αλλά δεν πάει έτσι, αφού το βλέπουμε που το βλέπουμε, ας προσπαθήσουμε να το ευχαριστηθούμε γιά ό,τι μας προσφέρει....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από sarita Τετ Μαρ 09, 2011 11:38 am

jessie μου εδω δεν μιλαμε για το ποσο ρολο εχει ο καθενας.Περα απο αυτο που η βασικη πρωτγαωνιστρια εχει αδικηθει ειναι και θεμα οτι εχουν μεταλλαξει τους ηρωες, επαναλαμβανονται τα ιδια λογια και στη τελικη καποιοι "απο δημαρχοι γινονται κλητηρες και απο κλητηρες δημαρχοι".Οταν αυτο ειναι τοσο προφανες καπου εκει εμεις απογοητευομαστε.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 09, 2011 11:39 am

JESSIE έγραψε:
Εγω προσωπικά δεν βλέπω αδιάφορα κανέναν, όλοι οι ήρωες κάτι έχουν να μου πούν, και η εξελίξεις μ'ενδιαφέρουν, όποιους κι αν αφορούν. Γι'αυτό και τους περιλαμβάνω όλους στον σχολιασμό μου, ανεξάρτητα με το ποιός μου αρέσει καλύτερα. Αλλιώς θα έγραφα λίγα λόγια για το πόσο με ξετρελλαίνει ο Σταύρου, και θα παραπονιόμουν που όλο το επεισόδιο δεν είναι πάνω του, αλλά δεν πάει έτσι, αφού το βλέπουμε που το βλέπουμε, ας προσπαθήσουμε να το ευχαριστηθούμε γιά ό,τι μας προσφέρει....


Εσύ σαφώς και δεν διαμαρτύρεσαι
Ξέρεις καλά οτι κι εγώ σχολιάζω τους πάντες αλλά πια κουράστηκα
Δύο χρόνια τώρα ασχολούμαστε με τον έρωτα του Στέφανου και της Μελίτας που αν κρίνω απ την ανταπόκριση ελάχιστους φανς έχει
Απ όσο βλέπω στο τρέιλερ και σήμερα με τον μεγάλο έρωτα θα ασχολείται το επεισόδιο και αυτή τη διαρκή ατάλαντη κλάψα τη βαρέθηκα και τη σιχάθηκα πια
Έκανα τα πικρά γλυκά κι είπα να το δω σαν ιστορία μυστηρίου μιας κι οι προσωπικές σχέσεις ξεπετάχτηκαν πρόχειρα προκειμένου να σπρωχτούν συγκεκριμένοι ρόλοι αλλά κι αυτή μπάζει απο παντού
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μαρ 09, 2011 11:49 am


Δεν θέλω να πηγαίνω πάντα "κόντρα" στο ρεύμα, γι'αυτό συμφωνώ οτι ο καθένας το βλέπει απ'τη δική του οπτική, και έτσι πρέπει. Αλλά αν ήταν πραγματικά αφόρητο, δεν θα μπορούσαμε κάν να το παρακολουθήσουμε. Ομως έχει πολλά καλά, για τα ελληνικά δεδομένα πάντα, και σε σχέση με ό,τι άλλο υπάρχει στην t.v., που δεν θα κολλήσω στά "μικροκομματικά" , θα το δώ σαν σύνολο και κατά πόσο μου δίνει μιά ώρα ξεκούρασης και ψυχαγωγίας.
Κορίτσια, καλά να περνάμε , αυτό είναι το βασικό!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης