Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

+34
lizzie
ebelina2007
soso
stefistaroy
almaresi
Ezantakou
kapetanissa
zouz0unii
tsourdalitsa
aggeliki
JESSIE
roria
νοριτσα
JELSOMINA
sarita
pasxalitsa
fay
nefelik
katie007
verile_mistika
Cancoon
Kornilia_Petrakitsa
Καρ-Mik
Caroline
fantina
marakii
gxnel
Dimitraaa
annoula!
stephanos13
fay66
Δ.Μπέλλος
tzibirdika
Clarabelle
38 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap28%Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 28% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap28%Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 28% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap17%Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 17% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap17%Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 17% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 65
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από aggeliki Πεμ Μαρ 17, 2011 12:56 am

Σήμερα απ το επεισόδιο άξιζαν ολες κι όλες δυο τρείς σκηνές
Ο αποχαιρετισμός των αγοριών στην Εδέμ που ήταν φορτισμένος με συναίσθημα παρόλο που όσα ακούστηκαν κινούνταν στα όρια του παραλόγου.
Τι θα πει τους διώχνει η Εδέμ επειδή έβαλαν στη ζωή τους το ψέμα ούτε κι εγώ το κατάλαβα.
Οι μισοί ήρωες της σειράς κλέβουν δολοφονούν και εκβιάζουν τα ψέματα που λέγονται για να βοηθήσουν μας πείραξαν
Το προσπερνάω όμως γιατί μου άρεσε η σκηνή. Ήταν ''Μυστικά''.
Η σκηνή Στέφανου Εριέττας καλή και φάνηκε καθαρά οτι ο Στέφανος αισθάνεται πράγματα γι αυτήν άσχετα αν ακόμη δεν τα έχει αποδεχτεί ούτε ο ίδιος. Ο άντρας που δεν θέλει τραβιέται δεν αφήνει μια γυναίκα που ξέρει οτι είναι ερωτευμένη μαζί του να τον φιλάει απο εκτίμηση,

Τέλος εξαιρετική η σκηνή Εύας Αντιγόνης παρόλο που ούτε σ αυτήν κατάλαβα το νόημα της επίσκεψης. Η Αντιγόνη έξοχα ειρωνική και η Εύα παγερή χωρις να χειρονομήσει χωρίς να μορφάσει χωρίς να σηκώσει τον τόνο της φωνής της απέδειξε οτι πρωταγωνίστρια δεν γίνεσαι με το έτσι θέλω ή είσαι ή όχι.
Η Μαρουλίτα που έλεγε κι ο Καπουτζίδης λίγη πολύ λίγη και μπροστά στον παρτεναίρ ερμηνευτικά και μπροστά στην αντίπαλο σεναριακά.

Η Στέλλα με κουράζει με το που εμφανίζεται και απαξιώ και να τη σχολιάσω.
Δυστυχώς δεν ξεμπερδεύουμε εύκολα με δαύτην όπως δεν ξεμπερδέψαμε με τη Νταίζη και τη Μελίτα.
Έχουν αδυναμία να σπάνε τα νεύρα των τηλεθεατών.

Αυτά απο μένα κι ελπίζω κάποια στιγμή εκτός απ τον έρωτα της Στελλίτσας που είναι εμμετικός και τον έρωτα των απόλυτων που δυό χρόνια τώρα μας έχει σπάσει τα νεύρα να δούμε και τη σχέση της Εύας που μόλις ξεκίνησε και ήδη τη χάσαμε.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Μαρ 17, 2011 1:02 am

Kαλως ήρθες και απο μένα Μαρία
roria έγραψε: Η Έρη έχει μόνο το Λουκά (ελπίζω τάχιστα να έχει και το Στέφανο, για το καλό του και για το δικό μας, των άμοιρων τηλεθεατών). Και στη δύσκολη αυτή στιγμή χρειάζεται να στηριχτεί στον αδερφό της. Η στάση του λοιπόν απέναντί της δεν μου άρεσε. Εξάλλου η γιαγιά μου συνήθιζε να λέει για τους αναξιόπιστους ανθρώπους ότι τα λόγια τους έχουν την ίδια αξία με τα ...αέρια του γαϊδάρου (για να είμαι ειλικρινής, το έλεγε λίγο πιο λαϊκά).
Εκείνο που τόνισε κυρίως ο Λουκάς βέβαια, είναι το γεγονός οτι δεν του είπε οτι ήρθε η Μελίτα.
Διότι, ουσιαστικά αυτό, ακυρώνει το άλλοθι της. Και τον πείραξε τον Λουκά. Αλλωστε ο Λουκάς ήταν πάντα λίγο επικριτικός με αυτούς που αγαπάει.
Και για να κλείσω το θέμα, η θυροτηλεόραση γι' αυτό ακριβώς έχει εφευρεθεί. Για να βλέπεις ποιος σου χτυπάει κι αν είναι ανεπιθύμητος να μην του ανοίγεις. Το σπίτι κάθε ανθρώπου είναι άσυλο απαραβίαστο. Προς τι λοιπόν η τόση έκπληξη όλων που η Εριέττα δεν ήθελε να ανοίξει σε μια υστερική κατίνα που είχε έρθει να την (ξανα)βρίσει;
Για μένα η Εριέττα έκανε παρα πολυ καλά. Το σπίτι είναι δικό της, και σε όποιον γουστάρει θα ανοίγει.
Και στο φινάλε γιατί να ανοίξει στην Μελίτα? Οχι μόνο έρχεται για να την βρίσει, αλλα έρχεται και μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα? Υποχρεωμένη είναι να της ανοίξει?
Όσο για το Στέφανο, η χειρότερη κατάρα που μπορεί να σκεφτεί κανείς είναι να αφήσει την Εριέττα να του φύγει και να ξαναγυρίσει στη Μελίτα. Ήθελα να ήξερα τι θα συζητάει μαζί της σε αυτή την περίπτωση. Οι σχέσεις δεν είναι μόνο να κανεις παθιασμένο σεξ στο νεροχύτη, στη δοκό ισορροπίας ή γαντζωμένος στον πολυέλαιο.
Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 191984 Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 191984 Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 191984 Είσαι θεά Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 191984 Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 191984 Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 191984
Όταν ο σύντροφός σου είναι καθηλωμένος στη συναισθηματική και διανοητική φάση του νηπιαγωγείου, χωρίς όμως και τη νηπιακή αθωότητα, τότε σε περιμένει μαύρη ζωή. Τέτοιους συντρόφους έχουν συνήθως εκείνοι που προσπαθούν να μένουν όσο το δυνατόν περισσότερο μακριά από το σπίτι τους το οποίο χρησιμοποιούν μόνο ως ξενοδοχείο.
Και, αφήνοντας κατά μέρος την πολλή εμβάθυνση, είναι τόσο εμφανής και η χημεία και η ισοτιμία σε επίπεδο υποκριτικής μεταξύ Σταύρου-Λάμπου, ώστε μου φαίνεται αδιανόητο (και ανυπόφορο επίσης) το να ξαναδώ μαζί Μελίτα και Στέφανο. Μπρρρρ!
Για τη Στέλλα μια λέξη έχω να προσθέσω στα δικά σας σχόλια: ΜΠΕΛΛΟΣ! (Αυτό για την Ιωάννα που το ζήτησε, αλλά και γιατί το εννοώ).

Συμφωνω σε όλα και γενικά, συμφωνώ με το ποστ σου Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 521610
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Μαρ 17, 2011 1:03 am

Μαρία (Roria) ο Μπέλλος ήταν τόσο ευδιάκριτος στο ποστ σου που το διάβασα αμέσως και ολόκληρο! lmao lmao
Βέβαια ήταν κοντά στην πρόταση με το νεροχύτη και τον πολυέλαιο και είναι και περασμένη η ώρα ^^... αλλά με θυμήθηκες κι αυτό έχει σημασία!

Συμφωνώ με όλα όσα είπες! Και εμένα μου αρέσει ο Στέφανος με την Εριέττα αλλά σήμερα πήρα μήνυμα που δεν μου αφήνει και πολλά περιθώρια να πιστέψω σε μια θετική εξέλιξη! Δεν τον βρήκα τόσο θερμό όσο περίμενα πράγμα που σημαίνει ότι άλλη εκτιμάει, άλλη αγαπάει κι αλλού πάει και ..... πιπέρι! ))
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Πεμ Μαρ 17, 2011 1:19 am

Πραγματικά θέλω να σχολιάσω, αλλά δεν με βοηθάνε… καθόλου όμως!
Τέλος πάντων ας κάνω μια προσπάθεια.

Ο σοφός λαός έχει πει:

-"Ψάχνει ψύλλους στα άχυρα"
Ο Αστυνόμος δύσκολα θα βγάλει άκρη με αυτούς που έχει μπλέξει, την omerta δεύτερη φύση τους την έχουν κάνει όλοι εκεί μέσα!

-"Κι ο Άγιος φοβέρα θέλει"
Πόσο μάλλον η Νταίζη που με αγίους ουδεμία σχέση… η ανθοκομική έκθεση Κορυδαλλού έκανε την δουλίτσα της, το Νταιζάκι έναν πανικό τον έπαθε κι αυτό το μελαχρινό αγόρι δίπλα της, μίλησε σωστά απόψε! livani

-"Έχασε τα αβγά και τα καλάθια"
Ποιο είναι το επόμενο βήμα???? Ποιο είναι το επόμενο βήμα??? wall
Αφού ενημερώθηκε το Αστέρι από την φίλη της για το επόμενο βήμα, εγώ το μόνο που έχω να την συμβουλέψω είναι: ό,τι κάνουν να το κάνουν πάντα με προφυλάξεις γιατί είναι οι πονηροί οι καιροί... μη βρεθεί με κανένα αφροδίσιο ή καμιά ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη! Fskl Fskl
Εγώ πάντως αν είχα τέτοια μάνα θα προτιμούσα να με είχε πάρει η Πρόνοια
Σπόιλερ:

-"Όμοιος τον όμοιο και η κοπριά στα λάχανα"
Τα αδερφάκια τελικά μοιάζουν περισσότερο από ότι πιστεύουν… Οι συναλλαγές δίνουν και παίρνουν μεταξύ τους και τις περσινές ξινές απόπειρες, τις έχουν κάνει γαργάρα! Μόνο το ταλέντο έχει μείνει, όλα τα άλλα μυρίζουν κάρβουνο!!! Nyxia

-"Άδουλος δουλειά δεν έχει, το βρακί του λύει και δένει"
Το Μελιτάκι θέλει να μάθει πώς να κάνει τα στραβά μάτια, όταν βλέπει τον άντρα της στο κρεβάτι με άλλη??? Ας ρωτήσει την Εύα, (αυτή την κοπελίτσα που μπήκε στο γραφείο όταν αποχωρούσε και ανέβασε αμέσως το επίπεδο) κάτι παραπάνω θα ξέρει… cake
Αφού μανδάμ δεν μπορείς να το παίξεις κυρία ούτε για δύο λεπτά στον εργασιακό σου χώρο, τι τον θες τον απολυτούλη??? Άσε τον άνθρωπο να βγει έξω, έχει φτιάξει κι ο καιρός, θα πάρει και βιταμίνη D από τον ήλιο!
Μίρλα, μίρλα, μίρλα… Μην προσβάλετε την νοημοσύνη μας άλλο pleeease

-"Ο βήχας και ο έρωτας δεν κρύβονται"
Η Έρι το λέει και το φωνάζει ολόκληρη: «You are the one, You’re my number one, The only treasure I’ll ever have. You are the one, You’re my number one
Anything for you ’cause you’re the one I love!»
Ο Στέφανος πιο μαγκωμένος, αλλά δεν το λες και αδιάφορο... δεν είδα να την απωθεί κιόλας! ^^


-"Ο λόγος σου με χόρτασε και το ψωμί σου φά’το"
Επιτέλους μετά από τόσες γελοιότητες και τόσο παλιμπαιδισμό, μια σκηνή με τους δύο κολλητούς που άξιζε! Και με τις συζύγους τους όμως, δυο γλυκές σκηνές με περιεχόμενο!
Η εποχή της αθωότητας έφτασε στο τέλος της, ήρθε η ώρα να ωριμάσουν!
Μπράβο σε Πετράκη-Δρακουλάκη-Γιαννακόπουλο-Γεωργόνη! : respect :

-"Ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται"
Γι'αυτό υποθέτω πέρασε και η Εύα μια βόλτα από την Καρτάλαινα... θα το εκλάβω ως κινήσεις πανικού αφού κάτι νέο και ουσιαστικό δεν είχαν να πουν!

-"Όλα τα ‘χε η Μαριορή, ο φερετζές της έλειπε"
Δεν τους έφτανε η κατσάδα από τον Λουκά, ο οποίος ξαφνικά θυμήθηκε να υπερασπιστεί την τιμή του αθώου Μελιτακίου ainta ήρθε κι ο αστυνόμος με τις ηχογραφήσεις ανά χείρας! Ανάδρομος ο Ερμής για την Έρι…

-"Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη"
Και τέσσερις καλές σκηνές σε ένα 45' επεισόδιο δεν με ικανοποιούν... Μέτριο!


Υ.Γ.: Λευτεριά στους Ταλαντούχους! soutien


Καληνύχτα!
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Μαρ 17, 2011 1:21 am

aggeliki έγραψε:
Η σκηνή Στέφανου Εριέττας καλή και φάνηκε καθαρά οτι ο Στέφανος αισθάνεται πράγματα γι αυτήν άσχετα αν ακόμη δεν τα έχει αποδεχτεί ούτε ο ίδιος. Ο άντρας που δεν θέλει τραβιέται δεν αφήνει μια γυναίκα που ξέρει οτι είναι ερωτευμένη μαζί του να τον φιλάει απο εκτίμηση,

Με έχει μπερδέψει αυτός ο άντρας! Δεν ξέρω που να καταλήξω! Από τη μια πιστεύω ότι έχεις δίκιο σε αυτό που λες κι από την άλλη νομίζω ότι δεν είναι έτσι! Ίσως να με επηρεάζουν τα προσεχώς. Θα κάτσω να ξανά δω τη σκηνή μήπως και βγάλω ένα συμπέρασμα!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Πεμ Μαρ 17, 2011 1:21 am

Aς σχολιασω κι εγω....

Θα ψηφισω μετριο καθως σημερα ειχα παρεα τη Νικη και γελασα πολυ με τις αντιδρασεις της...

Ας σχολιασω οτι θυμαμαι...

Αμαλια ΘΕΑΑΑ!!!!!! Τη λατρευω.....!!!!!!!!!

Ε ρε κατι μουτζες που πεσανε προς Στελλα μερια.....sfyr lmao

Kaι αφου συγχιστηκαμε ειπαμε δεν παραγγελνουμε κατι ελαφρυ? lmao
Και πανω που δειχνει σκηναρα Λουκα-Νικολα τσουπ...να τος ο ντελιβερας με τα πιτογυρα.... Fskl
Την ειδα αργοτερα ομως με την ησυχια μου ξανα και την απολαυσα!!!! Μπραβο σε Πετρακη και Γιαννακο που καταφεραν να με συγκινησουν...Ειδικα ο Λουκας με τα λογια του "δε θελω να μεγαλωσω" με εκανε να αναρωτηθω... " τωρα περνα το σταδιο της ενηλικιωσης αυτος? εγω γιατι το περνω τωρα?" Ακριβως τις ιδιες σκεψεις κανουμε παντως.....Ουτε κι εγω θελω να μεγαλωσω..

Η σκηνη του με τη Νορα αργοτερα ηταν πολυ γλυκια και πολυ σωστα του ειπε οτι παντα θα εχει καρδια μικρου παιδιου... inlove
Κι εγω μαζι σου Λουκα....γερα δε πτοουμαστε λεμεε Mmm

Η Αντιγονη με την κορδελιτσα μια γλυκα ηταν σημερα!!

Ερριετα-Στεφανος

Μου αρεσε πολυ το φιλι!!! Αφου χοροπηδουσα....(εχω και μαρτυρα αν δε με πιστευετε Mmm ) Κι ο Στεφανος δεν ειδα να τον χαλασε μια χαρα καθισε και το απολαυσε.. ^^


Μιλωντας για φιλια να κανω ενα παραπονο...Οταν εχετε ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΕΣ σκηνες... και θελετε να δειξετε ενα φιλι....ή δειξτε το ΟΛΟΚΛΗΡΟ η μη το δειξετε καθολου....Ελεος πια πατε και τα κοβετε στα πιο ωραια σημεια..Ουτε επιτηδες να το κανετε... maaaad

Και συνεχιζω.. ))

Θελω να φυγει η Στελλα απο τη σειρα διοτι

1)Ταραζει τη Νορα και θα μας βγει νευρασθενικια η μπεμπα απο κουνια
2)Ταραζει τη Νικη και καμμια ωρα θα τη χασουμε και θα κλαιμε
3)Ταραζει τη ψυχικη υγεια ολων των υπολοιπων και κριμα ειναι να μεινει το φορουμ χωρις μελη...
4)Ταραζεται και η ιδια η τηλεοραση μου που απο εγχρωμη ξαφνικα γυριζει σε ασπρομαυρη... Τυχαιο? ^^

Μου θελει και κρεβατι η ξετσιπωτη... Mmm
Να το δω κι αυτο...και δε θελω τιποτα αλλο απο τη ζωη μου....

Αυτα......

ΥΣ-->Νικη να ξαναρθεις καλα περασαμε....απλα να κρατας και λεξοτανιλ next time sisi


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tzibirdika στις Πεμ Μαρ 17, 2011 1:26 am, 2 φορές συνολικά
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από zouz0unii Πεμ Μαρ 17, 2011 1:22 am

tsourdalitsa έγραψε:Πραγματικά θέλω να σχολιάσω, αλλά δεν με βοηθάνε… καθόλου όμως!
Τέλος πάντων ας κάνω μια προσπάθεια.

Ο σοφός λαός έχει πει:

-"Ψάχνει ψύλλους στα άχυρα"
Ο Αστυνόμος δύσκολα θα βγάλει άκρη με αυτούς που έχει μπλέξει, την omerta δεύτερη φύση τους την έχουν κάνει όλοι εκεί μέσα!

-"Κι ο Άγιος φοβέρα θέλει"
Πόσο μάλλον η Νταίζη που με αγίους ουδεμία σχέση… η ανθοκομική έκθεση Κορυδαλλού έκανε την δουλίτσα της, το Νταιζάκι έναν πανικό τον έπαθε κι αυτό το μελαχρινό αγόρι δίπλα της, μίλησε σωστά απόψε! livani

-"Έχασε τα αβγά και τα καλάθια"
Ποιο είναι το επόμενο βήμα???? Ποιο είναι το επόμενο βήμα??? wall
Αφού ενημερώθηκε το Αστέρι από την φίλη της για το επόμενο βήμα, εγώ το μόνο που έχω να την συμβουλέψω είναι: ό,τι κάνουν να το κάνουν πάντα με προφυλάξεις γιατί είναι οι πονηροί οι καιροί... μη βρεθεί με κανένα αφροδίσιο ή καμιά ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη! Fskl Fskl
Εγώ πάντως αν είχα τέτοια μάνα θα προτιμούσα να με είχε πάρει η Πρόνοια
Σπόιλερ:

-"Όμοιος τον όμοιο και η κοπριά στα λάχανα"
Τα αδερφάκια τελικά μοιάζουν περισσότερο από ότι πιστεύουν… Οι συναλλαγές δίνουν και παίρνουν μεταξύ τους και τις περσινές ξινές απόπειρες, τις έχουν κάνει γαργάρα! Μόνο το ταλέντο έχει μείνει, όλα τα άλλα μυρίζουν κάρβουνο!!! Nyxia

-"Άδουλος δουλειά δεν έχει, το βρακί του λύει και δένει"
Το Μελιτάκι θέλει να μάθει πώς να κάνει τα στραβά μάτια, όταν βλέπει τον άντρα της στο κρεβάτι με άλλη??? Ας ρωτήσει την Εύα, (αυτή την κοπελίτσα που μπήκε στο γραφείο όταν αποχωρούσε και ανέβασε αμέσως το επίπεδο) κάτι παραπάνω θα ξέρει… cake
Αφού μανδάμ δεν μπορείς να το παίξεις κυρία ούτε για δύο λεπτά στον εργασιακό σου χώρο, τι τον θες τον απολυτούλη??? Άσε τον άνθρωπο να βγει έξω, έχει φτιάξει κι ο καιρός, θα πάρει και βιταμίνη D από τον ήλιο!
Μίρλα, μίρλα, μίρλα… Μην προσβάλετε την νοημοσύνη μας άλλο pleeease

-"Ο βήχας και ο έρωτας δεν κρύβονται"
Η Έρι το λέει και το φωνάζει ολόκληρη: «You are the one, You’re my number one, The only treasure I’ll ever have. You are the one, You’re my number one
Anything for you ’cause you’re the one I love!»
Ο Στέφανος πιο μαγκωμένος, αλλά δεν το λες και αδιάφορο... δεν είδα να την απωθεί κιόλας! ^^


-"Ο λόγος σου με χόρτασε και το ψωμί σου φά’το"
Επιτέλους μετά από τόσες γελοιότητες και τόσο παλιμπαιδισμό, μια σκηνή με τους δύο κολλητούς που άξιζε! Και με τις συζύγους τους όμως, δυο γλυκές σκηνές με περιεχόμενο!
Η εποχή της αθωότητας έφτασε στο τέλος της, ήρθε η ώρα να ωριμάσουν!
Μπράβο σε Πετράκη-Δρακουλάκη-Γιαννακόπουλο-Γεωργόνη! : respect :

-"Ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται"
Γι'αυτό υποθέτω πέρασε και η Εύα μια βόλτα από την Καρτάλαινα... θα το εκλάβω ως κινήσεις πανικού αφού κάτι νέο και ουσιαστικό δεν είχαν να πουν!

-"Όλα τα ‘χε η Μαριορή, ο φερετζές της έλειπε"
Δεν τους έφτανε η κατσάδα από τον Λουκά, ο οποίος ξαφνικά θυμήθηκε να υπερασπιστεί την τιμή του αθώου Μελιτακίου ainta ήρθε κι ο αστυνόμος με τις ηχογραφήσεις ανά χείρας! Ανάδρομος ο Ερμής για την Έρι…

-"Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη"
Και τέσσερις καλές σκηνές σε ένα 45' επεισόδιο δεν με ικανοποιούν... Μέτριο!


Υ.Γ.: Λευτεριά στους Ταλαντούχους! soutien


Καληνύχτα!
Flkia
Θα συμφωνησω μαζι σου...! Εχεις απολυτο Δικιο... οι Παροιμιες σου τα λενε ολα...!
Δεν εχω κι εγω να πω κατι αλλο...!
zouz0unii
zouz0unii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ♡ Σε ένα ροζ Συννεφάκι!! ♡
Ασχολίες : ✰ Να ονειρεύομαι..!! ♡

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από roria Πεμ Μαρ 17, 2011 1:45 am

Δ.Μπέλλος έγραψε:Μαρία (Roria) ο Μπέλλος ήταν τόσο ευδιάκριτος στο ποστ σου που το διάβασα αμέσως και ολόκληρο! lmao lmao
Βέβαια ήταν κοντά στην πρόταση με το νεροχύτη και τον πολυέλαιο και είναι και περασμένη η ώρα ^^... αλλά με θυμήθηκες κι αυτό έχει σημασία!

Συμφωνώ με όλα όσα είπες! Και εμένα μου αρέσει ο Στέφανος με την Εριέττα αλλά σήμερα πήρα μήνυμα που δεν μου αφήνει και πολλά περιθώρια να πιστέψω σε μια θετική εξέλιξη! Δεν τον βρήκα τόσο θερμό όσο περίμενα πράγμα που σημαίνει ότι άλλη εκτιμάει, άλλη αγαπάει κι αλλού πάει και ..... πιπέρι! ))
Αύριο, αν προλάβω να γράψω, ή μεθαύριο υπόσχομαι να τον εντάξω οργανικά στο σχόλιο τον ΜΠΕΛΛΟ, αφού θα έχει και ενεργό συμμετοχή στις εξελίξεις !
Η στάση του Στέφανου όταν τον φίλησε η Εριέττα κι εμένα δεν με ενθουσίασε, αλλά ελπίζω να συνειδητοποιήσει κάποια στιγμή ότι με τη Μελίτα τις εννιά στις δέκα μέρες είναι έτσι κι αλλιώς χωρισμένοι κι εκείνος σε όλο αυτό το διάστημα είναι μια χαρά. Στην Εριέττα πάει δέκα φορές τη μέρα και μοιράζεται μαζί της σχεδόν τα πάντα (αυτό το σχεδόν μας τα χαλάει, αλλά ως πότεWink. Αν τη χάσει, ούτε άνθρωπο να μιλήσει δεν θα έχει. Εκεί να τον δω...Ή μάλλον να μην τον δω, να έχει ανοίξει αυτός τα μάτια του νωρίτερα.
Τα δικά μου μάτια πάντως κλείνουν, οπότε σας καληνυχτίζω όλες και σας ευχαριστώ που με κάνατε από την πρώτη μέρα να περάσω τόσο όμορφα...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Πεμ Μαρ 17, 2011 1:48 am

Από το επεισόδιο μια δυο σκηνές έχω προλάβει να δω:
Λουκά Νικόλα στην Εδέμ : respect : oscar
και την ασχολίαστη που τρελαίνει την έγκυο κόρη της xastouki

και δεν αντέχω να καθίσω να το δω τώρα, οπότε αύριο με ησυχία αναλυτικά...
(όχι τίποτα, αλλά μόλις επέστρεψα από Λίμνη των Κύκνων, Μπολσόι flower και δεν χαλάω αυτή την εγκεφαλική γεύση με τίποτα...)
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μαρ 17, 2011 2:03 am

kapetanissa έγραψε:
(όχι τίποτα, αλλά μόλις επέστρεψα από Λίμνη των Κύκνων, Μπολσόι flower και δεν χαλάω αυτή την εγκεφαλική γεύση με τίποτα...)


Σε ζηλεύω το ομολογώ και όχι μη το χαλάσεις πήγαινε να κοιμηθείς με εικόνες και μελωδίες να σε γεμίζουν γιατί να υποστείς υστερίες;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από Ezantakou Πεμ Μαρ 17, 2011 2:25 am

kapetanissa έγραψε:
(όχι τίποτα, αλλά μόλις επέστρεψα από Λίμνη των Κύκνων, Μπολσόι flower και δεν χαλάω αυτή την εγκεφαλική γεύση με τίποτα...)

Ν'άξερες μόνο πόσο ζηλεύω.... Love! Love! Love! Love!

Υ.Γ.--> Συγγνώμη για το off topik ))
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από almaresi Πεμ Μαρ 17, 2011 4:46 am

Clarabelle έγραψε:
Όταν έχαναν την Εδέμ η Εύα δεν έκανε την παραμικρή κίνηση. Κατάλαβε κάποιος γιατί πήγε σήμερα στην Αντιγόνη; Μήπως επειδή δεν είχαν άλλη μονόλεπτη σκηνή να της γράψουν;
Γκρίνια γκρίνια... γκρίνια κι αχαριστία... δεν φτάνει που της έγραψαν σκηνή imarton
Βλέποντάς τη θυμήθηκα τη σκηνή με την Αντιγόνη να μιλά στο τηλέφωνο με τον δικηγόρο/νομικό σύμβουλό της
- θέλουν ν' αγοράσουν την Εδέμ? πάρε την προσφορά κλπ
Και αναρωτιέμαι τώρα... Για την παρέα είναι Εδέμ. Να την αποκαλούν έτσι και όσοι το γνωρίζουν αυτό, οκ. Αλλά κι ο δικηγόρος ως Εδέμ την ξέρει? Έχει επίσημο όνομα ή νομίζουν πως αν την καλέσουν αλλιώς θα μπερδευτούμε???

Δ.Μπέλλος έγραψε:Τώρα σοβαρά κάθεσαι κι ασχολείσαι με την Εύα που δεν έπλυνε την επιταγή; Αλήθεια ποια είναι αυτή η Εύα που λες;
lmao Να ο άγνωστος x... Μέρες τον ψάχνω...

tsourdalitsa έγραψε: Εγώ πάντως αν είχα τέτοια μάνα θα προτιμούσα να με είχε πάρει η Πρόνοια
Αυτό ξαναπές το
Δεν μπορεί να είναι αυτή η γυναίκα με την οποία μιλούσε στο τηλέφωνο η Νόρα
Εν τω μεταξύ, δεν έχω καταλάβει γιατί έχω χάσει επεισόδια, δουλειά δεν έχει? Βγήκε σε σύνταξη? Τι γίνεται? Επίσης, τόσα χρήματα που τα βρίσκει? Όλο της το μισθό τον ξοδεύει σε ένδυση-υπόδυση-καλλωπισμό? Το ξενοδοχείο? Πήρε καμιά κληρονομιά κι αυτή?

- kapetanissa, βάλε κι εμένα στις... ζηλιάρες...
- (Από χθες) Στη σκηνή στο μπαρ του Χρήστου υποτίθεται είναι βράδυ, ε? scratch

Υγ. Καλώς ήρθες roria
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από stefistaroy Πεμ Μαρ 17, 2011 9:35 am

καλα ρε παιδια η Εριεττα δεν μπορει να καταλαβει οτι ο Στεφανος αγαπαει αλλη και οτι εκεινη απλα την εκτιμα σαν φιλη
τι του ορμαει και τον φιλαει τρεις φορε ς κιολας και αυτος μενει ακινητος και αναγκαζεται να του ζητησει συγνωμη
τι ΧΥΛΟΠΙΤΑ ήταν αυτη?
τι ΞΕΦΤΙΛΑ?
ΕΛΕΟΣ και την λεμε μετα κυρια που χωνεται και δεν κρατιεται

stefistaroy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από soso Πεμ Μαρ 17, 2011 9:53 am

almaresi έγραψε:Γκρίνια γκρίνια... γκρίνια κι αχαριστία... δεν φτάνει που της έγραψαν σκηνή imarton

E,μα!Δε φτάνει που σκηνή με Αντιγόνη ζήτησε,σκηνή με Αντιγόνη πήρε,μου 'χει κι ενστάσεις queen !
Εδώ καταδέχτηκαν να στερήσουν ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ από τον κινητό κόλαφο Στέλλα (Στέλλα μονη/Στέλλα με δεσμό/Στέλλα με αντίζηλο/ Στέλλα με κόρη/Στέλλα με ζαβό,όλα τα 'χουμε εμπεδώσει και γκώσαμε πια)!


pasxalitsa έγραψε:Είναι δυνατό μια έτερη κυρία του καλού κόσμου, μορφωμένη επίσης να έχει δεύτερη φύση την κατινιά;;

Με τρελαίνεις,όμως!lmao lmao lmao

Τον ψυχίατρο Γεωργούλη και γρήγορα,εγώ αυτό έχω να πω!
*Ας αφήσει ήσυχους του έρμους τους χαρακτήρες τους υπόλοιπους,που τους έχει τσακίσει ένεκα του σπρωξίματος!
Αν φτάνουμε στο σημείο,να διατυπώνονται ενστάσεις μέχρι και για τη συμπεροφορά του Λουκά,..και σήμερα ακούστηκαν αρκετές..κάπου εχει αποτύχει η μέθοδος δεν το καταλαβαίνει!?!?!?!?!?!
Δε σηκώνεται ο απόλυτος,madame!Όποιος τον σπρώχνει κρίνεται,κι εκείνος δεν ανεβαίνει ποτέ!
Αφήστε όλους τους υπόλοιπους στην ησυχία τους,και ασχοληθείτε με το ζευγαράκι της Αγίας Παρασκευής (Αγια Παρασκευή σχώρα με imarton )
Εβλέπα "μπαίνοντας"τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας!
Οι 65 από τους 305 τον γουστάρουν και μια χαρά είναι!
*20% το ποσοστό
-η κυβέρνηση Παπανδρέου επί ΔΝΤ σημειώνει μαγαλύτερα ποσοστά,το σημειώνω για να υπογραμμίσω το μέγεθος της επιτυχίαςlmao
*Όσο δε, σκέφτομαι, το τηλεοπτικό κλίσμα περί μεγαλείου της Μελίτας..πόσο μα πόσο βαριέμαι Sleep Sleep
Αφού ήδη την παρουσιάσατε ως μια υστέρω κι ένα κινητό κατιναριό,τώρα υποτίθεται ότι σιγά σιγά θα την κάνει την υπέρβαση και θα ανταμειφθεί με την επιστροφή του ασώτου;;μα γιατί καταρχάς ,αλλά και καταρχήν να την παρουσιάσετε ως τέτοια;;και γιατί να παρουσιαστεί αντίστοιχα η Ερι,τόσο,μα ΤΟΣΟ υπεράνω;;;και γιατί δε μας δίνετε στην τελική απ΄το πιοτί που πίνετε;;..να ακυρωθούν κι οι προηγούμενες απορίες ..
Υγ.Κι αυτά τα τυράκια,προς όλες τις πάντες,κυρίως για να ελπίζουν οι φανς Ερις-Στέφανου..που βγήκαν κομματάκι lmao περισσότεροι από το "επιτρεπτό",όταν είναι καταφανες προς τα πού πάει η ιστορία..πόσο φτηνά τυράκια είναι;;ποσο ,όμως;;λάικα,καραλάικα,λέμε!

Υγ.
pasxalitsa έγραψε:Είναι δυνατό μια έτερη κυρία του καλού κόσμου, μορφωμένη επίσης να έχει δεύτερη φύση την κατινιά;;
Μάγδα,με τρελαίνεις,στο 'πα;;
Υγ.Δε σχολιάζω επεισόδιο!Δεν το 'δα ολο,απέχω,απεργώ και καλύφθηκα από τις γνωστές συντρόφισσες! soutien

*στο ποσοστό συμπεριλαβάνονται και λοιπά μέλη απο ευγενή υποφόρα,που γραφουν κι εδώ με ίδια ή διαφορετικά ονόματα!
εγκυρότητα και αξιοπιστία,βασικά ζητούμενα μιας "ερευνας" και το τιμάμε το στεφάνι μας!


soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από ebelina2007 Πεμ Μαρ 17, 2011 10:14 am

Απο μερικες σκηνες του επεισοδιου θα μπορουσες να το χαρακτηρισεις πολυ καλο...
Η σκηνη Λουκα -Νικολα ηταν πολυ δυνατη με εκαναν να νιωσω τον πονο τους και το μεγαλο συναισθηματικο κενο που εχουν μακρια απο την Εδεμ...μου αρεσε που προσπαθησαν να το κρυψουν απο της αγαπημενες τους για να μην δειξουν τον πονο τους και να της προστατεψουν οσο μπορουν συναισθηματικα και στο τελος και οι δυο δεν μπορεσαν και το ειπαν...και βρηκαν μια ζεστη αγκαλια!!
Τα λογια της Νορας στον Λουκα ηταν πολυ ομορφα και φυσικα η Δρακουλακη ειχε ενα τελειο υφος που σε εκανε να δακρυζεις...
Στο ενα λεπτο που ειδαμε και την πρωην πρωταγωνιστρια.....και νυν δευτεροτριτη(για την Ευα λεω) ηταν τρομερη..η εκφραση της και ολοι η σταση της μου αρεσε γιατι αρχιζω να την βλεπω παλι δυνατη χωρις φοβους και μου αρεσει!!
Λουκας-Ερι Στεφανος -Ο λουκας ανυσηχει για την αδερφη του και μου αρεσει αλλα θα ηθελα να μην αμφιβαλει για αυτην εξαιτιας της μουχριτσας.
Και θα μπορουσες να το πεις και χαλια το επεισοδιο
Βλεποντας την κατινα να κατηγορει την Ερι συνεχεια και να στελνει τον αντρα που υποτιθεται αγαπαει στα στακιδια ελεος...τι ανθρωπος ειναι αυτη καλε..
Οχι αλλο Στελλα δεν την παλευω...θα συμφωνησω με της περισσοτερες καλυτερα να την φαει ο Μπελλος....τουλαχιστον με τον Μπελλο γελαγε και λιγο το χειλακι μας!!
Το ποσο καλο κοριτσι εχει γινει η Νταιζη δεν λεγεται....lmao lmao
Αυτα απο εμενα και πολυ του ηταν!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από fay Πεμ Μαρ 17, 2011 10:42 am

tsourdalitsa έγραψε:

tsourdalitsa έγραψε: Εγώ πάντως αν είχα τέτοια μάνα θα προτιμούσα να με είχε πάρει η Πρόνοια

Αυτό ξαναπές το
Δεν μπορεί να είναι αυτή η γυναίκα με την οποία μιλούσε στο τηλέφωνο η Νόρα
Εν τω μεταξύ, δεν έχω καταλάβει γιατί έχω χάσει επεισόδια, δουλειά δεν έχει? Βγήκε σε σύνταξη? Τι γίνεται? Επίσης, τόσα χρήματα που τα βρίσκει? Όλο της το μισθό τον ξοδεύει σε ένδυση-υπόδυση-καλλωπισμό? Το ξενοδοχείο? Πήρε καμιά κληρονομιά κι αυτή?

Σίγουρα δεν είναι η ίδια γυναίκα που είχαμε σκιαγραφήσει από τα τηλεφωνήματα της Νόρας. Εντελώς άλλη εικόνα είχαμε σχηματίσει από τις συνομιλίες τους. Είναι περίπου όπως η περίπτωση της Νταίζης. Είχε αναφερθεί σαν μια παλιά σχέση του Λουκά χωρίς καμιά προοπτική να εμφανιστεί στη σειρά αλλά αργότερα έκριναν σκόπιμο να την εμφανίσουν και να την κάνουν και πρωταγωνίστρια ακυρώνοντας κάποιες πληροφορίες που μας έδωσαν γι΄αυτήν, όπως π.χ. ότι ήταν μεγαλύτερη από το Λουκά. Το ίδιο κάνουν τώρα και με τη Στέλλα.Ακυρώνουν την εικόνα που οι ίδιοι δημιούργησαν, αυτή της κλασικής Ελληνίδας μάνας και μας φέρνουν μια μητέρα από τη Σουηδία που πιάνει φιλίες με την πρώην του γαμπρού της (και μετά λέμε για την Εύα, εδώ να δείτε Σουηδία).


Όσο για το μισθό της σαν φιλόλογου, από όσο ξέρω στην Ελλάδα δεν παίρνουν ούτε τόσο μεγάλο μισθό ούτε τόσο μεγάλη σύνταξη για να δικαιολογούνται τόσο παράλογα έξοδα (θέλει και πεντάστερο η Αστέρω). Εντελώς γελοία και εξωπραγματική η απεικόνιση αυτής της γυναίκας και υποτιμά και τη νοημοσύνη μας και τη μνήμη μας. Σε μια κωμική σειρά ίσως να γελούσαμε με ένα τέτοιο χαρακτήρα αλλά υποτίθεται ότι γράφουν ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ σειρά.
[/size]
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Μαρ 17, 2011 10:51 am

kapetanissa έγραψε:Από το επεισόδιο μια δυο σκηνές έχω προλάβει να δω:
Λουκά Νικόλα στην Εδέμ : respect : oscar
και την ασχολίαστη που τρελαίνει την έγκυο κόρη της xastouki

και δεν αντέχω να καθίσω να το δω τώρα, οπότε αύριο με ησυχία αναλυτικά...
(όχι τίποτα, αλλά μόλις επέστρεψα από Λίμνη των Κύκνων, Μπολσόι flower και δεν χαλάω αυτή την εγκεφαλική γεύση με τίποτα...)

Kapetanissa, σε καταλαβαίνω .... Κι εγώ χτές γύρισα απ'τον Δόν Κιχώτη, όχι με Μπολσόι βέβαια, αλλά με πραγματικά άξιους χορευτές, κι ένα μαέστρο που με ξεσήκωσε, οπότε δεν είμουνα σε φάση για σχολιασμό.... Θα προσπαθήσω να γράψω τώρα, ό,τι θυμάμαι....

Κατ'αρχήν πιστεύω οτι ο Λουκάς πραγματικά πειράχτηκε που η Εριέττα δεν του είπε τίποτε για την "επίσκεψη" της Μελίτας. Και δεύτερο, η σκέψη του πήγε αμέσως στην πιθανή μεγαλύτερη εμπλοκή της Εριέττας λόγω αυτής της επίσκεψης, και ήθελε ν'ακούσει και τη δική της εκδοχή. Γιατί ΔΕΝ πιστεύω οτι ο ίδιος υποψιάστηκε την αδελφή του, παρ'όλο που την γνώρισε πρόσφατα, έχει καταλάβει τι άνθρωπος είναι, απλά το μυαλό του επεξεργάστηκε την πληροφορία "δικηγορικά" πριν από συναισθηματικά. Αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι που κι αυτός και η Νόρα δέχτηκαν αμάσητη την ιστορία της Μελίτας, παρ'όλο που τους είναι γνωστή η αντιπαλότητά της με την Εριέττα, και θα μπορούσε όλο αυτό να είναι δική της επινόηση για να την ενοχοποιήσει. Υπήρχε κρυμένο κίνητρο στα λόγια της Μελίτας. Δηλαδή και στο δικαστήριο να ακουγόταν αυτή η ιστορία, θα έπρεπε η φερεγγυότητα και η ειλικρίνεια αυτής της μάρτυρος να συνυπολογιστεί.... Και επίσης με εντυπωσίασε, αρνητικά φυσικά, πόσο πάτο έχει πιάσει αυτή η κοπέλλα, όταν είναι σίγουρη οτι μία γυναίκα που πριν λίγο γνώρισε, και κυρίως ο άνδρας που λέει οτι αγαπάει, έκαναν ένα φόνο, επειδή, άκουσον άκουσον, δεν ήταν στο σπίτι τη βραδιά του φόνου.... Πώς είναι δυνατόν να φανταστούμε μετά ΚΑΙ απ'αυτό, οτι υπάρχει το οποιοδήποτε μέλλον στη σχέση Μελίτας Στέφανου?

Η αντίδραση του Στέφανου στο αυθόρμητο φιλί της Εριέττας δεν με ξένισε, έτσι που είναι τα πράγματα. Ο Στέφανος δεν τραβήχτηκε, που σημαίνει οτι του άρεσε, αλλά δεν ήθελε να δώσει προεκτάσεις τη στιγμή αυτή, θα ήταν σαν να εκμεταλλευόταν την κατάσταση υπέρ του. Αλλά πραγματικά νομίζω οτι οι σεναριογράφοι αδικούν τον ήρωά αυτόν, συνεχίζοντας αυτήν την ερμαφρόδιτη κατάσταση, λίγο καιρό πριν το τέλος, γιατί? Για να μην τον κάνουν να φανεί οτι αλλάζει αισθήματα τόσο εύκολα. Ομως αυτό παρατράβηξε, έχει φτάσει πιά στα όριά του ο τηλεθεατής βλέποντας την στάση της Μελίτας, και δεν πιστεύω οτι θα υπήρχε άνθρωπος που θα κατηγορούσε το Στέφανο άν άλλαζε πλεύση μετά απ'όσα μεσολάβησαν. Αν τον δείξουν οτι είναι ξανά μαζί με τη Μελίτα, μόνο μαζοχιστή θα μπορούσαμε να τον θεωρήσουμε....

Να που η Εύα πήγε και μόνη της ν'αντιμετωπίσει την Αντιγόνη, είχε το θάρρος να κάνει την κίνηση, έστω κι αν δεν είχε και πολλές ελπίδες. Η σκηνή πολύ ωραία ερμηνευμένη κι απ'τις δύο....

Επίσης η σκηνή στα σκαλοπάτια της Εδέμ μεταξύ Νικόλα και Λουκά, ωραίες ερμηνείες, μ'αρεσε η λεπτομέρεια που ο Λουκάς, εκτός από δακρυσμένος, έτρεμε κιόλας απ'το κρύο, το είδα σαν ένα εσωτερικό "πάγωμα" της ψυχής του μπρός στην πραγματικότητα της αναπόφευκτης απώλειας.... Και τα δύο προφίλ των φίλων, το ένα δίπλα στ'άλλο, πολύ ωραία εικόνα. Η συζήτησή τους όμως ήταν από περίεργη, έως παράλογη. Γιατί συνδέουν τα γεγονότα της ζωής τους μ'αυτόν τον τόπο, το έχω ξαναπεί, είναι απορίας άξιο... Οι άνθρωποι περνούν φάσεις στη ζωή τους όπου κι αν βρίσκονται, δεν τους οδηγεί στην ωριμότητα ο τόπος, αλλά η ίδια η ζωή...

Η σκηνή που γυρνάει ο Λουκάς, η Νόρα (γλυκύτατη και πανέμορφη) καταλαβαίνει αμέσως οτι κάτι τρέχει και τον στηρίζει τόσο ήρεμα και γλυκά , σαν μάνα το παιδί της, από τις πιό ωραίες του επεισοδίου. Αυτό σημαίνει "σύντροφος" ή και "σύζυγος" γιατί όχι, να στηρίζεις τον άνθρωπό σου σε κάθε περίπτωση.

Και φυσικά με εκνεύρισε πολύ η σκηνή μεταξύ Στέλλας και Νόρας. Μού φαίνεται αδιανόητο μιά γυναίκα αυτής της ηλικίας και μάνα, να συζητάει με την κόρη της τα "ερωτικά" της μπερδέματα, δείχνει οτι έχει χάσει κάθε ίχνος αξιοπρέπειας. Είναι ξεπεσμός για την Στέλλα, που δεν στέκεται στο ύψος της μάνας, τουλάχιστον, γιατί και σαν γυναίκα έφτασε πιά στα όρια της γελοιότητας. Είμαι υπέρ της ελευθερίας των ανθρώπων να χωρίζουν, αν ο γάμος τους δεν τους καλύπτει ή τους κάνει δυστυχισμένους, αλλά αυτή η ελαφριά αντιμετώπιση των πάντων εκ μέρους της Στέλλας την κάνει να μοιάζει αναίσθητη, ανόητη και ξιπασμένη.

Αυτά θυμάμαι απ'το επεισόδιο, και λυπήθηκα πραγματικά δυό ανθρώπους: την Εριέττα, γιατι τα σύννεφα έχουν πυκνώσει στον ορίζοντά της και πάνε να την πνίξουν, χωρις να φταίει, και το Στέφανο, γιατί δεν βρίσκει τρόπο ν'απαλλαγεί απ'τη δυστυχία του ν'αγαπάς κάποια που κάθε μέρα αποδεικνύει όλο και περισσότερο την πλήρη ανικανότητά της να σκεφτεί κάτι άλλο, πέραν του εαυτούλη της....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μαρ 17, 2011 11:27 am

JESSIE έγραψε:

Να που η Εύα πήγε και μόνη της ν'αντιμετωπίσει την Αντιγόνη, είχε το θάρρος να κάνει την κίνηση, έστω κι αν δεν είχε και πολλές ελπίδες. Η σκηνή πολύ ωραία ερμηνευμένη κι απ'τις δύο....



Το ήξερα οτι εσύ θα καταλάβαινες και θα σημείωνες οτι έγινε αυτό που συζητούσαμε σε άλλο τοπικ και η Εύα πήγε τελικά να αντιμετωπίσει την Αντιγόνη
Όμως κάθε κίνηση έχει αξία αν γίνει τη σωστή στιγμή.
Προσωπικά δεν κατάλαβα τι ήθελε να δείξει η σκηνή. Η Εδέμ χάθηκε η μετακόμιση έγινε η Εύα δεν παρακάλεσε σε τι αποσκοπούσε η επίσκεψη πέρα απ το να δώσει μια εξαιρετική σκηνή δεν το κατάλαβα.
Δύο εξαιρετικές κυρίες με διαδρομή στο σανίδι έδωσαν μια ερμηνευτικά άρτια σκηνή. Η μιά έδειξε πόσο αιχμηρό μέσο έκφρασης είναι η ειρωνία και η άλλη έδειξε οτι όταν θέλεις να δείξεις πως διαθέτεις το ένστικτο του φονιά δεν χρειάζεσαι ούτε να χειρονομείς ούτε να ανεβάζεις τη φωνή σου τρείς οκτάβες ούτε να μορφάζεις.
Αλλά ειλικρινά δεν κατάλαβα το λόγο της επίσκεψης.
Κατά τα άλλα συμφωνώ με έχει κουράσει αφάνταστα το γεγονός οτι λίγο πριν το τέλος δεν έχουν ακόμη ξεκαθαρίσει τι θέλουν να κάνουν με τα ζευγάρια.
Αυτός ο απόλυτος τράβηξε δύο χρόνια απέτυχε παταγωδώς παρόλο που του δόθηκε παραπάνω χρόνος απ όλα τα ζευγάρια και όμως ακόμη ασχολούμαστε μ αυτόν
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Μαρ 17, 2011 1:46 pm

Ε λοιπόν το βρήκα! Καθώς καθάριζα το πάτωμα από το μανό που έπεσε, έσπασε και τα έκανε όλα χάλια είπα να σκεφτώ λιγάκι τον προβληματισμό μου να περάσει ευχάριστα κι η ώρα.... sisi

Ο Στέφανος, λοιπόν, ναι μεν δεν τραβήχτηκε ώστε να γίνει ξεκάθαρη η θέση του αλλά από την άλλη θερμό δεν το λες! Οπότε τι σημαίνει αυτό; Επειδή μπορεί να μην το έδειξε αλλά τα λόγια της προστατευόμενης, πληγωμένης και απειλούμενης από τον Μπέλλο (δεν ξεχνιέμαι δευτερόλεπτο) αδερφούλας του ήξερε ότι είχαν βάση και ήταν σωστά προβληματίστηκε ο μπερδεμένος! Το σκέφτηκε από εδώ.... το σκέφτηκε από εκεί κι άκρη... hahano δεν έβγαλε! Την αγαπάει την ανύπαρκτη αλλά και η Εριέττα δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητη! Αρπάζει λοιπόν την ευκαιρία με την παρεκτροπή της Ανώτερης και κάνει ένα............ τεστ! Ναι! Αυτό είναι, τεστ! Ας μην τραβηχτώ, σκέφτηκε, για να δω τι θα νιώσω και τι επιπέδου ντουβρουτζάς θα μου έρθει μήπως και βγάλω άκρη και καταλήξω τι στο ....καλό θέλω!

Νομίζω ότι εμένα αυτό το ενδεχόμενο με καλύπτει! Τώρα μη με ρωτήσετε τι σκέφτηκε μετά το φιλί! Έλεος! Μη το χέσ0?με κιόλας..... Εδώ δεν κάθονται οι σεναριογράφοι να ασχοληθούν με την περίπτωση του.... θα το κάνω εγώ που δεν θα εισακουστώ και στο σενάριο; donti Όχι τίποτα άλλο... αλλά ετοιμάζομαι και για θρήνο απόψε........ Innocent
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Πεμ Μαρ 17, 2011 1:52 pm

Καλημερούδια και από δω λοιπόν.... Cool

Τώρα που πίνω το καφεδάκι μου, κάλυψα τα... "κενά" μου και σας διάβασα... Για αρχή, ναι αυτό ακριβώς έκανα Clarabelle, ακολουθώντας πηγαία τη συμβουλή σου, πήγα για ύπνο με ευχάριστες εικόνες και μελωδίες, διότι δεν άντεχα υστερίες...
(έτσι κι αλλιώς βιώνω αρκετές στην καθημερινότητά μου...θα μου μου πεις, και βλέπω και τα Μυστικά?! Ως αρχή μαζοχισμού θα μπορούσε να εκκληφθεί sisi αλλά, είναι ωραία εδώ.... Wink ) Και για όσες αγαπημένες δήλωσαν "ζηλιάρες", κατανοώ πόσο αγνή και καλοπροαίρετη είναι αυτή η "ζήλια" και πραγματικά σας εύχομαι απ' την καρδιά μου να έχετε την ευκαιρία αυτής της εμπειρίας.... Thumbs up

Στα δικά μας τώρα....
Τι να πω.... μα τι να πω..... δε θέλω να σχολιάζω το ανεκδιήγητο πεφταστέρι, αλλά κατέλαβε χαλαρά το μισό επεισόδιο... Ειδικά η σκηνή με τη Νόρα και η συμπεριφορά της "μάνας" προς την έγκυο κόρη της, με εξόργισε. Η Νόρα καταρρακώθηκε. Κρίμα. Μακάρι να θύμωνε και να της τα 'σουρνε. Προσωπικά μου δημιουργήθηκε η παρόρμηση να την αρπάξω απ' το μαλλί και να τη στείλω σβουριχτή, είτε στη Μονεμβασιά είτε σε άλλο σημείο, της επικράτειας και όχι μόνον....

Η σκηνή Λουκά Νικόλα για oscar επιτέλους μια λογική σκηνή μεταξύ τους, και πολύ συγκινητική..... άψογοι ερμηνευτικά και οι δύο. Και στην συνέχεια, πολυ τρυφερές οι συμπαραστέκουσες τους αγαπημένους τους Δάφνη και Νόρα... Από τα πολύ + του επεισοδίου. kyma

Την αντιπαράθεση Αντιγόνης Εύας, παρόλο που απόλαυσα και τις δύο, ούτε εγώ την κατάλαβα.....

Εξίσου απόλαυσα ερμηνευτικά τη σκηνή Νταίζης Στέφανου, το περιεχόμενο όμως αρνούμαι να το σχολιάσω.....

Όσο για Στάφανο Μελίτα, που μας έφαγαν αρκετό χρόνο πάλι, είτε να τους βλέπουμε είτε να ασχολούμαστε.... τι να πω? Ο Στέφανος ήταν σε φάση "βαρέθηκα-κουράστηκα-αηδίασα" ή άλλη στο σύνηθες υστερικό της μικρόκοσμο.... Και θα επαναλάβω κι εγώ, προς επίρρωσιν όλων των προλαλησασών, άμα θες να μάθεις πως αντιδρά μια γυναίκα που ΒΛΕΠΕΙ τον ΑΝΤΡΑ της στο κρεββάτι με άλλη, πάνε ρώτα την Εύα, που το βίωσε ΔΙΣ εξαιτίας σου.... χαμένο πλάσμα.

Λοιπόν, ξέρετε τι σκεφτόμουν χτες.... η Μελίτα, μέχρι που τα είχε με τον Οδυσσέα, δεν με ενοχλούσε ως χαρακτήρας, εντός γενικού πλαισίου σειράς.... μέχρι και αυτό που έκανε στην Εύα παραμονή του γάμου της, με χάλασε βέβαια πάρα πολύ ως ενέργεια, αλλά το είχα αντιμετωπίσει ως "πατσίζουμε", με χάλασες, σε χάλασα, μέσα στο τρίγωνο και την αντιζηλία για τον ίδιο άντρα.... Κάτι σχεδόν αναμενόμενο με βάση τα ανθρώπινα.... Από τη στιγμή όμως που μπήκε ο "Στεφανος" στη ζωή της, έχει κατρακυλήσει στα έγκατα και της έχει βγει ο χειρότερος πιθανός εαυτός της, προς πάσα κατεύθυνση... Χάλασε τον γάμο Εύας Στέφανου, τη στιγμή που η Εύα ήταν και έγκυος, με άθλιο τρόπο και δρώντας μονομερώς (μη λογαριάζοντας καν τον Στέφανο, ο οποίος σ'εκείνη τη φάση "σύρθηκε" στις εξελίξεις) και με αποτέλεσμα η Εύα να καταρρεύσει, να πάει για τέρμα, και στην τελική να φύγει από το σπίτι, το οποίο είχε ως συνέπεια να λυσσάξει η Αντιγόνη και να αρχίσει τις υποβοηθούμενες απόπειρες.... Δημιούργησε τρελό ντόμινο, και όλο αυτό για του..... εγωισμού της το χαβά (μην πω τίποτα βαρύτερο...) Και τώρα, πετάει μια εικασία που κλονίζει το άλλοθι δυο ανθρώπων σε υπόθεση δολοφονίας, εκ των οποίων ανθρώπων ο ένας τυγχάνει ο "έρωτάς" της.... @@ αγάπη. Διότι, γεγονός είναι ότι χτύπησε το κουδούνι και απάντηση δεν έλαβε. Από κει και πέρα είναι εικασίες "δεν ήταν εκεί και άρα έκαναν και το φόνο".... Fskl

Τώρα, για Στέφανο Εριέττα.... δεν ξέρω. Η Εριέττα παρασύρθηκε στιγμιαία από τα συναισθήματά της, ο Στέφανος δεν ήξερε πού τ'αυγά και πού τα πασχάλια.... Αποφασίστε επιτέλους! Ναι στο σακί, ναι στο σακούλι.... κουράζει!

Στη συνέχεια με πείραξε κάπως η αντίδραση του Λουκά απέναντι στην αδερφούλα του. Οκ, τον Στέφανο τον έχει χ*εσμένο, και γιατί όχι άλλωστε, αλλά την Εριέττα τη μετράει. Έτσι τη μετράει? Βάζοντας στη σκέψη του τι θα σκεφτεί η Μελίτα? Εδώ έχουμε σοβαρά θέματα, στα παπούτσια μας τι θα σκεφτεί η Μελίτα!!! Και Jessie συμφωνώ με 1000, ακόμα και σε δικαστήριο η "μαρτυρία" της Μελίτας θα όφειλε να περάσει από ψιλή κρισάρα, διότι υποβόσκει ξεκάθαρη ιδιοτέλεια, μη σου πω και κίνητρο εκδίκησης. Σιγά που τους κρατάει η κατσαρή και θα τους "σώσει" κιόλας! Βρε ουστ! Όσο κι αν συμπαθώ τα μάλα Λουκά και Νόρα, στην προκειμένη να βράσω και τα πτυχία τους αν δεν δουλεύει η κοινή λογική.... Άντε, μαζικό αλτσχάιμερ, που την κάνανε "φιλενάδα", αυτή που διέλυσε την αδερφή τους (Εύα) και την έχουν και στο γραφείο και.....άντε! Άντε! Grrr

Αυτά είχα να δηλώσω.... nteni

Άντε, φιλάκια εν αναμονή του σημερινού, που θα δω χαλαρά, διότι σήμερις "αργώ".... Angel

Α, και για να σας βάλω στο...γύρω μου κλίμα... Happy Paddy's Day! Flkia
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από fantina Πεμ Μαρ 17, 2011 2:49 pm

επειδη τεθηκε το θεμα ...για αυτο και το σχολιαζω !
η συμπεριφορα του Λουκα ως προς την αδελφη του ....
επειδη ο Λουκας δεν εξασκει αυτη τη στιγμη την δικηγορικην ,δεν παυει να ειναι δικηγορος και μαλιστα καλος δικηγορος ...
ο Λουκας μαθαινει κατι ,κατι που βαζει σε κινδυνο το αλλοθι της Ερης για μια υποθεση φονου .
απο την αλλη ο συγκεκριμενος φονος μπορει να ειναι η αρχη του ντομινου για μια σειρα αποκαλυψεων (διαμαντια ,φονοι για τα διαμαντια )
ωφειλει λοιπον να το εξετασει και καλα κανει ,
δεν αμφισβητει την αδελφη του ,την ζοριζει .
εμενα προσωπικα μου θυμησε εξεταση δικηγορου προς τον μαρτυρα σε αιθουσα δικαστηριου .....
το επομενο θεμα , το εμαθε απο την Μελιτα ....
σημασια στην συγκεκριμενη στιγμη δεν εχει απο που το εμαθε ,σημασια εχει οτι δεν το εμαθε απο την αδελφη του ...
αν η Μελιτα ειναι αξιοπιστος ή οχι μαρτυρας παλι δεν εχει σημασια τωρα ,
θα ειχε σημασια αν η υποθεση αυτη εφτανε στο δικαστηριο με κατηγορουμενη την Ερη οπου θα επρεπε εκει ο δικηγορος υπερασπισης να αμφισβητησει την αξιοπιστια του μαρτυρα
ο Λουκας εχει εξηγησει απο την αρχη στην Ερη οτι η υποθεση ειναι δυσκολη και οτι ειναι εκτεθημενη ,της εβγαλε ολα τα επειχηρηματα της αστυνομιας στο τραπεζι απο την πρωτη στιγμη που τεθηκε το θεμα κανοντας το δικηγορο του διαβολου ....
τωρα ,αν στεναχωριουνται για την Μελιτα ....
ανωτεροι ανθρωποι (ειναι λιγο και το σπρωξιμο )....αλλα η συμπεριφορα τους ,μου αρεσε, δειχνει ανθρωπους που δεν αγονται και φερονται απο συναισθηματα τους (βλ .Μελιτα).που αξιολογουν την καθε πληροφορια που ακουν ....
και στην τελευταια αναλυση δεν ειναι μονο εαυτουληδες σαν καποιες αλλες ...
υ.γ πρωτο ....
Στεφανος -Ερη ...δεν τους θελω μαζι .....δεν της αξιζει .
αυτα που εκανε με την Ευα (κοιταζοντας τα κερια ),τα ιδια κανει και τωρα στην Ερη (μιλωντας οπου σταθει και βρεθει για την Μελιτα ),
που περιμενε το Νταιζουλινι να του πει ποια του ταιριαζει ..
μια χαρα του ειναι η Μελιτα (ομοιος στον ομοιο και κοπρια στα λαχανα )

υ.γ δευτερο ,αγαπητη Δ.Μπέλλος συμφωνω μαζι σου ...ας μας ξεκαθαρισουν επιτελους τι μερος του λογου ειναι ο Στεφανος γιατι ακρη μαζι του δεν βγαζω

υ.γ τριτο και εγω στο club με τις ζηλιαρες kapetanissa ...
και μια απορια ,τι ειναι η Paddy's Day ?

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από lizzie Πεμ Μαρ 17, 2011 3:15 pm

Το οτι πιστεψε απ' την αρχη την Μελίτα ο Λουκας ειναι λογικό, δεν ειναι ικανη να βγάλει κατι απ' το μυαλό της για να ενοχοποιησει καποιον. Αν και πιστευω ότι βρήκε ευκαιρία να ξεφορτωθει την Εριεττα ακυρωνοντας το αλλοθι της.
Αλλα θεωρω τον Λουκα απαραδεκτο να τα βάζει με την Εριεττα και να την υποψιαζεται ακόμα κ αν εχει σχεση με τον Στεφανο. Στο κατω κατω ελευθερος ανθρωπος είναι κ η Εριεττα δεν εχει καμμια σχεση με την Μελίτα για να της ζητήσει κ την αδεια!
Ουτε πρεπει να δισταζει να της πει ότι ήταν μαζί εκεινο το βραδυ, στο κατω κατω τον χωρισε γιατι πιστευε οτι εχουν ηδη σχεση. Και πανω απ' ολα δεν θα παει φυλακή η Ερι μας για να μη στενοχωρηθει το σαχλοκουδουνο.

Σπόιλερ:
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από elenp Πεμ Μαρ 17, 2011 3:19 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη ήταν πολύ ωραία, τα είπαν ωραία είχαν και χιούμορ. Η σκηνή με τον Στέφανο και την Εριέττα ήταν πολύ καλή, τον φίλησε και εκείνος φάνηκε ότι δεν τον ενόχλησε, ταιριάζουν πολύ. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Νικόλα στην κατασκήνωση πολύ καλή, πήγαν να αποχαιρετίσουν το μέρος και είχαν και πολύ ωραίο διάλογο. Η σκηνή με την Δάφνη και τον Νικόλα ήταν πολύ ωραία, ο Νικόλας της είπε που πήγε εκεί και βρήκε και τον Λουκά και η Δάφνη χάρηκε γι' αυτό και είχαν ωραίο διάλογο. Η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκά στο σπίτι τους, ήταν πολύ ωραία.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Μαρ 17, 2011 3:44 pm

fantina εγραψε:
Στεφανος -Ερη ...δεν τους θελω μαζι .....δεν της αξιζει

Fantina, αν δεν τους θέλεις μαζί γιατί προτιμάς , ας πούμε, τη Μελίτα, ΟΚ! Αλλιώς γιατί δεν αφήνεις την Εριέττα να κρίνει τι είναι καλό γι'αυτήν και τι όχι? Κουμάντο στα αισθήματα της κοπέλλας θα κάνουμε?
Αφού αυτόν αγαπάει, τι να της ευχηθούμε, να βάλει στην άκρη την αγάπη της και να κοιτάξει να "βολευτεί" μέ κάποιον καινούργιο? Ασε την να δώσει λίγο χρόνο ακόμη, της προέκυψε αναποφάσιστος ο άνθρωπος, τι να κάνουμε, περιμένουμε κι εμείς τη θεία φώτιση!! (των σεναριογράφων, εννοείται!)!
ΥΓ: Νομίζω οτι η Paddy's Day, είναι η γιορτή του St. Patrick, προστάτη των Ιρλανδών, αν δεν κάνω λάθος, η kapetanissa θα μας το βεβαιώσει....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 526 - Ημερομηνία 16-03-2011

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Μαρ 17, 2011 3:57 pm

"Απεργια στα Μ.Μ.Μ."

Μονο λεωφορεια ειχε σημερα την τυχη μου μεσα και ξεκινησα απο αγριο χαραμα... Ή μαλλον θα ξεκινουσα απο το αγριο χαραμα αν ο μπαμπακας μου δεν φιλοτιμουταν να με πεταξει μεχρι την Ακροπολη! Οχι δεν πηγα να δω το μουσειο! Οπως και ο Νικολας δεν πηγε επισκεψεις και ο Λουκας δεν ειχε ραντεβου με το Νικολα, αλλο αν βρεθηκαν στα ιδια μερη! Οπως και να'χει πολυ ωραια σκηνη, χωρις αναφορες στο χαμενο υπνο και ατοπο χιουμορακι! Αποχαιρετησαν την Εδεμ οπως ειπε η Δαφνη ο καθενας μονος του και γιατι αυτο ειχανα αναγκη να κανουν αλλα και για να μην φορτωσουν συναισθηματικα τις γυναικες της ζωης τους! Love! Τι ελεγα; Α ναι! Χρυσο τον εκανα τον πατερα μου να με αφησει στο μουσειο, βρε καλε μου ανθρωπε, εδω ειναι το μουσειο, οοοοχι δεν ειναι εδω, παλι καλα που δεν με πηγε στη Βουλη με τη φορα που ειχε παρει... Φορα πηραν και τα αγορια και ακολουθησαν επισης ομορφες σκηνες με τις συζυγους τους! Ναι Νορα συζυγος! Love!

Ακολουθουν πεντε ωρες κατα τις οποιες εκανα πλανο για το πως θα γυρισω σπιτι ενω θα επρεπε να παρακολουθω μαθημα... Καλα και η Ευα θα επρεπε να ειχε παει νωριτερα στην Αντιγονη αλλα πηγε αφου την αποχωρετησαν ολοι -καλα οχι η Νορα, για τον αλλο τον πως τον λενε ουτε λογος- εκτος αν την ειχαν γυρισει πιο πριν και ειχαν ξεχασει να τη βαλουν! slap

Και ερχεται η ωρα που πρεπει να φυγεις και πρεπει να βρεις λεωφορειο που να σε πηγαινει στον προορισμο σου... Στην αρχη συμβισβαζεσαι λες να βρω ενα που να με παει κεντρο κι απο κει βλεπουμε... Καπου ειχε παρει το ματι σου τρολεϊ και ελπιζεις μηπως περασει κανενα... Απαπα, με τα ποδια και στην επομενη σταση... Σταση πρωτη, παμε στο γραφειο, τσακωνομαστε με τη Μελιτα η οποια δεν λεει να κατσει στα αυγα της αλλα πριζωνει συνεχεια, πανω που λεμε να φυγουμε ερχεται η Ευα και περνουμε πισω τα λιτρα! Σταση δευτερη, παμε απο την αδερφουλα, βασικα διακτινιζομαστε στο σπιτι της φουλας και αγοραζουμε τον εναν πινακα.... Και ερωτω, ο Στεφανος εδωσε οσα του ειχε δωσει και η Εριεττα για τον πινακα, γιατι δεν ειχε παραπανω, η Εριεττα ομως ειχε αγορασει δυο πινακες αρα εδωσε περισσοτερα απο αυτα που εδωσε η Εριεττα για τον ενα πινακα ή ειπε ψεματα στην Νταιζη οτι δεν εχει αλλα; /S * Ειχα μαινει παντως και κοιτουσα την Νταιζη με μια εκφραση ευγενικης αποριας, προσπαθουσα να καταλαβω που αποσκοπουσε, τελικα το πιασα, Μπελλος ηταν το προβλημα* Σταση τριτη στης Εριεττας να επιστρεψουμε τον πινακα και ο τυπος ηταν πιο ψυχρος και απο τα αδεια σταθμαρχεια στο Συνταγμα! Το 230; Μπαινουμε!

Ηρθε, εκανε ενα τεταρτο να κατεβει την Πανεπιστημιου μεχρι τη μεση μπας και κατεβουμε και εφυγε.... Ηρθε και η Μελιτα ειπε τι ειδε στη Νορα εκεινη με τη σειρα της το ειπε στο Λουκα και αυτος πηγε να επανεξετασει το μαρτυρα! Μηπως, λεω μηπως ησουν λιγο αποτομος με την αδερφουλα και μηπως λεω μηπως παραεισαι υπερβολικος οταν αμφιβαλεις για την αδερφη που να πεις δικαιωμα δεν σου εχει δωσει τη στιγμη που πιστεψες στην αθωοτητα της Αντιγονης που οσο να πεις τις ειχε κανει τις αποπειρες της; Οσο για το αν η Εριεττα εχει σχεση με το Στεφανο, εχει καθε δικαιωμα να δωσει τη συμβουλη του στην αδερφη του αλλα μεχρι εκει! Που παμε τωρα;

Εσεις απο δω εγω απο κει... Με τα ποδια απο το πανεπιστημιο στην Ομονοια να βρεις τη σταση για το αλλο λεωφορειο... Στο ααααλλο στρατοπεδο ειχαμε μια Μελιτα η οποια δηλωνε κατ'επαναληψη οτι η Εριεττα ειναι ψευτρα και ο Στεφανος, "ο δικος της", την καλυπτει, επισης μπορει να την εχουν κανει και οι δυο μαζι τη δουλεια, το ενδεχομενο να την εχει κανει ο Στεφανος και τον καλυπτει η Εριεττα πρεπει αν ηταν πολυ επιπονο και να το εγκατελειψε! Που να συναγωνιστει την συγκαλυψη φονου; Angel Επρεπε να ειχα παρει ενα νερακι...

Και ναι εφτασα στη σταση, στην οποια μαζι με εμενα περιμεναν καμια σαρανταρια ατομα, περιπου εικοσι λεπτα... Βλεπεις καποιο ζωο ειχε παρκαρει στη στροφη και το λεωφορειο δεν μπορουσε να στρηψει, βεβαια εμενα κοντεψε να μου στρηψει τοση ωρα στο τερμα και λεωφορειο πουθενα και εχεις και τη Στελλα που θελει να κανει το επομενο βημα ποσο να αντεξει ο ανθρωπος... Αναγουλιασα vomit Δεν μπορω να φρικαρω, εκνευριζομαι.... Αγαπαμε Αμαλια τελος! soutien

Με τα πολλα επιβιβαστηκαμε, τι σπρωξιμο εφαγα παλι η γυναικα, αλλα ξερεις αφου μπηκες καποια στιγμη θα φτασεις... Στον προορισμο σου γιατι για το δολοφονο δεν το βλεπω Παναωτη! Και εσυ βρε παλικαρι μου ακους φωτογραφιες της Εριεττας με το Στεφανο στην Μελιτα, δεν καταλαβαινεις περι τινος προκειται η απειλη; Ντιπ για ντιπ πια; ainta


Μιαμιση ωρα μετα εφτασα σπιτι μου, στην Τριπολη θα ειχα φτασει τοση ωρα στο δρομο... Αυτα θυμαμαι αυτα σας λεω, το επεισοδιο ετσι οπως ειμαι εγω τωρα το μονο που μπορω να το ψηφιζω ειναι "Οδηγε Σταση!"
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης