Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Vote_lcap21%Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Vote_rcap 21% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Vote_lcap32%Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Vote_rcap 32% 
[ 24 ]
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Vote_lcap16%Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Vote_rcap 16% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Vote_lcap22%Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Vote_rcap 22% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Vote_lcap5%Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Vote_rcap 5% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 76

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Empty Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 5:36 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 7:07 pm

Ασπάστηκα:

1.Παναγιώτης-Λουκάς:Υπέροχοι και με τη σωστη εκφραση!

2.Ευα-Νόρα:Επιτέλους Λίγη παραπανω Ευα!

3.Θεαρα μου-Ρούσσος:Αυτη η γυναίκα ξέρει να κινεί τα νηματα,
απο αυτη εμαθε σκάκι ο Στεφανος και έπαιζε στο β κυκλο!
Τρομερα ατακαδωρα προσκυνω Παπαδημητρίου και Κατρανίδη!

4.Νικόλας-Δαφνη:Τελευταια τους βλέπουμε ννα μιλουν μονιμως στην κρεββατοκάμαρα....
μηπως να αλλάζαμε μερος συζήτησης? Πολυ σκεπτικός ο Νικόλας με ευλογες απορίες η Δαφνη
Είναι παρατολμο το βημα του Λουκά αλλά πρέπει να το κάνει!
Ελπίζω να νικησει ο Λουκας και το δίκαιο που ειναι με το μερος του.Γλυκιά σεκανς

5.Λουκάς-Νόρα:Λυτρωτική συζητηση με τη γυναικα της ζωης του.Το δακρυ της Δρακουλάκη με συγκινησε!

6.Ρούσσος-Αμαλί:Σοφα λόγια απο Αμαλι, δεν γινεται να γλυτωνει παντα ο Πετρος...

7.Λουκάς-Νόρα:Το πιο γλυκό πρωινο με αποχαιρετιστηρια φιλάκια!

8.Μου αρεσει που ο Λευτερης νοιάζεται για το προβλημα της Μαρίλιας και θελει
να την ψαξει με την Ευα, η Αγγελα πάλι απαραδεκτη!

9.Θεαρα-Λουκάς:Λουκα αστην πανω μου και θα τα βρυμε εμενα μ ακουει!
Μη την κοιτας που σε εκβιαζει!

10.Το δολοφονικο βλέμμα της Νόρας στην Αμαλί
που της τα χει μαζεμενα ολα τα λεφτα!

11.Αν και δεν μου αρεσουν τα ξεκατινιασματα η Ερη κεντησε,
τοσο χαμηλα την φτασανε και οι δυο κατινες Αμαλι και Μπεκρου που δεν σεβαστηκαν ουτε τη Νόρα
ουτε την εγκυμοσυνη της ουτε τους τυπους!!Στα τσακιδια εσυ Μπεκρου,
μου άρεσε τρελλά που τα χωσε στο πυροβλημα η Αμαλι
όσον αφορα τον Στεφανο!

12.Η συγνωμη του Νικόλα στο Λουκα ομολογω πως με αιφνιδιασε!Εδειξε εμπρακτα πως το
νοιαζονται πραγματικα το Λουκά

13.Ευα λευτερη τόσο λίγο γιατι????

14.Αρχισε εκβιασμους ο Ρούσσος και στο Στεφανο
αλλα δεν τον ειδα να ιδρωνει το αυτι του να το πω λαικά ουτε με τις κινησεις εντυπωσιασμου!

15.Ο Ρούσσος αρχισε τις περιοδίες και περασε και απο το Νικόλα και θυμηθηκαν και το Μάνο ουαου!

16.Ερη-Στεφανος:Σκηναρα τρομερη απο αγαπημενους ηθοποιούς και ρόλους!
Απογυμνωθηκε ο κατινιστικος χαρακτήρας της Μπεκρους και φυσικα ουτε νοιαζεται ο Στεφανος
για τη πρωην σφουγγαριστρα του μιας και στεκεται
διπλα στην Ερη μας!

17.Το κερασακι στην τουρτα ηταν η απομακρυνση του Παναγιωτη απο την υπόθεση
Ρούσσο how dare you?

Σπάστηκα:

1.Νόρα-Μπεκρου:Σηκω φυγε απο το γραφειο μας αργόσχολη!Ωραία η σταση της Νόρας

2.Οχια-Θεαρα:Εμετικη η Οχιά που χωνεται εκει που δεν τη σπέρνουν
με την απλιστια της ποτε πεθαινει ειπαμε?

3.Ρούσσος-Στελίτσα:Αθλια σκηνη και αδιαφορη!Ερμηνεια απο Κατρανιδη...
Αν ξανακουσω "τι γλυκο" θα παω να τη βρω και να τη μπουφλίσω τη μουρλη

4.Νόρα-Στελλίτσα:Εδειξε ολοφανερα πως νοιαζεται για όλους τους άλλους
η Στελλίτσα εκτος φυσικα απο τα παδια της όπως λέει!Ποτε θα κατεβασει τον κότσο
σαν χελιδωνοφωλιά ειναι..μπας και επικοινωνησει με γη γι αυτο το λεω...Διωξτε τη

Καλό το σημερινο απο μενα!
Σας έλειψα?
Ωραίες σκηνουλες που μου κινησαν το ενδιαφερον...
Μπεκρου, Οχια και Στελλίτσα να μην ειχαμε και όλα θα ηταν τέλεια!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από τον γεροντοέρωτα στελλιτσας που μας τρωει μονιμα μισο επεισόδιο ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ, στειλτε τη στο ραντεβου με το Μπέλλο στην ΚΟΛΑΣΗ!
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
))

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 7:29 pm

Την ορθότερη οπτκή επί της κόντρας Ρούσσου Λουκά την έχει η Στέλλα. Ίσως επειδή είναι θετικά διακείμενη απέναντι και στους δύο, ίσως επειδή είναι θετικά διακείμενη απέναντι στην ίδια τη ζωή, εντοπίζει ακριβώς τα λάθη του ενός και του άλλου. Συμφωνώ με όλα όσα λέει. Ο Λουκάς έχει υποστεί μια μετάλλαξη προς την εκδικητικότητ και όχι προς την απονομή δικαιοσύνης.
Η Νόρα αντιμετώπισε με εξυπνακίστικο και εριστικό ύφος την Μελίτα και την Αμαλία. Με την στάση της αυτή έδειξε αφενός ότι είναι αχάριστη και ξεχνάει πόσες φορές η Αμαλία ειδικά φέρθηκε στον Λουκά σαν παιδί της και προσπάθησε να τους βοηθήσει κατά τη διάρκεια των αμέτρητων χωρισμών τους και αφετέρου έδειξε πως αυτό που ισχυρίζεται "το πρόβλημα το έχουμε με τον Ρούσσο, όχι με σας" είναι λόγια του αέρα. Κρίμα, περίμενα μεγαλύτερη αντικειμενικότητα από τη Νόρα.
Το catfight ανάμεσα στην Μελίτα, την Αμαλία και την Εριέττα ήταν απαράδεκτο. Η πιο άθλια συμπεριφορά εκεί μέσα ήταν αναμφισβήτητα αυτή της Εριέττας.
Χρησιμοποίησε το όνομα του Στέφανου και τους μεταξύ τους διαλόγους για να πληγώσει την Μελίτα, χρησιμοποίησε το ειδύλλιο της Αμαλίας με τον Περικλή, χρησιμοποίησε ακόμα και απειλές (!) απέναντι στη Μελίτα ότι θα την χαστουκίσει.
Η πιο γελοία ατάκα της ήταν βέβαια που κατηγόρησε τον Ρούσσο για το ότι αθώωσε την Αντιγόνη. Ο Ρούσσος και ο κάθε δικηγόρος δεν έχει να απολογηθεί για τίποτα που έκανε την δουλειά του και μάλιστα πετυχημένα. Αυτές οι αντιλήψεις ("τα βάζω με τον δικηγόρο") είναι εγκληματικές και μάλιστα η Νόρα το έχει ζήσει στο πετσί της αυτό το πράγμα. Ενώ φυσικά για την ίδια την Αντιγόνη η Εριέττα δεν λέει τίποτα και ούτε βρίσκει κάτι λάθος στο να έχει κολλητιλίκια με το γιο της Αντιγόνης!!
Οι κορώνες της Μελίτας οφείλονται στο ότι ζηλεύει. Εξάλλου το πόσο αγαπάει τον Στέφανο φαίνεται από το ότι αυτός είναι η πρώτη και η τελευταία της σκέψη - πάλι αυτόν σκέφτηκε για το τι θα πάθει μέσα στο μπάχαλο.
Οι κορώνες της Εριέττας όμως οφείλονται στο βαθύτατο κόμπλεξ της απέναντι στην Μελίτα. Αν μη τι άλλο τόσο καιρό από την στάση του Στέφανου έχει καταλάβει ότι ο άνθρωπος είναι τρελός για την Μελίτα και η εκτίμηση που νιώθει για την Εριέττα δεν μπορεί φυσικά να αντικαταστήσει στην καρδιά του την αγάπη και το πάθος που νιώθει για την Μελίτα. Αυτό έχει φέρει την Εριέττα σε μια κατάσταση σχεδόν αρρωστημένη: έχει γίνει τσιμπούρι σε έναν άντρα που πολύ απλά δεν την θέλει κι έτσι ξέχασε και τις ανωτερότητες και όλα και δεν έχασε ευκαιρία να "μαλλιοτραβηχτεί" με την αντίζηλό της.
Το πιο άθλιο από μέρους της Εριέττας όμως είναι που έλεγε μετά στον Στέφανο πως έκανε πολύ καλά που χώρισε την Μελίτα!! Τέτοια απελπισμένη και κακοπροαίρετη προσπάθεια να κρατήσει κάποιος χώρια δύο ανθρώπους δύσκολα θα ξαναδούμε! Κακομαθημένη ή όχι, αυτό το παιδί που έχει μέσα της η Μελίτα κατέκτησε την καρδιά του Στέφανου και κακομαθημένη ή όχι είναι η Μελίτα που ο Στέφανος προσπαθεί να φιλήσει ακόμα και με την βία και όχι η Εριέττα που την έχει μπροστά του μέρα νύχτα.
Η λεπτομέρεια που κάνει τη διαφορά είναι ότι ο Στέφανος άλλαξε άρον άρον θέμα. Όπως κάθε ερωτευμένος άνθρωπος έτσι κι αυτός θεωρεί πως μόνο ο ίδιος έχει δικαίωμα να βρίζει τον έρωτά του, κανένας άλλος.
Πολύ ωραίες όλες οι σκηνές του Ρούσσου - ο Κατρανίδης δίνει ρέστα. Ειδικά χάρηκα με την σκηνή Ρούσσου - Στέφανου, γιατί η ποιότητα των δύο ηθοποιών απογειώνει τις σκηνές τους και γιατί επιτέλους ο Στέφανος είχε σκηνή με κάποιον άλλον χαρακτήρα πέρα από την Εριέττα!
Κατά τα λοιπά όλα αυτά είναι ενδιαφέροντα αλλά εγώ περιμένω να δω την μοναδική σε δύναμη και ένταση ερωτική ιστορία του Στέφανου και της Μελίτας!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 7:50 pm

Εμένα σήμερα μου άρεσε πολύ το επεισόδιο! Επίτέλους θα το χαρακτηρίσω "τέλειο"!!! Τα είχε όλα!!!

~Έστω και για ένα δεύτερο, έδειξαν τη Νόρα να χαϊδεύει την φουσκωμένη κοιλίτσα της!!! Έλιωσαααααα inlove Αλλά τσαντίστηκα που ήρθε εκείνη τη στιγμή η Εύα wall Aww

~Νόρα-Λουκάς ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ ΛΟΥΚΑΝΟΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ!!!! ΕΛΙΩΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΛΕΜΕΕΕΕ!!!!!! inlove inlove inlove

~Νόρα-Μελίτα-Αμαλία-Ερη:
*Δώσε Νόρα δωσεεεεε!!!!! soutien
*Τι κατίνες Θεέ μου η Αμαλία- και ειδικά η Μπεκρού(ή αλλιώς Μελίτα) μόνο να φωνάζει ξέρει η μύγα! Και έκανε έξαλλη και την Έρη! Επόσα ν' αντέξει κι αυτή?!!!
*Και ναι για πρώτη-και τελευταία-φορά ΣΥΜΦΩΝΏ με την Μελίτα: ΝΑ ΦΥΓΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~Λουκάς-Αντιγόνη
*Δώσε Λουκά Βενέτη ΔΩΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
soutien
*Καλέ αυτή ξέρει πού είναι το πτώμα του Αραβαντινού???!!!! affraid (όχι που δεν θα 'ξέρε Cool )

~Νικόλας-Ρούσσος: Ο Νικόλας νοιάζεται για το Λουκά..!! Μια πολύ ωραία και σοβαρή συζήτηση είχα...και ΝΑΙ ανέφεραν το όνομα ΜΑΝΟΣ!!!! yey

~Εύα-Αγγέλα:
*Η Αγγέλα πήρε φόρα κι αυτή μου φαίνεται....η Εύα πολύ σωστή!
*Και μ'αρέσει πολύ που ο Λευτέρης βοηθάει την Εύα στο πρόβλημα με την Μαρίλια!

~Η Νταίζη πάλι(αλλά να μου πείτε πότε σταμάτησε) προς τη δόξα τραβά(=money-money)

~H Στελλίτσα όπως ΠΑΝΤΑ στον κόσμο ΤΗΣ!!! Την ίδια καραμέλα πάλι!!! pff

Πολύ ωραίο το επεισόδιο τα είχε όλα! Και μετά από πολύ καιρό το έβλεπα με προσοχή και το απόλαυσα μπορώ να πω....
Ψηφίζω ΤΕΛΕΙΟ!!!
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Δημοσίευση από κικκο Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 8:01 pm

ασ το παρουμε αποφαση τελικα η του υψουσ η του βαθουσ σαυτη τη σειρα......κ σημερα ειμασταν του υψουσ κ για μενα το ξεπερασαμε κιολλασ...ειδαμε επιτελουσ τσ αληθινουσ χαρακτηρεσ...τα ουφο μασ τσ γυρισαν πισω.....
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΟΥΦΟ gelio gelio gelio

λατρευω να βλεπω το νικολα κ τ λουκα σαν αληθινα αδερφια
λατρευω τη νορα να τα χωνει οταν πρεπει κ σημερα ΕΠΡΕΠΕ..
κ τελοσ...
λατρευω να βλεπω το λουκα κ τη νορα σε ουσιαστηκεσ συζητησεισ....
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Δημοσίευση από JELSOMINA Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 8:06 pm

έπεσαν οι μάσκες.....
καυγάς αμφίρροπος κατά τη γνώμη μου ... με δυσσαρέστησαν όλες με τη συμπεροφορά τους απέναντι σε μια έγκυο.... και μαλιστα τη νόρα αν κι εκείνη με τη σειρά της δε μου άρεσε που έπιασε από τα μούτρα τη μελίτα και την αμαλία (ευκολα ξεχνάμε στη σειρά αυτή αλλά .... σεναριογράφοι είναι αυτοί)!!
Η εριέτα αρπάζοντας την ευκαιρία (έλειπε το ήσυχο λαμπραντορ τζαμαρίας πλέον κ ουχί καναπέ) είπε της περισσότερες κακίες!!! τέρμα ο πολιτισμός!! Για τη μελίτα που με ενδιαφέρει και περισσότερο χάνει το δίκιο της και εκτίθεται... δεν μπορεί να λέει ότι ο στέφανοσ τρέχει για τα λεφτά της εριέτας... με αυτόν τον τρόπο μειώνει περισσότερο τον ίδιο της τον εαυτό και τισ επιλογές της...!!
Κατά τα άλλα είχαν δίκιο αμαλία και μελίτα.. (το στέφανο στην κουβέντα τον έβαλε άλλη...)
Ο ρούσσος που είδα σήμερα δε μου άρεσε, αλλά σε αυτήν την κόντρα θα είμαι με το ρουσσέικο!
Το αίσθημα δικαιοσύνης που "πνίγει" το Λουκά είναι πολύ υπερβολικό κατα την άποψη μου και δεν έχει συνοχή με το παρελθόν και τα πεπραγμένα του....εαν δε, δω και το λουκά να συνεργάζεται με την αντιγόνη.... θα αηδιάσω!!
Δεν είχαμε κακό και κάναμε το ρουσσο.... κρίμα κρίμα κρίμα
Τέλος θέλω να ελπίζω πωσ ο στέφανοσ(νυν λαμπραντόρ τζαμαρίας) δε θα συμμετάσχει ενεργά και δε θα γίνει ο τρίτος της παρέασ ενάντια στον ρούσσο...ήταν διαφορετικός σήμερα... δεν εβγαλε το φτυαράκι παρέα με την κυρία με τους χειτώνες...είπε ότι δεν καταλαβαίνει τον τρόπο της.. (βλ. μελίτα) κ άλλαξε την κουβέντα!! ευτυχώς

παρόλα αυτά έχω στεναχωρηθεί πολύ με λουκά ρούσσο μου είναι πολύ στενάχωρο να τουσ βλέπω να σφάζονται!!!

Όσο για το μαριλιάκι..... έχει αλλάξει πολύ και σίγουρα αυτή η σχέση της... θα φέρει πολλά νέα(άσχημα) στο προσκήνιο!!! δεν μου αρέσει αυτη η έκβαση της ιστορίας γιατί η μαρίλια ήταν πρότυπο συμπεριφοράς στη σειρά αυτη!!
JELSOMINA
JELSOMINA
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 8:13 pm

Το πιο σημαντικό είναι ότι ο παλιός Λουκάς που αγαπούσαμε ξαναγύρισε από χτες και ανέλαβε δράση, όχι μόνο σαν δικηγόρος στο γραφείο που ο ίδιος έφτιαξε, αλλά και προς αναζήτηση δικαιοσύνης για ένα φόνο που συγκαλύφθηκε και αποσιωπήθηκε και για δυο χαμένα αδέρφια που κάποιοι αποφάσισαν αυθαίρετα για το μέλλον τους με τη δικαιολογία ότι τα προστάτευαν. Ναι, ο Ρούσσος φρόντισε ο Λουκάς και η Εριέττα να μην πάνε σε ίδρυμα και να μεγαλώσουν σε οικογένεια, ναι, το Λουκά τον είχε κοντά του και τον αγαπούσε σαν παιδί του,αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι στέρησε από αυτά τα δυο παιδιά να μεγαλώσουν μαζί σαν αδέρφια, και επιπλέον παρεμπόδισε το έργο της δικαιοσύνης συγκαλύπτοντας ένα φόνο και προχώρησε σε παράνομες υιοθεσίες, μέγα ολίσθημα για έναν άνθρωπο που υπηρετεί το νόμο. Εφόσον αποκαλύφθηκαν όλα αυτά λογικό και δίκαιο είναι να λογοδοτήσει μια που όλοι οι άλλοι είναι πλέον νεκροί. Ο Λουκάς ψάχνει για δικαιοσύνη και τώρα που ξαναβρήκε τον εαυτό του, τώρα που η πληγή κρύωσε, όπως είπε, κάνει αυτό που πρέπει να κάνει με ψυχραιμία και καθαρό μυαλό. Η Νόρα είναι δίπλα του και επιτέλους μαζί με τον παλιό Λουκά ξαναβρήκαμε και το ζευγάρι που αγαπήσαμε, μαζί στα εύκολα και στα δύσκολα. Και στα δύσκολα που έρχονται θα είναι ο ένας δίπλα στον άλλον, όπως θα είναι και όλη η παρέα στο πλευρό του Λουκά, αυτή η παρέα που κάποιοι προσπαθούν να τη βγάλουν συμμορία αλλά στην πραγματικότητα οι συμμορίες είναι αλλού και όχι στην παρέα της Φεγγαρόπετρας. Και ευτυχώς σήμερα είδαμε την παρέα από τη μια να στηρίζει το Λουκά στην απόφασή του κι από την άλλη να προσπαθεί να σταθεί στην Εύα που έχει πρόβλημα με τη Μαρίλια.
Από τους τρεις πλέον αντιπαθείς χαρακτήρες στη σειρά, τη Νταίζη, τη Μελίτα και τη Στέλλα, μπορώ να πω ότι στο σημερινό η χειρότερη ήταν η Μελίτα. Ακόμη και οι φαν της θα πρέπει να παραδεχτούν ότι το ξεκατίνιασμα με την Εριέττα ήταν τουλάχιστον απαράδεκτο. Άσχετα αν η Εριέττα είναι αντίζηλός της, δεν είχε κανένα δικαίωμα να της μιλήσει έτσι από τη στιγμή που ήταν στο γραφείο της Νόρας, στο οποίο γραφείο η ίδια είναι υπάλληλος ενώ η Εριέττα είναι συγγενής της Νόρας. Ήταν θρασύτατη και εμετική και το χειρότερο είναι ότι είπε ό,τι είπε ξέροντας ότι η Νόρα δεν θα την έδιωχνε, αν και της αξίζει μετά από τέτοια συμπεριφορά. Αυτός ο χαρακτήρας έπιασε πάτο και δε σώζεται με τίποτα. Το μόνο που ελπίζω είναι τώρα που θα γυρίσει ο Λουκάς στο γραφείο να αναγκαστεί να φύγει από κει μέσα.΄Έτσι κι αλλιώς δεν κάνει τίποτα εκεί, το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να ξεκατινιάζεται και να συγχύζει και τη Νόρα που είναι έγκυος. Θλιβερό το πώς κατάντησαν έτσι μια ηρωίδα που στον πρώτο κύκλο ήταν συμπαθής και είχε και αξιοπρέπεια. Μιλάμε για την απόλυτη εξαθλίωση.
Και βέβαια μην ξεχνάμε και την πρώτη διδάξασα, την Αμαλία. Μια χαρά την υπερασπίστηκε την κορούλα της στο ξεκατίνιασμα.Κι εδώ να σημειώσουμε ότι από τις τρεις μόνο η Εριέττα είχε την ευγένεια να ζητήσει συγγνώμη από τη Νόρα για το σκηνικό στο οποίο αναγκάστηκε να πάρει μέρος. Οι δυο κατίνες, μάνα και κόρη, δεν τη λογάριασαν καθόλου κι εδώ φάνηκε το επίπεδο της καθεμιάς και η χαώδης διαφορά.
Συγχαρητήρια στους σεναριογράφους που δημιούργησαν ένα τέτοιο χαρακτήρα όπως της Μελίτας Ρούσσου. Ας συνεχίσουν να της δίνουν τέτοια σενάρια, πραγματικά δίνει τον καλύτερο εαυτό της.
Θα το θεωρούσα άθλιο λόγω μιας τέτοιας σκηνής αλλά η Εριέττα και το επίπεδό της το έσωσαν. Άλλωστε το επεισόδιο είχε και καλές σκηνές που μας θύμισαν λίγο ποιοι είναι οι πρωταγωνιστές. Αναμένω με ενδιαφέρον τη συνέχεια του πολέμου που θα ανοίξει ανάμεσα στο Λουκά και το Ρούσσο κι ελπίζω να μην είναι καταστροφικός όπως μας προδιαθέτουν.
Μέτριο από μένα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 8:44 pm

Καλό από μένα.

Καλό γιατί η Νόρα κ ο Λουκάς γύρισαν πίσω κ μας χάρισαν όμορφες σκηνές.

Καλό γιατί η Έρι είναι θεά! Καλό γιατί μ άρεσε τρελά η στάση της Νόρας, σε Αμαλία κ Μελίτα.

Καλό γιατί Ρούσσος-Αντιγόνη ζωγράφισαν.

Από εκεί κ πέρα το χάος.

Είδαμε την Εύα που αντιμετωπίζει ένα σοβαρό πρόβλημα με την Μαρίλια 2 λεπτά το περνάει κ αυτό μόνη της χωρις ένα σύντροφο δίπλα της. Ο Λευτέρης, είναι διακοσμητικό στοιχείο.
Η αλήθεια είναι ότι οι σεναριογράφοι κινούνται εκ του ασφαλούς, δεν είχαν την μαγκιά να διώξουν πέρσι την Εύα, είχαν να βγάλουν κ ένα τρίτο κύκλο, θα το κάνουν τώρα λοιπόν. Η Εύα θα πάει να βρει το μεγάλο έρωτά της. Θα είναι εντάξει λοιπόν με το κοινό. Ήταν απόφαση του Μπουγιούρη να φύγει, αλλά την υπόσχεση τους οι σεναριογράφοι την κράτησαν. Το ίδιο
κάνουν κ με Στέφανο- Μελίτα,δεν δίνουν σκηνές τους γιατί ξέρουν πολύ καλά ότι δεν τραβάνε. Τον έχουν λοιπόν με Εριέττα να φιλοσοφούν την ζωή, αλλά στο τέλος ο μεγάλος έρωτας δικαιώνεται κ Στέφανος-Μελίτα για πάντα μαζί σ αυτό το ανηφόρι που λένε ζωή. Ακολουθούν πιστά το σενάριο. Κρίμα γιατί η μαγκιά θα ήταν αλλού. Να έπαιρναν το ρίσκο να έδιναν 2 δυνατές ιστορίες με Λευτέρη-Εύα κ Έρι-Στέφανο κ να αναγνώριζαν τα λάθη τους.

Βέβαια η χαζή είμαι εγώ δεν πήρα το μαθημα μου όταν διάβαζα δηλώσεις έχουμε ‘ένα χρόνο κ 4 μήνες όταν ήξεραν ήδη ότι ο Μπουγιούρης θα φύγει κ έδειξα εμπιστοσύνη στους συγγραφείς. Ας πρόσεχα.

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 8:51 pm

Σκέφτομαι να μην πάρω το μέρος κανενός στον πολέμο.... Όχι βέβαια....
Λουκάς, Λουκάς, Λουκάς Opados

Το πόσο χαίρομαι που η Νόρα είναι διπλά του δεν περιγράφεται inlove inlove

Χώσε Εριέττα, Χώσεεεε soutien

Κάλο και από μένα για Νόρα-Λουκά....
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 8:59 pm

Δεν έχω να πω πολλά. Από τα λίγα που μόλις είδα στο youtube (γιατί είχα πάει βόλτα εκείνη την ώρα), δηλαδή τις Λουκανορικές σκηνές κυρίως το ψηφίζω ΤΕΛΕΙΟ. 1ον Ο παλιός Λουκάς είναι πίσω
2ον Λατρεύω Νόρα να χαιδεύει κοιλίτσα
3ον Gooo Λουκάκο μαζί σου είμαστε! Άντε γεια κ. Ρούσσοοο
4ον αγαπώ και εγώ Λουκά - Νόρα σε τέτοιες γούτσου σκηνές με νόημα ταυτόχρονα..έλιωσα κ' ένιωσα και σήμερααα..και στις 2 σκηνές τους δηλαδή όταν γύρισε από τη συζήτηση με τον Παναγιώτη κ' εκείνη τον στήριξε..δάκρυσε κιόλας.. αλλά και το πρωί τόσες αγκαλίτσες και φιλάκια, αναρωτιέμαι πρέπει να αρχίζω να ΑΝΗΣΥΧΩ; αχχχ είπανε και για τη μπέμπα inlove inlove inlove
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 9:07 pm

Η Νόρα αντιμετώπισε με εξυπνακίστικο και εριστικό ύφος την Μελίτα και την Αμαλία. Με την στάση της αυτή έδειξε αφενός ότι είναι αχάριστη και ξεχνάει πόσες φορές η Αμαλία ειδικά φέρθηκε στον Λουκά σαν παιδί της και προσπάθησε να τους βοηθήσει κατά τη διάρκεια των αμέτρητων χωρισμών τους και αφετέρου έδειξε πως αυτό που ισχυρίζεται "το πρόβλημα το έχουμε με τον Ρούσσο, όχι με σας" είναι λόγια του αέρα. Κρίμα, περίμενα μεγαλύτερη αντικειμενικότητα από τη Νόρα.

Η Αμαλία παραλίγο να τη διαλύσει τη σχέση με τον άντρα της δεν είναι και λίγο...
Και δεύτερον αν η Νόρα είχε πρόβλημα με την Μελίτα θα της το έλεγε και για να χρησιμοποιήσω μια κλασσική ατάκα της εδέμ...Η Νόρα δεν είναι Μελίτα, και σίγουρα ισχύει...
Αλλά βέβαια, όταν η Νόρα υποστηρίζει τη Μελίτα είναι καλή αλλιώς είναι μια κακιασμένη που λέει ψέμματα γιατί........της αρέσει...
Εγώ είδα μια σκηνή που κανένας δεν σεβάστηκε τη Νόρα, αλλά η Εριέττα είχε την αξιοπρέπεια να ζητήσει συγνώμη.....

Για μένα καλό το επεισόδιο γιατί επιτέλους ο Λουκάς και η Νόρα που αγάπησα είναι πίσω....Άντε να φεύγουν και τα παράσιτα...
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 9:20 pm

Mε εχει προβληματησει το ολο θεμα Λουκα-Ρουσσου ...Παντως θεωρω οτι ο Λουκας εκανε το σωστο που μιλησε στο αστυνομο ..Αλλα προς το παρων δεν θα παρω κανενος το μερος ..
Πολυ ωραια η σκηνη Λουκα-Νορας βαθια με νοημα συζητηση..Επιτελους δηλαδη οι χαρακτηρες που ξερω ..
Αχ Ευααα δεν φτανουν οσα περασες ..Εχεις τωρα και την Μαριλια τωραα .Κουραγιοοοοο!!!
Εριεττα μου,ερη μου : respect : : respect : Επεσες λιγο επιπεδο αλλα οπως σοφα,σωστα ειπες για να επικοινωνησεις με τετοιες(Μελιτα-Αμαλια) πρεπει να ξεχασεις την ανθρωπινη ιδιοτητα σου ..Καλα ποσο αγενεστατη,κακομαθημενη,υστερικη ειναι η κοπελα?Πραγματικα η Εριεττα δεν πηγε με καμια προθεση για καυγα διοτι ρωτησε αυτο που ηθελε και ηταν ετοιμη να φυγει μεχρι να πεταχτει η κατινια να μιλησει..Ηταν η μονη που αξιωθηκε να πει ενα συγνωμη για την αναστατωση ενω η Μελιτα καμια συναισθηση συνεχιζε να μιλαει και να βριζει..

Καλο απο εμενα ..Εριεττα μουυυυ
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από mariannitaki Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 9:22 pm

Μέτα από καιρό είδα το ζευγάρι που αγάπησα........χαιρόμουν που τους έβλεπα και δεν βαρέθηκα καθόλου τις σκηνές του.....αν εξαιρέσεις μερικά παράσιτα οκ έχουμε δει και χειρότερα επεισόδια ))

Καλό απο μένα και περιμένω ακόμα καλύτερα πράγματα Angel
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

https://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Δημοσίευση από marakii Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 9:44 pm

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 681539 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 681539 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 681539 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 681539 Κάπως έτσι πρέπει να ήμουν σήμερα στις ΛουκαΝορικές σκηνές Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 681539 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 681539 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 681539 .....Μου άρεσε πολύ η πρώτη τους σκηνούλα που επιτέλους μιλούσαν για τις αποφάσεις που θα πάρουν στη δική τους ζωή ...Το δάκρυ της Δρακουλάκη τόσο ΥΠΕΡΟΧΟ...Το πρωινό ξύπνημα ήταν ακόμη πιο λιωτικό Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 681539 ό Λουκάς χαίδευε την κοιλίτσα της Νόρας (που είχε μέσα τηνπασχαλίτσα τους Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 37145 ) και η Νόρα χαίδευε το χέρι του Λουκά πάνω από την κοιλίτσα τους Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 681539 ...Τα φιλάκια τους ήταν ΛΙΩΤΙΚΟΤΑΤΑ και εκεί που του έκανε ναζάκια η Νόρα και ήθελε και άλλες αγκαλιές και φιλια και του έλεγε που αφήνεις το παιδί σου Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 681539 ....

Έρη-Μελίτα-Νοράρα-Αμαλία:Γενικώς μου άρεσε το ειρωνικό στυλάκι απέναντι στην Αμαλία παρόλο που τη συμπαθώ...Βρήκα τη στάση της Αμαλίας και της Μελίτας αρκετά υπερβολική και όντως η Έρη έπεσε χαμηλά σήμερα και από τις 3 υπήρχε ένα η κατινιά / της κατινιάς / τη κατινία / την κατινιά / ω κατινιά....Μα καλά δε σεβάστηκαν καθόλου τη Νόρα που είναι έγγυος και δεν κάνει να συγχίζεται...Τουλάχιστον η Έρη ζήτησε συγνώμη...Πές τα Αμαλία , μου άρεσε που είπε στη Μελίτα να πάψει να ασχολείται με το Στέφανο...Η Νόρα μου συγχίστηκε αλλά έπιασε κοιλίτσα <3 ....

Λουκάς-Παναγιώτης:Άψογη η σκηνή τους μου άρεσε πάρα πολύ και το κλίμα που επικρατούσε και γενικώς το όλο σκηνικό...

Η Λαζαρίδη today μου έσπασε τα νεύρα...αλλά η Παπαδημητρίου είναι υπέροχη !!!

Επίσης κάποιος που ενώ τον συμπαθώ πολύ με εκνεύρισε ηταν ο Ρούσσος.... Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 624907 Ελπίζω να μην βγάλει στη επιφάνεια την υπόθεση με το γιατρό που δικάστηκε τότε στην 1η τηλεταινία....(με αυτόν που σκότωσε τη γυναικα του Στέλιου πάνω στη γέννα)

Η συγνώμη του Νικόλα στο φίλο του ήταν πολύ γλυκούλα και ο Λουκάς τον συγχωρεί επειδή τον αγαπάει !!!....

Δάφνη-Νικόλας:Πολύ μου άρεσε η σκηνη τους :)...

Νόρα-Στέλλα:η Στέλλα με εκνεύρισε και αυτή σήμερα...Δώσε Νοράρα μου...Δώσε....

Εύα-Νόρα:όμορφη σκηνή με τα κορίτσια να συζητούν α προβλήματα τους...

Μου άρεσε που η Εύα πήγε με τον Τέρη να ψάουν ια την Μαρίλια....

Τα κοντινά της Δρακουλάκη σήμερα ήταν υπέροχα !!!

Αυτά από εμένα...Τέλειο για Λουκά και Νόρα...
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 9:58 pm

εχω ακριβως την ιδια απορια με την Μελιτα.....τι στο καλο θελει στο γραφειο ΤΙ?????ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ η κατασταση της......ρωταει την Νορα τη σταση πρεπει να κρατησει...αυτη δεν πρεπει να κατσει να σκεφτει με ποιανου το μερος θα ειναι??..αλλα τι λεω σκεφτεται και ποτε αυτη??μπαινει μεσα η Αμαλια (πολυ μου αρεσε το βλεμμα που της εριξε η Νορα) και παει να γινει συζητηση με τη Νορα και εχουμε την αλλη να ρωταει "τι εννοεις?"...που ζει???δεν βλεπει τι γινεται γυρω της???

η Αμαλια νοιαζεται για την Νορα και τον Λουκα αλλα δεν το κανει και χωρις ανταλλαγμα....τοτε που ηθελε αλλοθι απο την Νταιζη ετρεξε στον Λουκα να την πεισει...τωρα που ηθελε να κανει τον Ρουσσο να ζηλεψει παλι στον Λουκα ετρεξε....και η Μελιτα μια απο τα ιδια....οταν τους χρειαζεται ειναι καλοι....οταν δεν συμφωνουν μαζι της τους βριζει....

και ερχεται η "μεγαλη" σκηνη....εκει που το αφεντικο...ωπ σορρυ....το 10χρονο....ωπ σορρυ παλι....το Μελιτονι εξοργιζεται γιατι η Ερι αγνοησε το απαγορευτικο που εβαλε σε αυτην και στον Στεφ να μην πλησιαζουν το γραφειο.....εχει και τη μανουλα να σιγονταρει....εβγαλε οση ξινιλα,κακια και κατινια εχει μεσα της και αρχισε να λεει σαχλαμαρες....την Ερι περιμενε ο Στεφ για να μαθει τι ειναι ο Ρουσσος....λες και ο Στεφ ειναι μπουμπουκι....η ψευτοαριστοκρατισα ομως αποδειχτηκε Κυρια..που τουλαχιστον ζητησε και μια συγνωμη για την ταραχη που δημιουργησε στην ουσια η Μελιτα...πεταξε τις ωραιοτατες μπιχτες της,δεν εριξε το πολυποθητο χαστουκι και εφυγε...η Μελιτα σαν το μικρο παιδι που του πηραν το παιχνιδι...."το ακουσες πως μου μιλουσε???ακουσες τι ειπε για τον Στεφ??"....ΠΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΗ!!!!!!και για τον πατερα της ειπε η Ερι και για την μανα της....αλλα αυτη εκει το χαβα της...

και καπου εκει αναμεσα η υπαλληλος...ωπ σορρυ....η Νορα....να προσπαθει να σταματησει το ξεκατινιασμα.....ΔΙΩΞΕ ΤΗΝ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ....δεν τους φταις σε τιποτα να ταραζεσαι με τις κατινιες της Μελιτας...και δεν καναμε και μεις τιποτα να γινονται τα νευρα μας κροσια!!!!!και κλασικα η Μελιτα εφυγε και απο την δουλεια...φανταζομαι απο την συγχιση που η Ερι της πηρε το γλειφιτζουρι
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 274331

γενικα...μου αρεσαν Λουκας-Νορα σημερα(και χωρια και μαζι)...επεστρεψαν οι παλιοι καλοι εαυτοι τους και ελπιζω να μεινουν εδω!!!!!!ο Ρουσσος αρχισε τις επισκεψεις και αρχισε και τις κινησεις για να δειξει την δυναμη του....μου αρεσε και η σκηνη Νορας-Στελλας αλλα με τη Στελλα στο mute
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 621900 και νομιζω κουραστηκα να βλεπω την Ευα σημερα Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 751732

καλο Σ/Κ να εχουμε!!!!!!!!!!!!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 10:01 pm

Εμένα με αηδίασε το σημερινό επεισόδιο, για ωρισμένες σκηνές του, και μου άρεσε για κάποιες άλλες σκηνές.
Η στάση κόρης κατίνας και μάνας κατίνας στο γραφείο της Νόρας, ενώπιον της υποτίθεται προισταμένης, που τυγχάνει έτοιμόγεννη, και την οποία όλως τυχαίως λίγο νωρίτερα είχε έρθει να την παρακαλέσει η μάνα κατίνα να πείσει τον άνδρα της να παραιτηθεί απ'την δικαστική μάχη με το Ρούσσο, ήταν πράγματι αηδιαστική. Αυτό ήταν ο πάτος του πάτου, ούτε το όνομα της μικρής κατίνας δεν μπορώ να γράψω πιά, είναι τόσο συχαμένη, που αρχίζω να πιστεύω οτι πήρε κάποια ιδιαίτερα μαθήματα ηθοποιίας, τουλάχιστον μπορεί να εκμαιεύσει ένα κάποιο αίσθημα απ'τους τηλεθεατές, έστω κι αν αυτό είναι σκέτη αηδία! Η Εριέττα, παρ'όλη την αισχρή επίθεση μάνας και κόρης , εξοργίστηκε μέν, και δικαίως, αλλά δεν έριξε το επίπεδό της, ζήτησε και συγγνώμη απ'τη Νόρα για την αναστάτωση πού ΑΛΛΟΙ προκάλεσαν, κι έφυγε κυρία όπως ήρθε... Οι δύο κατίνες, όμως, παρέμειναν απαθείς , και άφωνες, να βλέπουν τη Νόρα τόσο συγχισμένη, χωρις την παραμικρή συγγνώμη ..... Δεν φταίνε αυτές, αλλά η Νόρα που δεν τις πέταξε και τις δύο έξω, να ξεβρωμίσει ο τόπος....

Αυτά που μου άρεσαν στο σημερινό, ήταν πρώτον ότι βλέπουμε το Λουκά σοβαρό και αποφασισμένο, να γίνεται πάλι δικηγόρος, κι όχι ο πλακατζής άνεργος που μας είχε παρουσιαστεί τόσο καιρό τώρα, και δεύτερον οτι ναί, ο κακός από δώ και πέρα θα είναι ο Ρούσσος. Μπορεί, κατά τη γνώμη μου να είναι σοβαρό θέμα η απόκρυψη απ'το Λουκά όσων έγιναν εκείνη τη νύχτα, και της ύπαρξης της αδελφής του, αλλά δεν είναι και προς θάνατον. Ομως, ο Ρούσσος είναι υπεύθυνος για θανάτους παιδιών, είναι αδίστακτος, έπαιξε με τις ζωές και τις συνειδήσεις ανθρώπων, και έμεινε ατιμώρητος. Του αξίζει λοιπον όποια τιμωρία κι αν του αποδωθεί, για να υπάρξει κάθαρση.

Κάτι άλλο που μου αρέσει, είναι που η Αντιγόνη, από κεί που ήταν εντελώς παρωπλισμένη, βρήκε τον τρόπο να κινήσει και πάλι τα νήματα, όλα εξαρτώνται και πάλι απ'αυτήν, είναι και πάλι κυρίαρχος του παιχνιδιού.... Ξέρω οτι κι αυτή θα πληρώσει, γιατί έχει κι αυτή κάνει πολλά, αλλά με ιντριγκάρει πώς κατορθώνει να βγαίνει πάντα στην επιφάνεια, να είναι πάντα μιά υπολογίσιμη δύναμη, χωρις να κουνήσει ούτε το δαχτυλάκι της, χωρις να βγεί κάν απ'το σπίτι της, οι άλλοι έρχονται και τη βρίσκουν.....

Η Εύα και ο Λευτέρης ψάχνουν για τη Μαρίλια, όπως την έψαχναν όλοι και τότε που έμαθε οτι ο Μάνος είναι πατέρας της. Τότε είχε ένα δίκιο να το σκάσει, τώρα όμως όλο αυτό μου φαίνεται τελείως αδικαιολόγητο, θα έπρεπε αντίθετα να έχει έρθει κοντά με τη μάνα της, να χαίρεται για την ευτυχία της, μετά από όλα όσα τράβηξε στο παρελθόν, και να συζητάει μαζί της ανοιχτά και ελεύθερα όλα της τα προβλήματα, γιατι θα ήταν σίγουρη για την κατανόησή της. Ομως φαίνεται οτι για να μάθεις, δεν αρκεί να βλέπεις, πρέπει και να πάθεις, αλλιώς δεν καταλαβαίνεις. Οσο κι αν είναι τώρα οργισμένη, λοιπον, θα έρθει η σειρά της να κλάψει και να απελπιστεί, κι ελπίζω τότε να είναι σε θέση να καταλάβει περισσότερο τη μητέρα της και να πλησιάσουν πραγματικά η μία την άλλη. Οσο για το Λευτέρη, εγώ τουλάχιστον τον βλέπω να προσπαθεί να βοηθήσει την Εύα στο πρόβλημα αυτό, αν ήταν παντρεμμένοι, δεν βλέπω τι περισσότερο θα μπορούσε να κάνει.....

Το συμπέρασμα που κατέληξε η Δέσποινα στον σχολιασμό της, ότι δηλαδή η Εύα θα πάει στην Αμερική να βρεί το Μάνο και ο Στέφανος θα μείνει με τη Μελίτα, δεν στέκει λογικά.... Η Εύα δεν γίνεται να φύγει, και να πάρει μαζί της και τα δυό παιδιά της, ούτε η Μαρίλια θα θέλει να φύγει, ούτε τον Αγγελο μπορεί να τον πάρει τόσο μακρυά απ'τον πατέρα του, ούτε και να τον αφήσει πίσω της μπορεί. Ο δε Μάνος δεν θα γυρίσει, απ'ό,τι φαίνεται. Ο Στέφανος, πάλι, δεν ξέρω αν θα είναι με την Εριέττα ή όχι, πάντως μόνο αν τον παρουσιάσουν τελείως αποβλακωμένο θα γυρίσει στη Μελίτα, μετά από όσα μας έχουν δείξει μέχρι τώρα. Και δεν νομίζω οτι θέλουν κάτι τέτοιο....

Αυτά από μένα, ανυπομονώ για την κονταρομαχία Ρούσσου Λουκά, που θα συμπαρασύρει τόσους πολλούς, που μάλλον με τον Τρωικό πόλεμο θα μοιάζει, με συμμαχίες, προστασίες άνωθεν, και ίσως έχουμε και ένα Δούρειο 'Ιππο!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 10:04 pm

Cancoon έγραψε:
Η Νόρα αντιμετώπισε με εξυπνακίστικο και εριστικό
ύφος την Μελίτα και την Αμαλία. Με την στάση της αυτή έδειξε αφενός ότι
είναι αχάριστη και ξεχνάει πόσες φορές η Αμαλία ειδικά φέρθηκε στον
Λουκά σαν παιδί της και προσπάθησε να τους βοηθήσει κατά τη διάρκεια των
αμέτρητων χωρισμών τους και αφετέρου έδειξε πως αυτό που ισχυρίζεται
"το πρόβλημα το έχουμε με τον Ρούσσο, όχι με σας" είναι λόγια του αέρα.
Κρίμα, περίμενα μεγαλύτερη αντικειμενικότητα από τη Νόρα.
Αρα περίμενες η Νόρα να κάνει για ακόμη μια φορά αυτό για το οποίο κατηγορείς την παρέα!
Διαβάζω συνεχώς να λενε για τα "εγκλήματα'' πχ. του Μάνου, που κάλυψε η
κακιά παρέα της φεγγαρόπετρας, αλλα απαιτείς να κρύψει ακόμα ένα
έγκλημα, για χάρη της Μελίτας. Πολύ μεροληπτική αισθηση δικαίου βλέπω.
Οταν αφορά την Μελίτα, και τους γύρω της, μπορούμε άνετα να συγκαλύπτουμε εγκλήματα, οταν αφορά τους άλλους όχι.
Αρα ουσιαστικά ζητάς απο τον Λουκά να κρύψει την δολοφονία του πατέρα του, για να μην πληρώσει ο μπαμπάς της Μελίτας... Rolling Eyes

JELSOMINA έγραψε:και μαλιστα τη νόρα αν κι εκείνη με τη σειρά της δε
μου άρεσε που έπιασε από τα μούτρα τη μελίτα και την αμαλία (ευκολα
ξεχνάμε στη σειρά αυτή αλλά .... σεναριογράφοι είναι αυτοί)!!

Τι ακριβώς σε δυσαρέστησε στην Νόρα? Που απαίτησε να φερθούν πολιτισμένα στο γραφείο τους? Που θέλει η έγκυος να είναι ηρεμη?

η Μελίτα με την Αμαλία δεν τηςζήτησε ούτε καν συγνώμη για την αναστάτωση που της προκάλεσε!

Η εριέτα αρπάζοντας την ευκαιρία (έλειπε το ήσυχο λαμπραντορ
τζαμαρίας πλέον κ ουχί καναπέ) είπε της περισσότερες κακίες!!! τέρμα ο
πολιτισμός!! Για τη μελίτα που με ενδιαφέρει και περισσότερο χάνει το
δίκιο της και εκτίθεται... δεν μπορεί να λέει ότι ο στέφανοσ τρέχει για
τα λεφτά της εριέτας... με αυτόν τον τρόπο μειώνει περισσότερο τον ίδιο
της τον εαυτό και τισ επιλογές της...!!

Η Εριέττα δεν άρπαξε καμία ευκαιρία. Η Εριέττα ήρθε να ψάξει τον Λουκά, δεν τον βρήκε και πήγε να φύγει..

Το
αίσθημα δικαιοσύνης που "πνίγει" το Λουκά είναι πολύ υπερβολικό κατα
την άποψη μου και δεν έχει συνοχή με το παρελθόν και τα πεπραγμένα
του.

Γιατί είναι υπερβολικό? Επειδή θέλει να πληρώσουν για τον θάνατο του πατέρα του?????

Τέλος , για να σχολιάσω την σκηνή, η Μελίτα και η Αμαλία φτάσανε σε
ακόμη χαμηλότερο επίπεδο. Η Εριέττα ήταν έτοιμη να φύγει αλλα δεν χάσανε
ευκαιρία να πάνε για καυγά. Η Μελίτα, κλασσικά, νομίζει οτι όλα
κινούνται γύρω απο αυτήν.

Αγαπητό κατινάκι, η Εριέττα, αυτό που θέλει είναι να βγει η αλήθεια για
τον πραγματικό της πατέρα. Χ@στηκε για σένα και για την οικογένεια σου.
Δεν έχουν όλα να κάνουν με σένα...

Και δεν φτάνει μόνο αυτο, και η ηλήθια επίθεση που κάνανε στην Εριέττα,
αποφάσισε να το κάνει στον χώρο που εργάζεται και πληρώνεται. Δεν φτάνει
που πάει και φεύγει ότι ώρα θέλει, δεν φτάνει που όλη την ώρα λέει για
τα γκομενικά της, τώρα νομίζει οτι το γραφείο είναι σαν το πεζοδρόμιο -
που της αρμόζει! Ούστ!

Και φυσικά ούτε μια σημασία στο αν η Νόρα έπιανε την κοιλιά της και πόναγε. Ούτε ένα συγνώμη για την συμπεριφορά της!

ΝΟΡΑ ΔΙΩΞΤΗΝ ΤΩΡΑ!!! ή καλύτερα, αστην να πάρει δρόμο, να γλυτώσεις και την αποζημίωση, φράγκο δεν αξίζει Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 951465 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 951465 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 951465 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 951465 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 951465 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 951465 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 951465 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 951465 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 951465

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 10:22 pm

Για μένα σήμερα το επεισόδια ήταν πάρα πολύ καλό εως τέλειο! Ο παλιός καλός Λουκάς επέστρεψε και η γυνάικα του είναι όπως πάντα δίπλα του, και στα εύκολα και στα δύσκολα και τον στηρίζει! Είδαμε ουσιαστικές και πολύ συγκινητικές σκηνές ανάμεσα σε Νόρα και Λουκά!

Όσον αφορά στον πόλεμο που άνοιξε ανάμεσα σε Λουκά και Πέτρο, είμαι μπερδεμένη. Πιστεύω ακράδαντα ότι κάποιος που έχει δόσει όρκο να υπηρετεί το νόμο και το δίκαιο, πρέπει και να τον τηρεί απαρέγκλητα! Ο Πέτρος παρεμπόδισε το έργο της δικαιοσύνης, αυτός που υποτίθεται την υπηρετεί κι αυτό είναι αδικαιολόγητο!!! Από την άλλη, πιστεύω ότι ο Πέτρος αγάπησε πραγματικά το Λουκά , βέβαια αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι του στέρησε την αδερφή του!!

Όπως και να'χει, ο πόλεμος που ανοίγει ο Λουκάς είναι επικίνδυνος για τον ίδιο, καθότι ο Πέτρος όπως έχουμε δει είναι ένας άνθρωπος που για να προστατέψει τον εαυτό του, μπορεί να χρησιμοποιήσει αθέμιτα μέσα όπως είδαμε άλλωστε. Δυστυχώς, οι δυνατοί είναι αυτοί που κερδίζουν στο τέλος.

Καλά η Μελίτα δεν το συζυτώ! Κάθε μέρα πέφτει όλο και πιο χαμηλά!! Η Εριέττα αναγκάστηκε να πέσει στο επίπεδο της και λογικό είναι μετά από τέτοια επίθεση από μάνα και κόρη!! Δε σέβεται καθόλου τον εαυτό της αυτή η γυναίκα πια? Κι αν όχι, ας σεβαστεί επιτέλους την εργοδότρια της και εγκυμονούσα φίλη της!! Αν είναι δυνατόν! Και μόνο η Εριέττα ζήτησε συγνώμη. Α ρε Νόρα, ξαπόστειλε την επιτέλους να βρεις και συ την υγειά σου!

Τουλάχιστον σήμερα είχαμε λιγότερο Νταίζη! Αν και πολύ φοβάμαι ότι στα επόμενα επεισόδια θα αρχίσει τα δικά της πάλι! Εκβιασμούς! Καλά αυτή η γυναίκα τόσα λεφτά που έχει πια, δεν της αρκούν? Τόσο άπληστη πια? Τι θα τα κάνει ήθελα να ξερα!

Μου αρέσει πολύ που η παρέα στηρίζει το Λουκά! Πολύ ωραία σκηνή Νικόλας-Δάφνη αν και πάλι στο κρεβάτι (εκεί κάνουν άλλα πράγματα παιδιά...................πού πήγε το μυαλό σας? Εννοώ κοιμόμαστε εκεί sisi )

Δεν θα πω άλλα..Μόνο να δώσω τα όσκαρ για το σημερινό επεισόδιο!
Λοιπόν, τα όσκαρ σήμερα πάνε με αλφαβητική σειρά σε Δρακουλάκη, Κατρανίδη και Πετράκη!!! oscar oscar oscar

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 10:30 pm

JELSOMINA έγραψε: τη νόρα αν κι εκείνη με τη σειρά της δε μου άρεσε που έπιασε από τα μούτρα τη μελίτα και την αμαλία (ευκολα ξεχνάμε στη σειρά αυτή αλλά .... σεναριογράφοι είναι αυτοί)!!

γιατι ειχε αδικο που τις επιασε απο τα μουτρα???ειχε αδικο να απαιτησει να φερθουν πολιτισμενα μεσα στο γραφειο της???ειχε αδικο να της φωναξει οταν ειπε η Μελιτα "στα τσακιδια" στην Ερι???ειναι συμπεριφορα αυτη???και τι ακριβως ξεχναμε...το οτι η Μελιτα οταν οι αλλοι τρεχουν για παρτη της τους αντιμετωπιζει σαν φιλους και ολα καλα ενω οταν δεν συμφωνουν τους στελνει και αυτους στα τσακιδια????τωρα που η Νορα ειχε δραμα με την απαγωγη η Μελιτα ουτε εξω απο το σπιτι της δεν παιρναγε και στο γραφειο παλι για την παρτη της μιλουσε....και στην τελικη...ΕΠΡΕΠΕ να ζητησει τουλαχιστον μια συγνωμη για την αναστατωση που δημιουργησε και η μανουλα της αλλη μια τουλαχιστον για την ιστορια με τον Λουκα.....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την gxnel στις Παρ Απρ 08, 2011 10:56 pm, 1 φορά
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 10:33 pm

Αναρωτιέμαι αν όλο αυτό οι σεναριογράφοι το κάνουν εσκεμμένα, αν δηλαδή έχουν κάποιο σκοπό πέρα από το να σπάσουν τα νεύρα της πλειοψηφίας των τηλεθεατών. Δεν είναι δυνατόν να πιστεύουν ότι ένας τέτοιος χαρακτήρας όπως η Μελίτα μπορεί να είναι αγαπητός στο κοινό και να έχει ενδιαφέρον. Στον πρώτο κύκλο ναι, ήταν συμπαθητική, λίγο στον κόσμο της βέβαια, αλλά τότε επικοινωνούσε με τους γύρω της, έδειχνε ενδιαφέρον και πραγματική φιλία για την παρέα και ακριβώς επειδή δεν είχε φίλους ένιωθε την ανάγκη να πλησιάσει τα παιδιά της παρέας. Θυμάμαι πόσο ενδιαφέρον είχε δείξει για τη Δάφνη όταν την άφησε ο Νικόλας, της φέρθηκε σαν πραγματική φίλη. Είχε κάποια αδύναμα στοιχεία αλλά ήταν αξιοπρεπής σε γενικές γραμμές εκτός από μερικές εξαιρέσεις που δεν τις επικροτώ. Αλλά αυτό που ήταν τότε δε συγκρίνεται με τίποτα με αυτό που βλέπουμε τώρα. Ένα εγωκεντρικό, κακομαθημένο, νευρωτικό πλάσμα χωρίς κανένα βάθος, χωρίς ενδιαφέροντα πέρα από τον εαυτό της και το μικρόκοσμό της, ένα άτομο ευθυνόφοβο, ανώριμο και ρηχό που με όλα όσα της συνέβησαν στη ζωή της δεν έμαθε τίποτα. Έμαθε μόνο να παίρνει, ποτέ να δίνει, ακόμη και η μητρότητα δεν την ωρίμασε όπως θα έπρεπε. Αναρωτιέμαι λοιπόν αν το σκεπτικό των γραφόντων είναι να δημιουργήσουν ένα κλίμα όσο γίνεται αρνητικό για τη Μελίτα ώστε να δοθεί αργότερα η τιμωρία και η κάθαρση που πρεσβεύουν τόσο συχνά για τα δημιουργήματά τους. Θα μου πείτε, είχαν τον καιρό να το κάνουν και δεν το έκαναν ως τώρα, εφόσον όμως η σειρά δεν τελείωσε ακόμα θέλω να ελπίζω ότι κάπου θα οδηγήσει όλη αυτή η κατάσταση. Ασφαλώς δεν πρέπει να πιστεύουν ότι οι σκηνές που γράφουν γι' αυτή την ηρωίδα την κολακεύουν και δεν αναφέρομαι μόνο στις σκηνές της με το Στέφανο αλλά γενικά με όλους, με τους γονείς της, με τη Νόρα, την παρέα, την Εριέττα, με το παιδί της (αν και δεν τη βλέπουμε πια με τη μικρή εδώ και καιρό). Δεν ξέρω τι σκέφτονται να κάνουν μαζί της, αλλά θα πρέπει να κοπιάσουν πολύ για να επαναφέρουν τη Μελίτα που γνωρίσαμε στον πρώτο κύκλο τουλάχιστον γιατί δεν ελπίζω σε τίποτα καλύτερο απ΄αυτό. Αν δεν το κάνουν, θα είναι μεγάλο κάψιμο για ένα χαρακτήρα που θα ήταν προτιμότερο να παραμείνει δευτερεύων παρά να καταστρέφεται έτσι για να θεωρείται πρωταγωνιστικός.
Πάντως η σημερινή σκηνή της με την Εριέττα στο γραφείο, εκτός του ότι με εκνεύρισε, με προβλημάτισε κιόλας,τόσο που θα ήθελα να δω ως πού μπορεί να φτάσει αυτό το κατρακύλημα της συγκεκριμένης ηρωίδας.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 10:39 pm

fay και Jessie (για άλλη μια φορά) συμφωνώ απόλυτα με τους σχολιασμούς σας!! Τα συγχαρητήρια μου!! oscar oscar

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 10:43 pm

JESSIE έγραψε:Εμένα με αηδίασε το σημερινό επεισόδιο, για ωρισμένες σκηνές του, και μου άρεσε για κάποιες άλλες σκηνές.
Η στάση κόρης κατίνας και μάνας κατίνας στο γραφείο της Νόρας, ενώπιον της υποτίθεται προισταμένης, που τυγχάνει έτοιμόγεννη, και την οποία όλως τυχαίως λίγο νωρίτερα είχε έρθει να την παρακαλέσει η μάνα κατίνα να πείσει τον άνδρα της να παραιτηθεί απ'την δικαστική μάχη με το Ρούσσο, ήταν πράγματι αηδιαστική. Αυτό ήταν ο πάτος του πάτου, ούτε το όνομα της μικρής κατίνας δεν μπορώ να γράψω πιά, είναι τόσο συχαμένη, που αρχίζω να πιστεύω οτι πήρε κάποια ιδιαίτερα μαθήματα ηθοποιίας, τουλάχιστον μπορεί να εκμαιεύσει ένα κάποιο αίσθημα απ'τους τηλεθεατές, έστω κι αν αυτό είναι σκέτη αηδία! Η Εριέττα, παρ'όλη την αισχρή επίθεση μάνας και κόρης , εξοργίστηκε μέν, και δικαίως, αλλά δεν έριξε το επίπεδό της, ζήτησε και συγγνώμη απ'τη Νόρα για την αναστάτωση πού ΑΛΛΟΙ προκάλεσαν, κι έφυγε κυρία όπως ήρθε... Οι δύο κατίνες, όμως, παρέμειναν απαθείς , και άφωνες, να βλέπουν τη Νόρα τόσο συγχισμένη, χωρις την παραμικρή συγγνώμη ..... Δεν φταίνε αυτές, αλλά η Νόρα που δεν τις πέταξε και τις δύο έξω, να ξεβρωμίσει ο τόπος....

Αυτά που μου άρεσαν στο σημερινό, ήταν πρώτον ότι βλέπουμε το Λουκά σοβαρό και αποφασισμένο, να γίνεται πάλι δικηγόρος, κι όχι ο πλακατζής άνεργος που μας είχε παρουσιαστεί τόσο καιρό τώρα, και δεύτερον οτι ναί, ο κακός από δώ και πέρα θα είναι ο Ρούσσος. Μπορεί, κατά τη γνώμη μου να είναι σοβαρό θέμα η απόκρυψη απ'το Λουκά όσων έγιναν εκείνη τη νύχτα, και της ύπαρξης της αδελφής του, αλλά δεν είναι και προς θάνατον. Ομως, ο Ρούσσος είναι υπεύθυνος για θανάτους παιδιών, είναι αδίστακτος, έπαιξε με τις ζωές και τις συνειδήσεις ανθρώπων, και έμεινε ατιμώρητος. Του αξίζει λοιπον όποια τιμωρία κι αν του αποδωθεί, για να υπάρξει κάθαρση.

Κάτι άλλο που μου αρέσει, είναι που η Αντιγόνη, από κεί που ήταν εντελώς παρωπλισμένη, βρήκε τον τρόπο να κινήσει και πάλι τα νήματα, όλα εξαρτώνται και πάλι απ'αυτήν, είναι και πάλι κυρίαρχος του παιχνιδιού.... Ξέρω οτι κι αυτή θα πληρώσει, γιατί έχει κι αυτή κάνει πολλά, αλλά με ιντριγκάρει πώς κατορθώνει να βγαίνει πάντα στην επιφάνεια, να είναι πάντα μιά υπολογίσιμη δύναμη, χωρις να κουνήσει ούτε το δαχτυλάκι της, χωρις να βγεί κάν απ'το σπίτι της, οι άλλοι έρχονται και τη βρίσκουν.....

Η Εύα και ο Λευτέρης ψάχνουν για τη Μαρίλια, όπως την έψαχναν όλοι και τότε που έμαθε οτι ο Μάνος είναι πατέρας της. Τότε είχε ένα δίκιο να το σκάσει, τώρα όμως όλο αυτό μου φαίνεται τελείως αδικαιολόγητο, θα έπρεπε αντίθετα να έχει έρθει κοντά με τη μάνα της, να χαίρεται για την ευτυχία της, μετά από όλα όσα τράβηξε στο παρελθόν, και να συζητάει μαζί της ανοιχτά και ελεύθερα όλα της τα προβλήματα, γιατι θα ήταν σίγουρη για την κατανόησή της. Ομως φαίνεται οτι για να μάθεις, δεν αρκεί να βλέπεις, πρέπει και να πάθεις, αλλιώς δεν καταλαβαίνεις. Οσο κι αν είναι τώρα οργισμένη, λοιπον, θα έρθει η σειρά της να κλάψει και να απελπιστεί, κι ελπίζω τότε να είναι σε θέση να καταλάβει περισσότερο τη μητέρα της και να πλησιάσουν πραγματικά η μία την άλλη. Οσο για το Λευτέρη, εγώ τουλάχιστον τον βλέπω να προσπαθεί να βοηθήσει την Εύα στο πρόβλημα αυτό, αν ήταν παντρεμμένοι, δεν βλέπω τι περισσότερο θα μπορούσε να κάνει.....

Το συμπέρασμα που κατέληξε η Δέσποινα στον σχολιασμό της, ότι δηλαδή η Εύα θα πάει στην Αμερική να βρεί το Μάνο και ο Στέφανος θα μείνει με τη Μελίτα, δεν στέκει λογικά.... Η Εύα δεν γίνεται να φύγει, και να πάρει μαζί της και τα δυό παιδιά της, ούτε η Μαρίλια θα θέλει να φύγει, ούτε τον Αγγελο μπορεί να τον πάρει τόσο μακρυά απ'τον πατέρα του, ούτε και να τον αφήσει πίσω της μπορεί. Ο δε Μάνος δεν θα γυρίσει, απ'ό,τι φαίνεται. Ο Στέφανος, πάλι, δεν ξέρω αν θα είναι με την Εριέττα ή όχι, πάντως μόνο αν τον παρουσιάσουν τελείως αποβλακωμένο θα γυρίσει στη Μελίτα, μετά από όσα μας έχουν δείξει μέχρι τώρα. Και δεν νομίζω οτι θέλουν κάτι τέτοιο....

Αυτά από μένα, ανυπομονώ για την κονταρομαχία Ρούσσου Λουκά, που θα συμπαρασύρει τόσους πολλούς, που μάλλον με τον Τρωικό πόλεμο θα μοιάζει, με συμμαχίες, προστασίες άνωθεν, και ίσως έχουμε και ένα Δούρειο 'Ιππο!!!

Συμφωνω Jessie μου, ισως ετσι ανοιξει ο δρομος για να πληρωσει
και η Οχια τα εγκληματα της! όσο για το αν ο Στεφανος γυρισει στη Μπεκρου
είναι ολοφανερο πως δεν θα γυρισει...
Ξερει οτι η παλια του σφουγγαριστρα ψαχνει τον
πατο του πηγαδιου
και θα κανει κ αλλες κατινιες εννοια σου! Nyxia

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 10:46 pm

Και εκει που ευχαριστιομουν το εργο -γιατι ηταν ωραιο το επεισοδιο σημερα- τσουκ η Μελιτα..... maaaad maaaad maaaad
ΕΛΕΟΣ!!!!!!! Αχ βρε Ερη μου εγω δεν θα κρατιομουν θα της το ριχνα το χαστουκι!!!
Κατα τ'αλλα ωραιο το επεισοδιο....
Και πολυ Ευα ειχαμε και Λουκακο και Νορακι και γενικα η παρεα εγραψε σημερα!!!
Η σκηνες Νικολα-Λουκα και Ευας-Νορας οι καλυτερες για μενα του επεισοδιου!!!!!!! Μας εδειξαν για αλλη μια φορα τι εστι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΦΙΛΙΑ και πως οι φιλοι δεν ειναι μονο για χαβαλε αλλα και για τα δυσκολα!!!!! Και η Λουκανορικη σκηνη ηταν βεβαια παρα πολυ ωραια!!!!! Ενταξει η χημεια Πετρακη-Δρακουλακη εχει γινει αδιαμφισβητητη πλεον!!!!!!! Heart2 Heart2
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 10:49 pm

Πολύ καλό απο εμένα.
Πολύ κανλές σκηνές για Νόρα-Λουκά
Ο Ρούσσος όπου σταθεί και οπου βρεθεί απειλεί .
Ερριέττα κρίμα που δεν έδωσες αυτό το χαστούκι στην κακομαθημένη και εγωίστρια Μελίτα που νομίζει ότι ο κόσμος γυρίζει γύρω απο αυτήν και όλοι ασχολούνται μαζί της .Η κατρακύλα και η κατινιά της δεν έχουν όριο το είδαμε και σήμερα άλλη μια φορά και βεβαια απο την Αμαλία ,μου άρεσε η επίθεση που της έκανε η Νόρα.

Παρατήρηση: To 50% βρίσκει το επεισόδιο τέλειο και πολύ καλό και 27 άσχημο ! Οι μισοι ήταν ευχαριστημένοι και οι μισοί όχι ?? Razz Razz
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Απρ 08, 2011 10:51 pm

Rafoni, ευχαριστώ πολύ! Flkia

Λουκίτσα, δεν έχει πάτο αυτό το πηγάδι, όντως! Ας μείνει εκεί κάτω, είναι ο φυσικός της τόπος!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης