Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Vote_lcap2%Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Vote_lcap23%Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Vote_rcap 23% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Vote_lcap36%Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Vote_rcap 36% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Vote_lcap23%Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Vote_rcap 23% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Vote_lcap2%Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Vote_lcap13%Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Vote_rcap 13% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 47

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Empty Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 5:34 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 7:13 pm

Ασπάστηκα:

1.Λουκάς-Ερη:Διέκρινα εναν ενδοιασμό απο το Λουκά και μια παρακίνηση απο την Ερη!

2.Ο Λιάκος άραγε ταρακουνήθηκε απο την παρουσία του εργολάβου (?)

3.Για Αμαλί και Ρούσσο μπήκε εδω!
Με τα αθέμιτα μεσα που χρησιμοποιεί ο Ρούσσος με εκνευρίζει...
Πολυ άσχημο ακουγεται το χαρεμι του Πέτρου
και τα κτητικά "μου" "σου" "του"...Θα σταματησει να μιλά η Στελλίτσα η αχωνευτη!
Ο Λουκάς δεν φταίει Ρούσσο εσυ τον ωθησες εκει!
Η Αμαλι φευγει και η άλλη καθεται να κοιτά μαγεμενη
το γεροντοερωτα της...πιαστην απο το μαλλί Αμαλι

4.Δαφνη-Νικόλας:Πως να μην τρελαθει η Δαφνη? Αφου δεν ειναι καλα ο κυρ Ηλίας.

5.Αγγέλα-Ευα:Ξυλά μοναδικη όπως παντα...το μοιρολατρικο της Αγγέλας με ενοχλει..

6.Λευτερη το κρανος χρυσε μου!
Θα σου κολλησω την εικονιτσα μπαμπα μην τρεχεις και φόρα κρανος...! xoxo

7.Χρησταρας-Στεφανος:Ε δεν το πιστευω πηγε να τον παρακαλεσει το Χρηστο θα τρελαθω!
Ντρόμπρος, ειλικρινής και μοναδικος ο Χρησταρας
δεν ξαναγυριζει στην Οχιά...Και φυσικα δεν έλειψε και η πρόταση
να θυμηθει τις βρωμοδουλειές του Πετρου ο Χρηστος...

8.Παρεα στης Δαφνης:Εχει δικαιωμα ο Ηλίας να λεει πως ειναι η Εδεμ αλλα πρεπει να δρασετε
αμεσα παιδια...Μετα ηρθε και ο Λευτερης και ο κληρος για να βοηθησουν, τη Μαριλια επεσε στους γενναίους
Λουκά και Νικόλα..για να δουμε τι θα καταφερουν...

9.Ξενερωτας:Μπήκε εδω για το χωσιμο που εκανε στην Μπεκρου ο Στεφανος!
Με ενδυση μπουζουξους μπας και τον καταφερει και σφουγγαρισουνε xoxo
αρχισε να κατηγορει την Ερη οτι θα την καταστρεψει...Δεν νοιαζεται καν για τον πατερα της
αλλα γι αυτην και φυσικα η γελοιοτητα σε ολο της το μεγαλείο...
Ο Στεφανος δεν εμεινε ετσι, εδωσε ταπαρες την ειρωνευτηκε, ειπε αληθειες και πέταξε και
το κορυφαιο:"Εγω όμως καιγομαι ολόκληρος γι αυτη" επιτελους απαλλαχτηκαμε απο τον βαρετοτατο
και ανοστο ξενερωτα!

10. Νικόλας με φανελακιιι ^^

11.Ευα-Λευτερης:Μα τι Κυριος αυτος ο λευτερης! Μου αρεσει που Ευα έκανε την αυτοκριτική της
και την αυτογνωσια της και αποδεχθηκε τα λαθη της...Κατι που δεν κανουν αλλες κ αλλες...
Πολυ μικρη σκηνη πάλι! Θελουμε μεγαλυτερες!

12.Στεφανος-Ερη:Ποσο υπέροχοι είναι μαζι!Love! Η Γλυκα που αποπνέουν οι σκηνες τους συναρπάζει!
Ερη μου μη νευριαζεις αυτη ξεκατινιαστηκε στο Στεφανο οχι εσυ!
Μια επισημανση η Παρεα της Φεγγαρόπετρας δεν ειναι φίλοι της Μπεκρους προς Θεου
να ξερουμε τι γραφουμε ε!

13.Νορα οριστε σου εφερε φαγακι ο Λουκακος!
Συγνωμη κιολας αλλα ηταν χαζοσκηνουλα!
Ποτε θα ασχοληθουν με τη Μπεμπα τους?
Να αγορασουν μωρουδιακα να κανουν δωματιο!

14. Ο Ρούσσος ψαχνει συμμάχους και θημηθηκε το Λιάκο,
ο οποίος ξεκαθαρισε πως θα ειναι με την Παρεα!

15.Λιάκος μπουλντόζα με συγκινησε στο τελευταιο του πλάνο
ο κυριος Αρζόγλου!

Σπάστηκα:

1.Νόρα-Χαρέμι:Περιοδεία ξανακανουν επεισόδιο 578765678
Η Στελλίτσα κλασσικα νοιαζεται μονο για τον Πετρο και το δειχνει απροκαλυπτα...
Η Αμαλι καθεται και ακουει απραγη εζησα να το δω κ αυτο...
Η Μπεκρου απούσα και ακομα πληρωνεται??? ΕΛΕΟΣ!
σΤΟ ΓΡΑΦΕΊΟ ΤΗΣ ΚΟΡΗ ΤΗΣ Η ΣΤΕΛΛΊΤΣΑ ΠΡΩΤΗ ΕΦΥΓΕ
ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥ ΡΟΥΣΣΟΥ ΤΗ ΣΗΚΩΣΕ Η ΑΜΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ
Αηδιασα μονο που το εγραψα!

2.Ρούσσος-Μπεκρου:Πάλι τον εαυτο της σκεφτεται και οχι το Νεφελακι!
Πόσο ανωριμη και εγωιστρια...
Πετρο προστατη να τα ελεγες νωριτερα...
Αφου δε δουλευεις βρε πυρόβλημα τι ρωτας τι θα κανεις με το γραφειο?
δεν ζει στο δικο μας συμπαν αυτη τελειωσε ειναι "γεια σου"
Φυγε απο το γραφειο και γυρισε πισω τουλαχιστον
τους μισθους των 3 τελευταιων μηνων ακαματα!

3.Χαρεμι με κρασια:Δεν τις ακουν και εχουν σκυλιάσει..
Ωραία φιλια λεει η Στελλίτσα ζει στο ιδιο συμπαν με τη Μπεκρου αυτη τελος!
Γυρνα πίσω στη Μονεμβασια...μιλα σαν εφηβη που θέλει να φυγει απο την επαρχία
και να ξεκινησει τη ζωη της στην Αθηνα.

4.Λουκάς-Οχιά:Μου αρεσε που τη δουλεψε ο Λουκάς κι αυτη δεν είχε τι να απαντησει...
Αλλα να ξαναθυμήσω πως ο Άρης δεν ειναι γιος του Λουκά!!!!!!

5.Η Μπεκρου αποφασισε να περασει απο το γραφειο
και ξινησε τη μουρη της οταν τα παιδια της ειπαν οτι εχουν αλλο θεμα
και μ αυτη θα ασχοληθουν μετα, απορω λιγη τσιπα δεν εχει πανω της να σηκωθει να φυγει
απο κει περα?

6.Στεφανος-Οχιά:Η Βασιλειάδου ειπε στην αδερφουλα της οτι τον εχασε
δια παντως το Χρηστο οιμεεε θα μου κυλησει ενα δακρυ xoxo

Για το βλέμμα του κυριου Αρζόγλου, για τις ταπες του Στεφανου στη Μπεκρου
και για τη γαρίδα στα νουντλς ψηφιζω Μέτριο!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από τον γεροντοέρωτα στελλιτσας που μας τρωει μονιμα μισο επεισόδιο ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ, στειλτε τη στο ραντεβου με το Μπέλλο στην ΚΟΛΑΣΗ!
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
))

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 7:20 pm

~Λουκάς-Εριέττα:Ξεκινάνεεε χωρίς σκέψεις...για να δούμε......
Πόσο μ'αρέσουν να συζητάνε τα αδερφάκια!!! :love:

~Εδέμ:Εδιωξαν τον Ηλία Aww

~Ρούσσος-Αμαλία-Στέλλα:"Ήρθαν οι γυναίκες σου" vomit Πες τα Αμαλία, εσύ που τον ΞΕΡΕΙΣ....Ασ'το αστέρι Siga........όσο να 'ναι είχε και πλάκα lol!
ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΜΑΛΙΑΑΑΑΑ!!!!

~Δάφνη-Νικόλας:Αντε να δούμε τι θα κάνουν...τι θα γίνει...Rolling Eyes

~Εύα-Αγγέλα:Συζήτησαν και για τον κ.Ηλία....

~Σας παρουσιάζουμε τον Ντεντέκτιβ-Λευτέρη (Παπα)Πολίτη Nyxia

~Χρήστος-Στέφανος: Επιτέλους χτύπησε το ξυπνητήρι του Χρηστάρα....όσο για τον Στέφανο τι να του πω...."βοηθάει" την Νταίζη....Πως τα είπε όμως....Angel Έτσι Χρήστο να 'σαι σταθερός τύπος! (ελπίζω όχι μόνο για λίγο)....

~Νόρα-Αμαλία-Στέλλα:Ελεος τι άλλο θα δούμε??!! Την έχουν πρήξει την έγκυο wall "Φαν κλαμπ Ρούσσος"... lmao Πες τα Νόρα, πες τα καημένη!!!

~Παρέα:
*Και πάλι προς την λύση τραβάνε...*δεν την πρόσεξα αυτή τη σκηνή* αλλά ο Λουκάς εκεί που ανέφερε την Νταίζη( gibbs ) τι είναι δλδ η Νταίζη? Ο Πράκτορα 007???
*Ήρθε και ο Τέρη για να ενημερώσει....ο Λουκάς πάλι άρχισε Nyxia....Ρε παιδιά σταματήστε καλέ να τρομάζετε την Εύα..."έλα εσύ με την μπάλα" Νικόλαααααααααα :aaaα:
Υ.Γ.Αχχχχχ ο Λουκάς με το κουστούμιιιιιιι inlove

~Ρούσσος-Μελίτα(μύγα):Να ομολογήσω ότι έχει κι ένα δίκιο..έχει κάνει και καλά.....Η μύγα πάλι τα ίδια και τα ίδια "τι θα κάνω" και "τι θα κάνω" και "η δουλειά μου" κόλλησε η βελόνα ρε παιδιαάάά pff

~Αμαλία-Στέλλα: "Οι καλές φιλεναδίτσες";D .....Καλά λέει η Αμαλία....ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!! Μωρέ τα θέλει, τα θέλει Razz

~Νόρα-Λουκάς:Πείνασε η εγκυμονουσα λεμεεεεεε.... sisi μ'άρεσε πολύ η σκηνούλααα Love!

~Στέφανος-Μύγα:Ελεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς νομίζει ότι μόνο μαζί της ασχολουνταιιιιιιιιιιιιιιιιιιι............ για ποιον είπε οτι νοιαζεται?????? χαχαχαχα δεν συνεχίζω να σχολιάζω γι'αυτη......

~Εύα-Λευτέρης:Του είπε κι "ευχαριστώ" που την έφερε.....ακόμα λίγα δευτερόλεπτα Εύα.....

~Λουκάς-Νταίζη:όχι που δεν θα 'λεγε κάτι για την Νόρα!!! maaaad .......Αχψουυυ την καημένη.......την λυπήθηκα που χώρισε....χαχαχαχα.....Τι να σχολιάσω γι'αυτή τη σκηνή....πφφφφ

~Εριέττα-Στέφανος:Πες τα Έρη, πες τα...!!! : respect :

~Νόρα-Λουκάς:Μ'άρεσε κι αυτή η σκηνούλα τους!!!! χιχιχιχιχι

~Ρούσσος-Ηλίας:Αχ δεν μπορώ να βλέπω τον κ.Ηλία Aww

~Γραφείο: Ασ'τους να φύγουν λεμεεεεεεεεε

~Στέφανος-Νταίζη:Αντε να φορέσεις τα μαύρα Νταιζάκι...χιχι

~Ιιιιιιιι πάει η Εδεμ...........Snif Η λία οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι affraid

υ.γ.καλό θα ψηφίσω.... :S
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 7:45 pm

οχι ρε Στεφ...μην εισαι τοσο κακος...παει και λεει στην Μελιτα οτι ο κοσμος δεν γυριζει γυρω απο αυτην???πως τολμησε να της το αποκαλυψει ετσι στην ψυχρα???και πρεπει να πιστεψω οτι η Μελιτα εχει κανει τοσο περιπλοκη σκεψη για Ερι/Στεφ/Λουκα/Ρουσσο και δεν μπορει να απαντησει στο τι θα κανει με την δουλεια....κατι πινει και ευτυχως δεν μας δινει....Ας την μαζεψει καποιος επιτελους!!!!!!!!και ποτε ακριβως νοιαστηκε η Μελιτα για την παρεα???πω θα μας τρελανει εντελως η Μπεκρου!!!!!

ποσο τραγικη η ολη κατασταση με το χαρεμι-fan club του Ρουσσου..Δεν μπορω να βλεπω την Αμαλια και τη Στελλα να κανουν περιοδεια και να τα πινουν μαζι σαν φιλες....ενωσαν τις δυναμεις τους για το καλο του κοσμου???ναι να τις βγαλουμε και σε εικονογραφημενο....
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 274331 ...και πραγματικα η Στελλα δεν παλευεται!!!!!

Πρεπει να βρεθει αμεσα λυση στο θεμα του Ηλια....και πολυ συγκινητικη η τελευταια σκηνη!!!!

μωρε Νταιζη κοψε τις ειρωνειες να χαρεις.....πολυ μου αρεσε ο Λουκας στο μπαρ που πεταγε τις μπιχτες του!!!!

ωραιο το φαγητο που πηγε στην Νορα ο Λουκας....αλλα δεν θα χορτασει με τιποτα....το υπογραφω!!!
Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 191984

Υ.Γ1....Λευτερη αγορι μου....ΚΡΑΝΟΣ!!!!!!
Υ.Γ2....
"Εγω όμως καιγομαι ολόκληρος γι αυτη"....ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΓΟΥΒΩΣΕ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΣΟΥ ΤΩΡΑ!!!!! Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 141519

ΚΑΛΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 7:49 pm

Μια από τα ίδια.Σούρτα φέρτα πέρα δώθε .Μια για τη σύγκρουση Λουκά-Ρούσσου, μια με την υπόθεση του Ηλία , μια με την υπόθεση της Μαρίλιας.
Το κλου της βραδιάς ; Στέλλα και Αμαλία. Πώς είπε η Νόρα ;Καλώς τα άσπρα και τα μαύρα. Ότι θα της έβλεπα και σύμμαχους , δεν το περίμενα. Βέβαια Ακρίτα είναι αυτή , όλα να τα περιμένεις.
Και το δεύτερο κλου. Η Μελίτα κάνει σκηνές στο Στέφανο. Μου αρέσει που νομίζει ότι ό,τι κάνει η Εριέττα , το κάνει γιατί θέλει να μπει στο μάτι της Μελίτας . Πότε αυτό το κορίτσι θα καταλάβει ότι ο κόσμος δεν γυρίζει μόνο γύρω από αυτήν , δεν ξέρω .
Η αντίδραση της Εριέττας αναμενόμενη. Μια υπομονή , δυο υπομονή πόσο πια να αντέξει η κοπέλα με την άλλη την τρελή;
Η σκηνή της Νόρας και του Λουκά πολύ πολύ γλυκιά. Ειδικά η σκηνή ζήλειας της Νόρας–ελεγχόμενης πάντα αλλά ζήλειας- τέλεια. Αυτό με τον πομπό ωραιότατο. Η επιστροφή με το φαγητό , το ότι του έτρωγε τις γαριδούλες απλές καθημερινές σκηνές. Απαραίτητες για να ελαφρύνει κάπως το κλίμα.

Και τώρα που λέμε για το κλίμα. Μου θυμίζει λίγο την πολιτική κατάσταση της χώρας μας. Έχουν ανοιχτεί πάρα πολλά μέτωπα και χρειάζονται πολλοί λεπτοί χειρισμοί. Τώρα εύχομαι να τα καταφέρει η Ακρίτα . Δεν μπορώ να πω ότι με ξετρελαίνουν οι εξελίξεις. Ενώ ως θεματολογία ακούγονται καλές , στην υλοποίησή τους κάπου κολλάμε. Έχω την εντύπωση ότι πηγαίνουν στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα. Έχουν μια ιδέα , τους έρχεται άλλη , την παρουσιάζουν και αυτή χωρίς να σκεφτούν πώς στην ευχή θα την συνδέσουν με την προηγούμενη.
Τώρα ξαφνικά από το πουθενά μαθαίνουμε από τα προσεχώς ότι η Εριέττα ήταν παντρεμένη και κάπου ο πρώην είναι ανακατεμένος. Πολλά μέτωπα , χωρίς πυξίδα. Μπορεί και να κάνω λάθος , αλλά μέχρι τώρα αυτό φαίνεται προς τα έξω. Είπαμε Μυστικά , αλλά εδώ σε κάθε σκηνή μας ξεπετάγεται και ένα άλλο , χωρίς πάντα να είναι απαραίτητο για την εξέλιξη.Έτσι να το έχουμε , μήπως παρακάτω κάπου θα μας χρειαστεί. Λες και θέλει να γεμίσει τη φαρέτρα της με βέλη και αν της χρειαστούν της χρειάστηκαν. Ενώ ακούγεται καλό , στην πράξη χωλαίνει και χωλαίνει πολύ.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 8:04 pm

Μ'άρεσε το επεισόδιο για συγκεκριμένα πράγματα.... Το πιό αξιοπρόσεκτο ήταν και πάλι το βλέμμα του Ηλία, στο τελευταίο πλάνο . Εδειχνε δύναμη, πείσμα, και ανταρσία, εδώ είμαι, ελάτε να το γκρεμίσετε, μαζί κι εμένα! Μοναδικός ο κ. Αρζόγλου, δεν χρειάζεται να το επαναλαμβάνουμε....

Αλλη σκηνή αξιοπρόσεκτη, αυτή του Στέφανου που λέει αλήθειες στη Μελίτα. Μου έκανε εντύπωση που της έλεγε όσα λέμε κι εμείς εδώ μέσα, ακριβώς όμως.... Κι όταν το παραξύλωσε η Μελίτα στο μένος της κατά της Εριέττας, φούντωσε ο άνθρωπος κι απάντησε το θεϊκό "εγώ όμως καίγομαι ολόκληρος για την Εριέττα!!!" κι έφυγε χτυπώντας την πόρτα πίσω του! Αυτό θέλουμε κι εμείς, Στέφανε, γιατί το κρύβεις απ'την ίδια όμως? Γιατί μιλώντας στην Εριέττα , προσπάθησε να δεί και το πώς νιώθει η Μελίτα τώρα, με σκεπτικό όμως, που δείχνει οτι τη θεωρεί ενα ανώριμο κοριτσάκι.... Η Εριέττα ξεσπάθωσε, και με το δίκιο της, αρκετά την κατανόησε και τη δικαιολόγησε ώς τώρα, δεν θα κανονίζει τη ζωή της με βάση τα θέλω της Μελίτας.... Μπράβο και στην Εριέττα, επιτέλους είδε το φώς το αληθινό! Αντε να δούμε τι θα γίνει παρακάτω!

Τα δυό μέλη του χαρεμιού του Ρούσσου, σε black and white εκδοχή, (έπρεπε να έχουν κι από ένα αντίστοιχο σκυλάκι στα χέρια, να είναι πλήρης η διαφήμιση του ουίσκυ) , πήγαν για μαλλί και βγήκαν κουρεμμένες, κι απ'το Ρούσσο, κι από τη Νόρα. Οπότε τό ριξαν στο ουίσκυ και στη φιλοσοφία για να παρηγορηθούν. Η Αμαλία σαφώς καλύτερη μεταξύ των δύο, η Στέλλα μου θυμίζει γάτα που κλαψουρίζει....

Σκηνή Ρούσσου Ηλία, μεγαλείο ο Ηλίας γι'ακόμη μια φορά. Το λογικό του τρεμοπαίζει, αλλά στο συγκεκριμένο ήταν σαφής:"Δεν είπαν και κάτι που δεν είναι αλήθεια, όλα αυτά τα έκανες, Πέτρο..... Και γώ με τα παιδιά θα είμαι, Πέτρο!..." Ηλία μου, μακάρι να είχαν όλοι τη δική σου γνώση! Σε θαυμάζω, σαν ηθοποιό, αλλά και σαν ρόλο!

Ο Στέφανος πήγε στο Χρήστο βασικά για να τον βοηθήσει να βρεί στοιχεία κατά του Ρούσσου, απ'την εποχή που τον είχαν για τις βρωμοδουλειές τους, και έκανε και το χατήρι της Νταίζης να του μεταφέρει οτι τον θέλει πίσω πάσει θυσία. Ο Χρήστος σωστά τα λέει, την έχει ψυχολογήσει καλά τη Νταίζη, και προς το παρόν κρατάει, ενώ ο Στέφανος διασκεδάζει με το τραγελαφικό του πράγματος, να κάνει αυτός τον μεσολαβητή του έρωτα.... Ωραία παιγμένη σκηνή, και δύο ωραίοι άντρες, τι άλλο θέλουμε? Στη Νταίζη έδωσε το τελεσίγραφο με χαρά ο Στέφανος, άλλαξε ή δεν ξαναβλέπεις Χρήστο, ενώ εγώ με χαρά είδα σήμερα το Στέφανο σε τρείς σκηνές, οπότε δεν έχω παράπονο....

Μ'άρεσε επίσης η σκηνή Νόρας Λουκά, πριν φύγει για να βρεί τη Νταίζη, είχε σπιρτάδα καί θύμιζε κάτι απ'τα παλιά, ενώ μετά η σκηνή με τα νούντλς και τις γαρίδες με αποκοίμισε λίγο. Ενδιάμεσα η σκηνή Λουκά Νταίζης ήταν αρκετά καλή, προσπαθεί να φέρει τη Νταίζη στο φιλότιμο, αλλα πώς, αφού δεν έχει?

Είχαμε λίγο παραπάνω Εύα Λευτέρη σήμερα, αλλά φυσικά όχι οσο θα θέλαμε. Με την ελπίδα για κάτι περισσότερο προχωρούμε κι εδώ.... Ο Λευτέρης με τη μηχανή, μου θύμισε τον Αντρέα στη Βέρα , αλλά το κράνος το ξέχασε, απαράδεκτος....

Και τέλος, το βλέμμα του Ηλία να οχυρώνεται σπίτι του, περιμένοντας τις μπουλντόζες, είπαμε, ήταν αρκετό για να χαρακτηριστεί το επεισόδιο "καλό" από μένα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 8:58 pm

Κανένα ενδιαφέρον. Ετεροχρονισμένοι αγώνες, επιλεκτικές συνειδήσεις και τσάμπα μαγκιές.
Αυτός ο Στέφανος πόσο γαϊδούρι παίζει να είναι; Και να σκεφτεί κανείς ότι η Μελίτα είναι ο λιγότερο συμπαθής ρόλος για μένα, ειδικά στο β΄κύκλο.
Αλλά η συμπεριφορά του ήταν αχαρακτήριστη. Εκείνη κινήθηκε στα συνηθισμένα στάνταρ της, ανώριμη, κακομαθημένο κοριτσάκι που ζηλεύει.
Η τελευταία ατάκα του ήταν όμως για χαστούκια. Δε λες κάτι τέτοιο για να πληγώσεις στην ψύχρα τον άλλο, ειδικά αν είσαι εγκεφαλικό υποτίθεται άτομο όπως αυτός . Η Εριέτα πάλι μέσα στην ανωτερότητα ρίχνοντας όμως το φαρμακάκι της εντέχνως. Αν έπρεπε κάποιαν να προσκυνήσει η Αμαλία για την τακτική της, είναι η Έρι μας.
Θα την παραδεχόμουν αν όντως ίσχυαν τα λεγόμενά της. Από τη στιγμή όμως που έχει βλέψεις για τον κύριο, κάποια είναι εκ του πονηρού.....
Είμαι ίσως εκτός σχολίων και ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη. αλλά προσωπικά έχω μεγάλες ενστάσεις στο να μείνει ο Στέφανος με την Εριέτα.
΄Οχι γιατί δεν ταιριάζουν, ταιριάζουν σα χαρακτήρες πολύ. ΄Οχι γιατί δεν έχουν χημεία οι ηθοποιοί, από τη Βέρα είχαν. Η Εριέτα όμως είναι μια ηρωίδα που εμφανίστηκε στον τελευταίο κύκλο (άσχετα αν συνεχίζεται μέχρι τα Χριστούγεννα) Ο Στέφανος μετά την αποχώρηση του Μάνου είναι ο πρωταγωνιστής της σειράς (πολλοί ίσως διαφωνήσουν ειδικά αν είναι φαν του Λουκά, ο Λουκάς όμως φτιάχτηκε για βασικός άλλα όχι πρωταγωνιστικός ρόλος. Ο Μάνος είχε το ρόλο αυτό και το αντίπαλο δέος ήταν ο Στέφανος) Οι ηρωίδες που η μοίρα έμπλεκε τις ζωές τους ήταν η Εύα και η Μελίτα. Το να έρθει λοιπόν μια γυναίκα από το πουθενά, αλεξιπτωτίστρια και να μας φάει τον άντρα, με συγχωρείτε, αλλά είναι η πλήρης απαξίωση των δυο κοριτσιών. Και σαν ηρωίδες, αλλά και σαν ηθοποιοί.
Είναι σα να αναγνωρίζεις την πλήρη αποτυχία σου και να αναζητάς λύσεις της τελευταίας στιγμής (ή κύκλου)
Θα μου πείτε, θα βάλουμε επετηρίδα και στον έρωτα; ΄Οχι, αλλά θα επαναλάβω ότι η απαξίωση των δυο γυναικών με την επικράτηση μιας τρίτης δεν είναι σωστή. Θα τον ήθελα με την Εύα, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι επειδή δε συμπαθώ τη Μελίτα θα συμπαραταχτώ με μια επιλογή προσβλητική.
Αυτά είναι φυσικά προσωπικές απόψεις με κάθε σεβασμό σε κάθε διαφορετική γνώμη.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την alkisti στις Πεμ Απρ 14, 2011 9:03 pm, 1 φορά
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 9:02 pm

Δεν θα σχολιασω πολλες σκηνες απο το επεισοδιο....
παρα μονο μια...
αυτη Στεφανου-Μελιτας........

Σε καποια στιγμη λεει η Μελιτα "Η Εριεττα προσπαθει να με ξεφτυλισει" καπως ετσι το ειπε....
Ας δωσω και εγω μια απαντηση!!!!!!!!
Μελιτακι μου αυτο το καταφερνεις μια χαρα και μονη σου!!! Δεν χρειαζεσαι βοηθεια!!!!!!!

Ελεος!!!!! Με αυτη την Μελιτα πια!!!

Ποτε θα απαλλαχτουμε απο την παρουσια της??????

Δεν αντεχω αλλο!!!!!!!

Κατα τ'αλλα οι περισσοτερες σκηνες (οχι ολες βεβαια) ηταν παρα πολυ καλες!!!!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από rachel Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 9:05 pm

Δυο ωριμες αντιζηλες σε συσκευασια πακετου δηλωνουν συμπαρασταση στον αντρα (μηλον της εριδος) που διεκδικουν... Nyxia
Η πρωτη ειναι η εν διαστασει συζυγος του, που ενω διατεινει οτι τον χωριζει συναμα δεν αντεχει να τον βλεπει με την αντιζηλο! Η δευτερη γεροντομπεμπεκα τιθεται εμφανως με το μερος του παρολο που η γνωριμια τους δεν ξεπερνα τους 2 μηνες και παρολο που στο αντιπαλο δεος βρισκονται η εγκυμονουσα κορη της και ο αντρας της..... livani

-Σε μια καφετερια δυο φιλοι συζητουν.... Nyxia
Την συναντηση την εχει επιδιωξει ο πρωτος για να πεισει τον δευτερο να ξαναγυρισει στην αγκαλια της αδελφης του, η οποια αδελφη με καθοδηγητη την απληστια κανει μονιμως τερατα με αποκορυφωμα να οργανωσει τρεις αποπειρες δολοφονιας εναντιον του αγεννητου παιδιου του! Ο δευτερος δηλωνει οτι παρα την σαπιλα της αδελφης του πρωτου, της αναγνωριζει τουλαχιστον την αγαπη της γι αυτον, ασχετα αν τον παρατησε δυο φορες για να παντρευτει συμφεροντολογικα αλλους αντρες και ασχετα αν παζαρευε ακομα και την ελευθερια του απο την φυλακη για τα φραγκα.... livani

-Στην βιλα των οργιων η οικοτροφος πεφτει ακομα πιο χαμηλα στην εκτιμηση του πρωην Απολυτου της.... Nyxia
Η πρωτη σε μια ακομα εκρηξη εγωκεντρισμου ζηταει εξηγησεις απο τον δευτερο, για μια επικειμενη δικαστικη διαμαχη που εμπλεκεται η οικογενεια της, οι φιλοι της αλλα αυτη επιμενει οτι τα κινητρα εχουν να κανουν με τον χωρισμο τους επειδη περιλαμβανει και την αντιζηλο της! Ο δευτερος προσπαθει να της εξηγησει για 54338η φορα οτι τελικα ο κοσμος δεν γυριζει γυρω απο το μπουκλωτο κεφαλακι της και σε μια πρωτοφανη κριση ειλικρινειας ομολογει οτι εχει αισθηματα για την αντιζηλο.... livani

-Σκηνικο στο στο πιο must μπαρακι της Αθηνας που περιλαμβανει εναν ακριβοδικαιο δικηγορο και μια πρωην τριτοδευτερη τραγουδιαρα και νυν πονεμενη εκβιαστρια.... Nyxia
Ο πρωτος ξεκινα εναν "πολεμο" εναντια στον μεγαλοδικηγορο μεντορα του επειδη ανακαλυψε οτι στις βρωμοδουλειες του περιλαμβανει και την συγκαλυψη του φονου του φυσικου του πατερα, φτανει μαλιστα στο ΕΣΧΑΤΟ ΣΗΜΕΙΟ να παζαρευει με την δευτερη την πληροφορια για το πτωμα του φυσικου του πατερα δελεαζοντας την οτι μ΄αυτην την πραξη ισως γυρισει πισω ο γκομενος της! Η δευτερη το παιζει πληγωμενη και απαρηγορητη για την χυλοπιτα που εφαγε αλλα παραμενει σταθερη στην θεωρια οτι επειδη περασε φριχτα παιδικα χρονια πρεπει ολους να τους δαγκωνει και οτι ολοι της χρωστανε.... livani

-Ενας ανθρωπος υπερασπιζεται την Εδεμ.... Aww
Προκειται για την μοναδικη περιπτωση που μας θυμιζει κατι απο τα παλια, εμεινε μονος να προσπαθει να σωσει τον χαρακτηρα του απο την λαιλαπα των καινουργιων "ιδιοκτητων" της Εδεμ ! Παλευει με τα σιδερενια θηρια για να σωσει τις ριζες του, ισως γιατι ειναι οι μοναδικες ριζες που δεν εχουν διαβρωθει απο την κατινια, την μεταλλαξη και την ασυνεπεια.... : respect :

Σκορπιες σκηνες απο την παρωδια που εγω ειδα σημερα.... cake

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 9:10 pm

Juke Box.... βάλτε ένα κέρμα και ξεκινάμε:

-Για πάντα μαζί, για πάντα μαζί, σ' αυτό τ' ανηφόρι που λέμε ζωή, για πάντα μαζί κι αν έρθουν καημοί, μαζί θα μας βρούνε, για πάντα μαζί
Ευτυχώς που η παρέα πάντα συσπειρώνεται στα δύσκολα και ευτυχώς που υπάρχουν τα προβλήματα της Μαρίλιας και του Ηλία και μαζεύτηκαν πάλι και είδαμε κάτι κουρασμένα παλικάρια (και κορασίδες)... sfyr

-Άσπρο εγώ, μαύρο εσύ,μα στο τέλος θα τα βρούμε. Εμείς δεν κάνουμε μαζί και χώρια δεν μπορούμε
Τι ντουετάκι κόλαφος ήταν αυτό??? Η μια στα άσπρα σαν την Χουάνα την παρθένα, η άλλη στα μαύρα σαν την βαρυπενθούσα χήρα, πιάστηκαν αλά μπρατσέτα και περιόδευσαν στα δικηγορικά γραφεία των οικείων τους για να τους συνετίσουν... οι πλέον κατάλληλες γι'αυτό! ainta

-Τα 'μαθες Αρετούσα μου τα θλιβερά μαντάτα...
Τα 'μαθες Μελιτάκι μου τα θλιβερά μαντάτα??? Πάει ο Στεφανάκος, πάει ο απολυτούλης...τα λάθη σου τ' ανέχτηκε μα ως εδώ, βαρέθηκε. Σε σένα δεν ξαναγυρνά!!!

-Σ΄αφήνω τώρα στον επόμενο, τον άτυχο το γκόμενο, που θα ρθει στη ζωή σου. Είσαι γυναίκα επικίνδυνη, παραμονεύουν κίνδυνοι, στο χάδι στο φιλί σου.
Δεν άντεξε άλλο κι αυτός ο Χρήστος... σκυλάκι, αλλά έδειξε τα δόντια του και δεν πείθεται παρά την προσπάθεια του μεγάλου αδερφού να ξανασμίξει τα πιτσουνάκια! Ηρωικό το όχι του Χρήστου, σαν του Μεταξά ένα πράγμα, αλλά δεν το βλέπω να κρατάει...

-Όταν πίνει μια γυναίκα κι όταν παραφέρεται, μη την επαραξηγείτε, πως πονάει δεν ξέρετε
Ζει ένα δράμα το Νταιζάκι... δεν έχει τον έρωτα της. δεν έχει το πτώμα του Αραβαντινού, δεν έχει την Εδέμ, χέρια μου αδειανά Χριστέ, άδεια μου αγκαλιά Θεέ μου!!!
Ή αλλάζουμε, ή βουλιάζουμε Νταιζάκι!

-...Συγχώρα με, που δεν καταλαβαίνω τι λένε τα κομπιούτερς κι οι αριθμοί!
S.O.S. Έφτασε η ρόζα η μπουλντόζα στου σπιτιού του την αυλή κι αυτός εκεί ανένδοτος... ο Ηλίας είναι όντως η Εδέμ!
Είναι πολύ στενάχωρο αυτό που του συμβαίνει και σε αυτή την ηλικία, αλλά συμφωνώ με τον Λουκά πρέπει να τον πάρουν με το ζόρι, γιατί στο τέλος θα τον ψάχνουν ανάμεσα στα μπάζα! ((
Για τον κ. Αρζόγλου τα λόγια είναι περιττά! : respect :

-Ζήτω τα παράλογα, ζήτω η Ελλάς. Ζήτω τα παλιόπαιδα, ζήτω ο μας και μας.
Ζήτω τα παράλογα, ζήτω η Εδέμ!
Να το πω... να το πω.... άντε Μέτριο!

Καλό μας βράδυ!
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 9:39 pm

--Alkisti, έχεις δίκιο σε κάποια πράγματα πχ. ετεροχρονισμένοι αγώνες , σίγουρα, αν σκεφτείς οτι απ'τον πρώτο κύκλο περιμένω εναγωνίως να λογοδοτήσει κάποιος για τους θανάτους των παιδιών, κι ακόμη και τώρα άλλοι είναι οι λόγοι που σέρνεται στα δικαστήρια ο "καημένος" ο Ρούσσος!

Αλλά για το με ποιάν θα είναι ο Στέφανος δεν συμφωνώ, και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να σου δώσω μιά λογική εξήγηση, ίσως το κάνει κάποιος καλύτερα, αλλά θα προσπαθήσω.
Η Εύα δεν μπαίνει κάν στη ζυγαριά που βάζεις εσύ, γιατί η ίδια δεν ήταν ποτέ ερωτευμένη με το Στέφανο, άρα δεν της πήραν κάτι που ήθελε διακαώς... Η Εύα ήταν ερωτευμένη με το Μάνο, και τώρα με το Λευτέρη. Και καλύτερα να την αφήσουμε να κάνει την επιλογή της μόνη της. Οσο για τη Μελίτα, είχε την ευκαιρία να είναι με το Στέφανο, αλλά την έχασε, γιατί αποδείχτηκε κατώτερη της αγάπης που της είχε ο ίδιος, και της αγάπης πού η ίδια διατεινόταν οτι του είχε. Δεν γίνεται να είσαι με τον άνθρωπο που για μήνες ολόκληρους έδιωχνες γιατί τον θεωρούσες δολοφόνο και ραδιούργο.
Δική μου γνώμη είναι άλλωστε, οτι το τετράγωνο Εύας-Μάνου-Στέφανου και Μελίτας ήταν ένα τερατούργημα, που όμοιό του σπάνια βλέπουμε στην οθόνη, και έπρεπε να διαλυθεί εις τα εξ ών συνετέθη το συντομώτερο. Και πολύ το άργησαν. Είναι αδιανόητο να έχει χωρίσει η Εύα με το Μάνο και να βρεί την ευτυχία η Μελίτα με το Στέφανο... Και ο Μάνος και η Μελίτα δεν άξιζαν την αγάπη των συντρόφων τους και τη μοναξιά την πέτυχαν μόνοι τους, με τις πράξεις τους. Σύμφωνα με σένα, ο Στέφανος θεωρείται ο πρωταγωνιστής, και γώ προσθέτω και η Εύα η πρωταγωνίστρια. Αφού το έργο ξεκίνησε αλλιώς, δεν είναι απαραίτητο να είναι ζευγάρι οι δυό τους.... Οπως βρήκε η Εύα τον σύντροφό της στον 3 κύκλο, το ίδιο έκανε κι ο Στέφανος. Τι σημασία έχει το πότε, όταν αυτοί είναι οι σύντροφοι που τους ταιριάζουν?

Οσο για την Εριέττα, δεν έχουν την παραμικρή υστεροβουλία οι πράξεις της, μάλλον προς την πλευρά των αγαθών την κατατάσσω, μέχρι τώρα δικαιολογούσε τη Μελίτα στο Στέφανο, τώρα που δέχτηκε επίθεση εκ μέρους της και συνεχίζει να ακούει τα χειρότερα απ'τη Μελίτα, δεν θα εξεγερθεί? Η ίδια η Μελίτα είχε διώξει το Στέφανο , όταν άρχισε η σχέση της Εριέττας μαζί του, άρα προς τι όλη η κακεντρέχεια της Μελίτας? Κι αν θέλεις τη γνώμη μου, αν ο Στέφανος δεν είχε μπλέξει με την Εριέττα, η Μελίτα θα τον είχε ακόμη στη θέση που τον προτιμάει , δηλαδή γονατιστό να προσπαθεί να την πείσει, κι αυτή να τον διώχνει.... Ας πάει στο καλό και να μη μας γράφει!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 9:44 pm

Aπό αυτά που είδα μου έμειναν τ'ακολουθα :
*Για ΠΡΩΤΗ φορά,εγώ που έχω μία γνωστή γνωμη για τελική επικρατηση απόλυτου,άρχισα σοβαρά να αναθεωρώ !
Γιατί είδα για ομοίως ΠΡΩΤΗ φορά, μια απαξίωση να το πω..μια απάθεια να το πω..έναν κορεσμό να το πω..ένα "τί μου λεει αυτη η τρελή να το πω"..ένα κάτι τέτοιου τύπου από το Στεφανο στη σκηνή με τη Μελίτα!
*Η δε Μελίτα,καλπάζει προς το καραμπινάτο σύνδρομο καταδίωξης,-ολα γύρω της γυρίζουν-κάτι τα λόγια του παπά,και σήμερα έδωσε ρεσιτάλ εγωπαθειας..( ρεσιτάλ,όμως!)
*Την ατάκα περί καψίματος,δεν την πήρα στα σοβαρά,αλλά η ανωθι διαπίστωση μου φαίνεται πολύ ενδιαφερουσα,γιατί το ύφος ήταν πρωτοφανές!Το ΄δε και κανένας άλλος;;;
*Επισης,όλο αυτό τον χαμό για το γκόμενο της Μαρίλιας,αρχίζω να μην τον καταλαβαίνω,εξ ου και μοναχικά θα επιμείνω ότι καπου αποσκοπεί τελικά!Δεν είναι και ό,τι πιο τραγικό μπορεί να συμβεί,και η βαρύτητα που του δίνεται,με βαζει (στις γνωστές lmao ) σκέψεις..
*Και ερχεται η σκηνή που ξυπνά απ΄το λήθαργο η ηθικολόγα μέσα (ε,ναι λοιπόν) μου κι ερωτώ :
Θεωρείται νορμάλ,το ντουετάκι Στελλα-Αμαλία (Πεφανη,σ'αγαπώ???)?? ως χαρεμι Ρούσσου???
Κι αυτές οι χαριτωμενιές σε κατι που παρουσιάζεται ως μείζον και σοβαρό,και αναγκάζει τους υπολοιπους ήρωες να λένε σοφίες και μεγαλοστομίες,μέχρι και απαγγελίες,θεωρείται νορμάλ,επισης????
Εκτός τόπου και χρόνου,πραγματικά!Η δε,Στελλα,με κουράζει αταβιστικά πια..άμα τη εμφανίσει της -γκώνω!

*Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΦΙΛΗΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ!Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΦΙΛΗΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ!Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΦΙΛΗΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ! soutien
ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ,ΤΑ'ΧΟΥΝ!ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ,ΤΑ ΄ΧΟΥΝ!ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ,ΤΑ 'ΧΟΥΝ!ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ,ΤΑ 'ΧΟΥΝ! soutien
ΔΩΣΤΕ ΚΙ ΑΛΛΟ!ΔΩΣΤΕ ΚΙ ΑΛΛΟ!ΔΩΣΤΕ ΚΙ ΑΛΛΟ!ΔΩΣΤΕ ΚΙ ΑΛΛΟ!ΔΩΣΤΕ ΚΙ ΑΛΛΟ
!
soutien

Υγ.Και φυσικά ΜΗ βγάλετε το κρανος!!!!Αφηστε κι έναν άντρα,να 'χει κανα μπρουτάλ ελαττωματάκι!Όχι αλλοι φλώροι στην Εδέμ!
Υγ.Ειδική μνεία τελευταίων ημερών στον Πετρακη με κοστούμι!Πόσο του πάει;;;αλλά πόσο,όμως;;;???

Υγ.@Αlkisti,διαβαζω πάντα με προσοχή όσα γράφεις,και σιωπηρά,συμφωνώ με πολλά!
Ωστοσο,το θέμα Ευα-Στεφανος ήταν τελειωμενο,απο τον πρώτο ήδη κύκλο,με την επισημη δήλωση περί τετραγώνου,και την επισημη δηλωση περί σχέσης Μελίτας-Στεφανου στο τέλος του ά κύκλου,παρακαλώ, απο την επικεφαλης σεναριογραφο (ακούει και στο Συγγραφέας)!
Και εξ αρχης έτσι ακριβώς δόθηκε,χωρίς την παραμικρή ,μα την παραμικρή δυνατότητα αλλαγής πλευσης!
Οπότε το δίλημμα που έμενε στον τρίτο κύκλο ήταν Μελίτα ή μη Μελίτα;;;
Το κοινό απαντησε στην πλειονότητα ή μη Μελίτα ή Εριέττα ή αδελφή του Λουκά (η σειρά είναι τυχαία)
!Και οι τρεις απαντησεις,απο άλλα κίνητρα ορμώμενες,οδηγούν στο ίδιο πρόσωπο!
Απάντησε,στην πλειοψηφία του δηλαδή,σαφεστατα όχι στην ολότητά του,(δε θα μπορούσε εξ αλλου) βροντερώς ΟΧΙ στον απόλυτο!
Στον απόλυτο που δεν τράβηξε εξ αρχης,και το κατάλαβαν,αλλά ήταν αργά να το γυρίσουν πισω,ακόμη κι αν το ήθελαν!
Απ΄την άλλη,κι ενω μη βλέποντας Βερα,δεν έχω κανεναν απολύτως "δεσμο"με τη Λαμπου,όπως έχουν οι περισσότεροι κοινοί των σειρών τους τηλεθεατές, θεωρώ σαφεστατα ότι δε συγκρίνονται υποκριτικά οι δυο ηθοποιοί που "διεκδικούν" την καρδιά του ήρωα!
Ενδεχομένως,και παρά την πλυση εγκεφάλου περί βαθιάς φιλίας Μελίτας με παρέα lmao, αυτη να είναι και η πιο βιωσιμη λύση "σεναριακά"!Γιατί το συγκεριμένο ντουέτο,(που δεν ξεκινησε τη σχεση του στο εξοχικό,με γλωσσόφιλα,άλλης σχεσης υπαρχουσας),είναι,όσο να πεις, πιο "φιλικό" προς τον χρήστη!
Ότι καλό είναι η Εριεττα,να μην αναφερεται έτσι στη Μελίτα,είναι σιγουρα γεγονός,αλλά είναι εις ώρας -τουλάχιστον -και ΕΝΤΕΛΩΣ ανθρωπινο!Αν κλιμακωθεί,τότε θα υπάρχει ίσως "πρόβλημα",και ενδεχομένως σοβαρό!
Προσωπικά,η ερωτική ζωή του Στεφανου,δε μ'ενδιαφέρει,..είναι η αληθεια, φετος δε το ρόλο του,τον θεωρώ καπως φλαμπέ,αλλά σαφώς, επειδή εκτιμώ τον ηθοποιό που τον υποδύεται,κι ας τον γνωρισα αργά (και για το ταλέντο,και για τον τρόπο της ζωης του (το μόνο ελάτττωμα του,αν με ρωτάτε,είναι οι φίλοι του,αλλά κομμάτια να γίνει lol! ),παρακολουθώ πολύ ευχαριστα και τις εξελίξεις που τον αφορούν.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Πεμ Απρ 14, 2011 9:52 pm, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 9:52 pm

Soso, τέλειο πόστ, και χαίρομαι που πείστηκες τελικά, γιατί εκτιμώ πάρα πολύ την κρίση σου ! Μετά απ'όσα είδαμε, αν δεν κάψουν τον απόλυτο, καίνε το Στέφανο, όπως πολύ σωστά είπες και κάπου αλλού.... Εχουμε λοιπον μονόδρομο μπροστά μας, και τον ακολουθούμε με μεγάλη ευχαρίστηση!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:02 pm

Σ'ευχαριστώ πολύ ,Jessie!!!! ))
Μονόδρομο βλέπω κι εγώ πια soutien
Υγ.Αμοιβαία!!!

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:05 pm

soso
Λες να τάχουνε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Wow

Είδες καλά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Wow

Τη φίλησε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Wow

Έχω μείνει άναυδη soutien

Έχω μείνει άναυδηsoutien

Έχω μείνει άναυδηsoutien

Επεισόδιο 547 - Ημερομηνία 14-04-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:08 pm

soso και Clarabelle

Καλε τα εχουνε???affraid affraid
Παντως οτι την φιλησε το ειδα και εγω.
Και την φιλησε ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ soutien soutien
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:10 pm

Το πόσο καταπληκτικό ήταν το επεισόδιο φαίνεται και από το γεγονός ότι είναι 11 και 10 και είμαστε ακόμα στη δεύτερη σελίδα.
Αυτό για μένα λέει πολλά!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:13 pm

Ο Λουκάς και η Εριέττα ξεκίνησαν τον πόλεμο που ακούμε τόσο καιρό και φαίνονται αποφασισμένοι. Άντε να δούμε πού θα καταλήξουμε...

Ο Ηλίας δεν σκοπεύει να φύγει από την Εδέμ και η παρέα δεν ξέρει τι να κάνει. Πολύ καλή και η σκηνή Δάφνης – Νικόλα, που έχουν απόλυτο δίκιο να ανησυχούν. Για να δούμε τι θα γίνει και αύριο...

Ο Λευτέρης συνεχίζει την παρακολούθηση και η Εύα και η Αγγέλα ανησυχούν. Θέλω πολύ να δω πώς θα εξελιχθεί αυτή η ιστορία...

Σήμερα είδαμε και σκηνή Εύας – Λευτέρη! Confused? Μέτρησε κανείς πόσο ήταν; 30 δευτερόλεπτα ή παραπάνω; Πάντως μου αρέσει που ο Λευτέρης είναι δίπλα στην Εύα και προσπαθεί να τη βοηθήσει.

Η Νταίζη έχασε το Χρήστο και αποφάσισε να γίνει γκαρσόνα, μήπως συγκινηθεί και γυρίσει. Έβαλε και το Στέφανο να του μιλήσει... Αυτός δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί δέχτηκε, πάντως φαινόταν πιο πολύ να διασκεδάζει παρά να τον απασχολεί το δράμα της αδελφούλας του. Αν και δεν θα ήταν κακή ιδέα να εκμεταλλευτεί ο Χρήστος την αδυναμία που του έχει... Μπορεί η Νταίζη να αποφασίσει να ακολουθήσει τη συμβουλή του Λουκά, να κάνει καμμιά καλή πράξη και να βρούμε καμμιά άκρη...

Αναρωτιέμαι αν ο Χρήστος ξέρει κάτι που θα μπορούσε να τους χρησιμεύσει στον πόλεμο με το Ρούσσο. Δεν μπορεί, όλο και κάτι θα θυμηθεί... sfyr

Η καημένη η Μελιτούλα είναι πελαγωμένη γιατί αν φύγει από το γραφείο δεν θα μπορεί να συντηρήσει το τεράστιο σπίτι της και να πληρώσει την υπηρέτρια. Για το ιδιωτικό της Νεφέλης δεν την απασχολεί, γιατί έτσι κι αλλιώς έχει ξεχάσει ότι έχει και παιδί που πηγαίνει σε ιδιωτικό σχολείο.... Α, και γιατί θα χάσει τους φίλους της... Αυτούς που κάποτε τους έστελνε να κόψουν το λαιμό τους, που τους θυμάται μόνο για να τους πει τα δικά της προβλήματα και στραβώνει όταν δεν τα παρατάνε όλα για να την ακούσουν... Α, και φυσικά γιατί αν πάει σε άλλη δουλειά, θα πρέπει και να δουλεύει... ainta

Πήγε και από τον μπαμπά της να τον ρωτήσει κι αυτόν τι να κάνει... Δεν έχει αφήσει άνθρωπο που να μην τον έχει ρωτήσει. Τώρα αυτή, που δεν μπορεί να πάρει μια απλή απόφαση, υποτίθεται ότι είναι ώριμη γυναίκα με παιδί... Εγώ λέω να κάνουμε μια δημοσκόπηση και να της πούμε τα αποτελέσματα, γιατί μόνη της δεν πρόκειται να αποφασίσει. Αν και τα ξέρω από τώρα... Να φύγει από το γραφείο!

Βέβαια από τη συζήτησή της με το Στέφανο φάνηκε ότι το πρόβλημά της είναι πάλι η Έρη, όχι το τι θα συμβεί στον πατέρα της. Μας είπε και το ανέκδοτο της ημέρας: Νοιάζεται, λέει, για την παρέα. lmao Όοοοοχι για τον εαυτό της... Μα πώς σας πέρασε κάτι τέτοιο από το μυαλό; Το πόσο ευχαριστήθηκα τις τάπες του Στέφανου, δεν περιγράφεται. Επιτέλους βρέθηκε κάποιος να της πει ότι ο κόσμος δεν γυρίζει γύρω της. Το ύφος του Στέφανου ήταν λίγο βαριεστημένο (πόσες βλακείες να ακούσει για εκατομμυριοστή φορά; ) ή ήταν ιδέα μου; ;/

Η Έρη έχει απόλυτο δίκιο να εκνευρίζεται όταν βλέπει ότι μετά από όσα άκουσε, η Μελίτα συνεχίζει να την κατηγορεί. Αυτά που είπε ήταν όλα αλήθεια και ήταν πολύ λίγα μπροστά σε όσα έχει ακούσει. : respect : Τόσο καιρό υποστήριζε τη Μελίτα, αλλά όλα έχουν και ένα όριο. Ό,τι και να της πει και ό,τι και να κάνει αύριο, εγώ μαζί της θα είμαι...

Από τη σκηνή Λουκά – Νόρας μου άρεσαν οι γαρίδες με τα νουντλς... Θα μπορούσε να είναι και καλύτερη...

Η τελευταία σκηνή με τον Ηλία ήταν πολύ συγκινητική και περιμένω να δω τη συνέχεια αύριο. Aww

Την Αμαλία και τη Στέλλα μαζί βαριέμαι και μόνο που τις βλέπω...

Άντε να περάσει και το αυριανό, που προβλέπω ότι θα με εκνευρίσει περισσότερο από το σημερινό, μήπως και αρχίσουν να έχουν ενδιαφέρον οι εξελίξεις από την επόμενη εβδομάδα...

Υ.Γ.1 JESSIE και Soso, συμφωνώ απόλυτα με όσα απαντήσατε στην Alkisti. : respect :

soso έγραψε:Aπό αυτά που είδα μου έμειναν τ'ακολουθα :
*Για ΠΡΩΤΗ φορά,εγώ που έχω μία γνωστή γνωμη για τελική επικρατηση απόλυτου,άρχισα σοβαρά να αναθεωρώ !
Γιατί είδα για ομοίως ΠΡΩΤΗ φορά, μια απαξίωση να το πω..μια απάθεια να το πω..έναν κορεσμό να το πω..ένα "τί μου λεει αυτη η τρελή να το πω"..ένα κάτι τέτοιου τύπου από το Στεφανο στη σκηνή με τη Μελίτα!
*Η δε Μελίτα,καλπάζει προς το καραμπινάτο σύνδρομο καταδίωξης,-ολα γύρω της γυρίζουν-κάτι τα λόγια του παπά,και σήμερα έδωσε ρεσιτάλ εγωπαθειας..( ρεσιτάλ,όμως!)
*Την ατάκα περί καψίματος,δεν την πήρα στα σοβαρά,αλλά η ανωθι διαπίστωση μου φαίνεται πολύ ενδιαφερουσα,γιατί το ύφος ήταν πρωτοφανές!Το ΄δε και κανένας άλλος;;;
Υ.Γ.2 Soso, κι εγώ το ίδιο ακριβώς είδα και μου έκανε εντύπωση. Αν άρχισες να αμφιβάλλεις κι εσύ για την τελική επικράτηση του απόλυτου, μάλλον είμαστε σε καλό δρόμο...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:18 pm

Clarabelle έγραψε:
soso
Λες να τάχουνε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Wow

Είδες καλά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Wow

Τη φίλησε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Wow

Έχω μείνει άναυδη soutien

Έχω μείνει άναυδηsoutien

Έχω μείνει άναυδηsoutien

Clarabelle,έχω μια ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΗ βεβαιότητα,επι του θέματος, μετα το σημερινό!
Ειχαν και μια σκηνή 40 δευτερολέπτων affraid σημερα,οπότε ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ!!!!! soutien
Τη μεγαλυτερη σκηνή αυτών των δύο,κανα τρίλεπτο την κόβω στο (μη) εγγυς μέλλον,.. και θα ναι ο γάμος τους! lol!
Υγ.Νικη,ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ?????????? affraid
(Μεσούσης της Σαρακοστής????????? Ν-Τ-Ρ-Ο-Π-Η)
Υγ.Νεφέλη,είμαστε,είμαστε!Κατι μαγικά μείνανε,κι επίκειται η επέλαση της τζαμαρίας -με την καλή την έννοια soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:19 pm

Το είδα κι εγω τη φιλησε. soutien
Είναι που πλησιάζει Πάσχα.
Την είχε φιλήσει και τα Χριστούγεννα.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από fay Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:22 pm

Κατά κάποιο τρόπο το νερό μπήκε στο αυλάκι, ο Λουκάς και η Εριέττα κατέθεσαν μηνυτήρια αναφορά στον εισαγγελέα και το τρέξιμο αρχίζει. Νομίζω κι εγώ ότι ο δισταγμός του Λουκά ήταν πιο πολύ για τον εαυτό του και η παρότρυνση της Εριέττας ήταν αυτό που περίμενε για να προχωρήσει. Φυσικά ο Ρούσσος ενημερώθηκε αμέσως από τις πηγές του και τώρα περιμένουν όλοι.
Το τρελό ντουέτο Αμαλία-Στέλλα δε με διασκέδασε αλλά με εκνεύρισε. Αλλά βέβαια το χαρέμι του Ρούσσου έπρεπε να μάθει τα τελευταία γεγονότα. Τελικά η Στέλλα είναι όντως χαζή. Να ακούει την Αμαλία να πετάει σπόντες και να τις παίρνει στο χαλαρό; Πόσο πιο σουρεάλ θα γίνει αυτό το σκηνικό; Πάντως όταν τη βλέπω μαζί με την Αμαλία αναρωτιέμαι γιατί τόσο καιρό θεωρούσαμε την Αμαλία τρελή.
Στο γραφείο της Νόρας το σουρεάλ ντουέτο συνέχισε την περιοδεία του. Τη σύγχυσαν την έγκυο, παρέμεινε όμως αμετακίνητη ότι θα στηρίξει το Λουκά και μπράβο της. Γέλασα με την ατάκα ''τι να κάνω, να κόψω το σεξ που δεν κάνουμε;'' Η καημένη η Νόρα για ευνόητους λόγους δε μπορεί να το παίξει Λυσιστράτη και να μεταπείσει τον άντρα της να σταματήσει τον πόλεμο που ξεκινάει. Γι' αυτό δε βλέπουμε ερωτικές σκηνές εδώ και καιρό. Υπομονή μέχρι να γεννηθεί η μπέμπα. Την οποία εκνευρίζομαι αφάνταστα να ακούω την τρελή τη Στέλλα να την αποκαλεί ''η μικρή μου κόρη''. Κάποιος να τη μαζέψει και να της θυμίσει ότι θα γίνει ΓΙΑΓΙΑ. Ίσως με το σοκ της αποκάλυψης να συνέλθει από τη φάση που περνάει.
Επεισόδιο χωρίς Νταίζη δε γίνεται κι έτσι είδαμε τον αδελφό της να βρίσκει το Χρήστο και να του ζητάει να γυρίσει πίσω. Όχι, δεν πήρε καραμπίνα όπως στις παλιές ταινίες, αλλά του μίλησε για να τον πείσει. Ο Χρήστος όμως αμετάπειστος και αποφασισμένος. Να δούμε πόσο θα κρατήσει αυτό.
Είδαμε και τη Σκάρλετ Ο' Χάρα που την παράτησε ο Ρετ Μπάτλερ (συγγνώμη για την ιεροσυλία της σύγκρισης) να σερβίρει ποτά και να πίνει παράλληλα για να αντέξει το κακό που τη βρήκε. Το δράμα της θα μου ήταν εντελώς αδιάφορο αν δε χαιρόμουνα που τώρα πληρώνει για όσο πόνο προκάλεσε στο Λουκά και τη Νόρα. Ας καταλάβει κι αυτή τώρα τι σημαίνει να χάνεις κάποιον που αγαπάς. Αν και όταν άφησε το παιδί της στον Οδυσσέα δεν έχυσε ούτε ένα δάκρυ και παρηγορήθηκε με χρήματα και ακίνητα. Αλλά για το Χρήστο έβαλε πλερέζες κι έχασε τον κόσμο. Αυτή είναι μάνα. Τον Άρη τον θυμάται μόνο όποτε χτυπάει στο Λουκά ότι είναι η μάνα του παιδιού του. Μακάρι κάποτε να διαψευστεί κι αυτό.
Για τη Μελίτα τώρα τι να σχολιάσω. Το δήλωσε ξεκάθαρα ότι η Εριέττα θέλει να καταστρέψει τον πατέρα της για να εκδικηθεί την ίδια. Και ο Στέφανος την προσγείωσε απότομα από το συννεφάκι της λέγοντάς της ότι ο κόσμος δεν περιστρέφεται γύρω από αυτήν κι ότι εκείνος θα στηρίξει την Εριέττα. Ελπίζω αυτό το θλιβερό εργάκι του απόλυτου έρωτα να έληξε εδώ και να προχωρήσει η ιστορία παρακάτω.
Λουκάς και Νόρα στο σπίτι τους σε μια απλή σκηνούλα για να μας θυμίσουν ότι υπάρχουν και απλά καθημερινά πράγματα που ομορφαίνουν τη ζωή μας. Δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο αλλά είδα το ζευγάρι που ήξερα και αγαπούσα κι αυτό μου αρκεί.
Είδαμε και τη γνωστή παρέα πλην ένα συν ένα στο σπίτι του Νικόλα να προβληματίζεται για τον Ηλία και να αποφασίζει να αναλάβει δράση για να προλάβει τα χειρότερα. Τόσο το πρόβλημα του Ηλία όσο κι εκείνο της Μαρίλιας είναι αυτά που τους απασχολούν έντονα τώρα, εκτός βέβαια από τον πόλεμο Λουκά και Ρούσσου. Τους είδαμε συσπειρωμένους να τα αντιμετωπίσουν χωρίς να αναλώνονται σε σνούσιες σκηνές. Καιρός ήταν.
Το αποκορύφωμα, ο Ηλίας μπαίνει ήσυχα στο σπίτι του και περιμένει να το γκρεμίσουν μ΄αυτόν μέσα. Δε μπορώ να παραδεχτώ ότι αυτός ο άνθρωπος τα έχει χάσει. Είναι διαυγέστατος και σε όλα τα θέματα πλην της Εδέμ είναι ο σοφός Ηλίας που ήταν πάντα. Αλλά στο θέμα της Εδέμ βάζει τη λογική του στην άκρη και λειτουργεί με το συναίσθημα. Απόλυτα κατανοητό να νιώθει ανίκανος να απομακρυνθεί από τον τόπο του και φυσικά δεν το κάνει για να εκβιάσει συναισθηματικά και να τον αφήσουν να μείνει εκεί. Ωστόσο ο νόμος δε λειτουργεί με το συναίσθημα και η σύγκρουση θα είναι αναπόφευκτη. Η τελευταία σκηνή καθηλωτική, σε προκαλεί να θέλεις να δεις τη συνέχεια. Η σπαρακτική ψυχραιμία και ηρεμία του Ηλία με συγκλόνισε.
Καλό επειδή είδαμε αρκετή παρέα και για τον Ηλία, σταθερή αξία στην Εδέμ, από τα ελάχιστα που δεν έχουν αλλάξει καθόλου.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από fantina Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:23 pm

το εφερα απο δω ,το εφερα απο κει,
τα εγραψα ,τα εσβησα ,τα ξαναεγραψα ,τα ξαναεσβησα,
χαλια ,χαλια η κατασταση μου και γενικοτερα μπορω να ειπω .........
να σχολιασω το επεισοδιο στο ολον του δεν θα το κανω ......αν και οι σκηνες με τον Ηλια ηταν καλες
καθως μου αρεσε και η σκηνη της παρεας που μαζευτηκε για τα επιμερους ....

υπαρχει ομως κατι που με εκανε για πρωτη φορα να αναρωτηθω .....
η κουβεντα Ρουσσο με Μελιτα .
βεβαια κινηθηκε στα γνωστα ορια και πλαισια
αλλα .....
το πρωτο ειναι εκεινο το αμιμητο του Ρουσσου,
<<δεν σε υπολογιζουν οι φιλοι σου >>
και εδω τιθονται δυο -τρια ερωτηματα.
το ειπε ειρωνικα για να πειραξει την Μελιτα ?αν και δεν το καταλαβα ετσι .
το ειπε για να δειξει στην Μελιτα οτι να ποιοι ειναι οι φιλοι σου που δεν νοιαζονται για σενα ? .......αυτο και αν δεν στεκει !
το ειπε απλως για να παρει την Μελιτα με το μερος του ?
θεωρω οτι ηταν ακυρο και λαθος .
και παμε στο δευτερο .
ποσα εχω κανει εγω για αυτα τα παιδια ......
και ερχομαι και αναρωτιεμαι τι εχει κανει ακριβως για αυτα τα παιδια ?
ενταξη .....να δεχτω οτι τα αγαπαει και παντα παρακολουθουσε την εξελιξη τους και ειδικοτερα του Λουκα .
αλλα .....
η συμμορια σκοτωνει τον πατερα τους και υιοθετουνται η μεν Εριεττα απο τον Χατζηβασιλειου και ο δε Λουκας απο τον Βενετη .
ο Ρουσσος, πιεσε για αυτες τις υιοθεσιες ?δεν ηταν μια γενικοτερη αποφαση της ομαδας να σωσουν δυο παιδια που εμειναν ορφανα για τα δικα τους συμφεροντα και αντιζηλειες ...
δεν υιοθετησε κανεναν απο τους δυο ο Ρουσσος για να πω οτι εκανε την μεγαλη θυσια .
ας μην μιλησουμε για τις παρανομες υιοθεσιες γιατι πολυ απλα δεν ηταν ο μοναδικος δικηγορος που ασχολουνταν με τετοια (το παμε πακετο ειναι γεματο τετοιου ειδους υποθεσεις ).
για την Εριεττα απο εκει και περα δεν εδωσε και μεγαλη σημασια ισως και επειδη ηταν στην Αμερικη ...
πιο στενα παρακολουσε τον Λουκα .....τον πηρε στο δικηγορικο του γραφειο μετα το πανεπιστημιο ....
και αν ο Λουκας ηταν στουρνος ή δεν γουσταρε την δικηγορια τοτε τι θα ελεγε ?
υποθετικο θα πειτε
αλλα υπηρχαν και οι ευτυχης συγκυριες (βλ Νορα )και το καλο μυαλο του Λουκα .
δεν θα αναφερθω στο Φωτη γιατι και εκει χαρη εκανε στον φιλο και συνεργατη του Λυτρα ......
αλλα δεν ειχε και προβλημα να βαλει στο τρυπακι και τον Λουκα ,αν και υπηρχαν ιδιαζουσες καταστασης μαζι του .
ουτε ειχε προβλημα να διωξει τον Λουκα απο το γραφειο του οταν δεν δικηγορουσε με τον τροπο που ηθελε ο Ρουσσος .
θα μου επισημανετε οτι τι σχεση εχει ο πρωτος κυκλος και η ιστορια του,με τον τριτο .καμμια, αλλα να υπαρχει μια λογικη σε αυτα που λεμε τουλαχιστον .
οπως εχω ξαναπει,
το να πληρωσει ο Ρουσσο για ολα τα κακα και αδικα της σειρας,δεν με βρισκει συμφωνη και περα τουτο ειναι και λιγο ξεπετα και ευκολη λυση ....
αλλα αυτοι η μονιμη καραμελα στο στομα του οτι, τι καλο εχω κανει εγω σε αυτα τα παιδια ,αρχιζει και με ενοχλει .
ψηφιζω μετριο γιατι ειμαι καλως ανθρωπος ,γιατι πηρα ενα φοβερο φορεμα σημερα ,και γιατι ερχεται το Πασχα και μαζι με αυτο και η ανηψια μου !!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:32 pm

aggeliki έγραψε:Το είδα κι εγω τη φιλησε. soutien

Χαχαχαχαχχαχαχχαχααχχχααχχα lmao lmao lmao lmao lmao
Και θα ΄χουν και του Αγίου Πνεύματος γύρισμα (εκεί κοντά τουλάχιστον),οπότε ΣΙΓΟΥΡΑ θα την ξαναφιλησει κι αλλη μία φορά! soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:40 pm

Θα είμαι σύντομη και περιεκτική
Ο λΕυτέρης φίλησε την Εύα και δεν έγινε βάτραχος
Ο Στέφανος είχε 3 σκηνές, (συνολικά δεν ξεπέρασε το πεντάλεπτο)
αλλά φόρτωσε και άφησε την α-παπα-ξία με το μπούστο στο χέρι, να τελειώσει ο ξενέρωτας, γίατί κάτι αυτό κάτι το ΔΝΤ, αγουρογεράσαμε οι δόλιοι.
Το ντουετάκι της εμμηνόπαυσης κόντεψε να μας στείλει για οιστρογόνα, με την περιοδεία και την αμπελοφιλοσοφία...

Ο Χρήστος πείσμωσε, αγαπά αλλά δεν υποκύπτει και η Νταίζη πίνει για να ξεχνά τον πόνο της.

Για φινάλε, η μόνη αξιοπρόσεκτη σκηνή, αυτή με τον Ηλία στην Εδέμ.

Να περνάμε όμορφα... Love!

Υ.γ Λευτεριά στους Ταλαντούχοι soutien

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 10:44 pm

soso έγραψε:
aggeliki έγραψε:Το είδα κι εγω τη φιλησε. soutien

Χαχαχαχαχχαχαχχαχααχχχααχχα lmao lmao lmao lmao lmao
Και θα ΄χουν και του Αγίου Πνεύματος γύρισμα (εκεί κοντά τουλάχιστον),οπότε ΣΙΓΟΥΡΑ θα την ξαναφιλησει κι αλλη μία φορά! soutien

Αν είναι έτσι να κολήσω το εορτολόγιο με μαγνητάκι στο ψυγείο να ξέρω πότε να βλέπω επεισόδιο. lmao lmao
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης