Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

+28
roria
almaresi
Lyn
kapetanissa
lizzie
annoula!
nefelik
tzibirdika
Dorina <3 Πέτρος
hionati
sarita
marakii
Kornilia_Petrakitsa
evaki16
Antigoni!
Cancoon
soso
DESPOINA
JESSIE
fay66
νοριτσα
Δ.Μπέλλος
gxnel
fantina
Ezantakou
Caroline
loukitsa
Clarabelle
32 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap46%Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 46% 
[ 25 ]
Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 17% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 54
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από marakii Τρι Μαρ 15, 2011 10:35 pm

H πιο όμορφη σκηνή για μένα (και η πιο γούτσου) ήταν αυτή που η Νόρα κοιμόταν , ο Λουκάς παραμιλούσε στα πόδια της και του έχωσε και μια μικρή κλωτσίτσα Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 681539 Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 621900 Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 681539 ....

Απο κεί και πέρα μου άρεσε πολύ :

Νόρα-Λουκάς : γιατί κάθε φορά κάποιος τους διακόπτει Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 163940 ... η σκηνή όμως μου ΑΡΕΣΕ !!!!
Λουκάς-Έρη : Πολύ ωραία η σκηνούλα με τα αδελφάκια.... ο Λουκάς την πελάγωσε την Έρη η οποία ήταν ανήσυχη όπως και ο αδελφός της..
Αμαλία: θεάρα...Μην επαναλαμβανόμαστε φοβερή η ατάκα στο τέλος
Δάφνη-Νικόλας-Λουκάς: Μου άρεσε πολυ το φιλάκι του Λουκά στο κούτελο της Δάφνης και η σκηνή (να πω την αλήθεια μπορεί αυτό το home να είναι πιο ε3οπλισμένο αλλά ΘΕΛΩ το ατελιέ)
Λουκάς-Νικόλας:Μου άρεσε ο Λουκάς που είπε οτί το κάνει για τη Δάφνη....
Νόρα-Εύα:Πολύ καλή και ευχάριστη σκηνή στην τράπεζα...Νοράκι πάλι λιγούρες ?? θεάρα !!!
Νόρα-Αμαλία-Μελίτα:Μου άρεσε και η σκηνή και ο διάλογος κυρίως Αμαλίας-Νόρας
Παρέα+Τέρης: Και εκεί που έχουμε γλέντια και χαρές και γλυκάκια τσουπ ο αστυνόμος ε να μην χαλάσουμε και το ένθυμο του 327...(πάντως και ο Σταυρίδης και ο Παναγιώτης είχαν-έχουν πιστό φίλο το κασετοφωνάκι)
Νταίζη-Στέφανος-Χρήστος:Δυστυχώς η Νταιζάρα είχε δίκιο....
Από Πέτρο-Στέλλα κρατάω το θεικό κομμάτι του Σαββόπουλου και η αισιοδο3ία που έχει στα λόγια της η Στέλλα είναι πολύ καλή αλλά προτιμώ να γυρίσει στη Μονεμβασιά
Και για το τριαντάφυλλο , πρέπει να παραδεχτούμε πως ο Μπέλλος έχει δίκιο ....ααα και κάτι άλλο που συμφωνώ με την Ιωάννα ..δεν το έχω παρατηρήσει αυτό με τους τίτλους αλλά είναι άδικο
Εύα-Λευτέρης:καλή σκηνή , αυτό που μου αρέσει στο Λευτέρη είναι η καλοσύνη που βγάζει....
Λευτέρης-Δάφνη: υπέροχη σκηνή , υπέροχη μελωδία....μπορεί η Εύα και να πέρασε αλλά και να έκανε πολλά στην Εδέμ αλλά για τη Δάφνη είναι πιο επώδυνο γιατί εκεί μεγάλωσε εκεί έζησε και εκεί πέρασε τα πάντα

Νομίζω αυτά από εμένα....!!!

Θέλω ΛουκαΝορικές σκηνές Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 13379
Θέλω διάλογο Νόρας-Δάφνης
Θέλω πίσω την Εδέμ
Θέλω παρέα

Ψηφίζω Πολύ Καλό !!!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Μαρ 15, 2011 11:06 pm

JESSIE έγραψε:Αυτά που ονειρεύτηκε ο Στέφανος, δεν υπάρχει κανένα απολύτως εμπόδιο στο να τα πραγματοποιήσει. Ολοι (στο σήριαλ) έχουν αποδεχτεί οτι αυτοί οι δύο είναι μαζί, και κανείς δεν τους εναντιώνεται, ούτε καν η μεχρι πρότινος πολέμιά τους, η Αντιγόνη. Ο Πέτρος δεν έχει επιρροή στην κόρη του, η Αμαλία δεν είναι εναντίον τους, οπότε κανείς ουσιαστικά δεν τους εμποδίζει να είναι μαζί. Κι όμως δεν είναι! Γιατί οι ίδιοι είναι το εμπόδιο, το εμπόδιο πηγάζει από μέσα τους.... Κι αυτό το εμπόδιο δεν μπορούν να το νικήσουν, είναι πάγιο και αξεπέραστο.... Τα λόγια της Νταίζης είναι ολόσωστα. Το αν θα είναι με την Εριέττα ή οχι, αυτό δεν συνδέεται με το ότι με τη Μελίτα είναι ένας έρωτας χωρις βάσεις, που έχει φουσκώσει και ξεφουσκώσει άπειρες φορές και στερείται τα βασικά, δηλ. ειλικρίνεια και εμπιστοσύνη.... Και με την Εριέττα εθελοτυφλείς, γιατί υπάρχει στις σκηνές τους ένας υπολανθάνων ερωτισμός, που για μένα είναι πιό σέξυ απ'τις αισθησιακές σκηνές με τη Μελίτα....

Jessie η γνώμη σου δεν με ενδιαφέρει και γι' αυτό δεν θα σου απαντήσω επί της ουσίας.
Μπορείς να πιστεύεις ό,τι θέλεις, όπως κι εγώ άλλωστε.
Σε παρακαλώ πολύ όμως να μην μου κάνεις παρατηρήσεις επί προσωπικού του τύπου "εθελοτυφλείς".
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Μαρ 15, 2011 11:13 pm

Cancoon έγραψε:Όταν έφυγε ο Στέφανος και η Νταίζη έμεινε μόνη με τον Χρήστο, αυτοακυρώθηκε παραδεχόμενη τους πραγματικούς λόγους για τους οποίους μίλησε στον Στέφανο υπέρ της Εριέττας. Θέλει να πάρει ο Στέφανος την Εριέττα από την Ελλάδα ώστε το ενδεχόμενο άδικης σύλληψής της για τον φόνο της Άννας να απομακρυνθεί και να μην πιέζεται ψυχολογικά ο Χρήστος.
Σε κάθε περίπτωση αυτά που είπε είναι αβάσιμα. Το θέμα δεν είναι αν η Εριέττα νιώθει φλόγα ή πυρκαγιά, το θέμα είναι τι νιώθει ο Στέφανος για την Εριέττα και αυτό είναι σκέτη εκτίμηση. Έπειτα η Μελίτα στάθηκε στον Στέφανο σε όλα και συγκρούστηκε για χάρη του με όλους - ακόμα και όταν ήταν μέσα στην φυλακή και δεν ήθελε να την δει αυτή πήγαινε κάθε μέρα!
Σε κάθε περίπτωση απορώ πώς είναι δυνατόν να λέει η Νταίζη ότι θέλει το καλό του Στέφανου όταν του εύχεται να κάθεται σε ένα σπίτι με μια γυναίκα για την οποία αισθάνεται εκτίμηση, να κάνουν λαμογιές μαζί. Τι ωραία ζωή αλήθεια για έναν άνθρωπο που ονειρεύτηκε καλοκαίρια στην Σύρο και χειμώνες στο Παρίσι με τον έρωτα της ζωής του και την γυναίκα που τον συντάραξε ως άνθρωπο, την Μελίτα!!
Μακάρι να μην καταδικαστεί ο Στέφανος σε μια μισή ζωή - ξενερωμα μαζί με την Εριέττα.
Πάντως ο Στέφανος και ο Χρήστος πήραν στο ψιλό την Νταίζη (και καλά έκαναν) και ενδεικτικό αυτού είναι το γεγονός ότι όταν ο Στέφανος βρέθηκε με την Εριέττα για μια ακόμη φορά έβγαλε την σκηνή Sleep . Άσε που ενώ αυτή έλεγε τον πόνο της για το αν θα κατηγορηθεί κλπ κλπ αυτόν τον έκαιγε μην βγει στη φόρα η υπόθεση των διαμαντιών.
Ωραία τα πλάνα στον Λευτέρη στην παραλία.
Μου λείπουν πάρα οι Στεφανομελιτικές σκηνές!!
''

ναι ειναι ευτυχια να εισαι με εναν ανθρωπο που θελει να αλλαξει αυτο που εισαι, που να εξηγεις καθε σου κινηση αλλα προς θεου να του λες αυτα που θελει εκεινη να ακουσει και δυστυχια να εισαι με μια γυναικα που σε δεχεται οπως εισαι που δεν ρωταει τι και πως και δεν θελει να σε αλλαξει.Πραγματικα δηλαδη θα ειναι για λυπηση η ζωη του με την εριεττα Nyxia
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από hionati Τρι Μαρ 15, 2011 11:15 pm

Cancoon έγραψε:Όταν έφυγε ο Στέφανος και η Νταίζη έμεινε μόνη με τον Χρήστο, αυτοακυρώθηκε παραδεχόμενη τους πραγματικούς λόγους για τους οποίους μίλησε στον Στέφανο υπέρ της Εριέττας. Θέλει να πάρει ο Στέφανος την Εριέττα από την Ελλάδα ώστε το ενδεχόμενο άδικης σύλληψής της για τον φόνο της Άννας να απομακρυνθεί και να μην πιέζεται ψυχολογικά ο Χρήστος.
Σε κάθε περίπτωση αυτά που είπε είναι αβάσιμα. Το θέμα δεν είναι αν η Εριέττα νιώθει φλόγα ή πυρκαγιά, το θέμα είναι τι νιώθει ο Στέφανος για την Εριέττα και αυτό είναι σκέτη εκτίμηση. Έπειτα η Μελίτα στάθηκε στον Στέφανο σε όλα και συγκρούστηκε για χάρη του με όλους - ακόμα και όταν ήταν μέσα στην φυλακή και δεν ήθελε να την δει αυτή πήγαινε κάθε μέρα!
Σε κάθε περίπτωση απορώ πώς είναι δυνατόν να λέει η Νταίζη ότι θέλει το καλό του Στέφανου όταν του εύχεται να κάθεται σε ένα σπίτι με μια γυναίκα για την οποία αισθάνεται εκτίμηση, να κάνουν λαμογιές μαζί. Τι ωραία ζωή αλήθεια για έναν άνθρωπο που ονειρεύτηκε καλοκαίρια στην Σύρο και χειμώνες στο Παρίσι με τον έρωτα της ζωής του και την γυναίκα που τον συντάραξε ως άνθρωπο, την Μελίτα!!
Μακάρι να μην καταδικαστεί ο Στέφανος σε μια μισή ζωή - ξενερωμα μαζί με την Εριέττα.
Πάντως ο Στέφανος και ο Χρήστος πήραν στο ψιλό την Νταίζη (και καλά έκαναν) και ενδεικτικό αυτού είναι το γεγονός ότι όταν ο Στέφανος βρέθηκε με την Εριέττα για μια ακόμη φορά έβγαλε την σκηνή Sleep . Άσε που ενώ αυτή έλεγε τον πόνο της για το αν θα κατηγορηθεί κλπ κλπ αυτόν τον έκαιγε μην βγει στη φόρα η υπόθεση των διαμαντιών.
Ωραία τα πλάνα στον Λευτέρη στην παραλία.
Μου λείπουν πάρα οι Στεφανομελιτικές σκηνές!!

συμφωνω μαζι σου απολυτα...οπως παντα αλλωστε...παντα ο σχολιασμος σου με συνεπαιρνει...
δικα σου... oscar oscar oscar
με καλυψες σε ολα δεν εχω κατι αλλο να πω...
περα απο οτι σημερα μου αρεσε η αμαλια..θεικες ατακες και υφος.... yey
και εμενα μου λειπουν ο σκηνες στεφανου και μελιτας... Aww
αυτοι οι δυο βγαζουν ερωτα,παθος,αγαπη και μια γλυκα μαζι που με λιωνουν καθε φορα..
αν και μπορω να πω οτι απολαμβανω εξισου και τις σκηνες που μαλωνουν καθως η χημεια τους τις κανει μοναδικες... ))
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από hionati Τρι Μαρ 15, 2011 11:22 pm

sarita έγραψε:
Cancoon έγραψε:Όταν έφυγε ο Στέφανος και η Νταίζη έμεινε μόνη με τον Χρήστο, αυτοακυρώθηκε παραδεχόμενη τους πραγματικούς λόγους για τους οποίους μίλησε στον Στέφανο υπέρ της Εριέττας. Θέλει να πάρει ο Στέφανος την Εριέττα από την Ελλάδα ώστε το ενδεχόμενο άδικης σύλληψής της για τον φόνο της Άννας να απομακρυνθεί και να μην πιέζεται ψυχολογικά ο Χρήστος.
Σε κάθε περίπτωση αυτά που είπε είναι αβάσιμα. Το θέμα δεν είναι αν η Εριέττα νιώθει φλόγα ή πυρκαγιά, το θέμα είναι τι νιώθει ο Στέφανος για την Εριέττα και αυτό είναι σκέτη εκτίμηση. Έπειτα η Μελίτα στάθηκε στον Στέφανο σε όλα και συγκρούστηκε για χάρη του με όλους - ακόμα και όταν ήταν μέσα στην φυλακή και δεν ήθελε να την δει αυτή πήγαινε κάθε μέρα!
Σε κάθε περίπτωση απορώ πώς είναι δυνατόν να λέει η Νταίζη ότι θέλει το καλό του Στέφανου όταν του εύχεται να κάθεται σε ένα σπίτι με μια γυναίκα για την οποία αισθάνεται εκτίμηση, να κάνουν λαμογιές μαζί. Τι ωραία ζωή αλήθεια για έναν άνθρωπο που ονειρεύτηκε καλοκαίρια στην Σύρο και χειμώνες στο Παρίσι με τον έρωτα της ζωής του και την γυναίκα που τον συντάραξε ως άνθρωπο, την Μελίτα!!
Μακάρι να μην καταδικαστεί ο Στέφανος σε μια μισή ζωή - ξενερωμα μαζί με την Εριέττα.
Πάντως ο Στέφανος και ο Χρήστος πήραν στο ψιλό την Νταίζη (και καλά έκαναν) και ενδεικτικό αυτού είναι το γεγονός ότι όταν ο Στέφανος βρέθηκε με την Εριέττα για μια ακόμη φορά έβγαλε την σκηνή Sleep . Άσε που ενώ αυτή έλεγε τον πόνο της για το αν θα κατηγορηθεί κλπ κλπ αυτόν τον έκαιγε μην βγει στη φόρα η υπόθεση των διαμαντιών.
Ωραία τα πλάνα στον Λευτέρη στην παραλία.
Μου λείπουν πάρα οι Στεφανομελιτικές σκηνές!!
''

ναι ειναι ευτυχια να εισαι με εναν ανθρωπο που θελει να αλλαξει αυτο που εισαι, που να εξηγεις καθε σου κινηση αλλα προς θεου να του λες αυτα που θελει εκεινη να ακουσει και δυστυχια να εισαι με μια γυναικα που σε δεχεται οπως εισαι που δεν ρωταει τι και πως και δεν θελει να σε αλλαξει.Πραγματικα δηλαδη θα ειναι για λυπηση η ζωη του με την εριεττα Nyxia

οταν αγαπας καποιον αληθινα και ο ερωτας ειναι δυνατος δε σε νοιαζει και βασανιστηρια να σου κανει και ο αλλος...και στην κολαση να σε στειλει...γιατι εσυ απλα τον αγαπας...ετσι ειναι οι μεγαλες αγαπες...οι αγαπες που εχουν δυναμικη και ενταση...μπορει να σε πονανε καποιες φορες αλλα σε στελνουν στον παραδεισο με τη μια...αυτο ζει ο στεφ με τη μελιτα...γι αυτο και παρα τις δυσκολιες γυριζουν παντα ο ενας στην αγκαλια του αλλου...το ειπε και ο ιδιος...ακομη και με ολα αυτα που εχουν γινει...την αγαπα και του λειπει...οπως και η μελιτα τον αγαπα...
αντιθετα οι αγαπες οι λιγες ειναι απλα μετριες...
δηλαδη ο στεφανος θα ειναι ευτυχισμενος με την ερη επειδη εκεινη τον αγαπα ακομη και αν αυτος αισθανεται για εκεινη μονο εκτιμηση και ειναι ακομη ερωτευμενος με τη μελιτα.;;;..και αυτο εκεινος το λεει...εκεινος δηλωνει πως αγαπα τη μελιτα...ή θα την ξεπερασει και καλα;;;εδω δεν καταφερε να την ξεπερασει με την ευα για την οποια ειχε αισθηματα και ενα γιο...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Μαρ 15, 2011 11:34 pm

Cancoon, ΟΚ, κακή φρασεολογία, παραφράζω λοιπον και λέω οτι εγώ πιστευω πως ο Στέφανος και η Εριέττα, σαν ζευγάρι, έχουν φοβερή χημεία, ταιριάζουν, εμφανισιακά και ερμηνευτικά, και υπάρχει μεταξύ τους ένας υπολανθάνων ερωτισμός που ξεπερνάει, κατά τη γνώμη μου πάντα, τις ερωτικές σκηνές με τη Μελίτα, που δυστυχώς, και πάντα κατα την γνώμη μου, παρά το ότι είναι υποτίθεται ρεαλιστικές, στερούνται αληθοφάνειας.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Μαρ 15, 2011 11:35 pm

hionati έγραψε:
sarita έγραψε:
Cancoon έγραψε:Όταν έφυγε ο Στέφανος και η Νταίζη έμεινε μόνη με τον Χρήστο, αυτοακυρώθηκε παραδεχόμενη τους πραγματικούς λόγους για τους οποίους μίλησε στον Στέφανο υπέρ της Εριέττας. Θέλει να πάρει ο Στέφανος την Εριέττα από την Ελλάδα ώστε το ενδεχόμενο άδικης σύλληψής της για τον φόνο της Άννας να απομακρυνθεί και να μην πιέζεται ψυχολογικά ο Χρήστος.
Σε κάθε περίπτωση αυτά που είπε είναι αβάσιμα. Το θέμα δεν είναι αν η Εριέττα νιώθει φλόγα ή πυρκαγιά, το θέμα είναι τι νιώθει ο Στέφανος για την Εριέττα και αυτό είναι σκέτη εκτίμηση. Έπειτα η Μελίτα στάθηκε στον Στέφανο σε όλα και συγκρούστηκε για χάρη του με όλους - ακόμα και όταν ήταν μέσα στην φυλακή και δεν ήθελε να την δει αυτή πήγαινε κάθε μέρα!
Σε κάθε περίπτωση απορώ πώς είναι δυνατόν να λέει η Νταίζη ότι θέλει το καλό του Στέφανου όταν του εύχεται να κάθεται σε ένα σπίτι με μια γυναίκα για την οποία αισθάνεται εκτίμηση, να κάνουν λαμογιές μαζί. Τι ωραία ζωή αλήθεια για έναν άνθρωπο που ονειρεύτηκε καλοκαίρια στην Σύρο και χειμώνες στο Παρίσι με τον έρωτα της ζωής του και την γυναίκα που τον συντάραξε ως άνθρωπο, την Μελίτα!!
Μακάρι να μην καταδικαστεί ο Στέφανος σε μια μισή ζωή - ξενερωμα μαζί με την Εριέττα.
Πάντως ο Στέφανος και ο Χρήστος πήραν στο ψιλό την Νταίζη (και καλά έκαναν) και ενδεικτικό αυτού είναι το γεγονός ότι όταν ο Στέφανος βρέθηκε με την Εριέττα για μια ακόμη φορά έβγαλε την σκηνή Sleep . Άσε που ενώ αυτή έλεγε τον πόνο της για το αν θα κατηγορηθεί κλπ κλπ αυτόν τον έκαιγε μην βγει στη φόρα η υπόθεση των διαμαντιών.
Ωραία τα πλάνα στον Λευτέρη στην παραλία.
Μου λείπουν πάρα οι Στεφανομελιτικές σκηνές!!
''

ναι ειναι ευτυχια να εισαι με εναν ανθρωπο που θελει να αλλαξει αυτο που εισαι, που να εξηγεις καθε σου κινηση αλλα προς θεου να του λες αυτα που θελει εκεινη να ακουσει και δυστυχια να εισαι με μια γυναικα που σε δεχεται οπως εισαι που δεν ρωταει τι και πως και δεν θελει να σε αλλαξει.Πραγματικα δηλαδη θα ειναι για λυπηση η ζωη του με την εριεττα Nyxia

οταν αγαπας καποιον αληθινα και ο ερωτας ειναι δυνατος δε σε νοιαζει και βασανιστηρια να σου κανει και ο αλλος...και στην κολαση να σε στειλει...γιατι εσυ απλα τον αγαπας...ετσι ειναι οι μεγαλες αγαπες...οι αγαπες που εχουν δυναμικη και ενταση...μπορει να σε πονανε καποιες φορες αλλα σε στελνουν στον παραδεισο με τη μια...αυτο ζει ο στεφ με τη μελιτα...γι αυτο και παρα τις δυσκολιες γυριζουν παντα ο ενας στην αγκαλια του αλλου...το ειπε και ο ιδιος...ακομη και με ολα αυτα που εχουν γινει...την αγαπα και του λειπει...οπως και η μελιτα τον αγαπα...
αντιθετα οι αγαπες οι λιγες ειναι απλα μετριες...
δηλαδη ο στεφανος θα ειναι ευτυχισμενος με την ερη επειδη εκεινη τον αγαπα ακομη και αν αυτος αισθανεται για εκεινη μονο εκτιμηση και ειναι ακομη ερωτευμενος με τη μελιτα.;;;..και αυτο εκεινος το λεει...εκεινος δηλωνει πως αγαπα τη μελιτα...ή θα την ξεπερασει και καλα;;;εδω δεν καταφερε να την ξεπερασει με την ευα για την οποια ειχε αισθηματα και ενα γιο...


εκτιμηση?Εγω προσωπικα δεν καταληγω στο κρεβατι με αυτον που εκτιμω.δεν παραταω τον ερωτα μου για αυτον που εκτιμω.Και εγω δεν θεωρω μεγαλη αγαπη να σε αμφισβητει συνεχεια ο ανθρωπος σου και να θελει να γινεις αυτο που εκεινος θελει.Αυτα απο εμενα και δεν θα το συνεχισω γιατι ειμαστε οφ τοπικ!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Τρι Μαρ 15, 2011 11:40 pm

Καλησπέρα!
Με ειχε πιάσει μια φαγούρα και έλεγα τι να κάνω τι να κάνω? Και λέω ας δω τα μυστικα...γιατι βλέπετε ως ''καλή'' μαθήτρια ειχα φροντιστήριο η έρμη....!
Τα 'θαλε και ο αποτέτειος μου είμουν που είμουν άρρωστη.....
Ειδα και Πέτρο-Στέλλα....ε δεν θέλει πολύ ο άνθρωπος μου ήρθε εμετός....!!!!!
Μιλάμε για μεγάλο αίσχος ο γεροντοέρωτας....!!!!!
Ε εντάξη δεν λέω χαίρομαι όταν βλέπω ανθρωπους μιας κάποιας ηλικίας να μην εχουν παρετηθεί από τη ζωή τους....αλλά σήμερα ήταν το αποκορύφωμα του χαζογεροντοέρωτα....!!!!!!!!!! Εντάξη είπαμε....αλλα όχι και έτσιιιι!!!!!
Αυτη τους η συζήτηση με αναγούλιασε! Και η Πεφταστερω μας μας δήλωσε για άλλη μια φορα τον χαζοχαρακτήρα της!
Νταίζη-Στεφανος-Χρηστος
Εμένα προσωπικα μου άρεσε πολυ η Νταίζη....και πραγματικά μαζί της συμφνω σε όλααα!!!!
Πέτρς-Ηλίας:Καιρός ήταν μου έλειψαν οι παππούδες από το μαπετ σοου!
Πετρο μου αφου το παραδέχεσαι σου λείπει η Αμαλίτσα σου γιατί μου τριγυρνας με την Στελκλάρα? Και αφού το έχεις πει και μόνο σου δεν θές να γεράσεις μόνος....και άλλωστε πια καλύτερη για να γεράσετε μαζί απο την γλυκιά μας Αμαλί? Και μην ακούσω κουβεντα για ετερόφωτο Αστέρι!
Αμαλία-Νόρα-(Μελίτα)Απόλαυσα Αμαλία Νόρα! Καταπλικτικό δύδιμοοοο! Καλά συγγνωμη ότι γίνετε σε προηγούμενα επεισόδια το ξεχνάμε? Η μια άναψε φωτιες στην άλλη! Θεεσσσσ!!!! Παρεμβολές Μελίτας ασχολίαστες!!!
Αστέρω-Μελίτα:
Δεν έχω τάσεις αυτοκτονιες.....όμως με αυτα που βλέπω θα αποκτήσωωωωω!!!!! Ε λυπηθήτε μας και λίγοοοοο!
Βλέπω η Στελλά μια χαρα ξεγλιστραει και δεν απαντατει....αλλά μόνη της ξεφουρνησε ότι βγαίνει με τον μπαμπάκα......
Βλέπεις Μελιτάκι μου που έχει δίκιο η μαμάκαααα!!!
Το αν ο Πέτρος αγαπά την Αμαλία και τουμπαλή δεν το σχολιάζω καθόλου γιατι συνχίζομαι......!!!!!!!!!!!!!!!!!! Για να προσέχουμε τι λέμε λίγοοο!
Συζήτηση για Στεφανο......
vomit
Γενικά όλο το επεισόδιο με αυτες τις σκηνες ήτανννννν........... vomit
Αντε παιδια και σε άλλα με υγειααα....... vomit
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Τρι Μαρ 15, 2011 11:50 pm

hionati οταν αγαπας καποιον αληθινα και ο ερωτας ειναι δυνατος δε σε νοιαζει και βασανιστηρια να σου κανει και ο αλλος...και στην κολαση να σε στειλει
.

Οταν αγαπας καποιον αληθινα δεν τον απατας με αλλον...Βλεπε Στεφανο με Ερη...
Οταν αγαπας τον αλλον τον εμπιστευσαι δε τον κατηγορεις καθε τρεις και λιγο...
Οταν αγαπας τον αλλον δε του ζητας να αλλαξει και να γινει κατι που εσυ θες..τον αγαπας με τα ελαττωματα του...οπως τον γνωρισες..
Οταν αγαπας καποιον δε βαζεις πιο πανω το "εγω" σου απο την αγαπη σου..

Κι οταν βλεπεις οτι η αγαπη δεν προχωραει οσο κι αν το παλευεις καποια στιγμη βαριεσαι...Ελπιζω ο Στεφανος να καταλαβει συντομα οτι η Μελιτα δεν ειναι για εκεινον...και η Μελιτα να το παρει αποφαση οτι και να τα ξαναβρουν σε λιγες μερες παλι θα τσακωθουν γιατι απλα ΔΕΝ τους θελει...

ΥΣ-->Και κατι τελευταιο...Προσωπικα αν ο Λουκας απατουσε τη Νορα...δεν θα τους ηθελα ΠΟΤΕ ξανα μαζι...με λιγα λογια θα μου ειχαν καταστρεψει το ζευγαρι......δε θα ζητουσα να τους ξαναδω μαζι γιατι πολυ απλα θα ειχα ξενερωσει...Απορω λοιπον πως οι Στεφανομελιτικοι επιμενουν σε ενα τετοιο "ερωτα" (ο θεος να τον κανει) lmao lmao




Και για να μη βγαινω και off

Το επεισοδιο το ειδα....αλλα δε θα το ψηφισω....τελευταια εχω χασει την ορεξη μου για σχολιασμο....δεν μου κινει κατι το εννδιαφερον..Η μονη σκηνη που κραταω ειναι Χρηστου-Νταιζης-Στεφανου κι αυτο για το υφος του Κασσανδρινου που δεν μιλουσε απλα χαμογελουσε.. inlove (τι να σκεφτοταν απο μεσα του? sfyr)Αλλα και για το υφακι της Νταιζης και τις ατακες που πεταγε στον Στεφανο και με πεθανε lmao Και ναι θα συμφωνησω μαζι της... affraid Στεφ ακου την αδερφουλα....ξερει αυτη απο γκομενικα λεμεε ^^
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Μαρ 15, 2011 11:55 pm

hionati έγραψε:
Cancoon έγραψε:Όταν έφυγε ο Στέφανος και η Νταίζη έμεινε μόνη με τον Χρήστο, αυτοακυρώθηκε παραδεχόμενη τους πραγματικούς λόγους για τους οποίους μίλησε στον Στέφανο υπέρ της Εριέττας. Θέλει να πάρει ο Στέφανος την Εριέττα από την Ελλάδα ώστε το ενδεχόμενο άδικης σύλληψής της για τον φόνο της Άννας να απομακρυνθεί και να μην πιέζεται ψυχολογικά ο Χρήστος.
Σε κάθε περίπτωση αυτά που είπε είναι αβάσιμα. Το θέμα δεν είναι αν η Εριέττα νιώθει φλόγα ή πυρκαγιά, το θέμα είναι τι νιώθει ο Στέφανος για την Εριέττα και αυτό είναι σκέτη εκτίμηση. Έπειτα η Μελίτα στάθηκε στον Στέφανο σε όλα και συγκρούστηκε για χάρη του με όλους - ακόμα και όταν ήταν μέσα στην φυλακή και δεν ήθελε να την δει αυτή πήγαινε κάθε μέρα!
Σε κάθε περίπτωση απορώ πώς είναι δυνατόν να λέει η Νταίζη ότι θέλει το καλό του Στέφανου όταν του εύχεται να κάθεται σε ένα σπίτι με μια γυναίκα για την οποία αισθάνεται εκτίμηση, να κάνουν λαμογιές μαζί. Τι ωραία ζωή αλήθεια για έναν άνθρωπο που ονειρεύτηκε καλοκαίρια στην Σύρο και χειμώνες στο Παρίσι με τον έρωτα της ζωής του και την γυναίκα που τον συντάραξε ως άνθρωπο, την Μελίτα!!
Μακάρι να μην καταδικαστεί ο Στέφανος σε μια μισή ζωή - ξενερωμα μαζί με την Εριέττα.
Πάντως ο Στέφανος και ο Χρήστος πήραν στο ψιλό την Νταίζη (και καλά έκαναν) και ενδεικτικό αυτού είναι το γεγονός ότι όταν ο Στέφανος βρέθηκε με την Εριέττα για μια ακόμη φορά έβγαλε την σκηνή Sleep . Άσε που ενώ αυτή έλεγε τον πόνο της για το αν θα κατηγορηθεί κλπ κλπ αυτόν τον έκαιγε μην βγει στη φόρα η υπόθεση των διαμαντιών.
Ωραία τα πλάνα στον Λευτέρη στην παραλία.
Μου λείπουν πάρα οι Στεφανομελιτικές σκηνές!!

συμφωνω μαζι σου απολυτα...οπως παντα αλλωστε...παντα ο σχολιασμος σου με συνεπαιρνει...
δικα σου... oscar oscar oscar
με καλυψες σε ολα δεν εχω κατι αλλο να πω...
περα απο οτι σημερα μου αρεσε η αμαλια..θεικες ατακες και υφος.... yey
και εμενα μου λειπουν ο σκηνες στεφανου και μελιτας... Aww
αυτοι οι δυο βγαζουν ερωτα,παθος,αγαπη και μια γλυκα μαζι που με λιωνουν καθε φορα..
αν και μπορω να πω οτι απολαμβανω εξισου και τις σκηνες που μαλωνουν καθως η χημεια τους τις κανει μοναδικες... ))

Να σαι καλά!
Κι εγώ συμφωνώ με αυτά που γράφεις και ειδικά για την φοβερή χημεία των Σταύρου-Παπά.
Πράγματι η Αμαλία που ζει μέσα στον παροξυσμό τώρα που ζηλεύει βγάζει γέλιο! Ελπίζω ο Ρούσσος να μην κάνει τίποτε παραπάνω πέρα από βολτίτσες και ποτάκια με την Στέλλα.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από sarita Τετ Μαρ 16, 2011 12:10 am

Οτι θα εφτανα να σχολιασω επειδη βαριεμαι δεν το φανταζομουνα livani

Λοιπον σε ολο τον κοσμο υπαρχουν πολλοι ραδιοφωνικοι σταθμοι.Θα σχολιασω συμφωνα με τις ονομασιες καποιων απο αυτων απο αθηνα και θεσσαλονικη.

"Δρομος"

Τους δρομους θελω να παιρνω καθε φορα που βλεπω την στελλα και μου συγχιζει και την εγκυο νορα.Τελικα αναρωτιεμαι να κανουμε αυτους βασικους πρωταγωνιστες και τους βασικους κομπαρσους μπας και αλλαξει η διαρκεια του ρολου τους?

"Happy"

Μες στην ευτυχια η ευα πηγαινει με τη νορα να υπογραψει για τα λυτρα.Θα τα χαρει ολοκληρα η θα μας βγει τιποτα αλλο στη φορα?


"OASIS"

Λιγες σκηνες πλεον αποτελουν οαση σε αυτη σειρα.Οαση η ευα με τη νορα στην τραπεζα.Οαση οι σκηνες λευτερη-ευα,οαση η παρεα στο γυμναστηριο που γιορταζε τα λυτρα.Αλλα για μια ακομη φορα την ευτυχια τους την κοβει ο αστυνομος.Αξιος διαδοχος του σταυριδη δεν λεω.Οαση οι σκηνες εριεττα-λουκα,Και ενιοτε λουκα-νορα.


"ΠΑΡΕΑ"

Δεν λεω ωραιο πραγμα να εισαι με την παρεα σου συνεχεια αλλα ρε παιδια ελεος με αυτα τα μεταμεσονυχτια.Δεν ξερω για εσας αλλα εμενα με κουρασαν.Μια δυο τρεις το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο παπας.Υπαρχει και ενα παιδι σε αυτο το σπιτι το θυμαται ο λουκας?Ηθελα να ξερα θα του αρεσει οταν γεννηθει η κορη του να πηγαινει καθε τρεις και λιγο μεταμεσονυχτια ο νικολας και να βαραει κουδουνια?

"ΣΦΑΙΡΑ"

Σφαιρα χαρακτηριστε την προσωρινη μου συμπαθεια και εκτιμηση προς την νταιζη.Επιτελους καποια να τα πει οπως ισχυουν στον στεφανο.Δεν με νοιαζει γιατι το κανε και τι σκοπους εχει.Με νοιαζει που του τα εθεσε σωστα και με ακραδαντα επιχειρηματα.Ακου την αδελφουλα σου για μια φορα στη ζωη σου σε καλο θα σου βγει.


"ΕΚΦΡΑΣΗ"

Απο αυτο που δεν διαθετει η μελιτα σαλα-τραπεζαρια για ολα.Μια εκφραση για το σ'αγαπω μια εκφραση για το τσαντιζομαι.Μια εκφραση για το κατηγορω.Κατηγορησαμε την εριεττα οτι ειπε ψεμματα για αλλη μια φορα.Μιλησε ο ορος της αληθειας τωρα που τα κερια και οι ενδοσκοπησεις αυξανοντουσαν με τον στεφανο συζυγο ευας.


Αυτα απο μενα.Βασικα δεν θυμαμαι και τιποτα αλλο.Αδιαφορα τα επεισοδια πλεον για μενα.Ευτυχως που υπαρχουν σκηνες ευα-λευτερη και παρεας και με εμποδιζουν απο το να σταματησω να το βλεπω.





oscar στις γνωστες καινουριες και παλιες.
Φιλια.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Μαρ 16, 2011 12:13 am

Μου άρεσε το σημερινό...

Πολύ καλή η σκηνή Εριέττας – Παναγιώτη. Η Έρι ταράχτηκε όταν διαπίστωσε ότι έλειπε το όπλο και, αντίθετα απ’ ότι λέει ο αστυνόμος, έχει κάθε λόγο να φοβάται. Τα στοιχεία είναι εναντίον της και έχουμε δει πολλούς αθώους να καταλήγουν στη φυλακή.

Πολύ όμορφη ήταν και η σκηνή στην Εδέμ. Η Εύα αποχαιρέτησε την Εδέμ, έκανε την αυτοκριτική της και ο Λευτέρης ήταν δίπλα της, και ελπίζω να γίνει αυτό που είπε και να ξεκινήσουν μια καινούρια ζωή μαζί... Efxi Τα πλάνα από την Εδέμ ήταν καταπληκτικά!

Πολύ καλή και η σκηνή Νόρας – Λουκά και, ναι, ο δικηγόρος Λουκάς επέστρεψε! Η Νόρα μου φαίνεται ότι δεν ήξερε τι ήθελε. Στην αρχή του έλεγε να μη φύγει και μετά να πάει για να μην ανησυχεί η Έρι...

Μου άρεσε και η σκηνή Λουκά – Εριέττας. Ο Λουκάς έχει δίκιο, είναι σκούρα τα πράγματα... Ωραία συμπαράσταση πάντως... sisi

Για πρώτη φορά συμφώνησα απόλυτα με τη Νταίζη! Ακόμα κι αν το έκανε για να σώσει το Χρήστο, είπε όλα αυτά που λέμε κι εμείς τόσο καιρό και είναι όλα αλήθεια! Το Χρήστο αρκεί να τον βλέπουμε, δεν είναι ανάγκη και να μιλάει... Μακάρι να καταλάβει κι ο Στέφανος κάποια στιγμή ότι η Έρι είναι η γυναίκα της ζωής του... Efxi

Πέτρο – Αστέρι τους βαριέμαι απίστευτα! Sleep

Πέτρος – Ηλίας ωραία σκηνή, ωραίες ερμηνείες!

Πολύ γλυκιά ήταν και η σκηνή με τη Δάφνη και το Λευτέρη στο γυμναστήριο!

Η σκηνή Εριέττας – Στέφανου, μικρή αλλά αρκετή για να μας υπενθυμίσει ποιοι έχουν χημεία! Love! Ο Στέφανος αμέσως κατάλαβε ότι η Άννα δεν πήρε το όπλο απλά για να προστατευτεί...

Τη Μελίτα την πήγε στο γραφείο η μαμά της, όπως όταν πήγαινε σχολείο, γιατί μικρό παιδάκι είναι, δεν την αφήνουν να κυκλοφορεί μόνη της... Και μετά ανησυχούσε και έλεγε στην Αμαλία να μην ταράζει τη Νόρα... Λογικό, αυτό το προνόμιο θέλει να το έχει αποκλειστικά εκείνη... Αν την ταράξει η Αμαλία, πού να βρει κουράγιο μετά η καημένη η Νόρα να ακούσει τις δικές της θεωρίες συνωμοσίας;

Στη σκηνή με το Αστέρι στο γραφείο της Νόρας, μόνο η Νταίζη έλειπε από τη συνάντηση κορυφής... Αν ήταν κι αυτή εκεί, θα έσπαγα την τηλεόραση... Το ότι η Στέλλα υποστηρίζει τους απόλυτους, δεν χρειάζεται σχολιασμό, τα έχουμε ξαναπεί, εντάσσεται κι αυτή στο γνωστό σχέδιο σπρωξίματος... Fskl

Και φυσικά η κατινούλα δεν έχασε την ευκαιρία να πει στη Νόρα ότι η Εριέττα είπε ψέματα, και μάλιστα για ακόμα μια φορά, λέει, και ότι δεν ήταν στο σπίτι της το βράδυ του φόνου... Fskl Και καλά, την Εριέττα θέλει να την ξεφορτωθεί, ότι θα μπορούσε να μπλέξει και ο Στέφανος όμως, ούτε που το σκέφτηκε... Ό,τι και να κάνει και ό,τι και να πει στο μέλλον με την παρότρυνση του Λουκά, της Νόρας ή δεν ξέρω ποιου άλλου, για μένα αυτό που μετράει είναι ότι η πρώτη της αντίδραση ήταν ουσιαστικά να καρφώσει τον άνθρωπο που λέει ότι αγαπάει. Και όλα αυτά για να εκδικηθεί αυτήν που νομίζει ότι της τον πήρε, ενώ μόνη της τον έδιωξε! wall

Για το τέλος, η παρέα χάρηκε που επιστράφηκαν τα λύτρα στην Εύα, είπαν να το γιορτάσουν, αλλά ο αστυνόμος τους χάλασε τα σχέδια... Καιρός να δούμε τι ξέρει κι ο Λευτέρης στο επόμενο επεισόδιο...

Υ.Γ. Loukitsa, JESSIE, Δ. Μπέλλο, συμφωνώ σε όλα!!! : respect :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Μαρ 16, 2011 12:16 am

sarita έγραψε:Οτι θα εφτανα να σχολιασω επειδη βαριεμαι δεν το φανταζομουνα livani

Λοιπον σε ολο τον κοσμο υπαρχουν πολλοι ραδιοφωνικοι σταθμοι.Θα σχολιασω συμφωνα με τις ονομασιες καποιων απο αυτων απο αθηνα και θεσσαλονικη.

"Δρομος"

Τους δρομους θελω να παιρνω καθε φορα που βλεπω την στελλα και μου συγχιζει και την εγκυο νορα.Τελικα αναρωτιεμαι να κανουμε αυτους βασικους πρωταγωνιστες και τους βασικους κομπαρσους μπας και αλλαξει η διαρκεια του ρολου τους?

"Happy"

Μες στην ευτυχια η ευα πηγαινει με τη νορα να υπογραψει για τα λυτρα.Θα τα χαρει ολοκληρα η θα μας βγει τιποτα αλλο στη φορα?


"OASIS"

Λιγες σκηνες πλεον αποτελουν οαση σε αυτη σειρα.Οαση η ευα με τη νορα στην τραπεζα.Οαση οι σκηνες λευτερη-ευα,οαση η παρεα στο γυμναστηριο που γιορταζε τα λυτρα.Αλλα για μια ακομη φορα την ευτυχια τους την κοβει ο αστυνομος.Αξιος διαδοχος του σταυριδη δεν λεω.Οαση οι σκηνες εριεττα-λουκα,Και ενιοτε λουκα-νορα.


"ΠΑΡΕΑ"

Δεν λεω ωραιο πραγμα να εισαι με την παρεα σου συνεχεια αλλα ρε παιδια ελεος με αυτα τα μεταμεσονυχτια.Δεν ξερω για εσας αλλα εμενα με κουρασαν.Μια δυο τρεις το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο παπας.Υπαρχει και ενα παιδι σε αυτο το σπιτι το θυμαται ο λουκας?Ηθελα να ξερα θα του αρεσει οταν γεννηθει η κορη του να πηγαινει καθε τρεις και λιγο μεταμεσονυχτια ο νικολας και να βαραει κουδουνια?

"ΣΦΑΙΡΑ"

Σφαιρα χαρακτηριστε την προσωρινη μου συμπαθεια και εκτιμηση προς την νταιζη.Επιτελους καποια να τα πει οπως ισχυουν στον στεφανο.Δεν με νοιαζει γιατι το κανε και τι σκοπους εχει.Με νοιαζει που του τα εθεσε σωστα και με ακραδαντα επιχειρηματα.Ακου την αδελφουλα σου για μια φορα στη ζωη σου σε καλο θα σου βγει.


"ΕΚΦΡΑΣΗ"

Απο αυτο που δεν διαθετει η μελιτα σαλα-τραπεζαρια για ολα.Μια εκφραση για το σ'αγαπω μια εκφραση για το τσαντιζομαι.Μια εκφραση για το κατηγορω.Κατηγορησαμε την εριεττα οτι ειπε ψεμματα για αλλη μια φορα.Μιλησε ο ορος της αληθειας τωρα που τα κερια και οι ενδοσκοπησεις αυξανοντουσαν με τον στεφανο συζυγο ευας.


Αυτα απο μενα.Βασικα δεν θυμαμαι και τιποτα αλλο.Αδιαφορα τα επεισοδια πλεον για μενα.Ευτυχως που υπαρχουν σκηνες ευα-λευτερη και παρεας και με εμποδιζουν απο το να σταματησω να το βλεπω.





oscar στις γνωστες καινουριες και παλιες.
Φιλια.

Ωραία έθεσες τους προβληματισμους σου
για την πλοκη μεσα απο το σχολιασμο σου!
σΥΜΦΩΝΩ μαζι σου
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από sarita Τετ Μαρ 16, 2011 12:18 am

σε ευχαριστω πολυ αριαδνη μου να σαι καλα.και φυσικα ξερεις οτι ανταποδιδω. ))
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από annoula! Τετ Μαρ 16, 2011 12:21 am

Τσα,να μαι και εγω... Razz
Καλο το σημερινο επεισοδιο!!

Εριεττα-αστυνομος:Πολυ ωραια σκηνη με δυο πολυ καλους ηθοποιους!!!Εμπλεξες Ερη μου... ((

Λουκονορακια-ανησυχο μπεμπουλινι:Μου αρεσε επισης η σκηνη...Γυρισε η δικηγοραρα!!!! Opados1
η οποια και με την αδερφουλα μου αρεσε..!!!

Χρηστος-Στεφ-Χαρα του μικροφωνου:λοιπον,εχω αρχισει να πιστευω σοβαρα οτι ο Χρηστος σερβιρει μπομπες(για αυτο και τις κερναει με τοση ευκολια
malli ).Το κακο ειναι οτι τις πινει και αυτος και ολοι μαζι "ειμαστε,μια ωραια ατμοσφαιρα ειμαστε"!!!Περα απ την πλακα συμφωνω με το Νταιζουλινι ομως αυτος που επρεπε να την πιστεψει(αν και καταλαβαινω το λογο που κωλυόταν)δεν το εκανε..!!!Κατακαημενο πατωμα μην καθησυχαζεσαι.. lmao
Εχω μια απορια, τρεμω στην ιδεα,δεν αποκλειεται ομως...:-λετε η Νταιζη να εχει κανει καμια κρυφη συμφωνια με την Μερκελ να μας διωξει ολους;;; affraid απο λαθος ατομα ξεκινας...στειλε την Στελλιτσα μεχρι την Μονεμβασια και βλεπουμε...!!!

Λουκας-Νικολας-Δαφνη:τα ιδια Μανωλακη μου,τα ιδια Μανωλιο μου..αν και αυτη την φορα εγινε για να τους υποστηριξει εχει παρατραβηξει αυτο το αστειο..τον Μαριουκο λυπαμαι που δεν θα χει κλεισει ματι.. xixixi παρολα αυτα μου αρεσουν αυτοι οι τρεις μαζι εννοειται απλα ας κανουν κατι αλλο,ετσι ουτε ο Νικολας κοιμαται ουτε εμεις θα γελαμε σε λιγο..!!

Πετρος-Ηλιας:Ποσο τους λατρευω αυτους τους δυο μαζι;!;!Σου λειπει η Αμαλιτσα ε;;και την Αστερω τι την θες ρε αγορι μου;;υπαρχουν τοσοι τροποι για να μου σπασουν τα νευρα,αυτον διαλεξες;γιατι;;why?porque?? Kotsides
κραταω αυτο που ειπε ο Ηλιας "γυριζουμε παντα στο σπιτι"ας το ακουσεις και εσυ Πετρο μου και η Αστερω...τα ΚΤΕΛ σε περιμενουν Στελλιτσαα!!!!Θα ειμαι εκει να σου κουναω το μαντηλι.Το υποσχομαι, ξεκινα εσυ και τα λεμε εκει.Θα φοραω και εγω την ποδια που φορουσαν οι μαθητριες την εποχη σου να ειμαστε ασορτι γιατι σημερα μονο αυτη δεν φορεσες...Angel

Στελλα-Πετρος-Μελιτα:ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ!!!!!Ενα μονο εχω να πω η δυσμοιρη τηλεθεατρια φραφοντας με το ενα χει*με το αλλο τραβαω μαλλι*ΤΙ ΕΙΠΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙΙΙΙ;;;;Ηρθες ΕΣΥ να μας πεις οτι η Αμαλι δεν αγαπα τον Πετραν και τουμπαλι;;;ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ ΤΩΡΑΑ γιατι θα ερθω εκει και θα σου πω εγω τι μου εχει διδαξει το Ειδωλο τρεις σεζον τωρα...αντε γιατι πολλα μας τα πες!!!ΣυγχΕστηκα παλι για την παρτη σου!!!!

Αμαλια-Νορα-Μελιτονι:το ανεκδοτο της ημερας"μη τη ταραζεις εγκυο γυναικα"
χαχαχα!!!Εσυ Μελιτονι μου οταν χτυπιοτανε απ τα νευρα που τις ελεγες τις θεωριες σου για τις φωτο του Απολυτου και της Κυριας της ελεγες"ασε μας ρε Νορα"και τωρα θυμηθηκες οτι ειναι εγκυος;;Να το κοιταξεις αυτο..και τι ειπες;;"Καλημερα";;ας το πιστεψω...*ετσι που το ειπε...δυσκολευομαι*

Τι ατακα ηταν αυτη που πεταξε η Θεα;;"χωρις την Αμαλια δε κουνιεται φυλλο"!!! : respect : οπως προσκυνω και Σαββοπουλο, γιατι μου τον χαραμιζεται σε σκηνες γεροντοερωτα;;

Υσ.Sarita,loykitsa προσκυνω : respect :
Αυτα απο μενα!!!Καληνυχτα!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από sarita Τετ Μαρ 16, 2011 12:25 am

ευχαριστω αννουλα επισης : respect :
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 16, 2011 12:33 am


Ας σχολιάσω κι εγώ

Πάγια τακτική στα μυστικά μετά απο κάθε καλό επεισόδιο μας σερβίρουν και μερικά αδιάφορα να ερχόμαστε στα ίσια μας. Δεν κάνει να κακομαθαίνουμε

Στο χθεσινό επεισόδιο έγραψα οτι για την Εύα αυτός ο αποχαιρετισμός ήταν τέλος κι αρχή ταυτόχρονα. Ο Λευτέρης την άκουσε την ένιωσε την παρηγόρησε και της ζήτησε να κάνουν ένα νέο ξεκίνημα. Η Εύα με τη σειρά της του είπε οτι τον αγαπάει γιατί της θυμίζει την αθωότητά της. Μοιάζει λες κι ο Λευτέρης την ξαναφέρνει στην αφετηρία. Πριν τραυματιστεί τόσο πολύ. Μου άρεσε ο τρόπος που μίλησε για τα λάθη της χωρίς να κατηγορήσει κανέναν άλλον παρά μόνο τον ευατό της (άλλωστε αυτή είναι η Εύα και αυτός είναι ο λόγος που την αγαπώ) και με ξετρέλαναν τα λόγια του Λευτέρη ''Μαζί θα φύγουμε απ την Εδέμ σου δεν είσαι μόνη σου πια''.

Σκάρτο δίλεπτο ωραία σκηνοθετημένο και με εξαιρετικό διάλογο. Τελικά όταν θέλουν μπορούν. Περίμενα να δω δυό λόγια ακόμη αλλά μερικές φορές φτάνει μια κίνηση ή μια ματιά και σήμερα έστω και με τόσο λίγο σηματοδότησαν την αρχή μιας κοινής πορείας. Η σκηνή είχε λύπη κι ελπίδα την ίδια στιγμή και Ξυλά και Μπισμπίκης την υποστήριξαν άψογα. Απ την Ξυλά έχω δει πολλές εξαιρετικές σκηνές οφείλω όμως να ομολογήσω οτι και ο Μπισμπίκης σήμερα με εντυπωσίασε.

Ο Λευτέρης τελικά λίγα άκουσε και πολλά κατάλαβε και το απέδειξε και με τη Δάφνη. Το παραμύθι τελικά το έμαθε με δύσκολο τρόπο αλλά προσπάθησε να στηρίξει εκτός απ την Εύα και τη Δάφνη που βίωσε μια μεγάλη απώλεια. Ομολογώ οτι όταν την είδα να μιλάει για το κλειδί του σπιτιού της συγκινήθηκα. Κάποτε η φωτιά έζωσε το δικό μου σπίτι και όταν πια δεν μπορούσα να κάνω κάτι άλλο το έκλεισα γύρισα την πλάτη κι έφυγα αλλά πιστέψτε με ήταν απ τα πιο δύσκολα πράγματα που έκανα στη ζωή μου. Αυτό θυμήθηκα. Ελπίζω κάποια στιγμή οπως εγώ να επιστρέψει στο σπίτι της και να το βρει εκεί και τότε η χαρά της θα είναι τεράστια.

Η Εριέττα βλέπει τις υποψίες να πέφτουν πάνω της και θορυβημένη φωνάζει το Λουκά. Χάρηκα που έτρεξε να της συμπαρασταθεί αν και με έχει κουράσει η ασυνέπεια του σεναρίου. Τη μια φωνάζει τέλος με τη δικηγορία κι αφήνει τη Νόρα να τρέχει μόνη της και χαζολογάει ολημερίς και την άλλη δηλώνει δικηγόρος. Αποφασίστε τελικά γιατί ζαλίζομαι.

Αρχικά με εκνεύρισε που είδα το Λουκά να βαράει τα κουδούνια του Νικόλα μες τη νύχτα αλλά στη συνέχεια χαμογέλασα. Μερικές φορές η πρόθεση μετράει περισσότερο απ την πράξη κι αυτός το έκανε για να δείξει στους φίλους του οτι τίποτα δεν έχει αλλάξει

Προς στιγμήν ξαφνιάστηκα με τη Νταίζη. Ευτυχώς κατάλαβα γρήγορα οτι μιλούσε για να προστατέψει το Χρήστο κι όχι απο ενδιαφέρον για το Στέφανο. Αυτά που έλεγε είναι τα προφανή. Η Μελίτα ρεβανσιστικά θέλει το Στέφανο κι όχι απο τρελή αγάπη. Τον διώχνει όταν δεν τον διεκδικεί καμιά και τον διεκδικεί όταν τον βλέπει με κάποια άλλη δίπλα του χωρίς να τον αποδέχεται στην ουσία. Η Νταίζη μπορεί για αρχιμαφιόζα να μην πείθει αλλά είναι καπάτσα και στο νυχτοκάματο έχει μάθει τι είναι πείσμα και τι έρωτας. Η Εριέττα πράγματι δαγκώνει σίδερα για το Στέφανο και το έχει αποδείξει κι ο Στέφανος είναι πασιφανές οτι δεν είναι αδιάφορος απέναντί της. Μου θύμισε λίγο το Στράτο που στην αρχή όταν του μιλούσε ο Αμιράς για τη Ρεγγίνα ειρωνευόταν και αμέσως μετά περνούσε στο θυμό. Πως τα κατάφερε αυτό το παλικάρι να μπλέξει με δύο γυναίκες που τον σεβάστηκαν και να ξεπέσει στη δευτεράτζα απορίας άξιον.

Η Μελιτούλα πάλι που υποτίθεται λατρεύει το Στέφανο μόλις άκουσε οτι εκείνος είναι το άλλοθι της Εριέττας έμεινε με το στόμα ανοιχτό (στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν και ταιριαστό) και έσπευσε να διαψεύσει το άλλοθι. Μπροστά στην κατινιά δεν κάθησε να σκεφτεί οτι έγινε ένας φόνος ότι είναι στη μέση και κάτι διαμαντάκια οπότε μπορεί να μπλέξει κι αυτός κι ότι όσο είναι ο Στέφανος άλλοθι για την Εριέττα άλλο τόσο είναι κι η Εριέττα για το Στέφανο. Ψιλά γράμματα θα μου πείτε και για να τα σκεφτεί κανείς πρέπει να διαθέτει μια στοιχειώδη νοημοσύνη.

Μέσα στον κακό χαμό το πλοίο της αγάπης σάλπαρε για το Ρούσσο. Λίγο σιτεμένος βέβαια ο έρως αλλά μας απασχόλησε περισσότερο απ την Εύα που όσο να πεις είναι στη σειρά απ την αρχή και τη φτύνουμε με δίλεπτα. Εξάρχεια δωράκια κι η Αμαλία μπάστακας. Άκουσε ο Ρούσσος για μέλλουσα ζωή αναθάρρησε και πήγε να τα πει και στον Ηλία. Άφησε άνθρωπε μου το Λιάκο ήσυχο. Αυτό μας έλειπε να ζητάει κι αυτός απ την Αγγέλα ραντεβού. Γελοίο το θεματάκι και δεν το σχολιάζω περισσότερο γιατί θα γίνω κακιά.

Τα λύτρα επέστρεψαν στα χέρια της Εύας και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκε ήταν οτι έπρεπε να επιστρέψει στο Στέφανο όσα εκείνος πρόσφερε για να συμπληρωθεί το ποσόν. Κεράσματα στο γυμναστήριο κι όπως απαιτεί το έθιμο τσουπ να κι ο αστυνόμος. Άντε να δούμε ποιός έχει σειρά για τη φυλάκα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Clarabelle στις Τετ Μαρ 16, 2011 1:59 am, 1 φορά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μαρ 16, 2011 12:58 am


Nefelik, σ'ευχαριστώ και ανταποδίδω!
Επίσης ο σχολιασμός σου, Clarabelle , υπέροχος, και συμφωνώ απόλυτα με όλα, το δε πλοίο της αγάπης που σαλπάρει για το Ρούσσο, τέλειο, ταιριάζει και στον Πέτρο το θαλασσόλυκο!!! Πάντως θα γυρίσει κι αυτός σπίτι, ο Ηλίας δεν έχει διαψευστεί ποτέ στις προγνώσεις του!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από lizzie Τετ Μαρ 16, 2011 1:00 am

Εχω σπαστεί παρα πολύ με τα μυστικά! Μου βαζουν την Αστερω με το Ρουσσο να συζητανε με τις ωρες για οτι βλακεια τους κατεβει και την Ευα με το Λευτερη ΠΑΛΙ τους ξεπετανε! Το οτι είπε η Ευα ότι εχει κανει πολλα λαθη στη ζωή της οι σεναριογραφοι θεωρουν ότι του είπε τα παντα για τη ζωη της? Τοσο λίγο εκτιμούν τους πρωταγωνιστικούς τους ρόλους? Που η διαρκεια των σκηνων του γεροντοερωτα σ'ενα επεισοδιο ξεπερνα αυτη των Ευα-Λευτερη σ'ολο τον 3ο κύκλο!!!

Νταιζαρα ν' αγιασει το στομα σου κοπελα μου!(Αυτη είναι αγιοποιηση, μονο ετσι μπορουμε να τη συμπαθήσουμε τελικα!!!)
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Μαρ 16, 2011 1:35 am

Όσα θυμάμαι, γιατί είναι κι αργάμιση, κι έχει περάσει ώρα....

Ωραίοι η Εριέττα με τον αστυνόμο.

Η Νόρα ήξερε τι θέλει? Να μείνει ο Λουκάς εκεί, ή να πάει αμέσως στην Έρι?
Ο Λουκάς ξέρει τι θέλει? Να είναι δικεόρος ή να μην?
Μπερδεύτηκα μεν, ήτο τρυφερή η σκηνή δε.... sisi

Καλά τα λες Έρι μου, τον φώναξες για συμπαράσταση, κι αυτός συμπαραστέκεται στο διάβολο ως δικεόρος του.... sisi Στην προκειμένη βέβαια όντως καλά κάνει, να σε προετοιμάσει.... Υπέροχα τα αδερφάκια!

Μπορεί να σταματήσει ο Λουκάς ο Λουκάς να ξυπνάει τον Νικόλα? Κουράστηκα...

Εξαιρετικοί Εύα Λευτέρης μεν, πάλι με άφησαν να φαντάζομαι πράγματα δε.... Αν και με έλιωσε η αγκαλιά! Ο Λευτέρης όσο πάει κι ανεβαίνει στην εκτίμησή μου. Μια χαρά παλικάρι τον βρίσκω μ' αυτά που βλέπω!

Στέφανος Έρι καλά το πάνε, δουλέψτε το λίγο ακόμα και θα το βρείτε....

Κορυφαία σκηνή για μένα σήμερα Νταίζη Χρήστος Στέφανος! Γι' αυτά που είπε η Νταίζη (τα προφανή, και για προφανείς σε μας λόγους βέβαια), για τις ατάκες και τις εκφράσεις του Σταύρου : respect : για τη φάτσα του Χρήστου....

Η Μελίτα θυμήθηκε ότι η Νόρα είναι έγκυος! Ασταδιάλα....... και μετά πέταξε και την πατάτα της... από πλευράς της βέβαια δίκιο έχει να λέει ότι κανείς δεν ήταν εκεί, αφού κανείς δεν της άνοιξε και τουτού έξω δεν είδε, από την άλλη όμως, όταν κινδυνεύουν άνθρωποι, το σκεφτόμαστε άλλη μια πριν ανοίξουμε το στοματάκι μας.... Αφού έτσι κι αλλιώς πιστεύει ότι ο Στεφ την απατούσε, γιατί δηλαδή να μην το έκανε κι εκείνη ακριβώς τη στιγμή που αυτή βάραγε τα κουδούνια, και να ...μην ευκολυνόταν να ανοίξει την πόρτα?! Angel

Πετράν, άκουσε τον λιγάκι τον Ηλία.... Κατανοώ την ανάγκη σου για ελάφρυνση ατμόσφαιρας, αλλά όχι να τη φουσκώσουμε και με ήλιον....

Η παρέα που γιορτάζει, και τσουπ, η ΕΛ.ΑΣ. στη μέση.... σωστά..... μη χαλάσουμε την παράδοση.... pff

Σιγά μη σχολιάσω την αστερόσκονη pff

Καλό γιατί μπορεί να ήταν λίγα, αλλά τα χάρηκα.
Άντε, καληνύχτα μας.... Ypnos

ΥΓ Jessie, nefelik, Clarabelle, από ένα oscar εκ μέρους μου.... Thumbs up




kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από Lyn Τετ Μαρ 16, 2011 2:40 am

Δεν έχω να πω και πολλά για το σημερινό. Ή μάλλον έχω, αλλά βαριέμαι απίστευτα να τα γράψω. Εν συντομία λοιπόν, μετριότατο ΚΑΙ σήμερα (αν εξαιρέσω το χτεσινό, το οποίο ψήφισα τέλειο για προφανείς λόγους). Είχε και κάποιες αναλαμπές βέβαια, αλλά δε με ενθουσίασε κιόλας. Απ' την άλλη όμως δεν ήταν και για πέταμα, οπότε όπως είπα και πριν μέτριο.

Γενικά με καλύψανε οι περισσότεροι σχολιασμοί και αν μη τι άλλο γέλασα με αρκετά σχόλια! Το αγαπημένο μου:

Δ.Μπέλλος έγραψε:
Η Αμαλία, θεά 24 ώρες το 24ωρο, πήρε το νήπιο από το χέρι και το πήγε στο σχολείο στη δουλειά! Εκείνο βέβαια έσκουζε γιατί ήθελε να μείνει στον καναπέ του σπιτιού που τον έχει βολευτεί κιόλας! Πριν φτάσουν του είχε πει να κάτσει στη θέση του και να μη μιλάει γιατί θέλει να κουβεντιάσει με τη δασκάλα Νόρα. Βέβαια εκείνο δεν άντεχε να μην του δίνουν σημασία και να μη μιλάνε για τον έρωτα; του και πετάχτηκε δήθεν ότι φοβήθηκε μην ταραχτεί η δασκάλα του Νόρα. Θυμήθηκε ότι είναι έγκυος!
Όταν η μαμά έφυγε το νήπιο άκουσε ένα συνταρακτικό νέο αλλά δεν μπόρεσε να καταλάβει γιατί ήταν συνταρακτικό. Γιατί, σου λέει...., πέθανε ένας άνθρωπος αλλά που μας ενδιαφέρει αυτό; Έτσι λοιπόν επειδή ο σκηνοθέτης μας λυπήθηκε έκοψε τη σκηνή και την επανέφερε όταν είχε τελειώσει η επεξήγηση και η δασκάλα Νόρα είχε καταφέρει (όλε) να το κάνει να καταλάβει τι έγινε!
Τότε το νήπιο άρχισε τις κατινιές για εκείνο το ψηλό κοριτσάκι και επειδή δεν γίνεται να έχουν όλοι flashback από χθές και το νήπιο μας τίποτα άρχισε να κάνει κι αυτό flashback βεβαίως βεβαίως το οποίο περιείχε εννοείται τον ευατό του μέσα και τα παιχνιδάκια του. Τι ωραία που φαινόταν η μουρίτσα του στο θυροτηλέφωνο;;;; Θαύμασα!
gelio gelio gelio
Να 'σαι καλά, ακόμα χτυπιέμαι με τη μουρίτσα στο θυροτηλέφωνο!!


Υ.Γ. Συμφωνώ με τη Νταίζη???? affraid affraid
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από almaresi Τετ Μαρ 16, 2011 6:12 am

Την αμαρτία μου θα την πω... δεν θυμάμαι και πολλά... κι όσα θυμάμαι έχουν ειπωθεί...
Μόνο μια φράση του Ηλία θα αναφέρω που... χμ... σκέφτομαι συχνά... "μια ανάσα είναι"

... και κάποιες σκέψεις για την Άννα... κι επειδή φαντάζομαι πόσο -δε- φλέγεσθε να μάθετε... θα σας κάνω τη χάρη Razz

Υγ. Clarabelle, πάλι : respect :
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από roria Τετ Μαρ 16, 2011 11:21 am

Καλημέρα σε όλους. Είμαι σίγουρη ότι ποστάρω σε λάθος μέρος, αλλά δεν βρήκα ποιο ήταν το κατάλληλο. Λοιπόν γράφω πρώτη φορά, το φόρουμ σας μου αρέσει πολύ και, έστω κι αν το ανακάλυψα αργά, είμαι χαρούμενη που βρίσκομαι εδώ. Και για να μη βγω και εντελώς off topic να συμπληρώσω δυο λόγια στα σχόλιά σας για το χθεσινό επεισόδιο που με κάλυψαν σχεδόν απόλυτα. Προσωπικά θα ήθελα η σκηνή Στέφανου Εριέττας να ήταν λίγο πιο ζεστή από την πλευρά του. Να τη μαλώσει για παράδειγμα που δεν τον ειδοποίησε από το βράδυ για την επίσκεψη του αστυνόμου, για να έρθει να της συμπαρασταθεί ή κάτι τέτοιο. Λεπτομέρεια, θα μου πείτε, αλλά οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά. Έτσι κι αλλιώς είναι απόλαυση οι σκηνές τους, ταιριάζουν πολύ υποκριτικά κι εύχομαι η ιστορία τους να προχωρήσει, γιατί τη θεωρώ ένα από τα πολύ δυνατά χαρτιά της σειράς.
Στη σκηνή με τη Νταίζη και το Χρήστο στο μπαρ όλα τα λεφτά ήταν η έκφραση του Στέφανου όταν η Νταίζη του τόνιζε πόσο σπουδαίο πράγμα στη ζωή είναι να σ' αγαπάει πραγματικά ο σύντροφός σου, δηλαδή να σ' αγαπάει γι' αυτό που είσαι. Γιατί το να δανείζεσαι τη μορφή του άλλου για να προβάλεις πάνω της όλα τα δικά σου απωθημένα, προφανώς δεν είναι έρωτας, είναι νεύρωση. Το πόσο συμφωνούσε ο Στέφανος στο ότι η Μελίτα δεν τον αγαπάει ήταν αποτυπωμένο στο πρόσωπό του. Εξάλλου κι ο ίδιος το είχε πει λίγο νωρίτερα στο Χρήστο. Γενικά η Νταίζη χθες σκιαγράφησε το πληρέστερο πορτραίτο που έχω ακούσει στη σειρά για τη Μελίτα (και το γράφω εγώ αυτό που μέχρι πέρυσι την υποστήριζα ανεπιφύλακτα). Ειδικά εκεί που είπε ότι, αν ο Στέφανος είχε μείνει στη φυλακή ,η Μελίτα ούτε που θα ξαναπατούσε το πόδι της να τον δει και σ' όλη της τη ζωή μετά θα κλαιγόταν ότι εξαιτίας του Στέφανου δεν το ξαναπάτησε, νομίζω ότι την περιέγραψε στην εντέλεια.
Α, και για το τέλος: συμπλέω με το γενικό κλίμα του φόρουμ. Παρόλο που δεν είμαι νέα, πλήττω κι εγώ αφόρητα με τους γεροντοέρωτες της Στέλλας. Έτσι που την παρουσιάζουν είναι σαν να έφυγε από το σπίτι της σ' αυτή την ηλικία, μόνο και μόνο για να βρει κάποιον και να κάνει σχέση. Αυτό ούτε επαναπροσδιορισμός, ούτε ενδοσκόπηση λέγεται. Με άλλες λέξεις το περιγράφουμε συνήθως...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 16, 2011 11:41 am


Καλώς ήρθες roria στην παρέα
Καλά ποστ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 525 - Ημερομηνία 15-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μαρ 16, 2011 1:16 pm

Roria, καλώς ήρθες κι από μένα, αν και γώ είμαι σχετικά καινούργια, κάλλιο αργά παρά ποτέ δε λένε? Συμφωνώ απόλυτα με το σχολιασμό σου, που έγινε ακριβώς στο σωστό μέρος. Καλή συνέχεια!

Kapetanissa, αν και "αργάμιση" (που τις βρίσκεις αυτές τις τρελλές εκφράσεις!!!) μιά χαρά σχολιασμό μας χάρισες, για άλλη μιά φορά. Δεν θα πώ τα σέβη μου, αλλά μιά υπόκλιση θα στη δώσω! Κι ευχαριστώ για το οσκαράκι!

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης