Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap19%Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 19% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap24%Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 24% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap43%Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 43% 
[ 34 ]

Σύνολο Ψήφων : 79

Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Πεμ Μαρ 31, 2011 11:52 pm

koalaki έγραψε:Δεν ειμαι σε θεση να κρινω τον κα8ενα!!!Δε δωθηκε στη Νταιζη η ευκαιρια να τα βγαλει τα αισθηματα της!!Με το που ηρθε ολοι μα ολοι της φεροντουσαν ασχημα κι εκεινη ειχε μαθει να αμυνεται απο αυτα που εζησε σε μικρη ηλικια!!!
Εγω παντως κραταω τα καλα συναισθηματα της απνεναντι σε Χρηστο,Λουκα και Στελλα ,οι οποιοι της φερθηκαν ανθρωπινα!!Δε τους εκμεταλλευτηκε!!Αν το εκανε αυτο η Νταιζη θα ηταν κακια!!
Επισης,επειδη εγινε λογως για το παιδι της ,το αγαπαει με τον τροπο της!!Στο Χρηστο ελεγε πως εδωσε το παιδι της για Χαρη του στον Οδυσσεα!!Εχετε σκεφτει πως ΔΕ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΖΩΗ??ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ ΘΑ ΖΟΥΣΕ ΣΕ ΕΝΑ ΑΣΧΗΜΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ !Αυτο δε θα το ηθελε ποτε η Νταιζη για το παιδι της!Ξερει πως εχει συνηθισει να ζει μεσα στον κινδυνο και ισως ηθελε να προστατευσει το παιδι της!!Κρινετε πολλοι απο εσας τη Νταιζη ομως ο Λουκακος εχει ασχοληθει καθολου με το παιδι??Η αυτο δε μας βολευει να το λεμε??

Μαρία η Μαγδαληνή πολλαίς αμαρτίαις περιπεσούσας

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 12:08 am

Ρούσσος: Να πας στο καλό..Και να προσέχεις..
Νταίζη: Τ'ακούσαμε κι αυτό!! (αυτό ακριβώς έχω να πω για το σημερινό!!)
Α ρε Νταιζουλίνι αν συνεχίσεις έτσι μέχρι τα Χριστούγεννα σε βλέπω με παράσημα!!Είδατε πώς την άκουγε ο αστυνόμος;;Ούτε τη διέκοπτε..Λέτε να μπήκε το πνεύμα του Σταυρίδη μέσα της;;Γιατί πιο πριν δε μας είχε συνηθίσει σε τέτοια..
Αλλά δε θέλω να πω τίποτα κακό για την Νταίζη σήμερα sss , γιατί θέλει και προσπαθεί να σώσει το Λουκάκο μας (ναι το ακούσαμε και αυτό!!)
Και στη σκηνή με το Ρούσσο δε μου 'κανε για διαθήκη αυτό που του 'δωσε, για περιουσία δηλαδή, εγώ όταν το είδα κανένα μυστικό σκέφτηκα ότι θα αποκαλύπτει, αλλά μπορεί να φταίει και το ότι μετά από τόσα επεισόδια έχει αρχίσει το μυαλό μου και βγάζει σενάρια κάθε φορά.. pff
Παρεμπιπτόντως, η Πολυχρονίδη μ' άρεσε σήμερα!
Μ'άρεσαν σκηνές Λουκά-Νόρας και Λουκά-αστυνόμου..
Μ'άρεσε που ρώτησε η Εύα για τη Μαρίλια, να φαίνεται ότι παρά τα όσα συμβαίνουν, το σκέφτεται και αυτό..
Κι ο Λουκάκος, όπως πάντα, καταλαβαίνει πόσο επικίνδυνα είναι τα πράγματα και το κρύβει από τους υπόλοιπους..
Α, και το ρολογάκι καλό ήταν, έτσι να ξέρουμε κι εμείς πού βρισκόμαστε!!
Άντε να δούμε κι αύριο τι θα γίνει.. Λουκάκο, σε περιμένουμε πίσω-το υποσχέθηκες!!
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από zouz0unii Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 12:11 am

zeta88 έγραψε:Ρούσσος: Να πας στο καλό..Και να προσέχεις..
Νταίζη: Τ'ακούσαμε κι αυτό!! (αυτό ακριβώς έχω να πω για το σημερινό!!)
Α ρε Νταιζουλίνι αν συνεχίσεις έτσι μέχρι τα Χριστούγεννα σε βλέπω με παράσημα!!Είδατε πώς την άκουγε ο αστυνόμος;;Ούτε τη διέκοπτε..Λέτε να μπήκε το πνεύμα του Σταυρίδη μέσα της;;Γιατί πιο πριν δε μας είχε συνηθίσει σε τέτοια..
Αλλά δε θέλω να πω τίποτα κακό για την Νταίζη σήμερα sss , γιατί θέλει και προσπαθεί να σώσει το Λουκάκο μας (ναι το ακούσαμε και αυτό!!)
Και στη σκηνή με το Ρούσσο δε μου 'κανε για διαθήκη αυτό που του 'δωσε, για περιουσία δηλαδή, εγώ όταν το είδα κανένα μυστικό σκέφτηκα ότι θα αποκαλύπτει, αλλά μπορεί να φταίει και το ότι μετά από τόσα επεισόδια έχει αρχίσει το μυαλό μου και βγάζει σενάρια κάθε φορά.. pff
Παρεμπιπτόντως, η Πολυχρονίδη μ' άρεσε σήμερα!
Μ'άρεσαν σκηνές Λουκά-Νόρας και Λουκά-αστυνόμου..
Μ'άρεσε που ρώτησε η Εύα για τη Μαρίλια, να φαίνεται ότι παρά τα όσα συμβαίνουν, το σκέφτεται και αυτό..
Κι ο Λουκάκος, όπως πάντα, καταλαβαίνει πόσο επικίνδυνα είναι τα πράγματα και το κρύβει από τους υπόλοιπους..
Α, και το ρολογάκι καλό ήταν, έτσι να ξέρουμε κι εμείς πού βρισκόμαστε!!
Άντε να δούμε κι αύριο τι θα γίνει.. Λουκάκο, σε περιμένουμε πίσω-το υποσχέθηκες!!
Με καλυψες πληρως... Agree Agree
Οσο για το τελευταιο δεν εχω λογια...!
Λουκακο πρεπει να γυρισεις σε περιμενει η "Κορουλα σου" η "Μπεμπα σου"!!!
zouz0unii
zouz0unii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ♡ Σε ένα ροζ Συννεφάκι!! ♡
Ασχολίες : ✰ Να ονειρεύομαι..!! ♡

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 12:31 am

abba έγραψε:Το επεισοδιο το βρήκα και γω πολυ καλο...Σχετικα με την αγιοποιηση της Νταιζης που βλεπω πως εχει γινει θεμα, θεωρω οτι γινεται αυτο γιατι δοθηκε λιγο αγαρμπα,,,Ολοι οι ανθρωποι, ακομη και εγκληματιες (βλ τον δραπετη στις Μεγαλες προσδοκιες που βοηθησε μετα απο χρονια ενα παιδακι, απλα και μονο επειδη τον βοηθησε στην αποδραση του) θεωρω πως εχουν ευαισθητες πλευρες...Οποτε δεν ειναι περιεργο, αν και εμενα στην αρχη με εκνευριζε...Απλα φυσικα θα μπορουσε να ειχε γινει μεσω του παιδιου της και οχι μεσω μιας αγνωστης, τοτε σιγουρα θα ηταν πιο φυσιολογικο....Επισης Νορα Λουκας oscar

Συμφωνώ οτι ολοι οι άνθρωποι έχουν δυναμικό για καλό ή κακό, και στη λογοτεχνία το βλέπουμε αυτό, όπως στο παράδειγμα που έφερες. Για μένα βέβαια δεν υπάρχει θέμα αγιοποίησης, όπως δεν υπήρχε για μένα και θέμα αγιοποίησης της Εύας, που φώναζαν πολλοί παλιότερα.... Η Νταίζη βασικά και τώρα σκέφτεται κυρίως το δικό της συμφέρον, πώς να απαλλαγεί δια παντός απ'την απειλή του Μπέλλου, και τα λεφτά που λένε οτι έδωσε μπορεί να ήταν κομμένα χαρτιά, βάσει του σχεδίου, όπως εγραψε και η "Δ.Μπέλλος". Εγώ πιστεύω οτι μόνο ο Χρήστος είναι ικανός να κάνει τη Νταίζη να αλλάξει, γιατί μόνο αυτός της είναι απαραίτητος για να είναι ευτυχισμένη. Το παιδί της ξέρει οτι είναι καλά με τον Οδυσσέα, το έχει εξασφαλίσει και μ'ενα σπίτι, και αυτό της αρκεί. Αλλά χωρις το Χρήστο δεν μπορεί να ζήσει. Ακόμη κι όταν παντρευόταν το Λουκά, ή το Μπέλλο, το έκανε για να αποκτήσει περισσότερα λεφτά, για να ζήσει (αργότερα) καλύτερα με το Χρήστο.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 12:39 am

Παιδιά μην τρελαθούμε με την Νταίζη.
Παντρευόταν το Λουκά , του βουτά το σπίτι.
Από το Χρήστο , αν και όντως αυτόν τον αγαπά , όλο και κάτι ήθελε.
Πλησίασε το Ρούσσο , λόγο του Χρήστου.
Πήγε να φάει την Εύα και το μωρό , λόγω της διαθήκης.
Εκβίασε Εριέττα-Στέφανο-Πέτρο τους τα βούτηξε.
Παντρεύτηκε τον Μπέλλο για να κάνει απόπειρες να τον ξεκάνει.
Βουτάει από το άλλο αγιόπαιδο τα λύτρα.
Παίρνει τα διαμάντια από το Λευτέρη.
Και τα παίρνει όλα από την Αντιγόνη(καλά εκεί καλά έκανε κατά εμέ)
Ε , μπάστα. Ουκ ολίγα έχει κάνει το μανάρι μας.
Και ας μην θυμηθώ τα μύρια όσο σε Λουκά και Νόρα.
Και πάμε να της δώσουμε συγχωροχάρτι.Καλά μην τρελλαθούμε τελείως πια!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 12:46 am

Fay, αν είχαμε καιρό και διάθεση, και δεν ήταν και αργάμιση (όπως έλεγε μιά ψυχή που δεν μας τιμά τελευταία με τα γραπτά της) θα κάναμε μιά ανάλυση μιάς μιάς των αμαρτιών της Νταίζης, και θα βλέπαμε οτι κατά κάποιο τρόπο, όλες έχουν μιάν εξήγηση (εξήγηση, όχι δικαιολόγηση, προς άρσην παρεξηγήσεως). Ας τη βάλουμε λίγο στην άκρη, μην της φορτώνουμε και το προπατορικό, γιατί υπάρχουν κι άλλες χαμένες ψυχές στην Εδέμ, που αξίζουν την προσοχή μας, με τον ίδιο τρόπο που την αξίζει κι η Νταίζη, ίσως και περισσότερο.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 8:38 am

JESSIE έγραψε:
Fay, αν είχαμε καιρό και διάθεση, και δεν ήταν και αργάμιση (όπως έλεγε μιά ψυχή που δεν μας τιμά τελευταία με τα γραπτά της) θα κάναμε μιά ανάλυση μιάς μιάς των αμαρτιών της Νταίζης, και θα βλέπαμε οτι κατά κάποιο τρόπο, όλες έχουν μιάν εξήγηση (εξήγηση, όχι δικαιολόγηση, προς άρσην παρεξηγήσεως). Ας τη βάλουμε λίγο στην άκρη, μην της φορτώνουμε και το προπατορικό, γιατί υπάρχουν κι άλλες χαμένες ψυχές στην Εδέμ, που αξίζουν την προσοχή μας, με τον ίδιο τρόπο που την αξίζει κι η Νταίζη, ίσως και περισσότερο.....

Ειλικρινά με κάθε καλή διάθεση θα ήθελα να ακούσω την αιτιολόγηση σου

Γιατί η Νταίζη εφόσον ήδη είχε σχέση με το Χρήστο μπήκε στη ζωή του Λουκά και προσπάθησε να τον παντρευτεί εκβιάζοντας. Και μη μου πεις για να ξεφύγει απ το βούρκο γιατί ταυτόχρονα μηχανοραφούσε με την Αντιγόνη και ήξερε οτι είναι κόρη της οπότε ούτε για τα χρήματα το έκανε ούτε για να κάνει μια ήρεμη ζωή

Γιατί μια γυναίκα που έχει βιαστεί σε τρυφερή ηλικία χρησιμοποίησε το σώμα της κάνοντας στρηπτηζάκι στο Ρούσσο για να τον κρατάει στο χέρι

Με ποιό σκεπτικό έκανε απανωτές δολοφονικές απόπειρες κατά της Εύας και του αγέννητου παιδιού που ήταν επιπλέον ανήψι της. Τι ώθησε μια γυναίκα που έχει βιαστεί να επιτίθεται σε μιά άλλη με παρεμφερή βιώματα. Λογικά επειδή ακριβώς η Εύα είχε τις ίδιες μ αυτήν τραυματικές εμπειρίες θα έπρεπε να την προστατεύει κι όχι να επιτίθεται

Ακόμη και το γεγονός οτι δημοσιοποίησε την κληρονομιά του μωρού δείχνει εμπάθεια. Είναι σαν να έλεγε δεν τα πήρα εγώ δεν θα τα χαρεί κανένας. Αν δεν ήταν ο Μπέλλος θα μπορούσε να είναι κάποιος άλλος που θα απήγαγε το μωρό για τα λεφτά του απ την ώρα που έκανε την κληρονομιά πρωτοσέλιδο.

Τι δικαιολογητικό μπορεί να βρεί κανείς σε μια γυναίκα που παντρεύτηκε τον πρώτο ηλίθιο (όπως πίστευε τότε οτι ειναι ο Μπέλλος) φραγκάτο και βάλθηκε να τον σκοτώσει για να του πάρει την περιουσία του.

Πως μια γυναίκα που εμφανίζεται οτι δεν αγαπάει κανέναν εκτός απ το Χρήστο (η ίδια έχει πει οτι ούτε το παιδί της δεν αγαπάει) δεν παράτησε τα πάντα γι αυτόν που την αποδέχτηκε αλλά παζάρευε διαμάντια και λεφτά για να δώσει τα στοιχεία που απαιτούνταν για την αποφυλάκισή του

Πάνω απ όλα πως μια γυναίκα που λέει οτι κυρίως ζητούσε αποδοχή και οτι χτυπούσε επειδή δεν την αγκάλιασε ποτέ κανένας έφτασε να επιτίθεται σε αθώους. Νομίζω οτι ο λυσσασμένος τρόπος που επέμενε να μη γεννηθεί το μωρό της Εύας λέει πολλά και ακόμη περισσότερα λέει ο κυνισμός με τον οποίο δικαιολογήθηκε. Δεν ήθελα να τη σκοτώσω να την κάνω να αποβάλλει ήθελα.

Θα έλεγα οτι ίσως και να προσπαθεί να εκδικηθεί όλο τον κόσμο για όσα έπαθε εκείνη αν την έβλεπα να αποζητάει αγάπη. Εκείνη δεν ζήτησε ποτέ την αγάπη που της στέρησαν. Τα λεφτά που θα μπορούσε να έχει ζητούσε και ζητάει. Γι αυτά εκβίασε προσπάθησε να σκοτώσει και διέλυσε ζωές.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μανωλίδου στις Παρ Απρ 01, 2011 9:14 am, 1 φορά

Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από aglaitsa Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 8:58 am

κανεις απο τους τηλεθεατες(και το τονιζω αυτο) δεν προκειται να δωσει συγχωροχαρτι στην νταιζη
ολοι θυμομαστε πολυ καλα το τι εχει κανει απλα στην παρουσα φαση κανουμε λιγο τα "στραβα ματια" γιατι βοηθαει τους ηρωες που αγαπαμε
οταν τελειωσει και αυτη η κριση θα επανελθει ο" παλιος κακος εαυτος της που ολοι μισησαμε...."
οσο για το επεισοδιο εμενα μου αρεσε αρκετα
το ρολογακι με αγχωσε πολυ και μου αρεσε αυτο....
οισκηνες λουκα νορας ηταν λιωτικες....και ειδικα στο τελευταιο φιλι νομιζω πως θα μπορουσα να ειχα καταρευσει αν δεν ειχα διαβασει τα προσεχως
ο λουκας να κινδυνευει και να το ξερει και παρολαυτα να συνεχιζει για να μην τρομαξουν οι υπολοιποι και κυριως το νορακιτου
εγω αυτον το λουκα λατρεψα απο τον πρωτο κυκλο και χαιρομαι πολυ που επεστρεψε
οσο για την παρεα ,ενωμενη στα δυσκολα οπως παντα και ,με κινδυνο να δυσαρεστησω καποιους ,ο λευτερης ειναι πλεον μελος αυτης της παρεας

υγ1 λετε το γραμμα της νταιζης να ελεγε πως ο αρης δεν ειναι παιδι του λουκα?
υγ2 ποτε επιτελους θα βρεθει καποιος να "καθαρισει " την νταιζη?
υγ3 παντως του μπελου δεν του το ειχα
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 10:08 am

Εμένα δεν μου άρεσε καθόλου το επεισοδιάκι!!!

Τζου τζου τζου τζου τζου!

Μήπως να φέρουμε τον Σουλτάν να κάνει εμφάνιση??

ΩΩΩΩΩΩΩΩ......Σουλταν!

Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 10:23 am

Το επεισόδιο ήταν ένα χάλι και μισό και νομίζω ότι βλέπω άλλη σειρά εδώ και πάαααααααααρα πολύ καιρό ! Μην πω πόσο καιρό έχω να δω τη σειρά live !

Έτσι κι αλλιώς έχω και 3 παιδιά να μεγαλώσω και καινούργιο boyfriend να ασχολούμαι .... Nyxia Nyxia

Παρόλα αυτά, ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τι είναι ο λούτσος .... lmao lmao

Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 10:26 am

"Μανωλίδου", για να μην μακρυγορώ, εγω βλέπω τη Νταίζη σαν ένα άτομο που έχει κακοπάθει, από πολύ τρυφερή ηλικία, και μεγαλώνοντας, της έγινε εμμονή να εκδικηθεί το σύμπαν, να πάρει το αίμα της πίσω, ανεξάρτητα με το ποιός την έβλαψε, όλους τους βλέπει σαν εχθρούς της. Κι επειδή η βία φέρνει κι άλλη βία, όλοι της φέρονται περιφρονητικά, κι αυτό την πεισμώνει ακόμη περισσότερο, επιζητώντας να τους αποδείξει οτι είναι πιό έξυπνη, πιο καπάτσα απ'αυτούς. Η ανασφάλεια που πέρασε σαν μπουζουξού δευτέρας διαλογής, την κάνει να θέλει να μαζεύει χρήματα, κάτι σαν τον Σκρούτζ ένα πράγμα, κι αν αυτά ανήκουν σε άλλους και τους τα παίρνει με πονηριά ή με εκβιασμό, το χαίρεται ακόμη περισσότερο. Οπως πολλές χαμένες ψυχές, έχει μιιά παθολογική αδυναμία σε κάποιον, κι αυτος είναι ο Χρήστος. Επειδή της το ζήτησε ο Χρήστος έκανε ό,τι έκανε με το Ρούσσο. Για να ζήσει μιά πλούσια ζωή με το Χρήστο, επεδίωξε να παντρευτεί, σε πρώτη φάση, το Λουκά, και μετά, όταν "ανοιξε η τύχη της" το Μπέλλο, για να του φάει την περιουσία και μετά να ζήσει με το Χρήστο. Δεν καταλαβαίνει και δεν θέλει να καταλάβει οτι το Χρήστο δεν τον ενδιαφέρει ο πλούτος, θέλει μονο την ίδια, έστω και χωρις δεκάρα. Τώρα για τις απόπειρες κατά της Εύας, εκείνη την εποχή έμαθε οτι μάνα της ήταν η Αντιγόνη, η οποία της ζήτησε να χρησιμοποιήσει τις γνωριμίες της στον υπόκοσμο για να τρομοκρατήσει την Εύα και να την κάνει να γυρίσει στη συζυγική παστάδα.... Η Νταίζη βρήκε σ'αυτό την τέλεια ευκαιρία να μπεί (πλαγίως) στην πλούσια οικογένεια όπου ανήκε χωρις να το ξέρει. Και το αντιμετώπισε όπως οι μπράβοι που αναλαμβάνουν ένα συμβολαιο, γιατί η Εύα και το παιδί που περίμενε της ήταν εντελώς ξένοι και αδιάφοροι. Εξακολουθώ δε να μην πιστεύω οτι σκοπός της Αντιγόνης (και άρα και της Νταίζης) ήταν να σκοτώσουν την Εύα. Βέβαια υπήρχε το ρίσκο να συμβεί και αυτό, αλλά δεν ήταν αυτός ο σκοπός καμμιάς από τις δύο. Το Μπέλλο ήθελε να τον σκοτώσει γιατί είχε βάσιμες υποψίες οτι αυτός την παντρεύτηκε για να την σκοτώσει, με σκοπό να της φάει τη "δική της" περιουσία. Τη μάνα της ήθελε να τη σκοτώσει γιατί φοβόταν οτι θα άλλαζε τη διαθήκη της και έτσι θα έχανε όλα της τα δικαιώματα στην περιουσία της., για να μην αναφέρω και το μίσος που πρέπει να της είχε, που την πέταξε. Είναι ένα πλάσμα που βρίσκεται σε μόνιμη άμυνα, χρησιμοποιώντας όμως την επίθεση σαν μόνο της όπλο. Είναι δύσκολο να την καταλάβει κανείς, πόσο μάλλον να την δικαιολογήσει, αλλά υπάρχουν χειρότερα πράγματα που θα μπορούσε να είχε κάνει κάποια άλλη στη θέση της, πχ. να σκοτώσει το δικό της μωρό, για να ζήσει ελεύθερη, αλλά δεν το έκανε. Διάλεξε τη λύση να το δώσει σε κάποιον με εχέγγυα καλού πατέρα, ώστε να το σώσει. Κάτι τελευταίο, δεν βλέπω προσπάθεια αγιοποίησής της, μέχρι τώρα, επειδή συμπάθησε τη Στέλλα που της φέρθηκε καλά, δεν σημαίνει οτι θα πήγαινε στο Μπέλλο σαν προβατο για σφαγή, και είδαμε οτι αρχικά αρνήθηκε κάτι τέτοιο. Για το δικό της καλό έκανε την υπέρβαση, κι όχι για το καλό της Στέλλας.
Αυτό που δεν δέχομαι, είναι αυτή η αντιμετώπισή της σαν κατσαρίδας, άντε παιδιά, ποιός θα βρεθεί να τη "φάει" να τελειώνουμε.... Κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα στην δεύτερη ευκαιρία, όσα κι αν έχει κάνει, δεν είναι σκουπίδι να τον πετάξεις στον σκουπιδοντενεκέ!. Προυπόθεση για να σωθεί, βέβαια , είναι να μεταμεληθεί και να αλλάξει, κι αυτό δεν το έχουμε δεί ακόμη....
Αυτά τα "ολίγα" και καλό μας μήνα!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 10:27 am

Ελένη Ματεάκη έγραψε:Το επεισόδιο ήταν ένα χάλι και μισό και νομίζω ότι βλέπω άλλη σειρά εδώ και πάαααααααααρα πολύ καιρό ! Μην πω πόσο καιρό έχω να δω τη σειρά live !

Έτσι κι αλλιώς έχω και 3 παιδιά να μεγαλώσω και καινούργιο boyfriend να ασχολούμαι .... Nyxia Nyxia

Παρόλα αυτά, ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τι είναι ο λούτσος .... lmao lmao

Κακώς δεν παρακολουθείτε την σειρά αγαπητή μουgibbs
Παραδίδει μαθήματα αυτόματης ανατροφής παιδιών
Καμιά δεν τα ταίζει καμιά δεν τα φροντίζει κι όμως τα παιδάκια τους μεγαλώνουν και γίνονται τόσο φρόνιμα που δεν τα βλέπει και δεν τα ακούει άνθρωπος soutien

Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 11:06 am

Αγαπητή Ελένη συνιστώ να παρακολουθήσεις τη σειρά δια έναν ακόμα λόγο, έκανες βλακεία με το διαζύγιο, αν ήσουν πιο επιμελής τηλεθεάτρια θα τον έστελνες στα θυμαράκια να σου μείνει και η περιουσία!

ΥΓ. Γιατί αμφισβητούμε ακόμα και δηλώσεις των σεναριογράφων προκειμένου να τους υποστηρίξουμε απορώ πάντως..

Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 11:17 am

Εδώ και 3 μέρες δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου και χθες είπα να κάτσω να δω επεισόδιο...Τι το θελα??? Να συγχυστώ? Καλά δεν είχα ηρεμήσει ..? Ευτυχώς λίγο η κούραση λίγο το επεισόδιο στο πρώτο μισαωράκι με πήρε ο ύπνος lmao lmao lmao και ξύπνησα αφού είχε τελειώσει το επεισόδιο.....

Επιτέλους σήμερα τελειώνει η απαγωγήηηηη .Αν μπορεί να την πει κάποιος απαγωγή αυτό που είδαμε lmao lmao lmaolmao lmao lmao
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 2:52 pm

Εγω ευχομαι η Νταίζη και το σχεδιο της να θριαμβευσουν!

Με τιμη ο φιλος σας!

Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από elenp Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 3:29 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη που ήταν στο σπίτι και ο Λουκάς έστειλε μήνυμα για να κανονίσει, οι ερμηνείες όλων τους πολύ ωραίες. Η σκηνή με τον Νικόλα και την Δάφνη να συζητάνε για το τί του είπε η Νταίζη και εκείνος να μην λέει τίποτα γιατί συννενοήθηκαν και με τον Λουκά και τον αστυνόμο να μην πουν τίποτα γι' αυτό ήταν πολύ καλή, η Δάφνη να επιμένει και να έχει ψυλλιαστεί ότι κάτι παίζει αλλά ο Νικόλας τα είπε έτσι ώστε να μην καταλάβει κάτι. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο κρεβάτι ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς δεν είπε τίποτα για το σχέδιο και η Νόρα σκεφτόταν τον ίδιο, την μαμά της και τον μπαμπά της και ο Λουκάς της έκανε και χιούμορ. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, τον Λουκά, τον Νικόλα και την Εριέττα στο γραφείο ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς ενημέρωσε τον Μπέλλο για τα χρήματα και συμφώνησαν. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη στο σπίτι που ετοιμάστηκε ο Λουκάς για να πάει να παραδώσει τα χρήματα και να πάρει την μαμά της Νόρας, ήταν πολύ ωραία.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από rachel Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 4:12 pm

Στέλλα Βυζαντάκου έγραψε:Αγαπητή Ελένη συνιστώ να παρακολουθήσεις τη σειρά δια έναν ακόμα λόγο, έκανες βλακεία με το διαζύγιο, αν ήσουν πιο επιμελής τηλεθεάτρια θα τον έστελνες στα θυμαράκια να σου μείνει και η περιουσία!

ΥΓ. Γιατί αμφισβητούμε ακόμα και δηλώσεις των σεναριογράφων προκειμένου να τους υποστηρίξουμε απορώ πάντως..

Ποιος θα μου το λεγε οτι θα συμφωνουσα με τα λεγομενα της κας Βυζαντακου..... affraid

Απορω μαλιστα κυρια Βυζαντακου μου πως δεν εχετε ταχθει και εσεις στο πλευρο της (πρωην) συναδελφου σας και δεν συμμεριζεστε την ξεκαθαρη πλεον προσπαθεια αγιοποιησης της.... Impatient

Παντως συνεχιστε να παρακολουθειτε την σειρα και παρτε και κανενα παραδειγμα απο την Νταιζουλα.... ισως καποτε και εσεις αν αφησετε το οφωνο και αρχισετε τις δολοφονικες αποπειρες, εκβιασμους, κλεψιες θα φτασατε στο σημειο να ειστε ζαμπλουτου αλλα συγχρονως τσακαλι στα νομικα, οικονομικα, αστυνομικα, ψυχολογικες αναλυσεις, εκτιμησεις διαμαντιων, διαπραγματευσεις τραπεζιτων, μελλοντικες προβλεψεις και ΚΥΡΙΩΣ παντα αγνη και πονεμενη..... Nyxia

Γενικα η αποστροφη χτυπησε κοκκινο στο χθεσινο επεισοδιο...... vomit

Οποτε ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗΣ το αναγνωσμα προσχωμεν...... η συνεχεια στις 19.00 στο Μega.... livani

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 4:28 pm

rachel έγραψε:
Στέλλα Βυζαντάκου έγραψε:Αγαπητή Ελένη συνιστώ να παρακολουθήσεις τη σειρά δια έναν ακόμα λόγο, έκανες βλακεία με το διαζύγιο, αν ήσουν πιο επιμελής τηλεθεάτρια θα τον έστελνες στα θυμαράκια να σου μείνει και η περιουσία!

Ποιος θα μου το λεγε οτι θα συμφωνουσα με τα λεγομενα της κας Βυζαντακου..... affraid

Απορω μαλιστα κυρια Βυζαντακου μου πως δεν εχετε ταχθει και εσεις στο πλευρο της (πρωην) συναδελφου σας και δεν συμμεριζεστε την ξεκαθαρη πλεον προσπαθεια αγιοποιησης της.... Impatient

Παντως συνεχιστε να παρακολουθειτε την σειρα και παρτε και κανενα παραδειγμα απο την Νταιζουλα.... ισως καποτε και εσεις αν αφησετε το οφωνο και αρχισετε τις δολοφονικες αποπειρες, εκβιασμους, κλεψιες θα φτασατε στο σημειο να ειστε ζαμπλουτου αλλα συγχρονως τσακαλι στα νομικα, οικονομικα, αστυνομικα, ψυχολογικες αναλυσεις, εκτιμησεις διαμαντιων, διαπραγματευσεις τραπεζιτων, μελλοντικες προβλεψεις και ΚΥΡΙΩΣ παντα αγνη και πονεμενη..... Nyxia

Γενικα η αποστροφη χτυπησε κοκκινο στο χθεσινο επεισοδιο...... vomit

Οποτε ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗΣ το αναγνωσμα προσχωμεν...... η συνεχεια στις 19.00 στο Μega.... livani

Κατάντια ε; Το είπα εγώ.. Κάντε έρωτα, όχι επεισόδια!!! Προσοχή μονο μην κάνετε έρωτα στα επεισόδια!!! Γιατί έχουν γ.... λίγο τελευταία! xoxo

Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Απρ 01, 2011 5:31 pm

fay66 έγραψε:Παιδιά μην τρελαθούμε με την Νταίζη.
Παντρευόταν το Λουκά , του βουτά το σπίτι.
Από το Χρήστο , αν και όντως αυτόν τον αγαπά , όλο και κάτι ήθελε.
Πλησίασε το Ρούσσο , λόγο του Χρήστου.
Πήγε να φάει την Εύα και το μωρό , λόγω της διαθήκης.
Εκβίασε Εριέττα-Στέφανο-Πέτρο τους τα βούτηξε.
Παντρεύτηκε τον Μπέλλο για να κάνει απόπειρες να τον ξεκάνει.
Βουτάει από το άλλο αγιόπαιδο τα λύτρα.
Παίρνει τα διαμάντια από το Λευτέρη.
Και τα παίρνει όλα από την Αντιγόνη(καλά εκεί καλά έκανε κατά εμέ)
Ε , μπάστα. Ουκ ολίγα έχει κάνει το μανάρι μας.
Και ας μην θυμηθώ τα μύρια όσο σε Λουκά και Νόρα.
Και πάμε να της δώσουμε συγχωροχάρτι.Καλά μην τρελλαθούμε τελείως πια!!!

fay μαζι σου συμφωνει μόνο η Μαρίκα!
Εγω αγαπω τη Νταίζη και τις ευχομαι τα καλυτερα
να ζησει σαν τα ψηλά βουνα! ^^
Ψιλά γραμματα όλα υατα που λετε xoxo

Επεισόδιο 537 - Ημερομηνία 31-03-2011 - Σελίδα 3 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης