Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap55%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 55% 
[ 39 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 71

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:16 pm

Loukasnora, τι υπέροχο αβατάρ και τι καταπληκτική υπογραφή είναι αυτά??
Οι δόξες του παρελθόντος και ένας ζωντανός μύθος του παρόντος! Ολοι τους σε κάνουν να ονειρεύεσαι!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:18 pm

ntina fan έγραψε:ο μανος βιαζοταν και αφησε το αντικειμενο αμεσως και η ανηλικη αυτη ηθελε σαν τρελλη να κανει ερωτα με τον ανδρα της ζωης της.

1) "Σταμάτα δεν θέλω" του είπε η Ευα. Και ο Μάνος συνέχισε

2) Υπάρχει λόγος που διώκεται ποινικά η σεξουαλική πράξη με ανήλικο, δεν βγάλανε στην τύχη τους νόμους. Ακόμα και να ήθελε η Ευα- που έγινε φανερό ότι δεν ήθελε/γιατί δεν το ήθελε έτσι, την κρίση ενός ανηλικου δεν την παίρνεις σοβαρά. Αν ήταν έτσι, θα ψηφίζαμε απο τα 12 ή τα 15 και όχι τα 18

3) Ο Μάνος πήγε ΜΕ ΜΑΧΑΙΡΙ να την βιάσει. Αυτό τα λέει όλα.

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από soso Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:18 pm

Aρια,όντως!!!Κι εγώ αν δε σε βλέπω πρώτη-πρώτη,νιώθω ένα κενό!Ενα "ωχ,τί γίνεται??!!",πιο περιφραστικά
Ταράζομαι,όταν αλλάζει η σειρά εμφάνισης lol!
Το επεισόδιο ήταν μετριο- καλό,αλλά απογειώθηκε απο τη Γεωργόνη στην αρχή,και τη θεα Ξυλά στο φινάλε : respect : : respect :
ΤΟΣΑ συναισθήματα μόνο με δακρυσμένα μάτια και φλασμπακ! Snif
Η για πρώτη φορά παρουσία του Μπίσμπι,στο σημείο αυτό..το τόσο συνδεδεμένο με το Μάνο..μάλλον κάτι λέει (ως σκηνοθετική επιλογή)..
Η "πικροδάφνη" του Νικολα,μ'έλιωσε,όπως και οι πέντε μαζί,σε όλες τις σκηνές τους..
Και μ'αρεσε που ειδικά ο Λουκάς ήταν αυτός που έγραψε στο απουσιολόγιο..
Σίγουρα ειναι δυσάρεστο να μιλούν για "όλους" που παραμένουν μαζί,και να λείπει Ο Μάνος..
Και σίγουρα περιμένω να δω αν η Εύα έχει κατι άλλο να θυμάται..πιο ευχάριστο..
Υγ.Ερι,αφού θα γίνεις,που θα γίνεις, θεία μου (κλασσικό),δώσε μου και το φόρεμά σου soutien
Πολύ καλό λοιπόν για Εδέμ και Ξυλά : respect : !
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:22 pm

αποψη σου αποψη μου. ο μανος πεταξε το αντικειμενο και η ευα ηθελε να κανει ερωτα σαν τρελλη.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:23 pm

JESSIE έγραψε:Loukasnora, τι υπέροχο αβατάρ και τι καταπληκτική υπογραφή είναι αυτά??
Οι δόξες του παρελθόντος και ένας ζωντανός μύθος του παρόντος! Ολοι τους σε κάνουν να ονειρεύεσαι!

Ευχαριστω παρα πολυ.Ειναι γεγονος πως αν και αρκετα μικρη για να ξερω τους μυθους του αβαταρ μου εγω μεγαλωσα με αυτους και παραλληλα αρκετα μεγαλη για να εκτιμησω την αξια τους.Και ο ανθρωπος της υπογραφης αξιος συνεχιστης τους.Και καπου εδω τελειωνω το off topic sisi sisi Ευχαριστω και παλι πολυ.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:23 pm

pasxalitsa έγραψε:
Cancoon έγραψε:

Ο Στέφανος και η Μελίτα, έγινε σαφές στο επεισόδιο, πονάνε γιατί αγαπιούνται!

Θα πάρει μια amoxil, που μαζί με την ειλικρίνεια είναι το κλειδί για τα πάντα Ο Στέφανος και θα του περάσει!!!! lmao

Πολύ σωστά τα λές, ο Στέφανος φυσικό είναι να πονάει, εδώ ένα σκυλάκι χάνουμε και γινόμαστε ράκος! Αλλά η περίπτωσή του δεν είναι ανίατη.... Αντίθετα, η Μελίτα δεν διορθώνεται ούτε με την ισχυρότερη αντιβίωση, ο εγωισμός της και η ανικανότητά της να αγαπήσει πραγματικά είναι τόσο βαθειά ριζωμένα που με τίποτε δεν πρόκειται να αλλάξει...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:25 pm

ntina fan έγραψε:αποψη σου αποψη μου. ο μανος πεταξε το αντικειμενο και η ευα ηθελε να κανει ερωτα σαν τρελλη.

Δεν είναι απλώς άποψη. Είναι νομος. Η σεξουαλική πράξη με ανήλικο διώκεται ποινικά, και ειδικά οταν έχει αντισταθεί θεωρείται βιασμός. Ποσο μάλλον δε, με την χρήση ενός αντικειμένου όπως το μαχαίρι.

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από mary - manos Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:25 pm

ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΟΥΝ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΒΙΑΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΠΩΣ ΕΞΗΓΟΥΝ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ( ΟΠΩΣ ΕΦΑΓΕ ΜΙΑ ΣΦΙΑΡΑ, ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ 15 ΧΡΟΝΙΑ) ?

mary - manos
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από soso Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:27 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο δεν μου άρεσε, γιατί ο αποχαιρετισμός της Εδέμ ταυτίστηκε με τις πιο άσχημες σκηνές των ηρώων: το πρώτο πράγμα που θυμήθηκε η Δάφνη ήταν η προδοσία που υπέστη από τον Νικόλα και την Εύα ενώ τα μόνα πράγματα που θυμήθηκε η Εύα ήταν ο βιασμός της, η απιστία του Μάνου και η παρολίγον αυτοκτονία της!

*απιστία του Μάνου με τη Μελίτα
*παρολίγον αυτοκτονία λόγω αφήγησης της Μελίτας

Αναγκαία προσθήκη,όταν μιλάμε με ονόματα,αλλά φροντίζουμε να ξεχνάμε ΔΙΣ το αγαπημένο μας! ))
Υγ.Κι ευχαριστούμε για τη δημοσιεύση! livani
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:27 pm

σαφως και λεει. εφυγε ο κακος ο μανος, και ηρθε ο καλος λευτερης..... βρε τι μ@@@@@@@@@@@ες λεω η ερμη.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:28 pm

mary - manos έγραψε:ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΟΥΝ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΒΙΑΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΠΩΣ ΕΞΗΓΟΥΝ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ( ΟΠΩΣ ΕΦΑΓΕ ΜΙΑ ΣΦΙΑΡΑ, ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ 15 ΧΡΟΝΙΑ) ?

1 ) Η Ευα, είχε μεγαλώσει μέσα στην βία. Ατομα τα οποία έχουν βιώσει τέτοιες καταστάσεις, έχουν διαφορετικό τρόπο σκέψης. Σε άλλους φαίνεται φυσιολογική μια τέτοια συμπεριφορά, άλλοι νομίζουν οτι οι ίδιοι φταίνε, κτλ κτλ.
Εδώ συγχώρεσε ΚΑΙ το κέρατο την παραμονή του γάμου.

2) ο Μάνος επίσης έχει δείρει και την Ευα αλλα και την Μελίτα. Μια χαρά συνέχισαν να τον αγαπάνε και οι δύο. Αυτό τι σημαίνει, οτι δεν τις έδειρε επειδή δεν σταμάτησαν να τον αγαπάνε?

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:29 pm

η αποψη μου ειναι αυτη. δεν την βιασε. η ευα ηθελε να κανει ερωτα σαν τρελλη και το αντικειμενο ο μανος το αφησε. σιγα μην ηταν και ο δρακος θεσσαλονικης.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:30 pm

soso έγραψε:
Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο δεν μου άρεσε, γιατί ο αποχαιρετισμός της Εδέμ ταυτίστηκε με τις πιο άσχημες σκηνές των ηρώων: το πρώτο πράγμα που θυμήθηκε η Δάφνη ήταν η προδοσία που υπέστη από τον Νικόλα και την Εύα ενώ τα μόνα πράγματα που θυμήθηκε η Εύα ήταν ο βιασμός της, η απιστία του Μάνου και η παρολίγον αυτοκτονία της!

*απιστία του Μάνου με τη Μελίτα
*παρολίγον αυτοκτονία λόγω αφήγησης της Μελίτας

Αναγκαία προσθήκη,όταν μιλάμε με ονόματα,αλλά φροντίζουμε να ξεχνάμε ΔΙΣ το αγαπημένο μας! Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 99687
Υγ.Κι ευχαριστούμε για τη δημοσιεύση! Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 763297

Με την οποία, όπως πολλάκις έχει αναφερθεί, έχουν κλείσει οι λογαριασμοι, και τι καλά που τα λένε αυτες οι δυό γυναίκες Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 767325

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:32 pm

ειμαι κατα του ξυλου αλλα το ξυλο η μελιτα το αξιζε
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:33 pm

Θα συφμωνήσω με τη Βάσω και θα προσθέσω πως ακόμα και αν η Εύα ήθελε να κάνει ερωτα με τον Μάνο δεν ήθελε με ΤΙΠΟΤΑ[/ με αυτόν τον τρόπο..
Και είναι ακατανόητο για μένα ότι τον συγχώρεσε!
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:34 pm

Δεν θα σχολιάσω τα κουλά που είδα. Αδιαφορώ για την Στέλλα κ το γελοίο φλερτ με τον Ρούσσο. Αδιαφορώ αν ο Στέφανος χωρίζει, αγαπάει, πονάει για Μελίτα. Ούτε θα ασχοληθώ με την μίρλα της Κατσαρής. Το επεισόδιο για μένα ήταν τέλειο γιατί λάτρεψα Δάφνη κ συγκινήθηκα μαζί της. Υπέροχη η Γεωργόνη! Τέλειο γιατί η Ξυλά με τον Σταύρου μαζί ζωγραφίζουν.
Τέλειο γιατί ο Λευτέρης μ άρεσε τρελά κ με Νταίζη, αλλά κ με την Εύα. Η παρουσία του στη Εδέμ λέει πολλά.
Τέλειο γιατί η ΘΕΑ Ξυλά ΣΑΡΩΣΕ τα πήρε όλα κ έφυγε. oscar
Τέλειο για Εδέμ.

Υγ Ξαναγυρνάμε στα ίδια βλέπω. Ήταν δεν ήταν βιασμός. Λυπάμαι πολύ, αλλά αυτό που είδα εγώ ναι, ήταν βιασμός.

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:34 pm

Γεωργόνη και Ξυλά απογείωσαν ενα επεισόδιο που αν έλειπαν τα παρατράγουδα μέχρι και καλό θα το έλεγες...
Για μένα που είδα τη σειρα απο το πρώτο επεισόδιο και έχω εγκαταλείψει την ελπίδα πολύ καιρό σημερα έκλεισε ενας μεγάλος κύκλος..
Τα Μυστικά της Εδέμ άρρηκτα συνδεδεμένα με την παραλία και την κατασκήνωση αλλάζουν ρότα..
Ενα μέρος είανι βεβαια αλλά εδω χάσαμε την ουσία ας μας έμενε το μέρος...

Σημερα πρώτη φορά μου άρεσε τόσο σκηνη Ευας και Λευτέρη, δεν θυμάμαι καν τι είπαν αλλά ο Λευτέρης έτρεξε κοντά της όταν έμαθε που είναι, και εκείνη στράφηκε στην αγακαλιά του για να ηρεμήσει..
Η Ευα σημερα προσπάθησε να ξορκίσει τις αναμνήσεις, μάταιος κόπος λέω εγώ.. δεν ξεχνάμε αυτό που είμαστε..
Τα στιγμιοτυπα της παρέας πάντα με συγκινούν...
Δεν ξέρω τι να ψηφίζω, πέρα απο αυτές τις στιγμές το επεισόδιο ήταν απαράδεκτο...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από ntina fan Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:36 pm

τον συγχωρεσε γιατι αγαπιουντουσαν . και καλα εκανε. αυτο εχει να κανει με την δυναμη της αγαπης
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:36 pm

Ας πω και εγώ 2 (μπορεί να είναι και 3, μην σας πω και 4) πραγματάκια για το επεισόδιο.

Γενικώς λάτρεψα την σκηνάρα την Δάφνης : respect : και της Εύας : respect :

Λάτρεψα το χιούμορ του Λευτέρη στην σκήνη με την Όχια και να συνέχιζω να έλπιζω, να εύχομαι, να ονειρεύομαι ένω μέλλον χώρις Νταίζη/Όχια!
Έπισης μου άρεσε που ο Λεύτερης ήταν δίπλα στην Εύα και ελπίζω να μείνει γιατί το αξίζει. Με τον Μάνο είχε περάσει πολύ άσχημες στιγμές, όπως τον βιασμό, αλλά και κάποιες καλές που δεν της ξεχνάω απλώς μπροστά σε αυτά που της έκανε δεν ήταν τίποτα.

Η πάρεα ήταν μοναδική όπως και όλες οι σκηνάρες του! Θύμηθηκα τα πάλια και αγαπημένα Μυστικά που ελπίζω να ξαναέρθουν γρήγορα...... Efxi γιατί νομίζω πως αυτοί φέρνουν τα νούμερα και τον δικό μας "τέλειο" ψήφο.
Αντιθέτως :

1) Η Μέλιτα....Σπαστικιά για χιλιοστή φορά! Μπορεί κάποιος να την μαζέψει?
Κάποιος? Κανένας?
Την έχω βαρεθεί να κλαίει. Θέλει τον Στέφανο, δεν θέλει τον Στέφανο, θέλει, δεν θέλει...Τά χαπια μουυυ.....

2) Η Στέλλα....... Πόσο ΈΛΕΟΣ!!!! Μπόρει να μην χώνει την μύτη της πάντου, να μην μπλέκει με το Πέτρο και να μην λέει καλό άνθρωπο την Όχια γιατί θα σαλτάρω? Μπορεί?

3) Η Όχια/Νταίζη...... Άλλο ΈΛΕΟΣ από εδώ! Γυρίζει, απειλεί, εκβιαζει αλλά πάνω απο ολα ειναι καλος ανθρωπος !!!!! Fskl

Θέλω Δρακούλακη, θέλω Ξύλα, θέλω Νόρα-Λουκά, θέλω Παρέα, θέλω Εύα-Λευτέρη, θέλω να βγάλω Μ.Ο. πάνω από 19!
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:39 pm

Απόψε ήταν η βραδιά αφιερωμένη στη Δάφνη.
Έπαιξε άψογα η Γεωργόνη . Κάθε σημείο της κατασκήνωσης είναι λογικό να της θύμιζε και από κάτι. Εξάλλου η ίδια έμενε εκεί και είναι λογικό να έχει περισσότερες αναμνήσεις από τους υπόλοιπους.
Η παρεά τακτοποίησε μια χαρά τα πράγματά της έτσι ώστε να μπορεί να απαλλαγεί από αυτήν τη δουλειά , που όπως και το κάνουμε θα της ήταν δύσκολο , κυρίως ψυχολογικά.Μπράβο , μια παρέα μια γροθιά.
Ο Ηλίας -κλασικός - έδειξε με δυο κουβέντες τη στενοχώρια την οποία νιώθει τώρα που σε αυτήν την ηλικία αποχωρίζεται το μέρος όπου έζησε όλη του τη ζωή.
Η Αγγέλα σωστή , μάνα του λόχου που προσπαθεί να βοηθήσει τον καθένα . Μπράβο της.
Η Εύα τώρα μόνο δυσάρεστες στιγμές θυμόταν; Δηλαδή το φλασμπακ της είχε μόνο αρνητικές στιγμές με το Μάνο.καλά , τίποτα θετικό , τίποτα ευχάριστο δεν είχαν να δείξουν που να τον συνδέουν με την Εδέμ;Και μετά ελπίζετε ότι θα φέρουν πίσω τον Μπουγιούρη!!Α καλά τώρα!!
Ο Νικόλας , ωραίος σύζυγος , κοντά στη γυναίκα του που ξέρει ότι πονάει πάρα πολύ. Προσπαθεί και σε μεγάλο βαθμό το καταφέρνει , να μην δείχνει τη στενοχώριά του και να βρίσκεται κοντά στη γυναίκα του και στο παιδί του.
Ο Λουκάς εκεί , κοντά σε όλους. Πλακίτσα με το Νικόλα , έτσι ώστε να τον κάνει και αυτόν κάπως να ξεχαστεί.
Η Νόρα τώρα. Δε φτάνει που έφυγε από την Εδέμ , έχει τώρα και τους γεροντοέρωτες της Στέλλας.Και με ποιον; Με τον Πέτρο !! Και δικαιολογημένα .Σου λέει τώρα ποιος ακούει την Αμαλία; Όσο για την επανασύνδεσή της με τον μπαμπάκα της , θα πρέπει να το αποχαιρετήσει.
Σπόιλερ:
Αν προσέξατε απόψε με τα λεγόμενα της Στέλλας και του Πέτρου μπορεί κάποιος να το ερμηνέψει ότι γνωρίζονται από παλιά.Κάτι σαν το ήξεις αφήξεις ένα πράγμα. Με το να θυμηθούν τα φοιτητιικά τους χρόνια στη Εξάρχεια αφήνουν οι συγγραφείς να εννοηθεί ότι μπορεί και από παλιά να γνωρίζονταν.Άρα αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο να επαληθευτούν αυτά που γράφει το Λοιπόν.
Η Νταίζη , ως συνήθως η γνωστή Νταίζη. Μια εκβιάζει με το γάντι στο Λευτέρη , μια ανακατεύει την Αμαλία με τον Πέτρο. Δεν αλλάζει αυτή με τίποτα τελικά. Τώρα θα είμαι κακιά αν πω ότι πολύ θα ήθελα να την καθάριζε ο Μπέλλος και να ησυχάζαμε;
Η Αμαλία προσπαθεί να βάλει μυαλό στη Μελίτα.Τι σκοτώνεσαι; Αυτή δεν έβαλε μυαλό τόσα χρόνια , τώρα θα αλλάξει; Με τίποτα . Οπότε , κοίτα να δεις τι θα κάνεις με τη Στέλλα που βρέθηκε μπάστακας μπροστά σου.
Ο Στέφανος προσπαθεί μα τη μάνα του , αλλά τζίφος. Τον λυπόμουν όταν πήγε στην Εύα και της είπε ότι δεν γίνεται τίποτα με την πώληση της Εδέμ. Μου άρεσε που πήγε και στο Χρήστο , όπου εκεί εξομολογήθηκε τα αισθήματά του για τη Μελίτα.
Προσωπικά θέλω περισσότερες σκηνές με την παρέα , όπως σήμερα, λιγότερες ως ελάχιστες με τη σφουγγαρίστρα και καθόλου σκηνές με τη Στέλλα. Μάνα να σου πετύχει , να κοντράρει και να στενοχωρεί συνεχώς την κόρη της , στην κατάστασή της.Δεν κοιτά να πάει να τους φτιάξει κανένα φαγητό να βρουν τα παιδιά , τα σούρτα φέρτα με το Πέτρο της έλειπαν.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:39 pm

ntina fan έγραψε:τον συγχωρεσε γιατι αγαπιουντουσαν . και καλα εκανε. αυτο εχει να κανει με την δυναμη της αγαπης

Ναι αλλά δεν κατάφερε ποτέ να είναι μαζί του ευτυχισμένη...

Όσο για τη Μελίτα ούτε εγώ την συμπαθώ- τη σιχαίνομαι- αλλά κανένας δεν αξίζει να τον κακομεταχειρίζονται...Ούτε ο πιο άθλιος χαρακτήρας...
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:41 pm

ntina fan έγραψε:ειμαι κατα του ξυλου αλλα το ξυλο η μελιτα το αξιζε

Kαμία γυναίκα δεν αξίζει σωματική βία, κυρίως με αυτόν τον τρόπο. ΚΑΜΙΑ, ούτε η Μελίτα που αντιπαθώ τα μάλα.
Και δεν μιλάμε για μπάτσα που μπορεί κάποιος να δώσει πάνω στα νεύρα του, αλλα για κακοποίηση.

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:41 pm

Πολυ καλο για τις σκηνες της παρεας που μου θυμισαν γιατι αγαπησα αυτη τη σειρα!!! ΓΙΑΤΙ οτι και να συμβει τα 5 (δυστυχως) μελη που εχουν μεινει θα ειναι παντα ο ενας διπλα στον αλλον!!!! Η σκηνη με την δαφνη να αποχαιρετα την εδεμ με συγκινησε και με ταξιδεψε πισω τοτε που περιμενα πως και πως να παει 7 η ωρα για να δω το επεισοδιο! Η Γεωργονη εκπληκτικη και τρομερα εκφραστικη! λατρεψα το δακρυ που ΚΥΛΙΣΕ ( ναι ναι υπαρχουν ηθοποιοι που μπορουν να κλαινε) και την αγκαλια του Νικολα!!!! Και τωρα που ειπα κλαινε καλε η ΞΥΛΑ οχι απλα εχει την ικανοτητα να δακρυζει αλλα να τρεχουν ρυακια απο τα ματια της!!! Φτου της δεν βλεπει την συναδελφο της που αντι να δακρυζει οταν λυπαται φωναζει σαν υστερικη και κουνιεται ολοκληρη λες και εχει καταπιει κομπρεσερ!!!! ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΣΚΗΝΗ η ευα θυμαται οοολα οσα περασε στην εδεμ και κατα ενα περιεργο τροπο ηταν αυτα που την πονεσαν πιο πολυ στη ζωη της! και 2 στα 3 ηταν εξαιτιας της αγιας μελιτας!!!!!
Το ανθρωπινο μυαλο εχει την διαστροφη αν θελετε πειτε το τα ασχημα πραγματα και αυτα που μας πονανε να μην τα ξεχναει και να τα θυμαται ακομα και αν εχουν περασει 50 χρονια!!!!! Πολλες φορες ξεχναει τα καλα!! Βεβαια η Ευα αγαπησε και πιστεψε τα λογια του μανου και αυτος παντα μα παντα την προδιδε!! Η Ευα απο τον μανο δυστυχως εχει να θυμαται πολλα ασχημα πραγματα και λιγα καλα!!!!!!

ΞΥΛΑ: : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
ΓΕΩΡΓΟΝΗ: : respect : : respect : : respect : : respect :
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:41 pm

Εγώ πάντως συμφωνώ Jessie, οπότε παίζει να 'χεις παρέα στην "απομόνωση" -ή και να μην είσαι τελικά "απομονωμένη"... Razz

Κι εμένα μου έκαναν εντύπωση οι αναμνήσεις. Ή, για να το θέσω σε πιο στέρεη βάση, η επιλογή των αναμνήσεων... οκ η Δάφνη είχε κι ευχάριστες. Αν και, εντελώς προσωπικά τώρα, δε θα με χάλαγε να θυμόταν και πώς ακριβώς απέκτησε την Εδέμ in the first place που λένε. Όσο για την Εύα... τι θες να θυμάσαι κοριτσάκι μου? το πώς βιάστηκες και πήγες ν' αυτοκτονήσεις δις σ'αυτό το μέρος? Παρντόν, αλλά δεν καταλαβαίνω. Οκ, ζωή σου είναι, αυτά πέρασες, να θυμάσαι τα μαθήματα όμως και τις εμπειρίες που κέρδισες. Ίσως πριν 7-8 χρόνια καταλάβαινα τι θέλει να πει ο ποιητής. Τώρα όμως νούκου....

Ερμηνευτικά υπέροχες και οι δύο, δεν το συζητώ. Κι επειδή τη Δάφνη την είδα με το φως της μέρας, χάρηκα βλέμματα κι εκφράσεις περισσότερο.

"Γλυκιά μου πικροδάφνη" τι τρυφερούλι.... Love!

Καλά που τα φτιάξανε σε fast forward κι έφαγαν τα γλυκά! Thumbs up Απολαυστικοί!
(κι εγώ θέλω γλυκάκι....)

Στέλλα πάλι συγχίζει την έγκυο κόρη της και σχολιάζει και τα νεύρα της! Εμ, της τα 'χεις κάνει κορδέλες μανδάμ, και τα δικά μας ομοίως (ατάκα μανούλας μου: άμα το πιάσω στα χέρια μου τ' Αστέρι, θα το κάνω αστερόσκονη! lmao ). Νομίζω ότι άκουσα και μια σκηνή με την Αμαλία, αλλά έβαζα τα μακαρόνια να βράσουν. Και μετά κάτι πήρε τ'αυτί μου με τον Πέτρο, αλλά εκεί μάλλον σούρωνα τα μακαρόνια. Κοπάναγα και το πέστο στο γουδί, δεν.....

Η Αμαλία δε, είπε μεγάλες αλήθειες σήμερα.... και μάλιστα στη μπούκλα της! Ε... ναι, στην κόρη της δηλαδή Angel Εσύ τρελή κι αγαπημένη τα λες, η θεόμουρλη κι αλλοπαρμένη όμως, που να παραδεχτεί... Τελικά αυτή η κοπελιά πρέπει να 'χει μεγάαααααλο θέμα με τον καθρέφτη της......

Η Νταίζη, τ' είχες Γιάννη μ', τ' είχα πάντα.... Ο Λευτεράκης πάλι, ωραίο υφάκι, δε λέω.... και πολύ μ' άρεσε που κατάλαβε κι έτρεξε στην Εύα, αυτή η αγκαλιά-γείωση της χρειαζόταν.... Thumbs up

Στέφανος: προσπάθησες μανάρι μου, κι έσιαξες μια τρύπα στο νερό με τη "μανούλα" που σου 'λαχε..... Καλή η σκηνή των τεσσάρων και πολύ καλώς τα πήρε η Εύα απ' όλες τις πάντες.... Θεϊκή ατάκα Ηλία "ποιά γεράματα, κάτι τέτοιοι δεν έχουν καλά γεράματα πες της χαιρετίσματα"... : respect :

Έρι μου κουράγιο! Όλα τα κρυμμένα βγαίνουν στο φως, θα βγουν κι αυτά και θα ανασάνεις! Μέχρι τότε όμως... καλά ξεμπερδέματα.....

Χρήστος: εσύ παλικάρι μου τι ζόρι τραβάς? Γιατί λές στον φίλο σου να συνεχίσει να παίζει τις κουμπάρες με το κοριτσάκι? Πολύ μετρημένα και ορθά απάντησε ο Στέφανος. Μακάρι να σταθεροποιηθεί εκεί σ' αυτή την οπτική, δε θ' αντέξω άλλο πέρα-δώθε, ζαλίζομαι ήδη.... Και τις μπαρούφες περί αγάπης τις ακούω βερέσε. Αυτό δεν είναι αγάπη που είχανε αυτοί οι δύο. Ένα στιγμιαίο ανεξέλεγκτο πάθος ήταν, μεταξύ δύο απολύτως αταίριαστων, που πήγανε να το κάνουν σχέση, δεν τα κατάφεραν και στην πορεία διέλυσαν κι έναν γάμο -μην ξεχνιόμαστε.....

Αυτά! Θα το πω καλό διότι με συγκίνησε η παρέα, και ιδίως η πικροΔαφνούλα σήμερα.... Snif
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 9:42 pm

JESSIE έγραψε:
pasxalitsa έγραψε:
Cancoon έγραψε:

Ο Στέφανος και η Μελίτα, έγινε σαφές στο επεισόδιο, πονάνε γιατί αγαπιούνται!

Θα πάρει μια amoxil, που μαζί με την ειλικρίνεια είναι το κλειδί για τα πάντα Ο Στέφανος και θα του περάσει!!!! lmao

Πολύ σωστά τα λές, ο Στέφανος φυσικό είναι να πονάει, εδώ ένα σκυλάκι χάνουμε και γινόμαστε ράκος! Αλλά η περίπτωσή του δεν είναι ανίατη.... Αντίθετα, η Μελίτα δεν διορθώνεται ούτε με την ισχυρότερη αντιβίωση, ο εγωισμός της και η ανικανότητά της να αγαπήσει πραγματικά είναι τόσο βαθειά ριζωμένα που με τίποτε δεν πρόκειται να αλλάξει...

Jessie και pasxalitsa συμφωνω και να προσθεσω πως Η Αμαλια σημερα εκανε την διαπιστωση που όλοι
βλέπουμε, η Μπεκρουλιτα δεν αγαπα το Στεφανο απλα τον θέλει
πισω γιατι δεν μπορει να δεχτει ότι την παρατησε για κατι άλλο.
Μα καλα παντα δευτερη αυτη η κοπελα?
Nyxia
soso ευχαριστω hihi

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης