Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap28%Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 28% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 33% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 46

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:04 pm

Από ότι κατάλαβα είδατε όλοι το επεισόδιο. Αλλά από ότι κατάλαβα κάνεις δεν είδε το γενικό νόημα του επεισοδίου. Ήταν βλέπετε πολύ θαμμένο και πολύ δύσκολο να διακριθεί. Εγώ όμως που το κατάλαβα θα σας το πω!
ΠΕΘΑΙΝΕ Η ΑΝΝΑ!!!!

Το ξέρω πως δεν το καταλάβατε γιατί ασχοληθήκαμε με πάρα πολλά άλλα πράγματα γι' αυτό σας το λέω εγώ!
ΠΕΘΑΙΝΕ Η ΑΝΝΑ!!!!

Μήπως δεν το καταλάβατε και θέλετε και τρίτη επανάληψη γιατί δεν πολύ-καταλαβαινόταν από το επεισόδιο?
ΠΕΘΑΙΝΕ Η ΑΝΝΑ!!!!

Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:08 pm

fantina έγραψε:ελατε καλε ευκολο .....
πρωτο σεναριο ...λογικο ....
η Ερι δεν τα βρισκει τελικα με το Στεφανο ......... γιατι δεν μπορει να αποφασισει ο Στεφανος αμα ειναι λαμογιο ή οχι
ερχεται το παληκαρι και η Ερι παθαινει μπλακ αουτ ,το ιδιο και ο νεος ,υποθετω ωραιος .......και ολα σταματανε εκει υστερα απο τις αμοιβαιες εξηγησεις .......
σεναριο δευτερο τρελο ....
ο νεος ερχεται και παθαινει μπακ αουτ η Μελιτα ........think about it ....
αλλα ο νεος και υποθετω ωραιος παθαινει ντουβρουτζα με την Ερι ......
που ασφαλως κολακευεται και ενδιδει
εκει να σε εχω ,επαναληψη ....και δραμα ....
και σε ολα αυτα να μπλεκεται και ο Στεφανος που δεν του καθεται γυναικα για γυναικα ...
και συν τοις αλλοις ο νεος και υποθετω ωραιος θελει να σκοτωσει μανα και αδελφη ......
αυτο θα ηθελα να το δω ....μα την αληθεια !!!!!!!

Τέλεια και τα δύο σενάρια!!! : respect : Κι εγώ προτιμώ το δεύτερο!!!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:09 pm

@Νεφέλη,ακριβώς ΑΥΤΟΣ αυτός ήταν ο συλλογισμός μου!
Προσωπικά τείνω,λόγω γεγονότων (ούτε στο μετρό τόσο..,τα ΄χουμε πει..) στο Ερι-καινούριος..
Αλλά ακριβώ αυτά σκέφτηκα κι εγώ!
Και κατά την προσωπική μου γνώμη, ακριβώς αυτά παίζουν και ως πιο δυνατά ενδεχόμενα!
Υγ.@Alexia, τι μας λες;;;πεθανε η Άννα,,;;;;;;;;;;;;;;.. affraid lmao lmao lmao
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:12 pm

Σύμφωνα μ'αυτά που είπε ο Αστυνόμος, ο αδελφός της Αννας θα χρειαστεί να έρθει μάλλον γρήγορα, για να πιστοποιήσει οτι αυτή είναι. Αρα για αρχή θα τον έχουμε σαν guest. Το ότι θα μπλεχτεί με κάποια το θεωρώ σίγουρο, αλλά δεν νομίζω οτι θά'ναι η Εριέττα που θα εντυπωσιαστει απ'αυτόν, αυτή έχει δώσει αλλού την καρδιά της από καιρό και δεν αλλάζει έτσι εύκολα. Αλλα οτι μπορεί ο νέος να εντυπωσιαστεί απ'την Εριέττα και να γίνει αυτό αφορμή για να ζηλέψει ο Στέφανος και να καταλάβει (επιτέλους) οτι την Εριέττα αγαπάει, ναί, μπορεί , είναι πιθανο, και το θέλω πολύυυυυ! Και το αστείο θα είναι αυτή η ανακάλυψη του Στέφανου να γίνει αφού τα έχει βρεί (για πολλοστή φορά) με τη Μελίτα και έχουν ορίσει ημερομηνία γάμου!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από noratius Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:13 pm

Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια (πριν καταφύγω στον οφθαλμίατρο). Ρίξτε μια ματιά στην παρακάτω εικόνα και πείτε μου από που προέκυψαν τα λόγια του αστυνόμου στην τελευταία σκηνή.
Προϋπόθεση να καταλάβετε τι λέει το χαρτί βέβαια αφού η πρόταση είναι "λιιιιιίγο" ασύντακτη

Σπόιλερ:
Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 Opoios

noratius
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:15 pm

AlexiaQ έγραψε:Από ότι κατάλαβα είδατε όλοι το επεισόδιο. Αλλά από ότι κατάλαβα κάνεις δεν είδε το γενικό νόημα του επεισοδίου. Ήταν βλέπετε πολύ θαμμένο και πολύ δύσκολο να διακριθεί. Εγώ όμως που το κατάλαβα θα σας το πω!
ΠΕΘΑΙΝΕ Η ΑΝΝΑ!!!!

Το ξέρω πως δεν το καταλάβατε γιατί ασχοληθήκαμε με πάρα πολλά άλλα πράγματα γι' αυτό σας το λέω εγώ!
ΠΕΘΑΙΝΕ Η ΑΝΝΑ!!!!

Μήπως δεν το καταλάβατε και θέλετε και τρίτη επανάληψη γιατί δεν πολύ-καταλαβαινόταν από το επεισόδιο?
ΠΕΘΑΙΝΕ Η ΑΝΝΑ!!!!

πεθανε η Αννα ?????? affraid ποτε ?γιατι δεν μου το ειπανε?θα διαμαρτυρηθω εντονως ......
θα ζητησω τα λεφτα μου πισω ......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:16 pm

soso έγραψε:@Νεφέλη,ακριβώς ΑΥΤΟΣ αυτός ήταν ο συλλογισμός μου!
Προσωπικά τείνω,λόγω γεγονότων (ούτε στο μετρό τόσο..,τα ΄χουμε πει..) στο Ερι-καινούριος..
Αλλά ακριβώ αυτά σκέφτηκα κι εγώ!
Και κατά την προσωπική μου γνώμη, ακριβώς αυτά παίζουν και ως πιο δυνατά ενδεχόμενα!
Υγ.@Alexia, τι μας λες;;;πεθανε η Άννα,,;;;;;;;;;;;;;;.. affraid lmao lmao lmao

Μακάρι να έχουμε δίκιο! Efxi

Εγώ βέβαια έχω και το κόλλημα να θέλω να δω Έρη – Στέφανο μαζί στο τέλος, αλλά αν ο Στέφανος είναι τόσο αναποφάσιστος, και αν οι σεναριογράφοι κρίνουν ότι χρειαζόμαστε εντατικά μαθήματα μέχρι τα Χριστούγεννα για να καταλάβουμε τη θεωρία της ώθησης, και αν ο καινούριος είναι τόσο καλός, τι να κάνω, μπορεί και να συμβιβαστώ... sisi

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:17 pm

Την ζωή εν τάφω καταθέτεις Αννιώ και αι γενέαι πάσαι τρέμουν την ταφή γιατί τα πάθη τους μα και τα λάθη τους είναι πολλά και βαριά.

Ρούσσος Vs Αντιγόνη: ΟΙ παλιές καραβάνες του συνδικάτου του εγκλήματος, φοβούνται το ντόμινο των αποκαλύψεων.

Νταιζη Vs Όλων: Του διαμαντιού το χαβά, έχει το Νταιζουλίνι το χρυσό αυτό κορίτσι που όλοι αγαπούν. Τι και αν η μαμά φωνάζει, το νταιζάκι αυθαδιάζει, -με ταλέντο πάντα- και ετοιμάζει να αποτρελάνει την Αμαλία, με τα κακώματα του αντρού της!!!

Στέφανος Vs Αντιγόνη:
Το αγόρι με τα μάτια τα μελιά ρωτά "Πες μου μανούλα μου;"
Η μανούλα-επιτομή του στυλ απαντά: "Δεν οίδα, ότι ουδέν είδα"
Η αίρουσα την αμαρτία του κόσμου, η εν πολλαίς αμαρτίες περιπεσούσα μήτηρ δεν ξέρει.
Το ταλέντο σώζει, αυτό είναι το μόνο σίγουρο Love!

Η Α-παπα-ξία πάλι, εκτός από του φουντουκιού της είναι και του γιατρού. Άρχισε τις θεωρίες καταδίωξης για να καλύψει την ανεπάρκειά της. Η έτερη τρελή της οικογένειας, είχε σήμερα διαύγεια και κάπως το έσωσε. Τη σκηνή, γιατί η α-παπα-ξία δεν σώζεται με τίποτα.

Η παρέα πήγε ήρθε, έβαψε, παλιμπαίδισε με τις μπογές και τις ταπετσαρίες, με τη Στρέλα και την τρέλα της, τα φύκια και τις μεταξωτές κορδέλες.
Περιμένουμε καλύτερες μέρες τους το χρωστάτε. Δική σας Επιλογή, Υποστηρίξτε τη μέχρι τέλους. Μπορούν και καλύτερα

Ο Φίλος μας Ο λευτεράκης, πικράθηκε, θέλει να μιλήσει απ΄ τη μια, κάτι τον κρατά από την άλλη. Θα δείξει, τα πατήματα τα βρήκε πάλι.

Η Εύα ακόμα μια φορά, βλέπει τη ζωή της να γκρεμίζεται. Το πέρασε και με τα λιγοστά που είπε....Αχ, βρε άτιμο ταλέντο και ομορφιά ακόμα και με τις σιωπές φωνάζεις!!! Love!

Η Εριέττα, ξαφνιάστηκε, στεναχωρήθηκε, πήγε στην Αστυνομία. Φοβάται είπε, αλλά ο Στέφανος ήταν εκεί, της κράτησε το χέρι και της είπε ότι θα σταθεί Δίπλα της. Της το οφείλει μην το ξεχνάμε.

Και ύστερα ήρθε Το ραντεβού των μεσηλίκων. Σινεμά η Κόλαση της Αμαλίας και μετά ποτό στου Χρηστάκη. Και η Στρέλα παίρνει θάρητα και λέει ό,τι της φανεί και προβλέπω να γίνεται της Εμμηνόπαυσης!!!

Για φινάλε, η βαλιστική έκθεση. Το όπλο του φόνου ανήκει στον έτερο τεθνεότα, Περικλή Χατζηβασιλείου. Τώρα αρχίζει το καλό....

Με τούτα και με κείνα πέρασε και το σημερινό. Εν αναμονεί του μετανάστη Αδερφού, να περνάμε όμορφα!!!! Love!

Υ.γ. Λευτεριά στους Ταλαντούχοι pleeease

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:19 pm

noratius έγραψε:Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια (πριν καταφύγω στον οφθαλμίατρο). Ρίξτε μια ματιά στην παρακάτω εικόνα και πείτε μου από που προέκυψαν τα λόγια του αστυνόμου στην τελευταία σκηνή.
Προϋπόθεση να καταλάβετε τι λέει το χαρτί βέβαια αφού η πρόταση είναι "λιιιιιίγο" ασύντακτη

Σπόιλερ:

lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Χωρίς λόγια : respect :
Υγ.Λιιιιιιιιιιιιιιιιγο ασύντακτο! soutien
Υγ.Λίιιιιιιιιιιιιιιιγο διαφορετικό απ' ό,τι ειπώθηκε.. soutien
'Αλλο όπλο εγκλήματος/Αλλος δολοφόνος.. για την ακρίβεια,σιγά το πράγμα.. xoxo
Υγ.Αυτή σας η επιμονή στις ασήμαντες λεπτομέρειες δε θα σας βγει σε καλό,να το ξέρετε soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:21 pm

noratius έγραψε:Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια (πριν καταφύγω στον οφθαλμίατρο). Ρίξτε μια ματιά στην παρακάτω εικόνα και πείτε μου από που προέκυψαν τα λόγια του αστυνόμου στην τελευταία σκηνή.

Σπόιλερ:

συμφωνα με αυτο που λεει το κειμενο ....
ο δολοφονος ειναι ο .......αστυνομος (δεν θυμαμαι ονομα με τιποτα ομως )!!!!!!!!
ειχαμε νεκρανασταση ,δεν εξηγηται αλλιως .....
να και τα θαυματα ......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:23 pm

Σπόιλερ:
Ωχ... Το ότι το όπλο ανήκε στον Χατζηβασιλείου, πώς προκύπτει από αυτή την πρόταση; Δεν είναι απλά ασύντακτη, λέει κάτι εντελώς διαφορετικό... Δεν θέλω να υποψιαστώ κάτι άλλο! Δεν θέλω! Ας ελπίσουμε ότι απλά πρόκειται για μια τρύπα και ότι θα μείνουμε μόνο στο ότι το όπλο ανήκε στον Χατζηβασιλείου... Εκτός κι αν τον Χατζηβασιλείου τον πυροβόλησε η... Άννα; Αλλά πώς; Αφού τον πυροβόλησε ο αστυνόμος... Μπερδεύτηκα τώρα!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nefelik στις Πεμ Μαρ 10, 2011 10:26 pm, 1 φορά

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:26 pm

fantina έγραψε:

Σπόιλερ:

ο δολοφονος ειναι ο .......αστυνομος (δεν θυμαμαι ονομα με τιποτα ομως )!!!!!!!!
να και τα θαυματα ......

Ο αστυνόμος Σταυρίδης εκδικείται απ τον τάφο
Δεν καταλαβαίνω γιατί απορείτε ειλικρινά
Καθημερινές ιστορίες soutien soutien soutien

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από marakii Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:29 pm

lmao κάτι ανάλογο με το παραμύθι ''Η Δανάη πάει στον παππού και στη γιαγιά '' διαβάζοντας τους σχολιασμούς σας αυτό μου ήρθε για την Άννα Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 191984 ..... Και να ρωτήσω κάτι ποιος χ*στ*κε για την Άννα , εδώ δεν βλέπω τους πρωταγωνιστές μου και θα ασχοληθώ και με την Άννα.... ΟΧΙ ..... για αυτο λοιπόν θα σχολιάσω ότι μου άρεσε και θα ψηφίσω Πολύ Καλό....

Νόρα-Έρη: ΘΕΑΡΕΣ ... υπέροχη σκηνή μου άρεσε πάρα πολύ και από τις 2 πλευρές

Στέφανος-Έρη:Μου άρεσε πολύ που της είπε οτί θα της σταθεί

Νταίζη-Νικόλας: Και το παραλήρημα συνεχίζεται...'Ελα τώρα Νικόλα ΤΗΣ μην ανοίγεις μάχες με την Νταιζάραααα......

Νόρα-Λουκάς-Στέλλα-Νικόλας: Μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνή .....Είχαμε και ΛουκαΝορικό φιλάκι Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 226538 (πως το πάθαμε καλέ , βαρεθήκαμε να τους βλέπουμε στο σημερινό) Στελλίτσα η Νόρα έχει δίκιο δεν κουράζεσαι ααα και δεν πας βολτίτσα στον Ευκλείδη...Παρ'όλα αυτά μου άρεσε το φιλάκι που έδωσε η Νόρα στο κεφάλι της μαμάς της...Και οι γκρίνιες του Νικόλα μου άρεσαν και ο διάλογος του με τον Λουκά αλλά και η ατάκα της Νόρας << όχι που θα κοροιδεύατε τη μαμά μου>> ααα και μου άρεσαν και τα ΛουκαΝοράκια όταν άκουσαν την ατάκα του Ρούσου από τα χείλη της Στέλλας

Μελίτα-Αμαλία: Μελίτα πάρε μια Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 951465 και σοβαρέψου....θεάρα Αμαλία !!!

Πέτρος-Στέλλα: Το μόνο που μου άρεσε ήταν η παράκορουση του Ρούσου όταν άκουσε για την καλοκάγαθη Νταίζη .....και η αναφορά στο προπέρσινο σινεμά που είχε δει με το Λουκά

Λουκάς-Νικόλας: η επιλογή χρωμάτων μου θύμισε καναρινί τσίου τσίου και μαύρο κορακί Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 621900 ...ωραία σκηνή... και ο Λουκάς που ψεκάστηκε με την κολόνια Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 621900

΄Μου άρεσε και η τελευταία σκηνή στο σπίτι της Νόρας , η συζήτηση της παρέας και η Νόρα που μύριζε τον Λουκά...

ΘΕΛΩ ΛουκαΝορικές σκηνές !!!!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:32 pm

Clarabelle έγραψε:
fantina έγραψε:

Σπόιλερ:

να και τα θαυματα ......

Ο αστυνόμος Σταυρίδης εκδικείται απ τον τάφο
Δεν καταλαβαίνω γιατί απορείτε ειλικρινά
Καθημερινές ιστορίες soutien soutien soutien

συμβαινουν διπλα μας .....
ex-files...ζουν αναμεσα μας .......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:32 pm

ΑΝ θυμαμαι καλά,ας επέμβει καποιος που παρακολουθεί πιο προσεκτικά το πόνημα,το όπλο ήταν του Σταυρίδη!
Δηλ,ΑΥΤΟ το όπλο βασει γραπτής βαλλιστικής είναι και το όπλο του φόνου που ερευνάμε (με πολλή αγωνία,να σημειωθεί)

ή ο αστυνόμος που εκανε την ανακοίνωση είναι αδύναμος στα προφορικά κι άλλαξε το νόημα του κειμένου
ή ο Σταυρίδης ζει
ή έχουμε άλλη μια αμέλεια - τρύπα.
Εγώ καλοπροαίρετα,θα ποντάρω στο τρίτο ενδεχόμενο! lol!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:35 pm

soso έγραψε:

Και εγώ μαζί σου.... lmao
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:36 pm

Πολύ καλό για τις ερμηνείες Λευτέρη και επειδή είχαμε αρκετη Ξυλά στα τελευταία επεισόδια.

Η Ερριεττα είανι σε αναμμένα κάρβουνα , που να μάθει ότι το όπλο του φόνου είναι το δικό της .

Θα κρατήσω μια φράση της Μελίτας "Βαρέθηκα την ξεφτίλα" .αχαχαχαχαχαχαχαχααχχααχχα lmao lmao
Τι λέει το κορίτσι ?Παραμιλά ? Εμείς να δεις πόσο βαρεθήκαμε ,την τηλεόραση μας έρχεται να σπάσουμε.

Υ.Γ Τι παιδικό λάθος στο χαρτί που δίνοθν στον ατυνόμο που δείχνει την βαλλιστική εξέταση.
Ελεος λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:49 pm

Έγκλημα και τιμωρία....

-Στα του εγκλήματος:
*Πράξη: Φόνος... βρέθηκε και το όπλο και άρχισε η ανάσταση νεκρών! ainta

*Θύμα: Άννα ...., Άννα ....., Άννα Κάτι! Μπορεί να μην γνωρίζω το επώνυμο, αλλά γνωρίζω ότι η μικρή Αννούλα, δεν φύτρωσε... έχει λέει έναν αδερφούλη που την υπεραγαπούσε!
Αν υποψιαστώ ότι ο αδερφούλης, ετοιμάζεται για γκράντε εμφάνιση, θα πέσω να πνιγώ κι εγώ στην προβλήτα που βρίσκεται το πλεούμενο της Έρις! wall

*Πιθανοί δράστες: Κατά την Νταίζη, όλοι (εκτός από την ίδια, την μαμά και το αμόρε) είναι ένα τηλέφωνο μακριά από την σύλληψη!
Ψύλλοι στ’ αυτιά της (Έρις) μπήκανε, πως κάποιος άλλος ήτανε, αλλά η ίδια θα βρεθεί πάλι μπλεγμένη. Με το δίκιο της, την έπιασε ένα τσιτσίμπριο και μια αλεπουδιάστρα!
Ήρθε η ώρα να αλλάξουν οι ρόλοι και να την στηρίξει ο Στεφανάκος, αυτή τη φορά! Πόσο ωραίοι είναι μαζί το είπα? inlove
Στο σκοτεινό αντικείμενο του πόθου της νεκρής αδερφής (Τέρης) επίσης μετεβλήθη εντός του ο ρυθμός του κόσμου. Μια ταραχή την έπαθε και για τα νέα και για την στάση-Ντόναλντ Ντακ που πρέπει πάλι να κρατήσει.
Δεν είναι δύσκολη λέξη η αλλοτρίωση Φάνη μου... ε, Τέρη μου ήθελα να πω!
Ξυλά-Μπισμπίκης πολύ καλοί μαζί (όοοοοοσο τους είδαμε) Thumbs up
Όπου εξαφάνιση και φονικό η Καρτάλαινα πρώτη, έτσι και για αυτό το φονικό μια υποψία υπάρχει γύρω απ' το πρόσωπο της...πέρασε ο Ρούσσος μια βόλτα (στα ρεπά του από το τρελΑστέρι) πέρασε κι ο Στεφανάκος για έναν πρωτότυπο διάλογο (αχ καημένο ταλέντο που πας χαμένο...)

*Original δράστης: Ο πρώην μπράβος και νυν γκαρσόνι, που το έχει τιμή του και καμάρι του ότι πήρε το μπαράκι! ainta
Το οποίο μπαράκι, ψηφίστηκε ως το πιο in στέκι στην πόλη, γι' αυτό και κουτσοί, στραβοί όλοι εκεί, ειδικά τα παράνομα ζευγαράκια vomit και λίγο το ποτό, λίγο το μάτι το αετίσιο που ζυγίζει καλά τους ανθρώπους, τις ακούσαμε και σήμερα τις νοστιμιές!
Και πάνω που την μελετούσαν πήγε και το Νταιζάκι (που χίλια χρόνια θα ζήσει) για να συμπληρωθεί το καρέ!

*Άλλοθι: Το Μελιτάκι, το οποίο είναι σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης, μέσα σε μια φάση τραγική... σούρνεται από παρκέ, σε παρκέ, φαντάζεται σενάρια επιστημονικής φαντασίας και κάνει την Αμαλίτσα να φαντάζει λογική μπροστά της! Αλήθεια το παιδί που το 'χει παρκάρει πάλι? Fskl
Και ο Μπέλλος όμως ένα άλλοθι το χει... μπορεί να είναι ο φόβος κι ο τρόμος (ειδικά με αυτό το στυλ κολεγιόπαιδου που είχε σήμερα) αλλά φαντομάς δεν είναι! Με τι προσόντα είπαμε απειλεί?? και γιατί όλοι αμέσως φοβούνται? Fskl
Don’t paint it blue-hoo-hoo-hoo... οι κολλητοί είχαν να βάψουν ολόκληρο σπίτι, να παλιμπαιδίσουν, να μιλήσουν για τον αθέμιτο ανταγωνισμό στα βάθη της θάλασσας, δεν είναι όλα αυτά ατράνταχτο άλλοθι??? Δεν είναι όλα αυτά ατράνταχτες αηδίες??? cake

-Όσον αφορά την τιμωρία:
*Για το συγκεκριμένο έγκλημα, δεν ξέρω αν θα υπάρξει και πότε θα υπάρξει, έχουμε 5-6 μήνες μπροστά μας... Υπομονή!

*Για την παρέα, η τιμωρία είναι διπλή και έχασαν την Εδέμ και την έχει η Καρτάλαινα.... περαστικά σας εύχομαι! livani

*Των ταλαντούχων η τιμωρία είναι, να κάνουν φιλικές συμμετοχές, στο ίδιο τους το έργο!

*Για τις αμαρτίες μου, το ότι είμαι τόσο μαζοχίστρια ώστε να εξακολουθώ να βλέπω Εδέμ, είναι αρκετή τιμωρία!

Το επεισοδιάκι δεν ήταν ούτε άσχημο, αλλά ούτε και καλό, ήταν απλά αδιάφορο... και μιας και τέτοια επιλογή δεν υπάρχει, Μέτριο!

Καληνύχτα!!!!
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 10:52 pm

soso έγραψε:ΑΝ θυμαμαι καλά,ας επέμβει καποιος που παρακολουθεί πιο προσεκτικά το πόνημα,το όπλο ήταν του Σταυρίδη!
Δηλ,ΑΥΤΟ το όπλο βασει γραπτής βαλλιστικής είναι και το όπλο του φόνου που ερευνάμε (με πολλή αγωνία,να σημειωθεί)

ή ο αστυνόμος που εκανε την ανακοίνωση είναι αδύναμος στα προφορικά κι άλλαξε το νόημα του κειμένου
ή ο Σταυρίδης ζει
Ομολογώ ότι δεν το θυμάμαι, αλλά νομίζω ότι αν είχε αποδειχτεί ότι το όπλο ήταν του Σταυρίδη, η Νόρα δεν θα στήριζε την υπεράσπιση στη δίκη στο ότι η Αντιγόνη πυροβόλησε τον Χατζηβασιλείου...

Από την άλλη, σε μια από τις επόμενες περιλήψεις αναφέρεται ότι
Σπόιλερ:
ο αστυνόμος επισκέπτεται την Εριέττα και της δίνει αναπάντεχες πληροφορίες για την υπόθεση,
οπότε κρατάω μια μικρή επιφύλαξη μήπως αυτό έχει κάποια σχέση με το όπλο.

Πιστεύω όμως ότι το πιο πιθανό είναι ότι πρόκειται για τρύπα και απλά θα μείνουμε στο ότι το όπλο ανήκε στον Χατζηβασιλείου.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 11:00 pm

Το ότι η Αντιγόνη είναι η ιδιοκτήτρια της Εδέμ είναι ενδιαφέρουσα εξέλιξη.
Το ότι η Εύα έχει κουραστεί από τις περιπέτειες του Λευτέρη το βρίσκω φυσιολογικό, όπως εξάλλου και η Μελίτα από τις περιπέτειες του Στέφανου. Αυτό δεν σημαίνει ότι η κάθε μια από αυτές δεν αγαπάει τον άντρα της ή ότι δεν μπορεί να του σταθεί αλλά ότι οι κοπέλες αισθάνονται πως χάνουν το δικαίωμα στο όνειρο.
Ειδικότερα η Μελίτα πονάει για τον χωρισμό της με τον Στέφανο, ζηλεύει και παραλογίζεται. Φυσικά και ο Στέφανος φταίει για την κατάσταση που δημιουργήθηκε λόγω του απαράκετα μεγάλου χώρου που έδωσε στην Εριέττα. Όταν η Μελίτα ηρεμήσει θα δει τα πράγματα καθαρά.
Ο Στέφανος κάνει καλά που συμπαραστέκεται στην Εριέττα, διότι αντίστοιχα του συμπαραστάθηκε κι αυτή. Είναι λάθος της Εριέττας να ερμηνεύει αυτήν την συμπαράσταση ως ερωτικό ενδιαφέρον από μέρους του. Ο άνθρωπος έχει ένα εντελώς Sleep ύφος όταν είναι μαζί της, γιατί πολύ απλά είναι ερωτευμένος με άλλη.
Και φυσικά, Εριέττα, τα διαμάντια καθορίζουν την ζωή σου διότι εσύ τα κυνηγάς!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 11:06 pm

η Αννα δολοφονηθηκε με το οπλο που πηρε απο το σπιτι της Ερης ,την εδειξαν την σκηνη ......
αρα το οπλο ανηκει στην Ερη και κατεπεκταση στο Χατζημπουκλα ....
τωρα τι γραφει το χαρτι
θεος και ψυχη του ...........
ανηκει και αυτο στα ευτραπελα της σειρας !!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 11:13 pm

Cancoon έγραψε:Το ότι η Αντιγόνη είναι η ιδιοκτήτρια της Εδέμ είναι ενδιαφέρουσα εξέλιξη.
Το ότι η Εύα έχει κουραστεί από τις περιπέτειες του Λευτέρη το βρίσκω φυσιολογικό, όπως εξάλλου και η Μελίτα από τις περιπέτειες του Στέφανου. Αυτό δεν σημαίνει ότι η κάθε μια από αυτές δεν αγαπάει τον άντρα της ή ότι δεν μπορεί να του σταθεί αλλά ότι οι κοπέλες αισθάνονται πως χάνουν το δικαίωμα στο όνειρο.
Ειδικότερα η Μελίτα πονάει για τον χωρισμό της με τον Στέφανο, ζηλεύει και παραλογίζεται. Φυσικά και ο Στέφανος φταίει για την κατάσταση που δημιουργήθηκε λόγω του απαράκετα μεγάλου χώρου που έδωσε στην Εριέττα. Όταν η Μελίτα ηρεμήσει θα δει τα πράγματα καθαρά.
Ο Στέφανος κάνει καλά που συμπαραστέκεται στην Εριέττα, διότι αντίστοιχα του συμπαραστάθηκε κι αυτή. Είναι λάθος της Εριέττας να ερμηνεύει αυτήν την συμπαράσταση ως ερωτικό ενδιαφέρον από μέρους του. Ο άνθρωπος έχει ένα εντελώς Sleep ύφος όταν είναι μαζί της, γιατί πολύ απλά είναι ερωτευμένος με άλλη.
Και φυσικά, Εριέττα, τα διαμάντια καθορίζουν την ζωή σου διότι εσύ τα κυνηγάς!!
Μόνο που η Εριέττα σκέφτηκε αρκετές φορές να αφήσει την υπόθεση με τα διαμάντια, αλλά ο Στέφανος προσπαθεί συνεχώς να την πείσει να μην το κάνει. Γιατί άραγε; ^^ Φυσικά το ότι και ο Στέφανος κυνηγάει τα διαμάντια και με πολύ μεγαλύτερη επιμονή, δεν μας συμφέρει να το θυμόμαστε...

Το πότε είναι Sleep το ύφος του Στέφανου και πόσο Sleep ήταν σήμερα νομίζω ότι το είδαμε και μπορούμε να το κρίνουμε όλοι. Μάλλον μπερδεύτηκες λίγο όμως. Ξαναδές τις σκηνές με τη Μελίτα, για να καταλάβεις τι σημαίνει κοιμάμαι όρθιος...

Το να συγκρίνουμε την Εύα με τη Μελίτα, νομίζω ότι είναι τουλάχιστον ιεροσυλία...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 11:41 pm

Σπόιλερ:

Δυστυχώς για να σκίσω το πτυχίο μου, πρέπει να το 'χω, και με αυτά που βλέπω δεν το κόβω!
Θα σας δώσω την δική μου εξήγηση, πάνω σ' αυτή την αρκετά ασύντακτη ο Θεός να την κάνει βαλλιστική εξέταση. Έχουμε και λέμε:
το βλήμα βρέθηκε στο σώμα της Άννας Βεργή
(άλλα βλήματα δεν ξέρω κατά που το 'χουνε κόψει).
Πιστοποιήθηκε η ταυτοποίηση του όπλου, ότι είναι ακριβώς ταυτόσημα...
με τι ταυτόσημα, θα σας γελάσω!
Άρα ο θάνατος προήλθε από το ίδιο φονικό όργανο με το οποίο προήλθε κι ο θάνατος του Χατζηβασιλείου.
Σύμφωνα με αυτά που είδαμε πέρσι, το όπλο με το οποίο σκοτώθηκε ο Χατζηβασιλείου ήταν της Αντιγόνης. Ο Σταυρίδης το έκλεψε, πυροβόλησε, το έβαλε πίσω στο σπίτι της Καρτάλαινας, το είδε και η Δάφνη και βάσει αυτού του όπλου, στοιχειοθετήθηκε η κατηγορία για την Αντιγόνη. Λογικά τα όπλα κατηγορουμένων, παραμένουν στην αστυνομία.
Εμείς είδαμε την Αννούλα, να παίρνει το όπλο από το συρτάρι της Έρις. Άντε γεια!!!!!!
που σημαίνει πως ο δράστης είναι ο ίδιος ακριβώς
Ζει ο Τηλέμαχος?? γιατί εγώ θυμάμαι να αυτοκτόνησε πάνω στο μνήμα της Ανθής...
Συνδιασμός X-Files, CSI, Vampire Diaries και τα μυαλά στα κάγκελα... τυράκι κανείς?
κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε!
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 11:45 pm

tsourdalitsa έγραψε:

Σπόιλερ:

Δυστυχώς για να σκίσω το πτυχίο μου, πρέπει να το 'χω, και με αυτά που βλέπω δεν το κόβω!
Θα σας δώσω την δική μου εξήγηση, πάνω σ' αυτή την αρκετά ασύντακτη ο Θεός να την κάνει βαλλιστική εξέταση. Έχουμε και λέμε:
Άρα ο θάνατος προήλθε από το ίδιο φονικό όργανο με το οποίο προήλθε κι ο θάνατος του Χατζηβασιλείου.
Σύμφωνα με αυτά που είδαμε πέρσι, το όπλο με το οποίο σκοτώθηκε ο Χατζηβασιλείου ήταν της Αντιγόνης. Ο Σταυρίδης το έκλεψε, πυροβόλησε, το έβαλε πίσω στο σπίτι της Καρτάλαινας, το είδε και η Δάφνη και βάσει αυτού του όπλου, στοιχειοθετήθηκε η κατηγορία για την Αντιγόνη. Λογικά τα όπλα κατηγορουμένων, παραμένουν στην αστυνομία.
Εμείς είδαμε την Αννούλα, να παίρνει το όπλο από το συρτάρι της Έρις. Άντε γεια!!!!!!
Συνδιασμός X-Files, CSI, Vampire Diaries και τα μυαλά στα κάγκελα... τυράκι κανείς?
: respect : : respect : : respect :

Απορία: Ακόμα κι αν είναι ίδιο το όπλο, γιατί να είναι απαραίτητα ίδιος και ο δράστης; ainta

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 11:46 pm

tsourdalitsa έγραψε:

Σπόιλερ:

Αγαπητή μου αν δεν κόψεις τα μυστικά λυπάμαι που σου το λέω αλλά πτυχίο δεν σε βλέπω να παίρνεις gibbs
Έχεις αυτή την κακή συνήθεια να ψάχνεις τις λεπτομέρειες και την ακόμη χειρότερη να ζητάς απαντήσειςimarton
Τώρα για το τυράκι μια χαρά έδεσμα είναι και όπως βλέπεις όλοι το καταπίνουμε εδώ που μπλέξαμεlmao

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης