Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

+23
kapetanissa
Lyn
Cancoon
Καρ-Mik
sifantid
nefelik
fay
roria
Antigoni!
katie007
$ofi@ loukakos + nora
fay66
verile_mistika
JESSIE
aglaitsa
edem4ever
evanna
fantina
pasxalitsa
loukitsa
Clarabelle
soso
nikidanis
27 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Απρ 12, 2011 11:32 pm


Μ'αυτούς τους σεναριογράφους όλα να τα περιμένεις.... Θυμάμαι στη Βέρα πώς ψάχναμε να βρούμε ποιά ήταν η κόρη του Αγγελου και τελικά μας είπαν οτι ούτε η Αλίκη ήταν!
Κι εγώ, Κατιε, είχα μιά τέτοια φλασιά για τον συνομιλητή της Αντιγόνης , εκτός της Νταίζης, αλλά πέραν αυτού, δεν μπορώ να φανταστώ ποιός μπορεί να είναι .....
Το θέμα είναι οτι κάποιον σκότωσαν εκείνο το βράδυ, ή τουλάχιστον αυτό μας έδειξαν εμάς, με τον εφιάλτη της Εριέττας και το flash back του Ρούσσου, που έδειχναν τα ίδια πράγματα, δηλ. τον Λαζαρίδη να πυροβολεί τον πατέρα της Εριέττας και του Λουκά. Υποτίθεται οτι τα flash backs λένε πάντα την αλήθεια... Αυτό που δεν ξέρουμε είναι το γιατί τον σκότωσε, στην ουσία ήταν τρελλό να τον σκοτώσει , αυτός τους έκανε όλους πάμπλουτους με τα πλαστά έργα που έφτιαχνε.... Το ότι κράτησαν σιγή ιχθύος για το κίνητρο αυτού του φόνου με υποψιάζει... Τώρα αν δεν πέθανε, παρά τον πυροβολισμό, και ο Ρούσσος τον βοήθησε να το σκάσει στο εξωτερικό, ενώ έθαψαν έναν άλλον στη θέση του, είναι αφ'ενός τραβηγμένο, και αφ'ετέρου παράλογο, γιατί υποτίθεται οτι διέδοσαν αυτό ακριβώς, οτι διέφυγε στο εξωτερικό, αν έλεγαν οτι σκοτώθηκε σε δυστύχημα ή από άλλο λόγο, για να τον διαφυλάξουν από το κυνήγι της αστυνομίας, θα είχε μιά βάση, αλλά ο φόνος του κρατήθηκε επτασφράγιστο μυστικό, και κανείς δεν θα το μάθαινε, άν η Εριέττα δεν είχε τον εφιάλτη της και δεν το έψαχνε. Σίγουρα θα έχουμε ανατροπές, αλλά δεν βιάζομαι να βγάλω συμπέρασμα, γιατί είπαμε, οι σεναριογράφοι μπορούν να τα γυρίσουν όπως θέλουν.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από roria Τρι Απρ 12, 2011 11:44 pm

Ουφ! Ευτυχώς. Την ώρα που κόντευε να πέσει το κεφάλι μου λόγω Sleep που μου είχαν προκαλέσει οι περιλήψεις, έφτασα στην τελευταία και διάβασα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την πολυπόθητη φράση για το Στέφανο και την Εριέττα κι αμέσως ξενύσταξα η γυναίκα. Βέβαια, όπως είναι διατυπωμένο, φαίνεται σαν ο Στέφανος να κάνει διάγγελμα, αλλά ευελπιστώ ότι θα δούμε μια σκηνή αντάξια της τόσης αναμονής. Πάντως, καλού-κακού, ας ντύσουν με μπλε κόλα τη στοιχειωμένη τζαμαρία, όπως κάνανε οι παππούδες μας στην Κατοχή.
Μακάρι να μπορέσουμε να πανηγυρίσουμε όσο προλάβουμε, γιατί καραδοκούν και τα μαγικά της Μελίτας...
Αυτό με τον Αραβαντινό ούτε εγώ το είχα σκεφτεί. Υποκλίνομαι στην ευφυία σας, κορίτσια και στο χιούμορ σας επίσης. Πάντως αν ισχύει, όντως οι μπαμπάδες της Εριέττας θα έχουν τον απέθαντο. Ούτε πυροβολισμός εξ επαφής δεν τους πιάνει.
Παρά λίγο να ξεχάσω το κυριότερο: να ευχαριστήσω θερμά για όλες τις περιλήψεις.


roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από fay Τετ Απρ 13, 2011 12:31 am

Ευχαριστούμε για όλες τις περιλήψεις. Να πω την αλήθεια, δεν είχα φανταστεί το σενάριο να ζει ο Αραβαντινός, αλλά αν σκεφτούμε πόσο αγαπάνε τις νεκραναστάσεις δε θα έπρεπε να με παραξενεύει αν όντως συμβαίνει αυτό. Πάντως αν ζει και σκηνοθέτησε το θάνατό του μαζί με το Ρούσσο ήταν εγκληματικό όχι μόνο γιατί ήταν απάτη αλλά κυρίως γιατί άφησε πίσω του δυο ανήλικα παιδιά στην τύχη τους για την οποία αποφάσισαν άλλοι κι επιπλέον τα χώρισαν και μεγάλωσαν το ένα μακριά από το άλλο. Ποιος πατέρας θα το έκανε αυτό; Η μητέρα τους προτίμησε να βάλει σε κίνδυνο τη δική της ζωή για να γεννηθεί γερός ο Λουκάς και ο πατέρας τους εξαφανίστηκε εκούσια εγκαταλείποντας τα παιδιά του; Θυμάμαι κι εγώ τις φήμες για τον πατέρα του Λουκά που εμφανίζεται κι ελπίζω να ήταν ράδιο αρβύλα. Μπουμπούκι πάντως και ο Αραβαντινός. Τυχερός ο Λουκάς που τον μεγάλωσε ο Βενέτης.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Απρ 13, 2011 8:37 am

Κι εγώ από τις δύο τελευταίες περιλήψεις δεν κατάλαβα τίποτα. Πάντως το να ζει ο Αραβαντινός το θεωρώ αρκετά πιθανό, αν και θα μπορούσε να είναι και κάποιος άλλος από το παρελθόν αυτός που δεν θέλει να αποκαλυφθεί η αλήθεια. Αν ήθελαν απλά ο Αραβαντινός να γλιτώσει από την Ιντερπόλ γιατί να σκηνοθετήσουν το θάνατό του, για να ξεγελάσουν ελάχιστα άτομα (αφού κανείς εκτός από την παρέα δεν ήξερε ότι πέθανε) και δεν τον φυγάδευσαν απλά στο εξωτερικό; Και τα παιδιά του γιατί τα εγκατέλειψε;

Το μόνο που κρατάω είναι ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΙΕΤΤΑ ΕΙΝΑΙ ΞΑΝΑ ΜΑΖΙ!!! Love! Love! : juhu : yey Palamakia Heart1 Bounce

Ένα έχω να πω στους σεναριογράφους: ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΧΩΡΙΣΕΤΕ!!! Efxi

Ευχαριστούμε πολύ για όλες τις περιλήψεις!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Απρ 13, 2011 9:40 am

Nefelik, το βλέπεις κι εσύ πόσο παράλογο είναι να μην σκοτώθηκε ο Αραβαντινός, και να είπαν οτι σκοτώθηκε για να τον γλυτώσουν απ'το κυνήγι της αστυνομίας. Αφού κανείς, εκτός της παρέας, δεν ήξερε οτι σκοτώθηκε, αντίθετα είπαν οτι έφυγε στο εξωτερικό..... Αρα δεν είναι αυτός που νεκραναστήθηκε (αν υπάρχει κάποιος, που μάλλον υπάρχει) , αλλά ποιός να είναι? Μήπως όλα αυτά τα "καινούργια" στοιχεία που περιέχονται στα δημοσιεύματα τα έδωσε ο ίδιος ο Ρούσσος, για να θολώσει τα νερά και να τους κάνει όλους να αναρρωτιούνται? Απ'αυτόν όλα τα περιμένω.....

Και μιά διευκρίνηση: ο Στέφανος και η Εριέττα είναι ΜΑΖΙ, αλλά όχι ΞΑΝΑ ΜΑΖΙ, γιατί τώρα είναι επιλογή του Στέφανου να είναι μαζί της, γνωρίζοντας τα αισθήματά της γι'αυτόν και έχοντας υποσχεθεί να μην κάνει οτιδήποτε για την πληγώσει. Εχει διαφορά απ'την πρώτη φορά, που ήταν μιά ελεύθερη σχέση, όπου ο καθένας έφευγε όποτε ήθελε..... Αρα ισχύει η προτροπή στους σεναριογράφους, να μην τους ξαναχωρίσουν, ιδίως για βλακείες, κι αν το κάνουν, ας είναι για πολύ σύντομο διάστημα, άλλα περιθώρια δεν υπάρχουν....
Επίσης, θέλουμε λίιιιγη περισσότερη διάρκεια στις σκηνές τους, όχι να ακούμε οτι είναι μαζί, αλλά και να το βλέπουμε.....

Κι εγώ είμαι σε τέτοια κατάσταση με τα νέα: Yess yey Palamakia runaround Cheer
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από sifantid Τετ Απρ 13, 2011 10:24 am

Ελπίζω να είναι οριστική η απόφαση του Στέφανου και να μην παίζει με τα συναισθήματα της Εριέττας!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από roria Τετ Απρ 13, 2011 10:43 am

Μήπως ο νεκραναστημένος θα είναι ο Λαζαρίδης;Το σκέφτηκα λόγω του απειλητικού μηνύματος στην Αντιγόνη. Κι αν πρέπει ντε και καλά να βουρδουλάκιασε κάποιος (μπρρρρ!) από την παλιά παρέα ο Λαζαρίδης είναι καλή περίπτωση. Εκτός πια κι αν ο Χατζηβασιλείου επέζησε και της δεύτερης ...δολοφονίας του και ξαναγύρισε, οπότε μάλλον θα λειτουργεί πλέον με πλακέτα!
Κλείνω με αυτά τα δρακουλίσια και ακολουθώ τη jessie και τη nefelik στον ολισθηρό κατήφορο: : juhu : : juhu : Gioupi Bounce ole
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από fay66 Τετ Απρ 13, 2011 5:04 pm

nikidanis έγραψε: ......... Όλοι συνειδητοποιούν ότι ο πόλεμος ξεκίνησε.


Ενώ μέχρι τώρα έπαιζαν πρεφούλα και έριχναν πασιένζες.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Απρ 13, 2011 7:40 pm

Ακούστηκε η πιθανοτητα ο Αραβαντινος να ειναι ζωντανος.Πριν ομως αναλύσω την αποψη μου, θα παραθέσω καποια στοιχεία που ήδη ξέρουμε :

- ο ΓεροΧατζηβασιλείου κανονισε τα της κηδείας του Αραβαντινου.
- η Αντιγόνη θεωρεί οτι ξέρει που βρίσκεται το πτώμα του Αραβαντινου (εγω νομιζω στην Εδεμ)
- ενας απο Ρούσσο-Αντιγόνη, δεν ξέρει οτι ο Αραβαντινός ειναι ζωντανος ( "ξερουμε και οι δυο ποιος σκοτωσε τον Αραβαντινο" είχε πει ο Ρούσσος.)
- Η Ιντερπολ κυνηγουσε τον Αραβαντινο.
- η Αντιγόνη λαμβάνει απειλητικά μηνυματα απο κάποιον.
(- εχουμε ενα ατύχημα κατα της Μελίτας που πιθανόν να σχετίζεται με την υπόθεση.)
- Ο Ρούσσος με τον Λαζαρίδη είχαν άσχημες σχέσεις, λόγω του οτι τον έριξαν οικονομικά.
- Η Αντιγόνη κεράτωνε τον Λαζαρίδη.
- Κάποιος έδωσε εξτρά στοιχεία για τον φόνο του Αραβαντινού.

Ας πούμε οτι ο Αραβαντινός ζεί.
- Δεν μπορεί να δώσει στοιχεία στην αστυνομία, όταν τον κηνυγάει η Ιντερπόλ.Και εαν έδωσε, θα έδινε παραπάνω κατά του Ρούσσου? Αρα προφανώς και ο Ρούσσος ΔΕΝ ξέρει, γιατί εαν ήξερε, δεν θα έδινε κατά του. Απο την άλλη θεωρώ απίθανο να δώσει κατά των παιδιών του επίσης.
- Θα πρέπει να μην ξέρει η Αντιγόνη οτι είναι ζωντανός, γιατί αλλιώς δεν θα αναρωτιόταν ποιος στέλνει τα απειλειτικά μηνύματα, ούτε θα μίλαγε με σιγουριά για το που είναι θαμένο το πτώμα.
- Αν ζει, δεν θα το ξέρει κανείς πέρα μόνο του γερο Χατζηβασιλείου? Και τότε, πως ξέρει η Αντιγόνη που είναι θαμένος?
Αρα, θεωρω οτι εαν είναι να εχουμε νεκρανάσταση, θα είναι ίσως του Λαζαρίδη.

- Έτσι, θα μπορούσε να δικαιολογηθεί και το ατύχημα της Μελίτας, και οι απειλές κατά της Αντιγόνης, και τα εξτρά στοιχεία για τον φόνο του Αραβαντινού.Θα μπορούσε επίσης να είναι ο ίδιος που έχει πάρει τα διαμάντια και να εκβιαζει τους πάντες, συμπεριλαμβανομένου ΚΑΙ της Αντιγόνης, ΚΑΙ του Ρούσσου φυσικά.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Απρ 13, 2011 8:05 pm


Βάσω, πολύ ...."αστυνομική έρευνα" μας προέκυψες, στοιχεία, συμπεράσματα κλπ.... Κι εμένα μου φαίνεται απίθανο να ζεί ο Αραβαντινός, γιατί και να ζεί, αν έχει εγκαταλείψει τα παιδιά του για να σώσει τη ζωούλα του, δεν πρόκειται να χαρούν και πολύ που θα το μάθουν, ούτε προσφέρει και πολλά στην περαιτέρω πλοκή. Ο Λαζαρίδης όμως, ναί, έχει ζουμί η υπόθεση και είναι πιθανό να ζεί αυτός, όπως λές και σύ και σιγοντάρει και η Roria.... Για να δούμε!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Απρ 13, 2011 8:20 pm

JESSIE έγραψε:
Βάσω, πολύ ...."αστυνομική έρευνα" μας προέκυψες, στοιχεία, συμπεράσματα κλπ.... Κι εμένα μου φαίνεται απίθανο να ζεί ο Αραβαντινός, γιατί και να ζεί, αν έχει εγκαταλείψει τα παιδιά του για να σώσει τη ζωούλα του, δεν πρόκειται να χαρούν και πολύ που θα το μάθουν, ούτε προσφέρει και πολλά στην περαιτέρω πλοκή.
Οτι δεν πρόκειται να χαρούν, δεν πρόκειτα, αλλα δεν νομίζω οτι ενδιαφέρει ιδιαίτερα τους σεναριογράφους!
Απλώς αν ζει, δεν βγάζει και ιδιαίτερο νόημα, για μένα. Δεν δικαιολογούνται κάποια πράγματα, τουλάχιστον όπως τα σκέφτομαι εγώ. Απο την άλλη...
Ο Λαζαρίδης όμως, ναί, έχει ζουμί η υπόθεση και είναι πιθανό να ζεί αυτός, όπως λές και σύ και σιγοντάρει και η Roria.... Για να δούμε!
Αν ζει ο Λαζαρίδης, όπως συμφωνεί και η Roria, βγάζει πολύ περισσότερο νόημα!

Λες???
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 767325
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από Cancoon Τετ Απρ 13, 2011 9:44 pm

Για μια ακόμα φορά ο Στέφανος, ζητώντας από την Εριέττα να είναι πλέον μαζί, θα επιλέξει την ηρεμία από τον έρωτα. Είναι πράγματι πολύ απογοτευτική αυτή η κίνησή του.
Δείχνει αδυναμία, δειλία και εγωισμό. Θέλει να πιστέψει ότι η ευτυχία βρίσκεται στην εκτίμηση και στον σεβασμό. Όμως ένας άντρας και μια γυναίκα που μοιράζονται εκτίμηση και σεβασμό, που δεν υπάρχει έρωτας ανάμεσά τους πολύ γρήγορα καταλήγουν συγκάτοικοι και όχι σύντροφοι και μια σχέση χωρίς αγάπη και πάθος είναι μια μετριότητα και μόνο.
Ας το δοκιμάσει αυτό ο Στέφανος, αφού δεν έχει μάθει από τα παθήματά του. Να μην αναρωτιέται, δηλαδή, τι θα γινόταν αν ήταν ποτέ κανονικό ζευγάρι με την Εριέττα.
Ατυχώς όμως με αυτήν την κίνηση βαδίζει κατευθείαν στην μιζέρια και στον συμβιβασμό και χάνει πολύτιμο χρόνο από την ζωή του που θα μπορούσε να την ζει μέσα στην αγκαλιά της Μελίτας, του έρωτα της ζωής του.
Αναρωτιέμαι τι θα βγει από αυτήν την εξέλιξη.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Απρ 13, 2011 10:22 pm


Δεν έχουμε δεί ακόμη τη σχετική σκηνή, για να κρίνουμε. Η ίδια η Εριέττα δεν δέχεται συμβιβαστικές λύσεις, και το έχει ήδη ξεκαθαρίσει αυτό. Πάντως όλοι μπορεί να ερωτευτούν πάνω από μια φορά στη ζωή τους. Ο Στέφανος ερωτεύτηκε τη Μελίτα, αλλά μαζί της ήταν δυστυχισμένος , γι'αυτό και χώρισαν. Οπότε αν έμενε μαζί της, αυτό θα ήταν ο μεγαλύτερος συμβιβασμός, αφού για μια καθαρά ερωτική έλξη, (αυτό μάς έδειξαν οτι τον συνδέει με τη Μελίτα), θα ζούσε μιά ζωή κοντά σε κάποια που δεν του ταιριάζει, δεν τον εμπιστεύεται και δεν τον κάνει ευτυχισμένο. Η ερωτική έλξη έχει όμως ημερομηνία λήξης, κι αν δεν μπορεί , τότε, να αντικατασταθεί από την αγάπη, την εμπιστοσύνη και την εκτίμηση, δεν μένει τίποτε άλλο, απ'τη μιζέρια .
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από Lyn Τετ Απρ 13, 2011 10:28 pm

Cancoon έγραψε:Για μια ακόμα φορά ο Στέφανος, ζητώντας από την Εριέττα να είναι πλέον μαζί, θα επιλέξει την ηρεμία από τον έρωτα.
Αναρωτιέμαι τι θα βγει από αυτήν την εξέλιξη.

Το πιθανότερο είναι να βγει κανένα καρταλοχατζηβασιλάκι. 2 στα 2 έχει πετύχει ο Στέφανος ως τώρα, μην το ξεχνάμε. Είναι καρπερός τρομάρα του!! sisi sisi sisi

Για τα υπόλοιπα τώρα δεν έχω να πω και πολλά γιατί, μα την αλήθεια, δεν κατάλαβα τίποτα! Ωστόσο το θεωρώ εντελώς απίθανο να ζει ο Αραβαντινός. Για κανέναν Λαζαρίδη όμως δεν το αποκλείω.


Ευχαριστούμε πολύ για όλες τις περιλήψεις!!! : thanks :
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Απρ 13, 2011 10:33 pm

Α. Ευχαριστούμε πολύ για τις περιλήψεις! : thanks :
Β. Από τις οποίες βέβαια δεν βγάζω κανένα νόημα! ruuun
Γ. Αλλά έχω κυριολεκτικά ΛΙΩΣΕΙ στα γέλια με τα σχόλια!!!! lmao

Έξω απ' το παράθυρό μου πετάει ένας ροζ ελέφαντας!
(ναι, εμένα αυτό είναι το σχόλιο μου, γιατίιιιιιιιι??????? Angel )

Roria, έρχομαι κι εγώ στον "ολισθηρό κατήφορο" yey Palamakia Love! runaround Gioupi κι ας μου φάνηκε, έτσι όπως το διάβασα, σαν ο Στέφανος να "της ζητάει να τα φτιάξουνε" α λα γ' δημοτικού..... sisi
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Τετ Απρ 13, 2011 11:03 pm

nikidanis έγραψε: O Πέτρος ενημερώνει τον Λουκά ότι η υπόθεσή τους θα βγει, την επόμενη μέρα, στις εφημερίδες. Τον κατηγορεί έμμεσα ότι η δημοσιοποίηση έγινε εξαιτίας του. Ο Λουκάς κατηγορεί, με τη σειρά του, τον Πέτρο. Εκείνος αντικρούει όλες τις κατηγορίες και του ζητάει να βγουν και να τα διαψεύσουν όλα, έστω και την τελευταία στιγμή. Ο Λουκάς αρνείται.

Τόσο μπλα μπλα και τελικά τι έγινε? μια τρύπα στο νερό!

nikidanis έγραψε: Η Στέλλα ζητάει εξηγήσεις από την Αμαλία για την πλεκτάνη με τον Λουκά. Η Αμαλία ισχυρίζεται ότι το έκανε για να προστατεύσει την ίδια από τον Πέτρο, διότι την συμπαθεί.

όταν τελειώσει αυτή η παρωδία ξυπνήστε με... Sleep Sleep

nikidanis έγραψε: Ο Στέφανος ζητάει από την Εριέττα να είναι πλέον μαζί και της δηλώνει πως θα της συμπαρασταθεί σε ό,τι και αν συμβεί.

Αλληλούια, αλληλούια, αλληλούια!!! livani yey : juhu : kyma

nikidanis έγραψε: Η ιστορία του Ρούσσου και της παρέας του βγαίνει στις εφημερίδες. Η αναταραχή που προκαλείται είναι πολύ μεγάλη για όλους. Το δημοσίευμα περιλαμβάνει λεπτομέρειες που ο Λουκάς και η Εριέττα δεν είχαν συμπεριλάβει στην μήνυση.

Τύπος... η τέταρτη εξουσία!

nikidanis έγραψε: Ο Ηλίας εξαφανίζεται και πάλι από το σπίτι. Αυτήν τη φορά, καταλήγει στο τμήμα, καθώς μπλέκει σε έναν καυγά στην Εδέμ.

Αν συνεχίσουν να το τραβάνε από τα μαλλιά, θα τους μείνουν οι τούφες στα χέρια... sfyr

nikidanis έγραψε: Ο Πέτρος εξηγεί στην Αμαλία και στη Στέλλα ότι θα προχωρήσει στη μήνυση για εκβιασμό και συκοφαντική δυσφήμιση. Όλοι συνειδητοποιούν ότι ο πόλεμος ξεκίνησε.

the world at war...


: thanks :
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από soso Πεμ Απρ 14, 2011 1:56 am

Καρμικέ,έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον η σκέψη σου!
Δεν ασχολούμαι με τα γεγονότα τόσο επισταμένα (με αποτρέπει το γεγονός ότι η 17χρονη Μαρίλια θα ναι το Σεπτέμβρη δευτεροετής φοιτήτρια, το ότι η Νταίζη είναι μεγαλύτερη απ΄το Λουκά και το ότι καταργηθηκε η Ιατροδικαστική σύμπασα στην υπόθεση του Χατζηβασιλείου -η έκθεσή της επίσης κατά τον β' κύκλο -ίσως και το ότι βλέπω αποσπασμαστικά σκηνές μόνο πια lmao )..αλλά η λογική είναι μαζί σου!
Απλώς,επειδή κράτησα "το μαθημα" που θα πάρει ο Λουκάς,μου φανηκε ενδιαφέρον το "μαθημα" αυτό μέσα απο την "αποκαθηλωση" του Ρουσσου,που τον έβλεπε "σαν" πατέρα,να είναι εν τέλει η αποκαθήλωση του ίδιου του,του (βιολογικού) πατέρα,του Αραβαντινού!Ε,ναι αυτό ΕΙΝΑΙ μαθημα!
Όλα τ'άλλα είναι γνωστά ήδη στο Λουκά προσωπικά!Και πιστεύω ότι αυτός θα είναι το ΚΕΝΤΡΟ της συγκεκριμένης ιστορίας!
Αν ζει ο Λαζαρίδης,ο ίδιος ο Λουκάς,λίγο επηρεάζεται!
Επισης,αναρωτιέμαι,αν επιστρεψει ο Λαζαρίδης,τί θα απογίνει μ'αυτην την ρημαδο-διαθηκη του lmao lmao lmao lmao lmao
Πάντως το κοινό ΔΙΨΑ για νεκράνασταση!
Αυτό πρέπει να το πούμε! soutien soutien soutien

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Απρ 14, 2011 2:12 am

soso έγραψε:Καρμικέ,έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον η σκέψη σου!
Δεν ασχολούμαι με τα γεγονότα τόσο επισταμένα (με αποτρέπει το γεγονός ότι η 17χρονη Μαρίλια θα ναι το Σεπτέμβρη δευτεροετής φοιτήτρια, το ότι η Νταίζη είναι μεγαλύτερη απ΄το Λουκά και το ότι καταργηθηκε η Ιατροδικαστική σύμπασα στην υπόθεση του Χατζηβασιλείου -η έκθεσή της επίσης κατά τον β' κύκλο -ίσως και το ότι βλέπω αποσπασμαστικά σκηνές μόνο πια Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 191984 )..αλλά η λογική είναι μαζί σου!
Αυτό να μου πεις! Τι προσπαθώ να εξηγήσω και γω με λογική στην σειρά???

Απλώς,επειδή κράτησα "το μαθημα" που θα πάρει ο Λουκάς,μου φανηκε ενδιαφέρον το "μαθημα" αυτό μέσα απο την "αποκαθηλωση" του Ρουσσου,που τον έβλεπε "σαν" πατέρα,να είναι εν τέλει η αποκαθήλωση του ίδιου του,του (βιολογικού) πατέρα,του Αραβαντινού!Ε,ναι αυτό ΕΙΝΑΙ μαθημα!
Όλα τ'άλλα είναι γνωστά ήδη στο Λουκά προσωπικά!Και πιστεύω ότι αυτός θα είναι το ΚΕΝΤΡΟ της συγκεκριμένης ιστορίας!
Αν ζει ο Λαζαρίδης,ο ίδιος ο Λουκάς,λίγο επηρεάζεται!
Ο οποίος κρατήθηκε κρυφό απο ΟΛΟΥΣ οτι ζεί, έδωσε στοιχεία για την μήνυση ή κατά των παιδιών του ή κατά του Ρούσσου, χωρίς να υπολογίζει την Ιντερπόλ που τον κυνηγάει, για την οποία εξαφαντίστηκε θαρρω! Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 191984
Επισης,αναρωτιέμαι,αν επιστρεψει ο Λαζαρίδης,τί θα απογίνει μ'αυτην την ρημαδο-διαθηκη του Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 191984

Δεν θα ασχοληθεί, θα μπει φυλάκα για φόνο Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 317424
Πάντως το κοινό ΔΙΨΑ για νεκράνασταση!
Αυτό πρέπει να το πούμε! Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 13379 Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 13379 Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 13379


Αλοίμονο!
Εκτός εαν θες... απαγωγή! Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 5012
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από evaki16 Κυρ Απρ 17, 2011 12:31 am

Στεφανος & Ερη επιτελους μαζι.... Yess Yess Yess Yess
Ελπιζω δηλαδη.......
παντως εγω δεν καταλαβα και πολλα απο τις τελευταιες 5 περιληψεις....
για να δουμε τι θα δουμε....
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από feggaropetra Πεμ Απρ 28, 2011 8:56 pm

: thanks :


feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Απρ 28, 2011 9:13 pm


Καλά, την πρώτη φορά που το είδα, πριν βγεί η εικόνα, άκουγα μόνο τη φωνή του Αλέξανδρου και έπαθα πλάκα! Τελικά θα είναι πολύ ωραίο το αυριανό επεισόδιο!
Ευχαριστούμε πάρα πολύ, Feggaropetra!!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από verile_mistika Πεμ Απρ 28, 2011 9:20 pm

Συμφωνω προβλεπεται απιστευτο επεισοδιο ..Ο Σταυρου σε κατι τετοιες σκηνες κενταει ...Αναμενω πως κ πως !
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Πεμ Απρ 28, 2011 9:44 pm

ΤΖΑΜΑΤΟΙ ΟΛΕ!!!!!!!!!!!!
Αυτό δεν είναι φυσική....είναι...Αλγεβρα. ^^
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από kapetanissa Πεμ Απρ 28, 2011 10:37 pm

Κό-πη-κα.....

Αυτά είναι!!!!!!!

Δώστε και σώστεεεεεε!!!!!! Penguin
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29/4/2011

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Απρ 28, 2011 11:48 pm

Ολεεεεεεε επιτελους
Στεφανος και Ερη μαζι και με το νόμο
να και κατι καλο ολεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
ευχαριστούμε πολυυυυυυυυυυυυυυυυ
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης