Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

+26
ebelina2007
gxnel
nefelik
Kornilia_Petrakitsa
Ioanna T
katie007
roria
fay
zeta88
Antigoni!
kapetanissa
pasxalitsa
JESSIE
Dimitraaa
tsourdalitsa
tzibirdika
Caroline
Δ.Μπέλλος
Ezantakou
marakii
afroditi_norakii
Καρ-Mik
Cancoon
fantina
loukitsa
Clarabelle
30 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 26% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 27% 
[ 17 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 62
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από fantina Σαβ Μαρ 19, 2011 12:05 am


η βαλεριανα βοηθαει ?στο ξεμπερδεμα εννοω ....
γιατι εγω το εχω ριξει στο πρασινο τσαϊ ,και γιατρεια δεν βρισκω kapetanissa ....
ειπα να μην δοκιμασω χημικα .........ακομη .

για μια ακομη φορα τα..................ρεστα μου !!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Σαβ Μαρ 19, 2011 12:23 am

: thanks : ευχαριστώ κορίτσια!

Antigoni.... άδικο έχουν?! Μα έχουν?! Angel

Fantina, η βαλεριάνα, βοηθάει στην ηρεμία εν ταραχή (εξισορροπεί τους νευροδιαβιβαστές του εγκεφάλου), δεν είναι χημικό καλέ.... ριζούλα της φύσης είναι! Wink βέβαια στο βράσιμο βρωμάει δέκα γειτονιές, γι' αυτό και την προτιμώ σε καραμελίτσες.... sisi
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από zeta88 Σαβ Μαρ 19, 2011 12:35 am

Εμένα γενικά μου άρεσε το σημερινό επεισόδιο!
Ιδιαίτερα ο Ηλίας που είχαμε και καιρό να τον δούμε να συμμετέχει τόσο. Δάφνη, Νικόλας, Εύα, Λευτέρης πάρα πολύ καλοί. Είχαν ωραίες σκηνές και βγήκε πολύ ωραία και η αγωνία τους για το Μάριο, και η ανακούφισή τους όταν τον βρήκαν και η ανησυχία τους για τον Ηλία.
Κι η αλήθεια είναι ότι το Μαριούλη τον στείλανε λίγο μακριά (και ψηλά!).

Μου άρεσαν πολύ οι σκηνές με τη Νόρα, η οποία ήταν τέλεια στις αντιδράσεις της σ' ό,τι άκουγε
(και άκουσε πολλά σήμερα!!). Μόνο που σήμερα ειδικά δεν την πρόσεξαν καθόλου. Εκτός ότι μαθαίνει τα γεγονότα, που εντάξει μέχρι ένα βαθμό είναι κι αναπόφευκτο, θα μπορούσε βέβαια να τα μαθαίνει και με καλύτερο τρόπο, αντί να την καθησυχάζουν οι άλλοι, πρέπει η Νόρα να καθησυχάζει όλους τους υπόλοιπους!Και η Εύα της έλεγε τους φόβους της και η μαμά της για αιματώματα και τέτοια. Και η Εύα δικαιολογείται γιατί ταράχτηκε, αλλά η μαμά της;;; Κι ο Λουκάκος στην αρχή που του 'λεγε για το ψυχοπλάκωμά της, πιο πολύ στην πλάκα το 'ριξε! Μέχρι που ήρθε βέβαια στο τέλος κι η Μελίτα και την αποτέλειωσε!! Μία φορά μπήκε στο γραφείο χωρίς να 'χει κατεβασμένα μούτρα κ χωρίς να βρίζει και βρήκε να πει αυτό;; Και το 'πε και με αγένεια!! Και ούτε αντέδρασε που είδε τη Νόρα να ταβλιάζεται! Ούτε στην Εριέττα δε φέρεται έτσι!!

Οι συνεχείς συναντήσεις της Στέλλας με τον Πέτρο, εκτός ότι έχουν αρχίσει να γίνονται γενικά κουραστικές νομίζω στο τέλος θα κουράσουν και τον ίδιο τον Πέτρο! Δεν είναι λίγο πιεστική;; Μήπως όντως έχει καταλάβει ότι η Αμαλία τον θέλει και δουλεύει γι αυτήν;Για να γυρίσει ο Ρούσσος πίσω τρέχοντας;; (Δε νομίζω αλλά λέμε τώρα..)

Επίσης, όσες σκηνές και να δούμε με το Στέφανο και τις γυναίκες του δε νομίζω ότι θα καταλάβουμε ποτέ ποια θέλει πραγματικά. Μάλλον θα είναι το μυστικό που δε θα αποκαλυφθεί ούτε με το τέλος της σειράς. (μάλλον καμία δε θέλει)

Τέλος, οι σκηνές με τις έρευνες του αστυνόμου μου άρεσαν. Παρ' όλο που έχουμε δει εκατό χιλιάδες έρευνες για φόνους μέχρι τώρα, είναι ωραίες δεν κουράζουν.
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από fay Σαβ Μαρ 19, 2011 12:39 am

Παρακαλώ πολύ μη βρίζετε τη Μελίτα. Θα τα διαβάσει ο Μπουζιώτης και θα αρχίσει πάλι να γράφει για δυσκοίλιους και θα πάει σύννεφο το σπρώξιμο. Μην ξεχνάμε ότι Νταίζη και Μελίτα είναι οι λατρεμένες των σεναριογράφων όπως και οι ηθοποιοί που τις υποδύονται (άλλωστε το ίδιο πράγμα είναι ) και δε λέει να τις κατηγορούμε συνεχώς. Ας το πάρουμε απόφαση, η Μελίτα θα συνεχίσει να προωθείται και η Νταίζη να αγιοποιείται.
Αν έδινα τίτλο στο σημερινό θα ήταν ''ο μπόμπιρας ξεπόρτισε''. Κι αν σκεφτούμε τι έκανε ο πιτσιρικάς στην εν λόγω ταινία τότε τα κατορθώματα του Μάριου δεν ήταν και τόσο υπερφυσικά, και επιπλέον είναι και μεγαλύτερος και περπατάει. Άλλωστε τόσα και τόσα έχουμε δει, στο Μάριο θα κολλήσουμε;
Και για να μην ξεχνιόμαστε, βλέπουμε τα Μυστικά της Εδέμ. Είμαι σίγουρη, το είδα στους τίτλους αρχής.
Καληνύχτα σε όλους.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Σαβ Μαρ 19, 2011 12:53 am

Kapetanissa ο σχολιασμός σου μου δημιούργησε μια σαδομαζοχιστική επιθυμία να δω το επεισόδιο... Thumbs up Αλλά όχι τώρα... Αύριο!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Σαβ Μαρ 19, 2011 1:13 am

kapetanissa Σοφή η γιαγια σου!

zeta88 Καλως μας ήρθες και καλά Εδεμο-πόστς

loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από roria Σαβ Μαρ 19, 2011 2:00 am

Με κάλυψαν οι προλαλήσασες. Από το σημερινό κρατάω κι εγώ τις σκηνές του Κώστα Αρζόγλου, το βλέμμα του, τις εκφράσεις του, τι ανακούφιση να παίρνεις μια καθαρή δόση υποκριτικής τέχνης! Κρατάω επίσης τη σκηνή Στεφανου-Έρης. Ο ευθύς τρόπος της και η ειλικρίνεια με την οποία ομολογεί τα αισθήματά της όχι μόνο δεν τη μειώνει, αλλά αντίθετα την τιμά. Ούτε φτηνά κόλπα, από αυτά που θεωρούνται "γυναικεία" ούτε τίποτα. Μακάρι να την έβλεπε από καμιά γωνιά η Αμαλία να έπαιρνε κανένα μάθημα για το τι πραγματικά είναι η αξιοπρέπεια σε μια γυναίκα, γιατί μια σύγχυση την έχει, γι' αυτό και κινδυνεύει να χάσει τον Πέτρο. Όσο απολαυστική και αν είναι η κυρία Πεφάνη στο ρόλο, η ίδια η Αμαλία έχει ευθύνη για το κακομαθημένο, συναισθηματικά ευνουχισμένο και ανασφαλές μαμόθρεφτο που μεγάλωσε. Όσο για την ίδια τη Μελίτα, για τη δική της ισορροπία και του παιδιού της, πρέπει να μείνει μόνη της και να ωριμάσει.
Ο Στέφανος, καλός, χρυσός, μου αρέσει (Σταύρου είναι αυτός, πώς να το κάνουμε) αλλά πολύ το κλώθει. Κοντά δυο σεζόν κρατάει το μπέρδεμά του. Πού να ήταν και σχετικός ο απόλυτος! Ας αναλογιστεί για μια στιγμή ότι έτσι και φύγει η Εριέττα από τη ζωή του θα πρέπει μετά να ΣΥΖΗΤΑΕΙ τα προβλήματά του με τη ΜΕΛΙΤΑ και θα του φύγει το μπέρδεμα στο πι και φι.
Κάθε σκηνή της Αντιγόνης είναι μια απόλαυση. Στυλ, επίπεδο και βέβαια μεγάλο ταλέντο.
Και τέλος respect για την προσφορά της Νόρας στο κοινωνικό σύνολο. Προφανώς κρατάει στο γραφείο την άχρηστη Μελίτα, για να μην επιχειρήσει πάλι να παραστήσει τον Βιντάλ Σασούν και καταλήξουν οι Αθηναίες να κυκλοφορούν σαν το Ζουγανέλη!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Σαβ Μαρ 19, 2011 2:10 am

Πάλι off topic θα βγω....
Roria ξεχνιέσαι αλλά σε συγχωρώ προς το παρόν...
Αν θες παραδίδω ιδιαίτερα μαθήματα για το πως μπορείς να εντάξεις τον Μπέλλο στην κουβέντα σου για οποιοδήποτε θέμα κι αν μιλάς....
Δεν τα χρεώνω... Είναι δωρεάν στα πλαίσια προώθησης... καταλαβαίνεις! Σπρώξιμο που λέμε στην φορουμομιλουμένη!
Αν θες λεπτομέρειες πες μου να ανοίξουμε τόπικ για να μην ισοπεδώσω εντελώς αυτό!
Συγνώμη και πάλι για το off topic αλλά ότι να ναι δείχνουν ότι να ναι λέω κι εγώ καμιά φορά........
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μαρ 19, 2011 9:45 am

roria έγραψε:
Όσο για την ίδια τη Μελίτα, για τη δική της ισορροπία και του παιδιού της, πρέπει να μείνει μόνη της και να ωριμάσει.
Ο Στέφανος, καλός, χρυσός, μου αρέσει (Σταύρου είναι αυτός, πώς να το κάνουμε) αλλά πολύ το κλώθει. Κοντά δυο σεζόν κρατάει το μπέρδεμά του. Πού να ήταν και σχετικός ο απόλυτος! Ας αναλογιστεί για μια στιγμή ότι έτσι και φύγει η Εριέττα από τη ζωή του θα πρέπει μετά να ΣΥΖΗΤΑΕΙ τα προβλήματά του με τη ΜΕΛΙΤΑ και θα του φύγει το μπέρδεμα στο πι και φι.

Roria, άλλη μιά φορά που ταυτίζονται οι απόψεις μας. Ας αποφασίσουν πιά τι θέλει ο Στέφανος, δεν αντέχουμε άλλο αυτή την κατάσταση, δεν είμαστε όλες τόσο ανώτερες και μεγαλόψυχες σαν την Εριέττα.... Αλλωστε και για το καλό της Μελίτας το λέμε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από katie007 Σαβ Μαρ 19, 2011 11:02 am

Ας σκεφθουμε ομως,κοριτσια ,οχι μονο τα δικα μας <θελω> αλλα, ,και <λιγους >φιλους μας που τους εχει γινει το ματι ΓΑΡΙΔΑ,εν αναμονη επικειμενων ...<καυτων> (νεροβραστων κατ εμε)ερωτικων μπουρδουκλωματων...μηπως ,τελικα ,η συνισταμενη σε μια σχεση δεν ειναι, πλεον ,τα βαθεια συναισθηματα,η κατανοηση η τρυφεροτητα ,ο σεβασμος αλλα η απαξιωση της ψυχης και η <αξιωση και καταξιωση> του ....φουντοκιου>(αγαπημενη εκφραση της pasxalitsas.) Εγω πιστευα κα πιστευω πως τα ιδανικα και οι κοινες αξιες εινα τα θεμελια για μια δυνατη σχεση ωστεδυο ανθρωποι να αισθανονται ο ενας κοντα του τον αλλον...Αυτος ειναι και ολογος που με εχει συνεπαρει ο χαραχτηρας της Εριεττας και η< σταση >ζωης της ΘΕΛΩ ΤΑ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ γιαυτην...γινεται??

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από Ioanna T Σαβ Μαρ 19, 2011 11:32 am

''Θα διερωτηθεί εύλογα κανείς:Ποίον το νόημα αυτής της συζητήσεως;''

Αυτή τη φράση διάβασα και είπα να παρατήσω το Ποινικό γιατί δεν άντεχα άλλο,αλλά βλέποντας το επεισόδιο για διάλειμμα(ναι,όλοι στο forum έχουμε αναπτύξει μαζοχιστικές τάσεις...)η φράση όλο και επανερχόταν στα μάτια μου σαν φωτεινή επιγραφή...
Καταρχήν να τονίσω ότι μετά από 2 βδομάδες αποχής είδα πολλά επεισόδια μαζεμένα και μάλλον από το overdose δεν θα είμαι αντικειμενική,αλλά έχω ένα μεγάλο δίλημμα:Αν ήμουν ο Harry Potter ποιον θα εξαφάνιζα από τα Μυστικά?

-Η Μελίτα κλασική επιλογή,δοκιμασμένη στο χρόνο.Ακριβώς γι΄αυτό πέρασα τη σκηνή της με την Αμαλία στο ff,αποφασισμένη να μην τσαντιστώ.Έλα όμως που η κοπέλα με εκπλήσσει καθημερινά!(kapetanissa,έλα να την κάνουμε ξυδάτο... huhu )Τι ύφος,τι ξινίλα,τι χαιρεκακία(fantina : respect : ),τι ανευθυνότητα!Περίμενω εδώ και μέρες ότι ο Λουκάς θα τη βρίσει κάποια στιγμή,αλλά πού...Και δε φτάνει που πέταξε τη βόμβα,καθόταν και έχασκε μετά αντί να φέρει ένα ποτήρι νερό...ΑΠΟΛΥΣΤΕ ΤΗΝ!Είναι πρόκληση με την ανεργία να ανεβαίνει στα ύψη να μας προβάλλουν αυτό το πρότυπο εργαζομένου.
-Η Νταίζη σταθερή αξία,σήμερα μπορεί να μην εκβίασε(θα είχαν απεργία τα μέσα),αλλά συνέχισε να το παίζει η καλή νεράιδα του Χρήστου...κοπελιά αν θες να τον ανεβάσεις επίπεδο απάλλαξέ τον από την παρουσία σου!
-Παρά το σύντομο της παρουσίας η Στέλλα(φύγε,και μαχαίρι και ό,τι χρειαστεί κρατάω!!!!!!!!!)θέτει σοβαρή υποψηφιότητα.Δε με ενδιαφέρει που είναι χαζοβιόλα,δεν κάθομαι καν να δω τη dolce vita της με τον Πέτρο,ας παραβλέψω το ότι τη βλέπουμε στο μισό επεισόδιο αλλά το πόσο κακή μάνα είναι πώς να το παραβλέψω?Ο τρόπος που συμπεριφέρεται στην ΕΓΚΥΟ κόρη της είναι απαίσιος,το ότι δε τη βλέπει αναστατωμένη από το ατύχημα του Λουκά και φεύγει να πάει να κάνει τα λούσα της τραγικό... wall
Αμαλία γερά!!!! Palamakia

Γιατρέ μου SOS SOS τον τελευταίο καιρό έχω ένα μικρό πρόβλημα δυσχρωματοψίας!Πώς κάποιοι το μπλε το βλέπουν πράσινο κ.ο.κ?Εγώ δεν μπορώ να ξεχωρίσω το αστείο από το σοβαρό!Βλέπω τη Νόρα να έχει κακό προαίσθημα,ανησυχώ,αλλά εφόσον κοιτούν και οι δύο το ταβάνι εφησυχάζομαι,λέω υγρασίες θα έχει,βλέπω το Λουκά να τρακάρει ανησυχώ,τον βλέπω να παρατάει το αυτοκίνητο και να τρέχει λαχανιασμένος ανησυχώ για άλλους λόγους(λέω ωχ ωχ στο γελοίο θα το πάνε),φτάνει λαχανιασμένος και κανείς δεν τον παίρνει σοβαρά,ε αφού βλέπω κι εγώ το Νικόλα που μόλις βρήκε το υπερπαιδί του να κάνει πλακίτσες ηρεμώ,έχουμε ήδη μπει στη ζώνη του λυκόφωτος αλλά όταν τον παρατάει κι ο Λευτέρης(για την όμορφη,έξυπνη ΚΑΙ μοντέλο, : respect : !)ολοκληρώνεται...ή μάλλον όχι,νάτος στο γραφείο της Νόρας,να σοβαρευτώ,θα έχουμε γλυκιά σκηνή,περιμένω να ακούσω και κανένα υπεύθυνο μήνυμα για προσεκτική οδήγηση αλλά ο διάλογος μου κάνει κάτι σαν παρωδία,γιατρέ τι έχω? runaround

Κατά τα άλλα...
-Εριέττα-Στέφανος:χαρά στο κουράγιο σου Έρι!Και συ αγόρι μου τι άλλο θες για να αποφασίσεις?

-Αντιγόνη:καλά είναι θεά!Που τα βρίσκει αυτά που λέει,έπαιρνε τηλέφωνο την Άννα για να κλείσει ραντεβού με την Εριέττα?Στον ορθοδοντικό νόμιζε ότι πήγαινε?Ή σου λέει,αφού θα με υποψιαστούνε που θα με υποψιαστούνε να το διασκεδάσω κιόλας?

-Πέτρο τέτοια ενημέρωση για το Athens by night ούτε οδηγός της πόλης!Μιλάμε ακόμα για το δικηγόρο που μέχρι πρόσφατα φλέρταρε ολημερίς τον Ποινικό Κώδικα έτσι?scratch

-Παναγιώτης:ήρωας!Να τον δω σε λίγο να συμβουλεύει το Στέφανο να γυρίσει στη Μελίτα και τι στον κόσμο!B.t.w.πού ήξερε για την Άννα και το Χρήστο,έχω χάσει κάτι?

-Μπαρ Χρήστου:Πού είναι ρε παιδιά και μόνο εγώ δεν έχω πάει?

-Αρζόγλου ΗΘΟΠΟΙΟΣ!!! oscar !

-Λατρεύω Λευτέρη όλο και περισσότερο!

Συγνώμη για το παραλήρημα αλλά είναι από τη χαρά που σας ξαναδιαβάζω!Keep commenting!Σας απολαμβάνω περισσότερο από ποτέ εν καιρώ Εδεμοκρίσης! pleeease

Υ.Γ.1.Λευτεριά στα Λουκανοράκια! soutien
Υ.Γ.2.Μπέλλος(έτσι μη μας θυμώνει η Ιωάννα!)!
Wink
Υ.Γ.3.Εν τέλει ποίον το νόημα?
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Σαβ Μαρ 19, 2011 12:51 pm

Έχω κι εγώ την ίδια απορία με τις υπόλοιπες..Πως μπόρεσε ο Μάριος να ανέβει εκεί που ήταν τόσο ψηλα; livani

Το σημερινό από εμένα Μέτριο...
Μπράβο στους Γεωργόνη,Άρζογλου και Γιαννακόπουλο oscar
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Μαρ 19, 2011 6:00 pm

Αναρωτιέμαι τι σκοπό εξυπηρετούσε η ιστορία με το Μάριο (και το ατύχημα του Λουκά) και έχω καταλήξει ότι μπορεί να την έγραψαν για κάποιον από τους παρακάτω λόγους:

α) Για να μας δείξουν περισσότερο την παρέα, αλλά δεν είχαν καμμία ουσιαστική ιστορία να μας παρουσιάσουν

β) Για να φάμε χρόνο και να βγει το επεισόδιο

γ) Για να εμπεδώσουμε ότι ο Ηλίας έχει κατάθλιψη και να μην το ξεχάσουμε μέχρι το τέλος της σειράς

δ) Για να μας υπενθυμίσουν ότι ο Λευτέρης είναι ήρωας

ε) Όλα τα παραπάνω

Βάλτε κι εμένα στο κλαμπ αυτών που αναρωτιούνται πώς ο Super Mario κατάφερε να κατέβει από την κούνια, να περπατήσει μερικά χιλιόμετρα και ανέβει σε ένα φορτηγό... sfyr

Πάντως μου άρεσαν πάρα πολύ οι ερμηνείες των Αρζόγλου, Γεωργόνη και Γιαννακόπουλου, όπως και η αγωνία της Εύας που είχε περάσει μια ανάλογη κατάσταση και μπορούσε να καταλάβει...

Από το υπόλοιπο επεισόδιο ξεχώρισα λίγα πράγματα...

Μου άρεσε πολύ η σκηνή Εριέττας – Στέφανου. Love! Η Εριέττα είναι ειλικρινής, του μιλάει ευθέως για τα συναισθήματά της και περιμένει μέχρι εκείνος να πάρει μια απόφαση. Ο Στέφανος είναι μπερδεμένος και αναποφάσιστος. Και μόνο το γεγονός ότι είναι μπερδεμένος, ενώ μέχρι πολύ πρόσφατα νόμιζε ότι ζούσε το μεγάλο έρωτα, νομίζω ότι λέει πολλά... Ελπίζω να πάρει τη σωστή απόφαση, να μείνει με την Εριέττα και να μην αλλάξει ξανά γνώμη, γιατί διαφορετικά το μόνο που θα καταφέρει θα είναι αυτό που είπε ότι δεν θέλει, δηλαδή να την πληγώσει... Efxi

Πολύ καλές και οι σκηνές με τις επισκέψεις του αστυνόμου στους υπόπτους. Η Εριέττα ήταν απόλυτα ειλικρινής. Η Αντιγόνη του είπε ένα παραμύθι, που δεν θα το πίστευε ούτε πεντάχρονο... Μάλλον έχει καταλάβει ότι έτσι κι αλλιώς δεν θα την πιστέψει κανείς και αποφάσισε να το διασκεδάσει, και μαζί της διασκεδάζουμε κι εμείς... Όσο για το Χρήστο, μάλλον ο αστυνόμος προσπάθησε να τον αιφνιδιάσει, μήπως μάθει κάτι παραπάνω. Δεν νομίζω ότι έχει στοιχεία ότι το έκανε αυτός, αλλά θα δούμε στο επόμενο επεισόδιο...

Η σκηνή Νταίζης – Χρήστου ήταν πολύ καλή ερμηνευτικά, από το περιεχόμενο τί να σχολιάσω; Ότι η Νταίζη θέλει να κάνει το Χρήστο ξενοδόχο;

Απαξιώ να σχολιάσω και το γεροντοέρωτα... Βαριέμαι και μόνο που τους βλέπω...

Η Μελίτα εξακολουθεί να πιστεύει το σενάριο που έφτιαξε μόνη της Fskl και η Αμαλία αποφάσισε ότι θέλει τον Πέτρο τώρα που έμαθε για τη Στέλλα... Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει... Τουλάχιστον η Αμαλία είναι τόσα χρόνια με τον Πέτρο, οπότε κάπως δικαιολογείται... Η Μελίτα ξύπνησε μόνο όταν άκουσε το όνομα Στέλλα...

Τελικά είναι σίγουρο, τη Νόρα δεν τη λυπάται κανείς. Δεν τη λυπάται ούτε ο Λουκάς που κάθεται και κοιτάει τα ταβάνια, ούτε η μάνα της που δεν της φτάνει ο επαναπροσδιορισμός, η ενδοσκόπηση και ο γεροντοέρωτας, προσπαθεί να την αγχώσει σε κάθε ευκαιρία, ακόμα και με το ατύχημα του Λουκά, και φυσικά δεν την λυπάται η γραμματέας της, αλλά αυτή δε λυπάται ούτε το παιδί της, τη Νόρα θα λυπηθεί; Μπήκε μέσα με ύφος κακομαθημένου που βρήκε τρόπο να εκδικηθεί τα παιδάκια που το πείραξαν χθες στο διάλλειμμα και της ξεφούρνισε ότι η μάνα της τα έχει με το Ρούσσο. Και όταν η Νόρα κόντεψε να λιποθυμήσει, καθόταν και απολάμβανε το κατόρθωμά της. Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl

Υ.Γ.1 loukitsa, tzibirdika, tsourdalitsa, JESSIE, pasxalitsa, kapetanissa και Ioanna T oscar

Υ.Γ.2 Roria, καλώς ήρθες! Συμφωνώ σε όλα όσα γράφεις και ειδικά στο παρακάτω:
roria έγραψε:Ας αναλογιστεί για μια στιγμή ότι έτσι και φύγει η Εριέττα από τη ζωή του θα πρέπει μετά να ΣΥΖΗΤΑΕΙ τα προβλήματά του με τη ΜΕΛΙΤΑ και θα του φύγει το μπέρδεμα στο πι και φι.
Ελπίζω να το κάνει αυτό και σύντομα, για να ξεμπερδευτεί κι αυτός, και να ηρεμήσουμε κι εμείς! pleeease


nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από katie007 Σαβ Μαρ 19, 2011 8:44 pm

Διαβασα σε καποια συνεντευξη της Λαμπουκαι σε ερωτηση δημοσιογραφου αν θα παραμεινει μεχρι το τελος της σειρας,εκεινη τον διαβεβαιωσε πως σιγουρα ναι και μαλιστα ειπε πως καποια επεισοδια που θα προβληθουν τελευταια εχουν ηδη γυρισθει..αρα εχουν κατασταλαξει οι σεναριογραφοι και αποφασισει για την τυχη της ..τι λετε να συμβει με αυτο το δεδομενο?

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μαρ 19, 2011 8:53 pm


Κatie , έχω ακούσει οτι τα γυρίσματα θα συνεχιστούν Ιούλιο και Αύγουστο, ώστε να ολοκληρωθούν όλα τα επεισόδια τότε, και να μην δουλέψουν σ'αυτά από Σεπτέμβρη. Εν τω μεταξύ έχουμε μάθει οτι θα έρθει και νέο πρόσωπο το οποίο όμως δεν έχουν βρεί ακόμη, αν και ο ρόλος του γράφεται. Είναι λίγο νωρίς για να γυρίζουν τώρα κάποιες σκηνές έστω για τα τελικά επεισόδια, αλλά σίγουρα έχουν κατασταλάξει για το φινάλε τους. Μήπως να κάναμε ....φάλαγγα σε κάποιον για να μάθουμε κάτι πιό συγκεκριμένο????
Το σταματάω γιατί είμαστε off topic!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από katie007 Σαβ Μαρ 19, 2011 10:55 pm

Ευχαιστω πολυ jessie, για την ,Μυστικη>ενημερωση..καλο σου βραδι.....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από gxnel Σαβ Μαρ 19, 2011 11:18 pm

ευτυχως που δεν πρεπει να ταραζεται η εγκυος....δεν μας εφτανε η λαχταρα με τον νιντζα(εεε σορρυ τον Μαριο εννουσα),τρακαρε ο Λουκας εχουμε και την Στελλα να ειναι στον κοσμο της και αντι να την ηρεμει να την φουντωνει παραπανω.....και κει που λεγαμε παει κλεισαμε απο λαχταρες για μια μερα...τσουπ..πεταγεται το ζαβο με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια να μας πει τα ευχαριστα(λεμε τωρα).....μωρε Μελιτα 2 μερες δεν σε σχολιασα αλλα ποσο ζαβη εισαι ρε παιδακι μου....και αφου τα ειπε τα νεα της ξεκανε την εγκυο(που ποσα να αντεξει) και εμεινε αταραχη....βιδωμενη στη θεση της....μηπως νομιζε οτι ηταν στον καναπε της γιατι απο κει δεν κουνιεται??

ρε μελιτα αν ειναι να εμφανιζεσαι σε κεινο το γραφειο δουλεψε τουλαχιστον...ΜΗΝ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ...ΜΗΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΜΙΡΛΑ ΣΟΥ...ΜΗΝ ΜΑΣ ΤΑΡΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.....Αιντε επιτελους!!!!!!!!


πολλα
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 11556 σε Αρζογλου σημερα......


πολυ μου αρεσε η Ερι σημερα....που δεν ζαλιζει τον Στεφ,που δεν τον πιεζει....σαν κατι αλλες....
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 274331

ασχολιαστο το ολο σκηνικο με το Λουκα.....
ωραια τους καταλαβαινει ολους το Αστερι......ευτυχως που υπαρχει και αυτη και μας λεει την αληθεια.....
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 5012


Υ.Γ1....να φυγει η Μελιταααααααα να παει αλλουυυυυυυυ!!!!!
Υ.Γ2...οπου παει η Μελιτα να παει και η Στελλιτσα μαζι της!!!!!!!


Υ.Γ3...ο Μαριος δεν ειναι αυτο που φαινεται.....η ειναι ο superman junior
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 40334 η νιντζα η εχει μαγικες δυναμεις.....ενα ειναι σιγουρο...ΖΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ!!!!!! Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 191984
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από ebelina2007 Κυρ Μαρ 20, 2011 3:17 am

Από σήμερα τη θεωρώ άθλια και εφεξής θα χρησιμοποιώ τον χαρακτηρισμό της συχωρεμένης της γιαγιάς μου για τέτοιους χαρακτήρες: "παλιοθήλυκο". (Βασικά, η γιαγιά θα το είχε καθιερώσει αυτό απ' το σφουγγάρισμα με τον Μάνο την παραμονή -εγώ είμαι πολύ large τελικά). Δε θέλω πια να της ισιώσω τη μπούκλα. Την βλέπω σαν χταπόδι (από την οπτική του ψαρά που μόλις το έπιασε ---> ανηλεές χτύπημα στα βράχια να μαλακώσει....)


Kapetanissa ποσο πολυ συμφωνω μαζι σου...μια χαρα τα ελεγε η γιαγια σου!!!

Και γενικα με ολον τον σχολιασμο σου με καλυψες απολυτα!!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Μαρ 20, 2011 1:29 pm


Ας σχολιάσω κι εγώ

Χάθηκε που λέτε ο Μαριούλης και όλοι βγήκαν για αναζήτηση.

Ο Ηλίας δείχνει να αναδιπλώνεται στο παρελθόν του και το περνάει τόσο καλά που τον βλέπω και λυπάμαι. Θλιβερό να ξεριζώνεται ένας μεγάλος άνθρωπος απ το σπίτι του. Ευχάριστο να απολαμβάνει κανείς τον κύριο Αρζόγλου.

Η Δάφνη κι ο Νικόλας τρέχαν δεξιά κι αριστερά με έκδηλη την αγωνία στα πρόσωπά τους. Η στάση του Νικόλα με συγκίνησε. Φρόντισε να μιλήσει στη γυναίκα του ήρεμα αλλά κοφτά για να μη πανικοβληθεί.

Ο Λουκάς πάνω στον πανικό του τράκαρε και δεν τον πίστευαν τον έρημο. Το τρακάρισμα ομολογώ μου φάνηκε σαν γέμισμα του επεισοδίου.

Η Νόρα ειδοποίσε την Εύα να βοηθήσει κι αυτή έτρεξε

Ο Λευτέρης όργωσε την περιοχή με τη μηχανή. Κρατήστε τον στη μηχανή και μ αυτό το μπουφανάκι παρακαλώ Σούπερ ο αγόραρος Εκτός κι αν έκαναν τα δικά μου μάτια μυγάκια αλλά δεν έχω τρέξει.

Είδα μεγάλο προβληματισμό πως κατάφερε ο μπόμπιρας να κατέβει απ την κούνια και ανέβει στη νταλίκα. Είναι απλό ο Νικόλας του δίνει αναβολικά παιδίατρος γαρ. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Βρέθηκε λοιπόν ο μικρός κι ο Λευτέρης τον πήρε αγκαλίτσα και του έταξε σοκολάτα.

Εγώ πάλι δηλώνω μπερδεμένη. Αυτή την όμορφη αγκαλίτσα περιμένω εδώ και καιρό να τον δω να τη δίνει στο αβάπτιστο (τον Αγγελούκο ντε) που υποτίθεται είναι το μωρό της γυναίκας που αγαπάει και που αν ζήσει μαζί της όπως ζητάει θα κληθεί να το μεγαλώσει

Με το τέλος του συναγερμού το μπέρδεμά μου μεγαλώνει. Ο Λευτέρης επιστρέφει την Εύα σπίτι της και τον βλέπω να της συμπεριφέρεται σαν μεγάλος αδελφός Αυτός καλέ δεν της έλεγε προ μιας βδομάδας να κάνουν ένα νέο ξεκίνημα μαζί;

Εμένα αυτό όχι με νέο ξεκίνημα δεν μου μοιάζει αλλά δείχνουν σαν ζευγάρι που έχει ζήσει μαζί μια δεκαετία και ενδιαφέρεται μεν ο ένας για τον άλλον αλλά ο έρωτας έχει κανει φτερά. Ανάμεσα στο σε πετάω στο τραπέζι και στο συμπεριφέρομαι σαν γείτονας υπάρχει ολόκληρη γκάμα. Εγώ γιατί δεν βλέπω τίποτα; Ρε μπας κι ο τύπος είναι εντελώς ξενέρωτος; Αλλά η Εύα; Αυτή την ξέρω και ξενέρωτη δεν θα την έλεγα με τίποτα. Μπα απλά ξεπέτα μυρίζει.

Μάνα και κόρη σε μια ατέλειωτη μίρλα με κουράσανε του αφαντάστου. Κι αφού έμαθε τα καθέκαστα η Μελιτούλα έτρεξε να τα προλάβει στη Νόρα και την άφησε ξερή. Αυτό το κορίτσι έχει βαλθεί να ξεκάνει όποια εγκυμονεί στα μυστικά. Πέρσι εξιστορούσε τραπέζια και σκάλες στην Εύα φέτος ευτυχώς ήταν λιγότερο περιγραφική αλλά την ξέρανε την δόλια έγκυο.

Συντάσσομαι με την καπετάνισσα. Ανελέητο χτύπημα χρειάζεται ετούτη μήπως και αρχίσει να τρώγεται γιατί προς το παρόν στο στομάχι κάθεται με τη μικροψυχία τη χαιρεκακία και την κατινιά της σε συσκευασία του ενός.

Η Νταιζούλα τι καλό κορίτσι που είναι!!!!!!! Για το φουκαριάρη το Χρήστο προσπάθησε να σκοτώσει εκβίασε κι έκλεψε. Για να του δώσει τις ευκαιρίες που στερήθηκε στη ζωή του κι εμείς το παρεξηγήσαμε βρε.

Τέτοιες φήμες κυκλοφορούμε για την αθώα βιασμένη Νταιζούλα και την παρεξηγεί ο κόσμος και κλαίει. Να λέμε ευτυχώς που το Μελιτάκι δεν τόχει το κλάμα γιατί θα έπρεπε να τρέχουμε να ψάχνουμε στο εορτολόγιο κενή ημερομηνία για την οσία Μελίτα.

Ο Πετράκης με την Αστέρω πάλι για φαγητό πήγαν. Πρόσεχε χρυσέ μου γιατί θα χρειαστείς εκτός απο χάπι για την πίεση και χάπια για χοληστερίνη και τριγλυκερίδια. Θα σε ξεκάνει το αστέρι. Τι λέγανε αλήθεια; Δεν τους ακούω για να μένει το φαγητό στο στομάχι μου. Είπαμε μαζοχισμός αλλά έχει κι αυτός όρια.

Η Εριέττα πολύ καλά τα είπε στον αστυνομικό κι ακόμη καλύτερα στο Στέφανο. Μια χαρά κορίτσι και το στράβωσε ο έρωτας. Τι τον θέλεις βρε Ερι μου το μπούλη; Αυτός ούτε τη μαμά του δεν κατάφερε να καταλάβει θα καταλάβει εσένα; Ψιλά γράμματα για το Στεφανάκο οι έννοιες αξιοπρέπεια και αγάπη. Έχει μια ροπή προς την ανεπάρκεια δεν το βλέπεις;

Ο Παναγιώτης έκανε στο Χρήστο κατά μέτωπον επίθεση. Δεύτερη φορά που η ΕΛ.ΑΣ φέρεται με το γάντι στους προνομιούχους και αρπάζει απ τα μούτρα το Χρήστο. Είπαμε αληθοφάνεια. Να ρωτήσω που έμαθε ο Παναγιώτης για τη σχέση της Άννας με το Χρήστο;

Αυτά απο μένα τι να το ψηφίσω; Μέτριο; Άσχημο; Θα το σκεφτώ και βλέπω
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από fay Κυρ Μαρ 20, 2011 1:52 pm

Clarabelle, αν θυμάμαι καλά η ίδια η Εριέττα ανέφερε στον Παναγιώτη όταν τη ρώτησε αν η Άννα είχε καμιά σχέση ότι είχε μια σύντομη σχέση με το Χρήστο και μετά τελείωσε. Τώρα πώς ο Παναγιώτης κατέληξε να συμπεράνει αυτό που εμείς ήδη ξέρουμε, ότι τη σκότωσε ο Χρήστος, αυτό με προβλημάτισε κι εμένα. Θα μάθουμε στο αυριανό ελπίζω.
Καίριος όπως πάντα ο σχολιασμός σου. Κάτι μου έλειπε από το επεισόδιο μέχρι να διαβάσω και τα δικά σου σχόλια.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Κυρ Μαρ 20, 2011 1:58 pm

Λοιπόν κορίτσια, μια και βλέπω ότι μαζεύτηκε ικανός αριθμός.... εθελοντριών, λέω να το αναλάβουμε με βάρδιες.... (το χταπόδι στα βράχια ντε!) μόλις κουράζεται η μιά το συνεχίζει η άλλα, για να μην έχουμε κενά... ε? sisi

Όσο για τον αστυνόμο και τον Χρήστο, κι εγώ αυτό θυμάμαι fay, κι έχω την ίδια απορία για το συμπέρασμα, εκτός κι αν φυσικά ο αστυνόμος ρίχνει άδεια που λένε.... Τα 'ριξε κομματάκι απότομα βέβαια....

(πολύ.... ιώδιο μυρίζει τελικά το επεισόδιο..... μια το οχταπόδιν, μια τα δίχτυα.... lmao )
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Μαρ 20, 2011 2:02 pm

Clarabelle έγραψε:
Ο Παναγιώτης έκανε στο Χρήστο κατά μέτωπον επίθεση. Δεύτερη φορά που η ΕΛ.ΑΣ φέρεται με το γάντι στους προνομιούχους και αρπάζει απ τα μούτρα το Χρήστο. Είπαμε αληθοφάνεια. Να ρωτήσω που έμαθε ο Παναγιώτης για τη σχέση της Άννας με το Χρήστο;
Clarabelle, όπως συνήθως καταπληκτικός σχολιασμός!!!: respect :

Αν δεν κάνω λάθος, ο Παναγιώτης ρώτησε την Εριέττα αν η Άννα είχε κάποια σχέση και του είπε όχι απ’ όσο ήξερε. Στη συνέχεια της είπε ότι εκείνος ήξερε ότι ήταν με το Χρήστο και του επιβεβαίωσε ότι το ήξερε, αλλά ότι αυτή η ιστορία δεν είχε κρατήσει πολύ. Τώρα πώς ο αστυνόμος το ήξερε και της το ανέφερε... Μια εκδοχή θα μπορούσε να είναι ότι ο αστυνόμος είδε τις κλήσεις του Χρήστου στο κινητό της Άννας, το υπέθεσε και το ανέφερε στην Εριέττα σαν να το ξέρει, για να δει αν ξέρει εκείνη κάτι... Μια άλλη εκδοχή είναι ότι από κάπου το είχε μάθει (από το Λουκά ίσως; ). Πάντως δε νομίζω ότι αστυνόμος έχει στοιχεία ότι ο Χρήστος σκότωσε την Άννα... Μάλλον απλά προσπάθησε να τον αιφνιδιάσει, για να δει πώς θα αντιδράσει...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Μαρ 20, 2011 2:26 pm


Clarabelle, κι από μένα συγχαρητήρια για τον εκπληκτικό σχολιασμό! Συμφωνώ σε όλα, εκτός από λεπτομέρειες που αφορούν κάποια απ'τα αγόρια της σειράς....
Εχεις μιά τάση να τα "κατεβάζεις" τα παλληκάρια, και χωρις να φταίνε ! Ο Λευτέρης γιατί ξενέρωτος, μιά χαρά νοιάστηκε για την Εύα, άφησε το Λουκά στην τύχη του για να είναι πιό γρήγορα κοντά της, τι άλλο θα έπρεπε να κάνει , να τη φλερτάρει φλογερά τη στιγμή που όλοι έτρεχαν πανικόβλητοι για να βρούν το Μάριο? Εχει δείξει πόσο "ικανός" είναι και σ'αυτόν τον τομέα σε πιό κατάλληλες στιγμές....
Και γιατί η αξιοπρέπεια και η αγάπη είναι άγνωστες έννοιες για το Στέφανο?
Η στάση του προς την Εριέττα δείχνει ακριβώς το αντίθετο, τη σέβεται και δεν θέλει να την πληγώσει, προχωρωντας μαζί της χωρις να έχει ξεκαθαρίσει τα αισθήματά του. Και ανεπαρκής και μπούλης επειδή δεν κατάλαβε τη μάνα του? Είναι η Αντιγόνη άνθρωπος που μπορεί να καταλάβει ο οποιοσδήποτε? Αυτή είναι η σφίγγα σε ζωντανή έκδοση, αν δεν το έλεγε η ίδια, ούτε ο Ρούσσος δεν θα καταλάβαινε οτι αυτή έφαγε το Χατζηβασιλείου....
Για το Χρήστο, θα συμφωνήσω κι εγώ με τη Νεφέλη, είχε ίδια γνώση ο αστυνόμος, την οποια του επιβεβαίωσε κι η Εριέττα. Και για μένα μπλόφαρε , δεν ξέρει κάτι παραπάνω....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Μαρ 20, 2011 2:45 pm

JESSIE έγραψε:
Clarabelle, κι από μένα συγχαρητήρια για τον εκπληκτικό σχολιασμό! Συμφωνώ σε όλα, εκτός από λεπτομέρειες που αφορούν κάποια απ'τα αγόρια της σειράς....
Εχεις μιά τάση να τα "κατεβάζεις" τα παλληκάρια, και χωρις να φταίνε ! Ο Λευτέρης γιατί ξενέρωτος, μιά χαρά νοιάστηκε για την Εύα, άφησε το Λουκά στην τύχη του για να είναι πιό γρήγορα κοντά της, τι άλλο θα έπρεπε να κάνει , να τη φλερτάρει φλογερά τη στιγμή που όλοι έτρεχαν πανικόβλητοι για να βρούν το Μάριο? Εχει δείξει πόσο "ικανός" είναι και σ'αυτόν τον τομέα σε πιό κατάλληλες στιγμές....
Και γιατί η αξιοπρέπεια και η αγάπη είναι άγνωστες έννοιες για το Στέφανο?
Η στάση του προς την Εριέττα δείχνει ακριβώς το αντίθετο, τη σέβεται και δεν θέλει να την πληγώσει, προχωρωντας μαζί της χωρις να έχει ξεκαθαρίσει τα αισθήματά του. Και ανεπαρκής και μπούλης επειδή δεν κατάλαβε τη μάνα του? Είναι η Αντιγόνη άνθρωπος που μπορεί να καταλάβει ο οποιοσδήποτε? Αυτή είναι η σφίγγα σε ζωντανή έκδοση, αν δεν το έλεγε η ίδια, ούτε ο Ρούσσος δεν θα καταλάβαινε οτι αυτή έφαγε το Χατζηβασιλείου....
Για το Χρήστο, θα συμφωνήσω κι εγώ με τη Νεφέλη, είχε ίδια γνώση ο αστυνόμος, την οποια του επιβεβαίωσε κι η Εριέττα. Και για μένα μπλόφαρε , δεν ξέρει κάτι παραπάνω....


Για τον αστυνόμο συμφωνώ κι εγώ. Μπλόφαρε δεν ξέρει κάτι για το φόνο εκείνο που μου έκανε εντύπωση είναι οτι γνώριζε αυτή τη μικρής διάρκειας σχέση του Χρήστου με την Άννα που ούτε καν σχέση δεν την λες
Για τα αγόρια διαφωνώ και για τα δύο
Ο Λευτέρης δεν περίμενα φυσικά να φλερτάρει φλογερά με την Εύα ενώ το παιδί ήταν χαμένο. Αλλά απο τη Δευτέρα μέχρι την Πέμπτη δεν είχαν πρόβλημα κι απ την ώρα που βρήκαν το παιδί δεν είδα καν μια αγκαλιά έστω πάνω στη χαρά. Αυτό για μένα σημαίνει έλλειψη ενδιαφέροντος. Όχι ανθρώπινου αυτό το διαθέτει αλλά ερωτικού.
Ο Στέφανος πάλι διαχειρίστηκε τα οικονομικά της οικογένειάς του χρόνια ολόκληρα και δεν είδε δεν ξέρει δεν άκουσε οπότε ξύπνιο και τζιμάνι δεν τον λες παιδί της μαμάς του πάλι τον λες με μεγάλη ευκολία. Απ την άλλη έκανε κολεγιά με τη μικρή βιασμένη αδελφούλα που πήγε να σκοτώσει την Εύα όσο κυοφορούσε το παιδί του χωρίς μεγάλους ενδοιασμούς οπότε αξιοπρεπή ακριβώς δεν τον λες για να παραβλέψω ένα κατεβατό άλλα που ξέρω οτι σε βρίσκουν αντίθετη
Αν οι σεναριογράφοι θέλουν να δείξουν το Λευτέρη ερωτευμένο και το Στέφανο κύριο κάτι δεν κάνουν σωστά. Απέναντι στην Εριέττα τον βρίσκω επίσης λίγο. Ξέρει τι αισθάνεται γι αυτόν κι όμως την τριγυρίζει χωρίς να έχει ξεκαθαρίσει τι θέλει. Δεν με χαλάει τον προτιμώ μαζί της απ την απάλευτη αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι της φέρεται σωστα.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Μαρ 20, 2011 2:59 pm


Καλά τώρα, ξέρουμε πολύ καλά οτι η ιστορία πήρε άλλη στροφή στον 3 κύκλο, με την Αντιγόνη να κάνει πράγματα που ούτε κάν είχαν σκεφτεί πιό πριν, οπότε να λογοδοτήσει ο χαρακτήρας του Στέφανου για τις τρύπες του σεναρίου είναι λίγο άδικο... Για τη Νταίζη, βλέπουμε πολύ καθαρά οτι δεν έχει αλλάξει ούτε γνώμη γι'αυτήν, ούτε στάση. Με την επέμβασή του στο θέμα του Μπέλλου (Ιωάννα δεν σε ξεχνάμε!), απλά πάτσισε μαζί της στο ότι εκείνη τον έβγαλε απ'τη φυλακή.... Ο άνθρωπος είναι κύριος κι αξιοπρεπής απέναντι στην Εριέττα, γιατί όπως ξέρουμε, θα μπορούσε να πουλάει έρωτα και στις δύο, (όπως έκανε καλή ώρα κάποια άλλη ψυχή που μετανάστευσε) και να περνάει μιά χαρά, ενώ αυτος μπήκε σε διλήματα, και ουσιαστικά είναι μόνος του. Τέλος πάντων, γνώμη σου είναι αυτά, αλλά μήπως να είσαι λίγο πιό επιεικής με τις επιλογές της Εύας και της Εριέττας, κάτι θα ξέρουν καλύτερα κι αυτές, για να τους ερωτευτούν.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης