Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap46%Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 46% 
[ 31 ]

Σύνολο Ψήφων : 67

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 8:36 pm

Πω πω τι σκηνάρα ήταν αυτή!!!! Από τις καλύτερες της σειράς! Από αυτές τις εκρήξεις που μόνο ο Στέφανος και η Μελίτα μπορούν να δώσουν και μόνο οι Σταύρου-Παπά να ερμηνεύσουν!!!
Λοιπόν, ο Στέφανος όταν χτύπησε το τηλέφωνο και είδε πως ήταν η Μελίτα έκανε σαν ξινή γκόμενα, σαν κακομαθημένο δεκαεφτάχρονο, τραβάτε με κι ας κλαίω κλπ γνωστά καπρίτσια για να δείξει ότι αυτός πάντως έχει εγωισμό και δεν υποχωρεί. Εντάξει Στέφανε, μας έπεισες, μόνο την επόμενη φορά που θα πας στο γραφείο της Νόρας να έχεις και το βιξ μαζί να τρίβεις τον λαιμό σου, διότι στραβολαιμιάζεις κάθε φορά να κοιτάς την Μελίτα!
Για τον λόγο που τον κάλεσε η Μελίτα τι να πω. Η λογική της είναι παιδιάστικη εντελώς αλλά για μια ακόμα φορά η Μελίτα φάνηκε απόλυτα ειλικρινής ως προς τα συναισθήματά της. Πληγωνεται να βλέπει τον Στέφανο με την Εριέττα και το παραδέχεται.
Τέλος πάντων αφού νύχτωσε, έκανε την τιμή ο κος Καρτάλης και πήγε από την Μελίτα. Τι πάθος, τι ένταση, τι καταπιεσμένος πόθος, τι έρωτας, τι οργή, όλα στο μάξιμουμ ξέσπασαν από τους δύο ήρωες! Οι αλληλοειρωνίες, οι μπηχτές, οι εξυπνάδες πήγαν κι ήρθαν.
Και κάπου εκεί ο Στέφανος άρπαξε την Μελίτα και έγινε η έκρηξη! Τι ταρακούνημα ήταν αυτό; Τι βλέμμα πεινασμένο και παθιάρικο που είχε ο Στέφανος; Πώς της μιλούσε έτσι με το γέλιο του τρελού; Στο τέλος όμως όταν η Μελίτα είπε "εκμεταλλεύεσαι την αγάπη που σου έχω" ο Στέφανος έμεινε και το βλέμμα του έγινε θλιμμένο. Αφού είσαι κρυφοπληγίτσας ρε Στέφανε, αφού μόνο αυτό θες να ακούς (ότι η Μελίτα σε αγαπάει) γιατί το παίζεις ο εγωίσταρος που θα πει την τελευταία λέξη;
Μου άρεσε φοβερά που ο Στέφανος πάσχιζε να την φιλήσει, που όταν το κατάφερε έπαιξε μια συγκινητική μελωδία και που τελικά η Μελίτα τον απέκρουσε. Έτσι να του πέσει και λίγο ο εγωισμός!
Αυτά τα συναισθήματα μόνο η Μελίτα τα βγάζει στον Στέφανο, με καμία άλλη δεν ήταν και δεν θα είναι έτσι, να ζει τη ζωή στο μάξιμουμ, να αγαπάει και να αγαπιέται με πάθος!!!
Φοβερες ερμηνείες και τέλειος συγχρονισμός από τους Σταύρου - Παπά!! Μπράβο σε όλους τους συντελεστές!

Από το υπόλοιπο επεισόδιο θέλω να σχολιάσω ότι μου αρέσει η προσέγγιση Νταίζης Στελλας. Είναι κωμική και συγκινητική ταυτόχρονα.
Δεν μου αρέσει η στάση της Νόρας ως προς τον Λουκά (πολύ καλή πάντως η Δρακουλάκη όπως βγαζει αυτό το μίγμα θυμού, απογοήτευσης, πίκρας).
Το ενδιαφέρον εδώ είναι ότι η Νόρα γνωρίζει τον Λουκά πάνω από 15 χρόνια, τον έχει κατηγορήσει άπειρες φορές για απιστία (εκ των οποίων η μία είναι και πολύ πρόσφατη), σε όλες αποδείχτηκε αθώος και όμως παρόλαυτά και χωρίς να του δώσει καν το δικαίωμα να της εξηγήσει, τον κατηγορεί για κάτι τόσο βαρύ όπως ότι την απατά λίγο μετά το γάμο τους κι ενώ είναι έγκυος.
Εγώ όπως και στην περίπτωση του Στέφανου και της Μελίτας, έτσι και στην περίπτωση του Λουκά και της Νόρας δεν θεωρώ ότι αυτή η συμπεριφορά της Νόρας υποδηλώνει ότι δεν αγαπά πια τον Λουκά. Τον αγαπά όπως πάντα. Αυτό που συμβαίνει είναι ότι ακόμα και στις πιο παραφορες αγάπες (όπως είναι αυτά τα δύο ζευγάρια) μπορούν να τεθούν θέματα εμπιστοσύνης όταν οι συνθήκες είναι στραβές.
Τέλος πάρα πολύ χάρηκα την υποστήριξη του Λευτέρη προς τον Λουκά.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 8:46 pm

Cancoon έγραψε:
Δεν μου αρέσει η στάση της Νόρας ως προς τον Λουκά (πολύ καλή πάντως η Δρακουλάκη όπως βγαζει αυτό το μίγμα θυμού, απογοήτευσης, πίκρας).
Το ενδιαφέρον εδώ είναι ότι η Νόρα γνωρίζει τον Λουκά πάνω από 15 χρόνια, τον έχει κατηγορήσει άπειρες φορές για απιστία (εκ των οποίων η μία είναι και πολύ πρόσφατη), σε όλες αποδείχτηκε αθώος και όμως παρόλαυτά και χωρίς να του δώσει καν το δικαίωμα να της εξηγήσει, τον κατηγορεί για κάτι τόσο βαρύ όπως ότι την απατά λίγο μετά το γάμο τους κι ενώ είναι έγκυος.
Εγώ όπως και στην περίπτωση του Στέφανου και της Μελίτας, έτσι και στην περίπτωση του Λουκά και της Νόρας δεν θεωρώ ότι αυτή η συμπεριφορά της Νόρας υποδηλώνει ότι δεν αγαπά πια τον Λουκά. Τον αγαπά όπως πάντα. Αυτό που συμβαίνει είναι ότι ακόμα και στις πιο παραφορες αγάπες (όπως είναι αυτά τα δύο ζευγάρια) μπορούν να τεθούν θέματα εμπιστοσύνης όταν οι συνθήκες είναι στραβές.

Αυτο το συγκεκριμενο κομματι το εχω διαβασει ξανα και πολυ προσφατα μαλιστα και παλι απο εσενα.Επαναλαμβανεσαι καλη μου.Καιρος να σταματησεις να συγκρινεις Λουκα και Νορα με Στεφανο και Μελιτα γιατι πολυ απλα δεν συγκρινονται σε καμια περιπτωση.Ουτε απο αποψη χημειας,ουτε απο αποψη ιστοριας,ουτε απο τιποτα.

loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 8:52 pm

Ο κος Καρτάλης πήγε στο γραφείο της Νόρας γιατι έπρεπε να πάει, χωρις να σκεφτεί αν ήταν εκεί η Μελίτα ή όχι. Και σημασία δεν της έδωσε, έως ότου είδε από πρώτο χέρι τις κατινιές της, να μην χαιρετάει όταν την χαιρετούν, και να σηκώνεται να φύγει απ'τη δουλειά της επειδή μπήκε εκεί η αντίζηλός της.... Κι ήταν φανερή η δυσαρέσκεια του Στέφανου ακόμη και να της μιλήσει στο τηλέφωνο, πόσο μάλλον να πάει να τη δεί! Αν χρειάζεται η προτροπή της Εριέττας για να δεχτεί ο Στέφανος να πάει να δεί τι τον θέλει η Μελίτα, τότε αυτή η αγάπη δεν κρύβεται πιά, έχει ξεχυλίσει!!!!
Και όταν ο θυμός για το θράσος της να τον καλεί για να τον επιπλήξει για το πού θα πάει και τι θα κάνει , τον φτάνει στο σημείο να θέλει να τη χτυπήσει, και την ταρακουνάει , φιλώντας την, μήπως και συνέλθει, και καταλάβει οτι τα κίνητρά της είναι ολοφάνερα, τι μας λέει αυτό? Οτι την αγαπάει φυσικά, οτι δεν μπορεί μακρυά της , ότι βρίσκει του κόσμου τις δικαιολογίες για να πάει να τη δεί.... Κι όταν φεύγει χτυπώντας την πόρτα πίσω του, λέγοντας οτι αν θέλει να μην τον ξαναδεί, ας μην τον προσκαλεί, αυτό τι μας δείχνει? Μα οτι την αγαπάει, τι άλλο? Είναι μια αγάπη αλλιώτικη απ'τις άλλες, που τους κάνει και τους δύο πολύ ευτυχισμένους, αλλά ας όψονται οι άλλοι οι κακοί, που δεν τους αφήνουν να τη ζήσουν!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 8:53 pm

Jessie μην νομίζεις ότι επειδή δεν μας αρέσουν οι σημερινές σκηνές ότι αναπωλούμε τις στιγμές της Χαλκίδας.και εκεί είχαμε σχολιάσει αρνητικά την όλη παρουσία.
Μας λείπουν οι καλαίσθητες , καλογυρισμένες σκηνές , είτε είναι κωμικές είτε όχι. Μας λείπουν να αντιμετωπίζουν καταστάσεις σύμφωνα με το χαρακτήρα τους. Εδώ για παράδειγμα προτιμώ την εκρηκτική Νόρα που ξέρουμε. θα προτιμούσα να του πετούσε κανένα βάζο στο κεφάλι του Λουκά , να φώναζε γιατί αυτός είναι ο χαρακτήρας της. Θα ζούσαμε σκηνές με την προσωπικότητά τους αλώβητη. Γιατί τώρα -πάντα προσωπική άποψη εκφράζω-παρουσιάζονται με έναν χαρακτήρα πέραν του εαυτού τους, εντελώς αλλοτριωμένοι.Ίσως αυτό με ενοχλεί πολύ περισσότερο από τα τυχόν προβλήματα που βλέπουμε και που θα δούμε στο μέλλον!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 9:03 pm

Fay, καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αλλά βάζο στο κεφάλι θα του πέταγε για λιγώτερο σοβαρά θέματα. Τώρα είναι αλλιώς τα πράγματα, είναι σύζυγοι, περιμένουν ένα παιδί, και μία πιθανή απιστία παίρνει άλλες διαστάσεις στα μάτια της Νόρας, την πληγώνει πολύ περισσότερο, και την κάνει να αντιδρά διαφορετικά. Βλέπουμε ακόμη μια φορά την υπερήφανη φύση της Νόρας, που δεν θέλει να κάνει σκηνή στο Λουκά, θέλει ο ίδιος να της πεί την αλήθεια, χωρις να του το ζητήσει, όπως έκανε και τότε που δεν τα έβρισκαν για τα θέματα επαγγελματικής ευθιξίας του Λουκά.... Επαναλαμβάνω, εμένα μου άρεσαν οι σημερινές σκηνές, για πολλούς λόγους, και δεν με ενοχλεί να μην τους βλέπω όπως θα ήταν αναμενόμενο να αντιδράσουν. Δεν είναι μηχανάκια ν'αντιδρούν πάντα με τον ίδιο τρόπο, κι αυτό είναι καλό....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 9:09 pm

loukasnora έγραψε:
Cancoon έγραψε:

Αυτο το συγκεκριμενο κομματι το εχω διαβασει ξανα και πολυ προσφατα μαλιστα και παλι απο εσενα.Επαναλαμβανεσαι καλη μου.Καιρος να σταματησεις να συγκρινεις Λουκα και Νορα με Στεφανο και Μελιτα γιατι πολυ απλα δεν συγκρινονται σε καμια περιπτωση.Ουτε απο αποψη χημειας,ουτε απο αποψη ιστοριας,ουτε απο τιποτα.

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου Νίκη!!!
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 9:11 pm

JESSIE έγραψε:Fay, καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αλλά βάζο στο κεφάλι θα του πέταγε για λιγώτερο σοβαρά θέματα. Τώρα είναι αλλιώς τα πράγματα, είναι σύζυγοι, περιμένουν ένα παιδί, και μία πιθανή απιστία παίρνει άλλες διαστάσεις στα μάτια της Νόρας, την πληγώνει πολύ περισσότερο, και την κάνει να αντιδρά διαφορετικά. Βλέπουμε ακόμη μια φορά την υπερήφανη φύση της Νόρας, που δεν θέλει να κάνει σκηνή στο Λουκά, θέλει ο ίδιος να της πεί την αλήθεια, χωρις να του το ζητήσει, όπως έκανε και τότε που δεν τα έβρισκαν για τα θέματα επαγγελματικής ευθιξίας του Λουκά.... Επαναλαμβάνω, εμένα μου άρεσαν οι σημερινές σκηνές, για πολλούς λόγους, και δεν με ενοχλεί να μην τους βλέπω όπως θα ήταν αναμενόμενο να αντιδράσουν. Δεν είναι μηχανάκια ν'αντιδρούν πάντα με τον ίδιο τρόπο, κι αυτό είναι καλό....

ενα δικιο το εχεις ....
ετσι ειναι ,δεν αντιδρουμε παντα με τον ιδιο τροπο γιατι δεν ειναι παντα ιδιες οι συνθηκες !!!!!
αν ελειπε το κομματι του ψαξιματος τηλεφωνου ,ολο αυτο το σκηνικο δεν θα με χαλαγε καθολου .........

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 9:15 pm

fantina έγραψε:
JESSIE έγραψε:Fay, καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αλλά βάζο στο κεφάλι θα του πέταγε για λιγώτερο σοβαρά θέματα. Τώρα είναι αλλιώς τα πράγματα, είναι σύζυγοι, περιμένουν ένα παιδί, και μία πιθανή απιστία παίρνει άλλες διαστάσεις στα μάτια της Νόρας, την πληγώνει πολύ περισσότερο, και την κάνει να αντιδρά διαφορετικά. Βλέπουμε ακόμη μια φορά την υπερήφανη φύση της Νόρας, που δεν θέλει να κάνει σκηνή στο Λουκά, θέλει ο ίδιος να της πεί την αλήθεια, χωρις να του το ζητήσει, όπως έκανε και τότε που δεν τα έβρισκαν για τα θέματα επαγγελματικής ευθιξίας του Λουκά.... Επαναλαμβάνω, εμένα μου άρεσαν οι σημερινές σκηνές, για πολλούς λόγους, και δεν με ενοχλεί να μην τους βλέπω όπως θα ήταν αναμενόμενο να αντιδράσουν. Δεν είναι μηχανάκια ν'αντιδρούν πάντα με τον ίδιο τρόπο, κι αυτό είναι καλό....

ενα δικιο το εχεις ....
ετσι ειναι ,δεν αντιδρουμε παντα με τον ιδιο τροπο γιατι δεν ειναι παντα ιδιες οι συνθηκες !!!!!
αν ελειπε το κομματι του ψαξιματος τηλεφωνου ,ολο αυτο το σκηνικο δεν θα με χαλαγε καθολου .........

Eίστε τυχερές που δεν σας χαλάει όλο αυτό
Εμένα εκτός απο το ψάξιμο του κινητού με χάλασε και ο τρόπος που το διέδωσε αντί να το συζητήσει μαζί του με χάλασε και η ευκολία με την οποία αφήνει ο Λουκάς να τον χειρίζεται η τρελο Αμαλία με χάλασε και ο τρόπος που τον δείχνουν να υποτάσεται σαν λιγούρης μπροστά σε ένα πιάτο τηγανιτές πατάτες.
Ολο το πακετάκι έχει μια γελοιότητα

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 9:22 pm

fantina, αν πήγαινε έτσι στο ξεκούδουνο να του ψάξει το κινητό, φυσικά θα με χάλαγε και μένα. Αλλά είχε βάση όλο αυτό, από πριν την απαγωγή, τον είδε να παίρνει μηνύματα, και της είπε ψέμματα που αποδείχτηκαν τυχαία, χωρις να το ψάξει η Νόρα. Τώρα λοιπον παίρνει πάλι μηνύματα και της λέει μια δικαιολογία που από μακρυά μυρίζει ψέμμα, τι έπρεπε να κάνει? Αν τον ρωτούσε απ'ευθείας, νομίζεις θα της έλεγε αλήθεια? Και ο Νικόλας τον ρώτησε, και πάλι ψέμματα είπε! Είναι λοιπον ιδιάζουσες οι συνθήκες και γι'αυτό, οπότε διαβάζοντας τα μηνύματα, έχει τουλάχιστον μπροστά της κάποιες οφθαλμοφανείς αποδείξεις, και δεν τον κατηγορεί άδικα. Συμπέρασμα είναι οτι όταν μεταξύ συζύγων λέγονται ψέμματα, ακόμη κι αυτά που νομίζουμε οτι είναι αθώα, να περιμένουμε τα χειρότερα....
ΥΓ: Ναί, έχει μια γελοιότητα όλο αυτό, Μαρία, αλλά οταν είναι ο Λουκάς στη μέση, που είναι ικανός για τα πιό σοβαρά έως τα πιό φαιδρά, όλο το σκηνικό μπαίνει σε άλλη φάση, την αστεία, και έτσι το αντιμετωπίζω ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 9:36 pm

Clarabelle έγραψε:
fantina έγραψε:

ενα δικιο το εχεις ....

Eίστε τυχερές που δεν σας χαλάει όλο αυτό
Εμένα εκτός απο το ψάξιμο του κινητού με χάλασε και ο τρόπος που το διέδωσε αντί να το συζητήσει μαζί του με χάλασε και η ευκολία με την οποία αφήνει ο Λουκάς να τον χειρίζεται η τρελο Αμαλία με χάλασε και ο τρόπος που τον δείχνουν να υποτάσεται σαν λιγούρης μπροστά σε ένα πιάτο τηγανιτές πατάτες.
Ολο το πακετάκι έχει μια γελοιότητα

Και υποτίθεται μιλάμε για 2 μορφωμένους ανθρώπους, δικηγόρους που γνωρίζονται χρόνια, αγαπιούνται επί της ουσίας και ο Λουκάς, φέρεται να άγεται από την Αμαλία, χωρίς να νοιάζεται για την εγκυμονούσα σύζυγο του, η δε Νόρα με ευκολία ξεστομίζει τη λέξη Χωρισμός

Άντε Γεια
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 9:46 pm

Καλωσορίσατε στον θαυμαστό κόσμο του Disney!

-"Φως θαλασσί,μπλε σμαραγδί είν' η χαρά μας, η θάλασσα μας είναι η ζωή! Οι άνθρωποι τρέχουν πάνω στη γη κι όλο δουλεύουν βράδυ-πρωί, άκου κι εμένα, δεν είν' για σένα τέτοια ζωή" ( https://www.youtube.com/watch?v=Q9UGcqdXzTc&feature=related )
Πράγματι πολύ δουλειά πάνω στη γη!
Από την μια ο Λουκάς θυμήθηκε τον παλιό του εαυτό, θυμήθηκε ότι είναι δικηγόρος και άρχισε να γράφει εξώδικα imarton, θυμήθηκε τις αξίες και τις αρχές του και μπήκε σε δίλημμα...
Αυτές οι πατάτες στο τέλος και τα μύρια κακά που έπονται των γεωμήλων, δεν μπορούσαν να λείπουν???
Από την άλλη τα κορίτσια παραδίδουν ταχύρυθμα μαθήματα κατινιάς, ακόμα και η Εύα κύλησε... το επόμενο βήμα μετά το κινητό ποιο είναι??? θα ψάξει και στο σακάκι του για καμιά τρίχα??? μήπως κανένα κοκκινάδι στον γιακά??? wall wall

-"Να σου δείξω μπορώ, έναν άγνωστο κόσμο, έναν κόσμο που μόνο στα όνειρα σου έχεις δει [...] ΓΛΥΚΙΑ ζωή" ( https://www.youtube.com/watch?v=eedHWUtckc0&feature=related )
Μα τι γλυκόοο Αστέρι που αγαπάει όλο τον κόσμο (ειδικά τους αμαρτωλούς), που κάνει και δωράκια στην Καρταλολύτρα, που θέλει να την βάλει στο σωστό δρόμο, που την δικαιολογεί... Αλλά πως να μην είναι ευγνώμων το Αστέρι, την έσωσε και της χάρισε την ζωή που είναι μία και δεν αναβάλλεται (είπε και κάτι σωστό μέσα στα τόσα παράλογα).
Αλήθεια όταν λέει οι καλές πράξεις με ρέγουλα σε τι αναφέρεται?? Στις απόπειρες κατά τριών ατόμων??? ainta

-"Είμαι τσίφτης γάτος, γάτος μουστακάτος, Θέμος ο μάγκας, μάγκας και γυναικάς! Ανέμελα γυρνώ, κάνω τουρισμό, όλο σκόνη θα με βρεις και μην απορείς. Γυροφέρνω γειτονιές σαν να 'μαι αφεντικό και έτσι λοιπόν με γνωρίζουν παντού, κύκλοι απλοί μα κι αριστοκρατικοί" ( https://www.youtube.com/watch?v=sMW7wrMFOik )
Ο Στέφανος επίσης μάγκας και γυναικάς! Αλλού τρώει, αλλού πίνει, αλλού .......... zip
Με την Έρι, πάντα κάνουν υπέροχο δίδυμο Love!, αν και γκώσαμε τόση τζαμαρία, ας τους δούμε και σε κάτι άλλο! pff
Με την άλλη, πάντα δημιουργούν στομαχικές διαταραχές... vomit (εκεί που την έπιασε από το μαλλί μια χαρά την πήρα, αν την έφερνε και δύο σβούρες και του έμενε και η μπούκλα στο χέρι τι καλά που θα ήταν!!! Efxi)

-"Κρουέλα Ντε Βιλ, κουρέλα Ντε Βιλ, η κόρη του χάρου την πόρτα χτυπά, θα 'ρθει εδώ το αίμα να μας πιει" ( https://www.youtube.com/watch?v=DP8qVO-_FLQ )
Στην περίπτωση μας χτυπά τα τηλέφωνα! Αυτά τα ξινισμένα μούτρα κάθε μέρα δεν αντέχονται άλλο! Fskl Fskl
Επιτέλους ας της μάθει κάποιος τα βασικά... π.χ. έχουμε πρόβλημα με έναν άνθρωπο πιάνουμε τον ΙΔΙΟ τον άνθρωπο και του μιλάμε, όχι τον διπλανό του! Την απάτησε ο Στέφανος, έβρισε την Έρι... την εκνεύρισε η Έρι τα 'ψαλε στον Στέφανο! ainta

-"Να ζεις με λίγα πράγματα, απλά της φύσης θαύματα, σαν έχεις λίγα είναι πιο καλά. Στο λέω λίγα πράγματα, απλά της φύσης θαύματα, να ζεις με τα απαραίτητα αγαθά" ( https://www.youtube.com/watch?v=I33YhWV3AIk )
Αχ το Νταιζάκι έτσι ακριβώς ζει, απλά, λιτά, απέριττα... και το μόνο που ζήτησε? λίγα ψίχουλα αγάπης! Ευτυχώς που είναι και η Αστέρω με τις αγκαλιές της!
Υπάρχει βέβαια και ένα άλλο αγόρι που την αγκάλιαζε κάπως, κάπου, κάποτε, αλλά τον τελευταίο καιρό, ούτε αυτό δεν γίνεται... απλά κάθεται και κοιτάζει (μη πω θαυμάζει slap) το έτερον του ήμισυ να παραμυθιάζει το Όργανο.

- "Θα σκάσω αν δεν φύγω από δω" ( https://www.youtube.com/watch?v=tuB8YRa9zFg&feature=related )
Απλά Άθλιο...

Καλό μας βράδυ!
GN1
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 9:50 pm

JESSIE μου συμφωνω απολυτα μαζι σου.....

και μενα μου φαινεται πολυ ανθρωπινη και ως ενα σημειο λογικη η ολη αντιδραση της Νορας για ολο αυτο το θεμα που εχει δημιουργηθει....περισσοτερο φταιει ο Λουκας που δεν ειπε τιποτα σε κανεναν και το εχει δει παιχνιδι παρα η Νορα που τσαντιζεται και ελεγχει κινητο...και ουτε τοσο τραβηγμενος μου φαινεται αυτος ο ελεγχος που μπορει να μην συμφωνω αλλα γινεται συχνα γενικα απο πολλους και πολλες....και εδω υπηρχε τρελη υποψια κιολας...τελοσπαντων εγω πολυ γελασα με Αμαλια-Λουκα αλλα και με τη Νορα με τις ατακες...."φυσαγε εξω??","βιαζεσαι να ξεπλυθεις Βενετη.." και κακως που δεν του ζητησε προφιτερολ τελικα.....
Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 191984

απο την αλλη εχουμε την Μελιτα....στον κοσμο της...στο δικο της συννεφο...που νομιζει οτι ολο το συμπαν συνομωτει εναντιον της....πεταξε και το καλο οτι στο γραφειο παει για δουλεια...εγω για τουρισμο την βλεπω....και θα καθορισει και την πελατεια του γραφειου???εγινε αφεντικινα και δεν το πηρα πρεφα ε???τι να της πω πλεον ειναι και θα ειναι η miss κατινα για παντα!!!!!!!!αι σιχτιρ......βεβαια η Αμαλια της τα λεει αλλα σιγα μην κατσει ολοκληρη Μελιτα να ακουσει τη μανα της....που πηγε η Αμαλια να της πει τα δικα της και την τιναξε ρευμα να σηκωθει να φυγει.....καλα ολο το σκηνικο με τον Στεφ εδειξε ποση αξιοπρεπεια δεν εχει στην τελικη.....αυτη δεν τον χωρισε????τωρα τι ζηταει για 3256459η φορα????

της πηρε σταυρο η Στελλα της Νταιζης ε??μηπως θα την βαφτισει παλι να βγουν οι αμαρτιες απο πανω της???αλλα ξεχασα η Νταιζη κανει και καλες πραξεις τωρα....

Υ.Γ....θελω φωτοστεφανο στην Νταιζη...
Υ.Γ2 θελω να παρει ποδι η Μελιτα απο το γραφειο....πλεον γυρισε ο Λουκας
Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 141519 και ευτυχως η Μελιτα δεν χωραει....αι γουβωνε τον καναπε σου!!!!!!!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 10:00 pm

Θα συμφωνήσω με την fay66. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά τι βλέπω 1 χρόνο τώρα. Περάσανε τον Λουκά κ την Νόρα μπροστά. Γιατί; Να τους βλέπω 30 λεπτά να περιφέρονται σαν την άδικη κατάρα; Να γελοιοποιούν την σχέση τους; Να βλέπω παρεξηγήσεις; Να βλέπω υστερίες; Γεμίζουμε τα επεισόδια με το αγαπημένο ζευγάρι , αλλά δυστυχώς χάσαμε ότι αγαπήσαμε, ότι μας πόρωσε, χάσαμε τον Λουκά κ την Νόρα.
Προτιμώ να τους βλέπω 10 λεπτά σε ουσιαστικές σκηνές , να ασχοληθούν με την δική τους ιστορία , με την εγκυμοσύνη, παρά με γελοιότητες. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά γιατί αγάπησα κάποτε αυτό το ζευγάρι.

Ντρέπομαι για την Αμαλία κ πως την κατάντησαν. Ασχολίαστη η σκηνή Στέφανου-Μελίτας Μήπως είναι καιρός να βάλουν την άσπρη μπλουζίτσα στην Κατσαρή κ να την εξαφανίσουν. Εντάξει, χορτάσαμε ταλέντο δεν θέλουμε άλλο.

Άσχημο από μένα το έσωσαν κάποιες σκηνές.

Θέλω περισσότερο Εύα-Λευτέρη. Αυτό που βλέπω δεν είναι σχέση είναι ξεπέτα κ θέλω επιτέλους Στέφανο-Εριέττα μαζί.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την DESPOINA στις Τρι Απρ 05, 2011 10:23 pm, 1 φορά
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 10:08 pm

Ωχ Θεε μου!!!!!!
Τι αλλο να πω????
Ωχ Θεε μου!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 10:11 pm

DESPOINA έγραψε:
Ασχολίαστη η σκηνή Στέφανου-Μελίτας Μήπως είναι καιρός να βάλουν την άσπρη μπλουζίτσα στην Κατσαρή κ να την εξαφανίσουν. Εντάξει, χορτάσαμε ταλέντο δεν θέλουμε άλλο.

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μ' αυτό. Η άσπρη μπλουζίτσα της ταιριάζει απίστευτα, αλλά να την πάνε στην ειδική πτέρυγα , αυτών με διανοητική στέρηση, τους φέρονται με πιό κατανόηση εκεί.... Και λέγαμε οτι είχαμε έλλειψη ενός "κακού" χαρακτήρα, τώρα που μας άφησε χρόνους ο Μπέλλος.... Η Μελίτα έχει τα φόντα για μιά καθ'όλα αξιοπρεπή υποψηφιότητα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 10:20 pm

Παίζει να είμαι τρελή που παρ'όλο που έχω σχολείο, ιδιαίτερα, φροντιστήριο κ' τέτοια πάντα βλέπω μυστικά και ας ξέρω τι θα γίνει.. αυτό με τη Νόρα κ' το Λουκά παρατραβηγμένο αλλά αφού δε θα κρατήσει για πολύ δε με ενοχλεί σε μεγάλο βαθμό.. σχετικά με Στέλλα - Νταίζη τι να πω.. οκ, έχει δείξει τις ευαίσθητες πλευρές της και εγώ τουλάχιστον το δέχομαι αλλά το να ασχολούμαστε συνεχώς με την αγιοποίηση είναι κάπως.. Neutral
Για Στέφανο και Μελίτα απλά ---> ............................
τον πήρε τηλ. εκείνος πήγε μετά σπίτι της, τσακώθηκαν ως συνήθως κ' είδαμε για άλλη μια φορά τον Στέφανο να προσπαθεί να τη φιλήσει κ' εκείνη να τον αποφεύγει.. ήμαρτον.. κοπέλα μου τι τον φωνάζεις κ' μετά κάνεις πως δε θες.. είμαι από τις ελάχιστες που της αρέσει αυτό το ζευγάρι το ξέρω.. χιχι.. πάντως.. ΚΟΥΡΑΣΕΕΕ το επεισόδιο γενικά!
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από zwi Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 10:22 pm

ΆΘΛΙΟ το σημερινό επεισόδιο...
Λουκά
Fskl Fskl Fskl για τις βλακώδες συμμαχίες με την Αμαλία...
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 10:25 pm

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι η ήπια αντίδραση της Νόρας οφείλεται στην υπερήφανη φύση της .Ακόμα και η ίδια κατά βάθος έχει αμφιβολίες για το αν έχει ο Λουκάς άλλη.
Εμένα η αντίδρασή μου στις όλες σκηνές έγκεινται στο ότι τα παρουσιάζουν κατά εμέ με πολύ λάθος τρόπος και κυρίως σε πολύ λάθος στιγμή. Δεν προλαβαίνει να πάρει κυριολεκτικά μια ανάσα από την απαγωγή και εμφανίζεται άλλο θέμα.
Και να δεν μου άρεσε να βλέπω τη Νόρα και πάλι να ξεκατινιάζεται ψαχουλεύοντας το κινητό.Ζήσαμε πέρσι στη Χαλκίδα αρκετά ξεκατινιάσματα. Τα βλέπουμε και τώρα. Από την άλλη θα το ανακοινώσει στο Λουκά απόλυτα "χωρίζουμε" από ότι είδα στο τρέιλερ.Πάλι χωρίς συζήτηση , έβγαλε το συμπέρασμα και τελείωσε.
Επειδή ακριβώς είναι παντρεμένη και επειδή περιμένει παιδί ένας λόγος να το ξανασκεφτεί και να καθίσει και να συζητήσει.
Αλλά για άλλη μια φορά βλέπουμε μια Νόρα απόλυτη.Θα ξεχάσουμε το βράδυ που τα βρήκαν τα παιδιά που του έλεγε συνεχώς πόσο της είχε πληγώσει και ήθελε να του τα πει; Θα ξεχάσουμε κατά τη διάρκεια της δίκης τον τρόπο που του μιλούσε; Με ποιο τρόπο; Και φυσικά δεν το έκανε γιατί ήθελε να τον αποπροσανατολίσει μήπως πάρει είδηση ότι είναι έγκυος. Δεν του είπε ότι ήταν έγκυος επειδή θα αναλάμβανε τη Λαζαρίδη.Περίμενε να υποχωρήσει.Εκείνη γιατί δεν υποχώρησε; Γιατί δεν το έκανε αυτό και για χάρη του παιδιού που περίμενε; Δηλαδή βάζει τα επαγγελματικά πάνω από τα οικογενειακά; Γιατί αυτό έδειξε.
Ύστερα δεν ήθελε να γυρίσει ο Λουκάς κοντά της λόγω της εγκυμοσύνης αλλά λόγω της αγάπης που της έχει. Μα στο τέλος όπως ήρθαν τα πράγματα αυτός έτρεξε κοντά της μόλις έμαθε ότι ήταν έγκυος. Νοιώθει ανασφάλεια ακόμα ; Δεν ξέρω . Αυτό που ξέρω ότι εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου ούτε ο τρόπος που αντέδρασε κατά τη διάρκεια της απαγωγής , ούτε και τώρα απέναντί του. Και γενικα΄όταν κάτι την πληγώνει αντιδρά σπασμωδικά-βλέπε Στέλιο- χωρίς να λογαριάζει τις συνέπειες.
Όπως και εδώ του το ανακοινώνει απόλυτα . Ε , τόση απόλυτη δε γίνεται να είναι .Γιατί ο Λουκάς έχει κάνει τεράστιες υποχωρήσεις και τεράστια υπομονή.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την fay66 στις Τρι Απρ 05, 2011 10:27 pm, 1 φορά

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 10:27 pm

pasxalitsa έγραψε: To σπρώξιμο, η αγιοποίηση , ο αυτισμός και τα μαθήματα κατινιάς καλά κρατούν και σήμερα.

Επιγραμματικά γιατί δεν αξίζει να χαλάμε και φαιά ουσία, για μια σειρά που οι δημιουργοί έχουν στον αυτόματο και στηρίζονται μόνο στο ταλέντο και τη δημοφιλία ορισμένων πρωταγωνιστών, για να προωθούν αυτούς που πλοιρούν προυποθέσεις παντώς εξυπηρετήσεων......

Η Αγία Μαργαρίτα η Καρταλολύτρα, πριν ακόμα θάψει τον σύζυγο (γιατί εντάξει του αξίζει τουλάχιστον μια κηδεία του αδικοσκοτωμένου), κάνει κουβέντες ζωής με την Οσία Στρέλλα, την εξομολόγο παντών των αδικοκατατρεγμένων, πάνω από την κουτσομούρα.

Η Εξομολόγος, πέρασε σήμερα και από την φιλενάδα Αμαλία, για να θάψουν την Αντιγόνη και πάνω στο τσάι τους να μιλήσουν και για τα διαμάντια. Και αφού η εξομολόγος έφυγε και η Αμαλία είχε και τον φουντουκοκαυμό της ξινοφουντούκως, είπε να ετοιμάσει πατάτες και να μετατραπεί σε τρελοκόριτσο της εμμηνόπαυσης για να κάνει να ζηλέψει ο Πέτρος και να κλείσει το σπίτι του Λουκά.

Η εγκυμονούσα Νόρα, με την ορμόνη στο κόκκινο, αντί να ηρεμεί φτιάχνει γαιτάνια και ιστορίες με την αρωγή της Εύας και της Δάφνης και το παράλογο δίνει ρέστα.

Ο Νικόλας πετά σπόντες, ο Λουκάς έχει δίλλημμα, ποιον δρόμο να διαλέξει -της αρετής ή της κακίας; να μιλήσει ή όχι στον Αστυνόμο;

Η Εριέττα προβληματίζεται, ο Στέφανος είναι εκεί, όχι όμως ως σκυλάκι,- όπως επιμένει η εμμονική α-παπα-ξία αλλά ως σύμμαχος. Φυσικοί και ήρεμοι, γιατί όταν έχεις ταλέντο δεν καμώνεσαι.....

Για φινάλε, το Ξε- κατίνιασμα της Α-παπαξίας με το Στέφανο. Κρίμα γιατί εδώ το σπρώξιμο έχει αντίθετα αποτελέσματα. Και δεν πείθει, πλέον λιγοστών, αυτό το ξενέρωμα. Στα θετικά, η εξαιρετική απόδοση του Αλέξανδρου Σταύρου, με την Ειρωνεία και το ζωηρό του ΎΦος. Βγάζει το άχτι του ο άνθρωπος, φαίνεται.... Αφήστε τον να χαρεί την ευτυχία του τον άνθρωπο, μην τον χαραμίζεται, δεν του Αξίζει Love!

ΠΑΠΑ-ΑθΛΙΟ και το σημερινό....

Εν αναμονεί των συγκλονιστικών sisi lmao εξελίξεων

Να περνάμε όμορφα και άλλο κακό να μη μας βρει Love!

Λευτεριά στους ταλαντούχοι pleeease

GN1
Βαριέμαι και να σχολιάσω με αυτά που βλέπω. Ευτυχώς που κάποιες έχετε ακόμα το κουράγιο να το κάνετε...

Pasxalitsa, με κάλυψες απόλυτα! : respect :

Υ.Γ.1 Λατρεύω την υπογραφή σου!!! : respect :

Υ.Γ.2 JESSIE, συμφωνώ με ό,τι γράφεις για Στέφανο – Εριέττα – Μελίτα. Με τη Νόρα και το Λουκά δεν θα μπω στον κόπο να ασχοληθώ...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από soso Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 10:30 pm

Ειδα ελάχιστα τα τελευταία 10 λεπτά,κι αυτά κατά λάθος!Για την ακρίβεια τ'ακουσα,την ώρα που τηγάνιζα πατάτες!
Την έχω κόψει εδώ και βδομάδες την Εδεμούλα -η απαγωγή κόλαφος που προετοιμαζόταν τότε,ήταν μια πρώτης τάξεως ευκαιρία- και ειλικρινά αυτά αρκούσαν για μια ψήφο στο "Άθλιο"!
Τα έχουν αλώσει όλα πλέον,είναι τόσο αυτονόητο,που βαριέμαι και να εξηγώ!
Μιλάμε για μια σειρά, που ούτε καν η (απόλυτη) Διαχειρίστρια του επίσημου φόρουμ της βλέπει πια τα επεισόδια lmao lmao lmao ,του οποίου οι σχολιασμοι έχουν μειωθεί στο 1/3 σε σχέση με τους περσινούς livani ,και η οποία ένα μήνα πριν το φινάλε δεν μπορεί να ξεπεράσει το ρεκόρ της γέννας της Εύας το περσινό,που ήταν πάνω απο 55% και παραμένει ως ρεκόρ ακόμη..
..την ώρα που υποτίθεται,έπρεπε να γίνεται σφαγή,για τα ευχάριστα που έρχονται για τη Νόρας και το Λουκά,την καινούρια ιστορία της Εύας,την κατάληξη του Στέφανου με όποια κριθεί κατάλληλη (σεναριακά ΚΑΙ σήμερα έγινε σαφές,ποια είναι αυτή κατά τους συγγραφείς xoxo), ενώ παράλληλα να 'χε λυθεί 'ηδη η ιστορία με τα διαμάντια και να χαμε μείνει μ@λ@κ$ς με τη λύση του μυστηρίου κτλ κτλ κτλ!
Τα ζώα μου αργά,και μια αντιαισθητική συρραφή ξεκούδουνων σκηνών ή ακόμη και ιστοριών ολόκληρων!
Μη μιλήσω για καρατομήσεις χαρακτήρων ,θα γίνω πικρή και δεν το θέλω!
Υγ.Βαπτίστε τον Αγγελο,ρεεεεεεεεεε! soutien
Υγ.Λευτεριά στους ταλαντούχους! soutien
Υγ.Αυτή η Ωδή στην Κατινιά,η οποία κατέχεται τόσο καλά σεναριακά,μήπως είναι κομματάκι ανησυχητική;;;
(και αυτή τη στιγμή δεν αναφέρομαι, σε αυτους που την παίζουν.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Τρι Απρ 05, 2011 10:50 pm, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 10:49 pm

Fay, το ότι προχώρησαν απνευστί στις υπόλοιπες ιστορίες , μετά το τέλος της απαγωγής, τό γραψα κι εγώ, κι είναι λίγο υπερβολικό εκ μέρους των σεναριογράφων. Υπάρχουν όμως και άλλα, που δεν τα προχωρούν τόσο γρήγορα, εξ ού και τα σχετικά παράπονα από μερικούς.
Λοιπον συμφωνούμε οτι η Νόρα είναι απόλυτη και σ'αυτό το θέμα, όπως ήταν πάντα απόλυτη απέναντι στο Λουκά, ο οποίος κάνει πάντα υποχωρήσεις. Κι εγώ το πιστεύω οτι ο Λουκάς, παρά τις φωνές και τα ξεσπάσματά του, είναι πιό διαλλακτικός χαρακτήρας και η Νόρα πιό δεσποτική. Αυτό δεν έχει σημασία, έτσι γνωρίστηκαν, έτσι αγαπήθηκαν κι έτσι παραμένουν. Το ότι του ζητάει διαζύγιο, πιστεύοντας οτι την απατάει, δεν είναι τίποτε περισσότερο από μιά κραυγή που του φωνάζει πές μου, εξήγησέ μου, γιατί δεν το δέχομαι αυτό, θα φτάσω στα άκρα, ημίμετρα δεν σηκώνω. Κι ο Λουκάς θα καταλάβει, επιτέλους, οτι τα πράγματα είναι σοβαρά και θα συνέλθει... Το βασικό είναι οτι αυτοί οι δύο αγαπιούνται πραγματικά, κι αυτός είναι ο λόγος που έτρεξε τότε η Νόρα να του πεί για το παιδί, παρά την υπερηφάνεια της, γιατί είδε οτι θα έφευγε και θα τον έχανε. Εγώ δεν ανησυχώ ούτε στο ελάχιστο γι'αυτούς, ό,τι και να συμβεί είναι μόνο παροδικό, και μέθοδοι για να τους φέρνουν στο προσκήνειο, με τρόπο ιδιαίτερο, ταιριαστό στις εκρηκτικές φύσεις τους, κι όχι γλυκανάλατο, όπως θα κατέληγε αν οι ευχές των θαυμαστών τους εισακούονταν.

ΥΓ: Soso, αυτοί οι συγγραφείς για ένα πράγμα φημίζονται κυρίως: Για το ότι δεν είναι προβλέψιμοι.... Αρα μην είσαι τόσο σίγουρη για το ποιά θεωρούν το κατάλληλο ταίρι για το Στέφανο....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Τρι Απρ 05, 2011 10:56 pm, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 10:53 pm

τα γραφω και τα χανω και τσατιζομαι γιατι δεν εχω την πληκτολογηση ,εξαλη γινομαι !!!!
το <<διαδιδω >>Clarabelle ανηκει απο την αρχη της σειρας στα πλαισια της παρεας ,
ολοι ηξεραν τα παντα για ολους .
ο Λευτερακης ?επειδη οπως λες και συ ειχε μια σχεση με την Ευα εκει γυρω στα Χριστουγεννα ,τιμης ενεκεν λοιπον ειναι και αυτος στην παρεα (τρομαρα μας )
η Νορα,λοιπον, δεν το ειπε πουθενα αλλου περα απο την παρεα
βλεπε Μελιτα ή αστερω ....
οσο δε για τον Λουκα εκεινο που μου αρεσει ειναι οτι αντιμετωπιζει στωϊκα την ανεξηγητη συμπεριφορα ,για αυτον ,της Νορας και προσπαθει να μην ξεσπασει και αυτος ...
θα μου πεις δεν ξεσπα σεβομενος τι ?δεν ξερω η γυναικα ,προσπαθω και γω να καταλαβω ....
για το αγεσθαι και φερεσθαι του Λουκα απο την Αμαλια ,οχι δεν μου αρεσει .
ναι ειναι γελοιο ......
αυτα ουτε στο γυμνασιο δεν τα εκανα (ζητω συγνωμη απο τις κορες του φορουμ που ηλικιακα ανηκουν στο γυμνασιο ).
για τα υπολοιπα JESSIE,
δεν συμφωνω με το ψαχνω κινητο ...
εις σαρκα μια ειπε ο παπας δεν ειπε εις ενα κινητο !
ξερει οτι της λεει ψεματα και το διαπιστωσε χωρις να ψαξει κινητο .
και το διαπιστωσε δυο φορες και τοτε με τον Νικολα και σημερα που τηλεφωνησε στο γραφειο και στο κινητο και η δικαιολογια του Λουκα δεν εστεκε ...αρα κοιταζω κινητο να επιβεβαιωσω ..
τι να επιβεβαιωσω ?οτι μου λεει ψεματα ?το ξερει .....
και ναι προσωπικα θα προτιμουσα μια κατα μετωπο επιθεση και οτι εβγαζε,
και αν της ελεγε και ψεματα θα σεβομουνα την αντιδραση της ακομα περισσοτερο .
μια φιλη καποτε μου ειπε ,γιατι κρατουσα μουτρα και δεν ελεγα το λογο ,οτι
οσο αφηνεις μια πληγη ανοιχτη και δεν προσπαθεις να την κλεισεις τοτε κακοφορμιζει περισσοτερο και βρωμαει .....
βεβαια συμφωνω απολυτα μαζι σου στο θεμα <<Συμπέρασμα είναι οτι όταν μεταξύ συζύγων λέγονται ψέμματα, ακόμη κι αυτά που νομίζουμε οτι είναι αθώα, να περιμένουμε τα χειρότερα....>>

Έχει επεξεργασθεί από τον/την fantina στις Τρι Απρ 05, 2011 11:08 pm, 1 φορά

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 10:53 pm

Λίγα σχόλια κι από μένα..
Το ότι η Νόρα παρά το θυμό και την απογοήτευση που νιώθει τώρα για το Λουκά, ανησυχεί για την υπόθεση με τον αστυνόμο και στεναχωριέται γιατί ξέρει πώς αισθάνεται ο Λουκάς για την ιστορία με τον πατέρα του και πόσο δύσκολο του είναι ν'ανοίξει αυτή η ιστορία, δείχνει πιστεύω τη βαθειά αγάπη και την ξεχωριστή σχέση που έχουν όλα αυτά τα χρόνια!!
Λουκάς-Αμαλία νομίζω ήταν λίγο υπερβολικοί, τι άλλο θα κάνουν πια για να πείσουν το Ρούσσο - αν και έβγαλε γέλιο η σκηνή
Νταίζη-Στέλλα το απόλυτο θέατρο του παραλόγου!! Αφού αισθάνεται τόσο καλά με τη Στέλλα και την εμπιστεύεται γιατί την κοροϊδεύει κι αυτή;;
Τέλος, η συμπεριφορά της Μελίτας και η συμπεριφορά του Στέφανου για μένα ήταν απαράδεκτες!!Και νομίζω ότι η συμπεριφορά του Στέφανου για τη γυναίκα που υποτίθεται ότι αγαπούσε τόσο πολύ, θα 'πρεπε να προβληματίσει την Εριέττα και να το ξανασκεφτεί αν θέλει πραγματικά να 'ναι μαζί του..
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 10:56 pm

loukitsa έγραψε:Δεν ειδα επεισόδιο και σημερα,
απλα μπηκα να σας γραψω κατι αντιπροσωπευτικό!
Σημερα η γιαγια μου με εγκεφαλικό και μιας περασμενης ηλικιας,
που εβλεπε φανατικα Μυστικά και οταν της ελεγα βλέπουμε χαζομαρες γιαγια αυτη μου ελεγε οτι ειμαι άδικη...
Αυτη η γυναικα σημερα στις 7:30 άλλαξε καναλι και με πηρε απογοητευμενη τηλεφωνο να μου δηλωσει πως νοσταλγεί την Εσμεράλντα και δεν μπορει να βλέπει το Λουκα σαν καραγκιοζη!

Αντε γεια απο μενα
Αχ Αριαδνη μου ....εχει πολυ δικιο η γιαγια σου!!!!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Απρ 05, 2011 11:11 pm

fantina έγραψε:
το <<διαδιδω >>Clarabelle ανηκει απο την αρχη της σειρας στα πλαισια της παρεας ,
ολοι ηξεραν τα παντα για ολους .
ο Λευτερακης ?επειδη οπως λες και συ ειχε μια σχεση με την Ευα εκει γυρω στα Χριστουγεννα ,τιμης ενεκεν λοιπον ειναι και αυτος στην παρεα (τρομαρα μας )

Δύο απαντήσεις απο μένα
Η πρώτη σε σχέση με το Λευτέρη και την παρέα. Την συμμετοχή του στην παρέα την κέρδισε δεν του τη χάρισαν όπως έκαναν με τη Μελίτα. Την κέρδισε με την συμπαράστασή του την κέρδισε προσπαθώντας να προστατέψει τη Δάφνη απο τη σφαίρα την κέρδισε με την αποδοχή του σε όλες τις τρέλες τους την κέρδισε με την εμπιστοσύνη που τους έδειξε. Δεν του τη χάρισαν την κέρδισε με το σπαθί του. Σε σχέση με την Εύα είναι λίγο διαφορετικό αυτό που είπα. Όταν δεν υπάρχουν σαν ζευγάρι παρα μισό λεπτό κάθε δέκα επεισόδια (τόσο έχουμε να τους δούμε μόνους πάνω κατω) είναι τρελό να μας δείχνουν ξεκούδουνα σκηνή ζηλοτυπίας
Η Δεύτερη σχετικά με το οτι οι πάντες στην παρέα γνωρίζουν τα πάντα. Εδώ διαφωνώ. Γνωρίζουν όσα γίνονται κατά καιρούς. Ας πούμε η Εύα όταν γύρισε απ το Παρίσι κράτησε για τον εαυτό της και το βιασμό της απο το Μάνο και την συγγένειά του με τη Μαρίλια και οτι είχε νοσηλευτεί δύο χρόνια με κατάθλιψη και να σου θυμίσω οτι μέχρι που έφτασε ο κόμπος στο χτένι και αναγκάστηκε να μιλήσει όλοι πίστευαν οτι η Εύα δέχτηκε να είναι τρίτο πρόσωπο στη ζωή του Μάνου και εκ των υστέρων έμαθαν οτι τον είχε παρατήσει δύο χρόνια μέχρι που γύρισε παρακαλώντας την και λέγοντάς της οτι θα χωρίσει. Με λίγα λόγια δεν ζητιάνεψε ποτέ την λύπησή τους. Δεν έβγαλε στη φόρα ποτέ όσα είχε πάθει για να κερδίσει την συμπάθεια και την συμπαράστασή τους
Θα εκτιμούσα αν η Νόρα προσπαθούσε να το λύσει μόνη με τον άντρα της και στη συνέχεια το έλεγε και στις άλλες. Ο τρόπος ήταν που με ενόχλησε κι όχι το γεγονός οτι το είπε.

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης