Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Vote_lcap11%Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Vote_lcap26%Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Vote_rcap 26% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Vote_lcap25%Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Vote_rcap 25% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Vote_lcap11%Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Vote_lcap27%Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Vote_rcap 27% 
[ 16 ]

Σύνολο Ψήφων : 57

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Empty Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 5:35 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 7:04 pm

Ασπάστηκα:

1.Παρεα στης Νόρας με Λευτερη:Διάλογοι οι ίδιοι,
Νόρα σε απόγνωση και Λουκάς με εξισωσεις ελαφρυναν
κάπως την κατασταση όταν μίλησαν με τον Ευκλείδη...

2.Έρη-Στέφανος:Πόσο όμορφα μιλά η Ερη
και σκεφτεται όλες τις παραμέτρους!Πες τα Ερη μου
για την Οχιά....Υπέροχο ζευγαρι με το Στεφανο με Χημεια που φωνάζει
και εντονα συναισθήματα Σταυρου-Λάμπου σε μεγάλα κέφια με ζωντανια!

3.Παρεα στου Λευτερη ανευ Νόρας:Δωσε ρε Ευα, χωστε τα για την Οχιά!
Αυτα τα παιδια παντου σε όλο το επεισόδιο αλλά ατάκα να μην εχουν..παρα μονο πλάνα?
Αντε να τελειωνει η απαγωγη να παμε παρακάτω

4.Θεαρα-Στεφανακος-Οχιά:Φαρμακι σταζεις εσυ Οχιά και η Θεαρα μου ειναι
χιλιες φορες καλυτερη απο τη μουρλη σου! Μου αρεσει που τα χωνουν στην Νταιζουλα!
όχι και ίδιες με τη Θεαρα μου η μπουζουξου!Η ειρωνεια της Αντιγόνης και το σαρδόνιο
χαμόγελό της με πορώνουν!

5.Λουκας να ψαχνει τη Νόρα παντου με απίστευτες εκφράσεις ανησυχίας!

6.Παρεα ανευ Νόρας στο γυμναστηριο:Οδηγηθηκαν σε σωστα συμπερασματα,
ότι δηλαδη η Νόρα είναι με την Ερη αλλά άργησαν λιγάκι!

7.Λουκάς-Νικόλας:σου μου ξου με το Στεφανο η Ερη και δεν ανοιγουν αρε Νικολα
μακαρι να ηταν έτσι
αλλα δεν...!

8.Στεφανος-Παρεα στο γυμναστηριο:τα ίδια πάλι!

9.Λουκάς-Παρεα στης Νόρας:Περιφερονται απο δω και κει
τα ίδια πάλι τα ίδια!Ο Λουκάς στα όρια της τρέλας....Ελα μου ντε
τη μπεμπουλα δεν τη σκεφτεται κανεις? Να σου και η ηλίθια η Οχιά!

Σπάστηκα:

1.Μπέλλος-Στελλίτσα:Το παραμιλητο για το Ρούσσο
και η δηθεν αγριάδα του Μπελλου με έκαναν να κανω νεο συκώτι
xoxo xoxo Ειδικα οταν σηκωνει το νεροπίστολο
xoxo

2.Απαγωγης συνέχεια....με επαγγελματικο μακιγιαζ xoxo

3.Νόρα-Μπεκρου-Λουκάς:Για τιποτα δεν εισαι καταλληλη Μπεκρου!
Ποτε δεν κανεις τιποτα!Η απαγωγη γίνεται αιτια για να μαλωσουν
τα Λουκονορακια...και για μια αδικη επιθεση στο Λουκά

4.Μεγα λάθος να χειριστει η Νόρα την υπόθεση!

5.Νόρα-Ερη:Μου αρεσουν πολυ οι σκηνες τους
αλλα τουτη η αυτονομηση με εκνευριζει!
Εγω δεν ειμαι μαζι σας και δεν ειμαι συμφωνη...!

6.Λουκάς να ανυσηχεί και η Νόρα να παιδιαρίζει!

7.Νόρα-Κουνια-Μπέλλος:Σκληρη η Νόρα και ο "αγριεμενος" Μπέλλος xoxo
πολυ αστεια σκηνη!

8.Οχια-Χρησταρας:Παιζει και ο Χρησταρας καλε?
Η Οχια μαυρα χαλια! να "μας" κανει αντιπρόταση,
απο που κ ως που βαζει μεσα τον εαυτο της?

9.Μπεκρου-Αμαλί:Πως και έκατσε στο γραφείο αυτη?
Ωραίο ντυσιμο η Πεφάνη.
Αμαλί για Στέλλα:"Μεγαλη ειναι δεν ειναι καμια έφηβη"!
χαχαχαχαχαχα Μπεκρου: "Λες να εχει απαγαγει τη Νόρα?" xoxo
Τη διωχνει κι όλας την μανα της αιντε αιντεεεεε

10.Οχιά-Λουκάς-Χρησταρας:Μιλησε η ειδημων!Θα την κλάψουμε λέει
xoxo

11.Νόρα-Κουνια-Μπέλλος:σε βρηκε εσενα θυμα γι αυτο βρίσκει να απειλει...
χαχαχχαχαχα δεν μου το βγαζει με τιποτα το αγριο το χαπατο λυπάμαι!

12.Μπεκρου-Αμαλι-Ρούσσος:Καλός ο Κατρανίδης!Τόσο πυρόβλημα η Μπεκρου?

13.Νόρα-Ερη στο ξενοδοχειο:Κούκλα η Ερη

14.Συναντηση με χαπατο, μονο η μουσικη έκανε δουλειά
αν η Νόρα του δωσει τα λεφτα και φύγει θα είναι πολυ στόκος!

στα προσεχως Μπεκρου στην Αμαλί: Της εστειλε ο Μπέλλος μια φωτογραφια που τη δείχνει μες τα αίματα και τις μελανιες"
η Μπεκρου εκτος απο χαζό και ηλίθιο ειναι και ζαβό τα αίματα τα ειδε κανεις?

Σεναριακα με εχει κουρασει απίστευτα η Απαγωγη
και οι ιδιες ατακες, η υπόθεση προχωρά με βήματα χελώνας....
Λάθος επεισόδιο διάλεξα να το ξαναδω ολοκληρο
τι να κανω, εξω βρεχει και αναγκαστικα καθησα να το δω όλο!
Ωραία γέλασα αλλα μετα θυμηθηκα πως βλέπω δραματικη σειρα...!
Θέλω πίσω τα Μυστικα που αγάπησα όχι αυτα τα μεταλλαγμένα!

*Σεμινάρια επαγγελματικού μακιγιάζ by Μπέλλος! Κούνια-Μπέλλος οι εγγραφες άρχισαν! lol*

Πετράκης πολύ εκφραστικός!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 7:29 pm

λιγα .....
συμπαθη, παρα ταυτα ......
οι αναλυσεις στου ειδημονες ......(βλ.Νταιζη ,ειδικη επι παντως επιστητου )

λατρεψα Λουκα .....

ειδα το αγυριστο κεφαλι της Νορας (ξάνα μανά)

παντως νυφη και κουνιαδα το ιδιο κεφαλι(αμα δεν ταιριαζανε δεν θα συμπεθεριαζανε)

η Μελιτα στο γραφειο (οποία εκπληξη ,συνηθως την κανει νωριτερα )

η Νταιζη ,θα κλαψει αμα παθει τιποτα η αστερω (να το δω μπορω ?θα χαρω ...και για το κλαμα και για το παθημα )

η παρεα ,παρεα (και αμα δεν ηταν η απαγωγη αναθεμα και αν τους βλεπαμε ,κατι καλο εκανε και αυτη )

και στο γραφειο της Νορας(ελπιζω συντομα και του Λουκα)το Ρουσσεϊκο ,δεν εβγαλα ακρη γιατι μαζευτηκανε ....

Στελλα -Μπελλος ,τι να πω ,δεν εχω λογια !!!!!

μετριο στην καλυτερη ,
ασχημο στην χειροτερη ,αυτα .τα υπολοιπα αργοτερα αμα εχω κουραγια !!!!!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την fantina στις Τρι Μαρ 29, 2011 7:31 pm, 1 φορά

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 7:30 pm

Αφού το πήρα απόφαση οτι την απαγωγή θα την υποστούμε, τι άλλο να κάνω, I sat back, relaxed and enjoyed it!!! Σήμερα ήταν η μίνι κορύφωση, στα μέσα της διαδικασίας, και την σχετική αγωνία την είχε.... Η Νορούλα έδωσε ρεσιτάλ όπως μίλαγε με τον πατέρα της στο τηλέφωνο, με συγκίνησε... Και μετά στο γραφείο με το Λουκά και τη Μελίτα, όταν την έπιασε το Νορίστικο και σηκώθηκε άρον άρον να φύγει, πήρε σβάρνα τα πάντα στο πέρασμά της και η Μελίτα κράταγε βάζα και χαρτιά για να μην σκορπίσουν!!!!
Αυτή είναι η Νόρα, αυθόρμητη και κάνει πάντα του κεφαλιού της. Η Εριέττα βέβαια θα έπρεπε να κρατήσει πιό ουδέτερη στάση, αλλά δυστυχώς κι η ίδια είχε αντιρρήσεις για το σχέδιο της Νταίζης!!! Πάντως βοήθησε όσο μπορούσε, έδωσε τα λεφτά, και πήγε μαζί με τη Νόρα στο ραντεβού.... Εκεί που έβγαινε η Νόρα με δισταγμό απ'το αυτοκίνητο, να αντιμετωπίσει το Μπέλλο, μου ήρθαν στο μυαλό οι παλιές, περσινές σκηνές της Νόρας με το "Μήτσουλα" ή το "Δημήτριο" και πώς τον δούλευαν με το Λουκά και μου φάνηκε εντελώς σουρρεαλιστικό το όλο σκηνικό.... Και κάτι άλλο, ακούμε για εκατομμύρια ευρώ και πώς μαζεύονται μέσα σε τρείς ώρες, κι αυτό μου φαίνεται ακόμη πιό σουρρεαλιστικό, όταν οι περισσοτεροι δεν ξέρουμε τι θα μας ξημερώσει και πόσο ακόμη θα μειωθούν οι μισθοί μας....
Το επεισόδιο σήμερα ήταν της Νόρας (και βοηθητικά, της Εριέττας) οπότε οι άλλοι ήταν απλά κομπάρσοι. Είχαμε την παρέα να είναι μαζεμμένη, ώς συνήθως, αλλά να μην μπορεί να κάνει κάτι, το Λουκά να έχει τρελλαθεί απ'την αγωνία, τη Νταίζη και το Ρούσσο Κασσάνδρες, τη Μελίτα να δίνει συμβουλές στο Λουκά να αφήσει τη Νόρα να κάνει ο,τι νομίζει, το Στέφανο να παραδέχεται με δυσφορία ότι η Νταίζη έχει δίκιο, την Αντιγόνη μόνιμα κυνική και ειρωνική, όλοι δορυφόροι στο τραγικό κεντρικό πρόσωπο της Νόρας, να προχωρεί οικειοθελώς στην παγίδα του Μπέλλου....
Και η συνέχεια αύριο! Καλό από μένα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 7:35 pm

Το συμπερασμα οτι αν πηγαινε κατι στραβα με την απαγωγη και τον Μπελλο θα εφταιγε ο Λουκας για αυτο απο τις περιληψεις δεν το καταλαβαινα και εξακολουθω.Σημερα ολοι αυτο λεγανε στον Λουκα και δεν καταλαβαινω το γιατι.Αν δηλαδη ο Λουκας εκανε οτι και η Νορα σημερα ( με πιο ψυχραιμο τροπο ) αλλα ο Μπελλος σκοτωνε ετσι και αλλιως την Στελλα θα εφταιγε ο Λουκας για αυτο ή ο Μπελλος που ειναι αναξιοπιστος και ψυχοπαθης ( ή τουλαχιστον ετσι προσπαθουν να μας τον βγαλουν ) ;

Αλλα σχολια ισως αργοτερα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 7:38 pm

Πολύ ωραίος σχολιασμός από την JESSIE! Και φυσικά συμφωνώ με όλα όσα είπε! Με κάλυψε!
Να συμπληρώσω μόνο ότι μου αρέσουν πολύ η Λάμπου και Δρακουλάκη μαζί! Έχουν χημεία!
Τέλος και πάλι το όσκαρ σήμερα πηγαίνει στην Αντιγόνη Δρακουλάκη για την εκπληκτική ερμηνεία της!!!! oscar : respect : Προσκυνώ!!!!!!!!!!

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από black_cat Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 7:44 pm

Ρε παιδιά,ο Μπέλλος οικονομικά σπούδασε,ή αισθητική???
Δηλαδή ο Χαρίτος και ο Μαρκετάκης,μπροστά του,δύο τίποτα! Razz
Προσκυνώ το μακιγιάζ του Μπέλλου.Είσαι μεγάλος!! Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 973828 (όποτε έχεις χρόνο,να ρθω να μου φτιάξεις τα νύχια Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 317424 )

Κατά τα άλλα,σκυλοβαρέθηκα! Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 123796
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 7:47 pm

Rafoni, σ'ευχαριστώ.... Και μένα μ'αρέσουν μαζί η Λάμπου με την Δρακουλάκη , γενικά η Εριέττα μου μοιάζει σαν την καλή νεράιδα, που είναι εκεί για όλους (αδελφή του Λουκά είναι, τι άλλο θά'ταν άλλωστε?) Και ήταν και κούκλα σήμερα.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 7:57 pm

Αυτό δεν ήταν επεισόδιο. Ένα ανελέητο γύρω γύρω όλοι ήταν

Η Νόρα τσακώνεται με το Λουκά η Νόρα παει σπίτι της η Νόρα πάει στην Εριέττα η Νόρα πάει στο ξενοδοχείο η Νόρα συναντάει το Μπέλλο. Θα μου πείτε λογικό τη δική της μαμά απήγαγαν. Το παράλογο είναι που αποφάσισε να κάνει μόνη της τον επιθεωρητή κλουζώ. Και να πεις δεν έχει εμπειρία απο απαγωγές; Σε μισή ντουζίνα έχει παραβρεθεί

Η οσία Νταίζη πάλι εξηγεί στη μαμά της και τον αδελφούλη πόσο έξυπνη είναι μετά εξηγεί στο Χρήστο πόσο έξυπνη είναι μετά εξηγεί στην παρέα πόσο έξυπνη είναι. Αύριο στις 7 θα βγάλει λόγο με το ίδιο θέμα στην πλατεία συντάγματος και παρακαλώ να παραβρεθείτε όλοι.

Σταθερή αξία η άλλη αγαπημένη η κατσαρή ωθούμενη ντε. Σχέση με την απαγωγή δεν έχει αλλά έχει σκηνές μπόλικες. Η Μελίτα με τη Νόρα η Μελίτα με τη μαμά της η Μελίτα με το Λουκά η Μελίτα με το μπαμπά και τη μαμά. Σε λίγο θα περνάει στο πανω μέρος της οθόνης σε όλες τις σκηνές. Ξέρετε σαν τις τσιπούρες που πέρναγαν και ενοχλούσαν την Μαρίνα Κουντουράτου ένα πράγμα.

Ο Λουκάς πάλι έλιωσε τις σόλες του. Απ το σπίτι της Νόρας στο σπίτι του Λευτέρη, στο γραφείο ξανά στο σπίτι της Νόρας στην παραλία της κατασκήνωσης στο γυμναστήριο στο σπίτι της Εριέττας στη Νταίζη ξανά στο σπίτι της Νόρας. Ζαλίστηκα να παρακολουθώ τις διαδρομές του

Η παρέα γυρνοβολούσε ανάμεσα στο σπίτι της Νόρας και στο γυμναστήριο χωρίς στην ουσία να έχει σκηνές απλά έτσι βρε αδελφέ φιλική συμμετοχή.

Μέχρι κι ο Στέφανος άφησε την τζαμαρία της Εριέττας και πήγε κι απ τη μανούλα και έσκασε μύτη κι απ το γυμναστήριο.

Κι ενώ όλοι αυτοί οι άνθρωποι τριγυρνούσαν και κουβέντιαζαν δεν είδα ούτε μια σκηνή με μια συναισθηματική φόρτιση βρε αδελφέ. Σκύλος να είχε χαθεί πιο πολύ συγκίνηση θα είχε το επεισόδιο.

Αντίθετα ο Μπέλλος σε ρόλο μακιγιέζ και σκληρού με έκανε και γέλασα αβίαστα.

Το επεισόδιο όπως καταλάβατε το πέρασα στο γρήγορο οπότε δεν εκνευρίστηκα κι έτσι απο μένα απλά άσχημο

Υγ.1 Τούτη η απαγωγή δεν έχει καταφέρει να με συγκινήσει στο ελάχιστο. Ίσως γιατί η κυρία που έχει απαχθεί όταν η κόρη της κι όλοι αυτοί που τώρα τρέχουν και δεν φτάνουν ήταν στο υπόγειο κλάδευε τις τριανταφυλιές της.

Υγ.2 Ο Στέφανος κι η Νταίζη τελικά είναι αδελφάκια. Το πιάσατε το σκεπτικό της Νταίζης και στον αδελφούλη; Ευκαιρία είναι με την απαγωγή της Στέλλας να ξεφορτωθούμε το Μπέλλο. Μπράβο παλικαρά μου

Υγ.3 Να εκφράσω μια απορία
Χθες ο Ρούσσος έλεγε οτι το Μπέλλο ο υπόκοσμος τον έκανε πέρα επειδή είναι μπλεγμένος σε απαγωγή μωρού
Εμείς που δεν είμαστε υπόκοσμος γιατί να δικαιολογήσουμε την Νταίζη που είναι μπλεγμένη σε δολοφονικές απόπειρες κατά του ίδιου μωρού; Εχει καταλάβει κανείς;

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 7:58 pm

JESSIE, η αλήθεια είναι ότι στην αρχή ήμουν επιφυλακτική με την Εριέττα, αλλά τώρα πια δεν έχω ενδιασμούς για τις καλές τις προθέσεις! Είχα δει από την αρχή τη χημεία Λάμπου-Δρακουλάκη και θέλω πιο πολλές σκηνές μαζί!!!

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 8:13 pm

Τι να πω για το επεισόδιο. Ήταν φτωχό, δεν μου άρεσε καθόλου.
Η Νόρα περιφέρεται και υστεριάζει, οι υπόλοιποι απλώς επαναλαμβάνουν τις ίδιες πληροφορίες, ο Στέφανος κοιμάται όρθιος.
Το μόνο που μου άρεσε ήταν ο συνδυασμός Λουκά- Μελίτας.
Περιμένω πώς και πώς στεφανομελιτικές σκηνές να βάζουν φωτιά στα επεισόδια!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 8:18 pm

Jessie πολυ ωραιος σχολιασμος...συμφωνω απολυτα.....

και μενα εκει που μιλαγε η Νορα με τον μπαμπα της με συγκινησε...μπορω να δικαιολογησω ολο το ξεσπασμα στο γραφειο(που παρολιγο να το γκρεμισει...)...παντα εκανε του κεφαλιου της τωρα εχει θολωσει και απο την αγωνια για τη μαμα της...ειδε και τη φωτογραφια και στην κατασταση της που να σκεφτει λογικα....η Ερι βεβαια θα μπορουσε καπως να την συγκρατησει αλλα και αυτη δεν συμφωνουσε με την τακτικη της αστυνομιας+της Νταιζαρας
Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 103275

τελοσπαντων απο μενα καλο σημερα....παλι Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 11556 στην Δρακουλακη απο μενα....με συγκινει και με αγχωνει η ερμηνεια της!!!

Υ.Γ α ρε Μπελλο λαθος επαγγελμα εκανες...μηπως να σου κανουμε διαφημιση της δουλειας σου να εξαφανιστουν κατι Μαρκετακηδες απο το χωρο???
Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 191984
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 8:22 pm

σκηνές να βάζουν φωτιά στα επεισόδια!
Καλά εμάς που θα πάθουμε κρυοπαγήματα δεν μας συμπαθείς και δεν μας λυπάσαι...Λογικό
Εσάς τους έρμους που θα καήτε τώρα που έρχεται καλοκαίρι δεν σας σκέφτεσαι?
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 8:36 pm

Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
μα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
και δε θα ξέρεις που χρωστάς

-Για τα λεφτά, ο Λουκάς έχασε γυναίκα και αδερφή και εις μάτην ψάχνει να τις βρει...

-Για τα λεφτά, η Νόρα αυτονομήθηκε, πήρε την κατάσταση στα χέρια της και συνάντησε τον φόβο και τον τρόμο του αττικού λεκανοπεδίου...
Βέβαια να πω την αμαρτία μου θα μπορούσε να στείλει ένα μήνυμα τύπου "είμαι καλά και σ'αγαπώ, απόψε άνοιξα πανιά κι έχω μαζί μου τον καιρό" για να μην ανησυχούν οι υπόλοιποι και μετά ας μην σήκωνε τηλέφωνα...
Μαζί της και η Έρι (τι ωραίο φόρεμα) πάντα πρόθυμη να βοηθήσει και το αποδεικνύει και εμπράκτως!

-Για τα λεφτά, η υπόλοιπη παρέα πολύ έχει προβληματιστεί...
είναι πολλά ή λίγα τα λεφτά που δίνουν???
κάνει ή δεν κάνει καλά η Νόρα???
πρέπει ή δεν πρέπει να ανησυχούν???
θα αντέξει ή όχι το Αστέρι???
Πραγματικά κουβέντες ζωής αυτά τα παιδιά πάλι!
Βέβαια δεν έχω παράπονο τουλάχιστον σε αυτά τα επεισόδια τους βλέπουμε παραπάνω από το καθιερωμένο 5λεπτο (έστω κι ως ντεκόρ) cake cake

-Για τα λεφτά, στο Καρταλέικο ο καθένας με τον πόνο του..
Το μόνο που κρατώ είναι η χημεία και το ταλέντο, για όλα τα άλλα βόδι βαρύ πατά τη γλώσσα μου...

-Για τα λεφτά, ο Μπέλλος απήγαγε, απείλησε, ύψωσε τον τόνο της φωνής του κι αφού είδε ότι τίποτα από αυτά δεν πιάνει (γιατί άραγε sfyr) το γύρισε σε μαθήματα μακιγιάζ!
Το ταλέντο κι ο επαγγελματισμός δεν κρύβονται... ούτε οι λεπροί στην Σπιναλόγκα δεν έχουν τέτοιο μακιγιάζ και είχε δώσει και μαντηλάκια ντεμακιγιάζ για μετά την φωτογράφιση!
Απορία που έχω εδώ και μέρες, τα ρούχα αυτά που είναι όλα μάρκες, ατσαλάκωτα, στην εντέλεια που τα βρήκε φυγάς άνθρωπος???
Σπόιλερ:
Και μια ακόμα απορία... αφού έτσι κι αλλιώς έχει σκοπό να την σκοτώσει γιατί όλα αυτά??? ainta

-Για τα λεφτά και για την κόρη της, το Αστέρι κάνει καλύτερες διαπραγματεύσεις κι από τον Γιωργάκη... Αλλά ο Μπέλλος μας βγήκε πιο σκληρός κι από το ΔΝΤ! Fskl
Επιμένω όμως ότι της έχει κάνει καλό η απαγωγή, τόσες φορές την Νόρα πρώτη φορά την σκέφτηκε και την ανέφερε! Nyxia

-Για τα λεφτά... βασικά οι δύο κυρίες έχουν αφοδευμένα τα λεφτά!
Μαμά και κόρη, είναι στον κόσμο τους... ειδικά η μαμά με το που βλέπει τον Ρούσσο γυαλίζει επικίνδυνα το μάτι της! Synelthe

Σοβαρά, αυτό σήμερα λεγόταν επεισόδιο?
Αχ πόσο βαριέμαι που λέει και ο Μαζώ... Άσχημο!

υ.γ. γεια σου ρε Clarabelle με τα ωραία σου... oscar

Καληνύχτα!
GN1
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 8:41 pm

tsourdalitsa έγραψε:Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
μα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
και δε θα ξέρεις που χρωστάς

-Για τα λεφτά, ο Λουκάς έχασε γυναίκα και αδερφή και εις μάτην ψάχνει να τις βρει...

-Για τα λεφτά, η Νόρα αυτονομήθηκε, πήρε την κατάσταση στα χέρια της και συνάντησε τον φόβο και τον τρόμο του αττικού λεκανοπεδίου...
Βέβαια να πω την αμαρτία μου θα μπορούσε να στείλει ένα μήνυμα τύπου "είμαι καλά και σ'αγαπώ, απόψε άνοιξα πανιά κι έχω μαζί μου τον καιρό" για να μην ανησυχούν οι υπόλοιποι και μετά ας μην σήκωνε τηλέφωνα...
Μαζί της και η Έρι (τι ωραίο φόρεμα) πάντα πρόθυμη να βοηθήσει και το αποδεικνύει και εμπράκτως!

-Για τα λεφτά, η υπόλοιπη παρέα πολύ έχει προβληματιστεί...
είναι πολλά ή λίγα τα λεφτά που δίνουν???
κάνει ή δεν κάνει καλά η Νόρα???
πρέπει ή δεν πρέπει να ανησυχούν???
θα αντέξει ή όχι το Αστέρι???
Πραγματικά κουβέντες ζωής αυτά τα παιδιά πάλι!
Βέβαια δεν έχω παράπονο τουλάχιστον σε αυτά τα επεισόδια τους βλέπουμε παραπάνω από το καθιερωμένο 5λεπτο (έστω κι ως ντεκόρ) cake cake

-Για τα λεφτά, στο Καρταλέικο ο καθένας με τον πόνο του..
Το μόνο που κρατώ είναι η χημεία και το ταλέντο, για όλα τα άλλα βόδι βαρύ πατά τη γλώσσα μου...

-Για τα λεφτά, ο Μπέλλος απήγαγε, απείλησε, ύψωσε τον τόνο της φωνής του κι αφού είδε ότι τίποτα από αυτά δεν πιάνει (γιατί άραγε sfyr) το γύρισε σε μαθήματα μακιγιάζ!
Το ταλέντο κι ο επαγγελματισμός δεν κρύβονται... ούτε οι λεπροί στην Σπιναλόγκα δεν έχουν τέτοιο μακιγιάζ και είχε δώσει και μαντηλάκια ντεμακιγιάζ για μετά την φωτογράφιση!
Απορία που έχω εδώ και μέρες, τα ρούχα αυτά που είναι όλα μάρκες, ατσαλάκωτα, στην εντέλεια που τα βρήκε φυγάς άνθρωπος???
Σπόιλερ:
Και μια ακόμα απορία... αφού έτσι κι αλλιώς έχει σκοπό να την σκοτώσει γιατί όλα αυτά??? ainta

-Για τα λεφτά και για την κόρη της, το Αστέρι κάνει καλύτερες διαπραγματεύσεις κι από τον Γιωργάκη... Αλλά ο Μπέλλος μας βγήκε πιο σκληρός κι από το ΔΝΤ! Fskl
Επιμένω όμως ότι της έχει κάνει καλό η απαγωγή, τόσες φορές την Νόρα πρώτη φορά την σκέφτηκε και την ανέφερε! Nyxia

-Για τα λεφτά... βασικά οι δύο κυρίες έχουν αφοδευμένα τα λεφτά!
Μαμά και κόρη, είναι στον κόσμο τους... ειδικά η μαμά με το που βλέπει τον Ρούσσο γυαλίζει επικίνδυνα το μάτι της! Synelthe

Σοβαρά, αυτό σήμερα λεγόταν επεισόδιο?
Αχ πόσο βαριέμαι που λέει και ο Μαζώ... Άσχημο!

υ.γ. γεια σου ρε Clarabelle με τα ωραία σου... oscar

Καληνύχτα!
GN1

Δεν φαντάζεσαι πως απολαμβάνω τους σχολιασμούς σου.
Έχω όμως μια απορία.
Γιατί κούκλα μου χαλάς τα ματάκια σου πάνω απ τα συγγράμματα για ένα χαζο-πτυχίο νομικής;
Το κατέχεις το θέμα με τα άσματα
Κάνε ένα αγροτικό σε κανένα μαγαζί της επαρχίας και θα βρεθείς στις μυστικές υπηρεσίες με τη μία
Δεν παίρνεις παράδειγμα τη Νταίζη;

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 8:52 pm

Clarabelle έγραψε:
Δεν φαντάζεσαι πως απολαμβάνω τους σχολιασμούς σου.

Με κάνετε και κοκκινίζω... shy

Clarabelle έγραψε:
Έχω όμως μια απορία.
Γιατί κούκλα μου χαλάς τα ματάκια σου πάνω απ τα συγγράμματα για ένα χαζο-πτυχίο νομικής;
Το κατέχεις το θέμα με τα άσματα
Κάνε ένα αγροτικό σε κανένα μαγαζί της επαρχίας και θα βρεθείς στις μυστικές υπηρεσίες με τη μία
Δεν παίρνεις παράδειγμα τη Νταίζη;

Καλέ λέτε????
Θα αρχίσω να στέλνω βιογραφικά σ' όλες τις μπουζουκερί σε κάθε χιλιόμετρο της Εθνικής οδού Αθηνών-Λαμίας... με βολεύει και καλύτερα το ωράριο τους από της Ευελπίδων!
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από marakii Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 9:52 pm

Εμένα μου άρεσε το επεισόδιο....

Η παρέα που συσπηρώθηκε ξανά και ανησυχούν για τη φίλη τους

Ο Λουκάς που στο πρώο μέρος που πήγε να ψάξει ήταν στα βράχια στην Εδέμ

Το μακιγιάζ του Μπέλλου βεβαίως βεβαίως...Στις νύφες κάνει έκπτωση ? lol! ?

Μου άρεσε η Στέλλα που είπε οτί το παίζει τρελή για να σώσει το τομάρι της...Λάτρεψα την εκφραστικότητα της Παπαδημητρίου

Στέφανος-Έρη με την Έρη να αποδικνύει για άλλη μια φορά πόσο κυρία είναι και να εξετάζει το θεμα από όλες τις πλευρές....

Διάλογος Λουκά-Μελίτας ...λάτρεψα τα λόγια του Λουκά

Παρέα+Τέρη στο σπίτι της Νόρας...Συγκινητικό και πολύ όμορφο το τηλεφώνημα με το μπαμπίνο της και το αστειάκι του Λουκά για να ελαφρύνει την κατάσταση..Είχαμε και αγκαλίτσα Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 226538

Δώσε Στέλλα Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 13379 τρελανέ τον τον Μπέλλο που μου έχει σπάσει τα νεύρα....

Ατάκα Ρούσσου συνόνυμη με το παρακάτω emoticon Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 635142 Τον λάτρεψα....

ΘΕΑ Αμαλία για άλλη μια φορά....

Λυπήθηκα την Αντιγόνη (Λαζαρίδη) όταν της μίλησε έτσι η Νταιζάρα γιατί ότι και να είναι δεν το αξίζει....

ΛΑΤΡΕΨΑ ΘΕΑΡΑ ΝΟΡΑ....ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ για άλλη μια φορά Δρακουλάκη να επιβαιβεώνει τον παρορμητικό χαρακτήρα της Νόρας και να αντιδρά τόσο φυσικά στο γραφείο , μου άρεσε που ο Λουκάς δεν είπε τίποτα και μου άρεσε πολύ το ξέσπασμα της Νόρας ένιωθε φόβο , πανικό , άγχος..Λάτρεψα την αντίδραση της όταν είδε τη φώτο της μαμάς της και πόσο πολύ ταιριάζουν με την Έρη...Είναι τέλειες οι 2 τους...Μου άρεσε που η Έρη προσφέρθηκε αμέσως και στο ξενοδοχείο ξεχώρισα την ατάκα της Νόρας<<Μακάρι να με συγχωρέσει ο Λουκάς μου>> Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 226538 .....

Μπέλλος αδιάφορος με έκανε πραγματικά να τον μισίσω...Δεν ντρέπεται να μιλάει έτσι σε έγκυο , πραγματικά τώρα καταλαβαίνω πόσο ταραγμένη είναι η Νόα που παρόλο τους ενδιασμούς της πέφτει στην παγίδα του...

Επίσης λάτρεψα τα δάκρυα της Δρακουλάκη αν και δεν μου αρέσει να την βλέπω να κλαίει ΜΑΤΑΡΕΣ.....

Πολύ Καλό από εμένα μου άρεσε πολύ το επεισόδιο και ξεχώρισα ιδίως Νόρα-Λουκά

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 11556 Αντιγόνη Δρακουλάκη....πραγματκά δεν έχω λόγια για τις ερμηνείες της Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 195890

Υ.γ:Τουλάχιστον με αυτή την απαγωγή γελάω με Στέλλα-Μπέλλο και βλέπω πολύ Νόρα και πολύ Λουκά !!!
Υ.γ:Τα πράγματα είναι απλά ...ΘΕΛΩ ΤΗ ΝΟΡΑ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ
Υ.γ:Θέλω ΠΑΡΕΑ
Υ.γ:ΘΕΛΩ ΛουκαΝορικές σκηνές......

Να περνάμε καλά !!!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 10:03 pm

Δεν θα πω κάτι διαφορετικό.
Just... ΤΕΛΕΙΑ χημεία Ερριέτα - Νόρα (θέλουμε τέτοιες σκηνές)
Λουκανορική αγκαλίτσα ))
Συζήτηση Νόρας με μπαμπά Ευκλείδη στο τηλ. Snif
Ανησυχία Λουκάκου για τη Νόρα του..δεν αντέδρασε άσχημα και κατανόησε τα νεύρα της στο γραφείο..έκανε σαν τρελός και έψαξε στην ΕΔΕΜ Love!

Σχετικά με την απαγωγή αρχίζει να με κουράζει αλλά υπομονή.. τουλάχιστον βλέπουμε περισσότερο Δρακουλάκη και Πετράκη.. (και φυσικά το oscar oscar πάει σε εκείνους! Στην πρώτη λόγω εξαιρετικής ερμηνείας και εκφραστικότητας όταν πρόκειται να περάσει συναίσθημα και στον δεύτερο διότι αγωνιούσα κ' εγώ μαζί του για τη Νόρα, για έναν περίεργο λόγο και ας ήξερα τι γινόταν)

Υ.Γ Ανυπομονώ για το αυριανό και συγκεκριμένα τις αντιδράσεις του Λουκά όταν εμφανιστεί το Νοράκι! Wink * Ας ελπίσουμε για μια καλά αποδωμένη σκηνή.. η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 10:07 pm

Δεν είμαι σίγουρη αν συμφωνώ με την αυτονόμηση της Νόρας... Αν το δούμε ψυχρά και αντικειμενικά, μάλλον ήταν μια λανθασμένη κίνηση. Η Νόρα όμως δεν μπορεί να το δει έτσι, και η αλήθεια είναι ότι κι εγώ αν ήμουν στη θέση της το ίδιο θα έκανα. Από τη στιγμή που ο Λουκάς είχε αναλάβει τις διαπραγματεύσεις, βρίσκω λογικό ότι η Νόρα έστω και χωρίς να το θέλει θα τον θεωρούσε υπεύθυνο (ακόμα κι αν δεν ήταν), αν κάτι δεν πήγαινε καλά, και γι’ αυτό ήθελε να αναλάβει μόνο εκείνη την ευθύνη. Η Εριέττα από την άλλη, είχε μια συγκεκριμένη άποψη για αυτό το θέμα, είδε και τη φωτογραφία, είδε και τη Νόρα σε αυτή την κατάσταση, δεν ήθελε και πολύ για να συμφωνήσει να τη βοηθήσει. Άλλωστε αυτό κάνει πάντα.

Η Δρακουλάκη σήμερα ήταν πολύ καλή, και σε κάποιες στιγμές με συγκίνησε. Νόρα – Έρι είναι ένα αχτύπητο δίδυμο και θα ήθελα να τις βλέπουμε σε περισσότερες σκηνές μαζί! Thumbs up

Αν έχω καταλάβει σωστά, ο αρχικός στόχος ήταν όχι μόνο να πάρουν πίσω τη Στέλλα, αλλά και να ξεμπερδέψουν με τον Μπέλλο. Σε αυτό το θέμα όμως συμφωνώ με τη Νόρα και την Έρι. Αυτό που θα έπρεπε να τους απασχολεί είναι να απελευθερώσουν τη Στέλλα, και μετά η αστυνομία ας ασχοληθεί με τον Μπέλλο. Ίσως όχι με τον τρόπο που προσπάθησε να το κάνει η Νόρα, αλλά αυτή θα έπρεπε να είναι η προτεραιότητά τους. Ακόμα κι αν ήθελαν να κάνουν έφοδο και να τον συλλάβουν, ας το οργάνωναν και ας το έκαναν πιο σύντομα. Όλα αυτά τα παζάρια, ενώ έχουν τα χρήματα, δεν μπορώ να καταλάβω πού αποσκοπούν. ;/

Ο Μπέλλος τελικά μας προέκυψε μεγάλο ταλέντο στο μακιγιάζ. Κρίμα να χαραμίζεται έτσι αυτός ο άνθρωπος. Αν είχε αποφασίσει να ασχοληθεί επαγγελματικά, και τη φυλακή θα είχε γλιτώσει, και ο Χαρίτος (όχι ο Κυριάκος) θα έμενε άνεργος.

Μου άρεσαν πάρα πολύ οι σκηνές με την παρέα, τόσο στο σπίτι της Νόρας όσο και στο γυμναστήριο. Στην πρώτη σκηνή με συγκίνησε η συνομιλία της Νόρας με τον πατέρα της. Στο γυμναστήριο, μου άρεσαν πολύ οι αντιδράσεις όλων, και κυρίως του Λουκά. Άργησαν λίγο, αλλά τελικά κατάλαβαν ότι η Νόρα ήταν με την Εριέττα. Όταν ο Λουκάς με το Νικόλα πήγαν στο σπίτι της Εριέττας, γέλασα με το σενάριο του Νικόλα. Μακάρι να ήταν αλήθεια! Στην τελευταία σκηνή στο σπίτι, χάρηκα πάρα πολύ που έδιωξαν τη Νταίζη!

Γέλασα και με κάποιες ατάκες της Αντιγόνης και της Αμαλίας, αλλά πέρα από τις ωραίες ερμηνείες στη σκηνή Αντιγόνης – Στέφανου – Νταίζης, σε αυτές τις σκηνές δεν είδα τίποτα καινούριο.

Μου άρεσε πολύ και η σκηνή Εριέττας – Στέφανου. Τα έχουμε ξαναπεί, η χημεία φωνάζει! Θέλω περισσότερες σκηνές με αυτούς τους δύο! pleeease Και όχι μόνο να συζητάνε δίπλα στην τζαμαρία. ^^

Αυτό που δεν κατάλαβα, είναι τι προσέφεραν στην εξέλιξη του επεισοδίου οι σκηνές Αμαλίας – Μελίτας, Αμαλίας – Μελίτας – Ρούσσου και Λουκά – Μελίτας, πέρα από το γεγονός ότι εξυπηρετούν στο γνωστό σπρώξιμο. Η Μελίτα στην πραγματικότητα δεν έχει καμμία σχέση με την απαγωγή και ούτε καν την ενδιαφέρει τι θα απογίνει η Στέλλα, όπως σαφέστατα μας διευκρίνισε και χθες. Αλλά επειδή κάποιος τρόπος έπρεπε να βρεθεί για να τη βλέπουμε συνέχεια, επιστρατεύτηκε μέχρι και ο Ρούσσος για να πάει στο γραφείο της Νόρας, χωρίς να έχει τίποτα ουσιαστικό να πει. Αλλά τα ‘θελε και τα ‘παθε... Τους υπόλοιπους ταλαντούχους που έχουν μπλέξει μαζί της λυπάμαι, κι εμάς τους τηλεθεατές, που πρέπει να την υποστούμε. Σε λίγο, όπως λέει και η Clarabelle, θα περνάει η φωτογραφία της στο πάνω μέρος της οθόνης και όποιος βρει πόσες φορές πέρασε θα παίρνει δώρο μια σφουγγαρίστρα... wall

Υ.Γ. Loukitsa, Clarabelle, JESSIE, tsourdalitsa : respect :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 10:15 pm

Nefelik, πολύ ωραίος και "ορθολογικός" σχολιασμός.... Κάτι που ξέχασα κι εγώ κι εσύ να αναφέρουμε, είναι που ο Στέφανος "ξεκουνήθηκε" να πάει μέχρι και το γυμναστήριο του Λευτέρη (δεν νομίζω οτι έχει ξαναπατήσει εκεί πέρα), γιατί έπαιρνε στο τηλέφωνο την Εριέττα , δεν απαντούσε και ανησύχησε, οπότε βγήκε να την ψάξει!!!! Τι να υποθέσουμε, μετά απ'αυτό, γιά πές μου????
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 10:20 pm

Εγώ, για να πω την αλήθεια, καταλαβαίνω την αντίδραση της Εριέττας. Στην κατάσταση που είδε τη Νόρα δεν θα μπορούσε να αντιδράσει διαφορετικά. Και η θέση της ήταν ακόμα πιο λεπτή, αφού εκείνη θα έβαζε τα λεφτά. Δεν γινόταν να αρνηθεί. Καταλαβαίνω όμως και την αντίδραση της Νόρας που δεν ήθελε μια τυχόν λάθος κίνηση να χρεωθεί στο Λουκά και πήρε πάνω της την ευθύνη.
Όμως όλο αυτό εξακολουθεί να είναι η ανατομία της κουλαμάρας. Γι' αυτό ακριβώς τις απαγωγές είθισται να τις χειρίζεται η αστυνομία και όχι τα τέκνα και οι λοιποί συγγενείς. Βεβαίως γηράσκω αεί διδσσκόμενη η αδαής, αφού δεν χωράει στο κλούβιο μου μυαλό το προφανές: ότι η αστυνομία δεν ανακατεύεται στις απαγωγές, εάν κάποιο μέλος της οικογένειας του απαχθέντος πάσχει από υπέρταση!!! Όλα αυτά είναι απολύτως αληθοφανή και φυσιολογικά, δεν πιστεύω να έχει κανείς αντίρρηση.
Επιπλέον πού να φτουρήσουν οι φτωχοί εγκέφαλοι της Εριέττας και της Νόρας μπροστά στη διάνοια της Νταίζης που βρίσκεται ένα βήμα πριν διατυπώσει τη θεωρία της σχετικότητας και της απροσδιοριστίας μαζί.
Αντιγόνη ανυπέρβλητη, μόνο στο τέλος είδα κάτι στο βλέμμα της κι ανησύχησα, σας ικετεύω μην την καταστρέψετε, μην τη βάλετε να ζητάει συγγνώμη από τη Νταίζη, δεν θα το αντέξει η κράση μου.
Τα τρία κλάσματα του δευτερολέπτου στα οποία ο Στέφανος είπε και φυσικά πρόλαβε να δείξει και με την έκφρασή του ότι ανησυχεί για την Εριέττα μου άρεσαν πολύ. Στο καπάκι όμως τον πήραν τα σύννεφα, οι άνεμοι, τα κύματα και δεν τον ματαείδαμε, ούτε καν να βγαίνει από το γυμναστήριο. Φαίνεται θα διακτινίστηκε.
Προηγουμένως πολύ όμορφη η σκηνή του με την Εριέττα. Ελπίζω επιτέλους η χημεία να επικρατήσει της (σουηδικής) γυμναστικής.
Οι παντελώς ξεκούδουνες σκηνές της Μελίτας ερμηνεύτηκαν πλήρως από τις Clarabelle και nefelik.
Όσο για το ερώτημα πώς γίνεται για την απαγωγή ενός μωρού ο αιμοδιψής και αιμοσταγής Μπέλλος να είναι αιμοδιψής και αιμοσταγής (Μπέλλος) ενώ η Νταίζη για τις αλλεπάλληλες απόπειρες δολοφονίας του ίδιου μωρού να είναι αγνή και αθώα σαν τη Χάιντι, έχω δύο πιθανές απαντήσεις α) τον Μπέλλο δεν τον βίασε ο πατριός του
β) ο Μπέλλος δεν έχει ωραία φωνή
Άλλες απαντήσεις ευπρόσδεκτες.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 10:27 pm

JESSIE έγραψε:
Nefelik, πολύ ωραίος και "ορθολογικός" σχολιασμός.... Κάτι που ξέχασα κι εγώ κι εσύ να αναφέρουμε, είναι που ο Στέφανος "ξεκουνήθηκε" να πάει μέχρι και το γυμναστήριο του Λευτέρη (δεν νομίζω οτι έχει ξαναπατήσει εκεί πέρα), γιατί έπαιρνε στο τηλέφωνο την Εριέττα , δεν απαντούσε και ανησύχησε, οπότε βγήκε να την ψάξει!!!! Τι να υποθέσουμε, μετά απ'αυτό, γιά πές μου????
Σ’ ευχαριστώ πολύ!

Έχεις δίκιο για το Στέφανο. Το ξέχασα κι εγώ, αλλά όταν είδα τη σκηνή μου έκανε εντύπωση! Και μετά η Εριέττα είπε στη Νόρα ότι ο Στέφανος την έπαιρνε συνέχεια τηλέφωνο. Εμείς να υποθέσουμε το αυτονόητο, το θέμα είναι να το υποθέσουν, και κυρίως να το υλοποιήσουν, και οι σεναριογράφοι...

Υ.Γ.1 Νομίζω ότι ο Στέφανος είχε ξαναπάει άλλη μια φορά στο γυμναστήριο με την Εριέττα, για να μιλήσουν στο Λευτέρη.

Υ.Γ.2 Roria, πάντα συμφωνώ απόλυτα με τους σχολιασμούς σου!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nefelik στις Τρι Μαρ 29, 2011 10:31 pm, 1 φορά

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 10:30 pm

Είχα γράψει ένα ολόκληρο σεντονάκι και τσουπ πάει !!!
Αρα έχουμε και λέμε περιληπτικά για τη συνέχεια της μπελλοαπαγωγής:
Η Νόρα με έχει κουράσει αφάνταστα.Εντάξει μάνα της είναι , αλλά και η υστερία έχει τα όριά της. Μπορεί να διαφωνείτε μαζί μου , αλλά εκφράζω προσωπική μου άποψη.
Ξεσπά στο Λουκά. Λογικό . Λογικά αλλά κάτω από μια προυπόθεση. Ξεσπάς σε κάποιον όταν έχεις κάνει υπομονή .Εντάξει έχει και τις ορμόνες της παλαβωμένες. Αλλά ξεσπάς επιμένω όταν έχεις κάνει υπομονή.Ε , προσωπικά βαρέθηκα να την ακούω να υστεριάζει.
Ο Λουκάς πόσο να αντέξει; Την κοπανάει η Νόρα χωρίς να πει πού πάει και αυτός τρέχει και δε φτάνει. Πάει στην Εδέμ-τώρα πετώντας πήγε αφού τουτού γιοκ , αλλά πού κολλάω τώρα- μετά στην Εριέττα ,στο γυμναστήριο και ύστερα στο σπίτι σε κλουβί ως θηρίο.
Η Νόρα και η Εριέττα καλές. Η αγάπη της Εριέττας φαίνεται σε κάθε της κίνηση απέναντι στα παιδιά.Μέχρι και σε ξενοδοχείο την πήγε για να ξεκουραστεί.Και λόγο το ότι δεν πίστευε ότι ακολουθούσαν το σωστό δρόμο για αυτό και η εξέλιξη λογική.Τώρα το πώς ειδικά τη σημερινή εποχή μέσα σε λίγες ώρες μαζεύεις 700.000,000 δραχμές ή 2.000.000 ευρώ είναι άλλο θέμα. Και καλά η Εριέττα έχει κανένα μηχάνημα που κόβει 500ευρα ;Όχι τίποτα άλλο να στείλουν και σε μας που έχω πιάσει οικογενειακώς πάτο οικονομικά..
Η Μελίτα επιτέλους είδε και πέρα από τη μύτη της και αυτό μου άρεσε. Προσπάθησε να καλμάρει το Λουκά μετά τον καβγά του με τη Νόρα, ειδιοποιεί τον πατέρα της να δει τι γίνεται έδειξε επιτέλους ένα σωστό ενδιαφέρον. Μπράβο της , κάτι που δε λέω και πολύ συχνά.
Αντιγόνη-Νταίζη-Στέφανος.Με μια λέξη απλά οικογένεια Άνταμσ.
Νταίζη: εκτός από την αγιοποίησή της τώρα την κάναμε και Πουαρώ σε θηλυκή έκδοση και να έχουμε και ένα Λουκά να θέλει να τη συμβουλέυεται.Και αυτήν να θέλει να ξέρει ανά πάσα στιγμή τι γίνεται.Πόσο να αντέξω η γυναίκα πια;
Επιτέλους κατάλαβαν οι σεναριογράφοι ότι δεν γίνεται να είναι η Στέλλα κουκουρούκου και στην απαγωγή και την έβαλαν να πει πόσο να κάνει την τρελή για να σωθεί.Πάλι καλά.
Και να σκεφτείτε ότι πέρσι τέτοια εποχή ο Μπέλλος έτρεχε πότε σε φαρμακεία για τη Νόρα στη Χαλκίδα , πότε να αγοράζει αλυσοπρίονα και σχετικά με τον αργαλειό.Εδώ και αν μιλάμε για μετάλλαξη από λαπά σε δολοφόνο!!
Όμως η απαγωγή πρέπει κάποια στιγμή να τελειώσει.Έχει κουράσει πολύ. Λιγότερες υστερίες και πιο γρήγορες σκηνές θα ήταν προτιμότερες .Και όσο σκέφτομαι τι διάβασα στις περιλήψεις θα αργήσουμε να δούμε καμιά σκηνή της προκοπής. Άντε έρχεται το Πάσχα , μπας και δούμε καμιά Ανάσταση , γιατί τώρα σκούρα τα πράγματα!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 10:37 pm

roria έγραψε:
Όσο για το ερώτημα πώς γίνεται για την απαγωγή ενός μωρού ο αιμοδιψής και αιμοσταγής Μπέλλος να είναι αιμοδιψής και αιμοσταγής (Μπέλλος) ενώ η Νταίζη για τις αλλεπάλληλες απόπειρες δολοφονίας του ίδιου μωρού να είναι αγνή και αθώα σαν τη Χάιντι, έχω δύο πιθανές απαντήσεις α) τον Μπέλλο δεν τον βίασε ο πατριός του
β) ο Μπέλλος δεν έχει ωραία φωνή
Άλλες απαντήσεις ευπρόσδεκτες.

Ξέρω οτι αφού το ερώτημα ήταν δικό μου μια δική μου απάντηση θα ήταν σαν αυτό που λέμε Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει αλλά σκέπτομαι μια ακόμη εκδοχή
Ενω η Νταίζη κάνει τέρατα αλλά έχει και μια καλή πλευρά οπότε δεν είναι κατάπτυστη αλλά μια γκρίζα ηρωίδα ο Μπέλλος δεν έχει γκρίζα απόχρωση
Τώρα πως γίνεται να ξεχνάμε εύκολα και με άνεση οτι κι αυτός έγινε θύτης αφού προηγούμενα είχε υπάρξει θύμα είναι απορίας άξιον. Κι όμως έχασε τον αδελφό του κι αυτό τον ώθησε να διαπράξει όσα άσχημα παρακολουθήσαμε. Επρεπε λοιπόν να τον αντιμετωπίσουν με τον ίδιο τρόπο που χρησιμοποιούν για τη μικρή βιασμένη Νταιζούλα.
Δεν ξέρω γιατί αλλά πίστευα οτι αυτοί οι δύο ακριβώς επειδή χρησιμοποίησαν ο ένας τον άλλον στις βρωμοδουλειές τους θα κατέληγαν να κατασπαράξουν αλλήλους κι αν θέλεις αυτό θα ήταν δίκαιο.
Όμως φαίνεται τον κύριο Καλαθά δεν τον μπερδεύουν με το ρόλο του οπότε δεν κλαίγεται.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Μαρ 29, 2011 10:38 pm

Με την απαγωγή-παρωδία, με την ώθηση και αγιοποίηση να κρατούν καλά, γιατί κάποια πράγματα είναι δεδομένα, συνεχίσαμε και σήμερα.

Και αφού ο Μπέλλος ως απαγωγέας δεν το έχει, αφού η Στρέλλα θα τον στείλει για τακούνια όπως πάει, αποφάσισε να κάνει στροφή στην καριέρα του και να το γυρίσει στο επαγγελματικό μακιγιάζ.

Η Νόρα είδε τη μανούλα μαυρισμένη, είδε και αποείδε, πήρε την κουνιάδα και ξεκίνησε για τη συνάντηση με ένα εν δυνάμει -δολοφόνο-..... Δεν πήγε καν στον κόπο να ενημερώσει τους υπόλοιπους και κυρίως τον άνθρωπό της, για το τι σκοπεύει να κάνει. Κατά τα λοιπά, είμαστε αγαπημένοι; Άντε γεια

Η Εριέττα, στη σκηνή με το στέφανο, έδειξε την αγωνία για την συμπεθέρα, τόσο που παραλήλλισε την απαγωγή της με αυτή του αβάπτιστου και θύμισε στον Στέφανο, πόσο αγχωνόταν για την απαγωγή του γιου του.
Έρι μου γλυκιά , τότε είχαμε να κάνουμε με ένα αθώο μωρό, εδώ έχουμε να κάνουμε με την Στρέλλα., η οποία μπορεί να φροντίσει τον εαυτό της. Παρόλα αυτά η χημεία ούρλιαζε μπροστά από την τζαμαρία...

Η Υπολοχαγός Νταίζη, είχε τις αγωνίες της. Δεν υπολογίζουν στις γνώσεις της και πολύ πληγώνεται. Επανέλαβε και σήμερα στους Χρήστο, Αντιγόνη, Στέφανο την αγάπη της για τη Στέλλα και τη διάθεσή της να βοηθήσει.

Ο Στέφανος και η Άντιγόνη είχαν και μια γενική κουβέντα, για Εδέμ, για παρέα, για την νταίζη, θα σας γελάσω και δεν το θέλω.
Αχ ταλέντο σ' αγαπώ και πολύ μελαγχολώ που σε βλέπω να αναλώνεσαι σε διαλόγους ανακυκλωμένους. Μόνο τα βλέμματα αξίζουν!!!

Η Παρέα γύρω-γύρω να ψάχνει την νόρα και την Εριέτα. Συσπειρωμένη μεν, άφαντη επί της ουσίας δε.

Αντιθέτως, η α-παπα-ξία είχε σκηνές γιατί το masterclass ανοιχτού στόματος και βλέμματος ροφού, έπρεπε να συνεχιστεί. Στη σκηνή που προσπαθεί να συνετίσει την Αμαλία στη σκηνή με τον Πέτρο, με έπιασε λιγούρα. Νυν υπέρ πάντων η ώθηση.....

Στα θετικά του επεισοδίου
Το μακιγιάζ της Μαριάννας Πολυχρονίδη
Το φόρεμα της Μάντυς Λάμπου
Η κυρία Στέλλα Παπαδημητρίου και ο Δάνης Κατρανίδης

Άθλιο από εμένα
Λευτεριά στους Ταλαντούχοι Love

Να περνάμε όμορφα Love!

Υ.γ. oscar στις συνήθεις Υπόπτους

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι