Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

+21
loukitsa
roria
annoula!
stephanos13
zouz0unii
fay66
tsourdalitsa
loukasnora
ειρηνη7
evaki16
Antigoni!
Caroline
nefelik
marakii
Δ.Μπέλλος
gxnel
fantina
Cancoon
JESSIE
trelli petrakitsa
Clarabelle
25 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Vote_lcap2%Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Vote_lcap8%Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Vote_lcap25%Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Vote_lcap22%Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Vote_rcap 22% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Vote_lcap14%Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Vote_rcap 14% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Vote_lcap29%Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Vote_rcap 29% 
[ 15 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 51
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Απρ 06, 2011 5:36 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Τετ Απρ 06, 2011 7:17 pm

Τι να σχολιάσω...τι να σχολιάσω....?

~Η Μαρίλια Ε-Λ-Ε-ΟΣ!!! Μ'αρέσει που πάντα φώναζε στην Εύα, και αυτή τώρα κάνει -σχεδόν-τα ίδια... pff

~Η Νταίζη ΣΩΣΤΗ χήρα! sisi Θα τον τιμήσει τον μακαρίτη Nyxia

~Ο Παναγιώτης φτάνει στην αλήθεια.... ;D

~Ο Λευτέρης μ'αρέσει πολύ τελικά! Έτσι Λευτέρη, υποστήριξε το Λουκάκο μας!

~H Nόρα-ποσες φορες να πω- οτι είναι ηλιθια??!!! maaaad ΜΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΝ????!!!!!!!! maaaad

Υ.Γ.Αυτά πρόσεξα σήμερα στο επεισόδιο.....ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΩ!!!
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Απρ 06, 2011 7:34 pm

Εντάξει, το σημερινό μου άφησε μιά γεύση .....άγευστου, δεν με τράβηξε, δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον, και η αιτία μου ήρθε μόνη της στο μυαλό.... Αυτό το έργο στερείται μιάς ηγετικής φυσιογνωμίας στον πρωταγωνιστικό ρόλο, έφυγε ο Μάνος, και ο ρόλος που επεφύλαξαν για το Στέφανο, που θα μπορούσε πολύ άνετα να δώσει πνοή και δύναμη στο έργο, είναι δυστυχώς ένας ρόλος τελείως άνευρος και περιφερειακός. Ο ίδιος τον εξυπηρετεί τέλεια, αφού η σκιαγράφησή του απαιτούσε ένα άνθρωπο εσωστρεφή, συγκρατημένο και χαμηλών τόνων, αλλά έτσι δεν του δίνεται η ευκαιρία να δώσει το 100% αυτού που μπορεί και να κρατήσει το έργο και μαζί και μάς . Ο Λουκάς, στον οποίο περιήλθε το χρέος αυτό, είναι πολύ καλός και συμπαθέστατος, αλλά απ'την ιδιοσυγκρασία του "παίζει" μεταξύ αστείου και σοβαρού, δεν έχει τη στόφα του πρωταγωνιστή μιάς δραματικής σειράς, που θα μας κάνει να κολλήσουμε στις οθόνες μας. Είναι τέλειος και ταλαντούχος, γλυκός, τρυφερός, αστείος , αλλά περισσότερο σαν καρατερίστας ή πρώτος ρόλος σε κομεντί. Κι έτσι φτάνουμε να παρακολουθούμε τα πάντα με μία σχετική αδιαφορία, δεν υπάρχει η δραματική ένταση που είχε η Βέρα, και το παιχνίδι έχει ψιλοχαθεί ακριβώς εκεί πέρα.
Για το σημερινό τι να πώ ακριβώς? Οτι το μόνο σχεδόν που με τράβηξε και με έκανε τουλάχιστον να γελάσω ήταν η Νταίζη "μασκαρεμένη" σε χήρα και οι δύο σκηνές της με την Αντιγόνη.... Τα άλλα μας είναι ήδη γνωστά, και δεν υπάρχει το στοιχείο της αγωνίας ή της προσμονής. Δυστυχώς είναι πολύ αργά για να αλλάξει κάτι, οπότε εγώ τουλάχιστον συμβιβάζομαι μ'αυτό που βλέπω, αρκούμαι στις καλοπαιγμένες αλλά όχι συνταρακτικές σκηνές, και περιμένω να γίνει κάτι που θα με εκπλήξει ευχάριστα.

ΥΓ: Ισως φταίει και η διάθεσή μου, τι να πώ? Μπορεί το αυριανό να μου αρέσει πολύ, δεν το αποκλείω.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από Cancoon Τετ Απρ 06, 2011 7:42 pm

Ο μόνος που έχει σωστή στάση στο θέμα του Λουκά και της Νόρας είναι ο Λευτέρης. Ξέρει τον Λουκά και αποκλείει απερίφραστα και χωρίς να κρατάει πισινή το ενδεχόμενο να απατάει αυτός την Νόρα. Η στάση του Νικόλα, της Εύας και της Δάφνης, η ευκολία με την οποία έβγαλαν αυτό το συμπέρασμα είναι εξοργιστική!
Την Νόρα την κατανοώ, γιατί αυτή είναι μέσα στην σχέση και οι αντιδράσεις της καθοδηγούνται από το συναίσθημα και όχι από την λογική. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για την Μελίτα απέναντι στον Στέφανο.
Είναι κάτι σκηνές στις οποίες πραγματικά λυπάμαι την Εριέττα. Έτσι και σήμερα καθόταν και παρακολουθούσε το παραλήρημα του Στέφανου για την Μελίτα. Το πόσο ξενερωτικό είναι για μια γυναίκα να ακούει τον άντρα που θέλει να της γκρινιάζει για την πρώην του, δεν λέγεται! Αυτό και μόνο είναι απόδειξη του πόσο καψούρης παραμένει αυτός ο άντρας με την πρώην του!
Αλλά το καλύτερο ήρθε ότι η Εριέττα προσπάθησε πλαγίως και εντέχνως να εκμαιεύσει από τον Στέφανο μια κάποια δήλωση σχέσης με αυτήν την ίδια λέγοντάς του πως πράγματι με τις κινήσεις τους επιτείνουν την εικόνα που έχει η Μελίτα ότι αυτοί οι δύο είναι ζευγάρι. Και τότε εντελώς αυθόρμητα και αποφασιστικά είπε ο Στέφανος "ναι αλλά δεν είμαστε ζευγάρι"!! Εριέττα, οι αυθόρμητες αντιδράσεις λένε την αλήθεια και μόνο την αλήθεια, βλέπεις λοιπόν ότι στο μυαλό του Στέφανου μόνο ζευγάρι δεν είστε; Βλέπεις ότι το ... ευχάριστο της βραδιάς για τον Στέφανο ήταν το φαγητό;;
Κρίμα να μην έχουμε σήμερα στεφανομελιτική σκηνή. Με την Εριέττα ο Στέφανος κοιμάται όρθιος, με την Μελίτα είναι που παίρνει φωτιά!
Μου άρεσε πάρα πολύ που μόλις η Μελίτα έμαθε τις εξελίξεις για τα διαμάντια ανησύχε για τον Στέφανο. Άλλη κρυφοπληγίτσα αυτή, τον αγαπάει τόσο πολύ!
Μου άρεσε ο τρόπος που η Εύα προσέγγισε την Μαρίλια. Ατυχώς είναι σαφές ότι το πρόβλημ δεν λύθηκε.
Η εκδικητικότητα του Λουκά απέναντι στον Ρούσσο δεν μου αρέσει, γιατί μεταλλάσσεται η προσωπικότητα του Λουκά. Πέρα από εκδικητικός γίνεται και άδικος απέναντι στον Ρούσσο.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από fantina Τετ Απρ 06, 2011 8:00 pm

θυμαστε μια σκηνη στο μπατσελορ του Λουκα πριν απο το γαμο του με την Νταιζη ,περυσι ?
οπου οι τρεις της παρεας μαζι με τον Μπελλο
(ελαφρυ το χωμα που το παταει )......
οπου ο Μπελλος περιγραφει σκηνικα με την Νορα απιστευτου παθους ....και ο Λουκας γινεται εξαλλος ?
θυμαστε την ατακα ,νομιζω του Μανου (λυπαμαι δεν ειμαι σιγουρη ποιος την ειπε )
<<τραβα μαλλι να ανεβουμε ....>

ετσι και το σημερινο επεισοδιο .....τραβα ,τραβα που θα παει καπου θα φτασουμε !!!!!!
λιγο παραπανω και σημερα .....
με τα διαφορα ευτραπελα ....
με απολαυστικες σκηνες με Νταιζη και Αντιγονη (το βελο ,ολα τα λεφτα )
με μικρες εξελιξεις στην ιστορια (ειπαμε ,μικρες )διαμαντια ,Αραβαντινος κτλ.
με την Νορα νταλου γιαλου (προσεχτε μονο ,μην χωρισω εγω απο την σειρα )
με την Μαριλια (θυμηστε μου ποσο χρονων ειναι ?)θελω να ζησω την ζωη μου ...και την Ευα να μην ξερει απο που να την πιασει .....
και με την αστερω μανατζερ (αυτο πως το εχεις ?)
και το Λουκα περα δωθε (ζαλιστικα λιγο )
ειπαμε λιγο παραπανω ,
σιγουρα ουτε καν μετριο ...
ετσι no ψηφος και αποψε ....
τραβα μαλλι να ανεβουμε ........


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fantina στις Τετ Απρ 06, 2011 8:13 pm, 1 φορά

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από gxnel Τετ Απρ 06, 2011 8:02 pm

επεισοδιο ηταν και παει.....


λιγο ως πολυ υπερβολικη η Μαριλια....δεν της ειπε και τιποτα παραλογο η Ευα και ενταξει να μην θελει και πολλους ελεγχους οπως λεει αλλα η αντιδραση της εδειξε οτι κατι κρυβει....βεβαια η ιστορια εχει ζουμι και πιστευω θα ακουσουμε και αλλες μπιχτες της Μαριλιας στην Ευα-δικαιολογημενες η οχι-

ο αστυνομος ψαχνει και βρισκει και ο Ρουσσος ειναι σε αναμμενα καρβουνα....καιρος του ηταν!!!!!

αντε να τελειωσει η ιστορια με τα μηνυματα και τα δηθεν τσιλιμπουρδισματα του Λουκα,να ηρεμησει η Νορα να παμε παρακατω......

το ποσο γελασα με την Νταιζη σημερα.....με τη στολη της χηρας που φορεσε.....
Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 191984 αλιμονο στον Μπελλο εφυγε.....και για αλλη μια φορα Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 195890 Παπαδημητριου....απολαυση!!!!!!!


Υ.Γ....παλι "δουλευε" η Μελιτα????τι εχει παθει τελευταια???
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τετ Απρ 06, 2011 8:05 pm

Σπαράζει η καρδιά μου να βλέπω τη Νόρα να φέρεται έτσι στο Λουκά!

Σπαράζει η καρδιά μου να βλέπω τη Νταίζη να δουλεύει ψιλό γαζί τον αστυνόμο! lmao

Ρούσσος και Ηλίας: Έτσι! Έτσι! Πετάξτε μας κανένα ξεροκόμματο να έχουμε να μην γκρινιάζουμε! Καίγεται όμως ο Ρούσσος! Καίγεται!

Εριέττα και Στέφανος: Λατρεύω τη Λάμπου και το ντοπάρισμα Ανωτερότητας. Εσύ Στέφανε... φάε! Φάε αγόρι μου να μεγαλώσεις να βάλεις λίγο μυαλό αν και δεν...

Εύα και Αγγέλα: Ευχαριστούμε για την εμφάνιση της Ξυλά! Είστε τόοοοοοοοσο καλοί! Τι γλυκόοοοο!

Λουκάς και Νόρα: Ξεκόλλα Νόρα! Τον έχεις κάψει τον κακομοίρη!

Ρούσσος και Αμαλία: Εδώ υπάρχει (ακόμα) ένας έρωτας μεγάλος! Και η κεραμίδα που του ήρθε του Πέτρου ακόμα μεγαλύτερη!

Λουκάς και Νικόλας: Sleep

Εύα και Μαρίλια: Πείτε μου τώρα ποιος από εσάς πληρώνει την Ξυλά και κάνει τέτοιες εμφανίσεις διαρκείας!

Νικόλας και Λουκάς: Εποικοδομητικότατη σύζητηση!

Ρούσσος και Αντιγόνη: Έλα να ακονίζουμε μαχαίρια λέμε!

Νταίζη - ΕΛ.ΑΣ.: Ειλικρινά αυτό μου θύμισε!!!!

Φωτογραφία Αποστόλη Μπέλλου: oscar

Αμαλία και Μελίτα: Κοπέλες! Μην το ψάχνετε! Κανείς δεν ξέρει που ζει η Μελίτα! sisi Και θα συμφωνήσω: Φτάνει με τον Στέφανο! Έλεος με τον Στέφανο!

Δάφνη, Εύα και Λευτέρης: και η κατινιά συνεχίζεται.... δεν το συζητώ! Πες τα ρε Λευτέρη! Μαζί σου είμαστε!

Στέλλα και Νόρα: Είπα κι εγώ.... δεν θα λάμψει το αστέρι σήμερα;

Ρούσσος, Στέφανος και Εριέττα: Κι ελάτε να εμπιστευτούμε όλοι μαζί τον Ρούσσο! Ναι!

Λουκάς και Νταίζη: Στη σκηνή αυτή παρακολουθήσαμε άλλη μια κίνηση ευσπλαχνίας και αγιοσύνης της αγίας Καρταλολύτρας! Ευχαριστούμε Μαργαρίτα! flower

Κατινίτσα Νο1, Κατινίτσα Νο2, Κατινίτσα Νο3: Kotsides

Στέφανος και Εριέττα: Τι θα γίνει ρε παιδιά; Θα απαυτοθείτε;

Χήρα Μπέλλου - Μάνα Χήρας Μπέλλου: Η σπαραξικάρδια φιγούρα πάει να ρίξει ένα κλάμα κι έρχεται! lmao lmao lmao Και ναι θα το πω! Αντιγόνη for ever!

Πέτρος και Στέλλα: Sleep

Λουκάς και Αστυνόμος: τικ τακ τικ τακ τικ τακ ποιος κρατάει τη βόμβα οεο;

Νικόλας - Λευτέρης - Εύα - Δάφνη: Παραμιλάς και τι ακούω Παναγία μου; wall

Λουκάς, Στέφανος και Έρι: Γύρω γύρω κάποιοι! Γύρω γύρω κάποιοι! lmao

Τι κρίμα που δεν μας έδειξαν το κλάμα της χήρας... Mmm

Νόρα και Λουκάς: Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Γιατί κάθισα και σχολίασα εκτενώς; Για το φόρουμ ρε γαμώτο!

Ψηφίζω δυο τακ πάνω από τον πάτο για χάρη των ηθοποιών και μόνο!

Και πάμε όλοι μαζί: Είσαι ότι να ΄ναι! Φοβάμαι.... Fskl
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από marakii Τετ Απρ 06, 2011 8:09 pm

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 191984 χήρα Μπέλλου Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 191984 έβαλε και βέλλο Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 191984 ...Συγνώμη γιατί είπε οτί θα παρεβρίσκονται και τα κοράκια , δεν της έχει πει κανένας οτί δεν είναι ανάγκη να μιλάει συνέχεια για τον εαυτό της lol! ......
Δώσε Αντιγόνη Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 13379 δώσε Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 13379 ..Αυτές τις ατάκες τις Λαζαρίδη τις λατρεύω....


η Εύα έχει δίκιο η Μαρίλια έχει δίκιο που έχει παραμεληθεί τόσα χρόνια....Δεν μου άρεσε η συμπεριφορά της Μαρίλιας αλλά δυστυχώς δεν φταίει μόνο αυτή έχει και η Εύα ευθύνες ....

Συγνώμη ο Λευτέρης έχει τυφλή εμπιστοσύνη στο Λουκά και οι φίλοι του τον αμφισβητούν.....Ελπίζω να λυθεί το θέμα ΧΘΕΣ.....

Πέτρος και Ηλίας πολύ όμορφη σκηνή......

Ρίχνε σπόντες για το Στέφανο Αμαλίτσα Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 13379 .....


Πότε θα λυθεί η παρεξήγηση ανάμεσα στα ΛουκαΝοράκια μου ?? Θέλω να τους βλέπω ευτυχισμένους....Θέλω πίσω τις παλιές ΛουκαΝορικές σκηνές !!!....ο Λουκάς είπε ψέμματα και η Νόρα είδε το κινητό του....Λύστε το θέμα ΤΩΡΑ....


Η κοριτσοπαρέα μου άρεσε στο πλευρό της Νόρας αλλά δε μου άρεσε το περιεχόμενο της κουβέντας τους....

Μα η Νταίζη τον είχε προειδοποιήσει να μη μπλέκει με κακές παρέες...Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ γιατί σου μιλάει ακόμη βρε Νταιζουλίννι...

Η στάση της Νταίζης απέναντι στο Παναγιώτη ''δεν ξέρω δεν απαντώ, α με κορόιδεψε , δεν το πιστεύω''

Αυτά.....


ΘΕΛΩ ΤΑ ΛΟΥΚΑΝΟΡΑΚΙΑ ΜΟΥ

Αυτά...
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Απρ 06, 2011 8:15 pm


Αποφάσισα να σχολιάζω μόνο ότι μου κινεί το ενδιαφέρον

Όταν στις εκλογές ρίχνουμε την ψήφο μας και εκλέγουμε πρωθυπουργό του δίνουμε την χαρά να υπερηφανεύεται οτι ήταν καλύτερος του αντιπάλου, του αναθέτουμε την υποχρέωση να κάνει το καλύτερο για τη χώρα, του δίνουμε το κύρος που χρειάζεται για να ενεργήσει ανάλογα, και αν τα πράγματα δεν πάνε καλά τότε του ζητάμε ευθύνες. Βέβαια επειδή εδώ είναι Ελλάδα μερικές φορές ζητάμε ευθύνες απ τον προηγούμενο ή μεταθέτουμε τα προβλήματα στον επόμενο

Σε μερικές περιπτώσεις πάλι κάποιος αποφασίζει οτι αυτός είναι ο πρωθυπουργός χωρίς να τον εκλέξουν οι ενδιαφερόμενοι και ενεργεί όπως εκείνος κρίνει. Συνήθως ακόμη και κάποιος που έχει τις καλύτερες προθέσεις όταν κάτι στραβώσει την κάνει με ελαφρά στην καλύτερη περίπτωση ή τον διώχνουν στην χειρότερη και αναλαμβάνει κάποιος άλλος να βγάλει τα κάστανα απ τη φωτιά

Θα μου πείτε τι σχέση έχουν αυτά με τα μυστικά

Λοιπόν όταν γεννήθηκε η Μαρίλια αν η Αγγέλα ρωτούσε την Εύα το Μάνο και μάλλον και τον Λύτρα αφού ο Μάνος ήταν ανήλικος θα λέγαμε οτι με κοινή απόφαση ανέλαβε την ανατροφή της μικρής

Εκείνη όμως αποφάσισε μόνη της και ομολογώ με τις καλύτερες προθέσεις να φέρει το παιδί στην Ελλάδα να το δηλώσει δικό της παιδί και να το μεγαλώσει όπως εκείνη έκρινε καλύτερα (με φροντίδες και θυσίες οφείλω να πω για να είμαι δίκαιη)

Τώρα που τα πράγματα στράβωσαν όμως φωνάζει την Εύα που όμως δεν έχει το κύρος και το σεβασμό που κάθε παιδί έχει απέναντι στη μητέρα του να βγάλει τα κάστανα απ τη φωτιά.

Απ αυτήν την ιστορία χαμένοι ήταν όλοι

Πρώτα και κύρια το παιδί που δεν δέθηκε με τη φυσική του μητέρα δεν μεγάλωσε δίπλα της και πάνω στην εφηβεία του έμαθε όλα τα ψέματα που το μπούκωναν χρόνια ολόκληρα και που απο εκείνη τη στιγμή μέχρι και τώρα έριξε όλο το φταίξιμο πάνω στην Εύα και δεν καταλόγισε το παραμικρό στην Αγγέλα πράγμα εντελώς αφύσικο. Τα παιδιά συνήθως όταν εξεγείρονται δεν το κάνουν επιλεκτικά επιτίθενται επι δικαίων και αδίκων.

Η Εύα που δεν πήρε ποτέ την ευκαιρία να μεγαλώσει το παιδί της. Πόσο διαφορετικά θα ήταν τα πράγματα αν η Αγγέλα δήλωνε το παιδί εξ αρχής εγγόνι της και έφερνε την Εύα στην Ελλάδα δίπλα στο μωρό της μόλις τέλειωσε η νοσηλεία της αντί να την αφήσει να παραδέρνει ολομόναχη και χαμένη χωρίς καμιά στήριξη έρμαιο κάθε επιτήδειου Πόσο διαφορετική θα ήταν η ζωή της αν είχε πάρει την ευκαιρία να αγκαλιάσει αυτό το μωρό όταν ακόμη ήταν μικρό και πόσο πιο γρήγορα θα είχε ωριμάσει.

Η ίδια η Αγγέλα που επωμίστηκε την τεράστια ευθύνη ενώ θα μπορούσε να δρομολογήσει διαφορετικά τη ζωή της και που κάποια στιγμή κατάλαβε και πόσο κακό είχε κάνει και στην κόρη της και στην εγγονή της.

Ειλικρινά περιμένω να δω πως θα κυλίσει αυτή η ιστορία αν κυλήσει φυσικά και δεν ξεπεταχτεί με μια δυό μισόλεπτες σκηνές. Περιμένω να δω πως θα χειριστεί η Εύα αυτό το θέμα που θα ήταν δύσκολο ακόμη κι αν είχε χτίσει μια σχέση με τη Μαρίλια πράγμα που δεν είδαμε βεβαίως γιατί προείχε το ξεκατίνιασμα, η Νταίζη με τους εκβιασμούς της και η Αστεράτη Αυτό ναι μου προκαλεί το ενδιφέρον. Πάνω σ αυτή την συγγένεια χτίστηκε το στόρυ της πρώτης σεζόν των μυστικών

Περιμένω να δω αν ο Λευτέρης που υποτίθεται οτι είναι δίπλα της και έχουν μια σχέση απόλυτα μυστική να φανταστείτε εμείς δεν την βλέπουμε, θα χτίσει μέσα απ το πρόβλημα μια γέφυρα με το παιδί της γυναίκας που μας λένε οτι αγαπάει. Κυρίως περιμένω να δω αν θα μιλήσει με την Εύα γι αυτό το πρόβλημα αν θα δούμε να μοιράζονται κάτι ή απλά θα το υποθέσουμε κι αυτό.

Το δεύτερο θέμα που μου κίνησε το ενδιαφέρον είναι ο Λουκάς. Πασχίζω να αναγνωρίσω σ αυτόν τον άντρα το Λουκά που γνώριζα. Εκείνος ο Λουκάς δεν θα δίσταζε να πει την αλήθεια και σίγουρα θα καταλάβαινε οτι η συμπεριφορά της Νόρας έκρυβε κάτι πιο σοβαρό απο νευράκια εγκυμοσύνης.

Δέχομαι οτι με τη φυγή του Μάνου κάποιος έπρεπε να καλύψει το κενό που δημιουργήθηκε και σίγουρα ο Λουκάς είναι ο πιο αγαπητός αλλά όχι έτσι για το θεό. Έχει το ρόλο του ηγέτη. Αφου του τον δώσατε μην τον ακυρώνετε βάζοντάς τον να καθοδηγείται απ το Στέφανο την Εριέττα το Νικόλα και τη Νόρα. Πόσο στριφογύρισμα πια για να πάρει μια απόφαση αν θα μιλήσει ή όχι. Κι άντε παίρνει τη βοήθεια του κοινού. Λογικό να μιλήσει με την Εριέττα που είναι άμεσα εμπλεκόμενη αλλά γιατί όχι με το Λευτέρη που επίσης καίγεται η γούνα του; Γιατί πάλι συζήτηση με το Νικόλα και πάλι μεταξύ σοβαρού και παραλόγου;

Εκείνο που με εντυπωσιάζει είναι ο Στέφανος. Δεν ξέρει ποιά αγαπάει. Δεν ξέρει αν θέλει να πουν την αλήθεια ή όχι Δεν ξέρει αν θα βρεθεί μπλεγμένος ή θα καθαρίσει σχετικά εύκολα. Απλά περιφέρεται. Ξέρει τίποτα ή μπαααααααα;

Τέλος εκείνο που με έκανε να γελάσω μέχρι δακρύων ήταν η χήρα. Υποτίθεται τώρα οτι εμείς παρακολουθούμε δραματική σειρά; Η Πολυχρονίδη πάντως όσο δεν με πείθει στο ρόλο της κακιάς και με κάνει να τη βλέπω σαν καρικατούρα τόσο με έκανε και γέλασα με τα κουνήματα της χήρας. Μήπως να τη βάζαμε να κάνει χαβαλέ με το Λουκά;

Στελλίτσες Μελίτες και καραγκιοζιλίκια δεν σχολιάζω.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Απρ 06, 2011 8:29 pm



Μαρία, τον Λουκά τον κάνανε ηγέτη, αλλά ο χαρακτήρας του δεν είναι ηγετικός, που δεν υπολογίζει κανέναν και κάνει ο,τι θεωρεί εκείνος καλύτερο. Ο Λουκάς είναι πρώτον και κύριον ΦΙΛΟΣ, μέλος της παρεάς της φεγγαρόπετρας, και σαν τέτοιος συμπεριφέρεται και δρά.... Δεν γίνεται να του αλλάξουν το χαρακτήρα επειδή του έδωσαν άλλες αρμοδιότητες τώρα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Απρ 06, 2011 8:40 pm

Εμένα, δεν ξέρω γιατί, αλλά το σημερινό μου άρεσε περισσότερο απ’ όσο περίμενα. Μπορεί να ήταν λίγο βαρετό και να μην είχε καμμία συνταρακτική εξέλιξη, αλλά τουλάχιστον είχε μερικές ωραίες σκηνές.

Είδαμε μια σοβαρή σκηνή με την Εύα και τη Μαρίλια, όπου η Εύα προσπαθούσε ήρεμα να μάθει τι συμβαίνει στην κόρη της. Η Μαρίλια βέβαια που συνεχώς την κατηγορεί για όλα με εκνεύρισε, αλλά τουλάχιστον έγινε μια αρχή.

Το επεισόδιο είχε και αρκετές σκηνές Έρης – Στέφανου, και ειδικά η πρώτη μου έκανε εντύπωση. Ο Στέφανος μετά την κατσαρή όχι μόνο πήγε στην Έρη για φαγητό και της είπε και όλα όσα συζήτησαν με τη Μελίτα, μόνο όμως αφού τον ρώτησε η Εριέττα και όχι από μόνος του, αλλά και μια χαρά όρεξη είχε και βρήκε και το φαγητό εξαιρετικό. Αυτός τώρα λέγεται ερωτευμένος με το Μελιτόνι; Ας πάρει σύντομα τη σωστή απόφαση να τελειώνουμε. Efxi Η Έρη πέταξε και μια προοικονομία για αυτά που απ’ ότι φαίνεται θα μάθουμε προσεχώς και ανυπομονώ να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες.

Δεν ξέρω πώς θα σας φανεί, αλλά γέλασα πάρα πολύ με τις σκηνές Αντιγόνης – Νταίζης. Αν πρέπει να υπάρχει οπωσδήποτε μια κωμική νότα, προτιμώ τις δικές τους ατάκες από τα καραγκιοζιλίκια του Λουκά και της Αμαλίας που βλέπαμε χθες.

Ο Ρούσσος ανησυχεί, αλλά φαίνεται ότι δεν έχει κανέναν σύμμαχο. Η Αντιγόνη δεν είναι διατεθειμένη να τον βοηθήσει, το Στέφανο και την Εριέττα προσπαθεί να τους φοβήσει με το θέμα των διαμαντιών, αλλά μάλλον δεν τα καταφέρνει γιατί ξέρουν ότι στην πραγματικότητα άλλα φοβάται, και ο Λουκάς μάλλον θα μιλήσει, αφού η αστυνομία αργά ή γρήγορα έτσι κι αλλιώς θα μάθει την αλήθεια. Για να δούμε τι θα κάνει μετά... sfyr

Είδαμε και το Λουκά να ασχολείται επιτέλους σοβαρά με το θέμα του αστυνόμου και με το τι θα του πει, αντί να ασχολείται με τα μηνύματα, τα σχέδια και τις πατάτες της Αμαλίας. Πάντως τον λυπήθηκα λίγο που δεν μπορούσε να καταλάβει τι έχει η Νόρα και συμπεριφέρεται έτσι. Aww

Από την άλλη, με εκνεύρισε απίστευτα η Δάφνη που συνέχισε τα μαθήματα κατινιάς, στην Εύα αυτή τη φορά για το θέμα της Μαρίλιας, όπως και η Νόρα που χωρίς έστω να μιλήσει στο Λουκά για να δει τι θα της πει, αποφάσισε τόσο εύκολα να χωρίσει. wall Ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον αύριο θα δούμε μια συζήτηση...

Το επεισόδιο είχε λίγη Μελίτα και μάλιστα να δουλεύει (τον κόσμο), και αυτό από μόνο του είναι κοσμοϊστορικό γεγονός. Να σημειώσουμε την ημερομηνία, γιατί κρίνοντας από τα προσεχώς δεν νομίζω ότι θα το ξαναζήσουμε σύντομα...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από Caroline Τετ Απρ 06, 2011 8:45 pm

Προσωπικά δεν θεωρώ την Νόρα κατίνα κτλ.
Δεν θεωρώ επισής οτί είναι ηλιθια που θέλει να χωρισεί τον Λουκά.
Αν εγώ διάβασα μήνυμα από κάποιο "Τρελοκόριτσο" και έγραφε και αυτά που έγραφε ο Λουκάς θα χώριζα την επόμενη στιγμή. Νομίζω κάμια μας δεν είναι τόσο υπεράνω ή τόσο καλοπροέρετη που θα πίστευε ότι ο σύζηγος της δεν την έχει απατήσει. (Ελπίζω να υπάρχει)
Όσα χρόνια και να το ήξερα, όσο και να είχαμε ζήσει μαζί. (βλ. Εύα-Μάνος, Νικόλας-Δάφνη)
Αφόσον ο Λουκάς δεν έκανε κάτι κακό γιατί το έκρυψε από την Νόρα? Χάθηκε η εμπιστοσύνη.
Θεωρώ λάθος της να ψάξει το κινητό του (βασικά και έγω αυτό θα έκανα) αλλά όχι και κατινιά. Μην ξεχνάμε και ποιοι είχαν την ίδεα και "έπεισαν" την Νόρα να ψάξει.
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Τετ Απρ 06, 2011 8:49 pm

Εγώ σήμερα δεν το είδα, αποφάσισα να πάω πιο νωρίς χορό! Από το 10λεπτο που είδα έχω να πω κάτι σοβαρό...
Η Νταιζη πρέπει να πάει να κουρευτεί...Έχει ψαλίδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Απρ 06, 2011 8:53 pm

Cancoon έγραψε:
Είναι κάτι σκηνές στις οποίες πραγματικά λυπάμαι την Εριέττα. Έτσι και σήμερα καθόταν και παρακολουθούσε το παραλήρημα του Στέφανου για την Μελίτα. Το πόσο ξενερωτικό είναι για μια γυναίκα να ακούει τον άντρα που θέλει να της γκρινιάζει για την πρώην του, δεν λέγεται! Αυτό και μόνο είναι απόδειξη του πόσο καψούρης παραμένει αυτός ο άντρας με την πρώην του!
Αλλά το καλύτερο ήρθε ότι η Εριέττα προσπάθησε πλαγίως και εντέχνως να εκμαιεύσει από τον Στέφανο μια κάποια δήλωση σχέσης με αυτήν την ίδια λέγοντάς του πως πράγματι με τις κινήσεις τους επιτείνουν την εικόνα που έχει η Μελίτα ότι αυτοί οι δύο είναι ζευγάρι. Και τότε εντελώς αυθόρμητα και αποφασιστικά είπε ο Στέφανος "ναι αλλά δεν είμαστε ζευγάρι"!! Εριέττα, οι αυθόρμητες αντιδράσεις λένε την αλήθεια και μόνο την αλήθεια, βλέπεις λοιπόν ότι στο μυαλό του Στέφανου μόνο ζευγάρι δεν είστε; Βλέπεις ότι το ... ευχάριστο της βραδιάς για τον Στέφανο ήταν το φαγητό;;
Κρίμα να μην έχουμε σήμερα στεφανομελιτική σκηνή. Με την Εριέττα ο Στέφανος κοιμάται όρθιος, με την Μελίτα είναι που παίρνει φωτιά!

Αν δεν είναι ζευγάρι, όπως τους νομίζουν όλοι πιά, είναι γιατί η ίδια η Εριέττα έθεσε τα όρια, ο Στέφανος δεν είχε κανένα πρόβλημα και της το πρότεινε κιόλας.... Η ίδια η Εριέττα δεν θέλει άλλη σχέση μαζί του, πέρα απ'τη φιλική. Τι δήλωση σχέσης να εκμαιεύσει λοιπον απ'το Στέφανο, αφού ΕΚΕΙΝΗ δεν θέλει σχέση μαζί του, σχέση ερωτική δηλαδή, γιατί κάθε άλλου είδους σχέση την έχουν, είναι πιό δεμένοι μαζί απ'όσο θα μπορούσε ποτέ να είναι με τη Μελίτα, με την οποία τον συνδέει μόνο το κρεβάτι, κι αυτό του παρελθόντος (περσινά ξινά σταφύλια δηλαδή) ! Και ναί, παίρνει φωτιά με τη Μελίτα ο Στέφανος, αλλά μόνο για να εκτονώσει τα νεύρα που του προκαλεί η παρουσία της και οι παιδιάστικες υστερίες της ! Και φεύγει, χτυπώντας πίσω του την πόρτα, για να πάει να περάσει τη βραδιά του με την Εριέττα, από δική του επιλογή, γιατί κανείς δεν τον υποχρεώνει να είναι μαζί της, όπως και κανείς δεν του απαγορεύει να είναι με τη Μελίτα...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από evaki16 Τετ Απρ 06, 2011 8:56 pm

Δεν εχουν χαλασει τα ματακια μου απο την πολλη τηλεοραση
δεν εχουν χαλασει ουτε απο τον υπολογιστη
και ουτε απο το πολυ διαβασμα (λεμε τωρα)
Μα καλα αμαρτια δεν ειναι να χαλασουν απο τις μ@λ@κιες που βλεπω??? (σορυ για την εκφραση κιολας!!!)
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τετ Απρ 06, 2011 9:01 pm

αρχικα να πω οτι ηταν για μενα αθλιο το επεισοδιο, λογω των κουλων που παρακολουθουμε τις τελευταιες ημερες, νορα λουκας αμαλια στελλα νταιζη, και ολο το θεατρο του παραλογου, και χθες δεν μου αρεσε καθολου, αλλα και σημερα, το οτι η νορα ξεστομιζει τοσο ευκολα λογια χωρισμου με εκνευρισε, τη θεωρουσα πιο λογικη, αλλα επεσα εξω...Οσο για τον λουκα, αν ηταν αλλος στη θεση του, με το που τελειωνε αυτη η φαση, θα χωριζε την νορα, λογω της ελλειψης εμπιστοσυνης σε αυτον ειδικα ξεροντας οτι ο λουκας απο τη φυση του, μονο μπερμπαντης που δεν ειναι... ainta ainta Mmm Και εμενα θα με ενοχλουσε αφορητα, καποιος να σκαλιζει το κινητο μου, να μην μου μιλησει στα ισα για το τι υποψιαζεται, αλλα να καλεσει πρωτα ολους τους ασχετους, να βγαλουν πορισμα, και επειτα να εκδοσουν τη καταδικη... wall wall ελπιζω τουλαχιστον απο αυριο να γινουν πιο σοβαρα τα επεισοδια με την υποθεση του ρουσσου, γιατι με οσα ειδαμε τις προηγουμενες μερες, μονο γελιο προκαλουν...
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Απρ 06, 2011 9:07 pm

AlexiaQ έγραψε:Προσωπικά δεν θεωρώ την Νόρα κατίνα κτλ.
Δεν θεωρώ επισής οτί είναι ηλιθια που θέλει να χωρισεί τον Λουκά.
Αν εγώ διάβασα μήνυμα από κάποιο "Τρελοκόριτσο" και έγραφε και αυτά που έγραφε ο Λουκάς θα χώριζα την επόμενη στιγμή. Νομίζω κάμια μας δεν είναι τόσο υπεράνω ή τόσο καλοπροέρετη που θα πίστευε ότι ο σύζηγος της δεν την έχει απατήσει. (Ελπίζω να υπάρχει)
Όσα χρόνια και να το ήξερα, όσο και να είχαμε ζήσει μαζί. (βλ. Εύα-Μάνος, Νικόλας-Δάφνη)
Αφόσον ο Λουκάς δεν έκανε κάτι κακό γιατί το έκρυψε από την Νόρα? Χάθηκε η εμπιστοσύνη.
Θεωρώ λάθος της να ψάξει το κινητό του (βασικά και έγω αυτό θα έκανα) αλλά όχι και κατινιά. Μην ξεχνάμε και ποιοι είχαν την ίδεα και "έπεισαν" την Νόρα να ψάξει.

Η Νορα δεν εχει αναγκη να την ''πεισουν'' αλλοι να κανει κατινιες.Και ειναι παντα ετοιμη να πιστεψει το χειροτερο για τον Λουκα.Και δεν του δινει ποτε ουτε καν την ευκαιρια να υπερασπιστει τον εαυτο του.
Και ο Λουκας ειχε πιστεψει οτι η Νορα τον απατουσε στην αρχη της σεζον αλλα δεν σκεφτηκε ποτε να την χωρισει και ουτε καν την κατηγορησε.
Και το να ψαχνεις το κινητο του συντροφου σου ειναι τεραστια κατινια.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Απρ 06, 2011 9:08 pm

Ειρήνη, δεν μιλάμε γιά "κάποιον", αλλά για τη γυναίκα του και μάνα του παιδιού του, στην οποία έχει πεί επανειλημμένα ψέμματα σχετικά με τα μηνύματα που παίρνει. Ο γάμος δεν είναι απλή σχέση, πού ο καθένας μπορεί να έχει και τη δική του ζωή στο πλάι.... Ο Λουκάς απλά δεν κατάλαβε πόσο σοβαρό είναι αυτό που έκανε, και αυτός θα πρέπει να ζητήσει συγγνώμη για την αναστάτωση που προκάλεσε και στο γάμο του και στην έγκυο γυναίκα του με την επιπολαιότητά του....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Τετ Απρ 06, 2011 9:31 pm

Μα να προτιμήσω να πάω θέατρο και να μην δω Εδέμ live???
Μα να βλέπω τόσα πολλά και ενθουσιώδη σχόλια και να μην έχω όρεξη να δω Εδέμ ούτε στο ίντερνετ???
Μα να έχω κανονίσει πάλι έξοδο αύριο στις 7:00???
Είμαι κατάπτυστη το παραδέχομαι!!! yeap

Ένα έχω να πω: πάρτε τα όλα, πάρτε τα, βάλτε φωτιά και κάφτε τα!!! sfyr

Υ.Γ.: Λευτεριά στους ταλαντούχους! soutien

Καλό μας βράδυ!
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από fay66 Τετ Απρ 06, 2011 9:34 pm

Ευτυχώς αύριο τελειώνει το σίριαλ Λουκά-Νόρα.
Ο Ρούσσος έχει βρεγμένη τη φωλιά του και τον έπιασε ο πόνος να ειδοποιήσει την Εριέττα και το Στέφανο να δουν τι θα κάνουν. Να μη μιλήσει ο Λουκάς και να μην προβεί σε καμιά ενέργεια. Μόνο που ο Λουκάκος αρκετά έκανε και αυτός υπομονή και θα φτάσει στα άκρα.
Θα δούμε και έναν μεταλλαγμένο Πέτρο στη συνέχεια .Να μη γλιτώσει και αυτός τη μετάλλαξη;Δε γίνεται.
Πάντως τη ζήλεια την έχει στο τσεπάκι ο δικός σου. Σου λέει η Αμαλίτσα του με άλλον ε, κάπως του έκατσε στραβά του δικού σου. Ας πάρει και αυτός ένα μαθηματάκι.
Σπόιλερ:
Η Εύα συναντά τοίχο με τη Μαρίλια. Τώρα το μήλο έπεσε κάτω από τη μηλιά και τι να πεις; Ό,τι θα φοβόταν η Εύα για την κόρη της θα το ζήσει και αυτή.
Η Δάφνη το γνωστό κατιναριό. Βέβαια μετά και από το 2ο μήνυμα λογικό είναι να βεβαιωθεί κάποιος.
Πάντως ο Λευτεράκης καλά κρατάει και υπερασπίζεται το Λουκά. Όταν έφυγε από το γραφειάκι και πήγε προς το γυμναστήριο , κάγκελο οι άλλες. Εμ , ο μόνος λογικός εκεί μέσα είναι. Έχει καταλάβει τι άνθρωπος είναι ο Λουκάς, και ας τον ξέρει λιγότερο από χρόνο. Οι άλλες το χαβά τους.
Θέλω να δω τα μούτρα τους , και κυρίως της Δάφνης όταν αποκαλυφτεί η αλήθεια. Να δούμε και την αντίδραση του Νικόλα. Που και αυτός με τη σειρά του θα τα βάλει με τη Δάφνη και αυτή θέλω να δω τι θα πει. Όσο για την Εύα , αυτή θα πει ότι από την αρχή κάτι δεν της πήγαινε καλά.
Σπόιλερ:
Η Νταίζη έβαλε την Άρτα και τα Γιάννενα απάνω της να πενθήσει τον Μπέλλο. Μετά βουρ στο Χρηστάκη.Πάντως την καλή πράξη της ημέρας την έκανε. Κάτι σαν τα προσκοπάκια.Πήγε στο Λουκά για μια σύντομη ενημέρωση που είχε με τον αστυνόμο.
Η Παπαδημητρίου , άπαιχτη ως συνήθως.Άλλη κλάση , άλλο επίπεδο.
Και ο Σταύρου έχει , αλλά αυτές δεν είναι ατάκες που του δίνουν. Καλά αν ήταν άλλος , ο ρόλος του Στέφανου θα είχε γίνει καρικατούρα.
Η Αστέρω το μόνο που κάνει είναι να ξεφτιλίζει το επάγγελμα του εκπ/κού. βοτάρει δεξιά και αριστερά , μένει σε καλό ξενοδοχείο,τρώει και πίνει έξω , ντύνεται καλά και όλα αυτά με 1600ευρώ σύνταξη(είμαι εκπ/κός και ξέρω πόσο παίρνουν οι συνταξιούχοι).Μας το παίζει Ηρακλής Πουαρώ , όλα θέλει να τα μαθαίνει για να σχηματίσει προσωπική άποψη.Σιγά βρε μεγάλη. Δεν πας προς Μονεμβασιά μεριά στον αντρούλη σου να ξεσπάς στις τριανταφυλλιές και να αφήσεις ήσυχους τους πάντες; Τέτοια καρικατούρα δε μας χρειάζεται.Υπάρχει μια Αμαλία που παίζει άψογα όποια σκηνή της δώσου. Αυτή μας περισσεύει. Να φύγει , να πάει αλλού , άλλες ανακατοσούρες δε χρειαζόμαστε από πάρτη της.
Το πηγάδι λοιπόν βαθύ , πολύ βαθύ .Πάμε ένα εκατοστό πάνω και κατεβαίνουμε κανά μέτρο ακόμα πιο κάτω. Και φτου και από την αρχή.
Αυτά δεν είναι Μυστικά της Εδέμ , είναι τα Μυστικά του άπατου πηγαδιού!!
(Πάντως έφτιαξα απόψε ένα ωραιότατο φαγητό για αύριο , ψαρόσουπα. Ταπεράκια δε στέλω γιατί είμαι σίγουρη πως καμιά δεν θα ζητήσει-αν λάβω υπόψη τα παιδιά μου. Πάντως το μόνο καλό από τα χάλια αυτού του έργου είναι ότι δε θρονιάζομαι πλέον στον καναπέ ,αλλά μαγειρεύω και δεν το ξενυχτάω.Είδατε πώς με φροντίζουν την έρμαιη τηλεθεάτρια;Μήπως να τους στείλω ευχαριστήρια κάρτα ; )

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από zouz0unii Τετ Απρ 06, 2011 9:39 pm

tsourdalitsa έγραψε:Μα να προτιμήσω να πάω θέατρο και να μην δω Εδέμ live???
Μα να βλέπω τόσα πολλά και ενθουσιώδη σχόλια και να μην έχω όρεξη να δω Εδέμ ούτε στο ίντερνετ???
Μα να έχω κανονίσει πάλι έξοδο αύριο στις 7:00???
Είμαι κατάπτυστη το παραδέχομαι!!! yeap

Ένα έχω να πω: πάρτε τα όλα, πάρτε τα, βάλτε φωτιά και κάφτε τα!!! sfyr

Υ.Γ.: Λευτεριά στους ταλαντούχους! soutien

Καλό μας βράδυ!
Flkia
Συμφωνω μαζι σου...! Με το που ηρθα απο τα Αγγλικα πιαστηκα με τις δουλιες και ουτε
που γυρισα να κοιταξω την τηλεοραση...! Και αυριο για βολτα με κοβω...!!!
zouz0unii
zouz0unii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ♡ Σε ένα ροζ Συννεφάκι!! ♡
Ασχολίες : ✰ Να ονειρεύομαι..!! ♡

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Τετ Απρ 06, 2011 9:46 pm

Πολύ καλύτερο το σημερινό επεισόδιο απο τα προηγουμε μέτρια .

Ενα σχολιο να πω μονο. Η Δάφνη εξελίσσεται στον πιο αντιπαθιτηκό άτομο μέσα στην παρέα καμία σχεση με την Δαφνω των 2 προηγούμενων χρόνων .ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ!
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από annoula! Τετ Απρ 06, 2011 11:39 pm

Γεια σας παιδιά,καιρό έχω να γράψω(τι να σχολιάσω η έρμη;; )αλλά είπα να μη περιμένω να δω κάτι συνταρακτικό γιατι θα χρονίσουμε... Angel

Ολα αυτο με τον Λουκά,τα μηνυματάκια(Α ρε Μπέλλο τι μας έκανες...χαχα)και την "γκόμενα"έχουν αρχίσει να με εκνευρίζουν..αγαπάω Είδωλο και γελάω με τις τρέλες της αλλά δεν συμφωνώ σε όλα μαζί της.Νομίζω πως δεν έπρεπε να ανακατέψει τον Λουκά, αλλά αφήστε μη μας φέρνανε πάλι κανένα γκεστ και μας έτρωγε αυτό το λιγοστό χρονικό διάστημα που βλέπουμε την παρέα και όχι τις γνωστές "αγαπημένες" Νταίζη-Στέλλα-Μελίτα. livani
Η κατίνα που βγάζει η Δάφνη επίσης με εκνευρίζει pff,η Εύα με βρίσκει απόλυτα(με τη καλή έννοια ;D )σύμφωνη και το Νοράκι δεν με βρίσκει πουθενά Razz Απ τη μία την καταλαβαίνω γιατι τα "στοιχεία" δείχνουν οτι ο Λουκάς την απατάει, αλλά απ την άλλη πιστεύει κάτι τέτοιο για εκείνον;πως είναι τόσο χαζός, που θα χε γκόμενα και δεν θα είχε σβήσει τα μηνύματα;;αλλά εδώ που τα λέμε και αυτός δεν το χειρίστηκε σωστά..όχι μόνο δεν έσβησε τα μηνύματα, παρατούσε και το κινητό του από δω και από κει και έλεγε συνεχώς γελοίες δικαιολογίες..γενικά όλο αυτό δεν έχει καμία ουσία και προσωπικά με κουράζει.Θέλω πίσω τις τρυφεροζουζουνοΛουκοΝόρικες Love! σκηνές και όχι ίσα ίσα να γεμίζουμε το επεισόδιο και ας δείχνουμε ο,τι να ναι...Γι αυτο παντρεύτηκαν δηλαδή;;δε λέω να είναι όλα τέλεια όπως στα παραμύθια αλλά να αναγνωρίζουμε τους ήρωες που αγαπήσαμε..δεν θέλω την Νόρα να "κατινίζει" και τον Λουκά να "βλακίζει"(τι λέω Θεε μου;; χαχα)τόσο παράλογο είναι;; Rolling Eyes

Και μέσα σ όλα αυτά πήρε φωτιά το κορδελιό,εμ ο Ρουσσος ήθελα να πω ^^ .Οχι μόνο "καίγεται η γούνα"(Στεφανός)του με τις εξελίξεις(κο-πη-κα-τε και εσείς;; )αλλά "καίγεται"(Ηλίας)να μάθει ποιος είναι αυτός ο αψηλός, ποιος είναι αυτός ο τύπος που λέει και το άσμα..και για να μη τα πολυλογούμε,γενικώς καίγεταιο...lmao

Η "χήρα"με την Θεά Αντιγόνη με έκανε και γέλασα!!!Ομως, θυμήθηκα την αντίστοιχη σκηνή της Αμαλίας και του Πέτρου στο γραφείο του,μετά στην κηδεία του Χατζητέτοιου, που ειχα ρίξει ΤΟ γέλιο!!!!Τι πάω και θυμάμαι..περασμένα μεγαλεία... Aww

Η Μαρίλια ήταν αυτή;; Confused? "το χάσαμε το κορμί πατριώτη" χαχαχα!!!
Πάντως δε περίμενα να πάθουμε τέτοιο κακό...δυο-τρια επεισόδια δε σχολίασα και η Μελίτα άρχισε να "δουλεύει"... imarton άσε το άλλο,είχε η Εύα σκηνή άνω των 40 δευτερολέπτων;;; να τα ισοπεδώσουμε ΟΛΑ δηλαδή ;;για να επανέλθουμε σιγά- σιγά...όχι, όχι πλάκα κάνω,συνεχίστε έτσι(για το Εύακι λέω)!!!!!!!
Αυτά κι απο μένα...δεν ξέρω για πόσο ακόμα θα αντέξω να βλέπω live τα επεισόδια.Πάντως ήδη έχω αρχίσει όταν δείχνει πεφταστέρι και γενικά σκηνές που ξέρω οτι δεν με σηκώνει το κλίμα αλλάζω κανάλι,αλλά τι να δω;;;δεν καταρρέει και η Μανωλίδου... lmao Μου φαίνεται σε λίγο θα την κλείνω εντελώς για να μην πηδηχτώ απ το παράθυρο και έχουμε άλλα... sisi
Καληνύχτα σας και να θυμάστε https://www.youtube.com/watch?v=y9zxBU9CSKw Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από roria Πεμ Απρ 07, 2011 12:58 am

Λοιπόν εμένα το επεισόδιο μου φάνηκε καλύτερο από τις προηγούμενες μέρες (nefelik τι σύμπτωση απόψεων είναι αυτή που έχουμε!). Υπηρχαν σκηνές διαμαντάκια: Πέτρος-Ηλίας στο ταβερνάκι, Πέτρος-Αντιγόνη στο παλατάκι, (πολύ υποκοριστικό έπεσε, το κόβω), Αντιγόνη-Νταίζη σε δύο σκηνές, κυρίως για την υψηλής στάθμης αισθητική απόλαυση που προσφέρει η κυρία Παπαδημητρίου, Εύα-Μαρίλια σε μια συζήτηση και σύγκρουση ουσίας που με προδιαθέτει να δω το παρακάτω (διάβασα τις διαφωνίες, αλλά προ αμνημονεύτων που ήμουν κι εγώ έφηβη, μια περίοδο που ήμουν σίγουρη ότι οι παρέες μου δεν θα άρεσαν στους γονείς μου, έτσι αντιδρούσα όταν μου ζητούσαν να τους γνωρίσω τους φίλους μου) και ασφαλώς Εριέττα-Στέφανος. Κατ' αρχάς χάρηκα πολύ που τελικά το έδειξαν το δείπνο και ο Στέφανος δεν τελείωσε τη βραδιά του με το παθιασμένο πάθος της pathetic εμπαθούς. Η όλη σκηνή με την Εριέττα εκτός από τη γνωστή ζεστασιά και φυσικότητα είχε και μια λεπτή μελαγχολία από την πλευρά της που την απέδιδε πολύ ωραία η κυρία Λαμπου με το βλέμμα. Ο Στέφανος έμοιαζε λίγο στην κοσμάρα του, αλλά νομίζω, και ελπίζω, ότι μια αλλαγή πλανιέται στον αέρα. Υπάρχει όμως ένα "αλλά". Δεν ξέρω αν το αξιολόγησα σωστά, αυτό που είπε η Εριέττα, ότι δηλαδή καταλαβαίνει τη Μελίτα γιατί έχει βρεθεί στη θέση της. Θέλω να πιστεύω, και εύχομαι ολοψύχως, ότι δεν θα μας σερβιρουν πως η Εριέττα υπήρξε Μελίτα, δηλαδή πρωθιέρεια της κατινιάς, σε μιαν άλλη ζωή, γιατί ευχαριστώ, δεν θα πάρω. Η κατινιά είναι από τα γνωρίσματα που δεν αλλάζουν. Ή την έχεις, ή δεν την έχεις. Και η Εριέττα ΔΕΝ την έχει.
Κάτι άλλο που διέκρινα ήταν μια αμφισημία σχετικά με το τι πραγματικά έγινε τη νύχτα που σκοτώθηκε ο Αραβαντινός. Από το διάλογο Αντιγόνης-Ρούσσου, σαν να φάνηκε ότι δεν τον έφαγε ο μπαμπάς του Στέφανου το μακαρίτη. Η ιστορία της πλοκής μου αρέσει, το έχω ξαναπεί, αρκεί να μην "τρέχει" σε βάρος των προσωπικών ιστοριών.
Τέλος, συγγνώμη, αλλά δεν μπορώ να πάρω καθόλου στα σοβαρά το σκηνικό των τελευταίων ημερών με Νόρα και Λουκά. Μου θυμίζει το Νύχτα γάμου και την "αιώνια δική σου Πέπη". Και παρα το δραματικό τόνο στις σκηνές της Νόρας με τις φίλες της, εγώ όλο περιμένω ότι από κάπου θα ξεπροβάλει ο Βουτσάς κρατώντας παραμάσχαλα τα φουντούκια του!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Απρ 07, 2011 2:32 am

Ενα εχω να πω... η κατασταση απελπιστίκ
καταλαβαινω πως επειδη ειναι καθημερινη σειρα
θα υπαρχουν και ακρότητες αλλα αρκετες ειδαμε...
κανω ενα κιτ κατ

δειτε και συγκρινεται

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 205504_179497885431420_104717426242800_405284_1116118_n

Σοραγια

Επεισόδιο 541 - Ημερομηνία 06-04-2011 208263_10150157166078724_525153723_6399559_6761292_n
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης