Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap18%Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 18% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap26%Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 26% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap16%Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 16% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap27%Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 27% 
[ 17 ]

Σύνολο Ψήφων : 62

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2011 3:09 pm

JESSIE έγραψε:
Καλά τώρα, ξέρουμε πολύ καλά οτι η ιστορία πήρε άλλη στροφή στον 3 κύκλο, με την Αντιγόνη να κάνει πράγματα που ούτε κάν είχαν σκεφτεί πιό πριν, οπότε να λογοδοτήσει ο χαρακτήρας του Στέφανου για τις τρύπες του σεναρίου είναι λίγο άδικο... Για τη Νταίζη, βλέπουμε πολύ καθαρά οτι δεν έχει αλλάξει ούτε γνώμη γι'αυτήν, ούτε στάση. Με την επέμβασή του στο θέμα του Μπέλλου (Ιωάννα δεν σε ξεχνάμε!), απλά πάτσισε μαζί της στο ότι εκείνη τον έβγαλε απ'τη φυλακή.... Ο άνθρωπος είναι κύριος κι αξιοπρεπής απέναντι στην Εριέττα, γιατί όπως ξέρουμε, θα μπορούσε να πουλάει έρωτα και στις δύο, (όπως έκανε καλή ώρα κάποια άλλη ψυχή που μετανάστευσε) και να περνάει μιά χαρά, ενώ αυτος μπήκε σε διλήματα, και ουσιαστικά είναι μόνος του. Τέλος πάντων, γνώμη σου είναι αυτά, αλλά μήπως να είσαι λίγο πιό επιεικής με τις επιλογές της Εύας και της Εριέττας, κάτι θα ξέρουν καλύτερα κι αυτές, για να τους ερωτευτούν.....

Όπως έκανε επίσης ο Στέφανος με την Εύα και τη Μελίτα. Ας μη θυμόμαστε επιλεκτικά. Πέρσι έλεγε αγαπάω την Εύα σε όποιον είχε τη διάθεση να τον ακούσει και είμαι ερωτευμένος με τη Μελίτα. Στην δε Εύα που ρωτούσε ξανά και ξανά πριν το γάμο αν υπάρχει κάτι άλλο στη ζωή του σφύριζε αδιάφορα.
Σαφώς το σενάριο παίρνει στροφές κι αφήνει κενά. Εδώ το Μάνο μέχρι με το πρωπατορικό δεν τον φόρτωσαν για να μη λείψει όταν φύγει.
Δεν θέλω να είμαι δύσκολη. Θα ήθελα να δω την Εύα με το Λευτέρη κι επειδή δεν νομίζω ως τηλεθεάτρια να δω το Στέφανο να πληρώνει για όσα έκανε τον προτιμώ με την Εριέττα έναντι της Μελίτας
Αυτό που θέλω να πω είναι οτι έτσι όπως δίνονται οι ιστορίες είναι ανεπαρκείς
Το ένα ζευγάρι Εύα Λευτέρης ξεπετιέται με μονόλεπτα και ανούσιες σκηνές στο μπούγιο το δε άλλο έπρεπε σιγά σιγά να ξεμπλέκεται απ το τρίγωνο. Πλησιάζει το τέλος της σειράς κι όχι τα προβλήματα δεν έχουν λυθεί αλλα ασχολούμαστε με καινούρια ανούσια θέματα και δεν βλέπουμε κατάληξη σ αυτά που παρακολουθούσαμε

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 528 - Ημερομηνία 18-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2011 3:16 pm

Καλά, αυτό ξαναπέστο ! Συμφωνώ 1000% οτι το έχουν παρατραβήξει και έπρεπε ήδη να έχουν ξεκαθαρίσει τα πράγματα, με το Στέφανο και την Εριέττα, με αποτέλεσμα να μας κουράζουν σαν τηλεθεατές σε σημείο αγανάκτησης! Καί σίγουρα θα ήθελα να βλέπω περισσότερο Εύα με Λευτέρη, γιατί και οι δύο είναι κουκλιά, και καλοί ηθοποιοί, και προτιμώ να τους βλέπω έστω και σε καθημερινές απλές σκηνές, από το να βλέπω άλλες βλακείες που πιάνουν μεγάλο μέρος του επεισοδίου.

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2011 3:37 pm

Ας παρέμβω κι εγώ στη συζήτησή σας. Συμφωνώ ότι ξεπετάνε με μονόλεπτα την Εύα και το Λευτέρη και ότι θα ήθελα να τους βλέπω περισσότερο και σε πιο ουσιαστικές σκηνές. Επίσης, συμφωνώ σε αυτό που έγραψε η Clarabelle για το Λευτέρη, τον Άγγελο και το Μάριο. Κι εμένα μου κάνει εντύπωση ότι δεν έχω δει το Λευτέρη ούτε σε μια σκηνή να δείχνει κάποιο ενδιαφέρον για τον Άγγελο, αν εξαιρέσουμε ένα δώρο που είχε δώσει κάποτε στην Εύα για το μικρό...

Τώρα για το Στέφανο και την Αντιγόνη, ομολογώ ότι έχω χάσει τη μπάλα, όπως νομίζω και οι ίδιοι οι σεναριογράφοι... Σε ό,τι αφορά την Εύα, θυμάμαι κι εγώ ότι τον είχε ρωτήσει πολλές φορές πριν παντρευτούν αν υπάρχει κάτι άλλο στη ζωή του κι εκείνος τη διαβεβαίωνε ότι δεν υπάρχει... Ίσως και να το έκανε επειδή θεωρούσε ότι είχε την υποχρέωση να την αποκαταστήσει και ότι ο μόνος τρόπος για να είναι δίπλα στο παιδί του ήταν να παντρευτούν... Τι να πω... Με τόσα κενά που έχει το σενάριο, δεν ξέρω αν μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα.

Σε ό,τι αφορά την Εριέττα τώρα, έχω πει πολλές φορές ότι θα ήθελα να τη δω μαζί με το Στέφανο. Δέχομαι ότι ήταν ξεκάθαρος απέναντί της και όταν είχαν σχέση, που δεν της έκρυψε ποτέ ότι αγαπούσε τη Μελίτα, και τώρα που τη διαβεβαιώνει ότι δεν θέλει να την πληγώσει. Και ελπίζω να το εννοεί και να μην το κάνει τελικά... Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως, είναι γιατί, ενώ ξέρει τα συναισθήματά της, είναι συνεχώς μαζί της. Υπάρχουν κάποιες υποθέσεις που τους απασχολούν, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι χρειάζεται να είναι μαζί από το πρωί μέχρι το βράδυ. Και αν ο Στέφανος αγαπούσε τη Μελίτα, θα περίμενα να είχε περιορίσει κάπως τις επισκέψεις του στην Εριέττα και να μην της μιλάει για τα προβλήματά του με τη Μελίτα. Μπορεί να βλέπει την Εριέττα σαν φίλη και να μην έχει κανέναν άλλον να τα πει, αλλά δεν καταλαβαίνει ότι έτσι της δίνει ελπίδες; Και μάλιστα αυτό το έκανε και ενώ ήταν ακόμα με τη Μελίτα. Αυτό για μένα δείχνει δύο πράγματα: Ή ότι ο Στέφανος είναι πολύ εγωιστής και αδιαφορεί για τα αισθήματα της Εριέττας ή ότι την αγαπάει, αλλά δεν το έχει καταλάβει ακόμα. Θέλω να πιστεύω ότι ισχύει το δεύτερο, αλλά αν είναι έτσι, αναρωτιέμαι τι περιμένει πια για να το καταλάβει...

Μάλλον όμως είμαι off topic...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2011 5:16 pm

Εξαιρετικα βαρετο το επεισοδιο της Παρασκευης........

Τελικα δεν ειναι τυχαιο που το παιδι το ονομασαν Μαριο,ειναι το δευτερο μισο του SuperMario!Μα ειναι δυνατον να βγηκε απο την κουνια,να ετρεξε τοσο γρηγορα,ωστε να τον χασει ο Ηλιας,μια τοσο μεγαλη αποσταση την οποια διενυσε με τη μηχανη ο Λευτερης και ανεβηκε στο φορτηγο το οποιο ηταν πολυ ψηλο για ενα διχρονο παιδακι! livani livani livani
Θα μπορουσαν να βρουν κατι πολυ πιο εξυπνο για να δειξουν το ποσο εχει επηρεαστει ο Ηλιας ή για να βγαλουν το Λευτερη παλι ηρωα!

Το τρακαρισμα του Λουκα σε τι εξυπηρετουσε?Σε τιποτα μαλλον,απλα να γεμιζουμε επεισοδια!

Νταιζη,Μελιτα,Στελλα....... Sleep wall Fskl

Στεφανος και Εριεττα τιποτα το ιδιαιτερο αλλα μεσα σ'αυτο το χαμο ηταν ωραια εικονα! Thumbs up

Δεν νομιζω οτι εχω κατι αλλο να πω....Ασχημο απο εμενα!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2011 6:04 pm

"Ταξτε μουουουου!"

"Χαθηκε ο Μαριος!"

Μια ομαδα πανικοβλητων ανθρωπων οργωσε την περιοχη για να βρει το μικρο, ο οποιος εχω βασιμες υποψιες πως δε ειναι γιος του Νικολας! Η δαφνη μαλλον εχει παρτιδες με τον Κλαρκ Κεντ! Γιατι να πεις προσπερναω το γεγονος οτι ο μικρος κατεβηκε απο την κουνια η οποια ειναι τεχντικα αδυνατον να ανοιξει, να προσπερασω και το γεγονος οτι ετρεξε με υπερηχητικη ταχυτητα, διασχιζοντας δρομο με κυκλοφορια χωρις να τον κοψει αυτοκινητο, αλλα το οτι ανεβηκε στην νταλικα στην οποια για να ανεβει ο Λευτερης χρειαστηκε να πιαστει απο κονταρι και να πατησει στη ροδα η οποια ουτε λιγο ουτε πολυ εχει το υψος του Μαριου πως στο καλο να το εξηγησω μου λετε; Οχι πειτε την αληθεια, ειπε στο μικρο ανεβα στην νταλικα και ανεβηκε; sm Επισης κορυφαια ατακα ηταν εκεινη της Ευας που δηλωνε οτι συναιβει μια φορα και δεν θα ξανασυμβει, μιλουσε για απαγωγη αλλα αν θυμαμαι καλα, που θυμαμαι, δεν εχει υπαρξη παιδι στη σειρα που να μην το εχουμε χασει... Η Νεφελη -απαγωγη-, η Μαριλια -εξαφανιση-, ο Αρης -εξαφανιση-, ο Αγγελος -απαγωγη-, ο Μαριος -εξαφανιση! Οπως και να 'χει το πραγμα οι γονεις και ο παππους εχαν τον κοσμο, ομοιως και η θεια, για το νονο πιστευω ακραδαντα οτι εχει χασει το μπουσουλα! imarton

"Ο Λουκας τρακαρε"

Σοβαρα το σκεφτηκατε πολυ; Τι ειναι αυτο που βλεπουμε τον τελευταιο καιρο με το Λουκα; Βαριεται να κουνηθει, δεν παιρνει τιποτα στα σοβαρα, ελεος! Ειπαμε να μην χασει το παιδι που εχει μεσα του αλλα δεν ειναι παιδι, ειναι ενηλικας και εχει υποχρεωσεις! Impatient

"Ο Ηλιας δεν ειναι καλα"

Βασικα ο Ηλιας ειναι θεος! : respect : : respect : Καθε φορα μονο που τον κοιτας καταλαβαινεις οτι αυτος ο ανθρωπος χανει τα παντα και δεν μπορει να κανει τιποτα γι'αυτο... Ειναι η δευτερη φορα που χανει ενα παιδι απο τα ματια και του στοιχισε πολυ! Χαθηκε ο κοσμος να μας τον δειξετε με την Ευα, ε;

"Η μανα σου τα εχει με τον πατερα μου"

Fskl Μια για τη Μελιτα! Εχεις καποιο προβλημα; Μηπως την επομενη φορα να το γραψεις σε πλακατ; Την αποτελειωσε μιλαμε... Η κοπελα πρεπει αν ειναι τελειως ηλιθια, οχι δεν ειναι κακια, για να ειναι κανεις κακος πρεπει να λειτουργει ο εγκεφαλος, ο δικος της εχει σταματησει εδω και χρονια... Δεν εξηγειται αλλιως, εκτος κι αν νομιζει πως η κοιλια της Νορας (ή της Ευας) οφειλεται στις αγκιναρες που εφαγε, καλη μου χαθηκε να πεις οτι εχεις να πεις με τροπο... Τι να πω;
Fskl Και μια για τη Στελλα! Γιατι πρεπει να εχω ιδιαιτερο λογο;

"Ο Στεφανος ειναι μπερδεμενος"

Σωπα ρε φιλε! Μπερδευτηκες παλι εσυ; Ποτε ησουν ξεμπερδεμενος και δεν το θυμαμαι; Εχεις και την αλλη τη ζαβη, την ψιλη που καθεται και τον ακουει και τον περιμενει να ξεμπερδευτει... Αμ τζαμπα περιμενεις κουκλα μου, αυτος ειναι μπερδεμενος απο γεννησιμιου του! Εκδικηση ή Ευα; Ευα ή Μελιτα; Αντιγονη ή Μελιτα; Εριεττα ή Μελιτα; Μια σαφη αποφασει δεν εχει παρει ποτε, γορδιος δεσμος ειναι ο εγκεφαλος του! /S

"Η Νταιζη φτιαχνει ξενοδοχειακη μοναδα"

Μια σουιτα να θυμηθω να κλεισω με θεα τη θαλασσα! Μου θυμιζει τα κοριτσακια που παιζουν με τις κουκλες τους, σημερα εντυσε την Barbie αεροσυνοδ, αυριο θα την ντυσει πιλοτο και μετα πριγκιπισσα και η Barbie ουσα αβουλο παιχνιδακι καθε μερα αλλαζει επαγγελματικο προσανατολισμο!

"Ηρθε ο αστυνομος"

Εμαθε για την επισκεψη της ζαβης στο σπιτι της Εριεττας και επιβεβαιωσε το αισθημα της Αννας με τον Χρηστο -η μεγαλυτερη κουτσομπολα εινια η Ελ.Ας τελικα!-, πηγε στην Αντιγονη και εμαθε για την αποψη της πεθερας για την νυν του Μπουλη και πηγε και στο χρηστο για να τον ρωτησει γιατι σκοτωσε την Αννα Βεργη... Λογικα ο Χρηστος των δυο προηγουμενος χρονων δεν θα την πατησει...! ;D

"Ειδα επεισοδιο"

Ναι για! Και τι επεισοδιο! Το μονο που αποκομισα ειναι οτι τελικα ο Λευτερης ειναι ωραιος πανω στη μηχανη, τον ειχα παρεξηγησει και οτι δεν πρεπει αν λεμε την αληθεια στην εγκυο για να μην την ταραξουμε, γιατι ηταν λιγοτερο ψυχοφθορο να βραζει η Νορα στο ζουμι της μην εχοντας νεα απο το να παει στο παρκο να μαθει απο κοντα τι συμβαινει! Να λεμε την αληθεια ειπα οχι να την στελνουμε αδιαβαστη, δεν θελει κοπο, θελει τροπο!
Αυτααααα.... Α και επειδη ειδα και τα προσεχως, Fskl Στρατηγικο το σχεδιο Αμαλια! Εχε χαρη που ο σκοπος ειναι ιερος!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Κυρ Μαρ 20, 2011 10:53 pm

Μόλις κατάφερα να δω το επεισόδιο.. Ναι.. το καλό είναι ότι το Μέγκα έχει και την επιλογή να πας το επεισόδιο πιο κάτω και να αποφύγεις τα βαρετά...

ο Μάριος πρωταγωνιστεί το "super jam"! τρέχει μεγάλες αποστάσεις και ανεβαίνει σε πλατφόρμες μπράβο μικρέ!!! Και του χρόνου στο NBA!!! (έ μα τι με τέτοια άλματα;;;! Πλάκα κάνεις;;;!!.. Πάντως είναι μια γλύκα!)..Εν τω μεταξύ ο Λουκάς στούκαρε στο μπροστινό αυτοκίνητο, η Σταρ πρήζει τη Νόρα, Η Μελίτα έχει προβλήματα, η Αμαλία έχει νέες ρυτίδες και η Νταίζη θέλει να κάνει ξενοδοχειακή μονάδα στην Εδέμ... ΄

Εδώ λοιπόν έρχομαι και εκνευρίζομαι "... Η μάνα σου τα έχει με τον πατέρα μου.." γνωστή για το τακτ και τον άψογο χειρισμό των καταστάσεων η Μελίτα, μπράβο βρε, για άλλη μια φορά "ντουφεκίζεις" τον κόσμο γύρο σου! (να μη θυμηθώ το νόστιμο όταν πήγε και είπε στην άλλη εγκυμονούσα Εύα ότι τα έχει με τον Στέφανο;;... Στόχο τις έχει βάλει όλες; imarton )

Βαρετό το επεισόδιο, ανευ ουσίας, με πολύ μα πάρα πολύ εκνευριστικές προσμίξεις... pff

Υ.Γ. Μα καλά έρωτας της εμμηνόπαυσηςςςς;;;; lmao lmao

FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από elenp Την / Το Δευ Μαρ 21, 2011 4:01 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο γραφείο, ο Λουκάς έτρεξε κατευθείαν ενώ η Νόρα έμεινε στο γραφείο και περίμενε να την ενημερώσει για τον Μάριο. Η σκηνή με την Εύα, την Δάφνη, τον Νικόλα, τον Λευτέρη και τον Ηλία να ψάχνουν τον Μάριο πολύ καλή, τελικά τον μικρό τον βρήκε ο Λευτέρης και χάρηκαν ήρθε μετά και ο Λουκάς που δεν είχε δει ότι βρήκαν τον μικρό, και είχε χιούμορ. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Λευτέρη, ήταν πολύ ωραία, είχαν ωραίο διάλογο. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα και την μαμά της, να μιλάνε ο Λουκάς με την Νόρα στο τηλ. ήταν πολύ καλή και είχε ωραίο διάλογο. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα να συζητάνε και μετά να τους λέει η Μελίτα ότι ο μπαμπάς της Μελίτας έχει σχέση με την μαμά της, πολύ ωραία.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης