Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Vote_lcap6%Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Vote_lcap30%Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Vote_rcap 30% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Vote_lcap40%Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Vote_rcap 40% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Vote_lcap17%Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Vote_rcap 17% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Vote_lcap2%Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Vote_lcap5%Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 53

Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Empty Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 6:37 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 8:00 pm

Σας έλειψα????
Μετα απο απουσια μιας εβδομαδας

Ασπάστηκα:

1.Βλέπω σκηνουλα της πολυλατρεμενης μας Παρεας με το Λευτερη και κλασσικα μιλουν για την Οχιά...
Γιατι? Γιατιιιιιιιι? Τόσα έχουν να πουν τα παιδια μας
Πότε θα σκοτωθει η Νταίζη ειπαμε? Βαρεθηκα να τη βλέπω...
Δαφνη νομιζω πως η Θεαρα μου θα εχει πολυ
συγκεκριμενο λόγο που δεν πουλάει την Εδεμ!

2.Πόσο μου έλειψε ο κύριος Ζαφείρης! Χαίρομαι πολυ όταν τον βλέπω

3.Λουκάς-Νόρα:Βρε Νόρακι μου εγω το Λουκα να ειχα διπλα μου κι ας ηταν κ με λασπες και βρωμουσε σαν ασβο...
Θα ειχα το Λουκα κι αυτο θα ειχε σημασια...Ασε τα εφηβικα ανεκδοτα μεγαλωσατε..
Το δουλεμα του Λουκα όλα τα λεφτα, σαν να περιγραφει εμενα ηταν ο άτιμος

4.Ευα-Λευτερης:Θελω το Ευακι μας χαμογελαστο.Ωραια τα λεει ο Λευτερης μαζι να αποφασισουν αλλα
περι τινος πρόκειται?

5.Νικολας-Δαφνη:Αφηστε πισω την Εδεμ και κοιταξτε μπροστά παιδια...Κουκλα η Γεωργια σημερα

6.Υπερτελειοι Στεφανος και Ερη μαζι τους λατρευω.
Τωρα που ειναι με την Ερη χαμογελά και φοραει ανοιχτοχρωμα ρούχα όχι όπως
όταν ηταν με την κλαψιαρα Μπεκρου!

7.Λουκάς-Νόρα:Λατρεψα και έλιωσα με τη φουσκωμενη κοιλιτσα της Νόρας.
Στεναχωριουνται για τα παιδια που αφηνουν την Εδεμ και προβλέπω
μετοπικη Λουκα με Καρταλοσογο

8.Θεαρα που ταπωνει την Οχια Μακαρι να χει κ αλλη περιουσια,
να σκασεις..Γελασα πολυ που η Νταιζη θυμηθηκε οτι γεννησε καποια στιγμη χαχαχα

9.Λουκάς-Δαφνη-Νικόλας:Μου αρεσει που το πηρε αποφαση
η Δαφνη και παροτρυνει και τα αγορια

10.Ερη-Νόρα:Κουνιαδούλες και κουμπαρούλες Θεες!
Η Ερη ψυλλιασμένη και η Στελλιτσα να χωνεται παντου και να δικαιολογεί
τα αδικαιολόγητα κουραστικη! Το κεφαλι της δεν ποναει με αυτον τον μονιμο κότσο?

11.Στεφανος-Ευα:Μου έλειψαν μαζι!

12.Χρησταρας εστω και για δευτερόλεπτα

13.Λουκάς-Λιάκος:Θα πάθει τιποτα ο καημενουλης ο Λιάκος μας,
που τον θυμηθηκατε το Μανο ωρε? Μα καλα ο Λουκας δεν ξερει τι σημαινει η Εδεμ για σας?
Καλυτερα που φευγετε απο κεινο το μολυσμενο μερος, το βεβηλωσαν άσχετοι

14.Θεαρα-Στεφανος:Μη λες ψεμματα στο γιο σου!Δεν ηθελε να δολοφονησει τον εγγονο της αυτη
αλλα η οχια τον ηθελε νεκρο

15.Η αγαπημενη μας Παρεα αποχαιρετά την Εδεμ, ενωμενοι όλοι μια γροθιά με φοντο
την Αγγέλα και τον Ηλία

Σπάστηκα:

1.Στελλίτσα-Ρούσσος:Μόλις βλέπω τη μανα της Νόρας θέλω να κανω ζαπινγκ!

2.Λουκάς-Οχιά-Θεάρα μου:Εγω θα σε δείρω πολυ ευχαριστως Οχιά!
Να τη και η μετοπικη που έλεγα
Υποκλίνομαι στη Θεαρα Παπαδημητριου!!!!

3.Νόρα-Μπεκρου:Ετσι μπραβο δωσε χυλόπιτες Στεφανε στην Μπεκρουλίτα!
Πάλι δεν δουλευει και βρισκει ευκαιριες να φυγει απο το γραφειο αλλο που δεν ηθελε να την κπανησει ξανα
Πετα την εξω απο το γραφειο Νόρα ίλλιγγο μου φερνει.

4.Οχιά-Στελλίτσα:Εχει γνωμη και για το Ρούσσο η Οχια...
Εμετικες και οι δυο και οι ατακες τους δεν μου άρεσαν καθόλου, λυπάμαι!
Αυτα τα "αγαπη μου¨ και τα "γλυκια μου" προς τη Νταίζη για φάσκελα!

Με βαριά καρδιά ψηφιζω Καλό!
Σκηνοθετικά ήταν άρτιο, αλλα αρκετες ατακες ανεπαρκείς
Το πανοραμικο πλάνο στην πισινα και αυλη του Καρταλόσπιτου μου άρεσε πάρα πολυ

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
))

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukitsa στις Παρ Μαρ 11, 2011 8:03 pm, 1 φορά

Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 8:02 pm

Ενα επιεικώς κακό επεισόδιο.
Οχι άλλο Νταίζη, όχι αλλο Στέλλα, όχι αλλο Μελίτα.
ΕΛΕΟΣ

Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από black_cat Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 8:07 pm

Η κοιλιά της Νόρας ή που θα ναι πλάκα ή που θα ναι τούρλα.Απότομα την μεγαλώσανε!!!!!!!
Κατά τ' άλλα,χάλια! Razz Βαριέμαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!
Αφου σήμερα έκανα zapping,μία Εδέμ,μία wipe out!(πιο πολύ ενδιαφέρον έχει το δεύτερο!Μην το συζητάτε!)
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Δημοσίευση από st@cy Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 8:11 pm

Ενα ακομα συναρπαστικο επεισοδιο στην συλλογη pff
Επιεικως απαραδεκτο θα το ελεγα Βασω αλλα anyway Nyxia
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 8:14 pm

Σημερα εκλεισα παλι την tv .....ειναι η δευτερη συνεχομενη μερα που το κανω αυτο...και νιωθω υπεροχα!
Καλυτερα τα τραγουδακια στο you tube απο το να βλεπω Μελιτα Στελλα και Νταιζη..... Mmm
Και δε ψηφιζω... Mmm
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από κικκο Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 8:19 pm

ειδα μονο το μισο επεισοδιο αλλα δε μπορω να μη ξεχωρισω μια σκηναρα μεταξυ τ παναγιωτη κ τ κυριου αρζογλου....υποκλεινουμε σαυτουσ τσ ανθρωπουσ οταν παιζουν μαζι μπορουν να με κανουν να βουρκωσω μεσα σε λιγα δευτερολεπτα......το μονο που ξεχωριζω προσ το παρον.....κλπ δε πιστευω να σχολιασω γτ απο οτι διαβαζω απο τσ απο πανω μαλλον ξεραειλαεπεσε........

κ ελεοσ μαζευτε τη στελλα....θα αυτοκτονησω αν τη ξανακουσω να μιλαει για τη νταιζη!!!!!
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 8:30 pm

Το σημερινό μου άρεσε πολύ και το ψηφίζω τέλειο. Εντάξει, οι εξελίξεις τελευταία δε μας αφήνουν και πολύ ευχαριστημένους αλλά τέλειο γιατί είδα κάτι διαφορετικό σε σχέση με τα άλλα αυτής της εβδομάδας και γενικότερα του τελευταίου καιρού. Πρώτα απ'όλα με συγκίνησαν οι σκηνές της παρέας όταν αναφέρονταν στην Εδέμ και η συζήτηση Λουκά και κ.Ηλία. Είδαμε 2 σκηνές με Νόρα και Λουκά που ήταν απλές και γλυκές ταυτόχρονα. Εκεί που πήγα να πω ότι ψιλοκούρασε εκεί που δούλευε ο Λουκάκος τη Νόρα για τη..."βούρτσα" τελικά το πήρα πίσω, γιατί γέλασα με τις αντιδράσεις τους (με την καλή έννοια). Από την άλλη, Νικόλας - Δάφνη... είναι δύσκολο να αποχωριστούν την Εδέμ πόσο μάλλον η 2η που κατά τη γνώμη μου δίνει ρέστα στα τελευταία επεισόδια με τις ερμηνείες της. Μου περνάει το πόσο χάλια αισθάνεται για τη μετακόμιση, έντονα! Φυσικά το ίδιο ισχύει για όλη την παρέα απλά ανέφερα εκείνη. Η Στέλλα συνεχίζει το ίδιο τροπάριο.. Ή δε θα συμφωνεί με τη Νόρα σε κάτι, ή θα βγαίνει με τον Πέτρο ή θα υποστηρίζει τη Νταίζη. Πάντως, σε κάτι που είχε δίκιο η Νταίζη σήμερα είναι πως πρέπει να αφήσει τον Πέτρο (μακάρι να γινόταν έτσι, γιατί μου έχουν λείψει οι σκηνές Αμαλίας και Πέτρου σαν κανονικό ζευγάρι). Ευτυχώς, το αστέρι μας πήγε σε ξενοδοχείο και άφησε...μόνα τους τα Λουκανοράκια μας!! Παρ'όλο που εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με το ρόλο της Μελίτας, χαίρομαι που δεν την είδαμε και τόσο σήμερα γιατί έχει κουράσει το όλο σκηνικό με τις ζήλειες και τις ανασφάλειες και νομίζω την ίδια γνώμη σχετικά με το δεύτερο, έχουμε οι περισσότεροι... Πιστεύω πως το σημερινό θα έπρεπε κυρίως να επικεντρωθεί στην Εδέμ και στην παρέα της φεγγαρόπετρας και αυτό έγινε αν και...δυστυχώς ακούσαμε και για τα γνωστά (βλέπε διαμάντια).. Αυτά από μέναααααα λατρεύω Λουκάκο με μαύρη κοντομάνικη μπλούζα <3

Υ.Γ Πολύ γλυκιά και η αγκαλιά των 5 στο τέλος.. μια ψυχή μου έλειψε γιατί θυμήθηκα τη σκηνή από το τελευταίο επ. του προηγούμενου κύκλου αλλά ας μη θυμόμαστε τα παλιά

Υ.Γ 2 Φαίνεται ότι μόνο σε μένα άρεσε τόσο το επεισόδιο..! Razz Για να πω την αλήθεια και μένα μου την σπάνε ορισμένες σκηνές της Νταίζης, της Στέλλας και της Μελίτας αλλά συμβιβάζομαι γιατί με καλύπτουν όλες οι υπόλοιπες.. Είδα Λουκανορικά φιλάκιααααααααα Love!
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 8:32 pm

Είχε σήμερα "Μυστικά της Εδέμ"????? affraid δεν το πρόσεξα αλλά θα μου πείς και να το πρόσεχες είναι αυτά τα "Μυστικά" που ξέρουμε???
Εννοείται πως όχι...!!!!

Ποτέ δεν μου άρεσε να τρώω ξαναζεσταμένο φαγητό και όταν το έτρωγα ήταν για να μην κουράσω την μαμά μου αλλά απο την στιγμή που οι αγαπητοί σεναριογράφοι δεν μου είναι τίποτα, δεν είμαι αναγκασμένη να "τρώω" στην μάπα ότι μου σερβίρουν και μάλιστα σε επαναλαμβανόμενη και αποτυχημένη βερσιόν....!!!!

Πλέον τα "Μυστικά" μπορώ να τα βλέπω για να εκτιμάω όλο και περισσότερο την "Παουλίνα" που είχε τουλάχιστον ουσία, συνοχή και συνέπεια όσο ατάλαντοι και αν ήταν οι ηθοποιοί....!!!

Πάλι καλά που υπάρχουν και άτομα αξιόλογα εδώ στο φόρουμ που γράφουν σχολιασμούς άξιους και σενάρια άξια... έτσι μου είναι δύσκολο να ξεκολλήσω απο δώ....!!!

Αυτά... Ευχαριστώ.... Γειάσας....!!!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από fantina Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 8:35 pm

τα σημεια δικου μου ενδιαφεροντος .......
θα ξεκινησω οπως τα θυμαμαι ....
πρωτον :εξω μιρλα απο την παραγκα .....παραποιημενη ατακα της απιθανης και αλησμονητης Μαλβινας ....
δευτερη φορα που διωχνει η Νορα την μικρη μας κλαιουσα ψευδως .....
κατι σημαινει αυτο ....
να ελπισω στην τριτη και φαρμακερη ???
δευτερον :ατακα παρεας με πρωταγωνιστρεια ,την εχουμε χασει βρε παιδια ,Ευα ....τι θελει το τσοκαρο (αυτο το εβαλα εγω )απο την ζωη μας ,εδω ηθελε να σκοτωσει εμενα και το αγενητο παιδι μου ....
τι θελει ?να σπασει τα νευρα μας μην τιποτα πιο χοντρο και με αποκλεισουν δια παντως απο το φορουμ ....
τριτον :ναι σημερα εχουμε και τριτον (τι θετε ?)
ο διαλογος Νταιζης και Τρελαστερως .....
να νευριασω ...μπα
να συμφωνησω ....μπα
να γελασω ....μπα
η Νταιζη κριτης ολων ....εκτος του εαυτου της (αν ξαναγραψω ακομη μια φορα το ονομα αυτης θα λαλησω )το πλεον φερεγγυο ατομο
και πανω σε αυτη τη κουβεντα ....αρχιζω και αναρωτιεμαι ..ποσα αληθεια τελικα ,ξερει η τρελαστερω ?νομιζω λιγα και αυτα στραβα ......τις πταιει δεν ξερω ...εγω τι φταιω επισης δεν ξερω ....
τεταρτον :δεν ειμαι αρρωστη ,το διαβεβαιωνω ....
θελεις να μεινω το βραδυ να σου συμπαρασταθω ?απο τον δεν εχω αποφασισει ακομη αν ειμαι λαμογιο ή οχι ....
τι λες ρε θειο ,χθες χωρισες ,σημερα θελεις να παρηγορησεις .....
κατσε ντε θα'' πατησεις '' Wink τιποτα και θα πεσεις ....be cool dear ....
αλλα το οχι της Ερης καλο και derect .....αψογη απαντηση ..
τωρα τι συνεχεια θα εχει δεν ξερω ,δεν γνωριζω ,δεν απαντω ....
τι χαρηκα σημερα ....
χαρηκα την σκηνη Λουκα -Νορας (μαλλον το διασκεδαζαν ,πραγματικα )
χαρηκα τον Ηλια (η εμπειρια και η ποιοτητα φαινονται απο χιλιομετρα )
χαρηκα Δαφνη και Νικολα (φευγουμαι παιδια ....την κανουμε... )
χαρηκα ,την εχουμε χαμενη, Ευα (που καιρος ηταν να την υπολογισει καποιος στις αποφασεις που πρεπει να παρθουν )
χαρηκα στο τελος την παρεα (ολοι μαζι στα δυσκολα )
μονο και μονο επειδη χαρηκα και οπως εχω ξαναπει ειμαι large ψησιζω καλο !!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 8:42 pm

ΧΑΛΙ μαυρο το σημερινο επεισοδιο,ψιλοβαρεθηκα!!!!pff
Πολυ Στελλα,Νταιζη,Μελιτα και δεν μου αρεσε καθοοοολου!!!!!
Οταν δειχνει Στελλα-Ρουσσο θα αλλαζω καναλι,μη σας πω θα κλεινω εντελως την τηλεοραση γιατι αμα αρχισω απο τωρα τα λεξοτανιλ..την πατησα!!!!!lmao
Παντως σημερα αλλαξα καναλι,αυριο θα αλλαξω σπιτι,πολη,αριθμο!!!ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥ!!!!Μου αρεσει που εχει και πτυχιο ψυχολογιας...τη φλομωσε στο ψεμα το Νταιζουλινι και αυτη χαμπαρι..εμενα παντως λιγο χαζουλα μου φαινεται!!Δεν ΜΠΟΡΩ να πιστεψω οτι εχει καποια συγγενεια με το Νορακι...!!!
Το μονο που μου αρεσε ηταν η τελευταια σκηνη και οι ερμηνειες!!
Το μαθατε;;τη Νταιζη την εχουμε παρεξηγησει...σα δε ντρεπομαστε λεω γω...Siga...

Υ.σ1Ιωαννα(Δ.Μπελλος)τωρα το ειδα το τραγουδι και ελιωσα στο γελιο!!! : respect :
Υ.σ2 loukitsa εμενα προσωπικα μου ελειψαν τα "ασπαστηκα"και τα "σπαστηκα" Razz πολυ ωραιος σχολιασμος και καλως μας ηρθες πισω!!! ))
Καληνυχταα!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 8:54 pm

Το επεισόδιο το βρήκα άκρως βαρετό.
Ξεχώρισα μόνο τρεις σκηνές.
Πρώτον τη σκηνή Λευτέρη-Εύας όπου η Εύα είπε καθαρά και ξάστερα στον Λευτέρη ότι δεν μπορεί να ζεί μέσα στον τρόμο και θέλει μια ήρεμη και ευτυχισμένη ζωή μαζί του και με τα παιδιά της. Εγώ την Εύα σε αυτό το σημείο την καταλαβαίνω και συμφωνώ απόλυτα μαζί της κατά τον ίδιο τρόπο που καταλαβαίνω την Μελίτα όταν ζητάει το ίδιο πράγμα από τον Στέφανο.
Οι δυο κοπέλες κάνουν όνειρα που η ζωή που επέλεξαν οι άντρες τους τα κάνουν να απομακρύνονται και να θολώνουν. Και δεν είναι μόνο θέμα χρονικής καθυστέρησης αλλά και ουσίας, διότι έχουν μπλεχτεί σε πολύ επικίνδυνες καταστάσεις. Είναι λογικό λοιπόν να έχουν στρεσαριστεί και να το εκφράζουν αυτό το πράγμα.
Αν τελικά είναι ο Λευτέρης που έχει πάρει τα διαμάντια και επέστρεψε τα λύτρα στην Εύα, έχει κάνει μεγάλη πατάτα, διότι κρατώντας τα διαμάντια δείχνει ότι δεν θέλει ακόμα να απεμπλακεί από την υπόθεση. Έτσι η αίσθηση δικαίου του Λευτέρη έρχεται σε σύγκρουση με τα όνειρα της Εύας πράγμα που το βρίσκω και πολύ ενδιαφέρον σεναριακά.
Δεύτερον οι ζηλίτσες της Νόρας στον Λουκά. Εγώ την Νόρα σε αυτό το σημείο την καταλαβαίνω απόλυτα κατά τον ίδιο τρόπο που καταλαβαίνω και την Μελίτα. Ακόμα κι αν ξέρει τον σύντροφό της πάνω από 15 χρόνια, ακόμα κι αν έχει αποδειχθεί αθώος για όλες τις φορές που τον υποψιάστηκε η τελευταία από τις οποίες ήταν μόλις πριν μερικά επεισόδια, δεν παύει να είναι μια ερωτευμένη γυναίκα και γι' αυτό μια ανασφαλής γυναίκα που ζηλεύει.
Σήμερα οι ζηλίτσες της Νόρας τέλειωσαν με ζουζουνιές. Ελπίζω έτσι να συμβαίνει πάντα.
Και τρίτον η σκηνή του Στέφανου και της Εριέττας. Έχω βαρεθεί να βλέπω την Εριέττα να καταρρέει μπροστά στον Στέφανο. Μπροστά του όλο κάτι την φοβίζει, όλο δεν μπορεί να είναι μόνη κλπ κλπ. Η Εριέττα κάνει όνειρα και περιμένει την στιγμή που ο Στέφανος θα είναι έτοιμος να ανταποκριθεί στα αισθήματά της.
Αμ Εριέττα πώς θα ανταποκριθεί ο άνθρωπος που είναι ερωτευμένος μέχρι τα μπούνια με την Μελίτα;; Εδώ στο είπε ξεκάθαρα "μήν δίνεις στην πρότασή μου προεκτάσεις που δεν υπάρχουν"!! Αχ πού είναι οι στεφνομελιτικές σκηνές;;;
Τα υπόλοιπα, η μετακόμιση (που κράτησε χίλια μύρια επεισόδια και επιτέλους πραγματοποιήθηκε), το Στέφανος Αντιγόνη, το Στέφανος Εύα κλπ όλα Sleep
Πολύ ωραίες ερμηνείες και δηλητηριώδεις ατάκες στην σκηνή Νταίζης Αντιγόνης.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 9:00 pm

Cancoon έγραψε:
Δεύτερον οι ζηλίτσες της Νόρας στον Λουκά. Εγώ την Νόρα σε αυτό το σημείο την καταλαβαίνω απόλυτα κατά τον ίδιο τρόπο που καταλαβαίνω και την Μελίτα. Ακόμα κι αν ξέρει τον σύντροφό της πάνω από 15 χρόνια, ακόμα κι αν έχει αποδειχθεί αθώος για όλες τις φορές που τον υποψιάστηκε η τελευταία από τις οποίες ήταν μόλις πριν μερικά επεισόδια, δεν παύει να είναι μια ερωτευμένη γυναίκα και γι' αυτό μια ανασφαλής γυναίκα που ζηλεύει.
Σήμερα οι ζηλίτσες της Νόρας τέλειωσαν μου ζουζουνιές. Ελπίζω έτσι να συμβαίνει πάντα.
Εγώ ούτε καταλαβαίνω της ζηλίτσες της Νόρας, αλλα ούτε και βέβαια της συγκρίνω με της Μελίτας. Της Νόρας είναι, παροδικές, και απο ότι είδαμε δεν κρατάνε πάνω απο δύο λεπτά. Είναι απλώς ένας είδος γκρίνιας και ανάγκης επιβεβαίωσης που ζητάει απο τον Λουκά. Λανθασμένα βέβαια.
Της Μελίτας πάλι, δεν αλλάζει η γνώμη της, ότι και αν έχει γίνει.

Και τρίτον η σκηνή του Στέφανου και της Εριέττας. Έχω βαρεθεί να βλέπω την Εριέττα να καταρρέει μπροστά στον Στέφανο. Μπροστά του όλο κάτι την φοβίζει, όλο δεν μπορεί να είναι μόνη κλπ κλπ.
Η αλήθεια είναι οτι αυτή η Εριέττα η άτιμη όλο κακό κάνει. Θα έπρεπε να λέει ''αχ τι ωραίος καιρός'' τώρα που όλα δείχνουν αυτή ως υπεύθυνη για την δολοφονία της Αννας Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 17902

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 9:51 pm

Dust in the wind....
Όλη η σειρά είναι Dust in the wind...
Που πήγαν τα ώραια επεισόδιο που ασχολούμασταν με την Παρέα της Φεγγαρόπετρας, με τα μυστικά τους, τα προβλήματα τους, τους έρωτες τους....Πού είναι?
Μπούχτησα να βλέπω Στέλλα-Νταίζη-Μελίτα και ξανά Στέλλα-Νταίζη-Μελίτα!
Μπούχτησα ρε @!#$%^&
ΜΠΟΥΧΤΗΣΑ!!!!!!!!

Τον τελευταίο καιρό στους σχολιασμούς τον επεισοδίων βλέπω συνέχεια Άθλιο, Μέτριο, Άσχημο, Μέτριο, Άθλιο, Άσχημο.... Έλεος πια!!
Θέλω πίσω τα παλιά Μυστικά που έλεγες "Τι τέλειο και αυτό το επεισόδιο"
Το πηγάδι δεν είχε πάτο μάλλον.....

Τουλάχιστον είχε 2-3 καλές σκήνες........
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 9:57 pm

Με κάτι επεισόδια σαν το σημερινό παθαίνει ο τηλεθεατής παράκρουση

Θα μου επιτρέψετε να σχολιάσω ανακατεμένα.

Όταν στο καστ μιας σειράς συμπεριλαμβάνεται ο κύριος Αρζόγλου είναι κρίμα να μην του γράφει κάποιος σκηνές ουσίας. Στο κλείσιμο το βλέμμα του ήταν θάνατος. Τα μάτια του μας διηγήθηκαν την ιστορία της ζωής του. Είδα να περνάν μπροστά στα μάτια μου η ιστορία του με την Μαίρη και τα χρόνια που πέρασε σε κατάσταση παραίτησης. Έδειξε την κλάση του την εμπειρία του και τον λάτρεψα.

Όταν η παρέα δεν παλιμπαιδίζει και συζητάει σοβαρά τη λατρεύω. Στην έναρξη του επεισοδίου είπαν όσα οι δύσμοιροι τηλεθεατές αναρωτιόμαστε τόσο καιρό. Τι ζητάει απ τη ζωή τους το τσόκαρο πια; Απ το Λουκά πήρε αγάπη μέχρι που την έπιασε ανάσκελα με τον πατριό και τους άλλους δεν τους γνώριζε καν. Μπαχάλιασε τη ζωή του Λουκά και της Νόρας έδιωξε απ το σπίτι τους το Νικόλα και τη Δάφνη και προσπάθησε κατ επανάληψιν να σκοτώσει την Εύα και το αγέννητο παιδί της. Το ξέσπασμα της Εύας υπέροχο. Η Ξυλά κάτι τέτοιες σκηνές τις έχει βούτυρο στο ψωμί της. Σάπια μέχρι το τελευταίο της κοκκαλάκι η Νταιζούλα θα πω εγώ και μας την μπουκώνουν. Έλεος πια

Ο Λουκάς κι η Νόρα με τις ζηλίτσες όσο μένουν σε αυτό το ελαφρύ κλίμα είναι χαριτωμένοι. Στο κάτω κάτω είναι νιόπαντροι και τα νάζια και οι ζουζουνιές είναι αναμενόμενα και ευπρόσδεκτα. Μόνο που φοβάμαι οτι λίαν συντόμως θα περάσουμε σε παράνοια και χαλιέμαι.

Ο Νικόλας και η Δάφνη εξαιρετικοί στη θλίψη τους. Ο Νικόλας ξέρει καλά τη γυναίκα του και επισπεύδει την μετακόμιση για να μικρύνει η ψυχοφθόρα διαδικασία της αναμονής. Συγκινητική και τρυφερή η σκηνή και Γεωργόνη Γιαννακόπουλος μου άρεσαν πολύ.

Ο Λευτέρης είπε στην Εύα τη μαγική λεξούλα. Μαζί. Ελπίζω να ισχύει αυτό το ''συναποφασίζουμε'' και να μην γκρεμιστεί για άλλη μια φορά. Αυτό το κορίτσι χρειάζεται δίπλα του έναν άντρα να την αντιμετωπίζει ισότιμα και να την αγαπάει. Η Ξυλά με το Μπισμπίκη έδεσαν όμορφα τελικά και οι σκηνές τους βγαίνουν όλο και καλύτερες και η σημερινή ήταν μια απ τις καλύτερές τους.

Ο αποχαιρετισμός της Εδέμ στο φινάλε ελάχιστος κι ελπίζω να συνεχιστεί η σκηνή στο επόμενο επεισόδιο αλλά η αγκαλιά με έλιωσε

Η Εριέττα βλέπει οτι θα μπλέξει και είναι πελαγωμένη. Ο Στέφανος γαργαλιόταν να μείνει για παρηγοριά αλλά η τύπισα του ξηγήθηκε σπαθί. Ξέρεις του είπε τι νοιώθω και το να μείνεις εδώ ξέρεις τι ερμηνεία θα έχει πάρε τις αποφάσεις σου μόρτη και τα ξαναλέμε. Μαγκιά της και της βγάζω το καπέλο

Μέχρι εδώ όλα καλά. Μετά απο εδώ όμως αρχίζουν του κόσμου τα παράλογα

Ο Λουκάς σε μια τελευταία προσπάθεια να αγοραστεί η Εδέμ επισκέπτεται την Αντιγόνη και βρίσκει μπροστά του ποιάν άλλη την εκβιάστρια της σειράς. Η Νταιζούλα μαθαίνει οτι η Εδέμ ανήκει στην Αντιγόνη θεωρεί πως της ανήκει λες κι ότι υπάρχει στον μπεζαχτά των γύρω της είναι δικά της επειδή της τα χρωστάει η ζωή κι αρχίζει να εκφοβίζει τη μάνα της και να εκβιάζει το Λουκά για να πάρει μερίδιο απ τα διαμάντια. Παπαδημητρίου και Πολυχρονίδη εξαιρετικές. Τον κακό μπορώ και να τον δεχτώ και να τον θαυμάσω κι αυτό ακριβώς γίνεται με την Αντιγόνη. Όλα τα περιμένω απ αυτήν και την παρατηρώ προσεκτικά. Τον κακό που προσπαθούν να μου τον δικαιολογήσουν απλά τον σιχαίνομαι και με τη Νταίζη αυτό έχει γίνει. Με έχει κουράσει και συνήθως τις σκηνές της ούτε καν τις παρατηρώ

Κι ενώ έχω δει τον εκβιασμό και την απληστία της Νταιζάρας μου σερβίρουν την έταιρη εκνευριστική της σειράς σε μεγάλη δόση.

Η Στέλλα με το Ρούσσο με αναγουλιάζουν. Έχουν τις τελευταίες μέρες ένα σκασμό σκηνές. Βρείτε μου έστω και μια που να μπορεί να συγκριθεί με τη σκηνή του Ρούσσου και της Αμαλίας στην καντίνα. Όπως κι αν συγκρίνει κανείς τι βλέπαμε και τι βλέπουμε οι χαμένοι είμαστε εμείς οι τηλεθεατές.

Κι επειδή δεν μας έφτανε το γεροντοφλέρτ πέρασε κι απ το γραφείο της Νόρας να της σπάσει τα νεύρα πέρασε κι απ το μπαρ του Χρήστου να σπάσει τα δικά μας. Μια εκνευριστική άντε και να την αντέξω κι οι δύο μαζί άστο να πάει άστο. Η Στέλλα να λέει ηλιθιότητες και η Νταίζη να κάνει το άσπρο μαύρο. Βόηθα παναγιά.

Η Εύα κάνοντας κι αυτή την έσχατη προσπάθεια καλεί το Στέφανο να του ζητήσει να μεσολαβήσει στην Αντιγόνη. Η καλύτερη χημεία της σειράς που χάθηκε στο σπρώξιμο φάνηκε για άλλη μια φορά. Το άτιμο το εθνικό μίλησε. Το κακό είναι που μίλησε κι ο Στέφανος. Ξέρει λέει την σημασία αυτής της έκτασης για την Εύα. Πώς να μην ξέρεις αγόρι μου λέω εγώ που μ εκείνο το απουσιολόγιο τρομοκρατούσες ένα τσούρμο αθώους με το τρόπαιο πρώτο στη σειρά για να κοντράρεις το Μάνο; Εμείς θυμόμαστε κύριοι σεναριογράφοι.

Ο Στέφανος πήγε απ τη μάνα του και τήρησε την υπόσχεσή του κι η Αντιγόνη του είπε ένα παραμύθι καλύτερο απ την κοκκινοσκουφίτσα. Το πήρε να ζήσει κοντά στη θάλασσα τα γεράματά της και αν το αφήσει στον εγγονό της θα το δώσει εκείνη για να την πει γιαγιά. Εύα λέγε το παραμύθι με τα τούβλα και τα αυτοκίνητα στον Άγγελο απο τώρα γιατί την έχω ικανή να τον τουμπάρει.

Η Νόρα πήγε στο γραφείο και κόντεψε να φάει ξύλο απ την κατσαρή κατίνα που κουβάλησε μέσα εκεί την τύχη μου. Το ζαβό κατσαρό όταν δεν συμφωνούσε την έσπρωχνε την γκαστρωμένη. Πάλι καλά που δεν την έδειρε κιόλας να λέμε. Προσπαθούσε η Νόρα να τη συμβουλέψει το ζαβό στην καρακοσμάρα του. Είδε κι απόειδε περίμενε και την Εριέττα σου λέει αυτό έχει αρχίσει και ράβει άσπρη ρομπίτσα απ αυτές που δένουν πίσω δεν την ξαποστέλνω μη τυχόν τη δει και μου κάνει το γραφείο Αμέρικαν μπαρ; Αυτή η γυναίκα τώρα μεγαλώνει παιδί; Κι αναρωτιέται γιατί έχει γίνει καταθλιπτικό;

Βρέθηκε και το αυτοκίνητο της Αννούλας και αύριο πάμε πάλι απ την αρχή ανακρίσεις όπως το κόβω

Για άλλη μια φορά δεν ξέρω τι να ψηφίσω το επεισόδιο. Αυτό που αφορούσε τα μυστικά της Εδέμ ήταν πολύ καλό αλλά το άλλο μισό για κλάματα. Ας το πω καλό για το βλέμμα του Αρζόγλου το ξέσπασμα της Ξυλά και την αγκαλιά των πέντε

Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 10:13 pm

Clarabelle έγραψε:[size=16]

Όταν στο καστ μιας σειράς συμπεριλαμβάνεται ο κύριος Αρζόγλου είναι κρίμα να μην του γράφει κάποιος σκηνές ουσίας. Στο κλείσιμο το βλέμμα του ήταν θάνατος.
Αυτό με έκανε να μην το ψηφίσω αθλιοτατο του αθλιού! ΘΕΙΚΟΣ Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 195890

Η Εριέττα βλέπει οτι θα μπλέξει και είναι πελαγωμένη. Ο Στέφανος γαργαλιόταν να μείνει για παρηγοριά αλλά η τύπισα του ξηγήθηκε σπαθί. Ξέρεις του είπε τι νοιώθω και το να μείνεις εδώ ξέρεις τι ερμηνεία θα έχει πάρε τις αποφάσεις σου μόρτη και τα ξαναλέμε. Μαγκιά της και της βγάζω το καπέλο
Η Εριέττα κυρία για ακόμη μια φορά! Αλλες στην θέση της, θα εκμεταλλευόταν τον Στέφανο, θα ζήταγαν καμια αγκαλιά ( Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 111438 ) και δεν θα φερόταν όπως αυτή.

Η Στέλλα με το Ρούσσο με αναγουλιάζουν. Έχουν τις τελευταίες μέρες ένα σκασμό σκηνές. Βρείτε μου έστω και μια που να μπορεί να συγκριθεί με τη σκηνή του Ρούσσου και της Αμαλίας στην καντίνα. Όπως κι αν συγκρίνει κανείς τι βλέπαμε και τι βλέπουμε οι χαμένοι είμαστε εμείς οι τηλεθεατές.
Αχ! Καντίνα! Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 681539
Δεν ξέρω, είναι που θεωρώ κλάσεις ανώτερη την Πεφάνη? Είναι που θεωρώ τελείως ηλήθια και εκνευριστική την Στέλλα? Είναι και άλλα? Οπως και να χει, μισώ την Στέλλα
Σπόιλερ:
Γίνεται να την πεθάνουν αυτή αντί του Μπέλλου????
Ιωάννα, έχεις σύμμαχο. Οχι Μπέλλος-Τέλος. Αστέρω-Τέλος.
Η Στέλλα να λέει ηλιθιότητες και η Νταίζη να κάνει το άσπρο μαύρο. Βόηθα παναγιά.
Hταν η σκηνή που με εξόργισε.
Πριν λίγο καιρό η Νόρα και ο Λουκάς λέγανε το πως νιώθουν και τι ξέρουν για τον Ρούσσο, και η Αστέρω, μόνο που δεν τους έβρισε. Την Νταίζη πάλι μια χαρά την άκουσε.
Επίσης, ακούει την Νταίζη να καταγορεί την παρέα, και αντί να της αστράψει ένα φούσκο, κάθεται και την ακούει Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 951465

Η Αμαλία μου, μπορεί να είναι τρελή, μπορεί να κρύβει κακία μέσα της, και με την γλώσσα της να πληγώνει κόσμο, αλλα τα παιδιά της, δεν άφησε ποτέ κανείς να τα πειράξει, ή να πει το παραμικρό.
Η Στέλλα τι κάνει? Αφήνει την Νταίζη (που ξέρει τι τους έχει κάνει) και την κάθε Νταίζη να μιλάει έτσι για την κόρη της?
Ρε άντε μου στο διάλο Αστέρω.

ΝΟΡΑ ΜΕΙΝΕ ΟΡΦΑΝΗ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑ
Το άτιμο το εθνικό μίλησε. Το κακό είναι που μίλησε κι ο Στέφανος. Ξέρει λέει την σημασία αυτής της έκτασης για την Εύα. Πώς να μην ξέρεις αγόρι μου λέω εγώ που μ εκείνο το απουσιολόγιο τρομοκρατούσες ένα τσούρμο αθώους με το τρόπαιο πρώτο στη σειρά για να κοντράρεις το Μάνο; Εμείς θυμόμαστε κύριοι σεναριογράφοι.
Επεισόδιο 523 - Ημερομηνία 11-03-2011 195890 Η μία ατάκα πάνω στην άλλη. .

Η Νόρα πήγε στο γραφείο και κόντεψε να φάει ξύλο απ την κατσαρή κατίνα που κουβάλησε μέσα εκεί την τύχη μου. Το ζαβό κατσαρό όταν δεν συμφωνούσε την έσπρωχνε την γκαστρωμένη. Πάλι καλά που δεν την έδειρε κιόλας να λέμε. Προσπαθούσε η Νόρα να τη συμβουλέψει το ζαβό στην καρακοσμάρα του. Είδε κι απόειδε περίμενε και την Εριέττα σου λέει αυτό έχει αρχίσει και ράβει άσπρη ρομπίτσα απ αυτές που δένουν πίσω δεν την ξαποστέλνω μη τυχόν τη δει και μου κάνει το γραφείο Αμέρικαν μπαρ; Αυτή η γυναίκα τώρα μεγαλώνει παιδί; Κι αναρωτιέται γιατί έχει γίνει καταθλιπτικό;

Oχι μόνο έρχεται στο γραφείο με μια μουτσούνα μέχρι το πάτωμα, όχι μόνο της κάνει την ψυχαναλύτρια η Νόρα, αλλα την σπρώχνει κιόλας!
Και τι να κάνει η γκαστρωμένη, την διώχνει, με τόση αρνητική ενέργεια, δεν την μπορεί.Ασε που ξέρει, πόσο αγενέστατη είναι και φοβάται τι θα της κάνει πάλι με την Εριέττα.

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 10:16 pm

Καλό από μένα γιατί στο λίγο που είχε παρέα θύμισε κάτι από παλιά.
Εύα-Λευτέρης: Επιτέλους κάποιος που υπολογίζει την Θεά μου. Έχουν δέσει τέλεια κ αγαπώ. inlove inlove

Υπέροχη σκηνή με Νικόλα-Δάφνη.Πολύ καλή κ η σκηνή με Νόρα-Λουκά με κουράζει όμως λίγο η Νόρα με την γκρίνια κ την ανασφάλεια.

Έρι είσαι ΘΕΑΡΑ.

Όλα τα άλλα χάλια μαύρα, δεν τα σχολιάζω. Έλεος με την Στέλλα.

Υγ Μαζέψτε την τρελή Μελίτα.

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 10:23 pm

Cancoon έγραψε:
Σήμερα οι ζηλίτσες της Νόρας τέλειωσαν μου ζουζουνιές. Ελπίζω έτσι να συμβαίνει πάντα.

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω 100%
Ανάμεσα στην Νόρα και στον Λουκά υπάρχουν καθημερίνα μικρές ζήλιες του 1 λέπτου.
Η Νόρα είχε 2 φόρες πολύ ζήλια. Την πρώτη όταν ανακάλυψε ότι ο Λουκάς την κοροϊδεύε με την αμνησία, και με το δίκιο της πάντα, αλλά τσακωμούς τους κράτησε 2-3 επεισόδιο -αντιθέτως της Μελίτας με τον Στέφανο sfyr -
Η 2 φορά ήταν τότε με τις φωτογραφίες και με το δίκιο της και πάλι γιατί πριν λίγες μέρες είχε μάθει πως την κοροϊδευε άρα ήταν λογικό να χαθεί λίγη εμπιστοσύνη. Παρόλα αυτα ο τσακωμός κράτησε μόνο 2-3 επεισόδια.
Στο σημερίνο επεισόδιο η γκρίνια της Νόρας κράτησε ένα λεπτό, υπήρχε χιούμορ, και κατέληξε με αγκαλίτσες και φιλάκια!
Η Νόρα στο κάτω κάτω είναι έγκυος και νιόπαντρη! Αντίθετως η κατίνα Μελίτα...... sfyr sfyr
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 10:30 pm

Clarabelle έγραψε:

Με κάτι επεισόδια σαν το σημερινό παθαίνει ο τηλεθεατής παράκρουση

Θα μου επιτρέψετε να σχολιάσω ανακατεμένα.

Όταν στο καστ μιας σειράς συμπεριλαμβάνεται ο κύριος Αρζόγλου είναι κρίμα να μην του γράφει κάποιος σκηνές ουσίας. Στο κλείσιμο το βλέμμα του ήταν θάνατος. Τα μάτια του μας διηγήθηκαν την ιστορία της ζωής του. Είδα να περνάν μπροστά στα μάτια μου η ιστορία του με την Μαίρη και τα χρόνια που πέρασε σε κατάσταση παραίτησης. Έδειξε την κλάση του την εμπειρία του και τον λάτρεψα.

Όταν η παρέα δεν παλιμπαιδίζει και συζητάει σοβαρά τη λατρεύω. Στην έναρξη του επεισοδίου είπαν όσα οι δύσμοιροι τηλεθεατές αναρωτιόμαστε τόσο καιρό. Τι ζητάει απ τη ζωή τους το τσόκαρο πια; Απ το Λουκά πήρε αγάπη μέχρι που την έπιασε ανάσκελα με τον πατριό και τους άλλους δεν τους γνώριζε καν. Μπαχάλιασε τη ζωή του Λουκά και της Νόρας έδιωξε απ το σπίτι τους το Νικόλα και τη Δάφνη και προσπάθησε κατ επανάληψιν να σκοτώσει την Εύα και το αγέννητο παιδί της. Το ξέσπασμα της Εύας υπέροχο. Η Ξυλά κάτι τέτοιες σκηνές τις έχει βούτυρο στο ψωμί της. Σάπια μέχρι το τελευταίο της κοκκαλάκι η Νταιζούλα θα πω εγώ και μας την μπουκώνουν. Έλεος πια

Ο Λουκάς κι η Νόρα με τις ζηλίτσες όσο μένουν σε αυτό το ελαφρύ κλίμα είναι χαριτωμένοι. Στο κάτω κάτω είναι νιόπαντροι και τα νάζια και οι ζουζουνιές είναι αναμενόμενα και ευπρόσδεκτα. Μόνο που φοβάμαι οτι λίαν συντόμως θα περάσουμε σε παράνοια και χαλιέμαι.

Ο Νικόλας και η Δάφνη εξαιρετικοί στη θλίψη τους. Ο Νικόλας ξέρει καλά τη γυναίκα του και επισπεύδει την μετακόμιση για να μικρύνει η ψυχοφθόρα διαδικασία της αναμονής. Συγκινητική και τρυφερή η σκηνή και Γεωργόνη Γιαννακόπουλος μου άρεσαν πολύ.

Ο Λευτέρης είπε στην Εύα τη μαγική λεξούλα. Μαζί. Ελπίζω να ισχύει αυτό το ''συναποφασίζουμε'' και να μην γκρεμιστεί για άλλη μια φορά. Αυτό το κορίτσι χρειάζεται δίπλα του έναν άντρα να την αντιμετωπίζει ισότιμα και να την αγαπάει. Η Ξυλά με το Μπισμπίκη έδεσαν όμορφα τελικά και οι σκηνές τους βγαίνουν όλο και καλύτερες και η σημερινή ήταν μια απ τις καλύτερές τους.

Ο αποχαιρετισμός της Εδέμ στο φινάλε ελάχιστος κι ελπίζω να συνεχιστεί η σκηνή στο επόμενο επεισόδιο αλλά η αγκαλιά με έλιωσε

Μέχρι εδώ όλα καλά. Μετά απο εδώ όμως αρχίζουν του κόσμου τα παράλογα

Ο Λουκάς σε μια τελευταία προσπάθεια να αγοραστεί η Εδέμ επισκέπτεται την Αντιγόνη και βρίσκει μπροστά του ποιάν άλλη την εκβιάστρια της σειράς. Η Νταιζούλα μαθαίνει οτι η Εδέμ ανήκει στην Αντιγόνη θεωρεί πως της ανήκει λες κι ότι υπάρχει στον μπεζαχτά των γύρω της είναι δικά της επειδή της τα χρωστάει η ζωή κι αρχίζει να εκφοβίζει τη μάνα της και να εκβιάζει το Λουκά για να πάρει μερίδιο απ τα διαμάντια. Παπαδημητρίου και Πολυχρονίδη εξαιρετικές. Τον κακό μπορώ και να τον δεχτώ και να τον θαυμάσω κι αυτό ακριβώς γίνεται με την Αντιγόνη. Όλα τα περιμένω απ αυτήν και την παρατηρώ προσεκτικά. Τον κακό που προσπαθούν να μου τον δικαιολογήσουν απλά τον σιχαίνομαι και με τη Νταίζη αυτό έχει γίνει. Με έχει κουράσει και συνήθως τις σκηνές της ούτε καν τις παρατηρώ

Κι ενώ έχω δει τον εκβιασμό και την απληστία της Νταιζάρας μου σερβίρουν την έταιρη εκνευριστική της σειράς σε μεγάλη δόση.

Κι επειδή δεν μας έφτανε το γεροντοφλέρτ πέρασε κι απ το γραφείο της Νόρας να της σπάσει τα νεύρα πέρασε κι απ το μπαρ του Χρήστου να σπάσει τα δικά μας. Μια εκνευριστική άντε και να την αντέξω κι οι δύο μαζί άστο να πάει άστο. Η Στέλλα να λέει ηλιθιότητες και η Νταίζη να κάνει το άσπρο μαύρο. Βόηθα παναγιά.

Η Εύα κάνοντας κι αυτή την έσχατη προσπάθεια καλεί το Στέφανο να του ζητήσει να μεσολαβήσει στην Αντιγόνη. Η καλύτερη χημεία της σειράς που χάθηκε στο σπρώξιμο φάνηκε για άλλη μια φορά. Το άτιμο το εθνικό μίλησε. Το κακό είναι που μίλησε κι ο Στέφανος. Ξέρει λέει την σημασία αυτής της έκτασης για την Εύα. Πώς να μην ξέρεις αγόρι μου λέω εγώ που μ εκείνο το απουσιολόγιο τρομοκρατούσες ένα τσούρμο αθώους με το τρόπαιο πρώτο στη σειρά για να κοντράρεις το Μάνο; Εμείς θυμόμαστε κύριοι σεναριογράφοι.

Ο Στέφανος πήγε απ τη μάνα του και τήρησε την υπόσχεσή του κι η Αντιγόνη του είπε ένα παραμύθι καλύτερο απ την κοκκινοσκουφίτσα. Το πήρε να ζήσει κοντά στη θάλασσα τα γεράματά της και αν το αφήσει στον εγγονό της θα το δώσει εκείνη για να την πει γιαγιά. Εύα λέγε το παραμύθι με τα τούβλα και τα αυτοκίνητα στον Άγγελο απο τώρα γιατί την έχω ικανή να τον τουμπάρει.

Βρέθηκε και το αυτοκίνητο της Αννούλας και αύριο πάμε πάλι απ την αρχή ανακρίσεις όπως το κόβω

Για άλλη μια φορά δεν ξέρω τι να ψηφίσω το επεισόδιο. Αυτό που αφορούσε τα μυστικά της Εδέμ ήταν πολύ καλό αλλά το άλλο μισό για κλάματα. Ας το πω καλό για το βλέμμα του Αρζόγλου το ξέσπασμα της Ξυλά και την αγκαλιά των πέντε

Ta είπες όλα. Και δικαιούσαι να μιλάς, γιατί εσύ αυτή τη σειρά την αγάπησες και την πόνεσες από εκείνη την Κυριακή του Σεπτέμβρη του 2008, όταν έκανε πρεμιέρα με μεγάλες προσδοκίες.

Εγώ από το αποψινό θα κρατήσω:
1. Παρέα στην Αρχή και το φινάλε, γιατί Αυτοί είναι οι πρωταγωνιστές
2. Αντιγόνη-νταίζη-Λουκάς γιατί μου άρεσαν ερμηνευτικά
3. Στέφανος-Αντιγόνη (γιατί η χημεία τους ξεπερνά τις όποιες ανεπάρκειες του σεναρίου)
4. Στέφανος-Εύα γιατί όπως προείπατε το ΕΘΝΙΚΟ μίλησε και δεν είναι τυχαίο ότι και οι δύο αυτοί ηθοποιοί, είναι ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΤΗ ΤΑΞΕΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ
5. Εύα-Λευτέρης για το σύνολο της σκηνής
6. Εριέτα-Στέφανος γιατί επίσης είναι όαση, οι κοινές τους εμφανίσεις
7. Κώστας Αρζόγλου για το τελευταίο του βλέμμα και το ΚΥΡΟΣ που δίνει στη σειρά

Καλό Σαββατοκύριακο Love!

υ.Γ. Λευτεριά στους Ταλαντούχοι kyma

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 10:32 pm

Κι άλλη σκηνή Εύας -Στέφανου;;Love!
Keep walking!!!!!

Για τα άλλα απαξιώ....
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 10:34 pm

Εγώ θα την πώ την αμαρτία μου, το ευχαριστήθηκα το επεισόδιο. Είχε όσα περίμενα να δώ, διαβάζοντας την περίληψη, κι ακόμη περισσότερα. Ειχε τα λίγα λεπτά σκηνής οπου απόλαυσα ΤΟΝ ηθοποιό, τον υπέροχο κ. Αρτζόγλου, που με συγκίνησε χωρις εφφέ, χωρις πολλά λόγια, μόνο με το βλέμμα του - τι βλέμμα είναι αυτό, Θεέ μου - , και με την ειλικρίνεια της στάσης και της ερμηνείας του. Ηταν σαν ν'ανοιξε ξαφνικά μιά πόρτα και περάσαμε απ'το επίπεδο του σήριαλ σε ένα άλλο, πολύ ψηλότερο επίπεδο. Φαντάζομαιι πως θα ήταν αυτός ο ηθοποιός στα νιάτα του, και λυπάμαι ειλικρινά που δεν είχα την ευκαιρία να τον δώ στη σκηνή τότε που ήταν νέος.

Είχε κι άλλες ωραίες σκηνές, όπως αυτή του Στέφανου με την Εριέττα, οπου χάρηκα ιδιαίτερα τη στάση της Εριέττας, δεν θελει την παρουσία του Στέφανου κοντά της για συμπαράσταση, τον θέλει εκεί μόνο αν το θέλει κι αυτός τόσο όσο και η ίδια. Ετσι Εριέττα μου, είπαμε δεν θα πέσουμε στα πατώματα για έναν άνδρα, όσο κι αν τον αγαπάμε. Ετσι θα τον κάνουμε να μας δεί με άλλα μάτια.

Επίσης τη σκηνή του Στέφανου με την Εύα, ο Στέφανος έπεσε απ'τα σύννεφα για το παρασκήνιο της μανούλας του, και φυσικά καθόλου δεν τον πείραξε που η Εύα ήθελε ν'αγοράσει την Εδέμ, κι'ας φρόντισε εκείνη να τον ενημερώσει οτι "είναι και μιά καλή επένδυση"... Δεν χρειαζόταν να το πείς, Εύα μου, ο Στέφανος δεν είναι ο τύπος που θα σου κάνει έλεγχο, σ'εμπιστεύεται απόλυτα, όπως άλλωστε έκανε πάντα....

Το ύφος του Στέφανου όταν ρωτούσε τη μητέρα του με ποιό κίνητρο αγόρασε την Εδέμ όλα τα λεφτά.... Και η Αντιγόνη μπορεί να είπε ότι το θέλει για τα γεράματά της, αλλά ήταν φανερή η πίκρα της που κανείς δεν αποκαλεί τον Αγγελο "εγγόνι" της.... Αυτή είναι μιά από τις τιμωρίες της, αφού όπως λένε όλα εδώ πληρώνονται....

Αλλη μιά σκηνή που μ'άρεσε ήταν αυτή Νόρας Λουκά με τις ζηλίτσες για το γυναικείο άρωμα. Ηταν τόσο αυθόρμητο (αλλά όχι καραγκιοζίστικο) το παίξιμο και των δύο, ήταν φανερό οτι γέλαγαν κι οι ίδιοι με τα παλαβά λόγια του διαλόγου τους κι αυτό την απογείωσε τη σκηνή....

Και ο Λευτέρης αντέδρασε σωστά στην παρατήρηση της Εύας οτι θέλει ησυχία στη ζωή της, κάνοντάς την ισότιμο παρτενέρ, και βεβαιώνοντας οτι τίποτε δεν θ'αποφασίσει μόνος του, αλλά μόνο μαζί της... Κι αυτό ήταν αρκετό για να την κάνει να γελάσει και να τον φιλήσει, γιατί αλλιώς είχε συνηθίσει, δυστυχώς, να της φέρονται οι άντρες της ζωής της....

Νταίζη Αντιγόνη, ωραίες ερμηνείες κι από τις δύο. Τελικά ποιά είναι πιό δυνατή από τις δύο, ποιά θα επιβιώσει και ποιά θα μείνει στα μισά του δρόμου θα το δούμε, κάθε μιά έχει το κουμπί της, η μία το Χρήστο, η άλλη το Στέφανο, αλλά μεταξύ τους υπάρχει χάος αγεφύρωτο....

Η καημένη η Στέλλα, μετά την ερημιά της Μονεμβασιάς θέλει να χορτάσει κουλτούρα, και θέλει να μετατρέψει και το Ρούσσο σε "melomane" αλλά εκεί τα βρήκε μπαστούνια! Πήγε όμως να βοηθήσει, να ζητήσει τη μεσολάβηση της Νταίζης στη μανούλα για να πουλήσει την Εδέμ, αλλά κι εδώ σε τοίχο έπεσε!

Τι να σχολιάσω για τη Μελίτα, που πάλι με ύφος δέκα καρδιναλίων σερβίρει τις ιστορίες για αγρίους.... Η Νόρα ξέρει τι να κάνει, για την περίπτωση, τη στέλνει σπίτι της, αυτή να μην την βλέπει και να μην την ακούει, κι η άλλη να χαίρεται γι'αλλη μιά κοπάνα!

Και τέλος η αναχώρηση απ'την Εδέμ.... Η Δάφνη, πεισμωμένη, και υπέροχη στο μαυρόασπρο που φορούσε, η Εύα συντριμμένη, η Νόρα να την κρατάει, κι ο Νικόλας να μεταφέρει μόνος --ως συνήθως-- το τελευταίο κιβώτιο. Πάλι με χρόνια με καιρούς --μάλλον πολύ πιό γρήγορα!!!- πάλι δικιά τους θά'ναι!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από xristinaki_noraloukofan Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 11:03 pm

πόσο δύσκολο είναι να το αντιληφθεί κανείς....
αυτά τα 5 άτομα..ναι η παρέα της φεγγαρόπετρας..απόγειώνει τη σειρά....
τα τελευταία 2 λεπτά έσβησαν όλες τις σκηνές..όλες τις κατινιές και τις κορο'ι'δίες (βλ. μπουκλα,πιστολάκι β με αστέρι..κλπ.)
μου μετέδωσαν τόσα συναισθήματα,ήταν λες κι εγώ είχα ζήσει στην εδέμ και τώρα ξαφνικά την άφηνα κι έφευγα..τόσα συναισθήματα ανάμικτα,τόσες σκέψεις που ήταν ακατόρθωτο να ξεστομήσουν γιατί στην επόμενη λέξη θα κατέρρεαν όλοι τους αφήνοντας τις αναμνήσεις και τα συναισθήματα να ξεχυλίσουν από μέσα τους κυριεύοντάς τους και κανένας τους δεν ήξερε που θα καταλήξει κάτι τέτοιο....οπότε σώπασαν και αρκέστηκαν σε μια αγκαλιά που πάντα ήταν εκεί γι' αυτούς....ανατρίχιασα όταν έβλεπα τη σκηνή....κι εκεί που τελείωνε το επεισόδιο τρέιλερ για τη δευτέρα-ξεκατίνιασμα Μελίτας με φόντο Αμαλία-....και κάπως έτσι αντιλαμβάνεσαι την ποιότητα....
πολύ καλό μόνο και μόνο για τα παιδιά μας που δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους και δεν χρωστάνε τίποτα....
xristinaki_noraloukofan
xristinaki_noraloukofan
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 11:15 pm

Απο το σημερινο δεν υπαρχει τιποτα να κρατησω παρα μονο η τελευταια σκηνη με την παρεα να αγκαλιαζεται...
Ολα τα αλλα ανουσια κ βαρετα...
Μας πηρε ο κατηφορος και γυρισμο δεν εχει.....
Ασχημο απο εμενα.
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Σαβ Μαρ 12, 2011 1:03 am

Μάλιστα.... για να δούμε και σήμερα.
Σήμερα.... είχε γερές σκηνές κι ερμηνείες φανταστικές έχω να δηλώσω! Palamakia

Η παρέα στην αρχή: υπέροχοι! και πολύ ορθώς ξεσπάσανε, η Εύα καταπληκτική! Σημειώνω το αδιευκρίνιστο βλέμμα του Λουκά όμως και το κρατώ.... study

Νόρα Λουκάς και ζηλίτσες: είχαν ψοφήσει στο γέλιο και οι ίδιοι με τη σκηνή, και φαινότανε, και δε με χάλασε και καθόλου γιατί ήταν τόσο τρυφερές οι εκφράσεις τους, που χαζογέλαγα κι εγώ μαζί τους.... sisi

Δάφνη Νικόλας: εξίσου καταπληκτικοι στη θλίψη τους, μου την περάσαν ανέτως και σφίχτηκε το μέσα μου.... Snif

Έρι-Στέφανος: πολύ καλά του τα 'πες κούκλα μου, νέτα σκέτα, και σου βγάζω ό,τι καπέλο και σκουφί διαθέτω! : respect :

Εύα Στέφανος: κέντημα! oscar

Λουκάς Νταίζη Αντιγόνη: αμέτε μου στο διά_ο οι δυο θηλυκές..... Τρελή ένταση, τόσο που έγινα κάπως έτσι Grrr οπότε από ερμηνείες, πάλι σκίζουμε! Thumbs up

Στέφανος Αντιγόνη: άλλο κέντημα από δω! Thumbs up
Καλά η Αντιγόνη δεν παίζεται με τίποτα.... στόφα γνήσιας παγερής ραδιούργας κακιάς..... σε αντίθεση με την κόρη της, που είναι κουτοπόνηρη αντί για ραδιούργα, και σιχαμένη μες στην υπέρτατη απληστία της.... (έχω αρχίσει να ψάχνομαι μπας και της χρωστάω κι εγώ τίποτα και δεν το 'χω πάρει χαμπάρι...) /S

Αρζόγλου : respect : oscar (σσσσςςςς... χωρίς λόγια εδώ.... σεβασμός....)

Και τέλος μια σφιχτή αγκαλιά, μπροστά σε ένα φορτηγάκι μεταφορών... : respect :

Εδώ τελειώνουν τα ωραία, αλλά δεν μπορώ να πω, ήταν χορταστικά!

Από Νόρα Έρι Στέλλα, κράτησα μόνο το φόρεμα της Εριέτας.

Από Στέλλα Νταίζη έπαθα ένα wall ένα vomit και μια εσωτερική αποδιοργάνωση. Τελικά τείνω να συμπεράνω ότι η Στέλλα είναι απλώς βλαμμένη. Και η βλακεία, έχει στην τελική το ίδιο αποτέλεσμα με τις κακές προθέσεις....

Μελίτα: μωρή άχρηστη κι αλλοπαρμένη, μην κάνεις και ξανασηκώσεις χέρι στην μανούλα, που σε πληρώνει για να σε ψυχαναλύει και ΔΕΝ την ακούς κι απο πάνω, γιατί έχεις αποσυρθεί οριστικά στην παράνοια σου.... παρτσακλό, α παρτσακλό! gmt Που σου όφειλε κι εξήγηση ο ίσως μαφιόζος επειδή εσύ είσαι ζαβή! Fskl Μια ξανάστροφη σου οφείλουν έτσι που τα χεις κάνει, κατσαρά σαν την κώμη σου, κι αυτός και η Νόρα και οι γονείς σου, αλλά τους πρόλαβε σωρηδόν ο Μάνος και σε καταχέρισε εκ προοιμίου (κάτι ήξερε ο σίγουρα λαμόγιος να δεις....)

Αστεροτέτοια και Ρούσσο τους πέρασα στο FW. Οι αντοχές μου είναι περιορισμένες. zip

Λοιπόν, επειδή το επεισόδιο ως όλον το ευχαριστήθηκα, κι εστίασα στα θετικά του, τα οποία υπήρχαν σε ποσότητα και ποιότητα, κι επειδή χάρηκε το μάτι μου ερμηνείες και ήταν η μόνη ευχάριστη νότα της μέρας μου, θα το πω πολύ καλό, έτσι, για αλλαγή!

Καλό μας Σαββατοκύριακο Flkia

ΥΓ Clarabelle, συμφωνώ μέχρι κεραίας! Jessie, επίσης!
ΥΓ Με ταρακούνησε η τελευταία σκηνή των προσεχώς....
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Σαβ Μαρ 12, 2011 1:11 am

ebelina2007 έγραψε:Απο το σημερινο δεν υπαρχει τιποτα να κρατησω παρα μονο η τελευταια σκηνη με την παρεα να αγκαλιαζεται...
Ολα τα αλλα ανουσια κ βαρετα...
Μας πηρε ο κατηφορος και γυρισμο δεν εχει.....
Ασχημο απο εμενα.
oscar ntina fan ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΒΕΛΙΝΑΚΙ ΣΟΥΠΕΡ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΣΟΥ!!!!!!! ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!!!!!!! ΣΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης