Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap26%Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 26% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap25%Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 25% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap27%Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 27% 
[ 16 ]

Σύνολο Ψήφων : 57

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 1:42 pm

Μα δεν είπα ότι όλο αυτό δεν ανήκει στα κουλά του σεναρίου! Ο Στέφανος ολόκληρος για μένα είναι ένα κουλό του σεναρίου! Όπως όλη αυτή η καλοσύνη της Εύας στη Μελίτα και το Στέφανο που πηγάζει επίσης από την πέννα που αν δεν την έγραφε πώς θα μπλεκόταν η παρέα σε ξένες υποθέσεις τώρα που δεν έχει δικές της; Έχω πολλά παραδείγματα όχι ένα.

Είτε πώ ο Στέφανος δεν είναι γονιός, είτε πω οι σεναριογράφοι δεν παρουσιάζουν το Στέφανο σαν γονιό το ίδιο δεν είναι;

Εσύ δικαιολογείς τις πράξεις του Στέφανου, εγω όχι, εσύ δεν θεωρείς το σενάριο κουλό και εξωπραγματικό εγώ το θεωρώ, εσύ θεωρείς σωστό από πλευράς Στέφανου να κατανοεί τη Νταίζη εγώ όχι. Δεν καταλαβαίνω..

Επίσης (επειδή εντωμεταξύ πόσταρες) άνθρωπο που θα έκανε απόπειρες κατά του παιδιού μου δεν πα να το βιάζανε ολημερίς κι οληνυχτίς και να τους είχε βάλει η ίδια μου η μάνα; ΔΕΝ θα τον συγχωρούσα! Όπως επίσης και δεν θα ήμουν υπέρ του να έχει οποιαδήποτε σχέση με το περιβάλλον μου.

Μπορεί για τη Νταίζη ο Άγγελος να ήταν τίποτα αλλα για εκείνον είναι το παιδί του! Αν μπορεί να το δει από την πλευρά της Νταίζης απλά ΔΕΝ είναι παιδί του Wink

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 1:44 pm

JESSIE έγραψε:
Μαρία δεν το βρίσκω λάθος ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ. Αν προχωρήσει παραπάνω, ναί, θα το δώ σαν λάθος σεναριακό.... Αλλά το να ζυγίζει κάποιος τα πράγματα και να αποδίδει τις ευθύνες εκεί που αναλογουν περισσότερο, είναι κάτι σωστό, γιατί μην ξεχνάμε οτι η Αντιγόνη έδωσε την εντολή στη Νταίζη να κάνει τις απόπειρες, και η Νταίζη βρήκε την ευκαιρία να τρυπώσει, κάνοντας αυτή την "εξυπηρέτηση" στην οικογένεια που μόλις έμαθε οτι ανήκε. Αλλωστε η Εύα και το παιδί της δεν αντιπροσώπευε κάτι για τη Νταίζη εκείνης της εποχής, της ήταν άγνωστοι, και όπως οι μπράβοι δεν σκοτίζονται για τα θύματα ενός συμβολαίου θανάτου, έτσι το πήρε κι εκείνη. Αλλωστε ο Στέφανος δεν μας έχει εμφανιστεί σαν απόλυτος και απολυταρχικός χαρακτήρας, αλλά μάλλον σαν συμβιβαστικός. Οπότε δένει με το χαρακτήρα του αυτή η στάση.

Τι μου λες τώρα οτι τρεις δολοφονικές απόπειρες κατά του μωρού ήταν εξυπηρέτηση;
Δεν ξέρω αν έχεις παιδιά αλλά επειδή εγώ έχω μια τέτοια εξυπηρέτηση δεν θα την ξεχνούσα και δεν θα τη συγχωρούσα ποτέ και σίγουρα δεν θα θαύμαζα τον άνθρωπο που την υλοποίησε ακόμη κι αν ήταν ο Αινστάιν

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 1:51 pm

Μα γι'αυτό είπα οτι είσαι σκληροπυρηνική στις απόψεις σου. Δεν είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω, απλά εγώ έχω μάθει να ζυγίζω τα πράγματα, ακόμη και γιά τόσο ακραία θέματα. Κι έτσι είμαι σε θέση να κατανοήσω τη στάση του Στέφανου, ενώ εσύ όχι. Ας πούμε σαν εσένα είναι οι περισσότεροι Σικελοί, και είναι διάσημες οι βεντέττες τους, αλλά όχι, δεν θα ήθελα να δώ το Στέφανο να γίνεται δολοφόνος, να αυτοδικεί, για να εκδικηθεί την απόπειρα κατά του παιδιού του.... Αν η δολοφονία είχε συντελεστεί, ναί, θα περίμενα να την κυνηγήσει δικαστικά, έως ότου την κλείσουν μέσα, όχι μονο αυτήν, αλλά και την ίδια του τη μάνα, σαν ηθικό αυτουργο, όπως και ήταν. Αλλα με όσα έγιναν,, και με τη γνώση που απέκτησε του τι έκανε η Αντιγόνη στη Νταίζη, του δίνω δίκια που κατηγορεί κυρίως την Αντιγόνη, και λιγώτερο τη Νταίζη.

ΥΓ: Μαρία, είδες να γράφω οτι ΕΓΩ θεωρώ τις απόπειρες "εξυπηρέτηση" ? Εγραψα οτι έτσι τις θεώρησε η Νταίζη....
Ας μην συγχέουμε τα πράγματα , προσπαθώ να εξηγήσω πως προήλθε το όλο θέμα με τις αποπειρες, όχι πως τις δικαιολόγώ κιόλας, αν είναι δυνατον δηλαδή.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 1:54 pm

Clarabelle έγραψε:
JESSIE έγραψε:
Μαρία δεν το βρίσκω λάθος ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ. Αν προχωρήσει παραπάνω, ναί, θα το δώ σαν λάθος σεναριακό.... Αλλά το να ζυγίζει κάποιος τα πράγματα και να αποδίδει τις ευθύνες εκεί που αναλογουν περισσότερο, είναι κάτι σωστό, γιατί μην ξεχνάμε οτι η Αντιγόνη έδωσε την εντολή στη Νταίζη να κάνει τις απόπειρες, και η Νταίζη βρήκε την ευκαιρία να τρυπώσει, κάνοντας αυτή την "εξυπηρέτηση" στην οικογένεια που μόλις έμαθε οτι ανήκε. Αλλωστε η Εύα και το παιδί της δεν αντιπροσώπευε κάτι για τη Νταίζη εκείνης της εποχής, της ήταν άγνωστοι, και όπως οι μπράβοι δεν σκοτίζονται για τα θύματα ενός συμβολαίου θανάτου, έτσι το πήρε κι εκείνη. Αλλωστε ο Στέφανος δεν μας έχει εμφανιστεί σαν απόλυτος και απολυταρχικός χαρακτήρας, αλλά μάλλον σαν συμβιβαστικός. Οπότε δένει με το χαρακτήρα του αυτή η στάση.

Τι μου λες τώρα οτι τρεις δολοφονικές απόπειρες κατά του μωρού ήταν εξυπηρέτηση;
Δεν ξέρω αν έχεις παιδιά αλλά επειδή εγώ έχω μια τέτοια εξυπηρέτηση δεν θα την ξεχνούσα και δεν θα τη συγχωρούσα ποτέ και σίγουρα δεν θα θαύμαζα τον άνθρωπο που την υλοποίησε ακόμη κι αν ήταν ο Αινστάιν

Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα βλέπω όλα αυτα που γραφονται και δεν μπορω,
να μεινω αμετοχη!
Θεωρείται σκληροπυρηνικη άποψη όταν γράφεται,
ότι άνθρωπος που θα προσπαθούσε να δολοφονήσει το παιδί μας δεν θα τον συγχωρούσαμε ποτέ.
Εγω όχι απλα δεν θα τον συγχωρουσα θα τον εστελνα στα θυμαρακια καλη ώρα Νταίζη!
Οχι ελέω αγιοποιησης να ξεχναμε τα βασικά!
Ας μη μπερδευουμε τους ηθοποιούς και τις αδυναμιες που τους εχουμε,
με τους ρόλους! Jessie πολλες φορες εχουμε συμφωνησει,
αλλα αυτο που βλέπω στα σημερινα σου ποστ οσον αφορα αυτο το θεμα, με βρίσκει αντίθετη
κάθετα, οριζοντια και ως προς όλες τις κατευθυνσεις!

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 1:55 pm

Ακριβώς Jessie.

Η Νταίζη χωρίς κανένα συναίσθημα τις θεώρησε εξυπηρέτηση. Αυτό είναι που λέω κι εγώ.

Ότι μπορεί ο Στέφανος να ζύγιασε διάφορα αλλα ο σωστός γονιός δεν ζυγιάζει τίποτα. Ο γονιός δεν θα κοιτάξει να πει αφού το παιδί μου δεν σκοτώθηκε κρίμα την κακομοίρα που μεγάλωσε άσχημα! Ο γονιός δεν μπορεί να αποστασιωποιηθεί συναισθηματικά.

Ο Στέφανος λοιπόν δεν το βλέπει σαν γονιός το όλο θέμα. Δεν είναι πατέρας πώς να το κάνουμε; Αλλιώς δεν θα μπορούσε να ζυγιάσει καταστάσεις.

ΥΓ. Για τη δουλειά.....;

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 1:59 pm

Λοιπον ας το κλείσουμε το θέμα γιατί κουράστηκα, και χωρις λόγο κιόλας....
Γίνεται συνεχώς παρανόηση οπότε γιατί να συνεχίσω? Δεν δικαιολογώ τις απόπειρες, όπως δεν τις δικαιολογεί και ο Στέφανος. Απλά ΜΟΙΡΑΖΕΙ τις ευθύνες γι'αυτές όπως πρέπει, μεταξύ της Νταίζης ΚΑΙ της μάνας του.
Τον κατηγορούμε γιατί δεν είναι δολοφόνος κι ο ίδιος, να τις σκοτώσει και τις δύο, μάνα και κόρη? Λουκίτσα η θεάρα σου είναι εξ ίσου υπεύθυνη με τη Νταίζη γι'αυτές τις απόπειρες , μην το ξεχνάς.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 2:02 pm

JESSIE έγραψε:
Λοιπον ας το κλείσουμε το θέμα γιατί κουράστηκα, και χωρις λόγο κιόλας....
Γίνεται συνεχώς παρανόηση οπότε γιατί να συνεχίσω? Δεν δικαιολογώ τις απόπειρες, όπως δεν τις δικαιολογεί και ο Στέφανος. Απλά ΜΟΙΡΑΖΕΙ τις ευθύνες γι'αυτές όπως πρέπει, μεταξύ της Νταίζης ΚΑΙ της μάνας του.
Τον κατηγορούμε γιατί δεν είναι δολοφόνος κι ο ίδιος, να τις σκοτώσει και τις δύο, μάνα και κόρη? Λουκίτσα η θεάρα σου είναι εξ ίσου υπεύθυνη με τη Νταίζη γι'αυτές τις απόπειρες , μην το ξεχνάς.....

Τίποτα δεν ξεχναω και για ό,τι της αναλογει
να πληρωσει Wink Στο θεμα της παρολιγο δολοφονιας του Αγγελου
η Αντιγονη ειχε δωσει
εντολη να τρομαξουν την Ευα, σε αντιθεση με την Οχιά που αυτονομηθηκε
για να καρπωθεί την περιουσια και σκοτωσε το ενα παιδι το απολυτακι και γλύτωσε για λιγο ο Αγγελος!

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 2:04 pm

Μα δεν μιλαμε για την Αντιγόνη ή τη Νταίζη αλλά για το Στέφανο και το ότι ακριβώς όπως και οι άλλες δύο δεν είναι συναισθηματικά συνδεδεμένος με το παιδί σαν γονιός, αλλα σαν απλός μακρυνός συγγενής.

Ειλικρινά αν νομίζεις ότι για τον οποινδήποτε ΣΩΣΤΟ ΓΟΝΙΟ θα είχε σημασία αν θα ήταν επιτυχημένη ή όχι η απόπειρα εναντίον του παιδιού του, για να αποφασίσει αν θα κατανοούσε/συγχωρούσε ή αν θα είχε την όποια ελάχιστη σχέση με τον επίδοξο φονιά, επέτρεψε μου να πω ότι δεν είμαι εγώ η σκληροπυρηνική και ναι δεν έχουμε τίποτε άλλο να συζητήσουμε επ'αυτού.

ΥΓ. Για τη δουλειά.....;

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 2:11 pm

Οχι, Λουκίτσα, δεν έγινε έτσι, η Νταίζη εκτελούσε εντολές της Αντιγόνης, κι ήταν η Αντιγόνη που της είπε να σταματήσει, όταν έμαθε οτι ήταν ο Μάνος πατέρας του παιδιού, κι όχι ο Στέφανος.... Και μάλιστα πιστευω κιι εγώ, όπως εσύ, οτι οι εντολές αφορούσαν την τρομοκράτηση της Εύας, ώστε να γυρίσει στην "ασφάλεια" του σπιτιού της Αντιγόνης, και να γεννηθεί εκεί το παιδί....

ΥΓ: Τζίνα, τι άλλο να σου πώ, εγώ έτσι το βλέπω, και γώ στη θέση του Στέφανου, έτσι θα αντιδρούσα. Δεν έδωσε κανένα συγχωροχάρτι στη Νταίζη, απέδωσε όμως την ευθύνη στην Αντιγόνη για τον τρόπο που έριξε το παιδί της στον υπόνομο, αυτο έκανε και τίποτε περισσότερο. Εδώ έχει ξεγράψει την ίδια του τη μάνα, που την υπεραγαπούσε, θα αγκάλιαζε τη Νταίζη? Το ότι αναγνωρίζει όσα πέρασε, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ να την δικαιολογεί για τις πράξεις της , δείχνει οτι μπορεί να κρίνει αμερόληπτα. Αν αυτό δεν σας αρκεί, τι να κάνω εγώ βρε παιδιά?
Κι αυτό το "για τη δουλειά", τι θές να σου πώ, Τζίνα, είπα ήδη τι πιστεύω....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 2:12 pm

εγω μπορω να πω και κατι αλλο?Μας εδειξαν τον στεφανο να βαζει ανθρωπουν να πλακωνουν στο ξυλο τον μπελλο για την νταιζη.Δηλαδη αντι να τον πλακωσει για το παιδι του και να τον στειλει πριν της ωρας του (εξαλλου εχει γνωριμιες στη φυλακη)τον ξυλοκοπησε λογω νταιζης.Ποσο πιο ψυχρο και απανθρωπο μπορει να ειναι αυτο για εναν πατερα?
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 2:19 pm

Αυτό το έκανε για να πατσίσει με τη Νταίζη που τον έβγαλε από τη φυλακή για κάτι που δεν είχε κάνει.... Και εκ των υστέρων ήταν σεναριακό κόλπο, για να μπεί ο Μπέλλος στο νοσοκομείο και να δραπετεύσει από κει πιό εύκολα, για να μην δείξουν σε όλο της το βάθος την ανεπάρκεια της ελληνικής αστυνομίας για ακόμη μιά φορά., κάνοντάς τον να δραπετεύει απ'τη φυλακή....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 2:19 pm

JESSIE έγραψε:ΥΓ: Τζίνα, τι άλλο να σου πώ, εγώ έτσι το βλέπω, και γώ στη θέση του Στέφανου, έτσι θα αντιδρούσα. Δεν έδωσε κανένα συγχωροχάρτι στη Νταίζη, απέδωσε όμως την ευθύνη στην Αντιγόνη για τον τρόπο που έριξε το παιδί της στον υπόνομο, αυτο έκανε και τίποτε περισσότερο. Εδώ έχει ξεγράψει την ίδια του τη μάνα, που την υπεραγαπούσε, θα αγκάλιαζε τη Νταίζη? Το ότι αναγνωρίζει όσα πέρασε, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ να την δικαιολογεί για τις πράξεις της , δείχνει οτι μπορεί να κρίνει αμερόληπτα. Αν αυτό δεν σας αρκεί, τι να κάνω εγώ βρε παιδιά?

Είπε ότι την κατανοεί. Και όπως είπε δήλωσε και στην Αντιγόνη ότι όποιος την αγκάλιασε δεν τον πειράζει η καλή χρυσή Νταιζούλα. Όπως επίσης η συμπεριφορά του απέναντι στο Χρήστο δείχνει ότι τον θέλει ευτυχισμένο με τη Νταίζη κι όχι μακριά κι αλάργα. Όπως επίσης και το γεγονός ότι έβαλε να δείρουν το Μπέλο για χάρη της. Αυτή είναι συμπεριφορά γονιού απέναντι στον επίδοξο φονιά του παιδιού του; Αυτό για μένα δείχνει ότι ο Στέφανος δεν μετρά την απόπειρα όπως θα τη μετρούσε ένας γονιός. Τη μετρά όπως ο οποιοσδήποτε παρατηρητής, όπως εγώ ή εσύ και όχι όπως ο γονιός του παιδιου. Εκεί έγκειται η διαφωνία μας.

JESSIE έγραψε:Κι αυτό το "για τη δουλειά", τι θές να σου πώ, Τζίνα, είπα ήδη τι πιστεύω....

Ότι καλύτερα λαμόγιο παρά ζητιάνος;;;

Όμως δεν τον θεωρείς υποκριτή, σωστα;

Δεν είναι υποκριτής όταν κράζει τις δουλειές στις οποίες τον έμπλεξε η μάνα του αλλά τις συνεχίζει; Γιατί; Δεν υπάρχουν άλλες δουλειές μέχρι να βρεθέι στη ζητιανιά;

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 2:22 pm

JESSIE έγραψε:
Αυτό το έκανε για να πατσίσει με τη Νταίζη που τον έβγαλε από τη φυλακή για κάτι που δεν είχε κάνει.... Και εκ των υστέρων ήταν σεναριακό κόλπο, για να μπεί ο Μπέλλος στο νοσοκομείο και να δραπετεύσει από κει πιό εύκολα, για να μην δείξουν σε όλο της το βάθος την ανεπάρκεια της ελληνικής αστυνομίας για ακόμη μιά φορά., κάνοντάς τον να δραπετεύει απ'τη φυλακή....

ακομα χειροτερα.Δεν το εκανε απο εκδικηση για εκεινον αλλα για την νταιζη.Αυτη που πηγε να σκοτωσει το παιδι του?
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 2:29 pm

Ναί, έχει την ιδιοσυγκρασία του παρατηρητή, που δεν την έχουν όλοι, αλλά αυτός την έχει, παρ'όλο που κάποιες φορές έχασε τον έλεγχο (όταν πήγε να την πνίξει, πχ) συνήθως είναι άνθρωπος της σκέψης, όχι της παρόρμησης.
Υπάρχουν διάφοροι τύποι ανθρώπων, δεν αντιδρούν όλοι με τον ίδιο τρόπο στις ίδιες συνθήκες....

Για το θέμα της δουλειάς, κατ'αρχήν δεν κράζει τη δουλειά του. Ούτε έκραξε ποτέ το Μάνο και το Ρούσσο επειδή έκαναν την ίδια δουλειά, τους κυνήγησε γιατί έβαλαν τη μάνα του φυλακή . Είπε ο ίδιος οτι σκοπεύει ν'αλλάξει προσανατολισμό, αλλά αφ'ενός υπάρχουν εκκρεμότητες της παλιάς δουλειάς που θέλει να ρυθμίσει, να τις κλείσει δηλαδή, και αφ'ετέρου δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να ψάξει να βρεί δουλειά επειγόντως, σε ποιον θα δώσει λογαριασμό για τη δουλειά του? Αυτή τη δουλειά κάνει, αυτήν ξέρει, κι είναι δική του υπόθεση πότε θα τη σταματήσει....

Και παιδιά, συγνώμη, αν είναι να συνεχίσουμε επί ώρες, να κάνουμε ένα break για να πάρουμε και τον καφέ μας εδώ δίπλα, γιατί δεν έχω ακόμη πιει τον δικό μου και λέω να πάω για ένα υπνάκο, αν μου επιτρέπετε δηλαδή....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 2:45 pm

Eννοείται πώς ΚΑΙ κράζει τη δουλειά του ΚΑΙ τη δουλειά του Μάνου και του Ρούσσου ΚΑΙ πάνω απο όλα κατηγόρησε τη μάνα του ότι τον έμπλεξε ενώ γνώριζε τι άνθρωποι ήταν και τον έβαλε και έκανε δουλειές με την παλιά παρέα. Αλλα όταν του είπε ότι παρόλο που τώρα ξέρει δεν τον είδε να σταματά τις δουλειές ο Στέφανος κατάπιε τη γλώσσα του.

Αυτό λοιπόν είναι γεγονός το όποιο για μενα συνιστά υποκρισία. Ή η δουλειά είναι βρώμικη και για να είσαι καθαρός δεν την κάνεις και δεν θές τα βρώμικα λεφτάκια ή απλά μην κράζεις αυτούς που σε έμπλεξαν μια και δεν σε χαλάει το πολύ και βρώμικο χρήμα (aka διαμαντικό). Μελίτα στάιλ το συγκεκριμένο του Στέφανου.

Δεν θυμάμαι τη σκηνή αλλα είναι πριν κανα δίμηνο το επεισόδιο.

Αυτά τα επιχειρήματά μου, κανείς δεν σε αναγκάζει να συνεχίζεις Τζέσυ. Καλή ξεκούραση

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από roria Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 3:06 pm

Το θέμα με τη στάση του Στέφανου στη Νταίζη το έχετε καλύψει. Νομίζω έχουν φανεί οι δύο δυνατές προσεγγίσεις του πολύ καλά. Για μένα, και ζητώ συγγνώμη αν κάποιους ενοχλήσει η άποψή μου, είναι σπουδαίο πράγμα να μπορεί κανείς να μην κρατάει κακία μέσα του για κανέναν και δεν υπάρχει, κατά τη γνώμη μου πάντα, πολυτιμότερο μάθημα για ένα παιδί, από το να έχει έναν τέτοιο γονιό. Δεν ξέρω αν εγώ θα μπορούσα να το κάνω. Λέω ότι το θεωρώ σπουδαίο. Βέβαια δεν έχουμε δει το Στέφανο να κατανοεί τη Νταίζη έπειτα από τόσο βαθιές διεργασίες, αλλά αυτό ξεφεύγει νομίζω από τις προδιαγραφές μιας καθημερινής σειράς και πάει προς Ταρκόφσκι μεριά.
Όσο για τη δουλειά του, δεν τη θεωρώ και ό,τι καλύτερο, αλλά δεν θα ήμουν τόσο απόλυτη. Το εμπόριο τα έχει αυτά, κακώς, αλλά τα έχει. Ο μανάβης που μπορεί να βάζει σκάρτα και σάπια φρούτα μέσα στα γερά ή ο καταστηματάρχης ρούχων που πουλάει κινέζικα για εγγλέζικα λόγου χάριν μου φαίνονται πιο αξιοκατάκριτοι από το Στέφανο, γιατί οι πρώτοι εκμεταλλεύονται συχνά φτωχούς ανθρώπους, ενώ ο δεύτερος εξαπατά (κακώς, δεν διαφωνώ) τις περισσότερες φορές νεόπλουτα ψώνια που καμώνονται τους φιλότεχνους. Κακώς, το ξαναλέω, αλλά τους δύο εμπόρους που ανέφερα ως παράδειγμα κανείς δεν θα τους κατηγορούσε ότι κυλιούνται στο βούρκο.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 3:15 pm

roria οι μεγάλες περιουσίες δεν γίνονται με άσπρα γάντια
Όμως για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους ο Στέφανος κάνει ο ίδιος δουλειές ύποπτες και πέρσι το έπαιζε τιμητής των πάντων και πυροβολούσε το Μάνο για τις δικές του ύποπτες δουλειές
Σ αυτό ακριβώς το σημείο τον κατηγορώ. Όταν ξέρεις πολύ καλά πως δημιούργησες εσύ τα δικά σου χρήματα μη μιλάς για τις βρωμοδουλειές των άλλων και μη κάνεις προσπάθεια να τους σιχαθούν για τα βρώμικα λεφτά τους οι δικοί τους άνθρωποι αν δεν θέλεις κάποια στιγμή να είσαι εσύ στη θέση τους
Επίσης θα μου επιτρέψεις να σου πω οτι απο καλά φιλοτεχνημένα πλαστά έργα τέχνης έχουν ξεγελαστεί μέχρι και μουσεία και δεν μπορώ να δεχτώ οτι μόνο νεόπλουτοι και δήθεν ξεγελάστηκαν απ το Στέφανο.

Επεισόδιο 535 - Ημερομηνία 29-03-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 3:18 pm

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ
Όλες οι εξελίξεις για την απόδραση Μπέλλου

Ο υπεύθυνος για την απαγωγή βρέφους και τη δολοφονία του συνεργάτη του, Δημήτριος Μπέλλος που δραπέτευσε την προηγούμενη βδομάδα από το νοσοκομείο των φυλακών, διαφεύγει τη σύλληψη και φέρεται ως δράστης της απαγωγής της Στέλλας Φωκά. Η οικογένεια παρακαλεί να κρατηθούν χαμηλοί τόνοι για να διασφαλιστει η υγεία του συζύγου του θύματος.(στο καλό με συγκίνησαν και η Νόρα και ο Λουκάς!) Στο πλευρο της οικογένειας βρέθηκαν από την πρώτη στιγμη φίλοι και συγγένεις, ενώ διακριτική είναι η παρουσία της αστυνομίας και της Νταίζης! imarton
Σύμφωνα με έγκυρες πηγές τις τελευταίες ώρες αγνοείται και η κόρη του θύματος, κάτι που προκάλεσε μεγάλη αναστάτωση στην οικογένεια ( gibbs σηκώνουμε τα τηλεφωνα!) Η παρατεταμένη σιωπή τόσο της Νόρας Φωκά όσο και της Εριέττας Χατζηβασιλείου, στενής συγγενείς της πρώτης οδήγησαν την οικογένεια και την αστυνομία στο συμπέρασμα ότι η κόρη της απαχθείσας ανέλαβε η ίδια τις διαπραγματεύσεις με τον εγκληματία. Δυστυχ΄ς δεν έχουμε νεώτερα από το μέτωπο της ανταλλαγής, αν και οι ειδικοί δεν είναι αισιόδοξοι.
ΣΟΚ προκάλεσε η είδηση ότι η Στέλλα παριστάνει την τρέλη για να γλυτώσει το κεφάλι της, τέτοια συγκλονιστική αποκάλυψη έχουμε να κάνουμε από τότε που σας είπαμε ότι ο Μπέλλος δεν είναι ηλίθιος!
Στη σελίδα 16 υπάρχει ολόκληρη η συνέντευξη συμμαθητή του Δημήτρη Μπέλλου από τη σχολή κομμωτικής και μακιγιάζ που θέλησε να διατηρήσει την ανωνυμία του. Μας πληροφορεί μεταξύ των άλλων για το σκηρό χαρακτήρα του δράστη αλλά και για την αγάπη του προς τον συνάνθρωπο. (Ναι ο Μπέλλος θέλει να σώσει την Στέλλα!)
Ας ελπίσουμε ότι αυτή η περιπέτεια θα τελείωσει σύντομα, τα νεύρα μας είναι χειρότερα από αυτά της Νόρας και δεν εγκυμονούμε κιόλας!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 3:18 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη, ο Λουκάς προσπαθεί να βοηθήσει και η Νόρα που μιλούσε με τον πατέρα της ήταν εξαιρετική. Η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και την Μελίτα στο γραφείο ήταν πολύ καλή, η Νόρα μπορεί αυτά που λέει να είναι άδικα για τον Λουκά, αλλά είναι απόλυτα κατανοητά και ο ίδιος ο Λουκάς δεν της τα χρέωσε γιατί κατάλαβε ότι δεν τα εννοούσε απλά τα είπε. Η σκηνή με την Νόρα και την Εριέττα ήταν πολύ ωραία, η Νόρα ζήτησε να την βοηθήσει και αμέσως η Εριέττα προσφέρθηκε, πήρε και ο Λουκάς τηλ. αλλά δεν το σήκωσε θα μπορούσε να στείλει βέβαια ένα μήνυμα αλλά σκεφτόταν ότι θα μπορούσε να την επηρεάσει μάλλον. Η σκηνή με την Νόρα και την Εριέττα που ξεκουράζονταν ήταν πολύ καλή, η Νόρα σκεφτόταν τον Λουκά και αν θα την καταλάβει και η Εριέττα να της λέει πώς θα την καταλάβει και θα είναι μια χαρά. Η σκηνή με την Εύα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη να ψάχνουν την Νόρα και να ανησυχούν γι' αυτό, ήταν πολύ ωραία.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την elenp στις Τετ Μαρ 30, 2011 3:19 pm, 1 φορά
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 3:18 pm

roria η αντίθεσή μου δεν είναι στο ότι κάνει εμπόριο πλαστών έργων τέχνης αλλά ότι το κάνει ενώ όπως είπα λίγα επεισόδια πιο πρίν έκραζε τη μάνα του που τον έμπλεξε με αυτό το εμπόριο και αυτούς τους συνεργάτες και παρόλαυτά δεν τους απαρνείται. Αυτό με χαλάει, αυτή η υποκρισία. Αμα ντρέπεται τόσο για τη δουλειά που τον έμπλεξε η μάνα του γιατί το συνεχίζει? Αν δεν ντρέπεται γιατί δεν το παραδέχεται? Γιατί έχει αυτή την τακτική της Μελίτας. Κράζουμε τους άλλους άλλα στη δική μας περίπτωση είναι αααααλλο.

Όσο για το άλλο θέμα για μένα δεν είναι προσόν ότι ο Στέφανος δεν κρατά κακία. Όπως θεωρώ εξωπραγματική την όλη σταση της Εύας απέναντι σε εκείνον και τη Μελίτα. Θεωρώ ότι για να μην κρατά κακία προσπαθούν να μου δείξουν ότι απλά δεν τον ένοιαξε όσο έπρεπε γιατί πολύ απλά τα έκανε τόσο σκ@τα που δεν καταφερε να γίνει πατέρας στο γιό του όπως έπρεπε, δεν το ένιωσε το παιδί, δεν το έζησε και δεν είναι σε θέση να το υπερασπιστεί λόγω συναισθημάτων παρά μόνο λόγω συγγένειας.

Ήτοι πιο πατέρας θα είναι ο Λευτέρης ααααααααααααααααααααααν μεγαλώσουν το παιδί με την Εύα παρα ο Στέφανος. Γιατί ο ένας θα δεθεί συναισθηματικά μαζί του (λέεεμε τώρα) ενώ ο Στέφανος μένει απλά στα συγγένεια που έχουν τα χαρτιά. Αυτό δεν ήθελαν να μου δείξουν άλλωστε και με την Εύα; Ότι συγχώρεσε γιατί δεν αγάπησε;

Πώς το βλέπω εγώ πάντα..

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από roria Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 4:03 pm

roria οι μεγάλες περιουσίες δεν γίνονται με άσπρα γάντια
Όμως για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους ο Στέφανος κάνει ο ίδιος δουλειές ύποπτες και πέρσι το έπαιζε τιμητής των πάντων και πυροβολούσε το Μάνο για τις δικές του ύποπτες δουλειές
Σ αυτό ακριβώς το σημείο τον κατηγορώ. Όταν ξέρεις πολύ καλά πως δημιούργησες εσύ τα δικά σου χρήματα μη μιλάς για τις βρωμοδουλειές των άλλων και μη κάνεις προσπάθεια να τους σιχαθούν για τα βρώμικα λεφτά τους οι δικοί τους άνθρωποι αν δεν θέλεις κάποια στιγμή να είσαι εσύ στη θέση τους
Επίσης θα μου επιτρέψεις να σου πω οτι απο καλά φιλοτεχνημένα πλαστά έργα τέχνης έχουν ξεγελαστεί μέχρι και μουσεία και δεν μπορώ να δεχτώ οτι μόνο νεόπλουτοι και δήθεν ξεγελάστηκαν απ το Στέφανο

Clarabelle η πρώτη σου φράση είναι αξίωμα που νομίζω πως δεν μπορεί να αμφισβητηθεί από κανέναν. Για το Στέφανο σε σχεση με το Μάνο, έχω την εντύπωση ότι τον κατηγορούσε στους οικείους του επίτηδες, όχι γιατί ο ίδιος ο Στέφανος είχε πρόβλημα με τις δουλειές του Μάνου, αφού τις ίδιες έκανε κι αυτός, αλλά για να τον απομονώσει και έτσι να τον εκδικηθεί, καθότι τον θεωρούσε συνυπεύθυνο για το θάνατο του πατέρα του και τη φυλάκιση της μητέρας του. Θύτης και θύμα, όπως λέγαμε και πριν, αλλά όπως το αισθάνομαι εγώ, περισσότερο θύμα.
Στο θέμα με τους πίνακες, κι εδώ έχεις δίκιο, αν και ούτε όλες οι δουλειές όλων των μουσείων είναι απόλυτα παστρικές. Εμείς στην Ελλάδα έχουμε πικρή πείρα από αυτό. Ξαναλέω ότι δεν είναι το επάγγελμα της προτίμησής μου !, αλλά σε καθημερινές σειρές όπου συχνά και οι πιο αγαπημένοι ήρωες βαρύνονται με πέντε-έξι φόνους (ας θυμηθούμε την Βέρα που και οι δύο αγαπούσαμε),το εμπόριο πλαστών πινάκων φαντάζει μάλλον ήπια παρανομία, αν μπορώ να το χαρακτηρίσω έτσι.

roria η αντίθεσή μου δεν είναι στο ότι κάνει εμπόριο πλαστών έργων τέχνης αλλά ότι το κάνει ενώ όπως είπα λίγα επεισόδια πιο πρίν έκραζε τη μάνα του που τον έμπλεξε με αυτό το εμπόριο και αυτούς τους συνεργάτες και παρόλαυτά δεν τους απαρνείται. Αυτό με χαλάει, αυτή η υποκρισία. Αμα ντρέπεται τόσο για τη δουλειά που τον έμπλεξε η μάνα του γιατί το συνεχίζει? Αν δεν ντρέπεται γιατί δεν το παραδέχεται? Γιατί έχει αυτή την τακτική της Μελίτας. Κράζουμε τους άλλους άλλα στη δική μας περίπτωση είναι αααααλλο.

Όσο για το άλλο θέμα για μένα δεν είναι προσόν ότι ο Στέφανος δεν κρατά κακία. Όπως θεωρώ εξωπραγματική την όλη σταση της Εύας απέναντι σε εκείνον και τη Μελίτα. Θεωρώ ότι για να μην κρατά κακία προσπαθούν να μου δείξουν ότι απλά δεν τον ένοιαξε όσο έπρεπε γιατί πολύ απλά τα έκανε τόσο σκ@τα που δεν καταφερε να γίνει πατέρας στο γιό του όπως έπρεπε, δεν το ένιωσε το παιδί, δεν το έζησε και δεν είναι σε θέση να το υπερασπιστεί λόγω συναισθημάτων παρά μόνο λόγω συγγένειας.

Ήτοι πιο πατέρας θα είναι ο Λευτέρης ααααααααααααααααααααααν μεγαλώσουν το παιδί με την Εύα παρα ο Στέφανος. Γιατί ο ένας θα δεθεί συναισθηματικά μαζί του (λέεεμε τώρα) ενώ ο Στέφανος μένει απλά στα συγγένεια που έχουν τα χαρτιά. Αυτό δεν ήθελαν να μου δείξουν άλλωστε και με την Εύα; Ότι συγχώρεσε γιατί δεν αγάπησε;

Πώς το βλέπω εγώ πάντα..

Τη μητέρα του την κατηγορεί γιατί όντως εκείνη τον έμπλεξε και γιατί τον ξεγέλασε και τον πλήγωσε και σε μεγάλο βαθμό του κατέστρεψε τη ζωή, οπότε του βγαίνουν κι άλλα, όχι μόνο το θέμα της δουλειάς. Από την άλλη, δεν είναι τόσο εύκολο να ξεκόψεις από τέτοιους χώρους, ακόμα και η ασφάλειά σου μπορεί να κινδυνέψει και πέραν αυτού, ναι δεν μας έχουν δείξει ότι το επιθυμεί και διακαώς, θα συμφωνήσω. Για τους λόγους όμως που προανέφερα, δεν το συγκαταλέγω στα προσόντα του, αλλά δεν το θεωρώ και τόσο καταλυτικό. Έτσι κι αλλιώς μας τον έχουν παρουσιάσει σαν άνθρωπο μαλλον αναποφάσιστο που μας έχει πρήξει το τζιέρι μέχρι να ξεκόψει από μια κατάσταση και να πάρει μια απόφαση προσωπική ή επαγγελματική. Ίσως κάποια στιγμή το κάνει.
Για το άλλο που λες, είναι μια εύλογη εκδοχή, αλλά από τις ελάχιστες σχετικές σκηνές που έχουμε δει, δεν νομίζω ότι μπορούμε να συμπεράνουμε αν η Εύα ή ο Στέφανος συγχώρεσαν από μεγαλοψυχία ή από αδιαφορία. Οπότε ξαναγυρνάμε σε κάτι στο οποίο συμφωνούμε όλοι: ότι μεγάλο μέρος των επεισοδίων αναλώνεται σε ανούσιες σκηνές, ενώ υπάρχει πολύ υλικό προς αξιοποίηση.
Μακάρι να προχωρήσουν κι αυτό και κάποιες άλλες ιστορίες στις οποίες δεν υπεισέρχομαι για να μην επαναλαμβάνομαι μονότονα lol! .
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 4:04 pm

Γειά σας και πάλι.... Δεν υπάρχει καμμιά υποκρισία στην υπόθεση αυτή, Τζίνα. Μπορείς να κάνεις μιά δουλειά που την αντιπαθείς, δεν σε εκφράζει, αλλά να είσαι υποχρεωμένος να την κάνεις για τους άλφα βήτα λόγους. Ο Στέφανος έμπλεξε πράγματι σ'αυτή τη δουλειά, γιατί σ'αυτήν τον ώθησε η μητέρα του, όπως άλλωστε τη συνέχισε κι η ίδια, όπως μάθαμε μόλις τους τελευταίους μήνες κι εμείς.... Το ότι τη συνεχίζει, παρά το ότι δεν του αρέσει, έχει να κάνει, όπως είπαμε, με το ότι χρειάζεται κάποιο διάστημα για να κλείσει τις εκκρεμότητές της και να δεί τι θα κάνει στο μέλλον. Κανείς δεν τον υποχρεώνει να κάνει αυτή την αλλαγή μέσα σε 24 ώρες, εκτός της Μελίτας. που θέλει να τον δεί "αλλον άνθρωπο" εδώ και τώρα. Κι αυτά τα έλεγε ο ίδιος προ μηνός, σε συζήτησή του με την Εριέττα.

ΥΓ: Roria, έχουμε πλήρη ταύτιση απόψεων, τα ίδια ακριβώς πιστεύω κι εγώ, και μάλιστα τα έχω γράψει παλαιότερα σε δικό μου πόστ, γιατί αυτό το θέμα είναι ανεξάντλητο, έχει μεγάλο παρελθόν, και είμαι σίγουρη θα έχει και μέλλον....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από roria Την / Το Τετ Μαρ 30, 2011 5:17 pm

γιατί αυτό το θέμα είναι ανεξάντλητο, έχει μεγάλο παρελθόν, και είμαι σίγουρη θα έχει και μέλλον....

Μακάρι να επαληθευτεί η πρόβλεψή σου, Jessie. Να έχει το θέμα αυτό μέλλον με όλα τα παρακλάδια του, που καμιά φορά είναι σημαντικότερα κι απ' τα κλαδιά. Ένα κούτσουρο να κόψει ο Στέφανος, το γνωστό κούτσουρο συγκεκριμένα, και πιστεύω ότι η ζωή του θα αλλάξει ρότα ομαλά και αβίαστα. Μεγάλο πράγμα ο σωστός σύντροφος στη ζωή. Και θεωρώ πως ο Στέφανος είναι από τους ήρωες που τους αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία, όπως αξίζει και στους θεατές να αξιοποιηθεί καλύτερα ο Αλέξανδρος Σταύρου (και όχι μόνο).
Αυτά προς το παρόν, δυστυχώς έχω δουλειά. Πολύ μου άρεσε πάντως η συζήτηση. Καλησπέρες!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης