Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

+52
Ioanna T
rachel
trelli petrakitsa
st@cy
ProudMaslowqueen
Dorina <3 Πέτρος
ale3ia_eva&nora!!!
lizzie
kapetanissa
nefelik
evanna
MarCia
stephanos13
almaresi
zeta88
roria
katie007
soso
Edemgiapanta
evaki16
pasxalitsa
tsourdalitsa
sarita
fay66
JESSIE
Aria
AmaliaPetros_fan1
Ezantakou
jim7
nadiap
Cancoon
Caroline
nikidanis
KatsaroYpotheto
marakii
tzibirdika
νοριτσα
mary32
fay
edem4ever
Καρ-Mik
xristinaki_noraloukofan
Dimitraaa
Δ.Μπέλλος
Antigoni!
loukasnora
taradoula
fantina
ellie
gxnel
loukitsa
Clarabelle
56 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap10%Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 10% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap14%Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 14% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap6%Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 6% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap2%Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap2%Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap8%Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 8% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap57%Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 57% 
[ 47 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 83
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από edem4ever Κυρ Απρ 03, 2011 2:24 pm

"Δεν ψηφίζω, πενθώ... Μπέλλος Τέλος..."

Πάει ο Μπέλλος, πάει μας άφησε, μόνους σε κάποια γωνιά, αχ να 'τανε Θεέ μου καλύτερα φάρσα... Να 'ταν Πρωταπριλιά... Aww Ξεκίνησε να συναντήσει το Λουκά και βρήκε το χάρο, συγγνώμη, τη Νταίζη εμπρός του... Snif Το παραδέχομαι ήταν εντυπωσιακή η έκπληξη, φορούσε μίνι και δεκάποντο... imarton Πυροβόλησε και η Νταίζη σοριάστηκε στο μαύρο χώμα -δεν φταίω εγώ ήταν νύχτα! Και τότε ένας πυροβολισμός έσκισε τον αέρα και έπεσε κι εκείνος δίπλα στην αγαπημένη του -λέμε τώρα- σύζυγο... Εκείνη δυστυχώς σηκώθηκα, εκείνος έμεινε κάτω.... Snif Τα τελευταία του λόγια ήταν γεμάτα τρυφερότητα για την συζυγό του και μας συγκίνησαν όλους... Matakia Το ρολόι μηνέδισε και τα μάτια του Μπέλλο σφραγισαν για πάντα... Ανάθεμα την ώρα, κατάρα τη στιγμή, σκοτώσαν οι εχθροί μας το γελαστό παιδί.... Snif Snif

Η χαροκαμένη χήρα στενάζει και χτυπαέι το στήθος της -την πόνεσε η σφαίρα-, ψάχνει να βρει αγαπημένα αντικείμενα που να της θυμίζουν το παλικάρι που θα το φάει το μαύρο χώμα, πλιάτσικο το είπε, μεσα στον πόνο της... Οι συνάνθρωποι της τη στηρίζουν ο καθένας όπως μπορεί, με τάματα, με λαμπάδες, με αρτοκλασίες, με παρεκλίσεις, με δοξολογίες... Κι όποιος ξαναβλασφημίσει φωτιά ωσάν άστρο που καίγεται θα πέσει στο κεφάλι του... livani


Η ζωή όμως συνεχίζεται πια στους παλιούς της ρυθμούς... Τα διαμάντια επιστρέφουν, το ίδιο και ο φόνος της Άννας... Η Δάφνη καυγαδίζει με το Νικόλα και ο Ηλίας κάνει το Χατζηνικολάου σε debate... Ο Στέφανος πεινάει Love! και η οικογένεια Ρούσσου επιστρέφει στην καθημερινότητα της....

Όχι δεν το ξέχασα! Η Νόρα είχε απορία για σε ποιο κλαμπ καλούν το Λουκά και είπε να το τσεκάρει... imarton Αντιμετώπισε βέβαια τον άνθρωπό της, για τον όποιο λίγο πριν κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό, σαν ξένο... Εννοείται ότι θα αγκάλιαζε την μητέρα της αλλά και ο Λουκάς δεν είχε παέι για ψώνια στο σούπερ.... imarton

Το επεισόδιο της Παρασκευής πατούσε το μισό στη βδομάδα που τελείωνε και το άλλο μίσο στην εβδομάδα που έρχεται, δεν ξέρω αν πρόκειται για διαστροφή δική μου ή της σειράς αλλά θα προτιμούσα να ξαναδώ την απαγωγή και όχι αυτά που έρχονται....

Ζωή σε μας....
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Απρ 03, 2011 2:43 pm


Γιάννα, τέλειος ο σχολιασμός κι αν μην είχε θεματική εστίαση.... Εγώ το είπα, θα λέμε ας είχαμε κι άλλη μιά απαγωγή, να ησυχάσουμε λιγάκι, αλλά ποιός με άκουγε? Από Δευτέρα τα κεφάλια (ξανά) μέσα λοιπον!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Απρ 03, 2011 3:26 pm


Μπέλλος τέλος και η απώλεια του αβάσταχτη. Έχετε αντιληφθεί οτι απομείναμε χωρίς βαρβάρους; Είχαμε το Μπέλλο να τον φοβόμαστε τώρα τι;

Ο Ρούσσος που χθες καθόταν στα καρφιά μέχρι να σιγουρευτεί οτι ο Λουκάς θα βγεί απ αυτήν την περιπέτεια σώος και ασφαλής σας φαίνεται οτι θα μπορούσε να τους καταστρέψει με τη θέλησή του ή πάμε για κόντρα δύο αντρών που κατά βάθος αγαπιούνται και θα δούμε φαρσοκωμωδία;

Η Νταίζη αυτό το άγιο κορίτσι έγινε ξεκάθαρο οτι δεν πειράζει ΠΟΤΕ κάποιον αν δεν την πειράξει. Εξαιρούνται τα βρέφη με κληρονομιές και οι σύζυγοι βεβαίως βεβαίως. Το βρέφος δεν το πειράζει πια γιατί έτσι κι αλλιώς την κληρονομιά του δεν μπορεί να τη βάλει στο χέρι και τον σύζυγο τον ξέκανε. Οπότε ούτε κι αυτή πρέπει να τη φοβόμαστε μιας κι η παρέα θα πίνει νερό στο όνομα της ηρωίδας αγίας

Ο Στέφανος ο εκδικητής έχει καταλήξει μπροστά σε μια τζαμαρία να ατενίζει το άπειρο και να προσπαθεί να αποφασίσει ποιά γυναίκα θα διαλέξει μιας και κυρίες και κατίνες σφάζονται για δαύτον οπότε να δράσει δεν υπάρχει πλεον ελπίδα. Υποθέτω λοιπόν οτι ούτε θα κάνει πια τίποτα ούτε θα τιμωρηθεί για τις ζωές που κατέστρεψε. Στα μυστικά τιμωρούνται επιλεκτικά οι ήρωες.

Η Εριέττα που δεν την γνωρίζουμε καλά δείχνει να είναι ένα μονοδιάστατο πλάσμα. Ενα καλό κορίτσι που ερωτεύτηκε αγαπάει τον αδελφούλη του και τέλος. Ούτε απο εκεί περιμένουμε δράση.

Ο Λευτέρης το τελευταίο διάστημα δεν κάνει τίποτα αν πρώτα δεν πάρει άδεια απ την Εύα οπότε ούτε κι απο εκεί έχουμε κίνδυνο

Μας απόμεινε η Αντιγόνη που όμως είναι υπόδικη και δεν μπορεί να κάνει και πολλά

Οπότε μετά το τέλος του ''δαιμόνιου'' Μπέλλου τι περιμένουμε; Αυτή είναι η μεγάλη μου απορία. Προσωπικά δεν περιμένω τίποτα εδώ και καιρό αλλά είπα μήπως έχει κάποια απο σας κάποια ενδειξη που μου έχει διαφύγει.

Η Νταιζούλα λοιπόν κατέστρωσε το σατανικό σχέδιο που θαύμασε σύσωμο το καστ συμπεριλαμβανομένης της Ελληνικής αστυνομίας. Εμένα αυτό το επιτελικό σχέδιο μου διαφεύγει ακόμη. Αν κατάλαβα καλά η ιδέα ήταν αντί του Λουκά να εμφανιστεί ο ράμπο Νταίζη οπότε ο απαγωγέας να χάσει το μπούσουλα και να αναγκαστει να πυροβολήσει για να νομιμοποιηθεί η αστυνομία και να του τη μπουμπουνίσει.

Μπράβο στην Ελληνική αστυνομία. Έτσι Πρέπει να βοηθάμε κάποια που γνωρίζουμε οτι ειναι υπεύθυνη για δολοφονικές απόπειρες να ξεκάνει όποιον την κοντράρει. Συμπέρασμα μήπως η αστυνομία είναι ο εχθρός; Μήπως αφού επιθυμεί διακαώς να συμπεριλάβει στο δυναμικό της την Νταίζη στραφεί εκείνη κατά των αθώων;

Με το τέλος της απαγωγής είδαμε τα ζευγάρια.

Ο Μπέλλος υποσχέθηκε στη Νταίζη οτι θα συναντηθούν την κόλαση. Μήπως να το επισπεύδαμε ή θα συμβεί στα βαθειά της γεράματα αφού πρώτα θα την παντρέψουμε με το Χρήστο της και θα ζήσει ζωή χαρισμάμενη;

Ο Λουκάς με τη Νόρα μου προκάλεσαν εκνευρισμό. Η κυρία του κυρίου δεν του είπε ένα ευχαριστώ δεν έδειξε την ανακούφισή της που ο άντρας της ζωής της γύρισε καλά απλά τον έστειλε να μαγειρέψει και στρώθηκε στον καναπέ όσο εκείνος περιποιόταν τη μαμά της αρχίζοντας τις κατινιές με το ψάξιμο του κινητού του Με ενόχλησε το γεγονός οτι δεν τον εμπιστεύτηκε γιατί τον γνωρίζει μια ζωή αλλά περισσότερο με ενόχλησε που όταν βρήκε το μήνυμα δεν του ζήτησε να το ξεκαθαρίσουν οι δυό τους εδώ και τώρα. Οπότε προβλέπεται περιοδία και ξεκατίνιασμα. Καταλαβαίνω το ολίσθημα όσο κι αν δεν το δικαιολογώ αλλά δεν καταλαβαίνω την αντίδραση

Η Δάφνη επειδή ξέρει την εύθραυστη ψυχολογία του πατέρα της άρχισε να υστεριάζει στο Νικόλα γιατί δεν την ''παίξανε'' στην απαγωγή. Είμαι απ αυτούς που πιστεύουν οτι δεν πρέπει να αφήνουν τα κορίτσια στο σκοτάδι αλλά εδώ ήταν θέμα της αστυνομίας και κρέμονταν ζωές οπότε η εχεμύθεια επιβαλλόταν. Τη Δάφνη όμως ειλικρινά δεν την καταλαβαίνω. Τελείωσαν όλα καλά κι αντί να αισθάνεται ανακουφισμένη και να επικεντρωθεί στο πως θα συνεχίσει να κρατάει τον πατέρα της σπίτι έστω και με ένα ψεματάκι οτι τον έχουν ακόμη ανάγκη, άρχισε τον καυγά να τον διώξει μια ώρα αρχύτερα. Υποθέτω οτι απ την επομένη θα τρέχει να τον μαζέψει και πάλι απ την κατασκήνωση.

Ο Στέφανος και η Εριέττα κλασικά στις θέσεις τους στη τζαμαρία. Καταλαβαίνω την ανακούφιση της Εριέττας για το καλό τέλος της ιστορίας εκείνο που δεν θα καταλάβω ποτέ είναι πως ο Στέφανος μιλάει με θαυμασμό για τη γυναίκα που έκανε τρεις απανωτές απόπειρες κατά του παιδιού του. Ελεεινή συμπεριφορά αν μιλάμε για γονιό αλλά αυτός μάλλον ΔΕΝ ειναι γονιός. Τελικά ο ήρωας που έπλασαν είναι λίγος και σαν άντρας (πάντα ανάμεσα σε δύο γυναίκες και πάντα αναποφάσιστος) και σαν γονιός Κρίμα το Σταύρου τι άλλο να πω μη τον σακατεύετε ξεκουνήστε τον

Η Νταίζη πήγε σπίτι συνάντησε το πεκινουά της και του έκανε ναζάκια. Τι γλυκόοοοοοοοοοοο

Ο Λευτέρης και η Εύα είχαν μικρή συμμετοχή κλασικά 30 δεύτερα. Είναι που είναι δέκα χρόνια ζευγάρι και δεν χρειάζονται να τους βλέπουμε είναι που δεν έχουν το παραμικρό πρόβλημα τι να πω δεν ξέρω. Σκέψου να μην κινδύνευε να μπει φυλακή με το θέμα των διαμαντιών και το φόνο της Άννας. Να μου πεις αυτά τα συζητάνε στις τζαμαρίες ο Στέφανος και η Εριέττα σιγά μη τα συζητάει κι ο Λευτέρης με την Εύα.

Η οποία Εύα στον κόσμο της. Όταν το παιδί μας απειλεί να φύγει απ το σπίτι προς άγνωστη κατεύθυνση με θυμό που μπορεί να το οδηγήσει σε επικινδυνα μονοπάτια δεν περιμένουμε μιά βδομάδα πριν ασχοληθούμε μαζί του. Βέβαια αν παράλληλα με την απαγωγή βλέπαμε την Εύα να ασχολείται και με τη Μαρίλια θα έπρεπε να της δώσουν σκηνές και μετά πότε θα προλαβαίναμε να ακούσουμε τους ύμνους για τη Νταίζη και της ατελείωτες αναλύσεις της Μελίτας και της Αμαλίας;

Απο δω και στο εξής αναρωτιέμαι τι μας περιμένει

Ιστορία μυστηρίου δεν έχουμε

Κακούς δεν έχουμε

Ερωτικές ιστορίες δεν έχουμε

Έχουμε να δουμε ξεκατίνιασμα και σπρώξιμο που θα πάει σύννεφο.........
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Απρ 03, 2011 4:16 pm


Μαρία, δυσοίωνο το κλίμα για τα προσεχώς, πράγματι.... Αν κρίνουμε απ'όσα είδαμε ώς τώρα, η Νταίζη θα αγιοποιηθεί προσεχώς, χάριν του Χρήστου, και άρα θα πάψει να ανήκει στους κακούς. Θα έχουμε βέβαια μιά σταθερή κακιά, την Αντιγόνη, αλλά δεν βλέπω τι άλλο κακό μπορεί να κάνει και σε ποιούς. Επίσης μάλλον ο Ρούσσος θα παρουσιάσει ένα άλλο προσωπο, θα επιτεθεί, και θα βγάλει κι άλλα μυστικά απ'το παρελθόν. Μ'αυτόν βλέπω να παίζεται το παιχνίδι, μ'αυτόν θα τα βάλουν όλοι, αυτός θα είναι ο εχθρός, δεν υπάρχει άλλος.... Στα ερωτικά, θα έχουμε το διπλό νταραβέρι του Στέφανου ( ο θεός να τους φωτίσει να κάνουν το σωστό), τα σύντομα καυγαδάκια Νόρα Λουκά και Νικόλα Δάφνης, και την Εύα σταθερά με το Λευτέρη, που ελπίζω να τους δούμε περισσότερο μαζί. Μιά αχτίδα χαράς προβλέπεται να έρθει απ'τη γέννηση της μπεμπούλας .... Πάντως αν δεν μας έχουν ετοιμάσει κάτι άλλο, θα αμφιβάλλω αν έχουμε να κάνουμε με τους ίδιους σεναριογράφους που γνωρίσαμε κι αγαπήσαμε.... Γι'αυτό περιμένω το φώς στην άκρη του τούνελ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Απρ 03, 2011 4:45 pm

JESSIE έγραψε:
Μαρία, δυσοίωνο το κλίμα για τα προσεχώς, πράγματι.... Αν κρίνουμε απ'όσα είδαμε ώς τώρα, η Νταίζη θα αγιοποιηθεί προσεχώς, χάριν του Χρήστου, και άρα θα πάψει να ανήκει στους κακούς. Θα έχουμε βέβαια μιά σταθερή κακιά, την Αντιγόνη, αλλά δεν βλέπω τι άλλο κακό μπορεί να κάνει και σε ποιούς. Επίσης μάλλον ο Ρούσσος θα παρουσιάσει ένα άλλο προσωπο, θα επιτεθεί, και θα βγάλει κι άλλα μυστικά απ'το παρελθόν. Μ'αυτόν βλέπω να παίζεται το παιχνίδι, μ'αυτόν θα τα βάλουν όλοι, αυτός θα είναι ο εχθρός, δεν υπάρχει άλλος.... Στα ερωτικά, θα έχουμε το διπλό νταραβέρι του Στέφανου ( ο θεός να τους φωτίσει να κάνουν το σωστό), τα σύντομα καυγαδάκια Νόρα Λουκά και Νικόλα Δάφνης, και την Εύα σταθερά με το Λευτέρη, που ελπίζω να τους δούμε περισσότερο μαζί. Μιά αχτίδα χαράς προβλέπεται να έρθει απ'τη γέννηση της μπεμπούλας .... Πάντως αν δεν μας έχουν ετοιμάσει κάτι άλλο, θα αμφιβάλλω αν έχουμε να κάνουμε με τους ίδιους σεναριογράφους που γνωρίσαμε κι αγαπήσαμε.... Γι'αυτό περιμένω το φώς στην άκρη του τούνελ....


Δυστυχώς δεν πείθομαι οτι ο Ρούσσος που να σου θυμίσω χθες καθόταν στα κάρβουνα όσο κινδύνευε ο Λουκάς θα προσπαθήσει να τους καταστρέψει

Η Αντιγόνη πάλι ή για να ακριβολογώ η κυρία Παπαδημητρίου με το ταλέντο της έχει πείσει οτι είναι σατανική και κατάφερε το εξίσου αξιοθαύμαστο να προκαλεί το θεατή να ανακαλύψει τι την οδήγησε σ αυτή τη συμπεριφορά χωρίς μάλιστα να την λιβανίζουν οι λοιποί για να πείσει.
Όμως αυτή τη στιγμή η Αντιγόνη είναι μόνη απέναντι σε όλους και μάλιστα χωρίς τη δύναμη που δίνει το χρήμα οπότε δεν βλέπω πως μπορεί να κάνει παιχνίδι

Οπότε ιστορία εκδικήσεων δεν βλέπω να υπάρχει αφού το παραμύθι τους δεν έχει ''κακό''

Τα διαμάντια άλλαξαν τόσες φορές χέρια που με κούρασαν. Ας τα βρουν ας τα κάνουν στραγάλια ας τα πετάξουν ας κάνουν ότι νομίζουν

Άρα ούτε η ιστορία μυστηρίου δεν μου λέει κατι αν βέβαια υπάρχει τέτοιο πράγμα γιατί ψάχνω αλλά δεν το βλέπω

Ερωτικές ιστορίες δεν υπάρχουν ή τουλάχιστον εγώ δεν τις βλέπω

Λουκάς και Νόρα και Νικόλας και Δάφνη είναι ήδη ζευγάρια και απλά τους ρίχνουν σε ξεκατινιάσματα για να γεμίζουν επεισόδια Ερωτική ιστορία έχουν δυό ήρωες μέχρι να καταφέρουν να να βρουν τις ισορροπίες τους Αφού γίνουν ζευγάρια με γάμους και παιδιά έχουν σκηνές ζωής. Δυστυχώς δεν δίνουν τέτοιες σκηνές πράγμα που έχει απογοητεύσει μεγάλο μέρος του κοινού που περιμενε την εγκυμοσύνη της Νόρας με χαρά γιατί απλά το Λουκά προσπαθούν να τον κάνουν Μάνο για να έχουν κάποια ιστορία

Το τρίγωνο προσωπικά με έχει κουράσει αφάνταστα γιατί έχω χάσει τον αριθμό πόσα τρίγωνα έχω δει σ αυτή τη σειρά και γιατί το ένα σκέλος του τριγώνου μου είναι όχι απλά αδιάφορο αλλά απωθητικό και δεν μιλάω ούτε για το Στέφανο ούτε για την Εριέττα. Ο Στέφανος βέβαια κατάφερε σε μιάμιση σεζόν να έχει μπερδευτεί σε δύο τρίγωνα και απο μόνο του αυτό είναι κουραστικό. Ας τον κατασταλάξουν κάπου να ξέρει και τι παίζει ο άνθρωπος γιατί έτσι όπως τον δείχνουν μου είναι παγερά αδιάφορος.

Εύα και Λευτέρης δεν έχουν καν ερωτική ιστορία. Έδωσαν μια σχέση με μισόλεπτες σκηνές και τέλος. Υποτίθεται οτι αυτή τη στιγμή έχουν τα περισσότερα θέματα αλλα δεν έχουν σκηνές Η Εύα είναι δεμένη με δύο παιδιά απο δύο άντρες που αδιαφόρησαν γι αυτά πλήρως και μια μάνα να την καταδυναστεύει συν ένα δύσκολο παρελθόν κι αυτά δεν λύνονται με μισόλεπτα απλά ξεπετιουνται. Ο Λευτέρης κάθε στιγμή κινδυνεύει να μπλεχτεί με τις βρωμιές των άλλων αλλά κι αυτός περιμένει να λύσουν άλλοι τα προβλήματά του διαφορετικά θα έπρεπε να αναλλάβει δράση και να του δώσουν σκηνές.

Ερωτική ιστορία ανάμεσα σε Ρουσσο και Στέλλα ειλικρινά δεν θέλω να δω. Μάλλον με απωθεί η ιδέα παρά με εξιτάρει.

Αν δεν υπάρχει μυστήριο δεν υπάρχει εχθρός και δεν υπάρχει έρωτας δεν ξέρω τι βλέπουμε

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Απρ 03, 2011 5:02 pm


Συμφωνώ με όλα, Μαρία, είμαστε σε ένα αδιέξοδο αυτή τη στιγμή και δεν έχουμε να περιμένουμε πολλά, από άποψη εξελίξεων.
Εχω μια ελπίδα (ίσως εσύ τον συμπαθείς το Ρούσσο, εγώ όχι) οτι ο εν δυνάμει κακός θα αποδειχτεί ο Ρούσσος, και δεν έχει σχέση αν συμπαθεί το Λουκά, γιατί και ο Αγγελος είχε μεγάλη αγάπη για το Στράτο, και είδαμε τι έκανε....
Νομίζω οτι και ο χωρισμός του απ'την Αμαλία έγινε γι'αυτό το σκοπό, για να μην έχει το δικό της αβαντάζ του χαρισματικού, αν κι αταίριαστου, ζεύγους, ώστε να μείνει μόνος του και να αλλάξει πρόσωπο εναντίον όλων. Η Στέλλα είναι η αφορμή, δεν νομίζω οτι θα παίξει κανένα "ειδύλλιο" μεταξύ τους, απλα θα είναι η μονη που (κλασσικά) θα τον βλέπει διαφορετικά απ'τους υπόλοιπους. Ελπίζω να μας ετοιμάζουν κάτι άλλο, που δεν το φανταζόμαστε, γιατί όπως είναι τα πράγματα, έχουμε λίγο βαλτώσει, οπότε ας περιμένουμε.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από st@cy Κυρ Απρ 03, 2011 6:00 pm

Ααααχχ κι ηταν ακομα μπουμπουκι,ανθος μ'ολη τη ζωη μπροστα του!!!!!!! Snif Snif Snif
Κριμααααααα εχασε ο κοσμος ενα λαμπρο μυαλο,τελος ο Μπελλος... Snif Snif Snif
Δε ψηφιζω,θρηνω.
Ιωαννα,να ζησεις να το θυμασαι κοριτσι μου.
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από fay Κυρ Απρ 03, 2011 6:25 pm

Συμφωνώ με την πλειοψηφία του φόρουμ που πενθεί για το Μπέλλο αλλά πιστεύω ότι το πιο θλιβερό δεν είναι ο θάνατός του αλλά η τραγική μετάλλαξη που υπέστη αυτός ο χαρακτήρας από την αρχή που τον γνωρίσαμε. Ήταν ο επιχειρηματίας και συνεργάτης του Μάνου και παράλληλα συνωμοτούσε με το Στέφανο για να σκάψουν το λάκκο του Μάνου. Μέχρι εκεί μπορώ να δεχτώ τη γνησιότητα του χαρακτήρα του, άλλωστε όσοι ανακατεύονται με επιχειρήσεις δεν είναι πάντα καθαροί και διάφανοι. Μην ξεχνάμε τι έκανε ο Μάνος στον πρώτο κύκλο. Ας δεχτώ και ότι ο Μπέλλος ερωτεύτηκε τη Νόρα και θέλοντας να είναι ξεκάθαρος απέναντί της της μίλησε ανοιχτά για το διπλό παιχνίδι που έπαιζε με το Στέφανο σε βάρος του Μάνου. Ήξερε ότι η Νόρα είναι φίλη του Μάνου και δε θα δεχόταν ποτέ κάποιον που συνωμοτεί για να τον καταστρέψει. Ο Μπέλλος λοιπόν ακυρώνει το σχέδιό του και επιπλέον βοηθάει το Μάνο να ξαναπάρει την εταιρεία του πίσω. Αυτό αποδεικνύει ότι έβαζε τα αισθήματά του για τη Νόρα παραπάνω από τις επιχειρήσεις και είχε σκοπό να την κάνει ευτυχισμένη. Αυτό προς τιμήν του και το εκτιμώ και το αποδέχομαι.
Από εκεί και πέρα όμως ο χαρακτήρας του Μπέλλου άρχισε να διακωμωδείται, κυρίως από την αδυναμία του να αντιληφθεί τι συνέβαινε ανάμεσα στο Λουκά και τη Νόρα. Όταν ζητούσε από το Λουκά να μεσολαβήσει γι' αυτόν στη Νόρα στο επεισόδιο 279 του ανέφερε ότι στην αρχή είχε πιστέψει ότι κάτι έπαιζε μεταξύ τους. Στη συνέχεια όμως οι όποιες υποψίες είχε αποδυναμώθηκαν παρ' όλο που ένα σωρό ενδείξεις περνούσαν μπροστά στα μάτια του, για παράδειγμα όταν τους έπιασε να φιλιούνται στο γραφείο. Ο Λουκάς του πρόσφερε βοήθεια και συμβουλές για να κατακτήσει τη Νόρα και ούτε μια στιγμή δεν αναρωτήθηκε γιατί το έκανε αυτό. Και εδώ να σημειώσω ότι βρίσκω υπερβολικό ένας γνωστός και φτασμένος επιχειρηματίας που είχε μάλιστα κι ένα γάμο στο ενεργητικό του να χρειάζεται ερωτικές συμβουλές σα να είναι δεκαπέντε χρονών, και μάλιστα να τις δέχεται από έναν άντρα που είχε έστω και μια υποψία ότι τρέφει κι αυτός αισθήματα για τη Νόρα. Επίσης από τη μια η Νόρα ήταν συγκρατημένη μαζί του όταν ήταν μόνοι και από την άλλη διαχυτική όταν τους έβλεπε ο Λουκάς. Ακόμη κι αυτή η αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά της δεν τον έβαλε σε υποψίες. Το αποκορύφωμα ήταν στο μπάτσελορ του Λουκά όπου είδαμε το θέατρο του παραλόγου, τρεις κι ένας ηλίθιος. Θεωρώ τελείως εξωπραγματικό να μην καταλαβαίνει τίποτα ένας άνθρωπος που βασίστηκε στο μυαλό του για να κάνει επιχειρήσεις. Ήταν απαράδεκτος ο τρόπος που γελοιοποίησαν το χαρακτήρα του Μπέλλου από τα επεισόδια της Χαλκίδας και μετά. Και με αυτό τον τρόπο πέρασε και στη συνείδηση των τηλεθεατών σαν ο ηλίθιος Μπέλλος που τον κορόιδεψε η Νόρα και στη συνέχεια τον εκμεταλλεύτηκε η Νταίζη. Και ξαφνικά έγινε η γελοία μετάλλαξη και αποδείχτηκε ότι ο Μπέλλος δεν είναι αυτός που φαινόταν (για το Στέφανο το ακούγαμε ενάμιση χρόνο, από αλλού μας ήρθε) και από ηλίθιος ερωτοχτυπημένος έγινε απαγωγέας και δολοφόνος. Δεν τον χρησιμοποίησε η Νταίζη, αλλά εκείνος την άφησε να το πιστεύει. Και κατέληξε να είναι το απόλυτο έγκλημα μόνο και μόνο για να γίνει ηρωίδα η Νταίζη και να φορέσει όχι μόνο φωτοστέφανο αλλά και παράσημα, γιατί ασφαλώς μετά από τέτοια τολμηρή επιχείρηση η αστυνομία θα την παρασημοφορήσει.
Θεωρώ τραγικό και όχι αστείο να βλέπω έναν άντρα που κάποτε έλεγε στη Νόρα ότι ονειρευόταν να κάνει οικογένεια μαζί της να κρατά όμηρο την ίδια της τη μητέρα και να την απειλεί και επιπλέον να σχεδιάζει να σκοτώσει και το Λουκά για να εκδικηθεί που του πήρε τη Νόρα. Όταν έκανε κάτι παρόμοιο ο Στέλιος στον πρώτο κύκλο ήταν απόλυτα πιστευτό γιατί ο χαρακτήρας του ήταν ο ίδιος από την αρχή ως το τέλος και το τέλος γι' αυτόν ήταν η φυσική κατάληξη και η αναμενόμενη κάθαρση και τιμωρία. Για το Μπέλλο όμως είναι μια εύκολη λύση να βρούμε ένα κακό που να μας βολεύει και να τον βγάλουμε από τη μέση και μάλιστα με θεαματικό τρόπο για να θαυμάσουμε και την ηρωίδα Νταίζη. Δεν έπεισε η μεταμόρφωσή του και καλά σε εγκληματία και δεν έπεισε και το τέλος του που δόθηκε όχι σαν τιμωρία για τον ίδιο αλλά σαν πρόσχημα για κάποιους άλλους να βγουν λάδι, αλώβητοι και αθώοι. Πενθούμε λοιπόν για το Μπέλλο κι αυτό είναι σημαντικό για κάποιον που γνωρίσαμε με άλλες προοπτικές και μεταλλάχθηκε για να διευκολυνθεί το γελοίο σενάριο. Όλα στο βωμό για την αγιοποίηση της Νταίζης.
Καλό κουράγιο να έχουμε για τη συνέχεια.
Υ.Γ. Τα τελευταία λόγια ενός ετοιμοθάνατου έχουν πάντα τη σημασία τους. Ελπίζω αυτό που είπε ο Μπέλλος πεθαίνοντας να είναι προοικονομία.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Κυρ Απρ 03, 2011 7:19 pm

Όσο παράξενο κι αν σας φαίνεται και εγώ...
Πενθώ Μπέλλος τέλος!


Υ.Γ.Ιωάννα μου συλυπητήρια! Ζωή σε λόγου μας livani
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από rachel Κυρ Απρ 03, 2011 8:26 pm

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τελειωσε το φιασκο της αστεροαπαγωγης.... livani

Βεβαια κατα ποσο ηταν επιτυχημενο το σατανικο ΣΧΕΔΙΟ της πονεμενης, καλυτερα ας το κρινει το τηλεοπτικο κοινο....
Δηλαδη επρεπε να εμφανιστει μπροστα του το γαρυφαλλο για να τον αιφνιδιασει και να πυροβολησει.... Ας πουμε δεν μπορουσε να εμφανιστει κανονικα ο Λουκας με αλεξισφαιρο και να κανει καποια κινηση αναγκαζοντας τον να πυροβολησει.... Καταλαβαμε.... Καταλαβαμε.... Νταιζη-θυσια-πανεξυπνη-θαρραλεα-ηρωιδα-προσκυνω-αγιοποιω κτλ. Nyxia

Αχ! βρε καημενε Μπελλο, δεν σ' ειχαν προειδοποιησει σωστα.....Εσυ το επαιξες αναποδα το εργακι και εχασες..... Πρωτα ξεκινησες καλος και μετα εγινες "κακος", ενω στα Μυστικα κερδιζει-θριαμβευει μονο οποιος αρχιζει κακος και καταληγει οχι απλα καλος.....Αγιος!!! gibbs
Στον βωμο και εσυ για την δηθεν καθαρση της πονεμενης.... Βεβαια αυτην την καθαρση ολοι καπως την πληρωνουν.... αλλοι αλλοιωνοντας τους χαρακτηρες που αγαπησαμε και αλλοι κερδιζοντας free trip to Hell....
Μπελλος και επισημα τελος..... Snif

Αφου λοιπον αναγουλιασαμε ακουγοντας ΠΑΛΙ ΟΛΟΥΣ να εξυμνουν την "αυτοθυσια" της Lara Croft (μαλλον γι' αυτο το χτενισμα και η απαλλαγη απο τις μποτες που φορα απο τον Σεπεμβρη..... lmao ), η Αντιγονη εδωσε ρεσιταλ!!!!
Τα λογια της, οι εκφρασεις της, η ειρωνεια της.... ολα εξαιρετικα!!! : respect :
Αντιθετως ο πρωην μαγκας, νυν σωγαμπρος συνεχιζε να υποστηριζει την ανιδιοτελεια της συντροφου του, την στιγμη που η aplisti.com μιλουσε ηδη για πλιατσικο στο σπιτι του εκλιποντα..... Αλλος θυσιασμενος και αυτος!!!

Κεφαλαιο Νορα
Τι πολυσχιδης προσωπικοτητα ειναι αυτη??? Σε μια μερα πεθαινει απο αγωνια για την ζωη της μανας της (μπορει να την ακουσαμε και 200 φορες να το λεει), ανησυχει συγχρονως και για τον λατρεμενο αντρουλη της, καπακι μαθαινει για ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ και ξαφνικα γινεται εξαλλη και αδικη ως καραεγωιστρια (τι πρωτοτυπο???), μετα γαληνευει και υποδεχεται ανακουφισμενη την αστερομανα, για την ελευση του συζυγου αδιαφορει προκλητικα, αργοτερα θυμαται τον συζυγο μονο για να του τα χωσει και τελος χανει την αξιοπρεπεια της εξαιτιας της ζηλειας της.... Αλλο ενα απλο-καθημερινο 24ωρο της Νορας Φωκα..... Faint
Απο βδομαδα παλι ξεκιναει ρεσιταλ ζηλειας, αμφιβολιας, τσακωμων κτλ. Ξερετε υπαρχουν κι αλλοι τροποι για να γεμιζετε επεισοδια.... Ας τους δουμε λιγο να θυμουνται οτι θα γινουν γονεις, ας τους δουμε λιγο χωρις υστεριες και ανουσια εμποδια... rules .

Στο ιδιο μηκος κυματος και η Δαφνουλα που αποφασισε να επιπληξει τον συζυγο που προτιμησε την εχεμυθεια προκειμενου να σωσει ζωες....

Η Αμαλια και τα "τρελα" της ποτε δεν μου αρεσαν, ποσο μαλλον αυτες οι γελοιοτητες με τον ανυπαρκτο εραστη.... vomit

Αραγες η ευθυμη χηρα Μπελλου θα βαλει και εισοδο στο Καρταλεικο για να δεχεται τα ευσημα της ανιδιοτελους της πραξης??? Προβλεπω την Στελλα να φτανει χαραματα, σουρνωντας μαζι και την εγκυμονουσα..... Tongue


Y.Γ. Τι επιπλεον ειπε ο Μπελλος ξεψυχισμενα στο αγαπημενο στεφανι του λιγο πριν το μεγαλο ταξιδι??? Θα τα πουμε στην κολαση εμεις.... Just the two of us!!!
Οσοι καταλαβαν, καταλαβαν.... sfyr


Fay να αγιασει το πληκτρολογιο σου.....

Jessie αν λες εσυ οτι ειμαστε σε σεναριακο αδιεξοδο, που συνηθως βλεπεις το ποτηρι μισογεματο σχετικα με την σειρα.... τοτε τα πραγματα εχουν σκουρυνει ποοοοοοολυ......

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από Ioanna T Κυρ Απρ 03, 2011 8:49 pm

Για δες καιρό που διάλεξε ο Χάρος να σε πάρει
μας τέλειωσαν τα Μυστικά και βγάζει η γης χορτάρι.
Η χήρα σου η δύσμοιρη γυρίζει στο σπιτάκι
την καρτερά πάντα τρελό για κείνη το σκυλάκι
κι ο αδερφός της νηστικός να την εγκωμιάζει
μ'αυτή πάντα ανήσυχη,ούτε στιγμή ρεμβάζει
''Μην έβαλε ο Μπέλλος μου όλα τα δυνατά του
και πριν στη γη να σωριαστεί άλλαξε τα κλειδιά του?
Καιροί κι αν πέρασαν πολλοί θυμάμαι ωσάν τώρα
ωραία είχε έπιπλα,για με θα γίνουν δώρα
μη με παρεξηγήσετε,μη λέτε πια κακίες,
πλιάτσικο κάνουνε εδώ ακόμα κι οι αγίες... Angel ''
Πρωταπριλιά μας έφυγες,μην ήταν ένα αστείο?
Έφυγες και μας άφησες ένα τρελοκομείο
η Νόρα,που χτυπιότανε μη χάσει το Λουκά της
σαν γύρισε τον έγραψε στα υποδήματά της
ήρωας έτρεχε αυτός να τα οργανώσει όλα
και τώρα εις τον καναπέ,ούτε μία μπριζόλα
δεν έφαγε ν'ανταμειφθεί,παρά μηνυματάκια
ελάμβανε από τα χαρωπά τα τρελοκοριτσάκια. livani
Έρχεται η παρεξήγηση για χιλιοστή φορά
έφυγες παλικάρι μου πριν να τα δεις αυτά...
Το θύμα σου η θεόμουρλη,διόλου σοκαρισμένη
στο σύζυγο με την καρδιά καθόλου δεν πηγαίνει
δεν έγινε και τίποτα,μία απαγωγούλα
αύριο με τον έρωτα θα δούμε ταινιούλα.
Σαν να μην έγινε ποτέ τούτη η εβδομάδα
κι από Δευτέρα θα'χουμε Αγιονταιζιάδα
(Και να ρωτήσω θέλω εγώ,ας είναι και βλακεία
με τα λεφτά η Νταίζη μας γιατί έκανε θυσία?
Πίσω τα πήρε αμελλητί και με το βαλιτσάκι
αφού ενέδρα έστησε κι έφτιαξε και μαλλάκι... ^^ )
Για όλους τους σχολιασμούς πολλά συγχαρητήρια
και στην Ιωαννίτσα μας πολλά συλληπητήρια
και τέλος θέλω να σας πω το ψέμα της ημέρας
το έφερε η Μελίτα μας επάξια εις πέρας
Σαν άκουσα πως κοίμησε μόνη της το παιδί της
το θρήνο μου τον ξέχασα και γέλασα μαζί της...

Υ.Γ.1.Δεν ψηφίζω,πενθώ!
Υ.Γ.2.Όλα τα oscar δικά σας,ελπίζω ό,τι και να μας επιφυλάσσει το μέλλον να μη λείψουν ποτέ αυτοί οι σχολιασμοί!

Καλή βδομάδα και κάθε πρωί την προσευχή μας στην Αγία Μαργαρίτα την Καρταλολύτρα!
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από fay66 Κυρ Απρ 03, 2011 10:06 pm

Σε προηγούμενη ανάρτησή μου έβγαλα όλο το απωθημένο μου για Νόρα , Νταίζη και λοιπούς. Άφησα απέξω τον Μπέλλο.
Τελικά Μπέλλος -τέλος.
Άλλος ένας μεταλλαγμένος ήρωας λοιπόν στο βωμό της αγιοποίησης της Νταιζούλας.Ένας Μπέλλος που τον γνωρίσαμε φουλ ερωτευμένο με τη Νόρα , και που μπορεί να ήταν ακόμα αφού το είχε εξομολογηθεί και στο Λευτέρη .
Δεν το αποκλείω. Όμως είδαμε και αυτόν να κουτρουβαλάει γρήγορα γρήγορα τα σκαλιά και από το Μήτσουλα μάς έγινε Κόναν ο Βάρβαρος.
Ανακατεύτηκε τόσο πολύ σε τόσα πολλά που δεν άφησε κανένα άρθρο του ποινικού κώδικα που να μην παραβιάσει. Και ως εδώ καλά. Κάπως να τον δικαιολογήσεις αφού ο αδερφός του είχε δει τα ραδίκια ανάποδα.
Τον είδαμε να μπλέκεται στα φουστάνια της Νταίζης.
Μετά αποδείκτηκε ότι το έκανε για να φάει την περιουσία της.
Ακολούθησαν οι απαγωγές , η δολοφονία του συνεργάτη του για να καταλήξει να απαγάγει την παρολίγον πεθερά του με σκοπό να την καθαρίσει .Και μαζί με αυτή και το Λουκάκο. Έμπρακτη απόδειξη της αγάπης του προς τη Νόρα.Καθαρίζει μάνα και άντρα.
Πραγματικά δεν μου άρεσε που έφυγε από τα Μυστικά.θα μπορούσε να δώσει ακόμα περισσότερα , αλλά ας όψεται η αγιοποίηση της Νταιζούλας
Τελικά η συγγραφική ομάδα πάει στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα.
Ό,τι θέλει γράφει , ό,τι θέλει σκηνοθετεί.Αλλοιώνει όλους τους χαρακτήρες και πάνε όλοι από το κακό στο χειρότερο.
Ποιον να πρωτοπώ;
Για μια υστέρω Νόρα για τη Στελίτσα και μετά γειώνει εντελώς τον άνθρωπο που για αυτόν περνούσε πέρσι τα μύρια όσα για να είναι μαζί;
Για το Λουκά , που τώρα και τρεις μήνες τρέχει δεξιά και αριστερά και κάθε άλλο παρά για το μέλλον του κοιτά;Που αφήνει μια Νόρα με την κοιλιά στη μύτη να δουλεύει και αυτός να το παίζει κηφήνας;
Για το Στέφανο που από σκληρός μας έγινε λαπάς του κουταλιού;
Για την εθνική σφουγγαρίστρα που πηγαίνει όλο από το κακό στο χειρότερο;
Για το Ρούσσο που ελεύθερος τώρα πια θα αρχίζει-είμαι σίγουρη πλέον για αυτό γιατί Αμαλία δίπλα του δεν υπάρχει να τον συγκρατήσει-θα μας βγει ο αντίστοιχως ρόλος του στη Βέρα;
Για την Εριέττα που από μια δυναμική γυναίκα τη βλέπουμε μόνιμα με ένα ποτηράκι ουισκάκι στο χέρι να βρίσκει αφορμές να είναι με το Στέφανο και να ρεμβάζουν στην περιβόητη τζαμαρία;
Μιας και φέρνω στο νου μου τους ηθοποιούς , εκείνος ο Κυριάκος δεν πρέπει κάποια στιγμή να σκάσει μύτη; Πόσο καιρό είχε φάει πια; Ας μην ξεχνάμε ότι έρχονται γιορτές και αυτός μια επισκεψούλα εκείνες τις μέρες την κάνει.Και τώρα που η Εύα ξαναπήρε πίσω τα λύτρα δεν γίνεται να μην πάρει 5΄θήμερη. Ας μην του κόψουμε τη συνήθεια. Εκτός αν τον ξέχασαν εκεί μέσα και όταν στερέψουν από ιδέες-ενώ τώρα ξεχειλίζουν- θα τον θυμηθούν και θα τον βγάλουν έξω.
Ο Ευκλέιδης είναι Μονεμβασιά μεριά. Κάτι μου λέει ότι ξέρει πολύ περισσότερα από ότι λέει. Αυτή η κουβεντούλα με τον Ηλία πριν φύγει όλο και κάτι υποδηλώνει. Μπορεί και τίποτα , αλλά να , άφησαν εκεί και ένα παραθυράκι μπας και τον χρειαστούν αργότερα.Ας μην ξεχνάμε ότι έχουν πολλά επεισόδια να γεμίσουν.
Αλλά ας μην είμαστε αχάριστοι. Φρόντισαν και έφεραν τη Στέλλα. Αυτή τουλάχιστον δε μεταλλάχτηκε. Εδώ που τα λέμε δεν έχει και πολλά περιθώρια. Τρελή ήταν και ονειροπαρμένη , τρελή παραμένει. Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι επειδή είμαι του επαγγέλματος να παρουσιάζουν έτσι μια εκπ/κό δεν είναι και το καλύτερο. Και όχι τίποτα άλλο μας τη δείχνει να έχει και την άνεση να ζει σε χλιδάτα ξενοδοχεία και πότε; τώρα τη σημερινή εποχή που δεν ξέρουμε τι μας γίνεται και τι θα μας ξημερώσει!!
Αλλά μήπως είναι και η πρώτη φορά που μας δείχνουν αλλοπρόσαλλα πράγματα;
Λοιπόν καλά ξεκουραστήκαμε το Σαβ/κο , από αύριο όλοι τα κεφάλια μέσα. Και κυρίως καλή υπομονή για τα επεισόδια που έπονται.Γιατί ναι μεν ξέρουμε τι θα δουν τα ματάκια μας , αλλά το θέμα είναι πώς θα μας τα δείξουν; Εκεί να δείτε τι θα γράφουμε κάθε βράδυ.Αν και έχω σκοπό εκείνη την ώρα να μαγειρεύω οπότε με τη φασαρία της κουζίνας χάσω και καμιά ατάκα.Τι; Μη χάσω τα καλά; Μη χάσω το αριστούργημα; Λέτε;
lmao lmao

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Κυρ Απρ 03, 2011 10:29 pm

Εγώ πενθώ Snif Snif
Πάει ο Μπέλλος μας Snif
Πάει το καλό το παλικάρι Snif

ΑΤΙΜΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ... που άλλους τους ανεβάζεις κι άλλους τους κατεβάζεις!!

Κρίμα το παλικάρι μααααααααααααςςςςςςςς Snif

Δεν ψηφίζω γιατί αν ψηφίσω θα γίνει χαμός..

Υ.Γ.1. : Να σηκωθει να φύγει η Μπεκρουλίτα από εκει μέσα!
Υ.γ.2 : Διωξτε την τη Στελλίτσα λεμεεεεε
Υ.γ.3. : Μα τρελοκόριτσο την Αμαλίιιιια;;;;;;;;
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από aggeliki Κυρ Απρ 03, 2011 10:34 pm

Παει λοιπον κι η απαγωγή. Έχουμε γίνει ειδικοί τωρα πια αλλά αυτή ήταν αλιώτικη απ τις άλλες.
Απήγαγαν τη Στελλίτσα που ποιός την είδε, ποιός την ήξερε και ποιός νοιαζόταν γι αυτήν δεν ξέρω.
Την έσωσε βεβαίως το μυαλό και η τρυφερή καρδιά της αγίας Νταίζης.
Μη κοιτάτε που ο Λουκάς έτρεχε μια βδομάδα σαν το Βέγγο που η Εριέττα ξετίναξε το λογαριασμό της στην τράπεζα κι η Εύα έδωσε όσα μπόρεσε να μαζέψει. Μπροστά στον αλτρουισμό της Νταίζης οι άλλες είναι απλώς οδοντόκρεμες.

Η αστυνομία ας είναι καλά οι άνθρωποι βοήθησαν αυτό το χρυσό κορίτσι να ξεφορτωθεί το βάρβαρο που είχε το θράσος να την πάρει χαμπάρι οτι τον φαρμάκωνε. Άξιοι!

Ευτυχώς απαλαγήκαμε απ το Μπέλλο και πια δεν υπάρχει κανένας κακός να μας απειλεί οπότε απο δω και πέρα θα βλέπουμε το μικρό σπίτι στο λιβάδι.
Είδαμε και τη Μελίτα να αγωνιά. Μάλλον αυτή αγωνιούσε περισσότερο απ όλους γιατί το χρονομετράκι όλο στη μπούκλα της πάγωνε.

Ευτυχώς ξεμπερδέψαμε. Η Νόρα πήρε την μανούλα της αγκαλίτσα ανακουφισμένη αλλά το Λουκά ούτε να τον φτύσει. wall Στο κάτω κάτω τι έκανε; Μήπως έτρεχε για τη μάνα της;

Το αστείο είναι οτι αυτή που βρέθηκε να τον πάρει μια αγκαλιά και έδειχνε ανακουφισμένη που ξεμπέρδεψε ανώδυνα απ την περιπέτεια ήταν η Εύα Love!
Η Εύα που όμως δεν πήγε μέχρι το Λευτέρη να δει πως ένοιωσε που σκοτώθηκε ο Μπέλλος. Ας μην ξεχνάμε οτι απο ολόκληρη την παρέα του αυτός είχε απομείνει και όσο κάθαρμα κι αν αποδείχτηκε τον πόνεσε ο θάνατός του. Με συγκίνησε ο τρόπος που έπιασε το κεφάλι του. Ανακουφισμένος και ταυτόχρονα λυπημένος μου φάνηκε.
Τώρα θα μου πείτε τι της είναι ο Λευτέρης της Εύας; Νομίζω τα Χριστούγεννα είχαν μια σχέση αλλά τώρα κοντεύει Πάσχα έχω να τους δω και καιρό μπορεί και να το διαλύσανε το μαγαζάκι.

Η Αμαλίτσα πάλι μόλις ξαπόστειλε τον εν διαστάσει σύζυγο έπιασε το κινητό και είχε θεαματικά αποτελέσματα.
Πρώτον το κουτάβι της κατάπιε αμάσητο οτι η μανούλα έχει εραστή
Δεύτερον η Νόρα δεν κατάπιε αμάσητο οτι το μήνυμα ήταν απο μπαρ και έκανε την κατινιά να το διαβάσει οπότε θα αρχίσει ξεκατίνιασμα να έχουμε να πορευόμαστε καμιά βδομάδα πάλι. Τα ίδια κ τα ίδια με κούρασε η Νόρα με κούρασε κ το ζευγάρι, αν μπορούμε να το λέμε πλέον έτσι γιατι αυτοί το διαλύσανε το μαγαζάκι καιρό τώρα.


Όλοι έτρεχαν και δεν έφταναν. Οι μόνοι που την έβγαλαν ξεκούραστα ήταν ο Στέφανος κι η Εριέττα. Αυτοί στην τζαμαρία χαλαράαααααααααα.
Ο Ηλίας τελείωσε το μπείμπι σίτινγκ είδε και τον καυγά και νομίζω θα λακήσει κι άντε να τον μαζεύουμε απ την Εδέμ αλλά η Δάφνη αν δεν έστηνε έναν καυγά πως θα είχε σκηνή; Σιγά μη σπάσουν το κεφάλι τους να τους γράψουν κάτι.
Αύριο η χήρα θα θρηνήσει το λεβέντη που έχασε όσο θα κάνει πλιάτσικο στο σπίτι του.
Εγώ τον θρηνώ απο σήμερα και ψηφίζω πενθώ ο Μπέλλος τέλος.

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Απρ 04, 2011 1:50 am

Εχω σταματήσει να βλέπω αλλά δεν θα μπορούσα να μην ψηφισω..
Πενθούμε λέμε, Μπέλλος τέλος!!!!!

Για την Ιωάννα ρε γμτ!!!

Υγ. Οι γνωστοί σχολιασμοί κατα τα γνωστά τα έσπασαν!! soutien
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Απρ 04, 2011 9:44 am

katie007 έγραψε:Γιατι μου το κανατε αυτο βρε (συγνωμη για τιο βρε.)κοριτσια..?η χαρα μου ηταν να σας διαβαζω καθημερινα.τοσο τα σχολια σας για τα επεισοδια οσο και για τις δημοσιευσεις.τωρα <παπαλα.>μαζι με τον Μπελλο εχασα και τα <καλουδια >μου ..Δεν ξερω που πανε τα ...δυο ,τεχνολογικα ειμαι ....μηδεν..τι να κανω?βοηθειστε με λιγο...Ευχαριστω...



Αν θέλεις να διαβάσεις τις δημοσιεύσεις είναι απλό. Κάνε ένα ποστ και θα ανοίξουν να τις δείς. Το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε για τα κορίτσια που κοπιάζουν και ξοδεύονται για να μας τις προσφέρουν είναι ένα ευχαριστώ κι αυτός ήταν ο λόγος της αλλαγής.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Απρ 04, 2011 10:41 am

Katie, επειδή ούτε γώ είμαι εξπέρ, σε καταλαβαίνω. Θα μπείς λοιπον στο τόπικ που περιέχει ένα δημοσίευμα, και θα απαντήσεις, γράφοντας είτε "ευχαριστούμε" είτε "thanks". Αυτό είναι αρκετό για να ανοίξει το δημοσίευμα. Θα πάς πάλι πρώτη σελίδα του τόπικ έκείνου, και θα δείς ένα άσπρο πλαίσιο. Περιμένεις λίγο και θα ανοίξει να διαβάσεις το περιεχόμενο του δημοσιεύματος. Τώρα για το ότι δεν υπάρχουν σχόλια επί των δημοσιεύσεων, έχεις δίκιο, αλλά δεν πειράζει, σχολιάζουμε αλλού, στις περιλήψεις, και όλα τα άλλα τόπικς. Βασικά έπρεπε να γίνει αυτό, για τα μέλη που μπαίνουν σε τόσο κόπο για να μας ενημερώνουν, κι ένα ευχαριστώ, είναι το λιγώτερο που τους αξίζει.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Απρ 04, 2011 10:46 am

Aν και off topic να πω και εγώ ότι αυτό δεν έγινε σε καμμία περίπτωση για να σς βάζουμε σε αδικο κόπο. Εξυπηρετεί δύο σκοπούς, ο ένας να ανταμείβεται (στο ελάχιστο κιόλας) ο κόπος των κοριτσιών που ανεβάζουν τα περιοδικά και ο δεύτερος να αποφεύγεται όσο το δυνατόν κλοπή του υλικού και συγκεκριμένα του κόπου των κοριτσιών.

Με ένα ευχαριστώ καθαρίσατε όπως είπε και η Jessie.

Όσο για τα σχόλια, συνεχίζουν να υπάρχουν απλώς είναι στις τελευταίες σελίδες.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από katie007 Δευ Απρ 04, 2011 12:08 pm

Clarabelle και jessie,σας ευχαριστω πολυ για την ενημερωση -βοηθεια σαςστην ....συνολικη ασχετοσυνη που με διακρινει(μεχρι που ...ντρεπομαι.Οταν αποφοιτουσα απο το Α.Π.Θ. το ihternet δεν ηταν σημειο των καιρων μου.Που να φαντασθω πως καποτε θα γινομουν fanatik μεν του διαδικτυου αλλα ...ανεπιδεκτη μαθησεως) Και παλι συγχαρητηρια σε ολες τις εμπλεκομενες <φιλες>...Υ. Γ ενα μικρο <προβληματακι >στο δεξι μου χερι εγινε η αιτια που σταματησα το...<καθηγητηλικι> και επι πλεον μου στερει την δυνατοτητα να σχολιασω τα ....πεπραγμενα των Μυστικων....συγνωμη για την φλυαρια ,αλλα ηθελα να ξερετε και να δικαιολογησετε την <φαινομενικη >αδιαφορια μου...Χαιρομαι που ειμαι <κομματακι>του forum....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Απρ 04, 2011 2:01 pm

nefelik ως συνήθως απόλυτη ταύτιση απόψεων. clarabelle, jessie και πολλοί άλλοι συνήθεις ύποπτοι, οι σχολιασμοί σας έχουν πιο πολύ ενδιαφέρον από τα επεισόδια. Προσωπικά δεν θα με χαλούσε να κάναμε ένα διάλειμμα από τις "καταιγιστικές" εξελίξεις της πλοκής, όπως η απαγωγή ενός προσώπου για την τύχη του οποίου ελάχιστοι από τους θεατές ενδιαφέρονταν (προσωπικά δεν έχω συναντήσει κανέναν, αλλά γράφω για ελάχιστους για στατιστικούς λόγους) και να βλέπαμε για μερικές τουλάχιστον μέρες σκηνές καθημερινότητας, αν η καθημερινότητα δεν είχε σχεδόν πλήρως ταυτιστεί με ένα ατέλειωτο γαϊτανάκι ξεκατινιασμάτων σε ντεσιμπέλ που σταματούν δυστυχώς λίγο πριν τις τιμές των υπερήχων και σε ένα επίσης ατέλειωτο γαϊτανάκι τριγώνων, τετραγώνων, εξαγώνων και οκταγώνων.
Έχουμε φτάσει στον Απρίλιο, η τζαμαρία φαίνεται να βασανίζεται από τάσεις αυτοκτονίας και την κόβω να κάνει καμιά απονενοημένη βουτιά στην πισίνα σαν άλλη κυρα-Φροσύνη, ενώ ο ίδιος ο Στέφανος με την τόοοοση πια αναποφασιστικότητα αρχίζει να θυμίζει έφηβο στην εποχή των πρώτων μπιμπικίων.
Ο Νικόλας και η Δάφνη χαραμίζονται σε λαπαδερές σκηνές, ενώ είναι το κατ' εξοχήν ζευγάρι που θα μπορούσε λόγου χάριν να αντιμετωπίζει και προβλήματα που θυμίζουν κανονικούς ανθρώπους, οικονομικά για παράδειγμα. Ακόμα και η ιστορία με τη λάθος αντιβίωση που έδωσε ο Νικόλας όταν η Δάφνη μεγαλουργούσε "για να σώσει το γάμο της", αντιμετωπίστηκε τελείως σαχλά, ενώ στην πραγματικότητα αποτελεί πρόβλημα και μάλιστα σοβαρό για έναν γιατρό. Οικονομικά προβλήματα θα ήταν λογικό να έχουν και η Νόρα με το Λουκά, αφού ο Λουκάς μήνες τώρα πλάθει κουλουράκια με τα δυο χεράκια, σε μια εποχή που και τα μεγαλύτερα δικηγορικά γραφεία αντιμετωπίζουν δυσκολίες λόγω της κρίσης, αλήθεια, εκτός από τους παμπλούτου της σειράς, οι υπόλοιποι ήρωες ζουν στην τέταρτη διάσταση;
Την Εύα και το Λευτέρη ευελπιστώ ότι με αφορμή το θέμα της Μαρίλιας θα τους δούμε επιτέλους λίγο, γιατί αν συνεχιστεί έτσι το πράγμα, η θέση τους είναι στο φως στο τούνελ.
Όσο για την πλοκή έχει απομείνει η ιστορία με τα διαμάντια και, ναι, ο Ρούσσος φαίνεται ότι θα είναι το όχημα προώθησης της ιστορίας, και ευτυχώς ο κύριος Κατρανίδης έχει τα υποκριτικά αποθέματα να υποστηρίξει ακόμα και μετάλλαξη του χαρακτήρα του, αν χρειαστεί. Οι θεατές όμως δεν εχουμε τα νευρικά αποθέματα για κάτι τέτοιο, γιατί θα είναι η χιλιοστή εξακοσιοστή όγδοη μετάλλαξη που θα δούμε. Σκοτεινός χαρακτήρας είναι ο Ρούσσος, αλλά δεν είναι και ο Νοσφεράτου και ελπίζω να μην παρουσιαστεί σαν τέτοιος. Λογικά θα μπορούσε χωρίς τύψεις να στραφεί εναντίον του Στέφανου, αλλά ο Στέφανος έχει ήδη πάει φυλακή δύο φορές, μία για λίγο και μία για πολύ. Αν πάει πια και τρίτη θα ξεπεράσει και τη Λάμια του Κισμέτ!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από elenp Δευ Απρ 04, 2011 2:10 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη που ο Λουκάς αφού φίλησε την Νόρα έφυγε για να πάει να πάρει την μαμά της, πολύ ωραίος διάλογος. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Νικόλα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, ο Νικόλας τους είπε το σχέδιο που είχαν κάνει και όπως ήταν λογικό θύμωσαν που δεν τους είπαν κάτι. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα, τον Λευτέρη και την μαμά της Νόρας ήταν πολύ ωραία, χάρηκαν όλοι που ήρθαν και ήταν καλά. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα, τον Λευτέρη και την μαμά της Νόρας που συζητούσαν για το πώς ξεμπέρδεψαν ήτνα πολύ καλή, ο Λουκάς παρατήρησε πώς η Νόρα ήταν λίγο απόμακρη και στεναχωρήθηκε, έχει δίκαιο η Νόρα που θύμωσε που δεν της είπαν τίποτα, αλλά έτσι ήταν το σχέδιο οπότε δεν μπορούσε να της πει. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα που συζητούσαν, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Απρ 04, 2011 4:31 pm

Roria, σ'ευχαριστώ! Να πω οτι κι εγώ θα ήθελα να βλέπαμε σκηνές της καθημερινότητας των ζευγαριών, διάρκειας πάνω του 3λεπτου, όπου θα αναφέρονταν, ανάμεσα σ'άλλα, και τα τυχόν προβλήματα που απασχολούν όλα τα ζευγάρια, κι όχι τα "ειδικά" προβλήματα των ζευγαριών της Εδέμ, που έχουν ν'αντιμετωπίσουν όλες τις πληγές του Φαραώ μαζεμένες! Αλλά έχει περάσει το σύνθημα οτι πρέπει να έχουμε "ανατροπές" πάσει θυσία, για να κρατήσουμε ψηλά την τηλεθέαση....
Τώρα σχετικά με τον "κακό" της σειράς, έχω την εντύπωση οτι τον μεταθέτουν σε άλλο πρόσωπο κάθε φορά, ανάλογα με τις εκάστοτε επιλογές τους. Αν έβλεπες πρώτο κύκλο, θα ήσουν σίγουρη οτι ο κακός θα ήταν ο Ρούσσος. Εδειχνε αδίστακτος, υποκινούσε το Μάνο σε όλα όσα έκανε , ήθελε να βγάλει τρελλό το Νικόλα για να μήν έχουν ευθύνες με το εργοστάσιο κλπ κλπ. Επίσης τότε η Αμαλία εμφανιζόταν σαν ένα ακόμη θύμα του, μετά το γιό του που τον ώθησε σε φυγή χωρις έλεος.... Στο δεύτερο κύκλο ο Ρούσσος έγινε ξαφνικά ένας ταλαιπωρημένος σύζυγος απ'τα τερτίπια της Αμαλίας, με την οποία έφτιαξαν ένα ιδιαίτερο, αλλά χαρισματικό ζευγάρι. Επίσης ήταν ο αξιαγάπητος προστάτης των παιδιών της φεγγαρόπετρας. Ο εχθρός ήταν ο Καρτάλης. Κάποια στιγμή η Αντιγόνη έγινε από θύμα, θύτης. Κι ενώ υπήρχαν ενδείξεις οτι πάνε να την εξιλεώσουν, μετά της φόρτωσαν το φόνο του Χατζηβασιλείου. Τώρα οι επικρατέστεροι για το ρόλο του κακού είναι Αντιγόνη και Ρούσσος. Για την Αντιγόνη δεν έχω ιδέα πώς θα το προχωρήσουν, αλλά ο Ρούσσος, σαν κακός, βάσει του πρώτου κύκλου, δεν αποτελεί μετάλλαξη, γιατί μας παρουσιάστηκε αδίστακτος, και τώρα δεν θα διστάσει να τους χτυπήσει όλους, για να σώσει τον εαυτό του. Εκτός αν μας κάνουν εισαγωγή ενός νέου κακού, που δεν νομίζω οτι έχουμε χρόνο για κάτι τέτοιο.
Οσο για το Στέφανο, συμφωνώ απόλυτα, τι περιμένουν, ακόμη και να γυρίσει στη Μελίτα θα είναι δώρο άδωρο, αφού στη συνείδηση των τηλεθεατών είναι ένα ζευγάρι που δεν το συνδέει πραγματική αγάπη...
Η σειρά έχει γίνει για μένα άσκηση υπομονής, τελικά....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Απρ 04, 2011 4:53 pm

Jessie έχεις δίκιο, γιατί από τον πρώτο κύκλο έχω αρκετά κενά, αφού δεν παρακολουθούσα τη σειρά σε καθημερινή βάση (δεν έπαιζε ο Σταύρου γαρ.!). Τώρα όμως που το έγραψες, θυμήθηκα κι εγώ το πόσο αδίστακτος παρουσιαζόταν ο Ρούσσος (κι ο Μάνος επίσης). Όμως μετά από τα όσα μας έχουν δείξει για τη σχέση του με το Λουκά θα είναι κάπως άκυρο να στραφεί εναντίον του (έστω κι αν ξεκινήσει την επίθεση ο Λουκάς) για να τον εξοντώσει. Επίσης και με την Εριέττα δεν θα μπορούσε λογικά να προχωρήσει χωρίς ενδοιασμούς, αφού είναι ένοχος απέναντί της λόγω του θέματος της υιοθερσίας(το επιχείρημα που έχει επικαλεστεί ότι δεν πειράζει η παράνομη υιοθεσία της και με τις συνθήκες που έγινε επειδή αυτός που την υιοθέτησε ήταν ...πλούσιος, δεν το σχολιάζω καν). Γι' αυτό έγραψα ότι μόνο το Στέφανο θα μπορούσε να επιχειρήσει να βλάψει μέχρις εξοντώσεως...
Τουλάχιστον αν μέχρι να αρχίσουν όλα αυτά τα μεγαλεπήβολα είχαμε προλάβει λίγο να δουμε κάποιες φυσιολογικές σκηνές και επιτέλους να ξεκινάει μια σχέση Στέφανου-Εριέττας,χωρίς να παρεμβάλλεται η απάλευτη σε κάθε σκηνή, θα μπορούσα να παρακολουθήσω την πλοκή λίγο πιο χαλαρά. Τώρα που περνάμε κατευθείαν από τη μια πληγή του Φαραώ, όπως ωραία γράφεις, στην άλλη, νιώθω σαν να έχω βαρυστομαχιάσει από στιφαδο κι εκεί που περιμένω μια σόδα, να μου φέρνουν στο καπάκι παστουρμά!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Απρ 04, 2011 5:25 pm


Επειδή μιλάμε για το Ρούσσο και μιας κι εγώ παρακολουθούσα προσεκτικά απ το πρώτο επεισόδιο έχω να πω τα εξής

Ο Ρούσσος μας συστήθηκε εντελώς διαφορετικά απ αυτό που τώρα μας δείχνουν

Μεγαλοδικηγόρος με ένα απ τα μεγαλύτερα δικηγορικά γραφεία που βρήκε ένα νεαρό παιδί με φιλοδοξίες και μια μανία να κατακτήσει την κορυφή που του είχε γίνει δεύτερη φύση απ τις διδαχές του Λύτρα και το ωθούσε να ζητάει περισσότερα και περισσότερα για να βγαίνει κι αυτός κερδισμένος

Ρίξαμε το ανάθεμα στο Μάνο που βεβαίως και είχε κάνει σφάλματα μόνο που τον είχαμε δει να ζητάει να μπουν φίλτρα στα εργοστάσια για να περιοριστεί η ζημειά και ο Ρούσσος να μην τον αφήνει. Τον είχαμε δει να θέλει να παραιτηθεί απ τον όμιλο και επίσης ο Ρούσσσος να μην τον αφήνει

Όλα αυτά τα ξεχάσαμε και δαιμονοποιήσαμε το Μάνο

Επίσης έχω δει το Ρούσσο να προτείνει να βγάλουν το Νικόλα τρελό και να τον κλείσουν στο ψυχειατρείο και να πιέζει το Μάνο να το δεχτεί

Έχουμε δει το Ρούσσο να δίνει εντολή να βγάλουν απ τη μέση την Εύα που χαλούσε τη ζαχαρένια της πριγκηπέσας του και το Μάνο να την προστατεύει

Κάποια στιγμή όμως είδαμε το Ρούσσο να κάνει την αυτοκριτική του και θυμάμαι μια καταπληκτική συζήτηση με τον Ηλία όπου του εξιστορούσε πως ο πατέρας του έμεινε ανάπηρος σε εργατικό ατύχημα χωρίς ποτέ να τιμωρηθεί κανείς και πως εκείνος ορκίστηκε να γίνει δικηγόρος και να βοηθάει τους ανθρώπους να βρίσκουν το δικιο τους.
Τον θυμάμαι να λέει στον Ηλία οτι ξεπούλησε τα όνειρά του για το χρήμα και οτι καταλαβαίνει τα λάθη του και θέλει να κάνει πίσω και να φύγει μακριά να ταξιδέψει στη θάλασσα

Τον είδα στη συνέχεια να στέκεται δίπλα σε όλους και να τους βοηθάει κι αυτό για μένα ήταν αν θέλετε ένας τρόπος να εξιλεωθεί όσο και όπως μπορούσε. Κατά καιρούς έχει βοηθήσει το Νικόλα τη Δάφνη Λουκά τη Νόρα την Εύα τον Ηλία τη Μαρίλια

Ξαφνικά λοιπόν δεν μπορώ να τον δω ως τον απόλυτα κακό που πρέπει να τιμωρηθεί.

Είναι ένας ήρωας που τον γνώρισα μέσα απο εξιστορήσεις και πράξεις δυόμισι ολόκληρα χρόνια δεν μου είναι άγνωστος.
Αν ξαφνικά τον βγάλουν υπεύθυνο για τα πάντα είναι σαν να μου λένε δεν ήξερες τι έβλεπες

Στο θέμα των ζευγαριών θα συμφωνήσω. Παρατράβηξε το θέμα με τη τζαμαρία και κάποτε αν θέλουν να σώσουν κάτι πρέπει να λυθεί ο κόμπος. Παρατράβηξε επίσης η παρουσία της Εύας με το Λευτέρη στα μισόλεπτα. Επιτέλους ας δώσουν χρόνο και σ αυτό το ζευγάρι όπως έδωσαν κατά καιρούς σε όλα τα ζευγάρια των μυστικών.

Φοβάμαι οτι και με το θέμα της Μαρίλιας θα ασχοληθούν καμιά βδομάδα σε μισόλεπτα για να μας πουν απλά ορίστε το λύσανε το θέμα η Μαρίλια με την Εύα. Όμως αυτή η σχέση έπρεπε να έχει πάρει το χρόνο της έστω και με μια σκηνούλα κάθε δέκα μέρες έτσι ώστε τώρα να μπορεί να κορυφωθεί και να λυθεί το οποιο πρόβλημα είχε απομείνει ανάμεσα σε μάνα και κόρη. Ας μην ξεχνάμε οτι πάνω σ αυτό το μυστικό στηρίχτηκε όλος ο πρώτος κύκλος της σειράς και ήταν μια μεγάλη εκκρεμότητα

Δυστυχώς πλεον η σειρά αποτελείται απο αυτοτελείς ενότητες. Μια βδομάδα απαγωγή μια νοσοκομείο μια ξεκατινιασμα και πάλι απ την αρχή.


Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 538 - Ημερομηνία 01-04-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Απρ 04, 2011 5:35 pm

Θα διαφωνήσω μόνο ως προς το τελευταίο. Το ξεκατίνιασμα δυστυχώς δεν είναι "αυτοτελές"σαν τις άλλες ιστορίες. Διατρέχει το μεγαλύτερο μέρος όλων των ιστοριών, με εξαίρεση μέχρι στιγμής τις σχέσεις Εύας-Λευτέρη και Στέφανου-Εριέττας και τους χαρακτήρες της Αντιγόνης και του Ρούσσου. Εξάλλου υπάρχουν και μόνιμες, πάντοτε ενεργές εστίες ξεκατινιάσματος με προεξάρχουσες τη Μελίτα και τη μαμά της, ενώ άλλοι, όπως η Νόρα ή η Δάφνη, επιδίδονται ευκαιριακά στο σπορ.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης