Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap21%Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 21% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap32%Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 32% 
[ 24 ]
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap16%Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 16% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap22%Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 22% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 76

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011

Δημοσίευση από soso Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 1:14 am

Καρ-Mik έγραψε:Σε γενικές γραμμές συμφωνώ λατρεμένη, απλώς υπάρχει μια διαφορά. Χρονολογική. Η κίνηση του Ρούσσου πραγματικά έγινε για να καλύψει τις βρωμοδουλειές του. Δεν είχε άλλη επιλογή, γιατί εαν έκανε οτιδήποτε άλλο, θα έβγαιναν στο φως οι πράξεις του. Αλλα στην πορεία αγάπησε τον Λουκά. Και αυτό δεν χωράει αμφισβήτηση.

Απο όλα όσα έχει κάνει ο Ρούσσος, μπορω να καταλάβω το να κρύψει τον φόνο του Αραβαντινού, μπορώ να καταλάβω τις υιοθεσίες, εκείνο που ποτέ δεν μπορεσα να καταλάβω και να δικαιολογήσω, είναι το γεγονός οτι έστρεψε τον Λουκά και τον έβαλε αντίδικο στην αδερφή του.
Ολα τα άλλα τα έκανε ΠΡΙΝ γνωρίσει και δεθεί, και αγαπήσει τον Λουκά. Αυτό όχι. Και είναι κάτι που θα μπορούσε να είχε αποφύγει.

Λατρεμένη,σ αυτό έχεις απόλυτο δίκιο,αλλά κι εγώ το σκέφτηκα μετά το ποστάρισμα lmao lmao lmao
Και,ναι αυτό είναι,όντως τρελό φάουλ!Ενδεχομένως και το μεγαλύτερο!
Αλλα τους αγαπάει,θα επιμείνω lmao

Kar-Mik έγραψε:Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 382640 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 382640 Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 382640

Το κατιναριο σε νέες περιπέτειες. Κάποτε είχαμε την σειρά βιβλιών με την Πολυάννα. Τώρα την σειρά επεισοδίων με την Κατινάρα !!! ( Το μόνο κοινό της με την Παξινού. Μόνο που η Παξινού είχε το όνομα, αυτή την χάρη Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 13379 )

Χαχαχαχαχαχαχαlmao lmao lmao
Υγ.Ό,τι έχει κανείς,καλό είναι Angel
Υγ.Jessie,με βάζεις σε υποψίες βραδιάτικα,έτσι παρατακτικά που τα 'γραψες.. η αληθεια είναι έχεις δίκιο..,αλλά βρε παιδιά,νομίζω ότι πραγματικά ενδιαφέρεται και αγαπάει το Λουκά (και την παρέα).
Αυτό δεν είναι ελαφρυντικό;;;..
Οψόμεθα!Ίσως στο άμεσο μέλλον,βγουν κι αλλα ενδιαφέροντα στο φως και μετανοήσω!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 1:20 am

soso έγραψε:

Λατρεμένη,σ αυτό έχεις απόλυτο δίκιο,αλλά κι εγώ το σκέφτηκα μετά το ποστάρισμα Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 191984
Και,ναι αυτό είναι,όντως τρελό φάουλ!Ενδεχομένως και το μεγαλύτερο!
Αλλα τους αγαπάει,θα επιμείνω Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 191984

Δεν διαφωνω. Αλλα πρέπει να βρούμε κακό όπως είπες.
ο Μάνος στο Μπόστον (αν και απο μακρυά πάλι του φορτώνουμε), ο Μπέλλος στο χώμα, η Αντιγόνη στην μπάντα, η Νταίζη μετά απο διάγγελμα των σεναριογράφων απαλάσσεται, ο Στέφανος απαλάσεται ως το αντικείμενο του πόθου (σεναριακά) της ωθούμενης, άρα...???? Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 767325

Υγ.Ό,τι έχει κανείς,καλό είναι Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 40499

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 382640

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 1:29 am

Υγ.Jessie,με βάζεις σε υποψίες βραδιάτικα,έτσι παρατακτικά που τα 'γραψες.. η αληθεια είναι έχεις δίκιο..,αλλά βρε παιδιά,νομίζω ότι πραγματικά ενδιαφέρεται και αγαπάει το Λουκά (και την παρέα).
Αυτό δεν είναι ελαφρυντικό;;;..

Μπορεί να τον αγαπάει το Λουκά, γιατί έχει τύψεις, όσο να πείς, απέναντί του, και προσπαθούσε να τον έχει από κοντά, αλλά την παρέα, την αγαπάει όσο δεν του πάνε κόντρα στα συμφέροντά του. Αν θυμάσαι, ήθελε να βγάλει τρελλό το Νικόλα, όταν αυτός δίκαια φώναζε για το μολυσμένο νερό.... Και δεν χρειάστηκε να το σκεφτεί πολύ να τους κρατήσει όλα αυτά τα χρόνια σε αγωνία για το ότι προκάλεσαν άθελά τους την "αυτοκτονία" του Φώτη.....

Είναι ένας ελεεινός, με πατρική φυσιογνωμία, μην το συζητάς!!!!

Και καληνύχτα από μένα, ούτε κάν κατάλαβα τι ώρα πήγε!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από roria Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 1:57 am

Διάβασα με μεγάλο ενδιαφέρον τα σχόλιά σας και θα έλεγα ότι η γνώμη μου στο θέμα της σύγκρουσης Λουκά-Ρούσσου είναι περίπου αυτή που έχει και η soso, αλλά με αντίστροφο το κέντρο βάρους. Με άλλα λόγια συμφωνώ ότι είναι κάπως αναντίστοιχη αυτή η "σταυροφορία" του Λουκά με τα όσα έχουν προηγηθεί στο σύνολό τους, δηλαδή και στους τρεις κύκλους, όπως είναι και πολύ αδύναμη η σύνδεση ανάμεσα στην απόφαση της Εριέττας να στηρίξει τον αδερφό της και στο σημερινό τσακωμό της με τη μαμά-κατίνα και το κατινοπαίδι της. Όμως έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα, με αυτή την κίνηση του Λουκά η τράπουλα ξαναμοιράζεται, η πλοκή ξαναπαίρνει μπρος, το ενδιαφέρον αναζωπυρώνεται και γεννιέται μια ελπίδα να βλέπουμε λιγότερους επαναπροσδιορισμούς στο μέλλον.
Όσο για το φόβο που διατυπώθηκε, δεν θυμάμαι δυστυχώς σε ποιο σχόλιο, ότι ο Ρούσσος θα μετεξελιχθεί σε μονοδιάστατο κακό, εγώ δεν τον συμμερίζομαι. Ο Κατρανίδης σε κατι τέτοιους ρόλους (και όχι μόνο σε τέτοιους βέβαια) κεντάει και νομίζω πως αυτό που θα δούμε δεν θα είναι καθόλου μονοδιάστατο. Ήδη οι σκηνές του με την Παπαδημητρίου και το Σταύρου ήταν απολαυστικές (η δεύτερη μου θύμισε λίγο Στράτο-Άγγελο, κυρίως ως ατμόσφαιρα).
Στα συν της νέας τροπής ότι η Αντιγόνη ξαναμπαίνει πολύ δυναμικά στο παιχνίδι. Παρεμπιπτόντως, η συζήτησή της με τη Νταίζη μπορεί κατά τη γνώμη μου να αποτελέσει και έναν πρώτης τάξεως ορισμό του τι είναι στυλ και τι κατινιά και κιτσαρία, ανεξάρτητα από την παρουσία ή την απουσία ηθικής.
Και μιας και ο λόγος περί κατινιάς, έχω καλυφθεί, εννοείται. από τα σχόλιά σας για την γνωστή σκηνή. Να πω μόνο ότι περίμενα τη Νόρα λιγότερο "ουδέτερη" και "πυροσβεστική". Η Εριέττα είναι η αδερφή του άντρα της και εκείνη που πριν μια βδομάδα της έδωσε δύο εκατομμύρια ευρώ και έτρεχε μαζί της σε ραντεβού με δολοφόνους, για να τη βοηθήσει, χώρια που είναι και πελάτισσά της. Η Μελίτα από την άλλη είναι υπάλληλος που μάλιστα έχει προσληφθεί χαριστικά, γιατί αν συνέχιζε τη λαμπρή της καρριέρα στο χώρο της κομμωτικής οι απόφοιτοι του Αμάραντου θα έκλειναν το Σύνταγμα από τις διαδηλώσεις. Μια υπάλληλος που δεν σέβεται τη δουλειά της, ούτε την εργοδότριά της. Λάθος της Νόρας για μένα που προσπάθησε να τηρήσει ίσες αποστάσεις, αλλά τη συγχωρώ γιατί στην πιο κρίσιμη φάση της εγκυμοσύνης της πάει από λαχτάρα σε λαχτάρα. Το χάρηκα πολύ που η Αμαλία αναγκάστηκε να καταπιεί τη γλώσσα της. Δεν θυμάμαι να έχει καταφέρει άλλος να την αποστομώσει.
Στο πρόβλημα της Μαρίλιας, σήμερα είχαμε περισσότερο διαδικαστικά ζητήματα, αναζήτηση κ.λπ. Αλλά για άλλη μια φορά απαράδεκτη η Αγγέλα και δυστυχώς η Εύα δεν μπορεί εκ των πραγμάτων να τη βάλει στη θέση της. Μου άρεσε που ο Λευτέρης ήταν δίπλα της, αλλά θα προτιμούσα να μας τους παρουσιάζουν σαν ερωτευμένο ζευγάρι και όχι σαν κολλητούς από το στρατό (μόνο το τι γίνεται, ρε παλιοσειρά, δεν έχουμε ακούσει ακόμα!).
Στο μέτωπο του άλλου αναξιοποίητου ζεύγους, αισθάνομαι μια αλλαγή (πολύυυυ αργή όμως) να πλανιέται στην ατμόσφαιρα. Ο Στέφανος αρχίζει να κάνει πράγματα για την Εριέττα, τα βλέμματά του γίνονται πιο επίμονα και πιο εκφραστικά και οι σκηνές τους έχουν αποκτήσει πέρα από την οικειότητα και τη χημεία και μια τρυφερότητα. Κόλλησα άραγε αισιοδοξία από τη nefelik ή μήπως με παρασύρουν οι ευσεβείς μου πόθοι; Θα δείξει (το πότε δεν το ξέρω ακριβώς).
Συμπερασματικά: βρήκα το επεισόδιο ανεπιφύλακτα καλό κι είχε καιρό να μου συμβεί αυτό.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από oriana Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 3:39 am

Clarabelle έγραψε:

Δεν θέλω να σχολιάσω ολόκληρο το επεισόδιο. Θα σταθώ μόνο στο θέμα της εκδίκησης και ξέρω οτι θα ξεσηκώσω αντιδράσεις.

Ο Λουκάς μας είπε σήμερα οτι ο Ρούσσος πρέπει να τιμωρηθεί για το θάνατο του πατέρα του τον οποίο και συγκάλυψε. Αν δεν τον είχα παρακολουθήσει δύο χρόνια τώρα θα συμφωνούσα μαζί του και θα τον χειροκροτούσα γιατί πράγματι κάποτε οι κακοί πρέπει να τιμωρούνται και δεν γίνεται πάντα οι ισχυροί να μένουν στο απυρόβλητο.

ΑΛΛΑ

Ο Λουκάς ήξερε απ την αρχή απο τη στιγμή που τον πρωτογνωρίσαμε τι είδους συμβουλές έδινε στους πελάτες του ο Ρούσος. Συνήθως υπερασπιζόταν τους ισχυρούς άσχετα με το αν είχαν ή όχι δίκιο. Θυμάμαι τη δίκη που παρακολούθησα στο πρώτο επεισόδιο. Και εκείνος και η Νόρα ήξεραν οτι ο γιατρός που αθώωσαν ήταν ένοχος και είχε προκαλέσει το θάνατο μιας γυναίκας και του αγγέννητου μωρού της. Ηξεραν οτι ο Ρούσσος χρησιμοποίησε τη Νόρα επειδή ήταν γυναίκα και θα πειθόταν ευκολότερα το δικαστήριο. Όμως χάρηκαν που κέρδισαν τη δίκη θαύμασαν την τακτική του Ρούσσου και πανηγύρισαν την προαγωγή της Νόρας

Στην πορεία μαθαίνουν οτι ο Μάνος είναι υιοθετημένος και η ζωή του είναι ένα ψέμα και βλέπουμε το Λουκά να τον στηρίζει και να προσπαθεί να του εξηγήσει πως ότι έγινε έγινε βρήκε τον πατέρα και την αδελφή του κι αυτό θα πρέπει να του φτάνει. Ο Λουκάς επίσης βρήκε μια αδελφή αλλά δεν αρκείται σ αυτό.

Συνεχίζω θυμίζοντας το τέλος του πρώτου κύκλου της σειράς. Έμαθαν οτι ο Φώτης γκρεμίστηκε πάνω σε έναν καυγά που είχε με το Μάνο κι οτι ο Ρούσσος έδωσε στον πελάτη γέρο Λύτρα την οδηγία να μη μαθευτεί τίποτα και να πάρουν όρκο σιωπής τα παιδιά. Κατάλαβαν δηλαδή οτι ο Ρούσσος ήταν κατά ένα μεγάλο μέρος υπεύθυνος για τις τύψεις που κουβαλούσαν πέντε νεαρά παιδιά για δεκαπέντε ολόκληρα χρόνια. Πυροβόλησαν το Μάνο και συνέχισαν να θαυμάζουν το Ρούσσσο.

Όταν έμαθαν για το κύκλωμα με τους πλαστούς πίνακες και την εμπλοκή του Ρούσσου σ αυτό κανένα πρόβλημα δεν είχαν. Συνέχισαν να τον θεωρούν έξυπνο και να θαυμάζουν την καπατσοσύνη του

Όταν όμως ο Λουκάς έμαθε οτι ο Ρούσσος είχε συγκαλύψει το φόνο του δικού του πατέρα εξεγείρεται και ζητάει εκδίκηση. Αν αυτό δεν είναι Φαρισαϊσμός δεν ξέρω πως θα πρέπει να το χαρακτηρίσω.

Ο Ρούσσος τι διαφορετικό έκανε όταν τακτοποίησε τις παράνομες υιοθεσίες των παιδιών απ τις άλλες φορές; Τις ίδιες τακτικές ακολούθησε. Αυτές που μέχρι πρότινος έβρισκαν ευφυείς. Έκανε κάτι παράνομο και ακούστηκε επίσης σήμερα οτι κάτω απ τις τότε συνθήκες έκανε αυτό που έκρινε σωστό για να μη βρεθούν τα δύο παιδιά στο δρόμο.

Αυτό όμως προκάλεσε αντίδραση και άρχισε βεντέτα. Η καλή πρόθεση λοιπόν γι αυτόν δεν μετράει. Πώς θα του φαινόταν του Λουκά αν η Εύα είχε αρχίσει μια βεντέτα μαζί τους τότε που έμαθε οτι ενώ ήξεραν πως ο Στέφανος ήταν ερωτευμένος με τη Μελίτα την είχαν φλομώσει στο ψέμα και με τον τρόπο τους τον βοήθησαν να της δώσει ένα χτύπημα τόσο ισχυρό ώστε την έστειλε στο γκρεμό;

Γιατί δύο μέτρα και δύο σταθμά;

Σε όλο αυτό θα βάλω μία ακόμη παράμετρο.

Τον Λευτέρη. Αυτός ο άντρας είδε το φίλο του και τη γυναίκα που αγαπούσε να πεθαίνουν και θα είχε κάθε λόγο να ζητήσει δικαιοσύνη. Ομως ο ίδιος ο Λουκάς του ζήτησε κατ επανάληψιν να κάνει πίσω προκειμένου να μην πληγωθεί η Εύα και να μην μπλέξει η αδελφή του. Όταν δηλαδή πλήτεται και πονάει κάποιος άλλος δεν πειράζει όταν το θύμα είναι εκείνος πάμε για εκδίκηση.

Διαβάζω στους σχολιασμούς οτι σήμερα βρήκαν και πάλι το Λουκά που αγάπησαν. Εγώ θα με συγχωρήσετε αλλά σήμερα τον έχασα κι όχι μόνο με το θέμα της εκδίκησης. Είδα το Λουκά που τόσο καιρό έπρηζε το Νικόλα τον έβαζε να πληρώνει τις τρέλες του όταν αγόραζε ρουχαλάκια του μωρού χωρίς να εξετάσει αν είχε ή δεν είχε χρήματα να τον καλύψει, που τον ξυπνούσε για ψυλου πήδημα μες τη νύχτα και τόσα άλλα να δέχεται αφ υψηλού τη συγνώμη του Νικόλα. Νόμιζα οτι εκείνος ώφειλε μια συγνώμη κι οχι ο Νικόλας. Γιατί ηγέτης είναι εκείνος που μπορεί να λέει έκανα λάθος όχι ο αλάνθαστος.

Ο Λουκάς ήταν πάντοτε ο αγαπημένος μου αντρικός ρόλος. Ίσως όχι αυτός που μου προκαλούσε ενδιαφέρον αλλά σίγουρα ο φίλος που θα ήθελα να έχω Απο σήμερα επανεξετάζω. Καταλαβαίνω οτι δεν έχουν ιστορία και κάτι πρέπει να δείχνουν για να κυλάει ο καιρός αλλά όχι καταστρέφοντας τους ήρωες και ελπίζω να μην τον δω να κάνει κολεγιά με την Αντιγόνη ή να παζαρεύει βρώμικα διαμάντια για να πετύχει την τιμωρία αυτού που μέχρι χθες αποκαλούσε πατέρα

Νομίζω οτι στο μέτρο που του αναλογεί πρέπει να πληρώσει ο Ρούσσος αλλά όχι περισσότερο απο την Αντιγόνη που έχει η ίδια κάνει φόνο ή το Στέφανο που επίσης έκανε βρωμοδουλειές. Αυτά τα δύο δεν καταλογίζει στο Ρούσσο;

Ξέρω οτι πολλοί θα διαφωνήσετε αυτή είναι όμως η δική μου οπτική

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου σε όλα οσα ειπες!
Μπορει να ακουστεί κακο αλλα πέρνω 100% το μέρος του Ρουσσου και περιμένω να πάρει ενα μάθημα ο Λουκάς.
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Δημοσίευση από fantina Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 4:48 am

τελικα...... χρειαζομαστε εναν βαρβαρο(εχθρο ) για να μπορουμε να ζουμε .........
ποσο δικιο εχει ο Καβαφης ..........
τελικα .....πρεπει να ειμαστε οπαδοι για να ειμαστε αρεστοι (το φιλαθλον πνευμα μολις αυτοκτονησε )
και τελευταιο αλλα οχι το μοναδικο .....
τον βλακα για να τον κερδισεις πρεπει να κατεβεις στο επιπεδο του και εκει σε κερδιζει αυτος λογω εμπειριας ......
μικρες σκεψεις ,πρωϊνης ωρας ....λιγο πριν την δουλεια ....
καλη σας μερα !!!!!!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 12:56 pm

Καλό μεσημέρι ! Roria, πάντα περιμένω ν'ακούσω και τη δική σου άποψη....
Συμφωνώ μαζί σου, όπως και με τη Soso και την Mαρία, στο οτι ο λόγος που προβάλλεται για την εκδίκηση του Λουκά στο Ρούσσο είναι κάπως αδύνατος, όπως και της Εριέττας για να κάνει το ίδιο, μετά την επίθεση του κατιναριού! Μόνο κάπως όμως, γιατί όταν σε αφορά προσωπικά το θέμα, γίνεται αυτόματα πιό σοβαρό απ'ότι όταν συμβαίνει σε άλλους, όπου μπορείς να κρίνεις πιό ψύχραιμα, παίρνοντας αποστάσεις και ζυγίζοντας τα πράγματα.
Από την άλλη, συμφωνώ μαζί σου οτι μόνο έτσι παίρνουμε μπρός, προχωρούμε, ξυπνάμε, κι ενδιαφερόμαστε και πάλι για το τί θα γίνει και πώς θα καταλήξει.... Βάζοντας στη ζυγαριά και παλιότερες αξιόποινες πράξεις του Ρούσσου που περέμειναν ατιμώρητες, καταλήγω, όπως έγραψα και στο σχολιασμό μου, οτι ας λογοδοτήσει ο Ρούσσος, έστω και για μιά αιτία που θα μπορούσε να παραβλεφτεί, (από κάποιον πολύ ψύχραιμο, μα την αλήθεια), παρά να μην λογοδοτήσει καθόλου. Μην ξεχνάμε, και τον Αλ Καπόνε τον φυλάκισαν για φοροδιαφυγή!!!!!
Αλλωστε με τις αχτίδες καλωσύνης που εξέπεμπε κατά καιρούς ο βασιλιάς ήλιος της δικηγορίας, δεν κινδυνεύουμε να τον δούμε σαν μονοδιάστατο κακό, πέρα απ'το υποκριτικό ταλέντο του Κατρανίδη, που μπορεί να αποφύγει αυτή τη στενωπό, μόνο με τις εκφράσεις του....
Συμφωνώ επίσης για τη Νόρα, έπρεπε να είναι πιό δυναμική στην αντιμετώπιση του κατιναριού, έστω και μόνο σαν άμυνα για την προσωπική της ηρεμία, και την υγεία του παιδιού που περιμένει.... Αλλιώς θα την τουμπάρουν και θα τη χρησιμοποιούν επί μονίμου βάσεως, μάνα και κόρη....
Και τέλος για το Στέφανο και την Εριέττα, συμφωνώ απόλυτα, τα είδα κι εγώ τα σημάδια, αλλά δεν ανέφερα τίποτε, ακριβώς γιατί θέλω να τα κρατήσω μέσα μου, να μην τα εκθέσω σε κοινή θέα, να τους προφυλάξω απ'το κακό μάτι, ένα πράγμα.... Θέλω φυσικά κι άλλα δείγματα, να πείθομαι ολοένα και περισσότερο, μέχρις ότου μπορέσω να εκφράσω τη χαρά μου όπως πρέπει....
Δεν το ψήφισα μέν, αλλά το θεωρώ κι εγώ καλό, και κυρίως ελπιδοφόρο....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από evanna Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 1:29 pm

To επεισοδιο μετα απο πολυυυυυ καιρο το ψηφισα Καλο!

Οι σκηνες του Λουκα και της Νορας ηταν πολυ ομορφες! Love! Μετα απο καιρο δεν με κανουν να αγανακτω αλλα να τους χαιρομαι!Κατι ειναι και αυτο...!

Μου αρεσε πολυ η συζητηση Ρουσσου-Αμαλιας!Ηρεμοι και ειλικρινεις μετα απο καιρο! : respect :

Η Ευα κλασσικα στα τριλεπτα να αγωνια για τη Μαριλια και ο Λευτερης απο διπλα σε ρολο σοφερ και μονο!

Στο θεμα της διαμαχης παντως Λουκα και Ρουσσου εγω ειμαι καπου στη μεση!Κατανοω τη σταση του Λουκα αλλα δεν τη δικαιολογω πληρως,ενω θελει να ''απονειμει'' δικαιοσυνη,ο τροπος που αντιμετωπιζει τα πραγματα τον κανει στα ματια μου εκδικητικο και αυτο ειναι το τελευταιο πραγμα με το οποιο θα χαρακτηριζα το Λουκα!Φυσικα και ο Ρουσσος δεν ειναι αμοιρος ευθυνων σε καμια περιπτωση αλλα πρεπει να κρατηθουν καποιες ισορροπιες νομιζω!Ειναι πολυ τεντωμενο το σκοινι!

Εκνευριστηκα με τη Στελλα που πεταξε στη Νορα οτι αν δεν ηταν ο Ρουσσος δεν θα ειχαν καταφερει να γινουν δικηγοροι!Σαφως τους βοηθησε αλλα οχι και τετοια απαξιωση προς την ιδια της την κορη! livani

Οσο για την Κατινα(μη ρωτησετε σε ποια αναφερομαι,μια ειναι)με το Κ κεφαλαιο...Τι να πω!Για αλλη μια φορα απεδειξει οτι το πηγαδι δεν εχει πατο!Πηρε τη ξινιλα στη μουρη,σταυρωσε και τα χερακια και αρχισε να ξεκατινιαζεται!Και να πεις οτι ειχε και δικιο αντε να τη δικαιολογησεις(λεμε τωρα)αλλα αυτη το παρακανε! Fskl
Μια χαρα τα ειπε η Ερι(ΘΕΑ για αλλη μια φορα : respect : )για να συνεννοηθεις με μερικες πρεπει να πιασεις τριτο υπογειο και παλι αν τις φτασεις!
Απαιτω να τη διωξει τωρα η Νορα απο το γραφειο....δεν αντεχεται αλλο! Ee?

Και μεσα σ'ολα αναφεραμε και το Μανο....Εδω π.χ δεν μιλαει στο τηλεφωνο με την αδερφη του,τωρα μας λενε θα 'ρθει για να μπει φυλακη! imarton Δεν ειστε με τα καλα σας εκει πανω! ainta

Αντε να δουμε τι θα δουμε παρακατω!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 1:39 pm

fantina έγραψε:τελικα...... χρειαζομαστε εναν βαρβαρο(εχθρο ) για να μπορουμε να ζουμε .........
ποσο δικιο εχει ο Καβαφης ..........

Συμφωνώ απόλυτα
Έτσι ακριβώς ξεκίνησα τον σχολιασμό μου τη μέρα που σκοτώθηκε ο Μπέλλος. Φορτώσαμε σ αυτόν τα μύρια όσα χωρίς να του δώσουμε μάλιστα κανένα ελαφρυντικό (διότι εκτός απο θύτης υπήρξε και θύμα) και όταν τον βγάλαμε απ τη μέση βγήκαμε προς άγραν ''κακού'' ο οποίος μας ήταν απαραίτητος προκειμένου να πάμε την ιστορία παρακάτω.

oriana έγραψε:

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου σε όλα οσα ειπες!
Μπορει να ακουστεί κακο αλλα πέρνω 100% το μέρος του Ρουσσου και περιμένω να πάρει ένα μάθημα ο Λουκάς.

Εγώ πάλι διαφωνώ μαζί σου κάθετα. Ας τιμωρηθούν πρώτα η Αντιγόνη για το φόνο και το λαθρεμπόριο ο Στέφανος για την τρομοκρατία το λαθρεμπόριο και τη ζωή που διέλυσε η Νταίζη για τις απόπειρες φόνου και τους εκβιασμούς ο Ρούσσος για τις βρωμοδουλειές του (δεν αναφέρω το Μάνο γιατί αυτός εξοστρακίστηκε και τη βρίσκω πολύ σκληρή τιμωρία) και αν μας μείνει χρόνος τιμωρούμε και το Λουκά επειδή θέλησε να εκδικηθεί. Δεν ήταν αυτό το νόημα του ποστ μου.

Αυτό που κυρίως ήθελα να επισημάνω με το ποστ μου ήταν το εξής.

Όλοι όσοι παρακολουθήσαμε αυτά τα τρία σχεδόν χρόνια στις οθόνες μας ή απο διηγήσεις να κάνουν κακό είτε είναι νεκροί είτε δικαιολογήθηκαν με διάφορους τρόπους και ο μόνος που απέμεινε είναι ο Ρούσσος

Δεν αρνούμαι οτι ο συγκεκριμένος είναι ένας ήρωας με αρκετές σκοτεινές πλευρές και κάποτε έλεγα και εξακολουθώ να πιστεύω οτι μαζί με το Μάνο ήταν και εξακολουθούν να είναι μακράν οι δύο πιο ενδιαφέροντες αντρικοί χαρακτήρες των μυστικών.

Δεν ξεχνώ οτι προσπάθησε να βγάλει το Νικόλα τρελό για να γλυτώσει απ τις μυνήσεις που έκανε με τα εργοστάσια αλλά στη συνέχεια βοήθησε το Νικόλα να απεμπλακεί απ αυτό στο οποίο μπλέχτηκε και για το οποίο ήταν εκείνοι υπεύθυνοι όπως δεν ξεχνάω οτι πέρσι στη δίκη του Νικόλα κατηγορήθηκε για τα πάντα ο Μάνος και ο Ρούσσος βγήκε αθώα περιστερά κάτι το οποίο είχα επισημάνει και τότε

Δεν ξεχνάω οτι κάποτε έδωσε εντολή θανάτου για την Εύα αναγκάζοντας το Μάνο να την προστατεύει παρά τη θέλησή της επειδή φοβόταν το μυστικό με το οποίο τους απειλούσε προκειμένου να βοηθήσει το Νικόλα. Όμως αυτή την ίδια γυναίκα τη βοήθησε όταν προέκυψε το θέμα της Μαρίλιας και τη βοήθησε όταν ο Στέφανος την τρομοκρατούσε σε βαθμό να πάθει κρίση τότε που απειλούσε οτι αν παντρευτεί το Μάνο θα τον δει νεκρό.

Δεν ξεχνάω οτι το Λουκά και τη Νόρα τους βοήθησε σε κάθε επαγγελματικό τους βήμα και ας τους είχε φορτώσει με τις ενοχές για το Φώτη κι ότι στην περίπτωση του Στέλιου ήταν ο καθοριστικός παράγοντας για να μη βρεθεί μπλεγμένος ο Λουκάς.

Δεν ξεχνάω οτι βοήθησε πάντα τον Ηλία κι ας βλέπω οτι τώρα απειλεί με το γιό του

Τέλος δεν ξεχνάω οτι τον είδα να μονολογεί οτι αγαπάει αυτά τα παιδιά και τον είδα να εύχεται για το γάμο του Λουκά και της Νόρας

Αυτό που θέλω να πω είναι οτι ο Ρούσσος ήταν μπλεγμένος σε βρώμικες δουλειές και μπέρδεψε αυτά τα παιδιά αλλά μέχρι τώρα φαινόταν οτι είχε κατανοήσει τα λάθη του και είχε κάνει κινήσεις να βοηθήσει τα παιδιά ακριβώς επειδή ένοιωθε οτι τους χρωστούσε και για μένα αυτό είναι σημαντικό. Δεν ζητώ τον αναμάρτητο και δεν έχει για μένα κανένα ενδιαφέρον ένας τέτοιος ήρωας. Θαυμάζω αντίθετα αυτούς που για κάποιο λόγο έκαναν κακό αλλά που το κατανόησαν και προσπάθησαν να το διορθώσουν στο μέτρο του δυνατού και έτσι ακριβώς μου παρουσίαζαν δύο χρόνια τώρα το Ρούσσο.

Ο Λουκάς και όλα τα παιδιά της παρέας όλα αυτά τα γνωρίζουν. Νομίζω οτι σε περίπτωση τιμωρίας του θα ήταν φυσιολογικό να σκεφτούν οτι κάποτε θα πλήρωνε κι αυτός

Απο αυτό το σημείο όμως μέχρι το σημείο να ξεκινάει ο Λουκάς εκδίκηση υπάρχει μεγάλη απόσταση

Θα το έβρισκα φυσιολογικό αν ήταν ο Λευτέρης που θα αποφάσιζε να πάρει κεφάλια και όχι μόνο του Ρούσσου αλλά και των άλλων εμπλεκομένων και τα παιδιά τον βοηθούσαν επειδή έχοντας συνείδηση θα καταλάβαιναν οτι έχει το δίκιο με το μέρος του Κι αυτό γιατί ο συγκεκριμένος δεν έχει καμία εμπλοκή με το Ρούσσο και δεν έχει βοηθηθεί ποτέ απ αυτόν Αντί γι αυτό όμως είδα οτι ο Λουκάς σταματούσε συνεχώς το Λευτέρη απ το να ζητήσει το δίκιο του και τώρα το κάνει εκείνος που θα έπρεπε να έχει αναστολές λόγω της σχέσης που είχαν.

Βλέπω δηλαδή το Λουκά να στέκεται μόνο στα λάθη του Ρούσσου και να διαγράφει ότι καλό έχει κάνει γι αυτόν

Είναι στο σύνολό του όπως παρουσιάστηκε το θέμα που με έκανε να μιλήσω για Φαρισαϊσμό

Πιστεύω όπως όλοι οτι τώρα κάτι θα αρχίσει να κινείται στα μυστικά που είναι εδώ και μήνες στάσιμα αλλά όλο αυτό με χαλάει.

Σίγουρα ο κύριος Κατρανίδης μπορεί να υποδυθεί εξαίρετα τον ''κακό'' αλλά αυτό το παρακολούθησα σε άλλη σειρά. Αυτό που με τράβηξε σ αυτόν στα μυστικά ήταν η διαφορετικότητα του ρόλου και δυστυχώς αυτό τείνει να ακυρωθεί.

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 1:53 pm

Clarabelle έγραψε:

Δεν ξεχνάω οτι το Λουκά και τη Νόρα τους βοήθησε σε κάθε επαγγελματικό τους βήμα και ας τους είχε φορτώσει με τις ενοχές για το Φώτη κι ότι στην περίπτωση του Στέλιου ήταν ο καθοριστικός παράγοντας για να μη βρεθεί μπλεγμένος ο Λουκάς

Μαρία , σε γινικές γραμμές συμφωνώ, περι Ρούσσου, και φυσικά απολαμβάνω πάντα τους σχολιασμούς σου.
Με το θέμα του Στέλιου διαφωνώ. Ο Ρούσσος δεν έκανε τίποτα περισσότερο απο ότι θα έπρεπε να κάνει κάθε δικηγόρος. Κατέθεσε τον DVD απο την κάμερα ασφαλείας. Ούτε χάρη του έκανε ούτε τίποτα. Οποιοσδήποτε και να ήταν στην θέση του Ρούσσου, εφόσον υπήρχε κάμερα ασφαλείας, το ίδιο θα έκανε και το ίδιο αποτέλεσμα θα είχαμε.

Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 543 - Ημερομηνία 08-04-2011 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από rafoni Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 2:01 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Δεν ξεχνάω οτι το Λουκά και τη Νόρα τους βοήθησε σε κάθε επαγγελματικό τους βήμα και ας τους είχε φορτώσει με τις ενοχές για το Φώτη κι ότι στην περίπτωση του Στέλιου ήταν ο καθοριστικός παράγοντας για να μη βρεθεί μπλεγμένος ο Λουκάς

Μαρία , σε γινικές γραμμές συμφωνώ, περι Ρούσσου, και φυσικά απολαμβάνω πάντα τους σχολιασμούς σου.
Με το θέμα του Στέλιου διαφωνώ. Ο Ρούσσος δεν έκανε τίποτα περισσότερο απο ότι θα έπρεπε να κάνει κάθε δικηγόρος. Κατέθεσε τον DVD απο την κάμερα ασφαλείας. Ούτε χάρη του έκανε ούτε τίποτα. Οποιοσδήποτε και να ήταν στην θέση του Ρούσσου, εφόσον υπήρχε κάμερα ασφαλείας, το ίδιο θα έκανε και το ίδιο αποτέλεσμα θα είχαμε.

Εκτός από αυτό, με αυτό τον τρόπο, έσωζε και τον εαυτό του για ευνόητους λόγους!

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από roria Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 2:12 pm

Jessie, ως συνήθως εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος. Πάντως αν, ω μη γένοιτο, τα πράγματα για το προσφιλές μας ζευγάρι της τζαμαρίας δεν πάνε όπως τα ευχόμαστε και τα διαβλέπουμε μέσα από τα πενιχρά σημάδια που μας δίνονται, σίγουρα δεν θα φταίει το ...κακό μάτι! lol!
Clarabelle, τα επιχειρήματά σου σχετικά με το σύνολο της πλοκής από το πρώτο επεισόδιο μέχρι σήμερα είναι πάντα τόσο συνεπή και συγκροτημένα, που είναι πολύ δύσκολο να τα αμφισβητήσει κανείς. Στα συμπεράσματα που προκύπτουν από αυτά μπορεί να υπάρξουν κάποιες διαφοροποιήσεις. Κρατώ αυτό στο οποίο συμπίπτουμε: ότι με αυτή την εξέλιξη κάπως μπορεί να ξεκουνηθούν τα πράγματα από το τέλμα όπου είχαν πέσει. Εξάλλου, μήπως αυτή είναι η μοναδική περίπτωση που μια εξέλιξη δεν πηγάζει αβίαστα αλλά βεβιασμένα από τα προηγούμενα ;
Στο καταληκτικό σου σχόλιο για τον Κατρανίδη, συμφωνώ. Το έχουμε ξαναδεί το έργο με τον Κατρανίδη ως κακό. Όμως αυτό το έργο που έχουμε ξαναδεί ήταν ωραίο και, αν η εναλλακτική μου είναι ο επαναπροσδιορισμός της Στέλλας και η ηθική τελείωση της Νταίζης, προτιμώ χίλιες φορές έναν "κακό" Ρούσσο που θα συγκρουστεί και με μία "κακή" Αντιγόνη (αυτό το τελευταίο συνιστά νομίζω και μια καινοτομία των Μυστικών).
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 2:44 pm

rafoni έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Εκτός από αυτό, με αυτό τον τρόπο, έσωζε και τον εαυτό του για ευνόητους λόγους!

Δεν το παραβλέπω κορίτσια. Όμως βοήθησε με κάθε δυνατό τρόπο.
Δεν είναι η μια ή η άλλη μικρολεπτομέρεια που με έκανε να στραβώσω
Είναι γενικά ο τρόπος που έδωσαν την ιστορία αν γίνομαι κατανοητή.
Ο Λουκάς εκδικητής;
Είναι αυτό το προφίλ του;
Ο Ρούσσος απόλυτο έγκλημα;
Αυτόν γνωρίσαμε τρία χρόνια;
Κι όλοι αυτοί που ήρθαν τρομοκράτησαν εκβίασαν σκότωσαν αθώες περιστερές;

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 2:54 pm

Αυτόν γνωρίσαμε τρία χρόνια;

Εγώ αναρωτιέμαι, έχει μείνει τίποτα αλώβητο αυτά τα τρία χρόνια?
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 3:19 pm

Μαρία, για άλλη μιά φορά θα πώ οτι θαυμάζω τον τρόπο που επιδιώκεις να είσαι δίκαιη στούς σχολιασμούς σου, που προβάλλεις την άποψή σου τόσο εμπεριστατωμένα, που δεν διστάζεις να πάς κόντρα στο ρεύμα οταν νιώθεις οτι έτσι πρέπει να κάνεις, και που με τα σχόλιά σου τελικά "ζωντανεύεις" το φόρουμ....
Γενικά μιλώντας, ο Ρούσσος , όπως φαίνεται κι από τις παρατηρήσεις σου, είναι μιά σύνθετη προσωπικότητα, έχει κάνει πάρα πολλά, και έχει κάνει και διορθωτικές κινήσεις στά άτομα που αυτός κυρίως έβλαψε... Γιατί τους έβλαψε όλους. Μπορεί να μην το είχε σκοπό να τους βλάψει, αλλά δεν τους υπολόγισε στο ελάχιστο, όταν η ύπαρξή τους ήταν εμπόδιο στην πραγματοποίηση των επιδιώξεών του. Εσύ λές οτι φαινόταν να έχει κατανοήσει τα λάθη του για να κάνει αυτές τις κινήσεις. Εγώ πάλι λέω οτι έκανε καλό, όταν αυτό δεν του κόστιζε τίποτε, και όταν αντίθετα, θα είχε ευεργετικές συνέπειες για τον ίδιο, αφού το να τους έχει όλους πιστούς οπαδούς του, να τους κάνει να νοιώθουν ευγνωμοσύνη ή θαυμασμό για τον ίδιο, να δέχονται τις συμβουλές του, και έτσι να επιρρεάζει τις πράξεις και αντιδράσεις τους ανα πάσα στιγμή, ήταν βασικό ατού γι'αυτόν. Οσο λοιπον παρέμεναν "υπό την επίρρειά του", όλα καλά, και τους αγαπούσε, και τους φρόντιζε, αυτούς τους ίδιους που είχε προηγουμένως βλάψει ο ίδιος, αλλά όταν έδειχναν σημάδια επεξάρτησης, γινόταν άκαμπτος, και χρησιμοποιούσε την πειθώ, κατ'αρχήν, και μετά τη δωροδοκία ή τον εξαναγκασμό , τα είδαμε όλα όταν ο Λουκάς και η Νόρα ήθελαν να φύγουν απ'το γραφείο και του πρότεινε να τον κάνει αντιπρόεδρο, ή όταν ο Λουκάς είχε κάποιες αμφιβολίες για την ενοχή της Αντιγόνης και τον εξανάγκασε να πάει σε δίκη (κόντρα σ'αυτήν πού ο ίδιος ήξερε οτι ήταν αδελφή του, και κόντρα στην ίδια την αγάπη της ζωής του), μη δεχόμενος την παραίτησή του. Ακόμη και τον Ηλία τον έβλαψε, κι ας τον "τιμάει" με τη φιλία του. Γιατί αυτός φρόντισε να γίνει η υιοθεσία του Μάνου, όπως συνάγεται απ'όσα μάθαμε εκ των υστέρων, και φυσικά κράτησε μυστικό το θέμα απ'τον αληθινό του πατέρα, τον Ηλία, για τόσα χρόνια, εως ότου, λόγω της απερίσκεπτης κουβέντας του Μάνου, ο Νικόλας ήθελε οπωσδήποτε να μάθει την αλήθεια.
Ολη η στάση του για μένα, είναι μιά στρατηγική, κρατάει το μαστίγιο με το ένα χέρι, και το καρότο με το άλλο. Για να τους έχει όλους ήσυχους στη γωνιά τους.... Και το Μάνο άλλωστε, αυτός τον χειραγωγούσε, χρησιμοποιώντας την έμφυτη φιλοδοξία του για τους δικούς του σκοπούς
Οσο για το Λευτέρη, αυτός, και με το δίκιο του, ήθελε να βρεί ποιός είναι ο υπαίτιος, και να χτυπήσει αυτόν και όχι άσχετους ... Αρα για ποιό λόγο θα στραφόταν ο Λευτέρης κατά πάντων, όταν η ίδια η Αντιγόνη ομολόγησε οτι αυτή έδωσε την εντολή? Ο Λουκάς (και η Εριέττα) έχουν αυτή τη στιγμή ένα σοβαρό λόγο για να "τιμωρήσουν" το Ρούσσο, κι αυτό θα γίνει το έναυσμα για να βγούν όλα στη φόρα (συνήθης έκφραση του Ρούσσου για να τους τρομοκρατήσει όλους).... Θα μπορούσε ίσως ο Λουκάς (και η Εριέττα) να αλλάξουν απόφαση, αν ο Ρούσσος πραγματικά μετανοούσε για τις πράξεις του και ζητούσε ειλικρινά συγγνώμη απ'τα δύο αδέλφια που έφτασαν να μάθουν την αλήθεια τυχαία στα 35 τους, παρά τις απεγνωσμένες προσπάθειες απόκρυψης που έκανε ο Ρούσσος. Αλλά το μόνο που έκανε ήταν να τους ζητάει να φανούν λογικοί, λές και χωράει λογική σε τέτοια γεγονότα που ανατρέπουν όλη τους τη ζωή....
Και τελικά, η σύγκρουση, όπως λέει κι η Roria, θα είναι περισσότερο μεταξύ Ρούσσου και Αντιγόνης, η κίνηση του Λουκά είναι μόνο η αφορμή, και θα έχει ενδιαφέρον να δούμε αυτούς τους δύο να τρώγονται, παρασύροντας τους πάντες στη διαδικασία....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 5:29 pm

Αν είναι να γίνει κάτι για να πάψουμε να χασμουριόμαστε, καλό θα είναι , δίκαιο ή όχι. Περιμένω ένταση από την πλευρά του Πέτρου βέβαια, γιατί ο Λουκάς στο άλογο με το σπαθί του Ζορό, περισσότερο κωμωδία μου φέρνει.
Δεν το έχει ερμηνευτικά το δράμα (προσωπική μου γνώμη πάντα) παρόλο που μου είναι εξαιρετικά συμπαθής.
Ο κύριος λόγος όμως της αφόρητης πλήξης μας είναι πιστεύω η έλλειψη ενδιαφέροντος σε ό,τι αφορά τα ζευγάρια. Αν εξαιρέσεις τους φαν του Λουκά και της Νόρας όλοι οι υπόλοιποι κοιταζόμαστε λυπημένοι. Ακόμα και οι υποστηρικτές του απόλυτου πρέπει να έχουν ξενερώσει.
Λείπει επιπλέον ο αντρικός ανταγωνισμός για να συγκινηθούν οι γυναίκες. Τα ξεκατινιάσματα Μελίτας Εριέτας δε λένε τίποτα.
Έγιναν όλοι οι άντρες πολιτισμένοι.....Βάλτε το Στέφανο να τσακωθεί με το Λευτέρη....άν όχι για την Εύα (σιγά μη μου γίνει το χατίρι) για κάτι άλλο. Και δεν εννοώ μπουνιές, αλλά σύγκρουση.
Κάντε τα πράγματα πιο ιντριγκαδόρικα, μεσογειακός λαός είμαστε, όχι Σουηδοί!
Καθημερινή σειρά είναι, όχι μεταφορά λογοτεχνικού βιβλίου..
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 7:44 pm

alkisti έγραψε:Αν είναι να γίνει κάτι για να πάψουμε να χασμουριόμαστε, καλό θα είναι , δίκαιο ή όχι. Περιμένω ένταση από την πλευρά του Πέτρου βέβαια, γιατί ο Λουκάς στο άλογο με το σπαθί του Ζορό, περισσότερο κωμωδία μου φέρνει.
Δεν το έχει ερμηνευτικά το δράμα (προσωπική μου γνώμη πάντα) παρόλο που μου είναι εξαιρετικά συμπαθής.
Ο κύριος λόγος όμως της αφόρητης πλήξης μας είναι πιστεύω η έλλειψη ενδιαφέροντος σε ό,τι αφορά τα ζευγάρια. Αν εξαιρέσεις τους φαν του Λουκά και της Νόρας όλοι οι υπόλοιποι κοιταζόμαστε λυπημένοι. Ακόμα και οι υποστηρικτές του απόλυτου πρέπει να έχουν ξενερώσει.
Λείπει επιπλέον ο αντρικός ανταγωνισμός για να συγκινηθούν οι γυναίκες. Τα ξεκατινιάσματα Μελίτας Εριέτας δε λένε τίποτα.
Έγιναν όλοι οι άντρες πολιτισμένοι.....Βάλτε το Στέφανο να τσακωθεί με το Λευτέρη....άν όχι για την Εύα (σιγά μη μου γίνει το χατίρι) για κάτι άλλο. Και δεν εννοώ μπουνιές, αλλά σύγκρουση.
Κάντε τα πράγματα πιο ιντριγκαδόρικα, μεσογειακός λαός είμαστε, όχι Σουηδοί!
Καθημερινή σειρά είναι, όχι μεταφορά λογοτεχνικού βιβλίου..

Πες τα χρυσόστομη
Μετά το Μάνο όλοι αρσακειάδες μας προέκυψαν
Φαίνεται μόνο αυτός προκαλούσε πάθη
Αυτός μας τελείωσε κανένας άλλος;
Λίγη ένταση λίγο νεύρο λίγο έρωτα κάτι να ξυπνήσουμε μπορούμε να δούμε;

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από space Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 8:58 pm

Ο Ρουσος ειναι ενας πολυπλευρος χαρακτηρας με τις σκοτεινες του πλευρες,ναι εχει εμπλακει σε πολλα αλλα δεν ειναι το μεγα εγκλημα που πανε να παρουσιασουν.Φροντισε τηνΕρι και το ΛΟΥΚΑ αν και θα μπορουσε να αδιαφορησει παρακολουθουσε τις ζωες τους και το Λουκα τον ειχε πραγματικα σαν γιο του.Δε του μιλησε γιατι το ειχε υποσχεθει στο φιλο του,ποσα μυστικα ειχε κρατησει η παρεα της φεγγαροπετρας στο ονομα της φιλιας?Ειναι ο μονος που εχει το πιο συνεπη ρολο σε αυτη τη σειρα και σιγουρα μαζι με το μανο ηταν οι πιο ενδιαφεροντες ανδρικοι ρολοι.Ο Λουκας απο την αλλη παρουσιαστηκε σαν το καλο παιδι,τον καλο φιλο με ανεπτυγμενο το ασθημα της φιλιας και του δικαιου.Ο χαρακτηρας που παρουσιαζουν τωρα ερχεται σε κοντρα με το Λουκα που ολη γνωρισαμε και αγαπησαμε,εκεινος ο Λουκας θα αναγνωριζε και τα ελαφρυντικα που εχει ο Ρουσος,για μενα το απολυτο εγκλημα ειναι η Αντιγονη,Αυτη οδηγησε τον αντρα της στο εγκλημα και την αυτοκτονια και γαλουχησε το γιο με την ιδεα της εκδικησης.

space
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Σαβ Απρ 09, 2011 9:47 pm

Ο Ρουσσος δεν μου ειναι αντιπαθης χαρακτηρας αντιθετα ειναι απο τους αγαπημενους μου στην σειρα μετα τον Λουκα και την Ευα.Ομως θελω να πω κατι πανω σε αυτο εδω...

Ο χαρακτηρας που παρουσιαζουν τωρα ερχεται σε κοντρα με το Λουκα που ολη γνωρισαμε και αγαπησαμε,εκεινος ο Λουκας θα αναγνωριζε και τα ελαφρυντικα που εχει ο Ρουσος

Ο Λουκας θα αναγνωριζε τα ελαφρυντικα του Ρουσσου αν εκεινος του μιλουσε απο την αρχη ανοιχτα.Αν δηλαδη οταν οταν ξεκινησε η Αντιγονη να τον εκβιαζει για να την υπερασπιστει στο δικαστηριο.Ο Ρουσσος ηξερε και τα προβληματα που αντιμετωπιζαν ο Λουκας με την Νορα σχετικα με την διαφωνια τους πανω στην υποθεση του φονου του Χατζηβασιλειου,οπως φυσικα γνωριζε καλα οτι ο Λουκας και η Εριεττα ειναι αδερφια.Και ομως τον ''αναγκασε'' με τον τροπο του -πειθοντας τον οτι αν δεν αναλαμβανε την υποθεση η Νορα θα τον θεωρουσε κατωτερο της ως δικηγορο- να παει απεναντι απο την αδερφη του στο δικαστηριο.Οπως ειπα και πριν αγαπω τον Ρουσσο αλλα δεν πιστευω οτι αυτο το εκανε για να προστατεψει τον Λουκα οπως λεει συνεχεια αλλα για να προστατεψει τον εαυτο του απο το σκανδαλο.

Απο εκει και περα δηλωνω οτι και εγω θα ηθελα να συμφιλιωθουν ο Λουκας με τον Ρουσσο γιατι ειναι απο τα πολυ αγαπημενα μου διδυμα στην σειρα αλλα δυστυχως ετσι οπως εχουν δρομολογηθει πλεον τα πραγματα το βλεπω πολυ δυσκολο να γινει.Μακαρι βεβαια αλλα...
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Κυρ Απρ 10, 2011 2:49 am

Το επεισόδιο μου άρεσε..Με ωραίες σκηνές και πιο ουσιαστικούς και ενδιαφέροντες διαλόγους..
Όσον αφορά την κόντρα Λουκά-Ρούσσου που πρωταγωνιστεί στο επεισόδιο και στους σχολιασμούς, εγώ πιστεύω ότι ο Λουκάς πάντα ήταν υπέρ της αλήθειας και της δικαιοσύνης. Τώρα, αν έκρυβε από τον αστυνόμο όσα ήξερε θα συγκάλυπτε κι αυτός ένα σωρό παρανομίες, ακόμα και το φόνο του ίδιου του του πατέρα. Ξέρει ότι με την ιστορία που άνοιξε μπορεί να μην αποδοθεί τελικά δικαιοσύνη, ξέρει ότι μπορεί να βγει χαμένος, ξέρει και φοβάται ότι μπορεί να υπάρξουν συνέπειες για αγαπημένα του πρόσωπα αλλά τολμάει να κάνει αυτό που πιστεύει ότι είναι το σωστό. Έχει κρύψει την αλήθεια στο παρελθόν κι έχει καλύψει διάφορες υποθέσεις, με σημαντικότερο παράδειγμα την ιστορία του Φώτη, κι έχουμε δει ότι σ'όλη του τη ζωή βασανιζόταν, ένιωθε τύψεις κι έψαχνε συνεχώς τρόπους για να εξιλεωθεί. Είναι λογικό να μην θέλει να ξανακάνει το ίδιο λάθος και να το 'χει κι αυτό βάρος στη συνείδησή του. Κι αυτό νομίζω εξηγεί και στη Νόρα. Ίσως να αισθάνεται ότι το οφείλει και στον πατέρα του να πληρώσουν αυτοί που ευθύνονται για το θάνατό του.
Το Ρούσσο τώρα πια τον μισεί και θέλει να πληρώσει για όσα έκανε. Έχει μάθει πολλά άσχημα πράγματα κατά καιρούς για το Ρούσσο, για ψέματα, για δόλιες τακτικές που χρησιμοποιεί, για παράνομες υποθέσεις στις οποίες εμπλέκεται και έτσι έχει απογοητευτεί μαζί του, έχει διαφωνήσει μαζί του, έχει παραιτηθεί από το γραφείο του κι έχει αρνηθεί πρόταση του για να γυρίσει ξανά πίσω. Βέβαια, ποτέ δεν ένιωσε τόσο εχθρικά απέναντί του γι αυτό και όλο εκεί ξαναγυρνούσε. Αλλά δεν είχε τεθεί ποτέ θέμα φόνου, τώρα υπάρχει το ενδεχόμενο ο Ρούσσος να είναι δολοφόνος και μάλιστα του πατέρα του. Επιπλέον, εξαιτίας της σχέσης που είχανε ματαξύ τους, είναι φυσικό ο Λουκάς να αισθάνεται διπλά προδομένος και δεν του συγχωρεί και το γεγονός ότι ενώ γνώριζε τον έβαλε αντίδικο με την αδερφή του και ότι απ'όλη αυτή την ιστορία παραλίγο να χάσει τη Νόρα του. Το να πληρώσει ο Ρούσσος κι έτσι να εκδικηθεί ο Λουκάς για όλα αυτά, ήταν σημαντικός λόγος για να μιλήσει στον αστυνόμο αλλά όχι ο μοναδικός. Δε θα διακινδύνευε να πάρει στο λαιμό του αγαπημένα του πρόσωπα μόνο και μόνο για να εκδικηθεί για προσωπική του ικανοποίηση. Πιστεύω ότι ο Λουκάς θέλει να τιμωρηθούν όσοι ευθύνονται και όχι απλά εκδίκηση απ' τον Πέτρο, γι αυτό και άργησε τόσο να κάνει κάποια κίνηση σχετικά με το θέμα.
Για το Ρούσσο έχω να πω ότι δεν μου πολυάρεσε που τον βάλανε να εμπλέκεται τόσο πολύ και να φτάσει να έχει τέτοια κόντρα με την παρέα και ειδικά με το Λουκά. Μ'άρεσε καλύτερα πιο πριν που διαφωνούσαν μαζί του και με τις τακτικές που ακολουθεί και κρατούσαν μια απόσταση αλλά μέχρι εκεί.
Τώρα, μέχρι ένα βαθμό πιστεύω ότι έχει μετανιώσει για πολλά που έχει κάνει στο παρελθόν και ίσως να αισθάνεται και τύψεις απέναντι σε κάποια άτομα για τις συνέπειες που είχαν οι δικές του επιλογές και πράξεις στη ζωή τους, όπως στον Ηλία και το Λουκά, για παράδειγμα, που τους έκρυβε τόσο σημαντικές αλήθειες. Το Λουκά, όπως και την υπόλοιπη παρέα πιστεύω ότι πραγματικά τους αγάπησε κι ότι κάποιες πράξεις του ήταν από αληθινή αγάπη κι ενδιαφέρον γι αυτούς. Αλλά πάντοτε φρόντιζε να εξασφαλίζεται πρώτα ο ίδιος και τα συμφέροντά του και αυτό νομίζω θα κάνει και τώρα. Προκειμένου να προστατεύσει τον εαυτό του και τη φήμη του και να καλύψει ό,τι μπορεί να τον βλάψει, το ενδιαφέρον του για την παρέα θα περάσει σε δεύτερη μοίρα κάνοντας επιθέσεις όπως και όπου μπορεί. Τη στάση του χτες, ζητώντας συνεργασίες και μοιράζοντας προειδοποιήσεις και απειλές ακόμα και για το Μάνο, τη βρήκα πολύ προκλητική, εμένα πιο πολύ θα με πείσμωνε παρά θα με σταματούσε.
Η Νόρα στηρίζει το Λουκά γιατί τον αγαπάει βέβαια, αλλά και γιατί τον καταλαβαίνει αφού κι η ίδια παλεύει μέχρι τέλος και με όποιες συνέπειες για ό,τι θεωρεί σωστό και δίκαιο με πιο πρόσφατο παράδειγμα τη δίκη της Αντιγόνης.
Μ' αρέσει ο τρόπος που αντιμετωπίζει η παρέα την απόφαση του Λουκά.. Ανησυχούν και φοβούνται αλλά τον καταλαβαίνουν και θα ΄ναι εκεί να τον στηρίξουν..
Κι εγώ φοβάμαι να σας πω την αλήθεια τι αποτελέσματα θα χει για όλη την παρέα όλο αυτό, σε τι μπλεξίματα κι ιστορίες θα τους βάλει ο Ρούσσος αλλά μ' αρέσει που φέρθηκε έτσι ο Λουκάς..εγώ αυτό θα ήθελα απ'το Λουκάκο..
Ο Στέφανος μ'αρέσει που τάσσεται υπέρ Λουκά και Εριέττας αλλά αμφιβάλλω αν θα μείνει έτσι μέχρι το τέλος
Ωραία η σκηνή Ρούσσου-Αμαλίας!
Δεν μ'αρέσει η στάση της Στέλλας στο θέμα!
Δε θέλω κανενός είδους συνεργασία Λουκά-Αντιγόνης!
Ο Λουκάς φαντάζομαι κι ελπίζω ότι θα προσπαθήσει και θα καταφέρει να προστατεύσει το Λευτέρη!
Γι αυτό που έγινε στο γραφείο της Νόρας αυτό που έχω να πω είναι ότι ελπίζω ο Λουκάς να δει σύντομα μια παρόμοια σκηνή, να δει τι τραβάει κάθε μέρα η Νόρα μ 'όλες αυτές τις υστερίες και να διώξει τη μία και μοναδική υπεύθυνη!
Ωραίες οι σκηνές με την Εύα που ανησυχεί και ψάχνει τη Μαρίλια και τη βοηθάει κι ο Λευτέρης!
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Κυρ Απρ 10, 2011 4:05 am

alkisti έγραψε:Ο κύριος λόγος όμως της αφόρητης πλήξης μας είναι πιστεύω η έλλειψη ενδιαφέροντος σε ό,τι αφορά τα ζευγάρια. Αν εξαιρέσεις τους φαν του Λουκά και της Νόρας όλοι οι υπόλοιποι κοιταζόμαστε λυπημένοι. Ακόμα και οι υποστηρικτές του απόλυτου πρέπει να έχουν ξενερώσει.
Πολύ σωστή παρατήρηση... και θαρρώ πως σε όλη τη διάρκεια της σειράς δεν υπήρξε το "μια γυναίκα, δύο άντρες" ποτέ, παρά μόνο σχηματικά... Υπήρξαν τρίγωνα, τετράγωνα και λοιπά σχήματα αλλά μόνο ως τέτοια, απλά σχήματα... Ούτε διεκδίκηση αντρική, ούτε θρίαμβος του Έρωτα, ούτε Πόνος του τρίτου προσώπου, ένα ουσιαστικό δίλημμα έστω (έρωτας ή συμβιβασμός για μένα δεν συνιστά δίλημμα), τίποτα... πολύ σοφτ και μέτρια δόθηκαν όλα... και γενικά στη σειρά φαίνεται πως οι άντρες ούτε δαχτυλάκι δεν χρειάζεται να κουνήσουν... οι γυναίκες πάλι μονίμως στα πατώματα - ενίοτε και υπογείων, as the case may be
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Κυρ Απρ 10, 2011 10:13 am

Τώρα που το λέτε, νομίζω οτι σε καμμία καθημερινή σειρά των Ακρίτα Κυρίτση δεν έχουμε δεί πραγματική αντρική διεκδίκηση μιάς γυναίκας, επί ίσοις όροις, δηλαδή να μην είναι δεδομένη εξ αρχής η προτίμηση της γυναίκας σ'έναν από τους δύο διεκδικητές. Αντίθετα είχαμε διεκδικήσεις ενός άνδρα από δύο γυναίκες... Φαίνεται οτι έχουν πιάσει τον "σφυγμό" της εποχής μας, όπου οι άνδρες από κυνηγοί έχουν πιά γίνει θηράματα! Μου αρέσει σαν ιδέα, φυσικά, ας κάνουν την αρχή με την Εριέττα , το Στέφανο και κάποιον που θα έρθει να την διεκδικήσει, γιατί θα είναι και ο μόνος τρόπος να δείξουν ότι έτσι ο Στέφανος συνειδητοποιεί οτι την θέλει ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Κυρ Απρ 10, 2011 11:41 am

JESSIE έγραψε:
Τώρα που το λέτε, νομίζω οτι σε καμμία καθημερινή σειρά των Ακρίτα Κυρίτση δεν έχουμε δεί πραγματική αντρική διεκδίκηση μιάς γυναίκας, επί ίσοις όροις, δηλαδή να μην είναι δεδομένη εξ αρχής η προτίμηση της γυναίκας σ'έναν από τους δύο διεκδικητές. Αντίθετα είχαμε διεκδικήσεις ενός άνδρα από δύο γυναίκες... Φαίνεται οτι έχουν πιάσει τον "σφυγμό" της εποχής μας, όπου οι άνδρες από κυνηγοί έχουν πιά γίνει θηράματα! Μου αρέσει σαν ιδέα, φυσικά, ας κάνουν την αρχή με την Εριέττα , το Στέφανο και κάποιον που θα έρθει να την διεκδικήσει, γιατί θα είναι και ο μόνος τρόπος να δείξουν ότι έτσι ο Στέφανος συνειδητοποιεί οτι την θέλει ....
Έχετε δίκιο. Όντως δεν έχουμε δει μια περίπτωση στην οποία δύο άντρες να διεκδικούν την ίδια γυναίκα. Και να σκεφτεί κανείς ότι τη σειρά τη γράφουν κυρίως γυναίκες... Θα είχε ενδιαφέρον πάντως να δούμε κάτι τέτοιο. Τα μέλη της παρέας βέβαια δεν θα μπορούσαν να εμπλακούν σε μια τέτοια εξέλιξη. Η Νόρα ήταν και είναι αιώνια ερωτευμένη με το Λουκά, η Δάφνη με το Νικόλα και, φυσικά, η Εύα ήταν με το Μάνο και ο Λευτέρης μπήκε στη ζωή της μόνο αφού έφυγε ο Μάνος. Να γυρίσει ο Μάνος μάλλον αποκλείεται, να διεκδικήσει κάποιος άλλος την Εύα και εκείνη να ενδιαφερθεί γι’ αυτόν, γιατί αλλιώς δεν θα είχε νόημα, μάλλον επίσης αποκλείεται.

Οπότε η πιο ενδιαφέρουσα και εφικτή περίπτωση θα ήταν να εμφανιστεί κάποιος που θα διεκδικήσει την Εριέττα. Έτσι και ο Στέφανος θα κινδυνεύσει να τη χάσει και ίσως συνειδητοποιήσει επιτέλους ότι εκείνη θέλει πραγματικά... Βέβαια και σε αυτή την περίπτωση η προτίμηση της Εριέττας είναι δεδομένη, αλλά αν βλέπει ότι από την πλευρά του Στέφανου δεν υπάρχει ανταπόκριση, ίσως προς στιγμήν σκεφτεί να προχωρήσει τη ζωή της με κάποιον άλλον και αυτό πυροδοτήσει εξελίξεις.
Σπόιλερ:
Ειδικά αν πρόκειται για τον πρώην της που την πλήγωσε τόσο πολύ και άρα προφανώς τον αγάπησε και πολύ, ο Στέφανος πραγματικά θα νιώσει ότι απειλείται.

Και για να μη βγω εντελώς off topic, JESSIE και Roria, τις λεπτομέρειες που παρατηρήσατε τις παρατήρησα κι εγώ και νόμιζα ότι ήταν ιδέα μου. Απ’ ότι βλέπω όμως, μάλλον δεν ήταν... Τι να πω... Ή έχουμε πάθει όλες... υπερβολική αισιοδοξία ή κάτι κινείται, πολύ αργά όμως...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Απρ 10, 2011 2:43 pm

Προσωπικά την Παρασκευή δεν είδα επεισόδιο, αλλά επειδή κάποια πράγματα σε αυτή τη ζωή είναι ανεκτίμητα, έκατσα και το είδα μετά...

Η Μαρίλια αγνοείται, τρία ηρεμιστικά

Σηκώθηκε κι έφυγε και η μανούλα πήρε τους δρόμους... Τη συνοδεύει ο Λευτέρης γιατί αν έχω καταλάβει καλά η Εύα δεν έχει δίπλωμα! Πήγαμε από, πήγαμε από κει... Την Μαρίλια τελικά δεν την βρ΄ηκαμε... Ειδαμέ την Εύα βέβαια, έτσι ένα τικ παραπάνω, όχι πολύ μη φανταστείτε, έτσι τζέτζερο να γίνεται!

Ο Λουκας εκδικείται, τέσσερα ηρεμιστικά

Από χθες που είδα το επεισόδιο προσπαθώ να καταλάβω, γιατί, αφού η Νόρα με το Λουκά δεν θέλουν η υπόθεση με το Ρούσσο να επηρεάσει τη ζωή τους, γιατί την ανοίγουν; Ας περίμεναν να γεννήσει με το καλό η Νόρα και μετά ας τα ξέρναγαν όλα στον αστυνόμο, έτσι κι αλλοώς πτώμα δεν έχουν να ανοίξουν υπόθεση, τι κ***πιλάλα είναι αυτή;
Προσωπικά δεν ανήκα πότε σε αυτούς που ενθουσιάζονται με την ιδέα του εκδικητή Λουκά.... Rolling Eyes Μου έχει μείνει στο μυαλό η σκήνη στο γραφείο, όταν πρότεινε στο Νικόλα να κινηθούν υπογείως και το πόσο άσχημα μου είχε χτυπήσει τότε που φοβάμαι ότι ο Λουκάς θα ντυθεί στα μαύρα στα προσεχώς... Εννοείται πως θεωρώ δίκαιο να πληρώσει ο Ρούσσος για ότι έχει κάνει, αλλά δεν είναι ο μόνος, ξεκίνησαν οι πληρωμές από τους τελευταίους -κατά σειρά εμφάνισης- οφειέτες και οι προηγούμενοι αλωνίζουν!

Ο Ρούσσος μεταλλάσσεται, εικοσιτρία ηρεμιστικά

Ο Λουκας με τη Νόρα το περίμεναν, η Δάφνη με το Νικόλα το μάντεψαν και η Αμαλία το ήξερε, ο Ρούσσος θα αντιδράσει... Η πρώτη του κίνηση αν κι εμείς την μάθαμε τελευταία, ήταν να απομακρύνει τον Παναγιώτη από την υπόθεση, λογικό και κάπου αναμενόμενο από το Ρούσσο! Στον αμέσως επόμενο τόνο, νόμιζα ότι η Νταίζη κατέλαβε το Ρούσσο! Βγήκε στη γύρα και απειλεί άπαντες... Τον Στέφανο, για τις βρωμοβουλιές του, το Νικόλα για τον αδερφό του και φυσικά την Αντιγόνη που τραβάει το σκοινί για να τεντώσει, αφού μπορεί και ξέρει που είναι το πτώμα και διατίθεται να το ανταλλάξει!! Με τη Στέλλα ακολουθεί άλλη τακτική, του "πατέρα Ρούσσου", που φυλάει τη θέση ακόμα για το Λουκά! imarton Λυπάμαι πραγματικά όταν βλέπω τον άνθρωπο που με είχε συγκινήσει με την ευχή του για τον γάμο της Νόρας και του Λουκά, και αμφιβάλω για το αν πραγματικά αγαπά αυτά τα παιδιά... Κρίμα....

Η Μελίτα ξεκατινιάζεται, αξία ανεκτίμητη!

lmao lmao Αν αυτό που παρακολούθησα χθες -εγώ χθες το είδα- ήταν πολιτικό debate η Μελίτα θα είχε ηττηθεί πανηγυρικώς!!!! Η Εριέττα πήγε να δει τον αδερφό της, η κοπέλα για να μάθει νέα πετάγεται τότε η αρχηγός και σκάει την ειρωνία!!! Ευγενέστατα η κοπέλα "παραδέχτηκε" την γνώση για το γνωστό θέμα... Τότε είναι που ξυπνησε μέσα στη Μελίτα το οικογενειάκο συναίσθημα, και την έπνιξε η αδικία! Χτυπάει τον πατέρα της λέει για να εκδικήθεί αυτή imarton Το γεγονός ότι ο Ρούσσος συγκάλυψε το φόνο του βιολογικού της πατέρα, αθώωσε τη δολοφόνο του θετού και της στέρησε τον αδερφό της είνια ανάξιο λόγου μπρόστα στο αδιαμφισβήτητο γεγονος ότι η Μελίτα είναι η πρώην του Στέφανου και θέλει να την ξεφτυλίσει! Ο παραλογισμός συνεχίζεται, με την Μέλιτα να μιλάει για "βρωμιές", "χρήματα", και "πρόστυχα κόλπα", καινούριο συκώτι έκανα από το γέλιο! Η Αμαλία απορούσε κιόλας ποιος επιτίθεται στην Εριέττα, μιλάμε με την κόρη μοιράζονται το ίδιο μυαλο, κυριολεκτώ, μισό η μία, μισό η άλλη, έχουν και από αυτό λειτουργεί το ένα τέταρτο! Το άσπρο μαύρο κάναμε! Μέσα σε όλο αυτό η Νόρα παακαλούσε να σταμετήσουν και η μόνη που εδέυσε να ζητήσει μια συγγνώμη ήταν η "ψευτοαριστοκράτισσα"! Fskl Ο Στέφανος όλα τα περιμένει από τη Μελίτα, λέει, πρέπει να αγαπιούνται πολύ αυτοί οι δύο!!! Τελικά αυτό το παιδί σε ένα πράγμα είχε δίκιο, το "Κ" ήταν κεφαλαίο, η Μελίτα δεν ήταν "κυρία".....

Κάποια πράγματα είναι ανεκτίμητα, για όλα τα άλλα υπάρχει το φαρμακείο!

Δεν μπορώ να πω, το επεισόδιο αν το έβλεπε κάποιος που δεν έχει παρακολουθήσει τα προηγούμενα 542, θα το έβρισκε ενδιαφέρον, εγώ το βρήκα περίεργο, ξένο, άσχετο! Επιλογή σχετική δεν υπάρχει άρα δεν ψηφίζω!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από ale3ia_eva&nora!!! Την / Το Κυρ Απρ 10, 2011 3:34 pm

almaresi έγραψε:Ο κύριος λόγος όμως της αφόρητης πλήξης μας είναι πιστεύω η έλλειψη ενδιαφέροντος σε ό,τι αφορά τα ζευγάρια. Αν εξαιρέσεις τους φαν του Λουκά και της Νόρας όλοι οι υπόλοιποι κοιταζόμαστε λυπημένοι. Ακόμα και οι υποστηρικτές του απόλυτου πρέπει να έχουν ξενερώσει.

Eχεις απολυτο δικιο!!! Κατα την γνωμη μου μονο ο Μανος ηταν ο αντρας ο οποιος αν εβλεπε την Ευα με αλλον θα τα επαιρνε στο κρανιο και θα αρχιζε μαχη.... Οπως και εγινε εξ'αλλου στο 2ο κυκλο!!! Ειχαμε αρκετες κοντρες Μανου-Στεφανου... Μεχρι και ξυλο επαιξαν για το χατηρι της Ευας!!!!!
Τωρααααααα...... τωρα καληνυχτα!!!!!
ale3ia_eva&nora!!!
ale3ia_eva&nora!!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή