Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Vote_lcap34%Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Vote_rcap 34% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Vote_lcap25%Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Vote_rcap 25% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Vote_lcap32%Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Vote_rcap 32% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Vote_lcap6%Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 68

Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Empty Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 5:36 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 7:05 pm

Ασπάστηκα:

1.Τα πήρε άσχημα η Νόρα με την απομάκρυνση του Παναγιωτη απο την υπόθεση!
Ο Λουκάς έδειξε να κάνει πίσω για χάρη της Μπέμπας μας,
αλλά η Νόρα δεν τον άφησε. "όταν έχω εσενα κοντά μου μπορώ να κάνω τα πάντα"
του είπε!

2.Αγγέλα-Ευα-Μαρίλια:Απαραδεκτη η Μαρίλια
εξαιρετικές ερμηνείες είχαμε απο Ξυλά και Χήναρη!

3.Νικόλας-Δαφνη-Λιάκος: Θορυβημένοι Νικόλας και Δαφνη τρομοκρατηθηκαν για το Μάνο....
και σοφα λόγια απο το Λιάκο.

4.Λουκάς-Νόρα στο γραφειο:Θα νικησετε παιδια μου!Θα ψαξει αραγε η Νόρα
τυχον νομικες λαμογιες που εκανε ο Ρούσσος?

5.Ερη-Λουκάς-Στεφανος:Αχ όταν τη λεει Ερη ο Λουκάς λιωνω, πάλι μαζι με το Στεφανο, σκηναρα!

6.Λιάκος-Ρούσσος:Δεν μου αρεσει η σταση του Πέτρου
με απειλες...Ωπα ο Λιάκος ξεκαθαριζει πως θα ειναι απεναντι απο το Ρούσσο!
Κατεστρεψες το Λουκα Πετρο ηρθε η σειρα να σε καταστρεψει...Δεν είσαι ο
Θεος καταλαβε το!

7.Λευτερης-Ευα-Δαφνη:Μηπως δεν ειναι ερωτας αυτο με τη Μαρίλια και είναι κάτι άλλο...!
Υπέροχη η Ευα ανησυχη!

8.Νόρα-Νικόλας:Και γλυκάκι, μπα θυμηθηκαν το Μάνο?

9.Λιάκος-Λουκάς:Πολυ καλή σκηνη!
Η Μπέμπα μας θα ναι περηφανη για σενα και τη Νόρα Λουκά!
Δηλώνει τη στηριξη του ο Ηλίας και λογικο να φοβαται!

10.Ευα-Αγγέλα-Νικόλας:Ουτε στο Νικόλα δεν μιλά η Μαριλου!
Μόνη σανιδα σωτηριας ο Νικόλας

11.Παναγιώτης-Λουκάς:Μου αρεσει που στηριζει το Λουκά!
Και μιλησε για πρωτοκολλα...Θα μιλησω εγω στη Θεαρα και θα μου πει καλε!

12.Νόρα-Αμαλι:Τα χωνει αγρια η Νόρα αν και στρουθοκαμιλίζει!
η ΑΜΑΛΙ ΣΑ ΒΡΕΓΜΕΝΗ ΓΑΤΑ ΈΚΑΝΕ ΚΊΝΗΣΗ ΜΑΤ!

13.Νικόλας-Δαφνη-Ευα:Ξυλά ενα αριστούργημα θέλουμε κι άλλη!
Νικόλας-Δαφνη προσανατολιζονται σωστα και ασπάζονται την αγωνια της Ευας γαι τη Μαρίλια!

14.Λουκάς-Νόρα:Σταματα τη δικηγορία ο Ρούσσος ε και?
Το πτωμα θα μας πει κανεις που είναι?

Σπάστηκα:

1.Αμαλι-Μουρλη:Για το Ρούσσο νοιαζεται και μονο
η ανεπρόκοπη!Δεν τη νοιαζουν Λουκάς-Νόρα! Ελεος χαλια σκηνη!
Θα νικησουν τα παιδια Αμαλι!

2.Μπεκρου-Αμαλί:Ξινομούρα η Μπεκρου, γουβωνει καναπέδες
αλλά ευτυχως που εφυγε απο το γραφειο...
Αμαλι ότι και να λες εσεις την κανατε ετσι την χαζοκορη σας...
νομιζει πως η αντιζηλος της φταίει για όλα
κατινιστικη και μικροαστική συμπεριφορά μιας αποτυχημένης!

3.Αμαλι-Ρούσσος:Με εκνευριζει η σταση του Πέτρου απέναντι στο Λουκά!
μΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!

4.Έρη-Οχιά:Εσυ θυμασαι οτι εισαι μανα του παιδιου σου?
Εμετικη η Οχιά, Τρομερη η Ερη. Ελπίζω η Οχια να πεθανει και γρηγορα!

5.Ρούσσος-Οχιά:Κλασσικα σε διπλό ταμπλώ για τα διαμαντια!
εΜΕΤΙΚΗ!

6.Λουκάς-Στελλίτσα:Ειναι αηδιαστικη τη νοιάζει μονο ο Ρούσσος (Που μπλέξαμε Πανγια μου)
καλα θα κανει να μεινει μακρια απο το Λουκά!

Το πρωτο μερος του επεισοδίου ηταν καλό, στο τελευταιο μερος εκνευριστηκα!
Γιατι να χωνεται παντου την Οχιά δεν το καταλαβαινω!
Με αηδιάζει και η Οχιά και η Μπεκρου και η Στελλίτσα!
Θα ψηφισω Καλό γιατι χορτασα Πετράκη, Δρακουλάκη και Ξυλά!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από τον γεροντοέρωτα στελλιτσας που μας τρωει μονιμα μισο επεισόδιο ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ, στειλτε τη στο ραντεβου με το Μπέλλο στην ΚΟΛΑΣΗ!
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
))

Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 7:18 pm

[color=red]~Νόρα-Λουκάς: Έτσι παιδιά! Δράστε...!!! ( Love! )

~Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα: Ε μα, το ήθελε το χαστούκι της...ΑΜΑΝ πια! gibbs

~Νταίζη-Εριέττα--->ΘΕΑ : respect : Λατρεύω!!!

~Νόρα-Αμαλία: Ήρθε να ζητήσει συγνώμη και φτάσαμε πάλι στο φλέγων θέμα... Razz

~Νταίζη-Ρούσσος: Αμαν πιά! Διαμάντια και διαμάντια!!! ΤΗΝ ΒΑΡΕΘΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑ : scream :

~Λουκάς-Στέλλα: Έχω μια απορία(ναι το ξέρω ότι είναι αργά, αλλά....) Τι κάνει αυτή εκεί ρε παιδιά??? Μόνο να τρέχει από πίσω τους "σαν" σκυλάκι και να υπερασπίζεται το Ρούσσο και να λέει στο Λουκά "Γύρνα πίσω στο γραφείο του...???" Ελεος πια!!!!

~Νόρα-Λουκάς: Ώχ τι άκουσε ο άνθρωπος?! Του 'ρθε κεραμίδα... Ee?

Είπα να ψηφίσω "πολύ καλό", για να μην προσγειωθούμε μετά....

Υ.Γ.----> *Πολλά φιλάκια έχουν τα ΛουκαΝοράκια...να ανησυχήσω?sisi
*Θέλω να σχολιάσω τον Χρήστο στο αυρινό: Πόσο μ'άρεσει...Ανυπομονω!
Χώσε Χρηστάρα, χώσε!!! soutien
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 7:21 pm

μωρε τι καλη ειναι αυτη η Νταιζη???καλα λεω πρεπει να εχει φωτοστεφανο πλεον....πρωην τραγουδιστρια ειναι θυμηθηκε τα εξτραδακια στην επαρχια που εκανε και λεει δεν παω να βοηθησω και αν θελουν να μου δωσουν και κατι????απο την καλη της την καρδια παντα....πηγε στην Ερι(απολαυση η Ερι) που την εχει παρεξηγησει την Νταιζη και αμεσως να ρωτησει ποσα θελει....ΝΤΡΟΠΗ Ερι!!!!!πηγε και στον Ρουσσο(περιοδεια παλι εκανε) και τι ζητησε???τα μισα διαμαντια....σιγα το ποσο.....δεν τα ζητησε και ολα....και τωρα οποιος προλαβει και κανει την καλυτερη προσφορα θα βγει κερδισμενος.....μα ποσο καλη κοπελα Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 5012

"όταν έχω εσενα κοντά μου μπορώ να κάνω τα πάντα'' Go Νορα!!!!!!!τελος η Νορα με το Λουκα θα νικησουν!!!! Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 409391

Απαραδεκτη η Μαριλια....Με τη μια αρπαζεται...Δεν ειχαν και αδικο η Αγγελα με την Ευα ουτε και θα ζητησουν και συγνωμη που ανησυχουν κιολας.....καλα εκανε η Ευα και ειπε να μεσολαβησει και ο Νικολας μπας και ακουσει κανεναν η Μαριλου.....

παλι κατινιες απο τη Μελιτα....ΜΙΑ σκηνη δωστε της και να μην ξεκατινιαζεται γινεται????τουλαχιστον σημερα γουβωνε τον καναπε της και μας απαλλαξε απο το γραφειο....

επρεπε να τα "χωσει" λιγο παραπανω η Νορα στην Αμαλια....αλλα τελοσπαντων....ας διωξει πρωτα τη Μελιτα και βλεπουμε...
Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 621900

πολυ μου αρεσαν οι σκηνες με Ηλια-Ρουσσο και Ηλια-Λουκα....επελεξε με ποιους θα ειναι ο Ηλιας και επιτελους ο Ρουσσος δεν ειναι ο Θεος....ας ηρεμησει λιγο.....

Υ.Γ1....πολυ τον Μανο ανεφεραν σημερα η μου φανηκε???
Υ.Γ2...Νικολα να πηγαινεις πιο συχνα στην Νορα να τρωει και κανα γλυκο(παραπανω....)
Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 191984
Y.Γ3...η Ξυλα πρεπει να ξεκουραστηκε....παλι κουραστηκα να την βλεπω.... Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 751732
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 7:25 pm

Επειδή δεν έχω δει όλο το επεισόδιο και έτσι δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη προς το παρόν θα πω μόνο οτι ανυπομονώ για την αυριανή σκηνή Χρήστου-Νταίζης yey yey
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 7:28 pm

loukasnora έγραψε:Ανυπομονώ για την αυριανή σκηνή Χρήστου-Νταίζης yey yey

Κι εγώ, Νίκη, κι εγώ!!!! yey
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Δημοσίευση από roria Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 7:34 pm

Για μια φορά γράφω νωρίς. Μέτριο για μένα το επεισόδιο. Για το λίγο ή πολύ ξεκάρφωτο της εξέλιξης με τον μέχρις εσχάτων αγώνα έχουμε ήδη όλοι τοποθετηθεί. Σήμερα που περισσότερο κουβεντιάστηκε το θέμα παρά προχώρησε έμπρακτα, οι αδυναμίες φάνηκαν κατά τη γνώμη μου πιο έντονα. Η Νόρα σε ρόλο Κατσαντώνη δεν με έπεισε, η Στέλλα κρατάει ίσες αποστάσεις ανάμεσα στο παιδί της και στο Ρούσσο (ήμαρτον πια!), από τις εμβόλιμες σκηνές μου άρεσε για προφανείς λόγους η σκηνή ανάμεσα σε Ηλία και Ρούσσο, καθώς και η σκηνή Εριέττας-Νταίζης για τις ατάκες και την όλη στάση της Εριέττας. Με ανησυχία, βλέποντας και τα προσεχώς, διαπιστώνω ότι αντί να ξεκολλήσουν από τη τζαμαρία ο Στέφανος και η Εριέττα, τώρα συναντιούνται με την παρουσία του Λουκά ,ή δε συναντιούνται καθόλου και οι σκηνές της Εριέττας είναι με το Λουκά. Αναμενόμενο ως ένα βαθμό, τώρα που ξεκινά η μεγάλη αναμέτρηση(!), αλλά ελπίζω να μην παγιωθεί ως κατάσταση.
Η πιο ενδιαφέρουσα ιστορία κατ' εμέ σήμερα ήταν αυτή με τη Μαρίλια. Η σκηνή που διαδραματίστηκε ανάμεσα σε εκείνη, την Εύα και την Αγγέλα, άσχετα από τον επιμερισμό των ευθυνών που μπορεί να κάνει ο καθένας, ήταν μια φυσιολογική σκηνή με ανθρώπους που αντιμετωπίζουν φυσιολογικά καθημερινά προβλήματα, όταν έχουν παιδιά που περνούν μια δυσκολη, έστω και αργοπορημένη, εφηβεία.Μου άρεσε και το ότι αυτό το τελευταίο επισημάνθηκε, δηλαδή ότι κάπως όψιμα εμφανίστηκε ως οργισμένο νιάτο η Μαρίλια και αιτιολογήθηκε.
Και για να κλείσω, πάλι βαρεθήκαμε να βλεπουμε το Σταύρου σήμερα. Λίγο ακόμα και θα συμπλήρωνε δίλεπτο!
Υ.Γ.Jessie, διάβασα εκ των υστέρων το σχόλιό σου κι έβαλα τα γέλια. Πρέπει να τα γράφαμε ταυτόχρονα τα σχόλιά μας, αλλά έχουμε γράψει τα ίδια πράγματα με άλλα λόγια! Η φαντασίωση μου άρεσε, προφανώς, πολύ, δυστυχώς για μας όμως δεν τη βλέπω να ξεφεύγει από το φαντασιακό πεδίο και να κατηφορίζει προς πραγματικότητα μεριά!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την roria στις Δευ Απρ 11, 2011 7:41 pm, 1 φορά
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 7:34 pm

Τελικά υπερβολικά αισιόδοξους μας βρίσκω οτι με τον "πόλεμο" με το Ρούσσο θα ξεσηκωθούμε, και θα πάμε παρακάτω! Δυστυχώς βλέπω μη αναστρέψιμη την κατάσταση με τα Μυστικά, αν δεν αλλάξουν τακτική οι σεναριογράφοι....
Προβλέπω οτι θα αρχίσουμε να εξετάζουμε το θέμα απ'όλες τις πλευρές και απ'όλες τις γωνίες, θα γίνονται αναρίθμητες επισκέψεις, διαβουλεύσεις, εξηγήσεις, παρεξηγήσεις και δεν συμμαζεύεται, και στο τέλος θα ξενερώσουμε και μ'αυτό πριν κάν αρχίζει να παίζει κάτι.... Σήμερα μ'επιασε ένας πανικός με τις γυροβολιές όλων και το κλεισα με ανακούφιση όταν τελείωσε.... Δεν πρόκειται να δούμε πραγματική αντιπαράθεση, όλα δι'αντιπροσώπου θα γίνονται, κουβέντες ατελείωτες και δράση μηδέν....
Θα τους πρότεινα να προχωρήσουν το θέμα σαν να ήταν να το τελειώσουν τον Ιούνιο, και στον περισσευούμενο χρόνο, ας μας δώσουν σκηνές έρωτα των ζευγαριών (ποιών ζευγαριών, θα μου πείς) ας μας δώσουν χαρούμενες σκηνές με τα παιδιά που έχουν και μένουν μαζί τους, κι όχι μόνο με αυτά που το έσκασαν, να δούμε κομμάτια της καθημερινής ζωής τους, αντί να αναλλωνόμαστε σε ανώφελες συζητήσεις για το τι ακριβώς "μπορεί" να κάνει ο ένας κι άλλος, ο,τι μπορεί να κάνει, ας το δούμε καλύτερα, παρά να ακούμε να μιλάνε γι'αυτό.... Δυστυχώς, κι άλλη άσκηση υπομονής μας περιμένει, στα προσεχώς....
Από τις σκηνούλες που μ'άρεσαν σήμερα, αυτή που η Νόρα βάζει στη θέση της την τρελλο-Αμαλία, για τις βλακείες που έκανε, αυτή που ο Λουκάς βάζει στη θέση της τη Στέλλα, που ξέρει τα μισά κι έχει γνώμη για όλα, και για τις σκηνές με την Εύα με όποιον κι αν έπαιζε, ήταν τέλεια στο ρόλο της κι ένα χάρμα οφθαλμών, σαν μικρή νεραιδούλα.... Αν με ρώταγαν τη γνώμη μου, η στάση της Εύας στη Μαρίλια ήταν η καλύτερη, μεγάλη κοπέλλα είναι, κρίση έχει, (πάντα έκανε την έξυπνη και τους την έλεγε, άλλωστε), θα περάσει ό,τι είναι να περάσει και αν ξέρει τι της γίνεται, θα γυρίσει, ξέρει που είναι το σπίτι της, δεν έχει αμνησία....
Στη Νταίζη δεν δίνω ιδιαίτερη σημασία, μιά από τα ίδια, για ποιά αγιοποίηση μιλάμε? Η Εριέττα τέλεια στην αντιμετώπιση της μικρής ραδιούργας.....
Η σκηνή Ρούσσου Ηλία με εκνεύρισε για τη στάση του Ρούσσου, και με ενθουσίασε για τη στάση του Ηλία... Για ποιά τιμή μιλάς, Ρούσσο, για ποιό όνομα, έχεις και τιμή και όνομα, και δεν το ξέραμε, μιά οφθαλμαπάτη είναι όλα, μιά μαγική εικόνα που έχεις δημιουργήσει σαν τους ταχυδακτυλουργούς και θα φάς κόσμο, και μάλιστα νέους ανθρώπους , για να μην την ξεθωριάσεις.... Ο Ηλίας, με τόσα προβλήματα στο κεφάλι του, ένας κλονισμένος απ'τη ζωή άνθρωπος , κι έχει το θάρρος να πεί τις αλήθειες και να σταθεί σαν άντρας.... Με συγκίνησε και πάλι.....
Α, είδαμε και το Στέφανο, για ένα λεπτό, στη σκηνή με Λουκά και Εριέττα, και άρχισα τις φαντασιώσεις για το πώς θα ήταν η σειρά άν τον βλέπαμε κάπου μισή ώρα, να χορτάσει το μάτι μας ανδρική παρουσία, υπέροχη φωνή και μεστή ερμηνεία, αλλά μετά.... ξύπνησα.
Προβλέπω μεγάλη ανία στα προσεχώς.... Δεν θα ψηφίσω ούτε σήμερα.....

ΥΓ: Roria, κι εγώ διάβασα το δικό σου σχολιασμό μετά, κι είδα οτι και πάλι συμπίπτουν οι απόψεις μας! Τι στο καλό, να αρκεί ένα λεπτό για να νιώσω ό,τι δεν νιώθω σ'όλο το υπόλοιπο επεισόδιο, και να ξέρω οτι μέχρι να τελειώσει η σειρά, θα πρέπει να αρκούμαι σ'αυτό, είναι πραγματικό σπάσιμο των νεύρων....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Δευ Απρ 11, 2011 7:57 pm, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 7:43 pm

Ειμαι σίγουρη πως πάρα πολλοί μην πώ και όλοι δεν θα συμφωνούν με τον σχολιασμό μου αλλά παρόλα αυτά εγω καταθέτω την άποψή μου....
-->Μαρίλλια-Ευα-Αγγέλα
Η Αγγέλα ξέφυγε και ξέσπασε με λάθος τρόπο φυσικά...αλλά άνθρωπος είναι...
Λίγο η Ευα με ενοχλέι που θέλει να είναι μάνα αλλά σε αυτη την περίπτωση δεν ξέρει πως....Ασε την Αγγέλα καλύτερα...
Μαριλλού και ας κάνεις λάθος εγώ μαζί σου...έτσι θα μάθεις έτσι θα κάνεις την επαναστασή σου έστω και καθυστεριμένα...
-->Ηλίας:Μου αρέσει που ξεκαθαρίζει την θέση του απέναντι στον Πέτρο... Αυτό θα πει να είσαι πραγματικός φίλος...
-->Αμαλία-Στέλλα:Εμετική η σκηνη δεν αντεχω να βλέπω πρωην και νυν να ενόνονται ούτε καν για το καλό των αγαπημένων τους....Ελεος!
-->Αμαλί-Μελίτα: Κοριτσάκι μου εδω ο κόσμος καιγεται και εσυ τον χαβα σου...
Θεωρω πως πρέπει να πάει στο ''στρατόπεδο'' του πατερα της αλλά ως καλη φίλη των παιδιων να κάτσει και να μην μιλαει...Οτι και αν είναι είναι πατέρας της και τον αγαπάει....
-->Νταιζη Ελεος κυκλοφορεί και παζαρεύει το πτώμα...Αυτό θα πεί να είσαι αδιστακτος.... Αυτο το ''Να μου προσέχεις'' στον Ρούσσο με πέθανεεε...!!!!
-->Νορα-Λουκας (γενικά) Να πολεμάτε για τις αξίες και τα πιστευω σας ακόμα και αν πρόκειται να τσακιστίται.....
-->Πετρος(γενικά) Λόγο της αδυναμίας που τρεφω για αυτον τον χαρακτηρα δεν μπορω να είμαι και αντικειμενική....Αυτο που εχω να πω όμως είναι πως ο καθενας πολεμα με κάθε όπλο που έχει...για να σωσει το ταμαρι του..και δυστιχως έτσι είναι...παρόλα αυτα εγω πιστευω πως αγαπά τον Λουκά και πραγματικά λειπάται για αυτο που κάνει.....
-->Λευτερακι ενα πράγμα που μοιαζει με κατσαρολα το λένε κράνος και το φοραμε.....Αντεεεε....
Αυτα...αντιο σας....
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 7:46 pm

Πολύ καλό από μένα.. Πάμε γερά Λουκανοράκια μου.. Δε φοβόμαστε εμείς τον κ. Ρούσσο.. sm

Είχαμε αρκετά φιλάκια και σήμερα (αν και είμαι αχόρταγη, το ξέρω ζητάω πολλά) και νομίζω και εγώ πρέπει να ανησυχήσω; Δόξα το θεό, κάτι βλέπουμε στα τελευταία επεισόδια! Αυτά για Λουκά και Νόρα..! Αναφέρονται και στη μπέμπα τους!

* Ωραίο το γλυκάκι που έφερε ο Νικόλας
* Αναφέρθηκε όντως ΠΟΛΥ το όνομα του Μάνου inlove αχ, αχ..
* Αυτό που η Νταίζη πάει με..καλό σκοπό και η Έρη την διακοπτεί με διάφορες ατάκες με..πεθαίνει!! sisi
* Είδαμε περισσότερο το ζευγάρι Νικόλας και Δάφνη, καθώς και την Εύα σήμερα..καλό σημάδι και αυτό.. λόγω της υπόθεσης της Μαρίλιας έχουμε αυτή την ευκαιρία.. όσο για την τελευταία επειδή και εγώ σαν έφηβη τα ίδια κάνω πάνω στα νεύρα μου την καταλαβαίνω αλλά μέχρι ένα σημείο..πρέπει μετά από όλα αυτά να το ξανασκεφτόταν και να ζητούσε συγγνώμη.. σίγουρα έχει πιεστεί πολύ όμως δεν ήταν τρόπος αυτός!
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 8:21 pm

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν η συνεχή αναφορά στο Μάνο.Βέβαια η αναφορά αυτή δεν ήταν και για καλό.Τη μια να πάει Κορυδαλλο και την άλλη ότι είναι πατέρας εξ αποστάσεως δηλαδή καθόλου πατέρας.
Τα υπόλοιπα τώρα.
Λουκάς-Νόρα
Βρήκαμε το παλιό μας καλό ζευγάρι.Δυναμικό και αποφασιστικό με τις τρυφερές τους σκηνές.Ο Λουκάς αποφασιστικός σε όλες του τις συζητήσεις και με όλα τα πρόσωπα. και με τη Στελλίτσα , και με την Εριέττα και με τον Ηλία. Ξεκαθαρίζει ότι θα προχωρήσει .Καλό , κακό , θα δείξει.
Η Νόρα αποφασιστική με την Αμαλία. Αυστηρή βέβαια .Περίμενα μήπως η Αμαλίτσα αντιδράσει αλλιώς.Αλλά αφού είχε τη φωλιά της λερωμένη δε μίλησε καθόλου στη θεά. Και η σκηνή με το Νικόλα καλή.
Όσο για την Αμαλία και το Ρούσσο
Φαίνεται η γυναίκα ότι θέλει να τελειώσει αυτή η ιστορία και να μην φτάσει στα άκρα. Αγγελιοφόρος καλών ειδήσεων για τα παιδιά. Το θέμα είναι θα δεκτούν; Δεν το νομίζω.
Αμαλία-Μελίτα
Επιτέλους της είπε ότι δεν είναι μικρό παιδί και θα πρέπει πλέον να μεγαλώσει και να ωριμάσει.Να καταλάβει ότι τώρα υπάρχουν πολύ σοβαρότερα προβλήματα και να αφήσει τις εμμονές της με την Εριέττα.Να αγιάσει το στόμα σου Αμαλίτσα.Τώρα βέβαια αν τα έλεγε στη Νεφέλη περισσότερη ανταπόκριση στα λόγια της θα είχε , αλλά λέμε τώρα.
Αγγέλα-Εύα-Μαρίλια
Τώρα εδώ που τα λέμε και που είμαι πολύ κατά της βίας η Μαρίλια κάπου πήγαινε και γυρεύοντας.Λέμε ότι τα παιδιά κάνουν την επανάστασή τους αλλά κάπου υπάρχουν και όρια.Εδώ μιλάω ως μάνα που και τα δυο μου παιδιά έχουν περάσει την εφηβεία. Ναι κάνεις υπομονή , αλλά και κάπου δεν μπορείς να ανεχτείς και τόση αμφισβήτηση. Τέλος πάντων.Θα δούμε τι θα γίνει και από εδώ.
Η Εύα ισορροπεί πάνω σε τεντωμένο σκοινί. Από τη μια το ένστικτο της μάνας , από την άλλη έχει την Αγγέλα που της χρωστά πολλά. Παίζει πάρα πολύ ωραία και επιτέλους έχει βάλει πρώτη προτεραιότητα την κόρη της.
Η Νταίζη
Η γνωστή Νταιζη.Η γιαγιά μου λέει ο λύκος και άν γεράσει το τρίχωμα μόνο αλλάζει. Ε αυτή μια από τα ίδια. Όπου τζέρτζελο η Νταιζάρα πρώτη. Το πόσο περιμένω την αυριανή σκηνή που ο Χρηστάκης θα της πει άντε γεια , δε λέγεται. Να καταλάβει και αυτή μερικά πραγματάκια.Άντε πια. Αγιοποίηση , αγιοποίηση αλλά νισάφι πια.
Σε γενικές γραμμές το επεισόδιο ήταν μέτριο. .Δεν ξετρελάθηκα , αλλά καμιά σχέση με την προγούμενη εβδομάδα.Για να δούμε , πόσο θα κρατήσει.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 9:02 pm

Το επεισόδιο ήταν από κακό έως βαρετό.
Στην ιστορία Λουκά Ρούσσου τα κίνητρα περί δικαιοσύνης κλπ δεν πείθουν, ενώ η στροφή του Λουκά προς την εκδικητικότητα είναι άσχημη εξέλιξη.
Η Στέλλα είναι η μόνη που βλέπει σωστά αυτήν την κατάσταση.
Στην ιστορία Εύας, Μαρίλιας, Αγγέλας είναι γεγονός ότι η Εύα κάνει φιλότιμες προσπάθειες να προσεγγίσει την Μαρίλια. Πλην όμως έρχεται τώρα στην επιφάνεια η πληγή που δημιούργησε στη σχέση αυτών των δύο, η απόφαση της Εύας να εγκαταλείψει για χρόνια το παιδί της προκειμένου να ανταποκρίνεται στα καθήκοντά της ως ερωμένη του Μάνου.
Η επικοινωνία χτίζεται μέρα με την μέρα και μία μητέρα απούσα επί χρόνια δεν μπορεί να περιμένει ότι θα βρει ανταπόκριση λέγοντας ένα ωραίο πρωί στην κόρη της "έλα να συζητήσουμε".
Κατά τα λοιπά Νικόλας, Δάφνη αδιάφοροι, η Εριέττα αδιάφορη, η Νταίζη επαναλαμβανόμενη (αυτή πώς θα μάθει από την Αντιγόνη το πού είναι κρυμμένο το πτώμα του Αραβαντινού, δεν έχω καταλάβει), ο Στέφανος μαζί με την Εριέττα και τον Λουκά αδιάφορος.
Περιμένω πώς και πώς Στεφανομελιτικές σκηνές!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fantina Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 9:04 pm

δεν ξερω γιατι ,πραγματικα, αλλα το σημερινο επεισοδιο μου θυμισε αυτο το ποιημα ,ειναι της δευτερας δημοτικου ......
Ο ΦΑΚΗΣ του Βασίλη Ρώτα

Εμπρός, ένα δυο, προσοχή!

Εμένα με λένε Φακή.

Κορμή κορδωμένο,

μουστάκι στριμμένο,

γαλόνια χρυσά και σπαθί.

Η σάλπιγγα τάρα τατά.

σπαθί και ντουφέκι χτυπά,

μπαμ μπουμ το κανόνι,

μπουμ μπαμ το τρομπόνι.

Ποιός βγαίνει σε μένα μπροστά;

Γυρεύω παντού τον εχτρό.

Κι ας είν' αντρειωμένοι σωρό,

γιγαντοι και δράκοι,

θεριάμ με φαρμάκι,

καπνός μόλις πρόλαβα εγώ.

Μονάχα ξαφνιάζομαι, οχού!

τρομάζω απ' τους ίσκιους, χουχού!

Ένα φύσημα αγέρα,

κι ας είναι και ημέρα,

μου παίρνει κι αντρεία και νου.....

μαλλον γιατι το σημερινο επεισοδιο ηταν λιγακι φοβαται ο Γιαννης το θεριο και το θεριο το Γιαννη
γιατι ολοι φοβουνται για τις συνεπειες της συγκρουσης και ολοι καλουνται να παρουν θεση και μερος στο<< πολεμο >>
των χαρακωματων θα μπορουσα να προσθεσω.....
απο τις ωραιες σκηνες αυτη του Ηλια με τον Ρουσσο ,
με την φοβερη ατακα :
οτι το ονομα και η καλη φημη ζυγιζουν περισσοτερο απο την αγαπη ....
αυτα που εχει κανει ο Ρουσσος<< δικαζονται >>τωρα .....
αυτα που εχουν κανει οι αλλοι ποτε θα κριθουν ?
και τελικα τι ειναι δικαιο και τι αδικο ?τι ειναι σωστο και τι λαθος ?
υπαρξιακα ερωτηματα μην δινεται σημασια ....

η εφηβεια και τι σταση πρεπει να κρατησετε απεναντι στους εφηβους ή στους μολις περασαμε την εφηβεια ,νεους
αλλο υπαρξιακο ερωτημα ,απεραντης αναλυσης ....
και εδω εχω μια απορια πως και δεν ρωτησανε την αστερω (καθηγητρια με σπουδες στην ψυχολογια )θα ειχε να τους πει πραγματα που λεει και η ,καθολα συμπαθεστατη ,Βανα Μπαρμπα
και καλυτερα η αστερω να ασχοληται με αυτα παρα με την ιστορια των υπολοιπων
(μην τυχον και κακοκαρδισουνε τον υποψηφιο αγαπημενο της ).....
παντως μοιαζουνε με την θετη της κορης ,φυτρωνουν εκει που δεν τις σπερνουν !
απο την αλλη βεβαια εχουμε και την γλυκητατη Αγγελα ,που εχει μεγαλωσει <<δυο >>παιδια σε εφηβεια και τωρα παιρνει και μερος στο μεγαλωμα του Αγγελου η οποια χειριζεται την κατασταση <<εξαιρετικα >>...
μπροστα σε μαινομενο ταυρο ,κουνας και ενα κοκκινο μαντηλι ,ετσι για το εφε
και μολις αυτος επιτιθεται ,τρεχα Ευα να με μαζεψεις και μαζι με εμενα και τον ταυρο .......
τωρα που ειπαμε για εφηβεια ....
ποσο χρονων ειπαμε οτι ειναι η Μελιτα ?

βαρυ το φορτιο της ξενιτιας και ποσες πικρες κρυβει...
τιτλος εργασιας για διδακτορικο απο τον Μανο Λυτρα .....
που καλα εσυ εφυγες νωρις ,εμεις ,τωρα γιατι πρεπει να σε θυμομαστε ?

αλλο ερωτημα ,οχι υπαρξιακο ,αλλα ερμης τηλεθεατριας .
μαλλον τα νουμερα τηλεθεασης φταινε...........

για καποιες μικρες σκηνες θα ψηφισω μετριο !
και αναμενω εξελιξεις (που ελπιζω να ειναι φετινη σεζον ).....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την fantina στις Δευ Απρ 11, 2011 9:10 pm, 1 φορά

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από JELSOMINA Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 9:07 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο ήταν από κακό έως βαρετό.
Στην ιστορία Λουκά Ρούσσου τα κίνητρα περί δικαιοσύνης κλπ δεν πείθουν, ενώ η στροφή του Λουκά προς την εκδικητικότητα είναι άσχημη εξέλιξη.
Η Στέλλα είναι η μόνη που βλέπει σωστά αυτήν την κατάσταση.
Στην ιστορία Εύας, Μαρίλιας, Αγγέλας είναι γεγονός ότι η Εύα κάνει φιλότιμες προσπάθειες να προσεγγίσει την Μαρίλια. Πλην όμως έρχεται τώρα στην επιφάνεια η πληγή που δημιούργησε στη σχέση αυτών των δύο, η απόφαση της Εύας να εγκαταλείψει για χρόνια το παιδί της προκειμένου να ανταποκρίνεται στα καθήκοντά της ως ερωμένη του Μάνου.
Η επικοινωνία χτίζεται μέρα με την μέρα και μία μητέρα απούσα επί χρόνια δεν μπορεί να περιμένει ότι θα βρει ανταπόκριση λέγοντας ένα ωραίο πρωί στην κόρη της "έλα να συζητήσουμε".
Κατά τα λοιπά Νικόλας, Δάφνη αδιάφοροι, η Εριέττα αδιάφορη, η Νταίζη επαναλαμβανόμενη (αυτή πώς θα μάθει από την Αντιγόνη το πού είναι κρυμμένο το πτώμα του Αραβαντινού, δεν έχω καταλάβει), ο Στέφανος μαζί με την Εριέττα και τον Λουκά αδιάφορος.
Περιμένω πώς και πώς Στεφανομελιτικές σκηνές!!

oscar oscar oscar
JELSOMINA
JELSOMINA
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από zeta88 Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 9:37 pm

Ωραίες οι σκηνές Λουκά-Νόρας!! Η Νόρα θέλει να παλέψουν για τις αξίες τους και να μην εγκαταλείψουν και καλά κάνει κατά τη γνώμη μου..Πάντα υπερασπιζόταν το δίκιο της μέχρι τέλους, αλλά νομίζω το κάνει και για το Λουκά πιο πολύ.. Δε θέλει να κάνει πίσω και να το μετανιώσει μετά..
Ο Λουκάς, έχοντας ως προτεραιότητα τη μπέμπα είναι λίγο πιο διστακτικός.. Κι αυτό δείχνει ότι η επιθυμία του να εκδικηθεί το Ρούσσο δεν τον οδήγησε σε μια απόλυτη και επιπόλαιη απόφαση. Έχει σκεφτεί όλες τις παραμέτρους και τις συνέπειες για να πάρει αυτή την απόφαση και ρωτάει και τη γνώμη της Νόρας για να συνεχίσει, αφού η υπόθεση μπορεί να έχει συνέπειες γι αυτήν και το μωράκι τους..
Πιράγχας το ζεύγος Βενέτη!! (Κι εμείς μαζί τους!!) Α, και χούλιγκαν της ομάδας το φασολάκι!! yey
Και τα τρυφερά διαλείμματα ενδιάμεσα μ' άρεσαν πολύ!! inlove inlove
Στη σκηνή με τη Μαρίλια ανθρώπινες οι αντιδράσεις και των τριών πιστεύω!!Η Μαρίλια αντιδράει γιατί θεωρεί ότι επεμβαίνουν στη ζωή της και ίσως γιατί κρατάει κι άλλα μέσα της αφού για όλα αυτά που έχουν συμβεί μέχρι τώρα στην ίδια και την οικογένειά της δεν έχει ξεσπάσει, η Αγγέλα χάνει τον έλεγχο και μετά το μετανιώνει και μου άρεσε πολύ η στάση της Εύας που μίλησε στη Μαρίλια ψύχραιμα και κοφτά, που προσπαθούσε να ηρεμήσει και να παρηγορήσει την Αγγέλα, που ανησυχούσε κι έψαχνε να βρει τι πρέπει να κάνει.. Μ'άρεσε που τη βοηθάνε ο Νικόλας κι ο Λευτέρης..
Η Νταίζη πάλι τα δικά της κλασικά.. slap Αλλά οι σκηνές της με Εριέττα και Ρούσσο μ'άρεσαν πολύ!Απίστευτοι και οι τρεις τους!! lmao lmao Ειδικά η Εριέττα σήμερα!
Ο Ηλίας κρατάει την καλύτερη στάση απ' τη θέση που βρίσκεται και το ίδιο περιμένω κι απ' τη Στέλλα ειδικά αν χειροτερεύσουν τα πράγματα..
Μελίτα κάποια στιγμή η εμμονή σου με την Εριέττα πρέπει να τελειώνει!! Άκου τη μαμά σου!! pff Γενικά, καλά τους τα 'πε σήμερα η Αμαλία και στη Μελίτα και στο Ρούσσο!!
Ωραία σκηνή Νόρας-Αμαλίας και Νόρας-Νικόλα, όχι και "ούφο με σκούφο" βρε Νικόλα xixixi , πολύ καλά έκανες τότε!
Αυτά.. Το επεισόδιο μου άρεσε!!
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από marakii Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 9:46 pm

Νόρα-Λουκάς: πολύ όμορφες όλες τους οι σκηνές ... η Νόρα του λέει πως όταν τον έχει δίπλα της δεν φοβάται τίποτα και με συγκίνησε που το έχει πάρει προοσωπικά και το παλεύει και ο Λουκάς είπε οτί το ζεύγος Βενέτη θα βγάλει δόντια...Υπέροχα όλα τα φιλάκια και οι αγκαλίτσες τους Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 226538 και γενικώς όλο το κλίμα τ-έ-λ-ε-ι-ο και οι διάλογοι τους και όλα <3

Εύα-Αγγέλα-Μαρίλια:Εντάξει η Μαρίλαι έχει ξεπεράσει κάθε όριο , η Εύα της μιλάει ήρεμα και προσπαθεί να της δώσει να καταλάβει οτί είναι φίλες και άντε να το δεχτώ οτί δεν την υπολογίζει όσο την Αγγέλα αλλά τι κάνει μιλάει άσχημα στη γυναίκα που τη μεγάλωσε που την έκανε -μέχρι τώρα- ένα καλό παιδί με φυλότιμο που ήξερε να μετράει αυτό που πραγματικά αξίζει...Οκ δεν θα έπρεπε να τη χαστουκίσει αλλά ή Μαρίλια έχει παραξεφύγει...Μου άρεσε η αγγαλιά Αγγέλας-Εύας

Νόρα-Νικόλας: Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 116799 τη λάτρεψα τη σκηνή...Από τη μία η Νόρα χάιδευε κοιλίτσα και μιλούσε στο μικράκι τους και ο Νικόλας μπήκε μέσα με τη νουγκατίνα και η Νόρα του είπε ''είσαι φίλος'' και τον φίλσε...γενικώς μου άρεσαν πολύ τα 2 τους σήμερα στο γραφείο....ααα στο πλευρό τος θα είναι και το φασολάκι <3

Λουκάς-Στέφανος-Έρη:Η Έρη είναι και θα είναι δίπλα στον αδελφούλη της και ανησυχεί και για τον Στέφανο...(τα ρούχα του Σταύρου μου άρεσαν πολύ σήμερα)

Πέτρος-Ηλίας: Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 195890 Υπέροχοι και οι δυο , αυτό που είπε ο Ηλίας το καλύτερο ''Μας δένει μια φιλία αλλά να σου ξεκαθαρίσω οτί θα σταθώ δίπλα στο Λουκά'' σε αυτή τη σκηνή μου άρεσαν πολύ και οι δύο...

Νόρα-Αμαλία:Αυτό το βλέμμα της Δρακουλάκη είναι ΥΠΕΡΟΧΟ ...Η σκηνή τους είχε δυναμισμό και χιουμορ με τις ανάλογες εκφράσεις...

Μου άρεσε ο Λευτέρης που προσφέρθηκε να βοηθήσει την Εύα και εκείνη μάλιστα του είπε σήμερα πρώτη''Σ'αγαπώ''

Δάφνη-Νικόλας:Ανησυχούν για τους φίλους τους και το συζητούν...

Αμαλία-Μελίτα:Μου αρέσει πολύ ο τρόπος που φέρεται η Αμαλία προσγειώνει την κόρη της και την υπερασπίζεται κάθε φορά όταν αισθάνεται οτί της μιλούν άσχετα

Λουκάς-Ηλίας στην εδέμ υπέροχοι....

Η Νταίζη κουράζει... :(....

Μάλλον Πολύ Καλό από εμενα ...

ΘΕΛΩ:
ΛουκαΝορικές σκηνές (πολλές)
Να δω το Μαριούκο <3
Σκηνές της παρέας...
Της Δάφνης να της ξαναέρθει έμπνευση
Να τα βρει ο Ρούσσος με τα ΛουκαΝορακια...
ΑΑΑΑΑ και να μην ξεχνιόμαστε ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ (επαναλαμβάνομαι Razz)
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 10:25 pm

Ένα εξαιρετικά βαρετό επεισόδιο

Αυτόν τον ανένδοτο που ξεκίνησε ο Λουκάς δεν τον καταλαβαίνω. Δεν έγινε κάτι που δεν το ξέραμε για να προκληθεί ξαφνικά τόσος θυμός εκ μέρους και των δύο πλευρών και δεν είδα ούτε μια σκηνή που να μου λέει κάτι. Όλα ένα ατελείωτο γύρω γύρω όλοι

Εξαίρεση όπως πάντα η σκηνή Αρζόγλου Κατρανίδη που κέντησαν. Έχουν και οι δύο τον τρόπο να μιλούν και ταυτόχρονα να περνούν στο θεατή τα υπόγεια ρεύματα Τα λόγια που δεν ειπώθηκαν αλλά αιωρούνταν στον αέρα.

Το Νταιζάκι άρχισε περιοδία να δει απο που θα βγάλει κανένα ευρώπουλο. Αν δεν βγεί κέρδος απο τους εκβιασμούς θα γίνει τροχονόμος. Έλεος πια μ αυτά τα χέρια της. Θολούρα μου φέρνουν έτσι όπως τα κουνάει

Η σκηνή Εύας Μαρίλιας Αγγέλας για μένα η μόνη ενδιαφέρουσα. Το χαστούκι μεγάλο λάθος Τα λόγια διαπαιδαγωγούν και μάλιστα όταν τα πει κανείς τη σωστή στιγμή όχι πάνω στο θυμό Εκεί δεν γίνεται τίποτα. Η Αγγέλα ανεχόταν τόσον καιρό να ακούει αυτό το παιδί να επιτίθεται λεκτικά στους πάντες χωρίς να αντιδράει. Της αρκούσε που η μικρή φερόταν καλά σ εκείνη και αναγνώριζε τη θυσία της. Κι όμως με δεδομένη τη σχέση που είχε χτίσει μ αυτό το παιδί έπρεπε να προσπαθήσει να της εξηγήσει και τα δίκια της άλλης πλευράς. Τώρα πρέπει να δεχτεί να στραφεί ενάντια και σ αυτή. Η Εύα προσπαθεί να κρατήσει τις ισορροπίες αλλά δεν είναι εύκολο

Το τριγωνάκι Εύα Λευτέρης Δάφνη καλά κρατεί. Προτείνω να το κάνουμε τετράγωνο και να πηγαίνει η Εύα στο σπίτι της Δάφνης να πετάγεται στη μέση όταν συζητάει η Δάφνη με το Νικόλα. Τώρα αυτό είναι ζευγάρι είπαμε; Να το χαίρονται. Μεγάλος έρωτας μιλάμε. Από πότε έχουν να ανταλλάξουν μια κουβέντα οι δυό τους; Τόχω απο εκείνο το βράδυ στην κατασκήνωση. Μετά έγιναν τρίο. Η Δάφνη στράβωσε λίγο που η Εύα αμφισβήτησε το Μάνο ή μου φάνηκε; Ο Λευτέρης έσπευσε να δηλώσει παρών και ξεροστάλιασε στο ψάξιμο και περιμένω να δω (αν το δω και δεν πεταχτεί στη μέση η Δάφνη) καποια κουβέντα ανάμεσα στους δύο για το θέμα της Μαρίλιας. Εκτός κι αν την Εύα την έχουν για αναχώρηση και γι αυτό δεν δείχνουν πια σκηνές της με το Λευτέρη.

Όλα τα άλλα απλά αδιάφορα

Επεισόδιο 544 - Ημερομηνία 11-04-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από soso Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 11:11 pm

Eίδα συγκεκριμένες μόνο σκηνές,οπότε γενική εικόνα του επεισοδίου δεν έχω!

Ωστόσο έχω κάποιες παρατηρήσεις μόνο για τα ελάχιστα που είδα :

*Εχω την αίσθηση ότι ο συμβιος της Μαρίλιας, έστω ασθενώς,ενδέχεται να ΄ναι ένα πρόσωπο,του οποιου το ονομα έχουμε ακούσει ή μάλλον το οποίο κάπως και με κάτι θα συνδεθεί στη συνέχεια (υπηρξα τέρας σαφήνειας,νομίζω)

*Επίσης,είχα την αίσθηση, όταν μιλόυσε η Εύα σήμερα για το Μάνο,ότι άκουγα τη Jessie!!! lol!
Πάντως,συμφωνώ ,ότι πατέρας εξ αποστάσεως δε νοείται ,και το αυτό ισχύει και απέναντι στη Νεφέλη!

*Πιστώνεται ιδιαιτέρως στον Τέρη οτι δίχως να χουν περάσει ΜΙΑ καλή στιγμή μαζί με την Εύα (τα Χριστούγεννα ηταν last year),ξεσκίζεται για να της συμπαρασταθεί!Αγαπά και αγαπώ!

*Αγαπώ,αλλά ΔΕ βλέπω,και μ'ολη μου την συμπάθεια στη Δάφνη,καημό το χω να δω ΜΙΑ σκηνή ανάμεσα στο ΖΕΥΓΑΡΙ lmao,χωρίς την παρουσια της!
ΗΜΑΡΤΟΝ,όμως! livani

* Είναι το γνωστό "σύνδρομο τζαμαρία" πλέον, που πλήττει όλες τις νέες ερωτικές ιστορίες,σε πείσμα της αισθητικής,αλλά και της κοινης λογικής!Ακαταληπτο κι ανεξήγητο,ει-λι-κρι-νά!

*Να υπενθυμίσω ότι είμαστε λίγες εβδομάδες πριν το ΦΙΝΑΛΕ το φετινό!?!?!?!?!?!?!?!

Υγ.Πεθαίνω με Πετράκη που λέει την Εριέττα,Ερι! soutien
Υγ.Λευτεριά στους κουρασμένους! soutien
Υγ.Venceremos! soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 11:24 pm

Σήμερα ενα μετριο επεισοδιο
Ολοι μιλούσαν για τον πολεμο Λουκά Ρούσσου και αν κατάλαβα καλά όλοι θα πρέπει να διαλέξουν στρατόπεδο
Περιμένω να δω που το πάνε.
Όλοι εκτός απ τη Δάφνη και την Εύα έχουν κάνει παράνομες πράξεις άλλοι κατά τύχη ή σε άμυνα άλλοι για καλό σκοπό και άλλοι για το συμφέρον τους
Θέλω να δω ποιοί θα πληρώσουν γιατί μου φαίνεται όλοι καλά παιδιά θα βγουν και μόνο ο Ρούσσος θα μας βγει κακός
Η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου Εύα Μαρίλια και Αγγέλα. Η μικρή έφυγε και άντε να δούμε πόσο θα τραβήξει η εφηβεία και ποιός θα πληρώσει τα σπασμένα. Ελπίζω κάποια στιγμή να δω την Εύα να τα βρίσκει με την κόρη της και να μη με αφήσουν κι αυτό να το φανταστώ
Τελικά ξεκίνησαν να κάνουν τριγωνο με Εύα Λευτέρη και Δάφνη και το κάνανε. Απλά αντί να μοιράζονται το κρεβάτι τους μοιράζονται τις σκηνές
Τώρα αυτό είναι έρωτας; Θα πάω στον οφθαλμίατρο. Γιατί εγώ δεν τον βλέπω;
Ωραία η συμπαράσταση αλλά σύντροφο και εραστή ήθελα να δω για την Εύα όχι κολητάρι. Τέτοια είχε.
Αύριο να θυμηθώ να πάρω χαρτομάντηλα. Θα χωρίσει ο Χρήστος το Νταιζάκι δεν ντρέπεται.
Άντε να δούμε που θα πάει γιατί έχει κουράσει.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Lisa Nova Την / Το Δευ Απρ 11, 2011 11:38 pm

Ακομη ενα βαρετο επεισοδιo για τα Μυστικα της Εδεμ - "What a surprise!!!" pff

Η όλη ιστορία μ'εχει κουράσει και ακόμα δεν εχουμε δει τίποτα. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το λόγο που γίνετε όλη αυτη η φασαρία.
Δηλαδη τι?? Ο Ρούσσος θα πήγαινε στην αστυνομία τότε για να καταδώσει τους κολλητούς του?? Θα τον άφηναν έτσι απλά οι άλλοι?? Θα μπορούσε να κρατήσει τα δύο παιδια μαζί και να τα υοθετήσει ο ίδιος για να μην τα χωρήσει?? Θα μπορούσε να κάνει έστω κάτι ο Ρούσσος που να δικαίωνε το Λουκά?? Δεν ήταν καν δικό του το φταίξιμο.....άλλες είχαν εραστη και αυτής της άλλης ο αντρας έκανε το φόνο. Γιατί τόσο μίσος κατά του Ρούσσου?? Μα τι Παναγία δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό....αλλά να μου πεις, πως θα γεμίζαν τα εναπομείναντα επεισόδια της σειράς?? Rolling Eyes

Για άλλη μια φορά η Νταίζη βγήκε στη γύρα......Ας τους πει κανεις ότι έχει καταντήσει γραφική!! Mmm Πάντα εκει που δεν τη σπέρνουν, να παίζει με τις ζωές των άλλων και να ζητά λεφτά συνέχεια συνέχεια συνέχεια....Νυσσαφι πια!!! maaaad Χρηστάρα αύριο να τις τα χώσεις γερά αγόρι μου...άντε και μας τα'χει πρήξει (pardon my french Razz )

Εχω επισης να αναφέρω ότι τώρα τελευταία δεν μου αρέσουν οι τρυφερες στιγμες Λουκά-Νόρα Rolling Eyes (που καταντήσαμε!! imarton ) Δεν ξέρω γιατί αλλά ο Λουκάς μου βγάζει ένα αίσθημα βαρεμάρας προς τη Νορα, λες και κάνει αγκαρία, πρέπει να του πει η Νόρα για να της δώσει ένα φιλί..... χάθηκε η φλόγα που ο ίδιος κάποτε υποσχόταν στη Νόρα ότι θα προσπαθούσε με νύχια και με δόντια να κρατήσει ζωντανη. Αποψη μου είναι ότι τα φιλάκια και οι αγκαλιές που βλέπουμε είναι για να μας κρατάνε "Happy" οι σεναριογράφοι και να μη παραπονιόμαστε.... Τυχαίο είναι που τόσο καιρό δεν έχουμε δει ένα κανονικό φιλί που να μη κόβετε απο άλλη σκηνή???
Νιώθω το λιγότερο απογοητευμένη με τη κατάντια αυτής της σειράς..... αν έδειναν το σενάριο σε κάποιες κοπέλες εδώ στο φόρουμ θα είχε πολυ περισσότερο ενδιαφέρον και σασπενς απ'οτι έχει τωρα...... ΚΡΙΜΑ!!!

Υ.Γ 1 Pleaseeeee διώξτε τη Μελιτσ0uλ@ απ'το γραφείο της Νορας....εγώ δουλευω παραπάνω απ'αυτήν .....και να φανταστεις δεν έχω πατήσει ποτε το πόδι μου εκει μέσα (θα μου πεις αυτή εχει πατήσει???)
Υ.Γ 2 Το Αστέρι να πάρει επιγώντος τα μπογαλάκια της και σ'αλλη παραλία....και πιο συγκεκριμένα προς Μονεβασία μεριά
Υ.Γ 3 Αλλάξτε ντυσιμο στο Λουκά.....βαρέθηκα να τον βλέπω με το ίδιο τζιν παντελόνι και το ίδιο σακάκι/πανωφόρι

Αυτα...... Goodnight!!!
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Απρ 12, 2011 12:03 am

soso, το venceremos με το σουτιέν να ανεμίζει από δίπλα θα το ζήλευε και ο Μπουνιουέλ!
Το λευτεριά στους κουρασμένους θα το υιοθετήσω, αν μου επιτρέπεις.
Το επεισόδιο μπορεί να ήταν Sleep , τα σχόλια όμως, αν και λίγα, τα σπάνε.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Τρι Απρ 12, 2011 12:07 am

Δεν θεωρω οτι ειναι υπερβολικος ο λουκας...Στο σιριαλ ισως καποιοι το θεωρουν υπερβολικο, αλλα σαφως και κανεις μας δεν θα ηθελε να βιωσει αυτο που ενιωσε ο λουκας οταν εμαθε οτι αφενος ηταν υιοθετημενος, επειδη καποιοι εκαναν τραγικα λαθη που οδηγησαν στο θανατο τον φυσικο του πατερα, αφετερου αποφασισαν αλλοι να τον χωρισουν απο την αδερφη του, με αποτελεσμα τωρα, να μην τη νιωθει ισως ακομα τοσο αδερφη του...Τελος παντων, αποψεις ειναι αυτες... Rolling Eyes Στα του επεισοδιου, εμενα μου αρεσαν πολυ οι σκηνες νορα λουκα, και μου αρεσει που υπαρχει παλι καποια δραση, εστω και υπο αυτες τις συνθηκες της εκδικησης...τουλαχιστον απο τα επεισοδια με ανιαρους τσακωμους, και παλιμπαιδισμους, υπαρχει ενταση τωρα και μου αρεσει...Το θεμα με τη μαριλια, εχει επισης πολυ ενδιαφερον , αρκει να μην το τελειωσουν στα γρηγορα, και να βλεπουμε σκηνες με την ευα επιτελους...γενικα θα ελεγα οτι ηταν καλο επεισοδιο, αλλα σαφως και περιμενω ακομα καλυτερα... ;D
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από soso Την / Το Τρι Απρ 12, 2011 12:24 am

Roria, φυσικά!
Αλλά, γιατί άργησες,να μπεις τόσο στο φόρουμ;;;???? Snif
Μας βρίσκεις κάπως ντεφορμέ,καθότι συμβαδίζουμε με Επος,
..αλλά την έχω ΚΑΤΑΧΑΡΕΙ την είσοδό σου!!!!!
Να το ξέρεις!

Υγ.Ναι,ναι έχουμε φτάσει ηδη στο σουρρεαλισμό και συνεχίζουμε! soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από roria Την / Το Τρι Απρ 12, 2011 1:09 am

Soso, σε ευχαριστώ πολύ.flower Με συγκινείς, αλήθεια! Κι εγώ λυπάμαι που άργησα να μπω. Ο κυριότερος λόγος είναι ότι δεν ήμουν ποτέ ιδιαιτέρως φαν της παρέας, αλλά πιο πολύ άλλων... αφίξεων!^^ Φοβόμουν λοιπόν ότι αυτό θα ενοχλούσε σε ένα φόρουμ όπου λογικά οι πιο πολλοί ενδιαφέρονταν για τα μέλη της παρέας. Τελικά οι φόβοι μου ήταν αβάσιμοι, γιατί εδώ πραγματικά μπορεί κανείς να γράψει τη γνώμη του, όποια κι αν είναι αυτή, χωρίς να εισπράττει από τουςυπόλοιπους ειρωνείες και βρισίδια. Τώρα πια το φόρουμ είναι βασικός λόγος που βλέπω τα επεισόδια κι εγώ είμαι εντελώς off topic !
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Τρι Απρ 12, 2011 2:48 am

roria έγραψε:soso, το venceremos με το σουτιέν να ανεμίζει από δίπλα θα το ζήλευε και ο Μπουνιουέλ!
Ουουουουου έχει ξεπεραστεί προ πολλού κι ο Λουίς και τα πλαστικά κοτόπουλά του (γραφική κοντεύω να γίνω με τα κοτόπουλα, αλλά με καίει το ζήτημα - δυστυχώς lmao )... από τη συγκεκριμένη δε, άμα τη εμφανίσει της
(Πάντως, ο ίδιος θα ενοχλούνταν από την καλοπροαίρετη αναφορά στο πρόσωπό του...)

Υγ. δρ, HB κι απ' εμέ...

Τώρα, το επεισόδιο... μπιιιιιιιιιιπ... ας κάνει την αυτοκριτική του καλύτερα
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή