Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

+33
sarita
Ezantakou
ΣΨ1
annoula!
edem4ever
fay
st@cy
evanna
koalaki
roria
Δ.Μπέλλος
zouz0unii
zeta88
gxnel
loukanorofan
evaki16
JESSIE
katie007
Foulitsa
marakii
fantina
tsourdalitsa
rafoni
Caroline
Antigoni!
Καρ-Mik
jim7
fay66
nefelik
zo0zo0ni
Dimitraaa
Cancoon
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Vote_lcap16%Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Vote_rcap 16% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Vote_lcap27%Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Vote_rcap 27% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Vote_lcap22%Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Vote_rcap 22% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Vote_lcap29%Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Vote_rcap 29% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Vote_lcap6%Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 51
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μαρ 25, 2011 6:31 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Μαρ 25, 2011 8:11 pm

Τι να πω για το επεισόδιο. Ήταν πάρα πολύ βαρετό, κουραστικό και επαναλαμβανόμενο.
Τέλος πάντων σίγουρα ήταν πολύ θετικό το ότι όλοι οι ήρωες προσέτρεξαν σε βοήθεια.
Η Εύα, η Εριέττα και η Νταίζη (η οποία ήταν και η πιο ευχάριστη έκπληξη) προσφέρουν λεφτά, η Δάφνη συμπαράσταση, η Μελίτα υποστήριξη και καλή θέληση ανάμεσα στον Ρουσσο και τους Νόρα/Λουκά και ο Λευτέρης προσπαθεί να βοηθήσει επί της ουσίας της υπόθεσης.
Άσχημα μου χτύπησε το ξελιγωμένο βλέμμα της Εριέττας προς τον Στέφανο ενώ αγκάλιαζε τον αδερφό της. Κοπέλα μου, ο Στέφανος σε εκτιμάει ήδη και θα σε εκτιμήσει και παραπάνω. Το όλο πρόβλημά σου είναι ότι η εκτίμηση δεν είναι έρωτας. Ο Στέφανος είναι ερωτευμένος με τη Μελίτα και η εκτίμηση που τρέφει για σένα σε τίποτα δεν μπόρεσε να μειώσει αυτόν τον έρωτα.
Κατά τα λοιπά ο Στέφανος σε αυτά τα επεισόδια ή αγνοείται ή κοιμάται όρθιος. Περιμένω πώς και πώς να τον δω με τη Μελίτα.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Παρ Μαρ 25, 2011 8:34 pm

Συνήθως περιμένω να σχολιάσουν οι άλλοι πριν πω τη γνώμη μου..έχει πάει 8:30 και νέεεεεεκρα! Αλλά ας μπω στο ψητό!
Σχετικά με την αγιοποίηση της Νταίζης, δε με ενοχλεί που δείχνει και την καλή της πλευρά αλλά θα με ενοχλήσει εάν κάποια στιγμή στο μέλλον της συγχωρέσουν τα πάντα.. Αυτό δε το δέχομαι..

Το αστέρι μας εξακολουθεί να είναι σχετικά ψύχραιμο. Πάλι καλά που στην ερώτηση του Δημήτρη (αν έχει συνειδητοποιήσει την απαγωγή) είπε πως ναι. Cool (Τι να κάνω παιδιά με αυτά που βλέπω, είπα να αντιμετωπίσω και εγώ χιουμοριστικά όλο το σκηνικό)

Όσον αφορά την παρέα, πολύ καλή η συμπαράσταση όλων στη Νόρα τους χρειάζεται πραγματικά.. ΛΑΤΡΕΥΩ Λουκάκο ήρωα! Πάντα ο αρχηγός της παρέας, πάντα εκεί για όλους και πάντα προσφέρει την αγκαλιά του στη...γυναίκα του! (έζησα για να την αποκαλέσω έτσι flower ) Αγαπώωωω Λουκανορικές αγκαλίτσες, τέεεεελοοοοοος.. Σχετικά με τη σκηνή με τη Μελίτα στο γραφείο έκανε μπαμ το ψεύτικο χαμόγελο της Νόρας.. Aww και λογικό να είναι χάλια, μάνα της είναι..

Αυτάαααα! Καλό Σ/Κ να έχουμε
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από zo0zo0ni Παρ Μαρ 25, 2011 8:42 pm

Μπορώ να πω πως λάτρεψα όλες τις σκηνές...
Δρακουλάκη έδωσε ρέστα για άλλη μία φορά...Τρόμαξα κι εγώ μαζί της..Δώστε της κι άλλες σκηνές να δούμε το ταλέντο της.. : respect :

Αναλυτικότερα:

Παρέα-Νταίζη-Λευτέρης-->Στο σπίτι της Νόρας:Πολύ ωραία σκήνη..Η Νταίζη ήθελε να τα ακούσει μου φένεται..Αντιγόνη θεά.. : respect :

Μπέλλος-Στέλλα:Τρελό γέλιο.. sisi

Νταίζη-Αντιγόνη-Χρήστος:Ωραία σκηνή..μ'άρεσαν οι σπόντες της Αντιγόνης..

Παρέα στης Νόρας:Πολύ ωραία σκηνή...

Αγγέλα-Εύα-Μαρίλια:Επίσης...

Παναγιώτης-Λουκάς:Λάτρεψααααααα..

Τέρης-Μπέλλος:Ο Μπέλλος θερίζει..

Δάφνη-Νόρα-Μελίτα:Πολύ ωραία σκήνη και αναμενόμενη η αντίδραση της Νόρας..Δάφνη δεν θέλει σουπίτσα πως θα κάνουμε..

Έρη-Λουκάς-Στέφανος:Μου άρεσαν πολύ τα αδερφάκια..και οι σπόντες του Λουκά στον Στέφανο..

Εύα-Τέρης:Ωραία σκηνή..

Μελίτα-Πέτρος-Αμάλια:Φάση είχε..Λατρεύω Αμαλία..

Λουκάς-Τέρης-Εύα:Έλιωσαααα με Λουκά..δεν είχε άλλο ανέκδοτο κα ιδεν ήθελε να συγκινηθεί μπροστά τους...Αχχχχχχ...τέλεια σκηνή..

Δάφνη-Λουκάς-Νόρα:Πολύ ωραία σκήνη..Μου άρεσε έτσ ιόπως αγκάλιαζε ο Λουκάς το Νοράκι του..και μετά οι δυο τους..Love! Love!

Στέλλα-Μπέλλος: lmao Τρελάθηκε ο καημένος ο Μπέλλος..

Λουκάς-Νταίζη:Ωραία σκηνή..Λάτρεψς πέρασε αλλά κοιμάται το Νοράκι μου..μίλα σιγά..inlove inlove

Μπέλλος-Στέλλα: lmao

Λουκάς-Νόρα:Αμάν βρε Νοράκι μου κάτσε σπίτι σου..Ωραία σκηνούλα..

Νόρα-Μελίτα:Καλή σκηνή..

Λουκάς-Νικόλας:Στον Νικόλα πες τα όλα Λουκά μου..

Νόρα-Μελίτα-Αμαλία:Λατρεύω Αμαλία όταν λέει ΘΕΑ το Νοράκι μας.. ;D

Νικόλας-Δάφνη-Μπέλλος:Πάει χλώμιασαν τα παιδιά μας..

Από εμένα όπως καταλάβατεεεεε..ΤΕΛΕΙΟΟΟΟ...

oscar oscar oscar Αντιγόνη Δικά σου..Πάρτα και φύγε...

Μου άρεσε γενικώς όλη η Παρέαα... oscar
zo0zo0ni
zo0zo0ni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Είμαι η Eva Celo Edemofanaki από το Fb!
Ασχολίες : Μυστικά Της Εδέμ for ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Μαρ 25, 2011 8:43 pm

Cancoon έγραψε:
Άσχημα μου χτύπησε το ξελιγωμένο βλέμμα της Εριέττας προς τον Στέφανο ενώ αγκάλιαζε τον αδερφό της. Κοπέλα μου, ο Στέφανος σε εκτιμάει ήδη και θα σε εκτιμήσει και παραπάνω. Το όλο πρόβλημά σου είναι ότι η εκτίμηση δεν είναι έρωτας. Ο Στέφανος είναι ερωτευμένος με τη Μελίτα και η εκτίμηση που τρέφει για σένα σε τίποτα δεν μπόρεσε να μειώσει αυτόν τον έρωτα.
Εμένα το βλέμμα της Εριέττας δεν μου φάνηκε καθόλου έτσι (για την ακρίβεια μάλλον μόνο εσύ το είδες έτσι)... Σε λίγο θα μας πεις και ότι προσφέρθηκε να βοηθήσει τον αδελφό της για να την εκτιμήσει ο Στέφανος...

Φαντάζομαι επίσης ότι θεωρείς ότι ο Στέφανος είναι στο σπίτι της καθημερινά πρωί, μεσημέρι, απόγευμα, βράδυ, επειδή απλώς την εκτιμάει... Ok… Έτσι είναι αν έτσι νομίζετε... sfyr

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από fay66 Παρ Μαρ 25, 2011 8:44 pm

Δεν είναι τυχαίο ότι είμαστε ακόμα στην πρώτη σελίδα σχολιασμού.
Είδαμε ότι θα βοηθήσει η Εριέττα και η Εύα. Καλά υπάρχει έστω ένας έρμαιος τηλεθεατής που (ακόμα)βλέπει το έργο που δεν το περίμενε αυτό;.Θα αμφισβητούσε κανείς την αγάπη της Εριέττας και της Εύας απέναντι στα παιδιά; Άρα λοιπόν ας μην αναλώνουμε τόση ώρα από το έργο για αυτές τις αποφάσεις των κοριτσιών.
Έχουμε και την προσφορά της Νταίζης. Καλά πρέπει να είναι ξετρελαμένοι από την αγωνία τους για να μην καταλαβαίνει η παρέα ότι το κάνει και για να σώσει το τομάρι της. Ότι αν ο μπελλάκος δεν συλληφθεί και την κοπανήσει πρώτα θα την κανονίσει και μετά θα γίνει Λούις.
Πρόσεξα κάτι απόψε που προβλέπω θα φέρει και άλλη φουρτούνα μετά από το τέλος της απαγωγής. Η Νόρα ναι μεν προσφεύγει στο Λουκά για βοήθεια , αλλά τον έχει και σε απόσταση.Καλά βρε κοπελιά ακόμα πιστεύεις ότι έχει άλλη; Ο κακομοίρης δεξιά και αριστερά λέει ότι η Νόρα ΤΟΥ δεν είναι καλά. Αλλά τι να πει κανείς. Μέχρι και η Μελίτα πρόσεξε κάτι παράξενο στη συμπεριφορά της Νόρας , αλλά δεν μίλησε.
΄Ομως κρατά τη λογική της ανοιχτή και θέλει το Ρούσσο κοντά τους. Ο Λουκάς ήταν στο τσακ να πει όχι αλλά η αποφασιστική ματιά και κουβέντα της Νόρας του έκοψε τη φόρα. Ξέρει ότι ο νέος μπορεί να είναι ωραίος αλλά ο παλιός είναι αλλιώς. Η Νόρα -από ότι είδα στα προσεχώς -τον πλησίασε αμέσως και ο άλλος είχε ακόμα την πλάτη γυρισμένη. Η Νόρα πιο λογική καταλαβαίνει ότι τώρα δεν είναι καιρός για πείσματα και για αυτό αναλαμβάνει αυτή. Τώρα το τι θα πει και πώς θα αντιδράσει ο Λουκάς , θα το δούμε τη Δευτέρα.
Η εμφάνιση της Αμαλίας -που μιλάμε για μένα είναι η θεά- στη Νόρα δεν ήταν και τόσο απαραίτητη.Τουλάχιστον ας μην πετούσε καρφιά. Δεν είναι πια και τόσο παράλογη !!!!
Η Νταίζη καλή εμφανίζεται και συνεχίζεται ακάθεκτα η αγιοποίησή της.
Σωπάτε !!!!!! Είδαμε και το Σταύρου για κάτι δευτερόλεπτα!!!!Πρόοδος.
Οπότε καταλαβαίνετε ότι το αποψινό επεισόδιο ήταν για μένα λίγο , πολύ λίγο.
Είναι κρίμα το πώς ξεκινά μια σειρά και το πώς μπορεί στο τέλος να μεταλλαχθεί. Τώρα με την παράταση που πήρε θα δούμε πολλές φορές τον πάτο.
Σπόιλερ:

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Μαρ 25, 2011 8:55 pm

Ομολογώ ότι γέλασα με τις σκηνές Στέλλας – Μπέλλου. sisi Τις προτιμώ από το να βλέπω τη Νταίζη να παριστάνει την καλή και τη Μελίτα πανταχού παρούσα, χωρίς να υπάρχει ουσιαστικός λόγος, πέρα από το να της κάνουν κοντινά πλάνα... vomit

Από το επεισόδιο μου άρεσαν η σκηνή με την παρέα, οι σκηνές Νόρας – Λουκά, Νόρας – Δάφνης και Λουκά – Παναγιώτη. Η ερμηνεία της Δρακουλάκη ήταν και σήμερα καταπληκτική! oscar

Πολύ συγκινητικές ήταν και οι σκηνές Λουκά – Εριέττας – Στέφανου και Λουκά – Εύας – Λευτέρη. Η Εριέττα και η Εύα χωρίς να το σκεφτούν καθόλου προσφέρθηκαν να βοηθήσουν. Hug

Πάντως δεν κατάλαβα γιατί χρειαζόταν να φάμε τόση ώρα για να βλέπουμε το Λουκά και τη Νόρα απελπισμένους, επειδή πίστευαν ότι δεν μπορούν να βρουν τα χρήματα που τους ζήτησε ο Μπέλλος. Ήταν δεδομένο ότι και η Εριέττα και η Εύα θα πρότειναν να βοηθήσουν, ακόμα και χωρίς να τους το ζητήσουν, και αυτό νομίζω ότι το ήξεραν και οι ίδιοι πολύ καλά...

Με εκνεύρισε πολύ η Μαρίλια. Είναι δικαιολογημένη μέχρι ενός σημείου, αλλά τώρα τελευταία έχει ξεφύγει. Αναρωτιέμαι πώς θα εξελιχθεί αυτή η ιστορία...

Επειδή μάλλον έχω χαζέψει με αυτά που βλέπω, ας μου εξηγήσει κάποιος, πώς μπορούν να βοηθήσουν οι γνωριμίες του Ρούσσου στη συγκεκριμένη περίπτωση; Ο Λουκάς είναι φίλος με τον Παναγιώτη, και ο Παναγιώτης είναι ένας εξαιρετικός αστυνομικός που κάνει πάρα πολύ καλά τη δουλειά του, όπως και οι συνεργάτες του που ήταν και συνεργάτες του Σταυρίδη. Δηλαδή θέλουν να μας πουν ότι η αστυνομία δεν κάνει καλά τη δουλειά της και αν μιλήσει ο Ρούσσος θα την κάνει καλύτερα; ainta Εμένα όλο αυτό μου φαίνεται σαν μια πρόχειρη προσπάθεια να χρησιμοποιηθεί η απαγωγή ως αφορμή για να υπάρξει προσέγγιση του Ρούσσου με τη Νόρα και το Λουκά, και φυσικά σαν μια δικαιολογία για να βλέπουμε τη Μελίτα σε τόσες σκηνές, χωρίς να υπάρχει κανένας απολύτως λόγος... wall

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από jim7 Παρ Μαρ 25, 2011 9:28 pm

Πρόταση προς τα μέλη του forum. Na μαζέψουμε εμείς τα λεφτά να τα δώσουμε στον Μπέλλο αλλά με μία προϋπόθεση ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΣΤΕΛΛΑ και να εξαφανιστεί μαζί της.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μαρ 25, 2011 9:29 pm

jim7 έγραψε:Πρόταση προς τα μέλη του forum. Na μαζέψουμε εμείς τα λεφτά να τα δώσουμε στον Μπέλλο αλλά με μία προϋπόθεση ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΣΤΕΛΛΑ και να εξαφανιστεί μαζί της.

Εγώ δίνω όσα χρειαστεί Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 191984 Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 191984 Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 191984
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Παρ Μαρ 25, 2011 9:30 pm

Κι εγώ δίνω κι εγώ!!!~! lmao
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από Caroline Παρ Μαρ 25, 2011 9:33 pm

Κι εγώ, κι εγώ gelio
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από rafoni Παρ Μαρ 25, 2011 9:33 pm

Δεν θα σχολιάσω τίποτα. Μόνο να δώσω αυτά στην Αντιγόνη Δρακουλάκη γιατί τα αξίζει! oscar oscar oscar oscar

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από Caroline Παρ Μαρ 25, 2011 9:37 pm

Να δώσω και εγώ με την σειρά μου στην ΘΕΑΡΑ μου που σήμερα ήταν παράπαν από ΘΕΑΡΑ, συνχαρητήρια. Η ερμηνεία της ήταν απλώς Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α!!!
Τα είπα χθες, θα τα πω και σήμερα (ελπίζω να της δώσουν την ευκαιρία και αύριο) οτί ενω ξέρω τι κατάληξη θα έχει η ιστορία, με την ερμηνεία της με έκανε να αγωνιώ. Είναι ΘΕΑΡΑ τέλος. -. : respect : : respect :
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Παρ Μαρ 25, 2011 10:04 pm

25η Μαρτίου

-Η 25η Μαρτίου είναι μία από τις δύο Εθνικές Εορτές μας. Την ημέρα αυτή τιμούμε τους ήρωες της επανάστασης του 1821. Τους ήρωες αυτούς που έδωσαν τη ζωή τους, ώστε η πατρίδα μας να είναι μια ελεύθερη χώρα!
Είναι τυχαίο, πως στην επέτειο αυτής της μέρας, η πάρεα, οι Καπόνε-family, η ΕΛΑΣ, αγωνίζονται όλοι μαζί, ο καθένας με τον τρόπο του, για την ελευθερία του Αστεριού???? Το Αστέρι μας ενώνει λέμε!

-Στις 25 Μαρτίου του 1821 στην μονή της Μέγιστης Λαύρας στα Καλάβρυτα, ο Παλαιών Πατρών Γερμανός σήκωσε το λάβαρο της επανάστασης
Είναι τυχαίο που σήμερα ο Λουκάς ύψωσε το ανάστημα του και ορίστηκε αρχηγός του αγώνα για την σωτηρία του Αστεριού???
Άρχισαν τις συνεννοήσεις με το Όργανο και άρχισαν τα όργανα, γενικά...
Οι αδερφές και η εξ' αίματος και η από καρδιάς, έτοιμες να βοηθήσουν και υλικά και συναισθηματικά... πάντα δίπλα στα άτομα που αγαπούν! Love!

- Στις 25 ΜΑρτίου εορτάζουμε τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου. Την χαρμόσυνη δηλαδή είδηση που έφερε ο Αρχάγγελος Γαβριήλ στην Παναγία ότι μέσω αυτής θα ενσαρκωθεί ο Υιός του Θεού
Είναι τυχαίο που ο Μπέλλος διάλεξε αυτή την μέρα να τους φέρει το δυσάρεστο νέο της κοιμήσεως του Αστεριού αν δεν του πληρώσουν το ευτελές ποσό των 5.000.000ευρώ??? Όοοοοοχι δεν είναι! Απλά μπέρδεψε τις γιορτές και νόμιζε ότι είναι η κοίμησις της Θεοτόκου σήμερα! Razz

-Όταν η Παναγία ρώτησε πως είναι δυνατόν να τεκνοποιήσει χωρίς άνδρα, ο Αρχάγγελος της απάντησε ότι το Άγιο Πνεύμα θα έρθει σε σένα και με την δύναμη του Υψίστου θα συντελεστεί η ενσάρκωση του Υιού του
Είναι τυχαίο που κι εγώ σήμερα έχω ένα σωρό ερωτήσεις...
Πως είναι δυνατόν το Αστέρι να 'χει τόσο μπρίο και χαρά??? έχει καταλάβει ότι πρόκειται για απαγωγή??? ainta
Πως είναι δυνατόν η Μελίτα ξαφνικά να το παίζει ευσυνείδητη γραμματέας και από το χάραμα να βρίσκεται στο γραφείο??? Nyxia
Πως είναι δυνατόν η Αμαλίτσα να είναι μόνιμα στο κόσμο τον δικό της και εκεί να υπάρχει μόνο το μωρό της (Ρούσσος), είναι η δικιά της κοσμοθεωρία, μονάχα αυτός να έχει σημασία???
Πως είναι δυνατόν η Μαρίλια να τσιρίζει αδιαφορώντας όχι μόνο για την Αστέρω, αλλά και για τον αδερφό της??? Synelthe
Καμιά απάντηση?? Θεούλη???

- Ο Ευαγγελισμός της Θεοτόκου είναι από τις μεγαλύτερες γιορτές της Εκκλησίας μας. Είναι μέρα χαράς και αγαλλίασης
Είναι τυχαίο που σήμερα την πιάνουν οι ευαισθησίες της (την Νταίζη), όταν τ' αντικρίζει (το Αστέρι) και βγαίνουν οι αδυναμίες της και τότε αυτή δακρύζει??? Μα τι άτομα χάνει η ΕΛΑΣ από το ενεργητικό της... και τα δύο Καρταλοαδέρφια επαγγελματίες αστυνομικοί είναι! Fskl
Μια μέρα χαράς και αγαλλίασης είναι μια ωραία μέρα αγιοποίησης πάντως! cake
Καλά που υπάρχουν και τα ντέρμπι ανάμεσα σε μάνα-κόρη, και χρειάζεται ένας διαιτητής, έτσι είδαμε και λίγο τον Χρήστο... sfyr


Παρά την εθνική υπερηφάνεια που νιώθω, λέω να το ψηφίσω ένα Μέτριο και σήμερα... τυχαίο?? Δεν νομίζω!!!


Υ.Γ.: κι εγώ είμαι πρόθυμη να συμβάλω στον αγώνα του φόρουμ.. soutien


Καλό Σ/Κ να έχουμε, καλά να περνάμε!

Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από fantina Παρ Μαρ 25, 2011 10:08 pm

για αρχη, χρονια πολλα στους Ευαγγελους και στις Ευαγγελιες .....
στην συνεχεια εχω να δηλωσω οτι μετα απο καμμια 25 μεσημεριανα τσιπουρα με παρεα κατω απο εναν απιθανο ηλιο στην πλατεια του χωριου μου .....ειμαι λιγακι καπως και οχι μονο .....(αρα εχω το ακαταλογιστο ) ετσι δηλωνω οτι:

μου αρεσε το επεισοδιο .....
βεβαια οτι ο Μπελλος μπορουσε να κανει τετοιο πανικο ...δεν του το ειχα με τιποτα ομως ...
μου αρεσε το επεισοδιο γιατι ηταν γεματο αγκαλιες (αγκαλια ο Λουκας στη Νορα ,αγκαλια η Δαφνη ,αγκαλια η Ευα ,αγκαλια ο Λουκας στην Ερη ,αγκαλια ο Λουκας στην Ευα ....οχι εγω δεν ειμουν εκει ,τα επινα )

μου αρεσε που ειδα τον Νικολα με τον Λουκα να μιλανε σοβαρα και επι της ουσιας κα οχι ανταλασσοντας επιθετα ....

μου αρεσε η σκηνη Νταιζης -Λουκα (ειπαμε ειμαι λιγακι καπως )και οτι ο Λουκας ηταν μεσα στο σχολιο(η ατακα οτι κανει κουμαντο ο Χρηστος ,ολα τα λεφτα ) χωρις να πολυπιστευει οτι η Νταιζη για πρωτη ισως φορα θελει να βοηθησει ανιδιοτελως .......ποιος θα πιστευε ετσι και αλλιως ......

μου αρεσε η σκηνη Ερης Λουκα και Στεφανου (δεν μιλαμε για χημεια ,μιλαμε για ατελειωτη φυσικη κατασταση )αβιαστη ,γλυκεια και με σποντες .......

μου αρεσε ο Λευτερακης που πρωτα παιρνει τηλεφωνο την Ευα και μιλαει μαζι της και υστερα ειδοποιουν τον Λουκα ....(το αδελφη απο καρδια ,με συγκηνησε )

μου αρεσε η Αμαλι στο γραφειο της Νορας (στην ερωτηση ποια Νταιζη ....το νταιζη ντακ της Μελιτας ......καλο )......

ηταν κανα δυο σημεια που θα μπορουσα να τα προσπερασω και να μην μου λειψουν ......(πχ τις γκρινιες της αστερως .......σε απαγαγανε γλυκεια μου ,δεν σε πηγανε στο Χιλτον)

κατα τα αλλα ,αυτα τα ολιγα και τα περηλιπτηκα γιατι για εκτενη σχολιασμο δεν το εχω σημερα ,με τιποτα ομως .....
α !!!!!θα ψηφισω καλο ....
καλο Σαββατοκυριακο και καλη σαν νυχτα !!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από marakii Παρ Μαρ 25, 2011 10:24 pm

Δώστε στην Αντιγονάρα(Δρακουλάκη) σκηνές λέμε ... Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 13379 ΘΕΑΡΑ Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 195890 για άλλη μια φορά οι αντιδράσεις της ήταν υπέροχες Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 195890 οι ερμηνείες της εκπληκτικές και πως να το κάνουμε τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ταλέντα δεν κρύβονται Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 195890 ....


Μου άρεσε:


ΛουκαΝορικές αγκαλίτσες αν και θα ήθελα περισσότερες αυτοί οι 2 όταν είναι μαζί κεντάνε Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 681539

Δάφνη-Νόρα :ΛΑΤΡΕΥΩ Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 116799 Πόσο τέλειες παίζει να είναι οι 2 τους...Πόσο εκφραστικές οι ματάρες της Νόρας...Μου άρεσε και η Μελίτα που πήγε και τους είπε οτί ο μπαμπάς της θέλει να βοηθήσει....

Δεν θελω να αγιοποιηθεί η Νταιζάρα αλλά δεν με χαλάει που θέλει να βοηθήσει....

Μπέλλος-Στέλλα το γέλιο Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 191984 δεν υπήρχε πιο χιουμοριστική απαγωγή στην Εδέμ Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 191984 δίνουν ρεσιτάλ και οι 2 τους , το τι γέλιο ρίχνω Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 191984 ....

Πολύ γλυκές η Έρη και η Εύα που προσφέρονται να βοηθήσουν....

Υπέροχες οι σκηνές με την παρέα...

Η Μαρίλια μέχρι ενός σημείου έχει δίκιο αλλά δεν την άντεξα σήμερα μου έσπασε τα νεύρα....

Νόρα-Μελίτα στο γραφείο μου άρεσε η σκηνλη τους και όταν πήγε η Αμαλία μου άρεσε γενικώς η σκηνή...

ο Λουκάς που είπε να μιλάει σιγά η Νταιζάρα γιατί κοιμάται η αγάπη του Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 681539


Νομίζω αυτά από εμένα.....
Πολύ Καλό....
Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 11556 Αντιγόνη Δρακουλάκη....
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Μαρ 25, 2011 10:44 pm

tsourdalitsa απίστευτος σχολιασμός!!!!
: respect : : respect : : respect :

Αν εξαιρέσουμε τις προσφορές αγάπης απο τις αδερφούλες, την παρέα σύσσωμη και δεν θυμαμαι τι άλλο και αν υπήρχε κάτι άλλο, το έλεγες απλά βαρετό..
ΑΜα γιατί δεν έχυυμε τέτοια επιλογή??

Υγ. Καλά η Μελίτα που θα καλύψει τη Νόρα με έστειλε... Ee?
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Παρ Μαρ 25, 2011 11:03 pm

AlexiaQ έγραψε:Κι εγώ, κι εγώ gelio

Και εγώωωωωωωω βασικά δεν έχω πολλά αλλά δε βαριέσαι κάτι θα κάνω.. όλα για.. (τη φυγή) το αστέρι!!! Razz
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από katie007 Παρ Μαρ 25, 2011 11:04 pm

Αν ειναι ξελιγωμενο ... το βλεμμα της Εριεττας που με τοση γλυκα κοιταζε ποτε τον αδελφο της και ποτε τον ....<εν δυναμει >αγαπημενο τη ,πως να <ονομασω>εγω το ,δηθεν απο παθος, τρεμουλιασμενο και μονιμως ανοιχτο (και οχι μονον) λαγοστομα της Μελιτας?

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Μαρ 25, 2011 11:08 pm

Οι απαγωγές που μας προκύπτουν κάθε τόσο --- αν έχεις λεφτά και τα έχεις φανερά, μιά απαγωγή να την περιμένεις οπωσδήποτε, δίκιο έχει η Μαρίλια σ'αυτό --- για μένα είναι παρενθέσεις μέσα στη ροή της πλοκής, γιατί μπορεί να εξυπηρετούν κάποια πράγματα, κάθε φορά διαφορετικά, αλλά ουσιαστικά ξέρεις και πώς θα εξελιχτούν και πώς θα τελειώσουν --άς είναι καλά οι περιλήψεις -- οπότε αγωνία μηδέν.... Μένουν οι ερμηνείες, που οι εκάστοτε εμπλεκόμενοι ηθοποιοί αποδίδουν πάντα σωστά, και μας έχουν δώσει κατά καιρούς πολύ ωραίες σκηνές ...
Περιμένω λοιπον να τελειώσουμε και μ'αυτήν την απαγωγή, για να προχωρήσουμε σε ό,τι άλλο μας περιμένει στα προσεχώς.
Η συσπείρωση της παρέας, η --πρόσκαιρη μάλλον -- σοβαρότητα μεταξύ Λουκά και Νικόλα, η Εριέττα που βοηθάει αυθόρμητα, η Εύα που θυσιάζει μέρος της περιουσίας του γιού της, η συνδρομή της Νταίζης έστω κι αν είναι εν μέρει άμυνα, όλα αυτά είναι καλοδεχούμενα, και το αστείο είναι που όλα γίνονται για χάρη αυτής που μέχρι τώρα όλοι --σχεδόν-- στο φόρουμ θέλαμε να στείλουμε από κεί που ήρθε... Εγώ πάντως δεν συνεισφέρω στον χιουμοριστικό "ερανο" που διοργανώνεται, γιατί μιλάμε για τη μάνα της Νόρας, κι αν χαθεί, πολλά θα χαθούν μαζί της.... Και, παραφράζοντας μιά φράση του λαού , θα πώ: καλύτερα μιά "κακή " (αλαφροίσκιωτη, αφελής, στον κόσμο της ) μάνα, παρά καθόλου μάνα....
Καλό Σ/Κ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Μαρ 25, 2011 11:36 pm

Aaaaa!
Επίσης υπολογίστε και μένα στα έσοδα για να εξαφανίσουμε το αστέρι..

Χαλάλι της η προίκα μου!!!
Ολα για τη Στέλλα μας λέμε!! soutien
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από evaki16 Σαβ Μαρ 26, 2011 12:09 am

Πολυ καλο απο εμενα το επεισοδιο..........!!!!!
Και η σκηνη που λατρεψα δεν ηταν αλλη απο τη σκηνη Λουκα-Ευας!!!! Οταν τους βλεπω μαζι λιωνωωωωωωωωω!!!!!
Τυχαιο????? Δεν νομιζω!!!!!!!!!!

Λουκας&Ευα - - - -> B.F.F.E!!!!!! Απλα Θεοι!!!!!!!!

Και κατι αλλο...... η Νορα τωρα καταλαβε ποσο σημαντικη ηταν για αυτη η μανα της!!!!!!
Ετσι ειναι οταν χανεις κατι καταλαβαινεις την αξια του!!!!!!!
Ελπιζω να την αφησει οσο το δυνατον συντομοτερο ο Μπελλος....... Να τα ξαναβρουν μανα και κορη και να την κανει προς Μονεμβασια κατευθηνση!!!!! Ακομα και η Νταιζη που την υπερσυμπαθει να κανει συχνα ταξιδακια στην Μονεμβασια και ετσι να ηρεμησουμε και εμεις!!!! Απο την Αγια Νταιζη....... :Ρ
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από loukanorofan Σαβ Μαρ 26, 2011 12:40 am

παρα πολλα ρισπεκτ στη Δρακουλακη... τα πηρε ολα κ εφυγε δυο μερες τωρα... : respect : : respect : : respect :

και η Ξυλα με τον Πετρακη μου αρεσαν παρα πολυ σημερα...

αν και η Νορα με το Λουκα μου φαινονται καπως απομακροι... παρα τις αγκαλιες...

βεβαια, αν εχεις απ'την αλλη τα κωμικοτραγικα Μπελλου-Στελλας, πως να μπεις στο κλιμα της απαγωγης....
μ' αυτην που εμπλεξε, γιατι δεν τον εβαζαν να τιναξει τα μυαλα του στον αερα απο χασιμο υπομονης...? πιο αληθοφανες θα ηταν... Angel
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από gxnel Σαβ Μαρ 26, 2011 1:17 am

εδωσε ρεστα παλι η ΘΕΑΡΑ μου σημερα.....Δρακουλακη και ξερο ψωμι....αγχωθηκα αν και ξερω τα παρακατω....ΘΕΑΡΑ!!!!

μου αρεσε πολυ η Δαφνουλα σημερα που εμεινε για συμπαρασταση,με συγκινησαν Ευα και Ερι....μεχρι στιγμης δεν μου βαραει και πολυ ασχημα που η Νταιζη ειναι καλη αρκει στο μελλον να μην της συγχωρησουν τα υπολοιπα....

η Μελιτα δεν αντεξε ειπε και ανεκδοτο....θα καλυψει τη Νορα στο γραφειο????μπα σε καλο σου
Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 191984

πολυ καλο απο μενα....καλο σ/κ να εχουμε.....
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 533 - Ημερομηνία 25-03-2011

Δημοσίευση από zeta88 Σαβ Μαρ 26, 2011 1:21 am

Γενικά καλό επεισόδιο με αρκετές ωραίες σκηνές... Δρακουλάκη καταπληκτική!!!! : respect : Παπαδημητρίου- Θεοδωροπούλου φοβερές,μ' άρεσαν πολύ σήμερα,άσχετα με το αν τις συμπαθώ σαν χαρακτήρες στη σειρά (δεν είναι κι απ'τις αγαπημένες μου)
Μ' άρεσε πολύ κι ο Λουκάς σήμερα, είχε και μερικές ωραίες ατάκες σήμερα, πετυχημένες!
Και τέλος,απ' το σημερινό επεισόδιο ξεχώρισα τη φράση της Εύας "ο Λουκάκος είναι, ο αδερφός μου".. πολύ ιδιαίτερη στιγμή νομίζω, μ' άρεσε πολύ ο τρόπος που το είπε..
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης